חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

- אני מתחיל את ההיסטוריה מהתנ"ך
- אני חי במציאות
הפוסט קיבל 2 לייקיםkruviKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

איפה בתנ"ך?
התנ"ך מתחיל לתאום את ההיסטוריה בימי יאשיהו (אז נכתבה התורה), כשפרטים מדויקים מתחילים לצוץ בו רק מימי חזקיהו (סבו של יאשיהו).
מלפני חזקיהו ההיסטוריונים לא מצאו קשר בין התיאורים בתנ"ך לבין מקורות אחרים, רק סתירות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
El dudernio
קיבל.ה  1270 לייקים

אדום מטלי כתב: 04 מאי 2022, 02:45
benaim כתב: 04 מאי 2022, 00:11
אדום מטלי כתב: 03 מאי 2022, 15:54 שגרה של רוע.
שום דבר מיוחד.
בן אנוש, לפני/אחרי טיפול של הנבלות.

כמה קטן אתה צריך להיות כדי להתעלם מהעובדה שהחלאה המצולמת השתתף במטחי אבנים?
לא בטוח שהבנת מי הם הנבלות.
אני לא כועס עליך, אתה לא שונה מ-99% מהחברה היהודית בישראל, כולנו קרבן של סוציאליזציה, של מערכת שמסלילה אותנו לחשוב כמוך מגיל 0. לראות בפנים הללו מחבל באופן אוטומטי, פלסטיני ששנאה זורמת בדמו. זו דמוניזציה מכוונת, והיא מטופחת מרגע שנולדנו.
אתה בודאי מבין שעוד יותר משאתה הוסללת לחשוב ככה על אוטומט, חלאד הוסלל להיות מה שהוא. נולד ללא זכויות, הושפל ודוכא כל חייו, לא ידע יום אחד של חרות (כפי שכתוב בפוסט, אם קראת).

בשתי ההסללות הללו, שמשלימות אחת את השניה, אשם המשטר הישראלי. אבל בעוד שלחאלד אין כמעט ברירה, אין איך לצאת מהמסלול הזה, לנו יש את הפריווילגיה להטיל ספק במה שטיפחו בנו, לגלות את האמת.

לכן חאלד, אם הוא זורק אבנים, אינו חלאה. הוא, כמו אוקראינים עכשיו, כמו מורד יהודי בגטו ורשה, עושה את המעט שנותר לו כדי להילחם על חירותו.
חלאה הוא האיש במדים, ששם את הפנים של חאלד בין כוונות, ויורה בו פעם אחר פעם כדי לשבור לו את הגולגולת, ואולי להרוג אותו. זה חלאה, שצריכה להישפט על פשעי מלחמה.
הוא צריך להישפט, ויותר מכך המשטר ששולל את הזכויות של חאלד מצד אחד, ומעודד את החלאות במדים.

אתה אמנם קרבן של סוצאיליזציה ציונית, אבל יש סיכוי שיום אחד אתה או צאצאיך יפקחו את העיניים לראות את המציאות הזו.
מטלי הבעיה היא שלפי הלוגיקה שלך גם החייל שירה בו בדיוק כמו חאלד הוא קןרבן של הסללה.
אתה לא יכול להגיד על הפלשתינאי שזרק את האבן הוא קורבן של הנסיבות ולהגיד על מישהו שאתה הגדרת את הרקע שלו כ
"לראות בפנים הללו מחבל באופן אוטומטי, פלסטיני ששנאה זורמת בדמו. זו דמוניזציה מכוונת, והיא מטופחת מרגע שנולדנו"
כמשהו אחר...

