עופר ינאי

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
Rkhenin
קיבל.ה  50 לייקים

Chegi כתב: 20 יולי 2023, 18:38
Rkhenin כתב:אני הצטרפתי בין היתר כדי שהפועל תשאר שלי, את האחרים אתה מוזמן לשאול באופן פרטי כי אני לא מוסמך לענות בשמם
אז מה שעשיתם מאז שנכנסתם זה:
לפרסם מספר חברי עמותה מדי חודש.
לפרסם שמות זוכי הגרלות כרטיסים (בפליאוף ויתרתם על זה)
ולהתנגד (כולם?) לרכישה של האיש שנראה שחלמנו עליו שיוכל להוביל את הקבוצה למקום שרצינו.
לא חושב שהחברים שלי בהנהלה התנגדו, כי יש לאנשים דעות שונות משלי, אבל לא הספקתי לדבר איתם על זה עדיין. לגבי מה הם עשו או לא עשו אתה מוזמן לפנות אליהם, אני לא מוסמך לדברר אותם.
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

Rkhenin כתב:אני הצטרפתי בין היתר כדי שהפועל תשאר שלי, את האחרים אתה מוזמן לשאול באופן פרטי כי אני לא מוסמך לענות בשמם
ולהתנגד (כולם?) לרכישה של האיש שנראה שחלמנו עליו שיוכל להוביל את הקבוצה למקום שרצינו.
ולהדיח אדם מדהים כמו אריה מנדל שהפועל היא כל חייו מההנהלה
הפוסט קיבל 3 לייקיםDe NiroChegiranjef
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

Segev כתב:
לא מכיר, תוכל להרחיב?
"ואז, בתוך החושך הגדול, היה הדרבי בכדורסל. הפועל ניצחה 66:78 והחיים פתאום נהיו יפים" א. איינשטיין.
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

Chegi כתב: 20 יולי 2023, 18:48
Segev כתב:
Chegi כתב: 20 יולי 2023, 18:38 אז מה שעשיתם מאז שנכנסתם זה:
לא מכיר, תוכל להרחיב?
פנסיונר שכל חייו הפועל ועבד בהתנדבות במשרה מלאה בקבוצה. הוא כ״כ מדהים שגם אחרי שיצא המועד המנהל ממשיך לעבוד בהתנדבות למען המועדון במשרה מלאה, אבל את האצבע בהנהלה לקחו לו כי היה דחוף להכניס את אנשי ״הפועל שלי״.
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

Rkhenin כתב: 20 יולי 2023, 18:27 אני הצטרפתי בין היתר כדי שהפועל תשאר שלי, את האחרים אתה מוזמן לשאול באופן פרטי כי אני לא מוסמך לענות בשמם
חבל שלא פירסמתם שחלק מהאג׳נדה (לפחות של חלק מהאנשים) היא שהפועל תישאר בבעלות אוהדים no matter what, וזו אפילו הסיבה שחלק מהאנשים שבמיזם הצטרפו אליו. אני משוכנע שרבים שהצביעו לכם היו נמנעים לעשות זאת במקרה כזה
Rkhenin
קיבל.ה  50 לייקים

Segev כתב: 20 יולי 2023, 18:55
Rkhenin כתב: 20 יולי 2023, 18:27 אני הצטרפתי בין היתר כדי שהפועל תשאר שלי, את האחרים אתה מוזמן לשאול באופן פרטי כי אני לא מוסמך לענות בשמם
חבל שלא פירסמתם שחלק מהאג׳נדה (לפחות של חלק מהאנשים) היא שהפועל תישאר בבעלות אוהדים no matter what, וזו אפילו הסיבה שחלק מהאנשים שבמיזם הצטרפו אליו. אני משוכנע שרבים שהצביעו לכם היו נמנעים לעשות זאת במקרה כזה
אני לא יודע מה חברי בהנהלה הצביעו ואני מביע את עמדתי בלבד ולא את עמדת 'הפועל שלי'
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

מה שבטוח מבחינתי עם מתווה, בלי מתווה ש"הפועל שלי" זו אכזבה. לא רוצה להגיד דברים חמורים מכך.
"ואז, בתוך החושך הגדול, היה הדרבי בכדורסל. הפועל ניצחה 66:78 והחיים פתאום נהיו יפים" א. איינשטיין.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1163 לייקים

ביחס לאיזה ציפיות?
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

מילפורד כתב:ביחס לאיזה ציפיות?
ביחס להבטחות
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  746 לייקים

מסכן עופר ינאי, נכנס לפורום שדים לראות מה כותבים עליו ורואה שישה עמודים על שאול והעמותה...
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1049 לייקים
יצירת קשר:

אני לא חושב שמשווים אותו לשאול. אם כבר ההשוואה שמפחדים ממנה היא גוסינסקי.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
הפוסט קיבל לייק אחדChegi
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

אף אחד לא משווה לשאול, אי אפשר להשוות לשאול.
אנחנו (גם אני שכנראה אצביע בעד ) חוששים מהיום שיחליט ללכת. אני רוצה לשמוע מה עושים כדי להבטיח את עתיד המועדון כדי שלא יחזור לעבור אחר כך בין עסקנים שיגמרו לנו נזק.
רק הפועל
קיבל.ה  1503 לייקים

Chegi כתב: 21 יולי 2023, 08:31 אף אחד לא משווה לשאול, אי אפשר להשוות לשאול.
אנחנו (גם אני שכנראה אצביע בעד ) חוששים מהיום שיחליט ללכת. אני רוצה לשמוע מה עושים כדי להבטיח את עתיד המועדון כדי שלא יחזור לעבור אחר כך בין עסקנים שיגמרו לנו נזק.
לדעתי זה קצת כמו בנאדם שזכה בלוטו , לא נראה לי שהוא בהכרח יחשוב מה שיהיה אחרי שהכסף ייגמר וכו' , בסוף הכל יכול להיות ושאלת היום שאחרי זו שאלה שתמיד יכולה להישאל
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

ומה אם היום אבי זיידנברג יחליט ללכת?
ומה אם היה קונה 49 אחוז ומחליט ללכת?
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1049 לייקים
יצירת קשר:

Segev כתב: 21 יולי 2023, 11:35
שאלות מצוינות! חבל שנשאלות רק עכשיו ברגע האמת כשזה כבר לא משנה.

השאלה הראשונה שאלה מצוינת שכל אחד צריך לשאול את עצמו, ומה זה אומר לגבי איך שהעמותה בנתה את עצמה בעשר השנים האחרונות, או ליתר דיוק לא בנתה את עצמה כמעט בכלל.

השאלה השניה היא גם חשובה, והתשובה היא שכשאין שליטה, אין באמת סיבה לאנשים לעשות חברות, הידע הארגוני נעלם, הקשרים של האוהדים ובעלי ההון עם אנשים בעמותה ייעלמו ויעברו לממונים מטעם הבעלים הפרטי, בעלי התפקידים אינם ממונים מטעם העמותה. בקיצור סיכוי טוב שהעמותה הולכת להתנוון עכשיו (עוד יותר ממקודם), וגם אם לא תתנוון לחלוטין, כל הידע, הקשרים, והיכולות שיש אצלה כרגע לניהול מועדון ייעלמו ממנה באופן טבעי.
וחשוב להבין את זה - כשיש 51% העמותה כנראה תהיה עדיין יותר חזקה מאשר בלי שליטה. אולי היא לא תוכל להעמיד קבוצה סבירה באופן עצמאי לחלוטין. אבל הסיכויים והתשתית שלה לכך יהיו הרבה יותר חזקים, הפער שיידרש לכסות יהיה הרבה יותר קטן.
בלי כל זה, אם עופר ינאי מחליט מחר לנטוש העמותה תתחיל לחפש כמו ג'וקים מסוממים בעל הון אחר שפשוט יתפוס את מקומו. כי פשוט לא תהיה להם ברירה, לא יהיה להם מושג ירוק איך להרים קבוצה. הם בסה"כ יהיו הגוף הפורמלי שיכול לנהל בלי היכולת לגבות זאת. ואנחנו יודעים מניסיון העבר המר (שלנו ושל אחרים) שפעמים רבות התסריט הזה נגמר מאד לא טוב.
א.ב
קיבל.ה  39 לייקים

ואם מחר אבי זידנברג יעזוב לא יחפשו כמו ג'וקים מסוממים מישהו אחר?
העמותה בשיא שלה שווה הזרמת בעלים של פחות ממיליון שקל
זה לא מספיק בשביל לצפות לשלוט בהפועל בליגת העל
ארז שדה
קיבל.ה  680 לייקים

הפועל כתב: 21 יולי 2023, 11:43

השאלה הראשונה שאלה מצוינת שכל אחד צריך לשאול את עצמו, ומה זה אומר לגבי איך שהעמותה בנתה את עצמה בעשר השנים האחרונות, או ליתר דיוק לא בנתה את עצמה כמעט בכלל.

השאלה השניה היא גם חשובה, והתשובה היא שכשאין שליטה, אין באמת סיבה לאנשים לעשות חברות, הידע הארגוני נעלם, הקשרים של האוהדים ובעלי ההון עם אנשים בעמותה ייעלמו ויעברו לממונים מטעם הבעלים הפרטי, בעלי התפקידים אינם ממונים מטעם העמותה. בקיצור סיכוי טוב שהעמותה הולכת להתנוון עכשיו (עוד יותר ממקודם), וגם אם לא תתנוון לחלוטין, כל הידע, הקשרים, והיכולות שיש אצלה כרגע לניהול מועדון ייעלמו ממנה באופן טבעי.
וחשוב להבין את זה - כשיש 51% העמותה כנראה תהיה עדיין יותר חזקה מאשר בלי שליטה. אולי היא לא תוכל להעמיד קבוצה סבירה באופן עצמאי לחלוטין. אבל הסיכויים והתשתית שלה לכך יהיו הרבה יותר חזקים, הפער שיידרש לכסות יהיה הרבה יותר קטן.
בלי כל זה, אם עופר ינאי מחליט מחר לנטוש העמותה תתחיל לחפש כמו ג'וקים מסוממים בעל הון אחר שפשוט יתפוס את מקומו. כי פשוט לא תהיה להם ברירה, לא יהיה להם מושג ירוק איך להרים קבוצה. הם בסה"כ יהיו הגוף הפורמלי שיכול לנהל בלי היכולת לגבות זאת. ואנחנו יודעים מניסיון העבר המר (שלנו ושל אחרים) שפעמים רבות התסריט הזה נגמר מאד לא טוב.
הסיבה העיקרית אם לא היחידה לתמוך בהסכם היא הגדלה משמעותית של התקציב ל30 מיליון כדי שנוכל להתחרות במ*בי וירושלים, העניין הוא שגם אם התקציב יגדל אנחנו נהיה רחוקים מאוד מהתקציב של מ*בי : 90 מיליון ושל ירושלים: לא יודע כמה. אנחנו צריכים לחשוב טוב לפני ההצבעה אם הפיתוי הכלכלי וההצלחה שאולי תגיע בעקבותיו שווים את המחיר שנשלם מבחינת חוסר הוודאות לגבי עתיד הקבוצה כפי שאתה כתבת.
אמה גולדמן
קיבל.ה  395 לייקים

Frenzy כתב: 20 יולי 2023, 20:30 מסכן עופר ינאי, נכנס לפורום שדים לראות מה כותבים עליו ורואה שישה עמודים על שאול והעמותה...
ממש מסכני, שילך לטיפול ברוך ה' בניגוד לרבים יש לו כסף לזה :smoke: אוהדים לא צריכים ללקק לעשירים רק כי הם משקיעים בקבוצה שלהם.
לפחות הוא מתעסק באנרגיות מתחדשות שזה מגניב יחסית למישהו שאמור להפוך לאוכל
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדFrenzy
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1049 לייקים
יצירת קשר:

א.ב כתב: 21 יולי 2023, 11:55 ואם מחר אבי זידנברג יעזוב לא יחפשו כמו ג'וקים מסוממים מישהו אחר?
בלי ספק זה לא יהיה כיף גדול. העמותה היא גוף מינימלי למדי היום. ועדיין. היא מעסיקה מטעמה סמנכל שיווק, דובר. מנהל קבוצה. מזכיר. יש 2500 חברים. ליו"ר יש מוכרות וקשרים נרחבים ואמינות בקרב הקהל הרחב. יש לעמותה מוניטין טוב בקרב האוהדים. אלו נכסים שלא צריך לזלזל בהם בכלל. אם יהיה מצב חירום, נקודת ההתחלה שלה הרבה יותר טובה מאשר בלי כל הדברים האלו.

גם כיום בהחלט סביר מצב של התגייסות חירום של אוהדים כדי להעמיד תוך זמן קצר קבוצה שלפחות לא תרד ליגה. רק שנה שעברה גייסו תוך זמן קצר מאות אלפי שקלים בשביל זר חמישי. בלי כל הנ"ל לעומת זאת, זה תסריט של מדע בדיוני לחלוטין.
א.ב
קיבל.ה  39 לייקים

לפי הפרסום לא אמור להיות שינוי בבעלי תפקידים והעמותה אמורה להמשיך לנהל את הקבוצה ומחלקת הנוער
אולי הפתרון של החוששים זה לדאוג להכניס נציגים לועד המנהל ולשמור על העמותה ויש לא מעט דרכים לעשות את זה.
לגבי גיוסי חירום, עשו את זה לזר חמישי, והעמותה גדלה כשהקבוצה ניצחה ככה שאולי זה אפילו יעזור לעמותה.
לגבי ההתעקשות של אוהדים ל51 אחוז, מהיום שנכנס ידידיה רפפורט בעל המאה הוא בעל הדעה ויש להפועל תלות מוחלטת בבעלי הון
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1049 לייקים
יצירת קשר:

א.ב כתב: 21 יולי 2023, 12:13 לפי הפרסום לא אמור להיות שינוי בבעלי תפקידים והעמותה אמורה להמשיך לנהל את הקבוצה ומחלקת הנוער
אולי הפתרון של החוששים זה לדאוג להכניס נציגים לועד המנהל ולשמור על העמותה ויש לא מעט דרכים לעשות את זה.
לגבי גיוסי חירום, עשו את זה לזר חמישי, והעמותה גדלה כשהקבוצה ניצחה ככה שאולי זה אפילו יעזור לעמותה.
לגבי ההתעקשות של אוהדים ל51 אחוז, מהיום שנכנס ידידיה רפפורט בעל המאה הוא בעל הדעה ויש להפועל תלות מוחלטת בבעלי הון
אני חושב שצריך להיות נאיבי למדי בשביל לחשוב שלאורך זמן עופר ינאי לא יכניס את האנשים שלו לניהול.

התלות בידידיה (והבאים אחריו) היתה מדיניות מכוונת, שנוצרה עקב גירעון שהעמותה יצרה באופן מכוון. לא היה בזה שום הכרח. גם לא היה הכרח שלא להשקיע שקל בשימור וחיזוק בסיס החברים של העמותה. ובבניית חוסן כלכלי. הכל זה החלטה. לא הכרח. התלות בכולם היתה גדולה מאד, גדולה מדי. אני הראשון לאמר זאת ולבקר זאת, ולצערי למרות שניסיתי לא הצלחתי לשנות את זה במילימטר. ועדיין כמו שאמרתי, זה שונה לחלוטין ממה שהולך לקרות עכשיו, כשהעמותה לא בעלת שליטה.
א.ב
קיבל.ה  39 לייקים

לטעמי הדבר היחיד שישתנה עכשיו זה שהאנשים שגם ככה המועדון תלוי בהם יהיו חשופים לקהל.
ואם אני ממשיך את הקו שלך, חברי העמותה משלימים עם קו מסוים כבר עשור ולא רק שהם משלימים עם זה, העמותה היום עם שיא מספר חברים
לטעמי זה רק מחזק את התמיכה במהלך
הפוסט קיבל 2 לייקיםDe NiroChegi
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1049 לייקים
יצירת קשר:

חלק גדול מחברי העמותה לא מבין בכלל מה המשמעות. האחרים משלימים עם המצב כל עוד יש לעמותה את ה51%.
ורובם יקבלו בשמחה גם את המהלך הנוכחי. אפשר רק לקוות שהאופטימיות הזאת לא תסיים בגוסינסקי 2 (וקצת להצטער על היעלמות החזון. אבל זה כבר רק אני)
רק הפועל
קיבל.ה  1503 לייקים

ארז שדה כתב: 21 יולי 2023, 11:55

הסיבה העיקרית אם לא היחידה לתמוך בהסכם היא הגדלה משמעותית של התקציב ל30 מיליון כדי שנוכל להתחרות במ*בי וירושלים, העניין הוא שגם אם התקציב יגדל אנחנו נהיה רחוקים מאוד מהתקציב של מ*בי : 90 מיליון ושל ירושלים: לא יודע כמה. אנחנו צריכים לחשוב טוב לפני ההצבעה אם הפיתוי הכלכלי וההצלחה שאולי תגיע בעקבותיו שווים את המחיר שנשלם מבחינת חוסר הוודאות לגבי עתיד הקבוצה כפי שאתה כתבת.
90 מליון זה אמנם מספר מפחיד על פניו אבל אני לא חושב שזה משקף בכלל מבחינת שכר השחקנים שלהם
סמל אישי של משתמש
רדנקו
קיבל.ה  658 לייקים

רק הפועל כתב:

90 מליון זה אמנם מספר מפחיד על פניו אבל אני לא חושב שזה משקף בכלל מבחינת שכר השחקנים שלהם
כתוב שם כמה מתוך זה הוא תקציב השחקנים. כשבעה מיליון יורו.
אני מניח שאצלנו תקציב השחקנים לא יהיה 25 מיליון אלא תקציב של הקבוצה הבוגרת כולו כי אחרת התקציב שלנו לא רחוק מזה של מכבי

Sent from my NE2215 using Tapatalk

Segev
קיבל.ה  353 לייקים

1) התקציב יגדל בהדרגה עונה אחרי עונה
2) כשיהיה אולם גדול יותר הוא יגדל עוד יותר
3) ההבדלים בין 30 ל90 (זה לא באמת 90 כי זרים 6-9 של מכבי לא נספרים בליגה + שכר השחקנים קרוב יותר) הרבה יותר קטנים מאשר ההבדלים בין, נניח, 10 ל50
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

הפועל כתב: 21 יולי 2023, 12:05
א.ב כתב: 21 יולי 2023, 11:55 ואם מחר אבי זידנברג יעזוב לא יחפשו כמו ג'וקים מסוממים מישהו אחר?
בלי ספק זה לא יהיה כיף גדול. העמותה היא גוף מינימלי למדי היום. ועדיין. היא מעסיקה מטעמה סמנכל שיווק, דובר. מנהל קבוצה. מזכיר. יש 2500 חברים. ליו"ר יש מוכרות וקשרים נרחבים ואמינות בקרב הקהל הרחב. יש לעמותה מוניטין טוב בקרב האוהדים. אלו נכסים שלא צריך לזלזל בהם בכלל. אם יהיה מצב חירום, נקודת ההתחלה שלה הרבה יותר טובה מאשר בלי כל הדברים האלו.

גם כיום בהחלט סביר מצב של התגייסות חירום של אוהדים כדי להעמיד תוך זמן קצר קבוצה שלפחות לא תרד ליגה. רק שנה שעברה גייסו תוך זמן קצר מאות אלפי שקלים בשביל זר חמישי. בלי כל הנ"ל לעומת זאת, זה תסריט של מדע בדיוני לחלוטין.
חלק גדול מהכסף לזר החמישי הגיע מאבי זיינדנברג ועופר ינאי (הרי זה היה יותר מחצי מיליון שקל + גם מתוך החצי מיליון הרבה היה של אבי ששם בעצמו)

וגם - הכסף גויס כי היתה התלהבות מהאוהדים כי היתה קבוצה טובה. בחירום אתה תגייס פחות.
יותר קל להביא מהאוהדים את המיליון ה20 כדי לקחת תואר מאשר את המיליון החמישי כדי להישאר בליגה
נערך לאחרונה על ידי Segev ב 21 יולי 2023, 14:53, נערך פעם 1 בסך הכל.
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

הפועל כתב: 21 יולי 2023, 12:23
א.ב כתב: 21 יולי 2023, 12:13 לפי הפרסום לא אמור להיות שינוי בבעלי תפקידים והעמותה אמורה להמשיך לנהל את הקבוצה ומחלקת הנוער
אני חושב שצריך להיות נאיבי למדי בשביל לחשוב שלאורך זמן עופר ינאי לא יכניס את האנשים שלו לניהול.

התלות בידידיה (והבאים אחריו) היתה מדיניות מכוונת, שנוצרה עקב גירעון שהעמותה יצרה באופן מכוון. לא היה בזה שום הכרח. גם לא היה הכרח שלא להשקיע שקל בשימור וחיזוק בסיס החברים של העמותה. ובבניית חוסן כלכלי. הכל זה החלטה. לא הכרח. התלות בכולם היתה גדולה מאד, גדולה מדי. אני הראשון לאמר זאת ולבקר זאת, ולצערי למרות שניסיתי לא הצלחתי לשנות את זה במילימטר. ועדיין כמו שאמרתי, זה שונה לחלוטין ממה שהולך לקרות עכשיו, כשהעמותה לא בעלת שליטה.
מה זה ״לא היה הכרח״?
גם לא היה הכרח להעמיד קבוצה בליגת העל. היה אפשר להסתפק בלאומית ואולי אפילו בארצית, להיות מאוזנים כלכלית באפס סיכונים והכל היה נהדר.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1049 לייקים
יצירת קשר:

אתה יודע, יש עוד אפשרויות בעולם חוץ מלהיכנס לחובות שאין סיכוי לשלם ולעלות בכל מחיר. החמצנו עליה ברגע האחרון בגלל שתי פציעות בלתי צפויות ומול יריבה עם גיבוי של בעל הון שבנתה סגל חלומות לליגה שניה. אפשר היה פשוט לנסות שוב, כנראה שהיינו עולים.
אפשר היה גם להסכים להצעה לעלות ליגה תמורת תשלום, זה לא היה פחות מוסרי מאשר האלטרנטיבה שנבחרה שהיא להגיע במודע למצב כ"כ אנוש כלכלית שפונים לרואה חשבון של שאול כדי שיסדר את הספרים.
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

הפועל כתב: 21 יולי 2023, 15:00 אתה יודע, יש עוד אפשרויות בעולם חוץ מלהיכנס לחובות שאין סיכוי לשלם ולעלות בכל מחיר. החמצנו עליה ברגע האחרון בגלל שתי פציעות בלתי צפויות ומול יריבה עם גיבוי של בעל הון שבנתה סגל חלומות לליגה שניה. אפשר היה פשוט לנסות שוב, כנראה שהיינו עולים.
אפשר היה גם להסכים להצעה לעלות ליגה תמורת תשלום, זה לא היה פחות מוסרי מאשר האלטרנטיבה שנבחרה שהיא להגיע במודע למצב כ"כ אנוש כלכלית שפונים לרואה חשבון של שאול כדי שיסדר את הספרים.
אז היינו עולים ליגה ונשארים קבוצת תחתית שגם יורדת ועולה מדי פעם ונהפכים לנדנדה. לא בשביל זה חזרנו
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1049 לייקים
יצירת קשר:

Segev כתב: 21 יולי 2023, 15:11
הפועל כתב: 21 יולי 2023, 15:00 אתה יודע, יש עוד אפשרויות בעולם חוץ מלהיכנס לחובות שאין סיכוי לשלם ולעלות בכל מחיר. החמצנו עליה ברגע האחרון בגלל שתי פציעות בלתי צפויות ומול יריבה עם גיבוי של בעל הון שבנתה סגל חלומות לליגה שניה. אפשר היה פשוט לנסות שוב, כנראה שהיינו עולים.
אז היינו עולים ליגה ונשארים קבוצת תחתית שגם יורדת ועולה מדי פעם ונהפכים לנדנדה. לא בשביל זה חזרנו
זה לא פחות או יותר מה שעשינו? נכנסנו לחובות ששיתקו אותנו מכל עבר והפכנו לקבוצה שחצי מהזמן נאבקת נגד ירידה, ושאר הזמן בקושי מגרדת פלייאוף. רק בשנתים אחרונות הסיפור הזה התחיל להשתנות בתכלס. אז אולי האלטרנטיבה הזאת לא היתה משהו?
שלא לדבר על זה שזה הביא אותנו להתנהלות של שאול עם הלנת פנסיות למאמני נוער, הסתבכות בחוזים כפולים, תביעות שחקנים חוזרות, בעיות נזילות אינסופיות. אני יודע שרוב האנשים לא שמו לב, אבל זה מה שקרה.

אני לא יודע בוודאות מה היה קורה אם היינו דבקים במסלול של גדילה נורמלית ושמירה על חזון עמותת האוהדים. בטוח היינו הרבה יותר הגונים ועם כבוד עצמי, ולא בלתי סביר להניח שהיינו מגיעים להישגים דומים בתקופה הזאת. ואני מרשה לעצמי לאמר שיש סיכוי טוב שגם מגיעים עם הרבה יותר כח ושליטה לנקודת ההחלטה של שיתוף בעלי הון בניהול הקבוצה.
הוקיץ'
קיבל.ה  4025 לייקים

היינו רק פעם אחת בסיטואציה של מאבקי ירידה וברוב מוחלט של העונות כן עשינו פלייאוף. סיכוי טוב מאוד שבתקציב נמוך יותר היינו יורדים ליגה.
האם היינו מגיעים עם יותר כוח לסיטואציה הנוכחית אם לא היינו מסתמכים על בעלי הון? אולי (למרות שבעיני הגענו עם לא מעט כוח לסיטואציה הנוכחית), אבל יכול להיות שגם בכלל לא היינו מגיעים לסיטואציה הנוכחית, כי מי יתעניין בקבוצה שעולה ויורדת ליגות כל הזמן?
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1049 לייקים
יצירת קשר:

בעשור הזה היינו לפחות פעמיים שאני זוכר בסיטואציה של מאבקי ירידה בחלק נכבד מהעונה. 2013, 2016 (הפלייאוף עם נייט השכיח כמה נוראית היתה העונה הזאת). אולי קצת הגזמתי עם ההודעה הקודמת, אבל גם בשאר העונות בתכלס בילינו יותר בפלייאוף תחתון מאשר עליון, ואני די בטוח שברוב העונות סיימנו מקום 8 ומטה. לא מרשים במיוחד בשורה התחתונה, בפועל היינו קבוצת תחתית רוב הזמן.
וכל זה כאמור במחיר של התנהלות כלכלית נוראית ונטולת כבוד עצמי וערכים.
הוקיץ'
קיבל.ה  4025 לייקים

לא יודע מה זה מאבקי ירידה בחלק ניכר מהעונה. או שיש מאבקי ירידה או שאין. אם אתה מקום אחרון כל החצי הראשון של העונה ואז מטפס ובסוף עושה פלייאוף, אז זה לא מאבקי ירידה.
בשתי העונות המדוברת עשינו פלייאוף ולא היינו קרובים לאפשרות אמיתית לרדת. העונה היחידה בה זו הייתה אופציה מוחשית היא 2021 שבה הבטחנו את ההישארות רק משהו כמו שני מחזורים לסוף.
לדעתי מאז שחזרנו רק פעמיים החמצנו את הפלייאוף. אמנם זה לרוב היה ממקומות 7-8, אבל עדיין שווה לזכור.

לגבי התנהלות, מוסר תשלומים וכו', מסכים איתך לחלוטין. אני אגיד יותר מזה, אם קבוצה נשארת בליגה במחיר של הלנת שכר, אז היא צריכה לרדת ליגה. אני רק לא חושב שזה קשור להכנסה של בעלי הון, אלא נטו עניין של התנהלות לא טובה.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1049 לייקים
יצירת קשר:

טוב אנחנו קצת מתפלפלים, אבל בעיני מה שאמרת בהחלט אומר מאבקי ירידה. מבחינתי זה אומר שאת רוב העונה מבלה כשאתה מסתכל על המרחק מהקו האדום. וברוב עונת 2013 בהחלט היינו במצב הזה. גם ב2016 כשנייט הגיע היינו רק שני נצחונות ממקום אחרון, בהחלט אפשר לאמר שבילינו את רוב העונה בחשש מירידה.
גם אם נותנים פוש במחזורים האחרונים ועושים שינויים, בסופו של דבר את רוב העונה בילית כשאתה מסתכל למטה.
גם בשאר העונות, זה שמצליחים לגרד מקום 8 איכשהו כששאר הקבוצות בבית התחתון כבר בים ובעיקר שמחות שהצליחו לא לרדת, זה לא בדיוק הצלחה כבירה.
שורה תחתונה היינו קבוצת בית תחתון רוב הזמן, ונשארנו בליגה או הצלחנו לגרד בקושי פלייאוף, וגם זה תכלס בעיקר בגלל הקהל.

לגבי הלנות שכר וכו אני מסכים איתך. ברחנו משאול, בשביל להחזיר את הפועל לצמרת עם ניהול של שאול. ועוד המחיר היה ויתור על גידול שפוי ונורמלי וזריקת חזון עמותת האוהדים לפח. שורה תחתונה, אני חושב שלכל הפחות ניתן לאמר שהבחירה בנתיב הזה לא היתה מחויבת המציאות ולא היתה עדיפה באופן ברור על האלטרנטיבה.
א.ב
קיבל.ה  39 לייקים

הפועל כתב: 21 יולי 2023, 17:10
Segev כתב: 21 יולי 2023, 15:11
זה לא פחות או יותר מה שעשינו? נכנסנו לחובות ששיתקו אותנו מכל עבר והפכנו לקבוצה שחצי מהזמן נאבקת נגד ירידה, ושאר הזמן בקושי מגרדת פלייאוף. רק בשנתים אחרונות הסיפור הזה התחיל להשתנות בתכלס. אז אולי האלטרנטיבה הזאת לא היתה משהו?
שלא לדבר על זה שזה הביא אותנו להתנהלות של שאול עם הלנת פנסיות למאמני נוער, הסתבכות בחוזים כפולים, תביעות שחקנים חוזרות, בעיות נזילות אינסופיות. אני יודע שרוב האנשים לא שמו לב, אבל זה מה שקרה.

אני לא יודע בוודאות מה היה קורה אם היינו דבקים במסלול של גדילה נורמלית ושמירה על חזון עמותת האוהדים. בטוח היינו הרבה יותר הגונים ועם כבוד עצמי, ולא בלתי סביר להניח שהיינו מגיעים להישגים דומים בתקופה הזאת. ואני מרשה לעצמי לאמר שיש סיכוי טוב שגם מגיעים עם הרבה יותר כח ושליטה לנקודת ההחלטה של שיתוף בעלי הון בניהול הקבוצה.
היינו מגיעים עם יותר כוח לשיתוף בעלי הון בקבוצה?
על השולחן מונחת הצעה למכור 51 אחוז לבעלים של חברה בורסאית ששווה 3 מיליארד שקל והוא מציע להעביר 30 מיליון שקל עם חתימת ההסכם
זאת הצעה מדהימה, חריג מאוד שאדם בפרופיל כזה נכנס לספורט, קבוצת הכדורגל שלנו מתחננת לאחד כזה 20 שנה.
כמו שכתבת, בבעלןת העמותה שכר לא שולם בזמן, פנסיות לא הופרשו, חוזים כפולים
איך אפשר להיות נגד הצעה כזו?
הפוסט קיבל 3 לייקיםDe Niroshaharotavivx2
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1049 לייקים
יצירת קשר:

לא אמרתי שאני מתנגד בכלל. אני גם לא חבר עמותה, אז זה בכלל לא רלבנטי מעשית מה דעתי.
בכל מקרה אנחנו עוד לא יודעים את פרטי ההסכם. אבל מה שבטוח שזאת הצעה מדהימה שבתמורה אליה ויתרנו בפועל על שליטה בקבוצה, והעמדנו אותה בסיכון לתסריט גוסינסקי שוב. שלא לדבר על הויתור על החזון הערכי של שליטת אוהדים וכן הלאה (שאני יודע שלחלק גדול מהאוהדים זה לא משנה בכלל, לי זה כן). בשורה התחתונה 19% זה חסר משמעות, באותה מידה זה יכול להיות גם 0.5%. אם היינו מגיעים עם יותר כח אולי היינו יכולים לשמור על שליטה, ולו חלקית, וגם להכניס בעלי הון.

והסיבות לכך שהעמותה הגיעה להלנת שכר וכו' פירטתי. הן לא נבעו מאיזושהי בעיה במודל העמותה. להפך, הן נבעו מעיניים גדולות ורצון להצלחה בכל מחיר תוך ויתור על הדרך והחזון המקוריים של העמותה, שבתורן הובילו להכנסת בעלים פרטיים שרק גררו אותנו במורד המדרון הנוראי הזה עוד יותר במשך כמעט עשור.
avivx2
קיבל.ה  100 לייקים

ככל וישנו מנגנון שיבטיח שהעתיד של המועדון לא יופקר, כולם צריכים להצביע בעד
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1163 לייקים

כולם צריכים להצביע לראות עיניהם, אתה חושב משהו אחד וזה לגיטימי.
להגיד שכולם צריכים להצביע לפי דעתך, זה לא לגיטימי.
ofer23
קיבל.ה  32 לייקים

Segev כתב: 1) התקציב יגדל בהדרגה עונה אחרי עונה
2) כשיהיה אולם גדול יותר הוא יגדל עוד יותר
3) ההבדלים בין 30 ל90 (זה לא באמת 90 כי זרים 6-9 של מכבי לא נספרים בליגה + שכר השחקנים קרוב יותר) הרבה יותר קטנים מאשר ההבדלים בין, נניח, 10 ל50
סעיף 2 זו נקודה מעניינת.
מה יקרה אם עופר ינאי ירצה שנעבור לאולם גדול כבר בעונה הקרובה או בזו אחריה ?
האופציה לאולם גדול כיום זה רק יד אליהו.
אני מניח שנוכל למלא ב״משחקים גדולים״ בכעשרת אלפים אוהדים (פלייאוף ליגה ופלייאוף מפעל אירופי). השאלה אם סצנריו כזה יגרום להתנגדות או הסכמה מצד הגרעין הקשה של האוהדים.

Sent from my iPad using Tapatalk
שליחת תגובה