חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 25 דצמבר 2022, 13:20
תא מרבוטא כתב:
Asafasraf כתב: 25 דצמבר 2022, 11:15

מהצד השני הובאו לכאן מקרים שהיו לפני הקמת התנועה הציונית כלפי יהודים.
בנוסף, החברים כאן טענו שטבח מערת המכפלה הוא זה שהחל את הפיגועים כנגד יהודים, רק ששכחו לציין רצח של שני מטיילים יהודים בואדי קלט 3 חודשים לפני הטבח, ואת פיגועי הירי בשטחים.
תאוות דם על בסיס נקמות דת ורציחות על רקע חילול כבוד המשפחה כבר נותן בסיס לתרבות, כשאני לא מתייחס בכלל לחלק ממצב הגופות לאחר פיגועים/ לינצ׳ים באותה תקופה.
הפלסטינאים ממש לא נאצים לתפיסתי, אלא כאלה שלא באמת רוצים לחיות איתנו ביחד כאן.

Sent from my iPhone using Tapatalk
פיגועים לפני מערת המכפלה היו של אשף? לא שאשף זה ארגון לתת אבל אשף חתמו הסכם. חמאס לעומת זאת לא.
תא מרבוטא כתב:
Asafasraf כתב: 25 דצמבר 2022, 11:15

מהצד השני הובאו לכאן מקרים שהיו לפני הקמת התנועה הציונית כלפי יהודים.
בנוסף, החברים כאן טענו שטבח מערת המכפלה הוא זה שהחל את הפיגועים כנגד יהודים, רק ששכחו לציין רצח של שני מטיילים יהודים בואדי קלט 3 חודשים לפני הטבח, ואת פיגועי הירי בשטחים.
תאוות דם על בסיס נקמות דת ורציחות על רקע חילול כבוד המשפחה כבר נותן בסיס לתרבות, כשאני לא מתייחס בכלל לחלק ממצב הגופות לאחר פיגועים/ לינצ׳ים באותה תקופה.
הפלסטינאים ממש לא נאצים לתפיסתי, אלא כאלה שלא באמת רוצים לחיות איתנו ביחד כאן.

פיגועים לפני מערת המכפלה היו של אשף? לא שאשף זה ארגון לתת אבל אשף חתמו הסכם. חמאס לעומת זאת לא.
הטבח של גולדשטיין בוצע על ידי ימני קיצוני, שלא מייצג אותי, או את מדינת ישראל של אותה התקופה. אין סוף להקלות (ברור לי שישראל מדינה ריבונית ואש״ף לא).

איזה הקלות? בטרור חובה להלחם ואם מישהו בא לרצוח אותי לא מעניין אותי נקודתית אם יש לו עשרות צידוקים ומניעים. ואחרי שזה נאמר, לבוא ולומר שהפלסתינאים לא קרבן ואנחנו כן זה להתעלם מנתונים ששוב ושוב מובאים. הם לא שה תמים. וגם אנחנו לא. ממש לא. וגם *הטענה שהם התחילו* היא טענה שלכל הפחות אם אני שמרן היא *לא חד משמעית*. יש שיאמרו שהיא שגויה לגמרי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מדי פעם אנשים כותבים פה דברים כמו "בניגוד אליהם, אצלנו לא מהללים רוצחים אלא מענישים אותם".
ובכן...
https://www.mekomit.co.il/ps/124582

בצד החיובי: אולי הכהניסטים יצליחו לפגוע לעצמם ברגל ולדאוג שלבתי המשפט הבין לאומיים לא יישארו יותר תירוצים ויהיו חייבים להתערב.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

teknoboy כתב: 26 דצמבר 2022, 18:45 מדי פעם אנשים כותבים פה דברים כמו "בניגוד אליהם, אצלנו לא מהללים רוצחים אלא מענישים אותם".
ובכן...
https://www.mekomit.co.il/ps/124582

