חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני אגיד את זה שוב-
החלאה עודד אנשים לבצע פיגועי התאבדות, זה לא "לתמוך בארגון"
גם לבצע פיגוע התאבדות זה חלק מהמאבק הפלסטיני, אנחנו גם נסגוד לאנשים כאלה?

ושוב, אנחנו חיים בפלנטה נפרדת, את המשפט "לכן במידה רבה חברות בגי'האד האיסלמי היא לגיטימית יותר מאשר חברות בצה"ל." אני לא מקבל
ובערך כל המדינות בעולם המערבי לא מקבלות, אם כבר להפך
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 05 מאי 2023, 08:58 אני אגיד את זה שוב-
החלאה עודד אנשים לבצע פיגועי התאבדות, זה לא "לתמוך בארגון"
גם לבצע פיגוע התאבדות זה חלק מהמאבק הפלסטיני, אנחנו גם נסגוד לאנשים כאלה?

ושוב, אנחנו חיים בפלנטה נפרדת, את המשפט "לכן במידה רבה חברות בגי'האד האיסלמי היא לגיטימית יותר מאשר חברות בצה"ל." אני לא מקבל
ובערך כל המדינות בעולם המערבי לא מקבלות, אם כבר להפך
אה, אתה לא מקבל... זה מה שחשוב. מה שאתה מקבל.
שום ניסיון לצדק אובייקטיבי. דון קורליאונה: אם אני הורג אחרים זה בסדר, אם הורגים את החברים שלי, לא בסדר. מוסר של מאפיה.

וממש מפתיע שהמצפן של העולם המערבי הוא המצפן שלך. זה שאמר אמן על ההתקפה על עיראק בטענות שקריות מומצאות, שהרגה מאות אלפי אנשים בשם המאבק מפוברק בציר הרשע, זה שתמך בשואה שהמיטו האמריקאים על וייטנאם שהרגה יותר משני מליון בני אדם, בשם מאבק מומצא בשד הקומוניסטי. זה שנחרד מהכיבוש הרוסי באוקראינה, אבל עוצם את עיניו מול הרג הלתי נגמר של מאות אלפי בני אדם בתימן, כדי לשרת את האינטרסים של בריטניה ואמריקה.
אתה בהחלט נתלה באילנות גבוהים.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מנטליות של טרום חובה
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"איזו חברה מושחתת יצרנו כאן. איפה שלא נסתכל ישראלים לא מסוגלים לראות פלסטינים כבני אדם. אין מצב שפלסטינים אוהבים את הילדים שלהם; אם הם דוברים רהוטים, מקיימים מאבק לא אלים ויש להם בת שעונה על סטנדרט היופי הישראלי אז הם לא פלסטינים. ואם הם קוראים להימנע מנקמה הם בטח משקרים.
אנשים בעמדות השפעה ומערכות שלמות עסוקות בלייצר דמוניזציה של עם שלם, של מיליוני אנשים."

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

D&3 כתב:מנטליות של טרום חובה
חבל על המאמץ שלך.
איראן, חיזבאללה, חמאס, ג׳יהאד וכול החבורה הם לגיטימיים מבחינת חלק מהחברים כאן.
בדעה שלהם יש פחות תמיכה מאשר במכבי פתח תקווה.

Sent from my iPhone using Tapatalk
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 06 מאי 2023, 11:42 בדעה שלהם יש פחות תמיכה מאשר במכבי פתח תקווה.
פעם אחרונה שבדקתי ישנם עשרות מליוני אזרחים איראנים שתומכים במדיניות החוץ של המדינה שלהם + מליוני אזרחים פלסטינים + מליוני אזרחים לבנונים שיעים.
אני שם בצד את השקר שכתבת עלי ועל אחרים כאן (חבל על המאמץ, בפרפרזה על דבריך), אבל בחייאת - יש באיזור פי כמה וכמה אנשים שתומכים בארגונים הללו מאשר אנשים שמחזיקים בדעה שלך. בוודאי כמה סדרי גודל יותר מאשר אוהדים למכבי פ"ת. זה שהם לא נחשבים לבני-אדם לגיטימיים בעיניך לא משנה את המציאות הזו.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

