תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 12:25 ולכן חייבים לשנות את תקנון הכנסת , ולהפריש ח"כים סוררים אחרי 3 הצבעות נגד הקואליציה בה הם חברים.אי אפשר לקבל אופורטוניזם וסחטנות.
אתה בעצם מציע לשנות את שיטת המשטר הישראלית.
זה לגיטימי, אבל זה דבר שעושים אחרי קצת יותר מחשבה ולא בשיטת טלאי על טלאי.
דבר שני, נראה לי שאין לך מה לדאוג. אני מנחש שבקרוב יתחיל שינוי הדרגתי בשיטת המשטר בישראל, ולשמחתך אני מאמין שהחלשת הפרלמנט (כמו שאתה מציע) תהיה חלק משמעותי בזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1097 לייקים

הסיבה שהממשלה הזאת קמה היא שזה מה שהעם הזה רוצה.
תתמודדו.
תמיד אותו בולשיט, בכל תחום.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  835 לייקים

teknoboy כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 12:25 ולכן חייבים לשנות את תקנון הכנסת , ולהפריש ח"כים סוררים אחרי 3 הצבעות נגד הקואליציה בה הם חברים.אי אפשר לקבל אופורטוניזם וסחטנות.
דבר שני, נראה לי שאין לך מה לדאוג. אני מנחש שבקרוב יתחיל שינוי הדרגתי בשיטת המשטר בישראל, ולשמחתך אני מאמין שהחלשת הפרלמנט (כמו שאתה מציע) תהיה חלק משמעותי בזה.
לא יהיה שינוי לדעתי בשיטת הממשל , ובטח לא בשיטת המשטר.הדמוקרטיה טובה לימין.
אני גם הייתי מציע לבחור ראשי מפלגות שיודעים לערוך ראיון עבודה למועמדים לכנסת , כי עד כה חלקם כשלו בכך כשלון מהדהד והיסטורי.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לירון האדום כתב: 02 נובמבר 2022, 11:55
pelegs כתב: 02 נובמבר 2022, 11:20 אנשים שדורשים ומוכנים להיאבק על שיוויון אזרחי ולא לחיות תחת דיקטטורה צבאית הם קיצוניים?

הציונות מעוותות לאנשים את תפישת המציאות
אנשים שפועלים בניגוד לדין ומנסים לרצוח (בכוונה תחילה) אזרחים ישראלים הם קיצוניים.
מוות ליהודים = מוות לערבים.
בחיים שלי לא ראיתי הפגנה או התקוממות פלסטינית (בישראל או בגדה) שמטרתה הייתה "מוות ליהודים". למעשה, הם כמעט תמיד מזמינים יהודים - אפילו ישראלים - להצטרף אליהם ולתמוך בהתקוממות, אחרת אני לא הייתי יכול להיות שם.
אני יודע שלציונים קשה להאמין בזה בגלל עשורים של שטיפת מוח, אבל כמו כל בני האדם פלסטינים רוצים חיים נורמלים, והם נאבקים באופן מוצדק לחלוטין על שחרור מפאקינג דיקטטורה צבאית ושלטון אפרטהייד.
על הרבה פחות מזה 90% מהיהודים בישראל היו מצדיקים אלימות כלפי אזרחים, משהו שהפלסטינים בכלל לא דורשים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 12:36
teknoboy כתב:
אני גם הייתי מציע לבחור ראשי מפלגות שיודעים לערוך ראיון עבודה למועמדים לכנסת , כי עד כה חלקם כשלו בכך כשלון מהדהד והיסטורי.
לא יודע אם זה ממשל או משטר, אבל אתה בעצם מציע להטיל על כל המפלגות "משמעת סיעתית", שאף אחד לא יוכל להצביע בניגוד לעמדת המפלגה.
באותה מידה אפשר לתת לכל מפלגה X חותמות גומי, או סתם לספור כמה קולות מגיעים לה, ולחסוך את כל הקטע של כנסת עם חברי כנסת, מזכירות, דיונים וכו'.
(יש מצב שתוכל אפילו לחסוך כמה מאות מיליונים כדי שיהיה מאיפה לממן את המתנחלים, אז בכלל)
זה אולי דבר שאפשר לחשוב עליו, אבל אני לא ממש רואה איך זה בדיוק יעבוד ויהיה אפילו דמוי-רציונלי במדינה שבה המפלגות הכי גדולות אפילו לא טורחות לפרסם מצע, שלא לדבר על תוכניות קונקרטיות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Red Or Dead
קיבל.ה  232 לייקים

teknoboy כתב: 02 נובמבר 2022, 12:31
Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 12:25
teknoboy כתב: 02 נובמבר 2022, 12:09 ראית מה זה, איך מאות אלפי אנשים הצביעו למפלגת העליונות היהודית ושנאת הנשים רק בגלל רינאווי-זועבי? איזה כוח השפעה אדיר יש לה על הצעירים היהודים, אין דברים כאלה.
ראיתי ממשלה בה השמאל-מרכז(וימין מתון) נמצא בשלטון, ובממשלה הזו ייצוג היסטורי ותקציבי עתק לאוכלוסיה הערבית, ותחילתו של תיקון לאפליה של עשרות שנים.
לצערנו רינאווי זועבי ומאזן גנאים היו חכמים מכולם, דאגו שהעסק יתפרק על כלום ושום דבר(הרי התקנות הוארכו מיידית בעת נפילת הממשלה, אז מה הרווחתם כאן בעצם?), ועכשיו קיבלנו את האלטרנטיבה הגרועה ביותר, גם לציבור החילוני, גם לכל מי שמגדיר עצמו מרכז-שמאל, וכמובן גם לציבור הערבי.
רינאווי זועבי לא אשמה שמאות אלפים הצביעו לכהניסטים. היא בהחלט אשמה מרכזית בכך שהממשלה(הלא מושלמת) שהייתה עדיפה עשרות מונים התפרקה, ובמקומה נקבל את האלוהים ישמור שעתיד להגיע.
אז הממשלה הייתה מחזיקה עוד שלושה חודשים ונופלת על משהו אחר. במקרה הכי טוב זה היה נופל על משהו שלא קשור לפלסטינים, ואז היה סיכוי קלוש שהשעיר לעזאזל היה לא-ערבי.
לגבי התקציבים ושאר השיפורים המדהימים שממשלת השינוי הכניסה לחיי הערבים: פחחחחח. דיבורים כמו חול. ואפשר כבר לראות מה הם חושבים על זה, נראה לי..

רינאווי-זועבי היא אולי ח"כית מעפנה או מה שלא תרצו, אבל להפיל עליה את העובדה שמאות אלפי ישראלים מעריצים את להב"ה זה קצת פתטי.
הדבר היחיד שפתטי הוא לנסות לברוח לטענה הזו, כאילו אמרתי שבגלל זועבי מאות אלפים מצביעים לבן גביר. זה כמובן לא מה שנאמר.
הייתה ממשלה טובה שעשתה הרבה דברים טובים, ודאגה לתקציבים ותוכניות לחברה הערבית בהיקף שלא היה מעולם.
את כל זה זרקו לפח בשביל הבולשיט של תקנות איו״ש, כלומר עבור כלום ושום דבר.

את החלופה המזעזעת ומה שהיא תעשה הן באיו״ש והן בנוגע לחברה הערבית, נראה בארבע השנים הקרובות על הגה השלטון
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

כל פעם צעקות הגוועלד האלה אחרי בחירות.
55 שנה של משטר עליונות יהודית, ששואף למדינה גדולה ככל האפשר בתוך פלסטין, עם כמה שפחות פלסטינים.
ממפא"י, דרך הליכוד ועד בן גביר וגנץ. כולם בעד עליונות יהודית וציונות, עם כל העוולות המתמשכות המתחייבות מכך.

שום דבר לא השתנה הפעם, מספיק ליילל.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  835 לייקים

teknoboy כתב:
teknoboy כתב:
לא יודע אם זה ממשל או משטר, אבל אתה בעצם מציע להטיל על כל המפלגות "משמעת סיעתית", שאף אחד לא יוכל להצביע בניגוד לעמדת המפלגה.
באותה מידה אפשר לתת לכל מפלגה X חותמות גומי, או סתם לספור כמה קולות מגיעים לה, ולחסוך את כל הקטע של כנסת עם חברי כנסת, מזכירות, דיונים וכו'.
(יש מצב שתוכל אפילו לחסוך כמה מאות מיליונים כדי שיהיה מאיפה לממן את המתנחלים, אז בכלל)
זה אולי דבר שאפשר לחשוב עליו, אבל אני לא ממש רואה איך זה בדיוק יעבוד ויהיה אפילו דמוי-רציונלי במדינה שבה המפלגות הכי גדולות אפילו לא טורחות לפרסם מצע, שלא לדבר על תוכניות קונקרטיות.
לקחת את זה רחוק מידי.
כבר היום יש תקנון שמפריש חברי כנסת.רק לבצע עדכון קטן.
ניתן לתת סמכות לראש הסיעה פשוט להחליף אותו.לא כל שינוי תקנון מתבקש הופך לדיקטטורה.
אגב , גם היום ראש ממשלה מפטר שר שלא סר למרות הממשלה.
Red Or Dead
קיבל.ה  232 לייקים

אדום מטלי כתב: 02 נובמבר 2022, 12:42 כל פעם צעקות הגוועלד האלה אחרי בחירות.
55 שנה של משטר עליונות יהודית, ששואף למדינה גדולה ככל האפשר בתוך פלסטין, עם כמה שפחות פלסטינים.
ממפא"י, דרך הליכוד ועד בן גביר וגנץ. כולם בעד עליונות יהודית וציונות, עם כל העוולות המתמשכות המתחייבות מכך.

אין גוועלד
אולי מגיעה לכולנו הממשלה המסתמנת
הרי מבחינתך, אם זו לא מדינת כלל אזרחיה, מה זה בכלל חשוב אם מדובר בממשלה מאוזנת שבתוכה ייצוג לאזרחים הערבים, או ממשלת כהנא חי שונאת ערבים ולהט״בים
הפוסט קיבל לייק אחדלירון האדום
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 12:42
teknoboy כתב: 02 נובמבר 2022, 12:31
Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 12:25

ראיתי ממשלה בה השמאל-מרכז(וימין מתון) נמצא בשלטון, ובממשלה הזו ייצוג היסטורי ותקציבי עתק לאוכלוסיה הערבית, ותחילתו של תיקון לאפליה של עשרות שנים.
לצערנו רינאווי זועבי ומאזן גנאים היו חכמים מכולם, דאגו שהעסק יתפרק על כלום ושום דבר(הרי התקנות הוארכו מיידית בעת נפילת הממשלה, אז מה הרווחתם כאן בעצם?), ועכשיו קיבלנו את האלטרנטיבה הגרועה ביותר, גם לציבור החילוני, גם לכל מי שמגדיר עצמו מרכז-שמאל, וכמובן גם לציבור הערבי.
רינאווי זועבי לא אשמה שמאות אלפים הצביעו לכהניסטים. היא בהחלט אשמה מרכזית בכך שהממשלה(הלא מושלמת) שהייתה עדיפה עשרות מונים התפרקה, ובמקומה נקבל את האלוהים ישמור שעתיד להגיע.
אז הממשלה הייתה מחזיקה עוד שלושה חודשים ונופלת על משהו אחר. במקרה הכי טוב זה היה נופל על משהו שלא קשור לפלסטינים, ואז היה סיכוי קלוש שהשעיר לעזאזל היה לא-ערבי.
לגבי התקציבים ושאר השיפורים המדהימים שממשלת השינוי הכניסה לחיי הערבים: פחחחחח. דיבורים כמו חול. ואפשר כבר לראות מה הם חושבים על זה, נראה לי..

רינאווי-זועבי היא אולי ח"כית מעפנה או מה שלא תרצו, אבל להפיל עליה את העובדה שמאות אלפי ישראלים מעריצים את להב"ה זה קצת פתטי.
1. הדבר היחיד שפתטי הוא לנסות לברוח לטענה הזו, כאילו אמרתי שבגלל זועבי מאות אלפים מצביעים לבן גביר. זה כמובן לא מה שנאמר.
2. הייתה ממשלה טובה שעשתה הרבה דברים טובים, ודאגה לתקציבים ותוכניות לחברה הערבית בהיקף שלא היה מעולם.
3. את כל זה זרקו לפח בשביל הבולשיט של תקנות איו״ש, כלומר עבור כלום ושום דבר.

4. את החלופה המזעזעת ומה שהיא תעשה הן באיו״ש והן בנוגע לחברה הערבית, נראה בארבע השנים הקרובות על הגה השלטון
1. נכון, פשוט האשמת אותם בכל הרע שבעולם באופן כללי :smoke:
2. כאמור, פחחחחח (או לפחות זה מה שהמצביעים הערבים חושבים, אם אני מבין נכון)
3. זרקו לפח את הכלום שנתנו להם בשביל קטע הצהרתי\אידאולוגי, כן. זה נכון, מסכים.
4. גם עם זה אני מסכים. וגם אני מנחש שמגמת ההתדרדרות המתמשכת תימשך, ושהממשלה הבאה תהיה יותר גרועה מהנוכחית, בדיוק כמו שהנוכחית יותר גרועה מקודמתה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1097 לייקים

מעולם לא היה שם ייצוג לערבים.
זה מה שאתה לא מבין ובערך כל הנקודה.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 12:45
teknoboy כתב:

לקחת את זה רחוק מידי.
ניתן לתת סמכות לראש הסיעה פשוט להחליף אותו.לא כל שינוי תקנון מתבקש הופך לדיקטטורה.
מה רחוק מדי? אם ראש הסיעה יכול להחליף כל ח"כ שמצביע בניגוד לעמדת הסיעה, אז מה זה משנה מי הח"כ? הרי אם יש לו דעה עצמאית הוא מיד מוחלף, אז מה זה משנה מי הוא ומה הוא? באותה מידה אפשר שהמפלגה תשלח פקידים כמספר המנדטים שהיא קיבלה, או שראש הסיעה ישב לבד ויצביע כמה פעמים כמספר המנדטים שלו.
שוב, אני לא קובע עמדה, אולי זה טוב, אבל צריך להבין מה זה אומר.

ולגבי הממשלה: במבנה השלטוני הקיים בישראל, יש כמה וכמה הבדלים בין הרשות המבצעת לרשות המחוקקת. לא רק שאתה לא מייחס להם חשיבות, אתה אפילו שואף לבטל את חלקם (כמו בדוגמה הנ"ל).
לא בטוח שהשקעת בזה את מידת המחשבה המתבקשת לפני שמציעים שינוי (גם אם קטן) בדבר כל כך יסודי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 12:49

אין גוועלד
אולי מגיעה לכולנו הממשלה המסתמנת
הרי מבחינתך, אם זו לא מדינת כלל אזרחיה, מה זה בכלל חשוב אם מדובר בממשלה מאוזנת שבתוכה ייצוג לאזרחים הערבים, או ממשלת כהנא חי שונאת ערבים ולהט״בים
ממשלה מאוזנת שבתוכה ייצוג לאזרחים הערבים :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

פור פאק סייקס

ע' ביידיש מסמלת תנועה המקבילה לסגול או צירי בעברית. לכן כותבים

געוואלד

או לכל הפחות "געוולד".
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  835 לייקים

teknoboy כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 12:45
teknoboy כתב: לא יודע אם זה ממשל או משטר, אבל אתה בעצם מציע להטיל על כל המפלגות "משמעת סיעתית", שאף אחד לא יוכל להצביע בניגוד לעמדת המפלגה.
לקחת את זה רחוק מידי.
מה רחוק מדי? אם ראש הסיעה יכול להחליף כל ח"כ שמצביע בניגוד לעמדת הסיעה, אז מה זה משנה מי הח"כ? הרי אם יש לו דעה עצמאית הוא מיד מוחלף, אז מה זה משנה מי הוא ומה הוא? באותה מידה אפשר שהמפלגה תשלח פקידים כמספר המנדטים שהיא קיבלה, או שראש הסיעה ישב לבד ויצביע כמה פעמים כמספר המנדטים שלו.

ולגבי הממשלה: במבנה השלטוני הקיים בישראל, יש כמה וכמה הבדלים בין הרשות המבצעת לרשות המחוקקת. לא רק שאתה לא מייחס להם חשיבות, אתה אפילו שואף לבטל את חלקם (כמו בדוגמה הנ"ל).
לא בטוח שהשקעת בזה את מידת המחשבה המתבקשת לפני שמציעים שינוי (גם אם קטן) בדבר כל כך יסודי.
בלתי אפשרי לנהל סיעה אם לא נצמדים למשמעת סיעתית בקואליציה או באופוזיציה.
באופן כללי , לא יזיק לשמאל ללמוד קצת מהימין לגבי הערך של נאמנות.זה לא דבר שלילי בחיים וגם בפוליטיקה.משום הוא השמאל לא מצטיין בערך הזה בערך מקום המדינה.
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

הבעיה היא לא "נאמנות" באופן כללי, אלא למה אתה נאמן.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 02 נובמבר 2022, 12:58 פור פאק סייקס

ע' ביידיש מסמלת תנועה המקבילה לסגול או צירי בעברית. לכן כותבים

געוואלד

או לכל הפחות "געוולד".
צודק, זה גם בילבל אותי, אבל זכרתי שיש "ע". מחילה, מחילה.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 12:59
teknoboy כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 12:45 לקחת את זה רחוק מידי.

בלתי אפשרי לנהל סיעה אם לא נצמדים למשמעת סיעתית בקואליציה או באופוזיציה.
באופן כללי , לא יזיק לשמאל ללמוד קצת מהימין לגבי הערך של נאמנות.זה לא דבר שלילי בחיים וגם בפוליטיקה.משום הוא השמאל לא מצטיין בערך הזה בערך מקום המדינה.
הדבר היחיד שאיכשהו נכון פה זה שככל שהשיטה פחות פרלמנטרית ויותר מבוססת על נאמנות ומשמעת, ככה היא יותר מתאימה לימין (ולא רק בגלל החיבה הקלסית של הימין לנאמנות ומשמעת).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
רואה שחורות
קיבל.ה  12 לייקים

pelegs כתב: 02 נובמבר 2022, 00:41
רואה שחורות כתב: 02 נובמבר 2022, 00:30 ככל שמתקבלת הגדרת יהודים כקבוצה אתנית אז חוק השבות סביר. גם לצרפתים יש יתרון מובהק בהגירה לצרפת וזה בסדר.
כן נשמע לי הגיוני ורצוי לקבוע קריטריונים מסוימים (merit based) לקבלת אזרחות אבל חוק השבות זה באמת פינטס ביחס לבעיות כמו תקצוב, היתרי בניה וכו'.
לא מדובר באותה סיטואציה בשום צורה מכל מיני סיבות. ספציפית, אין בצרפת מאבק בין קבוצה אתנית שלטת לקבוצה אתנית מנושלת, ובהתאם אין תפוצה צרפתית לבנה נרחבת שצרפת יכולה לטעון שיש להם קשר למדינה ולאפשר להם אזרחי בתנאים מועדפים מאד בשביל לשמר רוב צרפתי לבן מול אותה הקבוצה המנושלת.

כל זה נובע מהעובדה שבניגוד לישראל צרפת גופה אינה מדינה המבוססת על חברת מתיישבים קולוניאלית (settler colonialism), ובהתאם יחסי הכוח בין הצרפתים הלבנים וכל קבוצה אחרת אינם שקולים ליחסי הילידים-מתיישבים בישראל.
אבל יש תפוצה כזאת - אני למשל זכאי ומחזיק באזרחות צרפתית שעברה אלי בירושה למרות שאין לא קשר למדינה בשום אופן (מלבד אותה זכות דם).
הרי ביטול של חוק השבות לא אומר התאזרחות חופשית, הוא לא באמת ישפיע על יכולת לא-יהודים להגר לכאן ולא יתן מענה לזכות השיבה.
כפועל יוצא, אין חשש לרוב היהודי בישראל, עם או בלי החוק. זאת אולי היתה אחת המטרות בעבר אבל היא לא רלוונטית כיום.
Red Or Dead
קיבל.ה  232 לייקים

KingAlpaca כתב: 02 נובמבר 2022, 12:52 מעולם לא היה שם ייצוג לערבים.
הבנתי. מנסור עבאס הוא חלק מהגוש היהודי?
אין דברים כמוכם. בעולם בו הדעות שלכם פופולריות בערך אצל אחוז מהציבור היהודי, רצוי ומצופה להביע גמישות וכן לנסות להשיג את מה שאפשר.
נכון, הכיבוש לא היה נגמר, ולא הייתה נוצרת פה מדינת כלל אזרחיה כמו זו שאתם חולמים.
אבל כן היו תוכניות למלחמה בפשיעה ובנשק, הגברת השיטור במגזר, עשרה מיליארד ש״ח לחינוך, חוק החשמל, ודברים רבים נוספים שוואלה, חשובים ליום יום של הציבור הערבי.
כנראה שמגיעה לכם ממשלת כהנא
בהצלחה לכולנו
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון" (אלברט איינשטיין, שם, שם)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

@Red Or Dead
אולי מבחינתך זה שלפיד ובנט הסכימו שאיזה ערבי יוכל להגיד שהוא תומך בהם זה נקרא "ממשלה מאוזנת עם ייצוג לערבים", אבל בינינו - זה לא נקרא ייצוג (ודעת הבוחר בנושא די ברורה), ולא ברור על איזה "איזון" אתה מדבר (אלא אם כן הכוונה היא לזה שנתנו למרצ משרדים זניחים ואילצו אותם להצביע בניגוד לעמדותיהם ולמצע שלהם במקום לזרוק אותם לקיבינימט)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  861 לייקים

teknoboy כתב: 02 נובמבר 2022, 13:32 @Red Or Dead
אולי מבחינתך זה שלפיד ובנט הסכימו שאיזה ערבי יוכל להגיד שהוא תומך בהם זה נקרא "ממשלה מאוזנת עם ייצוג לערבים", אבל בינינו - זה לא נקרא ייצוג (ודעת הבוחר בנושא די ברורה), ולא ברור על איזה "איזון" אתה מדבר (אלא אם כן הכוונה היא לזה שנתנו למרצ משרדים זניחים ואילצו אותם להצביע בניגוד לעמדותיהם ולמצע שלהם במקום לזרוק אותם לקיבינימט)
איך בדיוק דעת הבוחר בנושא הזה ברורה ?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

בני12 כתב: 02 נובמבר 2022, 14:10
עם עלייה כזאת דרמטית בכוחה של רע"ם ברור לכול שהבוחר מרוצה ומאמין בדרך הזאת, לא? מה, הם לא הכפילו את כוחם על חשבון "מפלגות סירוב" כמו בלד?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מגוחך בעיני איך הפלג הציוני המתון תמיד דורש מהפלסטנים שיצילו אותו מפני הימין הציוני הקיצוני יותר, וכועס עליהם כשהם לא עושים בשבילו את העבודה. הם תמיד יודעים יותר טוב מהפלסטינים מה טוב בשבילם, וטוענים שהם דופקים את עצמם, תוך שהם עצמם ממשיכים לתמוך בעליונות היהודית המעוולת.
כל מיני אורי משגב כאלו, והרבה גם כאן בפורום.
הפלסטינים לא צריכים לעבוד בשביל הציונות שמועכת אותם, בין אם היא ימין ובין אם היא שמאל.

זה מאמר מהארץ שאני לא מסכים עם כולו, אבל הוא לפחות מציג איך תחושות הפלסטינים (מניח שגם עכשיו הפריוולגיים כאן ישפטו אותם...). הארץ עיתון למנויים, אז אביא הכל.

"אזרחים פלסטינים רבים תופסים את השמאל היהודי כיום כציבור פריבילגי, שבע, שלא מבין ולא חולק עמו את אותן הבעיות — ומעל הכול, ציבור שתומך בשימור מנגנוני העליונות היהודית במדינה. מערך הכוחות בשותפות התיאורטית הזו אינו שוויוני מלכתחילה. הייאוש הגדול של הערביות והערבים הוא לא פחות כלפי המרכז־שמאל מאשר כלפי הימין. העידו על כך, הציטוטים שנשמעו שוב שוב מפיהם של ערביות וערבים, בעיקר צעירים, על כך שהם מתקשים לראות הבדל משמעותי בין ממשלת "השינוי" לבין ממשלת ימין "על מלא". לא בנושא הכיבוש, לא בנושא התקציבים ולא בנושא המאבק בפשיעה."

בלי מהפכה עמוקה ביחסים בין יהודים לערבים - אין מחנה דמוקרטי

בלי מהפכה עמוקה ביחסי יהודים וערבים בתוך המחנה הדמוקרטי — אין מחנה דמוקרטי. אם המרכז־שמאל באמת רוצה את תמיכתם של 20% מהאזרחים שבלעדיהם אין לו תקומה, הגיע הזמן להבין שזה ידרוש גם ויתורים מהותיים, כולל ביחסי הכוח
נעה לנדא וחנין מג'אדלה
02 בנובמבר 2022

בין אם תוצאות המדגמים עוד ישתנו או לאו, כבר עכשיו ברור מה שהיה ברור תקופה ארוכה, אבל לא הופנם מספיק: בלי מהפכה עמוקה ביחסי יהודים וערבים בתוך המחנה הדמוקרטי — אין מחנה דמוקרטי.
הימין הקיצוני בראשות איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ' גרף אתמול, לפי כל התחזיות, הישג היסטורי. בין 14 ל–15 מנדטים לפי המדגמים הראשונים. נהרות של מילים נשפכו בחודשים האחרונים על הסכנות הצפויות לנו במציאות כזו, שבה בנימין נתניהו עשוי להקים קואליציית ימין קיצוני כמו זו שנראה, נכון לעכשיו, כי אכן אפשרית. גוש הימין הדתי, המשיחי והגזעני מאוחד מאי־פעם, בעוד שבגוש הנגדי עדיין רב מדי השונה על הדומה. אבל עם כל ההבדלים בין יש עתיד לחד"ש־תע"ל, עדיין נשמעה היטב התלות הגדולה של זו בזו כדי לעצור את סכנת בן גביר. הטענה כי המרכז־שמאל תלוי כיום בהצבעת הערבים, איננה רק קמפיין הפחדה ימני, אלא המציאות. גם אם זה רק אינטרס משותף, ולא אידיאולוגיה משותפת.
המרכז־שמאל זקוק לאזרחים הפלסטינים. זה ברור. זעקות הגוועלד (או בערבית: פאזעה), ההפצרות להצביע, הארגונים היהודיים שהתגייסו להניע את הערבים לקלפיות — כל אלה מעידים על כך באותיות קידוש לבנה. אבל הבעיה מעולם לא היתה מחסור בטרמפים לקלפי, שכנוע של הרגע האחרון בעזרת קמפיינים מתחכמים או חלוקת צ'ופרים בכפרים. הפערים המהותיים באמת בין המרכז־שמאל לערבים בישראל הם פערי זהות ואידאולוגיה.
ראשית, הפער הזהותי־תרבותי. אזרחים פלסטינים רבים תופסים את השמאל היהודי כיום כציבור פריבילגי, שבע, שלא מבין ולא חולק עמו את אותן הבעיות — ומעל הכול, ציבור שתומך בשימור מנגנוני העליונות היהודית במדינה. מערך הכוחות בשותפות התיאורטית הזו אינו שוויוני מלכתחילה. הייאוש הגדול של הערביות והערבים הוא לא פחות כלפי המרכז־שמאל מאשר כלפי הימין. העידו על כך, הציטוטים שנשמעו שוב שוב מפיהם של ערביות וערבים, בעיקר צעירים, על כך שהם מתקשים לראות הבדל משמעותי בין ממשלת "השינוי" לבין ממשלת ימין "על מלא". לא בנושא הכיבוש, לא בנושא התקציבים ולא בנושא המאבק בפשיעה.
אזרחים ערבים רבים לא מזדהים עם המאבק של המרכז־שמאל כי הם לא מרגישים שזה מאבק על המדינה שלהם. הם לא מרגישים שזה מאבק משותף באמת. הם גם לא מרגישים את האפקט של ההצבעה שלהם בשטח. אפילו בשיאה של הרשימה המשותפת, מבחינת רבים לא הורגש בשטח השינוי המיוחל אפילו בחיי היומיום.
המסקנה הפשוטה ביותר היא שלא מספיק להיזכר בכל פעם בערבים רק רגע לפני הבחירות, ולא הוגן להאשים אותם בהכשלת המחנה רגע אחריהן. אם המרכז־שמאל באמת רוצה את תמיכתם של 20% מהאזרחים שבלעדיהם אין לו תקומה, הגיע הזמן להבין שזה ידרוש גם ויתורים מהותיים — כולל ביחסי הכוח — ולפני הכול שיחה כנה, פתוחה ומתמשכת גם על הנקודות הכואבות ביותר, כגון בשאלת האופנים בהם מתבטאת העליונות היהודית בישראל כיום. למשל, בחקיקה מפלה או למשל בחלוקת משאבים. צריך גם להגדיר מה המכנה המשותף שכן אפשר להסכים עליו. לא חייבים להסכים על הכול, אבל כן צריך בסיס משותף כלשהו, וזה לא יכול בלי תהליך ארוך ועמוק יותר של הידברות. התהליך הזה, צריך להתחיל כעת, ולא רגע לפני בחירות השישיות.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  835 לייקים

הצדקנות הזו לא משרתת אף צד למעט את הימין והימין הקיצוני. כך לא מתקדמים לשום מקום.
קבוצה של 21 אחוזים מבעלי זכות בחירה שמצביעה באחוזים כל כך נמוכים ברור שזה מפחית עבורה את הסיכוי לשינוי.
בחירות מנצחים בקלפי , ונותנים סיכוי לשנות מציאות , אך ורק בקלפי. כל השאר אלו דיבורים צדקניים בעלמא.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

רואה שחורות כתב: 02 נובמבר 2022, 13:12 אבל יש תפוצה כזאת - אני למשל זכאי ומחזיק באזרחות צרפתית שעברה אלי בירושה למרות שאין לא קשר למדינה בשום אופן (מלבד אותה זכות דם).
הרי ביטול של חוק השבות לא אומר התאזרחות חופשית, הוא לא באמת ישפיע על יכולת לא-יהודים להגר לכאן ולא יתן מענה לזכות השיבה.
כפועל יוצא, אין חשש לרוב היהודי בישראל, עם או בלי החוק. זאת אולי היתה אחת המטרות בעבר אבל היא לא רלוונטית כיום.
כן, אבל יחסי הכוחות הם אחרים לגמרי.

מדינת ישראל הוקמה תוך כדי החלפה מאסיבית של האוכלוסיה: חלקית דרך הגירה המונית של יהודים בטווח קצר, וחלקית בגירוש 750,000 פלסטינים והריסת כ-450 ישובים. כל הקיום של המדינה הוא על חשבון העם הפלסטיני ולכן המאבק הפוליטי העיקרי בארץ הוא בין הקבוצות האתניות הנ"ל (ביחסי מתיישב-יליד).
מתן אפשרות ליהודי כל העולם להגר באופן חופשי לישראל זה חלק מההליך הבלתי-לגיטימי הזה, אי אפשר לנתק את ההקשר בו זה מתקיים גם אם היום משתמשים בו פחות. וזה גם עניין פרקטי - בכל רגע יכול להיות גל הגירה יהודי המוני כמו שהיה אחרי נפילת בריה"מ.
זה בניגוד לזכות השיבה לפלסטינים, שהיא קודם כל צודקת ברמה הבסיסית (ונתמכת ע"י אמנת הפליטים הבינ"ל, בדיוק כמו שאתה זכאי לאזרחות צרפתית ואני אזרח גרמני מתוקף זכות שיבה שכזו) והכרחית ע"מ להבטיח שיוויון אזרחי קבוצתי לפלסטינים.

צרפת לעומת זאת היא איננה חברת מתיישבים, השאלה מי זכאי להיות צרפתי היא הרבה פחות שאלה אתנית מאשר שאלה לאומית והתפוצה הצרפתית משמעותית הרבה פחות להבטחת רוב צרפתי אתני מאשר הבטחת הרוב היהודי בישראל. צרפת מתקיימת מול שאלת הגירה של אנשים שאינם צרפתים-אתנים וזו שאלה (ואפליה) אחרת בצורתה מאשר מה שקורה בישראל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 14:21 הצדקנות הזו לא משרתת אף צד למעט את הימין והימין הקיצוני. כך לא מתקדמים לשום מקום.
קבוצה של 21 אחוזים מבעלי זכות בחירה שמצביעה באחוזים כל כך נמוכים ברור שזה מפחית עבורה את הסיכוי לשינוי.
בחירות מנצחים בקלפי , ונותנים סיכוי לשנות מציאות , אך ורק בקלפי. כל השאר אלו דיבורים צדקניים בעלמא.
liberals be liberals

האמונה היוקדת שלך במערכת הפרלמנטרית תביא לך בעתיד עוד הרבה מאד הפתעות ואי-הבנה של המצב הפוליטי.
בני12
קיבל.ה  861 לייקים

teknoboy כתב: 02 נובמבר 2022, 14:12
עם עלייה כזאת דרמטית בכוחה של רע"ם ברור לכול שהבוחר מרוצה ומאמין בדרך הזאת, לא? מה, הם לא הכפילו את כוחם על חשבון "מפלגות סירוב" כמו בלד?
רע"ם עלתה ב-25%
חדש-תעל עברה מסירוב לנשמח לתמוך בקואליציה מבחוץ
בלד - מפלגת הסירוב - כרגע על 0 מנדטים
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום מטלי כתב: 02 נובמבר 2022, 14:15 הפלג הציוני
היי היי היי
תזהר אני אומר לך :devil-smile:
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1097 לייקים

Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 13:23
אין דברים כמוכם. בעולם בו הדעות שלכם פופולריות בערך אצל אחוז מהציבור היהודי, רצוי ומצופה להביע גמישות וכן לנסות להשיג את מה שאפשר.
נכון, הכיבוש לא היה נגמר, ולא הייתה נוצרת פה מדינת כלל אזרחיה כמו זו שאתם חולמים.
אבל כן היו תוכניות למלחמה בפשיעה ובנשק, הגברת השיטור במגזר, עשרה מיליארד ש״ח לחינוך, חוק החשמל, ודברים רבים נוספים שוואלה, חשובים ליום יום של הציבור הערבי.
בהצלחה לכולנו
כתבתי את הציטוט הזה פה עשרות פעמים, אבל הוא תמיד נשאר כל כך רלוונטי:
בכל קבינט שבו ישמש יהודי במשרת ראש-ממשלה, תוצע משרת סגן ראש הממשלה
לערבי, וכן להיפך.
את זה, כאמור, לא כתבה זהבה גלאון, או יאיר לפיד,
אלא ז'בוטינסקי, הימני הקיצוני הראשון, זה שעל שמו המפקדה של הליכוד.

אז בוא תזכיר לי, מר ייצוג הולם,
כמה ראשי ממשלה ערבים כבר היו לנו? כמה יהודים?
אתה יודע מה, ראש ממשלה זה קשה,
כמה סגני ראש ממשלה ערבים היו לנו? כמה יהודים?

כיף באפרטהייד,
אבל הכי כיף להרגיש שאתה ממש נאור ונפלא באפרטהייד.

תמשיכו לקצור את מה שאתם זורעים...
האדום הצורר:
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 14:21 הצדקנות הזו לא משרתת אף צד למעט את הימין והימין הקיצוני. כך לא מתקדמים לשום מקום.
תקרא שוב, כי ניכר שלא הבנת את המאמר.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

בני12 כתב: 02 נובמבר 2022, 14:26
teknoboy כתב: 02 נובמבר 2022, 14:12

רע"ם עלתה ב-25%
עריכה: אני מבין שנפלתי בפח וחשבתי שזה מתאר התחזקות יוצאת דופן של רע"ם והיחלשות משמעותית של בלד.
למטה התגובה שלי לדברים השגויים שהבנתי, אם זה ממש מעניין מישהו.

אז נראה שיש קונים לסחורה של רע"ם, גם אם לא הרבה.
חד"ש לדעתי במקסימום הודיעה שלא תמליץ על גנץ, לא שהיא מסרבת לשותפות בקבלת החלטות. לא יודע לגבי טיבי.
בלד נראה לי איבדו הרבה קולות גם לטובת מחנה המחרימים (עדיין "המפלגה" הגדולה ביותר אצל הערבים, נדמה לי).
נערך לאחרונה על ידי teknoboy ב 02 נובמבר 2022, 14:37, נערך פעם 1 בסך הכל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הוקיץ'
קיבל.ה  4025 לייקים

יש לך ראש ממשלה שנמצא בקבר ברגעים אלה, בגלל שהוא ניסה לשנות את המציאות הזו ולא באופן חד צדדי.
אתה יכול לא להסכים עם הדרך בה הוא ניסה לעשות זאת, אבל האמירה שלך כאילו הבדל בינו לבין הבן גבירים היא פשוט מרתיחה.
אני בכלל לא מדבר על סוגיות "פעוטות" אחרות כמו מדיניות רווחה, חינוך, זכויות אדם וכן, גם תקצוב של אזרחי ישראל הפלסטינים.

אגב, הטענה שלך כאילו לממשלת ימין קיצוני אין יכולת להרע משמעותית את המצב של הפלסטינים ביחס למצבם (הנורא) הנוכחי, היא או תמימה מאוד או דמגוגית מאוד.
בני12
קיבל.ה  861 לייקים

pelegs כתב: 02 נובמבר 2022, 14:28
אדום מטלי כתב: 02 נובמבר 2022, 14:15 הפלג הציוני
היי היי היי
תזהר אני אומר לך :devil-smile:
אתה כבר לא יכול לעשות לו כלום
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  835 לייקים

אדום מטלי כתב:
תקרא שוב, כי ניכר שלא הבנת את המאמר.
קראתי. יש כאן חוסר הבנה של דמוקרטיה.
הסדר הוא הפוך.קודם כל , שינוי כוחות ברשות המחוקקת והמבצעת , ורק אז הישגים ושינוי המציאות , ולא הפוך.
אם יש מישהו שחושב שמפלגות המרכז שמאל ישנו את תפישתן , כדי שבחברה הערבית ילכו יותר להצביע לא מבין את המציאות האלקטורלית בישראל.
שינויים בתפישה רק אחרי אחיזה בשלטון ולא הפוך.
נערך לאחרונה על ידי De Niro ב 02 נובמבר 2022, 14:31, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 02 נובמבר 2022, 14:26 רע"ם עלתה ב-25%
תגיד לי שאתה לא יודע על מה אתה מדבר בלי להגיד לי שאתה לא יודע על מה אתה מדבר.

חד"ש מעולם לא טענה קטגורית לסרב לתמוך בקואליציה, ואפילו המליצה על גנץ (הרוצח הארור) לראשות הממשלה.
שוב ושוב אנחנו אומרים בבירור: אם הממשלה תראה נכונות אמיתית לתת לציבור הפלסטיני בישראל יותר מפירורים אלא שינוי מהותי, ובהתאם תסכים לקדם עצמאות פלסטינית בגדה ובעזה - יש על מה לדבר ולתמוך.

רע"מ נמצאת באותו הליך ההתחזקות עוד הרבה לפני שהם ניסו את הטריק של להיכנס לממשלה ולא לשנות שום דבר. תביט בכמות הקולות שהם מקבלים בכל מערכת בחירות מאז 2006 לפחות - הם באופן מתמיד מתחזקים ע"ח חד"ש ובל"ד.
בל"ד עד היום הייתה שווה 2-3 מנדטים ביום טוב ובהתאם קיבלה כמות מושבים במשותפת. אחרי ההתנהלות הקונסיסטנטית שלה בסבב הזה היא דווקא קיבלה אחוזים גבוהים יותר ועכשיו מגרדת את המנדט הרביעי. לא הייתי ממסגר את זה כ"יש בהם פחות תמיכה כי הם לא מוכנים לתמוך בקואליציה".
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  835 לייקים

ההצלחה העצומה של רע"מ בבחירות האלו היא התשובה האמיתית למה רוב הציבור הערבי ובמיוחד הדור הצעיר רוצה.קוראים לזה השתלבות חברתית מלאה.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1097 לייקים

אתה הבוט הכי מעצבן בעולם
האדום הצורר:
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
Red Or Dead
קיבל.ה  232 לייקים

KingAlpaca כתב: 02 נובמבר 2022, 14:28
Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 13:23
בהצלחה לכולנו
כתבתי את הציטוט הזה פה עשרות פעמים, אבל הוא תמיד נשאר כל כך רלוונטי:
בכל קבינט שבו ישמש יהודי במשרת ראש-ממשלה, תוצע משרת סגן ראש הממשלה
לערבי, וכן להיפך.
את זה, כאמור, לא כתבה זהבה גלאון, או יאיר לפיד,
אלא ז'בוטינסקי, הימני הקיצוני הראשון, זה שעל שמו המפקדה של הליכוד.

אז בוא תזכיר לי, מר ייצוג הולם,
כמה ראשי ממשלה ערבים כבר היו לנו? כמה יהודים?
אתה יודע מה, ראש ממשלה זה קשה,
כמה סגני ראש ממשלה ערבים היו לנו? כמה יהודים?

כיף באפרטהייד,
אבל הכי כיף להרגיש שאתה ממש נאור ונפלא באפרטהייד.

תמשיכו לקצור את מה שאתם זורעים...
ליצנות ברמה גבוהה.
לאורך ההיסטוריה, לא הייתה מפלגה ערבית חלק מהקואליציה.
רע״מ עשתה זאת בפעם הראשונה, והשיגה הישגים אזרחיים נאים לציבור הערבי.
במקום להעמיק את השותפות וההישגים לציבור הערבי, מבלבלים במוח על אפרטהייד ומפילים את הממשלה על תקנות כלום.
רוצים יותר השפעה? תגרום לציבור הערבי לצאת להצביע כמו הציבור החרדי
תגרום למפלגות הציונות להזדהות ולמצוא מקום לשיתוף פעולה עם הנציגים הערבים, מה שלא יקרה כל עוד אותם נציגים יהללו שאהידים שרצחו ישראלים
זה כמובן לא מעניין, כי כל עוד לא מדובר פה במדינת פלסטין לצד מדינת כלל אזרחיה והשמדת החזון הציוני, אין שום הבדל מבחינתכם בין ממשלת המשתרעת ממרצ עד ימינה עם מפלגה ערבית, לבין ממשלת ליכוד-חרדים עם 15 מנדטים של יורשי כהנא.
בהצלחה לכולנו
הפוסט קיבל 2 לייקיםDe NiroAsafasraf
שליחת תגובה