אוהדי אומוניה ניקוסיה וסאנט פאולי

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

סמוטריץ' רוצה מלחמה, ואני רוצה שלום. זה לא דומה אפילו קצת.
כרגע ישראל על הקרשים, מובסת. כשהגרנדמייזר דיבר המצב היה שונה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 12:10 סמוטריץ' רוצה מלחמה, ואני רוצה שלום. זה לא דומה אפילו קצת.
כרגע ישראל על הקרשים, מובסת. כשהגרנדמייזר דיבר המצב היה שונה.
אבל שניכם מנתחים את המציאות אותו דבר, ומציעים אותו דבר בפועל.
למה אתה חושב שהפעם זה ייגמר אחרת?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

אבל זה לא אותו מצב בכלל.
אם הוא נתן את הניתוח שמתאים לעכשיו לפני שנה (לא ראיתי ולא שמעתי), אז הוא דפקט שלא היה מחובר למציאות.
אתה באמת לא מסוגל להבין שהמצב כרגע שונה?
כרגע ישראל חלשה ומובסת וצריכה לשקם את מעמדה. לפני שנה היא היתה חזקה ומפחידה. מה הקשר?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 12:32 אבל זה לא אותו מצב בכלל.
אם הוא נתן את הניתוח שמתאים לעכשיו לפני שנה (לא ראיתי ולא שמעתי), אז הוא דפקט שלא היה מחובר למציאות.
אתה באמת לא מסוגל להבין שהמצב כרגע שונה?
כרגע ישראל חלשה ומובסת וצריכה לשקם את מעמדה. לפני שנה היא היתה חזקה ומפחידה. מה הקשר?
ישראל לא נחלשה בשנה הזאת, וחמאס לא התחזק.
מה שקרה זה שחמאס השתכנע שלא יהיה יותר טוב, ועשה את הדבר היחיד שהוא יודע לעשות כדי לשנות את המציאות. מתברר שהם לא יותר מתוחכמים או חכמים מסמוטריץ', אם מישהו לרגע חשב אחרת.

למה אתה חושב שאם תמשיכו באותו מסלול בדיוק שהביא לתבוסה אתם תנצחו? למה, אם רצים לתהום יותר מהר אז לא נופלים אליה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

אם אתה לא מבין כמה ישראל נחלשה החודש, אז אתה מחובר למציאות ברמה של סמוטריץ.
והמטרה כרגע היא לא לנצח, אלא לעבור ממצב של תבוסה לנו למצב של תבוסה לשני הצדדים.
זה לא היה המצב קודם לכן. לפחות לא במהלך חיי.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 13:15 אם אתה לא מבין כמה ישראל נחלשה החודש, אז אתה מחובר למציאות ברמה של סמוטריץ.
והמטרה כרגע היא לא לנצח, אלא לעבור ממצב של תבוסה לנו למצב של תבוסה לשני הצדדים.
זה לא היה המצב קודם לכן. לפחות לא במהלך חיי.
היא לא נחלשה. החולשה שלה נחשפה. זה לא אותו דבר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

טקנו, אני חושב שזה שאתה לא חי בארץ גורם לכך שאין לך מושג מה המצב פה.
אני גר בשרון, מאד רחוק מעזה ומלבנון. היתה לנו פה אזעקת טילים רק 3 פעמים בשלושת השבועות האחרונים.
ועדיין, כולם בהיסטריה שמחבלים יבואו אליהם הביתה וירצחו להם את המשפחה. מטורפים.
סגרו את רוב הכבישים ליישוב, ובשניים הפתוחים יש פקקים של חצי שעה כי בודקים כל מכונית.
גברי היישוב שאינם במילואים (שגם זה המון אנשים) הקימו מיליציה חמושה בפיקוח המועצה המקומית והם מפטרלים.
הקניונים ריקים. אף אחד לא יוצא מהבית לשום מקום חוץ מלעבודה ולקנות אוכל.
ישראל במצב רוח של פחד ותבוסה. ולהיכנע עכשיו יהיה הרסני.
לא יהיה מזה מוצא עד שירגישו שאין סיכוי שהחמאס ירים את הראש בקרוב.
אז אין ברירה, צריך יהיה להמשיך ולהמשיך עד שהצבא ידווח שרוב לוחמי החמאס נהרגו ותשתית המנהרות נהרסה.
זה לא מצב שאני רוצה שנהיה בו, אבל זה המצב. ואין פתרון אחר חוץ ממלחמת חורמה.

אז לא יעזור כל מה שאתה או העולם יגידו. ישראל נאלצת להתעלם מהכל ולכתוש את עזה.
קבל את זה. מלחמת אין ברירה.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדL.S
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

כן, כי החולשה נחשפה.
מה שנחלש באותה שבה זה לא העוצמה הצבאית של ישראל, אלא תחושת הביטחון (הכוזבת) של הישראלים.
אתה חושב שישראל הייתה יותר חזקה ב-6.10? אם כן, אז איך ה-7.10 קרה?
זה קרה כי ישראל הייתה חלשה (בגלל שהשלטון הישראלי עסוק כבר הרבה מאוד זמן בהחלשת המדינה על כל זרועותיה).
מבחינת הכוח\חולשה\הרתעה, מה שקרה באותה שבת זה שהאשליה נשברה. הבטחון העצמי נשבר.
וזה בדיוק הדבר היחיד שהמלחמה, ההפצצות והטבח מנסים לשקם: את תחושת הביטחון של הישראלים. בשביל זה ישראל מנהלת מלחמת חורמה והורגת אלפי אזרחים.
לא בשביל לשפר את המצב הבטחוני, אלא כדי לשפר את ההרגשה של הישראלים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  844 לייקים

בדיוק כמו במלחמת יום כיפור, שני הצדדים צריכים להרגיש שהם "מנצחים" כדי שיהיה אפשר להגיע לשלום (רק שכאן זה מן הסתם לא יהיה עם החמאס אלא הרשות)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

אם אתה לא רואה את ההבדלים בין התנגשות צבאית בין שתי מדינות לבין טבח הדדי באזרחים, זה מסביר הרבה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

יש למדינת ישראל איך להילחם בחמאס בלי להרוג אזרחים?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

ישראל נחלשה כי הימין המשיחי ניסה להרוס את הדמוקרטיה ולהשתלט על השלטון לנצח.
הם פיטרו בכל המנגנונים כל אדם בעל יכולת ומינו חסרי מוח שיעשו כל מה שיגידו להם.
הם הביאו מילואימניקים למצב של סירוב להגיע למילואים.
הם דאגו רק למצביעים שלהם, והעבירו את כל הכוחות לשמור על המתנחלים במקום על הגבולות.

מה שחשוב זה התוצאה. הרי אם היתה התקפה בה היו נהרגים 30 איש המצב היה שונה.
אבל התוצאה היתה טבח של 1400 איש. משפחות שלמות. וכל אחד מהישראלים רואה את עצמו וילדיו במקומם.
וההרגשה של הישראלים חשובה מאד ליכולת הישרדותה של המדינה.
וכרגע כדי שהישראלים ירגישו בטוחים, צריך לכתוש את עזה והחמאס.
זה לא ענין של צדק. ישראל לא "צודקת". זה ענין של אין ברירה. לישראל כרגע אין שום ברירה אלא להמשיך ולתקוף בעזה עד שהעם בישראל ירגיש בטוח.
لا إله
בני12
קיבל.ה  844 לייקים

teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 13:43 אם אתה לא רואה את ההבדלים בין התנגשות צבאית בין שתי מדינות לבין טבח הדדי באזרחים, זה מסביר הרבה.
אם אתה לא רואה את קווי הדמיון בין שני הדברים זה גם מסביר הרבה

*פלג טען שהחמאס השתדרג לרמת ארגון צבאי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

@its-sick ו@D&3
אם קיומה של המדינה מחייב\מצריך\תלוי בטבח חסר אבחנה באזרחים שחיים מחוץ לגדר שלה, זה אומר דרשני.
אתם בעצם חוזרים פה על דברים שרוב הישראלים היו מתארים כאנטישמיות בוטה אם היו שומעים אותם מאיזה סטודנט באוניברסיטה אמריקאית.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

בני12 כתב: 29 אוקטובר 2023, 13:48
teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 13:43 אם אתה לא רואה את ההבדלים בין התנגשות צבאית בין שתי מדינות לבין טבח הדדי באזרחים, זה מסביר הרבה.
אם אתה לא רואה את קווי הדמיון בין שני הדברים זה גם מסביר הרבה

*פלג טען שהחמאס השתדרג לרמת ארגון צבאי
הדמיון העיקרי שאני רואה הוא שבשני הצדדים יש המון הרוגים.
אבל מעבר לדמיון המספרי\כמותי הזה, כל השאר די שונה (מה שנקרא הבדלים איכותיים).

ורמת היכולות של החמאס לא רלוונטית.
אני מקווה שתסכים איתי שאי אפשר לקרוא ל-7.10 בשם "מבצע צבאי", ושכשטובחים באזרחים, גם אם הביצוע מוצלח, זה עדיין טבח באזרחים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

האם לישראל יש אופציה להילחם בחמאס בלי שבדרך יהרגו אזרחים?
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:10 @its-sick ו@D&3
אם קיומה של המדינה מחייב\מצריך\תלוי בטבח חסר אבחנה באזרחים שחיים מחוץ לגדר שלה, זה אומר דרשני.
אתם בעצם חוזרים פה על דברים שרוב הישראלים היו מתארים כאנטישמיות בוטה אם היו שומעים אותם מאיזה סטודנט באוניברסיטה אמריקאית.
"טבח חסר הבחנה באזרחים" זה פרופגנדה של חמאס, לא שווה התייחסת אפילו
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

אתה מנהל שיחות עם דמויות דמיוניות בראש שלך.
אני רוצה בלי הבחנה?אני רוצה הרבה הבחנה. כמה שיותר חמאסניקים הרוגים וכמה שפחות אזרחים.

ומה לעזאזל הקשר לאנטישמיות? אמרתי משהו על מוצא של מישהו? יש ארגון שרצח באזרחי מדינתי, ואני רוצה בהשמדתו.
אחרי 9.11 האמריקאים יצאו למלחמה במזרח התיכון והשמידו את אל קעידה שביצע את הפיגוע. וכן, הרבה אזרחים עיראקים נהרגו בדרך. המון.
לא האשמתי אותם באנטישמיות, נשבע לך.
נערך לאחרונה על ידי its-sick ב 29 אוקטובר 2023, 14:21, נערך פעם 1 בסך הכל.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

אני אגיד לכם משהו כואב (לי).
כל החיים האמנתי, וגם עכשיו אני מאמין, שישראל יכולה להתקיים כמדינה נורמלית, שחיה ביחסים סבירים עם סביבתה, שדואגת לאזרחיה, שלא חיה על חרבה, ובטח שלא להיות תלויה בטבח אינסופי של סביבתה.
אבל כשאני רואה שגם שונאי ישראל, מימין ומשמאל, וגם תומכיה, מימין ומשמאל, אומרים לי שאני טועה - לראשונה בחיים יש לי ספקות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:19
1. אתה מנהל שיחות עם דמויות דמיוניות בראש שלך.
אני רוצה בלי הבחנה?אני רוצה הרבה הבחנה. כמה שיותר חמאסניקים הרוגים וכמה שפחות אזרחים.

2. ומה לעזאזל הקשר לאנטישמיות? אמרתי משהו על מוצא של מישהו? יש ארגון שרצח באזרחי מדינתי, ואני רוצה בהשמדתו.
אחרי 9.11 האמריקאים יצאו למלחמה במזרח התיכון והשמידו את אל קעידה שביצע את הפיגוע. וכן, הרבה אזרחים עיראקים נהרגו בדרך. המון.
לא האשמתי אותם באנטישמיות, נשבע לך.
1. זה שאתה רוצה זה יפה, אבל בפועל ישראל הורגת אלפי אזרחים והופכת מאות אלפים לפליטים חסרי כול (שזה ההיפך ממה שאתה רוצה) ואתה תומך בזה.
2. האנטישמיות שדיברתי עליה היא מה שמיוחס לרוב למי שאומר שישראל לא יכולה להתקיים בלי לטבוח באנשים שחיים סביבה. עכשיו אני לומד מכם שזה תיאור מדויק של המציאות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

נגד ארגוני טרור אין ברירה. חייבים להגיב.
אולי בגלל שאתה לא מרגיש בסכנה מהם, אז כנראה לא אכפת לך.

