חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

"לבש את מדי צה"ל" זה כי הוא התחפש בפורים לחייל, או שהכוונה שהוא בפועל חייל, משרת בצבא, משתתף במשימות של הצבא, וכו' וכו'?
כי עם כל הכבוד לכינוי "הילדים שלנו", החיילים הם חיילים בצבא, לא רק ילדים של מישהו, וכחיילים הם גם משתתפים בפעילות צבאית וכו' וכו'. זאת לא קייטנה שהם הולכים אליה עם תחפושת, זה תפקיד שהם מקבלים על עצמם למשך כמה שנים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 10 פברואר 2023, 20:20 איזה כיף לדעת שלבנאדם אין בעיה שיפגעו בחייל, רק בגלל שלבש את מדי צה״ל.
בעצם אין לו בעיה שילדים/ ילדות של חבריו ירצחו בפיגועים, אם הם במדים. מדהים.
בהחלט יש לי בעיה עם זה, ולכן אני קורא להם לסרב לשרת בצבא. גם המעשה הנכון פוליטית, וגם מפחית את הסיכוי שלהם למות.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 10 פברואר 2023, 20:26 "לבש את מדי צה"ל" זה כי הוא התחפש בפורים לחייל, או שהכוונה שהוא בפועל חייל, משרת בצבא, משתתף במשימות של הצבא, וכו' וכו'?
כי עם כל הכבוד לכינוי "הילדים שלנו", החיילים הם חיילים בצבא, לא רק ילדים של מישהו, וכחיילים הם גם משתתפים בפעילות צבאית וכו' וכו'. זאת לא קייטנה שהם הולכים אליה עם תחפושת, זה תפקיד שהם מקבלים על עצמם למשך כמה שנים.
הדיסוננס הישראלי בין תפישת החיילים מצד אחד כגיבורים שמקריבים את עצמם עבור הגנת העם ומצד שני הילדים של כולנו וקורבנות הטרור (בשנים האחרונות חיילים שנהרגים בזמן שירות פעיל ע"י פלסטינים הם בעצם "נרצחים בפיגוע") זה משהו שצריך לעשות עליו מחקר סוציו-פסיכולוגי. זה קצת מזכיר לי את הדיסוננס בתפישת "האויב הוא איום גדול על החיים של כולנו ואף האומה עצמה" יחד עם "האויב הוא חלש, דחוי, רכרוכי, דגנרט" וכו', שכ"כ נפוץ בקרב משטרים פאשיסטים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacaD&3
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הופה
walla כתב:הגורם הוסיף כי לאחר חקירה עולה כי המחבל הוא מתמודד נפש שהשתחרר השבוע מאשפוז פסיכיאטרי.

כמו-כן,
walla כתב:הוא התגורר בדירה שכורה, ולכן עדיין לא ברור אם ניתן מבחינה משפטית לאטום או להרוס את ביתו.
ישראל היא פארודיה על עצמה, בחיי.
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

pelegs כתב: 10 פברואר 2023, 20:59 הופה
walla כתב:הגורם הוסיף כי לאחר חקירה עולה כי המחבל הוא מתמודד נפש שהשתחרר השבוע מאשפוז פסיכיאטרי.

כמו-כן,
walla כתב:הוא התגורר בדירה שכורה, ולכן עדיין לא ברור אם ניתן מבחינה משפטית לאטום או להרוס את ביתו.
אתה יודע, בישראל כמו בכל העולם יש אחוז כלשהו של מתמודדי נפש וחלקם כמובן אפילו לא מאובחנים.
לא יוצא לי לשמוע על הרבה שעושים דבר כזה.
אתה טוען שהבחור לא שם לב מה הוא עושה ובמקרה יצא שהוא לקח את הרכב ונכנס באנשים ( ששייכים במקרה למגזר שסביר שהוא קורא לו האויב שלו) ?

נראה לי שאתה מחפש בנרות איך לנרמל את האירוע, אם לדוגמא יגלו היום שברוך גולדשטיין היה מתמודד נפש מטופל פסיכיאטרית יש לי תחושה שלא היה יוצא לך "הופה" מהסוג הזה
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

לא יודע, אנשים שמאבדים שליטה, נכנסים בתחנת אוטובוס והורגים אנשים (גם בלי להיות מתמודדי נפש) זה לא דבר כזה בלתי נתפס כמו שנדמה לחלק מהאנשים פה.
זה דבר שקורה אי שם בעולם כל שבוע-שבועיים חודש-חודשיים (מי שלא מאמין מוזמן לחפש בגוגל), וכמובן ש-99.99% מהמקרים לא היו קשורים בשום סכסוך לאומי, ככה שלקפוץ למסקנה שרכב שנכנס בתחנת אוטובוס זה בהכרח פיגוע זה דבר שבעיקר מעיד שחנוך לווין צדק (תדמיינו שיש שם עוד שורה, משהו כמו "נהג ערבי ברכב, ייחשד כמחבל בעל רישיון נהיגה").
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

pelegs כתב: 10 פברואר 2023, 20:59 הופה

כמו-כן,
מה שעצוב כאן לטעמי זה שעכשיו יצרו אסוציאציה בין אשפוז פסיכיאטרי ובין פעולת טרור. רוב מוחלט של מתמודדי הנפש אינם אלימים בשום צורה, לא מתוך טראומה ולא מתוך אי שפיות.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

teknoboy כתב:"לבש את מדי צה"ל" זה כי הוא התחפש בפורים לחייל, או שהכוונה שהוא בפועל חייל, משרת בצבא, משתתף במשימות של הצבא, וכו' וכו'?
אתה מבין שמבחינתו כל חייל הוא מטרה לגיטימית למאבק הפלסטינאי?
כלומר, גם הילדים של הכותבים כאן מטרה(כולל אלה שקרובים בדעה שלהם אליך).

Sent from my iPhone using Tapatalk
הפוסט קיבל לייק אחדHaunter
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 11 פברואר 2023, 09:24 אתה מבין שמבחינתו כל חייל הוא מטרה לגיטימית למאבק הפלסטינאי?
הניסיון שלך לסחיטה רגשית זה אחד המביכים.

שמע, כבר כתבתי בדיוק איך כל אדם יכול להמנע מלהיות מטרה לגיטימית בעיני: לא לשרת בצבא. אפשר לסרב, או אפשר סתם "להשתמט". לא נעים לך? מעולה - תדחוף את המדינה שלך לסיים את משטר הדיקטטורה הצבאית ואת הליך הטיהור האתני ו"הילדים של כולנו" יפסיקו להיות מטרה לגיטימית.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Hapolo כתב: 11 פברואר 2023, 00:42 אתה יודע, בישראל כמו בכל העולם יש אחוז כלשהו של מתמודדי נפש וחלקם כמובן אפילו לא מאובחנים.
לא יוצא לי לשמוע על הרבה שעושים דבר כזה.
אתה טוען שהבחור לא שם לב מה הוא עושה ובמקרה יצא שהוא לקח את הרכב ונכנס באנשים ( ששייכים במקרה למגזר שסביר שהוא קורא לו האויב שלו)?
אתה לא שומע על זה, כי אם זה קורה ליהודי התקשורת לא מקטלגת את זה כ"פיגוע" ואין קריאות לצאת למבצע צבאי. אתה מודע לעובדה שהמדינה מקשה על מתמודדי נפש בישראל שעברו אשפוז להחזיק ברשיון נהיגה? מעניין למה. אולי זה בגלל שיש חשש שהם יאבדו שליטה ויפגעו באנשים אחרים?..

עכשיו, אני לא טוען על הבחור כלום. יכול מאד להיות שמדובר בארכי-טרוריסט שפינטז על רצח יהודים. מה שאני מבקר כאן זה את הקפיצה למסגור של האירוע כ"פיגוע" כי מדובר בפלסטיני, והקריאה למבצע צבאי שישיג בדיוק כלום חוץ מעוד ועוד רצח של אזרחים פלסטינים ותגובות שיביאו לרצח של עוד ועוד אזרחים יהודים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 11 פברואר 2023, 09:24
teknoboy כתב:"לבש את מדי צה"ל" זה כי הוא התחפש בפורים לחייל, או שהכוונה שהוא בפועל חייל, משרת בצבא, משתתף במשימות של הצבא, וכו' וכו'?

יש מצב שבמקום לדבר על פלג אתה פשוט עונה לשאלה שלי?
כשאתה כותב "לבש מדים" אתה בעצם מתכוון להגיד "היה חייל ולקח חלק פעיל במשימות הצבא השונות" או שאתה מתכוון "התחפש לחייל"\"התלבש משום מה כמו חייל בלי סיבה ובלי שום קשר לצבא"?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
Tenacious D
קיבל.ה  230 לייקים

@Asafasraf @Hapolo חבר'ה מה אתם מכלים את זמנכם בלענות ל3-4 מתמודדי נפש פה? הם תמיד ימצאו איך לנרמל טרור ערבי ואיך לגנות חייל בצבא ההגנה. שחררו, תנו להם להפציץ את הזוהמה שלהם באשכול שוליים בפורום של אוהדי הפועל כי פה מותר, כי הפועל זה שמאל והפועל זה להיות תמיד בעד "המסכן". חבל על העצבים שלכם, אל תענו להם זה עוד יותר יכאב להם.
נערך לאחרונה על ידי Tenacious D ב 11 פברואר 2023, 10:15, נערך פעם 1 בסך הכל.
לוקח זמן לעשות שלום, כשבשניות פורצת מלחמה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

זה בסדר להיות פחדן\לא מסוגל להתבטא\לפחד שהסתירות הפנימיות בתפיסה שלך יתגלו, אבל להסית אחרים לפחדנות זה משהו חדש שראיתי רק בימין הרדוד של ישראל.
מוזר ומעניין.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
Tenacious D
קיבל.ה  230 לייקים

לא יודע אם אתה מתכוון אליי אבל אני לא מסית אף אחד, אנשים פה הרבה יותר ימיניים ממני, ואני יכול להגיד על עצמי שאני אפילו נחשב לשמאל לידם על סמך הדברים שאני עושה ביום יום. ועדיין אני בז למשתמשים פה שהם בושה לעם ישראל והם מעודדים שנאה וגזענות ופילוג יותר ממה שהראש המתחסד שלהם חושב. מתבייש שאתם בטעות יושבים איתי באותה שורה ביציע של הפועל.
הפועל זה לא שמאל והפועל זה לא ימין והפועל שלי זה לא פוליטיקה ולא משנה כמה תצעקו את זה ועל כמה תגידו שככה הוקם המועדון.
זהו אני באמת לא מתכוון לענות ולא יודע למה חזרתי לקרוא את האשכול הדפוק הזה פתאום.
לוקח זמן לעשות שלום, כשבשניות פורצת מלחמה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 11 פברואר 2023, 10:15 זה בסדר להיות פחדן\לא מסוגל להתבטא\לפחד שהסתירות הפנימיות בתפיסה שלך יתגלו, אבל להסית אחרים לפחדנות זה משהו חדש שראיתי רק בימין הרדוד של ישראל.
מוזר ומעניין.
דווקא הגישה של "אל תבזבזו את הזמן שלכם על [אנשים שטוענים משהו מנוגד לדעה שלנו], תתעלמו מהם הם רק רוצים להטריל/ליצור קרע/וואטאבר" זה משהו שראיתי בכל קבוצה פוליטית אי פעם. זה מנגנון התמודדות פסיכולוגי קלאסי.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

teknoboy כתב:

כשאתה כותב "לבש מדים" אתה בעצם מתכוון להגיד "היה חייל ולקח חלק פעיל במשימות הצבא השונות" או שאתה מתכוון "התחפש לחייל"\"התלבש משום מה כמו חייל בלי סיבה ובלי שום קשר לצבא"?
לא היה ברור שמדובר בכל חייל של צה״ל?

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 11 פברואר 2023, 09:24 אתה מבין שמבחינתו כל חייל הוא מטרה לגיטימית למאבק הפלסטינאי?
הניסיון שלך לסחיטה רגשית זה אחד המביכים.

