חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 28 ינואר 2023, 10:56 PSA (אני יודע שאיציק לא מסכים איתי): ישראל היא לא נאצית אלא כוח קולוניאלי מדכא בחסות אימפריאליסטית, שגם מבצע טיהור אתני בעם הילידי. כרגע יש מפלגה נאצית חברה בממשלה אז בהחלט המצב מתדרדר ואולי בעתיד המדינה כולה תהיה נאצית, אבל בינתיים ישראל היא "רק" רוצחת המונים.
מרגע שיש מפלגה נאצית בממשלה, כל הממשלה ומצביעיה נאצים. הממשלה הזו נתנה לנאצי הן את המשטרה והן פלוגות חומות משלו. זה רק כיון שאין באמת הבדל מהותי בדעות, רק בתדמית כלפי חוץ.
הממשלה כולה רוצה לפרק את בתי המשפט ולחסל את הדמוקרטיה בישראל. שלא במקרה, כך גם היטלר הפך את כל גרמניה לנאצית.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 28 ינואר 2023, 13:23
אדום מטלי כתב: 28 ינואר 2023, 12:43 לגבי ה"מחבל" שרצח אתמול מתפללים:

״בין הסבא והנכד.. בשנת 1998 רצח המתנחל חיים פרלמן את הירושלמי ח׳ירי עלקם خيري علقم בדקירת סכין.. היום הגיע הנכד ח׳ירי עלקם וביצע פיגוע ירי באלקדס, שגרם לעשרה הרוגים בין המתנחלים.״

بين الجد والحفيد .. في عام 1998 قتل المستوطن حاييم فلرمن المقدسي خيري علقم طعناً بالسكين .. اليوم يأتي الحفيد خيري علقم لينفذ عملية إطلاق نار بالقدس خلفت عشرة قتلى من المستوطنين

המקור: בצילום.
למה מחבל במרכאות? הוא בהחלט מחבל, המניעים שלו (שלדעתי בהחלט לא מצדיקים רצח אזרחים) לא רלוונטים לשאלה.
איך אתה מגדיר מחבל?
שמתי את המילה במרכאות, כי היא מילה שהומצאה עבור פלסטינים (כמו "מסתנננים"). אם השימוש הכללי בה לא יהיה על רקע גזעני, אשתמש בה בלי מרכאות.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אוקי, אני מבין את הרעיון. לא בטוח שאני מקבל אותו, אחשוב על זה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 28 ינואר 2023, 13:46
pelegs כתב: 28 ינואר 2023, 10:56 PSA (אני יודע שאיציק לא מסכים איתי): ישראל היא לא נאצית אלא כוח קולוניאלי מדכא בחסות אימפריאליסטית, שגם מבצע טיהור אתני בעם הילידי. כרגע יש מפלגה נאצית חברה בממשלה אז בהחלט המצב מתדרדר ואולי בעתיד המדינה כולה תהיה נאצית, אבל בינתיים ישראל היא "רק" רוצחת המונים.
מרגע שיש מפלגה נאצית בממשלה, כל הממשלה ומצביעיה נאצים. הממשלה הזו נתנה לנאצי הן את המשטרה והן פלוגות חומות משלו. זה רק כיון שאין באמת הבדל מהותי בדעות, רק בתדמית כלפי חוץ.
הממשלה כולה רוצה לפרק את בתי המשפט ולחסל את הדמוקרטיה בישראל. שלא במקרה, כך גם היטלר הפך את כל גרמניה לנאצית.
נקודה מעניינת, אני אחשוב (גם) עליה עוד.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 28 ינואר 2023, 14:00 אוקי, אני מבין את הרעיון. לא בטוח שאני מקבל אותו, אחשוב על זה.
אם תהיה הסכמה לקרוא מחבלים ללוחמי המחתרת האירית שביצעו פיגועים בלונדון, לפרטיזנים שהרגו גם אזרחים בגרמניה, למנחם בגין, יצחק שמיר, שלמה בן יוסף, שטבחו באזרחים חפים מפשע, אז לא תהיה לי בעיה עם השימוש במילה הזו.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Red Or Dead כתב: 28 ינואר 2023, 12:11 פאקינג ילד בן 13
כמה רוע?
רוע, רד אור דד?
קרא מה אורלי כותבת (אולי הפעם תבין?), יש סיכוי שהיא מסבירה את זה טוב מאיתנו:

