חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
דרסליה
קיבל.ה  38 לייקים

למה לא נותנים לערבים לחגוג את הניצחון של מרוקו ביישובים שלהם ? עד שיוצאים לרחובות קצת בהקשר של ניצחון בטורניר ספורט מתייחסים לזה כאל טירור וערבים שמשתוללים וזה עובר לכולם ברגיל כאילו זה הגיוני לגמרי שאסור להם לחגוג . גם לחגוג הישג ספורטיבי זה לא לגיטימי ?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

מה זאת אומרת לא נותנים? אתה יכול להסביר בבקשה?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
דרסליה
קיבל.ה  38 לייקים

כוחות גדולים שהגיעו ודיכאו את השמחה והחגיגות עם פרשים אלות ושימוש בכוח כאילו מדובר בהתקוממות לאומנית .יש לזה בקושי איזכור בתקשורת. בעיקר רץ ברשתות ובקבוצות מאתמול.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

אוי. בושה.
אני מניח שיהיה רק יותר גרוע עם הזמן.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

לא הבנתי
لا إله
תא מרבוטא
קיבל.ה  328 לייקים

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 16:50 לא הבנתי
מה לא מובן? כל הערבים אותו דבר, והיות שכך- כווולם חברים בארגון שהיה קיים לפני 50 שנה (ספטמבר השחור), ושבכיריו חוסלו לפי ויקיפדיה בין 1973 עד 1979. בין לבין המרוקאים והסעןדים והקטארים שהתחרו במונדיאל עכשיו, ובטח היו חברים בארגון הזה לפי ההגיון של הציוץ למעלה,גם הכירו אישית את המופתי ותלו את אלי כהן. או משהו.

כי אסןר חס ושלום לצדד במתן חירות לעם תחת כיבןש כי חלק ממנו ביצעו פעולות טרור. אה ואגב להזכיר ששמיר או בגין או חגי סגל עורך מקור ראשון היו מעורבים במחתרות טרור זה לא אותו דבר כי אסור להשוות וכו
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךיפתח16
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

עדיין לא הבנתי
מאיפה דווקא זה בא עכשיו? מה הקשר בין האולימפיאדה לפני 50 שנה למונדיאל הזה? ישראל משתתפת ולא ידעתי? היה פיגוע?
מה הקשר? מה?
תמיד ידעתי שלימנים יש אונות פגועות, אבל הנחתי שיש איזשהו חלק שכן עובד שמאפשר להם לכתוב באינטרנט למשל.
لا إله
Red Or Dead
קיבל.ה  230 לייקים

בוודאי שהבנתם
הבנתם מה הדף הפלסטיני הזה פרסם כנגד ישראל
והבנתם טוב מאוד שהמקרה היחיד בהיסטוריה שמייצג את הסיטואציה הזאת, הוא אירוע טרור פלסטיני, כלפיי ספורטאים ישראלים, בו נרצחו 11 ספורטאים
כמובן שציניות (לא מוצלחת) בשקל היא דרך ההתמודדות המגוחכת בה בחרתם
מותר לצדד במתן חירות לפלסטינים. כמובן שגם מותר להתעלם מכך שהעם הזה נשלט על ידי ארגוני טרור שרציחת יהודים הוא פסגת חייהם. אתם עושים זאת נהדר.
Red Or Dead
קיבל.ה  230 לייקים

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 18:11 עדיין לא הבנתי
מאיפה דווקא זה בא עכשיו? מה הקשר בין האולימפיאדה לפני 50 שנה למונדיאל הזה? ישראל משתתפת ולא ידעתי? היה פיגוע?
מה הקשר? מה?
תמיד ידעתי שלימנים יש אונות פגועות, אבל הנחתי שיש איזשהו חלק שכן עובד שמאפשר להם לכתוב באינטרנט למשל.
1. אני לא ימני
2. אונות פגועות יש למי שזורק ״יודונאצי״ כל חמש שניות לעבר כל מי שמעז, רחמנא ליצלן, לתמוך בעם שלו ולא בטרוריסטים
תא מרבוטא
קיבל.ה  328 לייקים

Red Or Dead כתב: 11 דצמבר 2022, 18:19 בוודאי שהבנתם
הבנתם מה הדף הפלסטיני הזה פרסם כנגד ישראל
והבנתם טוב מאוד שהמקרה היחיד בהיסטוריה שמייצג את הסיטואציה הזאת, הוא אירוע טרור פלסטיני, כלפיי ספורטאים ישראלים, בו נרצחו 11 ספורטאים
כמובן שציניות (לא מוצלחת) בשקל היא דרך ההתמודדות המגוחכת בה בחרתם
מותר לצדד במתן חירות לפלסטינים. כמובן שגם מותר להתעלם מכך שהעם הזה נשלט על ידי ארגוני טרור שרציחת יהודים הוא פסגת חייהם. אתם עושים זאת נהדר.
גם העם שלנו נשלט בעבר על ידי ארגוני טרור. זה שהטרור היה מופנה כדי להשתחרר מהמנדט או לפגוע בערבים לא אומר שהפעילות לא הייתה טרוריסטית. מתוך ארגונים אלו יצאה כמעט כל שדרת ההנהגה הפוליטית והצבאית של קום המדינה וקצת אחריה.
ארוע ספורט מרכזי זו דרך למשוך תשומת לב למטרות שונות כולל פוליטיות (אני מדבר על המחאה במונידאל לא על הטבח בספורטאים). בהנתן שגם כמדינה אנחנו דאגנו איכשהו לתמןך בנשק, בכסף או באי החרמה של משטרים מסריחים בעולם, להתלונן על נכבשים או נכבשים לשכבר שלא מסמפטים אותנו זה קצת עצימת עיניים.
האם מחובתנו למנוע טרור כלפינו? כמובן ובהחלט. האם כרגע אנחנו עושים זאת וכוח זו האופציה הנכונה? זה שאלה אחרת שכנראה לא נסכים לגביה. האם מותר לנכבשים למחות? בחיאת
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Red Or Dead כתב: 11 דצמבר 2022, 18:19 הבנתם טוב מאוד שהמקרה היחיד בהיסטוריה שמייצג את הסיטואציה הזאת, הוא אירוע טרור פלסטיני, כלפיי ספורטאים ישראלים, בו נרצחו 11 ספורטאים
מה שמתואר בציור זה חיילים ישראלים יורים בפלסטינים.
זה לא מה שקרה במינכן 72, זה מה שקורה כל יום כעשרים ק"מ מהבית שלך (בממוצע לאזרח ישראלי, אני לא איפה אתה אישית גר).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטלייפתח16
Red Or Dead
קיבל.ה  230 לייקים

