חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 17:22 הטריגר לסכסוך הוא המצאות יהודים בארץ ישראל [...] אצא מהפנטזיה הרגעית שהייתה לי ואודה בכך שההמצאות שלהם כאן היא עובדה מוגמרת ואי אפשר להתעלם ממנה. כמו שאמרתי, אף ילד לא צריך לגדול כשחיילים פורצים לביתו באישון לילה.
אתה באמת לא רואה את הסתירה בין שתי הטענות?
אם אתה מודה שהם כאן, אבל מאמין ששורש האלימות הוא באיזושהי אנטישמיות מושרשת - אז לפי ההגיון שלך עצמך לנצח ישראל תחיה על חרבה (בסתירה לחלק השני של הציטוט), ולעולם ילדים יגדלו עם חיילים שפורצים לביתם באישון לילה. זה לא מדע טילים.

את השאלה הגדולה יותר, קרי זה שלדעתי תפישת המציאות והניתוח ההיסטורי שלך השגויים ביסודם, אפשר להשאיר לפעם אחרת.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אני לא חושב שמדובר באנטישמיות כי עובדתית אנחנו משתייכים לגזע השמי. זו שנאת יהודים.

המציאות אכן מכילה הרבה סתירות. אגב, ישראל לא חייבת להיות לנצח על חרבה. לראיה המצרים והירדנים שהבינו בכוח הזרוע שאין תוחלת במלחמה עם ישראל.

למה אתה כ"כ בטוח שתפישת המציאות והניתוח ההיסטורי שלי הם אלו ששגויים? למה שלך היא זו שנכונה? למה אתה בטוח שהשמש זורחת לך מהתחת?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני אתמקד קודם בעיקר:
benaim כתב: 09 אפריל 2022, 17:40 המציאות אכן מכילה הרבה סתירות. אגב, ישראל לא חייבת להיות לנצח על חרבה. לראיה המצרים והירדנים שהבינו בכוח הזרוע שאין תוחלת במלחמה עם ישראל.
אז חזרנו בחזרה לתפישה שלך שסגירת הפלסטינים בבנטוסטנים עשויה לגרום להם לוותר על המאבק, ואז השאלה ששאלתי כמה וכמה פעמים עומדת בעינה.

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 17:40 אני לא חושב שמדובר באנטישמיות כי עובדתית אנחנו משתייכים לגזע השמי. זו שנאת יהודים.
ההגדרה של אנטישמיות היא שנאת יהודים. זה ביטוי גרוע בדיוק בגלל שכמוך, הרבה אנשים מפרשים אותו באופן מילולי למרות שזו לא הכוונה (קצת כמו שצפון קוריאה אינה מדינה דמוקרטית למרות שיש לה "דמוקרטית" בשם).
כמו-כן "גזעים" אינם עובדה, בוודאי לא ביולוגית, אלא קונסטרוקציה חברתית. לכל היותר אפשר להגיד שליהודים באופן כללי יש מאפיינים גנטיים מסויימים שהם חולקים כקבוצה עם עמים אחרים מאיזור המזרח התיכון.

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 17:40 למה אתה כ"כ בטוח שתפישת המציאות והניתוח ההיסטורי שלי הם אלו ששגויים? למה שלך היא זו שנכונה? למה אתה בטוח שהשמש זורחת לך מהתחת?
באופן כללי, אנשים מאמינים שהם צודקים ואחרים טועים. אני די בטוח שגם אתה מאמין שתפישת העולם שלך צודקת וזו שלי שגויה, אחרת לא היית משקיע הרבה אנרגיה בדיון איתי ובלחזור שוב ושוב על התפישה הזו. זה לא אומר שאתה בטוח ש"השמש זורחת לך מהתחת", אלא שאתה בן-אדם עם דעות, וזה לגטימי.

למה אני בטוח שאני צודק באספקט הזה? ניסיון חיים, תקשורת עם (הרבה מאד) פלסטינים - אזרחים ונתינים כאחד, תקשורת עם (הרבה מאד) אנשים מחוץ לישראל - יהודים ולא יהודים כאחד, וכו'.
לאורך השרשור הזה ואחרים פיזרתי דוגמאות לשגיאות שקיימות לדעתי בתפישת העולם שלך - למשל זה שאני מכנה "תכונות אל-טבעיות" את התפישה שלך לפיה האנטישמיות שכביכול נעוצה בפלסטינים היא בסיסית ואינה תלויית סיטואציה.
אם אתה רוצה להיכנס ממש לעומק התפישה שלי, שבעצמה נגזרת מתפישה רחבה יותר של מאבקים אנושיים וניתוח ההיסטוריה האנושית - אנחנו נצטרך להקדיש לזה אשכול נפרד, כי כמה שורות לא תספקנה.
(במשפט אחד: התפישה נקראת מטריאליזם דיאלקטי)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
עובדיה
קיבל.ה  174 לייקים