שמע, כבר כתבתי בדיוק איך כל אדם יכול להמנע מלהיות מטרה לגיטימית בעיני: לא לשרת בצבא. אפשר לסרב, או אפשר סתם "להשתמט". לא נעים לך? מעולה - תדחוף את המדינה שלך לסיים את משטר הדיקטטורה הצבאית ואת הליך הטיהור האתני ו"הילדים של כולנו" יפסיקו להיות מטרה לגיטימית.
אתה יצור, אין דרך אחרת לתאר אותך.
אני לא צריך לסחוט רגשית אף אחד, אלא להראות את השנאה שיש בך, במסווה של אדם שוחר שלום ואהבת אדם.
מבחינתך, גם הבת של אחד המשתמשים כאן (ששירתה בעזה לפי מה שהוא כתב) היא יעד לגיטימי למחבלים.
שוב, אין לך כל בעיה שיפגעו בחיילים, רק בגלל שהם חיילים, ולא משנה מה הדעה שלהם.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 11 פברואר 2023, 11:57 1. אתה יצור, אין דרך אחרת לתאר אותך.
2. אני לא צריך לסחוט רגשית אף אחד, אלא להראות את השנאה שיש בך, במסווה של אדם שוחר שלום ואהבת אדם.
3. מבחינתך, גם הבת של אחד המשתמשים כאן (ששירתה בעזה לפי מה שהוא כתב) היא יעד לגיטימי למחבלים.
4. שוב, אין לך כל בעיה שיפגעו בחיילים, רק בגלל שהם חיילים, ולא משנה מה הדעה שלהם.
1. לא רלוונטי, שוב השתפכות רגשנית.
2. השימוש בקונספט "הילדים של כולנו" נועד בשביל לגרום לאנשים להתרגז ממה שאני אומר, במקום להתמודד עם התוכן והסיבה למציאות שאני מציג. זו סחיטה רגשית, לא טיעון. בפעם המליון, אני לא "שוחר שלום" אלא דורש צדק.
3. כל עוד משרתת בצבא? בהחלט. מה לעשות שאני אדם בוגר ומסוגל להפריד בין הרגשות שלי ובין התפישה הפוליטית שלי. כדאי לך לנסות גם, זה יקשה על אנשים לעשות עליך מניפולציות רגשיות. אגב, הדעה שלי חלה גם על המשםחה שלי, ואפילו אם חו"ח יהיה לי ילד שירצה לשרת בצה"ל. מה לעשות שמבחינת המאבר הפלסטיני הוא יהיה מטרה לגיטימית. הפתרון לזה הוא (שוב, בפעם המליון) לסיים את הכיבוש והטיהור האתני, וברמת האדם פשוט לא לשרת בצבא שמדכא אוכלוסיה אזרחית. זה יותר קל ממה שנדמה, ואני מציע לעזור לצאת משירות צבאי לכל מי שרוצה.
4. נכון, כי זו בדיוק העבודה של חיילים. איך לעזאזל פיספסת את זה זה מעבר לבינתי.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 11 פברואר 2023, 11:51
teknoboy כתב:

לא היה ברור שמדובר בכל חייל של צה״ל?

יפה, אז לא מדובר בפגיעה באדם רק כי הוא "לובש מדים" אלא כי הוא חייל שמשרת בצבא ומשתתף בפעילות שלו.
זה לא אזרח תמים שלבש את הבגד הלא נכון.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

@Asafasraf as במלחמת יוה"כ האם מבחינתך היו חיילים סורים שאינם מטרה לגיטימית? חיילים מצרים שאינם מטרה לגיטימית? מה עם מלחמת ששת הימים? מלחמת קדש?
חיילים מכוחותינו שנהרגים זה כואב ןעצוב וקןרע את הלב. זה מה שקורה במלחמות. אם אנחנו במצב לוחמה עם פלסתינים והחיילים שלנו הם הלוחמים, חלק מהסיכון המצער זה שהם יותקפו.
מה בדיוק ציפית?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

שוב, לא פחות ממדהים שאנשים כאן רואים פגיעה בחיילי צה״ל.
לאחד זה כואב (תא מרבוטא), לאחר אין בעיה גם אם אותו חייל הוא בן משפחה שלו. הזיה.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אתה שוב נכנס לשאלה הרגשית ונותן לה לעוור אותך.
אני לא רוצה שחיילים ישראלים ימותו, אני לא רוצה אפילו שהם ישרטו. אבל בסיטואציה הנוכחית החיילים האלו מונעים חיים נורמליים מהפלסטינים, בעצם קיומם כחלק אינטגרלי במערכת שמדכאת את הפלסטינים. ולכן, בסיטואציה בה צריך לבחור בין חייהם ושלמותם של חיילים לבין חייהם ושלמותם של אזרחים תחת כיבוש צבאי, אני בוחר בלי למצמץ באחרונים. אבל בגלל שאני מעדיף שלא אלו ולא אלו יפגעו, אני קורא לסיום הדיכוי הצבאי וכו'. ככה גם הפלסטינים וגם החיילים הישראלים לא יפגעו. זה באמת לא קונספט מסובך.

אגב, זה לא רק משהו שאני מאמין בו כלפי חיילים ישראלים, אני מכיר בגרמניה הרבה אנשים מבוגרים שהאבא שלהם מת בזמן השירות הצבאי, בעיקר בחזית המזרחית. האם אני שמח על זה שאנשים איבדו יקירים? לא, זה תמיד חרא. האם אני אומר להם באופן ישיר שאני לא מצטער על זה ושבתור חיילים של גרמניה הנאצית היה צריך להילחם בהם באלימות? בוודאי. אין סתירה בין התפישות. וכן גם התפישה שלי לגבי חיילים אמריקאים, חיילים רוסים וכו'.

אגב #2, גם כשהייתי בעוונתי חייל בשירות פעיל למשך חודשיים אי שם ב-2007 (כשהייתי פחדן מדי בשביל לסרב או פשוט "להשתמט", מה שבסוף הצלחתי לעשות) החזקתי בעמדה הזו. למעשה, ביולי 2007 היה לי ויכוח סוער עם חבר ציוני שבו טענתי בקול רם שעל מדים כל חייל, כולל אני, הוא מטרה לגיטימית. איך אני זוכר שזה היה בקול רם? כי בחור חסידי-היפי שמע אותי מהבניין ליד וצעק לי שלמרות שהוא לא מסכים איתי, כל הכבוד שיש לי אמונה חזקה במשהו ואני לא מתבייש בה. תל אביב זו עיר הזויה.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

למה כאשר

פלוני אלמוני אשר בן משפחתו נהרג כתוצאה מהסכסוך, גדל בתחושת נקם והסתה ואז קם להרוג חפים מפשע
=
מאבק לגיטימי של ההתנגדות, ואל תגידו שלא הזהרנו..

פלוני אלמוני אשר בן משפחתו נהרג כתוצאה מהסכסוך, גדל בתחושת נקם והסתה, גויס לצהל ומתנכל באלימות לחפים מפשע על קו התפר
=
נאצי, שולל זכויות אדם.

אם הנוסחה שהרג של חפים מפשע + הסתה ותעמולה
תוליד עוד מתנגדים למאבק הדמים בצד הפלסטיני,
אז וודאי שהנוסחה הזאת תהיה תקפה גם לצד היהודי שעובר גם הרג של חפים מפשע + הסתה ותעמולה
ויוליד עוד מתנגדים למאבק הדמים בצד היהודי.

זה לא ייגמר לעולם...
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קודם כל, אני לא טוען שכל חייל ישראלי הוא נאצי, אתה אאל"ט מתבלבל עם העמדה של איציק. ואני גם לא מעודד פגיעה באזרחים אלא טוען שחיילים הם מטרה לגיטימית.

בכל מקרה, הסיבה לאי הסימטריה הזו היא שפשוט אין שום סימטריה בסיטואציה. ישראל היא כוח קולוניאלי כובש ומנשל. הפלסטינים הם ילידים מנושלים. ישראל שולטת על הפלסטינים, צבאית וכלכלית. הפלסטינים לא שולטים על ישראל בשום צורה, אין להם אפילו זכות שליטה עצמית אמיתית, אלא במסגרת מאד מצומצמת שישראל מאפשרת להם.

באותה מידה שבה אינדיאני מנושל שלוחם במתיישבים לבנים באמריקה הצפונית לא שקול למתיישב לבן שלוחם ומנשל אזרחים אינדיאנים. או שצ'כים שלחמו בחיילי וורמאכט ואפילו פגעו באזרחים גרמנים לא היו שקולים לחיילים גרמנים שנישלו אזרחים צ'כים ורצחו אותם. אפס סימטריה.

עכשיו, לדעתי המאבר הפלסטיני האלים כלפי אזרחים ישראלים הוא באמת חסר תועלת ורק גורם לאיבה ונותן תירוץ למשטר הציוני להרחיב את הנישול. אבל כשאני אומר שזו תוצאה של הנישול זה הסבר של המצב, לא תמיכה בו. ולכן אני מזכיר שוב ושוב שאני בעד סיום הכיבוש, משטר האפרטהייד, הליך הטיהור האתני והעליונות היהודית בארץ (קרי שיוויון אזרחי מוחלט בין הים לירדן ופיצויים שיבטיחו שיוויון כלכלי כמה שאפשר) בדיוק כי זו הדרך היחידה לסיים את האלימות הזו.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 11 פברואר 2023, 16:32 קודם כל, אני לא טוען שכל חייל ישראלי הוא נאצי, אתה אאל"ט מתבלבל עם העמדה של איציק.
אני גם לא טוען שכל חייל ישראלי הוא נאצי, זה רק כ 60% עד 70% מהם להערכתי. זה מספיק כמובן כדי להגדיר את צבא הכיבוש כארגון טרור.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 11 פברואר 2023, 17:12 אני גם לא טוען שכל חייל ישראלי הוא נאצי, זה רק כ 60% עד 70% מהם להערכתי. זה מספיק כמובן כדי להגדיר את צבא הכיבוש כארגון טרור.
אוקי, אז אני גם לא מסכים עם זה. כמובן שהארגון כולו הוא טרוריסטי, מנשל וכו'. כמו בקנסו, נסכים שלא להסכים על הנקודה הזו.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

כמובן שבין המעמדות אין סימטריה, אני מסכים.
אני מתייחס להכלה של האקט.

אקט אחד הוא הרג בני אדם בשם נקמה/אדמה/הסתה
אקט אחר הוא התנכלות של חיילים בקו התפר בשם נקמה/אדמה/הסתה

ואם בן אדם מצליח להכיל רק אחד מן האקטים אז יש פה אי סימטריה..
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

למען הסר ספק
אני מתנגד לשניהם
וההודעה הראשונה שלי לא הייתה מופנת אל מישהו ספציפי
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 11 פברואר 2023, 14:40 שוב, לא פחות ממדהים שאנשים כאן רואים פגיעה בחיילי צה״ל.

לא ענית לשאלה. במלחמה, האם לתקוף לוחמי היריב זה מותר? ואם מבחינת הפלסטינים חיילינו הם היריב? עצוב , נרצה שכולם יחזרו בשלום.. אבל שוב- לשיטתך רק לצד אחד במלחמה מותר להלחם? זה בערך כמו שתגיד (עם כל ההבדלים) שזה שספגנו שער במשחק זה לא הוגן- כי מה פתאום ליריבה מותר להבקיע?
נערך לאחרונה על ידי תא מרבוטא ב 11 פברואר 2023, 22:20, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עידן סרור כתב: 11 פברואר 2023, 17:23 אקט אחד הוא הרג בני אדם בשם נקמה/אדמה/הסתה

אני אדגיש שוב: שום אקט לא מתרחש בוואקום. בניגוד לתפישה הליברלית, אנחנו לא אסופה של אינדיוידואלים שבמקרה חיים קרוב אחד לשני, אנחנו חברה וכל דבר שאנחנו עושים (ואפילו מאמינים) נובע מהמציאות הזו.
האקט הפלסטיני נעשה בקונטקסט של התנגדות לכובש מנשל, בעוד האקט הציוני נעשה בקונטקסט של כיבוש ונישול. זה כשלעצמו לא אומר שום דבר על האינדיוידואל (הפלסטיני יכול להיות זבל אנושי, בעוד הציוני יכול להיות אדם מקסים ונחמד מאד), אבל האקט עצמו לא יכול להיות מנותק מההקשר הפוליטי-היסטורי שלו. זה פשוט לא עובד ככה.
(וכמובן שהמציאות הזאת חלילה לא הופכת מוות של אף אדם לקל יותר, משמח וכו')
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

(תיקון מאוחר: מסתבר שמדובר בפרסום מחדש של מאמר מ-2014, כלומר המאמר המדובר כבר פורסם. אני מנסה להשיג עותק שלו ולקרוא אותו)

אז הולי שיט, עם הזמן מתחוור יותר ויותר שכחלק מהליך הטיהור האתני בפלסטינים, מדינת ישראל אשכרה הפעילה מספר לא מבוטל של מחנות ריכוז/עבודה בהם היא העבידה אלפי אזרחים פלסטינים (אם לא יותר), לצד מאות חיילים ממדינות ערב שנפלו בשבי. כיאה למחנות ריכוז, התנאים בהם היו מזעזעים וכמות גדולה של אסירים בהם מתו מסיבות שונות (סניטריה, תשישות, רעב, רצח במסווה של "בריחה" וכו').

(אזהרת קריאה לא פשוטה)
https://israelpalestinenews.org/israels ... 1948-1955/

יהיה מעניין מאד לקרוא את המחקר המלא כשהוא יתפרסם.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

pelegs כתב: 11 פברואר 2023, 17:48
עידן סרור כתב: 11 פברואר 2023, 17:23 אקט אחד הוא הרג בני אדם בשם נקמה/אדמה/הסתה

אני אדגיש שוב: שום אקט לא מתרחש בוואקום. בניגוד לתפישה הליברלית, אנחנו לא אסופה של אינדיוידואלים שבמקרה חיים קרוב אחד לשני, אנחנו חברה וכל דבר שאנחנו עושים (ואפילו מאמינים) נובע מהמציאות הזו.
האקט הפלסטיני נעשה בקונטקסט של התנגדות לכובש מנשל, בעוד האקט הציוני נעשה בקונטקסט של כיבוש ונישול. זה כשלעצמו לא אומר שום דבר על האינדיוידואל (הפלסטיני יכול להיות זבל אנושי, בעוד הציוני יכול להיות אדם מקסים ונחמד מאד), אבל האקט עצמו לא יכול להיות מנותק מההקשר הפוליטי-היסטורי שלו. זה פשוט לא עובד ככה.
(וכמובן שהמציאות הזאת חלילה לא הופכת מוות של אף אדם לקל יותר, משמח וכו')
לא כל כך מבין על מה ענית פה..
טענתי שהאקט מתבצע כתוצאה מהקשר פוליטי-היסטורי ולא הפוך.

אני לא חושב שפיגועים נגד האוכלוסיות הכי חלשות בחברה הישראלית פועל למטרת "התנגדות לכובש מנשל"
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

גם אני, ולכן אני לא תומך בפעולות כאלו. הן גם יוצרות בדיוק את האפקט ההפוך. אבל (כן, יש פה אבל):
1. הן משהו שקורה בכל סיטואציה כזו, בעבר בהווה ובעתיד, כולל כאלו ששיקרו לנו שהמאבק שלהן היה "פצפיסטי" כמו דרא"פ והודו.
2. הן לא סימטריות לפגיעה של צה"ל באזרחים פלסטינים.
3. השימוש בהן כדרך למחוק את המאבק הפלסטיני זה לא משהו שאני מוכן לשתף איתו פעולה.

לכן חשוב לי להבהיר שההקשר בהן פעולות כאלו מתבצעות הוא חשוב, ואי אפשר לנתח אותן באופן אינדיוידואלי ומנותק מההקשר הזה, או לטעון לאיזושהי סימטריה בין האוכלוסיות. וזה מה שהבנתי מהתגובה שלך, ששאלה למה אחת לא שווה לשניה.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תא מרבוטא כתב:
Asafasraf כתב: 11 פברואר 2023, 14:40 שוב, לא פחות ממדהים שאנשים כאן רואים פגיעה בחיילי צה״ל.

לא ענית לשאלה. במלחמה, האם לתקוף לוחמי היריב זה מותר? ואם מבחינת הפלסטינים חיילינו הם היריב? עצוב , נרצה שכולם יחזרו בשלום.. אבל שוב- לשיטתך רק לצד אחד במלחמה מותר להלחם? זה בערך כמו שתגיד (עם כל ההבדלים) שזה שספגנו שער במשחק זה לא הוגן- כי מה פתאום ליריבה מותר להבקיע?
אני לא כתבתי על הצד הפלסטיני, אלא על העובדה שמשתמשים כאן רואים פגיעה בחייל צה״ל כלגיטימית.
אותו משתמש לפי הידוע ומה שכתב כאן, הוא יהודי.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 11 פברואר 2023, 22:26
תא מרבוטא כתב:

אני לא כתבתי על הצד הפלסטיני, אלא על העובדה שמשתמשים כאן רואים פגיעה בחייל צה״ל כלגיטימית.

אני אוהד הפועל, אבל אני עדיין חושב שלגיטימי להבקיע נגדנו שער.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםתא מרבוטאKingAlpaca
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 11 פברואר 2023, 22:26
תא מרבוטא כתב:

גם אני לא כתבתי על הצד הפלסטיני ואתה יודע. השאלה היא אם פגיעה בחיילים היא חלק מהמחיר של מלחמה או פשע חריג. לשיטתי חייל שמשרת בצבא מעמיד עצמו ביודעין בסיכון כחלק מהתפקיד. כמו כבאי או מציל או מתאגרף. קשה, מסוכן אבל חלק מהעסק. ממה שאני מבין ממך כשאויב פוגע בחייל הוא עושה משהו אסור, שזה בערך לומר לשריפה או לגלים בים שאסור להם לפגוע הכבאי או במציל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אדם שחושב שזה לגיטימי להרוג אלפי ילדים פלסטינים, לא מבין איך מישהו יכול לחשוב שזה לגיטימי לפלסטיני לפגוע בחיילים של הצבא שהרג אלפי ילדים פלסטינים. אובייקטיביות טהורה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacaאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

סולימאן עבד אל-חלים ריאן מעולם לא ידע יום אחד של חירות אמיתית. כל חייו היו רצף אחד ארוך של אלימות והתעמרות מצד בחורינו המצויינים. אתמול מתנחל רצח אותו.
שגרה של פלסטינים תחת דיקטטורה צבאית (כבר 55 שנה).
את הציונים זה לא ממש מעניין. הם רוצים שהשגרה הזו תימשך, ויקראו לה דמוקרטיה.

D&3
קיבל.ה  818 לייקים

צריך לשלוח מכתב זועם לאל ג'זירה( ולבערך כל עיתוני העולם) כי הגזענים שונאי הערבים האלה כתבו שהיה מדובר בפיגוע, רק כי הדורס הוא ערבי, בושה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Hapolo כתב: 10 פברואר 2023, 15:53
ofri כתב: 10 פברואר 2023, 14:32 2 נרצחים בפיגוע דריסה ברמות בירושלים בינהם ילד בן 6
איזה פיגוע מתועב. לדרוס בכוונה תחילה אזרחים ברחוב ובפרט ילד בן 6. תחי ההתנגדות, כמה brave
אכן, מתועב.
אבל בגזרת האומץ - כמה אמיץ זה לדכא מליוני בני אדם כשאתה חמוש מכף רגל ועד ראש, ובהם אתה יורה על זריקת אבן?
שליחת תגובה