בצד החיובי: אולי הכהניסטים יצליחו לפגוע לעצמם ברגל ולדאוג שלבתי המשפט הבין לאומיים לא יישארו יותר תירוצים ויהיו חייבים להתערב.
בוודאי, עוד רגע קט בתי הדין הבינלאומיים יסיימו את הפסקת התה ויתפנו לבחון את ההיבטים המשפטיים של ההתנחלויות, גדר ההפרדה ופשעי המלחמה של צה"ל במבצע ליטני. stay tuned.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בתי הדין הבינ"ל נמצאים באותו הצד של המאבק העולמי הבין-אימפריאליסטי שישראל נמצאת בו. ראיון שום סיבה לחשוב שפתאום מדינות המערב תוותרנה על האינטרסים הגיאופוליטיים והכלכליים שלהן וישראל תתחיל לעמוד לדין על הפשעים שלה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

יש ידיעות מהשבוע האחרון שישראל תתחיל ליישם בקרוב את הגירוש במסאפר יטא, הריסות פה ושם יש כל הזמן כמובן אבל פה מדובר על פינוי של 14 כפרים על כל תושביהם (שבג"ץ הנא*י הכשיר לפני כמה חודשים כזכור)

אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אחרי שהעולם לא התרשם מזה שישראל הרשמית קוראת לדיפלומטיה "טרור" הוחלט לעלות מדרגה במתקפת הhasbara (או אולי לחדד נהלים?) ולקרוא לדיפלומטיה "מלחמה"
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

ישראל מוכיחה שאין כיבוש על ידי הטלת סנקציות על העם הפלסטיני שחי בשטחה
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
Yalla Hapoel
קיבל.ה  356 לייקים

המחבלים מהרשות באו ותמכו באסיר שהשתחרר שרצח את החייל.
חבל לא עיקלו להם את כל הכסף ועל הדרך ירו טיל למשרד של אבו מאזן.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

א. למה שלא לתמוך באסיר שהרג חייל? בישראל לא תמכו באסירים יהודים שהרגו חיילים בריטים? בישראל שמים בכלא כל מי שהורג חיילי אויב במלחמה?
ב. למה שיהרגו את הדמות הפוליטית הפלסטינית שהכי עוזרת להם לשמר את משטר העליונות היהודי בשטחים? אבו מאזן הוא משת"פ של ישראל ועוזר לה להבטיח "שקט" בגדה (שקט לישראלים, גהינום יום-יומי לפלסטינים).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Yalla Hapoel כתב: 08 ינואר 2023, 18:23 המחבלים מהרשות באו ותמכו באסיר שהשתחרר שרצח את החייל.
חבל לא עיקלו להם את כל הכסף ועל הדרך ירו טיל למשרד של אבו מאזן.
מה זה עיקלו להם כסף? הכסף שלך? זה נדבה? זה כספי המיסים של הרשות שגובה מתושבי הגדה. ללריסה טרימבובלר עיקלו כסף כי היא ביקרה את יגאל עמיר? מה עם מי שביקר את עמי פופר או את חגי סגל אחרי השחרור?

אם כבר, הטענה שלך צריכה להיות לאזרח ישראלי ערבי שרצח חייל שמגן על המדינה שלו (אני יודע שגם לזה יש תשובה אבל אם כבר הטענה היא אליו ולא לפלסתינים)
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הערה קטנה: גם אזרח ישראלי ערבי הוא פלסטיני.

אני מתעקש על זה כי מדובר באותו העם, והכינוי המגוחך "ערביי ישראל", או ההתייחסות לפלסטינים אזרחי ישראל כפשוט "ערבים" הוא עניין מלאכותי שנועד להפריד את הסטטוס של הפלסטינים אזרחי ישראל משאר הפלסטינים, לרסק אצלם את הזהות הפלסטינית ולדאוג שישראלים יהודים לא רואים בהם כאלו. זה הפרד ומשול קלאסי, ואני חושב שחשוב מאד שאנחנו ניאבק בניסיון המחיקה התרבותית ובהפרדה שהכינויים הללו עוזרים ליצור.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מה זה משנה על מה אתה מתעקש? מה אתה קשור? עם מגדיר את עצמו.
אני שמעתי גם ערבים ישראלים שרואים עצמם פלסטינים וגם כאלו שרואים עצמם ישראלים.
הבחירה היא שלהם, לא שלך.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 08 ינואר 2023, 21:41 מה זה משנה על מה אתה מתעקש? מה אתה קשור? עם מגדיר את עצמו.
אני שמעתי גם ערבים ישראלים שרואים עצמם פלסטינים וגם כאלו שרואים עצמם ישראלים.
הבחירה היא שלהם, לא שלך.
זה אותו הויכוח שיש בינינו תמיד - מדובר בשאלה קבוצתית, לא אינדיוידואלית. עובדתית מדובר באותו העם, וזה העם הפלסטיני. ככה הרוב המוחלט של הפלסטינים רואים בעצמם, וכנ"ל גם היסטוריונים וכמוהן אנשי רוח ופוליטיקאים פלסטינים. הגוף הפוליטי היחיד שמתעקש שלא לראות בהם פלסטינים הוא מדינת ישראל, שהיא האחראית העיקרית על ההפרדה של העם הזה לכמה קבוצות והיא זו שיצרה את הביטוי "ערבים ישראלים".