האלימות היא פסולה ולראיה רובם המכריע של הפלשתיאנים לא אלים, חרף הנסיבות המקלות.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תיכף
נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 04 מאי 2022, 17:30, נערך פעם 1 בסך הכל.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Asafasraf כתב: 04 מאי 2022, 16:10
אדום מטלי כתב:
Asafasraf כתב: 04 מאי 2022, 07:54 עם כל ההנהגה העקומה שלנו, ויש גם לא מעט עוולות שיש כאן, תודה לאל שאנשים כמוך הם מיעוט.
אתה אדם צדקן, מתייפייף שימכור את העם שלו בשם השלום, מול עם צמא דם, מחרחר מלחמה שכל רצונו שלא נהיה כאן וניכחד מהעולם.
ביום שיגיעו עם רצון אמיתי, וללא תנאים מוקדמים אז אני אתמוך בשינוי הגישה שלנו.
לכנות את החיילים שלנו בציניות ״בחורינו המצוינים״ פשוט מעורר בי חלחלה.
היכולת שלך לבזות את חיילי צה״ל בכל הזדמנות, תוך הצגת כלל הכם הפלסטיני כשוחרי שלום, ואותנו כמחרחרי מלחמה הוא פשוט בזוי.
כל האשכול הזה נועד להציג את המציאות מהצד הפלסטיני.
מדבריך אפשר לראות, שגם אתה שבוי לגמרי באינדוקרינציה הציונית ("עם צמא דם, מחרחר מלחמה", בלה בלה בלה), ולכן ראיית המציאות מהצד הפלסטיני היא בכלל לא משהו שאתה יכול/רוצה להעלות על דעתך. הרי מה זה חשוב איך נראים הדברים מצד של עם צמא דם?

גם לך, כמו לרוב תושבי ישראל היהודים, יש עוד דרך ארוכה מאד לעשות כדי להגיע לאמת, גם ההסטורית וגם העכשווית. זה מסע ארוך, זה לא קורה ביום אחד.
את "צמאי דם" ו"מחרחרי מלחמה" שהוזרקו לנו מילדות, הזרקת כאן חזרה כבר כמה פעמים, והבנו. אין טעם לחזור על זה בכל עמוד, זה לא תורם לדיון.
אני חושב שאם אתה רוצה להשתתף באשכול הזה באופן הוגן, אתה חיב לעשות את הצעד הראשון ולהטיל ספק בכל מה שלמדת מגיל 0, לפתוח את הראש.
ברור שהאמת שלך היא המוחלטת.
העובדות הן ברורות- לאורך כל המאה הקודמת וגם עכשיו קיים ״עם״ שמטרתו היא מחיקת הציונות ואח״כ מדינת ישראל.
אתה מתחיל את ההיסטוריה מהיכן שבא לך.
אני, כאדם מאמין מתחיל אותה מהתנ״ך.
אתה חי בתפיסה של עולם ורוד שלא קיים, ואני חי במציאות (לפי מה שזכור לי אתה לא מתגורר בישראל).
שמעתי אתמול משפט נכון- מלחמה בטרור היא כמו במחלות- קודם כל טיפול מונע, ולא לתת לאיום הקיומי הזה עלינו להרים את הראש.
ד״א, גם אצלך החללים ז״ל (כולל כמה מהיציע שלנו) הם קלגסים/ נאצים וכו׳?
לאורך המאה הקודמת הגיעו יהודים מאירופה לפלסטין, ובמסגרת מה שהיה מאד מקובל עד אז בעולם, ביצעו בה התיישבות קולוניאלית. כמו הבריטים באוסטרליה, כמו הצרפתים באלג'יריה, כמו הבלגים בקונגו, כמו הגרמנים בנמיביה. כמו בכל המקומות הללו, הקולוניזציה הזו הייתה על חשבון הילידים. המטרה כאן הייתה הקמת מדינה יהודית, ומטרה זו חייבה טיהור אתני של המרחב. זה נהגה כבר בתחילת המאה, והוצא לפועל בברוטליות בשנת 48, ולא נפסק עד היום. טיהור אתני ואפרטהייד. אלה העובדות, ולא מה שאתה מציין כעובדות. מה שלמדנו מגיל 0 הן לא עובדות, אלא מה שנוח לציונים לספר לעצמם כדי להשקיט את מצפונם, ולכן כולנו גדלנו על היפוך העובדות המשוכלל הזה.
אני מפציר בך- הטל ספק ב"עובדות", גם אם זה לא נעים ונוח, קרא ולמד מהיסטוריונים.

בעניין האמונה, זה דיון אחר שלא רלוונטי לכאן, ואני לא משתתף בו.