"כמו אחרונת הכהניסטים, מה שמצאה לנכון יו"ר מפלגת העבודה, מרב מיכאלי, לדרוש בציוץ בטוויטר לאחר הפיגוע בנווה יעקב אמש הוא "יד קשה" נגד "הטרור הזה". בציוץ שקדם לו, אגב, כארבע שעות קודם לכן, היא התפעלה עמוקות מהאזרחיות והאזרחים "שלא מוכנים להתפשר על הדמוקרטיה שלנו". דמוקרטיה מאוגרפת ביד ברזל שאסור לה להרפות אף פעם.
אני לא יודעת לאיזו "יד קשה" מתכוונת מיכאלי, מה עוד לא עוללו לפלסטינים תושבי ירושלים שהיא מציעה לעולל להם, אבל דעתה יכולה לנוח: שני היורים הפלסטינים בנווה יעקוב ובסילוואן, האחד בן 21 והשני ילד בן 13, תושבי א-טור וסילוואן בהתאמה, לא טעמו בכל ימי חייהם מישראל דבר מלבד יד קשה.
סבו של חיירי עלקם, היורה מנווה יעקוב, נרצח על ידי יהודי שמעולם לא שילם את המחיר על פשעו. בערך הוויקיפדי של א-טור, השכונה בה חי, היא מכונה "שכונה מעורבת". איזה יופמיזם מר לשכונה פלסטינית שמתנחלים פלשו לתוכה והפכו את חיי תושביה לגיהינום עלי אדמות. ירי חי על תושבים, פלישת קבע של מג"ב לתוך בתי הספר, התזה מסיבית של מי בואש לתוך בתים וחנויות, מניעת בנייה ופיתוח השכונה לטובת תושביה הפלסטינים. איזו "יד קשה" נוספת מציעה מיכאלי להכות בהם בדיוק?
על מה שישראל מעוללת מזה שנים בסילוואן, שכונתו של הילד מחמוד עליואת בן ה-13 שביצע את הירי בעיר-דוד, נראה שמיותר להכביר מילים. אין גוף מדינתי שלא מגויס לפרוייקט הנפשע של הטיהור האתני של הפלסטינים מהמקום. הילד מחמוד עליואת נולד וגדל בשכונה שבה מתנחלים באופן המילולי ביותר השתלשלו באישון ליל לתוך בית של פלסטינים ודחקו ממנו את המשפחה. מעצרי הילדים בסילוואן הפכו זה מכבר לשם דבר. בשכונה הזו, מדינת ישראל פועלת יום וליל נגד תושביה הפלסטינים מעל ומתחת לפני האדמה. איזו "יד קשה" נוספת מציעה מיכאלי להכות בהם?
הייתי עכשיו במתחם התחנה בירושלים, שבשבתות היא תמיד הומה להתפקע. היום הנוכחות בה דלילה בצורה מוחשת. אנשים פוחדים לצאת למקומות הומים, ירושלמים מורגלים היטב בפחד הזה ומיומנים להתנהג בהתאם. זה בלי ספק נורא ואסור שאנשים יחיו בתוך פחד, אבל מי שלא מסוגלת לראות את הפחד היומיומי, את עומק הדיכוי המצמית שבו חיים מאות אלפי תושבים פלסטינים, או גרוע מכך – מי שרואה את הפחד הזה אבל הוא טריוויאלי בעיניה, טבעי, ורואה בפחד היהודי את הפחד היחיד שדורש מענה, מי שהמענה היחיד שהיא דורשת לשפיכת דם הוא שפיכת דם נוסף, קרובה לאין שיעור יותר לבן גביר מאשר אלי. כירושלמית, הבקשה היחידה שלי כרגע היא שלכל הפחות עכשיו, האנשים האלה פשוט יסתמו את הפה."
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:אני ממש לא מתומכיו שלבן גביר, ואסור לו להיות בכנסת בכלל (העובדה שהוריד את התמונה לא משפרת את המצב). עדיין, לי אין ספק שאנחנו לא הנאצים בסיפור.
ד״א, האם תמונה של עראפת על הקיר כן מקובלת בעיניך? כי לפחות לח״כ אחד יש תמונה כזו.