בר קולמוסא כתב: 08 אפריל 2022, 11:09
עובדיה כתב:
בר קולמוסא כתב: 08 אפריל 2022, 08:48
שהפיגועים הם תוצאה של הכיבוש, לא שהם צודקים. הצדקה במובן של לאשש את התיאוריה המקורית שלך, כאילו הפיגועים הם ראיה ופועל יוצא ודאי של הכיבוש (משפטים מסוג ״מי שמדכא בג’נין לא יכול להיות מופתע מפיגוע בתל אביב״)
אבל מי שמדכא בג׳נין לא יכול להיות מופתע מפיגוע בתל אביב
כאמור, הבנו את הקלישאה הזו כבר, לא חובה לחזור עליה. אגב אני גם לא מתנגד לה, אני מתנגד להפשטה של הפיגועים כאילו אין פה מימד דתי קיצוני. אני גם מבין למה, הרבה יותר ״נעים״ לחשוב שהפיגועים האלו בעצם קשורים למשהו שיש לנו שליטה עליו ואנחנו מוכנים לשנות. זו סתם עוד זווית הסתכלות דיכוטומית רק שהחלוקה לרעים וטובים שונה.
האמת שזה הרבה יותר פשוט ממה שאתה חושב, הדת היא רק החיפוי לקונסטרוקציה של רגשות הנחיתות, העצב והעצבים שנובעים מדיכוי של עם שיש לו אספירציות לאומיות חזקות.
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  687 לייקים

pelegs כתב: 09 אפריל 2022, 13:10
Giovanni Giorgio כתב: 09 אפריל 2022, 12:49 הכיבוש קיים 73 שנים, תכלס

אני לא חושב הכפרים שגורשו מתל אביב או חדרה פחות נחשבים, בטח לא בעיינהם

זאת בדיוק הנקודה שמעסיקה אותי, מה זה בעצם הכיבוש? למה כל הזמן מדברים רק על יהודה ושומרון? מישהו בצד השני החליט את זה? אנחנו החלטנו את זה?
הרי לפני גלי העלייה היו פה כ5 אלף יהודים ובעיקר בירושלים וצפת, איך יתר ישראל זה לגיטימי אבל יהודה ושומרון זה כיבוש?
בגדול אתה צודק - הכיבוש בגדה והמצור על הרצועה הם המשך ישיר של הליך ההשתלטות על אדמות ע"י התנועה הציונית. מי שמתנגד לכיבוש אבל תומך ברעיון הציוני של אתנוקרטיה יהודית מפספס לגמרי את התמונה הגדולה.

אבל עדיין יש הבדל מהותי בין הגדה, הרצועה ופנים ישראל: נומינלית, לפלסטינים בתוך שטחי ישראל יש זכויות אזרח. מאז סיום הממשל הצבאי בספטמבר 66' הם לא חיים את היום-יום תחת דיקטטורה צבאית. הם יכולים לנוע באופן חופשי (כמעט) בכל תחום הקו הירוק, לצאת מהמדינה ולחזור אליה, לקבל סיוע כלכלי מהמדינה וכו'. המצב שלהם עגום ושקול לאזרחים סוג ב', המדינה שלהם רואה בהם לכל היותר אזרחים נסבלים אם הם מתנהגים טוב בעיניה, והמצב הכללי די חרא בממוצע. אבל עדיין מצבם טוב יותר מאחיהם שגרים בגדה המערבית תחת דיקטטורה צבאית ישירה, מתקיימים בהפרדה חוקית (נשפטים במערכת הצבאית ולא האזרחית), חווים סגרים, מחסומים, השפלות יום-יומיות והרבה מאד מוות סביבם. והמצב של אחיהם ברצועת עזה גרוע עוד יותר.

אז למרות שמדובר בנגזרות של אותה האידיאולוגיה ואותה התנהלות, יש הבדל גדול בין הכיבוש בגדה והמצור על הרצועה מצד אחד, והסיטואציה בתוך הקו הירוק מצד שני.

אין ספק ועדיין זה לא עונה על השאלה, מה בעניי הפלסטינים כבוש? מה בעינהם לא כבוש?
או שורה תחתונה מה הפלסטינים רוצים?
הרי חלק גדול מפלסטינים בגדה ובעזה חיים במחנה פליטים שאומנם ממזמן הפכו למחנות קבע אך תושביהם מקורם לא שם
האם הם לא רוצים לחזור לאיפה שהיו בהתחלה?
long live the zapta
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

הפוסט קיבל לייק אחדHaunter
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 09 אפריל 2022, 23:36 אין ספק ועדיין זה לא עונה על השאלה, מה בעניי הפלסטינים כבוש? מה בעינהם לא כבוש?
הרי חלק גדול מפלסטינים בגדה ובעזה חיים במחנה פליטים שאומנם ממזמן הפכו למחנות קבע אך תושביהם מקורם לא שם
הכל "כבוש" - השאלה היא מה יכול להשתנות ומה לא. הרוב המוחלט של הפלסטינים, ישראלים ונתינים כאחד, מבינים שיהודי הארץ לא יעלמו.

כפי שגם תתאבד כבר וגם אני ענינו לך, יש הבדל מהותי בין הגדה המערבית ורצועת עזה ובין פנים הקו הירוק, ורוב הפלסטינים למיטב ידיעתי יודעים את זה. בגדה עוד אפשר ליצור עצמאות פלסטינית שתאפשר פיתוח לאומי ושיפור משמעותי בתנאי החיים של הפלסטינים שם, בתוך הקו הירוק אין בזה צורך ויש אופציות אחרות שלא מצריכות פינוי יישובים - למשל מדינת כל אזרחיה, מדינה דו-לאומית וכו'.

מה הפלסטינים רוצים זו שאלה מורכבת, מדובר בקבוצה אתנית מאד מגוונת מבחינת תפישה פוליטית. בגדול הדעות השונות נעות בין רצון לחיים משותפים עם או בלי שינוי מהותי (בעיקר בקרב הפלסטינים בישראל), ועד דה-קולוניזציה מוחלטת ואפילו הגירה של כל היהודים החוצה מהארץ (או גרוע מכך). אפילו בשאלת עצמאות מדינית לפלסטין בשטחי הגדה והרצועה אין קונצנזוס, אחוז התומכים בפתרון המדינה האחת גדל כל הזמן.

אני גם בטוח שהרבה מהם ישמחו לחזור לבתים ולכפרים מהם הם באו (אלו שעוד קיימים), אבל גם אנחנו וגם רוב הפלסטינים יודעים שלא מדובר בפתרון סביר כי המציאות בשטח השתנתה ב-70 השנים האחרונות. לגרש עכשיו מאות אלפי או מליוני יהודים מבתיהם רק בשביל ליישב שם פלסטינים לא יפתור את הבעיה, זה רק ייצר בעיה חדשה של איפה מיישבים את אותם היהודים*. אז כאמור חלק מהם אומרים "פאק איט, יהודים החוצה", חלק אומרים "נעבוד ביחד עם יהודים במדינה משותפת", חלק אפילו זורמים עם עליונות יהודית כל עוד הם מקבלים פירורים (למשל הרבה מאד דרוזים מחזיקים בדעה הזו). יש מגוון רחב מאד של דעות בנושא, ולכן קשה לענות על השאלה הזו באופן מוחלט.

* שים לב שאפשר ליישם שיבת פליטים בלי להזיז יהודים מבתיהם - אני לא רוצה שישתמע כאילו אני מתנגד לשיבת פליטים. אבל זה לפעם אחרת אני מניח.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 23:45
בדיחה רק בישראל נותנים לדבר כזה לעבור לסדר היום
חופש לפורום שדים מPELEGES

benaim
קיבל.ה  271 לייקים

קבר יוסף הושחת הלילה בשכם ע"י ערבים. הם כ"כ שטופי שנאה נגד יהודים עד כדי כך ששכחו שיוסף הוא אחד מ25 הנביאים באיסלאם.
פלג, איתם אתה רוצה שנחיה כאן?
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

benaim כתב: 10 אפריל 2022, 09:38 קבר יוסף הושחת הלילה בשכם ע"י ערבים. הם כ"כ טיפשים ושטופי שנאה נגד יהודים עד כדי כך ששכחו שיוסף הוא אחד מ25 הנביאים באיסלאם.
אני לא רוצה להכליל כי זה לא הוגן וגם כי ישחטו אותי פה בפורום אבל חייבים להבין שההתנהגות של חלק ניכר מהערבים בארץ כי כל כך אלימה שבאמת יש הרגשה שאין עם מי לדבר וזה מייתר את הנסיונות לעשות פה איזה סוג של שלום או דו קיום
בסדר תגידו גם נוער גבעות שורף מסגדים ומרסס אבל הם אחוזון קטן מהאוכלוסיות ושום יהודי ישראלי ממוצע לא הולך ועושה תג מחיר ופיגועים נגד ערבים

בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

Haunter כתב:
benaim כתב: 10 אפריל 2022, 09:38 קבר יוסף הושחת הלילה בשכם ע"י ערבים. הם כ"כ טיפשים ושטופי שנאה נגד יהודים עד כדי כך ששכחו שיוסף הוא אחד מ25 הנביאים באיסלאם.
אני לא רוצה להכליל כי זה לא הוגן וגם כי ישחטו אותי פה בפורום אבל חייבים להבין שההתנהגות של חלק ניכר מהערבים בארץ כי כל כך אלימה שבאמת יש הרגשה שאין עם מי לדבר וזה מייתר את הנסיונות לעשות פה איזה סוג של שלום או דו קיום
בסדר תגידו גם נוער גבעות שורף מסגדים ומרסס אבל הם אחוזון קטן מהאוכלוסיות ושום יהודי ישראלי ממוצע לא הולך ועושה תג מחיר ופיגועים נגד ערבים
לא יודע אם מייתר, דו קיום זה דבר שבסופו של דבר עם ערבי ישראל יש בפועל, באמת עם רובם אנחנו חיים ביחסי שכנות סבירים. אגב גם פועלים פלסטיניים שבאים לפה כל בוקר.
וממילא איזה ברירה יש לנו? הם לא ילכו, הם חיים איתנו. במלחמה זה לא ילך, יש יותר מדי דוגמאות ולמען האמת אני גם לא רוצה. אפשר רק לשאוף לתקן את היחסים, אולי רק עם הדור הבא. אני מסכים שהאלימות מייאשת, ואני בטוח שחלק מהאלימים בכלל לא רוצים לחיות לצידנו, אבל זה גם סממן של חברה דפוקה, בלי הנהגה חזקה ובלי ״עתיד״. אפשר לשפר את זה.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

