ממשלת נתניהו (ימין על מלא) השישית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
dino
קיבל.ה  2030 לייקים

teknoboy כתב: 10 פברואר 2023, 19:09 נראה לי שמי שהיה מספיק אהבל* כדי לחשוב מלכתחילה ש"רק בן גביר יעשה פה סדר" (או ש"אם רק לא היו כל המגבלות שהסמולנים הטילו עלינו אז כבר היינו מזיינים אותם", אותו דבר בדיוק) לא מסוגל כל כך לבצע את ההיקשים שצריך כדי להבין משהו מהמציאות שסביבו.

*למען האמת אני לא חושב שכל מי שחושב ככה אהבל או טיפש. לדעתי רובם העצום פשוט בורים מוחלטים, ואין להם מושג לא מה קורה בעולם ולא מה קרה בהיסטוריה (כולל הקרובה) ולכן הם מגיעים למסקנות פשטניות שהיו רלוונטיות אולי לפני אלפי שנים, אבל במציאות של היום הן נגמרות בממשלה של ליצנים שלא יודעים לעשות שום דבר חוץ מלקשקש\לצייץ ולגנוב.
מדוייק
dino
קיבל.ה  2030 לייקים

לרוב הציבור בארץ אין באמת מושג על ההיבטים ברפורמות במערכת המשפט
זה לא שהם תמכו או תומכים בה מתוך הבנה. חלק גדול מהם זה מעניין להם תביצה, כי מה שמטריד מאוד ומעסיק מאוד את מנוחתם, זה פיגוע. הרבה יותר ממוות מתאונות דרכים למשל.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

לרבים בציבור באמת לא היה ידע לגבי הרפורמה עד לפני חודש.
כיום , המצב שונה.
ההסברה בתקשורת , אנשי ההייטק , הכלכלנים , ואפילו שיחות בין מכרים עובדות היטב , ומבהירות את ההשלכות למי שלא הבין.
זו שיחת היום בכל מקום.
רואים את זה גם בסקרים שנעשים על הרפורמה.
אחוז המשיבים "לא יודע" הפך זניח.אחרי שהיה מעל 20 אחוזים.
ברגע , שאנשים מבינים שהרפורמה היא לא ממש משפטית ותפגע להם בכיס הם מבינים היטב.
dino
קיבל.ה  2030 לייקים

De Niro כתב: 11 פברואר 2023, 12:01 לרבים בציבור באמת לא היה ידע לגבי הרפורמה עד לפני חודש.
כיום , המצב שונה.
ההסברה בתקשורת , אנשי ההייטק , הכלכלנים , ואפילו שיחות בין מכרים עובדות היטב , ומבהירות את ההשלכות למי שלא הבין.
זו שיחת היום בכל מקום.
רואים את זה גם בסקרים שנעשים על הרפורמה.
אחוז המשיבים "לא יודע" הפך זניח.אחרי שהיה מעל 20 אחוזים.
ברגע , שאנשים מבינים שהרפורמה היא לא ממש משפטית ותפגע להם בכיס הם מבינים היטב.
זה שיחת היום בתקשורת
בכל מקום שהסתובבתי ושבו אני עובד, זה לא מזיז לאף אחד ולא מדובר
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כשראיתי שחברות הייטק דחפו להפגנות נגד הרפורמה נפל לי האסימון שבאמת מדובר בסה"כ במאבק פנים-בורגני.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
תא מרבוטא
קיבל.ה  322 לייקים

pelegs כתב: 11 פברואר 2023, 18:04 כשראיתי שחברות הייטק דחפו להפגנות נגד הרפורמה נפל לי האסימון שבאמת מדובר בסה"כ במאבק פנים-בורגני.
ויו"ר איגוד העוסיות נאמה בהפגנה בתל אביב והסבירה איך החקיקה תפגע ברווחה ובהתאגדות. אז זה מספיק סוציאליסטי?