רק תזכיר לי מי כתב על התמיכה בדעות כמו שלך באזור? כתבתי על מדינת ישראל.
אם אתה מתכוון לשחק אותה טיפש, אז אני אעשה את זה פשוט:
לפי הבחירות במדינת ישראל, כמות האנשים שתומכת בדעה שלך ושל דומיך היא פחות מ-10 מנדטים ואני סופר לארג׳.
אם לא הבנת את השימוש באוהדי מכבי פתח תקווה, תתאמץ.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אבל הדעות של פלסטינים תחת שלטון מדינת ישראל מאד רלוונטיות ויש להן השפעה ישירה על מה שמתרחש בישראל: למשל, חמאס לא הולך לשום מקום, גם אם ישראל תפציץ חמישה מנהיגים שלו כל שבוע.
אני יודע שמגיל אפס חינכו אותך שכוח עובד, אבל מה לעשות שלפלסטינים יש סיבה לתמיכה הזו (בשביל מבוגרים: מציאות מטריאלית), והסיבה הזו לא תיעלם עד שהם לא יחיו כאזרחים שווים ולא תחת ממשל צבאי, או אזרחות סוג ד' במקרה הטוב.
(במידה דומה גם הדעות של לבנונים ואיראנים משפיעות במידה מסויימת על מה שקורה בישראל, ובוודאי על כיום הארגונים הנ"ל)
לכן, אתה צריך להתמודד עם העובדה שיש בארגוני ההתנגדות הפלסטינים "קצת יותר" תמיכה באשר במכבי פתח-תקווה, אחרת תישאר תקוע בסיטואציה הנוכחית.

...אבל זה ידרוש ממך הכרה במציאות ויכולת ניתוח פוליטית קצת יותר מתוחכמת מזו של ילד בן 14, אז לא הייתי מחזיק אצבעות שזה יקרה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

Asafasraf כתב: 06 מאי 2023, 15:26 רק תזכיר לי מי כתב על התמיכה בדעות כמו שלך באזור? כתבתי על מדינת ישראל.
לפי הבחירות במדינת ישראל, כמות האנשים שתומכת בדעה שלך ושל דומיך היא פחות מ-10 מנדטים ואני סופר לארג׳.

למה לשקר? אתה לא מתכוון במדינת ישראל, אתה מתכוון בקרב בני הגזע העליון שבמדינת ישראל.
ערביי ישראל הם 20% מהמדינה, וכמחציתם כל כך תומך בדיעות "מכבי פתח תקווה" שהם לא הולכים להשתתף בבחירות (לנוחותך).
תוסיף לזה את השמאל האמיתי בישראל, ויש לך נתח יותר גדול בישראל מאשר יש להפועל תל אביב או הפועל באר שבע.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsאדום מטלי
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

בקרב ״בני הגזע העליון״ (לדבריך) אין אפילו 3% שמחזיקים. בדעות שלך ואתה מוזמן להתאסלם ולהצטרף ל״בני הגע הנחות״ (לפי התפיסה שלך).

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אתם חושבים על עצמכם כעליונים ועל אחרים כנחותים, אבל אף אחד אחר לא חושב ככה.
ותודה שהבהרת את דבריך בדיוק רב, בדיוק כמו שהבנתי אותם מלכתחילה.
אתה כל כך גזען שאתה בכלל לא סופר 20% מאזרחי המדינה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

its-sick כתב: 06 מאי 2023, 17:04
Asafasraf כתב: 06 מאי 2023, 15:26 רק תזכיר לי מי כתב על התמיכה בדעות כמו שלך באזור? כתבתי על מדינת ישראל.

למה לשקר? אתה לא מתכוון במדינת ישראל, אתה מתכוון בקרב בני הגזע העליון שבמדינת ישראל.
ערביי ישראל הם 20% מהמדינה, וכמחציתם כל כך תומך בדיעות "מכבי פתח תקווה" שהם לא הולכים להשתתף בבחירות (לנוחותך).
תוסיף לזה את השמאל האמיתי בישראל, ויש לך נתח יותר גדול בישראל מאשר יש להפועל תל אביב או הפועל באר שבע.
מי שלא עולה למגרש שלא יבכה על תוצאת המשחק
הפוסט קיבל לייק אחדילד בן 6
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:אתם חושבים על עצמכם כעליונים ועל אחרים כנחותים, אבל אף אחד אחר לא חושב ככה.
ותודה שהבהרת את דבריך בדיוק רב, בדיוק כמו שהבנתי אותם מלכתחילה.
אתה כל כך גזען שאתה בכלל לא סופר 20% מאזרחי המדינה.
הם לא סופרים את עצמם ובני רשם את זה הכי פשוט שיש.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 06 מאי 2023, 23:03

