חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 09 מאי 2022, 12:58
teknoboy כתב: 09 מאי 2022, 11:27
benaim כתב: 09 מאי 2022, 11:24 אתה אולי מבחינתך פירקת מכל כיוון, אני מאמין שזה לא סכסוך לאומי אלא סכסוך דתי. אחרת לא הייתה שום סיבה לשכניהם של סבא וסבתא שלי בקזבלנקה שבמרוקו לפוצץ את אח של סבא במכות רק כי הוא הלך ברחוב בחודש יוני של שנת 1948 כשרק לפני כן היו יחסי שכנות טובים וחמים.
האמת שהצד המרוקאי שלי לא חשב בכלל לעלות מיד לארץ ביום הקמתה, רק אחרי האירוע הזה נפל להם האסימון והם ברחו מצרפת ומשם לארץ.
אז מה אתה אומר, מה לערבי מרוקאי ויהודי מרוקאי ולסכסוך 'לאומי' בארץ ישראל?
אז הסכסוך הדתי התחיל רק מעט לפני יוני 1948? מעניין.
לוגיקה במיטבה.
התחיל עוד הרבה לפני כשמוחמד החליט שהיהודים הם בני חסות. אבל נתתי לך אחלה של דוגמה לכך שמדובר בסכסוך דתי ולא לאומי כי אחרת אין שום סיבה למקרה הזה. אגב, זה המקרה האישי של משפחתי. מה עם הפרהאוד של 1941? הוא גם היה בגלל הכיבוש הציוני?
התגובה הזאת מופנית גם כן לליצן שבתגובה מעלי ומשום לא יודע להתנסח מלבד זלזול ועוקצנות כלפי משתתפי השיח.
אז למה מאז שמוחמד החליט את מה שהחליט ועד מאי 1948 המשפחה שלך הסתדרה עם השכנים מצוין, ואחר כך פתאום נהייתה איבה?
(לגבי 1941, זה אמנם לפני קום המדינה, אבל באותו שלב כבר היה סכסוך לאומי מזה כמה עשרות שנים, כידוע לך.
ממליץ לך לעיין בויקיפדיה, שם תוכל ללמוד על הקשר בין הסכסוך הלאומי לבין הפרהוד וכן על השפעתן של אידאולוגיות ימין גזעניות\לאומניות\פשיסטיות באופן כללי, לתשומת לבך.)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

לא קראתי את כל המגילות פה, אבל סכסוך לחלוטין להיות מבוסס על יותר מדבר אחד, ובתקופות שונות הדבר המרכזי עליו הוא מבוסס יכול להשתנות.
ספציפית חלקים מהעולם האיסלאמי לחלוטין עברו שינויים מהותיים בעשרות השנים האחרונות, וזה כמובן לא פסח על הפלסטינים המוסלמים.

וספציפית לגבי מרוקו כבר לפני כמעט אלף שנה חלק מהאוכלוסייה המוסלמית רדפה באכזריות את האוכלוסייה היהודית( וגם אוכלוסיות אחרות אבל פחות), זה לא סופר רלוונטי אבל אולי שווה לציין.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 09 מאי 2022, 13:27 לא קראתי את כל המגילות פה, אבל סכסוך לחלוטין להיות מבוסס על יותר מדבר אחד, ובתקופות שונות הדבר המרכזי עליו הוא מבוסס יכול להשתנות.
ספציפית חלקים מהעולם האיסלאמי לחלוטין עברו שינויים מהותיים בעשרות השנים האחרונות, וזה כמובן לא פסח על הפלסטינים המוסלמים.
כפי שכתבתי בכל מני מקומות בפורום, יש במרקסיזם קונספט בשם "מבנה העל": בגדול, זו הסיבה המרכזית לבעיות מסוימות ושממנה כל שאר הבעיות נגזרות ו/או מתווספות.
במקרה של הסכסוך הציוני/ישראלי-פלסטיני מבנה העל הוא האישיו הלאומי. שאלת הדת היא תוסף, ורק לעיתים היא מרכיב מובהק: היסטורית, רוב ההתנגדות הפלסטינית לציונות הייתה מהכיוון החילוני - ובתקופות מסויימות אפילו שמאלי (החזיתות העממית והדמוקרטית לשחרור פלסטין, למשל, היו כוח מרכזי מאד בשנות השישים והשבעים). למעשה, מבין הפלסטינים בישראל (ערביי 48') דווקא המוסלמים שיתפו פעולה באופן הדוק יותר עם המדינה בתקופת המשטר הצבאי. תנועות דתיות כמרכיב מרכזי בסכסוך מהצד הפלסטיני (בעיקר חמאס והג'יאהד האיסלמי) זו התפתחות מודרנית יותר, שהחלה בשנות השמונים. לא סתם עד אז האויב המרכזי של ישראל היה אש"ף וספציפית הפת"ח, שהם אירגונים חילוניים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליEl dudernio
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

pelegs כתב: 09 מאי 2022, 14:08
D&3 כתב: 09 מאי 2022, 13:27 לא קראתי את כל המגילות פה, אבל סכסוך לחלוטין להיות מבוסס על יותר מדבר אחד, ובתקופות שונות הדבר המרכזי עליו הוא מבוסס יכול להשתנות.
כפי שכתבתי בכל מני מקומות בפורום, יש במרקסיזם קונספט בשם "מבנה העל": בגדול, זו הסיבה המרכזית לבעיות מסוימות ושממנה כל שאר הבעיות נגזרות ו/או מתווספות.
במקרה של הסכסוך הציוני/ישראלי-פלסטיני מבנה העל הוא האישיו הלאומי. שאלת הדת היא תוסף, ורק לעיתים היא מרכיב מובהק: היסטורית, רוב ההתנגדות הפלסטינית לציונות הייתה מהכיוון החילוני - ובתקופות מסויימות אפילו שמאלי (החזיתות העממית והדמוקרטית לשחרור פלסטין, למשל, היו כוח מרכזי מאד בשנות השישים והשבעים). למעשה, מבין הפלסטינים בישראל (ערביי 48') דווקא המוסלמים שיתפו פעולה באופן הדוק יותר עם המדינה בתקופת המשטר הצבאי. תנועות דתיות כמרכיב מרכזי בסכסוך מהצד הפלסטיני (בעיקר חמאס והג'יאהד האיסלמי) זו התפתחות מודרנית יותר, שהחלה בשנות השמונים. לא סתם עד אז האויב המרכזי של ישראל היה אש"ף וספציפית הפת"ח, שהם אירגונים חילוניים.
כאן ניתן גם לציין שישראל עצמה טיפחה את חמאס על חשבון אש"ף בדיוק בשביל המטרה הזו, רק שכאן העקרב עקץ אותם בתחת.
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 ההבדל הוא שהפלסטינאים החליטו לעשות זאת הרבה לפני שישראל היתה למדינה, וגם לפני הציונות.
האלימות הפלסטינית כלפי יהודי א"י בתקופה של לפני הציונות (שהופנתה בעיקר כלפי האימפריה העות'מנית) הייתה שונה לחלוטין באופיה ובצורתה מהאלימות שאחרי תחילת הליך ההשתלטות הציוני על הארץ.
אגב - האלימות הזו במהלך המאה ה-19 היא חלק מאירועים היסטוריים שמהווים הוכחה לכך שזהות לאומית פלסטינית החלה להתגבש כבר אז, אבל משום אנשים כמו בןנעים אוהבים להשתמש בה בלי לגזור ממנה את המסקנה המתבקשת.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 ״טיהור אתני״- איזה כיף להתעלם מהסירוב המוחלט לכל הצעה שהיתה לאורך ההיסטוריה לחלוקת הארץ הזאת.
אין בסירוב הפלסטיני לגניבת האדמות שום הצדקה לטיהור אתני. היהודים אז היו מיעוט בקרב יושבי הארץ, הן מבחינת אוכלוסיה והן מבחינת אדמות. למה שהפלסטינים ירצו להסכים להסכם אימפריאליסטי שנותן להם מיעוט אדמות בארץ? ולמה זה הופך את מחיקת התרבות שלהם ללגיטימית? האם האינדיאנים בארה"ב היו צריכים להסכים לדחיקתם החוצה מהאדמות שם? האם התנגדותם הצדיקה את הטיהור האתני שעשו בהם? (התשובה היא כמובן לא). בהתאם, כל הצעה אחרת שהותירה להם פירורי אדמה מופרדים.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 אני לא צריך להזכיר לך עד לאן ישראל הגיעה במלחמת יום כיפור, ואם היינו רוצים ארמיות מצריות וסוריות היו פשוט נמחקות על ידי הרעבה.
אתה רוצה שנדבר על פשעים מזעזעים שמדינת ישראל והתנועות שקדמו לה ביצעו (כולל מה שבימינו מוגדר כפשעים נגד האנושות)? לא חסרים כאלה. לא מדובר אגב במשהו שהפסיק, ממש בימים האחרונים החל פשע נוסף בדרום הר חברון.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 הדוגמא הכי פשוטה היא חופשת ״הכל כלול״ שאליה הולכים המחבלים שנתפסו היום.
לאנשים אין חצי מושג על הכלא הישראלי ועל מקומות כמו מחנה עופר והפשעים המזעזעים שנעשו שם, אבל העיקר שבחדשות אומרים שכיף לאסירים בבתי הכלא אז כל הציונים חוזרים על זה כמו תוכים.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 התפקיד של החיילים הוא קודם כל להגן על המדינה שלהם. ואם צריך לבחור בין סיכון החיים שלהם לבין סיכון חיי הפלסטינאים, לפחות לי אין ספק מה אני בוחר.
אני לא מבין איך בדיוק הגנה על המדינה כוללת רצח אזרחים חפים מפשע, אשמח אם תסביר בפירוט.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 אני לא רואה את עצמי כמוך, אחד שמתנתל על יהדותו, דגל המדינה שלו וההמנון שלו
אני מאד גאה ביהדותי, ולא מסתיר אותה בשום צורה. אני פשוט יודע להפריד בינה לבין הזהות הלאומית שלי והאמונה שלי בצדק לבני אדם. דגל המדינה וההמנון שלי, אגב, לא כוללים בתוכם סממנים אתניים - וזה היבט שאני מעריך (עניינים אחרים, כמו המשטר הכלכלי, יצור וסחר בנשק, והאימפריאליזם המודרני - אני מבקר).

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 אני יהודי שחי במדינת ישראל והצביון היהודי חשוב לי.
סבבה, אבל "צביון יהודי" כשיש 20% לא-יהודים בישראל + מליונים תחת שלטונה זה חלק מהליך המחיקה התרבותית של הפלסטינים. אתה יכול להיות גאה בזה, ובעוד מאה שנה כשאנשים יסתכלו על ההיסטוריה הזו הם לא יבינו איך יכול להיות שהיו אנשים כמוך (בדיוק כמו שהיום אנשים מזדעזעים מהפשעים הקולוניאליסטים כנגד האינדיאנים בארה"ב וקנדה, האבוריג'ינים באוסטרליה, המאורים בניו-זילנד וכו' וכו').
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

benaim כתב: 09 מאי 2022, 10:25 מטלי, מה דעתך על תכנית החלוקה? מדוע סורבה? איך זה מהזווית שלכם הפלסטינים?
פלגס ענה תשובה מלאה לשאלה שלך, בתשובה למישהו אחר.
למקרה שפיספסת, ואתה באמת לא מצליח לחשוב בעצמך מדוע הם סרבו לתוכית:

האם לדעתך הפלסטינים היו צריכים לקבל את תוכנית החלוקה?
אם עכשיו תגיע למשל משפחת ג'קסון, תיכנס לבית של משפחת בנעים, תודיע על כוונתה להשתלט עליו ולהפוך אותו "בית לאומי למשפחת ג'קסון" – האם תשמח על כך, או תתנגד?
ואם אחרי שנים של ויכוח, איזו גוף חיצוני, בורר, יחליט בסופו של דבר לחלק את הבית שלך, חצי למשפחת בנעים, וחצי למשפחת ג'קסון – האם תסכים לכך או תילחם על שלך?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 מאי 2022, 03:33 מי צמא דם, ומי בסה"כ רוצה לחיות?

ולמה הרשות הישראלית מתגמלת בכסף את המחבלים האלה?

ואגב, העיתונאי שהוכה באכזריות, הוא אותו כתב שערוץ 12 והכתב דמיקולו עופר חדד, הפיצו עליו שקרים כאילו הוא הצית בית כדי ליצור חדשות. חודשיים אחר כך התנצלו על השקר בקול ענות חלושה. תקשורת הפח הישראלית.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

benaim כתב: 09 מאי 2022, 12:58 התגובה הזאת מופנית גם כן לליצן שבתגובה מעלי ומשום לא יודע להתנסח מלבד זלזול ועוקצנות כלפי משתתפי השיח.
איך עוד אתה רוצה שנגיב למשפט "הסכסוך הוא דתי וכהוכחה עד שהוקמה המדינה לא היו שום בעיות בין יהודים ומוסלמים במרוקו"?
(אחר כך הוספת מקרים מ41, וענו לך שגם זה בהשפעת הציונות, אבל עדיין המשפט שכתבת היה פשוט מצחיק)
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

אדום נחמד כתב: 09 מאי 2022, 17:00
benaim כתב: 09 מאי 2022, 12:58 התגובה הזאת מופנית גם כן לליצן שבתגובה מעלי ומשום לא יודע להתנסח מלבד זלזול ועוקצנות כלפי משתתפי השיח.
איך עוד אתה רוצה שנגיב למשפט "הסכסוך הוא דתי וכהוכחה עד שהוקמה המדינה לא היו שום בעיות בין יהודים ומוסלמים במרוקו"?
(אחר כך הוספת מקרים מ41, וענו לך שגם זה בהשפעת הציונות, אבל עדיין המשפט שכתבת היה פשוט מצחיק)
1. מדהים איך בנאדם שלועג לאחרים וקורא להם אוטואנטישמים ומפרסם סמיילים צוחקים לתגובות של חלקם מתלונן על זלזול ועוקצנות.
2. מדהים שבפורום אוהדי הפועל מקבלים גזענות כחלק מדיון שוטף כאילו מדובר בהחלפת בעלים לקבוצה או תקפות מחקרים על חיסונים
הפוסט קיבל 4 לייקיםteknoboyסומךpelegsKingAlpaca
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום נחמד כתב:
מדהים איך אתה מיישר את ההיסטוריה לפי האג׳נדה שלך.
מזל שיש את הדוד גוגל שיעיר אותך מההזיה:

https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%99% ... 7%A7%D7%95
הפוסט קיבל לייק אחדbenaim
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 ההבדל הוא שהפלסטינאים החליטו לעשות זאת הרבה לפני שישראל היתה למדינה, וגם לפני הציונות.
האלימות הפלסטינית כלפי יהודי א"י בתקופה של לפני הציונות (שהופנתה בעיקר כלפי האימפריה העות'מנית) הייתה שונה לחלוטין באופיה ובצורתה מהאלימות שאחרי תחילת הליך ההשתלטות הציוני על הארץ.
אגב - האלימות הזו במהלך המאה ה-19 היא חלק מאירועים היסטוריים שמהווים הוכחה לכך שזהות לאומית פלסטינית החלה להתגבש כבר אז, אבל משום אנשים כמו בןנעים אוהבים להשתמש בה בלי לגזור ממנה את המסקנה המתבקשת.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 ״טיהור אתני״- איזה כיף להתעלם מהסירוב המוחלט לכל הצעה שהיתה לאורך ההיסטוריה לחלוקת הארץ הזאת.
אין בסירוב הפלסטיני לגניבת האדמות שום הצדקה לטיהור אתני. היהודים אז היו מיעוט בקרב יושבי הארץ, הן מבחינת אוכלוסיה והן מבחינת אדמות. למה שהפלסטינים ירצו להסכים להסכם אימפריאליסטי שנותן להם מיעוט אדמות בארץ? ולמה זה הופך את מחיקת התרבות שלהם ללגיטימית? האם האינדיאנים בארה"ב היו צריכים להסכים לדחיקתם החוצה מהאדמות שם? האם התנגדותם הצדיקה את הטיהור האתני שעשו בהם? (התשובה היא כמובן לא). בהתאם, כל הצעה אחרת שהותירה להם פירורי אדמה מופרדים.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 אני לא צריך להזכיר לך עד לאן ישראל הגיעה במלחמת יום כיפור, ואם היינו רוצים ארמיות מצריות וסוריות היו פשוט נמחקות על ידי הרעבה.
אתה רוצה שנדבר על פשעים מזעזעים שמדינת ישראל והתנועות שקדמו לה ביצעו (כולל מה שבימינו מוגדר כפשעים נגד האנושות)? לא חסרים כאלה. לא מדובר אגב במשהו שהפסיק, ממש בימים האחרונים החל פשע נוסף בדרום הר חברון.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 הדוגמא הכי פשוטה היא חופשת ״הכל כלול״ שאליה הולכים המחבלים שנתפסו היום.
לאנשים אין חצי מושג על הכלא הישראלי ועל מקומות כמו מחנה עופר והפשעים המזעזעים שנעשו שם, אבל העיקר שבחדשות אומרים שכיף לאסירים בבתי הכלא אז כל הציונים חוזרים על זה כמו תוכים.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 התפקיד של החיילים הוא קודם כל להגן על המדינה שלהם. ואם צריך לבחור בין סיכון החיים שלהם לבין סיכון חיי הפלסטינאים, לפחות לי אין ספק מה אני בוחר.
אני לא מבין איך בדיוק הגנה על המדינה כוללת רצח אזרחים חפים מפשע, אשמח אם תסביר בפירוט.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 אני לא רואה את עצמי כמוך, אחד שמתנתל על יהדותו, דגל המדינה שלו וההמנון שלו
אני מאד גאה ביהדותי, ולא מסתיר אותה בשום צורה. אני פשוט יודע להפריד בינה לבין הזהות הלאומית שלי והאמונה שלי בצדק לבני אדם. דגל המדינה וההמנון שלי, אגב, לא כוללים בתוכם סממנים אתניים - וזה היבט שאני מעריך (עניינים אחרים, כמו המשטר הכלכלי, יצור וסחר בנשק, והאימפריאליזם המודרני - אני מבקר).

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 23:53 אני יהודי שחי במדינת ישראל והצביון היהודי חשוב לי.
סבבה, אבל "צביון יהודי" כשיש 20% לא-יהודים בישראל + מליונים תחת שלטונה זה חלק מהליך המחיקה התרבותית של הפלסטינים. אתה יכול להיות גאה בזה, ובעוד מאה שנה כשאנשים יסתכלו על ההיסטוריה הזו הם לא יבינו איך יכול להיות שהיו אנשים כמוך (בדיוק כמו שהיום אנשים מזדעזעים מהפשעים הקולוניאליסטים כנגד האינדיאנים בארה"ב וקנדה, האבוריג'ינים באוסטרליה, המאורים בניו-זילנד וכו' וכו').
אלימות כלפי יהודים היתה מאז ומעולם. זה שתנסה להתפתל עם הסברים לא ישנה את העובדה הזו.
הפלסטינאים התנגדו לתוכנית החלוקה והכריזו מלחמה על ישראל. אתה מכיר את המושג ״מלחמה״ במציאות (כי לפי התפיסה שלך ושל כמה חברים כאן הפלסטינאים קיבלו אותנו עם פרחים)?
ברגע שהוכרזה מלחמה, הם ייכולים להלין רק עצמם והיכולת הצבאית שלהם.
הגנה על המולדת לא תמיד סטרילית, ויש בה טעויות ועוולות, אבל אם הבחירה היא בין הרוג יהודי לאחד פלסטינאי, אני אעדיף שהיהודי יינצל.
אני הבאתי לך מספיק דוגמאות להומאניות של ישראל, לעומת חייתיות של חלק מהפלסטינאים (במלחמת יום הכיפורים כיתרנו את הארמייה המצרית ויכולנו להרוג אותם מרעב. אלה אותם חיילים מצריים שקיבלו הנחיה בתחילת המלחמה לא לקחת שבויים, אלא לטבוח בחיילי צה״ל).
״צדק לבני האדם״- משפט כל כל חזק ואמיתי.
האם אתה מוכן שיהיה כאן צדק מושלם, אך ימשיכו לרצוח יהודים?
אני מעדיף שנסכל מאות פיגועים בשנה ונציל חיי אדם על חשבון אותו צדק אוטופי.
״הליך מחיקה של תרבות״- עזוב שאני עדיין לא בטוח שיש עם כזה, אז תרבות?
מספיק להסתכל בחלק מערביי ישראל כדי לקבל כיוון עם מי יש לנו עסק.
מקוממת אותי העובדה שאתה ודומיך תקראו לחרדי ״טפיל״, אבל לאלה שבונים בניה בלתי חוקית, לא משלמים מיסים וגונבים חשמל ומים אתה תמצא את כל התירוצים לציין שהם סה״כ מסכנים.
הפוסט קיבל 4 לייקיםbenaimHaunterHapoelTATenacious D
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

תא מרבוטא כתב: 09 מאי 2022, 19:21
1. מדהים איך בנאדם שלועג לאחרים וקורא להם אוטואנטישמים ומפרסם סמיילים צוחקים לתגובות של חלקם מתלונן על זלזול ועוקצנות.
2. מדהים שבפורום אוהדי הפועל מקבלים גזענות כחלק מדיון שוטף כאילו מדובר בהחלפת בעלים לקבוצה או תקפות מחקרים על חיסונים
אתה משתתף בדיון או שכל ייעודך כאן זה לזרוק הערות ביניים על המשתמש בנעים מדי 2 עמודים?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תא מרבוטא כתב:
אותי יותר מדהים שיש תפיסה כזו במדינת היהודים.
אתה מצייר אפשרות (הזויה) שיכול להיות כאן גן עדן בין שני עמים שהתפיסה הדתית שלהם מתנגשת.
נניח ויהיה כאן גן עדן, אל תשכח שגם שם היה נחש…
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הוספתי נקודות כי אין לי כוח לעצב שוב שצורת ציטוט/תשובה.
Asafasraf כתב: 09 מאי 2022, 20:40 1. אלימות כלפי יהודים היתה מאז ומעולם. זה שתנסה להתפתל עם הסברים לא ישנה את העובדה הזו.
2. הפלסטינאים התנגדו לתוכנית החלוקה והכריזו מלחמה על ישראל. אתה מכיר את המושג ״מלחמה״ במציאות (כי לפי התפיסה שלך ושל כמה חברים כאן הפלסטינאים קיבלו אותנו עם פרחים)?
ברגע שהוכרזה מלחמה, הם ייכולים להלין רק עצמם והיכולת הצבאית שלהם.
הגנה על המולדת לא תמיד סטרילית, ויש בה טעויות ועוולות, אבל אם הבחירה היא בין הרוג יהודי לאחד פלסטינאי, אני אעדיף שהיהודי יינצל.
3. אני הבאתי לך מספיק דוגמאות להומאניות של ישראל, לעומת חייתיות של חלק מהפלסטינאים (במלחמת יום הכיפורים כיתרנו את הארמייה המצרית ויכולנו להרוג אותם מרעב. אלה אותם חיילים מצריים שקיבלו הנחיה בתחילת המלחמה לא לקחת שבויים, אלא לטבוח בחיילי צה״ל).
4. ״צדק לבני האדם״- משפט כל כל חזק ואמיתי.
5. האם אתה מוכן שיהיה כאן צדק מושלם, אך ימשיכו לרצוח יהודים?
אני מעדיף שנסכל מאות פיגועים בשנה ונציל חיי אדם על חשבון אותו צדק אוטופי.
6. ״הליך מחיקה של תרבות״- עזוב שאני עדיין לא בטוח שיש עם כזה, אז תרבות?
7. מספיק להסתכל בחלק מערביי ישראל כדי לקבל כיוון עם מי יש לנו עסק.
8. מקוממת אותי העובדה שאתה ודומיך תקראו לחרדי ״טפיל״, אבל לאלה שבונים בניה בלתי חוקית, לא משלמים מיסים וגונבים חשמל ומים אתה תמצא את כל התירוצים לציין שהם סה״כ מסכנים.
1. נכון, אבל אם אתה מסווג באופן שגוי את הרקע לאלימות אתה לא תוכל למנוע אותה בעתיד. ולכן אני חוזר על מה שכתבתי: האלימות שלפני הציונות שונה באופן מהותי מהאלימות שאחריה.
2. טיעונים פורמליסטים זה נחמד, אבל התנועה הציונית באופן מוצהר דגלה (ועדיין דוגלת) במדינה עם הגמוניה יהודית על שטח שיושבים בו לא-יהודים, דבר שבמהותו אומר דיכוי אותם לא יהודים: הפיכתם לאזרחים סוג ב' במקרה הטוב, והעלמתם בדרך זו או אחרת במקרה הרע. התנועה הציונית בקיומה היא הכרזת מלחמה על הפלסטינים.
עכשיו, גם אם הפלסטינים אכן הכריזו מלחמה וכל שאר הבולישט הציוני - איך זה בדיוק מצדיק מחיקת תרבות שלמה, טיהור אתני וגירוש ורצח של מאות אלפי אזרחים? אם מחר ישראל מכריזה מלחמה על סוריה, זה לגיטימי שסוריה תכבוש את צפון ישראל, ותסלק מהשטח את כל היהודים? אני אישית אקרא לזה פשע כנגד האנושות, ויחד איתי אמנת ז'נבה. למה זה בסדר כשציונים עושים את זה?
3. כבר רמזתי לך שאם אתה רוצה, אנחנו יכולים להיכנס לפשעי המלחמה/פשעים נגד האנושות שביצעה ישראל. אנחנו יכולים גם לשחק את המשחק הזה בו אתה מביא דוגמא לאנושיות של ישראל, ואני מביא דוגמא כנגד. לדעתי זה יהיה משחק די דבילי כי מה שאתה מנסה לטעון שקול ללהגיד שמישהו שאנס ורצח הוא מוסרי כי הוא נמנע מלרצוח מישהו אחר.
4. מסכים, חבל רק שכמה וכמה אנשים כאן בפורום רואים רק בקבוצה אתנית אחת בארץ בני אדם.
5. אם ירצחו יהודים על היותם יהודים זה לא "צדק מושלם" בעיני.
6. תודה שאתה מוכיח בעצמך את הטיעון שלי.
7. כנ"ל, בתוספת תזכורת שחלק נכבד מהחברים ליציע שלנו הם פלסטינים.
8. אתה בונה כאן איש קש (ועל הדרך מתגזען על הפלסטינים בישראל, ראה סעיף קודם). אני לא ציוני ולא ליברל אלא סוציאליסט. בהתחשב בזה שהאוכלוסיה החרדית בישראל היא ברובה ענייה ושייכת למעמד העובדים, אני חושב שהמדינה דופקת אותם לא מעט, והתקשורת הליברלית מסיתה נגדם יום וליל. יתרה מזאת, בכל הקשור לציונות היסטורית אני יותר קרוב לתפיסה החרדית האנטי-ציונית מאשר לציונות כלשהי, בייחוד זו הליברלית. עצה לעתיד: שימוש באיש קש זו אחת מצורות הטיעון הכי בזויות ומרגיזות שיש, וזה לא מוציא אותך במיוחד באור חיובי.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

יש איזה עשר עמים/מדינות שונות באירופה שגירשו מאות אלפי אם לא מיליוני גרמנים והרגו לא מעט מהם בדרך בסוף ואחרי מלחמת העולם השנייה.
בעןד מדינות במלחמת העולם השנייה היו מקרים של גירוש/בריחה של מאות אלפי אנשים.
במלחמות יוגוסלביה השונות כנל.
טורקיה בולגריה ויוון החליפו אוכלוסיות לא מעט.
וזה רק באירופה.

מלחמה זה חרא, אבל אין שום דבר חריג ב48 בהיבט הזה, אם כבר להפך, הפלסטינים היו סובלים הרבה הרבה יותר אם הם היו נלחמים בעם אחר, ומדינת ישראל הצעירה בהתחשב בנסיבות היא חריגה לטובה לא לרעה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

רק תיקון עובדות:
אחד מהמיתוסים שעדיין פחות מוכרים לציבור הוא שהגירוש ההמוני של 48 הוא תוצאה של המלחמה.
ובכן, הפלסטינים אכן סירבו לקבל את החלטת האו"ם בנובמבר 47, אבל לא ממש פתחו במלחמה. זו החלה רק אחרי הכרזת העצמאות במאי. מנובמבר עד מאי גורשו כבר מאות אלפים, ללא מלחמה, מכיון שהטרנספר הזה היה מתוכנן (ודובר בו כאמור כבר מאמצע שנות ה-30 כשהתחילו לדבר על חלוקה).
יותר מזה, ההתגייסות המצ'וקמקת של מדינות ערב (בתוך עוד מיתוס...), במאי 48 התרחשה במטרה לעצור את הטיהור האתני, ולא להיפך.

כאמור, הטיהור האתני של פלסטין (85% מתושבי הארץ גורשו, יותר אנשים מאשר כל היישוב היהודי בזמנו, מאות כפרים הוחרבו ונמחקו כדי שלא יוכלו לחזור אליהם), נעשה לא כתוצאה של מלחמה, אלא כחלק מחויב במציאות להקים מדינה יהודית. אם לא היו מגרשים, תוך הבטחה שאיש לא יחזור, המדינה לא הייתה יהודית.

מי שמעוניין לראות את זה בפירוט (די מצמרר), ממליץ לקרוא את הספר "הטיהור האתני של פלסטין" שמתעד את הדברים, תוך הבאת ראיות מפרוטוקולים של ישיבות, מיומנים של בן גוריון, של ההגנה, הפלמ"ח, קק"ל ועוד.

בלי קשר, גם אם הטיהור האתני היה תוצאה של המלחמה, הצדקה של זוועות שאתה מחולל על ידי זוועות שמישהו אחר חולל היא לא משהו שמוסיף לדיון על צדק, וזה גם בולם התקדמות בסוגיה שהפתרון שלה מותנה לפני הכל בהכרה בעוולות העבר והווה.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 09 מאי 2022, 22:07
תא מרבוטא כתב:
אתה מצייר אפשרות (הזויה) שיכול להיות כאן גן עדן בין שני עמים שהתפיסה הדתית שלהם מתנגשת.
לפני דיון צריכים כללי דיון. עלבונות אישיים והשמצות זה לשיטתי פוסל דיון מהתחלה. גזענות כנ"ל.
אני לא ציירתי אף אפשרות לגן עדן או גהינום. אני לא מאמין שתתקיים המהפכה המושלמת, לא ביחסים מדיניים, לא בכלכלה ולא באיכות הסביבה וכן הלאה. מרקס האמין שיבשילו התנאים פועלי כל העולם ימרדו ואז תהיה קומבייה. לא קרה ולא יקרה. כנ"ל גם שלום קסום שבו כולם חברים.אפילו השלום עם מצרים, כולל החזרת סיני (מינוס עזה, טעות איומה) נחשב שלום קר, ולא הייתי מסתובב מנפנף בדגל ישראל בקהיר. ועדיין השלום הזה עדיף על המשך מצב לוחמה או הפסקת אש זמנית עם מצרים.
חלק מזה שאין שלום קסום ומקסים היא העןבדה שכל הצדדים ייצאו מהסכם כזה עם פשרות. אם וכאשר ייחתם הפלסתינים לא יזכו לזכות השיבה ככל הנראה, בטח לא לחיפה, רמלה ויפו, והישראלים לא יזכו להשאר בשילה המקראית או להחיל ריבונות ביו"ש. למשל.
בכלל כל אוטופיה (למשל שכל ארץ ישראל לפי התנ"ך) תהיה שלנו וללא ערבים, או שהפונדמנטליסטים אצלם יזכו לגרש את כולנו, היא מתכון לכשלון. לפחות אוטופיות שאני מכיר. אפילו האוטופיה הקיבוצית דעכה (לא מדבר על צמודי קרקע למשפרי דיור. מדבר על הרעיון הקיבוצי מבחינת חברה)
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:
אדום נחמד כתב:

חבר, אני רק הגבתי למה שבנעים טען..
מוזרים אתם זה משו

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 09 מאי 2022, 23:02 יש איזה עשר עמים/מדינות שונות באירופה שגירשו מאות אלפי אם לא מיליוני גרמנים והרגו לא מעט מהם בדרך בסוף ואחרי מלחמת העולם השנייה.
בעןד מדינות במלחמת העולם השנייה היו מקרים של גירוש/בריחה של מאות אלפי אנשים.
במלחמות יוגוסלביה השונות כנל.
טורקיה בולגריה ויוון החליפו אוכלוסיות לא מעט.
וזה רק באירופה.

מלחמה זה חרא, אבל אין שום דבר חריג ב48 בהיבט הזה, אם כבר להפך, הפלסטינים היו סובלים הרבה הרבה יותר אם הם היו נלחמים בעם אחר, ומדינת ישראל הצעירה בהתחשב בנסיבות היא חריגה לטובה לא לרעה.
אז הטיעון שלך הוא "אבל הטיהור האתני שאנחנו עשינו היה קצת פחות אלים"? זה טיעון... משונה.

בכל מקרה, אם זה היה פורום אוהדים של מועדון ספורט באיזושהי מדינה אירופאית, כנראה ששמאלני הפורום היו מתעסקים יותר בהיסטוריה, האקטואליה והפוליטיקה של אותה המדינה (ובהתאם כנראה שהמקבילה של בןנעים ושות' היו מכנים אותנו בוגדים בלאום). מכיוון שתנועת הפועל הייתה תנועה ציונית שקמה בשטח א"י ובהתאם הפועל תל-אביב היא קבוצה שפועלת בישראל - אנחנו משוחחים על הפשעים של ישראל (שבניגוד למדינות אירופאיות כאלה ואחרות עדיין ממשיכים באותה הצורה).
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אחרי כל הדיבור על מציאות אמת ועובדות מטלי באמת כתב עכשיו שהמלחמה התחילה רק אחרי הכרזת העצמאות?
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

זה תאריך הפלישה של המדינות השכנות..

D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אתה יותר טוב מזה..
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

המלחמה עם מדינות ערב בהחלט החלה אחרי הכרזת העצמאות. מלחמת האזרחים בין הציונים והפלסטינים, שבמהלכה החל גם הגירוש של הפלסטינים, החלה ב-47'.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

D&3 כתב: 10 מאי 2022, 09:39 אתה יותר טוב מזה..
אבל אף אחד לא טוען שהאלימות התחילה ב48.
להפך, יש הכרה מוחלטת בכך שהאלימות התחילה עם ההבנה שהתנועה הציונית הולכת לממש את חזונה.
אבל מטלי דיבר על המלחמה...
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מזכיר לי עולים מברית המועצות שאחרי שעלו לארץ לא הבינו למה אומרים שהמלחמה שהתחילה ב41 התחילה בעצם ב 39.

למלחמה היו שני שלבים כפי שפלג כתב, ולהתכחש לזה שגם שלב מלחמת האזרחים היה מלחמה זה שכתוב היסטורי בוטה ושקרי. והוא לגמרי מזכיר את השכתובים ההיסטוריים של הציוניים שכל כך מזדעזעים מהם פה.

עכשיו אין לי בעיה שתהיה פה תעמולה פלסטינית כקונטרה לתעמולה ציונית, פשוט רצוי שהתועמלנים לא יציגו עצמם כנציגי האמת והמציאות.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תא מרבוטא כתב:
Asafasraf כתב: 09 מאי 2022, 22:07
תא מרבוטא כתב: 1. מדהים איך בנאדם שלועג לאחרים וקורא להם אוטואנטישמים ומפרסם סמיילים צוחקים לתגובות של חלקם מתלונן על זלזול ועוקצנות.
לפני דיון צריכים כללי דיון. עלבונות אישיים והשמצות זה לשיטתי פוסל דיון מהתחלה. גזענות כנ"ל.
אני לא ציירתי אף אפשרות לגן עדן או גהינום. אני לא מאמין שתתקיים המהפכה המושלמת, לא ביחסים מדיניים, לא בכלכלה ולא באיכות הסביבה וכן הלאה. מרקס האמין שיבשילו התנאים פועלי כל העולם ימרדו ואז תהיה קומבייה. לא קרה ולא יקרה. כנ"ל גם שלום קסום שבו כולם חברים.אפילו השלום עם מצרים, כולל החזרת סיני (מינוס עזה, טעות איומה) נחשב שלום קר, ולא הייתי מסתובב מנפנף בדגל ישראל בקהיר. ועדיין השלום הזה עדיף על המשך מצב לוחמה או הפסקת אש זמנית עם מצרים.
חלק מזה שאין שלום קסום ומקסים היא העןבדה שכל הצדדים ייצאו מהסכם כזה עם פשרות. אם וכאשר ייחתם הפלסתינים לא יזכו לזכות השיבה ככל הנראה, בטח לא לחיפה, רמלה ויפו, והישראלים לא יזכו להשאר בשילה המקראית או להחיל ריבונות ביו"ש. למשל.
בכלל כל אוטופיה (למשל שכל ארץ ישראל לפי התנ"ך) תהיה שלנו וללא ערבים, או שהפונדמנטליסטים אצלם יזכו לגרש את כולנו, היא מתכון לכשלון. לפחות אוטופיות שאני מכיר. אפילו האוטופיה הקיבוצית דעכה (לא מדבר על צמודי קרקע למשפרי דיור. מדבר על הרעיון הקיבוצי מבחינת חברה)
אין בינינו ויכוח שעדיף שלום קר מהמצב הנוכחי, רק שלתפיסת מיטלי תהיה כאן מדינה אחת לכל האזרחים.
אני, כאדם יהודי מאמין לא מתחבר לתפיסה הזו.
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 10 מאי 2022, 11:36 אני, כאדם יהודי מאמין לא מתחבר לתפיסה הזו.
רוב היהודים המאמינים בעולם גרים במדינות-כל-אזרחיהן בלי שום בעיה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

D&3 כתב: 10 מאי 2022, 11:05 מזכיר לי עולים מברית המועצות שאחרי שעלו לארץ לא הבינו למה אומרים שהמלחמה שהתחילה ב41 התחילה בעצם ב 39.

למלחמה היו שני שלבים כפי שפלג כתב, ולהתכחש לזה שגם שלב מלחמת האזרחים היה מלחמה זה שכתוב היסטורי בוטה ושקרי. והוא לגמרי מזכיר את השכתובים ההיסטוריים של הציוניים שכל כך מזדעזעים מהם פה.

עכשיו אין לי בעיה שתהיה פה תעמולה פלסטינית כקונטרה לתעמולה ציונית, פשוט רצוי שהתועמלנים לא יציגו עצמם כנציגי האמת והמציאות.
אני חושב שאתה קצת מגזים..
אין פה הכחשת מציאות משום סוג..
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אדום נחמד כתב: 10 מאי 2022, 06:40
Asafasraf כתב:
אדום נחמד כתב: איך עוד אתה רוצה שנגיב למשפט "הסכסוך הוא דתי וכהוכחה עד שהוקמה המדינה לא היו שום בעיות בין יהודים ומוסלמים במרוקו"?

מוזרים אתם זה משו

נו, וקיבלת תשובה מעולה מידידי אסף.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

benaim כתב: 10 מאי 2022, 16:32
אדום נחמד כתב: 10 מאי 2022, 06:40
Asafasraf כתב: מדהים איך אתה מיישר את ההיסטוריה לפי האג׳נדה שלך.

מוזרים אתם זה משו

נו, וקיבלת תשובה מעולה מידידי אסף.
אבל *אתה* אמרת שהיה נהדר עד שקמה המדינה, לכראיה המקרה שהבאת מיוני 47.. כלומר, העניין הוא *לאומי טריטוריאלי*.. ולא דתי..
ושוב, התייחסנו גם לארועי האלימות שהיו לפני 47, וקישרנו אותם לעצם התנועה הציונית.
אבל אם אתה מתעקש להביך את עצמך, אני לא אפריע.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 10 מאי 2022, 10:11 המלחמה עם מדינות ערב בהחלט החלה אחרי הכרזת העצמאות. מלחמת האזרחים בין הציונים והפלסטינים, שבמהלכה החל גם הגירוש של הפלסטינים, החלה ב-47'.

לא ממש. אפילו לא מלחמת אזרחים.

ממליץ שוב לקרוא את הספר "הטיהור האתני של פלסטין".
אני באמצע שלו עכשיו, הוא מתעד בצורה מפורטת את האירועים, ובעיקר את הישיבות והתייעצויות, ההחלטות והפעולות של הממסד הציוני. מהצד הפלסטיני הייתה אלימות מינורית יחסית, בוודאי לא מלחמה, וגם זה על ידי מיעוט של כפרים, בצורה ספורדית. הרוב המכריע היה שקט. בהרבה כפרים הייתה החלטה לא להתנגד בכלל. צריך להבין שהציבור הפלסטיני היה מאד לא מאורגן, בעיקר אחרי המרד של 36-39 שבו הבריטים פירקו וגירשו חלקים גדולים מההנהגה הפלסטינית. על צבא כמובן שאין מה לדבר, בודאי שלא מלחמת אזרחים.
מצד שני תוכלו לראות שההנהגה הציונית חיפשה בנרות להדליק אש, כדי שתהיה סיבה לגרש. בפירוש מדברים על איך לייצר את זה כדי להשתלט על שטחים ואדמות עבור המדינה היהודית, איך לגרש כפרים שלמים על פעולה אלימה אחת, כדי שיהיו פחות פלסטינים במרחב.
זה לא אני אומר, תקראו שם את מה שאומרים יגאל אלון, משה דיין, בן גוריון, מה-שמו וייץ שהיה ראש קק"ל, יגאל ידין, ועוד דמויות מוכרות היטב שאני לא זוכר כרגע. יהיה לכם ברור שהגירוש הוא מטרה בפני עצמה, ולשמה יצרו אלימות, ולא להיפך.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

וואלה, מעניין. אני אשמח להשיג עותק אבל מניח שזה לא יהיה קל איפה שאני נמצא.

עריכה: מסתבר שאפשר יחסית בקלות, אני כנראה אזמין עותק ואקווה שהוא יגיע לפני יולי (אז אני כנראה אעשה מאד לא זמין).
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הציונים עושים מצור על עזה? פשעים נגד האנושות!
הפלסטינים עושים מצור על ירושלים ומקומות נוספים? אלימות מינורית.
צה"ל יורה באנשים על הגדר? פשעים נגד האנושות!
הפלסטינים טווחים בירי צלפים אזרחים בתל אביב? אלימות מינורית.
הלחי ואצל מבצעים טבח בדיר יאסין? פשעים נגד האנושות!
הפלסטינים מבצעים טבח בשיירת רפואית ורוצחים כמעט 100 איש? אלימות מינורית.
פלסטינים מגורשים /בורחים? פשעים נגד האנושות!
יהודים נטבחים אחרי נפילת גוש עציון ואלה שלא נשלחים למחנות עבודה? אלימות מינורית.
יהודים מפוצצים את מלון המלך דוד? פשעים נגד האנושות!
פלסטינים מפוצצים( בניצוחו של הנאצי המתועב ) ארבעה בניינים בירושלים ומקומות נוספים ? אלימות מינורית.
ולא ציינתי עוד לא מעט דוגמאות אחרות.

והקרבות על ירושלים, גוד עציון משמר העמק ועוד? סתם שטויות זה לא באמת מלחמה.

ובוא נראה מה היה לגנרל הליגה הערבית להגיד במרץ 48-
Despite the fact that skirmishes and battles have begun, the Jews at this stage are still trying to contain the fighting to as narrow a sphere as possible in the hope that partition will be implemented and a Jewish government formed; they hope that if the fighting remains limited, the Arabs will acquiesce in the fait accompli. This can be seen from the fact that the Jews have not so far attacked Arab villages unless the inhabitants of those villages attacked them or provoked them first.
הוא גם מציין בהמשך שהיהודים( מוזר שלא הציונים אה) עדיין שומרים כוחות כהכנה למתקפה הצפויה של צבאות ערב. מוזר שלפני המתקפה הצבאית העיקרית הראשונה כולם מדברים על פלישה של צבאות ערב, הרי חשבתי שזה להגן על הפלסטינים המסכנים!!

לא יודע מה כתוב בספר שאתה קורא, אבל להקיא כמו תוכי תעמולה זולה ושקרית זה בדיוק מה שאתה מתלונן עליו כל הזמן, קצת מביך שאתה עושה בדיוק אותו דבר.
הפוסט קיבל 2 לייקיםEl duderniobenaim
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אתה טיפה מביך.
וסתם בקטנה, לא נראה לי שאתה יודע מה קרה בשיירת הדסה.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 10 מאי 2022, 23:06
לא יודע מה כתוב בספר שאתה קורא, אבל להקיא כמו תוכי תעמולה זולה ושקרית זה בדיוק מה שאתה מתלונן עליו כל הזמן, קצת מביך שאתה עושה בדיוק אותו דבר.
חבל שאתה מתנפח ככה.
"התעמולה השקרית והזולה" שאתה מייחס לי, היא ספר שכתב פרופסור להיסטוריה, אילן פפה. שנינו רחוקים מלהיות פרופסורים להיסטוריה, הוא עוסק בזה כל חייו. זה תפקיד שמחייב מקצועיות ויושרה. אנחנו בטח רחוקים מאד מהידע והחקר העצום שעשה בעניין (כולל כנראה אלפי שעות בארכיונים שהמדינה סגרה לציבור להרבה שנים ולא בכדי...).

בכל הדיונים כאן השתדלתי להביא הרבה מאד מקורות מידע, גם מהסטוריונים, וגם ציטוטים של דמויות מפתח בעצמם שנותנים להבין את המציאות בצורה די ברורה. אתה מתעלם בעקביות מהמקורות שמובאים כאן, ומצד שני אתה לא מביא מקורות שיאששו את מה שאתה אומר, חוץ להגיד "לא נכון", או לנסות לסובב איכשהו את משמעות המקורות המובאים ("ייהוד הארץ, נישול הפלאחים, זה בעצם לא כוונה לטיהור אתני", וכאלה).
אני מפציר בך לקרוא את הספר, יש לו גרסה בעברית. אני באמת מבין את הרתיעה, כי האמת קשה, אבל לא תהיה התקדמות עד שתהיה הכרה.

הרשימה ה"השוואתית" הארוכה של האירועים שהבאת, אין בה שום ערך, אי אפשר ללמוד ממנה כלום. בכל מקום שהיה בו קולוניאליזם או כיבוש הייתה אלימות, משני הצדדים. אתה יכול לעשות אותו דבר על וויטנאם (כשהאמריקים יורים, אתם אומרים שזו תקיפה, כשהוויטקונג יורים אתם אומרים שזו הגנה), את יכול לעשות את זה על רוסיה (כשרוסי הורג אוקראיני זה פשע, שאוקראיני הורג רוסי הוא גיבור), אתה יכול לכתוב את זה על השחורים ומשטר האפרטהייד בדרום אפריקה, על האינדיאנים והבריטים באמריקה. להציג רשימת פעולות של שני הצדדים, נטולת כל הקשר, ולפתור את זה ב "מלחמה זה חרא, אין מה לעשות" זה לא תורם לדיון, בדרך כלל זה גם נעשה כדי להצדיק את הצד החזק, המתנחל.

אני אחזור שוב על "התעמולה": טענת הספר היא שהטיהור האתני הוא לא תוצאה של המלחמה, אלא מהלך מכוון שהמלחמה שרתה אותו. הספר הזה מראה בצורה מאד מפורטת, עם אינסוף ראיות, שדובר בגירוש עוד הרבה לפני המלחמה, והוחל בביצוע שלו לפני המלחמה. גם במהלך המלחמה הגירושים עצמם אינם קשורים לצורך מלחמתי או בטחוני, אלא לצורך דמוגרפי עתידי, כדי ליצור מדינה יהודית.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

סוחרי הגופות.
יהודים, רחמנים בני רחמנים, הצבא המוסרי בעולם.

D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אולי זה לא היה ברור, אבל לא הייתה בהודעה שלי שום טיעון או הבעת דעה אלא ניסיתי להעביר כמה נקודות ורק אותן:

1. הייתה מלחמת אזרחים לפני הכרזת העצמאות, חשבתי שזה עניין שברור לכולם אבל מסתבר שלא.
2. לקרוא לאירועים שבוצעו בידי הפלסטינים באותה חצי שנה "אלימות מינורית" זה שקר גס, אפשר לטעון שכל האלימות שהייתה היא מוצדקת נניח ואז לדבר על היחסים בין שני הצדדים , אבל זה לא מה שנטען פה, ולכן השוואת האירועים לחלוטין במקום. ולעבור אחרי זה לסוג טיעון הזה זה סתם איש קש.
3. לפני תוכנית ד', לפחות לטענת גנרל בליגה הערבית בזמן אמת(לתומי חשבתי שזה מקור טוב), היהודים היו יותר במגננה ופחות במתקפה, ותקיפת כפרים לרוב באה כתגובה.
4. ובקשר לנקודה הקודמת, עוד לפני תוכנית ד' היה ברור לכולם שתהיה פלישה, אז הטיעון שהפלישה היא כדי להגן על הפלסטינים המותקפים היא ככל הנראה שקרית ברובה.
5. לא לגמרי הצגתי אותה וזו כבר יותר דעה אישית, אבל רואים ממה שקרה בגוש עציון שבפעמים הבודדות שידם של הפלסטינים הייתה על העליונה במלחמה זה נגמר באכזריות ואותם תושבים יכלו רק לחלום על להיות תושבי כפר פלסטיני שנכבש בידי הציונים. תודה לאל שזה לא קרה בעוד מקומות.

הרגע אגב שהשקרים הופכים לתעמולה זה שמנסים לספר סיפור שלא היה באמצעות מסגור שקרי או חלקי של חלק מהפרטים -
רוצים לטעון שהגירושים לא היו קשורים למלחמה? נגיד בניגוד להסכמה הרווחת של ההיסטוריונים שלא הייתה מלחמה ולא הייתה אלימות! Problem solved, זה גם טיעון די עצל אם אתם שואלים אותי והוא דומה לטיעון שאין כזה עם פלסטיני, פשוט מתכחשים לעובדות היסטוריות ברורות כדי שחלילה הטיעון לא ייפגע.
רוצים לטעון שהפלישה של מדינות ערב הייתה בעקבות הגירוש? נתעלם מזה שהיא תוכננה לפני שהחלק העיקרי שלו יצא לפועל והיא תוכננה בכל מקרה.

ומילה לגבי אילן פפה ומחקר אקדמי בעולם באופן כללי -

אני מתמטיקאי, אצלנו במחקר הכל נקי ויפה, אם משהו הוא לא בהכרח נכון( מוכח ליתר דיוק ) אז אפשר לשער אותו ולקרוא לו השערה, אם משהו הוא נכון הוא נכון לנצח, ויש כמה דברים מטופשים ומאוד בסיסיים שצריך להניח. בשורה התחתונה, אין לחוקר מרחב תמרון.

כשעוברים למדעים מדויקים ומדעי המחשב זה כבר מתחיל להתבלגן, אם בניסוי שלך אתה משתמש במידע כלשהו, אתה יכול לנסות להריץ אותו כמה פעמים נניח ולבחור בסוף את התוצאה הכי טובה ולהציג אותה, ואתה יכול להסתיר ולא להציג דברים כשגילית בדרך. ואתה הרבה פעמים כבר משתמש בסטטיסטיקה ויכול ממש לשקר בעזרתה, במודע או שלא. כמובן שיש לחוקר אינטרס להוציא מאמר אז רצוי שיהיו תוצאות מעניינית, לכן אם התוצאות לא מספיק מעניינות לדעתו יש לו את הכלים לשחק איתם( נסיר חלק מהמדגם וננמק, נניח הנחה כלשהי וננמק, זה קורה כל הזמן מסיבות "טהורות" אז אין סיבה לחשוד ) אבל סה"כ המצב עוד לא נורא. ( אני בכוונה מתעלם מתופעות כמו מח"צ כי כל קשר בינם למחקר מקרי בהחלט, אבל זו כן דוגמא לנקודה הכללית )

ואז הגענו למדעי החברה, הבעיה הראשונה היא שלחוקר כבר הרבה פעמים יש אידאולוגיה משמע הוא יכול לשאול מראש שאלת מחקר שהוא ישמח לגלות שהיא נכונה( האם עליית שכר מינימום מעלה את האבטלה נניח ), ואז בעזרת כלים שונים ומשונים הוא יכול, שוב במודע או שלא, להשפיע על התוצאות בשלל דברים-איך הוא שואל שאלות אם הוא מציג סקר, איזה משתנים מסבירים הוא לוקח או לא לוקח, באיזה dataset הוא משתמש, איזה תוצאות הוא מסיר, איזה הנחות הוא מניח. וכמובן שוב האינטרס של להוציא מאמר. בכל יום יש מאמר שסותר מאמר אחר, אנחנו כבר מזמן לא במחקר המתמטי, שאם משהו הוא נכון אז הוא נכון לנצח(אם לא טעו בדרך).
בקיצור, מדע זה כבר לא, אבל יכול להיות יותר גרוע.

והגענו למערב הפרוע - מדעי הרוח. היסטוריה, ארכיאולוגיה, ספרות, תנ"ך, אומנות, תרבות. הכל כבר קשור לפרשנויות, ומה נעשה כולנו בני אדם והפרשנויות שלנו קשורות גם לדעות, אמונות והתפישות שלנו. ארכאולוג ציוני/יהודי וארכאולוג פלסטיני אולי התייחסו לאותו ממצא בצורה שונה. היסטוריון ציוני והיסטוריון אנטי ציוני יספרו את הסיפורים אחרת, יסתירו את העובדות שפחות נוחות וידגישו את העובדות שמתאימות יותר לאג'נדה - אפילו על שאלות עובדתיות כמו כמה יהודים מתו במלחמה עד מרץ 48 יש מחלוקות קטנות. ולא התחלנו לדבר על פילוסופים והוגי דעות למיניהם.

בקיצור, אם בא לך לייחס לאילן פפה או כל היסטוריון אחר תכונות אלוהיות ולחשוב שהוא מכולם מחזיק בכל האמת, המציאות שהתרחשה היא מה שהוא מציג, ואם לכולם היה הידע שלו הספר שלהם היה נראה אותו דבר שיבושם לך, ודווקא הוא מכולם יודע לפרש את ההיסטוריה באופן נקי וחלילה לא לתת לדעות שלו להשפיע, לי זה קצת מזכיר מנטליות של כיתה ד' שדיברו עליה פה.

אלפקה, הסר דאגה מלבך, אני יודע מה קרה בשיירת הדסה. אם יש איזה עניין שמפריע לך אתה מוזמן לציין.
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

למה אתה הורס את התפיסה שהיהודים הם בעצם נאצים בתחפושת?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום מטלי כתב:סוחרי הגופות.
יהודים, רחמנים בני רחמנים, הצבא המוסרי בעולם.

לא שזה מוצדק, אבל הלוואי והיית משקיע פרומיל ממקום מושבך בעוולות הרבה יותר גדולות שקורות בעולם, במקום הסיפורים שאתה משוכנע שהם אמת מושלמת.
שליחת תגובה