אוהדי אומוניה ניקוסיה וסאנט פאולי

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

GOD1111 כתב: 22 אוקטובר 2023, 20:52 "אפשר אפילו להגיד שאתה מביא את זה על עצמך. לא בגלל שאתה רשע, אלא כי אתה מסרב להכיר במציאות.
לא מגיע לך לסבול בגלל זה, כמובן, אבל אין לך מה להתפלא שהעולם לא מסכים להתיישר עם הדמיונות שלך."

שמעתי לא מעט אנשים שאמרו את זה על המחשבה (שלי ושל עוד כמה חברים שחיינו איתה) שניתן יהיה לחיות לצידם בשקט אחרי שניתן לם את עזה ...........
אבל ישראל לא נתנה להם כלום.
היא סגרה אותם בגטו הגדול בעולם, וגם שם היא מטילה עליהם מגבלות מטורפות והורסת כל שנה-שנתיים את המעט שהם מצליחים לארגן לעצמם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
לירון האדום
קיבל.ה  1788 לייקים

הוקיץ' כתב:הם הביאו על עצמם את האסון הזה כמו שהאנשים בעוטף הביאו על עצמם את האסון הזה.
מה אני אגיד לך? בול, אחד לאחד.
כבר שכחתי עם מי יש לי עסק כאן.
עברתי את הזמנים ההם, תמשיכו בלעדיי כאן

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

הוקיץ'
קיבל.ה  3919 לייקים

לירון האדום כתב: 22 אוקטובר 2023, 23:21
הוקיץ' כתב:הם הביאו על עצמם את האסון הזה כמו שהאנשים בעוטף הביאו על עצמם את האסון הזה.

אכן בול, במובן שבו לא אלה ולא אלה הביאו על עצמם שום דבר.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

מה זה "עם מי יש לך עסק"?
הוא בסך הכול לא מסכים איתך, או חושב אחרת ממך, או משהו כזה.
ממתי זה גדול עליך?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
ליאור א.
קיבל.ה  113 לייקים

טכנו, הוקיץ' והשאר, יש לי שאלה.
דעתי היא, שבוא נומר בעדינות.. שרות חיובי לעמדתכם אתם לא בדיוק עושים. בין אם בגלל הדעות ה"מופרכות" מהמציאות בעיני רבים או בגלל התפיסה שצורת העברת המסר שלכם היא מאוד וולגרית ולא מזמינה. או אולי גם שניהם יחד..
אגיד עלי, שכל מי שמכיר אותי יודע כמה אני מתון, עם ראש פתוח ורוב סובבי גם מכנים אותי כ"שמלן" בשל דעותיי ברוב גווני הפוליטיקה, אף על פי שזה לא בדיוק נכון. אבל כשאני שומע אותכם , את ההשוואות הלא קונבנציונאלית, את חוסר תחושת הזיכה הכ"כ טבעית קודם כל לסובבים אותכם(כמובן שממש לא בכל מחיר) במיוחד בזמנים קשים, גם אם היא הכי מינורית.. אני אישית בצורה די אוטומטית מרגיש סלידה וכנראה גם שבתת מודע מתחזקת אצלי יותר תחושת שייכות לצד השני או לפחות התרחקות מהצד שלכם. עכשיו לפי התגובות כאן, אני רואה שאני אחד מני רבים(ועוד בפורום הפועל ופורום ציני כמו שדים) אז נראה שאתם נכשלים כשלון חרוץ בהסברה שלכם או בגישה שלכם. מה שמשאיר אותכם כקומץ במקרה הטוב ובקושי מיעוט באוכ'. עכשיו אני בטוח שאתם מרגישים שדעותיכם(ולדעתי האישית זה יותר הגישה) מעוררות לרוב מאיסה וממש לא רק מהצד הימני הקיצוני, אלא אפילו מבית. השאלה שלי היא למה אתם פועלים בדיוק כמו התשובה שלכם ללמה לדעתכם הצד השני טועה באסטרטגיה שלו(עושה אותו דבר שוב ושוב ומצפה לתוצאות שונות, מלחמה לצורך העניין).
למה לא לשנות תקליט. למשל, לנסות להציג את דברים בצורה קצת פחות קיצונית. גם אם בתוככם בא לכם להציג "תמונת ראי" הרבה יותר קשה ומורכבת. לעשות את זה מתוך מטרה לחשוף את המציאות בעינכם בצורה הדרגתית שתהיה יותר קלה לעיכול לצד השני וככה אולי לאט לאט באמת כן ליצור שינוי תפיסתי. למה זה תמיד חייב להיות משהו סטייל, האשמת/השוואת נרצחי העוטף(שאם אני לא טועה כמחציתם משתייכים לפלג השמאלי במפה ובמיוחד תושבי בארי) להרג של עזתים?
מרגיש לי לפעמים שאתם רוצים להמשיך להיות מיעוט, אולי לפעמים אפילו לזעזע בכוונה. אולי יש בזה משהו מייחד. אולי כמו גם לאהוד הפועל אגב..
ואם שינוי תודעתי זה בכלל לא המטרה שלכם, אז מה כן? האם זה צורך הפנימי הלא מווסת לומר את דעתכם בכל מחיר? אולי גם על הדרך להפיק מזה הרגשה פנימית טובה על כך שזה גורם לכם לחוש אנשים יותר "טובים" על הבריות ובני רחמנים, כאלה ששואפים לצדק תמידי גם אם אתם לא מרווחים ממנו, אלטרואיסטים משהו?
כאילו למה ההתעסקות התמידית שמעלה גם ביטויים מאוד לא קלים לעיכול לסובבים אותכם ואני בטוח שאתם יודעים זאת היטב לפני שאתה מקישים "שלח". בקיצור(ממש..), מה יוצא לכם מזה?
אשמח לשמוע תשובה עניינית אם אפשר. אבל כמובן לבחירתם.
נערך לאחרונה על ידי ליאור א. ב 23 אוקטובר 2023, 16:23, נערך פעם 1 בסך הכל.
הוקיץ'
קיבל.ה  3919 לייקים