יש לי תחושה שאלה שלא מצביעים זה לא בדיוק אלה שלחוצים מההבדל בין בר לב לבין בן גביר
נערך לאחרונה על ידי teknoboy ב 07 מאי 2023, 11:21, נערך פעם 1 בסך הכל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הם לא בוכים, הם יודעים שישראל תישאר נאצית כלפיהם גם אם יצביעו בהמוניהם
لا إله
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

היום נהרס עד אפר בית ספר יסודי בכפר ג'יב א-דיב ליד בית לחם.
הכיבוש ממשיך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ארז שדה כתב: 07 מאי 2023, 10:36 היום נהרס עד אפר בית ספר יסודי בכפר ג'יב א-דיב ליד בית לחם.
הכיבוש ממשיך
דיווח של יובל אברהם:

הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 07 מאי 2023, 00:15
its-sick כתב: 06 מאי 2023, 17:04 למה לשקר? אתה לא מתכוון במדינת ישראל, אתה מתכוון בקרב בני הגזע העליון שבמדינת ישראל.
יש לי תחושה שאלה שלא מצביעים זה לא בדיוק אלה שלחוצים מההבדל בין בר לב לבין בן גביר
שנה שלמה פמפמתם את הקשקוש הזה ובינתיים
- פי 2.5 יותר הרוגים במגזר הערבי (לעומת ירידה של 17% בממשלה הקודמת)
- ביטול אגף סיף
- הקפאת התקציבים לחברה הערבית ולתוכניות לשיפור החינוך, התשתיות וכו'
- הקפאת תקציבים למאבק בפשע בחברה הערבית
- עיקור הועדה הבין משרדית לעניני החברה הערבית
- ערימה של חוקים בקנה למיסוד האפליה נגד ערבים

ולמי שקורא את האשכול הזה אז כנראה שגם המצב בשטחים הוא לא משהו בחודשים האחרונים
הפוסט קיבל לייק אחדילד בן 6
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 07 מאי 2023, 14:31
teknoboy כתב: 07 מאי 2023, 00:15

שנה שלמה פמפמתם את הקשקוש הזה ובינתיים
- פי 2.5 יותר הרוגים במגזר הערבי (לעומת ירידה של 17% בממשלה הקודמת)
- ביטול אגף סיף
- הקפאת התקציבים לחברה הערבית ולתוכניות לשיפור החינוך, התשתיות וכו'
- הקפאת תקציבים למאבק בפשע בחברה הערבית
- עיקור הועדה הבין משרדית לעניני החברה הערבית
- ערימה של חוקים בקנה למיסוד האפליה נגד ערבים

ולמי שקורא את האשכול הזה אז כנראה שגם המצב בשטחים הוא לא משהו בחודשים האחרונים
כנראה שמה שנראה לך כמו הבדל עצום הוא מבחינתם ניואנס לא משמעותי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

זה לא העניין, טכנובוי. זה כן מפריע להם.
אם נחזור לאנלוגיה של בני12 על מי שלא עולה למגרש -
אתה לא עולה למגרש כאשר ברור לך שמשתתפים אחדים במשחק הם גם אלה שקובעים את חוקי המשחק, ואז אין משמעות להשתתפות שלהם.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אני בטוח שההשלכות המעשיות מפריעות להם.
זה לא שהם סטואיקנים.
אבל מהצד זה נראה כאילו שההבדל בין הממשלות השונות לא כזה משמעותי. (עריכה: משמעותי מבחינתם)

דוגמה שמבוססת על האנלוגיה של בני12:
נגיד שהקבוצה השנייה החליטה שהמשחק יהיה לא 11 נגד 11, אלא 11 נגד 250. נגיד שעכשיו יש בחירות, ומחנה השלום מציע שהמשחק יהיה 11 נגד 240. לא כזה מוזר של-11 ההם זה לא נראה קריטי.
נערך לאחרונה על ידי teknoboy ב 07 מאי 2023, 18:18, נערך פעם 1 בסך הכל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליpelegs
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 07 מאי 2023, 16:05 אני בטוח שההשלכות המעשיות מפריעות להם.
זה לא שהם סטואיקנים.
אבל מהצד זה נראה כאילו שההבדל בין הממשלות השונות לא כזה משמעותי.

