חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 05 דצמבר 2022, 00:20 זה שאכפת לך מהנוחות שלך יותר מאשר מהנוחות של איזה איש אלמוני שאתה לא מכיר (ועוד שונה ממך!!! לא סתם) זה די מובן מאליו.
זה שאתה מוכן בשביל הנוחות שלך לדכא זכויות של מיליונים עד רמה של להטיל עליהם משטר צבאי על כל הכרוך בכך, כולל להרוג עשרות ילדים בשנה וכו' וכו' - זה לא רק פחות מובן מאליו, זה גם קצת מזעזע (אם כי ידוע ולא מפתיע בשום צורה, כולל לא זה שרוב הישראלים חושבים בדיוק כמוך בנושא הזה).
וזה לא בלתי קשור לעובדה שאפילו כשאתה מבין שאתה "אדם פחות טוב", אתה אפילו לא מתקרב ללהבין עד כמה אכזרי היום-יום שאתה מטיל על מיליוני אנשים (וקורא לו "חוסר נוחות").
תראה, אם רוב המדינה חושבת ככה וזאת החברה כנראה שזה לא באמת כזה מזעזע. נקביל את זה לאכילת בשר, אולי עוד 300 שנה אף אחד לא יאכל בשר וזה יראה הזוי שעשינו את זה, כרגע רוב האנשים אוכלים בשר ולכן מי שטבעוני זה מישהו שדורש מעצמו מוסר ברמה יותר גבוהה מהמוסר הבסיסי של החברה שבה הוא חי.
אם רוב המדינה חיה עם זה שכמה ילדים מתים כל שנה בעזה (לצערי הרב) כדי לחיות חיי נוחות ולכם זה לא נוח זה אומר פשוט שמבחינת המוסר הבסיסי של החברה (בימינו אנו, לא עוד 300 שנה) אני בן אדם סבבה. אתם אלה פשוט שדורשים מוסר יותר גבוה ואתם אלו החריגים וכמו שטבעונים לא יכולים לדרוש מרוב המדינה להפסיק לאכול בשר אז לטעמי גם אתם לא יכולים לדרוש את מה שאתם דורשים מאיתנו, אתם בחרתם לעצמכם רמת מוסר גבוהה כמו שטבעונים בחרו לעצמם, כל הכבוד, בשיא הכנות, רוב המדינה לא ככה, אז מי שלא כמוכם הוא לא בן אדם מזעזע אלא בן אדם פשוט נורמלי ותו לא.
(אם תקביל לי גרמנים בגרמניה הנאצית אז אענה לך ש1.ברוב העולם זה היה דבר נורא לעשות ועובדה שנלחמו בהם, בינתיים אני רואה שרוב העולם די סבבה איתנו, תראה מה זה אפילו רוב מדינות ערב בשלום איתנו אז לא נראה לי שאנחנו כל כך נאצים ואפרטהייד, הרי אם כן למה כזה הרבה מדינות ערב בהסכמי שלום איתנו? לא ראיתי שמדינות המערב חתמו בסוף עם גרמניה על הסכמי שלום אלא נלחמו בהם כי באמת המעשים שלהם היו נוראים ביחס למוסר בעולם באותו הזמן,שלא כמו מה שקורה במדינתנו. אממה אם היתה שואה לפני 2000 שנה לא היו אומרים מילה, לכן הכל תלוי תקופה)
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 05 דצמבר 2022, 01:21
teknoboy כתב: 05 דצמבר 2022, 00:20 זה שאכפת לך מהנוחות שלך יותר מאשר מהנוחות של איזה איש אלמוני שאתה לא מכיר (ועוד שונה ממך!!! לא סתם) זה די מובן מאליו.
זה שאתה מוכן בשביל הנוחות שלך לדכא זכויות של מיליונים עד רמה של להטיל עליהם משטר צבאי על כל הכרוך בכך, כולל להרוג עשרות ילדים בשנה וכו' וכו' - זה לא רק פחות מובן מאליו, זה גם קצת מזעזע (אם כי ידוע ולא מפתיע בשום צורה, כולל לא זה שרוב הישראלים חושבים בדיוק כמוך בנושא הזה).
וזה לא בלתי קשור לעובדה שאפילו כשאתה מבין שאתה "אדם פחות טוב", אתה אפילו לא מתקרב ללהבין עד כמה אכזרי היום-יום שאתה מטיל על מיליוני אנשים (וקורא לו "חוסר נוחות").
תראה, אם רוב המדינה חושבת ככה וזאת החברה כנראה שזה לא באמת כזה מזעזע.
סליחה על הדוגמה הקלישאתית, אבל אם בגרמניה הנאצית (סתם דוגמה, להבדיל אלף אלפי הבדלות, אין באמור כדי להשוות, וכו' וכו') הרוב חשבו כמו שהם חשבו, אז כנראה שזה לא באמת כזה מזעזע???
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

תראה, אם רוב המדינה חושבת ככה וזאת החברה כנראה שזה לא באמת כזה מזעזע. נקביל את זה לאכילת בשר, אולי עוד 300 שנה אף אחד לא יאכל בשר וזה יראה הזוי שעשינו את זה, כרגע רוב האנשים אוכלים בשר ולכן מי שטבעוני זה מישהו שדורש מעצמו מוסר ברמה יותר גבוהה מהמוסר הבסיסי של החברה שבה הוא חי.
אם רוב המדינה חיה עם זה שכמה ילדים מתים כל שנה בעזה (לצערי הרב) כדי לחיות חיי נוחות ולכם זה לא נוח זה אומר פשוט שמבחינת המוסר הבסיסי של החברה (בימינו אנו, לא עוד 300 שנה) אני בן אדם סבבה. אתם אלה פשוט שדורשים מוסר יותר גבוה ואתם אלו החריגים וכמו שטבעונים לא יכולים לדרוש מרוב המדינה להפסיק לאכול בשר אז לטעמי גם אתם לא יכולים לדרוש את מה שאתם דורשים מאיתנו, אתם בחרתם לעצמכם רמת מוסר גבוהה כמו שטבעונים בחרו לעצמם, כל הכבוד, בשיא הכנות, רוב המדינה לא ככה, אז מי שלא כמוכם הוא לא בן אדם מזעזע אלא בן אדם פשוט נורמלי ותו לא.
(אם תקביל לי גרמנים בגרמניה הנאצית אז אענה לך ש1.ברוב העולם זה היה דבר נורא לעשות ועובדה שנלחמו בהם, בינתיים אני רואה שרוב העולם די סבבה איתנו, תראה מה זה אפילו רוב מדינות ערב בשלום איתנו אז לא נראה לי שאנחנו כל כך נאצים ואפרטהייד, הרי אם כן למה כזה הרבה מדינות ערב בהסכמי שלום איתנו? לא ראיתי שמדינות המערב חתמו בסוף עם גרמניה על הסכמי שלום אלא נלחמו בהם כי באמת המעשים שלהם היו נוראים ביחס למוסר בעולם באותו הזמן,שלא כמו מה שקורה במדינתנו. אממה אם היתה שואה לפני 2000 שנה לא היו אומרים מילה, לכן הכל תלוי תקופה)
רוב העולם נלחם בנאצים כי הנאצים פלשו למדינות שלהם או למדינות חברות שלהם. לא בגלל חוקי הגזע ולא בגלל הפתרון הסופי. אז השמדת יהודי אירופה זה סבבה? כי לרוב המדינות *זה* לא מה שהפריע.
ואגב מה זה רוב? יש 12 מיליון איש בין הירדן לים התיכון. ל3 מיליון מהם אין זכות הצבעה. זה אומר שמבחינתך אי זכות הצבעה של רבע מהאנשים כאן זה סבבה ודמוקרטי?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

זה לא 3/12 בלי זכות הצבעה, אלא 5/14 (נראה לי ששכחת שני מיליון חסרי זכויות שגרים בעזה)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

teknoboy כתב: 05 דצמבר 2022, 11:45 זה לא 3/12 בלי זכות הצבעה, אלא 5/14 (נראה לי ששכחת שני מיליון חסרי זכויות שגרים בעזה)
אדרבא ואדרבא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עד לפני כמה ימים עבד במאפייה, בתוך מחנה הפליטים.
עוד קורבן של הדיקטטורה הצבאית הישראלית.

ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 05 דצמבר 2022, 02:38
סליחה על הדוגמה הקלישאתית, אבל אם בגרמניה הנאצית (סתם דוגמה, להבדיל אלף אלפי הבדלות, אין באמור כדי להשוות, וכו' וכו') הרוב חשבו כמו שהם חשבו, אז כנראה שזה לא באמת כזה מזעזע???
? ממש עניתי על זה מבעוד מועד כי אני כבר מכיר את הטיעונים שלכם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 05 דצמבר 2022, 15:42
teknoboy כתב: 05 דצמבר 2022, 02:38
? ממש עניתי על זה מבעוד מועד כי אני כבר מכיר את הטיעונים שלכם
ראיתי את "התשובה" שענית מראש.
א', היא לא רלוונטית לטיעון שלך, שהוא "אם רוב מי שנהנה מהפשעים מסכים שהם יתרחשו, כנראה שזה בסדר".
ב', אולי כדאי שתבדוק מה דעת העולם על ישראל ועל ההתנהלות שלה. או שעד שלא תראה טנקים של נאט"ו ברחובות אתה תהיה משוכנע שכולם בכלל בעדך?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עוד חפים מפשע נעצרים לזמן בלתי מוגבל בלי לדעת על מה, עוד בתים נהרסים, עוד עצי זית נעקרים לאנשים שזו כל פרנסתם, וכמובן עוד הרבה אנשים נפצעים, עוד עסקים נהרסים.
העיקר לאמלל ולהפוך את חיי הפלסטיני לבלתי נסבלים, יום יום.

הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"מה רבים שאינם כבר ביננו"

Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

עוד שלושה מחבלים מתו כאשר ניסו לפגוע בחיילנו היקרים
בוקר עצוב :lol:
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Red Or Dead כתב: 08 דצמבר 2022, 14:38 עוד שלושה מחבלים מתו כאשר ניסו לפגוע בחיילנו היקרים
איך אתה יודע שזה מה שקרה?
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום נחמד כתב: 08 דצמבר 2022, 14:44
Red Or Dead כתב: 08 דצמבר 2022, 14:38 עוד שלושה מחבלים מתו כאשר ניסו לפגוע בחיילנו היקרים
איך אתה יודע שלא כך קרה ?
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

בני12 כתב: 08 דצמבר 2022, 16:21
שאלה מצויינת. אני לא יודע.
אבל אני כן יודע משהו אחר - על מי שיש לו את הכח והסמכות, גם יש את המחויבות להצדיק את השימוש שלו בהם. אתה חושב שזה צריך להיות הפוך? שעל אלה שנהרגו החובה להוכיח את חפותם?
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

יכלת לכתוב
שאלה מצוינת, אני לא יודע, אבל תמיד אתפוס את הצד של המחבלים ולא של החיילים ששומרים עליי
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אני חושב שהתשובה שלך מראה מי פה מדבר מפוזיציה.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום נחמד כתב: 08 דצמבר 2022, 16:28
בני12 כתב: 08 דצמבר 2022, 16:21
שאלה מצויינת. אני לא יודע.
אבל אני כן יודע משהו אחר - על מי שיש לו את הכח והסמכות, גם יש את המחויבות להצדיק את השימוש שלו בהם. אתה חושב שזה צריך להיות הפוך? שעל אלה שנהרגו החובה להוכיח את חפותם?
ואתה חושב שבעל הסמכות והכח לא ספק במקרה הזה הצדקה לשימוש שלו בכח?