Sent from my iPhone using Tapatalk
למה אתה חושב שזה רלוונטי מה *אתה* חושב כשמדברים על המדינה כולה..
יש פה כמה מאות אלפים, שלא לומר מליונים, שדווקא סבבה עם זה. זה החשוב

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בן 16. תושב סילואן. נורה בחזהו ונפצע אנושות במהלך עימותים ביום רביעי בערב. הוא נעצר ונאזק בעודו שוכב בטיפול נמרץ. נאסר על הוריו לבקר אותו וזמן רב הכוחות סירבו לתת להם מידע אודות מצבו..לבסוף התירו לבקרו רק לאחר התערבות בית המשפט. מת מפצעיו ביום שישי. גופתו מוחזקת בידי ישראל.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום מטלי כתב: 29 ינואר 2023, 09:33 בן 16. תושב סילואן. נורה בחזהו ונפצע אנושות במהלך עימותים ביום רביעי בערב. הוא נעצר ונאזק בעודו שוכב בטיפול נמרץ. נאסר על הוריו לבקר אותו וזמן רב הכוחות סירבו לתת להם מידע אודות מצבו..לבסוף התירו לבקרו רק לאחר התערבות בית המשפט. מת מפצעיו ביום שישי. גופתו מוחזקת בידי ישראל.
גיבור. זצ"ל
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 28 ינואר 2023, 10:49 אני ממש לא מתומכיו שלבן גביר, ואסור לו להיות בכנסת בכלל (העובדה שהוריד את התמונה לא משפרת את המצב). עדיין, לי אין ספק שאנחנו לא הנאצים בסיפור.
ד״א, האם תמונה של עראפת על הקיר כן מקובלת בעיניך? כי לפחות לח״כ אחד יש תמונה כזו.

1. אז מי הנאצים? עם כבוש חנוק שגןרש מאדמותיו ושיורים אפילו בילדים אוטיסטים שלו כי הם מתנהגים חשוד?
2. מי שתלה את תמונת ערפאת לא שר המשטרה. הוא אפילו לא חבר בועדת חוץ וביטחון וכרגע מנסים לחוקק חוק שלא יכנס לכנסת. הבדל קטן.אגב רשמית ערפאת בשלב מסוים בחר לנטוש את דרך הטרור ולחתום הסכם מדיני כולל פשרה טריטוריאלית . בן גביר בעניין?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עראפת אמנם היה מושחת עד לעצם, אבל הוא מייצג תנועה אנטי-קולוניאלית לשחרור לאומי, בדיוק כמו נלסון מנדלה.
איך בכלל אפשר להשוות בין תמונה שלו לתמונה של קולוניאליסט שכל מורשתו היא טבח בילידים תחת משטר אפרטהייד?
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

גם כשלא הורגים אנשים, ואת זה כמובן לא תראו בחדשות, ממשיכים בהתעללות האינסופית, כדי להפוך את חייהם לגיהנום מתמשך.
מזמין את האספים להיכנס ולצפות בתמונות ובוידאו, להביט בעיניים של בני האדם הללו.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

התנהלות קולוניאליסטית קלאסית: לא מאפשרים לילידים התפתחות עירונית, ובכך מונעים מהם מגורים ומחייה בהינתן גידול אוכלוסין. כשהם לוקחים את המצב לידיים ומשפרים את חייהם בצורה הכי בסיסית, מאשימים אותם בהפרת החוק והורסים להם את הבית. וישראלים אח"כ בשוק שאצל פלסטינים יש הרבה בניה בלתי-חוקית.