נגיד שהקבוצה השנייה החליטה שהמשחק יהיה לא 11 נגד 11, אלא 11 נגד 250. נגיד שעכשיו יש בחירות, ומחנה השלום מציע שהמשחק יהיה 11 נגד 240. לא כזה מוזר של-11 ההם זה לא נראה קריטי.
מחנה השלום הציע שזה יהיה 60 נגד 100 אבל הם מתעקשים שעד שזה לא יהיה 11 נגד 11 הם ישחקו 11 נגד 250
מי שחושב שהשוויון יגיע באיזה מפץ גדול ולא בתהליך חי בסרט
הפוסט קיבל 2 לייקיםAsafasrafילד בן 6
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 07 מאי 2023, 16:22
teknoboy כתב: 07 מאי 2023, 16:05 אני בטוח שההשלכות המעשיות מפריעות להם.
זה לא שהם סטואיקנים.
אבל מהצד זה נראה כאילו שההבדל בין הממשלות השונות לא כזה משמעותי.

מחנה השלום הציע שזה יהיה 60 נגד 100 אבל הם מתעקשים שעד שזה לא יהיה 11 נגד 11 הם ישחקו 11 נגד 250
מי שחושב שהשוויון יגיע באיזה מפץ גדול ולא בתהליך חי בסרט
יכול להיות שהם חולקים על ההערכה המספרית הזאת שלך וחושבים יותר בכיוון שאני הצעתי?
עריכה: כשראשי מחנה "השלום" נרתעים מ"הזועבי'ז" וכו' וכו', יש מצב שאתה באמת קצת נסחף עם ההערכה שלך.

דבר שני, נראה לי שמי שחושב שהיהודים בישראל יתפרקו מהפריבילגיות שלהם מרצונם לאורך זמן הוא זה שחי בסרט, אבל אולי יתחולל איזה תהליך מפתיע שיגרום למהלך יוצא דופן (ברמה של ההיסטוריה האנושית) שכזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

"מחנה השלום" זה אלו שיצאו לעוד סבב טבח בעזה, והגדילו משמעותית את הפגיעה בפלסטינים בגדה, כן?
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בהמשך לעניין המעצרים המנהליים, אני ממליץ לצפות בדיון הזה על ההיבטים המשפטיים (האפלים...) של הכיבוש. הדיון עוסק בעיקר במאסרים ובמעצרים מנהליים, ועד כמה ישראל משתמשת בכלים משפטיים כזרוע להעמקת השליטה והדיכוי הפלסטיני, תוך הפרה מתמדת של הדין הבינלאומי.
ההסברים הם מתוך עולם המשפט, ולכן הם הרבה פעמים טכניים ולא רגשיים או 'מוסריים', וזה גם מה שמחריד כאן, הכל נעשה במין קרירות ונקיות של חוק.
מקצועי ומרתק, למי שיש סבלנות.

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הדיכוי וההשפלה - אלף צורות להם.

חיילים השתלטו על בניין פרטי בחווארה והשחיתו אותו, הצבא סירב לפתוח בחקירה
בעלי הבניין הגיש תלונה לצבא באמצעות ארגון "יש דין", וצירף תיעוד של דירות מלאות בנייר טואלט, צרכים ושקיות אשפה. בצבא טוענים שהבניין נתפס באישור מח"ט שומרון,

ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

אדום מטלי כתב: 11 מאי 2023, 12:00 הדיכוי וההשפלה - אלף צורות להם.

חיילים השתלטו על בניין פרטי בחווארה והשחיתו אותו, הצבא סירב לפתוח בחקירה
בעלי הבניין הגיש תלונה לצבא באמצעות ארגון "יש דין", וצירף תיעוד של דירות מלאות בנייר טואלט, צרכים ושקיות אשפה. בצבא טוענים שהבניין נתפס באישור מח"ט שומרון,

הכי מוסרי בעולם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עוד סוג של נזק היקפי, וכמו כל שאר הסוגים לא ברור מה הוא אמור להשיג חוץ מלעורר שנאה כלפי ישראל

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני אזרח סוג מת.

תאמר נפאר
11 במאי 2023.
עיתון הארץ

תוך כדי דפדוף בפייסבוק ראיתי תמונה של מישהו מניף את השלט "אזרח סוג מת". לא התעכבתי לראות מי הניף, מי העלה את זה כפוסט ואיזה קאפשן הוסיפו. שמרתי את התמונה, והתחלתי לשלוח לחברים בווטסאפ. משהו בשלט נתן לי אגרוף בבטן, לא יודע אם זה כי אני אזרח סוג מת, או כי אני חי מחרוזים ופאנצ'ים וחשבתי איך לא חשבתי על זה לפני.

