על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
D&3
קיבל.ה  830 לייקים

יש מספיק אנשים שלא עוטים מסכה בלי סיבה.

והייתי מצפה ממך שאם אתה יודע שאתה לא יכול לעטות מסכה אז שתתחסן /תידבק באופן קבוע. בעולם מושלם הייתי ממש סבבה עם זה שתהיה בלי מסיכה.

כשאתה מסרב לכל הצעדים אז כן אתה אגואיסט.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
טכנית לארז
קיבל.ה  1643 לייקים

אני הייתי מצפה גם ממחוסני טריפל להיבדק.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

משום מה גם יש שיעור יתר עצום של סובלים-מבעיות-נשימה-עם-מסכה בקרב מתנגדי החיסונים לעומת האוכלוסיה הכללית, מה שמעלה את החשד שלפחות אצל חלקם זה סתם תירוץ שקרי.
אני בטוח שאצל חלקם זה אמיתי, דרך אגב. חבל שהם נדפקים מזה שכל האני ואפסי עוד תופסים טרמפ על הגב שלהם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

טכנית לארז כתב: 27 דצמבר 2021, 16:40 אני הייתי מצפה גם ממחוסני טריפל להיבדק.
סוף סוף הגעת.
אני לבד מול כולם כבר שעות.
שמתי להם את שבועת הרופאים בעיניים.
מה כבר יש עוד להגיד להם?
סאחי הוא אויב
D&3
קיבל.ה  830 לייקים

teknoboy כתב: 27 דצמבר 2021, 16:36
D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 16:27 המרחב הציבורי בישראל הוא סיוט אחד גדול של אגואיזם וחוסר סולידריות כבר שנים וזה הולך ומחמיר. ואין שום סיבה שדווקא בנושא המסיכות פתאום יהיה איזה שינוי לטובה.

ספציפית באחוז הקובידיוטים שלה אני לא חושב שישראל היא חריגה, ונראה לי שבווליום של הרעש הציבורי שהם עושים ישראל אפילו הרבה מתחת למובילות.

נראה לי זה מבהיר את כוונתי
יכול להיות שהם עושים פחות רעש (יותר רעש מאשר בפורטוגל, אבל זה באמת לא אומר הרבה), אבל בפועל אחוז ההתחסנות נמוך יחסית למערב, הרבה פחות אנשים מתייחסים ברצינות להנחיות (מסכות, מרחק וכו') וכו' וכו', ולדעתי זה קשור לחוסר הסולידריות הכללי (במיוחד אם מקבלים את ההנחה שבישראל אין יותר קובידיוטים מאשר במקומות אחרים).
אולי אתה תוכל להאיר את עיניי מה הסיפור עם אחוז ההתחסנות הפסיכי בחצי האי האיברי, מסתכם בזה שאתם סה"כ אנשים חביבים במיוחד?

ואני לא בטוח שאחוז המתחסנים עבור קבוצת גיל נתונה הוא נמוך, האחוז הכללי נמוך כי האוכלוסייה מאוד צעירה( יחסית למערב כמובן).

ואין ספק שנושא המסיכות בישראל קשור לשמוקיות הכללית של הישראלים שבאה לידי ביטוי גם בכביש, בסופר, ובכל מקום ציבורי בתאכלס.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 16:43
teknoboy כתב: 27 דצמבר 2021, 16:36
D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 16:27 המרחב הציבורי בישראל הוא סיוט אחד גדול של אגואיזם וחוסר סולידריות כבר שנים וזה הולך ומחמיר. ואין שום סיבה שדווקא בנושא המסיכות פתאום יהיה איזה שינוי לטובה.

ספציפית באחוז הקובידיוטים שלה אני לא חושב שישראל היא חריגה, ונראה לי שבווליום של הרעש הציבורי שהם עושים ישראל אפילו הרבה מתחת למובילות.

נראה לי זה מבהיר את כוונתי
יכול להיות שהם עושים פחות רעש (יותר רעש מאשר בפורטוגל, אבל זה באמת לא אומר הרבה), אבל בפועל אחוז ההתחסנות נמוך יחסית למערב, הרבה פחות אנשים מתייחסים ברצינות להנחיות (מסכות, מרחק וכו') וכו' וכו', ולדעתי זה קשור לחוסר הסולידריות הכללי (במיוחד אם מקבלים את ההנחה שבישראל אין יותר קובידיוטים מאשר במקומות אחרים).
אולי אתה תוכל להאיר את עיניי מה הסיפור עם אחוז ההתחסנות הפסיכי בחצי האי האיברי, מסתכם בזה שאתם סה"כ אנשים חביבים במיוחד?

ואני לא בטוח שאחוז המתחסנים עבור קבוצת גיל נתונה הוא נמוך, האחוז הכללי נמוך כי האוכלוסייה מאוד צעירה( יחסית למערב כמובן).

ואין ספק שנושא המסיכות בישראל קשור לשמוקיות הכללית של הישראלים שבאה לידי ביטוי גם בכביש, בסופר, ובכל מקום ציבורי בתאכלס.
בגילאי 12-17 87% מחוסנים מלא (90% חלקי).
בגילאי 18-24 זה 91% ו-93%.
לא בטוח שזה עניין של גיל.

למה זה ככה? לא יודע.
יכול להיות שעשרות שנות דיקטטורה הרגילו אותם לעשות מה שמבקשים מהם.
יכול להיות שהחיים תחת מדינה שלא מנסה לזיין אותם כל היום (בפורטוגל המפלגות הגדולות הן המפלגה הסוציאליסטית משמאל והסוציאל-דמוקרטית מימין) גורמים לפחות התנגדות עיוורת.
יכול להיות שהיחס המכבד הכללי למבוגרים ולחלשים נותן לאנשים מוטיבציה לעזור בהגנה עליהם.
יכול להיות שהידיעה שהמדינה ענייה ומערכת הבריאות לא מי יודע מה חזקה נותנת לאנשים מוטיבציה לשמור על עצמם ועל סביבתם.

אני גם לא בטוח ששיעור ההתחסנות כזה יוצא דופן שצריך להסביר אותו.
בספרד יש כמעט 81% מחוסנים. לא חסר מדינות שיש בהן 75% או יותר שלא נמצאות בחצי האי האיברי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  830 לייקים

טוב מרפרוף בהתפלגות לפי גיל נראה שישראל במצב טוב יותר מרוב מדינות המערב
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

מתי יקצו מיליונים לטובת קמפיין פרסומי בצורת תשדיר שירות למען התחסנות נגד נגיף שפעת העופות המשתולל במדינה? אנחנו הקיבוצניקים הכי מסוכנים, יש לנו לולים.
סאחי הוא אויב
טכנית לארז
קיבל.ה  1643 לייקים

מחוסני טריפל לא מסכנים את הסביבה?
כי אני רואה שהם יוצאים חיוביים בכיף.
הפוסט קיבל לייק אחדנחמן אש הפרויקטור
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 16:59 טוב מרפרוף בהתפלגות לפי גיל נראה שישראל במצב טוב יותר מרוב מדינות המערב
כמה אחוז מהאוכלוסיה מעל גיל 12 מחוסנים?
וכמה במדינות המערב?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

נחמן אש הפרויקטור כתב: 27 דצמבר 2021, 17:02 מתי יקצו מיליונים לטובת קמפיין פרסומי בצורת תשדיר שירות למען התחסנות נגד נגיף שפעת העופות המשתולל במדינה? אנחנו הקיבוצניקים הכי מסוכנים, יש לנו לולים.
אני מניח שתראה היסטריה רצינית אם וכאשר יתגלה מקרה של הדבקה בין בני אדם
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  830 לייקים

בנוער אנחנו לא משהו, ואני לא מוצא נתון מדויק.

אלה נתונים לפי שכבת גיל -

https://ourworldindata.org/grapher/covi ... untry=~AUT

קח ותשחק עם המדינות השונות, שים לב שבישראל יש ירידה בגלל ההגדרה של מחוסנים מלא של אלה עם בוסטר, אז המספרים יותר גבוהים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

טכנית לארז כתב: 27 דצמבר 2021, 17:11 מחוסני טריפל לא מסכנים את הסביבה?
מסכנים, כידוע לך, אבל כמו שידוע לך בנוסף - ככל שהאדם מחוסן פחות כך הוא מסכן את סביבתו יותר.
כמו כן הקטע הזה של לקחת דיון שעוסק באוכלוסיות ולנסות להפוך אותו לבדיחה ברמת הפרט הוא דוגמה מובהקת של גישת אני ואפסי עוד, שכל מה שאכפת לדובריה זה מה יקרה להם (האם יקבלו זריקה, האם יחלו במשהו).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  830 לייקים

D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 17:14 בנוער אנחנו לא משהו, ואני לא מוצא נתון מדויק.

קח ותשחק עם המדינות השונות, שים לב שבישראל יש ירידה בגלל ההגדרה של מחוסנים מלא של אלה עם בוסטר, אז המספרים יותר גבוהים
אפשר לעבור ל table וככה להשוות( איפה שיש לכולם נתונים )
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

טכנית לארז כתב: 27 דצמבר 2021, 16:40 אני הייתי מצפה גם ממחוסני טריפל להיבדק.
כשבאים לבקר אותנו חברים, אנחנו מוודאים שהם מחוסנים וגם מבקשים מהם לעשות בדיקה לפני שהם באים. אנחנו מחוסנים ועושים בדיקה גם כן. זה נקרא פה 2G+, וככה צריך לנהוג (פלוס מסיכות במקומות סגורים).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
טכנית לארז
קיבל.ה  1643 לייקים

teknoboy כתב: 27 דצמבר 2021, 17:14
מסכנים, כידוע לך, אבל כמו שידוע לך בנוסף - ככל שהאדם מחוסן פחות כך הוא מסכן את סביבתו יותר.
כמו כן הקטע הזה של לקחת דיון שעוסק באוכלוסיות ולנסות להפוך אותו לבדיחה ברמת הפרט הוא דוגמה מובהקת של גישת אני ואפסי עוד, שכל מה שאכפת לדובריה זה מה יקרה להם (האם יקבלו זריקה, האם יחלו במשהו).
שוב הפרשנויות.
והיום על הפרק: מגלים לך שאתה בעצם לוקח דיון שעוסק באוכלוסיות ומנסה להפוך אותו ל"בדיחה ברמת הפרט".

המסקנה כמובן כביכול תומכת בפרשנות הקודמת ("אני ואפסי עוד").

עוד אבחנה כושלת.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

טכנית לארז כתב: 27 דצמבר 2021, 17:32
teknoboy כתב: 27 דצמבר 2021, 17:14
שוב הפרשנויות.
והיום על הפרק: מגלים לך שאתה בעצם לוקח דיון שעוסק באוכלוסיות ומנסה להפוך אותו ל"בדיחה ברמת הפרט".

המסקנה כמובן כביכול תומכת בפרשנות הקודמת ("אני ואפסי עוד").

עוד אבחנה כושלת.
כרגיל, אפס תרומה לדיון מלבד "כולכם מפגרים שלא מבינים אפילו על מה מדובר".
בוא תסביר איפה טעיתי.
אני מאמין שהניסיון הזה ילמד אותך הרבה.

ויפה לך שהתעלמת לגמרי מהמשפט הפשוט שכתבתי בהתחלה, שמסביר למה השאלה המקורית שלך אפילו לא חשובה לשום דבר (חוץ מאשר לניסיון שלך להטריל).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
טכנית לארז
קיבל.ה  1643 לייקים

טעית בפרשנות שלך. כרגיל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

טכנית לארז כתב: 27 דצמבר 2021, 17:38 טעית בפרשנות שלך. כרגיל.
מבחינתי צדקתי :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 17:20
D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 17:14 בנוער אנחנו לא משהו, ואני לא מוצא נתון מדויק.

אפשר לעבור ל table וככה להשוות( איפה שיש לכולם נתונים )
הורדתי את הקובץ.
קצת קשה להוציא נתונים, כי לא כולם מדווחים באותן עמודות וכי אין גדלים של האוכלוסיות רק שיעורי התחסנות.

שאלה: מה זה משנה אם הרבה התחסנו יחסית לשכבות הגיל? למה זה יותר חשוב משיעור ההתחסנות הכללי?
כשהנגיף נכנס למישהו לאף זה משנה לו באיזה שכבות גיל הנגיף עבר בשרשרת ההדבקה שהובילה אליו?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

אותי לימדו שמשהו שעובד היטב לא מנסים לתקן.
20 שנה לא היה לי חום, טוב אולי 15.
וגם אז זה היה רק ליום אחד.
קודם דפקתי 2 אבוקדו שלמים פלוס 2 פומלות.
אני מוכן לכל וריאנט קטלני גם בלי זריקה מפוקפקת.
נערך לאחרונה על ידי נחמן אש הפרויקטור ב 27 דצמבר 2021, 17:50, נערך פעם 1 בסך הכל.
סאחי הוא אויב
D&3
קיבל.ה  830 לייקים

אפידימיולגית זה כנראה לא משנה( אלא אם נגלה שילדים נדבקים פחות משמעותית נניח ), זו סתם השוואה הגיונית יותר כדי להשוות היקפי התחסנות.

ואני הסתכלתי בtable במקביל לדשבןרד( כי ישראל מדווחת קצת שונה משום מה )
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

נחמן אש הפרויקטור כתב: 27 דצמבר 2021, 17:50 אותי לימדו שמשהו שעובד היטב לא מנסים לתקן.
למעט השנתיים האחרונות, בעשרים השנים האחרונות לא היתה מגיפה קורונה. ה"משהו שעובד היטב לא צריך לתקן" רלוונטי רק אם התנאים כולם לא משתנים.
אני לא מאמין שצריך להסביר את זה לאדם מבוגר.

כמו-כן, אני לא רואה שום דבר בחיסונים ובמסיכות שנוגד את שבועת הרופאים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 17:50 אפידימיולגית זה כנראה לא משנה( אלא אם נגלה שילדים נדבקים פחות משמעותית נניח ), זו סתם השוואה הגיונית יותר כדי להשוות היקפי התחסנות.

ואני הסתכלתי בtable במקביל לדשבןרד( כי ישראל מדווחת קצת שונה משום מה )
השאלה שלי היא למה יותר הגיוני להשוות היקף התחסנות לפי שכבת גיל ולא בסך הכול.
אנחנו מדברים על סוגיה אפידמיולוגית. אם מבחינה אפידמיולוגית זה לא משנה, אז זה לא משנה בשום צורה.
אם אנחנו רוצים לבדוק את מידת ההיענות לחיסונים, צריך לבדוק את כל שכבת הגיל שיכולה לקבל חיסונים (נניח 12 ומעלה, כי הקטנים יותר זה גם חדש מדי).

האמת, אם כבר, זאת שאלה ראויה למחקר מסודר בסוציולוגיה (או בתחום דומה), כי מן הסתם שיעור ההיענות שונה בין קבוצות חברתיות שונות ומעניין לבדוק מה משפיע עליו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  830 לייקים

בכל ההודעות אני התכוונתי להשוות את מידת ההיענות

וממש מעניין אותי לדעת את ההשפעות השונות - מדינה, מצב סוציו אקונומי, שיוך פוליטי, מפלגת השלטון באותה מדינה ועוד
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 18:29 בכל ההודעות אני התכוונתי להשוות את מידת ההיענות
ברור.
אבל למה לפי שכבת גיל?

בלי קשר, עשיתי סוג של חישוב.
בעיקרון בישראל יש בערך פי 2 ילדים (15 ומטה) מאשר במערב (28% לעומת 15%).
זה אומר שצריך לתת לישראל מקדם קטן. אם חותכים בגיל 15 זה 1.18, אם חותכים ב-12 אני משער שזה יותר קצת פחות.
אם מכפילים את שיעור החיסון בישראל במקדם הזה, יוצא שישראל דווקא במקום לא רע באמצע.

הבעיה? עם כל הכבוד להיענות הסבירה, עדיין אחוז גדול יחסית מהאוכלוסיה לא מחוסן, מה שאומר שיהיה יותר קשר להגיע בישראל לחסינות עדר באמצעות חיסונים, וצריך על כן להטיל כל מיני מגבלות ודברים כמו מסכות (בהנחה שלא רוצים לתת לילדים בני חמש ומטה לספוג את המגפה בשביל המבוגרים יותר).

עריכה: הבעיה השנייה היא שההיענות לדברים כאלה באמת נמוכה, כמו שאמרנו קודם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  830 לייקים

אני רוצה להשוות מה ההיענות עבור קבוצות אוכלוסייה דומות, גיל נראה לי הקריטריון הכי טוב ופשוט.

אם משווים את האחוז בכלל בני ה 12+ אז יש הטייה -
אחוז ההתחסנות של בני נוער בכל העולם הוא הנמוך ביותר, ובישראל אותה שכבת גיל מהווה את האחוז הכי גדול מתוך האוכלוסיה.
גם אם בכל קבוצת גיל האחוז בין ישראל לאיטליה זהה( נניח ) האחוז הכולל בישראל יהיה נמוך יותר( גם אם מורידים את הלא זכאים מהחישוב ).
לחובבי הויזואל -
https://www.populationpyramid.net/israel/2019/
https://www.populationpyramid.net/italy/2019/

וברור שבישראל יש הגנה חיסונים נמוכה יותר בגלל מבנה האוכלוסיה שלה( בהנחה וילדים ובני נוער נדבקים ומדביקים בשיעור דומה ) אבל מאותה סיבה בדיוק האוכלוסיה פחות מועדת לתחלואה קשה.

יכול להיות שיש דרכים טובות יותר לחשב היענות, אבל אני חושב שבשביל להשוות לישראל שממש חריגה ביחס למערב במבנה האוכלוסיה שלה חייבים להשוות פר שכבת גיל.
בני12
קיבל.ה  862 לייקים

נחמן אש הפרויקטור כתב: 27 דצמבר 2021, 17:50 אותי לימדו שמשהו שעובד היטב לא מנסים לתקן.
הגוף שלך עובד טוב ?
... אבנים בכליות ... אבנים בכיס מרה ... חרדה נשימתית ...
מה זה עובד טוב ? פגז
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

pelegs כתב: 27 דצמבר 2021, 18:20
למעט השנתיים האחרונות, בעשרים השנים האחרונות לא היתה מגיפה קורונה. ה"משהו שעובד היטב לא צריך לתקן" רלוונטי רק אם התנאים כולם לא משתנים.

זה כי אתה חושב שמהחיסון אף אחד לא נפגע ו/או מת.
סאחי הוא אויב
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

בני12 כתב: 27 דצמבר 2021, 18:59
הגוף שלך עובד טוב ?
מה זה עובד טוב ? פגז
חרדה נשימתית זה מגיל 14 חלק מה-ocd שלי.
לגבי השאר רק צריך לשתות מים.
7 שנים וחצי בלי כאבים.
אז נפשית אני לא משהו, לפחות בריאות פיזית נסה להשאיר לי.
סאחי הוא אויב
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 18:51 1. אני רוצה להשוות מה ההיענות עבור קבוצות אוכלוסייה דומות, גיל נראה לי הקריטריון הכי טוב ופשוט.

אחוז ההתחסנות של בני נוער בכל העולם הוא הנמוך ביותר, ובישראל אותה שכבת גיל מהווה את האחוז הכי גדול מתוך האוכלוסיה.
גם אם בכל קבוצת גיל האחוז בין ישראל לאיטליה זהה( נניח ) האחוז הכולל בישראל יהיה נמוך יותר( גם אם מורידים את הלא זכאים מהחישוב ).
לחובבי הויזואל -

2. וברור שבישראל יש הגנה חיסונים נמוכה יותר בגלל מבנה האוכלוסיה שלה( בהנחה וילדים ובני נוער נדבקים ומדביקים בשיעור דומה ) אבל מאותה סיבה בדיוק האוכלוסיה פחות מועדת לתחלואה קשה.

יכול להיות שיש דרכים טובות יותר לחשב היענות, אבל אני חושב שבשביל להשוות לישראל שממש חריגה ביחס למערב במבנה האוכלוסיה שלה חייבים להשוות פר שכבת גיל.
1. כן, נקודת הפתיחה של ישראל גרועה יותר. לא ברור לי איך מועיל לנו לשקלל את זה בחישוב שלנו. לא נראה לי שהמטרה היא להשחיר מדינות או להרים להן.
נקודת הפתיחה גרועה יותר, ולכן (בין השאר) המצב בהווה פחות טוב (מבחינת שיעור התחסנות). זה הנתון שמעניין פה.
2. לא בטוח שהיא פחות מועדת לתחלואה קשה.
בהנחה שהחלמה וחיסון לא מעניקים חסינות של מאה אחוז (ונכון להיום ידוע שלא, במיוחד באומיקרון), שיעור גבוה של חולים באוכלוסיה יגרור גם שיעור גבוה של חולים בגילאים שמועדים לתחלואה קשה (בהנחה שלא מטילים סגר על מבוגרים וכאלה).
כלומר אותם אלה שכן מועדים לתחלואה יהיו חשופים יותר להדבקה, ובסך הכול ממש לא ברור לי שהמכפלה תצא יותר קטנה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

נחמן אש הפרויקטור כתב: 27 דצמבר 2021, 19:00
pelegs כתב: 27 דצמבר 2021, 18:20

זה כי אתה חושב שמהחיסון אף אחד לא נפגע ו/או מת.
אבל השאלה היא לא אם מישהו נפגע\מת מהחיסון, אלא כמה נפגעו מתו\ממנו לעומת כמה פגיעות\מוות הוא חסך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  862 לייקים

נחמן אש הפרויקטור כתב: 27 דצמבר 2021, 19:02
בני12 כתב: 27 דצמבר 2021, 18:59
הגוף שלך עובד טוב ?
מה זה עובד טוב ? פגז
חרדה נשימתית זה מגיל 14 חלק מה-ocd שלי.
לגבי השאר רק צריך לשתות מים.
7 שנים וחצי בלי כאבים.
אז נפשית אני לא משהו, לפחות בריאות פיזית נסה להשאיר לי.
רק מראה לך שהאמירות שלך שהגוף שלך עובד טוב היא קשקוש.
ואת ההמלצה לשתות מים לא קבלת מרופא רוצח ?
למה אתה מקשיב לזה ? אני במקומך הייתי מפסיק לשתות מים במיידית.
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

עכשיו עברת להטרלה?
תפריד בין בריאות נפשית לבריאות פיזית.
לא אמרתי על אף רופא שהוא רוצח עד הטרפת הפאשיסטית הזו.
סאחי הוא אויב
D&3
קיבל.ה  830 לייקים

teknoboy כתב: 27 דצמבר 2021, 19:04
D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 18:51 1. אני רוצה להשוות מה ההיענות עבור קבוצות אוכלוסייה דומות, גיל נראה לי הקריטריון הכי טוב ופשוט.

לחובבי הויזואל -

2. וברור שבישראל יש הגנה חיסונים נמוכה יותר בגלל מבנה האוכלוסיה שלה( בהנחה וילדים ובני נוער נדבקים ומדביקים בשיעור דומה ) אבל מאותה סיבה בדיוק האוכלוסיה פחות מועדת לתחלואה קשה.

1. כן, נקודת הפתיחה של ישראל גרועה יותר. לא ברור לי איך מועיל לנו לשקלל את זה בחישוב שלנו. לא נראה לי שהמטרה היא להשחיר מדינות או להרים להן.
נקודת הפתיחה גרועה יותר, ולכן (בין השאר) המצב בהווה פחות טוב (מבחינת שיעור התחסנות). זה הנתון שמעניין פה.
בהנחה שהחלמה וחיסון לא מעניקים חסינות של מאה אחוז (ונכון להיום ידוע שלא, במיוחד באומיקרון), שיעור גבוה של חולים באוכלוסיה יגרור גם שיעור גבוה של חולים בגילאים שמועדים לתחלואה קשה (בהנחה שלא מטילים סגר על מבוגרים וכאלה).
כלומר אותם אלה שכן מועדים לתחלואה יהיו חשופים יותר להדבקה, ובסך הכול ממש לא ברור לי שהמכפלה תצא יותר קטנה.
מעניין מבחינת היענות או מבחינה אפדימיואלוגית?

ומקום 28 בתחלואה לנפש אבל 87 בתמותה לנפש כנראה אומר שהיא פחות מועדת( מקום 16 בבדיקות לנפש, כנראה מוריד אותנו כמה מקומות טובים אבל לא מספיק לבדו להסביר את הפער, אפילו לא קרוב )
בני12
קיבל.ה  862 לייקים

נחמן אש הפרויקטור כתב: 27 דצמבר 2021, 19:12 עכשיו עברת להטרלה?
בריאות נפשית ובריאות פיזית קשורים זה לזה.
אז הרופאים הפכו בין לילה לרוצחים ? לא היה להם איזה נטיה רצחנית עוד קודם שרק התפרצה ?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

D&3 כתב: 27 דצמבר 2021, 19:13
teknoboy כתב: 27 דצמבר 2021, 19:04

לחובבי הויזואל -

מעניין מבחינת היענות או מבחינה אפדימיואלוגית?

ומקום 28 בתחלואה לנפש אבל 87 בתמותה לנפש כנראה אומר שהיא פחות מועדת( מקום 16 בבדיקות לנפש, כנראה מוריד אותנו כמה מקומות טובים אבל לא מספיק לבדו להסביר את הפער, אפילו לא קרוב )
מבחינה אפידמיולוגית.

אתה צודק לגבי התמותה, כי בגילאים הצעירים פשוט יש פחות.
בעצם מה שכתבתי רלוונטי לשכבות הגיל המועדות לתחלואה\תמותה, ופחות לאוכלוסיה הכללית.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

בני12 כתב: 27 דצמבר 2021, 19:16
נחמן אש הפרויקטור כתב: 27 דצמבר 2021, 19:12 עכשיו עברת להטרלה?
בריאות נפשית ובריאות פיזית קשורים זה לזה.
אז הרופאים הפכו בין לילה לרוצחים ? לא היה להם איזה נטיה רצחנית עוד קודם שרק התפרצה ?
פשוט לומינה אום ושבתאי המקרה רווחה לא כתבו על זה קודם, כי הם היו עסוקים בילדים במערות ואנשי לטאה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הסבתא של הפועל
קיבל.ה  199 לייקים

2 פומלות הפרי או 2 פומלות של בהמה גסה ששווה פירגוע?
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

רומק,שוב חזרת למערות ולכל זה?
חשבתי שהדיון התקדם.
סאחי הוא אויב
שליחת תגובה