אם לצטט את דאם הנהדרים:
"האם עברתי על החוק? לא, לא - החוק עבר עלי!
[...]
תבין, גם אם הייתה לי אמונה במשטר ה"אם תרצו, אין זו אגדה" - עוד לא אישרתם לי מרפסת לעמוד עליה ולבטא אותה."
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום מטלי כתב:גם כשלא הורגים אנשים, ואת זה כמובן לא תראו בחדשות, ממשיכים בהתעללות האינסופית, כדי להפוך את חייהם לגיהנום מתמשך.

מה יהיה? הלינק לא עובד.

תמונה

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב:אני ממש לא מתומכיו שלבן גביר, ואסור לו להיות בכנסת בכלל (העובדה שהוריד את התמונה לא משפרת את המצב). עדיין, לי אין ספק שאנחנו לא הנאצים בסיפור.

למה אתה חושב שזה רלוונטי מה *אתה* חושב כשמדברים על המדינה כולה..
יש פה כמה מאות אלפים, שלא לומר מליונים, שדווקא סבבה עם זה. זה החשוב

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
אני מביע את דעתי, לא את דעת אותם מיליונים.

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תא מרבוטא כתב:
Asafasraf כתב: 28 ינואר 2023, 10:49 אני ממש לא מתומכיו שלבן גביר, ואסור לו להיות בכנסת בכלל (העובדה שהוריד את התמונה לא משפרת את המצב). עדיין, לי אין ספק שאנחנו לא הנאצים בסיפור.

1. אז מי הנאצים? עם כבוש חנוק שגןרש מאדמותיו ושיורים אפילו בילדים אוטיסטים שלו כי הם מתנהגים חשוד?
2. מי שתלה את תמונת ערפאת לא שר המשטרה. הוא אפילו לא חבר בועדת חוץ וביטחון וכרגע מנסים לחוקק חוק שלא יכנס לכנסת. הבדל קטן.אגב רשמית ערפאת בשלב מסוים בחר לנטוש את דרך הטרור ולחתום הסכם מדיני כולל פשרה טריטוריאלית . בן גביר בעניין?
הנאצים הם אלה שיוצאים לרצוח אדם בשל היותו יהודי.
מי שתלה תמונה של עראפת מייצג את המיעוט במדינת ישראל.
על הידיים של עראפת יש יותר דם מאשר כל אדם אחר בישראל. זה שפלגס מקביל אותו לנלסון מנדלה, מראה בדיוק באיזה סרט הוא חי.
ד״א, איתמר בן גביר גם הוריד את התמונה של ברוך גולדשטיין. זה הופך אותו ליותר טוב/ ראוי?

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 30 ינואר 2023, 21:53
אדום מטלי כתב:גם כשלא הורגים אנשים, ואת זה כמובן לא תראו בחדשות, ממשיכים בהתעללות האינסופית, כדי להפוך את חייהם לגיהנום מתמשך.
מה יהיה? הלינק לא עובד.
זה עובד לך?
https://www.facebook.com/meir.baruchin/ ... 2681555519
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

שלילי

תמונה

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

שיתוף פעולה בין מתנחלים ארורים לקלגסי הדיקטטורה הצבאית, להתעללות ברועים קשי יום והיהודים הצדיקים שמנסים להגן עליהם.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 31 ינואר 2023, 05:26 שלילי

תמונה

וזה?
https://www.facebook.com/HapoelTelAvivF ... a9Yq58Mhal
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

teknoboy כתב:
Asafasraf כתב: 31 ינואר 2023, 05:26 שלילי

תמונה

וזה?
https://www.facebook.com/HapoelTelAvivF ... a9Yq58Mhal
נפתח

תמונה

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

@Asafasraf
לגבי הלינק המקורי: משהו (נראה לי שאצלך. אם זה קורה לעוד מישהו אז תגידו) לא מסתדר עם טפאטוק ועם הלינק הזה.
לגבי הלינק השני, זה שאני שמתי, לינק ישיר לאותו תוכן: כמו שאולי שמת לב, אין הבדל בינו לבין הלינק האחרון ששמתי, זה של הפועל.

אז או שהחשבון שמטלי משתף ממנו חסום אצלך בפייסבוק\חסם אותם או משהו כזה, או שיש איזו בעיה (למיטב ידיעתי, רק אצלך) עם טפאטוק, והפתרון הוא פשוט ביותר - להיכנס לפורום מהדפדפן.

אם יורשה לי, לדעתי המאמץ שנדרש ממך כדי להצליח להיכנס ללינק של מטלי הוא לא כזה גדול, ולמען האמת הוא קטן בהרבה מהמאמץ שהוא השקיע בלהביא לך אותו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לא ברור לי לגמרי מה קורה, כי אספרף ברשימת ההתעלמות אצלי אז לא קראתי תגובות שלו, אבל אני מתרשם מהציטוט שהוא לא מצליח לקרוא את המקורות שאני מביא למתרחש בגדה המערבית.

בשרות כולם:
מי שרוצה להגיע אל האמת, יכול להגיע אליה. זה דורש מאמץ ראשוני כדי למצוא מקורות אמינים, אבל לאט לאט אתה יכול למצוא מקורות מידע שעוברים את הקריאה הביקורתית והטלת הספק שלך, ותוכל להתעלם לחלוטין מערוצי השקר וחוסר הדיווח של המדיה המרכזית.

(ומי שמתעקש לדבוק בסיפור שנוח לו, תמיד ימצא דרך להתעלם מהאמת, כולל "הלינק לא עובד לי").

בעניין המציאות בשטחים, הנה מקורות שחושפים מעט ממה שקורה שם, לשירותכם (אל תגידו לא ידענו):

דפי פייסבוק פרטיים:

Adi Ronen Argov
Anat Matar
Meir Baruchin
John Brown
Tamar Goldschmidt
Yasmin Eran-Vardi

דפי פייסבוק ארגונים:

כרם נבות
מסתכלים לכיבוש בעיניים
בצלם
יש דין
הורים נגד מעצרי ילדים
The Jordan Valley Activists
ידידי הג'האלין - למען זכויות הבדואים במדבר יהודה

באופן כללי יותר, לא רק בעניין הפלסטיני, מי שמעוניין בידיעת האמת ולא מערוצי השקר של המדיה המרכזית, ממליץ מאד על הפוסט מדריך "לא למות טיפש" לתקשורת אלטרנטיבית. נותן המון המלצות על מקורות טובים לפי נושאים שונים.

יש כמובן עוד, גם עיתונאים טובים בערוצים אלטרנטיביים (ואפילו בהארץ), גם בלוגרים, עוד ארגונים שלא מניתי וכמובן פעילים פרטיים שכותבים.
The Truth is out there.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 30 ינואר 2023, 22:02
תא מרבוטא כתב:

הנאצים הם אלה שיוצאים לרצוח אדם בשל היותו יהודי.
מי שתלה תמונה של עראפת מייצג את המיעוט במדינת ישראל.
על הידיים של עראפת יש יותר דם מאשר כל אדם אחר בישראל. זה שפלגס מקביל אותו לנלסון מנדלה, מראה בדיוק באיזה סרט הוא חי.
ד״א, איתמר בן גביר גם הוריד את התמונה של ברוך גולדשטיין. זה הופך אותו ליותר טוב/ ראוי?

רק שמי שרוצח כאן בכל הדוגמאות- מה הסיבה לרצח מבחינתו? היות והרוצח נהרג קצת קשה לברר. איכשהו מבחינתך זה עניין היהדות (זה כולל אגב תקיפת חיילים שהם בכלל דרוזים נניח? היה איזה סגירת חשבונות של חיילי מפקדה לא יהודים כלפי פלסתינים על רקע חייל לא יהודי הרוג. זה גם נאצי?). אני טוען שזה בולשיט. זה חלק מהמאבק לשחרןר פלסתין. אתה יכול לטעון שזה מאבק שקרי, או אלים וכד. זה לא רצח על רקע יהדות.

אני מציע שלא נתחיל בהשוואות למי יש יותר גדול. אני ממש לא בטוח שבן גוריון או בגין (כולל בימי המחתרת) או שרון אחראים על פחות הרוגים מערפאת. זה שהם מטעם ישראל לא הופך את הרוגיהם ישר למחבלים. אגב ההשוואה צריכה להיות בין ערפאת וגולדשטיין כלומר מי שבתמונה. ערפאת החליט בשלב מסוים לחתום הסכם מדיני. גולדשטיין? רצח בעקבותיו
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

קק"ל, מחלוצות הנישול ו"גאולת האדמות" כבר יותר מ-100 שנה, ממשיכה את הטיהור האתני בנגב:

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הדיכוי, ההרס והטרור ממשיך:

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ובאותו עניין, על אותו כפר:

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

קצר וממצה מהימים האחרונים, על הצביעות של הביטויים "מעגל האלימות" או "הקונפליקט הישראלי פלסטיני".
וגם על האפסיות והטימטום של מפלגת הלייבור והעתונות בבריטניה ביחס לישראל (וזו עוד המפלגה הכביכול שמאלית שם....)

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אולי איהפך להיות אוהד ברצלונה?

Barcelona freezes ties with Israel

The mayor of Barcelona announced Wednesday that her city was suspending all institutional ties with Israel.

This includes freezing a twinning agreement between the Catalonian city and Tel Aviv.

In a letter to Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, Barcelona Mayor Ada Colau wrote that the agreements would remain suspended “until Israeli authorities put an end to the systematic violation of the people of Palestine’s human rights.”
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מצד אחד אחלה, מצד שני אני פאקינג מתעב את ברצלונה (הקבוצה) וריאל, שהן שתיהן יחד מכבי ספרד.
ofri
קיבל.ה  147 לייקים

2 נרצחים בפיגוע דריסה ברמות בירושלים בינהם ילד בן 6
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אתם מזהים עיר עם קבוצת כדורגל אחת שלה. איך אוהד הפועל יכול לעשות כזו טעות?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 10 פברואר 2023, 14:35 אתם מזהים עיר עם קבוצת כדורגל אחת שלה. איך אוהד הפועל יכול לעשות כזו טעות?
גם נכון
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

ofri כתב: 10 פברואר 2023, 14:32 2 נרצחים בפיגוע דריסה ברמות בירושלים בינהם ילד בן 6
איזה פיגוע מתועב. לדרוס בכוונה תחילה אזרחים ברחוב ובפרט ילד בן 6. תחי ההתנגדות, כמה brave
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

איך יודעים שזה פיגוע ולא תאונה? חיפשתי בכל הכתבות ולא היה שום בדל מידע על איך הגיעו למסקנה הזאת.
כאילו, אני יודע שהנהג היה ערבי, אז הוא אוטומטית בחזקת מחבל, ושהוא נהרג על ידי כוחות הביטחון מה שאוטומטית הופך אותו רטרואקטיבית למחבל, אבל מלבד זה - יש איזו סיבה לחשוב שזה היה מכוון ולא תאונה?

אגב, חצי מההרוגים בפיגוע נהרגו מאש כוחות הביטחון\אזרחים חמושים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Hapolo כתב: 10 פברואר 2023, 15:53 איזה פיגוע מתועב. לדרוס בכוונה תחילה אזרחים ברחוב ובפרט ילד בן 6. תחי ההתנגדות, כמה brave
ככה בדיוק זה ימשיך (וגרוע מכך) כל עוד ישראל מחזיקה מליוני בני אדם בגהינום מתמשך. "אמיץ" או לא (ואפשר לעבור על נרצחים פלסטינים כדי להראות שזה לא בדיוק עניין פלסטיני בלעדי לרצוח אזרחים באופו מתועב), זו המציאות בכל מקום שכובשים ומנשלים אוכלוסיה אזרחית. מי שלא מאמין, שישאל למשל את המתיישבים האמריקאים כמה פצפיסטים ונחמדים היו האינדיאנים כלפיהם.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אם נספור כמה ילדים בני 6 נרצחו מסיבה לאומנית, אז היו יותר מפי עשר ילדים פלסטינים בני 6 שנרצחו (ואני עוד לא סופר את עזה בכלל).
ציונים לא מגנים את המוני החיילים שרצחו ילדים אלא מתרצים עבורם מגוון תירוצים.
אני לא חושב שצריך לתרץ עבור הרוצח הדורס הזה, אני רק שואל למה יש אנשים שמגנים אותו אבל לא מגנים חיילים שרצחו ילד בן 6 בירי בין כוונות הרובה שלהם.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 10 פברואר 2023, 17:52 אם נספור כמה ילדים בני 6 נרצחו מסיבה לאומנית, אז היו יותר מפי עשר ילדים פלסטינים בני 6 שנרצחו (ואני עוד לא סופר את עזה בכלל).
ציונים לא מגנים את המוני החיילים שרצחו ילדים אלא מתרצים עבורם מגוון תירוצים.
אני לא חושב שצריך לתרץ עבור הרוצח הדורס הזה, אני רק שואל למה יש אנשים שמגנים אותו אבל לא מגנים חיילים שרצחו ילד בן 6 בירי בין כוונות הרובה שלהם.
זה מזכיר לי עניין שתמיד עולה כשאני מדבר על זה עם אנשים שלא נמצאים בצד שלי של הדיון הזה, והם דורשים ממני "לגנות את הטרור הפלסטיני". את המאבק נגד צה"ל אני לא אגנה כי הוא לגיטימי ב-100%, גם אם מדובר בחיילים בתוך ישראל שהולכים ברחוב. צר לי, אבל מי שלובש מדים לוקח על עצמו את הסיכון הזה באופן מודע (והנה ההזדמנות להזכיר שאפשר וראוי לסרב לשרת בצה"ל).
לגבי אלימות נגד אזרחים: בעיקרון, אני נגד זה, ובאמת ובתמים זה נורא בכל פעם שזה קורה. למרבה הצער, כאנשים דורשים להתמקד בטרור נגד אזרחים ישראלים הם למעשה דורשים למחוק את כל הסבל הפלסטיני (שהוא יום-יומי ועצום), את המאבק הפלסטיני בכללותו ואת הפשע הראשי שמביא לקיומו של המאבק הזה מלכתחילה. אני לא מוכן להשתתף במשחק הזה, ולכן אני מציב דרישת-נגד פשוטה: אני אגנה את הטרור הפלסטיני נגד אזרחים ישראלים בתנאי שיחד עם זאת האדם האחר יצטרף אלי בגינוי של הכיבוש, האפרטהייד והטיהור האתני שישראל מבצעת בפלסטינים. אחרת, אני הופך הלכה למעשה לכלי בידי התעמולה הציונית.
"משום מה" כל מי שהגבתי לו ככה עד היום לא הסכים לכך, והתעקש לגנות רק את הטרור הפלסטיני, כאילו הטרור הישראלי (שהוא בהיקף גדול בסדרי גודל) לא משחק כאן שום תפקיד. מאד מפתיע.

בקיצור, אני חושב שזו הגישה שצריך להחזיק בכל פעם שמישהו מתייחס אך ורק לצד הפלסטיני באלימות.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

איזה כיף לדעת שלבנאדם אין בעיה שיפגעו בחייל, רק בגלל שלבש את מדי צה״ל.
בעצם אין לו בעיה שילדים/ ילדות של חבריו ירצחו בפיגועים, אם הם במדים. מדהים.

שליחת תגובה