אתה לא יכול לבחור מה המוצא שלך, ולצורה בה אתה מגדיר את עצמך באופן אינדיוידואלי אין שום השלכה על השאלה הקבוצתית. אם אני מחר אפסיק לראות בעצמי יהודי, יהודי גרמניה לא יפסיקו להיות יהודים. בשאלת ה"ישראליות", לעומת זאת, כן יש מקום להגדרה אינדיוידואלית, מכיוון שלא מדובר בשאלה לאומית אלא פרטית. חלק מהפלסטינים בישראל רואים בעצמם ישראלים וחלק לא - ושתי הגישות לגיטימיות. כמובן שזה לא סותר את היותם פלסטינים.
Gur
קיבל.ה  53 לייקים

אם ערבי שנולד בישראל, מדבר עברית, בעל תעודת זהות כחולה ונהנה מרמת החיים הגבוהה ביותר לאוכלוסייה ערבית מחוץ למדינות המפרץ, מחליט להגדיר את עצמו כערבי ישראלי (ויש כאלה), נשמע לי פייר.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Gur כתב: 10 ינואר 2023, 10:49 אם ערבי שנולד בישראל, מדבר עברית, בעל תעודת זהות כחולה ונהנה מרמת החיים הגבוהה ביותר לאוכלוסייה ערבית מחוץ למדינות המפרץ, מחליט להגדיר את עצמו כערבי ישראלי (ויש כאלה), נשמע לי פייר.
סבבה, שיגדיר את עצמו איך שהוא רוצה, מבחינתי שיראה בעצמו צרפתי אמריקאי. אני מכבד את ההגדרה ברמה האישית.
אבל זה לא משנה את העובדה ש"ערביי ישראל", כקבוצה, הם חלק מהעם הפלסטיני, ושהניסיון להפריד אותם משאר הפלסטינים הוא מכוון. הגדרה לאומית היא לא שאלה אינדיוידואלית.
Gur
קיבל.ה  53 לייקים

pelegs כתב: 10 ינואר 2023, 13:39
Gur כתב: 10 ינואר 2023, 10:49 אם ערבי שנולד בישראל, מדבר עברית, בעל תעודת זהות כחולה ונהנה מרמת החיים הגבוהה ביותר לאוכלוסייה ערבית מחוץ למדינות המפרץ, מחליט להגדיר את עצמו כערבי ישראלי (ויש כאלה), נשמע לי פייר.
סבבה, שיגדיר את עצמו איך שהוא רוצה, מבחינתי שיראה בעצמו צרפתי אמריקאי. אני מכבד את ההגדרה ברמה האישית.
אבל זה לא משנה את העובדה ש"ערביי ישראל", כקבוצה, הם חלק מהעם הפלסטיני, ושהניסיון להפריד אותם משאר הפלסטינים הוא מכוון. הגדרה לאומית היא לא שאלה אינדיוידואלית.
הצורה השחור לבן שבה אתה רואה הדברים ומתייתס לשאלות מורכבות היא לא פחות רעילה לעם הפלסטיני מההתנהלות של יישות הציונית
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אתה מזכיר לי פה את היטלר, שהחליט עבור היהודים הגרמנים שהם קודם כל יהודים בהתעלמות מוחלטת מאיך שהם ראו את עצמם.
ערבים ישראלים שרואים עצמם קודם כל ישראלים, זכותם. לך אין זכות לראותם כקודם כל פלסטינים. זה לא עניינך בכלל.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

אני לא אומר שאין משהו בטענה שלך.. יש בה ב ססיס מסוים.
אבל הנה איך זה קצת נשמע בשינויים קלים למתבונן מהצד
"סבבה שתגדיר עצמה כאשה אבל זה לא משנה שמי שנולד גבר שייך לקבוצת הגברים גם אם החליט להגדיר עצמו כאישה." נראה לי אבי מעוז חותם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תקראו שוב את מה שכתבתי.
אם אינדיוידואל כזה או אחר מגדיר את עצמו כ"ערבי ישראלי", אני אכבד את זה.
אבל לאומיות היא לא שאלה אינדיוידואלית. אתם מבלבלים בין זהות לאומית של אדם לבין זהות לאומית של קבוצה, או אף יותר מכך - שיוך אתני.
כקבוצה, "ערביי ישראל" הם פלסטינים. בכל אספקט שבו הגדרתם הלאומית רלוונטית למשהו (אפליה, יחס מהמדינה, היסטוריה וכו') הם פלסטינים. הן לאומית והן אתנית. הגוף היחיד שמנסה לעשות הפרדה מלאכותית בין פלסטינים אזרחי ישראל לבין שאר הפלסטינים היא מדינת ישראל, מתוך מטרה לעשות הפרד ומשול. כל גוף פוליטי משמעותי בתוך החברה הפלסטינית בישראל מצהיר בגאווה שמדובר בפלסטינים. הקבוצה ביחידה בקרב הפלסטינים בישראל שבאופן מוצהר לא רואה בעצמה פלסטינית הם הדרוזים, וגם כאן התמונה הרבה יותר אפורה ממה שהציונים מנסים להציג (סתם דוגמה: סרבנות שירות צבאי בתוך החברה הדרוזית נפוצה מאד אבל בקושי מתייחסים אליה בשיח היהודי בישראל, והרבה מאד דרוזים רואים בעצמם פלסטינים).

עכשיו להתייחסויות ספציפיות לכותב:

@@Gur: מה בדיוק במה שכתבתי הוא"שחור ולבן"? התפישה שלי לגבי הקבוצות השונות בתוך החברה הפלסטינית היא די מורכבת, לא נגעתי אפילו בקצה הקרחון. אשמח גם אם תסביר למה בדיוק התפישה הזו "רעילה".

@its-sick: שמע, מה לעשות שבעולם האמיתי פוליטיקה מתבססת על קבוצות כוח ולא על אינדיוידואלים? תקרא שוב את התגובות הקודמות שלי, אני לא אכפה על אף אינדיוידואל זהות פלסטינית, זה בכלל לא מה שאני טוען פה.
כמו-כן, לא כל התייחסות קולקטיבית לבני-אדם היא נאצית. הליברליזם דופק לך את המוח. הנאצים ראו ביהודים לא-גרמנים, קבוצה נפרדת שקיומה נמצא בסתירה ישירה לקיום העם הגרמני. אני לעומת זאת רואה בפלסטינים ישראלים, ובכן - הן פלסטינים והן ישראלים. שתי זהויות שאינן סותרות ובעלות זכות קיום שווה. מי מהם שבוחרים לוותר על הזהות הישראלית - זכותם. מי מהם שבוחרים לוותר על הזהות הפלסטינית - לדעתי זה שגוי, אבל זכותם. זה לא משנה את העובדה שכקבוצה, הערבים בישראל הם חלק מהעם הפלסטיני.

@תא מרבוטא: זה נכון שהן מגדר והן לאום (וכן חלוקות אחרות) הן בסה"כ קונסטרוקציה חברתית. אבל זה לא אומר שהן כולן שוות מבחינת הפלואידיות שלהן. הנה דוגמה: אם מחר אתה תגיע למסקנה שאתה בעצם אינדיאני שחור, אתה פתאום תהיה אינדיאני שחור? האם על שאר בני-האדם לכבד את הזהות שלך? ויותר ספציפי: האם פלסטיני יכול להזדהות כיהודי ולקבל פתאום את כל זכויות היתר המגיעות עם הזהות הזו? התשובה שלי היא בפירוש לא. בכל אספקט חברתי רלוונטי (וכאמור אין שום משמעות לפוליטיקה מחוץ לאספקט החברתי) אתה לא יכול לשנות זהות לאומית. עכשיו, למרות שזה נראה דומה על פניו, זהות מגדרית היא שונה - ובהתאם הניתוח שלי שונה ולכן אני מקבל את העובדה שיש אנשים שהזהות המגדרית שלהם לא מתאימה למין שלהם. זה פשוט לא אותו הדבר כמו לאום ומוצא אתני.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

pelegs כתב: 10 ינואר 2023, 18:55 תקראו שוב את מה שכתבתי.
אם אינדיוידואל כזה או אחר מגדיר את עצמו כ"ערבי ישראלי", אני אכבד את זה.
אבל לאומיות היא לא שאלה אינדיוידואלית. אתם מבלבלים בין זהות לאומית של אדם לבין זהות לאומית של קבוצה, או אף יותר מכך - שיוך אתני.
כקבוצה, "ערביי ישראל" הם פלסטינים. בכל אספקט שבו הגדרתם הלאומית רלוונטית למשהו (אפליה, יחס מהמדינה, היסטוריה וכו') הם פלסטינים. הן לאומית והן אתנית. הגוף היחיד שמנסה לעשות הפרדה מלאכותית בין פלסטינים אזרחי ישראל לבין שאר הפלסטינים היא מדינת ישראל, מתוך מטרה לעשות הפרד ומשול. כל גוף פוליטי משמעותי בתוך החברה הפלסטינית בישראל מצהיר בגאווה שמדובר בפלסטינים. הקבוצה ביחידה בקרב הפלסטינים בישראל שבאופן מוצהר לא רואה בעצמה פלסטינית הם הדרוזים, וגם כאן התמונה הרבה יותר אפורה ממה שהציונים מנסים להציג (סתם דוגמה: סרבנות שירות צבאי בתוך החברה הדרוזית נפוצה מאד אבל בקושי מתייחסים אליה בשיח היהודי בישראל, והרבה מאד דרוזים רואים בעצמם פלסטינים).

עכשיו להתייחסויות ספציפיות לכותב:

@@Gur: מה בדיוק במה שכתבתי הוא"שחור ולבן"? התפישה שלי לגבי הקבוצות השונות בתוך החברה הפלסטינית היא די מורכבת, לא נגעתי אפילו בקצה הקרחון. אשמח גם אם תסביר למה בדיוק התפישה הזו "רעילה".

@its-sick: שמע, מה לעשות שבעולם האמיתי פוליטיקה מתבססת על קבוצות כוח ולא על אינדיוידואלים? תקרא שוב את התגובות הקודמות שלי, אני לא אכפה על אף אינדיוידואל זהות פלסטינית, זה בכלל לא מה שאני טוען פה.
כמו-כן, לא כל התייחסות קולקטיבית לבני-אדם היא נאצית. הליברליזם דופק לך את המוח. הנאצים ראו ביהודים לא-גרמנים, קבוצה נפרדת שקיומה נמצא בסתירה ישירה לקיום העם הגרמני. אני לעומת זאת רואה בפלסטינים ישראלים, ובכן - הן פלסטינים והן ישראלים. שתי זהויות שאינן סותרות ובעלות זכות קיום שווה. מי מהם שבוחרים לוותר על הזהות הישראלית - זכותם. מי מהם שבוחרים לוותר על הזהות הפלסטינית - לדעתי זה שגוי, אבל זכותם. זה לא משנה את העובדה שכקבוצה, הערבים בישראל הם חלק מהעם הפלסטיני.

