על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

pelegs כתב: 31 דצמבר 2022, 10:48 בתור מי שהיה חלק מאותם מדענים, במספר אוניברסיטאות ומכוני מחקר במדינות שונות, אני יכול להעיד שטקנו די מדייק כאן.
לגמרי
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

AstroMan כתב: 02 ינואר 2023, 22:19 תספרו לי עוד על מה מדענים מפנטזים... ממש הפקולטה לפסיכולגיה פה
יצא לך הטכנית לצורר
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
טכנית לארז
קיבל.ה  1616 לייקים

AstroMan כתב: 02 ינואר 2023, 22:19 תספרו לי עוד על מה מדענים מפנטזים... ממש הפקולטה לפסיכולגיה פה
תדייק. על מה רוב המדענים מפנזטים רוב הזמן. יותר מורכב.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

ממש לא מורכב.
בזמנו כתבתי "רוב הזמן" כי יש גם מדענים שמסתפקים בלייקים בטוויטר מכבשים מבולבלות סטייל אסטרו\טכנית לצורר\חרמש (בדיוק כמו בקרב הלא-מדענים, אגב).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
טכנית לארז
קיבל.ה  1616 לייקים

בהחלט ניתוח מעמיק ומעשיר.
הפוסט קיבל לייק אחדAstroMan
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

"ניתוח"? "מעמיק"?
זה מה שאתה מצפה מציון של דבר מובן מאליו?
אתה צריך ללכת לכוונן את המכשירים. יצאת מאיפוס.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
טכנית לארז
קיבל.ה  1616 לייקים

הו. עוד ניתוח פסיכולוגי. מזמן לא היה לנו. וכמובן אתה ואתה.
תודה על האבחנה וההמלצה, כרגיל.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

בתור מי שעובד בבית חולים 4 ימים בשבוע כבר שנים, אני יכול להעיד שלטקנו ואיך שהוא תופס את מקצוע הרפואה אין קשר ישיר למציאות. כל אחד ועדויותיו.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מקצוע הרפואה ומחקר רפואי הם לא אותו הדבר, גם אם יש חפיפה גדולה. בתור מישהו שכביכול עובד בבית חולים אתה אמור לדעת את זה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

pelegs כתב: 03 ינואר 2023, 14:39 מקצוע הרפואה ומחקר רפואי הם לא אותו הדבר, גם אם יש חפיפה גדולה. בתור מישהו שכביכול עובד בבית חולים אתה אמור לדעת את זה.
טענתי אחרת?
התפיסות שטקנובוי הציג למעלה זה פמפלט של איך לכאורה הממסד הרפואי עובד במחקר במבט מבחוץ. האמת היא שרוב הרופאים, הרבה לפני שהם לומדים "ראשית אל תזיק", לומדים "ראשית תציית לסמכות ויוטב לך", מתוקף העובדה ש99.9 אחוז מהם מגיעים ממשפחות הנמצאות בלב הממסד הכלכלי/שלטוני של החברה בה הם חיים. וכשזו האג'נדה מחקר מחתרתי שהולך נגד קול הסמכות, במיוחד בשעת משבר, הוא ההפך ממתגמל ברוב המקרים, אם אין לך גיבוי חזק מאחורה.
נערך לאחרונה על ידי האדום הצורר ב 03 ינואר 2023, 14:56, נערך פעם 1 בסך הכל.
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

pelegs כתב: 03 ינואר 2023, 14:39 מקצוע הרפואה ומחקר רפואי הם לא אותו הדבר, גם אם יש חפיפה גדולה. בתור מישהו שכביכול עובד בבית חולים אתה אמור לדעת את זה.
וגם - מה זה "כביכול עובד בבית חולים"?
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

האדום הצורר כתב: 03 ינואר 2023, 13:25 בתור מי שעובד בבית חולים 4 ימים בשבוע כבר שנים, אני יכול להעיד שלטקנו ואיך שהוא תופס את מקצוע הרפואה אין קשר ישיר למציאות. כל אחד ועדויותיו.
אני דיברתי פה בעיקר (רק?) על מדע הרפואה ועל מדע בכלל, לא על רפואה כמקצוע, לא על רפואה כפרקטיקה, לא על הסוציולוגיה של הרפואה, לא על אנשי רפואה ולא על עוד הרבה דברים אחרים.
ולמה? כי הדיון פה מזמן עבר לתחום של המחקר המדעי על קורונה וספיחיה.
אבל כבר התרגלנו שאתה עושה סלט מדברים כשנוח לך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

האדום הצורר כתב: 03 ינואר 2023, 14:54
טענתי אחרת?
התפיסות שטקנובוי הציג למעלה זה פמפלט של איך לכאורה הממסד הרפואי עובד במחקר במבט מבחוץ. האמת היא שרוב הרופאים, הרבה לפני שהם לומדים "ראשית אל תזיק", לומדים "ראשית תציית לסמכות ויוטב לך", מתוקף העובדה ש99.9 אחוז מהם מגיעים ממשפחות הנמצאות בלב הממסד הכלכלי/שלטוני של החברה בה הם חיים. וכשזו האג'נדה מחקר מחתרתי שהולך נגד קול הסמכות, במיוחד בשעת משבר, הוא ההפך ממתגמל ברוב המקרים, אם אין לך גיבוי חזק מאחורה.
אבל כרגע כתבת שיש להם את כל הגיבוי שבעולם, כי הם בנים לאליטות.
אז הם מספיק בני אליטות כדי שנפסול אותם א-פריורי, אבל לא מספיק אליטות כדי להגיד משהו פורץ דרך שיקנה להם תהילת עולם?

ועוד משהו - קצת ילדותי מצדך לדבר על "מחקר מחתרתי", כשהמחקר הזה, כמו כל מחקר, נעשה בלב לבו של הממסד, עם הציוד של הממסד ועם מימון של הממסד, על ידי אנשי ממסד (ולא סתם, בני האליטות ב-99.9%), ועוד לא סתם מחקר, אלא כזה שיתפרסם בכל העולם ויהפוך את מחבריו למפורסמים בכל העולם (לא רק בקרב מדענים).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

@האדום הצורר -
מההיכרות שלי עם מחקר רפואי, בתור מישהו שעבד בתחום משיק מאד, מה שכתבת זה בולשיט. חוקרים לומדים שוב ושוב להטיל ספק. למעשה ממה שכתבת נראה שמעולם לא ישבת בכנס מדעי או נכחת בפגישת צוות מחקר (או ניבית להציג מחקר בעצמך לעמיתים). מדובר בקבוצת החוויות הכי תוקפניות (מבחינה רציונלית) שנתקלתי בהן בחיי, ואני מעורב בפוליטיקה מעל לשני עשורים.

אם כבר, יש כ"כ הרבה ניסיון להראות תוצאות חדשות שמקדישים יחסית מעט זמן ל-reproducability של תוצאות מוכרות או מצופות. כמובן שבפועל המציאות מורכבת, אבל הרצון להתבלט ולחדש גובר בהרבה על הרצון לרצות איזושהי הגמוניה מעורפלת.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

שכל אחד יבחר סרט על חוקרים רפואיים שתומך בתיאוריה שלו לגבי חוקרים, ואני אחליט מי צודק לפי איכות הסרטים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 03 ינואר 2023, 14:56 וגם - מה זה "כביכול עובד בבית חולים"?
אין לי שום יכולת לוודא שאתה לא משקר. אין לי מושג מי אתה, איפה אתה עובד, והאם יש מישהו שמשלם לך בשביל להפיץ דעות כאלו או אחרות, או שאתה עושה את זה מיוזמתך האישית.

כמובן שגם לך אין את המידע הזה עלי גם כן, אבל אני כן שמח "להיחשף" כאן: שמי פלג ספיר, עשיתי את המאסטר שלי במכון מקס פלאנק לכימיה ביופיזיקלית בגטינגן, גרמניה, והתחלתי עבודת דוקטורט במכון מקס פלאנק לדינמיקה ו-Self organization (איך שלא מתרגמים את זה לעברית) באותה העיר, בקבוצת המחקר של פרופ' שטפאן לותר שעוסקת במחקר בתחום הקרדיולוגי (לא סיימתי את הדוקטורט מהסיבה שאני לא מצטיין במחקר מדעי, אבל כן כאמור עבדתי בתחום במשך כמה שנים). כל המידע הזה זמין באינטרנט.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

pelegs כתב: 03 ינואר 2023, 15:00 @האדום הצורר -
מההיכרות שלי עם מחקר רפואי, בתור מישהו שעבד בתחום משיק מאד, מה שכתבת זה בולשיט. חוקרים לומדים שוב ושוב להטיל ספק. למעשה ממה שכתבת נראה שמעולם לא ישבת בכנס מדעי או נכחת בפגישת צוות מחקר (או ניבית להציג מחקר בעצמך לעמיתים). מדובר בקבוצת החוויות הכי תוקפניות (מבחינה רציונלית) שנתקלתי בהן בחיי, ואני מעורב בפוליטיקה מעל לשני עשורים.

אם כבר, יש כ"כ הרבה ניסיון להראות תוצאות חדשות שמקדישים יחסית מעט זמן ל-reproducability של תוצאות מוכרות או מצופות. כמובן שבפועל המציאות מורכבת, אבל הרצון להתבלט ולחדש גובר בהרבה על הרצון לרצות איזושהי הגמוניה מעורפלת.
אוקיי כפרה, מעניין כמה זמן עבדת בבית חולים או היית בממשק עם חוקרים בבתי חולים. אני ממש סקרן לדעת למרות שאני מניח שהתשובה היא 0.
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

pelegs כתב: 03 ינואר 2023, 15:10
האדום הצורר כתב: 03 ינואר 2023, 14:56 וגם - מה זה "כביכול עובד בבית חולים"?
אין לי שום יכולת לוודא שאתה לא משקר. אין לי מושג מי אתה, איפה אתה עובד, והאם יש מישהו שמשלם לך בשביל להפיץ דעות כאלו או אחרות, או שאתה עושה את זה מיוזמתך האישית.

כמובן שגם לך אין את המידע הזה עלי גם כן, אבל אני כן שמח "להיחשף" כאן: שמי פלג ספיר, עשיתי את המאסטר שלי במכון מקס פלאנק לכימיה ביופיזיקלית בגטינגן, גרמניה, והתחלתי עבודת דוקטורט במכון מקס פלאנק לדינמיקה ו-Self organization (איך שלא מתרגמים את זה לעברית) באותה העיר, בקבוצת המחקר של פרופ' שטפאן לותר שעוסקת במחקר בתחום הקרדיולוגי (לא סיימתי את הדוקטורט מהסיבה שאני לא מצטיין במחקר מדעי, אבל כן כאמור עבדתי בתחום במשך כמה שנים). כל המידע הזה זמין באינטרנט.
מה אתה אמיתי? לא רק שאתה מכיר אותי אישית, גם המלצת עליי בזמנו לשדים הישן כשהם עבדו בשיטת חבר מביא חבר אחרי שנים שלא הייתי מחובר לפורום.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 03 ינואר 2023, 15:11 אוקיי כפרה, מעניין כמה זמן עבדת בבית חולים או היית בממשק עם חוקרים בבתי חולים. אני ממש סקרן לדעת למרות שאני מניח שהתשובה היא 0.
מחקר רפואי לא נעשה רק בתוך בתי חולים, ולא רק ע"י רופאים. בתור מישהו שכביכול עובד בבי"ח אתה צריך לדעת את זה (ולכן יש לי תחושה שאתה משקר, אבל אתה מוזמן לחשוף את עצמך ולהוכיח לי שאני טועה).
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אז בבקשה, תגיד מי אתה. אני לא זוכר כל מי שהמלצתי עליו לפורום.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

גם למדת איתי בתיכון והיינו סבבה גם שנים אחרי. כנראה מרוב מחקר מכוני לקית בדמנציה קלה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אוי לא
הגיע זמן הודעות פרטיות
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 03 ינואר 2023, 15:17 גם למדת איתי בתיכון והיינו סבבה גם שנים אחרי. כנראה מרוב מחקר מכוני לקית בדמנציה קלה.
התיכון זה מלפני חצי חיים כבר, מאז פאקינג עברתי יבשת. יש לי ניחוש מי אתה, אבל אני עשוי לטעות. בכל מקרה, זה לא משנה את העובדה שאני לא מצפה מאף אחד להאמין למישהו בפורום אינטרנטי (כולל אני לצורך העניין) רק בגלל שהוא טוען לסמכות חצי רלוונטית כלשהי. אני מאמין שאתה, בתור מישהו שחושב באופן עצמאי ומטיל ספק בדיעה המקובלת, מזדהה מאד עם הגישה הזו.
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

אמנם במחקר רפואי מעורבים רופאים שזה אוטומטית מוריד מהאיכות שלו, אבל קשה לי להאמין שהוא כל כך שונה ומיוחד ממחקרים מדעיים אחרים( ואכן נשמע שזה המצב מהחוויות שאני שומע מאנשים)

ומההיכרות האישית שלי עם תחומים אחרים, התיאור של פלג מדויק מאוד.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אוקי, אחרי שיחה אישית עם צוררוש אני פורש מדיונים איתו בפורום בשביל לא לפגוע במערכת יחסים בעולם האמיתי (יש לי נטיה להיות די לא נחמד בדיונים אינטרנטים).

שאו ברכה, תתחסנו (גם נגד שפעת בבקשה), תהיו בריאים והפילו את המשטר הציוני הפושע :rose:
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

מרגש
ואני חשבתי שלאנשים בהייטק אין לב
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1084 לייקים

pelegs כתב: 03 ינואר 2023, 15:20 אוי לא
הגיע זמן הודעות פרטיות
:rofl: :rofl: :rofl:
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1084 לייקים

pelegs כתב: 03 ינואר 2023, 16:08 אוקי, אחרי שיחה אישית עם צוררוש אני פורש מדיונים איתו בפורום בשביל לא לפגוע במערכת יחסים בעולם האמיתי (יש לי נטיה להיות די לא נחמד בדיונים אינטרנטים).

שאו ברכה, תתחסנו (גם נגד שפעת בבקשה), תהיו בריאים והפילו את המשטר הציוני הפושע :rose:

אתה כזה דביל.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל לייק אחדD&3
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

KingAlpaca כתב: 03 ינואר 2023, 18:53

אתה כזה דביל.
קל
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

pelegs כתב: 03 ינואר 2023, 15:00 @האדום הצורר -

תשמע זה נורא נחמד לשמוע אבל אתה בטח יודע (אני יודע שאתה יודע) שהחוויה האישית והסובייקטיבית שלך לא שווה הרבה בדיון (שמנסה להיות) מדעי. פשוט כבר כמה הודעות שאתה מספר לנו על החוויות הסובייקטיביות שלך
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

teknoboy כתב: 03 ינואר 2023, 11:52 ממש לא מורכב.
בזמנו כתבתי "רוב הזמן" כי יש גם מדענים שמסתפקים בלייקים בטוויטר מכבשים מבולבלות סטייל אסטרו\טכנית לצורר\חרמש (בדיוק כמו בקרב הלא-מדענים, אגב).
תשמע אתה ספאמר ברמה הכי גבוהה שיש, אתה אדמין פה? בדיחה
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

מישהו יודע למה אם התחסנתי בבוסטר לפני יותר משנה אני לא יכול לעשות חיסון נוסף עכשיו לפני החורף?
הריי דיברו על כך שהחיסון יהיה עונתי ושההגנה שלו מתפוגגת עם הזמן
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

AstroMan כתב: 03 ינואר 2023, 20:30 אתה אדמין פה? בדיחה
לא באמת, רק בקטע הטכני. אתה יכול לראות בדיוק מי עושה מה בלינק הצוות למטה.
האדמינים (אלה שיכולים להרחיק ולהזהיר ולערוך הודעות וכל זה) הם "מנהלים גלובליים".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

AstroMan כתב: 03 ינואר 2023, 20:29 תשמע זה נורא נחמד לשמוע אבל אתה בטח יודע (אני יודע שאתה יודע) שהחוויה האישית והסובייקטיבית שלך לא שווה הרבה בדיון (שמנסה להיות) מדעי. פשוט כבר כמה הודעות שאתה מספר לנו על החוויות הסובייקטיביות שלך
נכון, זה בדיוק בשביל להראות שמדובר בטיעון גרוע, בתגובה לדברים דומים "מהצד השני". הרי אם אדם המשתמש בטיעון הזה חושב שהאנקדוטות שלו מספקות הוכחה, הוא חייב לתת משקל גם לאנקדוטות שלי. כלומר אפילו אם הוא לא מסכים עם צורת ההיקש הלוגי, הוא חייב להסכים שהטיעון שלו בסופו של יום לא משכנע. עשיתי את זה בדיון הזה (ובאחרים, אגב) כבר כמה פעמים כי הטיעון הזה הופעל כבר כמה פעמים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

AstroMan כתב: 03 ינואר 2023, 20:35 מישהו יודע למה אם התחסנתי בבוסטר לפני יותר משנה אני לא יכול לעשות חיסון נוסף עכשיו לפני החורף?
אני לא מומחה בענייני משרד הבריאות הישראלי (בהנחה ואתה גר בישראל, אין לי מושג), אבל כן חשוב לי להדגיש שהחלטות גוף רגולציה בריאותי לא שוות למדע. שים לב שרוב הטענות כאן על האפקטיביות של החיסונים מגיעות מתייחסות למחקרים שבוצעו, לא להחלטות גופי בריאות.

ואם כבר בדוגמאות אישיות עסקינן, אז אני דווקא עשיתי בדיוק את זה: התחסנתי בבוסטר בינואר, ועוד פעם בנובמבר (בחיסון המעודכן לזנים הנפוצים).
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

pelegs כתב: 03 ינואר 2023, 21:46
AstroMan כתב: 03 ינואר 2023, 20:35 מישהו יודע למה אם התחסנתי בבוסטר לפני יותר משנה אני לא יכול לעשות חיסון נוסף עכשיו לפני החורף?
אני לא מומחה בענייני משרד הבריאות הישראלי (בהנחה ואתה גר בישראל, אין לי מושג), אבל כן חשוב לי להדגיש שהחלטות גוף רגולציה בריאותי לא שוות למדע. שים לב שרוב הטענות כאן על האפקטיביות של החיסונים מגיעות מתייחסות למחקרים שבוצעו, לא להחלטות גופי בריאות.

ואם כבר בדוגמאות אישיות עסקינן, אז אני דווקא עשיתי בדיוק את זה: התחסנתי בבוסטר בינואר, ועוד פעם בנובמבר (בחיסון המעודכן לזנים הנפוצים).
נראה לי שזאת בעיקר שאלה של כמה המדינה שלך מוציאה\חוסכת עליך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

אני עשיתי את כל הבוסטרים וגם עכשיו לפני החורף חיסון ייעודי לאומיקרון. הם רק מבקשים סיבה (שאתה אוכלוסיה בסיכון או בא איתה במגע).
אם זה מאד חשוב לך , יכול לברר אצל רופאים מה בדיוק הרציונל לזה.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

ברור פלג ברור , אבל הייתי רוצה להאמין שהחלטות משרד הבריאות הישראלי \ הfda מסתמכות על מחקרים מדעיים.
ולכן אני שואל למה לא מחסנים בחיסון נוסף את כלל האוכולוסיה, בניגוד לתחזית שהייתה, שהחיסון יהיה עונתי כמו החיסון נגד שפעת?

וכן דוגמאות זה טיעון חלש, אני שמעתי באוזניי מרצה לאימונולוגיה באונ' תל אביב אומר שהוא בחיים לא יקח חיסון mrna , אז מה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

AstroMan כתב: 03 ינואר 2023, 23:23

1. ברור פלג ברור , אבל הייתי רוצה להאמין שהחלטות משרד הבריאות הישראלי \ הfda מסתמכות על מחקרים מדעיים.
ולכן אני שואל למה לא מחסנים בחיסון נוסף את כלל האוכולוסיה, בניגוד לתחזית שהייתה, שהחיסון יהיה עונתי כמו החיסון נגד שפעת?

2. וכן דוגמאות זה טיעון חלש, אני שמעתי באוזניי מרצה לאימונולוגיה באונ' תל אביב אומר שהוא בחיים לא יקח חיסון mrna , אז מה?
1. אתה חושב שיש דרך פשוטה וחד משמעית להפוך ממצאים מחקריים להחלטות בתחום בריאות הציבור?
אם כן, כדאי שתשב ותנסח אותה. אנשים משקיעים בזה עשרות שנים ולא מגיעים לתשובה חד משמעית.
אגב, ייתכן שזה קשור לכך שלהחלטות יש עוד היבטים מלבד התועלת בחיסון כפי שהיא משתקפת במחקר, למשל: הכסף הזמין לרכישת חיסונים והפצתם, מידת הצורך (אולי יש פי עשר מיטות ממה שצריך אז חבל על הכסף?) ועוד ועוד.
בהחלט יכול להיות שנמצא שהחיסון חד משמעית מועיל ואף מעולה, אבל מדינה X תחליט משיקוליה שלה לא לחסן בו בכלל, למשל (נגיד בסין אין חיסונים מערביים, אלא רק את שלהם. אתה בטוח שרק שיקולים מדעיים היו נר לרגליהם של מקבלי ההחלטה הזאת?), או שתחליט לחסן רק אוכלוסיה מסוימת, או כל החלטה אחרת מלבד "בואו נחסן את כולם במקסימום החיסונים שאפשר לקנות כרגע".
זה לא בדיוק גורר את המסקנה שאתה מנסה בכל הכוח להגיע אליה, כאילו יש ספק בדבר התועלת שבחיסונים.
כמו כן, מה זה ה"תחזית" הזאת? לא נשמע כמו מונח מדעי במיוחד. על מה מדובר? אפשר לינק?
2. אם כבר הגענו לרמה הזאת, אני שמעתי במו אוזניי בכיר מאוד במח"צ אומר שכל אנשי מח"צ משקרים בשביל לאסוף תרומות מאנשים טיפשים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

הפועל כתב: 03 ינואר 2023, 21:51 אני עשיתי את כל הבוסטרים וגם עכשיו לפני החורף חיסון ייעודי לאומיקרון. הם רק מבקשים סיבה (שאתה אוכלוסיה בסיכון או בא איתה במגע).
אם זה מאד חשוב לך , יכול לברר אצל רופאים מה בדיוק הרציונל לזה.
גם אני, כולל החיסון הייעוד לאומיקרון לפני חודשים-שלושה. לא שאלו אותי כלום פשוט קבעתי דרך האתר של קופת חולים, כנ"ל בני המשפחה שלי.
שליחת תגובה