מאמן ל24/25

פורום אוהדי הפועל תל אביב

על מי הייתם הולכים?

מסאיי דגו
72
51%
אורי אוזן
22
16%
אופיר חיים
6
4%
קובי רפואה
24
17%
מאמן זר
10
7%
אחר
6
4%

סך הכול הצבעות: 140
סמל אישי של משתמש
Tenacious D
קיבל.ה  230 לייקים

:hapoel:
לוקח זמן לעשות שלום, כשבשניות פורצת מלחמה.
dino
קיבל.ה  2053 לייקים

תלוי אם הבעלים זה חזרת הניסנובים באיזה תחפושת של ספרא או ספרא האמיתי אמיתי.

בגדול ללאומית, הייתי הולך על קובי רפואה.
חוזה דומינגס
קיבל.ה  35 לייקים

יאללה אורי אוזן מה יכול להיות
הפוסט קיבל לייק אחדRaizi
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1828 לייקים

אתה באמת חושב שמסאי דגו יבוא מכמעט לעלות לצמפיונס למשחקי חוץ באום אל פאחם ורמת השרון?
יחד, רק יחד! :heart:
הפוסט קיבל לייק אחדInFlames
ונרקומן
קיבל.ה  177 לייקים

מי אתם אנשים שיש לכם בכלל אנרגיה לדבר עכשיו על מאמן לשנה הבאה.
הפוסט קיבל 3 לייקיםL.SHapoloInFlames
חוזה דומינגס
קיבל.ה  35 לייקים

7even כתב: 12 מאי 2024, 08:54 אתה באמת חושב שמסאי דגו יבוא מכמעט לעלות לצמפיונס למשחקי חוץ באום אל פאחם ורמת השרון?
לדעתי האישית ברור שאם ספרא רוכש אותנו ומציעים לו חוזה ארוך טווח הוא מגיע, גם אם זה במחיר של עונה בליגה הלאומית. אני מעדיף את אוזן בכל מיקרה
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1828 לייקים

ונרקומן כתב: 12 מאי 2024, 08:54 מי אתם אנשים שיש לכם בכלל אנרגיה לדבר עכשיו על מאמן לשנה הבאה.
לדעתי הגיעו למסקנה שהקהל יעד עבודה טובה יותר מהצוות המקצועי :)
חוזה דומינגס
קיבל.ה  35 לייקים

דרך אגב מי המאמן של הנוער? דמארי התפטר בזמנו
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  844 לייקים

חוזה דומינגס כתב: 12 מאי 2024, 10:38 דרך אגב מי המאמן של הנוער? דמארי התפטר בזמנו
קדוסי
הוקיץ'
קיבל.ה  4127 לייקים

מן הסתם הרבה תלוי במי יהיה הבעלים, אבל אלוהים ישמור איזה אופציות מדכאות.
מסאי דגו, שהיה מאמן בוגרים כל כך מוצלח שהוא הלך לאמן את הנוער של חיפה, רפואה, שלא מצליח להסתדר עם המעסיקים שלו שני משחקים ברצף, או אוזן, שלא אימן קבוצת בוגרים מעולם.
Can't wait.
קירקגור
קיבל.ה  134 לייקים

אורי אוזן ובחוזה לשלוש שנים עם אופציה.
יש לו כדורגל, יש לו יחסי אנוש, הוא אדם אמיץ.
הוא יכול להיות הזיו אריה שלנו. ראינו כמה הניסיון של אבוקסיס היה שווה. לא צריך נסיון - צריך מאמן עם תקרה גבוהה. לאוזן יש את התקרה הכי גבוהה פה.
הלוואי וזה יקרה, אבל אני סקפטי.
הפוסט קיבל 2 לייקיםRaiziברנדון מלכה
סמל אישי של משתמש
Gili
קיבל.ה  406 לייקים

רק מסאי דגו
Vieri
קיבל.ה  7 לייקים

גוטמן
סמל אישי של משתמש
Charmander
קיבל.ה  398 לייקים

קירקגור כתב: 12 מאי 2024, 11:10 אורי אוזן ובחוזה לשלוש שנים עם אופציה.
הוא יכול להיות הזיו אריה שלנו. ראינו כמה הניסיון של אבוקסיס היה שווה. לא צריך נסיון - צריך מאמן עם תקרה גבוהה. לאוזן יש את התקרה הכי גבוהה פה.
לפי מה אתה מסיק את זה? הבן אדם לא אימן קבוצת בוגרים אי פעם ואימן בסה"כ מספר שנים בודדות קבוצות נוער.
נשבר לי מלהביא כל פעם מחדש הימורים (ע"ש מאמן העתיד של הכדורגל הישראלי) בטח שהקבוצה בנקודת השפל הכי גדולה שלה בהיסטוריה של המועדון.
המצב בהפועל לא יכול להיות יותר גרוע מזה
מינצברג: "Hold my beer"
הפוסט קיבל לייק אחדRed Wolf
קירקגור
קיבל.ה  134 לייקים

Charmander כתב: 12 מאי 2024, 11:21
לפי מה אתה מסיק את זה? הבן אדם לא אימן קבוצת בוגרים אי פעם ואימן בסה"כ מספר שנים בודדות קבוצות נוער.
נשבר לי מלהביא כל פעם מחדש הימורים (ע"ש מאמן העתיד של הכדורגל הישראלי) בטח שהקבוצה בנקודת השפל הכי גדולה שלה בהיסטוריה של המועדון.
גם לי נמאס. אבל מי לא הימור? מאמן שיבוא לאמן בליגה השנייה עושה את זה מסיבה מסוימת. אני מעדיף שהסיבה תהיה חוסר נסיון ולא זה שהוא מאמן עם נסיון שנכשל.
אורי אוזן חרוץ, נוסע להמון השתלמויות ולומד מלא כדורגל, והוא אדם אינטיליגנטי וטיפוס נעים וחיובי. בעייני, בגלל שאנחנו חייבים לקחת הימור, זה ההימור הכי טוב שאפשר לקחת.
הפוסט קיבל לייק אחדברנדון מלכה
סמל אישי של משתמש
עמית
קיבל.ה  251 לייקים

סורי אבל רק דגו ואם יש פוטנציאל אמיתי למועדון הוא יבוא ועוד איך. במיוחד אחרי שקיבל כאפה מחיפה שלא הגיע לו

להביא עוד איווניר זה מטומטם
Don't Trust the Process
אין בלתי מעורבים אצל מחריבי הפועל מ2011 עד ל
סמל אישי של משתמש
Charmander
קיבל.ה  398 לייקים

קירקגור כתב: 12 מאי 2024, 11:26
Charmander כתב: 12 מאי 2024, 11:21
גם לי נמאס. אבל מי לא הימור? מאמן שיבוא לאמן בליגה השנייה עושה את זה מסיבה מסוימת. אני מעדיף שהסיבה תהיה חוסר נסיון ולא זה שהוא מאמן עם נסיון שנכשל.
אורי אוזן חרוץ, נוסע להמון השתלמויות ולומד מלא כדורגל, והוא אדם אינטיליגנטי וטיפוס נעים וחיובי. בעייני, בגלל שאנחנו חייבים לקחת הימור, זה ההימור הכי טוב שאפשר לקחת.
אני יכול לומר את כל מה שאמרת על חן סול או בורחה לאמה ותראה לאן זה הביא אותנו.
מאמן שיבוא להפועל תל אביב בליגה השניה יבוא כי הוא יודע שב90% הוא עולה ליגה בהליכה וזוכה לחוזה לשנה שאחרי בהפועל תל אביב בליגת העל שעם כל הכבוד אנחנו עדיין מועדון גדול עם תקרת זכוכית גבוהה יותר מ80% מקבוצות ליגת העל.
אז לצורך העניין לדגו עדיף לבוא אלינו עכשיו מאשר לבוא לאיזה חדרה שבה סיכוי לא רע שיפוטר במהלך העונה וגם אם ישרוד שם עונה שלמה זה לא יעניין אף אחד.
קירקגור
קיבל.ה  134 לייקים

נכון. מסכים עם כל מה שכתבת. אבל גם דגו זה הימור - זה שהוא אימן את חיפה לא אוטומטית אומר שהוא מאמן מספיק טוב. אני אגיד גם שהוא נראה לי בחור מאוד עדין, אולי אפילו יותר מדי. אבל אני מסכים איתך שהוא אחת האופציות הטובות ביותר.

רק אוסיף, שלמרות שזאת חוכמה קטנה כרגע, אני לא חושב שלאמה היה הבעיה. אני אפילו חושב שהיינו נשארים בליגה איתו. וחוץ מזה, אנשים שנכשלים לדעתי נכשלים לרוב כי הם לא מספיק טובים, בלי קשר לותק או לנסיון שלהם. אני הייתי מאוד רוצה את זיו אריה, אבל הוא תפוס.
אני רוצה מאמן מודרני, מאמן שלומד את היריבה אבל שיש לו פילוסופית משחק. מאמן שנכנס לדקויות ולא מסתפק בהוראות שטחיות שרוב האוהדים ביציע יכולים להעביר. תחושת הבטן שלי שאורי אוזן מתאים מאוד למועדון ויצליח, אבל זאת רק תחושת בטן כאמור.
הפוסט קיבל לייק אחדברנדון מלכה
סמל אישי של משתמש
Charmander
קיבל.ה  398 לייקים

קירקגור כתב: 12 מאי 2024, 11:41 נכון. מסכים עם כל מה שכתבת. אבל גם דגו זה הימור - זה שהוא אימן את חיפה לא אוטומטית אומר שהוא מאמן מספיק טוב. אני אגיד גם שהוא נראה לי בחור מאוד עדין, אולי אפילו יותר מדי. אבל אני מסכים איתך שהוא אחת האופציות הטובות ביותר.

רק אוסיף, שלמרות שזאת חוכמה קטנה כרגע, אני לא חושב שלאמה היה הבעיה. אני אפילו חושב שהיינו נשארים בליגה איתו. וחוץ מזה, אנשים שנכשלים לדעתי נכשלים לרוב כי הם לא מספיק טובים, בלי קשר לותק או לנסיון שלהם. אני הייתי מאוד רוצה את זיו אריה, אבל הוא תפוס.
אני רוצה מאמן מודרני, מאמן שלומד את היריבה אבל שיש לו פילוסופית משחק. מאמן שנכנס לדקויות ולא מסתפק בהוראות שטחיות שרוב האוהדים ביציע יכולים להעביר. תחושת הבטן שלי שאורי אוזן מתאים מאוד למועדון ויצליח, אבל זאת רק תחושת בטן כאמור.
את האמת שהצבעתי לרפואה בגלל שאני גם לא סגור על דגו, לאורך הקריירה שלו כמאמן לא היו לו רגעים שהוא התבלט והראה שהוא איזה כישרון יוצא דופן כשבעיקר זכורה לי העונה שלו בכפ"ס כשהיינו בלאומית כשהוא פתח את העונה מעולה ובסוף כמעט ירד איתם ליגה.
רפואה זה מאמן שאנחנו יודעים בדיוק מה נקבל איתו, הוא יודע לאמן קבוצה ולהעמיד אותה בצורה טובה על המגרש ויחסית לא עושה שטויות בבחירת הרכבים וחילופים ועם כמה שיש לו בעיות באישיות אני חושב שהוא בחירה סולידית שתביא את התוצאה הרצויה בסבירות גבוהה.
Red Or Dead
קיבל.ה  234 לייקים

Charmander כתב: 12 מאי 2024, 11:46
קירקגור כתב: 12 מאי 2024, 11:41 נכון. מסכים עם כל מה שכתבת. אבל גם דגו זה הימור - זה שהוא אימן את חיפה לא אוטומטית אומר שהוא מאמן מספיק טוב. אני אגיד גם שהוא נראה לי בחור מאוד עדין, אולי אפילו יותר מדי. אבל אני מסכים איתך שהוא אחת האופציות הטובות ביותר.

את האמת שהצבעתי לרפואה בגלל שאני גם לא סגור על דגו, לאורך הקריירה שלו כמאמן לא היו לו רגעים שהוא התבלט והראה שהוא איזה כישרון יוצא דופן כשבעיקר זכורה לי העונה שלו בכפ"ס כשהיינו בלאומית כשהוא פתח את העונה מעולה ובסוף כמעט ירד איתם ליגה.
רפואה זה מאמן שאנחנו יודעים בדיוק מה נקבל איתו, הוא יודע לאמן קבוצה ולהעמיד אותה בצורה טובה על המגרש ויחסית לא עושה שטויות בבחירת הרכבים וחילופים ועם כמה שיש לו בעיות באישיות אני חושב שהוא בחירה סולידית שתביא את התוצאה הרצויה בסבירות גבוהה.
כמעט ירד איתם ליגה?
הוא פוטר כשהם היו במקום השני בגלל שלא שיתף את הנכד של שום ולאחר הפיטורין הם התרסקו וניצלו בנס מירידה
הפוסט קיבל 2 לייקיםRed WolfAsafasraf
סמל אישי של משתמש
Charmander
קיבל.ה  398 לייקים

Red Or Dead כתב: 12 מאי 2024, 11:49

כמעט ירד איתם ליגה?
הוא פוטר כשהם היו במקום השני בגלל שלא שיתף את הנכד של שום ולאחר הפיטורין הם התרסקו וניצלו בנס מירידה
צודק, טעות שלי ועדיין זה מאמן שלא שרד בקבוצה אחת יותר מעונה והספיק להיכשל בלא מעט קבוצות, ממש לא אהיה עצוב אם ימונה ואחיה איתו בשלום אבל אישית הוא לא הבחירה הראשונה שלי.
מויקיפדיה:
דגו החל את קריירת האימון שלו בקבוצות הנערים של הפועל תל אביב,[1] לאחר שחברו גילי ורמוט תיווך בינו לבין אייל ברקוביץ', מנג'ר הפועל תל אביב, לאחר פרישתו של דגו. בחודש נובמבר 2016 החל דגו לשמש כעוזרו של המאמן שרון מימר בהפועל כפר סבא, ובהמשך שימש כעוזרם של שני מאמנים נוספים בקבוצה – אלי כהן ופליקס נעים.[1] ב-28 ביוני 2017 מונה דגו למאמנה של הפועל כפר סבא,[3] אולם ב-23 בינואר 2018 פוטר, דווקא לאחר ניצחון בגביע המדינה, לטענתו לאחר שלא כלל בהרכב את טום שלח, נכדו של בעלי הקבוצה יצחק שום.[4] ב-14 בפברואר 2018 מונה דגו למאמנה של הפועל אשקלון מליגת העל, כשהוא מחליף את יובל נעים המפוטר, ובכך הפך למאמן הראשון ממוצא אתיופי בהיסטוריה של ליגת העל.[5] דגו לא הצליח להציל את הקבוצה מירידה לליגה הלאומית, ובסוף העונה עזב אותה. ב-14 ביולי מונה דגו למאמנה של הפועל פתח תקווה מהליגה הלאומית,[6] וב-19 במאי 2019, לאחר שהצליח להשאיר את הפועל פתח תקווה בליגה הלאומית, מונה למאמן עירוני קריית שמונה מליגת העל.[7] ב-20 באוקטובר פוטר דגו מאימון עירוני קריית שמונה לאחר פתיחת עונה רעה בליגה.[8]

ב-5 בפברואר 2020 חתם דגו בשנית בהפועל פתח תקווה.[9] ב-1 בדצמבר 2020, לאחר שפתח את עונת 2020/2021 עם שבעה הפסדים בעשרה משחקים, פוטר דגו מאימון הקבוצה.[10]

ב-10 באפריל 2021, חתם דגו בהפועל עכו מהליגה הלאומית.[11] ב-13 במרץ 2022 פוטר מתפקידו.[12]

ב-18 במאי 2022, חתם כמאמן קבוצת הנוער של מכבי חיפה, והוביל אותה לזכייה באליפות.
תעיף ליציע
קיבל.ה  126 לייקים

דגו עפי ההצעות בסקר .

אני מקווה שאולי יהיה סיכוי לקוזוך .
קירקגור
קיבל.ה  134 לייקים

גם רפואה זאת אפשרות טובה לדעתי, אבל הבעיה היא שהוא לא אדם (כנראה) שיהיה אפשר לעבוד איתו לאורך זמן. ואם רוצים לבנות פה משהו ולא לחשוב רק על העונה הבאה אלא לנסות לבנות דרך ובסיס גם לליגת העל, לא בטוח שהוא האדם המתאים.
תא מרבוטא
קיבל.ה  343 לייקים

אני בעד בעלים ל24/25. ומנהל מקצועי נורמלי

אחכ מאמן. היו לנו 4 כאלה השנה , והרצנו לאחרונה כמעט כל מאמן שבקבוצות אחרות מצליח לא רע ועדיין נראינו כמו חרא
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  412 לייקים

דל"פ (אבל ממש) - אבוקסוס תחת חוזה, יתכבד לחזור ולאמן אותנו בלאומית.
את הכסף שנחסוך אפשר להשקיע בלהביא שחקן נורמלי. ואלוהים במרומים יודע שחסרים לנו כמה כאלו (שוער, חלוצים, קשרים, מגינים, זרים)
אמנם היה זוועות ב-10 המשחקים איתו, אבל אני חושב שהבנאדם כן יודע בסה"כ לאמן, כן מחובר להפועל, ופשוט היה לו רצף מנחוס על גבי סגל גרוע.
חושב שיוסף כן יוכל להעלות אותנו ליגה תוך עונה אחת במידה ויבנה את הקבוצה. יתרון נוסף זה שהוא יכול להתחיל עבודה עכשיו - בלי שנצטרך להמתין חודשיים עד שיבינו אם ספרא בעלים או לא, ועד שימנו אחרי זה מאמן חדש.
ולהתחיל עכשיו זה קריטי.
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
adom4
קיבל.ה  290 לייקים

קפטן ג'ק כתב: 12 מאי 2024, 13:28 דל"פ (אבל ממש) - אבוקסוס תחת חוזה, יתכבד לחזור ולאמן אותנו בלאומית.
את הכסף שנחסוך אפשר להשקיע בלהביא שחקן נורמלי. ואלוהים במרומים יודע שחסרים לנו כמה כאלו (שוער, חלוצים, קשרים, מגינים, זרים)
אמנם היה זוועות ב-10 המשחקים איתו, אבל אני חושב שהבנאדם כן יודע בסה"כ לאמן, כן מחובר להפועל, ופשוט היה לו רצף מנחוס על גבי סגל גרוע.
חושב שיוסף כן יוכל להעלות אותנו ליגה תוך עונה אחת במידה ויבנה את הקבוצה. יתרון נוסף זה שהוא יכול להתחיל עבודה עכשיו - בלי שנצטרך להמתין חודשיים עד שיבינו אם ספרא בעלים או לא, ועד שימנו אחרי זה מאמן חדש.
ולהתחיל עכשיו זה קריטי.
אתה זוכר את אבוקסיס אחרי שהוא ירד ליגה עם בני יהודה?
היה לו סגל מטורף ולא רק שהוא לא הצליח לעלות ליגה, הוא בקושי עלה לפלייאוף העליון לפני שפוטר שם.
לתת לו לאמן אותנו עוד פעם זה הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות.
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
סמל אישי של משתמש
Charmander
קיבל.ה  398 לייקים

קפטן ג'ק כתב: 12 מאי 2024, 13:28 דל"פ (אבל ממש) - אבוקסוס תחת חוזה, יתכבד לחזור ולאמן אותנו בלאומית.
ולהתחיל עכשיו זה קריטי.
הוא חייב שנה לשבת בבית להירגע קצת ולהתאפס על החיים שלו הוא נראה גמור מנטלית.
מעבר לזה אם משחקים כבר בלאומית אני מעדיף מאמן התקפי ולא את אבוקסיס שזה לא סוד שהתקפה היא לא מנקודות החוזק שלו באימון.
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1828 לייקים

ולהתחיל עכשיו זה קריטי.
לאבוקסיס אין ראש לכדורגל בערך חודשיים לפני שהגיע להפועל. כל העולם ראה את זה, אבל חן סול כרגיל יודע יותר טוב מכולם.
הטעות להביא אותו היתה כ"כ קריטית שקשה להסביר. גם מהצד שלו אגב. כבר במסיבת העיתונאים היה נראה שהראש שלו לא פה בכלל.
כפי שנאמר - שיישב שנה להירגע בבית קודם. אין לו ראש לכדורגל ויש לו 60 אלף בחודש מעכשיו עד יוני 2025, שיעזרו לא מאד.
joshsoos
קיבל.ה  208 לייקים

שישב, שיעמוד, בעיקר שיישרף ושבחיים לא יתקרב לבלומפילד
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
וינסנט
קיבל.ה  265 לייקים

לקנות את רן בן שמעון מלרנקה
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
Adom_Adom
קיבל.ה  19 לייקים

וינסנט כתב: 12 מאי 2024, 15:20 לקנות את רן בן שמעון מלרנקה
הוא סגר בנבחרת
הפוסט קיבל לייק אחדחוזה דומינגס
חוזה דומינגס
קיבל.ה  35 לייקים

וינסנט כתב: 12 מאי 2024, 15:20 לקנות את רן בן שמעון מלרנקה
לדעתי הוא חתום בנחברת ישראל
חוזה דומינגס
קיבל.ה  35 לייקים

אשכרה בן שמעון, בלבול וסילבס היו פנויים אחרי ולאקינס והלכנו על בורחה למלם ואז שוב בלבול ובן שמעון יכול להגיע ובחרו באבוקסיס.. אשכר מגיע לנו לרדת.
LiraninhO
קיבל.ה  20 לייקים

שרון מימר, לפני שחותם הארכת חוזה בריינה
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  897 לייקים

LiraninhO כתב: 12 מאי 2024, 15:27 שרון מימר, לפני שחותם הארכת חוזה בריינה
הלוואי מימר, גם אם עולים ליגה אשמח שיבוא לאמן בליגת העל
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
סמל אישי של משתמש
Charmander
קיבל.ה  398 לייקים

LiraninhO כתב: 12 מאי 2024, 15:27 שרון מימר, לפני שחותם הארכת חוזה בריינה
חתם כבר
חוזה דומינגס
קיבל.ה  35 לייקים

מימר פח מה יש לכם?
dino
קיבל.ה  2053 לייקים

זה כבר נראה כמו זיכרון רחוק, אבל המאמן שפתח את העונה בהפועל תל אביב היה מייקל ולקאניס. אחרי זה הגיע גם תורם של בורחה לאמה, יוסי אבוקסיס ולבסוף סלים טועמה כמאמן זמני בדרך לירידה לליגה הלאומית, אבל איפה הכל השתבש לאדומים?

בראיון ל-ONE, ולקאניס התייחס לתקופה שלו בהפועל ת"א בתחילת העונה, המעבר לאייאקס, שבעה באוקטובר, המעקב אחרי האקסית וגם עתידו ואולי חזרה לישראל.

מייקל, בתור אחד שהיה חלק עקרי מהפועל תל אביב בתחילת העונה, יצא לך לעקוב עד לכדי ירידת הליגה אתמול?
"
בטח, בשבועות האחרונים צפיתי במשחקים כי היה לי אינטרס - בניתי את הקבוצה בקיץ והתחלתי דרך במועדון הגדול הזה. אתמול היה לי מאוד עצוב, זאת האמת".

צפית במשחק?

"צפיתי במשחק מרחוק, ראיתי את סלים טועמה שעשה הכל כדי להציל את הקבוצה ואת כל השחקנים, היה קשה לראות את הפרצופים של כולם, זה היה מאוד כואב לראות. הפועל תל אביב הוא לא מועדון שצריך לשחק בליגה השנייה. כואב לי על האוהדים ואני מקווה שיחזרו מהר לליגת העל. חבל לי בשביל כולם שם בהפועל תל אביב".

נכון שלא היית הרבה זמן במועדון, המשחק האחרון שלך היה נגד בית"ר ירושלים בסיבוב הראשון והנה הקבוצה ירדה ליגה. מה הסיבות לדעתך?

"כשניצחנו את בית"ר בחוץ זאת הייתה תצוגה שבאה לידי ביטוי אחרי בנייה של הקבוצה עם שחקנים מוכשרים. אחרי שעזבתי הדברים המשיכו בצורה טובה, אבל זה לוקח זמן לחבר קבוצה ולהתפתח כקבוצה. הפסדנו לפני בית"ר למכבי תל אביב, אבל לנצח את בית"ר הראה על חוזקה. לגבי הסיבות? זה מאוד מאוד מורכב, לא הייתי שם הרבה זמן".

אצלך הקבוצה התחילה לפתח אופי, מה קרה לדעתך מאז?

"ידענו, כולל דייויד מינצברג וחן סול וכולם, שאנחנו על המסלול. אני לא הייתי שם מאז שעזבתי, אבל אני יכול להגיד מה עשינו אז. אני חייב לומר שלדעתי גם מה שקרה בשבעה באוקטובר לקח הרבה ושינה את החיים של כולם. המלחמה החלה וזה השפיע עלינו ומן הסתם על כל מועדון אחר בצורה אחרת".

נגעת במלחמה, נחזור אחורה לאותם רגעים מהצד שלך בשבעה באוקטובר. מה הרגשת?

"קמתי לבוקר עם הרבה אזעקות ולמען האמת בהתחלתה חשבתי שזה יסתיים מהר. עד שקיבלתי את הטלפון מהמועדון לעזוב כמה שיותר מהר, לא הבנתי את המשמעות של המצב. אני זוכר שהייתי בטוח שאחזור, אבל ראינו שהכל הולך ומחמיר. הכדורגל עצר, כדורגלנים מקצוענים לא חיו באותה התקופה כמו מקצוענים בגלל המצב. הקשר עם השחקנים היה מדי יום והייתה דאגה גדולה באותו זמן. אני יכול להגיד שהכדורגל לא חזר להיות אותו דבר וכנראה שזה השפיע על הפועל יותר מאחרות. המלחמה עצרה את כל המומנטום וההתקדמות שעשינו עד שבעה באוקטובר".

איפה טעו בהחלטות בהפועל ת”א?

"אני פחות יכול להגיב על דברים שקרו לאחר מכן, אחרי זה ראינו שנעשו טעויות בארגון. אני לא יודע מדוע כל שחקן עזב, כשהסתכלתי על הקבוצה בשבועות האחרונים ראיתי קבוצה אחרת ממה שהייתה אצלי וזאת שבניתי. זה אמנם לא משנה, האמנתי שהקבוצה הייתה צריכה להתבסס על הקבוצה שנבנתה בקיץ. אולי היו החלטות אמוצינליות שנלקחו בגלל המצב".

הייתה טעות לדעתך לתת את הקבוצה אחריך למאמן חסר ניסיון כמו בורחה לאמה?

"בורחה מאמן טוב וצעיר, הוא עשה דברים יפים למרות תקופה פחות טובה, זה לא שהוא לא נתן את הכל או עשה את הכל. יש החלטות שאפשר לבקר לגבי שחקנים שעזבו, אבל זה מה שקרה ואי אפשר לשנות את זה. המועדון צריך להיבנות מחדש וכולם צריכים להיות סבלנים".

מה לגבי שחרור שחקנים משמעותיים כמו יהב גורפינקל, חוסה רודריגס והניסיון להשתחרר מאלן אוז'בולט?
"
מבחינה אישית, כמאמן אני לא אכפה על אף שחקן להישאר כמו רודריגס וגורפינקל, שניהם היו מאוד משמעותיים והניסיון שלהם היה מאוד חשוב לנו יחד עם השחקנים הצעירים. גורפינקל נתן משחקים טובים וחוסה, למרות פציעות, הייתה לו משמעות גדולה. הוא עזר לסדר את השחקנים במגרש, אוז’בולט? אני זוכר שהוא חזר מפציעה ועבד קשה כדי לחזור. אני לא יודע מה קרה מאחורי הקלעים, אבל לדעתי הם היו שחקנים מאוד חשובים ובלעדיהם קשה מאוד".

אתה בקשר עם שחקנים או אנשים במועדון?

"שלחתי הודעות בהצלחה להרבה שחקנים שהיה לי איתם קשר טוב, זה חשוב מבחינתי כי היה לנו קשר מאוד טוב. כולם שחקנים ואנשים טובים, לכולם לדעתי היה אכפת מהמצב של הקבוצה. קשה להסביר איך קרה, אני עדיין לא מעכל שהקבוצה ירדה ליגה".

מה לדעתך היה שונה בקבוצה שלך לעומת הקבוצה בתקופה האחרונה?

"בשבועות האחרונים ראיתי שהקבוצה הייתה שונה עם לא מעט פרצופים חדשים, שחקנים ששיחקו אצלי - ראיתי קצת אכזבה על הפנים שלהם. לדעתי גם היה נראה שאין להם את הביטחון ליצור מצבים ולשחק קדימה. ראיתי קבוצה אחרת. נגד נתניה ראינו שסלים הביא רוח חדשה וזה נתן לי תקווה להאמין שהקבוצה יכולה להישאר. הגעתי ישר מהמתחם כדי לראות את המשחק נגד אשדוד, אבל הלחץ אתמול הכריע את השחקנים, השער הראשון הוריד את הביטחון והיה אפשר לראות את שפת הגוף של השחקנים".

עברת מהפועל תל אביב לאייאקס הגדולה, מה אתה יכול לספר על המעבר?

"שני דברים. קודם כל חשוב לי להגיד שנהניתי מאוד כמאמן ראשי בהפועל תל אביב והייתי אחראי על הקבוצה, לעבוד מול השחקנים בעבודה היום יומית ובאנשים שהיו במועדון. בורחה, מאורו, דוידוביץ', טועמה, כולם היו מדהימים ואני מנסה להיות בקשר איתם גם היום, עבדנו מאוד קרוב. אהבתי את זה מאוד, כשצפיתי במשחקים וראיתי את התשוקה של הקהל זה מאוד חסר לי".

קיבלת הודעות מאוהדים?

"האמת שכן, קיבלתי הרבה הודעות תמיכה מהאוהדים שרצו שאחזור, זאת הייתה תקופה גדולה. גם היום בבוקר קיבלתי כמה הודעות. אני אומר לעצמי ‘למה המלחמה הזאת קרתה, זה כל כך חבל’. אני אומר לעצמי לא לראות חדשות יותר מדי. הייתה לי הזדמנות להגיע לאחד המועדונים הגדולים בעולם ובחוסר ודאות שהייתה, אם אחזור לישראל ומתי, לא ידענו מתי הליגה תחזור, אז החלטתי לקחת את ההזדמנות של אייאקס. אבל מאז כל הזמן עבר לי בראש למה המלחמה הזאת קרתה והעבודה שלי בהפועל נעצרה, זה כל הזמן בראש שלי".

הגעת לאייאקס שהייתה במצב לא פשוט.

"זה נכון, הגעתי לאייאקס בסיטוציה שלא הייתה הרבה זמן, כשהקבוצה נמצאת בתחתית הטבלה, הבן שלי הראה לי את הטבלה ולא האמנתי, אמרתי לו שיהפוך את המסך. לאט לאט חזרנו לנצח ולהכניס ביטחון בשחקנים. הגענו לקבוצה חדשה, עבדנו קשה והצלחנו להתקרב לצמרת, אבל מדובר בקבוצה צעירה. אני לא נשאר בעונה הבאה, נראה מה האתגר הבא שלי".

לחזור לישראל זאת אופציה?

"זאת תמיד אופציה, היום אני שגריר של ישראל, אהבתי לגור בתל אביב, פיתחתי פה הרבה קשרים בזמן קצר. היה לי חיבור טוב עם הרבה אנשים בהפועל ובכלל בישראל. בכדורגל הכל יכול להיות ואם תהיה הזדמנות אז למה לא?

גם אופציה אם וכאשר
וינסנט
קיבל.ה  265 לייקים

dino כתב: 13 מאי 2024, 13:44 זה כבר נראה כמו זיכרון רחוק, אבל המאמן שפתח את העונה בהפועל תל אביב היה מייקל ולקאניס. אחרי זה הגיע גם תורם של בורחה לאמה, יוסי אבוקסיס ולבסוף סלים טועמה כמאמן זמני בדרך לירידה לליגה הלאומית, אבל איפה הכל השתבש לאדומים?

בראיון ל-ONE, ולקאניס התייחס לתקופה שלו בהפועל ת"א בתחילת העונה, המעבר לאייאקס, שבעה באוקטובר, המעקב אחרי האקסית וגם עתידו ואולי חזרה לישראל.

מייקל, בתור אחד שהיה חלק עקרי מהפועל תל אביב בתחילת העונה, יצא לך לעקוב עד לכדי ירידת הליגה אתמול?
"
בטח, בשבועות האחרונים צפיתי במשחקים כי היה לי אינטרס - בניתי את הקבוצה בקיץ והתחלתי דרך במועדון הגדול הזה. אתמול היה לי מאוד עצוב, זאת האמת".

צפית במשחק?

"צפיתי במשחק מרחוק, ראיתי את סלים טועמה שעשה הכל כדי להציל את הקבוצה ואת כל השחקנים, היה קשה לראות את הפרצופים של כולם, זה היה מאוד כואב לראות. הפועל תל אביב הוא לא מועדון שצריך לשחק בליגה השנייה. כואב לי על האוהדים ואני מקווה שיחזרו מהר לליגת העל. חבל לי בשביל כולם שם בהפועל תל אביב".

נכון שלא היית הרבה זמן במועדון, המשחק האחרון שלך היה נגד בית"ר ירושלים בסיבוב הראשון והנה הקבוצה ירדה ליגה. מה הסיבות לדעתך?

"כשניצחנו את בית"ר בחוץ זאת הייתה תצוגה שבאה לידי ביטוי אחרי בנייה של הקבוצה עם שחקנים מוכשרים. אחרי שעזבתי הדברים המשיכו בצורה טובה, אבל זה לוקח זמן לחבר קבוצה ולהתפתח כקבוצה. הפסדנו לפני בית"ר למכבי תל אביב, אבל לנצח את בית"ר הראה על חוזקה. לגבי הסיבות? זה מאוד מאוד מורכב, לא הייתי שם הרבה זמן".

אצלך הקבוצה התחילה לפתח אופי, מה קרה לדעתך מאז?

"ידענו, כולל דייויד מינצברג וחן סול וכולם, שאנחנו על המסלול. אני לא הייתי שם מאז שעזבתי, אבל אני יכול להגיד מה עשינו אז. אני חייב לומר שלדעתי גם מה שקרה בשבעה באוקטובר לקח הרבה ושינה את החיים של כולם. המלחמה החלה וזה השפיע עלינו ומן הסתם על כל מועדון אחר בצורה אחרת".

נגעת במלחמה, נחזור אחורה לאותם רגעים מהצד שלך בשבעה באוקטובר. מה הרגשת?

"קמתי לבוקר עם הרבה אזעקות ולמען האמת בהתחלתה חשבתי שזה יסתיים מהר. עד שקיבלתי את הטלפון מהמועדון לעזוב כמה שיותר מהר, לא הבנתי את המשמעות של המצב. אני זוכר שהייתי בטוח שאחזור, אבל ראינו שהכל הולך ומחמיר. הכדורגל עצר, כדורגלנים מקצוענים לא חיו באותה התקופה כמו מקצוענים בגלל המצב. הקשר עם השחקנים היה מדי יום והייתה דאגה גדולה באותו זמן. אני יכול להגיד שהכדורגל לא חזר להיות אותו דבר וכנראה שזה השפיע על הפועל יותר מאחרות. המלחמה עצרה את כל המומנטום וההתקדמות שעשינו עד שבעה באוקטובר".

איפה טעו בהחלטות בהפועל ת”א?

"אני פחות יכול להגיב על דברים שקרו לאחר מכן, אחרי זה ראינו שנעשו טעויות בארגון. אני לא יודע מדוע כל שחקן עזב, כשהסתכלתי על הקבוצה בשבועות האחרונים ראיתי קבוצה אחרת ממה שהייתה אצלי וזאת שבניתי. זה אמנם לא משנה, האמנתי שהקבוצה הייתה צריכה להתבסס על הקבוצה שנבנתה בקיץ. אולי היו החלטות אמוצינליות שנלקחו בגלל המצב".

הייתה טעות לדעתך לתת את הקבוצה אחריך למאמן חסר ניסיון כמו בורחה לאמה?

"בורחה מאמן טוב וצעיר, הוא עשה דברים יפים למרות תקופה פחות טובה, זה לא שהוא לא נתן את הכל או עשה את הכל. יש החלטות שאפשר לבקר לגבי שחקנים שעזבו, אבל זה מה שקרה ואי אפשר לשנות את זה. המועדון צריך להיבנות מחדש וכולם צריכים להיות סבלנים".

מה לגבי שחרור שחקנים משמעותיים כמו יהב גורפינקל, חוסה רודריגס והניסיון להשתחרר מאלן אוז'בולט?
"
מבחינה אישית, כמאמן אני לא אכפה על אף שחקן להישאר כמו רודריגס וגורפינקל, שניהם היו מאוד משמעותיים והניסיון שלהם היה מאוד חשוב לנו יחד עם השחקנים הצעירים. גורפינקל נתן משחקים טובים וחוסה, למרות פציעות, הייתה לו משמעות גדולה. הוא עזר לסדר את השחקנים במגרש, אוז’בולט? אני זוכר שהוא חזר מפציעה ועבד קשה כדי לחזור. אני לא יודע מה קרה מאחורי הקלעים, אבל לדעתי הם היו שחקנים מאוד חשובים ובלעדיהם קשה מאוד".

אתה בקשר עם שחקנים או אנשים במועדון?

"שלחתי הודעות בהצלחה להרבה שחקנים שהיה לי איתם קשר טוב, זה חשוב מבחינתי כי היה לנו קשר מאוד טוב. כולם שחקנים ואנשים טובים, לכולם לדעתי היה אכפת מהמצב של הקבוצה. קשה להסביר איך קרה, אני עדיין לא מעכל שהקבוצה ירדה ליגה".

מה לדעתך היה שונה בקבוצה שלך לעומת הקבוצה בתקופה האחרונה?

"בשבועות האחרונים ראיתי שהקבוצה הייתה שונה עם לא מעט פרצופים חדשים, שחקנים ששיחקו אצלי - ראיתי קצת אכזבה על הפנים שלהם. לדעתי גם היה נראה שאין להם את הביטחון ליצור מצבים ולשחק קדימה. ראיתי קבוצה אחרת. נגד נתניה ראינו שסלים הביא רוח חדשה וזה נתן לי תקווה להאמין שהקבוצה יכולה להישאר. הגעתי ישר מהמתחם כדי לראות את המשחק נגד אשדוד, אבל הלחץ אתמול הכריע את השחקנים, השער הראשון הוריד את הביטחון והיה אפשר לראות את שפת הגוף של השחקנים".

עברת מהפועל תל אביב לאייאקס הגדולה, מה אתה יכול לספר על המעבר?

"שני דברים. קודם כל חשוב לי להגיד שנהניתי מאוד כמאמן ראשי בהפועל תל אביב והייתי אחראי על הקבוצה, לעבוד מול השחקנים בעבודה היום יומית ובאנשים שהיו במועדון. בורחה, מאורו, דוידוביץ', טועמה, כולם היו מדהימים ואני מנסה להיות בקשר איתם גם היום, עבדנו מאוד קרוב. אהבתי את זה מאוד, כשצפיתי במשחקים וראיתי את התשוקה של הקהל זה מאוד חסר לי".

קיבלת הודעות מאוהדים?

"האמת שכן, קיבלתי הרבה הודעות תמיכה מהאוהדים שרצו שאחזור, זאת הייתה תקופה גדולה. גם היום בבוקר קיבלתי כמה הודעות. אני אומר לעצמי ‘למה המלחמה הזאת קרתה, זה כל כך חבל’. אני אומר לעצמי לא לראות חדשות יותר מדי. הייתה לי הזדמנות להגיע לאחד המועדונים הגדולים בעולם ובחוסר ודאות שהייתה, אם אחזור לישראל ומתי, לא ידענו מתי הליגה תחזור, אז החלטתי לקחת את ההזדמנות של אייאקס. אבל מאז כל הזמן עבר לי בראש למה המלחמה הזאת קרתה והעבודה שלי בהפועל נעצרה, זה כל הזמן בראש שלי".

הגעת לאייאקס שהייתה במצב לא פשוט.

"זה נכון, הגעתי לאייאקס בסיטוציה שלא הייתה הרבה זמן, כשהקבוצה נמצאת בתחתית הטבלה, הבן שלי הראה לי את הטבלה ולא האמנתי, אמרתי לו שיהפוך את המסך. לאט לאט חזרנו לנצח ולהכניס ביטחון בשחקנים. הגענו לקבוצה חדשה, עבדנו קשה והצלחנו להתקרב לצמרת, אבל מדובר בקבוצה צעירה. אני לא נשאר בעונה הבאה, נראה מה האתגר הבא שלי".

לחזור לישראל זאת אופציה?

"זאת תמיד אופציה, היום אני שגריר של ישראל, אהבתי לגור בתל אביב, פיתחתי פה הרבה קשרים בזמן קצר. היה לי חיבור טוב עם הרבה אנשים בהפועל ובכלל בישראל. בכדורגל הכל יכול להיות ואם תהיה הזדמנות אז למה לא?

גם אופציה אם וכאשר
לא תודה, עוד פחדן שברח ברגע שהייתה לו הזדמנות.
שליחת תגובה