חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
El dudernio
קיבל.ה  1267 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 אפריל 2022, 00:07 למי שמוכן לעצור רגע את שטף ההסברים (טרור אסלמי, רמאדאן, יזרקו אותנו לים...), שנוח לנו לספר לעצמנו, למי שמעוניין להבין באמת למה נעשות פעולות הטרור בימים האחרונים, ממליץ לקרוא את זה.

השורות האלו "החלמה מלאה ומהירה לפצועים. המאבק שלכם להתגבר על הטראומה ולשוב לשפיות לעולם לא יסתיים. את משפחות ההרוגים דבר לא ינחם. נותר רק לקוות שלא יהיו עוד. נצטרך את עזרת השם בשביל זה, כי על פני האדמה אין עזרה." לא מופיעות כציטוט בפוסט. מכאן שהן נכתבו לא על ידי אביו של הרוצח אלא על ידי כותב הפוסט.

אביו של הרוצח שמח על הרצח, ולא מייחל שזה יהיה הרצח האחרון אלא מבקש להמשיך ברציחות לצורך שיחרור עמו. אני לא מצדיק רצח, ואין לכך קשר להכרותי עם האישית עם אחד הקורבנות. אני מקווה שגם אתה לא. ולכן ההבנה שח התהליכים ההניעו את הרוצח לרצוח ביא בהחלט חשובה. אבל היא לא משנה את השורה תחתונה.

כמו שאתה גדלת בצד הלאומני של המפה ופקחת עיניים כך נכון שגם הצד הלאומני הפלשינאי יבין שרצח יהודים לא יקדם את השלום בין העמים.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

El dudernio כתב: 09 אפריל 2022, 13:45
אדום מטלי כתב: 09 אפריל 2022, 00:07 למי שמוכן לעצור רגע את שטף ההסברים (טרור אסלמי, רמאדאן, יזרקו אותנו לים...), שנוח לנו לספר לעצמנו, למי שמעוניין להבין באמת למה נעשות פעולות הטרור בימים האחרונים, ממליץ לקרוא את זה.

השורות האלו "החלמה מלאה ומהירה לפצועים. המאבק שלכם להתגבר על הטראומה ולשוב לשפיות לעולם לא יסתיים. את משפחות ההרוגים דבר לא ינחם. נותר רק לקוות שלא יהיו עוד. נצטרך את עזרת השם בשביל זה, כי על פני האדמה אין עזרה." לא מופיעות כציטוט בפוסט. מכאן שהן נכתבו לא על ידי אביו של הרוצח אלא על ידי כותב הפוסט.

אביו של הרוצח שמח על הרצח, ולא מייחל שזה יהיה הרצח האחרון אלא מבקש להמשיך ברציחות לצורך שיחרור עמו. אני לא מצדיק רצח, ואין לכך קשר להכרותי עם האישית עם אחד הקורבנות. אני מקווה שגם אתה לא. ולכן ההבנה שח התהליכים ההניעו את הרוצח לרצוח ביא בהחלט חשובה. אבל היא לא משנה את השורה תחתונה.

כמו שאתה גדלת בצד הלאומני של המפה ופקחת עיניים כך נכון שגם הצד הלאומני הפלשינאי יבין שרצח יהודים לא יקדם את השלום בין העמים.
אני הבאתי את הפוסט כדי לעזור לאנשים להבין למה מתרחשים הפיגועים, לעזור להם ליטול קורה מבין עיניהם, ולהפסיק לספר לעצמם סיפורים על איסלם קיצוני וכו'. כל זה מפי אדם פלסטיני, שחי את העוולות כל חייו. זו היית מטרת המובאה, ואני חושב שמי שהאמת מעניינת אותו ימצא כאן את מה שביקשתי להראות.
זה לא רלוונטי אם האיש שמח על הרצח (והוא לא, אתה מסלף את דבריו). את המשך הביקורת שלך על הלאומנות הפלסטינית ועל דרכם האלימה לשחרור אני כמובן לא מקבל ואתה יודע את זה, אבל זה כאמור לא רלוונטי לסיבה שהבאתי את זה.
Red Or Dead
קיבל.ה  230 לייקים

כמה אני לא מופתע שדברי אביו של המחבל הנתעב מתקבלים כאן בהבנה, הרי האדרת מעשה טרור רצחני זה סבבה לגמרי(אבל ברור שמעצר סטודנט פלסטיני ששמע מוזיקה זו כמובן שערורייה מזוויעה. עולם הפוך)
פיגועים מתרחשים כי יש לנו עסק עם ארגוני טרור וחלאות טרוריסטיות שיוצאות לרסס אוכלוסיה חפה מפשע.
ביום שהפלסטינים ימגרו מעצמם את הטרור, יכירו בכך שיש כאן גם מדינה יהודית שלא הולכת לשום מקום ויסכימו לפשרות, נוכל בכלל להתחיל לחשוב על לדבר על התקדמות כלשהי שבהמשך תביא לסיום הכיבוש.
כרגע? פעם אחר פעם הם רק מספקים הוכחות לכמה חשובה לביטחון ישראל נוכחות צה״ל ביהודה ושומרון.
הפוסט קיבל לייק אחדHaunter
תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

Red Or Dead כתב: 10 אפריל 2022, 10:52 כמה אני לא מופתע שדברי אביו של המחבל הנתעב מתקבלים כאן בהבנה, הרי האדרת מעשה טרור רצחני זה סבבה לגמרי(אבל ברור שמעצר סטודנט פלסטיני ששמע מוזיקה זו כמובן שערורייה מזוויעה. עולם הפוך)
פיגועים מתרחשים כי יש לנו עסק עם ארגוני טרור וחלאות טרוריסטיות שיוצאות לרסס אוכלוסיה חפה מפשע.
ביום שהפלסטינים ימגרו מעצמם את הטרור, יכירו בכך שיש כאן גם מדינה יהודית שלא הולכת לשום מקום ויסכימו לפשרות, נוכל בכלל להתחיל לחשוב על לדבר על התקדמות כלשהי שבהמשך תביא לסיום הכיבוש.
כרגע? פעם אחר פעם הם רק מספקים הוכחות לכמה חשובה לביטחון ישראל נוכחות צה״ל ביהודה ושומרון.
הייתה תקופה שהם בהחלט ניסו. ההנחה שהפלסתינים זו מיקשה אחת זה בערך כמו לומר שכל כנסת ישראל מיקשה אחת. ואם מבחינתך טרור זו גם לוחמה בחיילים שלנו אגב, זה בערך לומר להם לא להחזיק צבא משלהם. מבחינתם כמו שלנו מותר צבא גם להם מותר כח לוחם.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Red Or Dead כתב: 10 אפריל 2022, 10:52 כמה אני לא מופתע שדברי אביו של המחבל הנתעב מתקבלים כאן בהבנה, הרי האדרת מעשה טרור רצחני זה סבבה לגמרי(אבל ברור שמעצר סטודנט פלסטיני ששמע מוזיקה זו כמובן שערורייה מזוויעה. עולם הפוך)
נו... עכשיו הכל מההתחלה? שוב מישהו שנכנס באמצע אשכול, כנראה בלי לקרוא אותו, ומעיר הערה מנותקת מכל קונטקסט היסטורי?

benaim
קיבל.ה  271 לייקים

לאיזה שפל הגעת שאתה משתף שיט מלא בשקרים מהטיקטוק?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

benaim כתב: 10 אפריל 2022, 13:29 לאיזה שפל הגעת שאתה משתף שיט מלא בשקרים מהטיקטוק?
בא לך לפרט את השקרים (ולפתוח פה דיון עליהם) או שאתה מסתפק בזריקת סיסמאות (כי אתה פוחד מהדיון שיתפתח)?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

אדום מטלי כתב: 10 אפריל 2022, 13:20
נו... עכשיו הכל מההתחלה? שוב מישהו שנכנס באמצע אשכול, כנראה בלי לקרוא אותו, ומעיר הערה מנותקת מכל קונטקסט היסטורי?

סליחה אדון האשכול הגדול שנכנסו לך באמצע אבל אם אתה אומר לו שזה מנותק מכל קונטקסט היסטורי כנראה שאתה לא מבין שמה שחשוב פה כרגע זה ההווה ובעיית הטרור האיסלאמי
חופש לפורום שדים מPELEGES

סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

teknoboy כתב: 10 אפריל 2022, 13:41
benaim כתב: 10 אפריל 2022, 13:29 לאיזה שפל הגעת שאתה משתף שיט מלא בשקרים מהטיקטוק?
בא לך לפרט את השקרים (ולפתוח פה דיון עליהם) או שאתה מסתפק בזריקת סיסמאות (כי אתה פוחד מהדיון שיתפתח)?
ודרך אגב בחייאת תפסיקו להשתמש במילים סיסמאות וקלישאות כי זה כבר נהיה מביך

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Haunter כתב: 10 אפריל 2022, 13:44
לא יודע מי זה אתם, אבל אם בןנעים יפסיק להסתפק בסיסמאות וקלישאות אני מבטיח לא להעיר לו שהוא מסתפק בסיסמאות וקלישאות.

ובחייאת תפסיק להעיר על שימוש במילים שלא נעים לך לקרוא, ותתחיל להתייחס לתוכן הדברים. זה קצת כמו לכעוס על הילד שאומר שהמלך הוא עירום כי לא יפה להגיד "עירום".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Haunter כתב: 10 אפריל 2022, 13:43

סליחה אדון האשכול הגדול שנכנסו לך באמצע אבל אם אתה אומר לו שזה מנותק מכל קונטקסט היסטורי כנראה שאתה לא מבין שמה שחשוב פה כרגע זה ההווה ובעיית הטרור האיסלאמי
ואתה לא יודע שכדי לפתור בעיה צריך להבין את המקור שלה, אחרת אתה רק עושה טיפולים קוסמטיים על פני השטח?
זה כמו להזמין שיפוצניק שיעשה לך טיח ולסרב לשמוע לשכן שאומר לך שיש לך נזילה בקיר ואתה בעצם צריך אינסטלטור.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

teknoboy כתב: 10 אפריל 2022, 13:47

לא יודע מי זה אתם, אבל אם בןנעים יפסיק להסתפק בסיסמאות וקלישאות אני מבטיח לא להעיר לו שהוא מסתפק בסיסמאות וקלישאות.

ובחייאת תפסיק להעיר על שימוש במילים שלא נעים לך לקרוא, ותתחיל להתייחס לתוכן הדברים. זה קצת כמו לכעוס על הילד שאומר שהמלך הוא עירום כי לא יפה להגיד "עירום".
אתם זה פשוט אתם וזה לא שלא נעים לי לקרוא פשוט תפסיק להגיד סיסמה וקלישאה על כל דבר כי זה פשוט אידיוטי

benaim
קיבל.ה  271 לייקים

נתחיל מכך שהגברת החביבה מתעלמת מפרעות תרפ"ט שלא היו 'just fine', נמשיך בכך שמעולם לא הייתה כאן ישות פלסטינית אז בחיי שאני לא מבין ממי 'נלקחה' האדמה.
בנוסף, היא טוענת שישראל הוקמה בצורה כוחנית ובריונית אבל למיטב זכרוני מדובר בהחלטה בין לאומית שנלקחה לאחר רוב שהצביע בעד באו"ם, לא? הציונים הצנועים הסכימו לשטח קטן עם חסרון אסטרטגי מובהק בעוד שהערבים החליטו לפתוח בניסיון השמדה עם מספר צבאות ונכשלו שוב ושוב לאורך השנים.
לא ככה, מר ססמאות?
נערך לאחרונה על ידי benaim ב 10 אפריל 2022, 13:51, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

teknoboy כתב: 10 אפריל 2022, 13:49
Haunter כתב: 10 אפריל 2022, 13:43

ואתה לא יודע שכדי לפתור בעיה צריך להבין את המקור שלה, אחרת אתה רק עושה טיפולים קוסמטיים על פני השטח?
זה כמו להזמין שיפוצניק שיעשה לך טיח ולסרב לשמוע לשכן שאומר לך שיש לך נזילה בקיר ואתה בעצם צריך אינסטלטור.
ואתה מדבר איתי על קלישאות עם כל הדוגמאות שלך יא אללה איזה ניתוק זה כמו שאני מנסה לעבוד על המחשב והוא לא מחובר לחשמל

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

benaim כתב: 10 אפריל 2022, 13:50
1. נתחיל מכך שהגברת החביבה מתעלמת מפרעות תרפ"ט שלא היו 'just fine',
2. נמשיך בכך שמעולם לא הייתה כאן ישות פלסטינית אז בחיי שאני לא מבין ממי 'נלקחה' האדמה.
3. בנוסף, היא טוענת שישראל הוקמה בצורה כוחנית ובריונית אבל למיטב זכרוני מדובר בהחלטה בין לאומית שנלקחה לאחר רוב שהצביע בעד באו"ם, לא? הציונים הצנועים הסכימו לשטח קטן עם חסרון אסטרטגי מובהק בעוד שהערבים החליטו לפתוח בניסיון השמדה עם מספר צבאות ונכשלו שוב ושוב לאורך השנים.
4. לא ככה, מר ססמאות?
1. היא דיברה על just fine במאה ה-19 (כלומר לא 1929). היא לא אמרה אבל אני מניח שלשיטתה לא במקרה הפרעות האלה התחילו אחרי שהציונות התחילה לצבור תאוצה בשטח.
2. זה שאתה לא מבין לא אומר שזה לא קרה. בוא נתחיל מזה שהיא נלקחה מהאנשים שהיא הייתה שייכת להם, ונתקדם משם.
3. לגבי 48' והבריונות, אתה צודק והייתה החלטה בין לאומית וכו' וכו'. כידוע לך, הגבולות בתום המלחמה לא היו הגבולות של החלוקה, כך שלהסתתר מאחורי החלטת או"ם שאף אחד לא התייחס אליה זה קצת מוזר. בנוסף יכול להיות שהיא טוענת שההסכמה הבין לאומית הושגה באמצעים "בריוניים". מוכן לתת לך חצי נקודה על הניסיון הזה.
בסך הכול חצי מתוך שלושה ניסיונות. לא משהו מי יודע מה.
4. למה לרדת לפסים אישיים? או לפחות בוא נסכים שלא תעשה את זה *בכל* הודעה והודעה. אוקיי?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Haunter כתב: 10 אפריל 2022, 13:49
teknoboy כתב: 10 אפריל 2022, 13:47

אתם זה פשוט אתם וזה לא שלא נעים לי לקרוא פשוט תפסיק להגיד סיסמה וקלישאה על כל דבר כי זה פשוט אידיוטי
לקרוא לילד בשמו זה לא אידיוטי אף פעם.
לדבר בסיסמאות וקלישאות זה אידיוטי תמיד.
להתמקד בילד שאומר שהמלך עירום ולא בזה שהמלך עירום זה גם אידיוטי, אפילו יותר מאשר לדבר בסיסמאות וקלישאות.

ולגבי ההודעה השנייה, ממש סליחה שלא מצאתי דוגמה מספיק טובה לטיפול קוסמטי שמשפר את המצב לרגע אבל לא באמת משנה שום דבר. בכל מקרה אני בטוח שהבנת.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

1. בוודאי שהיה just fine במאה ה19 בה הריבון היה מוסלמי.
2. זה לא שאני לא באמת מבין, הבנת היטב שלא הייתה אף ישות פלסטינית. מקסימום כמה פלאחים שישבו כאן במקרה באותה מידה שיכלו לשבת בעיראק.
3. מה שנעשה ב48 ע"י מדינת ישראל הצעירה לגיטימי לחלוטין, הסירו חלק ניכר מהאיום הערבי.
4. שום דבר לא אישי, אל תפגע.

אגב, אהבתי שאתה מעניק לי נקודות. רד מהאולימפוס
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 10 אפריל 2022, 14:08 1. בוודאי שהיה just fine במאה ה19 בה הריבון היה מוסלמי.
2. זה לא שאני לא באמת מבין, הבנת היטב שלא הייתה אף ישות פלסטינית. מקסימום כמה פלאחים שישבו כאן במקרה באותה מידה שיכלו לשבת בעיראק.
3. מה שנעשה ב48 ע"י מדינת ישראל הצעירה לגיטימי לחלוטין, הסירו חלק ניכר מהאיום הערבי.

אגב, אהבתי שאתה מעניק לי נקודות. רד מהאולימפוס
1. כבר ציינתי את המרידות בעות'מנים בהודעות קודמות, שאתה כמובן התעלמת מהן. זה לא קשור לשלטון איסלמי, אלא לשלטון לא-פלסטיני.
2. גם לא הייתה יישות ציונית לפני 1948, האם זה אומר שלדעתך מדינת ישראל בלתי לגיטימית?
3. כבר הבנו שאתה תומך טיהור אתני ופשעים נגד האנושות, הנקודה הזו כמובן לא מחדשת לנו כלום.
4. לקרוא לאנשים ספציפים "אוטו-אנטישמים" או לצעוק על מישהו "גרמני לך מכאן" זה די אישי. אל תהיה צבוע.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

benaim כתב: 10 אפריל 2022, 14:08 1. בוודאי שהיה just fine במאה ה19 בה הריבון היה מוסלמי.

5. אגב, אהבתי שאתה מעניק לי נקודות. רד מהאולימפוס
1. אתה מתכוון פשוט להתעלם מזה שלא הבנת על מה היא מדברת וקראת לזה "טעות"?
2. כאמור, אתה לא מבין. קטונתי.
3. מפתיע (לא באמת) שאתה חושב ככה.
4. הניסוח שלך היה מאוד מאוד אישי, אבל אל תדאג יש לך עוד לגדול די הרבה עד שתצליח לפגוע בי גם אם תנסה (ולא נראה לי שניסית, אתה פשוט נוטה לרדת לפסים אישיים כשהדיון הענייני לא נוח לך, שזה תמיד).
5. הנקודות זה כדי שיהיה קל להבין על מה אני מדבר ושיהיה קל להגיב לי. אחד מהמאפיינים של דיון ראוי לשמו, אתה יודע (לא שאכפת לך מדבר כזה, כבר שמנו לב).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אשה פלסטינית 'התקרבה באופן חשוד לחיילים'.
מתה.
לא נמצא עליה כלום.
6 יתומים, מעניין מה הסיכוי שאחד מהם יצא למסע הרג עוד 15 שנה

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

אדום נחמד כתב: 10 אפריל 2022, 17:08 אשה פלסטינית 'התקרבה באופן חשוד לחיילים'.
מתה.
לא נמצא עליה כלום.

יורשי חנוך לווין יכולים לתבוע פה פיצוי על הפרת זכויות יוצרים?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני לא חובב גדול של המדיה הזו. אבל כאן יש תיאור מחורז, מתומצת, ודי מדויק של המציאות החל מרגע שהיא רלוונטית ועד היום.
לא פלא שאדם שהוגה באופן קבוע מציאות שנוחה לו תוך התעלמות והתכחשות לאמת, יוצא מגדרו כאשר צעירה מזמרת לו את האמת האמיתית ישר בפנים.
Adar
קיבל.ה  37 לייקים

teknoboy כתב: 10 אפריל 2022, 14:04
benaim כתב: 10 אפריל 2022, 13:50

1. נתחיל מכך שהגברת החביבה מתעלמת מפרעות תרפ"ט שלא היו 'just fine',
2. נמשיך בכך שמעולם לא הייתה כאן ישות פלסטינית אז בחיי שאני לא מבין ממי 'נלקחה' האדמה.
3. בנוסף, היא טוענת שישראל הוקמה בצורה כוחנית ובריונית אבל למיטב זכרוני מדובר בהחלטה בין לאומית שנלקחה לאחר רוב שהצביע בעד באו"ם, לא? הציונים הצנועים הסכימו לשטח קטן עם חסרון אסטרטגי מובהק בעוד שהערבים החליטו לפתוח בניסיון השמדה עם מספר צבאות ונכשלו שוב ושוב לאורך השנים.
4. לא ככה, מר ססמאות?
1. היא דיברה על just fine במאה ה-19 (כלומר לא 1929). היא לא אמרה אבל אני מניח שלשיטתה לא במקרה הפרעות האלה התחילו אחרי שהציונות התחילה לצבור תאוצה בשטח.
2. זה שאתה לא מבין לא אומר שזה לא קרה. בוא נתחיל מזה שהיא נלקחה מהאנשים שהיא הייתה שייכת להם, ונתקדם משם.
3. לגבי 48' והבריונות, אתה צודק והייתה החלטה בין לאומית וכו' וכו'. כידוע לך, הגבולות בתום המלחמה לא היו הגבולות של החלוקה, כך שלהסתתר מאחורי החלטת או"ם שאף אחד לא התייחס אליה זה קצת מוזר. בנוסף יכול להיות שהיא טוענת שההסכמה הבין לאומית הושגה באמצעים "בריוניים". מוכן לתת לך חצי נקודה על הניסיון הזה.
בסך הכול חצי מתוך שלושה ניסיונות. לא משהו מי יודע מה.
4. למה לרדת לפסים אישיים? או לפחות בוא נסכים שלא תעשה את זה *בכל* הודעה והודעה. אוקיי?
האמת שגם במאה ה19 וגם לפני שהרצל נולד ערבים עשו פרעות וביזות ביהודים בארץ ישראל (וזה קרה בלא מעט ערים)
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

נכון, ופרוטסטנטים הרגו קתולים באיזורים בהם קתולים היו מיעוט, ההיפך קרה באיזורים בהם קתולים היו מיעוט, הטורקים עשו שואה לארמנים, וכו'. המסקנה: להיות מיעוט ו/או קבוצה נחותה מסחינת כוח זה חרא, ולכן חייבים תמיד לתמוך במאבקן של קבוצות אלו.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 11 אפריל 2022, 00:35 נכון, ופרוטסטנטים הרגו קתולים באיזורים בהם קתולים היו מיעוט, ההיפך קרה באיזורים בהם קתולים היו מיעוט, הטורקים עשו שואה לארמנים, וכו'. המסקנה: להיות מיעוט ו/או קבוצה נחותה מסחינת כוח זה חרא, ולכן חייבים תמיד לתמוך במאבקן של קבוצות אלו.
לא לגמרי מדויק.
למשל:

לפני שהציונות הגיעה: החיים המשותפים של יהודים ופלסטינים בארץ
היו זמנים שבהם יהודים בני הארץ חיו בשלום עם פלסטינים בני הארץ. התנועות הלאומיות, שמקורן בעיקר מחוץ לאזור, היו אלה שניתקו את האוכלוסיות זו מזו באלימות - ועדיין עושות זאת. ספרו החדש של מנחם קליין ממפה את ההיסטוריה הזאת, ומציע מסקנות ממנה לעתיד
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אבל זה בהחלט נכון שבמהלך המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 היו פרעות של פלסטינים ביהודים, ויהודים רבים נרצחו. אני לא אומר שהמצב היה כמו היום, אלא שכמו בכל מקום שיש מיעוט אתני - מדי פעם המיעוט האתני חטף חרא מהרוב. המסקנה האנושית היא שחובה להגן מיעוטים אתניים (ואחרים) ולתמוך במאבקם.
(שים לב שתמיכה במיעוט היהודי לפני הציונות משמעה תמיכה בחיים משותפים, ולא בהשתלטות יהודית על א"י/פלסטין, משהו שכפי שכתבת הגיע עם הרעיונות הזרים של הציונות)
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  144 לייקים

מתה.
לא נמצא עליה כלום.

תראה את המחט שדפק שלושה כדורים באיזה ריינמן מסכן.
אתה מבין? אתם מבינים?
אנחנו מ-פ-ח-ד-י-ם
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 11 אפריל 2022, 01:16 אבל זה בהחלט נכון שבמהלך המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 היו פרעות של פלסטינים ביהודים, ויהודים רבים נרצחו. אני לא אומר שהמצב היה כמו היום, אלא שכמו בכל מקום שיש מיעוט אתני - מדי פעם המיעוט האתני חטף חרא מהרוב. המסקנה האנושית היא שחובה להגן מיעוטים אתניים (ואחרים) ולתמוך במאבקם.
(שים לב שתמיכה במיעוט היהודי לפני הציונות משמעה תמיכה בחיים משותפים, ולא בהשתלטות יהודית על א"י/פלסטין, משהו שכפי שכתבת הגיע עם הרעיונות הזרים של הציונות)
בתחילת המאה ה-20 מדובר כבר בראשית הציונות, בעיקר מהזמן שהפלסטינים הבינו שעומדים לנשל אותם, לכן זה לא רלוונטי.
במאה ה-19 זה ממש לא מייצג את המציאות בפלסטין, העדויות של היהודים הילידים בתקופה ההיא מציגות דברים אחרים, כולל התנגדות לרעיונות הבסיסיים של הציונות בגלל הפגיעה במרקם היחסים הטובים שהיו אז.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  144 לייקים

מרגיש שיש לי מגילה לכתוב על אירועי המוות האחרונים בצבא שנגרמים מאצבע רועדת על ההדק.
כל השדרה הלוחמת בישראל, מהחובש אלאור עזריה ועד מחט שיורה באוטיסט, כולם מפחדים. הם נרדמים על הספה בבית ומתעוררים בבהלה
תשרוק לידם הם מתכווצים
אנחנו בפוסט טראומה וכאילו מישהו מחטט לנו בפצע עמוק עמוק ואז עוד שולח חזרה למקור הטראומה.
הלוחמים, המפקדים כולם מפחדים. מתים מפחד מכל דבר שזז
מערבי בן 80 שקושרים שיקפא למוות, מדמויות "חשודות" במדבר שמתבררות כקצינים ביחידה מיוחדת.
ביסמניקים במגרשים ובבלפור. הם בהיסטריה, אנשים פה בפחד טוטאלי, פשוט להם יש את האמצעים.
לבי על כל הפלסטינאים החפים מפשע שנהרגים, הילד שנסע באופנוע וקיבל צרור לגב, המסכן שנבהל מהחיילים, ברח והתחבא וקיבל מטח לבטן. את הילדה של סרן ר' הפחדן שלא מראה את הפרצוף שלו מאז.

באמת. אני יותר ויותר חושב שהישראלים לא גזענים במיוחד לפסטסינאים, במקרה הם האוייב הקרוב. אבל אנחנו פשוט מפחדים. פחד אימים, פחד קיומי.
אני זוכר כמה אני פחדתי בצבא. גם ביחידה שלי הרגו בטעות חולה נפש יהודי שהציק ונגע לחייל בנשק. עונש מוות. חיי אדם שווים פח, הכל מהיר הכל עובר. מדברים על זה שעתיים והנה לסקנדל הבא.

לצערם של הפלסטינאים בגבולות וסלומון טקה ושאר חבריו האתיופים בבית,
השוטרים שלנו, החיילים שלנו, הם מבועתים. הם אחוזי אימה וכל משב רוח הוא עילה לפתיחה בירי.

אמ;לק
אנחנו מפחדים.
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

Adar
קיבל.ה  37 לייקים

pelegs כתב: 11 אפריל 2022, 00:35 נכון, ופרוטסטנטים הרגו קתולים באיזורים בהם קתולים היו מיעוט, ההיפך קרה באיזורים בהם קתולים היו מיעוט, הטורקים עשו שואה לארמנים, וכו'. המסקנה: להיות מיעוט ו/או קבוצה נחותה מסחינת כוח זה חרא, ולכן חייבים תמיד לתמוך במאבקן של קבוצות אלו.
אמת. אני תומך במאבק של המיעוט היהודי בארץ ישראל ערב תחילת מלחמת העצמאות.

סתם אבל אם מדברים על מיעוט מספרי (מניח שכשרשמת "מבחינת כוח" הכוונה הייתה לקבוצה נחותה), לא חסרות דוגמאות למאבקים מפוקפקים מצדם. למשל אפריקאנרים בדרום אפריקה ב1948-1994, מניח שלא תמכת במאבק שלהם. קבוצה נחותה מבחינת כוח יכולה להיות דאעש בכל מיני מדינות או הטאליבאן עד לא מזמן באפגניסטן.
אי אפשר להניח שתמיד המיעוט או החלש הוא הצודק ו"תמיד" לתמוך בהם.
Adar
קיבל.ה  37 לייקים

אדום מטלי כתב: 11 אפריל 2022, 01:40
pelegs כתב: 11 אפריל 2022, 01:16 אבל זה בהחלט נכון שבמהלך המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 היו פרעות של פלסטינים ביהודים, ויהודים רבים נרצחו. אני לא אומר שהמצב היה כמו היום, אלא שכמו בכל מקום שיש מיעוט אתני - מדי פעם המיעוט האתני חטף חרא מהרוב. המסקנה האנושית היא שחובה להגן מיעוטים אתניים (ואחרים) ולתמוך במאבקם.
בתחילת המאה ה-20 מדובר כבר בראשית הציונות, בעיקר מהזמן שהפלסטינים הבינו שעומדים לנשל אותם, לכן זה לא רלוונטי.
במאה ה-19 זה ממש לא מייצג את המציאות בפלסטין, העדויות של היהודים הילידים בתקופה ההיא מציגות דברים אחרים, כולל התנגדות לרעיונות הבסיסיים של הציונות בגלל הפגיעה במרקם היחסים הטובים שהיו אז.
אי אפשר להתכחש לפרעות הקשות של ערבים ביהודים במאה ה19 ועל זה דובר..
אדום
קיבל.ה  754 לייקים

תתאבד כבר כתב: 11 אפריל 2022, 01:36
מתה.
לא נמצא עליה כלום.

אתה מבין? אתם מבינים?
אנחנו מ-פ-ח-ד-י-ם
יש סיבה הגיונית לא לפחד?
ואגב, מקרה טרגי ומזעזע, אבל המח"ט פעל נכון.

מynet:
הצעיר, תושב אחד המושבים בחבל לכיש, התנפל על חיילת בתחנת הסעה בכביש 4, איים עליה עם אקדח מפלסטיק וחטף כאמור את נשקה - אך לא הצליח לתפעל אותו. הוא נורה בזמן שניסה לברוח על ידי מפקד חטיבת בנימין, אלוף-משנה אליאב אלבז, שעבר במקרה בצומת. הוא ירה עליו מספר רב של כדורים.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Adar כתב: 11 אפריל 2022, 02:00
אדום מטלי כתב: 11 אפריל 2022, 01:40
אי אפשר להתכחש לפרעות הקשות של ערבים ביהודים במאה ה19 ועל זה דובר..
נו טוב...
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  144 לייקים

אדום כתב: 11 אפריל 2022, 07:16
תתאבד כבר כתב: 11 אפריל 2022, 01:36
מתה.
לא נמצא עליה כלום.

אתה מבין? אתם מבינים?
אנחנו מ-פ-ח-ד-י-ם
יש סיבה הגיונית לא לפחד?
ואגב, מקרה טרגי ומזעזע, אבל המח"ט פעל נכון.

מynet:
הצעיר, תושב אחד המושבים בחבל לכיש, התנפל על חיילת בתחנת הסעה בכביש 4, איים עליה עם אקדח מפלסטיק וחטף כאמור את נשקה - אך לא הצליח לתפעל אותו. הוא נורה בזמן שניסה לברוח על ידי מפקד חטיבת בנימין, אלוף-משנה אליאב אלבז, שעבר במקרה בצומת. הוא ירה עליו מספר רב של כדורים.
אני לא גיבור גדול מאחורי המקלדת אבל הייתי מצפה ממחט לנהוג ביותר איפוק.
בשורה התחתונה, המחט רדף באוטו אחרי אדם שהיה עם הגב אליו, רחוק מכל אדם, לא היווה סכנה ולא הביע כוונה.
מה קרה להשתלטות? מה קרה לרגליים, כבר לא יורים לרגליים. איך דבר כזה נגמר בהרג. זה פאקינג אוטיסט שברח וקיבל צרור לגב למרכז מסה. ממחט, לא מחייל פשוט ומסכן.

ולגבי החיילת
לא יודע מי או למה נתנו לה נשק אבל אם היא משוייכת למה שנקרא "לוחמות בצהל" אז אוי ואבוי. אבל זה באמת משני לגיבור הגדול שתקע צרור בגב לבן אדם שהיה רחוק מכל התקהלות

D&3
קיבל.ה  826 לייקים

ולמה מרד הפלאחים הוא סימן ללאומיות, ולא עוד דוגמא להתנגדות של אוכלוסיה מקומית נגד כיבוש ושלטון זר?

כי מבחינתי אני לא רואה הבדל בין להתייחס אליו כלאומיות לבין להתייחס לפוגרום( והביזה ) בצפת כאנטישמיות, יש שיקראו לאירועי צפת טיהור אתני אפילו.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

תתאבד כבר כתב: 11 אפריל 2022, 01:48 מרגיש שיש לי מגילה לכתוב על אירועי המוות האחרונים בצבא שנגרמים מאצבע רועדת על ההדק.
כל השדרה הלוחמת בישראל, מהחובש אלאור עזריה ועד מחט שיורה באוטיסט, כולם מפחדים. הם נרדמים על הספה בבית ומתעוררים בבהלה
תשרוק לידם הם מתכווצים
אנחנו בפוסט טראומה וכאילו מישהו מחטט לנו בפצע עמוק עמוק ואז עוד שולח חזרה למקור הטראומה.
מערבי בן 80 שקושרים שיקפא למוות, מדמויות "חשודות" במדבר שמתבררות כקצינים ביחידה מיוחדת.
ביסמניקים במגרשים ובבלפור. הם בהיסטריה, אנשים פה בפחד טוטאלי, פשוט להם יש את האמצעים.
לבי על כל הפלסטינאים החפים מפשע שנהרגים, הילד שנסע באופנוע וקיבל צרור לגב, המסכן שנבהל מהחיילים, ברח והתחבא וקיבל מטח לבטן. את הילדה של סרן ר' הפחדן שלא מראה את הפרצוף שלו מאז.

באמת. אני יותר ויותר חושב שהישראלים לא גזענים במיוחד לפסטסינאים, במקרה הם האוייב הקרוב. אבל אנחנו פשוט מפחדים. פחד אימים, פחד קיומי.
אני זוכר כמה אני פחדתי בצבא. גם ביחידה שלי הרגו בטעות חולה נפש יהודי שהציק ונגע לחייל בנשק. עונש מוות. חיי אדם שווים פח, הכל מהיר הכל עובר. מדברים על זה שעתיים והנה לסקנדל הבא.

השוטרים שלנו, החיילים שלנו, הם מבועתים. הם אחוזי אימה וכל משב רוח הוא עילה לפתיחה בירי.

אמ;לק
אנחנו מפחדים.
תשמע, בתור ישראלים אנחנו גדלים בתחושה שרק בפוקס לא הושמדנו בשואה, שעוד רגע יש שואה שנייה, ושכל ילד פלסטיני עם אבן הוא במינימום רודולף הס.
אתה יכול לראות פה ובאשכול המקביל שצורה אחרת של חשיבה נראית להם כמו משהו בין הזיה לבין בגידה. (ואני מעריך שמחוץ לפורום, באוכלוסיה הכללית, הרוב חושבים\מרגישים ככה)
באנשים מפוחדים יותר קל לשלוט, וכשיש אויב קרוב אז קל גם להפעיל אותם. את כל הבןנעימים האלה אפשר להפעיל בלחיצת כפתור (קל כמו להשמיע להם כמה מילות מפתח בטלוויזיה).
וכשאתה מנסה להנהיג אנשים לכיוון שהוא ההפך מטובתם האישית, אתה צריך איזו דרך לתמרן אותם. לכן החרדה הזאת כל כך נפוצה, כי איכשהו צריך לגרום לישראלים להמשיך לתמוך במהלכים שהורסים להם את החיים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםתא מרבוטאאדום מטלי
תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

teknoboy כתב: 11 אפריל 2022, 13:02
תתאבד כבר כתב: 11 אפריל 2022, 01:48 מרגיש שיש לי מגילה לכתוב על אירועי המוות האחרונים בצבא שנגרמים מאצבע רועדת על ההדק.
תשרוק לידם הם מתכווצים

אמ;לק
אנחנו מפחדים.
תשמע, בתור ישראלים אנחנו גדלים בתחושה שרק בפוקס לא הושמדנו בשואה, שעוד רגע יש שואה שנייה, ושכל ילד פלסטיני עם אבן הוא במינימום רודולף הס.
אתה יכול לראות פה ובאשכול המקביל שצורה אחרת של חשיבה נראית להם כמו משהו בין הזיה לבין בגידה. (ואני מעריך שמחוץ לפורום, באוכלוסיה הכללית, הרוב חושבים\מרגישים ככה)
באנשים מפוחדים יותר קל לשלוט, וכשיש אויב קרוב אז קל גם להפעיל אותם. את כל הבןנעימים האלה אפשר להפעיל בלחיצת כפתור (קל כמו להשמיע להם כמה מילות מפתח בטלוויזיה).
וכשאתה מנסה להנהיג אנשים לכיוון שהוא ההפך מטובתם האישית, אתה צריך איזו דרך לתמרן אותם. לכן החרדה הזאת כל כך נפוצה, כי איכשהו צריך לגרום לישראלים להמשיך לתמוך במהלכים שהורסים להם את החיים.
בול
Red Or Dead
קיבל.ה  230 לייקים

סליחה אחי, אני אחכה לפורום שדים המחודש גרסת 2030 על מנת להשתתף בדיון
כמה עצוב שיש חלקים בשמאל שגורמים לשמאל הציוני להתרחק יותר ויותר מהמחנה, כמה עלוב שאפשר להדהד את מילותיו המסיתות של אב המחבל הנתעב
מילה על ההסתה הפרועה של איימן עודה אמש, שלא שונה בדבר מהצתות השטח של בן גביר העלוב? אל תדאג, אני לא מצפה
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

היי, זה נראית לי כמו הזדמנות לשאול משהו שעדיין לא הצלחתי לקבל תשובה לגביו.
למה עמדות השמאל הרדיקלי "מרחיקות" את השמאל הציוני מהמחנה..
כאילו, העמדות של מי שנקראים שמאל ציוני תלויות במה יגידו אנשים שהם שמאל רדיקלי?
נראה לי מופרך לשנות את עמדתי הערכית כי מישהו מהמחנה שלי אמר משהו שאני לא מקבל..
רק לי זה נראה מוזר?
תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

Red Or Dead כתב: 11 אפריל 2022, 13:33

סליחה אחי, אני אחכה לפורום שדים המחודש גרסת 2030 על מנת להשתתף בדיון
כמה עצוב שיש חלקים בשמאל שגורמים לשמאל הציוני להתרחק יותר ויותר מהמחנה, כמה עלוב שאפשר להדהד את מילותיו המסיתות של אב המחבל הנתעב
מילה על ההסתה הפרועה של איימן עודה אמש, שלא שונה בדבר מהצתות השטח של בן גביר העלוב? אל תדאג, אני לא מצפה
לא שהצבעתי למשותפת, והם יצאו קצת דבילים בתגובות על הפלישה לאוקראינה, אבל מה דומה בין התנהלות של בן גביר לקריאה של עודה לערבים לא לשרת בצה"ל? במה זה שונה מרבנים ואישי ציבור דתיים לאומיים שקראו לחיילים לסרב פקודה בפינוי גוש קטיף?
שליחת תגובה