ממשלת נתניהו (ימין על מלא) השישית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

De Niro כתב: 09 מאי 2023, 15:16
teknoboy כתב:אני רק ניסיתי להגיד שלדעתי בוז'י, לפיד וגנץ - שלושתם משרתים את אותם אינטרסים (גנץ הוא היחיד שעושה את זה, אולי, כי הוא "תמים". שני האחרים עבדו בזה כל החיים).
יכול להיות.עדיין שני מנהיגים של מפלגת העבודה עם עמדות מאד יוניות כשלו אלקטורלית וזה מבלי להזכיר את ההעלמות של מרצ.למרצ ב-92' היו 10 מנדטים.למפלגת העבודה 44 מנדטים. מה המצב היום כולנו יודעים.
אתה לא צריך להסביר לי על המגמות של בחירות בישראל.
הבנתי את זה מזמן, קיבלתי מסקנות, ואפילו נקטתי צעדים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

היה אפשר לייצר אלטרנטיבה לתקנות המטומטמות של הכיבוש תוך פתיחה של משא ומתן עם הרשות הפלסטינית, והכנסה של חדש-תעל לממשלה. היה אפשר לנסות לפעול מול הדבר הזה ולא פשוט לנסות לשכנע את המפלגות הערביות להצביע על המשך הכיבוש. מטרתן של התנועות והמפלגות האלה ("השמאל הציוני") הוא לשמר את המצב הקיים ואת הכיבוש (ויחד איתו את הצבא והתעשיות הבטחוניות, ואחיהן ההייטק בישראל) ולכן הן לא שקלו בכלל דרך פעולה מעשית אחרת אלא פשוט פירקו את הממשלה, גם אם כלפי חוץ הן מצהירות אחרת. מה שמצחיק זה שיש להן גם את החוצפה לבוא לערבים בטענות... זה הכי מנותק מהמציאות שיש, אפילו בשגעת שכאן.
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

חדש תעל בלד הם אלו ששיתפו פעולה עם הליכוד בכנסת הקודמת , טענו שהם אופוזיציה לממשלה עוד בערב השבעתה בכנסת , ותמכו בהפלת הממשלה , כן?
משא ומתן עם הרשות לא היה רלוונטי בעיני גורמים רבים בקואליציה של הכנסת הקודמת.

נערך לאחרונה על ידי De Niro ב 09 מאי 2023, 16:05, נערך פעם 1 בסך הכל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האדום הצורר כתב: 09 מאי 2023, 16:02 היה אפשר לייצר אלטרנטיבה לתקנות המטומטמות של הכיבוש תוך פתיחה של משא ומתן עם הרשות הפלסטינית, והכנסה של חדש-תעל לממשלה. היה אפשר לנסות לפעול מול הדבר הזה ולא פשוט לנסות לשכנע את המפלגות הערביות להצביע על המשך הכיבוש. מטרתן של התנועות והמפלגות האלה ("השמאל הציוני") הוא לשמר את המצב הקיים ואת הכיבוש (ויחד איתו את הצבא והתעשיות הבטחוניות, ואחיהן ההייטק בישראל) ולכן הן לא שקלו בכלל דרך פעולה מעשית אחרת אלא פשוט פירקו את הממשלה, גם אם כלפי חוץ הן מצהירות אחרת. מה שמצחיק זה שיש להן גם את החוצפה לבוא לערבים בטענות... זה הכי מנותק מהמציאות שיש, אפילו בשגעת שכאן.
אבל לא היה אפשר, היה לך ראש ממשלה ועוד עשרה מנדטים שלא היו מקבלים את זה.

יש לך רב ברור בעם שתומך בכיבוש, זה המצב הקיים וכל הצבעה נקודתית על תקנה כזו או אחרת לא תשנה את זה
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

אין באמת רוב בעד הכיבוש.
גם רוב הליכודניקים המפגרים תומכים בפתרון שתי המדינות ברובם וסתם מצביעים דווקא כי זו כל המהות שלהם, וברור שמצביעי לפיד וגנץ(רובם), גם מרצ והעבודה תמכים בפתרון שתי המדינות.
חבר של ארי שמאי מפארק וולפסון בחולון
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

יש עדיין רוב בעם שתומך בסיום הסכסוך, אבל נציגיו הנבחרים לא מספיק אמיצים.
למעשה , צריך ראש ממשלה אמיץ אחד.
לרוב זה מספיק כדי לסחוף אחריו את האחרים.
מאידך , לא בטוח שזה היה מצליח ולאוו דווקא באשמת ישראל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

