מלחמת רוסיה-אוקראינה (סוף סוף כותרת מעודכנת)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום מטלי
קיבל.ה  447 לייקים

הפועל כתב: 17 נובמבר 2022, 22:30
אדום מטלי כתב: 16 נובמבר 2022, 23:44 לא, לא תמיד.
אנשים שחווים חוויה לא תמיד רואים את כל התמונה, הם חווים חוויה...
בחוויה של רוב הישראלים למשל, הם בסה"כ באו לארץ שלהם, וערבים רעים ניסו להרוג אותם ולזרוק אותם לים. עד לרגע זה זו המציאות בעינהם. לפעמים צריך אנשים שיסתכלו על הדברים באופן יותר אובייקטיבי כדי להגיע לאמת. זה לא חיב להיות ממגדל השן, אבל לפעמים זה ככה.
אם מישהו מפינלנד למשל, רוצה לדעת על המציאות בפלסטין/ישראל, היית מציע לו ללמוד עליהם מראש ממשלת ישראל?
אני אישית בהחלט הייתי ממליץ ללמוד מראש ממשלת ישראל. גם מעוד הרבה אנשים שאשכרה חיים את הסכסוך ומכירים את הניואנסים שלו מהשטח ולא מספרי לימוד. ורק אחרי שהוא למד מהם, אולי אולי הייתי ממליץ לו ללמוד מהוגי דעות אמריקאים
המלצה אופיינית לציוני טוב.

בתור אחד ש "מכיר את הניואנסים מהשטח וחי את הסכסוך", אני יכול לומר שנורמן פינקלסטיין ונעם חומסקי מתארים את הסכסוך בצורה הרבה יותר מדויקת והוגנת מאשר כל נציגי ישראל הרשמית לאורך עשרות שנים. כל זה, למרות שהם חיים בארץ אחרת.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  966 לייקים

כל מי שמעורב בסכסוך ומסנגר על הצד שלו, אי אפשר לקחת אותו ברצינות.
אנשים מרוחקים הם לפחות עם אפשרות להיחשב אובייקטיביים.
אבל הכי אמינים הם אלו שכן מעורבים אבל לא מדבררים את הצד שלהם אלא להיפך, בהנחה שיש אפשרות לכך תוך הישארות בחיים...
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  715 לייקים

אין כזה דבר להיות אובייקטיבים בתיאור הליכים פוליטים.
♫ עוד תראה עוד תראה כמה טוב יהיה כאשר פלסטין תשוחרר 🇵🇸 ❤️
אדום מטלי
קיבל.ה  447 לייקים

pelegs כתב: 18 נובמבר 2022, 00:50 אין כזה דבר להיות אובייקטיבים בתיאור הליכים פוליטים.
נכון, ועדיין יש רמות שונות של אמינות בתיאור מציאות. ולכן מה שאיציק כתב זה נכון. אם 90% מהעדויות של חיילים שכבשו את טנטורה אומרות " מה פתאום, לא היה שום טבח" ו-10% אומרות שהיה טבח, יש לזה אותה משמעות בעיניך?
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickRon.T
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  208 לייקים

its-sick כתב: 17 נובמבר 2022, 23:21 כל מי שמעורב בסכסוך ומסנגר על הצד שלו, אי אפשר לקחת אותו ברצינות.
אנשים מרוחקים הם לפחות עם אפשרות להיחשב אובייקטיביים.
אבל הכי אמינים הם אלו שכן מעורבים אבל לא מדבררים את הצד שלהם אלא להיפך, בהנחה שיש אפשרות לכך תוך הישארות בחיים...
אז הפלסטינים שטוענים שאין כיבוש וישראל צודקת (ויש מספר גדול מאפס של כאלו) הם הכי אמינים? ברור שלא, וברור שיש כיבוש.
אני עם פלג בנושא הזה, אין דבר כזה אובייקטיביות בראייה פוליטית. יש אולי אנשים שבוחרים במודע לשקר ואנשים שלא, אבל מבין אלו שבוחרים לא לשקר, יכולים לראות את המציאות בצורה כמעט מנוגדת, אבל נכונה באותה מידה לפי הנרטיב של כל אחד.
אין לי ספק שאם תפנה לנציגי הממשלה ללמוד על הסיכסוך, רובם הגדול יגידו לך רק אמת לפי יכולתם. אבל זה יהיה האמת כמו שהם רואים אותה, מנקודת המבט שלהם. תשאל את נציגי ההנהגה הפלסטינית, תשמע אמת שונה לחלוטין, אבל אמת באותה מידה. תשאל אזרחים משני הצדדים תשמע עוד סיפורים, הכל אמת. ושום דבר מזה לא אובייקטיבי.
ממי כדאי ללמוד? תלוי במטרה שלך על המסקנות הרצויות.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  966 לייקים

תמיד יש אנשים עם אינטרסים. אני אומר שכשיש הרבה אנשים שאומרים משהו שמנוגד לאינטרס שלהם, זה יותר אמין. הדוגמא של מטלי עם הטבח בטנטורה הסבירה את זה הכי טוב.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  208 לייקים

אז שוב, פלסטינים שאומרים שאין כיבוש הם הכי אמינים?
D&3
קיבל.ה  609 לייקים

האנשים הכי אמינים הם אלה שאומרים משהו שמנוגד לאינטרס של עצמם אבל מתאים לאינטרס שלי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  966 לייקים

red in blood כתב: 20 נובמבר 2022, 14:35 אז שוב, פלסטינים שאומרים שאין כיבוש הם הכי אמינים?
האמת, ממש אשמח להכיר אחד כזה
אני מניח שזה מישהו שממש משתלם לו לעשות עסקים עם ישראל, כלומר זה לא באמת נגד האינטרס שלו.
נערך לאחרונה על ידי its-sick ב 20 נובמבר 2022, 18:10, נערך פעם 1 בסך הכל.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  966 לייקים

