סקר הסכם העברת הבעלות

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין

האם אתה תומך בהסכם עם עופר ינאי

כן רבתי!
88
58%
כנראה שכן
35
23%
עדיין לא החלטתי
16
11%
כנראה שלא
7
5%
ממש לא
6
4%

סך הכול הצבעות: 152
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

אני חושב שהפוטנציאל גדול מאד. לא עצמאית כנראה, אבל עמדת הכח לעומת בעלי הון חזקה יותר, ובהתאם גם פוחתת משמעותית התלות בהם.
בצורה הכי מיידית, לא היינו נכנסים לתלות מוחלטת בידידיה והניהול הנוראי שלו, ולא הופכים גירעון של מיליון שקל לגירעון של 4-5 מיליון שקל (שהוביל לכל הצרות שמתן ציין), ומגיעים למצב שבו בלי בעלי הון אי אפשר להעביר יום אחד במועדון.

אין לי כדור בדולח לדעת מה היה קורה בסוף התהליך הזה. אני כן חושב שכל מי שמתלהב מעופר ינאי עכשיו צריך לכל הפחות לשים לב למה הוא מלכתחילה מתלהב מאיתנו (ולא, נגיד, מחולון), כמה הוא מציין את התמיכה והמעורבות של האוהדים כקריטית בקבלת ההחלטה שלו.
רק צריך לחשוב כמה אטרקטיביים היינו יכולים להיות, וכמה כח עוד היינו יכולים לשמור אצלנו, אם במקום להביא לשולחן עמותה לא מתפקדת עם גרעון חסר תוחלת, היה אולי מתממש תסריט אחר (ולא בלתי סביר בכלל) שבו ממשיכים בכיוון הבריא שהתחלנו בו ומביאים לשולחן עמותה חזקה עם 5000 חברים ונטולת גרעון (או אפילו יותר מכך) אחרי עשור של בניית מוניטין ותמיכה מבעלי הון ששמחים להצטרף למודל.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
הוקיץ'
קיבל.ה  3947 לייקים

הפועל כתב: 09 אוגוסט 2023, 09:51
הוקיץ' כתב: 09 אוגוסט 2023, 08:33 הכי טוב שקראתי עד כה:
https://twitter.com/matan_kaplan/status ... 3e2tg&s=19

שיבואו האולטראס ויסבירו לקפלן שהוא מזלזל במודל הקיים.
מתן איש טוב ויקר שנתן הרבה מחייו להפועל. אבל זה דמגוגיה לשמה. הוא סמנכל שיווק והוא עשה את תפקידו לשווק את הקבוצה לבעלי הון וקבוצות מסחריות. אבל מעולם לא היה לצדו אף אחד בתפקיד מקביל שידאג לעמותה. הוא לא היה בעמותה כשהיו לה 2500 חברים בליגה שניה (כמו היום אחרי כל ההצלחות). הוא גם לא היה שם כשהתקבלה ההחלטה להיכנס במודע לגירעון חסר סיכוי שהפך אותנו לתלויים בבעלי הון וניהול קלוקל מלכתחילה.
מתן גם לא היה שם כשהחליטו להגדיל את הגרעון שוב ושוב במקום לעצור ולחזק את המערכת ולהפחית את התלות בניהול הקלוקל שלהם.
בזמן שהוא דיבר עם ספקים ואוהדים עשירים כדי לנסות להשאיר את הפועל בחיים בעקבות האיוולת הזאת, אני ומתנדבים אחרים במקביל היינו צריך לדבר עם אלפי חברי עמותה, ולהתמודד שוב ושוב עם ההשלכות של הזלזול וחוסר ההתייחסות והתפקוד המכוון של העמותה, וחוסר האכפתיות הטוטלי של המערכת להשלכות לטווח ארוך (שהגיעו לשיאם הצפוי באובדן שליטה מרצון במועדון).

הפועל למעשה עברה סוג של דוקטרינת הלם עם הזנחה מוחלטת ומכוונת של העמותה עד ש"אין ברירה" אלא לוותר על השליטה. שום דבר מזה לא היה מחויב המציאות. ואם זה לא היה קורה אז אולי מתן לא היה צריך לעבור את כל הדברים הקשים האלו שלצערי נאלץ לעבור כדי לשמור את הפועל בחיים. עדיף שבמקום להפיל את האחריות למצב הזה על מודל העמותה והאוהדים כפויי הטובה, ילך למשרד ליד ויאשים את מי שהביא אותה במודע למצב הזה.
סלח לי, אבל בעיני מה שאתה כותב פה מנותק מהמציאות.

אני לא חולק על כך שנעשו טעויות והרבה, וכמו שכבר כתבתי לך פה, אם כדי לקיים קבוצה בליגת העל היינו צריכים להגיע למצב של הלנת שכר או חוסר תשלום לספקים, אז לא היינו ראויים לקבוצה בליגת העל.
אני גם לגמרי מקבל את הביקורת שלך על הגישה בה נקטו בעמותה ומבין שכנראה הידע הפנימי שלך על המערכת גדול בהרבה משלי.

יחד עם זאת, להעמיד פנים כאילו אם רק היינו מחזקים את העמותה לא היינו מגיעים למצב של קיבוץ נדבות בכל עונה מחדש, זה בדיוק מה שזה - העמדת פנים. היינו מגיעים למצב הזה כי לעמותת אוהדים בישראל אין את היכולת לתחזק קבוצה חזקה בליגת העל בכוחות עצמה. אלה המספרים. עצם העובדה שעם כל ההתאבדויות הכלכליות האלו הגענו רק למצב של קבוצת מרכז טבלה, רק ממחיש את הנקודה.
אני אגיד יותר מכך, גם להגיד שבלאומית היינו עם 2500 חברי עמותה ואחר כך הגענו לשפל בליגת העל בגלל הרעבת העמותה, חוטא למציאות בלשון המעטה. יש כאן התעלמות מוחלטת מהעובדה שבלאומית רכבנו על גל ההצלחות הקודמות והייתה תחושה מרגשת של קימה לתחייה, בעוד בליגת העל הגענו למצב של קיום בינוני אחרי שנים של אכזבות. האמת העצובה היא שהמצב המקצועי של הקבוצה הוא הקובע הכמעט יחיד של התלהבות הקהל מהמועדון, וגם עבודה מאוד אינטנסיבית על חיזוק העמותה ויצירת קהילה בעיני לא הייתה משנה מהותית את התמונה.

ואחרי כל המלל הזה, עוד לא הזכרנו את הסיבה שלשמה התכנסנו - קבוצת כדורסל מצליחה והישגית. אני מבין שיש אנשים שבשבילם זה משני לעומת קיום מועדון שהוא "שלנו" ויצירת קהילה מגובשת שמחויבת לסט ערכים מאוד ספציפי, אבל אני באמת חושב שזה קצת הזוי להשליך את החזון הזה על קבוצת כדורסל מקצוענית שמתחרה במסגרות מקצועיות.

בעיני התמיכה הבלתי מסויגת שהמהלך הזה מקבל מאנשים בתוך העמותה אומרת המון. הם למעשה מוותרים על שליטה ועל אגו בשביל הצלחת הקבוצה.
להגיד לאנשים האלה שהם לא מעריכים את המודל הקיים, או את מה שהקבוצה מייצגת, או כל שיט אחר, זה גם מגוחך וגם בבחינת יריקה בפרצוף.
הפוסט קיבל לייק אחדגילו
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

אתחיל מהסיפא שלך דווקא - התמיכה של אנשים מהעמותה אינה אינדיקציה להרבה. העמותה היא גוף לא קיים היום מעשית, והיא ככה כבר שנים ארוכות. אנשים "מהעמותה" הם בעצם אנשים מהמועדון. העמותה במצבה כיום היא לא מסוגלת להחזיק כלום, וברור לי למה אנשים מ"תוך העמותה" תומכים בהורדת העול הנוראי הזה מעליה. הם ברובם הגיעו למועדון כשעמותה במצב אנוש, יכולת ההשפעה שלהם היום היא גם מינורית כי בפועל בעלי ההון ממילא מנהלים את העסק, והם רק רוצים להיפטר מזה. חלקם גם בכלל שכירים והלך המחשבה שלהם בהתאם. בכל מקרה בתור מי שהיה שם בטווח הזמן הרלבנטי כשעוד לא היתה במצב הזה, וראה מקרוב איך תוך זמן קצר הידרדרה, יש לי מעט יותר פרספקטיבה מהם. ברמה הטקטית לכל מי שבמערכת (שכיר או מתנדב) היה ברור שאי אפשר להמשיך ככה. חלקם ברחו, חלקם נשארו ונלחמו ורצו (בצדק מבחינתם) רק להיפטר מהמודל המשונה הזה שנכפה עליהם. אבל זה נבע מהחלטות אסטרטגיות שקדמו לתקופתם ושהן הרבה מעל ראשי האנשים שאמונים על התפעול היומיומי של המועדון כיום.

בקשר לירידה התלהבות בליגת העל וכו', אף אחד מאיתנו לא יודע "מה היה קורה אם". אני חושב שהיה בסיס מצוין, אמון גדול, הרבה התלהבות של עשרות מתנדבים ושגוף שהיה מנהל וממנף את זה בצורה מקצועית ורצינית , ולא מתייחס לזה כסרח עודף היה מצליח להשתמש בזה כבסיס זינוק. בארגונים קהילתיים הדברים האלו קריטיים, ומי שמתייחס אליהם ברצינות יודע לנצל אותם. לא רק זאת, לא ממש נכשלנו באותה תקופה. כבר בעונה השניה בליגת העל הגענו למקום 4 עם המון התלהבות סביב הקבוצה. כך שמבחינה מקצועית בהחלט המשכנו את גרף העליה. אז איך בכל זאת הגענו במקביל לכך לחיתוך של כמעט חצי במספר חברי העמותה? לא בגלל ירידה בהתלהבות וחוסר הצלחה. ההסבר הוא זלזול מוחלט והזנחה של הנושא.

בקשר לכל השאר - בעיניי הגישה המצמצמת הזאת לארגונים היא לא נכונה ברמה הערכית והרסנית מבחינה חברתית. בלי קשר להפועל סל, אבל על אחת כמה וכמה לארגון שבסופו של דבר קיים לא למטרות רווח ופועל רק בזכות קיומה של קהילה סביבו.
אבל אפילו אם אני מקבל את הגישה הזאת - אם אנחנו רוצים קבוצת כדורסל מצליחה והישגית, לאורך זמן המודל הנכון הוא שליטה עקרונית בידי קהילת האוהדים ולא בעלי הון מזדמנים ואינטרסנטים. אני חושב שההיסטוריה (של הפועל סל, הפועל רגל, ובכלל בישראל) מראה שזה לכל הפחות אמצעי זהירות נדרש כדי להתגונן מפני נפילות קשות ונוראיות. אנחנו מהמרים כעת (שוב) על כך שלנו זה לא יקרה. יכול להיות שזה נכון. אבל להתעלם מההיסטוריה ולאמר שוב "לנו זה לא יקרה" זה הימור עם לא מעט סיכון. ולהתייחס לזה בכל צורה אחרת זאת עצימת עיניים.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
הוקיץ'
קיבל.ה  3947 לייקים

טוב, אנחנו כל כך חלוקים על הסוגיות הכי בסיסיות שאני לא רואה הרבה מקום לדיון.
אני חושב שעצם המחשבה שהיינו יכולים לקיים קבוצה חזקה ויציבה בליגת העל שמבוססת על אלפים רבים של חברי עמותה היא פנטזיה חסרת קשר למציאות.
אני חושב שמעורבות של אוהדים בבעלות על מועדוני ספורט היא אחלה רעיון בתיאוריה, אבל במציאות הנוכחית של הספורט הישראלי אין בה ממש והיא הייתה יותר כורח המציאות עבורנו ממטרה בפני עצמה.
אני חושב שדחיית העסקה והסתמכות על עמותת אוהדים מסוכנת הרבה יותר לעתיד המועדון מאשר אישור העסקה.
ויותר מהכל, אני חושב ששאיפה לצמיחה והצלחה מקצועית היא הבסיס לכל קבוצת ספורט מקצוענית וצריך סיבה מאוד טובה כדי לדחות אותה, משהו שאני לא חושב שמתקיים פה.

אנחנו כנראה חלוקים בכל הנקודות האלו.
הפוסט קיבל לייק אחד7even
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1156 לייקים

מה שאתה בעצם אומר , זה שצריך לייצר יותר הפרדה בין "המועדון" לבין "העמותה".
דוקא נשמע לי כמו משהו שנוצרת עכשיו ההזדמנות להעצים אותו...
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

הוקיץ' כתב: 09 אוגוסט 2023, 12:04 טוב, אנחנו כל כך חלוקים על הסוגיות הכי בסיסיות שאני לא רואה הרבה מקום לדיון.
אני חושב שעצם המחשבה שהיינו יכולים לקיים קבוצה חזקה ויציבה בליגת העל שמבוססת על אלפים רבים של חברי עמותה היא פנטזיה חסרת קשר למציאות.
אני חושב שמעורבות של אוהדים בבעלות על מועדוני ספורט היא אחלה רעיון בתיאוריה, אבל במציאות הנוכחית של הספורט הישראלי אין בה ממש והיא הייתה יותר כורח המציאות עבורנו ממטרה בפני עצמה.
אני חושב שדחיית העסקה והסתמכות על עמותת אוהדים מסוכנת הרבה יותר לעתיד המועדון מאשר אישור העסקה.
ויותר מהכל, אני חושב ששאיפה לצמיחה והצלחה מקצועית היא הבסיס לכל קבוצת ספורט מקצוענית וצריך סיבה מאוד טובה כדי לדחות אותה, משהו שאני לא חושב שמתקיים פה.

אנחנו כנראה חלוקים בכל הנקודות האלו.
על זה אנחנו מסכימים. דחית ההסכם היום היא בלתי אפשרית. בשל המצב של העמותה, ובשל העובדה שגם אם יידחה ההסכם אותם אנשים עם אותה גישה ינהלו את העסק באותה צורה גם בלעדיה וימשיכו כמקודם להשאיר אותה באותו מקום שבו אין ברירה אחרת.
אוהד כורסא
קיבל.ה  285 לייקים

אני לא מבין את הטיעון של האולטראס. אם עמותת האוהדים היא מה שמייחד אותנו אז למה זה לא בכדורגל? הרי בכדורגל פוטנציאל ההכנסות הטבעיות וחברי העמותה הרבה יותר גבוה ואנחנו סתם "לקוחות".
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

הפועל ידידי, אתה חי בעולמות רומנטיים תלושים מהמציאות. מה זה ״לחזק את העמותה״? מה זה אומר תכלס? גם אם 100 מתנדבים היו מתקשרים לאנשים יום ולילה זה לא היה גורם להם לעשות חברות בעמותה כמו גמר גביע או עונה טובה.
הסיבה ל2500 חברים בלאומית היא התלהבות של התחלה והצלחות בליגות הנמוכות. בלי המשך הצלחות, זה דעך. 99 אחוז מסיבות מקצועיות ואולי אחוז אחד מסיבות של אין מתנדבים ואין משמעות
הפוסט קיבל 2 לייקיםDe Niroגולובורודקו
בני12
קיבל.ה  847 לייקים

אוהד כורסא כתב: 09 אוגוסט 2023, 12:38 אני לא מבין את הטיעון של האולטראס. אם עמותת האוהדים היא מה שמייחד אותנו אז למה זה לא בכדורגל? הרי בכדורגל פוטנציאל ההכנסות הטבעיות וחברי העמותה הרבה יותר גבוה ואנחנו סתם "לקוחות".
להערכתי הם פשוט מפחדים שבעל הבית החדש לא יוותר להם כמו רמי וחיים ויתחיל לפעול נגדם כשיבין את הנזק שהם מייצרים
פומפה
קיבל.ה  205 לייקים

בני12 כתב: 09 אוגוסט 2023, 13:26
אוהד כורסא כתב: 09 אוגוסט 2023, 12:38 אני לא מבין את הטיעון של האולטראס. אם עמותת האוהדים היא מה שמייחד אותנו אז למה זה לא בכדורגל? הרי בכדורגל פוטנציאל ההכנסות הטבעיות וחברי העמותה הרבה יותר גבוה ואנחנו סתם "לקוחות".
להערכתי הם פשוט מפחדים שבעל הבית החדש לא יוותר להם כמו רמי וחיים ויתחיל לפעול נגדם כשיבין את הנזק שהם מייצרים
אוי הלוואי והיום הזה יגיע כבר
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1279 לייקים

איזה מזל שרמי ומתן עם הניהול הקלוקל שלהם הם אלו שניווטו את המועדון בשנים האחרונות, ולא אנשים אחרים עם פנטזיות מאוד מציאותיות ובכלל לא מגוחכות שבהחלט לא היו מביאים אותנו לכליה.
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1279 לייקים