בניגוד למה שאייבי בנימין חושב שדו קיום מסתכם בכך שהוא אוכל חומוס אצל עאבד באום אל פאחם או מתקן את הרכב אצל מחמד מטירה, אני בטוח שאין כאן דו קיום.
פרעות תשפ"א הוכחה חותכת לכך. ערבים שרפו את בתי שכניהם ביפו, ערבים הציתו את מכוניות שכניהם בלוד וערבים רצחו את שכנם היהודי בעיר העתיקה בעכו, צירים שלמים נחסמו במחסומי אבנים וירי בוצע לעבר רכבים ליד רהט ע"י בדואים.
דו קיום ושלום עושים עם אויב מוכרע, לצערי הערבים בארץ ישראל עדיין לא הבינו מה שאחיהם בירדן ומצרים הבינו לפני עשרות שנים.
נערך לאחרונה על ידי benaim ב 10 אפריל 2022, 11:49, נערך 2 פעמים בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

benaim כתב: 10 אפריל 2022, 11:47
מטורף

אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

תמיד מצחיק אותי איך ימנים בזים ליהודים שמבקרים את ישראל, אפילו כמה כאן קראו לנו אנטישמים, אבל מחבקים בחדווה את הערבים שהפכו עורף לעמדה הרווחת בקרב בני עמם.

*אגב, מה זה רלוונטי כמה ימים פלסטין הוזכרה בקוראן?

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

לקחת מיליוני אנשים ולשאול: מה הם רוצים?
והתשובה המפתיעה: כל אחד מהם רוצה משהו אחר, בהתאם לאדם האחר שהוא.
מה הפלסטינים רוצים? מה היהודים רוצים? לא תמצאו תשובות אחידות.

יש פלסטינים שאחרי מוות במשפחתם מידי ישראלים רק רוצים נקמה, ויש כאלו שרק רוצים לא לאבד עוד ילד.
גם בתגובות של יהודים מישראל בפייסבוק אחרי שנהרג ילד פלסטיני (אפילו כשזה מערביי ישראל בתאונת דרכים) אפשר למצוא הרבה תגובות שמחה לאיד לצד תגובות עצובות.

גם התשובות שאדם עונה לסקר שונות לחלוטין בימים שונים, ותלוי בדברים שנחשף אליהם וחשב עליהם לפני שנשאל.

ואם יש פלסטיני שמתנגד כרגע לשלום עם ישראל בגלל כל הדברים שישראל עושה לו מדי יום ביומו, אז אחרי תקופה מסוימת שבה ישראל לא תתעלל בו ייתכן ודעתו תשתנה. יהיו כאלה שלא יתרצו ויהיו כאלה שכן, והכמויות תלויות בכמה טובה תהיה מערכת היחסים בין ישראל לבין הפלסטינים.

המחסום האמיתי לשלום הוא לא ההתנגדות של אלו שעוברים דיכוי והתעללות, אלא ההתנגדות של המתעללים שחושקים בסיפוח ארץ ישראל השלמה ולא רוצים להפסיק להציק לכבושים שנאנקים תחת מגפיהם.
למה ישראל היא הבעיה? פשוט כי השלב הראשון בדרך לשלום הוא להפסיק לדרוך על הפלסטינים. מערכת יחסים משתפרת על ידי מעשים, לא הצהרות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל 4 לייקיםאדום מטליסומךkruviKingAlpaca
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אדום נחמד כתב: 10 אפריל 2022, 12:56 תמיד מצחיק אותי איך ימנים בזים ליהודים שמבקרים את ישראל, אפילו כמה כאן קראו לנו אנטישמים, אבל מחבקים בחדווה את הערבים שהפכו עורף לעמדה הרווחת בקרב בני עמם.

אני לא בז ליהודים שמבקרים את מדינת ישראל, גם לי לכשעצמי יש לעיתים ביקורת נגד מדינת ישראל. אני בז למי שמצליח למצוא הצדקה למעשי טרור נפשעים נגד בני עמי.

אגב, מוחמד כעבייה היקר הוא אזרח ישראלי, האם לא זה טבעי שיצודד בעד ישראל? או שמא אתה רומז שערבים במדינת ישראל אינם נאמנים למדינה?

**אגב, תפסיק להתעסק בזוטות
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 10 אפריל 2022, 09:38 פלג, איתם אתה רוצה שנחיה כאן?

אני לא אוהב גיש-גאלופינג. אתה רוצה שאענה לך על שאלות? תענה לי קודם על שאלות שנותרו ללא מענה, או לכל הפחות תודה שאין לך תשובות לטענות שהעלתי. אם כל פעם שאתה שואל מלא שאלות אני חייב להגיב, אבל התגובות שלי נשארות ברובן חסרות מענה מהצד שלך, אין לי שום עניין להמשיך לענות לך שאלות.
כפי שכבר כתבתי, ויתרתי על כל השאלות והטענות שלי שנותרו ללא מענה בשני האשכולות הרלוונטיים. אני עדיין מחכה לתשובה לתגובה הנ"ל:
pelegs כתב: 09 אפריל 2022, 17:52 אני אתמקד קודם בעיקר:
benaim כתב: 09 אפריל 2022, 17:40 המציאות אכן מכילה הרבה סתירות. אגב, ישראל לא חייבת להיות לנצח על חרבה. לראיה המצרים והירדנים שהבינו בכוח הזרוע שאין תוחלת במלחמה עם ישראל.
אז חזרנו בחזרה לתפישה שלך שסגירת הפלסטינים בבנטוסטנים עשויה לגרום להם לוותר על המאבק, ואז השאלה ששאלתי כמה וכמה פעמים עומדת בעינה.