קודם כל, אני מאוד מעריך שכתבת בצורה כל כך מנומקת ועניינית. באמת.
דבר שני, וזה חשוב לי להדגיש למקרה שזה לא היה ברור, אני לא מאשים את תושבי העוטף בכלום, ללא קשר למי הם מצביעים. כשאמרתי שהם הביאו את זה על עצמם כמו העזתים, זה היה נטו כדי להמחיש עד כמה העזתים לא הביאו את זה על עצמם, לא להיפך. בעיני 99 אחוז מהיושבים בפיסת האדמה המכונה ארץ ישראל, משני צידי המתרס, הם קורבנות בראש ובראשונה.

לגבי הנושא, ברור לי שאני נמצא בדעת מיעוט של המיעוט, גם בקרב המחנה שלי. אני אגלה לך סוד, גם בקרב משפחתי. אני מבין שהדעות שלי מייצרות אנטגוניזם, אבל באמת שזו לא כוונתי. אני בוודאי לא חושב שהדעות שלי הופכות אותי לטוב או מוסרי ממישהו אחר.
אז למה אני בוחר להביע את דעותיי פה? תאמין או לא, אני בדרך כלל משתדל שלא. לא כי זה מעצבן אנשים (אני חושב שזה דווקא חשוב שאנשים נחשפים לעמדות האלו), אלא כי העימותים האלה קשים לי ומעיקים עלי נפשית. לצערי, לא תמיד אני מצליח לעצור את עצמי מלהגיב.
בכל אופן, אם מפריעה לך הדרך שבה אני מביע את דעותיי, אני אנסה להיות יותר מודע לכך.
הפוסט קיבל לייק אחדליאור א.
בני12
קיבל.ה  844 לייקים

הוא אמר (ואני מניח שהבנת את זה) שדרך הבעת הדיעות עושה שירות דוב לדיעות עצמן
הוקיץ'
קיבל.ה  3919 לייקים

אז כמו שכתבתי, זו בוודאי לא כוונתי ואני אשתדל לשים לב לכך, אם כי לדעתי זה לרוב התוכן שמעצבן אנשים יותר מהדרך.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1100 לייקים

אני בטוח
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

@ליאור א.
גם אני מצטרף לתודות של הוקיץ' על הכתיבה העניינית, וגם על הבקשה\הצעה, שנראה שהיא באמת באה מהלב.
אבל אני חושש שיש פה איזו אי הבנה ענקית, אולי גם באשמתי (או אשמתנו).

למשל, כתבת "למה זה תמיד חייב להיות משהו סטייל, האשמת נרצחי העוטף(שאם אני לא טועה כמחציתם משתייכים לפלג השמאלי במפה ובמיוחד תושבי בארי) להרג של עזתים?"
אם אני מבין נכון, אתה חושב שהאשמנו את נרצחי\תושבי העוטף בהרג של עזתים?
איפה ראית שמישהו כתב דבר כזה?
למשל 2, כל הטענה של "אתם מנסים לצאת צודקים ואלטרואיסטים" (לא ציטוט שלך, ניסוח שלי).
אנשים כותבים פה שמה שצה"ל עושה כרגע ברצועה לא תורם לביטחון ישראל אלא מזיק לו, והמסקנה שלך היא שאותם אנשים מנסים לנצח אותך בתחרות המוסר?