את התקציר הזה כתבתי כאן כבר 5 פעמים בשנה האחרונה, אני רוצה לחשוב שאתה חדש כאן ולא ראית את זה עדיין. אני מבקש שלא נמשיך כאן את הדיון ההיסטורי הזה מחדש, זו לא מטרת האשכול. אפשר לעשות את זה באשכול אחר, ואשמח לעזור.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 04 מאי 2022, 16:10 העובדות הן ברורות- לאורך כל המאה הקודמת וגם עכשיו קיים ״עם״ שמטרתו היא מחיקת הציונות ואח״כ מדינת ישראל.
קודם כל, הם עם לכל דבר. גם אם הם "הומצאו" במטרה לעשות דווקא לציונים (וזה ממש לא המצב), הם עדיין עונים עם כל הקריטריונים של עם, לפחות כמו הבלגים, הקנדים וכו' - וכן העם היהודי.
לגבי מטרות העם הפלסטיני: המטרה הראשונה נשמעת לי כמו מטרה ראויה מאד בהתחשב בזה שהציונות במהותה מחפשת להפוך קבוצה אתנית אחת להגמונית בא"י. למה שהם ירצו להיות בסטטוס של אזרחים סוג ז' במקרה הטוב?
גם אני רוצה למחוק את הציונות וכל תנועה קולונילאיסטית אחרת וליצור חברה שיוויונית. המטרה השניה תלויה בכמה היהודים בישראל יתעקשו לקשור את המדינה עם האידיאולוגיה הציונית - יש הרבה מה להגיד על מדינת ישראל כמדינה דו-לאומית/כל-אזרחיה/מודלים דומים.

Asafasraf כתב: 04 מאי 2022, 16:10 אתה מתחיל את ההיסטוריה מהיכן שבא לך.
אתה חי בתפיסה של עולם ורוד שלא קיים, ואני חי במציאות (לפי מה שזכור לי אתה לא מתגורר בישראל).
לוגית, אי אפשר להתווכח עם אדם שאמונה דתית היא חלק מהגדרת העצמי שלו. לפחות כל עוד אותו אדם לא מוכן לתת לעובדות לשנות את דעתו. האם יש דרך לשנות את דעתך בקשר לאמונה שלך? אם נניח אני מציג לך ראיה חותכת לכך שמשהו שכתוב בתנ"ך הוא עובדתית לא נכון - האם תקבל את הראיה, או תתרץ אותה/תתעלם ממנה? אני לא מנסה להתנשא, אלא להבין האם אפשר לשנות את דעתך בנושא. כי אם לא, אז כל הדיון (באשכול אחר) צריך להיות אחר לגמרי כי סט האמונות שלי ושלך (ובהתאם כנראה גם של שאר האנטי-ציונים אל מול ציונים דתיים) בלתי ניתנות לפשרה.
אגב, אין שום רלוונטיות לשאלה איפה אדם גר - טיעון שלא מתחיל ב-"אני מרגיש", ראוי להתייחסות בלי קשר למי טוען אותו.

Asafasraf כתב: 04 מאי 2022, 16:10 שמעתי אתמול משפט נכון- מלחמה בטרור היא כמו במחלות- קודם כל טיפול מונע, ולא לתת לאיום הקיומי הזה עלינו להרים את הראש.
אני מבין איך זה נובע ככה מראיית העולם שלך, אבל מראיית העולם שלי (וכנראה גם של אנטי-ציונים אחרים בפורום) מדובר בסיבוב של סיבה ותוצאה. אפשר לדון על זה בהרחבה אם אתה רוצה.

Asafasraf כתב: 04 מאי 2022, 16:10 ד״א, גם אצלך החללים ז״ל (כולל כמה מהיציע שלנו) הם קלגסים/ נאצים וכו׳?
אני יודע שהשאלה לא מופנית אלי (וכנ"ל שאר התגובה), אבל כן חשוב לי לענות עליה: יש חיילים - כולל כאלו שמתו בזמן השירות שלהם ואולי כולל כאלו שאוהדים את הפועל - שהם לחלוטין קלגסים. תלוי בהגדרה של "נאצים" גם כאלה ישנם. אני מאמין שהרוב אינם כאלה, אבל איך בכלל מכמתים שאלה כזו? השאלה האם חייל כזה או אחר הוא "רע" פשוט אינה מעניינת: מדובר לחלוטין בעניין מערכתי. אף חייל בודד לא יכול לסיים את הכיבוש, לכבוש את ירדן, או לנהל את הממשל הצבאי בגדה המערבית בעצמו. כפי שמטלי כתב, התנועה הציונית עצמה היא קולוניאלית ופסולה, וזה לא רלוונטי האם הפרטים בה ברובם נחמדים, מרושעים, ימנים או שמאלנים. כל מי שלוקח חלק בממשל הצבאי בפרט ובהמשך ההפרדה האתנית וחברת המתיישבים הציונית בכלל הוא שותף לבעיה. זה לא הופך אף אחד ספציפי ל"פושע" או "נאצי" או וואטאבר - החברה ככלל צריכה להשתנות, וכל מי שיכול צריך לתת לכך יד (וכן, יש אנשים שספציפית צריך להעניש - למשל אלופים בדרגות גבוהות, חיילים שמתעללים בפלסטינים באופן ישיר, מתווי מדיניות וכו'). אני מעדיף אלף מונים לשכנע חיילים שהם עושים טעות ועליהם לסרב מאשר להצביע עליהם ולצווח "רשעים", ואני מאמין שאנשים יכולים לטעות ולהשתנות. אני בעצמי מגיע ממשפחה ציונית כולל הורה מהגר שהגיע לישראל מתוך שליחות ציונית. גדלתי בישראל כיהודי ציוני, בכל שנה בבית שלי תלינו דגלי ישראל בחלון והתגאנו במדינה. אני שירתתי בצבא ואני לא חושב שזה הופך אותי לקלגס ונאצי. והנה, אני שיניתי את דעתי בנושא לפני מעל לעשור - אז אחרים יכולים גם כן (כמדומני מטלי מתאר את סיפור דומה).
אז כאמור, כל השאלה הזו די חסרת משמעות לדעתי.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 2 לייקיםkruviKingAlpaca
Asafasraf
קיבל.ה  783 לייקים

Noam כתב:- אני מתחיל את ההיסטוריה מהתנ"ך
- אני חי במציאות
נסה להגיד את אותו משפט לערבי על הקוראן.
הרי כל האתאיסטים גיבורים גדולים על היהדות.
Asafasraf
קיבל.ה  783 לייקים

its-sick כתב:
לא מתכוון למקרה המתואר ספציפית, כי איני מכיר אותו לעומק, אבל כן יודע להגיד שהפגנה פלסטינאית בד״כ אינה הפגנה ״רגילה״, ותכלול ידויי אבנים והתפרעויות קשות.
Asafasraf
קיבל.ה  783 לייקים

אדום מטלי כתב:
אדום מטלי כתב: כל האשכול הזה נועד להציג את המציאות מהצד הפלסטיני.
מדבריך אפשר לראות, שגם אתה שבוי לגמרי באינדוקרינציה הציונית ("עם צמא דם, מחרחר מלחמה", בלה בלה בלה), ולכן ראיית המציאות מהצד הפלסטיני היא בכלל לא משהו שאתה יכול/רוצה להעלות על דעתך. הרי מה זה חשוב איך נראים הדברים מצד של עם צמא דם?

גם לך, כמו לרוב תושבי ישראל היהודים, יש עוד דרך ארוכה מאד לעשות כדי להגיע לאמת, גם ההסטורית וגם העכשווית. זה מסע ארוך, זה לא קורה ביום אחד.
את "צמאי דם" ו"מחרחרי מלחמה" שהוזרקו לנו מילדות, הזרקת כאן חזרה כבר כמה פעמים, והבנו. אין טעם לחזור על זה בכל עמוד, זה לא תורם לדיון.
אני חושב שאם אתה רוצה להשתתף באשכול הזה באופן הוגן, אתה חיב לעשות את הצעד הראשון ולהטיל ספק בכל מה שלמדת מגיל 0, לפתוח את הראש.
העובדות הן ברורות- לאורך כל המאה הקודמת וגם עכשיו קיים ״עם״ שמטרתו היא מחיקת הציונות ואח״כ מדינת ישראל.
שמעתי אתמול משפט נכון- מלחמה בטרור היא כמו במחלות- קודם כל טיפול מונע, ולא לתת לאיום הקיומי הזה עלינו להרים את הראש.
לאורך המאה הקודמת הגיעו יהודים מאירופה לפלסטין, ובמסגרת מה שהיה מאד מקובל עד אז בעולם, ביצעו בה התיישבות קולוניאלית. כמו הבריטים באוסטרליה, כמו הצרפתים באלג'יריה, כמו הבלגים בקונגו, כמו הגרמנים בנמיביה. כמו בכל המקומות הללו, הקולוניזציה הזו הייתה על חשבון הילידים. המטרה כאן הייתה הקמת מדינה יהודית, ומטרה זו חייבה טיהור אתני של המרחב. זה נהגה כבר בתחילת המאה, והוצא לפועל בברוטליות בשנת 48, ולא נפסק עד היום. טיהור אתני ואפרטהייד. אלה העובדות, ולא מה שאתה מציין כעובדות. מה שלמדנו מגיל 0 הן לא עובדות, אלא מה שנוח לציונים לספר לעצמם כדי להשקיט את מצפונם, ולכן כולנו גדלנו על היפוך העובדות המשוכלל הזה.

את התקציר הזה כתבתי כאן כבר 5 פעמים בשנה האחרונה, אני רוצה לחשוב שאתה חדש כאן ולא ראית את זה עדיין. אני מבקש שלא נמשיך כאן את הדיון ההיסטורי הזה מחדש, זו לא מטרת האשכול. אפשר לעשות את זה באשכול אחר, ואשמח לעזור.
כבודו מוכן להראות לי תקופה שבה אותו ״עם״ היה השליט בישראל?
פרעות צפת אומרות לך משהו? אלה בכלל היו ב-1834 לפני הציונות. איזה קטע.
ב-1947 הוצעה חלוקה של המדינה כדי ליישב את הסכסוך ומה היתה התגובה כולנו יודעים.
ככה זה מאז ועד היום- עם אחד צמא דם שמקדש את המוות, מול עם שהצליח להקים מדינה ושומר עליה, למרות המעשיות שאתה וחבריך מספרים.
מדוע בכל שלב של הצעה למו״מ מולם הם מציבים תנאים מקדימים?
הפוסט קיבל 4 לייקיםTenacious Dbenaim15.5.2010HapoelTA
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לפי השאלות שלך, נראה שיותר משאתה לא יודע את העובדות, אתה פשוט לא מבין את המציאות, ואת המבנה של Settler colonialism.
ביקשתי לא להיכנס לזה באשכול הזה. פתח בבקשה אשכול חדש ואשמח להסביר הכל מחדש, ולהציג אינסוף עדויות למה שמנסים להסתיר מאיתנו.
El dudernio
קיבל.ה  1270 לייקים

Asafasraf כתב: 05 מאי 2022, 06:36
אדום מטלי כתב:

כבודו מוכן להראות לי תקופה שבה אותו ״עם״ היה השליט בישראל?
פרעות צפת אומרות לך משהו? אלה בכלל היו ב-1834 לפני הציונות. איזה קטע.
ב-1947 הוצעה חלוקה של המדינה כדי ליישב את הסכסוך ומה היתה התגובה כולנו יודעים.
ככה זה מאז ועד היום- עם אחד צמא דם שמקדש את המוות, מול עם שהצליח להקים מדינה ושומר עליה, למרות המעשיות שאתה וחבריך מספרים.
מדוע בכל שלב של הצעה למו״מ מולם הם מציבים תנאים מקדימים?
פרעות צפת הינן חלק ממרד הפאלחים שנחשב בעיני רבים למאורע המכונן בהגדרת הלאומיות הפלשתינאית ונק מפנה בחברה המקומית בה השתנתנה התפיסה מזהות משפחתית לזהות רחבה יותר.

מרד הפאלחים הינו תוצר של התנגדות לכובש, אז כובש מצרי, היום כובש יהודי.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

איך עיתונאי פלסטיני מדרום הר חברון ניצח את חדשות 12‎‎

חדשות 12 שידרו ביום שלישי, ערב יום הזיכרון, תיקון לכתבה ששידרו באוקטובר 2021, שבה הוזכר כתב "שיחה מקומית" ו"מגזין 972+", באסל אל-עדרה.

בתחילת אותו חודש, חדשות 12 פרסמו דיווח ובו טענה חסרת בסיס כאילו באסל אל-עדרה הצית מבנה בכפר פלסטיני כדי להטיל את האשמה על מתנחלים. זאת, כביכול, בהסתמך על תיעוד מצולם של חילופי דברים בין אל-עדרה לבין קצין בשטח.

"התקרית האלימה בדרום הר חברון: פלסטיני ניסה להצית בית ולטעון שמדובר בפשע יהודי", טען הכתב עופר חדד בכתבה בערוץ 12. אלא שהתיעוד שהתלווה לפרסום לא הראה כל הצתה ואפילו לא מבנה, ולא נאמרו בו כלל המילים: "היהודים הציתו", שיוחסו לאל-עדרה.

חדשות 12 גם לא פנו לאל-עדרה בבקשת תגובה טרם הפרסום, למרות שהוא זוהה ברורות בסרטון. חדד אף ציין את שמו של אל-עדרה מפורשות בציוץ בחשבון הטוויטר שלו, תוך הפנייה לכתבה.

בתיקון שהקריא השבוע חדד בערוץ נאמר: "לפני מספר חודשים, שידרנו תיעוד של עימות בין קצין צה"ל לפלסטינים במסגרת המהדורה המרכזית. בתיעוד הקצין מאשים את הפלסטיני שמתעמת איתו, צלם 'בצלם' שתיעד את ההתרחשויות, בכך שהוא ביצע הצתה של מבנה פלסטיני מתוך ניסיון לטעון שהדבר בוצע על ידי מתנחלים. למיטב ידיעתנו ובניגוד למה שעשוי היה אולי להשתמע מהדברים, צלם 'בצלם', באסל אל-עדרה, לא היה מעורב בניסיון ההצתה באותו האירוע".

התיקון שפרסם ערוץ 12 ראוי לתשומת לב מיוחדת: לצד תיקון, גם אם חלקי, של העוול שנעשה לאל-עדרה על ידי ערוץ שידור ישראלי מרכזי, זהו רגע שמזכיר את חשיבות המאבק על האמת, גם ובעיקר נוכח פערי הכוחות המשמעותיים שבתוכם אנחנו פועלים.

באסל אל-עדרה הוא עיתונאי פלסטיני ומתנדב ב"בצלם", תושב השטחים הכבושים, הפועל באומץ לב יוצא דופן ובמקצועיות מעוררת השתאות כדי לחשוף את מציאות החיים בשטחי הכיבוש. ימים ספורים לפני הדיווח השקרי בחדשות ערוץ 12, הוא חשף ב"שיחה מקומית", ביחד עם יובל אברהם, את הפוגרום שבמסגרתו לפחות 60 רעולי פנים ישראלים ביצעו מתקפה מאורגנת על הכפר מופגרה בדרום הר חברון, הרגו בעלי חיים, היכו תושבים, יידו אבנים, הפכו מכוניות ואף פרצו לבתים – אותו אירוע שבמסגרתו, לטענת חדשות 12, הוא "הצית מבנה".

אין ספק כי עבודתו המקצועית והאמיצה של אל-עדרה מטרידה את מנוחתם של גורמים בעלי השפעה. אנחנו, ב"שיחה מקומית", גאים לכלול בין חברי הצוות עיתונאי כבאסל, שממשיך לתעד את מציאות החיים בגדה המערבית בדיווחים יחידים במינם בתקשורת בעברית, ומחויבים להמשיך לעמוד לצדו מול כל ניסיון להתנכל לו במטרה להשתיק את קולו ולסכל את עבודתו, החשובה כל כך.

העבודה של באסל ושל עמיתיו למערכת, כמו גם המאמץ לתמוך בהם ולהגן עליהם מפני התנכלויות, מעצרים או מתקפות מוכוונות פוליטית, עולים כסף רב. תמיכת הקוראות והקוראים הנאמנים שלנו היא מהמשאבים העיקריים שמהם אנחנו מגייסים את הכסף הזה. אפשר להצטרף לתמיכה דרך קהילת החברות של שיחה מקומית, כאן.

מערכת "שיחה מקומית"
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

רק שאת ההשמצה השקרית הם שמו בפריים טיים, ואת ההתנצלות בשעה שאף אחד לא צפה.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

its-sick כתב: 05 מאי 2022, 16:49 רק שאת ההשמצה השקרית הם שמו בפריים טיים, ואת ההתנצלות בשעה שאף אחד לא צפה.
ככה נוכל להמשיך לשמר את המיתוס שהערבים שקרנים (כמו את שאר המיתוסים שהציונות מקיימת בהצלחה גדולה).
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickpelegs
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הרבה יותר חשוב: בגץ שותף לא מהיום לפשעי הכיבוש והאפרטהייד. היום זה יכול להפוך לטראנספר של אלפי אנשים:

הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עןד באותו עניין, כדאי מאד לקרוא את הפוסט של עו"ד מיכאל ספרד, שמסביר את הכשל המשפטי של הפסיקה הזו, בנפרד מהחרפה המוסרית שלה.
(ממליץ להיכנס לפוסט המקורי ולקרוא גם את התגובות).

נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 05 מאי 2022, 18:20, נערך פעם 1 בסך הכל.
נגמר הנוער
קיבל.ה  211 לייקים

פסיקה מבישה, בכל המובנים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני מבטיח לכם שבתוך גג עשור "שטחי האש" הללו יהפכו באופן מסתורי לאדמות מדינה ותבנה שם התנחלות חדשה. אולי יקראו לה מעלה מינץ.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  468 לייקים

הכל בגלל שהפלסטינים הרצחניים שלא ראויים להיקרא עם, דחו את הצעת החלוקה ומדי פעם אף מגדילים לעשות וטובחים ביהודים רק על שום היותם יהודים. אין שום סיבה אחרת.
שער 5 זה הלב
נגמר הנוער
קיבל.ה  211 לייקים

pelegs כתב: 05 מאי 2022, 19:58 אני מבטיח לכם שבתוך גג עשור "שטחי האש" הללו יהפכו באופן מסתורי לאדמות מדינה ותבנה שם התנחלות חדשה. אולי יקראו לה מעלה מינץ.
עשור? הרבה פחות.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

נגמר הנוער כתב: 05 מאי 2022, 20:28
pelegs כתב: 05 מאי 2022, 19:58 אני מבטיח לכם שבתוך גג עשור "שטחי האש" הללו יהפכו באופן מסתורי לאדמות מדינה ותבנה שם התנחלות חדשה. אולי יקראו לה מעלה מינץ.
עשור? הרבה פחות.
במהרה בימינו ונאמר אמן.
:rose:
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  468 לייקים

benaim כתב: 05 מאי 2022, 20:56
נגמר הנוער כתב: 05 מאי 2022, 20:28
עשור? הרבה פחות.
במהרה בימינו ונאמר אמן.
:rose:
מדוע?
שער 5 זה הלב
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

זכות וחובה לבנות בכל ארץ ישראל.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  468 לייקים

benaim כתב: 05 מאי 2022, 21:08 זכות וחובה לבנות בכל ארץ ישראל.
מניין לקוחה הזכות או החובה? אתה אדם דתי?
שער 5 זה הלב
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

לא דתי, יהודי שמחובר למורשת וההיסטוריה שלו בכל פיסת אדמה בארץ ישראל. אין שום קשר לדת.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  468 לייקים

אז בעיניך מדינת ישראל צריכה להתרחב לכל מקום שבו ישבו בני ישראל בתקופת התנ"ך או החשמונאים? זה כולל את עבר הירדן המזרחי?
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עכשיו תדמיין שהיית לא-יהודי שגר בארץ הזו במשך דורות: לא היית מנסה להתנגד לזה? לא היית מנסה למנוע, אפילו באלימות, ממשטר זר שטוען שהארץ כולה שלו להרוס לך את הבית ולסלק אותך משם?

מעולם לא הבנתי איך ציונים מסוגלים לסנתז שני רעיונות סותרים - מצד אחד לעם היהודי זכות בלעדית לא"י ומי שזה דופק אותו זבש"ו, ומצד שני ההפתעה המוחלטת שאותם אלו שנדפקים "מעזים" להתנגד למשטר שמיישם את הרעיון הראשון בפועל.
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

pelegs כתב: 05 מאי 2022, 23:27
עכשיו תדמיין שהיית לא-יהודי שגר בארץ הזו במשך דורות: לא היית מנסה להתנגד לזה? לא היית מנסה למנוע, אפילו באלימות, ממשטר זר שטוען שהארץ כולה שלו להרוס לך את הבית ולסלק אותך משם?

מעולם לא הבנתי איך ציונים מסוגלים לסנתז שני רעיונות סותרים - מצד אחד לעם היהודי זכות בלעדית לא"י ומי שזה דופק אותו זבש"ו, ומצד שני ההפתעה המוחלטת שאותם אלו שנדפקים "מעזים" להתנגד למשטר שמיישם את הרעיון הראשון בפועל.
מילא היו מבינים שהנדפקים העזו להתמרד. הם לא קרובים ללהבין את זה. הם עומדים ומסתכלים ולא מבינים למה מתקיפים אותם, וההסבר היחיד שעולה על דעתם זה שאותם אלה שנדפקים מהם פשוט ינקו שנאת יהודים מאימם הקוזקית.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 3 לייקיםpelegskruviאדום מטלי
D&3
קיבל.ה  824 לייקים

מעולם לא הבנתי איך אנשים שהם לא דתיים פנאטיים ורצחניים מסוגלים להדהד עלילות דם של דתיים פנאטיים ורצחניים
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 05 מאי 2022, 23:35 מעולם לא הבנתי איך אנשים שהם לא דתיים פנאטיים ורצחניים מסוגלים להדהד עלילות דם של דתיים פנאטיים ורצחניים
כמו למשל?..
D&3
קיבל.ה  824 לייקים

אל אקצא, חמאס, ומה שביניהם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אוקי... לא הבנתי מה הקשר עכשיו, אבל שיהיה.
D&3
קיבל.ה  824 לייקים

האמת שזה לא היה ספציפית אלייך על אף השימוש במילים שלך

וזה קשור כי חשוב בעיניי כשמסתכלים על חדשות מהזווית הפלסטינית לדעת מתי לאותה זווית לפעמים יש גם גוונים שרצוי לא לצבוע את עצמך( שוב, לא אישית ) בהם, ולא לקחת כל הסתכלות מאותה זווית כתורה מסיני( בעיקר שלפסטינים כמו לכל עם יש בעצמם מיליון ואחת זוויות )אחרת יוצא שאנשים מסוימים מהדהדים את אותם שקרים ועלילות דם שגורמות לחיות אדם לצאת עם גרזן ולרצוח חפים מפשע.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  468 לייקים

ממשלת ישראל מציגה- תגובה ציונית הולמת לפיגוע הנפשע באלעד : אישור מיידי של 4000 יחידות דיור ביהודה ושומרון.
רק לשם השוואה, מדובר בכמות של פי 2-3 בני אדם ממה שפונו בהתנתקות מעזה.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D red imperia כתב: 06 מאי 2022, 15:50 ממשלת ישראל מציגה- תגובה ציונית הולמת לפיגוע הנפשע באלעד : אישור מיידי של 4000 יחידות דיור ביהודה ושומרון.
לא מאד מפתיע, כל הרעיון של ההתנתקות היה לחזק את מפעל ההתנחלויות בגדה המערבית.

עוד קצת וידויים: https://www.haaretz.co.il/misc/1.1004558
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  468 לייקים

pelegs כתב: 06 מאי 2022, 15:58
D red imperia כתב: 06 מאי 2022, 15:50 ממשלת ישראל מציגה- תגובה ציונית הולמת לפיגוע הנפשע באלעד : אישור מיידי של 4000 יחידות דיור ביהודה ושומרון.
לא מאד מפתיע, כל הרעיון של ההתנתקות היה לחזק את מפעל ההתנחלויות בגדה המערבית.

עוד קצת וידויים: https://www.haaretz.co.il/misc/1.1004558
הצליח להם מעל ומעבר למצופה. שני הצדדים הציבו כל כך הרבה מכשולים להסדר שספק אם יהיה אפשר להתגבר עליהם אי פעם.
שער 5 זה הלב
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

חיזוק ההתיישבות היהודית בארץ ישראל היא תשובה הולמת לאויב צמא הדם.
ההתנתקות אגב התגלתה כטעות ענקית.
El dudernio
קיבל.ה  1270 לייקים

benaim כתב: 06 מאי 2022, 16:21
חיזוק ההתיישבות היהודית בארץ ישראל היא תשובה הולמת לאויב צמא הדם.
ההתנתקות אגב התגלתה כטעות ענקית.
ההתנתקות הצילה חיים של מאות אנשים... רק מי שהאדמה חשובה לו מהחיים יכול להגיד שזאת היתה טעות.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

האדמה הזו היא סלע קיומנו. כשהיינו הרחק מהאדמה הזו, אויבים רבים עשו בנו כרצונם.
אדייק אותך ברשותך - החיים על האדמה הזו זה הדבר החשוב ביותר.
שליחת תגובה