De Niro כתב: 09 מאי 2023, 16:42 יש עדיין רוב בעם שתומך בסיום הסכסוך, אבל נציגיו הנבחרים לא מספיק אמיצים.
סרק סרק סרק, כמו שאומרים :meh:
(ואני לא ממעריצי רבין\פרס\אוסלו)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדילד בן 6
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ילד בן 6 כתב: 09 מאי 2023, 16:28 אין באמת רוב בעד הכיבוש.
גם רוב הליכודניקים המפגרים תומכים בפתרון שתי המדינות ברובם וסתם מצביעים דווקא כי זו כל המהות שלהם, וברור שמצביעי לפיד וגנץ(רובם), גם מרצ והעבודה תמכים בפתרון שתי המדינות.
99.9% מהיהודים בישראל תומכים בעליונות יהודית במרחב, חלקם יותר נחמדים ונדיבים לפלסטינים, חלקם הרבה פחות.
עד שלא יפורק המשטר הזה, שפירושו מעבר לדמוקרטיה וויתור על רעיון המדינה היהודית, לא יהיה שקט.
כל הדיבורים על 'כיבוש' ממסגרים את המציאות בצורה שגויה, ודוחים את ההתמודדות עם המציאות.
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

teknoboy כתב: 09 מאי 2023, 16:44
De Niro כתב: 09 מאי 2023, 16:42 יש עדיין רוב בעם שתומך בסיום הסכסוך, אבל נציגיו הנבחרים לא מספיק אמיצים.
סרק סרק סרק, כמו שאומרים :meh:
(ואני לא ממעריצי רבין\פרס\אוסלו)
אגב לא באמת אמרו סרק סרק.
זו קונספירציה שהנאצי הסגול הפיץ דרך הסמרטוט עד המדינה פילבר.

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3659704
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 מאי 2023, 16:49
99.9% מהיהודים בישראל תומכים בעליונות יהודית במרחב, חלקם יותר נחמדים ונדיבים לפלסטינים, חלקם הרבה פחות.
עד שלא יפורק המשטר הזה, שפירושו מעבר לדמוקרטיה וויתור על רעיון המדינה היהודית, לא יהיה שקט.
כל הדיבורים על 'כיבוש' ממסגרים את המציאות בצורה שגויה, ודוחים את ההתמודדות עם המציאות.
אתה מדבר על מה? מדינה דו-לאומית?
ואם כן, באיזו קונסטלציה?
על כל השטח (ישראל והשטחים) או מדינה דו-לאומית בישראל ומדינה פלסטינית בשטחים?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ילד בן 6 כתב: 09 מאי 2023, 16:54
אדום מטלי כתב: 09 מאי 2023, 16:49
אתה מדבר על מה? מדינה דו-לאומית?
ואם כן, באיזו קונסטלציה?
על כל השטח (ישראל והשטחים) או מדינה דו-לאומית בישראל ומדינה פלסטינית בשטחים?
אני רואה שאתה יחסית חדש כאן...
אני מדבר על שוויון זכויות מלא לכל התושבים בין הירדן לים, ללא הבדל דת, מין, או אתנוס. כולל כל האנשים שסילקנו מכאן כדי ליצור עלינות יהודית, באם הם רוצים לחזור למולדתם. ,פיצוי של מי שנפגע משוד האדמות והנכבה. הפתרון הטכני עצמו פחות חשוב בעיני, למרות שיש לי דעה בעניין, אבל הוא צריך לכסות את כל הנקודות לעיל.
הפוסט קיבל לייק אחדSickleCell
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

אני יודע על מה אתה מדבר.
מה זאת אומרת הפתרון הטכני פחות חשוב? מה הצעדים הפרקטים בעולם האמיתי ולא באידאליה אוטופית.

מדינה דו-לאומית? מה?

ומה זאת אומרת שיבת כל הפליטים?
ניחא מדינה דו-לאומית במצב הנוכחי, אבל בנוסף שיבה של כל הפליטים?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ילד בן 6 כתב: 09 מאי 2023, 17:16 אני יודע על מה אתה מדבר.
מה זאת אומרת הפתרון הטכני פחות חשוב? מה הצעדים הפרקטים בעולם האמיתי ולא באידאליה אוטופית.

מדינה דו-לאומית? מה?

ומה זאת אומרת שיבת כל הפליטים?
ניחא מדינה דו-לאומית במצב הנוכחי, אבל בנוסף שיבה של כל הפליטים?
שיבת כל מי שגירשנו מפלסטין ומשפחתו, באם הם רוצים בכך.

מבחינתי מדינה דמוקרטית אחת בין הים לירדן.
אני מכיר הצעות אחרות. ככל שזה מוסכם על כולם ומכיל את כל מה שרשמתי, זה גם בסדר. מה שלא יכלול את הרשימה הזו, לא יכול לעבוד לאורך זמן, ואני מקווה שהפלסטינים לא יפלו שוב למלכודות כמו באוסלו.
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

וזה בפועל מדינה דו-לאומית.
ואיך זה בדיוק יתנהל עם הצבא של אותה מדינה ומה לא?
ומה עם השכנים של ישראל במרחב וספציפית עם ירדן שיש בה רוב פלסטיני ברור, מה יקרה לירדן אחרי כזה מהלך?
אני כבר לא מדבר על שלוחות של איראן בלבנון וסוריה אפילו.