@תא מרבוטא: זה נכון שהן מגדר והן לאום (וכן חלוקות אחרות) הן בסה"כ קונסטרוקציה חברתית. אבל זה לא אומר שהן כולן שוות מבחינת הפלואידיות שלהן. הנה דוגמה: אם מחר אתה תגיע למסקנה שאתה בעצם אינדיאני שחור, אתה פתאום תהיה אינדיאני שחור? האם על שאר בני-האדם לכבד את הזהות שלך? ויותר ספציפי: האם פלסטיני יכול להזדהות כיהודי ולקבל פתאום את כל זכויות היתר המגיעות עם הזהות הזו? התשובה שלי היא בפירוש לא. בכל אספקט חברתי רלוונטי (וכאמור אין שום משמעות לפוליטיקה מחוץ לאספקט החברתי) אתה לא יכול לשנות זהות לאומית. עכשיו, למרות שזה נראה דומה על פניו, זהות מגדרית היא שונה - ובהתאם הניתוח שלי שונה ולכן אני מקבל את העובדה שיש אנשים שהזהות המגדרית שלהם לא מתאימה למין שלהם. זה פשוט לא אותו הדבר כמו לאום ומוצא אתני.
אם אתה ג’מייקני אתה יכול להיות אנגלי? ואם אתה אלבני אתה יכול להיות שוויצרי? ואם אתה ברזילאי אתה יכול להיות ספרדי? כי ראהים סטרלינג, שארדן שקירי ודייגו קוסטה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תקרא מה שעניתי לאיציק. בוודאי שזהות אחת לא סותרת את השניה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אמא שלך ליברלית. ממש ממש ליברלית.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה נכון, היא אפילו היגרה לישראל במסגרת תנועת נוער ציונית ליברלית. אבל בשנים האחרונות היא זזה שמאלה, היא כנראה סוג של סוציאל-דמוקרטית בימינו.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

nudge nudge wink wink
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה כאילו ניסיון להגיד "זיינתי את אמא'שך"? למה שיהיה לי איכפת? אני אחראי על חיי המין שלה או משהו? כל עוד טוב לה ומדובר ביחסים בהסכמה בין מבוגרים אני שמח בשבילה.
(בלי קשר לשאלה אם זו הייתה הכוונה שלך או לא - בחיי שאף פעם לא הבנתי את הקטע הזה של להעליב מישהו ע"י רמיזות מיניות על אמא שלו)
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אתה יותר מדי זמן בגרמניה, כבר איבדת לגמרי את חוש ההומור. אני אסביר כאילו אתה הצורר.
אתה קראת לי ליברלי בתור מילת גנאי. אז הראיתי לך איך משתמשים במילה הזו נכון בתור קללה.
כיון שלא הבנת בפעם הראשונה :bang: הוספתי אזכור למונטי פייטון.
לא שם קצוץ על מי ומה אמא שלך, אתה לא צריך לענות, זו היתה בדיחה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אה... טוב, נו, מונטי פייתון זה כזה שנות השבעים, לא נולדתי אז ¯/_(ツ)_\¯
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 11 ינואר 2023, 20:59 אה... טוב, נו, מונטי פייתון זה כזה שנות השבעים, לא נולדתי אז ¯/_(ツ)_\¯
על העם הפלסטיני שמעת ? גם הוא מלפני שנולדת
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

pelegs כתב: 11 ינואר 2023, 20:59 אה... טוב, נו, מונטי פייתון זה כזה שנות השבעים, לא נולדתי אז ¯/_(ツ)_\¯
להרחיק
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני יכול לצטט בע"פ את כל הולי גרייל וחצי מהמערכונים שלהם, תרגע.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ברגעים אלה ממש אני וחבר קומוניסט אחר עושים AMA (ask me anything) בסאברדיט r/palestine, בענייני שמאלנות ופלסטינים:

אני מאמין שזה עשוי לעניין... מספר בודד של חבר'ה כאן, אולי, אז בואו להשתתף ולשאול שאלות, יהיה כיף.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אחת הרשימות המדכאות, ועם זאת החשובות ביותר שתראו בזמן הקרוב: כל ההרוגים הישראלים והפלסטינים מאז ספטמבר 2000 בהקשר הסכסוך.
https://israelpalestinetimeline.org/
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

https://www.ynet.co.il/news/article/sj2xlabio
הופה
העיקר מאות חמומי מוח קראו לפגוע בבחור. התקשורת הציונית במיטבה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 15 ינואר 2023, 21:21 אחת הרשימות המדכאות, ועם זאת החשובות ביותר שתראו בזמן הקרוב: כל ההרוגים הישראלים והפלסטינים מאז ספטמבר 2000 בהקשר הסכסוך.
"יש להם תרבות של מוות ורצח".
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אז... מסתבר שהאתר מתופעל ע"י עמותה/תנועה/וואטאבר בשם If americans knew, שהיא, איך נאמר... בעייתית. יש להם קצת נטיה קונספירטיבית בתיאורים שלהם של הסכסוך, והגזמה פראית לגבי יחסי ארה"ב-ישראל (הם מציגים את התמיכה האמריקאית בישראל כמשהו שישראל מנהלת ולא להיפך). בקיצור, ניחוחות אנטישמיים. אם מישהו מכיר מקור אחר שמתעד באופן כ"כ מסודר את הנרצחים בסכסוך (יאמר לזכותם שהם כותבים טקסטים מלאים גם על נרצחים ישראלים) - אשמח. גם אם המידע אמין מאד (ואין לי שום סיבה לחשוב אחרת), המקור עצמו די מעאפן.
נגמר הנוער
קיבל.ה  211 לייקים

pelegs כתב: 15 ינואר 2023, 21:21 אחת הרשימות המדכאות, ועם זאת החשובות ביותר שתראו בזמן הקרוב: כל ההרוגים הישראלים והפלסטינים מאז ספטמבר 2000 בהקשר הסכסוך.
איום ונורא. בשביל חודש ללא הרוגים משני הצדדים צריך ללכת עד 2013. הרשימות בתקופת מבצעים גדולים גומרות.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 16 ינואר 2023, 00:11 אז... מסתבר שהאתר מתופעל ע"י עמותה/תנועה/וואטאבר בשם If americans knew, שהיא, איך נאמר... בעייתית. יש להם קצת נטיה קונספירטיבית בתיאורים שלהם של הסכסוך, והגזמה פראית לגבי יחסי ארה"ב-ישראל (הם מציגים את התמיכה האמריקאית בישראל כמשהו שישראל מנהלת ולא להיפך). בקיצור, ניחוחות אנטישמיים. אם מישהו מכיר מקור אחר שמתעד באופן כ"כ מסודר את הנרצחים בסכסוך (יאמר לזכותם שהם כותבים טקסטים מלאים גם על נרצחים ישראלים) - אשמח. גם אם המידע אמין מאד (ואין לי שום סיבה לחשוב אחרת), המקור עצמו די מעאפן.
אתה יכול להראות באופן ספציפי את מה שאתה טוען?

ישראל כמובן לא מנהלת את התמיכה האמריקאית, אבל מאז שנות ה-40 ללובי הציוני היהודי יש השפעה מטורפת, חסרת פרופורציות, על חברי פרלמנט אמריקאים, וגם על הממשל עצמו וזה מאד משפיע על קבלת ההחלטות והמדיניות כלפי ישראל.
הלובי הזה בקשר הדוק עם מדינת ישראל.
אולי לזה הכוונה?
אם זה מעבר לזה, אשמח לדעת, כדי לא להיתלות באילנות נמוכים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

המסגור שלהם של יחסי ישראל-ארה"ב הוא כזה ששם את ישראל וציונים כגורם לתמיכה האמריקנית בישראל, במקום להציג את המציאות המטריאלית: האינטרסים הכלכליים והגיאופוליטיים האמריקאים מביאים את המדינה לתמוך בישראל. ההיפוך שהם עושים הוא מעין "לקשקש בכלב" - נטיה קלאסית של אנטישמים וקונספירטורים אחרים. למשל, הם מקדישים חלק שם באתר לסיפור של ה-USS Liberty, סיפור קלאסי שאנטישמים אמריקאים משתמשים בו כדי להוכיח שיהודים כביכול מנצלים את ארה"ב לצרכיהם הערמומיים.

בכל מקרה, הטענה שלי היא לא שהאתר נוטף אנטישמיות, אלא שהוא מהלך על הגבול בין ביקורת מוצדקת ורצויה של הציונות ומדינת ישראל ובין קונספירציות ש"לגמרי במקרה" משמשות אנטישמים. כדאי לזכור את זה כשקוראים באתר.
שליחת תגובה