D&3 כתב: 20 נובמבר 2022, 15:39 האנשים הכי אמינים הם אלה שאומרים משהו שמנוגד לאינטרס של עצמם אבל מתאים לאינטרס שלי
ספר לי, מה האינטרס שלי? באמת מעניין. אני לא מצליח לחשוב על כלום.
הכי הגיוני בשבילי היה להיות נאצי כמו כולם מסביב, אין שום ערך חיצוני בלהיות שונה.
אני איש הייטק, אין לי ואני לא מחפש עוקבים ברשת חברתית, לא יוצא לי שום דבר מלהיות לא מרוצה מהסביבה בה אני מגדל את ילדיי. מה האינטרס שלי?

ומה האינטרס של הלוחמים שדיווחו על הטבח בטנטורה?
מה האינטרס של אבא שלי לספר רק לי על טבח בשבויים מצריים ב 56 שרק הוא ועוד בודדים ראו ולא רשום בשום מקום? (פעם ראשונה שאני נזכר בזה עכשיו אחרי עשרות שנים).
لا إله
D&3
קיבל.ה  609 לייקים

לא התכוונתי עליך ספציפית האמת
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  208 לייקים

its-sick כתב: 20 נובמבר 2022, 18:07
red in blood כתב: 20 נובמבר 2022, 14:35 אז שוב, פלסטינים שאומרים שאין כיבוש הם הכי אמינים?
האמת, ממש אשמח להכיר אחד כזה
אני מניח שזה מישהו שממש משתלם לו לעשות עסקים עם ישראל, כלומר זה לא באמת נגד האינטרס שלו.
תמיד אפשר למצוא למה זה יכול להשתלם למישהו לצאת נגד הגוף/המדינה שהוא מגיע ממנה.
אין כאן אובייקטיביות, אם זה משהו שאתה מסכים איתו אתה תגיד שזה נגד האינטרסים שלו, ואם אתה לא מסכים איתו אתה תמצא למה זה תואם את האינטרסים שלו.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  966 לייקים

שוב, שאלתי איזה אינטרס יש לי להתנגד לכיבוש שבו תומכים רוב אזרחי המדינה שלי?
אני מוכן להתערב איתך על כל סכום שהוא שלא תמצא כלום.
מצד שני, האינטרס לתמוך בכיבוש ברור מאליו. עוד אדמה = דיור מוזל.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
אדום מטלי
קיבל.ה  447 לייקים

אני לא דיברתי על אובייקטיביות, אלא על אמת. יש דבר כזה, גם אם הוא חמקמק לפעמים. אי אפשר בשם חוסר האובייקטיביות לקבל שלכל אחד יש אמת אחרת. הרבה פעמים יש עובדות, ראיות, יש הוכחות, וראוי להסתמך על הדברים הללו.
מה שאציק טען, כמו בדוגמה של טנטורה, הוא מצב של מילה כנגד מידה של אנשים על סיפור שלא יודעים עליו דברים אחרים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  715 לייקים

רק שיהיה ברור - אני לגמרי מאמין שישנה אמת אחת ואבסולוטית. אני פשוט לא חושב שבני-אדם מסוגלים בקלות להיפטר מהטיות קוגניטיביות, ולכן אנחנו משתמשים בשיטה המדעית עד כמה שאפשר. אבל תמיד צריך לזכור שכל אדם נתון להטיות כאלה ולאמת נתונים היכן שאפשר.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
D&3
קיבל.ה  609 לייקים

ולגבי הדיון הפילוסופי משהו שהתפתח פה, לא הגדרתם כל כך מה זה אמת, אבל בכל הגדרה סבירה שאלת האמת יכולה להישאל רק על אמירות פוזיטיביות ולא נורמטיביות, ו99% מהדיון פה הוא על סוגיות נורמטיביות
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  715 לייקים

סרטון של Bad Empanada שנוגע בשאלות רלוונטיות לדיון:

כולם עובדים על כולם
קיבל.ה  17 לייקים

עם מפות ישנות ומעט תחמושת ואוכל, המלחמה שתכנן פוטין רחוקה מזו שקיבל
מנהיג יהיר, צבא מושחת ומודיעין גרוע: מאות מסמכים, תוכניות צבאיות ושיחות עם חיילים חושפים את הגורמים שהפכו את הפלישה הרוסית לאוקראינה מ"טיול בפארק" לכישלון מהדהד. אך ככל שמפלותיו של נשיא רוסיה בשדה הקרב מתרבות, כך גם גובר החשש במערב מצעדיו הבאים

https://www.haaretz.co.il/news/world/eu ... ed6d9a0000
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1304 לייקים

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה (note to self)
* המציג אינו רופא
כולם עובדים על כולם
קיבל.ה  17 לייקים

מי שמתעניין ברזולוציות הקטנות יכול כאן:
https://twitter.com/War_Mapper?ref_src= ... r%5Eauthor
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  715 לייקים

לפי ynet בהקשר התקיפה הלילה באיראן שמיוחסת לישראל:
ynet כתב: ברוסיה גינו היום את המתקפה באיספהאן. "אפשר רק לגנות מעשים שכאלו נגד מדינה ריבונית", אמר דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב.
:rofl: :rofl: :rofl:

אפס מודעות עצמית
שליחת תגובה