כמה קלה היד על ההדק כשמול היורה יש חזות ערבית, וכמה קשה להתעורר כל בוקר ולחשוב על משהו אחר חוץ מהרצח. כמה קשה ליצור, לכתוב ולשיר מתחת לשמים השחורים הללו (זה הפסיק להיות ענן שחור מזמן, השמים הכחולים חלפו כבר). כמה מתסכל להיות אמן לא חופשי, לחשוב שמצאת לך חירות בגודל עט ודף, או מסך לפטופ, או בגודל במה שאתה מקפץ עליה ומרגיש חופש, אבל בתכלס, 23 שנים אחרי קריירת מוזיקה לוחמת חופש, אתה מגלה שהנושאים בוחרים בנו ולא אנחנו בהם. אנחנו מקשטים, מחברים, מטאפורה פה אלגוריה שם, אבל הכל במגרש המשחקים של המוות הזה.

אוי כמה אני רוצה לכתוב על סמי ז"ל, בן דודי, בן גילי, בן כיתתי, ושותפי לכל השטויות שעשינו כשהיינו קטנים. כמה בא לי לחלוק סיפורים על איך קינאתי בו כשהיה הילד הכי חתיך בשכונה ותמיד הבנות רצו אותו ואני הייתי נהג הדייטים הבודד שלו. כמה בא לי לצחוק על זה שקנה ואן והיה נהג ההופעות שלנו כשעשינו הופעות חינם בהתנדבות ליום הנכבה, יום האדמה, הפגנה נגד הרס בתים, נגד המצור בעזה (הרי נולדנו להקריב, לא? אז למה לא גם את הכיס? זה נכבה חביבי, לא חגיגת יום עצמאות עם מאות אלפי שקלים להופעה). תמיד בתקציב ההפקות המוגבל של יום הנכבה שמו של האמן לא מופיע, הוא מתנדב למען המטרה. אבל הנהג שמביא אותו כן מקבל איזו אלפייה או שתיים. אבל כסף הולך וחוזר, זיכרונות הולכים וחוזרים, סמי ושאר 70 הנרצחים מתחילת השנה הלכו וזהו.

בסרטון המצמרר שצולם ליד גן נר בגלבוע, דיאר עומרי דווקא כן ניסה ללכת מהמוות, הוא ישב ברכב שלו וסירב לצאת, ואז ראה אקדח וקם להדוף אותו, הוא הפיל אותו ואז הוא הפנה לו את הגב אפילו, אבל גם זה לא מספיק, הוא הלך מהמוות ולא יחזור.

השם עומרי בפני עצמו מצמרר, פירושו "החיים שלי". כשמישהו נפטר אנחנו אומרים "אעטאק עומרו", יעני "הוא נתן לך את החיים שלו", אז "עומרי אעטאק עומרו", אבל זו לא משכנתה לחיים, זו הלוואה לטווח ממש קצר, הוא נתן את חייו לנרצח הבא.

והמוות מכוער, גאוותן ולא מתחרט. איך היורה עומד איתן, גבר־גבר, כמו איזה גיבור סרט אקשן משנות ה–90. היה חסר רק שיגיד "ייפי־קא־יי מאד'רפאקר". הוא עמד כמו מקצוען ממוקד על ה"מטרה" שדומה בתווי הפנים שלה ובמבטא שלה למה שתלו לו על המטווח או בתודעה, באנג באנג באנג באנג באנג ו… קאט, תחתוך את זה ותערוך לטריילר של המשמר הלאומי של בן גביר.

לראות את האחר כשווה מתחיל בהימנון ששרים. שאר הסימפטומים כמו הפשע והפיגועים, הכל ייעלם אחרי תיקון היסטורי שלו

מה יכתבו בתגובות לכל פוסט וכתבה? "מגיע לו", "הגנה עצמית", "פחד על חייו", או במקרה הכי טוב: "סובל ממחלה נפשית", "עשב שוטה". וכן יהיו כמה שיגנו את זה, אבל מי יקלוט שזה סימפטום, מי יקום וייקח אחריות ויגיד, "מאז קום המדינה אין אנו רואים בערבים שווים".

המודע של הימנים מסכים פה עם התת־מודע של השמאל הציוני, ושניהם מונעים מתוך תחושות גאווה, עליונות ו"פחד על חייהם". ולנו, הפלסטינים, אין את הזכות אפילו לפחד על חיינו. הוא ראה ערבי, אז אוטומטית הוא בהיכון כי ערבים רוצחים, אז למה לקחת צ'אנס, למרות שלפי אותה נוסחה אפשר להצדיק לינץ' בנוסעי רכב ישראלי שנכנס בטעות לרמאללה. מה, אסור לפחד שזה מסתערב? (ראיתם את "פאודה" בנטפליקס, ובשטחים כל ילד וילדה ראו אותה מחלון הבית).

לראות את האחר כשווה מתחיל כבר בהמנון ששרים, שם זה מושרש ושם זה דורש טיפול. שאר הסימפטומים כמו הפשע המשתולל, הפיגועים, הביבי, הבן גביר, הכל ייעלם אחרי התיקון ההיסטורי הזה.

הנכבה נשארה, סימפטומים הולכים וחוזרים, סמי ודיאר הלכו, וכנראה שאנחנו נלך אחריהם, אתמול לפני מחר, בינתיים אנחנו מתים מנשק ערבי בלתי חוקי ונשק יהודי חוקי, ואני אזרח סוג מת. וערבי טוב זה ערבי עם עט, אז אני אכתוב ואשיר, ולמה להתנדב רק להופעות נכבה, אני אתנדב גם לצד היהודי, גם עם השיר הזה אני אופיע בחינם, תפדלו יא עומרי:

כל עוֹד בלֵבב פנימה

נפש כל האזרחים הומייה

וּלפאתי מזרח קדימה

עין לשוויון צופייה

עוד לֹא אבד מצפוננו

לשאול כמה סבל נגרום בשביל עצמאותנו

להתנצל שאנחנו עם שכבש

ארץ שדורשת שם ודגל חדש.

הכותב אמן וזמר ראפ.
הפוסט קיבל לייק אחדארז שדה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

גם פה בפורום, אנשים שכתבו דברים דומים (למשל, אני) זכו לשלל כינויים מזלזלים\פוגעניים, אבל הנה, אנשי המערכת *שוב* אומרים בפומבי את מה שאנחנו אמרנו ומאשרים שצדקנו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacaאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ההסטוריון פרופסור גדי אלגזי. ממליץ למי שיכול לקרוא אותו יותר.

מה שחסר לי קצת בתיאור ההסטורי שלו הוא רק התזכורת של מקור האוכלוסיה של עזה. רוב האנשים בעזה הם אנשים שגירשנו פעם באכזריות מהכפרים והעיירות שלהם, כדי לייצר לעצמנו מדינה יהודית. חוץ מזה, חומר קריאה חשוב לכל מי שלא מבין למה הם כל כך טרוריסטים, ומה פתאום הרעים האלה יורים רקטות.

"... ההפרדה והסגר והגדר מאפשרים מאז שימוש אפקטיבי יותר בענישה קולקטיבית נגד אסירי המחנה. הם שם ואנחנו כאן יאפשר לספר לאזרחים בצד השני של חומות הכלא ששם, במקום האסור, בעצם יכלו להתנהל חיים טובים, אילו האסירים רק ידעו להתנהל כמו שצריך, לגייס השקעות, להפוך את מי הים למים טובים לשתייה, להפוך את החול לזהב טהור. במקום זה האסירים סובלים (באשמתם), צמאים (באשמתם), מתייסרים (באשמתם) ומדי פעם מתפוצצים. המצוקה תעלה על גדותיה, פעם אחר פעם. מדי פעם הם יתפרצו, ואז ייערכו במקום פעולות שיטור.
מה נשתנה? מה שנשאר ליושבי המחנה המגודר לעשות הוא להמאיס את החיים על האנשים השנואים שמעבר לחומות, אלה שיכולים להרשות לעצמם להתעלם ממצוקתם, מעצם קיומם. האנשים האלה הם אנחנו. "

ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

אדום מטלי כתב: 13 מאי 2023, 14:35 ההסטוריון פרופסור גדי אלגזי. ממליץ למי שיכול לקרוא אותו יותר.

מה שחסר לי קצת בתיאור ההסטורי שלו הוא רק התזכורת של מקור האוכלוסיה של עזה. רוב האנשים בעזה הם אנשים שגירשנו פעם באכזריות מהכפרים והעיירות שלהם, כדי לייצר לעצמנו מדינה יהודית. חוץ מזה, חומר קריאה חשוב לכל מי שלא מבין למה הם כל כך טרוריסטים, ומה פתאום הרעים האלה יורים רקטות.

"... ההפרדה והסגר והגדר מאפשרים מאז שימוש אפקטיבי יותר בענישה קולקטיבית נגד אסירי המחנה. הם שם ואנחנו כאן יאפשר לספר לאזרחים בצד השני של חומות הכלא ששם, במקום האסור, בעצם יכלו להתנהל חיים טובים, אילו האסירים רק ידעו להתנהל כמו שצריך, לגייס השקעות, להפוך את מי הים למים טובים לשתייה, להפוך את החול לזהב טהור. במקום זה האסירים סובלים (באשמתם), צמאים (באשמתם), מתייסרים (באשמתם) ומדי פעם מתפוצצים. המצוקה תעלה על גדותיה, פעם אחר פעם. מדי פעם הם יתפרצו, ואז ייערכו במקום פעולות שיטור.
מה נשתנה? מה שנשאר ליושבי המחנה המגודר לעשות הוא להמאיס את החיים על האנשים השנואים שמעבר לחומות, אלה שיכולים להרשות לעצמם להתעלם ממצוקתם, מעצם קיומם. האנשים האלה הם אנחנו. "

אני מסכים שהאחריות על הפליטות המתמשכת בעזה היא שלנו, אבל כדי שהציבור בישראל יתעורר ויכיר במציאות הזאת ויפעל לשנות אותה צריך לעורר את המודעות למצור על עזה, הבעיה היא שמדיניות של טרור כלפי אזרחי ישראל מעוררת רק שנאה, הקצנה ימינה ורצון לנקמה, רק מאבק בלתי אלים יכול לפקוח את עיניו העצומות של הציבור בישראל לראות את הכאב והסבל של תושבי הרצועה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

רשימת שמות נרצחים בעזה בסבב הטבח הנוכחי:

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ארז שדה כתב: 13 מאי 2023, 17:12
אדום מטלי כתב: 13 מאי 2023, 14:35 ההסטוריון פרופסור גדי אלגזי. ממליץ למי שיכול לקרוא אותו יותר.

אני מסכים שהאחריות על הפליטות המתמשכת בעזה היא שלנו, אבל כדי שהציבור בישראל יתעורר ויכיר במציאות הזאת ויפעל לשנות אותה צריך לעורר את המודעות למצור על עזה, הבעיה היא שמדיניות של טרור כלפי אזרחי ישראל מעוררת רק שנאה, הקצנה ימינה ורצון לנקמה, רק מאבק בלתי אלים יכול לפקוח את עיניו העצומות של הציבור בישראל לראות את הכאב והסבל של תושבי הרצועה.
ארז, אתה מוזמן להתקשר לתושבי כלא עזה ולהציע להם את רעיון המאבק הלא אלים שלך. הם אולי לא חשבו על זה אף פעם, ייתכן ויחשבו שזה רעיון חכם.
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

אדום מטלי כתב: 14 מאי 2023, 01:03

ארז, אתה מוזמן להתקשר לתושבי כלא עזה ולהציע להם את רעיון המאבק הלא אלים שלך. הם אולי לא חשבו על זה אף פעם, ייתכן ויחשבו שזה רעיון חכם.
אני לא כזה גאון, זה לא רעיון שלי, תשאל את מובארכ עוואד.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ארז שדה כתב: 14 מאי 2023, 06:10
ההערה שלי לא הייתה ברצינות...
אני לא יודע אם אתה גאון או לא, הרעיון הזה שלך לא כל כך מוצלח, כאמור.
תשאל אגב את מובראק עוואד אם זה עזר לו, ואם למרות שקרא להתנגדות לא-אלימה, לא טוהר אתני פעם שניה, וגורש מביתו ומארצו על ידי המשטר בישראל (באישור וברכת בית המשפט הגבוה ל"צדק", ןהסמולן אהרון ברק)
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

אדום מטלי כתב: 14 מאי 2023, 08:50

תשאל אגב את מובראק עוואד אם זה עזר לו, ואם למרות שקרא להתנגדות לא-אלימה, לא טוהר אתני פעם שניה, וגורש מביתו ומארצו על ידי המשטר בישראל (באישור וברכת בית המשפט הגבוה ל"צדק", ןהסמולן אהרון ברק)
גם התנגדות אלימה וגם התנגדות לא אלימה הם מאבק ארוך ומתמשך, ההבדל הוא שאלימות מובילה לאלימות והתנגדות בלתי אלימה למרות שגם אותה אפשר לדכא כפי שקרה במקרה של מוברכ עוואד יכולה לעורר שיתוף פעולה מצד האוכלוסיה של הצד המדכא, ומצד דעת הקהל העולמית יותר מאשר אלימות הצלחה וכישלון יכולים להיות ב2 המקרים.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ארז שדה כתב: 14 מאי 2023, 09:01
אדום מטלי כתב: 14 מאי 2023, 08:50
גם התנגדות אלימה וגם התנגדות לא אלימה הם מאבק ארוך ומתמשך, ההבדל הוא שאלימות מובילה לאלימות והתנגדות בלתי אלימה למרות שגם אותה אפשר לדכא כפי שקרה במקרה של מוברכ עוואד יכולה לעורר שיתוף פעולה מצד האוכלוסיה של הצד המדכא, ומצד דעת הקהל העולמית יותר מאשר אלימות הצלחה וכישלון יכולים להיות ב2 המקרים.
נתחיל מהסוף: דעת הקהל העולמית לא מתעניינת כל כך, ונקבעת בעיקר על ידי כלי התקשורת המוטים, שמונעים מכסף ועל ידי הממשלות של אותן מדינות. למרבה הצער, זה לא עובד לפי שום מצפן מוסרי, אלא לפי האינטרסים של אותן מדינות. לכן התנגדות שקטה כמו שהייתה מאז הנכבה ועד פחות או יתר האינתיפאדה הראשונה, לא קידמה שום סימפתיה לפלסטינים בעולם.

נעבור לאוכלוסית הצד המדכא: קבוצה שיש לה עליונות ויתרון על קבוצה אחרת, לעולם לא תוותר על הפריוולגיות שלה מרצונה, אין כאן שום עניין של רחמים או סימפטיה. היא תוותר על הפריוולגיות שלה באחד משני המקרים: או שהיא תשלם מחיר מאד גבוה על העליונות שלה (הרבה דם, בעיקר), או שכוח חיצוני יגרום לה להפסיק את הדיכוי (לחץ כלכלי).
(אני יכול להזכיר, במקרה הפרטי של השטחים הכבושים של 67, ש-20 שנה הם ישבו בשקט, התנגדו בצורה לא אלימה, ורק חטפו עוד דיכוי. רק בגלל התנגדות האלימה של האינתיפאדה הראשונה, ישראל התעוררה טיפה להכרה שיש בכלל בעיה. שום התנגדות לא-אלימה עד אז לא הביאה כלום).
אשמח אם תביא דוגמא אחת של קולוניאליזם שנפסק, והעם המדכא ויתר על הקולוניאליזם בגלל סימפטיה והבנה של האנשים אותם דיכא, סימפטיה שנצרה בעזרת התנגדות לא אלימה.

הסטורית, מה שאתה אומר פשוט לא נכון - אלימות אולי מביאה לאלימות, אבל בעמים שהיו תחת קולוניאליזם היא בסופו של דבר הביאה לחירות (דרום אפריקה, קניה, הודו, אלג'יריה, קונגו...יש עוד).
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מוחמד אל כורד, בן שיח' ג'ראח בירושלים.
כאן בוידאו הוא מראה למראיינת איך התקשורת העולמית מסתירה את האמת על המציאות בפלסטין/ישראל, ובכך תומכת באפרהייד הישראלי. הוא חכם, דובר רהוט, ועונה על הרבה שאלות שנשאלות כאן בפורום. כדאי מאד לקחת שעה ולהקשיב לו (בעיקר מי שמחפש אמת, ולא הצדקות למה שהוא חושב).

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

רובנו שמים לב לעוולות שישראל מחוללת רק כשקורה משהו דרמטי, כמו טבח בעזה, או הפוגרום בחווארה. אבל העוולות מתחוללות כל יום. למען הטיהור האתני צרר למרר את החיים באופן רציף.

"...דבר אחד יודעים לעשות בממשלה הזו היטב: לבזוז את רכושם ולמרר את חייהם של פלסטינים נטולי הגנה. על מנת לעשות זאת, הם לא צריכים לעשות הרבה: כל מה שהם צריכים לעשות זה לאפשר למתנחלים אלימים לעשות ככל העולה על רוחם. הם כבר יודעים מה לעשות. "

שליחת תגובה