* העובדה שאתה לא מאמין להצדקה שלו לא רלוונטית לטיעון שלך
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

סיפק בפני מי? נראה לך הגיוני שמשטרת ישראל תהרוג אנשים ולא תתן דין וחשבון כמו שהצבא עושה? היית תומך בכל מחאה שהיתה דורשת שינוי, בטח בעידן של היום שהכל ניתן לצלם

עכשיו, הערת אגב (לא יודע לגבי המקרה הזה ספציפית)
1. כמעט כל סיטואציה בשטחים מצולמת *על ידי הצבא*
2. כל הסרטונים שהצבא משחרר מראים שהתוקפן הוא פלסטיני.
3. (נכון, הפלסטינים עושים אותו דבר, אבל הדיון הוא על ישראל והצבא, ולא על הפלסטינים)

עכשיו תגיד לי אתה מה אמור אדם שאינו בפוזיציה לעשות כשהוא שומע על עוד פלסטינים שנהרגו
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

לא מבין על מה אתם מדברים, הארגון הפלסטיני המדובר מתגאה בכך שהלוחמים שלו ניהלו קרב אלים עם הצבא

זה לא רעיון טוב לצופף שורות עם אדם שפעם אחר פעם מביא לפה תעמולה שקרית
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מי צופף פה שורות? רק אני כותב..
ואם קראת לפני ששוב הפצעת להציק, כתבתי שאני לא יודע מה קרה שם.. כמה פעמים אפילו

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מחבלים, חיילים, לוחמי חירות, זה לא משנה איך נכנה אותם, זה תלוי באג'נדה של הכותב.
מה שלא תלוי באג'נדה הוא שמדובר בבני אדם שנולדו לכיבוש, ולא ידעו חירות בחייהם. תחשבו על עשרות השנים האחרונות שלכם, מה בחרתם לעשות, איפה ביקרתם, את מי ראיתם, הם לא יכלו לבחור לטוס למקום כלשהו, לפעמים אפילו לא לבקרבני משפחה בכפר אחר, ללמוד מה שהם רוצים. חיילי הכיבוש יכלו להיכנס אליהם הביתה בלי שום צו חיפוש (לכם אי אפשר לעשות את זה), לפרק את רהיטי הבית, להשפיל את ההורים שלהם לעינכם, לתת להם מכות בלי לשלם כל מחיר. כל מהלכי חייהם תלויים בכובש בעל כוח, כאשר להם אין שום יכולת להשפיע עליו.
הם חיו חיים אומללים תחת דיקטטורה צבאית אכזרית, וכך סיימו את חייהם. מנקודת מבט של אדם, שרואה בהם בני אדם, זה עצוב.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 08 דצמבר 2022, 18:19 לא מבין על מה אתם מדברים, הארגון הפלסטיני המדובר מתגאה בכך שהלוחמים שלו ניהלו קרב אלים עם הצבא

זה לא רעיון טוב לצופף שורות עם אדם שפעם אחר פעם מביא לפה תעמולה שקרית
איזה שקר ראית כאן?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עוד ילד.
עוד משפחה שכולה.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 08 דצמבר 2022, 18:19 לא מבין על מה אתם מדברים, הארגון הפלסטיני המדובר מתגאה בכך שהלוחמים שלו ניהלו קרב אלים עם הצבא
למה שלא יתגאה בזה? הם מנהלים התנגדות מוצדקת נגד צבא כובש ומדכא. לי היה סבא שעשה בדיוק את אותו הדבר לפני שבעים שנה, אז קראו לו פרטיזן והיום כולנו גאים בו מאד - ובצדק.

הדבר הבלתי מוסרי היחיד בסיפור הזה הוא הצבא שמנהל כיבוש אכזרי של אוכלוסיה אזרחית על מנת לשלוט בה, לעשות בה טיהור אתני ולגנוב לה את האדמות. כל התנגדות לצבא כזה, אלימה או בלתי-אלימה, היא מוצדקת ומוסרית. אם ישראל רוצה שהפלסטינים יפסיקו להילחם בה היא צריכה להפסיק לדכא אותם, זה באמת עד כדי כך פשוט.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אם הייתי מביא בזמן אמת (לפני חודשיים) את הידיעה הבאה:

הייתי מביא אותה רק כדי להגיד שעוד 2 צעירים פלסטינים נפלו, ושזה טרגי, בלי לדעת את הנסיבות.
בד"כ אני נמנע מזה, כדי למנוע את הדיון המיותר שיוצרים האספים, RED OR DEAD F ותואמיהם, בסגנון
אז הנה, הם היו 2 אנשים שחזרו מעבודתם בשעת לילה, ונרצחו ללא סיבה.
ביום שנרצחו הם כמובן היו "מחבלים", כי ככה אמר השקרן. כשמתברר שלא היה ולא נברא, אלא סתם רצח באישון לילה, זה כבר מזמן לא מעניין את הציונים.

סיפורו של פיגוע דריסה שבו לא היה פיגוע ולא היתה דריסה

שלושה צעירים שחזרו מהעבודה בלילה נתקלו באש שהמטירו חיילים על רכבם. שניים נהרגו והשלישי נפצע ונעצר. אף ששוחרר לאחר מכן בלא תנאי, רישיונות העבודה של משפחתו הוחרמו - וגופות חבריו עדיין מוחזקות בישראל

ואגב, מה עם היללות על סוחרי הגופות....
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אגב אחרי זה תמשיכו לספר פה שיש הבדל בין מדינות ערב ושההפרש בין מרוקו לפלסטינים זה כמו ההבדל בין בלגים לספרדים, בגלל זה כל העולם הערבי כרגע חוגג, כי הם ממש לא דומים וחלק מאותו עם
דרסליה
קיבל.ה  38 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 01:04 אגב אחרי זה תמשיכו לספר פה שיש הבדל בין מדינות ערב ושההפרש בין מרוקו לפלסטינים זה כמו ההבדל בין בלגים לספרדים, בגלל זה כל העולם הערבי כרגע חוגג, כי הם ממש לא דומים וחלק מאותו עם
מה???
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

גם יהודים מכל העולם שאינם נאצים חוגגים הצלחות של מדינת ישראל שרובה יודונאצית. זה אומר שכל היהודים הם אותו הדבר?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 01:04 אגב אחרי זה תמשיכו לספר פה שיש הבדל בין מדינות ערב ושההפרש בין מרוקו לפלסטינים זה כמו ההבדל בין בלגים לספרדים, בגלל זה כל העולם הערבי כרגע חוגג, כי הם ממש לא דומים וחלק מאותו עם
נעזוב כרגע את העובדה שבין לתמוך בנבחרת כדורגל ולתמוך בפעולות אותה מדינה יש הבדל (אני מבין שאם הולנד/ספרד/בלגיה הצביעה נגד מדיניות ישראל ביו"ש , הנבחרת שלה פסולה מעידוד?). נשים רגע בצד

אתה טוען שכל הערבים מגובשים ?
אז בעצם התקיפה הצבאית של ערב הסעודית נגד תימן בזמנו
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Saudi_A ... n_in_Yemen
הסכסוך בין מצרים וסודן בגבול
https://carnegie-mec.org/2020/06/11/egy ... -pub-81995
והמתיחות בין אלג'יר ומרוקו
https://carnegieendowment.org/sada/87055

כל זה שטויות ולא מעיד על הבדלים בין המדינות כי אורן יוסיפוביץ /אורי אוזן/ אלון חזן אמרו משהו בשידור?
אני מאד מאד מקווה שאת ההשכלה ההיסטורית שלך על ישראל אתה לא לוקח משבת של כדורגל
נערך לאחרונה על ידי תא מרבוטא ב 11 דצמבר 2022, 13:12, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אף אחד לא אומר שאין שום קשר בין ערבים ברחבי העולם, אלא שלהתייחס לכל הערבים כעם ולאום יחיד זו השטחה מטורפת של המציאות.
המונדיאלים בדר"כ נשלטים בעיקר ע"י מדינות אירופה ושתי מדינות מדרום-אמריקה. אותן מדינות אירופה דיכאו עמים ערביים רבים דרך אימפריאליזם וקולוניאליזם. מרוקו למשל הייתה קולוניה ספרדית, ועד היום הספרדים מחזיקים בה מושבות. עיראק הייתה נתונה לשליטה אימפריאליסטית בריטית, סוריה לשליטה צרפתית וכו'. מדינות אירופה נצלו את המשאבים של הארצות הללו באופן מחפיר, ועד היום למעשה מעורבות בפוליטיקה ובכלכלה שלהן באופן עמוק.
אז עכשיו פתאום נבחרת ערבית מגיעה לחצי הגמר בפעם הראשונה - תוך כדי שהיא העיפה שתי נבחרות אירופאיות, כולל זו של המדינה ששלטה בה ודכאה את העם המרוקאי במשך שנים.
אז מן הסתם, בעולם הערבי שמחים על זה. זה לא אומר שמדובר בקבוצה לאומית/אתנית מגובשת ואחידה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כמו כן הנוכחות של דגלי פלסטין בקרב אוהדים רבים בקטאר (וגם בנבחרת מרוקו) היא מרגשת מאד.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

pelegs כתב: 11 דצמבר 2022, 11:19 כמו כן הנוכחות של דגלי פלסטין בקרב אוהדים רבים בקטאר (וגם בנבחרת מרוקו) היא מרגשת מאד.
וכמו כן גם אוהדים אנגלים ואוהדים סקוטים (במשחקי סלטיק) ואירים ודנים הניפו דגלי פלסתין. אז לא נראה לי שזה בלעדי לנבחרות ערביות בגלל עמדת הערבים כלפי ישראל כמו שאסף כתב. אופסי...
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אפשר לשאול, ואני אומר את זה בלי שמץ של התנשאות, בן כמה אתה?
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 06:57 גם יהודים מכל העולם שאינם נאצים חוגגים הצלחות של מדינת ישראל שרובה יודונאצית. זה אומר שכל היהודים הם אותו הדבר?
די כן, אם תיקח שני יהודים חרדים אחד מארהב אחד מאנגליה הם יהיו מאוד מאוד דומים סוף סוף הבנתם את זה, תרבות ערבית היא מאוד דומה בין אם זה במרוקו ובין אם זה בעזה והניסיון פה להגיד שהם עמים שונים לחלוטין עם תרבות שונה לחלוטין זה גיבוב של שטויות
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום נחמד כתב: 11 דצמבר 2022, 11:58
אפשר לשאול, ואני אומר את זה בלי שמץ של התנשאות, בן כמה אתה?
24 עוד מעט
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 11 דצמבר 2022, 11:18 אף אחד לא אומר שאין שום קשר בין ערבים ברחבי העולם, אלא שלהתייחס לכל הערבים כעם ולאום יחיד זו השטחה מטורפת של המציאות.
המונדיאלים בדר"כ נשלטים בעיקר ע"י מדינות אירופה ושתי מדינות מדרום-אמריקה. אותן מדינות אירופה דיכאו עמים ערביים רבים דרך אימפריאליזם וקולוניאליזם. מרוקו למשל הייתה קולוניה ספרדית, ועד היום הספרדים מחזיקים בה מושבות. עיראק הייתה נתונה לשליטה אימפריאליסטית בריטית, סוריה לשליטה צרפתית וכו'. מדינות אירופה נצלו את המשאבים של הארצות הללו באופן מחפיר, ועד היום למעשה מעורבות בפוליטיקה ובכלכלה שלהן באופן עמוק.
אז עכשיו פתאום נבחרת ערבית מגיעה לחצי הגמר בפעם הראשונה - תוך כדי שהיא העיפה שתי נבחרות אירופאיות, כולל זו של המדינה ששלטה בה ודכאה את העם המרוקאי במשך שנים.
אז מן הסתם, בעולם הערבי שמחים על זה. זה לא אומר שמדובר בקבוצה לאומית/אתנית מגובשת ואחידה.
ברור שיש הבדלים קלים בין מרוקאי לעיראקי, אבל זה ההבדל, אנשים פה טענו שאין קשר ושזה כמו להגיד שהולנדים וספרדים הם אותו דבר, וזה פשוט שטות. החברה הערבית (בעיקרה) די דומה בכל מדינות ערב שפה באיזור.
מישהו פה אמר על המלחמה והמתיחויות שיש, הרוב שם זה באמת בגלל דת, שיעים נגד סונים או דברים כאלה ואחרים זה כבר פחות תלוי תרבות. זה שיש מתיחות לא אומר שהתרבות והחברה שלהם לא דומה, גם יש מתיחות בין אוהדי ביתר וסכנין, בפועל הם די אותו דבר (סתם מגזים בצחוק אל תתקטננו פה)
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

יש הבדלים קלים בין מרוקאים לעיראקים, למשל הם לא יכולים להבין את הערבית אחד של השני. בקטנה
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickpelegs
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 13:25
pelegs כתב: 11 דצמבר 2022, 11:18 אף אחד לא אומר שאין שום קשר בין ערבים ברחבי העולם, אלא שלהתייחס לכל הערבים כעם ולאום יחיד זו השטחה מטורפת של המציאות.
ברור שיש הבדלים קלים בין מרוקאי לעיראקי, אבל זה ההבדל, אנשים פה טענו שאין קשר ושזה כמו להגיד שהולנדים וספרדים הם אותו דבר, וזה פשוט שטות. החברה הערבית (בעיקרה) די דומה בכל מדינות ערב שפה באיזור.
מישהו פה אמר על המלחמה והמתיחויות שיש, הרוב שם זה באמת בגלל דת, שיעים נגד סונים או דברים כאלה ואחרים זה כבר פחות תלוי תרבות. זה שיש מתיחות לא אומר שהתרבות והחברה שלהם לא דומה, גם יש מתיחות בין אוהדי ביתר וסכנין, בפועל הם די אותו דבר (סתם מגזים בצחוק אל תתקטננו פה)
מנין לך שרוב הסכסוכים בין ארצות ערב הן על בסיס דת? הפלישה של עיראק לכווית בשנת 1990 הייתה בגלל דת? לא נפט? הסכסוך בין מרוקו ומרוקו הספרדית הוא על דת? לא על שטח? ובין מצרים וסודן? בוא...
עכשיו אתה צודק שיש נושאים משותפים. שפה, אמונה באסלאם (לא של כולם אגב), אולי עןד דברים. ויתכן שגם היחס למדיניות ישראל לפלסתינים. מה מגונה בזה? גם הולנד ובריטניה וקנדה מתנגדות למיטב ידיעתי לשלטון ביו"ש. זה לא מוגבל לערבים ולא ראיתי שקוראים פה לא לתמוך בנבחרת צרפת או נבחרת הולנד בגלל יחסם לסכסוך כאן
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 13:20
its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 06:57 גם יהודים מכל העולם שאינם נאצים חוגגים הצלחות של מדינת ישראל שרובה יודונאצית. זה אומר שכל היהודים הם אותו הדבר?
די כן, אם תיקח שני יהודים חרדים אחד מארהב אחד מאנגליה הם יהיו מאוד מאוד דומים סוף סוף הבנתם את זה, תרבות ערבית היא מאוד דומה בין אם זה במרוקו ובין אם זה בעזה והניסיון פה להגיד שהם עמים שונים לחלוטין עם תרבות שונה לחלוטין זה גיבוב של שטויות
שני יהודים חרדים דומים? חסידים וליטאים? סאטמר וגור? הר המור שדוגלים בעליה להר הבית ובעלז שנגד? וזה בלי שנכנסנו להבדל בין יהודי רפורמי, קונסרבטיבי ואורתודוכסי.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

תא מרבוטא כתב: 11 דצמבר 2022, 13:41
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 13:20
שני יהודים חרדים דומים? חסידים וליטאים? סאטמר וגור? הר המור שדוגלים בעליה להר הבית ובעלז שנגד? וזה בלי שנכנסנו להבדל בין יהודי רפורמי, קונסרבטיבי ואורתודוכסי.
כשלא יודעים כלום על חרדים אז כל החרדים נראים אותו דבר.

אגב, יש פה לדעתי כמה אנשים שממש יידהמו לשמוע את זה, אבל בדיוק כמו שיש פה אנשים שלא מבדילים בין ערבים שונים, ככה יש גם אנשים שרחוקים מהמזרח התיכון לא כל כך מבינים מה ההבדל בין ישראלים לפלסטינים, ואפילו טורחים לציין ש"כולם נראים אותו דבר ומתנהגים אותו דבר, אז למה יש בכלל סכסוך".
כשמסתכלים על דברים מרחוק בלי לדעת עליהם כלום, הרבה פעמים מפספסים כל מיני דקויות והבדלים שבשביל האנשים שמסתכלים עליהם מדובר על עניינים של חיים ומוות.
מה שעצוב זה שאנשים מגיעים לגיל 24 ועדיין לא יודעים את זה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה