המתקפה העונתית על איגודי עובדים

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מהי לעזאזל ההגדרה של אמצעי הייצור? אני מבין את זה כשרוב העובדים נמצאים במפעלים כמו בזמנו של מרקס. אחרת, אין לי שום הבנה של מה זה אומר.
ואין שום דרך לקרוא את מרקס היום בצורה שתתאים לעולם שלנו. ולקרוא דברים מודרניים זה כבר אומר הרבה פרשנויות שונות ולא "קומוניזם" אחד.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כשאתה עובד בחברת הייטק, המחשב שייך לחברה. הקוד שייך לחברה. ה-IP (לא הכתובת) שייך לחברה. אלה הם אמצעי הייצור - הדברים שהחברה משתמשת בהם בשביל לייצר רווח.
היחס שלך כעובד הייטק לאמצעי ייצור הרווח הוא בדיוק אותו היחס של פועל מפעל במאה ה-19 למכונות. ושניכם מנוצלים בדיוק באותה המידה: אתם מייצרים את כל הרווח לחברה אבל מקבלים רק אחוז קטן ממנו.

נראה לי שהגיע הזמן לפתוח שרשור מרקסיזם 101.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אנחנו לא יכולים לעבוד בלי מימון של משקיעים. זה יקר מדי.
אין לזה פתרון. המשקיעים מסכנים את כספם על עסק לא בטוח מתוך ההנחה שכל הרווח מהעסקים הבודדים שיצליחו יילך אליהם.
הייטק זה סיכון שהעובדים לא יכולים לממן. בלתי אפשרי.
והייטק זה בערך המקצוע היחיד שיהיה בעתיד בטווח הבינוני.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בניגוד להילה שמשקיעים אוהבים לצייר לעצמם, מעטים הם האנשים שבאמת מסכנים משהו. בוודאי לא חברות הענק. בנוסף, מימון ממשלתי ישיר ועקיף שאחראי על הרבה מאד פיתוחים והצלחות בתחום, מדינות מספקות את התשתיות, החינוך וכו' שהם למעשה תוצר של פעילות ממשלתית והם מלכתחילה איפשרו את כל הפיתוחים הטכנולוגיים שכביכול נוצרו בשוק הפרטי.

באופן כללי, כשאתה אומר "לעובדים אין את היכולת לתת את ההשקעה הראשונית" אתה מדבר מתוך ההגיון של השיטה הקפיטליסטית. אני מדבר על שיטה אחרת, בה מלכתחילה אין ריכוזיות הון ולכן החברה (society) לוקחת את ה"סיכון" שבהשקעת משאבים ברעיון חדש, ובהתאם הרווחים משמשים את כל חלקי החברה.

לתקוף את הרעיון של סוציאליזם מתוך התמקדות בבעיה שבכלל קיימת במערכת הקפיטליסטית זה די מצחיק.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אה, והייטק ממש לא יהיה הדבר היחיד בטווח הבינוני או אפילו הרחוק. יש מגוון גדול מאד של עבודות ותחומים שיהוו את רוב השוק. לדעתי אתה תקוע במנטליות של מהנדס בתחום טכנולוגי, זה משהו שאני רואה הרבה מאד בתחום שלנו והוא מנותק מהמציאות.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

נו באמת, לתת לביורוקרטים להחליט במי להשקיע זה שחיתות ב 2000% וודאות. מי שיקבל את היכולת "לפתח" זה רק מקורבי השלטון.
החלטות חכמות מתקבלות רק כאשר יש למחליט מה להפסיד.
لا إله
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

its-sick כתב: 26 יוני 2022, 08:59 נו באמת, לתת לביורוקרטים להחליט במי להשקיע זה שחיתות ב 2000% וודאות. מי שיקבל את היכולת "לפתח" זה רק מקורבי השלטון.
החלטות חכמות מתקבלות רק כאשר יש למחליט מה להפסיד.
צודק מה פתאם נכסים בבעלות המדינה זה פתח לשחיתות. בואו נמכור את חברות הביטוח והבנקים לידיים פרטיות ויהיה מצוין ובלי שחיתות. נניח תשובה, או דנקנר או פישמן...אה רגע...

ולמען הסר ספק הח"מ חושב שמרקס היה אדם ילדותי ועצלן שסירב לעבוד, הרס את משפחתו בשל כך והיה תלוי חומרית בבעל הון שכתב ביחד איתו את כתביו
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בישראל יש בעיה קשה והיא שהמדינה קטנה ומבודדת מדי בשביל שוק חופשי. אני לא יודע איך אפשר לפתור את זה, אבל בישראל כנראה תהיה שחיתות קשה בכל מקרה.
אבל ישראל זניחה עולמית בכל מקרה. מטריד אותי המין האנושי כולו.
ומי שמממן את כלכלת ההייטק הישראלית הם בעיקר משקיעי ההון האמריקאים, לא המושחתים המקומיים. אלו הם מעדיפים כסף בטוח בחסות המדינה במקום הון סיכון.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

צודק, עדיף שמספר קטן של מושחתים ינהל באופן דיקטטורי את הכלכלה, כי הם נולדו למשפחה עשירה (או הרוויחו כסף דרך ניצול של עובדים). חו"ח שניהול המשאבים יהיה בידי החברה כולה, כי שחיתות.
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תא מרבוטא כתב: 26 יוני 2022, 10:11 ולמען הסר ספק הח"מ חושב שמרקס היה אדם ילדותי ועצלן שסירב לעבוד, הרס את משפחתו בשל כך והיה תלוי חומרית בבעל הון שכתב ביחד איתו את כתביו
ובכן, מזל שהרעיון המרקסיסטי לא קם ונופל על השאלה האם מרקס עצמו היה סבבה או לא (ולדעתי האישית כאדם הוא היה די דפוק), ומאז מרקס ואנגלס התווספו 150 שנות פיתוח תאוריה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 26 יוני 2022, 14:19 צודק, עדיף שמספר קטן של מושחתים ינהל באופן דיקטטורי את הכלכלה, כי הם נולדו למשפחה עשירה (או הרוויחו כסף דרך ניצול של עובדים). חו"ח שניהול המשאבים יהיה בידי החברה כולה, כי שחיתות.
מושחתים פרטיים גורמים נזק, אבל מוגבל. שחיתות ממסדית ארגונית הרבה יותר כואבת והרבה יותר חזקה.
היה פה פעם סוציאליזם בישראל. שחיתות ארגונית כמו שאתה חולם עליה. אבא שלי היה שמאלני מדי בשביל מפא"י, וסבל מזה מאד. נאלץ לעזוב את שירות המדינה בגלל זה.
תשאל כל מי שחי בישראל הסוציאליסטית והוא יספר לך כמה היום הרבה יותר טוב. יותר חופש, גם פוליטי וגם כלכלי.
لا إله
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

its-sick כתב: 26 יוני 2022, 14:28
pelegs כתב: 26 יוני 2022, 14:19 צודק, עדיף שמספר קטן של מושחתים ינהל באופן דיקטטורי את הכלכלה, כי הם נולדו למשפחה עשירה (או הרוויחו כסף דרך ניצול של עובדים). חו"ח שניהול המשאבים יהיה בידי החברה כולה, כי שחיתות.
מושחתים פרטיים גורמים נזק, אבל מוגבל. שחיתות ממסדית ארגונית הרבה יותר כואבת והרבה יותר חזקה.
היה פה פעם סוציאליזם בישראל. שחיתות ארגונית כמו שאתה חולם עליה. אבא שלי היה שמאלני מדי בשביל מפא"י, וסבל מזה מאד. נאלץ לעזוב את שירות המדינה בגלל זה.
תשאל כל מי שחי בישראל הסוציאליסטית והוא יספר לך כמה היום הרבה יותר טוב. יותר חופש, גם פוליטי וגם כלכלי.
על סמך מה? היום הרבה יותר קשה לקנות דירה, שכירות מוגנת סטייל דמי מפתח כבר לא קיימת, הפנסיות ברכבת הרים, וביטוח לאומי הפך להיות קופה קטנה לכיסוי גרעונות. וזה בלי לדבר על צפיפות הכיתות, על שחיקה בנורמות שלטוניות וכיוב.
כן, יש דברים שהשתנו לטובה. נניח הרבה יותר סובלנות וזכויות ללהטבק ולנשים. זה בזכות משק קפיטליסטי? מסופקני
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

מוגבל? יש לך קרטל מזון , קרטל בנקים וקרטל בתחום הרכב. כולם פרטיים ועם הרבה ענייני שחיתות רשמית או לא רשמית. וזה בלי להכנס לשחיתות בתחום האנרגיה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 26 יוני 2022, 14:28 מושחתים פרטיים גורמים נזק, אבל מוגבל. שחיתות ממסדית ארגונית הרבה יותר כואבת והרבה יותר חזקה.
אז אתה מוכן לחיות בדיקטטורה מושחתת שליש מהחיים שלך (וגם זה רק בזכות איגודי עובדים), שקובעת כמה כסף תקבל ואיך תוכל לחיות בשאר הזמן (וגם משםיעה על הפוליטיקה הרבה יותר ממה שאתה אי פעם תוכל) בגלל שיש דוגמאות גרועות לשליטה ציבורית בכלכלה? אתה איש משונה מאד.

"שחיתות ארגונית כמו שאתה חולם עליה" - כן, כי ידוע שאני תומך מפא"י, טאין שום דרך אחרת לניהול חברתי של הכלכלה. ממליץ לך להתווכח איתי ולא עם איש הקש שבנית בראש שלך.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

נראה לי שאם סין וברהמ נמצאות בדוגמאות של ההצלחה המסחררת איציק לא איש משונה בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 26 יוני 2022, 16:01 נראה לי שאם סין וברהמ נמצאות בדוגמאות של ההצלחה המסחררת איציק לא איש משונה בכלל
מציע לקרוא שוב את מה שכתבתי, ובתשומת לב לפרטים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אפשר לסכם את הקומוניזם של ימינו כך: כל הנסיונות לממשו נכשלו, אבל זה לא מוכיח שזה בלתי אפשרי ואולי יש בו כמה יתרונות.
את הקפיטליזם של ימינו אפשר לסכם כך: רוב הניסונות לממשו הצליחו, אבל יש לו כמה חסרונות.
لا إله
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

its-sick כתב: 26 יוני 2022, 18:21 אפשר לסכם את הקומוניזם של ימינו כך: כל הנסיונות לממשו נכשלו, אבל זה לא מוכיח שזה בלתי אפשרי ואולי יש בו כמה יתרונות.
את הקפיטליזם של ימינו אפשר לסכם כך: רוב הניסונות לממשו הצליחו, אבל יש לו כמה חסרונות.
אני חושב שכל הניסיונות למימוש קפיטליזם נכשלו והמציאות הנוכחית מוכיחה את זה, אבל כנראה יש לנו הסתכלות קצת שונה על המצב.

זה לא אני אומר, זה קפיטליסטים אומרים - רוב האנשים שאני מכיר שמגדירים את עצמם כקפיטליסטים חזקים טוענים שאף מדינה לא מימשה אף פעם "קפיטליזם אמיתי" - שוק חופשי אמיתי וכו', ושכל הכשלונות הנוכחיים של השיטה (עלייה פסיכית של מחירים, פערים אדירים בין עשירים לעניים, משבר דיור שבו כמעט אף אחד לא יכול להרשות לעצמו לקנות דירה, זה שבערך על 10 שנים יש משבר כלכלי רציני וכולם מאבדים את כל הכסף שלהם) זה בגלל שלא עושים את זה כמו שצריך.

אני מנתק מהדיון את כל הנושא של "מה מדינות קפיטליסטיות/קומוניסטיות עשו מבחינת זכויות אדם" כי אני לא חושב שזה רלונטי ואני חושב שאפשר לדבר על ברית המועצות וסין ואפשר לדבר על ארה"ב וגרמניה הנאצית ובסופו של דבר אין פה באמת דיון.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

25,000 מתים מרעב בכל יום(!), משבר אקלים עולמי, מליוני אנשים ללא קורת גג וגישה למשאבים בסיסיים, הצטברות הולכת וגדלה של הון עתק בידי מספר הולך וקטן של בני-אדם ועוד ועוד, הכל דברים שיש לנו את המשאבים לפתור אבל אנחנו לא עושים זאת כי זה לא מוסיף רווח לחברות גדולות, כל זה אינו "כמה חסרונות" לקפיטליזם.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

דווקא יש מקרה מפורסם יחסית של עיירה קטנה שליברטריאנים הפכו לגן עדן של שוק חופשי.
זה נגמר בפלישה של דובים לבתים, נטישה של המקום וכו' וכו'.

לא זוכר איפה קראתי על זה כתבה ממש יפה, אבל זה מקור שנראה לי סביר:
https://newrepublic.com/article/159662/ ... wn-project
https://www.vox.com/policy-and-politics ... tz-hetling
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כמה עשרות אלפי קובנים טבעו בנסיון להגיע לאמריקה. מאות אלפים הצליחו. אף אחד לא ניסה לברוח בכיוון ההפוך.
כנ"ל בכל מדינה קומוניסטית: מיליוני אנשים מנסים לברוח למערב הקפיטליסטי. מיליוני סינים ברחו למערב וגם מיליוני רוסים בתקופת מסך הברזל.
למה? כי במערב יש יותר חופש, יותר מבחר צרכני ותרבותי, יותר מדע, יותר בריאות.
רוב הידע המדעי מגיע מהמערב, רוב הפיתוחים הטכנולוגיים, רוב הקידמה הרפואית, רוב היצירה האמנותית וכן הלאה וכן הלאה.

ברור שכלום לא מושלם ויש הרבה בעיות, אבל בדיקטטורות הקומוניסטיות המצב תמיד היה הרבה יותר גרוע. רעב? הדיקטטור סטאלין השמיד את התבואה בברה"מ ויצר רעב שלא היה כמותו במדינה שיש לה אדמה טובה ומים.
בינתיים, מהנתונים בשטח, דמוקרטיה וזכויות אדם הולכים עם שוק חופשי, בעוד שקומוניזם הוא רק שם קוד לדיקטטורה חונקת ורצחנית.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדבעל(ת) האוב
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אתה אומר פה הרבה דברים נחרצים שאני לא בטוח שהעובדות הם לצדך, או לפחות שהדרך שבה אתה מציג אותם היא רלוונטית לדיון.
הגירה למקומות יותר משגשגים מבחינה כלכלית היא לא דבר שאינהרנטית שייך לקפיטליזם והוא אירע בכל תקופה בהיסטוריה הרבה לפני שהרעיונות הקפיטליסטים נהגו.
כמו כן, אתה קצת משחק פה עם הביצה והתרנגולת. אף אחד לא מטיל ספק שבמערב הקפיטליסטי יש יותר כסף, יש יותר השפעה, יש יותר ידע וכוח מעצמתי. אבל אתה טוען שזה נהיה ככה כיוון שקפיטליזם הוא יותר טוב, אני טוען שהמדינות הקפיטליסטיות נלחמו בקומוניזם וניצחו. האימפריאליזם המערבי אכן הביס את כל שאר העולם, ניצל את המשאבים שלהם, לקח מהם עבדים (אפרופו קובה וההגירה לארה"ב, מעניין לדעת מי היו אלפי האנשים שעזבו למיאמי אחרי המהפכה הקומוניסטית והוצאת עבדות מחוץ לחוק...) ושיפר את עצמו בכוח החרב. אני לא חושב שזה אומר שהקפיטליזם הוא יותר נכון, אני חושב שהוא ניצח ולא השאיר לאף אחד שום ברירה אחרת.

זה מאוד endzone dance לדבר על הקפיטליזם כשיטה יותר טובה מקומוניזם ולתת כטיעון את העובדה שהוא ניצח במאבק. כן, הוא ניצח במאבק כי אמריקה הרסה באופן שיטתי כל מדינה שפלירטטה איתו. שוב, כרכרה לפני הסוסים.

אגב האמירה על "עליונות המערב" היא מאוד משונה, ולתת כדוגמה "יצירות אומנות" היא בכלל הזויה כי רוב יצירות האומנות החשיבות בהיסטוריה נוצרו בתקופה הפיאודלית ולפניה, אין להם שום קשר לקפיטליזם/שוק חופשי ויש להם הרבה קשר למערב, שמשום מה אתה קצת נראה לי מבלבל בין "מערב ואנשים לבנים" ל"קפיטליזם".
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsteknoboy
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 26 יוני 2022, 22:40 כמה עשרות אלפי קובנים טבעו בנסיון להגיע לאמריקה. מאות אלפים הצליחו. אף אחד לא ניסה לברוח בכיוון ההפוך.
כנ"ל בכל מדינה קומוניסטית: מיליוני אנשים מנסים לברוח למערב הקפיטליסטי. מיליוני סינים ברחו למערב וגם מיליוני רוסים בתקופת מסך הברזל.
למה? כי במערב יש יותר חופש, יותר מבחר צרכני ותרבותי, יותר מדע, יותר בריאות.
רוב הידע המדעי מגיע מהמערב, רוב הפיתוחים הטכנולוגיים, רוב הקידמה הרפואית, רוב היצירה האמנותית וכן הלאה וכן הלאה.

ברור שכלום לא מושלם ויש הרבה בעיות, אבל בדיקטטורות הקומוניסטיות המצב תמיד היה הרבה יותר גרוע. רעב? הדיקטטור סטאלין השמיד את התבואה בברה"מ ויצר רעב שלא היה כמותו במדינה שיש לה אדמה טובה ומים.
בינתיים, מהנתונים בשטח, דמוקרטיה וזכויות אדם הולכים עם שוק חופשי, בעוד שקומוניזם הוא רק שם קוד לדיקטטורה חונקת ורצחנית.

קובה שלפני המהפכה נשלטה בפועל ע"י הקפיטליזם האמריקאי דרך הבובה באטיסטה. הוא רצח עשרות אלפים, הרעיב אוכלוסיות שלמות. המהפכנים בקובה חילקו אדמות לאזרחים, דאגו למזון, דיור, שירותי רפואה וחינוך לכל אזרח. יודע מי הם הרוב המוחלט שברחו? קובנים שהממשלה לקחה להם את האדמות שהם השתמשו בהן בשביל לנצל את רוב העם הקובני. טוב מאד שהם ברחו.

אני מסכים שבכל מקרה של מהפכה קומוניסטית ומדינה תחת שלטון קומוניסטי אנשים ניסו לברוח, וזה ברור למה: המערב טוב בשלושה דברים: פרופגנדה, חיים לעשירים ונשק. הראשון והשני מפתים אנשים לעבור, ואולי להרבה מהם זה גם משתלם. השלישי גורם לכ"כ הרבה נזק שאנשים בורחים מכל איזור מלחמה. כבר ביקשתי ממך דוגמה אחת למשטר קומוניסטי שלא מיד היה נתון למלחמה אכזרית מצד המערב הקפיטליסטי, ולא הצלחת להביא לי דוגמה כזו, וזה בגלל שזה מעולם לא קרה. הלכה למעשה הקפיטליזם המערבי הלך והרס כל מדינה שניסתה דרך אחרת, ועכשיו ליברלים כמוך מצביעים על זה ואומרים "רואים? רע שם!".

רוצה לדבר על חופש ואיכות חיים? אחרי נפילת בריה"מ איכות החיים ברוסיה ושאר המדינות בבריה"מ קרסה כ"כ חזק, שעד היום היא לא התאוששה(!). אנשים ברחו מרוסיה בשנות התשעים כי הקפיטליזם הרוסי היה (ועודנו) כ"כ גרוע, שהם מנסים למצוא חיים במקום קצת יותר שפוי. אתה חושב שקפיטליזם מגיע יחד עם חופש - אבל זה נכון רק לאנשים שיכולים להרשות לעצמם את החופש הזה, או לאלו שחיים במדינות בהן לעובדים יש מספיק כוח כדי להבטיח זכויות בסיסיות כמו דיור ורפואה ציבורית. בארה"ב, איפה שאין את האופציה לרפואה ציבורית אנשים הלכה למעשה קשורים למקום עבודתם, אחרת הם יאבדו את ביטוח הבריאות שלהם. אז כן, פורמלית יש להם החופש לעשות מה שהם רוצים, אבל פרקטית אם הם לא יעבדו תחת שכר בדיחה הם ימותו מרעב ברחוב. גם כן חופש. אתה צריך לקרוא על ההבדל בין positive liberties ו-negative liberties. הקפיטליזם מבטיח, כביכול, את החופש מהסוג השלילי. כל דבר טוב שקיים בעולם המערבי הוא בזכות תנועות סוציאליסטיות שהצליחו להשיג את החופש החיובי. וכפי שרמזתי קודם, גם לגבי פיתוחים טכנולוגיים ההצהרה שלך פשוט לא נכונה: חלק נכבד מהפיתוחים הטכנולוגיים מתבססים על מחקר אוניברסיטאי, ו/או אחר ממומן ע"י המדינה (האינטרנט למשל). חלק אחר נעשה במדינות לא קפיטליסטיות. אתה מעריך יתר על המידה את ה"הישגים" של השיטה הקפיטליסטית.

והקפיטליזם הורג. אתה מדבר איתי על סטאלין? נכון הוא היה חרא, וטעות שצריך ללמוד ממנה. אבל אם אתה הולך לכיוון הזה של להצביע על הדברים הכי גרועים בקומוניזם בשביל לפסול אותו, אז אני אעשה את אותו הדבר: היטלר והנאצים עלו לשלטון בגלל שקפיטליסטים הביאו אותם בשביל להילחם בתנועות עובדים, סוציאליסטים וקומוניסטים. הם היו הראשונים לבצע הפרטות בעולם המערבי (למעשה הקונספט קיבל את השם שלו בגרמניה הנאצית). הכלכלה הנאצית הייתה קפיטליזם לכל דבר, פשוט עם פחות חרויות אישיות עבור חלק מהאוכלוסיה. הם מומנו ע"י קפיטליסטים, פיתחו את הכלכלה בשביל קפיטליסטים, ונלחמו בעובדים בשביל קפיטליסטים. התעשיינים והבורגנות היו המרוויחים הגדולים מהשלטון ההיטלראי, והם אפילו נפטרו מהתחרות הפנימית בתעשיה דרך זה שהם פשוט רצחו גם את הקפיטליסטים היהודים. זה היה win-win לבורגנות הגרמנית. אז אם קומוניזם רע כי סטאלין, קפיטליזם רע כי היטלר.

אבל זה לא נגמר שם. הניצול האכזר של אפריקה (שמתמשך עד היום ועלה עד היום בחייהם של מאות מליונים) - מה זה אימפריאליזם אם לא קפיטליזם בינ"ל. אתה חושב שזו מקריות שהקומוניסטים תמיד תמכו בתנועות התנגדות לקולוניאליזם בכל העולם? אתה מדבר איתי על רעב? שמעת אי פעם על הרעב המכוון בבנגאל שהתרחש כי הקפיטליסטים הבריטים (ובראשם צ'רצ'יל) החליטו שיתרחש? עד היום כאמור מתים עשרות אלפים ביום בגלל שזה לא משתלם להאכיל אותם, בזמן שבעולם המערבי זורקים אוכל לפח כי הוא לא נראה הכי טוב.

בעולם המערבי טוב כרגע להיות פועל כמהנדס תוכנה, או כל מקצוע אחר שמבטיח הכנסה סבירה (והמקצועות האלו הולכים ומתמעטים). הדבר היחיד שמונע מקפיטליסטים במערב לנצל את העובדים עוד יותר הן זכויות עובדים שהרווחנו בזכות מאבקים סוציאליסטים - והתנאים האלה הולכים ונשחקים כי דוחפים לנו יום ולילה ש"קפיטליזם זה חופש, קומוניזם זה עבדות" בזמן שהם אשכרה משעבדים אותנו והורסים אפילו את מדיניות הרווחה המינימלית שנבנתה במדינות מסויימות. ולכן כרגע, בגלל שהם לא יכולים לנצל את כוח האדם בעולם המערבי ברמה שהם היו רוצים, הם הולכים ועושים את זה בשאר העולם. ברוב העולם קפיטליזם זה מוות. במערב זה מוות פחות נראה. וזה מוות שעוטף את עצמו בסרטים הוליוודים נוצצים וסופרמרקטים שמלאים באותם המוצרים תחת מותגים שונים. זה הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדהגלמוד מלוד
סמל אישי של משתמש
בעל(ת) האוב
קיבל.ה  73 לייקים

אנשים מטבעם הם יצורים רומנטיים. אנחנו עושים רומנטיזציה לכל דבר. למלחמות, לתיקנים, לצרורות מפתחות. אבל מה יש מעבר.
בסופו של דבר, לפעמים היאחזות במשהו היא ניסיון (אולי לא מודע) להנביע את מעיין הנעורים.
רינגו סטאר המלך
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

סליחה שאני מתפרץ לדיונים פה באיחור ומחזיר אותם אחורה :evil-grin:
אבל לגבי הקורונה, לא רק מרקסיסטים אלא גם אנרכיסטים בכל רחבי העולם מבינים שלשמור אחד על השנייה מלהידבק ולהקשיב לאנשי רפואה זה לא ציות עיוור לממסד אלא סולידריות ובמיוחד עם אנשים בקבוצות סיכון.
:rose:
ולגבי איגודי עובדים, יפה בן דוד מלכה.
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsteknoboy
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אמה גולדמן כתב: 27 יוני 2022, 06:27 סליחה שאני מתפרץ לדיונים פה באיחור ומחזיר אותם אחורה :evil-grin:
אבל לגבי הקורונה, לא רק מרקסיסטים אלא גם אנרכיסטים בכל רחבי העולם מבינים שלשמור אחד על השנייה מלהידבק ולהקשיב לאנשי רפואה זה לא ציות עיוור לממסד אלא סולידריות ובמיוחד עם אנשים בקבוצות סיכון.
בתור אנרכיסט בעצמי (לפחות מבחינת עמדה פוליטית וחברתית) יכול לספר לך שהדברים כמו שהצגת אותם אינם מדויקים בנוגע לקורונה, וככלל להגדיר עמדה אחידה של אנרכיסטים זה קצת לא להבין מה זה אנרכיזם.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני חושש שאתה מתבלבל בין אנרכיה לכאוס
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

D&3 כתב: 27 יוני 2022, 21:24 אני חושש שאתה מתבלבל בין אנרכיה לכאוס
אוקיי כפרה תודה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 יוני 2022, 20:25 בתור אנרכיסט בעצמי (לפחות מבחינת עמדה פוליטית וחברתית) יכול לספר לך שהדברים כמו שהצגת אותם אינם מדויקים בנוגע לקורונה, וככלל להגדיר עמדה אחידה של אנרכיסטים זה קצת לא להבין מה זה אנרכיזם.

התגובה הזאת מאד מזכירה לי את הסרטון הזה (ארוך אבל מוצלח):

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

נראה שהצורר שלנו מבין באנרכיזם בערך כמו שהוא מבין בסטטיסטיקה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 יוני 2022, 20:25
אמה גולדמן כתב: 27 יוני 2022, 06:27 סליחה שאני מתפרץ לדיונים פה באיחור ומחזיר אותם אחורה :evil-grin:
בתור אנרכיסט בעצמי (לפחות מבחינת עמדה פוליטית וחברתית) יכול לספר לך שהדברים כמו שהצגת אותם אינם מדויקים בנוגע לקורונה, וככלל להגדיר עמדה אחידה של אנרכיסטים זה קצת לא להבין מה זה אנרכיזם.
לא אמרתי שלכל האנרכיסטים יש עמדה אחידה, ברור שזה לא המצב. כן בהחלט יכול להגיד שרוב הקבוצות האנרכיסטיות שאני מכיר ברחבי העולם (אוכל במקום פצצות למשל) בהחלט בגישה הזאת.
אנטי ביתר לשעבר
J-R
קיבל.ה  36 לייקים

פלג, סתם נזכרתי במס דירה שלישית שניסו להעביר בארץ(אולי המס הכי מוצדק שאפשר לחשוב עליו)-מצביעי העבודה ודומיהם(וכל השאר כמובן,מימין ומשמאל)כמעט עשו חרקירי.בהצלחה שיהיה,מה שנקרא..
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

הפוך גוטה. למושחתים פרטיים יש יכולת לגרום נזק הרבה יותר גדול, ע"ע משבר המשכנתאות של 2008.
ואני לא חייתי בזמן שישראל הייתה מדינת רווחה, לצערי, אבל בקרב המשפחה שלי יש קונצנזוס שאז היה טוב יותר.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

ואגב, למרבית הישראלים יש תפיסות מאוד סוציאליסטיות, הם רק לא יודעים את זה.
כשתשאל אותם על דעתם בנושאי כלכלה הרוב ידברו על שוק חופשי ואיך המדינה צריכה לצאת לנו מהכיס, אבל כשהם צריכים חינוך, בריאות ורווחה פתאום מדברים רק על מה מגיע להם מהמדינה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

נקווה שלא ייגמר כמו בפעם הקודמת שהם ניסו משהו דומה.
מי עומד בימינו בראש הCIA?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

https://news.walla.co.il/item/3527207

הפרקליטות רוצה להוציא צווי מניעה למורים - כלומר לקחת מהם את הנשק היחיד שיש לעובדים: הכוח לאיים בשביתה ולבצע אותה.

מי שתהה באיזה צד של המאבק ראוי לתמוך, קיבל היום תשובה ברורה.
שליחת תגובה