שמע. זה שבגצ במשך שנים היה עלה תאנה למה שקורה בשטחים זה ידוע ועצוב. אבל לטעון שהמאבק הוא בורגני כי הייטקיסטים הצטרפו למחאה? בחיאת.
הפוסט קיבל 4 לייקיםסומךDe Niroאדוםporthos
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  405 לייקים

ובינתיים בקואליציית ימין 'על מלא' - 10 הרוגים בפיגועים תוך שבוע, אז חה"כ גוטליב ערכה תחקיר מקיף ומצאה את האשם האמיתי - אסתר חיות, יו"ר בית המשפט העליון.
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickסומך
dino
קיבל.ה  2030 לייקים

אין ספק שהכל רגוע יותר עם המשילות החדשה
רואה שחורות
קיבל.ה  12 לייקים

pelegs כתב: 11 פברואר 2023, 18:04 כשראיתי שחברות הייטק דחפו להפגנות נגד הרפורמה נפל לי האסימון שבאמת מדובר בסה"כ במאבק פנים-בורגני.
גיף מגלגל עיניים.
כנראה שעדיף לעשות את המעשה הנכון (אלא אם אתה מטריג את הפחדים הקדומים שלי מכסף או משהו בסגנון*.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני אנסה לחדד, כי הניסוח שלי באמת היה על הפנים:
בג"ץ תמיד היה זרוע של המדינה הבורגנית. זה לא משהו מיוחד, זה נכון בכל מדנה, הרשות השופטת היא זרועה שלה. וכמו בכל מדינה, הרשות הזו משרתת את האינטרסים של המעמד השולט, אחרת היא לא הייתה קיימת.
בישראל, ספציפית, יש צורך מתמיד מצד קבוצה אחת במעמד השליט (שהוא הבורגנות, כי מדינת ישראל היא בכל זאת מדינה קפיטליסטית) להעמיד פנים שמדובר בשלטון ליברלי כמו שיש באירופה, למרות שבפועל האינטרסים של המעמד הזה מכתיבים את המשך הדיכוי והנישול של עם שלם (אני לא מתייחס כרגע לניצול של מעמד העובדים, זה נכון גם בליברליזם האירופאי). זה בדיוק המחנה "הממלכתי". מנגד, יש קבוצה אחרת שרוצה רפורמה במערכת המשפט בשביל שאפשר יהיה להעביר יותר בקלות חקיקה שתאפשר להם להרחיב את הניצול של העובדים, משאבי הטבע וכו', ולהסיר עד כמה שניתן חסמים מהתרחבות טריטוריאלית וההתנחלות בשטחים.

עכשיו, גם אם המחנה ה"ממלכתי" ינצח לחלוטין בקרב, בסה"כ מדובר בהמשך הסטטוס-קוו שהיה לפני שביבי חזר לשלטון. לא מדובר באיזשהו שינוי עומק, ביהמ"ש עדיין יגן בעיקר על המעמד השליט, עובדים ימשיכו להיות מנוצלים וישראל בחסות בג"ץ תמשיך בפרוייקט הנישול והטיהור האתני בפלסטינים.

כל זה לא אומר שמעמד העובדים צריך לעמוד בצד, להצביע ולצחוק. אין ספק שתחת פאשיזם המצב שלו פחות טוב מאשר תחת ליברליזם. בהתאם, כרגע האינטרסים של העובדים בישראל עומדים לצד בג"ץ ונגד הרפורמה. אבל צריך להבין ששני הכוחות העיקריים שנאבקים כאן ואחד מהם ינצח הם לא "דמוקרטים" מול "חובבי ביבי", או "העם" נגד "הממשלה", אלא שתי קבוצות שונות בקרב הבורגנות. ולכן השתתפות במאבק הזה צריכה לקחת בחשבון שנצחון המחנה הליברלי הוא רק שלב ראשון במאבק רחב יותר, שחייב לכלול הן דרישות סוציאליות והן דרישות לאומיות באספקט הפלסטיני. כל דבר אחר רק יבעט את הפחית במורד הכביש, כמו שאומרים באנגלית (נדמה לי).

מקווה שזה היה ברור יותר.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
porthos
קיבל.ה  54 לייקים

אני מבין נהדר למה הרפורמה שהם מנסים להעביר היא לא דרמוקרטית, וגם זה דיי ברור איך זה משרת אותם, אבל מישהו יכול אשכרה להסביר לי איך זה פוגע ב"התארגנות" של גופים שונים במדינה? איך זה פוגעת במדיניות הרווחה?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה יקרה בשלבים. קודם כל מאפשרים לממשלה יותר כוח בהקשר של מינוי שופטים, ואז היא תוכל למנות שופטים שיהיו יותר בצד שלה ויאפשרו לה להעביר חוקים נוספים והחלטות ממשלה אחרות בלי להפריע. ככל שמתקדמים בשלבים ככה היכולת של הממשלה לקבוע התנהלות בשטח בלי הפרעה מתחזקת, והיכולת של האופוזיציה לעשות משהו בנידון נחלשת.
הפוסט קיבל 2 לייקיםdinoגביזון
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1014 לייקים
יצירת קשר:

מדויק. זה יהיה שינוי לטווח ארוך. 5-10.15 שנה. כמו בתקשורת, ובמרכז הליכוד, נתניהו מראה שאין לו בעיה עם חשיבה לטווח ארוך. בסוף הכל עובד כמו שהוא רוצה. ואז הכל יהיה מוכן להעביר את השרביט הלאה ליורש.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
יורם
קיבל.ה  104 לייקים

ברכות לשר החדש.
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

ממשלת השינוי לרעה עלאק, איזו פארודיה בחיי.
טהרנות מטופשת להחריד
dino
קיבל.ה  2030 לייקים

בנתיים מה תשובתם לקידום הרפורמות רק בהסכמה רחבה- למה לא הבאתם את ההתנתקות להסכמה רחבה...
בני12
קיבל.ה  839 לייקים

dino כתב: 14 פברואר 2023, 19:22 בנתיים מה תשובתם לקידום הרפורמות רק בהסכמה רחבה- למה לא הבאתם את ההתנתקות להסכמה רחבה...
היא היתה בהסכמה רחבה.
אפילו ביבי הצביע בעד
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אני חייב לומר שכל העניין הזה של דרישת האופוזיציה להדברות היא מוזרה.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1014 לייקים
יצירת קשר:

בני12 כתב: 15 פברואר 2023, 11:51
dino כתב: 14 פברואר 2023, 19:22 בנתיים מה תשובתם לקידום הרפורמות רק בהסכמה רחבה- למה לא הבאתם את ההתנתקות להסכמה רחבה...
היא היתה בהסכמה רחבה.
אפילו ביבי הצביע בעד
אופי ההצעות שונה מהותית לדעתי. אבל ההתנתקות היתה בהסכמה לא יותר מההצעה הנוכחית של רוטמן. התנגדו סדר גודל של 40 ח"כים. שזה בערך מה שקורה עכשיו
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תמיד מצחיק אותי שמביאים את ההתנתקות כאיזו תוכנית שמאלנית שנועדה לנשק את הפלסטינים או משהו. בפועל מדובר היה בתוכנית שמטרתה קידום הפרדת העם הפלסטיני בשטחים הכבושים לשתי קבוצות וחיזוק ההתנחלויות בגדה המערבית. אה, והיא פאקינג נעשתה וקודמה ע"י ראש ממשלה ימני מאד במסגרת ממשלת ליכוד.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  858 לייקים

פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

תודה, זה מעולה
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
dino
קיבל.ה  2030 לייקים

its-sick כתב: 16 פברואר 2023, 10:57
תודה, זה מעולה
ממש
ככה אני יכול להסביר לילדים ולמצביעי הימין
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תפסיקו כבר לחשוב שמצביעי ימין הם ילדים טיפשים שלא מבינים מה הם עושים.
dino
קיבל.ה  2030 לייקים

למה בהתנתקות לא ציירתם ככה?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

pelegs כתב: 16 פברואר 2023, 11:52 תפסיקו כבר לחשוב שמצביעי ימין הם ילדים טיפשים שלא מבינים מה הם עושים.
רוב מצביעי הליכוד שהכרתי אישית היו הרבה יותר טיפשים מילדים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אלוהים תשמור כמה שאני שונא ליברלים "שמאליים" :bang:
מהניסיון שלי זו הקבוצה הכי מטומטמת של אנשים, שמספרים לעצמם סיפורים מצוצים מהאצבע ומאמינים בהם, בזמן שהמערכת דורכת גם עליהם. אם כבר, מצביעי ליכוד ברובם מבינים טוב מאד מה הם רוצים ולפחות לא משקרים לעצמם כמו כל מיני "שמאלנים" חכמים שחושבים שהם יודעים הכל.

אני אגב אומר את זה בתור ליברל שמאלי לשעבר, שמסתכל אחורה ומבין כמה התפישה הזו מנותקת מהמציאות.
סמל אישי של משתמש
בעל(ת) האוב
קיבל.ה  77 לייקים

אני לא מניח שלזה היתה הכוונה, אבל זה קצת קומי.
רינגו סטאר המלך
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

פלגס, אתה ספציפית אדם שחושב שהוא נורא חכם בלי שום רקע שיוכיח את זה, שלא לדבר על כך שכל ההתנהלות שלך סותרת את זה.
כמעט כל דבר שאני כותב אתה מתעקש לא להבין ולפרש אחרת לגמרי כאילו איזה מישהו אחר אמר אותם.
לא הבנת כשאמרתי "אמא שלך ליברלית", ואתה עדיין לא מבין...
אני מניח שהבעיה היא המקצוע שלך, שמאד סלחן לחוסר תפקוד. רובנו כן צריכים לתפקד בעולם האמיתי, ולכן לא יכולים להרשות לעצמו לעוות כל עובדה שיש.
لا إله
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

כמדומני שאתם באותו מקצוע
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

D&3 כתב: 16 פברואר 2023, 13:58 כמדומני שאתם באותו מקצוע
אז אולי הוא יודע מה הוא אומר
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 16 פברואר 2023, 13:16 פלגס, אתה ספציפית אדם שחושב שהוא נורא חכם בלי שום רקע שיוכיח את זה, שלא לדבר על כך שכל ההתנהלות שלך סותרת את זה.
כמעט כל דבר שאני כותב אתה מתעקש לא להבין ולפרש אחרת לגמרי כאילו איזה מישהו אחר אמר אותם.
לא הבנת כשאמרתי "אמא שלך ליברלית", ואתה עדיין לא מבין...
אני מניח שהבעיה היא המקצוע שלך, שמאד סלחן לחוסר תפקוד. רובנו כן צריכים לתפקד בעולם האמיתי, ולכן לא יכולים להרשות לעצמו לעוות כל עובדה שיש.
אז בוא תסביר לי מה הכוונה שלך ב"רוב הליכודניקים שפגשתי הם פחות חכמים מילדים". אם זה רפרנס למשהו שאני לא מכיר כי אני לא זקן מספיק - לא ממש הייתי קורא לזה "מחסור בחוכמה" אבל אני אתן לך להנות מהסיטואציה.

לגבי "חוכמה", מה שזה לא יהיה: בניגוד לאיך שאתה מציג את העמדה שלך, אני לא חושב שהקבוצה הפוליטית שלי מורכבת מאנשים "חכמים" יותר מאשר כל קבוצה פוליטית אחרת. אני לא הולך ואומר על מצביעי x שהם טיפשים, זה בכלל לא נכנס לשיקולים שלי. אני פשוט חושב שצורת הניתוח המטריאליסטית-דיאלקטית צודקת, ואין לזה שום קשר ל"חוכמה". מה זה בכלל "חוכמה"? יש כל-כך הרבה הבטים לאינטליגנציה, וכל ניסיון לכמת אותם עד היום התברר כקשקוש מוחלט שרק שירת את האינטרסים של אלו שפיתחו את השיטה (ראה IQ לדוגמה). באופן ספציפי, מהנסיון האישי שלי ניכר שאין שום קשר בין יכולת בתחומי STEM ותחומים אקדמים שונים (שבאופן מסורתי אנחנו נחשבים לאנשים הכי "חכמים") ובין הבנה פוליטית.

כמו-כן, מה אתה חושב שהמקצוע שלי? יש לי תחושה שאין לך מושג מה אני עושה עבור שכר, איך אני מתגורר ואפילו האם וכמה ילדים יש או אין לי (בקיצור, המשפט האחרון שלך משעשע והכל, אבל אין לו קשר מחייב למציאות).
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

D&3 כתב: 16 פברואר 2023, 13:58 כמדומני שאתם באותו מקצוע
הרגת אותי מצחוק.
אני איש אלגוריתמים בהייטק, אם לא ידעת.
הוא באקדמיה לפי מה שהוא סיפר על עצמו.
لا إله
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

its-sick כתב: 16 פברואר 2023, 11:56
pelegs כתב: 16 פברואר 2023, 11:52 תפסיקו כבר לחשוב שמצביעי ימין הם ילדים טיפשים שלא מבינים מה הם עושים.
בינתיים בהפגנות משהו כמו רבע(?) ממצביעי השמאל
מוחים תחת הטייטל *להשאיר את מדינת ישראל דמוקרטית*.
תגדיר טיפשים..
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

pelegs כתב: 16 פברואר 2023, 14:40אז בוא תסביר לי מה הכוונה שלך ב"רוב הליכודניקים שפגשתי הם פחות חכמים מילדים". אם זה רפרנס למשהו שאני לא מכיר כי אני לא זקן מספיק - לא ממש הייתי קורא לזה "מחסור בחוכמה" אבל אני אתן לך להנות מהסיטואציה.
לגבי "חוכמה", מה שזה לא יהיה: בניגוד לאיך שאתה מציג את העמדה שלך, אני לא חושב שהקבוצה הפוליטית שלי מורכבת מאנשים "חכמים" יותר מאשר כל קבוצה פוליטית אחרת. אני לא הולך ואומר על מצביעי x שהם טיפשים, זה בכלל לא נכנס לשיקולים שלי. אני פשוט חושב שצורת הניתוח המטריאליסטית-דיאלקטית צודקת, ואין לזה שום קשר ל"חוכמה". מה זה בכלל "חוכמה"? יש כל-כך הרבה הבטים לאינטליגנציה, וכל ניסיון לכמת אותם עד היום התברר כקשקוש מוחלט שרק שירת את האינטרסים של אלו שפיתחו את השיטה (ראה IQ לדוגמה). באופן ספציפי, מהנסיון האישי שלי ניכר שאין שום קשר בין יכולת בתחומי STEM ותחומים אקדמים שונים (שבאופן מסורתי אנחנו נחשבים לאנשים הכי "חכמים") ובין הבנה פוליטית.
כמו-כן, מה אתה חושב שהמקצוע שלי? יש לי תחושה שאין לך מושג מה אני עושה עבור שכר, איך אני מתגורר ואפילו האם וכמה ילדים יש או אין לי (בקיצור, המשפט האחרון שלך משעשע והכל, אבל אין לו קשר מחייב למציאות).
1)אני לא חי כיום בסביבה שיש בה הרבה ליכודניקים. רוב אלו שאני מכיר הם מטבריה עיר מולדתי. לא יודע כמה אתה מכיר את ערי העולם השלישי האלה דוגמת טבריה, אבל בדור שלי יש שם פחות מ 30% עם תעודת בגרות ולו אף בסיסית. אני מדבר על אנשים שלא יודעים דברים בסיסיים בהיסטוריה או כלכלה או מדע או בשיטה הפוליטית במדינה, וזה לא שאפשר להסביר להם.
2) יש הרבה סוגי חכמה בעולם. מי שטוב במתמטיקה לאו דווקא טוב ביחסי אנוש, מי שטוב בהתנהלות כלכלית לאו דווקא טוב כאיש משפחה ומי שיש לו ידע כללי נרחב לאו דווקא יודע להבדיל בין קורולציה לקוזאליות. אבל בגדול, אנשים עם יכולת מחשבתית ברמה גבוהה יהיו סטטיסטית טובים ביותר דברים מאשר אלו שלא. לא בהכל, אבל ביותר. לדוגמא, אנשים משכילים משקיעים בבורסה (שזה מוכח כיותר נכון כלכלית) יותר מאשר אלו שלא. ואיכשהו, בעולם כולו, ככל שאדם יותר משכיל יש סיכוי יותר גובה שיהיה "שמאלני". עובדה. וכן, השכלה קשורה לחכמה. היא גם דורשת יכולת מחשבתית כדי לרכוש אותה, והיא גם משפרת את השימוש ביכולת המחשבתית.
אבל בדיונים בפורום "חכמה" מתפרשת כיכולת להבין טיעונים של אנשים אחרים. זו הנקודה הכי חלשה אצלך. רק השבוע גרמת לי לכתוב אותו דבר יותר מעשר פעמים כי אתה פשוט לא מסוגל להבין עמדה אחרת משלך. אני לא מדבר על להסכים, אני מדבר על להבין. אתה פשוט לא מבין. אתה מתרגם כל משפט למשהו אחר לגמרי שלא אמרו, ומנהל ויכוחים לא קשורים עם עצמך. זה פשוט "לא חכם".
3) תיארת עצמך כעובד באקדמיה. אם משהו השתנה, לא ידוע לי.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

עידן סרור כתב: 16 פברואר 2023, 15:06
its-sick כתב: 16 פברואר 2023, 11:56
בינתיים בהפגנות משהו כמו רבע(?) ממצביעי השמאל
מוחים תחת הטייטל *להשאיר את מדינת ישראל דמוקרטית*.
תגדיר טיפשים..
לא כתבתי כלום על מצביעי השמאל בציטוט הזה. למדת לוגיקה מתישהו?
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

איציק, לא נכנס לויכוח בינכם (נראה לי שזו בעיקר בעיית תקשןרת).

אבל הערה אחת: השכלה, אם נניח את מודד אותה בתארים אקדמיים, לא קשורה לחוכמה, אלא בעיקר לשכבה הכלכלית ממנה הגעת.

זאת ועוד, אני מכיר די הרבה אנשים שהם משכילים, לפחות רשמית, והם די טיפשים.
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 16 פברואר 2023, 15:14 1) אני לא חי כיום בסביבה שיש בה הרבה ליכודניקים. רוב אלו שאני מכיר הם מטבריה עיר מולדתי. לא יודע כמה אתה מכיר את ערי העולם השלישי האלה דוגמת טבריה, אבל בדור שלי יש שם פחות מ 30% עם תעודת בגרות ולו אף בסיסית. אני מדבר על אנשים שלא יודעים דברים בסיסיים בהיסטוריה או כלכלה או מדע או בשיטה הפוליטית במדינה, וזה לא שאפשר להסביר להם.
2) יש הרבה סוגי חכמה בעולם. מי שטוב במתמטיקה לאו דווקא טוב ביחסי אנוש, מי שטוב בהתנהלות כלכלית לאו דווקא טוב כאיש משפחה ומי שיש לו ידע כללי נרחב לאו דווקא יודע להבדיל בין קורולציה לקוזאליות. אבל בגדול, אנשים עם יכולת מחשבתית ברמה גבוהה יהיו סטטיסטית טובים ביותר דברים מאשר אלו שלא. לא בהכל, אבל ביותר. לדוגמא, אנשים משכילים משקיעים בבורסה (שזה מוכח כיותר נכון כלכלית) יותר מאשר אלו שלא. ואיכשהו, בעולם כולו, ככל שאדם יותר משכיל יש סיכוי יותר גובה שיהיה "שמאלני". עובדה. וכן, השכלה קשורה לחכמה. היא גם דורשת יכולת מחשבתית כדי לרכוש אותה, והיא גם משפרת את השימוש ביכולת המחשבתית.
אבל בדיונים בפורום "חכמה" מתפרשת כיכולת להבין טיעונים של אנשים אחרים. זו הנקודה הכי חלשה אצלך. רק השבוע גרמת לי לכתוב אותו דבר יותר מעשר פעמים כי אתה פשוט לא מסוגל להבין עמדה אחרת משלך. אני לא מדבר על להסכים, אני מדבר על להבין. אתה פשוט לא מבין. אתה מתרגם כל משפט למשהו אחר לגמרי שלא אמרו, ומנהל ויכוחים לא קשורים עם עצמך. זה פשוט "לא חכם".
3) תיארת עצמך כעובד באקדמיה. אם משהו השתנה, לא ידוע לי.
בגלל שיש לי אגו ואחת הבעיות הנפשיות העיקריות שלי היא אובססיה ללענות לאנשים שלדעתי שוגים (מניח ששמת לב), אני הולך לכתוב כאן מגילה. חלק ממנה עונה על הטענות שאתה מעלה, חלק מרחיב מעבר לכך. באופן כללי אני חושב שדיון כזה יותר מתאים באופן פרטי כי הוא יותר משחקי אגו מאשר כל דבר אחר, אבל כאמור בעיה נפשית וזה.

קודם כל, לגבי זה שאני לא מבין אותך ו/או אנשים אחרים: בשיא הכנות, אין לי מושג כמה דוגמאות כאלו יש לך. לתחושתי יש לך דוגמה אחת עיקרית עם כל עניין ה"אמא שלך ליברלית", שלגביה מדובר יותר בעניין של הקשר תרבותי מאשר אינטליגנציה כללית, אבל שיהיה. אם אנחנו מדברים למשל על הדיון בעניין שביתת עובדי הרכבת בארה"ב אז דווקא מנקודת המבט שלי אתה זה שלא מבין את הטענות שלי ומנסה להיתפס לפרטים במקום להסתכל על התמונה הרחבה. אם זה משהו אחר, וול, אם אתה רוצה, אתה יכול לברר איתי מה לא הבנתי ומה נובע יותר מהנטיה שלי לחפור ולהסביר גם מסביב לטענות שלי.

הערה קטנה: אני יודע שאתה מגדיר את עצמך כסוציאל-דמוקרט, אבל כל העמדות שאתה מציג בפורום באופן קונסיסטנטי הן עמדות ליברליזם שמאלי/פרוגרסיבי. זה לא עניין פרטני, לדעתי מאז שנות התשעים המושג סוציאל-דמוקרטיה עבר טרנספורמציה בדיוק לעמדות הללו, ואיבד את מעט הקשר ה"פועלי" שעוד נשאר לו. בקיצור, אם זה מפריע לך באיזושהי רמה שאני מכנה אותך "ליברל" - צר לי, אבל זו הסיבה ועוד לא שמעתי טיעון טוב נגד הניתוח הזה. אם במקום זאת אני מפספס לגמרי - נא להתעלם מההערה.

ועכשיו לנקודות עצמן:
2+1. אתה מציג כאן עמדה די נפוצה בקרב ליברלים שמאליים בישראל, ובכלל בעולם המערבי: מי שחכם יותר מצביע לשמאל (כל עוד לא מדובר בשמאל קומוניסטי כמובן). הנה, הימין יותר פופלרי בקרב אלו שאין להם חינוך! והם לא משקיעים כספים, אז בכלל.
לדעתי, מדובר כאן בסיבוב של סיבה ותוצאה. אנשים לא משלימים חינוך ממגוון סיבות, רק אחת מהן היא קושי אינטלקטואלי נטו. הסיבות היותר נפוצות הן בעיות כלכליות בבית, ובעיות משמעת (שבתורן הרבה פעמים נובעות מהבעיות הכלכליות, או לכל הפחות יותר קשה להתמודד איתן אם אין לך גישה למשאבים). בהתאם, לאנשים עם מצב כלכלי meh אין יכולת פרקטית להשקיע כמות סבירה של כסף בשום דבר חוץ ממה שניתן לקנות ולהשתמש בו מיידית. כאילו, אם אתה מצליח לגמור את החודש עם 50 ש"ח אקסטרה, גם אם תאסוף את ההפרש הזה במשך עשור תקבל 6000 ש"ח שזה... לא באמת שווה השקעה. בקיצור, אתה יכול לקרוא לזה "חוכמה", אני קורא לזה "מצב כלכלי".

מצד שני, כשזה מגיע לדפוסי הצבעה, שים את עצמך רגע בנעליים של אנשים בסיטואציה הזו: איזה אינטרס יש להם להצביע ל"שמאל" (שוב, אני מדבר על "שמאל" כמו מפלגת העבודה או מרצ)? הרוב המוחלט של מי שפעיל במפלגות הללו מגיעים ממעמד סוציואקונומי טוב יותר ובהתאם פועלים לשמר את המצב הזה. כן, הם יכולים לעשות שינויים קוסמטיים במצב עניי טבריה, אבל היסטורית ואקטואלית שום ממשלת "שמאל" בישראל לא שינתה באופן אמיתי את המצב של עניים בישראל בפריפריה, בייחוד אם הם מזרחים. למה לעזאזל שהם ירצו שוב שירמו אותם? הליכוד לעומת זאת מציע להם לדפוק יחד את הערבים, ככה לפחות בסולם החברתי הם יהיו מעל מישהו. ה"שמאל" מבחינתם בעיקר רוצה לדפוק אותם ואז כשהם ינסו לדפוק מישהו מתחתם יצעקו עליהם שהם גזענים בורים. לפחות הימין יעודד אותם.

בתור מישהו שגדל בצפון תל אביב למשפחה עובדת אבל מוקף מכמות כלשהי של ילדים למליונרים, הניסיון שלי הוא דווקא הפוך: אנשים ממעמד סוציואקונומי גבוה יותר נוטים להיות מנותקים מהמציאות באופן מטורף, אבל תומכים בכל מיני רעיונות פרוגרסיבים כי זה גורם להם להרגיש נעלים ומתקדמים. בפועל, הם עושים הרבה יותר נזק פוליטי מאשר עניים שתומכים בימין, והמודעות שלהם להיסטוריה, כלכלה וכו' מסתכמת בעיקר בזווית שרלוונטית להם (או לא רלוונטית לכלום אבל עושה נעים בגירוד ה"אני יותר טוב מהפשוטים האלו שם").

שום דבר ממה שכתבתי פה הוא לא בהכרח תהליך מודע, כמובן. אנשים - כל האנשים - בסה"כ מתמודדים עם המצב המטריאלי שהיקום נותן להם. לא יותר ולא פחות.

3. אני עובד באדקמיה בזמני הפנוי כי אני נהנה ללמד מתמטיקה ומדעים מדוייקים. העבודה הרשמית שלי היא כ-DevOps ומפתח כלים למערכות יוניקס. באופן פחות רשמי אני אבא עם מעט זמן פנוי לאחרונה (מספיק בשביל לחפור בפורום בין הרצת קוד אחת לשניה).
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

זה בדיוק הענין. אני לא מגדיר עצמי כסוציאל דמוקרט. אתה מגדיר אותי ככה. כי אתה לא מקשיב אף פעם. :bang: :bang: :bang: :bang:

ואתה לא הבנת אותי בכלל בענין השביתות. בכלל בכלל. לא הקשבת וכתבתי שוב ושוב ושוב.

אני עסוק כרגע בעבודה מכדי לקרוא מגילות, קראתי רק את ההתחלה והתייאשתי.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 24 אוגוסט 2022, 16:26 אני סוציאליסט, ואכפת לי מהעובדים. אני בעד ארגוני עובדים.
אבל אני גם דמוקרט, ואכפת לי מחופש הבחירה של כל אדם שהוא.
באמת משונה שממה שציטטתי פה + העמדות שאתה מציג הבנתי שאתה סוציאל-דמוקרט. כל הס"ד שאני מכיר מזדהים כ"סוציאליסטים וגם דמוקרטים", אבל תמיד מדגישים יותר מכל דבר אחר כמה קומוניזם רע וכמה בעצם איגודי העובדים לא מתנהלים כמו שצריך.
אז סבבה, אתה סוציאליסט מזן כלשהו, כזה שלגמרי במקרה נשמע כמו כל סוציאל-דמוקרט אקראי ובפועל התומך בעמדות ליברליות שמאליות. באמת יותר מהכל זה מעיד עלי שאני בעצם לא מבין מה אתה אומר ¯/_(ツ)_\¯

לגבי דיון הרכבות: אני מבין בדיוק מה אתה אומר, אני מנסה להגיד שהטענות שלך לדעתי שגויות. אני לא מבין למה אתה מתעקש לחזור עליהן ולעשות כאילו אני עונה על משהו אחר.
אז אלא אם כן אתה בעצם תומך בשביתה של עובדי הרכבות בארה"ב בניגוד מוחלט למשתמע מכל מה שכתבת בנושא (ואיכשהו אני לא היחיד שהבין ככה), יש מצב שהבעיה היא לא בהבנה שלי אלא בהבנה שלך (ואם אתנה כן תומך אז ביכולת הניסוח שלך).

מקווה שיצא מספיק קצר בשביל שתוכל לקרוא גם בעבודה. אם לא, אתה יכול להקים קבוצת תמיכה עם אסףאסרף :smoke:
שליחת תגובה