על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עצוב זו לא מילה. נראה שאנשים כמו העתליה הזו חיים בסרט כ"כ מנותק מהמציאות שאי אפשר להחזיר אותם בחזרה אליה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

ביל גייטס, מתנגד החיסונים הידוע, אומר בקולו שהתכשירים הנוכחיים לא משהו.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

וואו, איזה פרשן יצירתי אתה.
הוא מונה שלושה תחומים לשיפור.
"לא משהו" זה כבר תוצאה שיצאה לך במדד הסובייקטיבי מאוד שלך.
במדדים הטיפה יותר מקובלים החיסונים (אתה מקווה שבפעם האלף שתקרא להם "תכשירים" המציאות תשתנה?) עושים את העבודה במידה מספקת כדי שיהיו שווים את המחיר (הבריאותי, קודם כל, וגם הכספי מן הסתם).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לא הבנתי למה אנחנו מקשיבים לביל גייטס בנושא חיסונים. הוא מפתח חיסונים? הוא חוקר אותם? יש לו איזשהו ידע נרחב בנושא שמבוסס על מדע אמפירי ומחקרים באיכות גבוהה?
לא, הוא סתם מיליארדר חלאה (ואולי גם פדופיל) שמעבר לאחריות ישירה על מותם ובריאותם המתדרדרת של מליונים בעולם השלישי עקב הלחץ שלו לא לשחרר את אחד הפטנטים בהקשר של ייצור חיסונים גם אחראי על תפוצת אחת מסדרת מערכות ההפעלה הכי גרועות ביקום. מבחינתי היחס היחיד שהשטן הקטן הזה צריך לקבל מאיתנו הוא דיון בשאלה כמה שנים בכלא הוא יישב אחרי שניקח את כל ההון שצבר על גבם של מליונים ונשתמש בו בשביל לקדם את האנושות.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ביל גייטס :heart:
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

:yuck: :yuck: :yuck:

רק על זה שהוא דחף מערכת הפעלה כזו גרועה לכל העולם צריך לארגן לו איזושהי גליוטינה (כמטפורה).
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

עדיין משעשע אותי איך אנשים עדיין מאמינים שחיסונים שלא מחסנים הם אשכרה יעילים. אפילו אלו של השפעת לפחות נתנו חסינות לשנה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לא יודע מי מאמין שחיסונים שלא מחסנים הם יעילים, אנחנו מדברים כאן על חיסוני הקורונה הנפוצים שבהחלט מחסנים ובהחלט יעילים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

דל פיירו כתב: 17 פברואר 2023, 10:28 עדיין משעשע אותי איך אנשים עדיין מאמינים שחיסונים שלא מחסנים הם אשכרה יעילים. אפילו אלו של השפעת לפחות נתנו חסינות לשנה.
נראה לי שכדאי שתבדוק גם מה המשמעות של המילים "מחסנים" ו"חסינות" בהקשר המדובר, וגם שתבדוק את המספרים בפועל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

לא יודע מה אתכם אבל לי ולחברה שלי עדיין לא הייתה קורונה (לפחות כשבדקנו) ולכל הסביבה הקרובה שלי שחוסנה 3 פעמים היה, אז לא יודע בדיוק נגד מה זה מחסן, כי נגד קורונה זה לא.
גם לא הייתה לי מחלה קשה או מחלה כלשהי בשנתיים-שלוש האחרונות, בניגוד לחברים הקרובים שעלה להם החום כמה וכמה פעמים.

אגב מן הסתם ה-10-12 אנשים בסביבה שלי זה לא מדגם מייצג בכלל, אבל לפי התחזיות שהיו לפני שנה שנתיים, מדינות שלא התבסטרו כבר היה צריכות להישטף באלפי קורבנות לא מבוסטרים וגם זה למזלנו לא קרה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

למה בכלל טרחת לכתוב את הפסקה הראשונה אם הפסקה השניה סותרת אותה לחלוטין?

בכל מקרה, סטטיסטיקה נהוג לעשות על יותר מ-12 אנשים ובפעם המליון ומשהו כשעושים את הסטטיסטיקה על המוני אנשים מתברר שהחיסונים בעיקר מגנים באחוז גבוה מאד מפני מחלה קשה שמצריכה אשפוז (שאני אזכיר הייתה הבעיה הגדולה בכל המגיפה הזו) ובמידה מופחתת יותר מגינה מפני תחלואה בכלל. זה נכתב איזה חמש מאות פעמים באשכול הזה, ואנשים עדיין מתעקשים לדבר על ההדבקה כהוכחה לאי-יעילות החיסונים השונים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עצרו הכול, למישהי יש דעה!!!!
קבלו ביטול על כל המדע והידע של האנושות, יש איזו גברת שעברה לה מחשבה בראש, אז כל מה שלמדנו עד אז מבוטל מיידית.
לכן האינטרנט שלך הפסיק לעבוד עכשיו, אסטרו, כי כל מה שהיה עד המחשבה שעברה לגברת בראש התברר כזבל מוחלט לאור התגלית החדשה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

מצחיק שאתה חושב שאתה בצד של המדע, אם תחזור על זה מספיק פעמים זה לא יהפוך את המשפט לנכון.
דבר שני איפה בסרטון היא הביעה דעה בדיוק? סה"כ שיתפה חוויה אישית ושאלה למה נחסם רופא שהביעה דיעה. לא הייתה פה הבעת דעה שלה
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

pelegs כתב: 17 פברואר 2023, 20:57 למה בכלל טרחת לכתוב את הפסקה הראשונה אם הפסקה השניה סותרת אותה לחלוטין?

בכל מקרה, סטטיסטיקה נהוג לעשות על יותר מ-12 אנשים ובפעם המליון ומשהו כשעושים את הסטטיסטיקה על המוני אנשים מתברר שהחיסונים בעיקר מגנים באחוז גבוה מאד מפני מחלה קשה שמצריכה אשפוז (שאני אזכיר הייתה הבעיה הגדולה בכל המגיפה הזו) ובמידה מופחתת יותר מגינה מפני תחלואה בכלל. זה נכתב איזה חמש מאות פעמים באשכול הזה, ואנשים עדיין מתעקשים לדבר על ההדבקה כהוכחה לאי-יעילות החיסונים השונים.
אבל הם לא מגינים מפני מחלה קשה בקרב אנשים שלא בקבוצת סיכון, כי לאנשים שלא בקבוצת סיכון באחוז מאוד גבוה אין מחלה קשה.

חוץ מזה לא אכפת לי כל כך אם בא לך לקחת חיסון לא יעיל. הבעיה שכפו אותו על כל האוכלוסיה, גם זו שלא הייתה זקוקה לו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

AstroMan כתב: 18 פברואר 2023, 17:57 מצחיק שאתה חושב שאתה בצד של המדע, אם תחזור על זה מספיק פעמים זה לא יהפוך את המשפט לנכון.
דבר שני איפה בסרטון היא הביעה דעה בדיוק? סה"כ שיתפה חוויה אישית ושאלה למה נחסם רופא שהביעה דיעה. לא הייתה פה הבעת דעה שלה
הכותרת פה (והדבר היחיד שמחדש לנו משהו) זה לא שיש לאנשים תופעות לוואי (נו שיט שרלוק, יש על זה ים סטטיסטיקות ואתם גם לא סותמים את הפה על זה).
מה שמעניין פה, הסיבה שמח"צ משתפים את השטות הזאת לכבשים כמוך, והכותרת של הסרטון, זה שהיא מתחרטת.
אז כן, כל מה שיש פה זה דעה של איזו אישה. ביג פאקינג דיל.
ואם נדמה לך שזה אמור לשכנע מישהו, או שזה איכשהו אמור להוות משקל נגד לכל הידע שהאנושות צברה במדעי החיים, אז אתה חי בהזיה שלא ברור איך אתה מצליח בכלל לנשום עצמונית.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

דל פיירו כתב: 18 פברואר 2023, 17:58 אבל הם לא מגינים מפני מחלה קשה בקרב אנשים שלא בקבוצת סיכון, כי לאנשים שלא בקבוצת סיכון באחוז מאוד גבוה אין מחלה קשה.
"באחוז גבוה אין" זה אומר שבאחוז קטן יש. את זה אתה מבין, נכון?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

דל פיירו כתב: 18 פברואר 2023, 17:58
pelegs כתב: 17 פברואר 2023, 20:57 למה בכלל טרחת לכתוב את הפסקה הראשונה אם הפסקה השניה סותרת אותה לחלוטין?

אבל הם לא מגינים מפני מחלה קשה בקרב אנשים שלא בקבוצת סיכון, כי לאנשים שלא בקבוצת סיכון באחוז מאוד גבוה אין מחלה קשה.

חוץ מזה לא אכפת לי כל כך אם בא לך לקחת חיסון לא יעיל. הבעיה שכפו אותו על כל האוכלוסיה, גם זו שלא הייתה זקוקה לו
איך כפו אם אתה טוען שלא התחסנת?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 18 פברואר 2023, 19:25
דל פיירו כתב: 18 פברואר 2023, 17:58

איך כפו אם אתה טוען שלא התחסנת?
מתברר שהמשמעות של מילים כמו "כפו", "מונעים" או "לא" תלויה בעמדה של האדם בנושא חיסוני-קורונה-כן-או-לא.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

דל פיירו כתב: 18 פברואר 2023, 17:58 אבל הם לא מגינים מפני מחלה קשה בקרב אנשים שלא בקבוצת סיכון, כי לאנשים שלא בקבוצת סיכון באחוז מאוד גבוה אין מחלה קשה.
זה עובדתית לא נכון.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

זה סיכויים נמוכים מאוד אבל 20 מקרים של מיוקרדיטיס למאה אלף איש זה מספר מטורף!!
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

גם אם נעשו טעויות בניהול משבר הקורונה, לטעון שכפו חיסונים זה כמן לטעון שכפו אליי לא לנהוג באופנוע כי אני לא ניגשתי לשיעורי רכיבה עליו וטסט, וכפו עליי בניגוד לארה"ב לא לרכוש נשק כי אני לא עומד בקריטריונים לאחזקת נשק
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אבל זה באמת הכל נכון, בחברה - כל חברה - נכפים עלינו הררי שברים בכל אספקט של החיים כל הזמן. השאלה היא תמיד מה נכון לכפות ובאיזו עוצמה, ואיך זה נמדד ביחס לחופש שלנו לבחור ולעשות דברים כאלה ואחרים. למשל העובדה שבשביל להרשות לעצמנו לאכול אנחנו צריכים כסף, ובשביל זה רובנו המוחלט צריך לעבוד - גם זו כפיה. העובדה שאם אני מחליט להפסיק להתרחץ ולקלל כל אדם שאני מדבר איתו אף אחד לא ירצה להיוץ בחברתי זו גם כפיה - כופים עלי להתרחץ ולהתנהג באופן מנומס.

מה שמתנגדי החיסונים לא מבינים זה שכחברה החלטנו (ובצדק גמור) שחייהם ובריאותם של עשרות אלפי אנשים (במקרה של ישראל) או מליוני אנשים (במקרה של מדינות גדולות יותר) בהחלט חשובים יותר מהנוחות שלנו באופן זמני. כמו שאתה כותב נכון, אין בזה שום הבדל מאשר רשיונות נהיגה, נשק, או כל דבר אחר.
הפוסט קיבל 2 לייקיםteknoboykruvi
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אני אישית חושב שראוי לשמור את המילה "כפייה" למצב שבו כופים על האדם משהו, אבל אתם צודקים, וכשהם מתלוננים על "כפייה" הם בעצם מתלוננים על עצם העיקרון של מגבלות, ובמובן מסוים גם על עצם הרעיון של חברה אנושית, שאפשר להסתכל עליה גם כעל אוסף מגבלות שאנחנו מטילים על עצמנו.
המגבלות שנקבעו בזמן הקורונה לא שונות, ואפילו הרבה יותר מצומצמות, ממגבלות שאנחנו מקבלים כמובנות מאליהן, אבל יש אנשים מפונקים שלא אוהבים שמטרידים אותם עם דברים כמו דאגה לזולת, יש אנשים שמתקשים להתמודד עם חידושים ושינויים, יש אנשים שפשוט לא מבינים את הסיטואציה - ובקרב כל אלה יש גם נטייה לכנות את המגבלות והשינויים והדרכים שבהן העולם מסתגל למצב חדש במילים כמו "כפייה", "דיקטטורה", "סלקציה" ושאר מילים שהם יודעים שהמשמעות שלהן שלילית אבל הם לא לגמרי יודעים מה היא ובאיזה הקשר היא נטבעה. (לדעתי אפשר להיות מתנגד חיסונים\מכחיש מדע\אגואיסט גם בלי להיות בור מוחלט ולרפרר כל הזמן לשואת היהודים, אבל משום מה זה פחות נפוץ או לפחות פחות רועש ומושך תשומת לב).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

לזכותם ייאמר שההיכרות עם ההיסטוריה העולמית כ"כ דלה אצלנו, שכמעט כל דיון מרפרר באופן אוטומטי איכשהו לשואה ולנאצים כי זה כמעט הדבר היחיד שלומדים לעומק במערכת החינוך. רעה חולה ונוראית.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

זה לא לזכותם, מקסימום להגנתם.
ומאנשים שלמדו תוך כמה שבועות אפידמיולוגיה, אימונולוגיה, וירולוגיה, סטטיסטיקה, בריאות הציבור וכו' וכו' - אפשר לצפות לקצת יותר :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדהפועל
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

teknoboy כתב: 19 פברואר 2023, 12:20 אני אישית חושב שראוי לשמור את המילה "כפייה" למצב שבו כופים על האדם משהו
אפשר לגזור ולשים אצלי בחותמת?
שואל בשיא הרצינות
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

AstroMan כתב: 20 פברואר 2023, 22:38
teknoboy כתב: 19 פברואר 2023, 12:20 אני אישית חושב שראוי לשמור את המילה "כפייה" למצב שבו כופים על האדם משהו
שואל בשיא הרצינות
עונה בשיא הרצינות
רק בתנאי שתבטיח שתבדוק קודם במילון את ההגדרה של המילה "כפייה"
(מאיך שאתה משתמש בה נראה שאתה לא הכי סגור על זה)

כמו כן להוציא דברים מהקשרם זה די חלאתי באופן כללי, אבל אם אתה מתעקש להיות זבל מי אני שאעצור אותך
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
AstroMan
קיבל.ה  10 לייקים

teknoboy כתב: 20 פברואר 2023, 22:51
שואל בשיא הרצינות
עונה בשיא הרצינות

כמו כן להוציא דברים מהקשרם זה די חלאתי באופן כללי, אבל אם אתה מתעקש להיות זבל מי אני שאעצור אותך
אז אני מבין שאתה פחות מבסוט מההצעה שלי.
דרך אגב, להגדיר מילה באופן רקורסיבי זה כשל לוגי. אבל זה מצחיק
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

AstroMan כתב: 20 פברואר 2023, 23:01
teknoboy כתב: 20 פברואר 2023, 22:51

שואל בשיא הרצינות
עונה בשיא הרצינות

אז אני מבין שאתה פחות מבסוט מההצעה שלי.
דרך אגב, להגדיר מילה באופן רקורסיבי זה כשל לוגי. אבל זה מצחיק
לא הגדרתי שום דבר בשום מקום, בטח שלא באופן רקורסיבי.
אולי כדאי שתבדוק במילון גם את המילה "הגדרה" אם אתה כבר מעיין בו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

הגיע הזמן שמכוניות פרטיות יסעו ב10 קמש מקסימום על כבישי ישראל, מה שיציל את חייהם ואת בריאותם הפיזית של אלפי אנשים בישראל כל שנה. מה הבעיה שלכם, אגואיסטים? אתם לא רוצים להציל חיים של אחרים? חושבים רק על עצמכם והנוחות שלכם, חבורה של מפונקים?
גם הגיע הזמן להפסיק עם המנהג המגונה של כניסה לשחייה בים שגובה את חייהם ובריאותם התקינה של מאות אנשים בשנה. הורים שלוקחים את הילדים שלהם לים ומעודדים את ההתנהגות המסוכנת הזו אצל אחרים הם בושה וסמן לחברה שלא יודעת מה היא סולידריות.
...
מה שמצחיק זה שזה אולי נראה מגוחך, אבל במסגרת חגיגת הסגרים שני הדברים האלו אכן נאסרו על כולנו. ואת זה טקנובוי וחברים שלו מקדמים כתגובה הגיונית של השלטון.
אינתי עומרי, הפועל.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

האדום הצורר כתב: 22 פברואר 2023, 03:21 הגיע הזמן שמכוניות פרטיות יסעו ב10 קמש מקסימום על כבישי ישראל, מה שיציל את חייהם ואת בריאותם הפיזית של אלפי אנשים בישראל כל שנה. מה הבעיה שלכם, אגואיסטים? אתם לא רוצים להציל חיים של אחרים? חושבים רק על עצמכם והנוחות שלכם, חבורה של מפונקים?
גם הגיע הזמן להפסיק עם המנהג המגונה של כניסה לשחייה בים שגובה את חייהם ובריאותם התקינה של מאות אנשים בשנה. הורים שלוקחים את הילדים שלהם לים ומעודדים את ההתנהגות המסוכנת הזו אצל אחרים הם בושה וסמן לחברה שלא יודעת מה היא סולידריות.
...
מה שמצחיק זה שזה אולי נראה מגוחך, אבל במסגרת חגיגת הסגרים שני הדברים האלו אכן נאסרו על כולנו. ואת זה טקנובוי וחברים שלו מקדמים כתגובה הגיונית של השלטון.
תגיד בחרת מכל ההגבלות את אלו שהוסרו בשלבים המוקדמים בכוונה? כי נניח לא בחרת כאן את עטיית המסיכות או בידוד אחרי טיסות וכד. יש סיבה לזה?

כמו כן אנלא יודע למי הצבעת אבל תמוה שכלכועסי מדיניות הקורונה שנוהגים לצאת בהצהרות יצאו על מרצ והורוביץ, בשעה שאת הגזירות הכי חמורות גזרה ממשלת ביבי גנץ כשמרצ באופוזיציה.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אף פעם לא סבלתי את מרצ. והמסר המרכזי בהודעה שלי היה שלחבר מחאה על הגבלות מופרכות לאחריות למוות של מישהו או לאגואיסטיות זה אידיוטי.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 22 פברואר 2023, 08:04 אף פעם לא סבלתי את מרצ. והמסר המרכזי בהודעה שלי היה שלחבר מחאה על הגבלות מופרכות לאחריות למוות של מישהו או לאגואיסטיות זה אידיוטי.
למה זה אידיוטי?
אפשר למחות עם לסכן אחרים ובלי לסכן אחריות, עם להיות אגואיסט או בלי להיות אגואיסט.
במקרה של רוב המוחים* נגד מגבלות הקורונה, ככל שהם מדברים יותר מתברר שהם אכן אגואיסטים שלא מזיז להם מה קורה לחלשים שסביבם (אתה מוזמן לבדוק בעצמך, כמה מהתשפוכת שלך פה, למשל, התייחסה והכירה בסכנות שניצבות בפני אנשים טיפה יותר חלשים ממך. תגלה שהוא בטל בשישים יחסית לכמה שכתבת על מיוקרדיטיס בגברים לבנים בני פחות מארבעים).

* כתבתי "מוחים", אבל לרוב מדובר בסתם התבכיינות של מפונקים. אלה לא אנשים שאנחנו נראה בשבתות שומרים על רועים בבקעה, וכמו שזה נראה אלה אנשים שאפילו ההפיכה של ישראל לדיקטטורה אורגינל לא מזיזה להם (למרות שיש להם בארון מלא כובעים של לוחמי זכויות אדם)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 22 פברואר 2023, 03:21 הגיע הזמן שמכוניות פרטיות יסעו ב10 קמש מקסימום על כבישי ישראל, מה שיציל את חייהם ואת בריאותם הפיזית של אלפי אנשים בישראל כל שנה. מה הבעיה שלכם, אגואיסטים? אתם לא רוצים להציל חיים של אחרים? חושבים רק על עצמכם והנוחות שלכם, חבורה של מפונקים?
...

אני יודע שהבטחתי להמנע מלהתדיין איתך בנושא, אבל קשה לי מאד לא לענות לך על זה:
1. במצבים בהם נסיעה מהירה עלולה לסכן חיים מעבר לרמה מקובלת באמת נהוג להגביל את מהירות הנסיעה. למשל ברחובות בהם ידוע שילדים חוצים את הכביש בתדירות גבוהה יותר, אאל"ט יש הגבלה ל-30 קמ"ש במקום 50 קמ"ש (לפחות ככה זה בגרמניה). או בחניונים, המהירות מוגבלת אאל"ט ל-10 קמ"ש. כמו-כן במצבים זמניים נהוג גם כן להגביל את מהירות הנסיעה - למשל במקרה של עבודות בכביש. זה לא נוח וזה מעצבן, אבל להתלונן על זה מעיד בעיקר על אגואיזם וחוסר יכולת להבין שיש עולם סביבך ואנשים שעלולים להינזק מההתנהלות שלך.
2. כשאתה נכנס לים לבדך אתה מסכן רק את עצמך (נתעלם לצורך הדיון מהורה שנכנס עם ילדיו לים). הסכנה לחברה כאן היא בעיקר מהמשאבים שצריך להשקיע בלהציל אותך ואולי גם לטפל בך במקרה הצורך. אם מאות אלפי אנשים היו מנסים להיכנס לים סוער יחד אולי המצב היה מקביל לתקופת הקורונה, ספציפית באספקט של עומס על מערכת הבריאות עד כדי קריסה. מכיוון שזה לא קורה אף פעם, הדוגמה הזו לא רלוונטית. לא הייתי בארץ מאז תחילת 2020 (ליטרלי, טסתי חזרה הביתה ב-1 בינואר 2020) אז אני לא יכול להגיד מתוך ידע - אבל נשמע לי הגיוני שהגבלות על רחצה בים נבעו מהצורך להגביל התקהלות של אנשים ע"מ למזער הדבקה. לא משהו בלתי-הגיוני בעליל בהתחשב במה שידענו באותה התקופה.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מישהו פה לא יודע להשתלט על עצמו
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

pelegs כתב: 22 פברואר 2023, 12:03
...

1. במצבים בהם נסיעה מהירה עלולה לסכן חיים מעבר לרמה מקובלת באמת נהוג להגביל את מהירות הנסיעה. למשל ברחובות בהם ידוע שילדים חוצים את הכביש בתדירות גבוהה יותר, אאל"ט יש הגבלה ל-30 קמ"ש במקום 50 קמ"ש (לפחות ככה זה בגרמניה). או בחניונים, המהירות מוגבלת אאל"ט ל-10 קמ"ש. כמו-כן במצבים זמניים נהוג גם כן להגביל את מהירות הנסיעה - למשל במקרה של עבודות בכביש. זה לא נוח וזה מעצבן, אבל להתלונן על זה מעיד בעיקר על אגואיזם וחוסר יכולת להבין שיש עולם סביבך ואנשים שעלולים להינזק מההתנהלות שלך.
2. כשאתה נכנס לים לבדך אתה מסכן רק את עצמך (נתעלם לצורך הדיון מהורה שנכנס עם ילדיו לים). הסכנה לחברה כאן היא בעיקר מהמשאבים שצריך להשקיע בלהציל אותך ואולי גם לטפל בך במקרה הצורך. אם מאות אלפי אנשים היו מנסים להיכנס לים סוער יחד אולי המצב היה מקביל לתקופת הקורונה, ספציפית באספקט של עומס על מערכת הבריאות עד כדי קריסה. מכיוון שזה לא קורה אף פעם, הדוגמה הזו לא רלוונטית. לא הייתי בארץ מאז תחילת 2020 (ליטרלי, טסתי חזרה הביתה ב-1 בינואר 2020) אז אני לא יכול להגיד מתוך ידע - אבל נשמע לי הגיוני שהגבלות על רחצה בים נבעו מהצורך להגביל התקהלות של אנשים ע"מ למזער הדבקה. לא משהו בלתי-הגיוני בעליל בהתחשב במה שידענו באותה התקופה.
אז בוא נגביל לחלוטין שימוש ברכב פרטי. מה הבעיה? למה אתה מתנגד? אתה אגואיסט שמוכן שאלפי אנשים ימותו או במקרה הטוב יהפכו להיות נכים בשביל הנוחות שלו? הרי זו פעולה שבודאות תציל את כל האנשים האלו ממוות או פציעה קריטית בתאונת דרכים.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 22 פברואר 2023, 12:14
pelegs כתב: 22 פברואר 2023, 12:03
...

אז בוא נגביל לחלוטין שימוש ברכב פרטי. מה הבעיה? למה אתה מתנגד? אתה אגואיסט שמוכן שאלפי אנשים ימותו או במקרה הטוב יהפכו להיות נכים בשביל הנוחות שלו? הרי זו פעולה שבודאות תציל את כל האנשים האלו ממוות או פציעה קריטית בתאונת דרכים.
בשביל זה "מקבלי ההחלטות" מאזנים את השיקולים השונים.
שים לב שמקבלי ההחלטות בכל מדינות העולם כמעט (מלבד מדינות טראמפיסטיות, בוא נקרא לזה) מצאו נקודת איזון דומה, ורק מיעוטן (הטראמפיסטיות\בולסונריסטיות\פופוליסטיות-סמי-פשיסטיות למיניהן) חשבו כמוך והחליטו שזה סבבה להפקיר את החלשים לחסדי הטבע, כדרכם של משטרים כאלה.
מוזר, אתה מציג את עצמך בדרך כלל כמחזיק בעמדה הפוכה: סולידיות ושאר "ערכי הפועל" כמו שקראת לזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מה שטקנו כתב.

בכל מקרה, אם במכוניות עסקינן - כן, אני ממש בעד שכחברה ניפטר ממכוניות פרטיות עד כמה שניתן (בתוך ערים), אפילו דרך חקיקה אגרסיבית. אבל רק בתנאי שקודם לכן נבנה תשתית ענפה של תחבורה ציבורית איכותית, בטיחותית, זולה ובתדירות גבוהה מאד לצד ק"מ על גבי ק"מ של שבילי אופניים ורחובות להולכי רגל בלבד. מכוניות פרטיות בתוך ערים (ובמידה מסויימת גם מחוץ להן) זו קטסטרופה בכמה וכמה רמות, החל מתאונות דרכים, עובר בזיהום ותרומה לשינויי האקלים וכלה בבזבוז זמן והררי כסף שמתבזבזים ברמה הפרטית על מכונות המוות הללו. אין שום הגיון פרקטי בתכנון תחבורה בתוך ערים מסביב למכנויות פרטיות, זה הכל קונספירציה (אשכרה קונספירציה) של חברות הרכב בתחילת-אמצע המאה הקודמת בעיקר בצפון אמריקה. מוות לקפיטליזם.
(make of it what you will בהקשר של השלכה על חיסונים ובריאות הציבור)
שליחת תגובה