על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

אני התחסנתי אגב השבוע לחיסון חמישי כדי לא להרוג בטעות כמה סבתות חביבות בבית אבות של אבא שלי. אבל אחרי שקראתי פה אני מתחיל לחשוב שאולי היה עדיף לחשל קצת את המערכת החיסונית שלהן
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacakruvi
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

teknoboy כתב: 22 אוקטובר 2022, 13:10
AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 12:34
teknoboy כתב: 22 אוקטובר 2022, 10:51 אם "הבינו שהחיסון מסוכן", למה ממשיכים לתת אותו לאנשים שנמצאים הכי בסכנה (קבוצות סיכון, מבוגרים, אנשים שנחשפים כמו עובדי רפואה ועובדי ציבור) ולאנשים הכי חשובים בהתמודדות עם מחלות (עובדי רפואה בבתי החולים וכו')?

אתם כל הזמן בוכים שעושים עליכם קומבינות כדי לחסוך עליכם כסף. הנה מקרה שבו אשכרה חוסכים על אנשים כסף, ובמקום לחגוג את זה שאתה סוף סוף צודק וחוסכים עליך, אתה מדמיין שזאת הוכחה לזה שצדקת בשטויות שפיזרת שנתיים רצוף ואשכרה מסרב לראות את המציאות הפשוטה - שדנמרק חוסכת כסף על האזרחים שלה.

פשוט מאוד, הצטברו מחקרים (שאני יכול בכיף לשתף) שמראים שככל שהגיל יורד כך גם הסיכוי של החיסון לגרום למיקרוקרדטיס. ברור שחיסון יכול להיות בטוח עבור קבוצת מסויימת באוכלוסיה אבל לא בטוח בשביל אחרת, ובגלל זה הדרישה הכללית היא לבצע מחקרים עבור כל הקבוצות שהחיסון מיועד אליהן (דרישה שלא היתה בקורונה, בגלל מצב חירום כמובן, לדוגמא עם נשים בהריון).

לא מבין מאיפה הבאתם את התאוריה של לחסוך כסף והאם יש לכם אסמכתאות לתאוריה הזו, כי אני ממש אשמח ללמוד דברים חדשים.
בכל מקרה אני אשאל שוב, בהנחה שזה נכון ורוצים לחסוך כסף, אז איך זה מסתדר עם העובדה שמחסנים את כל האוכלוסיה בשביל למנוע הדבקה? הריי אם לא תחסן צעירים הם ידביקו מבוגרים לשיטתכם
מits-sick אני פשוט אתעלם כי הוא יצור על חלל וחבל על הזמן שלי
אתה באמת חושב שהחליטו לא לחסן בגלל "סכנת המיוקרדיטיס"???
אחי, לך תעשה חזרה על נושא בחשבון שנקרא "חילוק".

אשכרה יש פה מצב שכל מה שטענת קורה בו - חוסכים כסף על חשבון הבריאות של אזרחים, אבל דווקא עכשיו אתה רואה את ההפך, כי במקום להסתכל על מה שהמדינה נותנת לאזרחים שלה אתה מודאג שמא יצאת פראייר ופייזר הרוויחו עליך.
אני הצגתי עובדות של אחוז מטורף מהמתחסנים הצעירים שקיבל מיקרוקרדיטיס מהחיסון, לכן נראה לי שהפסיקו בגלל זה. יכול להיות שלא, אבל אם אתה חושב שהפסיקו בשביל לחסוך בכסף אז בבקשה תענה על הטענה שלי בנוגע למניעת הדבקה, ותראה לי את האסמכתא שהטענה שלך נשענת עליה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 15:59
AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 12:34

פשוט מאוד, הצטברו מחקרים (שאני יכול בכיף לשתף) שמראים שככל שהגיל יורד כך גם הסיכוי של החיסון לגרום למיקרוקרדטיס. ברור שחיסון יכול להיות בטוח עבור קבוצת מסויימת באוכלוסיה אבל לא בטוח בשביל אחרת, ובגלל זה הדרישה הכללית היא לבצע מחקרים עבור כל הקבוצות שהחיסון מיועד אליהן (דרישה שלא היתה בקורונה, בגלל מצב חירום כמובן, לדוגמא עם נשים בהריון).

לא מבין מאיפה הבאתם את התאוריה של לחסוך כסף והאם יש לכם אסמכתאות לתאוריה הזו, כי אני ממש אשמח ללמוד דברים חדשים.
בכל מקרה אני אשאל שוב, בהנחה שזה נכון ורוצים לחסוך כסף, אז איך זה מסתדר עם העובדה שמחסנים את כל האוכלוסיה בשביל למנוע הדבקה? הריי אם לא תחסן צעירים הם ידביקו מבוגרים לשיטתכם
מits-sick אני פשוט אתעלם כי הוא יצור על חלל וחבל על הזמן שלי

אשכרה יש פה מצב שכל מה שטענת קורה בו - חוסכים כסף על חשבון הבריאות של אזרחים, אבל דווקא עכשיו אתה רואה את ההפך, כי במקום להסתכל על מה שהמדינה נותנת לאזרחים שלה אתה מודאג שמא יצאת פראייר ופייזר הרוויחו עליך.
אני הצגתי עובדות של אחוז מטורף מהמתחסנים הצעירים שקיבל מיקרוקרדיטיס מהחיסון, לכן נראה לי שהפסיקו בגלל זה. יכול להיות שלא, אבל אם אתה חושב שהפסיקו בשביל לחסוך בכסף אז בבקשה תענה על הטענה שלי בנוגע למניעת הדבקה, ותראה לי את האסמכתא שהטענה שלך נשענת עליה.
תלמד לקרוא מספרים. אין "אחוז מטורף" של צעירים שקיבלו מיקרוקרדיטיס מהחיסון, נצפתה עלייה בשיעור המקרים. יש הבדל עצום, מומלץ להבין את היסודות לפני שמתחילים לצעוק.
לגבי מניעת הדבקה, אתה מוזמן לבחור איזה שבא לך מעשרות המחקרים (יש אפילו מטא-אנליזות והפעם באמת, זה לא סתם מילה שהעתקתי ממקום אחר) בנושא. רבים מהם כבר שותפו פה (דפדף אחורה או תשתמש בחיפוש).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

teknoboy כתב: 22 אוקטובר 2022, 16:20

תלמד לקרוא מספרים. אין "אחוז מטורף" של צעירים שקיבלו מיקרוקרדיטיס מהחיסון, נצפתה עלייה בשיעור המקרים. יש הבדל עצום, מומלץ להבין את היסודות לפני שמתחילים לצעוק.
לגבי מניעת הדבקה, אתה מוזמן לבחור איזה שבא לך מעשרות המחקרים (יש אפילו מטא-אנליזות והפעם באמת, זה לא סתם מילה שהעתקתי ממקום אחר) בנושא. רבים מהם כבר שותפו פה (דפדף אחורה או תשתמש בחיפוש).
לפני שאתה מתנשא על מישהו שעשה תואר בפיזיקה ואומר לו ללמוד לקרוא מספרים בוא תלמד משהו משהו על החיים.
הכל יחסי.
יחס של 1:200 - 1:6000, זה אולי מספר ממש נמוך כשמדברים על הסיכוי להתקבל לעבודה, אבל יחס כזה, במקרה של חיסון, לקבלת תופעות לוואי רציניות, זה מספר מטורף שפשוט לא קיים בחיסונים אחרים. באמת, אתה לא מבין כמה הוא מטורף ויוצא מן הכלל, זה מספרים שלא רואים בחיסונים שמאושרים. תופעות לוואי רציניות בחיסונים ותרופות מאושרות הן בסדר גודל של אחד לכמה מאות אלפים לכל הפחות. וזה אני אומר עובדתית, ואובייקטיבית. זה פשוט ככה, מוזמן לשאול רופאים, או לחקור קצת בעצמך.

לגבי מניעת הדבקה, לא ענית לי על השאלה בכלל, תקרא אותה שוב כי באמת שכתבתי אותה 3 פעמים כבר.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 16:58

לפני שאתה מתנשא על מישהו שעשה תואר בפיזיקה ואומר לו ללמוד לקרוא מספרים בוא תלמד משהו משהו על החיים.
הכל יחסי.
יחס של 1:200 - 1:6000, זה אולי מספר ממש נמוך כשמדברים על הסיכוי להתקבל לעבודה, אבל יחס כזה, במקרה של חיסון, לקבלת תופעות לוואי רציניות, זה מספר מטורף שפשוט לא קיים בחיסונים אחרים. באמת, אתה לא מבין כמה הוא מטורף ויוצא מן הכלל, זה מספרים שלא רואים בחיסונים שמאושרים. תופעות לוואי רציניות בחיסונים ותרופות מאושרות הן בסדר גודל של אחד לכמה מאות אלפים לכל הפחות. וזה אני אומר עובדתית, ואובייקטיבית. זה פשוט ככה, מוזמן לשאול רופאים, או לחקור קצת בעצמך.

לגבי מניעת הדבקה, לא ענית לי על השאלה בכלל, תקרא אותה שוב כי באמת שכתבתי אותה 3 פעמים כבר.
שוב, לא אמרתי שלא הייתה עלייה, אמרתי שאין "אחוז מטורף מהמתחסנים הצעירים שקיבלו מיוקרדיטיס מהחיסון", שזה מה שכתבת ואני בטוח שאתה מבין לבד שזה היה לא-אמת.
אגב, האם אתה יודע מה שיעור המיוקרדיטיס בקרב חולי קורונה באותו גיל ובפרט מופעים חמורים של התופעה?

לגבי מה שאתה רוצה ממני בקשר להדבקה: לא זכור לי שטענתי טענה כלשהי אז תצטרך להזכיר לי אם אתה רוצה שאתן לך אסמכתא. ניחשתי שאתה מתכוון לטעון שהחיסון לא מגן מפני הדבקה, אז שלחתי אותך לעיין באיזה שבא לך משלל המחקרים שאומרים את ההפך.
כאמור, אם אתה רוצה משהו יותר מסוים וקונקרטי אולי כדאי שתפסיק לתת לי לנחש מה אתה רוצה ופשוט תגיד.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

טקנו, אתה מבזבז את זמנך, מדובר בחולי נפש. העובדות לא מעניינות אותם, יש בהם רצון עז להיות מיוחדים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

teknoboy כתב: 22 אוקטובר 2022, 17:10
הכל יחסי.

שוב, לא אמרתי שלא הייתה עלייה, אמרתי שאין "אחוז מטורף מהמתחסנים הצעירים שקיבלו מיוקרדיטיס מהחיסון", שזה מה שכתבת ואני בטוח שאתה מבין לבד שזה היה לא-אמת.
אגב, האם אתה יודע מה שיעור המיוקרדיטיס בקרב חולי קורונה באותו גיל ובפרט מופעים חמורים של התופעה?

לגבי מה שאתה רוצה ממני בקשר להדבקה: לא זכור לי שטענתי טענה כלשהי אז תצטרך להזכיר לי אם אתה רוצה שאתן לך אסמכתא. ניחשתי שאתה מתכוון לטעון שהחיסון לא מגן מפני הדבקה, אז שלחתי אותך לעיין באיזה שבא לך משלל המחקרים שאומרים את ההפך.
כאמור, אם אתה רוצה משהו יותר מסוים וקונקרטי אולי כדאי שתפסיק לתת לי לנחש מה אתה רוצה ופשוט תגיד.
לא אמרתי שלא אמרת שלא היתה עליה, אמרת ש1:200-1:6000 זה לא מספר מטורף, וניסיתי להסביר לך למה זה כן מספר מטורף. "הייתה עליה" זה מונח מכובס שלא אומר כלום. כמה עליה? ב1 למליון? ב1 ל10?

אני מבקש אסמכתא לטענה שהסיבה שהמדינות הנ"ל המליצו לא לחסן צעירים היא בשביל לחסוך כסף, טענה שנשמעה פה על ידי כמה אנשים. מעניין אותי אם זה מבוסס על משהו או סתם דעה אישית שלא קשורה לכלום.

וגם שאלתי, בהנחה שהם באמת רוצים לחסוך כסף, איך זה מסתדר אם הטענה שלכם, שהחיסון מונע הדבקה. כלומר אם הם מפסיקים לחסן צעירים, אז הם יגרמו להדבקה מוגברת.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 17:22

הכל יחסי.

1. לא אמרתי שלא אמרת שלא היתה עליה, אמרת ש1:200-1:6000 זה לא מספר מטורף, וניסיתי להסביר לך למה זה כן מספר מטורף. "הייתה עליה" זה מונח מכובס שלא אומר כלום. כמה עליה? ב1 למליון? ב1 ל10?

2. אני מבקש אסמכתא לטענה שהסיבה שהמדינות הנ"ל המליצו לא לחסן צעירים היא בשביל לחסוך כסף, טענה שנשמעה פה על ידי כמה אנשים. מעניין אותי אם זה מבוסס על משהו או סתם דעה אישית שלא קשורה לכלום.

3. וגם שאלתי, בהנחה שהם באמת רוצים לחסוך כסף, איך זה מסתדר אם הטענה שלכם, שהחיסון מונע הדבקה. כלומר אם הם מפסיקים לחסן צעירים, אז הם יגרמו להדבקה מוגברת.
1. במקסימום זאת עלייה גדולה (ולדעתי אתה טועה במספרים, גם אם הצלחת במאמץ רב לדוג איזה מסמך שבו כתובים מספרים דומים), ובכל מקרה לא מדובר ב"אחוז מטורף".
יכולת להגיד שהתנסחת לא טוב ולסגור עניין אבל במקום זה אתה מתחפר בניסיון להוכיח שאתה צודק וכל העולם טועה.
בהצלחה עם זה. מקווה שלפחות את עצמך שכנעת.
2. לא יודע על אחרים, במקרה שלי זאת סתם יציאה שלא מבוססת על כלום. אני אמנם לא רואה הגיון אחר בהחלטה הזאת אבל אין לי את הפרוטוקולים של זקני דנמרק כדי להוכיח.
3. מה זה איך זה מסתדר?
הם חישבו ומצאו שעלות הטיפולים\אשפוזים\אובדן ימי עבודה\וכו' וכו' נמוכה יותר מהעלות של חיסון כל האוכלוסיה פעם נוספת, והם מוכנים לספוג את האשפוזים\מוות\נכויות שזה יגרור כי זה חוסך להם כמה שקלים (או כמה קרונות או מה שזה לא יהיה).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קרונות שמקובעות ליורו.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בהינתן שאין הצהרה רשמית מצד הגוף הדני הרלוונטי (אני מניח שיש, אבל אף אחד פה לא בודק אותה) - ההגיון אומר זאם היו מגיעים למסקנה שמדובר בחיסון מסוכן עבור צעירים, הם היו אוסרים על החיסון לקבוצת גיל זו, ומן הסתם מפרסמים את דעתם בנושאת במקום זאת הם ממליצים על החיסון לקבוצות סיכון ולא אוסרים על צעירים להתחסן בבוסטר השני (למיטב ידיעתי). אני אחפש מאוחר יותר את ההחלטה הרלוונטית.

לגבי שאר הדברים שענית לי בתגובה קודמת (ואחרים גם) - טענה בפירוט כשתהיה לי הסבלנות. בינתיים ביזבתי אנרגיות במרפאות ובדיונים מקבילים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

teknoboy כתב: 22 אוקטובר 2022, 18:53
AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 17:22

1. לא אמרתי שלא אמרת שלא היתה עליה, אמרת ש1:200-1:6000 זה לא מספר מטורף, וניסיתי להסביר לך למה זה כן מספר מטורף. "הייתה עליה" זה מונח מכובס שלא אומר כלום. כמה עליה? ב1 למליון? ב1 ל10?

2. אני מבקש אסמכתא לטענה שהסיבה שהמדינות הנ"ל המליצו לא לחסן צעירים היא בשביל לחסוך כסף, טענה שנשמעה פה על ידי כמה אנשים. מעניין אותי אם זה מבוסס על משהו או סתם דעה אישית שלא קשורה לכלום.

3. וגם שאלתי, בהנחה שהם באמת רוצים לחסוך כסף, איך זה מסתדר אם הטענה שלכם, שהחיסון מונע הדבקה. כלומר אם הם מפסיקים לחסן צעירים, אז הם יגרמו להדבקה מוגברת.
1. במקסימום זאת עלייה גדולה (ולדעתי אתה טועה במספרים, גם אם הצלחת במאמץ רב לדוג איזה מסמך שבו כתובים מספרים דומים), ובכל מקרה לא מדובר ב"אחוז מטורף".
יכולת להגיד שהתנסחת לא טוב ולסגור עניין אבל במקום זה אתה מתחפר בניסיון להוכיח שאתה צודק וכל העולם טועה.
בהצלחה עם זה. מקווה שלפחות את עצמך שכנעת.
2. לא יודע על אחרים, במקרה שלי זאת סתם יציאה שלא מבוססת על כלום. אני אמנם לא רואה הגיון אחר בהחלטה הזאת אבל אין לי את הפרוטוקולים של זקני דנמרק כדי להוכיח.
3. מה זה איך זה מסתדר?
הם חישבו ומצאו שעלות הטיפולים\אשפוזים\אובדן ימי עבודה\וכו' וכו' נמוכה יותר מהעלות של חיסון כל האוכלוסיה פעם נוספת, והם מוכנים לספוג את האשפוזים\מוות\נכויות שזה יגרור כי זה חוסך להם כמה שקלים (או כמה קרונות או מה שזה לא יהיה).

:rofl:
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

אז כשהדברים שאני מביא, מגובים במחקרים ברמה הכי גבוהה שיש, (חלקם של קופות החולים, משרד הבריאות ועוד) אז מדובר ב"לדוג איזה מסמך", או איזה "פרוטוקול" וכשאתה מביא יציאות שבדית מלבך אחי שחרר אותי מכל הפילוסופיה, ויציאות שלא מבוססות על כלום, כולל קונספירציות על זה שהמדינות הנורדיות "החליטו להמליץ לצעירים לא להתחסן בשביל לחסוך כסף, כמובן דרך חישוב שהם עשו " אחי על מה אתה מדבר? אצלנו יש חיסונים לעוד 2 גלים של קורונה כמו שהיו פה (ליטרלי). והכי יפה שזה אותו חיסון שהיה לאחד הזנים הראשונים. מן הסתם לא היית מצפה לעשות אותו חיסון של שפעת כמה שנים ברצף.

אני רק אסכם את דברי פה לעת עתה ואגיד שברור שזה נושא מורכב ממה שכולנו חושבים שאנחנו יודעים, כי המדענים עצמם בתהליך למידה, מחקרים לוקים זמן.
אז הנגיף משתנה, המחקרים זורמים, חברות המפארמה מגיבות לומדות ומשנות דברים. מעבר לזה שפייזר כבר עברו על כללים מאוד רציינים ונעשנו על כך בחומרה בעבר, הם לא גילו (או לפחות לא גילו לנו) שדלקת בשריר הלב, תופעת לוואי מאוד נפוצה (ביחס לכל תופעת לוואי רצינית של חיסון כלשהו שנמצא על המדף, מוכח ובדוק), על ידי חולים ישראלים שהתלוננו לרופאים, ולא על ידי מחקרים של פייזר, בזמן שאנשים כמוכם בזמנו הייתם קוראים להם "מתנגדי חיסונים" או איזה שם מקורי אחר, ומשתיקים אותם.

אז אני גם אני בעד חיסונים והכל אבל אני לא בעד קידוש של שום תחום בחיים, אפשר וצריך להיות ביקורתיים לגבי הכל, בעיקר לגבי עצמינו והדעות שלנו,
להתפתח, ללמוד ולהיות פתוחים וגמישים.
וגם אם לא, לכבד דעה שונה משלך זו עוד תכונה שאני עדין מאמין שלרבים יש ואם לא הייתם מאחורי מקלדת כנראה הייתם בכל זאת מדברים כמו בני אדם (וכמובן ששלושתכם לא מעידים על הפורום סלאש על אוהדי הפועל כלל).
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 21:17 1. אז כשהדברים שאני מביא, מגובים במחקרים ברמה הכי גבוהה שיש, (חלקם של קופות החולים, משרד הבריאות ועוד) אז מדובר ב"לדוג איזה מסמך", או איזה "פרוטוקול"
2. וכשאתה מביא יציאות שבדית מלבך אחי שחרר אותי מכל הפילוסופיה, ויציאות שלא מבוססות על כלום,
3. כולל קונספירציות על זה שהמדינות הנורדיות "החליטו להמליץ לצעירים לא להתחסן בשביל לחסוך כסף, כמובן דרך חישוב שהם עשו "
4. אחי על מה אתה מדבר? אצלנו יש חיסונים לעוד 2 גלים של קורונה כמו שהיו פה (ליטרלי). והכי יפה שזה אותו חיסון שהיה לאחד הזנים הראשונים. מן הסתם לא היית מצפה לעשות אותו חיסון של שפעת כמה שנים ברצף.

5. אני רק אסכם את דברי פה לעת עתה ואגיד שברור שזה נושא מורכב ממה שכולנו חושבים שאנחנו יודעים, כי המדענים עצמם בתהליך למידה, מחקרים לוקים זמן.
אז הנגיף משתנה, המחקרים זורמים, חברות המפארמה מגיבות לומדות ומשנות דברים. מעבר לזה שפייזר כבר עברו על כללים מאוד רציינים ונעשנו על כך בחומרה בעבר, הם לא גילו (או לפחות לא גילו לנו) שדלקת בשריר הלב, תופעת לוואי מאוד נפוצה (ביחס לכל תופעת לוואי רצינית של חיסון כלשהו שנמצא על המדף, מוכח ובדוק), על ידי חולים ישראלים שהתלוננו לרופאים, ולא על ידי מחקרים של פייזר, בזמן שאנשים כמוכם בזמנו הייתם קוראים להם "מתנגדי חיסונים" או איזה שם מקורי אחר, ומשתיקים אותם.

6. אז אני גם אני בעד חיסונים והכל אבל אני לא בעד קידוש של שום תחום בחיים, אפשר וצריך להיות ביקורתיים לגבי הכל, בעיקר לגבי עצמינו והדעות שלנו,
וגם אם לא, לכבד דעה שונה משלך זו עוד תכונה שאני עדין מאמין שלרבים יש ואם לא הייתם מאחורי מקלדת כנראה הייתם בכל זאת מדברים כמו בני אדם (וכמובן ששלושתכם לא מעידים על הפורום סלאש על אוהדי הפועל כלל).
1. הם לא. הם מגובים במקרה הטוב באיזה מסמך אקראי שדגת. איך אני יודע? כי הקונצנזוס המדעי הוא שהמציאות שונה לגמרי ממה שאתה מתאר, והקונצנזוס הזה נסמך על הר של ראיות שנצבר בשנתיים וחצי האחרונות.
2. אתה העלית את הדברים שהעלית, טענת שאתה אומר עובדות. אני זרקתי ספקולציה כתגובה לשאלה שלך. אם אתה לא מבין את ההבדל בחובת ההוכחה בין שני הדברים אז כדאי שתחזור לקורס כלשהו שעשית בשנה א' על פילוסופיה של המדע או משהו דומה (קרל פופר וכו').
3. רגע רגע, קונספירציות על אינטרסים כלכליים זה מחוץ לתחום?
אגב, לידיעתך, ממשלות רבות משתדלות לחסוך ולצמצם הוצאה ציבורית\גירעון וכו'. זאת לא המצאה שלי, אתה מוזמן לפתוח כל מדור כלכלה בעולם ולהיווכח שהקונספירציה הזאת היא מיסודות הכלכלה שאנחנו חיים בה.
4. לא בדיוק הבנתי מה העניין עם הזנים, אבל גם לא הבנתי איך מלאי החיסונים בישראל קשור איכשהו להחלטה של דנמרק (נדמה לי שזה נושא הדיון).
5. למה שמישהו יקרא לדיווח של אנשים לרופא שלהם "התנגדות חיסונים"? או שאתה חושב שהקטע שכל המערכת מתגייסת כדי לחפש תופעות לוואי שליליות של החיסון המדובר הוא דוגמה לזה שפייזר שולטת במערכת ביד רמה?
לא נראה לי שאתה מבין את העמדה של האנשים שמגיבים לך.
6. תתחיל מלהיות ביקורתי לאמירות כמו "החסינות הטבעית טובה פי 13 מזו של החיסון" ונמשיך משם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

AstroMan כתב: 21 אוקטובר 2022, 12:10 עכשיו במקום לעשות לי עוד ניתוח פסיכולוגי מהמם, בוא תגיד למה הטענה לא נכונה? אני יכול לתת לך אינספור דוגמאות, אבל בבסיס המשפט עומדת ההבנה
שכל BREAK THROUGH שערער את עולם המדע ושינה תפיסה רווחת, מן הסתם סתר הנחות שהיו ברורות לכל הממסד המדעי ןלכן בהגדרה הוא התחיל כמעטים מול רבים, שוב, זה לא מוכיח שאני צודק ואתם טועים, זה רק בא להגיד שהטענה ההפוכה היא סתומה
אני אשמח לשמוע על אינספור דוגמאות. ההבנה שבבסיס המשפט שלך היא פשוט לא נכונה
AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 21:17 אז אני גם אני בעד חיסונים והכל אבל אני לא בעד קידוש של שום תחום בחיים, אפשר וצריך להיות ביקורתיים לגבי הכל, בעיקר לגבי עצמינו והדעות שלנו,
יש הרבה קווים מקבילים בין הגישה הזאת שלך שמייצגת את ״הסקפטים״ בקורונה ובין הסקפטים לגבי משבר האקלים (יש אפילו לא מעט מאמרים שמדברים על זה, קישור לאחד מעניין: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8849212/)
שם כמו פה, אפשר לדוג פה ושם איזה מאמר, איזה פרופסור בעל שם, לייצר נרטיב כאילו אין משבר אקלים/החיסון מסוכן, אבל שם כמו פה, זה פשוט תלוש מהמציאות.
אני זוכר איך היו מציקים לי עד לא מזמן בהקשר של האקלים - ״מה עם ניר שביב, מתעלמים מניר שביב!!!111״, שוב ושוב, עד שלבסוף בדקתי מי זה ומה הוא רוצה ולמה מתעלמים ממנו וגיליתי שפשוט כל התזה שלו מבוססת על נתונים לא נכונים, חד וחלק, אז מובן מאליו שהממסד מתעלם ממנו, אבל בקרב הציבור שלא מקדש שום תחום בחיים ושנכון להיות פתוח וגמיש, הוא זוכה לפופולריות כי לא רק שאין להם כלים להבין מה באמת מה הוא אומר ולמה הוא טועה, גם לא מעניין אותם שהוא פשוט טועה כי העיקר הוא שהמסר מתכתב להם עם תחושת הבטן שלהם, ויש לו את הרפיוטיישן שמאפשר להם להתבשם בו. יש משפט מדויק שנאמר על דיק לינדזן, מדען אקלים מהגדולים והחשובים שהוא גם מכחיש אקלים סרוח, שתופס יפה לכל הניר שביבים ואנשי המח״צ למיניהם: ״ he is feeding upon an audience that wants to hear a certain message, and wants to hear it put forth by people with enough scientific reputation that it can be sustained for a while, even if it's wrong science.״
להיות פתוחים וגמישים זה שם קוד ללהיות יהירים וbiased למצוא דברים שיאששו את תחושת הבטן שלנו כי אגו טריפ. מי שיעיין בספרות המדעית ויבוא צנוע ילמד מהר מאוד ששוב ושוב מאמרים מוצאים שהחיסונים היוו כלי מרכזי למיגור (mitigation) של הקורונה ושהוא נחל הצלחה ושהסיכונים הם זניחים ביחס להדבקות במחלה / שוב ושוב מאמרים מוצאים שיש שינוי אקלים גלובלי כתוצאה מפעילות תעשייתית של האדם ושהתוצאות שלו יהיו הרות אסון.
תנסה לפתוח כל database של ספרות מדעית שנראה לך, לכתוב משהו כמו efficacy and safety of covid vaccine, לעבור מחקר מחקר או להכנס למחקרים באקראי אם אתה פוחד שהממסד עיוות את תוצאות החיפוש, ולגלות להפתעתך שהספרות המדעית לא תומכת בעמדה שלכם, ושבפועל כל המדינות נקטו במתן חיסונים לא כי פייזר שולטים בעולם אלא כי גילו שזה עובד ובטוח, ושהחלטות לגבי את מי, כמה ומתי לחסן תלויות במדיניות דינמית שקשורה בפקטורים משתנים, ולא כי החיסון מסוכן.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

@AstroMan אתה מוזמן לדפדף פה אחורה כמה עשרות עמודים לתקופה שדיברנו על המחקר הזה שהראה שחסינות טבעית חזקה פי 13 מחסינות מלאכותית. בגדול, הנתון לא רלוונטי במידה שאתה חושב (בין השאר - אבל לא רק - כי בשביל חסינות טבעית צריך לחלות, שזה בדיוק מה שאנחנו מנסים למנוע עם חיסון).
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

מאיפה הבאת אקלים עכשיו אחי מה יש לכם ? עזוב אותי מאיזה מאמר שכתב רופא שיניים (בדקתי) באוסטרליה על זה שאם אתה מעלה שאלות על החיסון אתה מכחיש אקלים.
אני פשוט חושב שאתם נורא מתבלבלים בין מחקרים איכותיים ועובדות לבין בלבולי ביצים ברמות הקשות ביותר.

שאלה לגיטימית לדוגמא היא האם יש קשר בעלייה האירופאים במתמותה עודפת ב2022
https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ ... 20221014-1
באחוזים משמעותיים, גם ביחס ללפני הקורונה וגם ביחס לשיא המגיפה, לבין החיסונים.
יש גם קורלציה בין אחוז המתחסנים במדינה לבין אחוזי התמותה העודפת.
זה משהו ששואל האיחוד האירופי, רופאים בארגוני בריאות וכ'ו, לא אני, אני סתם מכחיש אקלים 5G אילומניטי ומפלצת הפסטה.

בגלל אנשים כמוכם הם לא בודקים את זה אפילו :evil-grin: סחטיין סוגדי "מדע", או יותר נכון מכחישי מדע.
או שתדברו במאמרים מדעיים או שאל תדבר אלי בכלל בטח לא במאמרי דעה או בסתם קונספריציות שאתם מעלים
0 מודעות
נערך לאחרונה על ידי AstroMan ב 22 אוקטובר 2022, 23:05, נערך פעם 1 בסך הכל.
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

teknoboy כתב: 22 אוקטובר 2022, 21:44
AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 21:17 1. אז כשהדברים שאני מביא, מגובים במחקרים ברמה הכי גבוהה שיש, (חלקם של קופות החולים, משרד הבריאות ועוד) אז מדובר ב"לדוג איזה מסמך", או איזה "פרוטוקול"
2. וכשאתה מביא יציאות שבדית מלבך אחי שחרר אותי מכל הפילוסופיה, ויציאות שלא מבוססות על כלום,
3. כולל קונספירציות על זה שהמדינות הנורדיות "החליטו להמליץ לצעירים לא להתחסן בשביל לחסוך כסף, כמובן דרך חישוב שהם עשו "
4. אחי על מה אתה מדבר? אצלנו יש חיסונים לעוד 2 גלים של קורונה כמו שהיו פה (ליטרלי). והכי יפה שזה אותו חיסון שהיה לאחד הזנים הראשונים. מן הסתם לא היית מצפה לעשות אותו חיסון של שפעת כמה שנים ברצף.

5. אני רק אסכם את דברי פה לעת עתה ואגיד שברור שזה נושא מורכב ממה שכולנו חושבים שאנחנו יודעים, כי המדענים עצמם בתהליך למידה, מחקרים לוקים זמן.

6. אז אני גם אני בעד חיסונים והכל אבל אני לא בעד קידוש של שום תחום בחיים, אפשר וצריך להיות ביקורתיים לגבי הכל, בעיקר לגבי עצמינו והדעות שלנו,
1. הם לא. הם מגובים במקרה הטוב באיזה מסמך אקראי שדגת. איך אני יודע? כי הקונצנזוס המדעי הוא שהמציאות שונה לגמרי ממה שאתה מתאר, והקונצנזוס הזה נסמך על הר של ראיות שנצבר בשנתיים וחצי האחרונות.
2. אתה העלית את הדברים שהעלית, טענת שאתה אומר עובדות. אני זרקתי ספקולציה כתגובה לשאלה שלך. אם אתה לא מבין את ההבדל בחובת ההוכחה בין שני הדברים אז כדאי שתחזור לקורס כלשהו שעשית בשנה א' על פילוסופיה של המדע או משהו דומה (קרל פופר וכו').
3. רגע רגע, קונספירציות על אינטרסים כלכליים זה מחוץ לתחום?
אגב, לידיעתך, ממשלות רבות משתדלות לחסוך ולצמצם הוצאה ציבורית\גירעון וכו'. זאת לא המצאה שלי, אתה מוזמן לפתוח כל מדור כלכלה בעולם ולהיווכח שהקונספירציה הזאת היא מיסודות הכלכלה שאנחנו חיים בה.
4. לא בדיוק הבנתי מה העניין עם הזנים, אבל גם לא הבנתי איך מלאי החיסונים בישראל קשור איכשהו להחלטה של דנמרק (נדמה לי שזה נושא הדיון).
5. למה שמישהו יקרא לדיווח של אנשים לרופא שלהם "התנגדות חיסונים"? או שאתה חושב שהקטע שכל המערכת מתגייסת כדי לחפש תופעות לוואי שליליות של החיסון המדובר הוא דוגמה לזה שפייזר שולטת במערכת ביד רמה?
לא נראה לי שאתה מבין את העמדה של האנשים שמגיבים לך.
6. תתחיל מלהיות ביקורתי לאמירות כמו "החסינות הטבעית טובה פי 13 מזו של החיסון" ונמשיך משם.
בוא נתעקב על 1 רגע.
איך אתה יודע מהו הקונצנזוס המדעי? אולי אתה מהתחום, יש לך קולגות, הולך לכנסים ?
חובת ההוכחה היא מן הסתם מותלת על מייצר התרופה ואני בשוק שאתה לא מודע לזה, זה כלל בסיסי של איש רפואה מכיר. (תרגום בשבילך ספיישל :אני לא צריך להוכיח שתרכיב עלול להזיק לי, אתה (פייזר) צריכים להוכיח שהוא אינו, ולא רק יעילות וכ'ו)

מקורות:
ועדת בדיקה ישראלית מצאה בסיס לקשר סיבתי בין החיסון להיארעות מוגברת (סביב 1:6000) של דלקת שריר הלב בצעירים
סתכל על התמונה למטה על היחס
https://www.gov.il/BlobFolder/reports/v ... MkZHeJoTgM

1:200
https://www.mdpi.com/2414-6366/7/8/196/ ... ehv2qKU-PM
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אולי כדי להזכיר ש"התכשיר לא יזיק" לא אומר שיהיו לו בדיוק אפס תופעות לוואי לא רצויות
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

teknoboy כתב: 22 אוקטובר 2022, 23:11 אולי כדי להזכיר ש"התכשיר לא יזיק" לא אומר שיהיו לו בדיוק אפס תופעות לוואי לא רצויות
תודה שהזכרת את זה, זה כאילו, דיי ברור.
עריכה: יכול כאילו להתייחס למה עכשיו למה שהגבתי לך, אם אתה רוצה
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 22:51 מאיפה הבאת אקלים עכשיו אחי מה יש לכם ? עזוב אותי מאיזה מאמר שכתב רופא שיניים (בדקתי) באוסטרליה על זה שאם אתה מעלה שאלות על החיסון אתה מכחיש אקלים.
אני פשוט חושב שאתם נורא מתבלבלים בין מחקרים איכותיים ועובדות לבין בלבולי ביצים ברמות הקשות ביותר.

זה משהו ששואל האיחוד האירופי, רופאים בארגוני בריאות וכ'ו, לא אני, אני סתם מכחיש אקלים 5G אילומניטי ומפלצת הפסטה.

בגלל אנשים כמוכם הם לא בודקים את זה אפילו :evil-grin: סחטיין סוגדי "מדע", או יותר נכון מכחישי מדע.
או שתדברו במאמרים מדעיים או שאל תדבר אלי בכלל בטח לא במאמרי דעה או בסתם קונספריציות שאתם מעלים
0 מודעות
לא שזה חשוב מאוד לנושא אבל בתור אחד שמאמין בכישורים שלך לבדוק בעצמך דברים ולגלות ביקורתיות בלי להסתמך בעיניים עצומות על מומחים, זה שאתה חושב שהוא רופא שיניים ושזה שאתה חושב שהקישור ששלחתי הוא מאמר דעה מראה משהו על רמת האוריינות המדעית ויכולת ההתמצאות ברשת שלך (הוא חוקר קרדיו-וסקולרי). אבל היי בדקת את זה!!! מומחה לחיפוש ברשת ממש.
הקשר לאקלים הוא שהרטוריקה והלך הרוח של מכחישי האקלים דומה להדהים לזה של הקובידיוטים, והבנה של זה יכולה לשפוך קצת אור על איך גם כשיש לך 6 קורסים בסטטיסטיקה מאחוריך אתה עדיין יכול ליפול לבורות אלמנטריים כי אתה אפוף אובססיה עם ניחוח קונספירטיבי. נושא שמעסיק אותי כי יש לי גם חברים ובני משפחה, חלקם אני אפילו מעריך כאנשים, שבלעו את הפיתיונות האלה של מח״צ אז מעניין אותי להבין איך זה קורה לאנשים נורמטיביים אפילו כשהמציאות הפוכה.
מאפיין של הרטוריקה הזאת (טכנית לצורר אלוף בזה) זה למשל הסחת הדעת לאנקדוטה מאוד ספציפית ומנותקת מקונטקסט שמובאת בתור ״שאלה לגיטימית לדוגמא״.
אתה זה שעסוק בכל מיני בלבולי ביצים נסיבתיים ולא מדעיים, אם היית טורח לקרוא את מה שהבאת (אגב זה לא מאמר מדעי, חשבתי שביקשת מאמרים מדעיים) היית מגלה שאין שום רמז בין ״השאלה הלגיטמית״ שלך לבין מה שהכתבה הזאת מדברת עליו, התמותה העודפת שהם מדווחים עליה ״may be due to the heatwaves that have affected parts of Europe during the reference period״, והקשר לחיסון הקורונה הוא פרי מוחך הקודח. בשביל לקשר את תמותה עודפת לחיסון נגד קורונה אתה צריך להביא ראיות, מה שכמובן יש אפס סיכוי שתהיה מסוגל לעשות כי אין כאלה, כי אתה חי בסרט שבה אתה איזה חוקר עצמאי מדופלם עם חוש ביקורתי בריא כשבפועל אתה עם רמת הבנה מדעית נמוכה מאוד (מחכה עדיין לאינספור הדוגמאות לכל הגאונים הבודדים המנודים שנגד כל הממסד והסיכויים הפכו את העולם המדעי על פיו וניצחו את וולדמורט על הדרך)
בעולם האמיתי מאמרים מדעיים אמיתיים מקשרים כולם את התמותה העודפת לוירוס הקורונה (דוגמא אחת מיני רבות https://journals.plos.org/plosone/artic ... ne.0252454) וכמובן מראים שהחיסון עוזר למנוע תמותה עודפת (דוגמא טריה מהלנסט https://www.thelancet.com/journals/lani ... 3/fulltext)
מה שנקרא אפס מודעות
הפוסט קיבל 6 לייקיםpelegsKingAlpacaD&3סומךteknoboyits-sick
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 23:03 איך אתה יודע מהו הקונצנזוס המדעי? אולי אתה מהתחום, יש לך קולגות, הולך לכנסים ?
אני לא יכול לענות בשביל טקנו, אבל אני כן יכול להגיד על מה אני מבסס את דעתי בנושא, לפי סדר החשיבות בעיני:
  • אני חבר בעמותת מדעת, אשר מורכבת בין השאר מעשרות מומחים/ות רלוונטיים/יות מתחומים כמו אימונולוגיה, אפידמיולוגיה, חקר וירוסים, קרדיולוגים וכו'. אני נחשף לדיונים הפנימיים שלהם/ן ולמסקנות בהתאם.
  • החלטות והמצלצות של ה-EMA, שהוא גוף הרגולציה הרלוונטי לי (בהיותי אזרח ותושב האיחוד האירופי).
  • החלטות והמלצות גופי רגולציה בארה"ב (ה-FDA וה-CDC) ובישראל (משרד הבריאות).
  • קריאת מאמרים מדעיים וסקירות ספרות בנושא. הרקע שלי הוא תואר שני בכימיה בהתמקדות בביופיזקה של חלבונים - לא נושא מאד קרוב, אבל למדתי מספיק בשביל א. לדעת איך לקרוא מאמרים מדעיים, ו-ב. להכיר את הרקע הביולוגי והכימי עליהם מתבססים המאמרים הללו. הנקודה הזו בדירוג נמוך כי היכולת שלי להבין לעומק את המאמרים הללו היא כמובן פחותה משמעותית מאנשים בשלוש קטגוריות האחרות.
כל הנ"ל מצביעים באופן ברור על כך שהן חיסוני ה-mRNA והן חיסוני הוקטור הם יעילים ובטיחותיים מאד, בוודאי ביחס לסכנה שבמחלה (מודרנה במקום הראשון, אחריו פייזר בהפרש זעום ואחריו אסטרהזנקה בהפרש קטן) - ועד להופעת וריאנט האומיקרון הם גם היו יעילים נגד הדבקה (ולמרבה השמחה, יש את היכולת להחליף במהרה את מקטעי ה-mRNA בחיסונים הרלוונטים ולהתאימם לזנים חדשים), ומעל הכל עזרו לבלום את אירעות מקרי המוות והמחלה הקשה ממנה. הדיון במיוקרדיטיס הוא גניבת דעת ותו לא, מדובר בעליה קלה במחלה שברוב המוחלט של המקרים (מעל ל-90% אאז"נ) עוברת בלי פגיעה בשריר ובהתאם גם תופעות לוואי (אני מבסס את זה על הסבר של קרדיולוג).
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

פרימו לוי כתב: 22 אוקטובר 2022, 23:56 לא שזה חשוב מאוד לנושא אבל בתור אחד שמאמין בכישורים שלך לבדוק בעצמך דברים ולגלות ביקורתיות בלי להסתמך בעיניים עצומות על מומחים, זה שאתה חושב שהוא רופא שיניים ושזה שאתה חושב שהקישור ששלחתי הוא מאמר דעה מראה משהו

LOL הלכתי לברר עד כמה קל למצוא את המקצוע של הכותב הראשי של המאמר הנ"ל וכל מה שצריך זה ללחוץ על השם שלו בשביל לקבל
Heart and Trauma Research Laboratory, College of Medicine and Dentistry, James Cook University, Townsville, QLD, Australia
אני מניח שאם מתעלמים מכל מה שמגיע לפני "and Dentistry" אפשר לחשוב שהוא רופא שיניים ¯/_(ツ)_\¯
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אלוהים שוב ההסכמים המושחרים
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

פרימו לוי כתב: 22 אוקטובר 2022, 23:56
AstroMan כתב: 22 אוקטובר 2022, 22:51 מאיפה הבאת אקלים עכשיו אחי מה יש לכם ? עזוב אותי מאיזה מאמר שכתב רופא שיניים (בדקתי) באוסטרליה על זה שאם אתה מעלה שאלות על החיסון אתה מכחיש אקלים.

0 מודעות
לא שזה חשוב מאוד לנושא אבל בתור אחד שמאמין בכישורים שלך לבדוק בעצמך דברים ולגלות ביקורתיות בלי להסתמך בעיניים עצומות על מומחים, זה שאתה חושב שהוא רופא שיניים ושזה שאתה חושב שהקישור ששלחתי הוא מאמר דעה מראה משהו על רמת האוריינות המדעית ויכולת ההתמצאות ברשת שלך (הוא חוקר קרדיו-וסקולרי). אבל היי בדקת את זה!!! מומחה לחיפוש ברשת ממש.
הקשר לאקלים הוא שהרטוריקה והלך הרוח של מכחישי האקלים דומה להדהים לזה של הקובידיוטים, והבנה של זה יכולה לשפוך קצת אור על איך גם כשיש לך 6 קורסים בסטטיסטיקה מאחוריך אתה עדיין יכול ליפול לבורות אלמנטריים כי אתה אפוף אובססיה עם ניחוח קונספירטיבי. נושא שמעסיק אותי כי יש לי גם חברים ובני משפחה, חלקם אני אפילו מעריך כאנשים, שבלעו את הפיתיונות האלה של מח״צ אז מעניין אותי להבין איך זה קורה לאנשים נורמטיביים אפילו כשהמציאות הפוכה.
מאפיין של הרטוריקה הזאת (טכנית לצורר אלוף בזה) זה למשל הסחת הדעת לאנקדוטה מאוד ספציפית ומנותקת מקונטקסט שמובאת בתור ״שאלה לגיטימית לדוגמא״.
אתה זה שעסוק בכל מיני בלבולי ביצים נסיבתיים ולא מדעיים, אם היית טורח לקרוא את מה שהבאת (אגב זה לא מאמר מדעי, חשבתי שביקשת מאמרים מדעיים) היית מגלה שאין שום רמז בין ״השאלה הלגיטמית״ שלך לבין מה שהכתבה הזאת מדברת עליו, התמותה העודפת שהם מדווחים עליה ״may be due to the heatwaves that have affected parts of Europe during the reference period״, והקשר לחיסון הקורונה הוא פרי מוחך הקודח. בשביל לקשר את תמותה עודפת לחיסון נגד קורונה אתה צריך להביא ראיות, מה שכמובן יש אפס סיכוי שתהיה מסוגל לעשות כי אין כאלה, כי אתה חי בסרט שבה אתה איזה חוקר עצמאי מדופלם עם חוש ביקורתי בריא כשבפועל אתה עם רמת הבנה מדעית נמוכה מאוד (מחכה עדיין לאינספור הדוגמאות לכל הגאונים הבודדים המנודים שנגד כל הממסד והסיכויים הפכו את העולם המדעי על פיו וניצחו את וולדמורט על הדרך)
בעולם האמיתי מאמרים מדעיים אמיתיים מקשרים כולם את התמותה העודפת לוירוס הקורונה (דוגמא אחת מיני רבות https://journals.plos.org/plosone/artic ... ne.0252454) וכמובן מראים שהחיסון עוזר למנוע תמותה עודפת (דוגמא טריה מהלנסט https://www.thelancet.com/journals/lani ... 3/fulltext)
מה שנקרא אפס מודעות

אני דיברתי על תופעות לוואי, אתה מבין לי דוגמא לזה שהחיסון עוזר למנוע תמותה עודפת, אחלה, אני יכול להגיב על זה, אבל לא על זה התווכחנו.

אני לא הולך גם לדבר איתך על אקלים כי זה באמת לא קשור בשום צורה לנושא, וגם לא על הרטוריקה של אנשים שאני לא מכיר ולא שמעתי.

אני כן שמח לראו שסופסוף שיתפתם פה מאמר מדעי אמיתי, רק לא בדיוק אחד שנוגע לטענות שהעלתי.
הנה מחקר חדש גם מלנסט, שאומר כמה דברים מאוד מעניינים וחמורים על תופעת הלוואי שדיברנו עליה
https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 7KQRZiprFY

הנה חלק מהממצאים:
• כ-26% מהצעירים שלקו בדלקת שריר הלב לאחר חיסון קורונה עדיין מטופלים בתרופות לטיפול בדלקת שריר הלב או בסיבוכיה באופן יום-יומי גם בתום 3 חודשים ממתן האבחנה. מדובר בתרופות עתירות בתופעות לוואי כגון משתנים, חוסמי ביתא וסטרואידים - שניתנות, נזכיר שוב, לצעירים בגילי 12-29.

• כ-50% מכלל משתתפי המחקר דיווחו לפחות על סימפטום אחד של דלקת שריר הלב.

• לכ-30% מכלל המשתתפים לא הותר לחזור לפעילות גופנית רגילה.

חשוב לציין כי המחקר מתבסס על 62% בלבד מהדיווחים, ולא ברור מה עלה בגורלם של האחרים. המחקר לא כלל ממצאים באשר לתמותה כתוצאה מדלקת שריר הלב לאחר החיסון, אלא התבסס רק על הדיווחים שאפשר היה להשיג אותם או את רופאיהם בטלפון.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 23 אוקטובר 2022, 07:57 אלוהים שוב ההסכמים המושחרים
האשכול הזה כנראה פתח חור תולעת או לולאת זמן או משהו

או שכל הקטע של הכחשת קורונה\התנגדות חיסונים כבר כל כך עתיק שהוא שוב אופנתי בקטע של רטרו?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

רוב סוגי הבעיות הנפשיות לא נפתר ע"י מעבר זמן ותו לא.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 23 אוקטובר 2022, 11:28 רוב סוגי הבעיות הנפשיות לא נפתר ע"י מעבר זמן ותו לא.
זה מסביר אנשים כמו הצורר, שתקועים באותה נקודה כבר שנתיים וחצי ולא מצליחים לזוז ממנה (חלקם מלכתחילה היו תקועים ומחופרים באיזו עמדה שרירותית שהם בחרו שתי שניות קודם).
זה לא מסביר מה קרה שאסטרו התעורר עכשיו, אחרי שהכול נגמר, ונזכר להתעצבן בשבוע שעבר על דברים שקרו לפני שנתיים או יותר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

0 מודעות
מה שנקרא אפס מודעות
זאת תגובה כ"כ יפה, שאני רוצה שתופיע פה עוד פעם
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל 2 לייקיםפרימו לויKingAlpaca
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

שים בחתימה
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

יש מגבלת טקסט לצערי
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

אני אגיד את זה שוב,
יכול להיות שאין קשר בין החיסון לקורונה לבין תמותה עודפת במדינות שהתחסנו, ובמקרה יש קורולציה בין אחוז המתחסנים לבין העלייה בתמותה העודפת.
אני פשוט מאוד טוען שיש לחקור ולבדוק את זה , אתה יודע מראש שאין קשר (בטח האילומניטי אמרו לך).
גם בארץ יש עליה במקרי דום לב בקרב צעירים (לפי נתוני מד"א), אנשים כמוני מעודדים בדיקה ומחקר בנושא, אנשים כמוך הם נגד מדע וחקר האמת.

דרך אגב לפני כמה ימים משרד הבריאות הודיעה שהוא הולך לחקור האם יש קשר בין חיסוני הקורונה לבין התמותה העודפת, כלומר יש אפשרות שיש קשר כזה, אז תמשיך לשלול כל מה שלא מתיישב ב100% עם הדעה החשוכה שלך.
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

AstroMan כתב: 23 אוקטובר 2022, 10:43

0 מודעות
מה שנקרא אפס מודעות
אני דיברתי על תופעות לוואי, אתה מבין לי דוגמא לזה שהחיסון עוזר למנוע תמותה עודפת, אחלה, אני יכול להגיב על זה, אבל לא על זה התווכחנו.

אני לא הולך גם לדבר איתך על אקלים כי זה באמת לא קשור בשום צורה לנושא, וגם לא על הרטוריקה של אנשים שאני לא מכיר ולא שמעתי.

אני כן שמח לראו שסופסוף שיתפתם פה מאמר מדעי אמיתי, רק לא בדיוק אחד שנוגע לטענות שהעלתי.
הנה מחקר חדש גם מלנסט, שאומר כמה דברים מאוד מעניינים וחמורים על תופעת הלוואי שדיברנו עליה
https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 7KQRZiprFY

הנה חלק מהממצאים:
• כ-26% מהצעירים שלקו בדלקת שריר הלב לאחר חיסון קורונה עדיין מטופלים בתרופות לטיפול בדלקת שריר הלב או בסיבוכיה באופן יום-יומי גם בתום 3 חודשים ממתן האבחנה. מדובר בתרופות עתירות בתופעות לוואי כגון משתנים, חוסמי ביתא וסטרואידים - שניתנות, נזכיר שוב, לצעירים בגילי 12-29.

• כ-50% מכלל משתתפי המחקר דיווחו לפחות על סימפטום אחד של דלקת שריר הלב.

• לכ-30% מכלל המשתתפים לא הותר לחזור לפעילות גופנית רגילה.

חשוב לציין כי המחקר מתבסס על 62% בלבד מהדיווחים, ולא ברור מה עלה בגורלם של האחרים. המחקר לא כלל ממצאים באשר לתמותה כתוצאה מדלקת שריר הלב לאחר החיסון, אלא התבסס רק על הדיווחים שאפשר היה להשיג אותם או את רופאיהם בטלפון.
חחח מה לא על זה התווכחנו? בהודעה שלך שהגבתי אליה הנושא המרכזי שאתה מדבר עליו זה כתבה מאתר כלשהו שמראה לטענתך ש״יש גם קורלציה בין אחוז המתחסנים במדינה לבין אחוזי התמותה העודפת״. הראיתי לך בתגובה שלי שלא רק שהכתבה הזאת לא טוענת מה שאתה טוען שהיא טוענת, ושאין שם בכלל שום אזכור לקורונה, במציאות אין שום מאמר אמיתי שמראה קורלציה בין עלייה של תמותה עודפת של אירופאים לבין חיסוני הקורונה. זה הכל המצאות שלך ושל החברים המטורללים שלך ממחצ שאיבדו כל קשר למציאות.
אני חושב שאתה צריך להיות זהיר בהסתמכות שלך על מחקר עצמאי בהבנה של נושאים, לא בקטע של להעליב אבל אתה בבירור חסר ניסיון בקריאת מאמרים מדעיים ורמת האוריינות שלך נמוכה. אתה מביא ממצאים מאוד חמורים כמו ״50 אחוז מכלל משתתפי המחקר דיווחי על סימפטום של דלקת שריר הלב״, אכן מפחיד אבל אולי פספסת את העובדה שבמאמר הזה משתתפי המחקר הם אנשים שלקו בדלקת של שריר הלב...
באופן כללי כל מה שאתה כותב, או שעשית קופי פייסט עם גוגל טרנסלייט לקטעים מנותקים מקונטקסט בתוך הטקסט, או שאיזה מחצניק האכיל אותך בכפית בשטויות מתוך הטקסט, אבל ברור שלא קראת אותו, ואם קראת אותו אז לא הבנת.
לגבי התמותה ציטוט ברור מתוך המאמר: To our knowledge, no deaths occurred during follow-up among the patients eligible for the survey.
בחלק שמתויג בתור interpetation כתוב:
״After at least 90 days since onset of myocarditis after mRNA COVID-19 vaccination, most individuals in our cohort were considered recovered by health-care providers, and quality of life measures were comparable to those in pre-pandemic and early pandemic populations of a similar age״
הם כותבים גם:
Myocarditis after mRNA COVID-19 vaccination is rare, but potentially serious. To better understand possible longer term sequalae of myocarditis, continued follow-up is important, particularly for the patients not recovered by at least 90 days since symptom onset. Vaccination remains the most effective way of preventing morbidity and mortality from COVID-19.

כן כן, גם המאמר המאוד מפחיד שלך מהלל את התכשיר של הפייזריה (קראתי לזה נכון טכנית לצורר?)
בעולם הבועה הקונספירטיבי שלכם או שהממסד מתעלם מתופעות לוואי חמורות ואז קונספירציה-פרוטוקולים-של-זקני-פייזר-הסכמים-מושחרים, או שהממסד חוקר את תופעות הלוואי החמורות ועדיין טוען שחיסונים הם הכלי הכי בטוח ואפקטיבי נגד הקורונה, וגם אז עדיין זה בשבילכם הוכחה לזה שהחיסון הוא מהשטן. אתם לא מסוגלים אפילו לדמיין סיטואציה שבה כל הממסד הרפואי תומך בחיסונים פשוט כי זה הכלי הכי טוב שיש לנו על אף שהוא לא במאה אחוז מושלם.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךKingAlpaca
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

שיאו איזו הודעה.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

זה שיש קורלציה לא אומר שיש סיבתיות. הקורלציה היא עובדה מוגמרת, את הסיבתיות אני מבקש לחקור.
בוא נעשה את זה פשוט:
האם לדעתכם יש לחקור האם יש קשר סיבתי בין החיסון לבין תמותה עודפת?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

AstroMan כתב: 23 אוקטובר 2022, 14:01 זה שיש קורלציה לא אומר שיש סיבתיות. הקורלציה היא עובדה מוגמרת, את הסיבתיות אני מבקש לחקור.
בוא נעשה את זה פשוט:
ודאי שצריך, אבל למה אתה חושב שיש סיכוי יותר טוב שזה קשור לחיסונים (שלא נמצאה מהם תמותה עודפת במחקרים מדוקדקים שתוכננו במיוחד בשביל זה) שהתחילו שנה וחצי קודם ולא למגפה (שכידוע יש ממנה הרבה תמותה עודפת) שהתחילה שנתיים וקצת קודם?
יש אפילו את האפשרות המדהימה המטורפת ושוברת המוחות שמוזכרת בכתבה, שהתמותה העודפת בחודשים הספציפיים האלה קשורה למשהו ספציפי שקרה בחודשים הספציפיים האלה, ואכן קרה - גל חום קטלני שנמשך שבועות ארוכים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כמובן שצריך לחקור (ועושים את זה ברחבי העולם מאז שהחיסונים ניתנו לציבור), אבל יש לי תחושה שאתה ואחרים כבר החלטתם מה התוצאה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

סיפרתי לכם שיש לי יכולת נבואית מדהימה?
אני חוזה שעשרות מחקרים יאששו את הטענות שהמגיפה גרמה לתמותה עודפת והחיסון הוריד אותה.
אני חוזה שיהיו שניים שלושה מחקרים שלא ימצאו מובהקות לטענות הללו כשאחד מהם ימצא שבריר אחוז של תמותה עודפת אפשרית בשל החיסון.
אני חוזה שמתנגדי החיסונים יבחרו את אותם שניים שלושה מחקרים ויטחנו את המוח עליהם שוב ושוב.
ואני חוזה שאתם תנסו לגרום להם להסתכל על הרוב המוחלט של המחקרים ולא תצליחו.
זו נבואתו של הנביא איציק. מה שהיה הוא שיהיה, כה אמר הנביא.
لا إله
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

AstroMan כתב: 23 אוקטובר 2022, 14:01 זה שיש קורלציה לא אומר שיש סיבתיות. הקורלציה היא עובדה מוגמרת, את הסיבתיות אני מבקש לחקור.
בוא נעשה את זה פשוט:
אתה לא בלופ בן אדם. חוקרים את הדבר הזה כבר המון זמן ונחש מה?
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10. ... 22.2066522
״COVID vaccine-associated myocarditis is rare but well described in certain at-risk groups. Better understanding of its pathogenesis is key to mitigating this complication and advancing vaccination efforts. Risk-benefit analyses demonstrate that individual- and population-level benefits of vaccination exceed the risks of this rare and mild form of myocarditis.״

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 7322001279
״Myocarditis incidence after RNA vaccines is very rare (0.0035%) and has a very favorable clinical course.
Only 1 case of fatal myocarditis or death was reported
all evidence concludes that whatever the incidence of myopericarditis might be, it is always much lower than the morbidity seen in patients who got infected or developed covid-19 disease״

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful ... /jmv.27501
״This systematic review summarizes clinical features, diagnostic findings, management, and myocarditis outcomes associated with mRNA vaccines. The risk of fatality in myocardial inflammation related to mRNA vaccines seems to be very low, and a significant proportion of patients recovered with conservative management״

מאמר שמתאר מקרה מוות:
https://link.springer.com/article/10.10 ... 21-01187-0
והמסקנה שלו:
״These extremely rare vaccine-related adverse events are much less common than the risk of myocarditis and other lethal complications from COVID-19 infection. The benefits of vaccination far exceed the risks of COVID-19 infection.״

הרשימה יכולה להמשיך כמובן עוד הרבה אבל נסתפק בזה. אין פה צ׳רי פיקינג, לא בחרתי מאמרים שנדמים לי ופסלתי אחרים, חיפוש פשוט מביא לרשימה של מאמרים ששוב ושוב, אחד אחרי השני, כמו שהממסד הרשע מספר לנו, מגיעים לאותם מסקנות שוב ושוב. חקרו וחוקרים וממשיכים לחקור תופעות לוואי של חיסון כזה בלי הפסקה כי זה הדבר הנכון והאחראי לעשות, ולא כי כל מיני מטורללים מתפללים שימצאו שאנשים מתים מזה כמו זבובים כדי להיות צודקים.
אתה יכול עכשיו להסביר לי איך החיסון יכול לגרום לתמותה עודפת אם אנשים לא מתים מתופעת הלוואי הנדירה שלו?
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךKingAlpaca
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אולי כדאי שתתמצא טוב יותר בספרות שאתה מצטט ממנה, בטח כשאתה מטיף לאחרים על אוריינות. דלקת שריר הלב היא אחת מתופעות הלוואי הקשות של התכשיר, ובוודאי לא היחידה. היא בטח לא תואמת לאחוזים שצירפת כאן, בטח לא באוכלוסיה צעירה.
אינתי עומרי, הפועל.
שליחת תגובה