אתה לא חושב שצריך להשמיד את החמאס?
אתה חושב שיהיה שלום כשהחמאס ממשיך לשלוט בעזה?

קשה לי להאמין שאתה מאמין בזה במצב הנוכחי.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:231. זה שאתה רוצה זה יפה, אבל בפועל ישראל הורגת אלפי אזרחים והופכת מאות אלפים לפליטים חסרי כול (שזה ההיפך ממה שאתה רוצה) ואתה תומך בזה.
2. האנטישמיות שדיברתי עליה היא מה שמיוחס לרוב למי שאומר שישראל לא יכולה להתקיים בלי לטבוח באנשים שחיים סביבה. עכשיו אני לומד מכם שזה תיאור מדויק של המציאות.
האנטישמים חושבים שיהודים מתים זה דבר שאפשר לקבל אותו. לא אכפת להם מבטחונם של יהודים. יהודים לעומת זאת, לא מוכנים לקבל טבח בלי להתגונן.
כמו שאמרתי כבר, ישראל טעתה בעבר כשהרגה הרבה אזרחים בעזה בלי סיבה. אבל זה לא המצב כרגע. כרגע יש סיבה טובה מאד. הכרח.
יש ארגון טרור שצריך למחוק.
לא שמעתי ממך מה צריך לעשות לגביו ואיך אפשר למנוע ממנו לרצוח בנו שוב.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:24 1. נגד ארגוני טרור אין ברירה. חייבים להגיב.
2. אולי בגלל שאתה לא מרגיש בסכנה מהם, אז כנראה לא אכפת לך.

3. אתה לא חושב שצריך להשמיד את החמאס?
4. אתה חושב שיהיה שלום כשהחמאס ממשיך לשלוט בעזה?

1. יש מצב
2. אני חושב שבגלל שאני רחוק אני פחות מגיב מהבטן
3. אני לא בטוח שאפשר, לפחות לא באמצעים צבאיים, וגם אפשר - יקום במקומו משהו לא פחות גרוע
4. כנראה שלא (בדיוק כמו עם ממשלת ישראל, אגב)

5. לא שאלת, אבל אני אגיד בכל זאת.
הבעיה היא מהתחום שנקרא לרוב "מדיני", ומשם צריך גם לבוא הפתרון.
ישראל יכלה (למשל במקום ההתנתקות, או בכל רגע מאז ועד ה-7.10) להעביר את עזה לשליטה של קואליציה בין לאומית כלשהי.
ישראל יכלה לא לנתק את הרצועה מהגדה.
ישראל יכלה להסתפק בדאגה לצרכי הקיום של העזתים (גם בלי לתת להם שום זכויות קולקטיביות או לאומיות).
היו הרבה דברים שהיה אפשר לעשות.
כיום אני לא יודע אם יש פתרון. בהחלט יכול להיות שישראל קלעה את עצמה בכוח למצב שבו היא אכן היצור שכשסטודנטית אמריקאית מתארת אותו אז אומרים עליה שהיא אנטישמית. אני מקווה שלא, אבל על פניו נראה שיש בסיס חזק מאוד לטענה כזאת.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  775 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:24 נגד ארגוני טרור אין ברירה. חייבים להגיב.

איציק מה שמטריד אותי ואני לא מוצא לו הסבר מניח את הדעת בדברים שלך זה למה אתה מאמין שעומדים פה להשמיד את החמאס? איך אתה מסוגל אחרי שראית אתמול את שלושת הכושלים שמנהלים את המלחמה הזאת לחשוב שמשהו הולך להשתנות? זה פשוט אחד לאחד צוק איתן או שאר הסבבים הקודמים רק שההפצצות נרחבות יותר, ההקפדות על אי הריגת מעורבים רופפות יותר, יתנו לצהל להשתולל שבוע ברצועה ואז ביידן יגיד להם טוב די מספיק ומה שנשאר איתו זה פשוט עוד סבב רק עם הרבה יותר אנשים מתים. איך אתה לא רואה את זה?
הפוסט קיבל 3 לייקיםteknoboyאדום מטליKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:27
teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:231. זה שאתה רוצה זה יפה, אבל בפועל ישראל הורגת אלפי אזרחים והופכת מאות אלפים לפליטים חסרי כול (שזה ההיפך ממה שאתה רוצה) ואתה תומך בזה.
1. האנטישמים חושבים שיהודים מתים זה דבר שאפשר לקבל אותו. לא אכפת להם מבטחונם של יהודים. יהודים לעומת זאת, לא מוכנים לקבל טבח בלי להתגונן.
2. כמו שאמרתי כבר, ישראל טעתה בעבר כשהרגה הרבה אזרחים בעזה בלי סיבה. אבל זה לא המצב כרגע. כרגע יש סיבה טובה מאד. הכרח.
יש ארגון טרור שצריך למחוק.
לא שמעתי ממך מה צריך לעשות לגביו ואיך אפשר למנוע ממנו לרצוח בנו שוב.
1. זאת אנטישמיות אמיתית. האנטישמיות שאני מדבר עליה היא זאת שבה הישראלים מאשימים את מי שאומרים את מה שאתה וD&3 אומרים פה.
2. בדיוק כתבתי על זה לפני רגע.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:21 אני אגיד לכם משהו כואב (לי).
כל החיים האמנתי, וגם עכשיו אני מאמין, שישראל יכולה להתקיים כמדינה נורמלית, שחיה ביחסים סבירים עם סביבתה, שדואגת לאזרחיה, שלא חיה על חרבה, ובטח שלא להיות תלויה בטבח אינסופי של סביבתה.
אבל כשאני רואה שגם שונאי ישראל, מימין ומשמאל, וגם תומכיה, מימין ומשמאל, אומרים לי שאני טועה - לראשונה בחיים יש לי ספקות.
כדי שהאמונה שלך תתגשם וגם אני שותף לאותה תקווה שישראל תהיה מדינה נורמלית שחיה בשלום ובשיוויון צריך שיהיה רוב ב2 העמים למהלך הזה כרגע לצערי הרב זה לא המצב, אבל אסור להתייאש בגלל שהאלטרנטיבה היא מה שאנחנו רואים היום: מלחמה ,שנאה, גזענות והרבה דם שלא מפסיק להישפך .
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

ארז שדה כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:30
teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:21 אני אגיד לכם משהו כואב (לי).
כדי שהאמונה שלך תתגשם וגם אני שותף לאותה תקווה שישראל תהיה מדינה נורמלית שחיה בשלום ובשיוויון צריך שיהיה רוב ב2 העמים למהלך הזה כרגע לצערי הרב זה לא המצב, אבל אסור להתייאש בגלל שהאלטרנטיבה היא מה שאנחנו רואים היום: מלחמה ,שנאה, גזענות והרבה דם שלא מפסיק להישפך .
די בטוח שלמחוא כפיים לסבב הנוכחי של טבח הדדי זה לא מה שיביא אותנו לשם
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

אתה חושב שאותה סטודנטית אמריקאית מודעת להבדלים התרבותיים בינה לבין המזרח התיכון?
ארגון "קווירים אמריקאים למען החמאס" זה אחד הדברים המטומטמים אי פעם.
אין במרחב שלנו אף מדינה דמוקרטית. אין זכויות אדם. זה לא במקרה, זו בעיה איזורית. פה במרחב מי שחלש ישר קופצים עליו להורגו.

כדי שיהיה שלום ישראל צריכה להיראות חזקה. כרגע היא נראית חלשה. אם אתה רוצה שלום, אתה צריך לרצות שיפחדו מישראל. אחרת, אין סיכוי.
لا إله
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

לא הבנתי, אם בסוף כן ישמידו את החמאס אבל זה יעלה במוות של נניח 20000 לא מעורבים כן תהיו בעד?

שלא לדבר על זה שאפס תגובה ל 7.10 זה משהו שאזרחים של אף מדינה לא היו מקבלים
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

פרימו לוי כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:30

איציק מה שמטריד אותי ואני לא מוצא לו הסבר מניח את הדעת בדברים שלך זה למה אתה מאמין שעומדים פה להשמיד את החמאס? איך אתה מסוגל אחרי שראית אתמול את שלושת הכושלים שמנהלים את המלחמה הזאת לחשוב שמשהו הולך להשתנות? זה פשוט אחד לאחד צוק איתן או שאר הסבבים הקודמים רק שההפצצות נרחבות יותר, ההקפדות על אי הריגת מעורבים רופפות יותר, יתנו לצהל להשתולל שבוע ברצועה ואז ביידן יגיד להם טוב די מספיק ומה שנשאר איתו זה פשוט עוד סבב רק עם הרבה יותר אנשים מתים. איך אתה לא רואה את זה?
אני לא חושב שאפשר להשמיד את החמאס. אני חושב שאפשר להשמיד את כל תשתיות הלוחמה הנוכחיות שלו, וכל איש חמאס שלא ברח מעזה. בכל זאת, הכל שם בשטח די קטן. זאת המטרה, ואין ברירה אלא להמשיך עד שהיא תושג.
אני לא חושב שיש בכלל ברירה בענין. הטבח הנוראי מכריח אותנו. פשוט אין ברירה, אין לישראל קיום אחרת.
אני נגד אנשים מתים, אבל אם מישהו מתחבא מאחורי אזרח תמים ויורה על הילד שלי, אני ארסס כדורים בכיוון של שניהם. בכל זאת, הילד שלי הוא שלי.
נערך לאחרונה על ידי its-sick ב 29 אוקטובר 2023, 14:38, נערך פעם 1 בסך הכל.
لا إله
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

ואם במקום החמאס אלה היו החיזבאללה והם היו הורגים 5000 ולא 1500, לישראל גם היה אסור להגיב?
כי במלחמה עם חיזבאללה הולכים למות הרבה לבנונים לא מעורבים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:34 1. אתה חושב שאותה סטודנטית אמריקאית מודעת להבדלים התרבותיים בינה לבין המזרח התיכון?
ארגון "קווירים אמריקאים למען החמאס" זה אחד הדברים המטומטמים אי פעם.
2. אין במרחב שלנו אף מדינה דמוקרטית. אין זכויות אדם. זה לא במקרה, זו בעיה איזורית. פה במרחב מי שחלש ישר קופצים עליו להורגו.

3. כדי שיהיה שלום ישראל צריכה להיראות חזקה. כרגע היא נראית חלשה. אם אתה רוצה שלום, אתה צריך לרצות שיפחדו מישראל. אחרת, אין סיכוי.
1. לא לגמרי הבנתי איך זה קשור
2. אז אתה בעצם אומר שהסטודנטית ההיפותטית שלנו צודקת (זה בעצם גם מה שאתה אומר בהודעה הבאה שלך)
3. אז אתה בעצם אומר שסמוטריץ' צדק במה שהוא אמר לפני שנה (למרות שהמציאות הוכיחה לך לפני שלושה שבועות בלבד שהוא טעה במאה אחוז)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

D&3 כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:35 לא הבנתי, אם בסוף כן ישמידו את החמאס אבל זה יעלה במוות של נניח 20000 לא מעורבים כן תהיו בעד?

גם הממשל האמריקאי ב-2001 חשב שהאמריקאים לא יסכימו ל"אפס תגובה" והגיב בצורה חריפה למדי, שהביאה לעולם את סמל הרשע האנושי של המאה ה-21, דאעש.
אתה בטוח שאתה רוצה לשחזר את ההישג הזה על הגבולות שלך?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

סמוטריץ לא דיבר אחרי טבח עצום שהציג את ישראל לעולם הערבי כחלשלושה, לכן הוא לא צדק.
כמה פעמים צריך להגיד לך משהו עד שתבין? כנראה אינסוף. אתה מקשיב רק לעצמך, לא למה שאני כותב.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:41 סמוטריץ לא דיבר אחרי טבח עצום שהציג את ישראל לעולם הערבי כחלשלושה, לכן הוא לא צדק.
כמה פעמים צריך להגיד לך משהו עד שתבין? כנראה אינסוף.
אבל המציאות לא השתנתה מאז, מלבד התחושה של הישראלים.
אתה מודע לזה שיש מציאות גם מעבר למה שאתה מרגיש בלב, נכון?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  775 לייקים

D&3 כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:35 לא הבנתי, אם בסוף כן ישמידו את החמאס אבל זה יעלה במוות של נניח 20000 לא מעורבים כן תהיו בעד?

קשה לתת תג מחיר לחיים של אחרים, אין לי תשובה חד משמעית מספרית כזאת אבל כן אם הייתי מאמין שיש מהלך אמיתי ויכולת בכלל להשמיד את החמאס אז כן מוות של אזרחים זה משהו שקורה במלחמה, זה היה מרגיש אחרת. אני גם לא מדבר על אפס תגובה אבל ניכר לאור האופן שבו מקבלי ההחלטות מדברים, הציבור מדבר והמספרים בשטח מדברים שהוחלט שהפעם מחסלים אנשי חמאס בכל מחיר של לא מעורבים. לי ברור שהדיבורים על חיסול החמאס הם בדיחה עצובה ואנחנו הולכים להשאר באותו מצב גיהנומי ביום שאחרי שתהיה כאן הפסקת אש, בלי ביטחון ובלי שלום ועם המון מתים. זה שמשהו צריך לעשות לאור מה שקרה ב7 לאוקטובר לא אומר שהמשהו הזה שצריך לעשות זה את התגובה הפלוביצ הזאת של הרס שיטוח והשמדה. וגם קודם כל שיחזירו את החטופים ויספיקו להפקיר אותם בעזה. די. 3 שבועות הם שם אי אפשר אפילו לסבול עוד רגע אחד. שישחררו כבר את כל האסירים עד האחרון שבהם ויביאו את החטופים שלנו הביתה. אחר כל שיתפנו לפנטזיות ההרג שלהם
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:41

גם הממשל האמריקאי ב-2001 חשב שהאמריקאים לא יסכימו ל"אפס תגובה" והגיב בצורה חריפה למדי, שהביאה לעולם את סמל הרשע האנושי של המאה ה-21, דאעש.
אתה בטוח שאתה רוצה לשחזר את ההישג הזה על הגבולות שלך?
אל קעידה הושמד. דאעש הושמד. כל ארגון טרור צריך להיות מושמד.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:42
its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:41 סמוטריץ לא דיבר אחרי טבח עצום שהציג את ישראל לעולם הערבי כחלשלושה, לכן הוא לא צדק.
תדמית היא גם מציאות. עצוב שאתה לא מבין את זה.
אתה באמת לא מבין שהתדמיות חשובות בדרך לשלום?
הטבח פגע בתדמית ישראל. לא רק בעיני הישראלים, גם בעיני אויביה הצוהלים שעכשיו יהפכו יותר תוקפניים.
لا إله
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  775 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:37
פרימו לוי כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:30

אני לא חושב שאפשר להשמיד את החמאס. אני חושב שאפשר להשמיד את כל תשתיות הלוחמה הנוכחיות שלו, וכל איש חמאס שלא ברח מעזה. בכל זאת, הכל שם בשטח די קטן. זאת המטרה, ואין ברירה אלא להמשיך עד שהיא תושג.
אני לא חושב שיש בכלל ברירה בענין. הטבח הנוראי מכריח אותנו. פשוט אין ברירה, אין לישראל קיום אחרת.
אני נגד אנשים מתים, אבל אם מישהו מתחבא מאחורי אזרח תמים ויורה על הילד שלי, אני ארסס כדורים בכיוון של שניהם. בכל זאת, הילד שלי הוא שלי.
אני לא חושב שאתה בעד אנשים מתים, אני רק לא מבין מה גורם לך לחשוב שהפעם הלחימה תשמיד את החמאס ולא תהיה פשוט עוד אחד מהסבבים הבלתי נסבלים האלה
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

its-sick כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:43
teknoboy כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:42
תדמית היא גם מציאות. עצוב שאתה לא מבין את זה.
אתה באמת לא מבין שהתדמיות חשובות בדרך לשלום?
הטבח פגע בתדמית ישראל. לא רק בעיני הישראלים, גם בעיני אויביה הצוהלים שעכשיו יהפכו יותר תוקפניים.
ב-6.10 התדמית של ישראל הייתה אחרת לחלוטין, לשיטתך.
אני לא ממש רואה שזה עצר את חמאס מלעשות את ה-7.10.
מצטער, אני פשוט לא מבין את ההיגיון שלך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
שליחת תגובה