מותר לפלסטינים להתנהג כמו בני אדם, להכיר בכך שמדינת ישראל כאן, קיימת, עומדת ולא הולכת לשום מקום, ואז הסיכוי לשלום ולעצמאות פלסטינית יגדל משמעותית, כמו גם הסיכוי של העם הפלסטיני לחיות חיים נורמלים ולשגשג בשלל תחומים.
מותר להם גם להמשיך בדרך הטרור כדרך חיים, ולהשלט על ידי מחבלים מתועבים, ואז לא שלום, לא עצמאות ובטח שלא שגשוג יהיו להם
אנחנו יודעים מה הם בוחרים כבר עשרות שנים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

רד אור דד, החלפת ססמאות תעמולה זה באמת אחלה רעיון (לא באמת).
נראה לי כל כך אחלה שאפשר לרכז את כל העניין באשכול נפרד (לגמרי באמת), שלא לומר להעביר אותו לטיקטוק\טוויטר\פייסבוק או איפה שלא עושים היום hasbara (הכי מומלץ).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
Red Or Dead
קיבל.ה  230 לייקים

מממ פחות
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

כן, אני יודע שאתה בעצם פה רק בשביל להפריע
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

תא מרבוטא כתב: 11 דצמבר 2022, 13:41
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 13:20
its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 06:57 גם יהודים מכל העולם שאינם נאצים חוגגים הצלחות של מדינת ישראל שרובה יודונאצית. זה אומר שכל היהודים הם אותו הדבר?
די כן, אם תיקח שני יהודים חרדים אחד מארהב אחד מאנגליה הם יהיו מאוד מאוד דומים סוף סוף הבנתם את זה, תרבות ערבית היא מאוד דומה בין אם זה במרוקו ובין אם זה בעזה והניסיון פה להגיד שהם עמים שונים לחלוטין עם תרבות שונה לחלוטין זה גיבוב של שטויות
שני יהודים חרדים דומים? חסידים וליטאים? סאטמר וגור? הר המור שדוגלים בעליה להר הבית ובעלז שנגד? וזה בלי שנכנסנו להבדל בין יהודי רפורמי, קונסרבטיבי ואורתודוכסי.
לא יודע, נראלי שבתור דתלש אני אמור קצת להבין (דתי לאומי לא חרדי), ברור שיש שוני לא אמרתי שלא אמרתי די דומים אממה, מבחינתי ההבדן בין חסיד לליטאי הוא אפסי עד לא קיים כשאתה מסתכל על ההבדל בין חסיד לחילוני מקולומביה, אותו דבר בחברה הערבית ברור שיש הבדלים אבל הם בדיוק כמו ההבדלים בין חסיד גור לחסיד סאטמר, בתמונה הגדולה לא באמת קיימים.
עכשיו ברור שיש ריבים בין הערבים כמו שיש גם בין החרדים, אבל כשאתה מסתכל על התרבות הכוללת היא זהה, וכמו שחרדי יניח תפילין כל יום (אז הוא יניח רש"י וההוא רבנו תם WHO THE FUCK CARES) ככה גם החברה הערבית, הפלסטיני יעשה כנאפה רגיל והלבנוני או סורי יעשה כנאפה בבייגל, זה עדיין פאקינג כנאפה.
אתם מנסים להסתכל על כל אדם בתור אינדיבידואל ולנתק אותו מהחברה שבה הוא גדל וחונך אבל זה פשוט הסתכלות מוטעית, לכל אחד יהיה השפעות מהחברה שלו גם אם הוא רוצה בכך וגם אם לא ואם החברה הערבית אלימה יותר ודתית יותר מהחברה השוודית אז כן, סטטיסטית ערבי ממוצע יהיה אלים יותר ודתי יותר משוודי ממוצע, תקראו לי גזען נאצי פאשיסט מה שבא לכם, תנסו למצוא אלף ואחד סיבות על מצב כלכלי ודיכוי ואנערף זה לא הופך אתכם לצודקים כי כבר הראיתי פה מספיק דוגמאות סותרות
תא מרבוטא
קיבל.ה  328 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 19:28
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 13:20
די כן, אם תיקח שני יהודים חרדים אחד מארהב אחד מאנגליה הם יהיו מאוד מאוד דומים סוף סוף הבנתם את זה, תרבות ערבית היא מאוד דומה בין אם זה במרוקו ובין אם זה בעזה והניסיון פה להגיד שהם עמים שונים לחלוטין עם תרבות שונה לחלוטין זה גיבוב של שטויות
שני יהודים חרדים דומים? חסידים וליטאים? סאטמר וגור? הר המור שדוגלים בעליה להר הבית ובעלז שנגד? וזה בלי שנכנסנו להבדל בין יהודי רפורמי, קונסרבטיבי ואורתודוכסי.
לא יודע, נראלי שבתור דתלש אני אמור קצת להבין (דתי לאומי לא חרדי), ברור שיש שוני לא אמרתי שלא אמרתי די דומים אממה, מבחינתי ההבדן בין חסיד לליטאי הוא אפסי עד לא קיים כשאתה מסתכל על ההבדל בין חסיד לחילוני מקולומביה, אותו דבר בחברה הערבית ברור שיש הבדלים אבל הם בדיוק כמו ההבדלים בין חסיד גור לחסיד סאטמר, בתמונה הגדולה לא באמת קיימים.
עכשיו ברור שיש ריבים בין הערבים כמו שיש גם בין החרדים, אבל כשאתה מסתכל על התרבות הכוללת היא זהה, וכמו שחרדי יניח תפילין כל יום (אז הוא יניח רש"י וההוא רבנו תם WHO THE FUCK CARES) ככה גם החברה הערבית, הפלסטיני יעשה כנאפה רגיל והלבנוני או סורי יעשה כנאפה בבייגל, זה עדיין פאקינג כנאפה.
אתם מנסים להסתכל על כל אדם בתור אינדיבידואל ולנתק אותו מהחברה שבה הוא גדל וחונך אבל זה פשוט הסתכלות מוטעית, לכל אחד יהיה השפעות מהחברה שלו גם אם הוא רוצה בכך וגם אם לא ואם החברה הערבית אלימה יותר ודתית יותר מהחברה השוודית אז כן, סטטיסטית ערבי ממוצע יהיה אלים יותר ודתי יותר משוודי ממוצע, תקראו לי גזען נאצי פאשיסט מה שבא לכם, תנסו למצוא אלף ואחד סיבות על מצב כלכלי ודיכוי ואנערף זה לא הופך אתכם לצודקים כי כבר הראיתי פה מספיק דוגמאות סותרות
אני לא קראתי לך נאצי ולא גזען. אני כן חושב שלחפש הסברים בתרבות (בעיקר הסברים שמאד נוחים לנו בתרבות) זה לא מקדם ובעיקר משאיר בעיוורון.
הכי נוח זה להאמין שערבים שונאים אותנו כי ערבים.
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

תא מרבוטא כתב: 11 דצמבר 2022, 19:33
אני לא קראתי לך נאצי ולא גזען. אני כן חושב שלחפש הסברים בתרבות (בעיקר הסברים שמאד נוחים לנו בתרבות) זה לא מקדם ובעיקר משאיר בעיוורון.
סתכל על ההיסטוריה, לא רק ערבים, גם נוצרים לא מתו עלינו אין מה לעשות, והכל כמובן בשורש זה הדת תכחישו כמה שתרצו. ספציפית עכשיו גם יש להם אקסטרה סיבות(פלסטין) ובגלל זה כרגע זה איתם ולא עם הנוצרים, הנוצרים פשוט כבר הפסיקו עם הדת ובגלל זה עכשיו המצב טוב, בתקווה שמתישהו גם הערבים יבינו שאין אלוהים והמצב ישתפר
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

ברגע נתון זה בהיסטוריה, אין שום סיבה למישהו לאהוב את היהודים שחיים במדינת ישראל. הם מייצגים רשע מזוקק, ורוב העולם רואה את זה ברור.
لا إله
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 19:45 ברגע נתון זה בהיסטוריה, אין שום סיבה למישהו לאהוב את היהודים שחיים במדינת ישראל. הם מייצגים רשע מזוקק, ורוב העולם רואה את זה ברור.
לא יודע, נראלי שבתור מדינה של פחות מ80 שנה הולך לנו לא רע כרגע, גם עם העולם, לך תגיד למעצמה הכי גדולה בעולם שהיא בחרה ידידה רשעית במזרח התיכון שתחליף אותנו עם סוריה אולי עדיף לה הם בון בון של מדינה
Red Or Dead
קיבל.ה  230 לייקים

אין סיבה לאהוב אותנו, אולי אולי אם נתחיל לירות בחפים מפשע בברים ובתי קפה, תהיה
תא מרבוטא
קיבל.ה  328 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 19:39
תא מרבוטא כתב: 11 דצמבר 2022, 19:33
סתכל על ההיסטוריה, לא רק ערבים, גם נוצרים לא מתו עלינו אין מה לעשות, והכל כמובן בשורש זה הדת תכחישו כמה שתרצו. ספציפית עכשיו גם יש להם אקסטרה סיבות(פלסטין) ובגלל זה כרגע זה איתם ולא עם הנוצרים, הנוצרים פשוט כבר הפסיקו עם הדת ובגלל זה עכשיו המצב טוב, בתקווה שמתישהו גם הערבים יבינו שאין אלוהים והמצב ישתפר
מסתכל על ההיסטוריה. במשך שנים, בין היתר אגב במרוקו שהוצגה כאן, היו קהילות משגשגות של יהודים. האם יש ערבים אנטישמים? כן לצערנו. האם גם לפני הקמת המדינה? כן. האם נוצרים? כן. ואחרי כל זה- לטעון שכל ביקורת על הסכסוך כאן כלפינו ותמיכה בהקמת מדינה פלסטינית זה גובל באנטישמיות...זה בריחה מאחריות ולפעמים גם מעובדות. אפשר לבקר את ישראל ואפילו לסלוד ממדיניותה ולא להיות אנטישמי. אם כבר, יש לא מעט אנטישמים שדווקא מחבבים את ישראל מסיבותיהם שלהם.
תא מרבוטא
קיבל.ה  328 לייקים

Red Or Dead כתב: 11 דצמבר 2022, 20:28 אין סיבה לאהוב אותנו, אולי אולי אם נתחיל לירות בחפים מפשע בברים ובתי קפה, תהיה
אם נתחיל? מתנחלים וגם חיילים אגב עושים דברים דומים וזהים. הנה ברוך גולדשטיין ירה בחפים מפשע בעת תפילה, ומעריץ שלו מתמנה תיכף לשר משטרה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Red Or Dead כתב: 11 דצמבר 2022, 16:26
ציור מדוייק לחלוטין. ישראל רוצחת פלסטינים בסיטונות בשנה האחרונה, בייחוד בג'נין.
אנשים חושבים שפיגועים שקולים איכשהו ביחס לפשעי המלחמה שישראל מבצעת. עם כל החרא בדבר, אין שום סימטריה - מדובר בהפרש של סדרי גודל.
הספורטאים שנרצחו ע"י פלסטינים במינכן הם טיפה בים לעומת מה שישראל עשתה רק השנה ובאופן קבוע מאז הקמתה (ואף לפני כן).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 19:28 1. עכשיו ברור שיש ריבים בין הערבים כמו שיש גם בין החרדים, אבל כשאתה מסתכל על התרבות הכוללת היא זהה, וכמו שחרדי יניח תפילין כל יום (אז הוא יניח רש"י וההוא רבנו תם WHO THE FUCK CARES) ככה גם החברה הערבית, הפלסטיני יעשה כנאפה רגיל והלבנוני או סורי יעשה כנאפה בבייגל, זה עדיין פאקינג כנאפה.

2. אתם מנסים להסתכל על כל אדם בתור אינדיבידואל ולנתק אותו מהחברה שבה הוא גדל וחונך אבל זה פשוט הסתכלות מוטעית, לכל אחד יהיה השפעות מהחברה שלו גם אם הוא רוצה בכך וגם אם לא ואם החברה הערבית אלימה יותר ודתית יותר מהחברה השוודית אז כן, סטטיסטית ערבי ממוצע יהיה אלים יותר ודתי יותר משוודי ממוצע, תקראו לי גזען נאצי פאשיסט מה שבא לכם, תנסו למצוא אלף ואחד סיבות על מצב כלכלי ודיכוי ואנערף זה לא הופך אתכם לצודקים כי כבר הראיתי פה מספיק דוגמאות סותרות
1. תן לי לעשות בפסקה הזו קצת שינויים: "עכשיו ברור שיש ריבים בין האירופאים כמו שיש בין החרדים, אבל כשאתה מסתכל על התרבות הכוללת היא די זהה, וכמו שחרדי יניח תפילין כל יום (אז הוא יניח רש"י וההוא רבנו תם WHO THE FUCK CARES) ככה זה גם בחברה האירופאית, הפולני יעשה פירוגי והאוקראיני או רוסי יעשה וארניקי, זה עדיין פאקינג כיסונים". מה שתיארתי כאן לקוח 100% מהמציאות. וארניקי ופירוגי זה כמעט אותו הדבר. גם הרוסים וגם האוקראינים, הפולנים, הבלרוסים וכו' כולם נוצרים ברובם. גם הצרפתים, והאנגלים והגרמנים. אז למה אתה מתייחס לערבים כעם אחד ולא לאירופאים? אתה מבין שתרבויות שמתפתחות קרוב אחת לשניה תהיינה דומות? אתה מבין שאוכל ודת אלה הם רק אספקטים בודדים מתוך מגוון רחב של דברים המהווים יחד "תרבות"?
אבל בעצם יש פה משהו עמוק יותר: אתה מרדד את כל התרבויות הערביות לאוכל (התנהלות ישראלית קלאסית אגב), ומשווה בין תרבויות קרובות (פלסטינים, לבנונים וסורים) בשביל לגזור את המסקנה ההזויה שלך. למה לא השוות בין התרבות המרוקאית ובין התרבות העיראקית או התימנית? למה לא בין התרבות הסורית והלובית? כי אתה יודע שהן שונות מאד האחת מן השניה.

2. לא יודע מה אחרים מנסים לעשות, אני בוודאי לא חושב שאדם יכול להיות מנותק מהתרבות שבה הוא גדל וחי. בכל זאת, מרקסיזם וזה. אתה קופץ בין רעיונות ומניח שהם נכונים בלי לבחון אותם: האם באמת החברה הפלסטינית נניח אלימה יותר מהחברה השבדית? באילו מדדים משתמשים בשביל לכמת את זה? ואם כן - האם הן נמצאות בסיטואציות שונות שיכולות להסביר את השוני הזה? הבאת בדיוק דוגמה סותרת אחת (חרדים), והיא נטחנה פה עד דק והוסבר בדיוק לך ולאסף האחר למה היא לא רלוונטית. באותו הזמן אני הבאתי את הדוגמאות של מהגרים יהודים לארה"ב ומזרחים בישראל כדי להדגים עד כמה הדיבור על "תרבות אלימה" הוא חסר קשר למציאות ובעיקר נעשה ע"מ לקדם אפליה. אני ממליץ לחזור לעמודים הרלוונטים ולקרוא את זה.

זה שאתה כותב שפלסטיני אקראי אלים יותר מאשר שבדי בגלל "התרבות הערבית" בה הוא גדל וחי לא הופך אותך לנאצי, אלא בסה"כ לאדם המושפע מהגזענות הממוסדת והחברתית בישראל. זה שאתה משתמש בטיעון המגוחך הזה (כאמור בלי להסביר איך אתה מודד "אלימות תרבותית" ובלי להתייחס לתנאים המטריאלים בהם מתקיימת כל אחת מהחברות הנ"ל) על-מנת להצדיק אלימות ממסדית מתמשכת כלפי הפלסטינים (ובאופן עקיף טיהור אתני) הופך אותך במקרה הטוב לכלי שרת בידי פאשיסטים ובמקרה הרע לנאצי. אתה לא חייב להיות כזה, אתה יכול לבחור ללמוד ולשנות את דעתך בנושא. אף אחד לא נולד צודק, אני למשל לפני כשני עשורים שרתי "מוות לערבים" עם חברים. אם אתה רוצה, אני אשמח לתת לך הפניות לטקסטים וסרטוני יוטיוב שיעזרו לך בהליך הזה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

תא מרבוטא כתב: 11 דצמבר 2022, 21:06
Red Or Dead כתב: 11 דצמבר 2022, 20:28 אין סיבה לאהוב אותנו, אולי אולי אם נתחיל לירות בחפים מפשע בברים ובתי קפה, תהיה
אם נתחיל? מתנחלים וגם חיילים אגב עושים דברים דומים וזהים. הנה ברוך גולדשטיין ירה בחפים מפשע בעת תפילה, ומעריץ שלו מתמנה תיכף לשר משטרה.
וואו איזו דמגוגיה זולה וואו
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

שוב, בוא נבדוק כמה רק ילדים פלסטינים נרצחים ע"י צה"ל כל שנה (כדי שמר "דמגוגיה זולה" לא יגיד שהם היו מחבלים) לעומת כמה יהודים בכל גיל שהוא נרצחים בפיגועים.
זה פי כמה בכל שנה. רק ילדים בצד אחד, לעומת כולם בצד שלנו.
لا إله
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

pelegs כתב: 11 דצמבר 2022, 21:36
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 19:28 1. עכשיו ברור שיש ריבים בין הערבים כמו שיש גם בין החרדים, אבל כשאתה מסתכל על התרבות הכוללת היא זהה, וכמו שחרדי יניח תפילין כל יום (אז הוא יניח רש"י וההוא רבנו תם WHO THE FUCK CARES) ככה גם החברה הערבית, הפלסטיני יעשה כנאפה רגיל והלבנוני או סורי יעשה כנאפה בבייגל, זה עדיין פאקינג כנאפה.

2. אתם מנסים להסתכל על כל אדם בתור אינדיבידואל ולנתק אותו מהחברה שבה הוא גדל וחונך אבל זה פשוט הסתכלות מוטעית, לכל אחד יהיה השפעות מהחברה שלו גם אם הוא רוצה בכך וגם אם לא ואם החברה הערבית אלימה יותר ודתית יותר מהחברה השוודית אז כן, סטטיסטית ערבי ממוצע יהיה אלים יותר ודתי יותר משוודי ממוצע, תקראו לי גזען נאצי פאשיסט מה שבא לכם, תנסו למצוא אלף ואחד סיבות על מצב כלכלי ודיכוי ואנערף זה לא הופך אתכם לצודקים כי כבר הראיתי פה מספיק דוגמאות סותרות
1. תן לי לעשות בפסקה הזו קצת שינויים: "עכשיו ברור שיש ריבים בין האירופאים כמו שיש בין החרדים, אבל כשאתה מסתכל על התרבות הכוללת היא די זהה, וכמו שחרדי יניח תפילין כל יום (אז הוא יניח רש"י וההוא רבנו תם WHO THE FUCK CARES) ככה זה גם בחברה האירופאית, הפולני יעשה פירוגי והאוקראיני או רוסי יעשה וארניקי, זה עדיין פאקינג כיסונים". מה שתיארתי כאן לקוח 100% מהמציאות. וארניקי ופירוגי זה כמעט אותו הדבר. גם הרוסים וגם האוקראינים, הפולנים, הבלרוסים וכו' כולם נוצרים ברובם. גם הצרפתים, והאנגלים והגרמנים. אז למה אתה מתייחס לערבים כעם אחד ולא לאירופאים? אתה מבין שתרבויות שמתפתחות קרוב אחת לשניה תהיינה דומות? אתה מבין שאוכל ודת אלה הם רק אספקטים בודדים מתוך מגוון רחב של דברים המהווים יחד "תרבות"?
אבל בעצם יש פה משהו עמוק יותר: אתה מרדד את כל התרבויות הערביות לאוכל (התנהלות ישראלית קלאסית אגב), ומשווה בין תרבויות קרובות (פלסטינים, לבנונים וסורים) בשביל לגזור את המסקנה ההזויה שלך. למה לא השוות בין התרבות המרוקאית ובין התרבות העיראקית או התימנית? למה לא בין התרבות הסורית והלובית? כי אתה יודע שהן שונות מאד האחת מן השניה.

2. לא יודע מה אחרים מנסים לעשות, אני בוודאי לא חושב שאדם יכול להיות מנותק מהתרבות שבה הוא גדל וחי. בכל זאת, מרקסיזם וזה. אתה קופץ בין רעיונות ומניח שהם נכונים בלי לבחון אותם: האם באמת החברה הפלסטינית נניח אלימה יותר מהחברה השבדית? באילו מדדים משתמשים בשביל לכמת את זה? ואם כן - האם הן נמצאות בסיטואציות שונות שיכולות להסביר את השוני הזה? הבאת בדיוק דוגמה סותרת אחת (חרדים), והיא נטחנה פה עד דק והוסבר בדיוק לך ולאסף האחר למה היא לא רלוונטית. באותו הזמן אני הבאתי את הדוגמאות של מהגרים יהודים לארה"ב ומזרחים בישראל כדי להדגים עד כמה הדיבור על "תרבות אלימה" הוא חסר קשר למציאות ובעיקר נעשה ע"מ לקדם אפליה. אני ממליץ לחזור לעמודים הרלוונטים ולקרוא את זה.

זה שאתה כותב שפלסטיני אקראי אלים יותר מאשר שבדי בגלל "התרבות הערבית" בה הוא גדל וחי לא הופך אותך לנאצי, אלא בסה"כ לאדם המושפע מהגזענות הממוסדת והחברתית בישראל. זה שאתה משתמש בטיעון המגוחך הזה (כאמור בלי להסביר איך אתה מודד "אלימות תרבותית" ובלי להתייחס לתנאים המטריאלים בהם מתקיימת כל אחת מהחברות הנ"ל) על-מנת להצדיק אלימות ממסדית מתמשכת כלפי הפלסטינים (ובאופן עקיף טיהור אתני) הופך אותך במקרה הטוב לכלי שרת בידי פאשיסטים ובמקרה הרע לנאצי. אתה לא חייב להיות כזה, אתה יכול לבחור ללמוד ולשנות את דעתך בנושא. אף אחד לא נולד צודק, אני למשל לפני כשני עשורים שרתי "מוות לערבים" עם חברים. אם אתה רוצה, אני אשמח לתת לך הפניות לטקסטים וסרטוני יוטיוב שיעזרו לך בהליך הזה.
לא יודע, כיסונים עושים גם בסין, כנאפה לא מכיר במקומות אחרים
2.לא הוסבר לי פה פעם אחת (לפחות הסבר אמיתי) למה יש הבדל בין החרדים לערבים, כל טיעון היה יותר מצוץ מהאצבע מהשני, אני לעומת זאת הראיתי פה לכל אחד ואחד סתירות עובדתיות בין אם זה (נראלי מטלי אבל לא בטוח) שטען שלא קוראים להשמדת היהודים באמנת חמאס והראיתי לו ציטוט מדויק, בין אם זה טקנו שטען שאין דבר כזה הבדלים גנטיים בין עמים וזה נטו איך שהם גדלו (טען שההבדל בגובה בין פרו להולנד זה בגלל תמ"ג גבוה בהולנד ואז הראיתי לו שהתמ"ג של קרואטיה נמוך משל פרו ועדיין הם 20 ס"מ מעליהם), טענו שהחברה הערבית לא אלימה והראיתי פה שמתוך 10 המדינות האלימות ביותר בעולם יש רוב מוחלט למדינות ערביות (אפילו שיש עוד הרבה עמים אחרים שהמצב שלהם חרא) אז בחיאת.
מה הראית? מזרחים באמת אלימים יותר לפחות פעם כי הם הגיעו באמת מהתרבות הערבית, יהודים בארה"ב תראה איך השתלבו ואיזה יופי, יהודים באירופה הגיעו להישגים מדהימים למרות שלא יכלו אפילו לשבת בפארק בתקופות מסוימות או להכנס למסעדה בעוד הערבים באירופה כרגע איך נגיד את זה, לא וואו
3.איך אני מודד אלימות תרבותית? הנה שוב פעם:Afghanistan - 3.631 (higher scores indicate less peace)
Yemen - 3.407
Syria - 3.371
South Sudan - 3.363
Iraq - 3.257
תגיד לי עכשיו, תראה את המצב אצלן וכו' וכו', אז אני אגיד לך בתגובה שיש עוד הרבה מדינות במצב חרא והן לא נמצאות פה.
אני אגיד לך בנוסף, על רצח על כבוד המשפחה, אהבה לא מוסברת לנשיאת נשק חם וירי חי ברחובות, וכו' וכו', אתה תמשיך לנסות לתרץ שזה כי אזרחים סוג ז', אני אמשיך ואגיד שגם היהודים בגרמניה היו אזרחים סוג ת' ולא התנהגו ככה ומשם חזור וחזור
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 21:47 שוב, בוא נבדוק כמה רק ילדים פלסטינים נרצחים ע"י צה"ל כל שנה (כדי שמר "דמגוגיה זולה" לא יגיד שהם היו מחבלים) לעומת כמה יהודים בכל גיל שהוא נרצחים בפיגועים.
בוא נמדוד כמה ילדים יפנים נהרגו במלחמת העולם השניה לעומת ילדים אמריקאים, פי כמה וכמה, מ.ש.ל ארה"ב רעה יפן טובה
ככה זה עובד לא?
תא מרבוטא
קיבל.ה  328 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 21:44
דמגוגיה? זו עובדה שממחישה בדיוק למה ההנגדה שרד אור דד נתן בינינו לערבים לא מחזיקה מים. רוצה עוד? הצתת משפחה על ביתה? תקיפת נער ערבי והצאן שלו? השחתת חנויות? הטמנת מטעני חבלה? ידוי רימונים על ערבים שמוסקים בידי מתנחל שחייל מצייד אותו בהם? הכל תועד כאן ובמקומות אחרים.
רוצה דמגוגיה זולה? להזכיר את טבח הספורטאים ממינכן שקרה לפני 50 שנה כטענה נגד תמיכה במדינה פלסתינאית ביציעי המונדיאל זה דמגוגיה
תא מרבוטא
קיבל.ה  328 לייקים

אגב עלתה פה טענה לגבי המדינות האלימות ביותר. כשלעצמו נתון חשוב שדורש העמקה. הנה עןד אחד

https://www.usnews.com/news/best-countr ... ty?slide=7
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

תא מרבוטא כתב: 11 דצמבר 2022, 22:16

דמגוגיה? זו עובדה שממחישה בדיוק למה ההנגדה שרד אור דד נתן בינינו לערבים לא מחזיקה מים. רוצה עוד? הצתת משפחה על ביתה? תקיפת נער ערבי והצאן שלו? השחתת חנויות? הטמנת מטעני חבלה? ידוי רימונים על ערבים שמוסקים בידי מתנחל שחייל מצייד אותו בהם? הכל תועד כאן ובמקומות אחרים.
רוצה דמגוגיה זולה? להזכיר את טבח הספורטאים ממינכן שקרה לפני 50 שנה כטענה נגד תמיכה במדינה פלסתינאית ביציעי המונדיאל זה דמגוגיה
אתה באמת רוצה לכמת את כמות פיגועי הטרור שאזרחים ערבים פלסטינים עשו לעומת אזרחים יהודים (אל תחשיב לי חיילים עכשיו), יודע מה, אני גם אוריד מהמשוואה שלך פיגועי טרור של אנשי חמאס כדי שזה יחשב לכאורה ל"פיגועים" שחיילי צה"ל עשו. אזרח מול אזרח
הפוסט קיבל לייק אחדRed Or Dead
Red Or Dead
קיבל.ה  230 לייקים

לא אגן בחיים על אפסי הגבעות, אני שונא אותם בדיוק כמו את המחבלים הפלסטינים
לגבי החיילים, גם אם לפעמים יש אירועים לא מוצדקים, ברוב המוחלט של המקרים הם עושים בדיוק את מה שנשלחו לעשות, לשמור עלינו ולהלחם בטרור.
על כל ברוך גולדשטיין ארור שיצא כאן, יש מאות או אלפים כדוגמתו שיצאו שם.

ושוב אנחנו חוזרים למקור הבעיה
הייתי שמח להפרדה מוחלטת ושהם יחיו בעצמאות וללא משטר צבאי שצריך לסכל טרור יום יום.
לצערי, כל עוד הפלסטינים יבחרו בטרור כדרך הבלעדית, וכל עוד לא יכירו שיש פה מדינת ישראל והיא כאן כדי להשאר, לא תהיה שום התקדמות
ולפעמים ימותו חפים מפשע, וזה מכיוון שהם מוקפים במחבלים שיורים על החיילים ששומרים עלינו
זה המצב. הם כמובן יכולים לשנות אותו. לצערי, זה לא יקרה. ואתם? תמשיכו להאשים את ישראל על כך שהיא חושבת שיש לה זכות לחיות פה ולהגן על עצמה.
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 21:56
its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 21:47 שוב, בוא נבדוק כמה רק ילדים פלסטינים נרצחים ע"י צה"ל כל שנה (כדי שמר "דמגוגיה זולה" לא יגיד שהם היו מחבלים) לעומת כמה יהודים בכל גיל שהוא נרצחים בפיגועים.
בוא נמדוד כמה ילדים יפנים נהרגו במלחמת העולם השניה לעומת ילדים אמריקאים, פי כמה וכמה, מ.ש.ל ארה"ב רעה יפן טובה
ככה זה עובד לא?
כן, בדיוק ככה. המדינה שמאפשרת לנו את פשעי המלחמה של הכיבוש אחראית עליהם בדיוק כמונו. וכן, הטלת פצצות האטום היתה פשע מלחמה עצום בהרבה מהכיבוש שלנו.
ארצות הברית היא לא מודל למוסר. אפילו לא קרוב.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 22:28
אתה באמת רוצה לכמת את כמות פיגועי הטרור שאזרחים ערבים פלסטינים עשו לעומת אזרחים יהודים (אל תחשיב לי חיילים עכשיו), יודע מה, אני גם אוריד מהמשוואה שלך פיגועי טרור של אנשי חמאס כדי שזה יחשב לכאורה ל"פיגועים" שחיילי צה"ל עשו. אזרח מול אזרח
הפוך, אם אתה רוצה השוואה שיש בה תוכן אתה צריך לקחת מכל צד את הפיגועים של המפגעים הבודדים פלוס הפיגועים ש"המערכת" מוציאה.
זה נכון גם באופן כללי (כי למה להגביל הגבלה שרירותית כזאת? הרי לא יעלה על הדעת שבחרת להגביל דווקא בדרך שבה אתה "מנצח", אז למה דווקא ככה ולא אחרת?), וגם כי המגבלה שהטלת לא מתאימה למקרה הפרטי שאנחנו מדברים עליו, כי היא מעלימה הבדל גדול חשוב שיש בין שני הצדדים.
מה ההבדל הזה? כל ישראלי מתגייס לצבא, אבל רק פלסטינים שממש רוצים לפגוע בך מצטרפים לחמאס. מצד שני, כל אותם אלה שהתגייסו לצבא, משתתפים בפגיעה בפלסטינים, בדיוק כמו שכל החמאסניקים משתתפים בפגיעה בישראלים (לזה כל המערכת המדוברת נועדה).

עריכה: אפילו פלסטיני שממש רוצה לפגוע בישראלים לא בהכרח יצליח ליצור קשר עם חמאס ולקבל תמיכה ארגונית (לוגיסטית, הכשרה וכו' וכו'). להתגייס לצה"ל הרבה יותר קל, ואם מישהו ממש רוצה לפגוע בערבים הוא צריך בסך הכול להגיד בצו ראשון שהוא רוצה קרבי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
Asafasraf
קיבל.ה  798 לייקים

מעניין מה יהיה התירוץ להתפרעויות של אוהדי/ תומכי מרוקו בכמה ערים באירופה.
מחכה בשקיקה לקרות את התירוצים.
יש לכם כמה שעות עד הבוקר, כדי לספר את השקרים שלכם בצורה יפה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Asafasraf כתב: 12 דצמבר 2022, 00:11 מעניין מה יהיה התירוץ להתפרעויות של אוהדי/ תומכי מרוקו בכמה ערים באירופה.
מחכה בשקיקה לקרות את התירוצים.
יש לכם כמה שעות עד הבוקר, כדי לספר את השקרים שלכם בצורה יפה.
למה צריך בשביל זה תירוץ יותר מוצלח מאשר בשביל ההתפרעויות של כל קבוצת אוהדים אחרת?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 23:23
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 21:56
ככה זה עובד לא?
כן, בדיוק ככה. המדינה שמאפשרת לנו את פשעי המלחמה של הכיבוש אחראית עליהם בדיוק כמונו. וכן, הטלת פצצות האטום היתה פשע מלחמה עצום בהרבה מהכיבוש שלנו.
ארצות הברית היא לא מודל למוסר. אפילו לא קרוב.
כמו שכתבתי פה בעבר, לנו ולכם יש תפיסה שונה של מוסר ואגואיזם. מבחינתך זה רשע להרוג ילדים חפים מפשע של מדינה עוינת כדי להציל את הילדים שלך מבחינתי זה תקין (כמובן שעדיף להימנע כמה שיותר אבל כשאין ברירה אז אין ברירה, מבחינתך אין שום הצדקה לזה לא משנה מה יקרה ואצלי יש סף כלשהו שמשם אני אומר יאלה, תהרגו את הילדים האלה), סוף סיפור אין מה להמשיך להתווכח כי זה כבר באמת סובייקטיבי
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

teknoboy כתב: 11 דצמבר 2022, 23:43
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 22:28

הפוך, אם אתה רוצה השוואה שיש בה תוכן אתה צריך לקחת מכל צד את הפיגועים של המפגעים הבודדים פלוס הפיגועים ש"המערכת" מוציאה.
זה נכון גם באופן כללי (כי למה להגביל הגבלה שרירותית כזאת? הרי לא יעלה על הדעת שבחרת להגביל דווקא בדרך שבה אתה "מנצח", אז למה דווקא ככה ולא אחרת?), וגם כי המגבלה שהטלת לא מתאימה למקרה הפרטי שאנחנו מדברים עליו, כי היא מעלימה הבדל גדול חשוב שיש בין שני הצדדים.
מה ההבדל הזה? כל ישראלי מתגייס לצבא, אבל רק פלסטינים שממש רוצים לפגוע בך מצטרפים לחמאס. מצד שני, כל אותם אלה שהתגייסו לצבא, משתתפים בפגיעה בפלסטינים, בדיוק כמו שכל החמאסניקים משתתפים בפגיעה בישראלים (לזה כל המערכת המדוברת נועדה).

עריכה: אפילו פלסטיני שממש רוצה לפגוע בישראלים לא בהכרח יצליח ליצור קשר עם חמאס ולקבל תמיכה ארגונית (לוגיסטית, הכשרה וכו' וכו'). להתגייס לצה"ל הרבה יותר קל, ואם מישהו ממש רוצה לפגוע בערבים הוא צריך בסך הכול להגיד בצו ראשון שהוא רוצה קרבי.
כי הוא לא התייחס לחיילים אלא לדברים שאזרחים עשו, תראה מה הוא רושם שם, הצתת משפחה, תקיפת נער, השחתת חנויות וכו', זה דברים שאזרחים עשו ולכן זה דמגוגיה. אם היה אומר צה"ל עושה הרבה דברים רעים כדי לכאורה לתת קונטרה לא הייתי מסכים עם הדעה אבל לא הייתי קורא לזה דמגוגיה.
מה שהוא עשה זה דמגוגיה הכי זולה שקיימת, לקחת מקרים בודדים ולהפוך אותם כאילו זו הנורמה בחיאתתת
שליחת תגובה