לאלה שחוששים או מקווים לשינוי ביחס לקהל - עופר ינאי אמר שהוא לא מתכוון לחנך את הקהל וגם אמר שלדעתו האבוקות בדרייב-אין הביאו את הניצחון.
בני12
קיבל.ה  847 לייקים

יובל כתב: 09 אוגוסט 2023, 14:02 לאלה שחוששים או מקווים לשינוי ביחס לקהל - עופר ינאי אמר שהוא לא מתכוון לחנך את הקהל וגם אמר שלדעתו האבוקות בדרייב-אין הביאו את הניצחון.
לדעתי, ברור לו שבשנה הראשונה הוא לא יכול לעשות כלום מולם והוא העדיף לפייס אותם (לא שזה עזר לו)
הוא צריך להביא הצלחות ולגייס את הקהל מאחוריו ואז יהיה לו יותר גיבוי לפעולה (לפחות כך אני מקווה)
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

Segev כתב: 09 אוגוסט 2023, 13:15 הפועל ידידי, אתה חי בעולמות רומנטיים תלושים מהמציאות. מה זה ״לחזק את העמותה״? מה זה אומר תכלס? גם אם 100 מתנדבים היו מתקשרים לאנשים יום ולילה זה לא היה גורם להם לעשות חברות בעמותה כמו גמר גביע או עונה טובה.
הסיבה ל2500 חברים בלאומית היא התלהבות של התחלה והצלחות בליגות הנמוכות. בלי המשך הצלחות, זה דעך. 99 אחוז מסיבות מקצועיות ואולי אחוז אחד מסיבות של אין מתנדבים ואין משמעות
אז אני שוב אחזור, אפשר להתווכח על תפיסת עולם וערכים וכמה אני מחבק עצים חסר מושג.
העובדות הן שבשנת 2014, בשנה השניה בליגת העל, הפועל המשיכה את גרף ההצלחה המקצועית וסיימה מקום 4. כבר באותו שלב החלה ירידה משמעותית במספר חברי העמותה. לא היה לזה קשר להצלחה מקצועית. זאת עובדה. זה נבע מעובדה הרבה יותר בנאלית ומשעממת שבמקום להקדיש משאבים לתחזוק וגידול הקהילה, כל המשאבים של הארגון הופנו לניהול היומיומי בשל הגרעון האדיר שנוצר.
אין אף קהילה בסדר גודל כזה שיכולה להתקיים לאורך זמן כשמשקיעים 0 שקלים ו0 משאבים בשימור וגידול. זה לא קיים פשוט. לא בארגונים חברתיים, לא בחברות, לא בכלום.
הפוסט קיבל 3 לייקיםits-sickIronsideDe Niro
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

הפועל כתב: 09 אוגוסט 2023, 14:28
Segev כתב: 09 אוגוסט 2023, 13:15 הפועל ידידי, אתה חי בעולמות רומנטיים תלושים מהמציאות. מה זה ״לחזק את העמותה״? מה זה אומר תכלס? גם אם 100 מתנדבים היו מתקשרים לאנשים יום ולילה זה לא היה גורם להם לעשות חברות בעמותה כמו גמר גביע או עונה טובה.
אז אני שוב אחזור, אפשר להתווכח על תפיסת עולם וערכים וכמה אני מחבק עצים חסר מושג.
העובדות הן שבשנת 2014, בשנה השניה בליגת העל, הפועל המשיכה את גרף ההצלחה המקצועית וסיימה מקום 4. כבר באותו שלב החלה ירידה משמעותית במספר חברי העמותה. לא היה לזה קשר להצלחה מקצועית. זאת עובדה. זה נבע מעובדה הרבה יותר בנאלית ומשעממת שבמקום להקדיש משאבים לתחזוק וגידול הקהילה, כל המשאבים של הארגון הופנו לניהול היומיומי בשל הגרעון האדיר שנוצר.
אין אף קהילה בסדר גודל כזה שיכולה להתקיים לאורך זמן כשמשקיעים 0 שקלים ו0 משאבים בשימור וגידול. זה לא קיים פשוט. לא בארגונים חברתיים, לא בחברות, לא בכלום.
אולי אתה בקיא במספרים יותר ממני, אבל אני זוכר פיק הצטרפות לעמותה סביב חצי גמר הגביע באותה עונה
Matan
קיבל.ה  59 לייקים

אמנם הגענו למקום 4, אבל קשה להאמין שהיינו מצליחים להישאר באיזורים כאלה גבוהים מקצועית לאורך זמן ובטח שלא להמשיך להתקדם, זה אומר שכנראה הייתה יורדת ההתלהבות ואיתם גם מספר חברי העמותה.

אני לא חולק איתך על זה שנעשו המון טעויות ושהעמותה נזנחה לחלוטין ולא בצדק, אבל אני לא חושב שהיינו מצליחים לגדול בצורה מספיק משמעותית שהייתה מביאה הצלחות מקצועיות משמעותיות על הפרקט.
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1279 לייקים

Segev כתב: 09 אוגוסט 2023, 15:03
אולי אתה בקיא במספרים יותר ממני, אבל אני זוכר פיק הצטרפות לעמותה סביב חצי גמר הגביע באותה עונה
גם אני זוכר כך.
בשנים לאחר מכן הגיע חוסר הצלחה ומספר החברים בעמותה ירד, בהתאמה למספר האוהדים שהגיעו למשחקים.
והנה בשנתיים האחרונות מספר החברים בעמותה זינק בעקבות הצלחה מקצועית, למרות שכוחה של העמותה "נחלש".
הפוסט קיבל לייק אחדגולובורודקו
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

לצערי הרב ישבתי על דוחות חברי העמותה זמן קצר לאחר מכן. הירידה החלה כבר אז. אני לא יכול לתת מספרים מדויקים, כי הכל נוהל בהתנדבות (מאד מאד מסורה!) והיה בלגן גדול במספרים. אבל הירידה החלה כבר אז.
אחרי שישבנו ועשינו סדר במספרים גיליתי מאות חברים מאותה תקופה שלא חידשו חברות במשך תקופה ארוכה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

הפועל כתב: 09 אוגוסט 2023, 17:20 לצערי הרב ישבתי על דוחות חברי העמותה זמן קצר לאחר מכן. הירידה החלה כבר אז. אני לא יכול לתת מספרים מדויקים, כי הכל נוהל בהתנדבות (מאד מאד מסורה!) והיה בלגן גדול במספרים. אבל הירידה החלה כבר אז.
אחרי שישבנו ועשינו סדר במספרים גיליתי מאות חברים מאותה תקופה שלא חידשו חברות במשך תקופה ארוכה.
יש עוד משתנים שיכולים להשפיע, כמו מצב כלכלי במדינה. יוקר המחיה היום כל כך גבוה, שהוא לבטח משפיע.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

הפועל כתב: 09 אוגוסט 2023, 17:20 לצערי הרב ישבתי על דוחות חברי העמותה זמן קצר לאחר מכן. הירידה החלה כבר אז. אני לא יכול לתת מספרים מדויקים, כי הכל נוהל בהתנדבות (מאד מאד מסורה!) והיה בלגן גדול במספרים. אבל הירידה החלה כבר אז.
אוקיי, ונניח שהם היו מחדשים כי מתנדבים היו פונים אליהם. ונניח שהיו 3000 חברי עמותה (שזה מספר תלוש במציאות של דשדוש בטבלה לא משנה איך תסובב את זה). יודע מה? 4000 חברים. 1.6 מיליון שקל. נו. ו? מה הלאה? מצטער, ״חיזוק העמותה״ נשמע כמו סיסמאות. שם המשחק הוא כסף
הפוסט קיבל 5 לייקיםVinbגולובורודקוDe NiroASAFABADI7even
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  869 לייקים

פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
ארז שדה
קיבל.ה  658 לייקים

אני חושב שזה די מצחיק שלוחצים על חברי עמותה להצביע עכשיו ולא לחכות לרגע האחרון, למה בעצם לא לחכות? יהיו תורים ארוכים בקלפיות? ייגמרו הכרטיסים? מי שבא לו לחכות ולהצביע ביום שישי ב9:00 בבוקר שיחכה אין לזה באמת משמעות כל עוד הוא מצביע בסוף. אם יש כזה לחץ שכולם כבר יצביעו בשביל מה יש 48 שעות להצבעה?
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1156 לייקים

זה רק עיניין שאנשים לא יפספסו בטעות, מי שיידחה לרגע האחרון ופתאום יהיה עסוק ויישכח.
הסיבה היחידה שאני רואה לא להצביע כבר, זה מי שעדיין מתלבט מה להצביע…
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1083 לייקים

יובל כתב: 09 אוגוסט 2023, 14:02 לדעתו האבוקות בדרייב-אין הביאו את הניצחון.
נפלא.
פשוט נפלא.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1279 לייקים

Segev כתב: 09 אוגוסט 2023, 18:26
אוקיי, ונניח שהם היו מחדשים כי מתנדבים היו פונים אליהם. ונניח שהיו 3000 חברי עמותה (שזה מספר תלוש במציאות של דשדוש בטבלה לא משנה איך תסובב את זה). יודע מה? 4000 חברים. 1.6 מיליון שקל. נו. ו? מה הלאה? מצטער, ״חיזוק העמותה״ נשמע כמו סיסמאות. שם המשחק הוא כסף
ויכוח מיותר. בשורה התחתונה, יש אנשים שבשבילם בעלות אוהדים היא המהות והמטרה, וזה פער שאי אפשר לגשר עליו. כל השאר היא רטוריקה. לשמחתנו הם מהווים מיעוט זניח.

אגב, אני מכבד הרבה יותר את אלה שאומרים במפורש שמבחינתם הם בעד בעלות אוהדים כאידאולוגיה גם במחיר של הצלחה, מאשר את אלה שמנסים להפחיד עם סיפורי שאול או למכור פנטזיות על עמותה משגשגת.
הפוסט קיבל לייק אחדChegi
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

מעבר לנקודה הערכית (שאני מבין שלא חשובה לרוב האנשים) של בעלות אוהדים. אם שם המשחק הוא כסף אז להיכנס לשותפות עסקית כשאתה מזניח לחלוטין את צד ההכנסות העצמיות שלך, תלוי באופן טוטלי בשותפים שלך, ונאלץ כתוצאה מכל זה גם להיכנס לניהול גרעוני גחמני ולבצע פעולות בניגוד לחוק כי זה סגנון הניהול של השותפים שלך - וואלה, זה לא נשמע לי התנהלות חכמה עסקית/כלכלית. וזה כבר לא קשור לחיבוק עצים וארגונים חברתיים, זה נכון גם אם אתה פייסבוק, וגם אם אתה מפעל ייצור או כל עסק רגיל אחר.
הכניסה לגרעון מיותר במקום להמשיך לגדול באופן אורגני היתה החלטה שמבחינה עסקית טהורה הכניסה אותנו לסחרור של התנהלות גרעונית (על כל המשמעויות שלה) שלא הצלחנו לצאת ממנו במשך קרוב לעשור. לצורך הענין אם נמשיך את הדוגמה במקום לגדול ולהגיע לעוד 800 אלף שקל הכנסות עצמיות בשנה מחברי עמותה, ולהיות מסוגלים לברור ברוגע שותפים בעלי הון לדרך - הזנחנו לחלוטין את הנושא והיינו צריכים להיכנס למיטה עם ידידיה והתביעות הסדרתיות שלו.
ובמקום לגדול בצורה שפויה ולהגיע לרגע האמת של "מעבר לשלב הבא" מול זיידנברג+ינאי וכו' כשאנחנו בעמדת כח וקרובים לפחות להעמדת קבוצה בליגת על בכוחות עצמנו, אנחנו מגיעים עם הלשון בחוץ במצב של בלון נטול אויר למעשה ונטולי ברירה מלבד פשוט להעביר להם את הקבוצה.

אז זה נורא קל להיות ה"מבוגרים האחראים" ולהגיד "יאללה זה ביזנס, אל תהיו נאיביים" אבל גם מבחינה עסקית טהורה אני מאחל לכל אחד ואחד מכם שלא יתנהל ככה בעסק שלו. זה לא חכם, וכנראה גם לא היה עובר.כי זה לא חייב להיות ככה, ולא "כולם" מתנהלים ככה. האמת היא שאם עסק רגיל היה מתנהל ככה, הוא כבר מזמן היה פושט את הרגל, ובעלי המניות היו דורשים את ראשו של האחראי שהכניס אותם למצב הזה. רק בגלל שאנחנו חלק מתחום יוצא דופן עם פיקוח רגולטורי ופיננסי אפסי הצלחנו איכשהו לעבור את זה בלי פירוק.
itamarrose
קיבל.ה  13 לייקים

בכמה גירעון מדובר? ולא הבנתי בקשר ל30 מיליון שמועברים מיידית, האם הם לכיסוי גירעון? לתקציב השוטף?
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

ואני אגיד עוד משהו קטן - עזבו מה שקורה סביבנו ובעולם עם בעלים פרטיים. אני לא מסוגל להבין איך אפשר להתייחס בזלזול ל"הפחדות" כשאתה אוהד של מועדון שעבר ב20 שנה האחרונות את גוסינסקי, שאול אייזנברג, טביב, כבירי, רמון והניסנובים. הזלזול היחיד שיש פה הוא באינטילגנציה והזיכרון הקצר של כל מי שאוהד את הפועל יותר מיומיים.
El dudernio
קיבל.ה  1267 לייקים

הפועל כתב: 10 אוגוסט 2023, 06:31 ואני אגיד עוד משהו קטן - עזבו מה שקורה סביבנו ובעולם עם בעלים פרטיים. אני לא מסוגל להבין איך אפשר להתייחס בזלזול ל"הפחדות" כשאתה אוהד של מועדון שעבר ב20 שנה האחרונות את גוסינסקי, שאול אייזנברג, טביב, כבירי, רמון והניסנובים. הזלזול היחיד שיש פה הוא באינטילגנציה והזיכרון הקצר של כל מי שאוהד את הפועל יותר מיומיים.
1. אני לא מבין איך אפשר לקחת את מקרה גוסינסקי ושאול כמקשה אחת. ואיך אתה יכול להבין ממקרה גוסינסקי שיש איזה שהיא ייתכנות לקבוצה עם יומרות ללא כסף פרטי.

2. קראתי לכל אורך האשכול את התגובות שלך והדיון על הוקיץ. הפחדים והכל מובנים אבל לא באמת נתת אופק אחר... לא באמת הסברת איך היה ניתן לסגור את הגרעון ללא בתלות בכסף הפרטי. בנוסף אני לא מצליח להבין מה ה"כח" שנלקח מהעמותה ואיך בדיוק היא נחלשה לאורך השנים. אשמח להסבר בנושא.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1156 לייקים

גוסינסקי/שאול לא רלוונטי, כי אם המקרה הזה חוזר על עצמו, אז במקרה שינאי עוזב הפועל חוזרת לעמותה.
אלא אם יימצא מישהו אחר שישים מיליונים על המועדון…
הדוגמא היותר רלוונטית פה היא כנראה כבירי, ובהקשר הזה, ינאי זה לא כבירי, לא נראה פה כל מיני שטויות של פסלים בתור ערבון וכו׳.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

El dudernio כתב: 10 אוגוסט 2023, 07:05
הפועל כתב: 10 אוגוסט 2023, 06:31 ואני אגיד עוד משהו קטן - עזבו מה שקורה סביבנו ובעולם עם בעלים פרטיים. אני לא מסוגל להבין איך אפשר להתייחס בזלזול ל"הפחדות" כשאתה אוהד של מועדון שעבר ב20 שנה האחרונות את גוסינסקי, שאול אייזנברג, טביב, כבירי, רמון והניסנובים. הזלזול היחיד שיש פה הוא באינטילגנציה והזיכרון הקצר של כל מי שאוהד את הפועל יותר מיומיים.
1. אני לא מבין איך אפשר לקחת את מקרה גוסינסקי ושאול כמקשה אחת. ואיך אתה יכול להבין ממקרה גוסינסקי שיש איזה שהיא ייתכנות לקבוצה עם יומרות ללא כסף פרטי.

2. קראתי לכל אורך האשכול את התגובות שלך והדיון על הוקיץ. הפחדים והכל מובנים אבל לא באמת נתת אופק אחר... לא באמת הסברת איך היה ניתן לסגור את הגרעון ללא בתלות בכסף הפרטי. בנוסף אני לא מצליח להבין מה ה"כח" שנלקח מהעמותה ואיך בדיוק היא נחלשה לאורך השנים. אשמח להסבר בנושא.
ההסבר הוא שלא היה צריך להיכנס לגרעון מלכתחילה רק בשביל לעלות ליגה בכל מחיר, גם כשהמחיר הוא גרעון שלא ניתן לעמוד בו, רק כדי לספק את הדרישות של המגלומן אדלשטיין.
ובמקביל היה צריך לבנות מערך ניהול קהילה בתשלום, כדי לשמר ולחזק את בסיס החברים והתרומות שלהם מצד אחד (ולאורך זמן). ומצד שני לחפש שותפים עסקיים בשקט ולא בלחץ של הרגע האחרון שמביא להתפשרות והכנסה של שותפים מפוקפקים.
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

מילפורד כתב: 10 אוגוסט 2023, 07:44 גוסינסקי/שאול לא רלוונטי, כי אם המקרה הזה חוזר על עצמו, אז במקרה שינאי עוזב הפועל חוזרת לעמותה.
הדוגמא היותר רלוונטית פה היא כנראה כבירי, ובהקשר הזה, ינאי זה לא כבירי, לא נראה פה כל מיני שטויות של פסלים בתור ערבון וכו׳.
ינאי שם את הכסף לחמש שנים קדימה בday1 בחשבון העו״ש של החברה. איפה זה ואיפה כבירי בחייאת
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

מילפורד כתב: 10 אוגוסט 2023, 07:44 גוסינסקי/שאול לא רלוונטי, כי אם המקרה הזה חוזר על עצמו, אז במקרה שינאי עוזב הפועל חוזרת לעמותה.
אז מי פה עכשיו נאיבי ולא מבין ב"חיים האמיתיים"? עזוב עסקים. אנחנו חיים בישראל. הסכמים פה לא שווים הרבה. על אחת כמה וכמה כשאתה נכנס לעסקים עם מיליארדר שיש לו פי אלף יותר הון ממך. בוא לא נדבר על נטישה שזה תסריט קיצון. נגיד שמחר ינאי מחליט שקצת נמאס לו, ומקצץ בחצי את התמיכה שלו - אתה באמת חושב שיקחו אותו לבית משפט, וייכנסו בו? זה נשמע לך תסריט ריאלי שיכול להסתיים במשהו חוץ מפיצוץ או שנים בבית משפט?
זאת הנאיביות האמיתית. וזאת המשמעות של ויתור על שליטה, בטח מול שותף חזק ממך פי 100 וכשלך אין שום משאבים ושום יכולות כלכליות ומשפטיות (שזה המצב שהעמותה מעשית בו, ואין שום סיבה להניח שזה ישתפר, להפך). יש סיבה שינאי התעקש על 51% וגם היה מוכן לשלם על זה מחיר משמעותי. הוא מבין את זה. וזאת נאיביות להעמיד פנים אחרת.
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacaFrenzy
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

הפועל כתב: 10 אוגוסט 2023, 04:26
מעבר לנקודה הערכית (שאני מבין שלא חשובה לרוב האנשים) של בעלות אוהדים. אם שם המשחק הוא כסף אז להיכנס לשותפות עסקית כשאתה מזניח לחלוטין את צד ההכנסות העצמיות שלך, תלוי באופן טוטלי בשותפים שלך, ונאלץ כתוצאה מכל זה גם להיכנס לניהול גרעוני גחמני ולבצע פעולות בניגוד לחוק כי זה סגנון הניהול של השותפים שלך - וואלה, זה לא נשמע לי התנהלות חכמה עסקית/כלכלית. וזה כבר לא קשור לחיבוק עצים וארגונים חברתיים, זה נכון גם אם אתה פייסבוק, וגם אם אתה מפעל ייצור או כל עסק רגיל אחר.
הכניסה לגרעון מיותר במקום להמשיך לגדול באופן אורגני היתה החלטה שמבחינה עסקית טהורה הכניסה אותנו לסחרור של התנהלות גרעונית (על כל המשמעויות שלה) שלא הצלחנו לצאת ממנו במשך קרוב לעשור. לצורך הענין אם נמשיך את הדוגמה במקום לגדול ולהגיע לעוד 800 אלף שקל הכנסות עצמיות בשנה מחברי עמותה, ולהיות מסוגלים לברור ברוגע שותפים בעלי הון לדרך - הזנחנו לחלוטין את הנושא והיינו צריכים להיכנס למיטה עם ידידיה והתביעות הסדרתיות שלו.
ובמקום לגדול בצורה שפויה ולהגיע לרגע האמת של "מעבר לשלב הבא" מול זיידנברג+ינאי וכו' כשאנחנו בעמדת כח וקרובים לפחות להעמדת קבוצה בליגת על בכוחות עצמנו, אנחנו מגיעים עם הלשון בחוץ במצב של בלון נטול אויר למעשה ונטולי ברירה מלבד פשוט להעביר להם את הקבוצה.

אז זה נורא קל להיות ה"מבוגרים האחראים" ולהגיד "יאללה זה ביזנס, אל תהיו נאיביים" אבל גם מבחינה עסקית טהורה אני מאחל לכל אחד ואחד מכם שלא יתנהל ככה בעסק שלו. זה לא חכם, וכנראה גם לא היה עובר.כי זה לא חייב להיות ככה, ולא "כולם" מתנהלים ככה. האמת היא שאם עסק רגיל היה מתנהל ככה, הוא כבר מזמן היה פושט את הרגל, ובעלי המניות היו דורשים את ראשו של האחראי שהכניס אותם למצב הזה. רק בגלל שאנחנו חלק מתחום יוצא דופן עם פיקוח רגולטורי ופיננסי אפסי הצלחנו איכשהו לעבור את זה בלי פירוק.
מה זה לגדול בצורה שפויה?
באר יעקב היתה טובה מאיתנו לאורך כל העונה כמעט (עד שדמונטז ❤️❤️❤️ נכנס לזון). לא לא היינו עולים ליגה באותה עונה כמות חברי העמותה היתה נחתכת משמעותית. אין היתכנות לזה בליגת העל, לא יעזור כלום.
בקשר לאיחול לא להתנהל ככה בעסקים - עסקים שמצליחים הם כאלה שלוקחים סיכונים. יזמים הם אנשים שאוהבים סיכונים באופי שלהם
Segev
קיבל.ה  353 לייקים

הפועל כתב: 10 אוגוסט 2023, 08:59
אז מי פה עכשיו נאיבי ולא מבין ב"חיים האמיתיים"? עזוב עסקים. אנחנו חיים בישראל. הסכמים פה לא שווים הרבה. על אחת כמה וכמה כשאתה נכנס לעסקים עם מיליארדר שיש לו פי אלף יותר הון ממך. בוא לא נדבר על נטישה שזה תסריט קיצון. נגיד שמחר ינאי מחליט שקצת נמאס לו, ומקצץ בחצי את התמיכה שלו - אתה באמת חושב שיקחו אותו לבית משפט, וייכנסו בו? זה נשמע לך תסריט ריאלי שיכול להסתיים במשהו חוץ מפיצוץ או שנים בבית משפט?
זאת הנאיביות האמיתית. וזאת המשמעות של ויתור על שליטה, בטח מול שותף חזק ממך פי 100 וכשלך אין שום משאבים ושום יכולות כלכליות ומשפטיות (שזה המצב שהעמותה מעשית בו, ואין שום סיבה להניח שזה ישתפר, להפך). יש סיבה שינאי התעקש על 51% וגם היה מוכן לשלם על זה מחיר משמעותי. הוא מבין את זה. וזאת נאיביות להעמיד פנים אחרת.
איך הוא יכול לקצץ תמיכה בחצי כשאת הכסף חמש שנים קדימה הוא שם מחר בבוקר?
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

Segev כתב: 10 אוגוסט 2023, 09:02 איך הוא יכול לקצץ תמיכה בחצי כשאת הכסף חמש שנים קדימה הוא שם מחר בבוקר?
למיטב הבנתי שם רק ל3 שנים קדימה. וכשרוצים לא לקיים הסכם אפשר לחשוב על הרבה דרכים. כאמור, אנחנו חיים בישראל. ועוד מתעסקים בספורט ישראלי. לכולנו זה נראה לא הגיוני כרגע. אבל בדיוק בשביל מקרי הקצה האלו, שכן קורים לפעמים, צריך הגנה.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

Segev כתב: 10 אוגוסט 2023, 09:00
מה זה לגדול בצורה שפויה?
באר יעקב היתה טובה מאיתנו לאורך כל העונה כמעט (עד שדמונטז ❤️❤️❤️ נכנס לזון). לא לא היינו עולים ליגה באותה עונה כמות חברי העמותה היתה נחתכת משמעותית. אין היתכנות לזה בליגת העל, לא יעזור כלום.
בקשר לאיחול לא להתנהל ככה בעסקים - עסקים שמצליחים הם כאלה שלוקחים סיכונים. יזמים הם אנשים שאוהבים סיכונים באופי שלהם
באר יעקב היתה "טובה" יותר מאיתנו בסיבוב הראשון שבו סיימה עם....נצחון אחד מעלינו, בגלל הפסד ליבנה במחזור הסיום של הסיבוב. לאחר מכן הפועל התחברה כבר, עלתה למקום ראשון ולא ירדה ממנו עד סוף העונה. גם בפלייאוף לא היה קל, אבל העליונות שלנו לא היתה בספק לרגע.
ובתכלס, אם במקום לזרום עם ההזיות של אדלשטיין היו מביעים אמון באברהמי (שבנה קבוצה שדרסה את הליגה והגיע לחצי גמר גביע) ובמקום לזרוק אותו לכלבים ממשיכים באותו קו בלי פאניקה שגרמה לנו לאתחל את כל הקבוצה מחדש, כנראה היינו נמנעים גם מהצרות בעונת עליה.
הפוסט קיבל לייק אחדChegi
פנאטי בלב
קיבל.ה  43 לייקים

הפועל כתב: 10 אוגוסט 2023, 09:23
מה זה לגדול בצורה שפויה?
באר יעקב היתה "טובה" יותר מאיתנו בסיבוב הראשון שבו סיימה עם....נצחון אחד מעלינו, בגלל הפסד ליבנה במחזור הסיום של הסיבוב. לאחר מכן הפועל התחברה כבר, עלתה למקום ראשון ולא ירדה ממנו עד סוף העונה. גם בפלייאוף לא היה קל, אבל העליונות שלנו לא היתה בספק לרגע.
ובתכלס, אם במקום לזרום עם ההזיות של אדלשטיין היו מביעים אמון באברהמי (שבנה קבוצה שדרסה את הליגה והגיע לחצי גמר גביע) ובמקום לזרוק אותו לכלבים ממשיכים באותו קו בלי פאניקה שגרמה לנו לאתחל את כל הקבוצה מחדש, כנראה היינו נמנעים גם מהצרות בעונת עליה.
לא מתכוון לגעת בדיון (הטוב) הזה במקל, אבל עשיתם לי את היום עם הזכרונות מעונת העליה :heart:
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1156 לייקים

הפועל כתב: 10 אוגוסט 2023, 08:59
צודק , זה יכול לקרות.
אז בוא בגלל שזה יכול לקרות (ויכול גם לקרות ההיפך) נוותר מראש על הזדמנות לגדול ולהתפתח.
להישאר בבינוניות שיש לנו היום נוכל לחזור לזה גם בעתיד אם וכאשר יהיה צורך.
בינתיים כל עוד אפשר, אני אומר בוא ננסה לגדול.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1697 לייקים

פנאטי בלב כתב: 10 אוגוסט 2023, 09:44
הפועל כתב: 10 אוגוסט 2023, 09:23
מה זה לגדול בצורה שפויה?
לא מתכוון לגעת בדיון (הטוב) הזה במקל, אבל עשיתם לי את היום עם הזכרונות מעונת העליה :heart:
לי יש זכרונות מהעונה הראשונה של הפועל אוסישקין אם ת'רוצה :smoke:
יחד, רק יחד! :heart:
הפוסט קיבל לייק אחדChegi
שליחת תגובה