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 17:40 אני לא חושב שמדובר באנטישמיות כי עובדתית אנחנו משתייכים לגזע השמי. זו שנאת יהודים.
ההגדרה של אנטישמיות היא שנאת יהודים. זה ביטוי גרוע בדיוק בגלל שכמוך, הרבה אנשים מפרשים אותו באופן מילולי למרות שזו לא הכוונה (קצת כמו שצפון קוריאה אינה מדינה דמוקרטית למרות שיש לה "דמוקרטית" בשם).
כמו-כן "גזעים" אינם עובדה, בוודאי לא ביולוגית, אלא קונסטרוקציה חברתית. לכל היותר אפשר להגיד שליהודים באופן כללי יש מאפיינים גנטיים מסויימים שהם חולקים כקבוצה עם עמים אחרים מאיזור המזרח התיכון.

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 17:40 למה אתה כ"כ בטוח שתפישת המציאות והניתוח ההיסטורי שלי הם אלו ששגויים? למה שלך היא זו שנכונה? למה אתה בטוח שהשמש זורחת לך מהתחת?
באופן כללי, אנשים מאמינים שהם צודקים ואחרים טועים. אני די בטוח שגם אתה מאמין שתפישת העולם שלך צודקת וזו שלי שגויה, אחרת לא היית משקיע הרבה אנרגיה בדיון איתי ובלחזור שוב ושוב על התפישה הזו. זה לא אומר שאתה בטוח ש"השמש זורחת לך מהתחת", אלא שאתה בן-אדם עם דעות, וזה לגטימי.

למה אני בטוח שאני צודק באספקט הזה? ניסיון חיים, תקשורת עם (הרבה מאד) פלסטינים - אזרחים ונתינים כאחד, תקשורת עם (הרבה מאד) אנשים מחוץ לישראל - יהודים ולא יהודים כאחד, וכו'.
לאורך השרשור הזה ואחרים פיזרתי דוגמאות לשגיאות שקיימות לדעתי בתפישת העולם שלך - למשל זה שאני מכנה "תכונות אל-טבעיות" את התפישה שלך לפיה האנטישמיות שכביכול נעוצה בפלסטינים היא בסיסית ואינה תלויית סיטואציה.
אם אתה רוצה להיכנס ממש לעומק התפישה שלי, שבעצמה נגזרת מתפישה רחבה יותר של מאבקים אנושיים וניתוח ההיסטוריה האנושית - אנחנו נצטרך להקדיש לזה אשכול נפרד, כי כמה שורות לא תספקנה.
(במשפט אחד: התפישה נקראת מטריאליזם דיאלקטי)
אם אתה לא יכול לענות, או שאין אין לך כוח לענות - זה לגיטימי לגמרי לכתוב "אני לא יודע" או "אין לי רצון לענות". לעומת זאת לרוץ לטיעון הבא זה פחדני.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

עניתי לך על השאלה שלך. גלול למעלה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי. אשמח להפניה/ציטוט לתשובה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

benaim כתב:
אדום נחמד כתב: 10 אפריל 2022, 12:56 תמיד מצחיק אותי איך ימנים בזים ליהודים שמבקרים את ישראל, אפילו כמה כאן קראו לנו אנטישמים, אבל מחבקים בחדווה את הערבים שהפכו עורף לעמדה הרווחת בקרב בני עמם.

אני לא בז ליהודים שמבקרים את מדינת ישראל, גם לי לכשעצמי יש לעיתים ביקורת נגד מדינת ישראל. אני בז למי שמצליח למצוא הצדקה למעשי טרור נפשעים נגד בני עמי.

אגב, מוחמד כעבייה היקר הוא אזרח ישראלי, האם לא זה טבעי שיצודד בעד ישראל? או שמא אתה רומז שערבים במדינת ישראל אינם נאמנים למדינה?

**אגב, תפסיק להתעסק בזוטות
אתם מאשרים סוג מאוד מסויים של ביקורת. וכעביה מוצא הצדקה לדיכוי בני עמו (אולי הוא לא מעוניין להכלל בבני עמו, וזו זכותו כמובן).
ולא יודע מה זה 'טבעי שיצודד במדינה שלו'.. לפעמים המדינה שלך טועה.

מעניין, בניים, איך היית חושב לו היית רוסי היום. למרות שיש לי ניחוש טוב

אגב, אם זה זוטות, למה כעביה טרח להגיד את המשפט המטומטם הזה

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב: 10 אפריל 2022, 22:14 מעניין, בניים, איך היית חושב לו היית רוסי היום. למרות שיש לי ניחוש טוב
ובכן
pelegs כתב: 23 מרץ 2022, 22:51 מהשח בחזרה אל השחת: ככה אתם פחות או יותר נשמעים.
Tenacious D כתב: 23 מרץ 2022, 18:30
benaim כתב: 23 מרץ 2022, 17:49 Эти предатели не дают нашим парням надрать задницу украинским нацистам.
Россия не является страной-оккупантом, ты антироссийская мразь.
Поздравляю тебя с тем, что ты столкнулся со всеми глупцами здесь в одиночку.
Представляет «Зенит», а также Россию.
горжусь тобой.
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  687 לייקים

pelegs כתב: 10 אפריל 2022, 00:51
Giovanni Giorgio כתב: 09 אפריל 2022, 23:36 אין ספק ועדיין זה לא עונה על השאלה, מה בעניי הפלסטינים כבוש? מה בעינהם לא כבוש?
הכל "כבוש" - השאלה היא מה יכול להשתנות ומה לא. הרוב המוחלט של הפלסטינים, ישראלים ונתינים כאחד, מבינים שיהודי הארץ לא יעלמו.

כפי שגם תתאבד כבר וגם אני ענינו לך, יש הבדל מהותי בין הגדה המערבית ורצועת עזה ובין פנים הקו הירוק, ורוב הפלסטינים למיטב ידיעתי יודעים את זה. בגדה עוד אפשר ליצור עצמאות פלסטינית שתאפשר פיתוח לאומי ושיפור משמעותי בתנאי החיים של הפלסטינים שם, בתוך הקו הירוק אין בזה צורך ויש אופציות אחרות שלא מצריכות פינוי יישובים - למשל מדינת כל אזרחיה, מדינה דו-לאומית וכו'.

מה הפלסטינים רוצים זו שאלה מורכבת, מדובר בקבוצה אתנית מאד מגוונת מבחינת תפישה פוליטית. בגדול הדעות השונות נעות בין רצון לחיים משותפים עם או בלי שינוי מהותי (בעיקר בקרב הפלסטינים בישראל), ועד דה-קולוניזציה מוחלטת ואפילו הגירה של כל היהודים החוצה מהארץ (או גרוע מכך). אפילו בשאלת עצמאות מדינית לפלסטין בשטחי הגדה והרצועה אין קונצנזוס, אחוז התומכים בפתרון המדינה האחת גדל כל הזמן.

אני גם בטוח שהרבה מהם ישמחו לחזור לבתים ולכפרים מהם הם באו (אלו שעוד קיימים), אבל גם אנחנו וגם רוב הפלסטינים יודעים שלא מדובר בפתרון סביר כי המציאות בשטח השתנתה ב-70 השנים האחרונות. לגרש עכשיו מאות אלפי או מליוני יהודים מבתיהם רק בשביל ליישב שם פלסטינים לא יפתור את הבעיה, זה רק ייצר בעיה חדשה של איפה מיישבים את אותם היהודים*. אז כאמור חלק מהם אומרים "פאק איט, יהודים החוצה", חלק אומרים "נעבוד ביחד עם יהודים במדינה משותפת", חלק אפילו זורמים עם עליונות יהודית כל עוד הם מקבלים פירורים (למשל הרבה מאד דרוזים מחזיקים בדעה הזו). יש מגוון רחב מאד של דעות בנושא, ולכן קשה לענות על השאלה הזו באופן מוחלט.

* שים לב שאפשר ליישם שיבת פליטים בלי להזיז יהודים מבתיהם - אני לא רוצה שישתמע כאילו אני מתנגד לשיבת פליטים. אבל זה לפעם אחרת אני מניח.
אוקיי אנסח את זה אחרת, מה החזית שמציגים הפלסטינים? אם היום נכנסים למשא ומתן איתם, מה יהיו הדרישות?
אני מניח שבקרב האוכלוסיה כמו כל אוכלוסיה יש מגוון דעות אבל מה היא הדעה השולטת, מה היא דעת ההנהגה ועד כמה הנהגת הפלסטינים באמת מייצגת אותם?

אני מניח שבעזה הדברים מורכבים יותר אבל נתמקד בגדה
long live the zapta
Asafasraf
קיבל.ה  765 לייקים

benaim כתב:קבר יוסף הושחת הלילה בשכם ע"י ערבים. הם כ"כ שטופי שנאה נגד יהודים עד כדי כך ששכחו שיוסף הוא אחד מ25 הנביאים באיסלאם.
אני אפשט לך את התשובה, כי הויכוח כאן יימשך לנצח.
יש כאן אנשים שמאמינים שאם נצא ״מהשטחים הכבושים״ וננהג באיפוק ולא נסכל פיגועים, הכל יהיה כאן טוב.
במקביל למדינה הפלסטינאית שהם מוכנים לה, אין להם שום בעיה שמדינת ישראל תהפוך להיות מדינת כלל אזרחיה ותאבד את הצביון היהודי שלה.
אני נגד התפיסה הזו, וממש לא רואה סיבה להצטדק על רוב הפעולות שמתבצעות על ידי כוחות הבטחון ביהודה ושומרון.
העיוורון של חלק מהאנשים כאן והעובדה שחלק מהם מבינים את דרכי התגובה של הפלסטינאים (שהאחרונה שבהם רצחה חבר שלנו ליציע) היא בלתי נתפסת.
שלא יספרו סיפורים, ולא ימכרו שטויות- רובם לא רוצים אותנו כאן, דו קיום יש רק אצל התתייפייפים כאן.
לפני קום המדינה לא היה כאן שום כיבוש, וזה לא מנע מהם לטבוח ביהודים.
אני גדלתי בעיר מעורבת, ורואה את ההתנהגות של חלק לא קטן מהתושבים שם (וזה לא נגמר בפרעות אלא בהתנהלות יום יומית חייתית ועבריינית), ולי אין שום ספק שאם זה היה תלוי בהם, היתה שואה 2 ליהודים.
הפוסט קיבל 2 לייקיםHaunterbenaim
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

אני לא יודע אם אתה מטומטם או שקרן או שניהם, אבל הפסקתי לקרוא אחרי "ולא נסכל פיגועים".
אף אחד לא אומר לא לסכל פיגועים. אומרים לא להרוג המוני חפים מפשע תחת האיצטלה של "לא ידעתי משהו אז פחדתי".
אין שום סיבה להרוג ילדים וזקנים, אין שום סיבה לירות בגב באנשים לא חמושים שבורחים, ואלו רק דוגמאות. יש המוני מצבים בהם לא היה צריך לרצוח.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

its-sick כתב: 11 אפריל 2022, 10:09 אני לא יודע אם אתה מטומטם או שקרן או שניהם, אבל הפסקתי לקרוא אחרי "ולא נסכל פיגועים".
אף אחד לא אומר לא לסכל פיגועים. אומרים לא להרוג המוני חפים מפשע תחת האיצטלה של "לא ידעתי משהו אז פחדתי".
אין שום סיבה להרוג ילדים וזקנים, אין שום סיבה לירות בגב באנשים לא חמושים שבורחים, ואלו רק דוגמאות. יש המוני מצבים בהם לא היה צריך לרצוח.
נראה לי שהוא לא זה ולא זה וההרג של חפים מפשע שלך על ידי צהל הוא כהוא זה לעומת ההרג של חפים מפשע בישראל מפיגועי טרור ומה עוד שלפעמים הם גם ערבים

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

זה שקר ברור.כמות הנרצחים בפיגועים קטנה בסדר גודל מכמות הקורבנות הפלסטינים
لا إله
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

בסדר

benaim
קיבל.ה  271 לייקים

שני מתפללים מוסלמים נכנסו הלילה למסגד במטרה לשפצו לאחר שהושחת ע"י מתנחלים.
בהגיעם למקום הם זוהו ע"י מתנחלים ונורו. נפצעו קל עד בינוני.

אה אופס. אלה יהודים שכל חטאם היה לרצות לשפץ את המקום הקדוש שהושחת ע"י ערבים שגם ניסו לרצוח אותם.
Asafasraf
קיבל.ה  765 לייקים

its-sick כתב:אני לא יודע אם אתה מטומטם או שקרן או שניהם, אבל הפסקתי לקרוא אחרי "ולא נסכל פיגועים".
מת על השפה האיכותית. ככה זה אצל המתייפייפים- אם אתה לא חושב כמוהם, אתה שקרן, מטומטם, פאשיסט, נאצי ומה לא…
אם אתה חושב שלסכל פיגועים יילך תמיד חלק או עם כפפות של משי, אז אתה חי בעולם משלך.
אם בפעולה צבאית יש סיכון גדול לחיילים שלנו (ירי ממקומות מסתור ושימוש באזרחים כמגן אנושי), אני תמיד אעדיף להסביר למה מישהו בלתי מעורב נפגע, מאשר למה חייל שלנו נהרג.
הצבא שלנו לא נקי מטעויות שעלו בחיי אדם, וחייב לעשות הכל כדי להשתפר, אבל לצייר את המצב כאילו בצד השני כולם צדיקים גמורים…
קשה לך להכניס את זה לראש שאנחנו במלחמה תמידית וקיומית, אז מדיי פעם אתה מקבל זריקת השכמה בדמות פיגועים, או ירי של ערבים ישראלים בתוך המדינה כאילו שכאן המערב הפרוע.
Asafasraf
קיבל.ה  765 לייקים

benaim כתב:שני מתפללים מוסלמים נכנסו הלילה למסגד במטרה לשפצו לאחר שהושחת ע"י מתנחלים.
בהגיעם למקום הם זוהו ע"י מתנחלים ונורו. נפצעו קל עד בינוני.

אה אופס. אלה יהודים שכל חטאם היה לרצות לשפץ את המקום הקדוש שהושחת ע"י ערבים שגם ניסו לרצוח אותם.
אתה מתווכח עם אנשים שחיים במדינת ללה לנד, וזה עדיין לא מצדיק את מה שהמטומטמים עשו אתמול בלילה בקבר יוסף.
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

Asafasraf כתב: 11 אפריל 2022, 11:17
its-sick כתב:אני לא יודע אם אתה מטומטם או שקרן או שניהם, אבל הפסקתי לקרוא אחרי "ולא נסכל פיגועים".
מת על השפה האיכותית. ככה זה אצל המתייפייפים- אם אתה לא חושב כמוהם, אתה שקרן, מטומטם, פאשיסט, נאצי ומה לא…
אם אתה חושב שלסכל פיגועים יילך תמיד חלק או עם כפפות של משי, אז אתה חי בעולם משלך.
אם בפעולה צבאית יש סיכון גדול לחיילים שלנו (ירי ממקומות מסתור ושימוש באזרחים כמגן אנושי), אני תמיד אעדיף להסביר למה מישהו בלתי מעורב נפגע, מאשר למה חייל שלנו נהרג.
הצבא שלנו לא נקי מטעויות שעלו בחיי אדם, וחייב לעשות הכל כדי להשתפר, אבל לצייר את המצב כאילו בצד השני כולם צדיקים גמורים…
קשה לך להכניס את זה לראש שאנחנו במלחמה תמידית וקיומית, אז מדיי פעם אתה מקבל זריקת השכמה בדמות פיגועים, או ירי של ערבים ישראלים בתוך המדינה כאילו שכאן המערב הפרוע.
לא. זה לא כי הוא חושב שונה מהם. זה כי הוא שוב ושוב בז ומעליב ומזלזל באנשים כאן ובטיעונים שלהם.
לגופו של עניין אני מסכים שאין מלחמה סטרילית. יש בנטפליקס סדרה שמראה איך אפילו בין בעלות הברית במחלמת העולם ה2 היו קרבות כשהן התקוטטו ביניהן.
השאלה היא אם המלחמה צריכה להיות על קו גבול כמו בלבנון או בסוריה, או שליטה על נתינים כמו בגדה. זה כבר לא מלחמה זה קלגסות
Asafasraf
קיבל.ה  765 לייקים

אין ספק שבעולם אוטופי אנחנו ממש לא צריכים לשלוט שם, אבל מה לעשות שאנחנו חיים במציאות?
אחרי הסכמי אוסלו התחלנו בתהליך של העברת השטח והשליטה אל הפלסטינאים. מה קיבלנו בתמורה? פיגועים רצחניים ומוות של המון קורבנות משני הצדדים (אני לרגע לא חושב שרק הם אשמים).
מכיוון שלפלסטינאים אין צבא, ויש קינים של מחבלים בתוך הערים, אנחנו חייבים להיכנס לשם ולטפל בכך.
הדוגמא הכי פשוטה למה שיכול לקרות שם אנחנו מקבלים היום, בתוך שטחי ישראל עם כל הנשק הלא חוקי שמסתובב כאן, וקרבות הירי ברחובות.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

למה לא לזלזל במי שמשקר במודע? מי לעזאזל כתב אי פעם שצריך לא לסכל פיגועים? דוגמא אחת לא תמצאו, גם לא בפורום הקודם. אחת.
لا إله
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

Asafasraf כתב: 11 אפריל 2022, 12:06 אין ספק שבעולם אוטופי אנחנו ממש לא צריכים לשלוט שם, אבל מה לעשות שאנחנו חיים במציאות?
אחרי הסכמי אוסלו התחלנו בתהליך של העברת השטח והשליטה אל הפלסטינאים. מה קיבלנו בתמורה? פיגועים רצחניים ומוות של המון קורבנות משני הצדדים (אני לרגע לא חושב שרק הם אשמים).
מכיוון שלפלסטינאים אין צבא, ויש קינים של מחבלים בתוך הערים, אנחנו חייבים להיכנס לשם ולטפל בכך.
הדוגמא הכי פשוטה למה שיכול לקרות שם אנחנו מקבלים היום, בתוך שטחי ישראל עם כל הנשק הלא חוקי שמסתובב כאן, וקרבות הירי ברחובות.
נניח שאני מקבל הטענה על חוסר הברירה (אני לא. זה נובע בין היתר מהעירוב בין מי שמולו ניהלנו מומ שזה אשף, ובין מי שביצע בתקופת אוסלו פיגןעים שזה חמאס, שאותו אגב ישראל טיפחה בשנות השמונים)
אבל לצורך הדיון נניח שכן.
למה לא לאמץ המודל של דרום לבנון ששם היה רק צבא ישראלי בלי התנחלויות? נטו ביטחון בלי יומרות להשתלט על השטח לצרכים אחרים. אין שום הצדקה ביטחונית להתנחלויות בגדה.
Asafasraf
קיבל.ה  765 לייקים

אימצנו את המודל של לבנון בעזה. איזה כיף לתושבי הדרום…
להבדיל אלף אלפי הבדלות, ויתור על נוכחות כלשהיא ביהודה ושומרון זה אומר אפשרות של מחבלים על כביש 6. המשמעות מובנת לך?
Asafasraf
קיבל.ה  765 לייקים

its-sick כתב:למה לא לזלזל במי שמשקר במודע? מי לעזאזל כתב אי פעם שצריך לא לסכל פיגועים? דוגמא אחת לא תמצאו, גם לא בפורום הקודם. אחת.
כשאתה מצפה שסיכול פיגוע יתבצע בדרך המתייפייפת שלך, אז אני מצטער זה לא נקרא לסכל.
אתה תחייה בתפיסה ובתחושה שיש עם מי לדבר בצד השני ושאנחנו בתקופה של צמיחה ושגשוג.
אני חי בתחושה שרוב ההנהגה שם רואה בנו אויב, ואנחנו במלחמה.
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

Asafasraf כתב: 11 אפריל 2022, 13:15 אימצנו את המודל של לבנון בעזה. איזה כיף לתושבי הדרום…
להבדיל אלף אלפי הבדלות, ויתור על נוכחות כלשהיא ביהודה ושומרון זה אומר אפשרות של מחבלים על כביש 6. המשמעות מובנת לך?
לא ענית אלי איך שילוב של התנחלויות בנוכחות צבאית ביו"ש הכרחית. מה שקרה בעזה הוא יותר נפגעים אחרי הפינוי. גם אם נניח היה צריך לשלוט צבאית בעזה, אין הצדקה לנוכחות התנחלויות שם
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אסף, אל תיפול להטרלות שלהם :sh-grin:
שליחת תגובה