בכללי יש תקדים למדינה דו-לאומית שבה פרוייקט כזה עבד ולא שחטו אחד את השני אחרי כמה שנים?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

D&3 כתב: 09 מאי 2023, 16:09
האדום הצורר כתב: 09 מאי 2023, 16:02 היה אפשר לייצר אלטרנטיבה לתקנות המטומטמות של הכיבוש תוך פתיחה של משא ומתן עם הרשות הפלסטינית, והכנסה של חדש-תעל לממשלה. היה אפשר לנסות לפעול מול הדבר הזה ולא פשוט לנסות לשכנע את המפלגות הערביות להצביע על המשך הכיבוש. מטרתן של התנועות והמפלגות האלה ("השמאל הציוני") הוא לשמר את המצב הקיים ואת הכיבוש (ויחד איתו את הצבא והתעשיות הבטחוניות, ואחיהן ההייטק בישראל) ולכן הן לא שקלו בכלל דרך פעולה מעשית אחרת אלא פשוט פירקו את הממשלה, גם אם כלפי חוץ הן מצהירות אחרת. מה שמצחיק זה שיש להן גם את החוצפה לבוא לערבים בטענות... זה הכי מנותק מהמציאות שיש, אפילו בשגעת שכאן.
אבל לא היה אפשר, היה לך ראש ממשלה ועוד עשרה מנדטים שלא היו מקבלים את זה.

יש לך רב ברור בעם שתומך בכיבוש, זה המצב הקיים וכל הצבעה נקודתית על תקנה כזו או אחרת לא תשנה את זה
היה רוב של 61 מנדטים גם בלי בנט. בכל אופן הבעיה היא אצל היהודים שתופסים נוכחות ערבים במוקדי קבלת החלטות כמשהו שלא מתקבל על הדעת (כולל השמאלנים ממרצ והעבודה) ולא בערבים שלא מעוניינים להנציח את המצב הזה ואת העליונות היהודית במרחב, בנקודת הזמן בה אנחנו נמצאים.
אינתי עומרי, הפועל.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ילד בן 6 כתב: 09 מאי 2023, 18:06 וזה בפועל מדינה דו-לאומית.
ומה עם השכנים של ישראל במרחב וספציפית עם ירדן שיש בה רוב פלסטיני ברור, מה יקרה לירדן אחרי כזה מהלך?

בכללי יש תקדים למדינה דו-לאומית שבה פרוייקט כזה עבד ולא שחטו אחד את השני אחרי כמה שנים?
השאלות שלך לא לגמרי מובנות.
בהנחה ששתי הקבוצות מסכימות שזה הפתרון ורוצות בו, ויוצרות מנגנונים ראויים לדמוקרטיה ופיצוי צודק, כמו ועדות האמת והפיוס בדרום אפריקה, איפה אתה רואה בעיה?
מה העניין עם הצבא?
איך ירדן קשורה לזה?
מה הבעיה עם איראן, לבנון, סוריה?
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 מאי 2023, 18:20

בהנחה ששתי הקבוצות מסכימות שזה הפתרון ורוצות בו, ויוצרות מנגנונים ראויים לדמוקרטיה ופיצוי צודק, כמו ועדות האמת והפיוס בדרום אפריקה, איפה אתה רואה בעיה?
מה העניין עם הצבא?
איך ירדן קשורה לזה?
איך יגיבו הפלסטינים בירדן שהם רוב ברור שם כשהם רואים שקמה כאן מדינה דו-לאומית עם זכויות מלאות בזמן שעליהם שולט מלך שמגיע ממיעוט שולי? הם יישבו בשקט?

אין בעיה עם לבנון וסוריה, יש בעיה עם איראן שמשתמשת בהן כפרוקסי ודה פקטו עושה שם כמעט מה שבא להם ולולא רוסיה וקצת טורקיה היו שולטים בסוריה.
אתה באמת חושב שמה? שאיראן לא היו מנסים להכנס גם לכאן? מי היה מונע את זה מהם? איך יעבדו מנגנוני הביטחון של ישראל-פלסטין הדו-לאומית בדיוק?

ושוב אני שואל, יש תקדים למדינה דו-לאומית שהחזיקה יותר מכמה שנים לפני שהתחילו שחיטות הדדיות?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ילד בן 6 כתב: 09 מאי 2023, 18:35

מה העניין עם הצבא?
איך ירדן קשורה לזה?
איך יגיבו הפלסטינים בירדן שהם רוב ברור שם כשהם רואים שקמה כאן מדינה דו-לאומית עם זכויות מלאות בזמן שעליהם שולט מלך שמגיע ממיעוט שולי? הם יישבו בשקט?

אין בעיה עם לבנון וסוריה, יש בעיה עם איראן שמשתמשת בהן כפרוקסי ודה פקטו עושה שם כמעט מה שבא להם ולולא רוסיה וקצת טורקיה היו שולטים בסוריה.
אתה באמת חושב שמה? שאיראן לא היו מנסים להכנס גם לכאן? מי היה מונע את זה מהם? איך יעבדו מנגנוני הביטחון של ישראל-פלסטין הדו-לאומית בדיוק?

ושוב אני שואל, יש תקדים למדינה דו-לאומית שהחזיקה יותר מכמה שנים לפני שהתחילו שחיטות הדדיות?
עדיין לא הבנתי מה הבעיה עם ירדן. אשמח אם תסביר.

לגבי האיראנים, אני מציע לא להיכנס לזה, ומציע ללמוד על השלטון שם, האינטרסים שלו והפעילות שלו קצת יותר לעומק, ולא דרך מקורות פוליטיים בישראל בהם הפרופגנדה והבורות שולטים ללא מצרים (אשמח להפנות למה שאני מכיר). שוב, לא אמור לאתגר מדינה שמכירה ומפצה את הפלסטינים על העוולות שנעשו להם. אם רוצים לדון על איראן זה לאשכול חדש.

לגבי לאום - אני לא פריק של לאומים ככלל, אבל אם מתעקשים על הלאומיות של כל קבוצה, שתי הקבוצות האלה יאלצו להסתדר ביחד כי אין להם שום ברירה אחרת. הן בכל מקרה חיות גם עכשיו על אותה חלקת אדמה, והאינטרס של האנשים הוא לחיות טוב.
אני יכול לחשוב על שוויץ, על בלגיה. אבל הרי מי מחפש להגיד למה לא, תמיד ימצא הבדלים.
הפוסט קיבל לייק אחדSickleCell
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

אגב לגבי חד"ש ושאר המפלגות ברשימה אין לי מושג כבר מה הם רוצים אבל העמדה של בל"ד זה לא מדינה דו-לאומית על כל השטח, אלא מדינה דו-לאומית כאן ומדינה פלסטינית בשטחים(הגון מאד כמובן).

אפילו אתה לא היית יכול לשתף איתם פעולה אז אתה מצפה מה? שהממשלה הקודמת תוכל לשתף איתם פעולה? אפילו אתה לא בר-שיח מבחינתם.
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 מאי 2023, 19:19

מה העניין עם הצבא?
איך ירדן קשורה לזה?

לגבי האיראנים, אני מציע לא להיכנס לזה, ומציע ללמוד על השלטון שם, האינטרסים שלו והפעילות שלו קצת יותר לעומק, ולא דרך מקורות פוליטיים בישראל בהם הפרופגנדה והבורות שולטים ללא מצרים (אשמח להפנות למה שאני מכיר). שוב, לא אמור לאתגר מדינה שמכירה ומפצה את הפלסטינים על העוולות שנעשו להם. אם רוצים לדון על איראן זה לאשכול חדש.

לגבי לאום - אני לא פריק של לאומים ככלל, אבל אם מתעקשים על הלאומיות של כל קבוצה, שתי הקבוצות האלה יאלצו להסתדר ביחד כי אין להם שום ברירה אחרת. הן בכל מקרה חיות גם עכשיו על אותה חלקת אדמה, והאינטרס של האנשים הוא לחיות טוב.
אני יכול לחשוב על שוויץ, על בלגיה. אבל הרי מי מחפש להגיד למה לא, תמיד ימצא הבדלים.
מה זאת אומרת מה הבעיה עם ירדן? אתה חושב שהפלסטינים שם יקבל בשלווה שליטה של מלך עליהם בזמן שכאן לפלסטינים יש מדינה דו-לאומית עם זכויות מלאות בכל השטח? הם לא ידרשו להצטרף למדינת ישראל-פלסטין בצדק? או בסנריו אחר יתקוממו נגד השלטון שם במדינה שהגבול שלה עם עירק והשליטה הגוברת של איראן במרחב קריטית לצורכי הבטחון של ישראל-פלסטין העתידית?

מה זאת אומרת לא להסתמך על פרופגנדה מערבית נגד איראן? הם לא פלשו לסוריה? הם לא בפועל פלשו גם ללבנון? הם לא מנסים לעשות את זה גם בעירק או כבר הצליחו חלקית? מה קורה בתימן?
אגב זו לא רק אירן, גם על ערב הסעודית אין מה לסמוך בהקשרים האלה.

אני שואל ברצינות איך מנגנוני הביטחון של ישראל-פלסטין יעבדו בדיוק מול כל הדברים האלה.

ובכללי מי מבטיח ליהודים כאן שברגע שאין להם מנגנוני בטחון משלהם(צבא, מוסד, שבכ וכו') שלא ישחטו אותם? הם אמורים לסמוך על הפלסטינים אחרי מאה שנות סכסוך ואחרי פרעות תרפ"ט וכו' ולאור העובדה שרוב הפלסטינים הם מוסלמים סונים ולא טכנוקרטים כמו אבו-מאזן?

לי אישית לא באמת משנה, המקום הזה לא באמת חשוב לי, אבל איך יהודי שרוצה לחיות כאן יודע שהוא באמת יוכל לחיות כאן בכזה מצב?
ארז שדה
קיבל.ה  630 לייקים

ילד בן 6 כתב: 09 מאי 2023, 19:34
אדום מטלי כתב: 09 מאי 2023, 19:19

מה זאת אומרת מה הבעיה עם ירדן? אתה חושב שהפלסטינים שם יקבל בשלווה שליטה של מלך עליהם בזמן שכאן לפלסטינים יש מדינה דו-לאומית עם זכויות מלאות בכל השטח? הם לא ידרשו להצטרף למדינת ישראל-פלסטין בצדק? או בסנריו אחר יתקוממו נגד השלטון שם במדינה שהגבול שלה עם עירק והשליטה הגוברת של איראן במרחב קריטית לצורכי הבטחון של ישראל-פלסטין העתידית?

מה זאת אומרת לא להסתמך על פרופגנדה מערבית נגד איראן? הם לא פלשו לסוריה? הם לא בפועל פלשו גם ללבנון? הם לא מנסים לעשות את זה גם בעירק או כבר הצליחו חלקית? מה קורה בתימן?
אגב זו לא רק אירן, גם על ערב הסעודית אין מה לסמוך בהקשרים האלה.

אני שואל ברצינות איך מנגנוני הביטחון של ישראל-פלסטין יעבדו בדיוק מול כל הדברים האלה.

ובכללי מי מבטיח ליהודים כאן שברגע שאין להם מנגנוני בטחון משלהם(צבא, מוסד, שבכ וכו') שלא ישחטו אותם? הם אמורים לסמוך על הפלסטינים אחרי מאה שנות סכסוך ואחרי פרעות תרפ"ט וכו' ולאור העובדה שרוב הפלסטינים הם מוסלמים סונים ולא טכנוקרטים כמו אבו-מאזן?

לי אישית לא באמת משנה, המקום הזה לא באמת חשוב לי, אבל איך יהודי שרוצה לחיות כאן יודע שהוא באמת יוכל לחיות כאן בכזה מצב?
למה המקום הזה לא חשוב לך ? אתה לא חי כאן?
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

כמו שאני חי כאן אני יכול גם לא לחיות כאן לא?
ארז שדה
קיבל.ה  630 לייקים

ילד בן 6 כתב: 09 מאי 2023, 20:19 כמו שאני חי כאן אני יכול גם לא לחיות כאן לא?
אתה יכול לחיות איפה שאתה רוצה, יש לך אישור :) , אני מקווה שאם תבחר להמשיך לחיות כאן ולמי שכן חי כאן יהיו חיים טובים ושלווים מתישהו.
דרך אגב למה ילד בן 6? סתם סקרן זה כינוי לא סטנדרטי.
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

ארז שדה כתב: 09 מאי 2023, 20:35
אתה יכול לחיות איפה שאתה רוצה, יש לך אישור :) , אני מקווה שאם תבחר להמשיך לחיות כאן ולמי שכן חי כאן יהיו חיים טובים ושלווים מתישהו.
תשובה לגבי הניק אפשר לקבל גם מארי שמאי :sh-grin:
ארז שדה
קיבל.ה  630 לייקים

ילד בן 6 כתב: 09 מאי 2023, 20:49
ארז שדה כתב: 09 מאי 2023, 20:35
תשובה לגבי הניק אפשר לקבל גם מארי שמאי :sh-grin:
אין לי קשר איתו
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ילד בן 6,
פלסטין נמצאת במזרח התיכון. פלסטין/ישראל לא תפתור בעיות איומות בתימן, בעיות שיצוצו בירדן, בסוריה או בלבנון.
קשה לי מאד לראות איך כינון מדינה דמוקרטית, שמפצה את הפלסטינים על העוולות שעוללנו להם, מחמירה את המצב באזור, ולא להיפך.
גם אם יקרה, המדינה תתייחס לכך בכלים שיהיו לה, בהתאם לאינטרסים שלה ובאופן הגון כיאה למדינה דמוקרטית (אם אתה רוצה, תן דוגמא קונקרטית לדיון, ולא הפחדות שנועדו לשמר את המצב הקיים. כאלה כאמור היו לנו מספיק בדרום אפריקה, או כל מקום שקבוצה קולוניאלית לא רצתה לוותר על הפריוולגיות שלה).
בכל מקרה, שום קנאה של ירדני או סורי לא מצדיקה את המשך העוולות שישראל מעוללת לפלסטינים.
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

עזוב את זה שאתה פוטר הכל ב"יהיה בסדר" והכל הפחדות ואיומים.
אבל מי דיבר על תימן, סוריה, עירק וכו' בהקשר הזה למען יהוה?
אתה טענת שעושים לאירן עוול או וואטבר, אני שאלתי אותך איזה עוול ואיזו פרופגנדה ושטיפת מח והאם אירן לא פלשו לכל המקומות האלה, זה הכל.

ומה זה קנאה של ירדני? זו מדינה עם כמות פסיכית של פלסטינים - לפני ההערכות בין 43-63 אחוזים מהאכו' שם ממוצא פלסטיני ותחת שליטה של מלך שמייצג מיעוט במדינה.
כשבין השאר יש שם איזה 3 מיליון פליטים פלסטינים ואתה רוצה להקים כאן מדינה דו-לאומית עם זכות שיבה ל*פלסטינים*
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ילד בן 6 כתב: 10 מאי 2023, 03:01 עזוב את זה שאתה פוטר הכל ב"יהיה בסדר" והכל הפחדות ואיומים.
אבל מי דיבר על תימן, סוריה, עירק וכו' בהקשר הזה למען יהוה?
אתה טענת שעושים לאירן עוול או וואטבר, אני שאלתי אותך איזה עוול ואיזו פרופגנדה ושטיפת מח והאם אירן לא פלשו לכל המקומות האלה, זה הכל.

ומה זה קנאה של ירדני? זו מדינה עם כמות פסיכית של פלסטינים - לפני ההערכות בין 43-63 אחוזים מהאכו' שם ממוצא פלסטיני ותחת שליטה של מלך שמייצג מיעוט במדינה.
כשבין השאר יש שם איזה 3 מיליון פליטים פלסטינים ואתה רוצה להקים כאן מדינה דו-לאומית עם זכות שיבה ל*פלסטינים*
אני אמרתי "יהיה בסדר"?
אני אמרתי שעושים לאירן עוול?

תגיד, מה קורה שם?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לכל תומכי "השמאל הציוני" בפורום, חובת קריאה.
אורלי נוי, כתיבה מענגת כמו תמיד (עד כמה שאפשר להתנעג ביום ארור שכזה), אז גם מי שלא תומך בשמאל ציוני יהנה לקרוא את זה.

תגובתו של יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד, היא כמעט פרודיה על "תגובה של יאיר לפיד", עד שעולה חשש שהאיש אפילו לא טרח לנסח אותה בעצמו, אלא הטיל את המשימה על צ'אט GPT. "מחזק את כוחות הביטחון על המבצע נגד הגא"פ בעזה. ארגוני הטרור ברצועה יודעים הבוקר שקהיליית המודיעין וכוחות הביטחון עוקבים אחרי כל צעד שלהם והחשבון איתם ייסגר. תגובה ישראלית תקיפה במקום ובזמן שטוב לנו, היא הדרך להתמודד מול הטרור מעזה. נגבה כל פעילות מבצעית למען הגנה על תושבי הדרום".
כל משפט בהודעה הזו הוא מופת של עצלות מחשבתית ושל אחיזת עיניים....

ההתפרקות המוחלטת הזו של האופוזיציה איננה רק תועבה מוסרית, אלא גם איוולת פוליטית ממדרגה ראשונה. המרכז-שמאל היהודי לימד את הימין פעם אחר פעם שהדרך הטובה ביותר לשתק אותו כליל היא לחרחר מלחמה, שהרי אז "אין קואליציה ואין אופוזיציה". פחות מ-24 שעות מאז פתיחת שערי הגיהינום על עזה, נתניהו כבר מתחיל לקטוף את הפירות: עוצמה יהודית הודיעו שישובו להצביע עם הממשלה, ואנשי המחאה הודיעו שהם מבטלים את ההפגנה שהיתה אמורה להתקיים היום מול ועידת הביטחון בירושלים.
הטרגדיה של מחנה המרכז-שמאל היהודי בישראל היא לא רק שאינו יודע להנהיג, אלא שהוא גם לא יודע איך להיות אופוזיציה.

כל עוד הדם הפלסטיני יהיה הדבק המאחד שלנו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מי שמפריע לו הקטע של מדינה "דו-לאומית" (לא בטוח שאני מבין מה זה, למען האמת) שיחליף את זה פשוט ל"מדינה רגילה", מדינה כמו כל המדינות, מדינה שבה לכל אחד יש קול אחד
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

teknoboy כתב: 10 מאי 2023, 12:35 מי שמפריע לו הקטע של מדינה "דו-לאומית" (לא בטוח שאני מבין מה זה, למען האמת) שיחליף את זה פשוט ל"מדינה רגילה", מדינה כמו כל המדינות, מדינה שבה לכל אחד יש קול אחד

לא חושב שמפריע לבן אדם הסביר מדינה רגילה עם קול לכל אחד, לי בטח שלא.
זה יותר הקטע הזניח הזה שאתה חי כאן לצד אנשים שרובם דתיים, שיש לך סכסוך איתם ועל הדרך אתה מוקף בעוד דתיים שיש לך סכסוך איתם וזה קצת פיצקל'ה סכנה שישחטו את כל היהודים פה ברגע שלא יהיו להם גופי בטחון אמצעים משלהם.

Saying that - אני אשמח שישחטו כאן את כולם.
מיהודים ועד ערבים + יורידו על הר הבית, הכותל, מערת המכפלה וכו' אטום כי הכל פה מפגר בצורה לא מרגשת :)

אבל אני זה לא כולם ויש פה כמה יהודים שבצדק חוששים שישחטו אותם ואת המשפחות שלהם ביום שישראל תהפוך למדינת כל אזרחיה אז אני לא מבין מה הבעיה עם פתרון שתי המדינות עם פיצוי לפלסטינים ואם חלק מהפליטים רוצים לחזור שיחזרו למדינת פלסטין, אבל זה אני.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ילד בן 6 כתב: 10 מאי 2023, 13:06
teknoboy כתב: 10 מאי 2023, 12:35 מי שמפריע לו הקטע של מדינה "דו-לאומית" (לא בטוח שאני מבין מה זה, למען האמת) שיחליף את זה פשוט ל"מדינה רגילה", מדינה כמו כל המדינות, מדינה שבה לכל אחד יש קול אחד

זה יותר הקטע הזניח הזה שאתה חי כאן לצד אנשים שרובם דתיים, שיש לך סכסוך איתם ועל הדרך אתה מוקף בעוד דתיים שיש לך סכסוך איתם וזה קצת פיצקל'ה סכנה שישחטו את כל היהודים פה ברגע שלא יהיו להם גופי בטחון אמצעים משלהם.
אז בעצם העמדה שלך היא ש"אין אמונה בערבים"?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

teknoboy כתב: 10 מאי 2023, 13:08

כן, זיג היל!

או - שאין אמונה באנשים שיש לך סכסוך איתם שנים, חלקו על רקע די משמעותי של סכסוך דת מפגר( ועם כמה שששלנו גם מפגרת מאד, שלהם מפגרת בתפקוד נמוך - ברמה של דת שצריכה להסתובב עם טיטול ובייבי פסטה בכל מקום)

האם זה קשור לזה שהם ערבים *מוסלמים* ספציפית? לא יודע, יכול להיות.
אולי זה סטיגמות אולי זו "גזענות" - לא ממש אכפת לי, יש מספיק תקדימים לזה שהם לא הכי נחמדים - לא רק בישראל - כן, גם נוצרים ששחטו מיליוני אנשים יותר הם לא הכי נחמדים, אבל זה עבר להם - הם לא ירצחו עיתונאים אם יעשו קריקטורה של הנביא שלהם ובכל מקרה היהודים כאן לא מוקפים בהם.

אבל אני חושב מהרמה הפרקטית בעיקר, אתה מוקף באוייבים + העם שאתה אמור לחיות איתו באותה מדינה כבר הוכיח שהוא לא מת עליך אינספור פעמים עוד לפני שקמה המדינה, אני פשוט לא מבין מה הבעיה שלנו תהיה מדינה ולהם מדינה משלהם.
מה כל כך נורא בזה?

אם לא היה מעורב בסכסוך הזה גם אלמנט של דת אלא רק סכסוך על שטח? למי אכפת, שתהיה מדינת כל אזרחיה ואני חושב שלרוב ה"שמאלני הציוני" לא היתה בעיה עם זה גם כן.

אגב.
יצא לי לדבר כבר עם ערבים נוצרים מצביעי בל"ד שתומכים בפתרון שאתם מציעים + לא מוכנים לגנות פיגועים נגד חפים + אונס על רקע לאומני ומה לא - כל מה שלא תרצה, אנשים שאי אפשר להתבלבל ולחשוב שהם ציונים, בסופו של דבר גם הם הודו שיש בעיה עם ערבים מוסלמים ספציפית, אולי גם הם גזענים? אולי.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

לשני הצדדים אין אמונה בצד השני (לפלסטינים יש אמונה ביהודים ?).
לכן הרעיון של מדינה רגילה הוא משהו עתידי אחרי שנים של רגיעה בין הצדדים שתוריד את רמת האנטגוניזם ביניהם.
שתי מדינות כפתרון עכשווי ואם בעתיד ירצו להתאחד למדינה אחת סבבה למרות שבעולם יש יותר נטיה לפיצולים כי לא תמיד כולם מסתדרים במדינה אחת (ברית המועצות, יוגוסלביה אפילו בלגיה בפועל)
הפוסט קיבל לייק אחדילד בן 6
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ילד בן 6 כתב: 10 מאי 2023, 13:18

כן
הורדתי לך את החלק המיותר בהודעה :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 10 מאי 2023, 14:11

1. לשני הצדדים אין אמונה בצד השני (לפלסטינים יש אמונה ביהודים ?).
2. לכן הרעיון של מדינה רגילה הוא משהו עתידי אחרי שנים של רגיעה בין הצדדים שתוריד את רמת האנטגוניזם ביניהם.
3. שתי מדינות כפתרון עכשווי ואם בעתיד ירצו להתאחד למדינה אחת סבבה למרות שבעולם יש יותר נטיה לפיצולים כי לא תמיד כולם מסתדרים במדינה אחת (ברית המועצות, יוגוסלביה אפילו בלגיה בפועל)
1. אני לא מתכוון לחוסר אמון במובן הרגיל (למען האמת, אני לא מצפה ממך לחתום על הסכם עם אף אחד על סמך המילה שלו, לא כל שכן עם אויביך), אלא לעמדה עקרונית של "אין אמונה בערבים".
2. נכון.
3. הצדדים יחליטו איזה פתרון מתאים להם, כשינהלו אחד עם השני דיאלוג של שווים. הזמן שזה ייקח יכול להיות תקופת הרגיעה שדיברת עליה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

teknoboy כתב: 10 מאי 2023, 14:59
ילד בן 6 כתב: 10 מאי 2023, 13:18
כן
הורדתי לך את החלק המיותר בהודעה :smoke:
רמה גבוהה.
אתה יכול לטעון מה שבא לך לגביי , מדינה חופשית - בנתיים(עד ה"רפורמה" או עד שתהיה כאן מדינה דו-לאומית) 😘
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 10 מאי 2023, 15:02
2. לכן הרעיון של מדינה רגילה הוא משהו עתידי אחרי שנים של רגיעה בין הצדדים שתוריד את רמת האנטגוניזם ביניהם.
3. שתי מדינות כפתרון עכשווי ואם בעתיד ירצו להתאחד למדינה אחת סבבה למרות שבעולם יש יותר נטיה לפיצולים כי לא תמיד כולם מסתדרים במדינה אחת (ברית המועצות, יוגוסלביה אפילו בלגיה בפועל)
1. אני לא מתכוון לחוסר אמון במובן הרגיל (למען האמת, אני לא מצפה ממך לחתום על הסכם עם אף אחד על סמך המילה שלו, לא כל שכן עם אויביך), אלא לעמדה עקרונית של "אין אמונה בערבים".
2. נכון.
3. הצדדים יחליטו איזה פתרון מתאים להם, כשינהלו אחד עם השני דיאלוג של שווים. הזמן שזה ייקח יכול להיות תקופת הרגיעה שדיברת עליה.
1. אני חושב שגם לפסטינים יש עמדה עקרונית של "אין אמון ביהודים" אבל זה לא כל כך עקרוני
3. אני לא חושב שכרגע אף אחד מהצדדים לא יכול לדמיין איך או מה ירצו לעשות בעתיד.
צריך קודם ש"דור המדבר ימות" ואז אם יהיה רצון בשני הצדדים אז ידברו על איחוד ואם יתאים להם להשאר בשתי מדינות אז יישארו בשתי מדינות.
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

2. נכון.
אז מה בדיוק ההבדל הגדול בין מה שאני מדבר עליו לבין החלק המודגש בציטוט הזה?
בגלל שאני גזען שונא ערבים לשיטתך או וואטבר ? אז תקרא לי גזען שונא ערבים, למי אכפת?

אבל ללכת לפתרון של מדינת כל אזרחיה במצב הנוכחי לא ריאלי בשיט ואני לא מבין מה לעזאזל הבעיה עם שתי מדינות לשני עמים(אם כולם ירצו אחר כך מדינת כל אזרחיה על כל השטח? מה אכפת לי? בכיף)

אבל תמשיכו לשחק לידיים של ביבי כל הזמן ולהיות משת"פים שלו פעם אחר פעם ותמשיכו לירות לעצמכם ברגל, אבל למי אכפת - עליי זה לא משפיע :)
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

ילד בן 6 כתב: 10 מאי 2023, 15:27

2. נכון.
אז מה בדיוק ההבדל הגדול בין מה שאני מדבר עליו לבין החלק המודגש בציטוט הזה?
בגלל שאני גזען שונא ערבים לשיטתך או וואטבר ? אז תקרא לי גזען שונא ערבים, למי אכפת?

אבל ללכת לפתרון של מדינת כל אזרחיה במצב הנוכחי לא ריאלי בשיט ואני לא מבין מה לעזאזל הבעיה עם שתי מדינות לשני עמים(אם כולם ירצו אחר כך מדינת כל אזרחיה על כל השטח? מה אכפת לי? בכיף)

אבל תמשיכו לשחק לידיים של ביבי כל הזמן ולהיות משת"פים שלו פעם אחר פעם ותמשיכו לירות לעצמכם ברגל, אבל למי אכפת - עליי זה לא משפיע :)
עליך זה לא משפיע? גויסת בכוח לצבא? יורים עליך טילים ומפוצצים עליך אוטובוסים באינטרוולים קבועים של זמן? אתה לא יכול לנסוע לרוב השטח מסביבך מחשש שיהרגו אותך? ממש החיים היפים וכיף לכולם, מצב נורמלי. באמת נראה לך שכשחשבו על מקום בו היהודים ירגישו בטוחים חשבו על הזוועה הזאת שמנוהלת על ידי נתניהו וחבריו ממפאי במשך כל כך הרבה שנים, אינסוף מלחמות, גיוס צבאי בכפייה לנצח וחרדה תמידית? באמת נראה לך שחשבו על חברה בה חלק משמעותי מהאנשים היה מעורב באופן ישיר או עקיף במוות של אנשים אחרים וחלקם הלא מבוטל סוחב איתו טראומות שמטשטשות את הדעת?
אינתי עומרי, הפועל.
שליחת תגובה