דברים כאלה מאוד מוזרים לי.
נכון, אני מתייחס גם לעזתים כאל בני אדם, ומקיש מזה שלא יפה להרוג אלפים מהם כל שבוע ולהפוך מאות אלפים מהם לפליטים חסרי כול.
אבל מאותה נקודת מוצא אני גם מנתח את ההתנהגות שלהם ואת התגובה שאני מעריך שתהיה להם למה שקורה להם כרגע, ואת איך שזה הולך להשפיע על הביטחון שלך בעתיד.
משום מה, אנשים הרבה יותר נוטים להתעצבן על ה"צדקנות" הזאת (כלומר על ההתייחסות אליהם כאל בני אדם שלא יפה להרוג) ולהתעלם לגמרי מההיבט ה"ביטחוני" של מה שאני כותב (שהם יגיבו באלימות על טבח של שכניהם ובני משפחותיהם).
בשיא הרצינות והכנות, ובלי טיפה של סרקזם, אני ממש אשמח להבין איך ולמה זה קורה, לדעתך.

@בני12, גם אתה מוזמן להוסיף את דעתך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

עוד הערונת קטנטונת:
אני אישית נתקל פה בהרבה מאוד ביקורת, או בעצם "ביקורת", על הדעות שלי.
לעתים נדירות ביותר אנשים כותבים לי ומגיבים לי כמו ליאור.
לרוב התגובות מאוד לא נעימות, ובטח שלא מנסות להעביר מסר כלשהו או אפילו להתווכח.
הרוב העצום מסתפקים בגידופים, הקנטות, ניסיונות להכניס לי, לרדת עליי, להגחיך את הדברים שאני כותב, וכו' וכו'.
ההודעה של ליאור מוכיחה שזאת לא גזירת גורל, אלא בחירה של מי שמגיבים ככה. לכן אני לא בטוח שאני ושכמותי אשמים באטנטגוניזם שמתבטא בתגובות אלינו.
עוד רמז לכך שהאנטגוניזם הזה נמצא אצל המגיבים והוא לא גזירת גורל הוא כמובן העובדה שרובם מפספסים לחלוטין את הדברים שאנחנו כותבים, ובמקום לענות הם לועגים לנו שאנחנו "מנסים להיות הבנים של האפיפיור" וכדומה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

הוקיץ' כתב: 23 אוקטובר 2023, 10:32 אז כמו שכתבתי, זו בוודאי לא כוונתי ואני אשתדל לשים לב לכך, אם כי לדעתי זה לרוב התוכן שמעצבן אנשים יותר מהדרך.
מאד משתנה בין הודעה והודעה ובין כותב לכותב
בני12
קיבל.ה  844 לייקים

teknoboy כתב: 23 אוקטובר 2023, 11:13 עוד הערונת קטנטונת:

הרוב העצום מסתפקים בגידופים, הקנטות, ניסיונות להכניס לי, לרדת עליי, להגחיך את הדברים שאני כותב, וכו' וכו'.
כמובן שגם אני חוטא בזה אבל שווה גם בדיקה עצמית שלך בנושא
לירון האדום
קיבל.ה  1788 לייקים

teknoboy כתב:

מה זה "עם מי יש לך עסק"?
הוא בסך הכול לא מסכים איתך, או חושב אחרת ממך, או משהו כזה.
ממתי זה גדול עליך?
עם אנשים שחושבים כמוך לדוגמא.
זה לא עניין של גדול עליי, פשוט אני רואה אותך לדוג (וגם פלג) כשמאל קיצוני.
אני לא מגדיר את עצמי איש ימין ומעולם לא הצבעתי לימין, אבל אתה קיצוני לי מידי.
היו לנו אין ספור ויכוחים, אין טעם מבחינתי להמשיך אותם.

*רק למען הסר ספק - אין לי בעיה איתך כבן אדם, יצא לנו בזמנו להכיר ואתה באמת אחלה, פשוט הדיעה שלך קיצונית לי מידי.

הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
El dudernio
קיבל.ה  1270 לייקים

teknoboy כתב: 23 אוקטובר 2023, 11:13 עוד הערונת קטנטונת:
ההודעה של ליאור מוכיחה שזאת לא גזירת גורל, אלא בחירה של מי שמגיבים ככה. לכן אני לא בטוח שאני ושכמותי אשמים באטנטגוניזם שמתבטא בתגובות אלינו.
עוד רמז לכך שהאנטגוניזם הזה נמצא אצל המגיבים והוא לא גזירת גורל הוא כמובן העובדה שרובם מפספסים לחלוטין את הדברים שאנחנו כותבים, ובמקום לענות הם לועגים לנו שאנחנו "מנסים להיות הבנים של האפיפיור" וכדומה.
טכנו יקר... ואתה באמת איש יקר ומוערך על ידי בלי צניות, אני מקווה שאני מאלו שאתה מחשיב את ההתכתבויות הרבות בינינו כנעימות :sh-wink:

בלי קשר אני חושב שליאור מתכוון בהחלט לצורת הניסוח של הדברים וגם אני הערתי על זה לא פעם... יש סאב טקסט של אני מאשים... אני לא זוכר אם באשכול הזה או אשכול אחר קראת לנו לבחור ממשלה אחרת... האמירה הזאת היא די אני מאשים כלפי אזרחי ישראל.. בחרתם שוב ביבי / ימין ( למרות שאני בטוח ב 100% שאין מעל 40% בעלי זכות הצבעה שהצביעו לממשלה הזאת) תאכלו את מה שבישלתם..... יש בהודעותכם הרבה רצון להוכיח את הצד השני. לא מבין מה הסיבה לכך אבל כמו שליאור כתב זה נראה לא פעם שמה שמוביל אותכם זה הרצון להוכיח עליונות מוסרית כלפי אלו שאתם דנים איתם כאשר לפחות במקרה שלך ( וגם של @אדום מטלי :heart: , שאני מכיר ומעריך ממדרגות שער 7 הישן) מי שנפגע בפועל זה הצד שאיתו אתה מדיין מאחר והוא זה שנמא בארץ...

אציין שוב שאין כאן שום טענה נגדך רק מנסה להציג מצב כמה זה יכול להיות מייאש להיכנס לדיונים האלא ועד כמה צורת ההתדיינות לא משרת את הדעה אותה אתה מתכוון להעביר

:rose:
Asafasraf
קיבל.ה  785 לייקים

teknoboy כתב:עוד הערונת קטנטונת:
זעקת הקוזאק הנגזל.
מכיוון שעם פתיחת המלחמה עם הנאצים, נכנסו לבונקר פלג ומטלי (אלה ששיכנעו אותנו כמה החמאס לא מעוניין בהרג יהודים ושיש להחזיר את כל הפליטים לשטח מדינת ישראל+ מתן פיצוי), נשארת עם כוח ארטילרי מצומצם.
כתבתי בעבר ואכתוב גם עכשיו על שיטת הדיון שלך וגם שלהם:
מתחילים להתדיין ולהסביר בצורה נעימה את ראיית העולם שלכם, אבל כשזה לא משכנע את הצד השני, מתחילה ההתנשאות והעלבונות. כשגם זה לא משכנע, מתחילות המילים הנהדרות: ״פשיסט״, ״נאצי״ ״גזען״ וכו׳
אם אתה חושב שהגנה על האויב (ורצועת עזה מוגדרים כאויב) הופכת אותך לאדם נעלה ומוסרי, אז יש לך טעות.

Sent from my iPhone using Tapatalk
נערך לאחרונה על ידי Asafasraf ב 23 אוקטובר 2023, 20:24, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדלירון האדום
Asafasraf
קיבל.ה  785 לייקים

teknoboy כתב:
Asafasraf כתב: 21 אוקטובר 2023, 21:51
teknoboy כתב: חסרים לך כמה נתונים קריטיים.
אחוזי ההצבעה היו כשבעים אחוז.
44% מתוך 70% זה בערך 31%.
אלה שהצביעו אז הם בני 34 לפחות היום, ומהווים כשלושים או 35% מהאוכלוסייה שם, לכל היותר (ייתכן שפחות, לא מצאתי התפלגות גילאים מספיק מפורטת).
אם נכפיל את שני המספרים, נקבל שמבין תושבי הרצועה שחיים שם כיום, כעשרה עד 12 אחוז (לכל היותר) הצביעו לחמאס אי פעם בחייהם.
היכולת שלך לקחת משהו פשוט שלא מסתדר עם התפיסה ולהפוך אותו למשוואה עם 3 נעלמים היא ברמה של נאדיה קומאנצ׳י.
הציבור בעזה בחר בחמאס, לא יצא נגדו ובשבת השחורה חגג וחילק בקלאוות לכל נאצי שחזר מהשטח בחיים.
המשוואה השתנתה ומבחינתי ״עניי עירך קודמים״
אם בשביל להחזיר את ה-203 חטופים זה אומר להרעיב את החמאס למוות, זה מה שיהיה.

זה הסבר שנועד בדיוק לאנשים שמדמיינים ש"הציבור בעזה בחר בחמאס", אבל למרבה הצער חלקכם לא מתעניינים במציאות, כי במקומה יש לכם דעות קדומות גזעניות (כפי שהבהרת לגבי עצמך באשכול בקנסו, למשל)
אני יודע שבבחירות האחרונות שהתקיימו שם לפני מעל ל-15 שנים, החמאס ניצח ומאז שולט בשטח. מה עושים התושבים שם נגד?
אני ראיתי באותה שבת שחורה נאצים שביצעו דברים שהדעת עד עכשיו לא מקבלת. הזבלים האלה שחטו אשה בהריון, פתחו לה את הבטן ותקעו סכין בעובר המת.
הנאצים האלה בני מוות ואם זה אומר שבכדי לחסל אותם נפגע גם באחרים, המשימה העליונה היא לחסל את הנאצים האלה.
מרגיש יותר נעלה ומוסרי? אחלה.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

El dudernio כתב: 23 אוקטובר 2023, 18:38 בלי קשר אני חושב שליאור מתכוון בהחלט לצורת הניסוח של הדברים וגם אני הערתי על זה לא פעם... יש סאב טקסט של אני מאשים... אני לא זוכר אם באשכול הזה או אשכול אחר קראת לנו לבחור ממשלה אחרת... האמירה הזאת היא די אני מאשים כלפי אזרחי ישראל..
הבדיחה של "פשוט תבחרו ממשלה אחרת" הייתה דרך להגיד שכל מה שכתבת על הפלסטינים נכון גם לגבי הישראלים
כנראה שזה לא היה ברור מספיק. סליחה שכתבתי משהו מאשים (גם אם רק אפשר לפרש את זה כהאשמה זה מספיק גרוע)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

@לירון האדום
תודה, באמת. התגובה שלך ממש ניסחה במובן מסוים את התחושות שלי (לגבי הדיונים פה) בצורה יותר מסודרת ממה שהצלחתי בעצמי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1270 לייקים

teknoboy כתב: 24 אוקטובר 2023, 19:03
El dudernio כתב: 23 אוקטובר 2023, 18:38 בלי קשר אני חושב שליאור מתכוון בהחלט לצורת הניסוח של הדברים וגם אני הערתי על זה לא פעם... יש סאב טקסט של אני מאשים... אני לא זוכר אם באשכול הזה או אשכול אחר קראת לנו לבחור ממשלה אחרת... האמירה הזאת היא די אני מאשים כלפי אזרחי ישראל..
הבדיחה של "פשוט תבחרו ממשלה אחרת" הייתה דרך להגיד שכל מה שכתבת על הפלסטינים נכון גם לגבי הישראלים
כנראה שזה לא היה ברור מספיק. סליחה שכתבתי משהו מאשים (גם אם רק אפשר לפרש את זה כהאשמה זה מספיק גרוע)
הכל בסדר.
אנחנו באמת צריכים לבחור ממשלה אחרת... אבל לדעתי הפורום הזה והאנשים ביציע עשו כמעט ככל האפשר בשביל שזה יקרה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

הסבר למתקשים בנושא גרטה וכו', מנוסח הרבה יותר ברור ורהוט ממה שאני מסוגל: (הכוונה לכל השרשור, קישרתי לתגובה 5/7 כי היא נוגעת בשורש העניין, לדעתי)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

אצל שימון וביבי לפחות יש נחמה שהם זקנים ויומם קרב, אצלה גם זה אין
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  775 לייקים

נעמי קליין :heart:
היית מת להיות אחוז מהאדם שהיא
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
בני12
קיבל.ה  844 לייקים

teknoboy כתב: 28 אוקטובר 2023, 22:34 הסבר למתקשים בנושא גרטה וכו', מנוסח הרבה יותר ברור ורהוט ממה שאני מסוגל: (הכוונה לכל השרשור, קישרתי לתגובה 5/7 כי היא נוגעת בשורש העניין, לדעתי)
באותה מידה (של טפשות) אפשר לאמר שאין מה לדבר על הכיבוש כי זה משהו שכבר קרה.

*אני מגיב רק למה שציטטת כי אין לי טוויטר.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

בני12 כתב: 29 אוקטובר 2023, 00:04
teknoboy כתב: 28 אוקטובר 2023, 22:34 הסבר למתקשים בנושא גרטה וכו', מנוסח הרבה יותר ברור ורהוט ממה שאני מסוגל: (הכוונה לכל השרשור, קישרתי לתגובה 5/7 כי היא נוגעת בשורש העניין, לדעתי)

הכיבוש "כבר קרה"? בזמן עבר??? תגיד אתה חי באותו עולם שאנחנו?
כמה ניתוק, לא ייאמן.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1270 לייקים

teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 00:54

כמה ניתוק, לא ייאמן.
א. כן. השטח כבר נכבש וגם הפלשתינאים בהתאם לנרטיב...
ב. אירועי ה 7.10.23 עדין מתרחשים. יש 230 חטופים בהם ילדים בני פחות משנה ומבוגרים בני יותר מ 80. יש אנשים עם צרכים מיוחדים ועוד... זה לא בעבר זה כאן ועכשיו.
ג. החאמס הוא אירגון טרור אשר משליט טרור וחורבן בעזה. מקומו לא איתנו. אין לזה קשר לישראל. מי שרוצה בעזה חיים טובים צריך לשאוך למיגור החאמס.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

El dudernio כתב: 29 אוקטובר 2023, 01:11

כמה ניתוק, לא ייאמן.
א. כן. השטח כבר נכבש וגם הפלשתינאים בהתאם לנרטיב...
ב. אירועי ה 7.10.23 עדין מתרחשים. יש 230 חטופים בהם ילדים בני פחות משנה ומבוגרים בני יותר מ 80. יש אנשים עם צרכים מיוחדים ועוד... זה לא בעבר זה כאן ועכשיו.
ג. החאמס הוא אירגון טרור אשר משליט טרור וחורבן בעזה. מקומו לא איתנו. אין לזה קשר לישראל. מי שרוצה בעזה חיים טובים צריך לשאוך למיגור החאמס.
א. נכון, מלחמת ששת הימים הייתה ב-67. בזה נגמר העניין?
אתם לא מודעים למה שקורה 40 ק"מ מהבית שלכם?
קח את בני12, תכתבו בווייז "מסאפר יאטה" ו"חברון", תעצרו בדרך בכמה יישובים שתראו שם, ותחזרו אלינו עם המסקנות (בחרתי לכם מקומות קרובים, אתם יכולים לעשות את זה ביום אחד).
לא ייאמן, אתם איבדתם כל קשר עם המציאות (או לפחות עם מה שלא נוגע ישירות בחיים שלכם).
ב+ג. נו, איך זה קשור למה שאתה מגיב עליו? כאילו, חוץ מהקטע שאם נדבר על זה אז נוכל להמשיך להתעלם ממה שקורה ברגעים אלה (ומזה עשרות שנים) כמה עשרות ק"מ מהבית שלך?

אתה יודע איך אומרים: כשאין משהו חכם (ואני מוסיף: ורלוונטי) להגיד, אפשר פשוט לשתוק.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1270 לייקים

אני יודע טוב מאוד מה קורה במספר יטא, לדעתי הוא מוגדר שטח כבוש. שטח שלא נכבש עכשיו, שלא נכבש בשנה האחרונה. זה שטח שהחלק מהישראלים, עם גב של המדינה, מנסה לעשות בו טרנספר לאוכלוסיה המקומית אבל הוא נכבש בעבר...
עכשיו אחרי שהסרנו את החשש שאתה יודע ומבין יותר טוב ממנו מה קורה 40 ק"מ מכרן אפשר להתקדם ושתענה על השאלות מבלי להתחמק?

וכן זה קשור כי אם הכיבוש נמשך, והוא נמשך, אז גם אירועי ה 7.10.23 נמשכים, הזוי שלא הבנת את זה בהודעה של בני. הטענה המפגרת הזאת שלא מתעסקים בטבח, כי זה היה בעבר, והמטרה היא למנוע מעשי זועה עתידיים היא לא רלוונטית ולא מתכתבת עם המציאות. כי כמו שאמרתי בהודעה הקודמת זה לא עבר. 230 חטופים בכזה זה כאן ועכשיו. שילטון החאמס בעזה, שהוא שילטון רודני ואלים כלןי האוכלוסיה שלו לפי לנדאו שאתם כל כך אוהבים לצטט, הוא כאן ועכשיו ואם לא נעשה משהו הוא יהיה כאן גם בעתיד. אלו דברים שהם הרבה פחות עבר והם הווה בדיוק כמו הכיבוש והנכבה השניה. אז אפשר להגיד שזה לא מענין אותך, אפשר להגיד שאתה לא מצפה שהמלל שלך ישפיע על הקנאים האיסלמים ולכן אתה לא שורף על זה זמן אלא משקיע במה שאתה יכול לשנות. סבבה. אבל אל תשקר, כי זה בדיוק מה שנעומי קלין עשתה, ואתה הבאת לכאן בשביל להגן על ילדה טיפשה שבטוח יודעת פחות מכל אחד בפורום הזנ מה קורה בין ישראל ופלשתין כדי להסביר למה צריך לתקוף את ישראל עכשיו ולא את החאמס.

נ.ב בזמן האחרון היכולות הלוגיות שלך בנסיגה...
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

יש כאן או חוסר הבנה או חוסר אכפתיות שלה למצב בישראל.
ישראל צריכה למנוע כל אפשרות שיחזור על עצמו טבח כזה של ישראלים פעם נוספת. היא צריכה לאפשר לתושבי הדרום בטחון כדי שיוכלו לחזור לבתיהם.
הדרך היחידה לעשות זאת היא להילחם בחמאס.
החמאס מסתתר מאחורי אזרחים כי הוא יודע שככה העולם ימנע מישראל להילחם בו. עד היום זה עבד לו. אחרי הטבח, זה כבר לא יעבוד לו.
אם ישראל תיכנע עכשיו, זה יזמין פיגועים נוספים. להרתיע את החמאס כבר לא על השולחן. להרוג את החמאס, כן על השולחן.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
בני12
קיבל.ה  844 לייקים

כמה ניתוק, לא ייאמן.
הגדלתי והדגשתי.
אולי ככה תבין

הצורך הבלתי נשלט שלך תמיד להגיב אחרון ו"לנצח" בויכוח מביא אותך להגן על שטויות כי אתה לא טורח באמת לקרוא מה כתוב
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 08:11
יש כאן או חוסר הבנה או חוסר אכפתיות שלה למצב בישראל.
ישראל צריכה למנוע כל אפשרות שיחזור על עצמו טבח כזה של ישראלים פעם נוספת. היא צריכה לאפשר לתושבי הדרום בטחון כדי שיוכלו לחזור לבתיהם.
הדרך היחידה לעשות זאת היא להילחם בחמאס.
החמאס מסתתר מאחורי אזרחים כי הוא יודע שככה העולם ימנע מישראל להילחם בו. עד היום זה עבד לו. אחרי הטבח, זה כבר לא יעבוד לו.
אם ישראל תיכנע עכשיו, זה יזמין פיגועים נוספים. להרתיע את החמאס כבר לא על השולחן. להרוג את החמאס, כן על השולחן.
אני רואה בהודעה שלך לא רק חוסר הבנה או חוסר אכפתיות למצב בעזה אלא ממש תמיכה ברצח עם.

מה שאתה מתאר נשען על הזכות של ישראל להגן על עצמה, שהיא בעצמה מותנית בזכות של ישראל להתקיים.
אבל ישראל היא מדינה שנוסדה על ידי קולוניאליסטים מרושעים לבנים שבאו מאירופה וגנבו לילידים הפלסטינים החומים והמסכנונים אדמה, ואין לה זכות להתקיים.

יא פשיסט ציוני
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

לא הבנתי, אתם רוצים שנעמי קליין תחתום על מכתב שקורה לחמאס לא לעשות את מה שהוא כבר עשה?
כי לגנות היא גינתה, וגם גרטה. לתמוך בזכותה של ישראל להגן על עצמה היא גם תמכה למיטב זכרוני (לא בטוח לגבי גרטה, אני פחות עוקב אחריה).
אם הייתם קוראים את מה שקליין כתבה, הייתם מבינים שהיא מנסה להגיד שיש הבדל בין יחס\תגובה לאירוע שהסתיים (מלחמת ששת הימים, הטבח של שבת) לבין היחס\תגובה אירוע שעדיין בעיצומו (הכיבוש, הטבע שקורה כרגע בעזה).
את הראשונים אפשר רק לגנות וכדומה, במקרה של השניים אפשר עדיין להתחנן בפני הגורמים הרלוונטיים שיעצרו אותו.
ובנוסף, הבקשה לעצור את הטבח שקורה ברגעים אלה לא אומרת כלום על מה שהמבקשת חושבת על הטבח שכבר נגמר.

אני מקווה בשבילכם שפשוט לא טרחתם ללחוץ על הקישור ולקרוא את השרשור (הקצר מאוד).

ואם כל הקשקושים שלכם נועדו בעצם להגיד "עכשיו מותר לנו לטבוח באזרחים" אז בהצלחה בhasbara. אחר כך תתפלאו למה אנשים חושבים שישראל טובחת באזרחים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

ישראל היא מדינה גזענית ואחראית לפשעי מלחמה, והיא הביאה על עצמה את הטבח.
הטבח בשמחת תורה לא היה גרוע יותר ממה שישראל עוללה לעזה ב 20 השנה קודםן לכן.
זאת לא מלחמה של טובים מול רעים, אלא של רשעים מול רשעים.
גם לרשעים יש זכות להגן על עצמם.
לישראל כרגע אין ברירה אלא להיות מרושעת כמו שתמיד היתה.
עד לפני חודש היתה לה ברירה, והיא היתה רצחנית מבחירה ולא מכורח.

הטבח לא "הוכיח" שאי אפשר היה לחתור לשלום ולמנוע אותו.
הוא רק הוכיח שמי שרוצח ילדים באלפים ייאלץ גם לאבד הרבה חפים מפשע משלו.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

אתה חושב שמה שקורה עכשיו בעזה *משפר* את ביטחון ישראל?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

כן. הרבה יותר מכל מה שיתפרש בעולם הערבי ככניעה.
لا إله
בני12
קיבל.ה  844 לייקים

teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 11:35 לא הבנתי, אתם רוצים שנעמי קליין תחתום על מכתב שקורה לחמאס לא לעשות את מה שהוא כבר עשה?
כי לגנות היא גינתה, וגם גרטה. לתמוך בזכותה של ישראל להגן על עצמה היא גם תמכה למיטב זכרוני (לא בטוח לגבי גרטה, אני פחות עוקב אחריה).
אם הייתם קוראים את מה שקליין כתבה, הייתם מבינים שהיא מנסה להגיד שיש הבדל בין יחס\תגובה לאירוע שהסתיים (מלחמת ששת הימים, הטבח של שבת) לבין היחס\תגובה אירוע שעדיין בעיצומו (הכיבוש, הטבע שקורה כרגע בעזה).
את הראשונים אפשר רק לגנות וכדומה, במקרה של השניים אפשר עדיין להתחנן בפני הגורמים הרלוונטיים שיעצרו אותו.
ובנוסף, הבקשה לעצור את הטבח שקורה ברגעים אלה לא אומרת כלום על מה שהמבקשת חושבת על הטבח שכבר נגמר.

ואם כל הקשקושים שלכם נועדו בעצם להגיד "עכשיו מותר לנו לטבוח באזרחים" אז בהצלחה בhasbara. אחר כך תתפלאו למה אנשים חושבים שישראל טובחת באזרחים.
זהו שגרטה לא באמת גינתה (אלא אם אתה מתכוון לבדיחה של Goes without saying)
וכן, לציין את זה זה מאסט לפני שאתה מבקש להפסיק את מה שקורה בעזה כי אחרת אתה יוצא מנותק וחסר מושג
כמו שאתה אוהב לכתוב, אי אפשר להדיין אם אתה לא טורח לקרוא את מה שכותבים לך
בני12
קיבל.ה  844 לייקים

teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 11:40 אתה חושב שמה שקורה עכשיו בעזה *משפר* את ביטחון ישראל?
במקרה הספציפי הזה כן כי אחרת אתה מקבל את אותו אירוע פי 10 מהחזבאללה תוך שנה
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

כלומר אתם שותפים לתפיסה שסמוטריץ' מציג בראיון האומלל מלפני שנה ששמתי באשכול מקביל, וחושבים שאם נמשיך את מה שעשינו עשרות שנים רק נעשה את זה טיפה יותר בגדול, אז הכול פתאום יסתדר.
בהצלחה.

ספציפית לגבי חיזבאללה, מה האיום שלכם עליו? איפה ההרתעה? הרי אתם יודעים שהארגונים האלה שמים זין אחד ענק על כל האזרחים שהם מתיימרים לייצג. איך טבח של האזרחים האלה אמור להרתיע אותם? או אפילו להזיז להם?
הניסיון מראה שכל המוות וההרס רק מחזקים אותם (רבים חושבים שגם את התמיכה העממית בהם, ככה אני קורא כל הזמן, "היום תומכים בחמאס יותר מאשר לפני עשרים שנה").
איך זה מסתדר לכם אחד עם השני?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

שום דבר לא יסתדר. המצב חרא וימשיך להיות חרא.
מבין שני המסלולים המחורבנים, מצבה של ישראל יהיה יותר טוב אם אחרי שהותקפה היא תיראה מטורפת ורצחנית הרבה יותר מכרגיל.
אף פלסטיני לא יחשוב אפילו קלושות על שלום עם ישראל חלשה שלפני קריסה. חלק חשוב במשוואה הוא שישראל חזקה.

כנ"ל לגבי חיזבאללה. הוא צריך לפחד ממלחמה עם ישראל. כניעה לחמאס רק תגרום לו לפנטז על נצחון.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 12:07 שום דבר לא יסתדר. המצב חרא וימשיך להיות חרא.
מבין שני המסלולים המחורבנים, מצבה של ישראל יהיה יותר טוב אם אחרי שהותקפה היא תיראה מטורפת ורצחנית הרבה יותר מכרגיל.
אף פלסטיני לא יחשוב אפילו קלושות על שלום עם ישראל חלשה שלפני קריסה. חלק חשוב במשוואה הוא שישראל חזקה.
אתה אומר מילה במילה את מה שסמוטריץ' אמר לפני שנה.
את התוצאה כולנו יודעים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה