חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

pelegs כתב:אגב, אם כבר מדברים על אלימות ופעולות מזעזות, האמריקאים ליטרלי עשו ג'נוסייד בעיראק לפני פחות משלושה עשורים. כשמסתכלים על ההיסטוריה המודרנית של אירופה והמדינות האנגלוסקסיות בהקשר של היחס לעמים אחרים, הזוועות של דאע"ש פתאום נראות כמו פירורים. אם לערבים "תרבות אלימה" כי דאע"ש, אז מה נגיד על כל העולם המערבי (וזה עוד בלי להתייחס לאלימות הבלתי נתפשת של ישראל כלפי הפלסטינים)?
לקרוא למה שדאע״ש עשה ״פירורים״ לעומת היחס לעמים אחרים. אין מצב שכתבת את זה כשאתה לא שיכור.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תשווה את כמות ההרוגים העיראקים בשל שתי הפלישות האמריקאיות + הסנקציות על המדינה (זו ששרת החוץ האמרקאית התגאתה בכך שהן עובדות למרות שהיא הודתה שהמחיר שלהן הוא מאות אלפי הרוגים) אל המעשים של דאע"ש. על הדרך תשווה את כמות ההרוגים בקונגו ע"י הקולוניאלסטים הבלגים, או ברחבי האימפריה הקולוניאלית הצרפתית, או הבריטית (מליוני הרוגים בהודו לבדה) וכו'. אם אלימות תרבותית נמדדת ע"י מעשי זוועה, מדינות אירופה והמערב יושבות גבוה-גבוה למעלה, שנות אור מעבר למה שדאע"ש, הטאליבן ושות' מסוגלים לחלום עליו.

מאד מעניין לראות איך אתה אפילו לא מסוגל לדמיין עד כמה צר עולמך. כדאי לך ללמוד היסטוריה מעבר למה שהתקשורת ומערכת החינוך הציונית מלמדות אותך.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 22 דצמבר 2022, 22:04 הטאליבן מוסלמים סונים?
עד עכשיו דיברת על התרבות הערבית. מה קשורים האפגנים?

אני מניח שכרגיל אצל ציונים וגזענים אחרים, אתה מתבלבל ומערבב בין ערבים ומוסלמים, ולא מכיר מספיק לעומק את התרבות והפוליטיקה הפלסטינית בשביל להעמיד איזשהו טיעון שווה ערך מאחורי הבלבול הזה.

אז שוב אני מציע לך ללמוד קצת על ההיסטוריה, הפוליטיקה והתרבות באיזור, ולהשכיל קצת בנושא האלימות של מדינות המערב. אולי תשכיל ככה מספיק בשביל להפסיק עם התזות הגזעניות (אך לחלוטין לא מקוריות) שלך.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

למי שמעוניין (ומסוגל לפתוח לינקים) - הזוועות הבלגיות בקונגו על קצה המזלג (לא לבעלי קיבה רגישה):
https://en.wikipedia.org/wiki/Atrocitie ... prov=sfla1

ההיסטוריה המערבית המודרנית טובעת במעשים כאלו.
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

pelegs כתב:תשווה את כמות ההרוגים העיראקים בשל שתי הפלישות האמריקאיות + הסנקציות על המדינה (זו ששרת החוץ האמרקאית התגאתה בכך שהן עובדות למרות שהיא הודתה שהמחיר שלהן הוא מאות אלפי הרוגים) אל המעשים של דאע"ש. על הדרך תשווה את כמות ההרוגים בקונגו ע"י הקולוניאלסטים הבלגים, או ברחבי האימפריה הקולוניאלית הצרפתית, או הבריטית (מליוני הרוגים בהודו לבדה) וכו'. אם אלימות תרבותית נמדדת ע"י מעשי זוועה, מדינות אירופה והמערב יושבות גבוה-גבוה למעלה, שנות אור מעבר למה שדאע"ש, הטאליבן ושות' מסוגלים לחלום עליו.

מאד מעניין לראות איך אתה אפילו לא מסוגל לדמיין עד כמה צר עולמך. כדאי לך ללמוד היסטוריה מעבר למה שהתקשורת ומערכת החינוך הציונית מלמדות אותך.
אני באמת מצטער שהעולם הצליח לעצור את דאע״ש בזמן.
די ברור לי שעוד כמה שנים תרשום כאן שארה״ב ביצעה ג׳נוסייד בעם האיראני בגלל הסנקציות שהטילו עליהם.
אם אתה לא מזהה את ההבדל בין דאע״ש לפעולות של ארה״ב בעיראק אין לי הרבה מה להוסיף.
השנאה שלך למערב ולישראל זוהרת למרחקים.

Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

pelegs כתב:למי שמעוניין (ומסוגל לפתוח לינקים) - הזוועות הבלגיות בקונגו על קצה המזלג (לא לבעלי קיבה רגישה):
https://en.wikipedia.org/wiki/Atrocitie ... prov=sfla1

ההיסטוריה המערבית המודרנית טובעת במעשים כאלו.
הפסקתי לפתוח לינקים שאתה שולח מהרגע שהבאת מאמר/ קטע כלשהוא שתומך בתפיסה שלך בנוגע לסכסוך כאן, שנכתב על ידי לא פחות מאשת חד״ש/ מק״י...

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 22 דצמבר 2022, 23:13 אני באמת מצטער שהעולם הצליח לעצור את דאע״ש בזמן.
כתבתי משהו בזכות דאע"ש? מדובר בארגון רצחני ומתועב. אני פשוט טוען שאם דאע"ש, הטאליבן וחבריהם הם הוכחה לאלימות התרבותית של ערבים, אז לעולם המערבי תרבות אלימה בכמה סדרי גודל.

בחיי שאתה צריך לעשות קורס בהבנת הנקרא.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 22 דצמבר 2022, 23:17 הפסקתי לפתוח לינקים שאתה שולח מהרגע שהבאת מאמר/ קטע כלשהוא שתומך בתפיסה שלך בנוגע לסכסוך כאן, שנכתב על ידי לא פחות מאשת חד״ש/ מק״י...
לא שזכור לי במה מדובר (נראה לי שאתה מתבלבל ביני לבין מטאלי), אבל זה איכשהו לא בסדר שאני - כתומך חד"ש ומק"י וחבר לשעבר בתנועות הללו - משתף טקסטים שנכתבים ע"י חברים לתנועה? מה? באיזה מן עולם משונה התפישה הזו נראית הגיונית?..

בכל מקרה, מדובר בבירור בלינק לערך בויקיפדיה, אבל אתה מוזמן להמשיך לדחוף אצבעות לאוזניים שלך ולצעוק "לאלאלאלאלאלאלאלא אני לא שומע!". בינתיים אחרים יקראו וישכילו.
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 22 דצמבר 2022, 23:13 אני באמת מצטער שהעולם הצליח לעצור את דאע״ש בזמן.
כתבתי משהו בזכות דאע"ש? מדובר בארגון רצחני ומתועב. אני פשוט טוען שאם דאע"ש, הטאליבן וחבריהם הם הוכחה לאלימות התרבותית של ערבים, אז לעולם המערבי תרבות אלימה בכמה סדרי גודל.

בחיי שאתה צריך לעשות קורס בהבנת הנקרא.
אולי הבנת הנקרא שלך בעייתית- הכוונה שלי היתה שדאע״ש נעצרו בהתחלה, כי אם הם היו שולטים עשרות שנים, הם היו עוברים בכמות (על האכזריות אני בטוח שאין ויכוח) כל מדינה בעולם.

Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 22 דצמבר 2022, 23:17 הפסקתי לפתוח לינקים שאתה שולח מהרגע שהבאת מאמר/ קטע כלשהוא שתומך בתפיסה שלך בנוגע לסכסוך כאן, שנכתב על ידי לא פחות מאשת חד״ש/ מק״י...
לא שזכור לי במה מדובר (נראה לי שאתה מתבלבל ביני לבין מטאלי), אבל זה איכשהו לא בסדר שאני - כתומך חד"ש ומק"י וחבר לשעבר בתנועות הללו - משתף טקסטים שנכתבים ע"י חברים לתנועה? מה? באיזה מן עולם משונה התפישה הזו נראית הגיונית?..

בכל מקרה, מדובר בבירור בלינק לערך בויקיפדיה, אבל אתה מוזמן להמשיך לדחוף אצבעות לאוזניים שלך ולצעוק "לאלאלאלאלאלאלאלא אני לא שומע!". בינתיים אחרים יקראו וישכילו.
אין בעיה לשתף טקסטים, יש בעיה כשמנסים להוכיח משהו באמצעות מישהי שמגיעה מפוזיציה.
מעניין אם הייתי מביא כאן מאמר של אריה אלדד שמצדיק את בן גביר.

אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אולי במקום לבזבז זמן על אד הומינם, תקרא את המאמר?

ולגבי הדיון המרתק לגבי מי רע יותר - דאעש או ארצות הברית, אפשר פשוט להסכים שבשני המקרים מדובר באכזריות בלתי נתפסת ושלכל הצדדים יש חשבון נפש לעשות?

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 23 דצמבר 2022, 14:45 אולי הבנת הנקרא שלך בעייתית- הכוונה שלי היתה שדאע״ש נעצרו בהתחלה, כי אם הם היו שולטים עשרות שנים, הם היו עוברים בכמות (על האכזריות אני בטוח שאין ויכוח) כל מדינה בעולם.
:bang:

זה לא משנה את העובדה שהצגת את זה כאילו אני לא תומך בחיסול דאע"ש, ועל זה הייתה ההתרעמות שלי.
עזוב, הבנת הנקרא אני לא יכול ללמד אותך, אז במקום אני אכתוב בשפה פשוטה וברורה ככל הניתן.

בשביל שדאע"ש יעברו את הכמות של אפילו אחת ממדינות אירופה האימפריאליסטיות, הם צריכים להרוג כמה מיליונים. אני אהיה עדין ואכתוב שזה לא סביר בעליל. לגבי האכזריות שלהם: אין ספק שמדובר בתנועה אכזרית ביותר, אבל למרבה הצער בשם מדינות מערביות ולמען הרווח של תאגידים מערביים העשו מעשים אכזריים לא פחות. אתה יכול להתעקש להאמין שזה שקר ולהתעלם מכל פיסת מידע רלוונטית שאני אביא כי היא לא מסתדרת לך בטוב עם התפישה, וזו זכותך. בדיוק כמו שזכותך להאמין שכדה"א שטוח. כמו שאני לא יכול ללמד אותך הבנת הנקרא, ככה אני לא יכול להכריח אותך לקבל את המציאות כפי שהיא.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 23 דצמבר 2022, 14:47 אין בעיה לשתף טקסטים, יש בעיה כשמנסים להוכיח משהו באמצעות מישהי שמגיעה מפוזיציה.
כל אחד מגיע מפוזיציה. אין כזה דבר טקסט פוליטי אובייקטיבי, תגיד אתה ילד או משהו? אם היית מביא טקסט של אריה אלדד שמצדיק את בן גביר הייתי תוקף את ההצדקות, לא את העובדה שהטקסט נכתב ע"י אלדד. מה שאתה עושה זה אד הומינם, וזה ילדותי בדיוק כמו ההתעקשות שלך להתעלם מהמציאות.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב: 23 דצמבר 2022, 15:26 ולגבי הדיון המרתק לגבי מי רע יותר - דאעש או ארצות הברית, אפשר פשוט להסכים שבשני המקרים מדובר באכזריות בלתי נתפסת ושלכל הצדדים יש חשבון נפש לעשות?
אני בהחלט מסכים, אבל אני לא חושב שאסף יכול להסכים עם זה בלי ליצור אצלו בראש דיסוננס קוגניטיבי. הוא בנה תזה שלמה על זה שאין מה לדבר על שיוויון לפלסטינים כי הערבים כולם הם אלימים. כל דוגמא שהוא הביא פורקה לגורמים, והראו לו שגם בחברות אחרות יש התנהלות כזו. עכשיו הוא נדחק לדבר על ארגונים כמו דאע"ש בשביל להוכיח את התזה, ואם הוא יסכים שגם מדינות המערב עשו ועושות דברים בלתי נתפשים באכזריותם והיקפם, הוא יצטרך לשקול מחדש את תפישת העולם שלו. זה לא משהו שקל לעשות, ולכן אני צופה שבמקום לקבל את המציאות האובייקטיבית (זו שניתן לקרוא עליה מגורמים מוסמכים), הוא ימצא דרכים להכחיש שהיא מתקיימת. אנחנו רואים הליך דומה בדיונים על חיסוני הקורונה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Asafasraf כתב: 23 דצמבר 2022, 14:47
pelegs כתב:

אין בעיה לשתף טקסטים, יש בעיה כשמנסים להוכיח משהו באמצעות מישהי שמגיעה מפוזיציה.

אם היית מביא מאמר כזה אנשים היו אולי כותבים לך למה להצדיק כהניזם זאת תמיד טעות ובפרט למה אריה אלדד טועה, אבל קשה לי להאמין שמישהו היה מסתפק ב"טוב, זה אריה אלדד אז זה לא נחשב".
ואם כן זה היה עלוב בדיוק כמו להגיב ככה לטקסט של קומוניסטים\ערבים ר"ל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

אדום נחמד כתב:אולי במקום לבזבז זמן על אד הומינם, תקרא את המאמר?

ולגבי הדיון המרתק לגבי מי רע יותר - דאעש או ארצות הברית, אפשר פשוט להסכים שבשני המקרים מדובר באכזריות בלתי נתפסת ושלכל הצדדים יש חשבון נפש לעשות?

את המאמר קראתי והגבתי עליו. אי אפשר שלא לשים לב לעובדה שהוא אובייקטיבי בערך כמו שבן גביר כלפיי ערבים.

Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

pelegs כתב:
אדום נחמד כתב: 23 דצמבר 2022, 15:26 ולגבי הדיון המרתק לגבי מי רע יותר - דאעש או ארצות הברית, אפשר פשוט להסכים שבשני המקרים מדובר באכזריות בלתי נתפסת ושלכל הצדדים יש חשבון נפש לעשות?
אני בהחלט מסכים, אבל אני לא חושב שאסף יכול להסכים עם זה בלי ליצור אצלו בראש דיסוננס קוגניטיבי. הוא בנה תזה שלמה על זה שאין מה לדבר על שיוויון לפלסטינים כי הערבים כולם הם אלימים. כל דוגמא שהוא הביא פורקה לגורמים, והראו לו שגם בחברות אחרות יש התנהלות כזו. עכשיו הוא נדחק לדבר על ארגונים כמו דאע"ש בשביל להוכיח את התזה, ואם הוא יסכים שגם מדינות המערב עשו ועושות דברים בלתי נתפשים באכזריותם והיקפם, הוא יצטרך לשקול מחדש את תפישת העולם שלו. זה לא משהו שקל לעשות, ולכן אני צופה שבמקום לקבל את המציאות האובייקטיבית (זו שניתן לקרוא עליה מגורמים מוסמכים), הוא ימצא דרכים להכחיש שהיא מתקיימת. אנחנו רואים הליך דומה בדיונים על חיסוני הקורונה.
היכולת המתנשאת שלך להסיק מסקנות בשם אחרים...
אין מדינה בעולם שלא עשתה ועושה דברים גרועים.
דווקא את שינוי תפיסת העולם שלי- מזו שהיתה בעד שלום בכל מצב בסוף שנות התשעים, שיניתי במהלך האינתיפאדה השניה, כשהבנתי שבצד השני אין אף אחד שבאמת רוצה לחיות כאן בשלום.
אתה תצייר את הפלסטינאים כחלק מל״ו צדיקים, אני חושב אחרת.
כשהמצב הוא בין לבחור בין הבטחון של המשפחה שלי, לבין להמר עליו, אני בוחר באופציה הראשונה מבלי לחשוב פעמיים.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Asafasraf כתב: 23 דצמבר 2022, 20:10

את המאמר קראתי והגבתי עליו. אי אפשר שלא לשים לב לעובדה שהוא אובייקטיבי בערך כמו שבן גביר כלפיי ערבים.

"אובייקטיבי"?
איך דעה פוליטית יכולה להיות "אובייקטיבית"?
הדעות שאתה כותב פה הן אובייקטיביות? ברור שלא. אז איך פתאום זה פוסל את המאמר שהוא הביא? על אותו עיקרון אתה אמור לפסול את עצמך מלהגיב פה כי אתה כותב דברים שהם לא אובייקטיביים.
משהו פה לא מסתדר לי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 23 דצמבר 2022, 20:16 1. אתה תצייר את הפלסטינאים כחלק מל״ו צדיקים, אני חושב אחרת.
2. כשהמצב הוא בין לבחור בין הבטחון של המשפחה שלי, לבין להמר עליו, אני בוחר באופציה הראשונה מבלי לחשוב פעמיים.
1. תגיד, אתה סנילי או שאתה עושה את עצמך? כמה פעמים כבר כתבתי שהפלסטינים אינם צדיקים ורני ממש לא רטאה בהם צדיקים, אלא פשוט בני אדם המגיבים לסיטואציה בה הם נמצאים כמו כל עם אחר בהיסטוריה, כלומר באלימות רבה? בפעם הבאה שאני אצטרך לכתוב את זה אני פשוט אצטט את התגובה הזו, לפחות יהיה קצת משעשע.

2. בהמשך לנקודה הקודמת, ככל שתמשיך להחזיק את הפלסטינים תחת משטר אפרטהייד הם ימשיכו להתנגד, והבטחון של המשפחה שלך יהיה בקאנטים. המחשבה כאילו מדובר כאן במשחק סכום אפס היא בדיוק זו ששמה את המשפחה שלך בסכנה (בזמן שכל מיני בעלי הון מרוויחים מיליארדים מהסיטואציה בלי לסכן את המשפחה שלהם כלל וכלל).
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הנה טעימה מאחת הפעמים הקודמות בהן הסברתי לאסףאסרף שאני לא רואה בפלסטינים צדיקים:
pelegs כתב: 03 ספטמבר 2022, 00:51 אגב, אסף - יש לך נטיה כל הזמן לכתוב עלינו שאנחנו טוענים שהפלסטינים סופר נחמדים, מחלקים פרחים וכו'. כבר כתבת משהו בסגנון כמה וכמה פעמים. זה מאד לא הוגן מצידך, כי אף אחד פה לא טען שהפלסטינים מקבלים בברכה את הכיבוש - בדיוק להיפך, הם מאד אלימים כלפיו. הנקודה היא לא שהפלסטינים שקטים ושלווים ו-"מחלקים לישראלים פרחים" (אם כי לדעתי ביחס לפשעים שעושים להם הם מאד שקטים) - אלא שההתנגדות שלהם מוצדקת.
תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

Asafasraf כתב: 23 דצמבר 2022, 20:16
pelegs כתב:
דווקא את שינוי תפיסת העולם שלי- מזו שהיתה בעד שלום בכל מצב בסוף שנות התשעים, שיניתי במהלך האינתיפאדה השניה, כשהבנתי שבצד השני אין אף אחד שבאמת רוצה לחיות כאן בשלום.
כשהמצב הוא בין לבחור בין הבטחון של המשפחה שלי, לבין להמר עליו, אני בוחר באופציה הראשונה מבלי לחשוב פעמיים.

לגבי אין אף מדינה שלא עשתה דברים גרועים מניח שזה המצב לגבי כמעט כל מדינה (מניח שכנראה מדינות מאד קטנות או מדינות אי לא פגעו באיש לבד אולי מתושביהן לפעמים אבל זה לא הנקודה) , וגם מסכים שלא נהמר על המשךחה שלנו.
לא מסכים שפלגס חושב שהפלסתינאים הם ל"ו צדיקים.זה לא נאמר באף שלב. הוא כן טוען שהם הקורבן או יותר מדויק הנכבש, וככאלו יש מבחינתו יותר לגיטימציה לעצם האלימות שלהם. אפשר להתווכח אם אלימות שמגיעה לבלתי מעורבים כולל ילדים (עע למשל שלהבת פס, הלל אריאל וכד) היא חלק מהמאבק הראוי בכיבוש- אני חולק על זה לחלוטין וחושב שזה לא מוסרי ובמקרה של ילדים אפילו מחליא. אבל פלגס לא טען שהצד הפלסתינאי הוא פסיבי ונטבח על כלום. הוא כן טוען ש*מקןר הסכסוך* הוא בעוול שהציונים גרמו (לדעתו ולדעת הפלסתינאים).
גם לא בטוח שאין עם מי לדבר בצד שלהם. זה שההנהגה הפלסתינאית שגתה לדעתי במו"מ עם ברק וכנראה לערפאת היו פנטזיות לא מבוססות לא אומר שאין שם אחרים עם דעה אחרת.
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

teknoboy כתב:

"אובייקטיבי"?
הדעות שאתה כותב פה הן אובייקטיביות? ברור שלא. אז איך פתאום זה פוסל את המאמר שהוא הביא? על אותו עיקרון אתה אמור לפסול את עצמך מלהגיב פה כי אתה כותב דברים שהם לא אובייקטיביים.
משהו פה לא מסתדר לי.
אולי אובייקטיבי זו לא המילה הנכונה, אבל שתסתיר יותר טוב את הדעה שלך.
אתה קראת את המאמר?

נערך לאחרונה על ידי Asafasraf ב 23 דצמבר 2022, 22:19, נערך פעם 1 בסך הכל.
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

תא מרבוטא כתב:
pelegs כתב: אני בהחלט מסכים, אבל אני לא חושב שאסף יכול להסכים עם זה בלי ליצור אצלו בראש דיסוננס קוגניטיבי. הוא בנה תזה שלמה על זה שאין מה לדבר על שיוויון לפלסטינים כי הערבים כולם הם אלימים. כל דוגמא שהוא הביא פורקה לגורמים, והראו לו שגם בחברות אחרות יש התנהלות כזו. עכשיו הוא נדחק לדבר על ארגונים כמו דאע"ש בשביל להוכיח את התזה, ואם הוא יסכים שגם מדינות המערב עשו ועושות דברים בלתי נתפשים באכזריותם והיקפם, הוא יצטרך לשקול מחדש את תפישת העולם שלו. זה לא משהו שקל לעשות, ולכן אני צופה שבמקום לקבל את המציאות האובייקטיבית (זו שניתן לקרוא עליה מגורמים מוסמכים), הוא ימצא דרכים להכחיש שהיא מתקיימת. אנחנו רואים הליך דומה בדיונים על חיסוני הקורונה.

לגבי אין אף מדינה שלא עשתה דברים גרועים מניח שזה המצב לגבי כמעט כל מדינה (מניח שכנראה מדינות מאד קטנות או מדינות אי לא פגעו באיש לבד אולי מתושביהן לפעמים אבל זה לא הנקודה) , וגם מסכים שלא נהמר על המשךחה שלנו.
לא מסכים שפלגס חושב שהפלסתינאים הם ל"ו צדיקים.זה לא נאמר באף שלב. הוא כן טוען שהם הקורבן או יותר מדויק הנכבש, וככאלו יש מבחינתו יותר לגיטימציה לעצם האלימות שלהם. אפשר להתווכח אם אלימות שמגיעה לבלתי מעורבים כולל ילדים (עע למשל שלהבת פס, הלל אריאל וכד) היא חלק מהמאבק הראוי בכיבוש- אני חולק על זה לחלוטין וחושב שזה לא מוסרי ובמקרה של ילדים אפילו מחליא. אבל פלגס לא טען שהצד הפלסתינאי הוא פסיבי ונטבח על כלום. הוא כן טוען ש*מקןר הסכסוך* הוא בעוול שהציונים גרמו (לדעתו ולדעת הפלסתינאים).
גם לא בטוח שאין עם מי לדבר בצד שלהם. זה שההנהגה הפלסתינאית שגתה לדעתי במו"מ עם ברק וכנראה לערפאת היו פנטזיות לא מבוססות לא אומר שאין שם אחרים עם דעה אחרת.
מעולה. אני לא חושב שהפלסטינאים הם הקורבן של הסיטואציה, ויש להם תרומה הרבה יותר גדולה מהציונים למצב הנוכחי.
אני כן חושב שתאוות הדם קיימת אצל חלקם הרבה יותר מאשר הרצון לשלום, וזה ממש לא תלוי סיטואציה. הם שונאים אותנו. נקודה.
הלוואי ויגיע האחד מהצד השני שיצליח לסחוף את ההמונים שם לתמיכה בהסכם שלום של מדינה יהודית ומדינה פלסטינאית.
על ההצעות של פלג אפילו הפלסטינאים לא חולמים בחלומות הכי רטובים שלהם.

Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

pelegs כתב:הנה טעימה מאחת הפעמים הקודמות בהן הסברתי לאסףאסרף שאני לא רואה בפלסטינים צדיקים:
pelegs כתב: 03 ספטמבר 2022, 00:51 אגב, אסף - יש לך נטיה כל הזמן לכתוב עלינו שאנחנו טוענים שהפלסטינים סופר נחמדים, מחלקים פרחים וכו'. כבר כתבת משהו בסגנון כמה וכמה פעמים. זה מאד לא הוגן מצידך, כי אף אחד פה לא טען שהפלסטינים מקבלים בברכה את הכיבוש - בדיוק להיפך, הם מאד אלימים כלפיו. הנקודה היא לא שהפלסטינים שקטים ושלווים ו-"מחלקים לישראלים פרחים" (אם כי לדעתי ביחס לפשעים שעושים להם הם מאד שקטים) - אלא שההתנגדות שלהם מוצדקת.
לפלסטינאים, הכיבוש הוא התירוץ, לא הסיבה לשנאה שלהם ליהודים.
תמשיך לספר מעשיות.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Asafasraf כתב: 23 דצמבר 2022, 22:19
teknoboy כתב:

"אובייקטיבי"?
משהו פה לא מסתדר לי.
אולי אובייקטיבי זו לא המילה הנכונה, אבל שתסתיר יותר טוב את הדעה שלך.
אתה קראת את המאמר?

למה שמישהו יסתיר את דעתו במאמר שבו הוא מביע את דעתו?
זה כמו שנבקש ממך להסתיר את דעתך במקום להביע אותה כשאתה כותב פה. מה ההיגיון?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 23 דצמבר 2022, 22:27 לפלסטינאים, הכיבוש הוא התירוץ, לא הסיבה לשנאה שלהם ליהודים.
תמשיך לספר מעשיות.
לגמרי במקרה אותו הדבר שטענו כל הקולוניאליסטים בהיסטוריה כלפי הקורבנות שלהם. ממש ממש במקרה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 23 דצמבר 2022, 22:27 למה שמישהו יסתיר את דעתו במאמר שבו הוא מביע את דעתו?
זה כמו שנבקש ממך להסתיר את דעתך במקום להביע אותה כשאתה כותב פה. מה ההיגיון?
אם אני מבין נכון על איזה מאמר מדובר, מדובר במאמר שנכתב ע"י ד"ר אילת מעוז, שהצטרפה לאחרונה לחד"ש (או למק"י? אני לא זוכר) ופורסם ב"שיחה מקומית". שצפו של אסףאסרף יצא על זה שאקדמאית אמורה להיות אובייקטיבית (כי ידוע שלאקדמאים אסור להיות פעילים פוליטיים או להחזיק בדעות?), למרות שבכלל לא מדובר במאמר אקדמי אלא כאמור בטקסט שפורסם באתר שהוא פוליטי באופן מוצהר.

מה שמצחיק זה שזה בכלל לא הייתי אני שקישר למאמר אלא מטאלי, ועדיין איכשהו אסף משתמש בזה כסיבה לכך שאי אפשר לסמוך על ערכי ויקיפדיה באנגלית אם אני מביא אותם כלינק, ובהתאם הזוועות תחת ליאופולד השני ימ"ש לא התרחשו, או משהו כזה.

הגיון מוזר, אבל אני כבר רגיל ¯/_(ツ)_\¯
El dudernio
קיבל.ה  1267 לייקים

pelegs כתב: 23 דצמבר 2022, 23:10
Asafasraf כתב: 23 דצמבר 2022, 22:27 לפלסטינאים, הכיבוש הוא התירוץ, לא הסיבה לשנאה שלהם ליהודים.
תמשיך לספר מעשיות.
לגמרי במקרה אותו הדבר שטענו כל הקולוניאליסטים בהיסטוריה כלפי הקורבנות שלהם. ממש ממש במקרה.
אבל אתה מנתק את הניתוח שלך מהמציאותומקרי העבר לפיהם לפלשתינאים מפריעה יישות יהודית בין הירדן לים.

אחדד ואציין כי פעולות האיבה החלו עוד בטרם קמה המדינה, וכן גם אז כבר היו כאן אימפריאליסטיים יהודים אולם כמו שבמדינות אחרות, ארה"ב / אוסטרליה ועוד ידעו להגיע להסדר, המקרה שלנו קצת סבוך יותר בשל מניעים "רוחניים".
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

El dudernio כתב: 24 דצמבר 2022, 16:27 אבל אתה מנתק את הניתוח שלך מהמציאותומקרי העבר לפיהם לפלשתינאים מפריעה יישות יהודית בין הירדן לים.

אחדד ואציין כי פעולות האיבה החלו עוד בטרם קמה המדינה, וכן גם אז כבר היו כאן אימפריאליסטיים יהודים אולם כמו שבמדינות אחרות, ארה"ב / אוסטרליה ועוד ידעו להגיע להסדר, המקרה שלנו קצת סבוך יותר בשל מניעים "רוחניים".
העויינות הפלסטינית כלפי התנועה הציונית ובהתאם יהודים שהיגרו לארצות החלה מהרגע בו הם הבינו שמטרת ההגירה הינה נישולם מאדמותיהם בשביל להקים עליהן מדינה ליהודים בלבד. מדובר בהליך (לא ברגע אחד) שלקח כמה עשורים, החל מתחילת המאה העשרים ועד אמצע שנות השלושים, והתחזק תחת המנדט הבריטי ששיתף פעולה כמעט באופן מלא עם התנועה הציונית עד אמצע/סוף שנות הארבעים. זה נכון שתמיד היו להתנגדות הזו אספקטים דתיים, אבל הם היו המעטפת ולא הגרעין. הגרעין היה ונשאר השאלה הלאומיו.

למעשה, היסטורית היו אלה דווקא בדר"כ שמרנים דתיים בחברה הפלסטינית שהובילו להכלה ושת"פ עם התנועה הציונית (ראה לדוגמא מפלגות הלוויין של מפא"י), בעוד תנועות ההתנגדות הן בעיקרן חילוניות, או אפילו קומוניסטיות (ומכאן גם אנטי-דתיות במהותן). מצד שני, לכל הליך קולוניאליזציה היה אספקט דתי: אתה חושב שהאינדיאנים, האבוריג'ינים, המאורים והאלג'יראים, למשל, קיבלו על עצמם באופן מלא את האמונה הנוצרית?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כמו כן, לאילו הסדרים אתה מתייחס? היו המוני הסדרים מקומיים בארה"ב ואוסטרליה לאורך השנים, והם היו תמיד זמניים וחלקם הופרו באופן שיטתי. בהתאם, גם ביום פלסטינים וציונים היו המוני הסדרים מקומיים, חלקם כובדו וחלקם הופרו. ה"הסדר" הנוכחי בארה"ב ואוסטרליה הוא שמעט הילידים שנשארו בעקבות הג'נוסיידים שנעשו לאורך השנים בשתי הקבוצות לא מהווים שום איום פרקטי על הכוח השולט, ולכן הם יכלו לקבל סוג של אוטונומיה חלקית באיזורים קטנים יחסית. אני מאד מאד מקווה שהסיפור בפלסטין לא יסתיים בג'נוסייד וכיסי התיישבות פלסטינים בתוך מדינה ליהודים בלבד.
El dudernio
קיבל.ה  1267 לייקים

pelegs כתב: 24 דצמבר 2022, 16:47
El dudernio כתב: 24 דצמבר 2022, 16:27 אבל אתה מנתק את הניתוח שלך מהמציאותומקרי העבר לפיהם לפלשתינאים מפריעה יישות יהודית בין הירדן לים.

העויינות הפלסטינית כלפי התנועה הציונית ובהתאם יהודים שהיגרו לארצות החלה מהרגע בו הם הבינו שמטרת ההגירה הינה נישולם מאדמותיהם בשביל להקים עליהן מדינה ליהודים בלבד. מדובר בהליך (לא ברגע אחד) שלקח כמה עשורים, החל מתחילת המאה העשרים ועד אמצע שנות השלושים, והתחזק תחת המנדט הבריטי ששיתף פעולה כמעט באופן מלא עם התנועה הציונית עד אמצע/סוף שנות הארבעים. זה נכון שתמיד היו להתנגדות הזו אספקטים דתיים, אבל הם היו המעטפת ולא הגרעין. הגרעין היה ונשאר השאלה הלאומיו.

למעשה, היסטורית היו אלה דווקא בדר"כ שמרנים דתיים בחברה הפלסטינית שהובילו להכלה ושת"פ עם התנועה הציונית (ראה לדוגמא מפלגות הלוויין של מפא"י), בעוד תנועות ההתנגדות הן בעיקרן חילוניות, או אפילו קומוניסטיות (ומכאן גם אנטי-דתיות במהותן). מצד שני, לכל הליך קולוניאליזציה היה אספקט דתי: אתה חושב שהאינדיאנים, האבוריג'ינים, המאורים והאלג'יראים, למשל, קיבלו על עצמם באופן מלא את האמונה הנוצרית?
השאלה הלאומית הפלשתינאית היא אבל שאלה המליון דולר.
מהי ההגדרה הלאומית הפלשתינית? להבנתי השמירה על אל אקצה היא גורם מהותי בהגדרה הזאת ומה שמבדל אותם משאר העמים הערביים. אבל באמת שקטונתי מלהבין את זה עד הסוף.
תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

Asafasraf כתב: 23 דצמבר 2022, 22:24
תא מרבוטא כתב:

מעולה. אני לא חושב שהפלסטינאים הם הקורבן של הסיטואציה, ויש להם תרומה הרבה יותר גדולה מהציונים למצב הנוכחי.
אני כן חושב שתאוות הדם קיימת אצל חלקם הרבה יותר מאשר הרצון לשלום, וזה ממש לא תלוי סיטואציה. הם שונאים אותנו. נקודה.
הלוואי ויגיע האחד מהצד השני שיצליח לסחוף את ההמונים שם לתמיכה בהסכם שלום של מדינה יהודית ומדינה פלסטינאית.

זה שאתה חושב שהם לא הקורבן זה לא אומר שהם לא. הובאו פה תימוכין ל1. עמדה מוצהרת ממנהיגי הציונות לנשל ערבים מהאדמה עוד לפני מלחמת השחרור 2. תימוכין מסוימים לטיהור אתני עוד לפני 1948 מצד המתיישבים הציונים. (זה גם לא אומר שלא היו קרבנות ביישוב היהודי כולל זה שקדם לציונות. היו)
עכשיו זה לא שלדעתי לקורבן מותר ההההכל ובכל צורה, אבל להפוך אותם אוטומטים לרעים בסיפור הזה לא בדיוק מסתדר עם מכלול המידע.
תאוות הדם? על בסיס מה? אולי תאוות נקם (שהיא מובנת אבל זה לא אומר שיש לקבלה בשקט) או תאווה לשחרור משלטון צבאי או תחושת עוול. על סמך מה אתה טוען שרוב הפלסתינאים הם עם תאוות דם משל היו נאצים?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

תא מרבוטא כתב: 24 דצמבר 2022, 18:33על סמך מה אתה טוען שרוב הפלסתינאים הם עם תאוות דם משל היו נאצים?
כשבני אדם מנסים להבין אנשים אחרים הם לרוב משליכים את צורת המחשבה שלהם הם.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

תא מרבוטא כתב:
תא מרבוטא כתב: לגבי אין אף מדינה שלא עשתה דברים גרועים מניח שזה המצב לגבי כמעט כל מדינה (מניח שכנראה מדינות מאד קטנות או מדינות אי לא פגעו באיש לבד אולי מתושביהן לפעמים אבל זה לא הנקודה) , וגם מסכים שלא נהמר על המשךחה שלנו.

זה שאתה חושב שהם לא הקורבן זה לא אומר שהם לא. הובאו פה תימוכין ל1. עמדה מוצהרת ממנהיגי הציונות לנשל ערבים מהאדמה עוד לפני מלחמת השחרור 2. תימוכין מסוימים לטיהור אתני עוד לפני 1948 מצד המתיישבים הציונים. (זה גם לא אומר שלא היו קרבנות ביישוב היהודי כולל זה שקדם לציונות. היו)
עכשיו זה לא שלדעתי לקורבן מותר ההההכל ובכל צורה, אבל להפוך אותם אוטומטים לרעים בסיפור הזה לא בדיוק מסתדר עם מכלול המידע.
תאוות הדם? על בסיס מה? אולי תאוות נקם (שהיא מובנת אבל זה לא אומר שיש לקבלה בשקט) או תאווה לשחרור משלטון צבאי או תחושת עוול. על סמך מה אתה טוען שרוב הפלסתינאים הם עם תאוות דם משל היו נאצים?
מהצד השני הובאו לכאן מקרים שהיו לפני הקמת התנועה הציונית כלפי יהודים.
בנוסף, החברים כאן טענו שטבח מערת המכפלה הוא זה שהחל את הפיגועים כנגד יהודים, רק ששכחו לציין רצח של שני מטיילים יהודים בואדי קלט 3 חודשים לפני הטבח, ואת פיגועי הירי בשטחים.
תאוות דם על בסיס נקמות דת ורציחות על רקע חילול כבוד המשפחה כבר נותן בסיס לתרבות, כשאני לא מתייחס בכלל לחלק ממצב הגופות לאחר פיגועים/ לינצ׳ים באותה תקופה.
הפלסטינאים ממש לא נאצים לתפיסתי, אלא כאלה שלא באמת רוצים לחיות איתנו ביחד כאן.

אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

הם לא רוצים לחיות כאן ביחד עם מי שחושב שיש לו זכויות יתר, ועל כן ישליט את רצונו עליהם.
הגיוני סך הכל.
תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

Asafasraf כתב: 25 דצמבר 2022, 11:15
תא מרבוטא כתב:

בנוסף, החברים כאן טענו שטבח מערת המכפלה הוא זה שהחל את הפיגועים כנגד יהודים, רק ששכחו לציין רצח של שני מטיילים יהודים בואדי קלט 3 חודשים לפני הטבח, ואת פיגועי הירי בשטחים.
תאוות דם על בסיס נקמות דת ורציחות על רקע חילול כבוד המשפחה כבר נותן בסיס לתרבות, כשאני לא מתייחס בכלל לחלק ממצב הגופות לאחר פיגועים/ לינצ׳ים באותה תקופה.

פיגועים לפני מערת המכפלה היו של אשף? לא שאשף זה ארגון לתת אבל אשף חתמו הסכם. חמאס לעומת זאת לא.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 25 דצמבר 2022, 11:15 1. מהצד השני הובאו לכאן מקרים שהיו לפני הקמת התנועה הציונית כלפי יהודים.
2. בנוסף, החברים כאן טענו שטבח מערת המכפלה הוא זה שהחל את הפיגועים כנגד יהודים, רק ששכחו לציין רצח של שני מטיילים יהודים בואדי קלט 3 חודשים לפני הטבח, ואת פיגועי הירי בשטחים.
1. אתה כמובן שוכח לציין שענו על הדוגמאות האלו, והוסבר באופן כללי למה הן לא מעידות על איזו שנאה מובנית ליהודים. אתה מוזמן לחזור אחורה ולקרוא את התגובות.
2. הטענה לא הייתה שטבח מערת המכפלה הייתה הפיגוע הראשון בתולדות הסכסוך, אלא שהיא זו שהציתה גל פיגועים בתוך הקו הירוק (ואדי קלט נמצא בגדה המערבית). הפלסטינים מעולם לא הפסיקו להתנגד לכיבוש הישראלי והתנגדות שלהם בהקשר שלו החלה כבר כשישראל העלתה הילוך בהליך הטיהור האתני וגירשה מאות אלפי פלסטינים מהגדה המערבית בחודשים הראשונים לאחר הכיבוש.

הבנת הנקרא, וזה.
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

תא מרבוטא כתב:
תא מרבוטא כתב: זה שאתה חושב שהם לא הקורבן זה לא אומר שהם לא. הובאו פה תימוכין ל1. עמדה מוצהרת ממנהיגי הציונות לנשל ערבים מהאדמה עוד לפני מלחמת השחרור 2. תימוכין מסוימים לטיהור אתני עוד לפני 1948 מצד המתיישבים הציונים. (זה גם לא אומר שלא היו קרבנות ביישוב היהודי כולל זה שקדם לציונות. היו)

פיגועים לפני מערת המכפלה היו של אשף? לא שאשף זה ארגון לתת אבל אשף חתמו הסכם. חמאס לעומת זאת לא.
תא מרבוטא כתב:
תא מרבוטא כתב: זה שאתה חושב שהם לא הקורבן זה לא אומר שהם לא. הובאו פה תימוכין ל1. עמדה מוצהרת ממנהיגי הציונות לנשל ערבים מהאדמה עוד לפני מלחמת השחרור 2. תימוכין מסוימים לטיהור אתני עוד לפני 1948 מצד המתיישבים הציונים. (זה גם לא אומר שלא היו קרבנות ביישוב היהודי כולל זה שקדם לציונות. היו)

הטבח של גולדשטיין בוצע על ידי ימני קיצוני, שלא מייצג אותי, או את מדינת ישראל של אותה התקופה. אין סוף להקלות (ברור לי שישראל מדינה ריבונית ואש״ף לא).

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אף ארגון פלסטיני למעט אש"ף אינו מייצג את הפלסטינים כולם. בוודאי שלא הארגונים הקטנים יותר, או אפילו חמאס של אמצע שנות התשעים.
Ron.T
קיבל.ה  327 לייקים

pelegs כתב: 25 דצמבר 2022, 14:18 אף ארגון פלסטיני למעט אש"ף אינו מייצג את הפלסטינים כולם. בוודאי שלא הארגונים הקטנים יותר, או אפילו חמאס של אמצע שנות התשעים.
גם אש״ף כבר לא רלוונטי בימנו
שליחת תגובה