העברת כסף לחו"ל

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

אמנם אני לא מבין כלום במניות וסומך בעיניים עצומות על ממשלתנו המופלאה, אבל באופן תיאורטי - אם יש לי סכום קטן שיושב בבנק, ואני רוצה להעביר אותו להשקעה סולידית במניות בחו"ל כך שלממשלה (הטובה מכולן!) שלנו לא תהיה שום אפשרות לחסום לי גישה לכסף הזה גם אם מחר השמיים נופלים (רק בגלל הגויים ימ"ש), יש דרך לעשות את זה בכלל?
חוץ מהשקעות נדל"ן
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
ארבעת המופלאים
קיבל.ה  419 לייקים

תקנה דולרים ותשים מתחת לבלטות...

נ.ב. האשכול לא שייך לכאן.
אין אלוהים.
דת (כל דת) - ההונאה הגדולה ביותר בתולדות האנושות!
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1635 לייקים

עובר לוולטון בעוד 3...2...1....
שם האנרכיסטים מההפגנות בעד החזרת האיסלאם הקיצוני לממשלה והדיקטטורה המשפטית של מדושני העונג בבג"צ, ישמחו לענות לך.
בכל זאת, במשך שנה וחצי... ההם שמוציאים להורג להטבים ונשים כספורט לאומי, הטילו וטו על כל חוק לטובת קהילת הלהטב שלנו.
יהיה טוב הפועל!
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הצלחתי לפתוח חשבון בחו"ל בעזרת VPN ודרכון זר, אבל אני עוד לא יודע אם יתנו לי להוציא כסף.
נראה שדרך הבנק אפשר להשקיע רק בקריפטו, שזה לא משהו שיש לי כוונה לעשות. לא מוצא איך אפשר להשקיע במניות כמו שהבנקים בארץ מאפשרים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

זה מאוד מינורי ולא ממש מכסה מפני מה שמטריד אותך
אבל כצעד ראשון העברתי את מסלול ההשקעה שלי בקרנות ההשתלמות למסלול מניות חו"ל
הכי נכון זה כמו שאיץיק רשם, לנסות לפתוח חשבון בחו"ל. אפשר לנסות לדבר עם ילד ז' נראה שיש לו ניסיון כי החשבונות שלו ושל אמא ואבא נמצאים בפנמה...
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

סומך כתב: 15 פברואר 2023, 10:34 זה מאוד מינורי ולא ממש מכסה מפני מה שמטריד אותך
הכי נכון זה כמו שאיץיק רשם, לנסות לפתוח חשבון בחו"ל. אפשר לנסות לדבר עם ילד ז' נראה שיש לו ניסיון כי החשבונות שלו ושל אמא ואבא נמצאים בפנמה...
חשבתי על זה גם כאמור. זה נשמע נכון כצעד ראשון. אבל בשורה התחתונה הכסף שלי עדיין יהיה זמין למשיכה רק מגופים ישראלים, והממשלה יכולה לחסום אותו מחר. שזה מה שבאמת מדאיג.
לפתוח חשבון מחו"ל לקריפטו לא נשמע בטוח, וממילא אין לי דרכון זר.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

7even כתב: 15 פברואר 2023, 07:08 עובר לוולטון בעוד 3...2...1....
שם האנרכיסטים מההפגנות בעד החזרת האיסלאם הקיצוני לממשלה והדיקטטורה המשפטית של מדושני העונג בבג"צ, ישמחו לענות לך.
בכל זאת, במשך שנה וחצי... ההם שמוציאים להורג להטבים ונשים כספורט לאומי, הטילו וטו על כל חוק לטובת קהילת הלהטב שלנו.
רק כדי לחבר אותך למציאות, בממשלת בנט-לפיד עברו חוקים למען הלהטבים.
לעומת זאת בממשלת הליכוד הקודמת, אמיר אוחנה בעצמו, הצביע נגד חוקים כאלה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האירוניה היא שבמשך שנים בשמאל הציוני האשימו את חד"ש בצביעות בכך שהיא חברה לרע"ם ברשימה המשותפת למרות תמיכתה של חד"ש בזכויות להט"ב ונשים. אבל כנראה שלשבת עם רע"ם בממשלה זה איכשהו בסדר.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

7even כתב: 15 פברואר 2023, 07:08 עובר לוולטון בעוד 3...2...1....
שמע, אני שונא גדול גם של הממשלה הקודמת (כל הציונים כמעט הם גרועים בעיני), אבל בחייאת - בממשלה הנוכחית יושבים ש"ס ויהדות התורה. עבאס הוא אליל ליברלי ביחס אליהם.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הפועל כתב: 15 פברואר 2023, 10:38
סומך כתב: 15 פברואר 2023, 10:34 זה מאוד מינורי ולא ממש מכסה מפני מה שמטריד אותך
חשבתי על זה גם כאמור. זה נשמע נכון כצעד ראשון. אבל בשורה התחתונה הכסף שלי עדיין יהיה זמין למשיכה רק מגופים ישראלים, והממשלה יכולה לחסום אותו מחר. שזה מה שבאמת מדאיג.
לפתוח חשבון מחו"ל לקריפטו לא נשמע בטוח, וממילא אין לי דרכון זר.
לפני שאתה חושב בכלל על להוציא את הכסף, אתה צריך להשיג דרכון זר. דרכון זר יאפשר לך לברוח מפה כמעט בכל מצב.
אין כל כך טעם להחזיק כסף בחו"ל אם לך אין אופציה לברוח מפה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לגבי קריפטו: אל תעשו את זה. זה כ"כ חסר יציבות וספקולטיבי שהסיכוי שיצא מזה משהו טוב (או שאפילו תוכלו למשוך את הכסף) הוא אפסי.
לגבי אזרחות זרה: זה בהחלט עוזר, אבל חשוב לא להתפס לזה. כלומר, אם יש אפשרות - לכו על זה, אבל בתור מישהו שאשכרה יש לו ניסיון במעבר למדינה אחרת עם אזרחות ישראלית בלבד ושמכיר פה מלאאא שעשו זאת עם ובלי אזרחות מקומית, אני חושב שחשוב מאד להתמקד במקצוע שיאפשר לכם עבודה ולמידת השפה המקומית. עדיף לראות באזרחות בונוס, לא גרעין. גם המדינות הסוציאל-דמוקרטיות ביותר לא יתנו לכם מספיק תנאים למעבר חלק (או קרוב לזה) אם יש לכם אזרחות אבל אין לכם שום יכולת להשתכר ואתם לא דוברים את השפה. למעשה, בהרבה מהן קבלת האזרחות בכלל מותנית בויתור על כל הזכויות הסוציאליות (למשל אזרחות גרמנית). אני יכול להעיד על אנשים שקרובים אלי מאד שלא יכולים לעבור לכאן (גרמניה) כי למרות שיש להם אזרחות גרמנית, הם יצטרכו לממן את הביטוח הרפואי שלהם באופן מלא ללא שום תמיכה מהמדינה, וזה אומר תשלום אקסטרה של כ-300 או 400 יורו פר אדם בכל חודש. בניגוד לשמועות, הביטוח הרפואי פה יקר בטירוף, ועולה לפחות 250 יורו לכל מי שמעל לגיל 30 (אבל בתעסוקה נורמלית המעסיק משלם חצי מזה), וגרמניה היא דווקא אחת האופציות הטובות בכל הקשור לתנאי מחיה.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

בשורה התחתונה מסתמן שאלא אם אני מוכן להשקיע בביטקוין (לא), אין ממש אפשרות ריאלית לאזרח הקטן להוציא סכומים "קטנים" (כלומר פחות מכמה מיליונים טובים) מישראל. כנראה שאיאלץ להמשיך לסמוך על יכולות הניהול של ממשלתנו הנהדרת
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני לא חושב שזה נכון.
יש כל מיני אופציות משונות, שהן גם יותר בטוחות מביטקוין וגם יספקו לך את מה שאתה צריך. יכול להיות שאתה תצטרך לסמוך על חברים או אנשים אחרים, אבל זה כבר עניין שצריך לשקול באופן פרטני.
הנה אופציה off the top of my hat, שאין לי מושג אם היא חוקית: תעביר x כסף לחבר בחו"ל (עם או בלי אזרחות מקומית, לא נראה לי שזה משנה) שישים אותו בהשקעה כזו שהוא לא יכול לגעת בכסף במשך נגיד חמש שנים. אחרי חמש שנים הוא יכול למשוך את הכסף ולהעביר אליך, או וואטאבר. הסכנה היא כמובן שאותו חבר יחליט לדפוק אותך, אבל שוב - זה עניין של שיקול פרטני. לי יש חברים ומכרים שאני סומך עליהם ב-100% בעניינים כאלה.
יורם
קיבל.ה  101 לייקים

הפועל כתב: 14 פברואר 2023, 23:49 אמנם אני לא מבין כלום במניות וסומך בעיניים עצומות על ממשלתנו המופלאה, אבל באופן תיאורטי - אם יש לי סכום קטן שיושב בבנק, ואני רוצה להעביר אותו להשקעה סולידית במניות בחו"ל כך שלממשלה (הטובה מכולן!) שלנו לא תהיה שום אפשרות לחסום לי גישה לכסף הזה גם אם מחר השמיים נופלים (רק בגלל הגויים ימ"ש), יש דרך לעשות את זה בכלל?
חוץ מהשקעות נדל"ן
באוסלו ובהתנתקות גם רצית להעביר כסף לחו"ל? ולפי מה שהבנתי, לא צריך דרכון זר, קריפטו, ונדל"ן. פשוט פותחים חשבון בבנק מוכר בחו"ל, ועושים לשם העברה בנקאית. ניסית את זה?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אוסלו הביאה טונות של כספי משקיעים לארץ. הקואליציה הכהניסטית תבריח כספי משקיעים. לא הבנתי מה הבסיס להשוואה.
וכן, ניסיתי כמה פעמים לפתוח חשבונות ואי אפשר היה לפי כללי הבנק. הצלחתי רק כשהשתמשתי ב VPN, נתתי כתובת של קרובת משפחה בחו"ל ועברתי ואלידציה של עשרים דקות בוידאו שאני אכן בעל הדרכון הזר.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

יורם כתב: 16 פברואר 2023, 19:08 לפי מה שהבנתי, לא צריך דרכון זר, קריפטו, ונדל"ן. פשוט פותחים חשבון בבנק מוכר בחו"ל, ועושים לשם העברה בנקאית. ניסית את זה?
גם מנסיוני הצנוע, כל מה שצריך זה לפסוע לתוך סניף בנק, עם הדרכון שיש לך, ולבקש לפתוח חשבון.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
יורם
קיבל.ה  101 לייקים

its-sick כתב: 16 פברואר 2023, 19:58 אוסלו הביאה טונות של כספי משקיעים לארץ. הקואליציה הכהניסטית תבריח כספי משקיעים. לא הבנתי מה הבסיס להשוואה.
ברור. התגובה הקבועה של אנשי ימין לכל המחאה היא בסגנון "איפה הייתם באוסלו/בהתנתקות כשציבור שלם נרמס", למשל סמוטריץ' אמר זאת אתמול לראשי הבנקים. עכשיו הגיע שלב הקונטרה והפרודיות.
its-sick כתב: 16 פברואר 2023, 19:58 וכן, ניסיתי כמה פעמים לפתוח חשבונות ואי אפשר היה לפי כללי הבנק. הצלחתי רק כשהשתמשתי ב VPN, נתתי כתובת של קרובת משפחה בחו"ל ועברתי ואלידציה של עשרים דקות בוידאו שאני אכן בעל הדרכון הזר.
אני לא ניסיתי בעצמי, אלא רשמתי תשובה שקיבלתי מרו"ח שעושה זאת באופן קבוע. איזו סיבה יש לבנק בחו"ל לסרב לקבל כסף? אם כבר, יותר הגיוני שהבנק בארץ יקשה עליך, אבל הוא לא ממש יכול מנוע את זה ממך.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

להבנתי כולם מפחדים להסתבך בהלבנות הון. לדוגמא: סניפי הבנקים הישראלים באמריקה הסתבכו בהלבנות הון כשאיפשרו לאנשים מפוקפקים להעביר דרכם כספים.
שילמו מאות מיליוני דולרים בקנסות.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אולי לא יתנו לך לפתוח אונליין, אבל אם אתה נכנס פיזית לסניף אין סיבה שלא יתנו
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מניסיוני האישי (לפני כעשור, אבל אני לא רואה סיבה שזה יהיה אחרת בימינו) בגרמניה צריכים הוכחת תושבות מקומית בשביל לפתוח חשבון בנק - גם אם יש אזרחות מקומית או של האיחוד האירופי.
בשביל להשיג אישור כזה צריך להירשם בעיריה. טכנית אפשר לעשות את זה גם על ויזת תייר (צריך להתחיל איפשהו), אבל בכל מקרה צריך בעל דירה או משכיר ראשי שימלא טופס רשמי.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

זה כנראה שונה בכל מדינה. באוסטרליה אם באת לטייל כאן, אתה נכנס לסניף ופותח חשבון, ותוך חצי שעה יש לך כרטיס אשראי.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

אז אם אני מסכם נשמע שיש לי אופציה לנסוע *פיזית* לחו"ל במיוחד כדי לפתוח חשבון בנק, ואז להעביר אליו את השקלים שלי (בניכוי עמלות המרה למיניהן שאם אני מבין נכון זה קצת יותר מאחוז)
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הפועל כתב: 17 פברואר 2023, 03:11 אז אם אני מסכם נשמע שיש לי אופציה לנסוע *פיזית* לחו"ל במיוחד כדי לפתוח חשבון בנק, ואז להעביר אליו את השקלים שלי (בניכוי עמלות המרה למיניהן שאם אני מבין נכון זה קצת יותר מאחוז)
אני לא בטוח ב-100 אחוז. ייתכן שזה תלוי בסכום. אני יכול להעביר מליון שקל מחשבון בבנק בישראל לחשבון שלי בחו"ל, אבל ייתכן שהבנק לא עושה לי בעיה כי אני מוגדר כתושב אוסטרליה.
יכול להיות שצריך להראות משהו בשביל זה, ושאם מרכז חייך בישראל, הם יכולים להקשות. אבל אני לא יודע.
Kyahs
קיבל.ה  22 לייקים

זה תהליך מאוד פשוט להעביר כספים לברוקר זר כמו Interactive Brokers, ולקנות דרכו איזה ניירות ערך שתרצה.
רק שעדיין תצטרך חשבון בנק במדינה אחרת כדי למשוך אליו את הכספים ביום שתחליט לעשות זאת.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

Kyahs כתב: 17 פברואר 2023, 08:20 זה תהליך מאוד פשוט להעביר כספים לברוקר זר כמו Interactive Brokers, ולקנות דרכו איזה ניירות ערך שתרצה.
רק שעדיין תצטרך חשבון בנק במדינה אחרת כדי למשוך אליו את הכספים ביום שתחליט לעשות זאת.
אין מגבלת סכום? אני צריך לשלם עמלת המרה לדולרים גם אני מניח?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כשהורי אשתי עלו לארץ לפני כשבע שנים, לא יכולנו להעביר את החסכונות שלהם לארץ בגלל הביורוקרטיה של הלבנות הון. הבנק סירב לקבל העברה . העברנו מחו"ל כל פעם 9990 שקל (המון עמלות). גם שהם הביאו איתם מזומנים פיסית הלכתי כל פעם לבנק עם 9990 שקל...
אם לעולים שמקבלים אזרחות כל כך קשה להביא כסף לבנקים בארץ, קשה לי להאמין שלאחרים יותר קל.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

@הפועל אין לך איזה חבר אזרח זר שגר בחו"ל ואתה סומך עליו? באמת שיותר ויותר זו נראית כמו הדרך הכי פשוטה להשיג את מה שאתה רוצה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בילדותי, את אבא שלי רימה אח של אימי בהמון כסף, אדם רגיל חובש כיפה. זה מטופש לסמוך על אנשים אחרים עם הרבה כסף. זה אולי עובד 90% מהפעמים, אבל סיכון של 10% זה גם המון לאיבוד כל החסכונות שלך.
לדעתי צריך לסמוך רק על עסקים גדולים תחת רגולציה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

סבבה, ואני לעומת זאת עשיתי משהו דומה עם חברה (friend, לא company) כאן ולא היו שום בעיות. אין ספק שזה סיכון כפי שכתבתי, אבל זה כאמור תלוי במידת הקרבה שלך לאדם. אם אתה באמת רוצה להעביר כספים לחו"ל חשוב לשקול ולחשוב על כל אופציה.

ועוד הערה: אם יש אופציה דרך בנק בוודאי שזה עדיף. פשוט עד עכשיו כולם רק מערימים על זה קשיים, אז אני מנסה להצביע על אפשרות אחרת. זה הכל.
Kyahs
קיבל.ה  22 לייקים

הפועל כתב:
Kyahs כתב: 17 פברואר 2023, 08:20 זה תהליך מאוד פשוט להעביר כספים לברוקר זר כמו Interactive Brokers, ולקנות דרכו איזה ניירות ערך שתרצה.
אין מגבלת סכום? אני צריך לשלם עמלת המרה לדולרים גם אני מניח?
ספציפית במקרה של אינטראקטיב ברוקרס, אפשר להעביר אליהם ש''ח ולהמיר דרכם בעמלה אפסית.
אני לא בטוח לגבי מגבלה, אבל אם אני לא טועה יש סף מינימום של העברת כספים לחו״ל שמעליו נדרשת חובת דיווח למס הכנסה (שזה כנראה תקף בכל מקרה לאיזו דרך שתבחר לעשות את זה).

אני לא מומחה בנושא, אז לקחת את כל מה שאני כותב בערבון מוגבל.
אני ממליץ לך לבדוק גם בפורום הסולידית וגם בקבוצות פייסבוק כמו "נינג'ה פיננסית", שם בטוח דנו בנושא הזה אנשים עם יותר נסיון ממני.
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

למיטב ידיעתי יש אפשרות לפתוח חשבון בנק באוסטריה, מבלי להיות אזרח או תושב המקום.
מה זה אומר בפועל, הייתי בודק עם מספר סניפים במקום.
יש עוד מדינות באירופה, בהן האפשרות קיימת..
הפוסט קיבל לייק אחדהפועל
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

בלומי האדום כתב: 17 פברואר 2023, 15:54 למיטב ידיעתי יש אפשרות לפתוח חשבון בנק באוסטריה, מבלי להיות אזרח או תושב המקום.
מה זה אומר בפועל, הייתי בודק עם מספר סניפים במקום.
יש עוד מדינות באירופה, בהן האפשרות קיימת..
מתי אתה בא להתארח באינסברוק?

אני ניגשתי לבנק עם אישור תושבות מהעירייה, שהשגתי אחרי שהיה לי חוזה חתום.
אזרח האיחוד, אבל זה לא משנה.
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
הפוסט קיבל לייק אחדporthos
סמל אישי של משתמש
porthos
קיבל.ה  54 לייקים

גם באיטליה בערך אותו הסיפור, מאוד קשה לפתוח חשבון בנק אם אתה לא תושב המקום או לפחות מתגורר בו עם מעמד כלשהו.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אשתי ואני העברנו כמעט את כל קרנות ההשתלמות למדד S&P. כמעט, כי מתברר שלאטשולר שחם הדפוקים אין מסלול כזה. צריך עכשיו להעביר הקרנות משם לבית השקעות אחר.
את המזומנים בבנק העברנו לדולרים, אבל עדיין לא מצליחים לפתוח חשבון באינטראקטיב ברוקרס כי הם אומרים שאין להם איך לוודא את הכתובת שלנו. צילמנו ספח ת"ז ולא עבר.

הבעיה האמיתית היא הפנסיה, שם יש הרבה יותר כסף. משום מה יש אזהרה שמי שעובר ממסלול כללי לכל מסלול אחר לא יכול לחזור אליו לעולם.
לא מצאתי בשום מקום הסבר לדבר הזה. ויתרתי בזמנו על סוכן ביטוח לפנסיה בשביל לקבל מהפנסיה עמלות אפסיות (אני נדהם כמה הן נמוכות), אז אין לי את מי לשאול.
מה מיוחד במסלול הכללי? מישהו יודע האם במסלול כללי יש אג"ח ממשלה בריבית מועדפת לקרנות פנסיה?
لا إله
פישונט
קיבל.ה  1019 לייקים

its-sick כתב:אשתי ואני העברנו כמעט את כל קרנות ההשתלמות למדד S&P. כמעט, כי מתברר שלאטשולר שחם הדפוקים אין מסלול כזה. צריך עכשיו להעביר הקרנות משם לבית השקעות אחר.
את המזומנים בבנק העברנו לדולרים, אבל עדיין לא מצליחים לפתוח חשבון באינטראקטיב ברוקרס כי הם אומרים שאין להם איך לוודא את הכתובת שלנו. צילמנו ספח ת"ז ולא עבר.

הבעיה האמיתית היא הפנסיה, שם יש הרבה יותר כסף. משום מה יש אזהרה שמי שעובר ממסלול כללי לכל מסלול אחר לא יכול לחזור אליו לעולם.
לא מצאתי בשום מקום הסבר לדבר הזה. ויתרתי בזמנו על סוכן ביטוח לפנסיה בשביל לקבל מהפנסיה עמלות אפסיות (אני נדהם כמה הן נמוכות), אז אין לי את מי לשאול.
מה מיוחד במסלול הכללי? מישהו יודע האם במסלול כללי יש אג"ח ממשלה בריבית מועדפת לקרנות פנסיה?
לגבי הסיפא, ניסיתי להסתכל במדיניות השקעה באתר? אמור להיות רשום
bigi37
קיבל.ה  14 לייקים

its-sick כתב: 28 פברואר 2023, 12:09 אשתי ואני העברנו כמעט את כל קרנות ההשתלמות למדד S&P. כמעט, כי מתברר שלאטשולר שחם הדפוקים אין מסלול כזה. צריך עכשיו להעביר הקרנות משם לבית השקעות אחר.

למיטב הבנתי, המסלולים הכלליים נסגרו להצטרפות ב-2016 בגלל מעבר למסלולים דיפולטיים תלויי גיל, שנועדו בגדול למקסם רווחים של חוסכים צעירים ולא לסכן כספים של חוסכים מבוגרים (https://www.ynet.co.il/articles/0,7340, ... 14,00.html).
לא מזמן היה שינוי וכבר אין אג"ח מיועדות בכלל, אבל המדינה כן מבטיחה תשואה מסוימת בתור מנגנון חלופי. בכל אופן, בהקשר הזה אין הבדל בין המסלולים השונים (כן יש הבדל בין פנסיה מקיפה לפנסיה כללית, אגב, וכשאתה אומר "פנסיה" אני מניח שאתה מתכוון ל"פנסיה מקיפה").
אם אתה רוצה לקבל תשובה מהימנה ומקיפה יותר, אני ממליץ לשאול בפורום "הסולידית".
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

פישונט כתב: 28 פברואר 2023, 18:08
its-sick כתב:אשתי ואני העברנו כמעט את כל קרנות ההשתלמות למדד S&P. כמעט, כי מתברר שלאטשולר שחם הדפוקים אין מסלול כזה. צריך עכשיו להעביר הקרנות משם לבית השקעות אחר.

לגבי הסיפא, ניסיתי להסתכל במדיניות השקעה באתר? אמור להיות רשום
יש מדיניות השקעה במסלולים האחרים, לא בשלי (כללי).
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

דעה | דברים שלמדתי כבנקאי שוויצרי על הוצאת כספים מישראל

https://www.themarker.com/blogs/2023-02 ... 7640597781
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תמונה

זה פוסט ששמתי באשכול פוליטי. העתקתי לפה בשביל שם חברת ההשקעות.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

סליחה על הבורות, אבל מישהו יכול להרחיב בכמה מילים על אינטראקטיב ברוקרס?
פשוט פותחים שם חשבון, מעבירים לשם כסף ומשקיעים דרכם בפחות עמלות?
איך האמינות והמהימנות?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה