על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אגב, זוכרים את המאמר שפורסם פה לפני כמה שבועות ונטען שהוא מוכיח שמסכות לא שוות שום דבר? (*שיעול* @האדום הצורר *שיעול*)
ובכן - מסתבר שזו כנראה לא בדיוק המציאות. הסקירה במחקר שיקללה פנימה דאטה ממקרי שפעת לא מגפתיים (אם זו מילה בכלל), מה שהטה את התוצאות לכיוון ה"לא יעיל", בעוד אם מסתכלים רק על מקרי קוביד-19 בזמן המגיפה מתקבלת תמונה שונה בעליל.
לפחות, זה מה שטוענת (ומנמקת, עם הפניות) רבקה וואטסון המהממת, אחת היוטיובריות המוצלחות:

שווה צפיה ומחשבה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

https://www.wsj.com/articles/covid-orig ... k-807b7b0a

מקור הקורונה במעבדה לפי דוח של הממשל האמריקאי. איזו הפתעה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

נראה שהאמריקאים מעלים שלב ב-"red scare" החדש, הפעם כצפוי נגד סין. איזו מדינה מנוולת, אלוהים. נראה מה (אם בכלל) יצא מזה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הכותרת באמת נראית מעניינת, אבל כשנכנסים מוצאים את הדברים הבאים:
The new report highlights how different parts of the intelligence community have arrived at disparate judgments about the pandemic’s origin. The Energy Department now joins the Federal Bureau of Investigation in saying the virus likely spread via a mishap at a Chinese laboratory. Four other agencies, along with a national intelligence panel, still judge that it was likely the result of a natural transmission, and two are undecided.
...
The Energy Department made its judgment with “low confidence,” according to people who have read the classified report.
The FBI previously came to the conclusion that the pandemic was likely the result of a lab leak in 2021 with “moderate confidence” and still holds to this view.
לי אישית לא ברור אם יש פה משהו מעבר לטענה הכללית "הסינים הינדסו את זה", שנשמעה מההתחלה. למיטב זכרוני היו ניתוחים גנטיים שונים ומשונים שהמסקנה מהם הייתה שזה מאוד לא סביר, אבל אולי יש איזה מידע מודיעיני אחר.

ואני לא חושב שזה red scare, כי לפי הכתבה כתוב בדו"ח במפורש שלא מדובר ב"תוצאה של תוכנית הנשק הביולוגי של סין".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

זה די הגיוני שמקור ההיסטריה הוא שהאמריקאים הבינו שמדובר בוירוס מהונדס גנטית ממעבדה, ייתכן אפילו כזו שעבדה איתם בשיתוף פעולה/הם מימנו. ואז כי הם לא משהו בלקיחת אחריות הם הטילו טרור על העולם כולו כדי להמנע מכך (זה התסריט החיובי יותר, יש כמה שיכולים להוציא אותם הרבה יותר גרוע).
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בכתבה ממש לא כתוב שום דבר על הנדסה גנטית.
הגרסה היותר שפויה של "דליפת מעבדה" זה שמדובר בווירוס אחד מני רבים שנחקרו במעבדה כזאת או אחרת, ואיכשהו הצליח לצאת החוצה למרות אמצעי הבטיחות שנהוגים במעבדות כאלה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני טוען שארה"ב נמצאת בעיצומו של red scare כללי נגד סין כבר כמה שנים (בלי קשר לשאלה האם מדובר בממשל "דמוקרטי" או "רפובליקני"), והם הולכים להשתמש בכל דבר שיעזור להם להפחיד אנשים נגד סין בפרט וסינים בכלל. למשל, לרמוז שהוירוס שהרג מליונים והביא לצעדי מנע (מוצדקים) ברחבי העולם הוא בעצם "באשמת" סין. זה לא צריך להיות משהו מהונדס כפי שקונספירטורים טוענים, מספיק שזו זליגה תמימה של מעבדת מחקר לגיטימית. העיקר שהאזרחים האמריקאים יתמכו בפעולות "ענישה" כלפי סין, אם לא אגרסיביות צבאית ממש. זה ה-א"ב של דוקטרינת ה-manufactured consent האמריקאי.

בלי שום קשר (אבל בעצם די בקשר), ארה"ב זו מדינה בזויה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

סין אכן מפחידה. ממש ממש מפחידה. אני לא מצליח לחשוב על מדינה יותר מפחידה ממנה.
זו הדיקטטורה הכי יעילה בעולם. המעקב שם אחרי אנשים הוא ברמה הרבה יותר גבוהה ממה שדימיינו סופרי מדע בדיוני רק לפני 30 שנה. רבע מאוכלוסיית העולם נמצאת תחת הדיקטטורה הזו.
מאז הפעמים שביקרתי שם (וראיתי את הפחד והעבדות מקרוב) אני חושב עליה הרבה ולא מצליח לחשוב על דרך בה אזרחיה יוכלו להשתחרר ממנה.
ממש עצוב. אם היא תהפוך למעצמה מספר 1 בעולם כולנו נהיה אומללים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

וואלה, רוב אזרחי העולם (מחוץ למה שנקרא "המרכז האימפריאלי", קרי ארה"ב והמערב) יהיו במצב הרבה יותר טוב אם סין תהיה המעצמה הכי גדולה במקום ארה"ב. תגידו מה שתגידו על סין, לפחות היא לא מפציצה באופן קבוע מדינות אחרות, מכריחה מדינות לעבור ליברלזציה כלכלית ושוד משאבים והורגת מליונים של אנשים בכל עשור.

די ברור שבמערב מפחדים מסין, כי מפמפמים לנו את זה בלי סוף. אז כן, מדובר במדינה בעייתית (ואיזו מדינה אינה בעייתית) אבל יותר מאשר ארה"ב? פחחחחחחח. המעקב אחרי אזרחים בארה"ב ומחוצה לה הוא מטורף, ארה"ב עוקבת אפילו אחרי ראשי מדינות זרות כפי שלמדנו. ארה"ב גם כולאת יותר אזרחים מסין - לא רק במספרים יחסיים אלא במספרים מוחלטים. לא נראה לי שעדיף להיות שחור עני בארה"ב ביחס נניח לאזרח סיני ממוצע. כמובן שלמי שעובד בהייטק בישראל ארה"ב נראית עדיפה, כי כשיש לך כסף (ובמיוחד אם אתה לבן), זה דבש. בקיצור, אני מסרב להיכנע להפחדה הזו בשם התפשטות האימפריאליזם האמריקאי. שיזדיינו.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ולפני שתגיד שאני איזה מעריץ של סין: לא, ממש לא. יש הרבה מאד דברים שצריכים להשתנות שם, חלקם בסיסיים מאד. אני פשוט לא חושב שאנחנו צריכים לתת למעצמה הרצחנית בהיסטוריה המודרנית להוביל אותנו למלחמה עם סין - בוודאי אחרי ששוב ושוב המניפולציות האמריקאיות הוכחו כתירוצים ותו לא (והובילו למוות של מליונים).
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כן, אנחנו כבר מכירים את בעיותיך הנפשיות. הסלחנות שלך לדיקטטורות היא בלתי נסלחת.
חיים תחת דיקטטורה היא האומללות הכי גדולה שיש. פחד של 24/7 זה סיוט.

ולא, לסיני הממוצע לא יותר טוב מלאף אחד באמריקה. רובם היו עוברים לאמריקה בשניה שהיית מאפשר להם...
כשעבדתי כמה שבועות בסין במתחם של מפעלים להרכבת טלפונים וטאבלטים בנאנז'ינג, ראיתי אלפי עובדים שכלואים במתחם עם שומרים חמושים על הגדרות.
לא כי הם היו עבריינים, אלא כי רצו שהם יעבדו בשכר אפסי. זה מה ששומר על הטלפונים שלנו זולים. לא רק טלפונים, 95% ממה שאנחנו צורכים מיוצר בתנאי זוועה.
כולנו צרכני העבדות הזו, לא רק האמריקאים. גם אתה, מר קומוניסט דגול.
סביר שיש המון סינים שאינם כלואים, אבל עדיין לרובם אין שום בחירה בחיים שלהם לגבי עבודה. דיקטטורה.
אין לך שום הבנה על ההבדל בין חיים במדינה שמאפשרת לך להביע דיעות ולבחור קריירה ומקום מגורים לבין מדינה שלא.
במערב מגנים על זכויות העובדים הרבה יותר מאשר בדיקטטורות האהובות עליך. אפילו באמריקה שהכי חלשה בתחום הזה במערב.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כן כן, תחסוך לנו את הרגשנות הרגילה שלך מר "אני למדתי כל מה שצריך על מרקסיזם במשך שבוע בקורס כלכלה".

בכל פעם שארה"ב תכננה לבצע פלישה/מלחמה ברחבי העולם שמענו יומם וליל כמה מדובר במדינה מסוכנת, מרושעת, דירטטורה רצחנית שרק מחכה להפוך את כולנו לבובות במשטר אפל, וכמה האנשים שם מתחננים שארה"ב תבוא לשחרר אותם.

ואז האמריקאים רצחו מליונים בצפון קוריאה והפציצו אותה בחזרה לעידם האבן. פלשו לויאטנאם והרגו מאות אלפים, תוך כדי זריעת הרס במדינה ובלאוס השכנה שגורם למומי לידה עד היום. פלשו לגרנדה. לפנמה. פלשו לעיראק - פעמיים! - תוך כדי הרג מעל למליון אזרחים, כיבוש אכזרי והטלת סנקציות שעלו בחייהם של מאות אלפים נוספים. פלשו לאפגניסטן וחירבו חצי מהמדינה. וזה לא נגמר שם.

בחייאת, בכל פעם זה אותו הסיפור. מצטער, כל הברברת הזו של "צריכים להציל את אזרחי x מהשלטון הנורא שלהם" אף פעם לא הסתיים טוב. ובדיוק כמו שאני מסרב ללמוד על ארה"ב מתעמולה רוסית (או סינית, לצורך העניין), ככה אני סקפטי לגבי התעמולה המערבית על היריב הגיאופוליטי הגדול ביותר של הגוש הזה. ובהתאם, אני גם לא מחזיק במיוחד מהדעות של הייטקיסטים שמשוכנעים שאפשר ללמוד מרקסיזם בשבוע. יש לי מקורות אמינים יותר, אם אהיה עדין.

אתה מוזמן להמשיך להתבכיין על התמיכה שלי כביכול בדיקטטורות אפלות ומרושעות, בזמן שאתה באופן אקטיבי תומך באותה ההתנהלות שרצחה מליונים ברחבי העולם. זה לא מרגש אותי במיוחד, בדיוק כמו כל הטענות של הציונים על זה שאני תומך בהומופוביה כי אני בעד הפלסטינים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

לא חשבתי שתתרגש. כמו שאמרתי, מכירים אותך כבר. מאחל לך מכל הלב לגור בדיקטטורה קומוניסטית (כשאני עדיין מקווה שהיא תהיה האחרונה בעולם ותאמלל רק כמה מאות אלפים במקום מיליארדים).
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

ואל תתחמק. טענת שלסיני הממוצע יותר טוב משחור אמריקאי.
ברצינות, אתה באמת חושב שרוב הסינים היו מוותרים על הזדמנות לעבור עם משפחתם מהדיקטטורה בה הם חיים לארצות הברית?
כי אם כן, אז אתה חי בהזיות יותר קשות ממה שרוב האנשים פה חושבים עליך.
יש בקושי 5-10 אחוז מהסינים שנמצאים במעמד חברתי עם כוח עליו הם לא היו מוותרים. כל השאר היו בורחים בשמחה.
תראה את הפחד של הונג קונג וטיווואן. הם יודעים כמה סין מפחידה יותר טוב מכולנו. מדברים את השפה. הייתי במקומות האלה ודיברתי עם אנשים רגילים. סין זה פחד עצום.
הם לא מפחדים בגלל תעמולה אמריקאית. זה רק בראש המעוות שלך.
אם לסין היתה העליונות הצבאית האמריקאית הם כבר היו כובשים חצי עולם בלי לחשוב פעמיים.
האמריקאים לא טובים, אבל הסינים זה הכי גרוע שיש. רק בגלל שהם דיקטטורה. כל הדיקטטורות אותו חרא.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 26 פברואר 2023, 21:35 מאחל לך מכל הלב לגור בדיקטטורה קומוניסטית (כשאני עדיין מקווה שהיא תהיה האחרונה בעולם ותאמלל רק כמה מאות אלפים במקום מיליארדים).
זה ה-"לך תגור בעזה אם אתה כל-כך אוהב אותם" גרסת הליברלים? :rofl:

its-sick כתב: 26 פברואר 2023, 21:35 [...] מדברים את השפה. הייתי במקומות האלה ודיברתי עם אנשים רגילים. סין זה פחד עצום.
אה, אזרחים במדינת אוייב של סין ובקולוניה בריטית לשעבר מפחדים מסין?! ואו, אני מיד עובר לתמוך בכיבוש. הרי יצא לי לדבר עם מלא ישראלים רגילים, חלקם אפילו "מדברים את השפה", והם מפחדים רצח מפלסטינים וערבים בכלל. לפי שיטתך זה אומר שהם צודקים.

its-sick כתב: 26 פברואר 2023, 21:38 ברצינות, אתה באמת חושב שרוב הסינים היו מוותרים על הזדמנות לעבור עם משפחתם מהדיקטטורה בה הם חיים לארצות הברית?
[...]
יש בקושי 5-10 אחוז מהסינים שנמצאים במעמד חברתי עם כוח עליו הם לא היו מוותרים. כל השאר היו בורחים בשמחה.
source: ha... it feels true!
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ומכיוון שכבר הסברת לי איך אני לא מבין מלא ממה שכותבים לי בפורום ואני חובב של אירוניות, אני אחזור שוב על הטענה העיקרית שלי בהקשר האשכול הזה: ההפחדה מסין לא נועדה לשפר את חיי הסינים, אלא להכין את האזרחים האמריקאים לעימות (צבאי או אחר) עם סין. הבאתי מספר רב של דוגמאות בהן ההליך הזה בדיוק התרחש. אין שום קשר לשאלה האם באמת מדובר בדיקטטורה, או האם האזרחים שם שמחים או לא - בדיוק כמו ששנינו יודעים שהרשות הפלסטינית היא זוועה מהלכת בכל הקשור לזכויות להט"ב, ובכל זאת אנחנו לא בולעים את השקרים הציוניים שהכיבוש בעצם טוב, או משהו.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

איציק הנתין ההייטקיסטי ואינספור זריקות הקורונה שלו חוזר עם הערצה עיוורת למעצמה שהפיצה את ההיסטריה בעולם. כמה מפתיע 2 להיום.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אף אחד לא "הפיץ את ההיסטריה בעולם". למעשה, בארה"ב היה לחץ עצום להפסיק את ההגבלות כי זה פגע בשוק ובהכנסות של עסקים. למעסיקים שם היה חשוב יותר שאנשים יגיעו לעבודה וימשיכו לעשות קניות מאשר החיים והבריאות של האזרחים, כיאה למערכת הקפיטליסטית.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

שטויות, התדלוק של ההיסטריה על ידי מעצמות הטכנולוגיה והממשל שם היה עצום מההתחלה, גם אם טראמפ עשה קולות אחרים.

פירוט כאן:

https://www.cdc.gov/museum/timeline/covid19.html
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 26 פברואר 2023, 21:51
its-sick כתב: 26 פברואר 2023, 21:35
its-sick כתב: 26 פברואר 2023, 21:38 ברצינות, אתה באמת חושב שרוב הסינים היו מוותרים על הזדמנות לעבור עם משפחתם מהדיקטטורה בה הם חיים לארצות הברית?
[...]
source: ha... it feels true!
ביקשתי שתצהיר בקול רם הצהרה לגבי תפיסת המציאות שלך, ואתה מתחמק מאחרי "מקור?".
שאלתי מה אתה חושב. אתה מתבייש במחשבותיך בענין זה או שתחלוק אותן עימנו?
ברצינות, אתה באמת חושב שרוב הסינים היו מוותרים על הזדמנות לעבור עם משפחתם מהדיקטטורה בה הם חיים לארצות הברית?
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

@its-sick אני חושב שאתה שובניסט מערבי וכל תשובה שאני אתן לך שתכיל יותר מורכבות מאשר "סין רע, ארה"ב טוב" תזכה לתגובה צווחנית שמאשימה אותי בחיבה לדיקטטורות, אז אני אוותר על זה.
ממילא לאף אזרח סיני לא איכפת מה שני הייטקיסטים מערביים מדמיינים על חייו, וזה לא הנושא המרכזי בתת-הדיון הזה (תזכורת: הנושא הוא הפרופגנדה המערבית, בעיקר אמריקאית, שמכינה את הקרקע לעימות עם סין).
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 פברואר 2023, 00:01 שטויות, התדלוק של ההיסטריה על ידי מעצמות הטכנולוגיה והממשל שם היה עצום מההתחלה, גם אם טראמפ עשה קולות אחרים.

פירוט כאן:

לא הבנתי מה הקשר בין מה שכתבתי לך ומה שענית. ממשלים רבים ברחבי העולם החלו בהכנות להתמודדות עם המגיפה - בגרמניה למשל עשו את זה במקביל לארה"ב, בלי שום "היסטריה" מצדם. במקביל, היו לחצים פוליטיים אדירים - לא רק מצד טראמפ, אלא בעיקר מצד עסקים - לטאטא את העניין מתחת לשטיח כי זה רע להכנסות שלהם. ההגיון הקפיטליסטי מכתיב שחיי אנשים חשובים פחות מרווחים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 27 פברואר 2023, 11:05 @its-sick אני חושב שאתה שובניסט מערבי וכל תשובה שאני אתן לך שתכיל יותר מורכבות מאשר "סין רע, ארה"ב טוב" תזכה לתגובה צווחנית שמאשימה אותי בחיבה לדיקטטורות, אז אני אוותר על זה.
ממילא לאף אזרח סיני לא איכפת מה שני הייטקיסטים מערביים מדמיינים על חייו, וזה לא הנושא המרכזי בתת-הדיון הזה (תזכורת: הנושא הוא הפרופגנדה המערבית, בעיקר אמריקאית, שמכינה את הקרקע לעימות עם סין).
אני שובניסט דמוקרטי. אני תמיד בעד דמוקרטיות ונגד דיקטטורות. יפן למשל היא דמוקרטיה לא מערבית, וברור שאני בעדה.
אני לא מצפה ממך להבין, כי קומוניזם הוא דיקטטורי מטבעו וזה משום מה נראה לך נהדר.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

"אני לא שובניסט מערבי, אני בעד יפן/קוריאה" זה ה-"אני לא גזען, יש לי חברים שחורים" של שובניסטים מערביים. כל פאקינג אחד מכם. הפסקתי לספור כמה פעמים כבר שמעתי או קראתי את זה ¯/_(ツ)_\¯
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 27 פברואר 2023, 11:14 קומוניזם הוא דיקטטורי מטבעו
באיזה מובן?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

pelegs כתב: 27 פברואר 2023, 11:07
האדום הצורר כתב: 27 פברואר 2023, 00:01 שטויות, התדלוק של ההיסטריה על ידי מעצמות הטכנולוגיה והממשל שם היה עצום מההתחלה, גם אם טראמפ עשה קולות אחרים.

פירוט כאן:

לא הבנתי מה הקשר בין מה שכתבתי לך ומה שענית. ממשלים רבים ברחבי העולם החלו בהכנות להתמודדות עם המגיפה - בגרמניה למשל עשו את זה במקביל לארה"ב, בלי שום "היסטריה" מצדם. במקביל, היו לחצים פוליטיים אדירים - לא רק מצד טראמפ, אלא בעיקר מצד עסקים - לטאטא את העניין מתחת לשטיח כי זה רע להכנסות שלהם. ההגיון הקפיטליסטי מכתיב שחיי אנשים חשובים פחות מרווחים.
העסקים הכי גדולים ובעלי הכוח הרב ביותר, ענקיות הטכנולוגיה, דחפו להיסטריית ענק מהרגע הראשון במהלך שהכניס להן ומחזיקי המניות שלהם (שבכל החברות האלו, פייסבוק, גוגל, מיקרוסופט, אפל וכו', מניות רבות מוחזקות על ידי אותם גופים פיננסיים כמו בלקרוק וונגרד) כמויות עצומות (קשה לתאר עד כמה) של כסף, כולל צנזור מתמשך של עמדות בעלי מקצוע שהיו מכניסות להם פחות כסף. יש דוגמה ספציפית בדוח של הCDC שצירפתי כאן למעורבות של אפל.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 פברואר 2023, 12:09
pelegs כתב: 27 פברואר 2023, 11:07

פירוט כאן:

העסקים הכי גדולים ובעלי הכוח הרב ביותר, ענקיות הטכנולוגיה, דחפו להיסטריית ענק מהרגע הראשון במהלך שהכניס להן ומחזיקי המניות שלהם (שבכל החברות האלו, פייסבוק, גוגל, מיקרוסופט, אפל וכו', מניות רבות מוחזקות על ידי אותם גופים פיננסיים כמו בלקרוק וונגרד) כמויות עצומות (קשה לתאר עד כמה) של כסף, כולל צנזור מתמשך של עמדות בעלי מקצוע שהיו מכניסות להם פחות כסף. יש דוגמה ספציפית בדוח של הCDC שצירפתי כאן למעורבות של אפל.
ההוכחה לקונספירציית הענק שאתה מתאר פה היא שאפל השיקו פעם אפליקציה שאומרת לאנשים אם הם צריכים ללכת לבדיקה אצל רופא?

מה עמדתך בנוגע ליותר משישה מיליון מתים מהמחלה? זה בגלל אפל או בגלל גוגל?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 27 פברואר 2023, 11:56
its-sick כתב: 27 פברואר 2023, 11:14 קומוניזם הוא דיקטטורי מטבעו
באיזה מובן?
אין אייפונים. מש"ל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אתם טוענים משום מה שמשטר קומוניסטי הוא תיאורטי בלבד ולא באמת נוסה (כנראה בגלל שהנסיונות לממשו היו כה כושלים...), אז אתם יכולים להצהיר כל פעם על פנטזיה אחרת לפי רצונכם.

להבנתי הוא דיקטטורי במובן שאף קומוניסט לא יסכים שתחת משטר קומוניסטי (כשימומש באיזה עולם פנטזיה בטיימליין מקביל) אפשר יהיה בהצבעה בקרב ציבור האזרחים לקבל החלטות "אנטי קומוניסטיות" כמו החזרת הרכוש הפרטי ועסקים פרטיים.
כמו כן, כיון שאדם צריך לעבוד למען הכלל ולא למען עצמו, לא סביר שיבחר בעצמו במה לעבוד או כמה לעבוד.

הנה דוגמא טובה: אמנים יצטרכו לקבל רשות מהקומיסרים להיות אמנים (הם לא יחיו על חשבון אחרים רק כי מתחשק להם, נכון?), אז סביר שזה יהיה מבוסס נפוטיזם. זה לא יכול להיות מבוסס רצון הציבור כמו בתחרות החופשית שיש במערב בימינו.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 פברואר 2023, 12:09 העסקים הכי גדולים ובעלי הכוח הרב ביותר, ענקיות הטכנולוגיה, דחפו להיסטריית ענק מהרגע הראשון במהלך שהכניס להן ומחזיקי המניות שלהם (שבכל החברות האלו, פייסבוק, גוגל, מיקרוסופט, אפל וכו', מניות רבות מוחזקות על ידי אותם גופים פיננסיים כמו בלקרוק וונגרד) כמויות עצומות (קשה לתאר עד כמה) של כסף, כולל צנזור מתמשך של עמדות בעלי מקצוע שהיו מכניסות להם פחות כסף. יש דוגמה ספציפית בדוח של הCDC שצירפתי כאן למעורבות של אפל.
שוב, אני לא מוצא עדות לטענות שלך בלינק שצירפת. מנגד, אני זוכר בבירור את הנסיונות של בעלי חברות כמו מאסק להחזיר כמה שיותר עובדים לעבודה כמה שיותר מהר. אתה חושב שזו מקריות שבעולם המערבי הימין הקיצוני, שתמיד מתיישר לפי האינטרסים של בעלי ההון, מיד התנגד לכל צעד שהיה יכול לעזור להציל חיים? ממש לא, הם יודעים על איזה צד החמאה מרוחה ומי המממנים שלהם.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 27 פברואר 2023, 12:21 להבנתי הוא דיקטטורי במובן שאף קומוניסט לא יסכים שתחת משטר קומוניסטי (כשימומש באיזה עולם פנטזיה בטיימליין מקביל) אפשר יהיה בהצבעה בקרב ציבור האזרחים לקבל החלטות "אנטי קומוניסטיות"
כלומר אתה מניח\מדמיין מראש שהוא דיקטטורי, ומכאן אתה מסיק שהוא דיקטטורי.
יפה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אתה מוכן בבקשה להתייחס לסוגיית האמנות? אתם כל כך אוהבים לדלג על כל מה שלא נוח לכם.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 27 פברואר 2023, 12:21 1. אתם טוענים משום מה שמשטר קומוניסטי הוא תיאורטי בלבד ולא באמת נוסה (כנראה בגלל שהנסיונות לממשו היו כה כושלים...), אז אתם יכולים להצהיר כל פעם על פנטזיה אחרת לפי רצונכם.

2. להבנתי הוא דיקטטורי במובן שאף קומוניסט לא יסכים שתחת משטר קומוניסטי (כשימומש באיזה עולם פנטזיה בטיימליין מקביל) אפשר יהיה בהצבעה בקרב ציבור האזרחים לקבל החלטות "אנטי קומוניסטיות" כמו החזרת הרכוש הפרטי ועסקים פרטיים.
כמו כן, כיון שאדם צריך לעבוד למען הכלל ולא למען עצמו, לא סביר שיבחר בעצמו במה לעבוד או כמה לעבוד.

3. הנה דוגמא טובה: אמנים יצטרכו לקבל רשות מהקומיסרים להיות אמנים (הם לא יחיו על חשבון אחרים רק כי מתחשק להם, נכון?), אז סביר שזה יהיה מבוסס נפוטיזם. זה לא יכול להיות מבוסס רצון הציבור כמו בתחרות החופשית שיש במערב בימינו.
1. אני לא טוען את זה (קישור לתגובה רלוונטית), כרגיל אתה ממציא לי טענות ואז מתלונן שאני לא מבין מה כותבים לי.

2. את אותו הדבר אפשר להגיד על דמוקרטיות ליברליות היום. האם תנועה שקוראת להחזרת העבדות יכולה לממש את רצונה במשטר ליברלי? בכלל, התפישה שלך של "חופש" ילדותית מאד. כל דבר שמישהו עושה בחברה מונע חופש מסויים מאחר, ובליברליזם הרבה מאד חופש נמנע מאיתנו.

3. מה שאתה מתאר ליטרלי מתרחש תחת קפיטליזם, אפילו קפיטליזם "סוציאלי", בימינו. רוב בני האדם לא יכולים להרשות לעצמם להיות אמנים פול-טיים, ונאלצים לעבוד בעבודות זבל שהם שונאים (לפעמים בכמה משרות בו זמנית) כדי שיוכלו לא למות ברעב, או לא לישון ברחוב. היחידים שיכולים לעשות את זה הם אלו שנולדו לתוך עושר ויכולים להרשות לעצמם, קרי נפוטיזם בשם אחר (או אלו שצברו הון ץוך כדי ניצול אחרים).

במציאות, במשטרים סוציאליסטים דווקא היו הררי אמנים. לך ץקרא קצת על אמנות בתקופה הסובייטית, או במזרח גרמניה. לא רק שזה היה קיים, אנשים יכלו להרשות לעצמם לעסוק באמנות במשרה מלאה מבלי להיוולד להורים עשירים. ובניגוד לתפישה המערבית, האמנות במדינות האלו לא הייתה נתונה תמיד לצנזורה וכפיה משטרתית. באמת - תקרא קצת על אמנות סובייטית בשנות העשרים, השלושים והחל משנות השבעים. בקיצור, אתה כרגיל מפגין כאן רמת ידע של שובניסט מערבי ממוצע (שבוע לימודי מרקסיזם וזה).
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 27 פברואר 2023, 12:28 אתה מוכן בבקשה להתייחס לסוגיית האמנות? אתם כל כך אוהבים לדלג על כל מה שלא נוח לכם.
בוודאי.
המשפט "אמנים יצטרכו לקבל רשות מקומיסרים" אינו נכון, ומן הסתם כל המסקנות שגזרת ממנו לא רלוונטיות לדיון.

לגבי אמנות במערב: אני מכיר די הרבה אנשים שהיו מאוד שמחים לעסוק באמנות, אבל מסיבות כלכליות נאלצו לנטוש את העיסוק הזה.
לא נראה לי שזה כל כך חד וחלק כמו שאתה מדמיין.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני שוב אזכיר שאמנות בתקופה הסובייטית זה נושא כ"כ נרחב, שאפשר לעשות עשרות קורסים בנושא (ולא רק שבוע בקורס כלכלה, כן?). כרגיל, התפישה של תרבות שאינה מערבית בעיני אנשים מהמערב מלאה בבורות, חוסר היכרות בסיסי עם העובדות, הנחות ריקות והררי שובניזם. וזה אפילו לא קשור לשאלת סוג המשטר - כל מה שלא מתנהג כמו המערב הוא תמיד דיקטטורי, אפל, מפגר ומפחיד.

במקום להמציא מציאות חלופית ולדמיין את ההיסטוריה, איציק ואחרים שחושבים שלא היחתה אמנות בבריה"מ יכולים להתחיל לקרוא על מאלביץ', פילונוב, רודצ'נקו ועוד ועוד. יש עולם מחוץ לפרופגנדה המערבית, אני מבטיח.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

העשור שאחרי המהפכה באמת היה מהמרגשים שהאנושות ידעה (גם באמנות, גם במדעי התרבות כמו "המכון לחקר המילה" ובעוד הרבה תחומים), אבל אחר כך הגיע סטלין ויצר את מה שאנשים רבים במערב (למשל איציק) מכנים בשם "קומוניזם".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

pelegs כתב: 27 פברואר 2023, 12:22
האדום הצורר כתב: 27 פברואר 2023, 12:09 העסקים הכי גדולים ובעלי הכוח הרב ביותר, ענקיות הטכנולוגיה, דחפו להיסטריית ענק מהרגע הראשון במהלך שהכניס להן ומחזיקי המניות שלהם (שבכל החברות האלו, פייסבוק, גוגל, מיקרוסופט, אפל וכו', מניות רבות מוחזקות על ידי אותם גופים פיננסיים כמו בלקרוק וונגרד) כמויות עצומות (קשה לתאר עד כמה) של כסף, כולל צנזור מתמשך של עמדות בעלי מקצוע שהיו מכניסות להם פחות כסף. יש דוגמה ספציפית בדוח של הCDC שצירפתי כאן למעורבות של אפל.
שוב, אני לא מוצא עדות לטענות שלך בלינק שצירפת. מנגד, אני זוכר בבירור את הנסיונות של בעלי חברות כמו מאסק להחזיר כמה שיותר עובדים לעבודה כמה שיותר מהר. אתה חושב שזו מקריות שבעולם המערבי הימין הקיצוני, שתמיד מתיישר לפי האינטרסים של בעלי ההון, מיד התנגד לכל צעד שהיה יכול לעזור להציל חיים? ממש לא, הם יודעים על איזה צד החמאה מרוחה ומי המממנים שלהם.
היו בדבר הזה המון בעלי אינטרסים. בסוף החברות שיש להן מניות רבות גם בפייזר וגם בענקיות הטכנולוגיה עשו הון תועפות מההיסטריה. אתה יכול לטעון שזה מקרי שהן צנזרו במקביל עמדות אחרות אבל זה נראה לי קצת דבילי.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני בהחלט מסכים שסטאלין היה מכה אנושה לאנושות כולה, לתנועה הקומוניסטית בפרט ולבריה"מ במיוחד. חשוב לציין שאחרי תקופה של התאוששות הן ממנו והן מהמלחמה שהחריבה את מערב המדינה ובעיקר מחקה דור שלם, האמנות הסובייטית חוותה פריחה מסויימת שכרגיל במערב לא מכירים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 פברואר 2023, 13:04
pelegs כתב: 27 פברואר 2023, 12:22
היו בדבר הזה המון בעלי אינטרסים. בסוף החברות שיש להן מניות רבות גם בפייזר וגם בענקיות הטכנולוגיה עשו הון תועפות מההיסטריה. אתה יכול לטעון שזה מקרי שהן צנזרו במקביל עמדות אחרות אבל זה נראה לי קצת דבילי.
ההון תועפות הזה זה יותר או פחות ממה שהם הפסידו מהקיטון הכללי בכלכלה?
אם אפשר גם מספרים ולא רק תחושות, זה יהיה ממש נחמד.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 פברואר 2023, 13:04 היו בדבר הזה המון בעלי אינטרסים. בסוף החברות שיש להן מניות רבות גם בפייזר וגם בענקיות הטכנולוגיה עשו הון תועפות מההיסטריה. אתה יכול לטעון שזה מקרי שהן צנזרו במקביל עמדות אחרות אבל זה נראה לי קצת דבילי.
אני מסכים איתך שהיו ועודנם יש אינטרסים בנושא. אני כאמור קומוניסט וחושב שצריך להלאים (כל) את חברות התרופות, בכללן פייזר. ההבדל העיקרי בינך לביני הוא שהניתוח שלך מניח זדון מכוון ומתוכנן והופך את הקשר בין אסון ותגובה לו, בעוד אני רואה את זה כחלק ממערכת כאוטית יחסית שבסופו של יום יוצרת רווחים למי שמוכן לדפוק יותר אנשים.

אני אנסה להדגים את זה בעזרת מצב של רעב: אתה אומר שרעב זה לא כזה מסוכן, שיש היסטריה מכוונת ואנשים לא צריכים לאכול אוכל מחברות גדולות כי זה הכל בבל"ת. אני לעומת זאת טוען שכרגע צריך לאכול כי רעב זה מסוכן - גם אם חברות המזון הגדולות מרוויחות מזה - ושהפתרון לטווח הארוך זה להלאים את החברות הללו ולשנות את השיטה ככה שתמיד נוכל להאכיל אנשים, במקום להעמיד פנים שרעב זה לא כזה אישיו.
שליחת תגובה