תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

AstroMan כתב:אף אחד לא מדבר על הסיבה האמיתית שמרצ נמחקה.
רק מזכיר לכם שהם עמדו בראש משרד הבריאות
אם זו הסיבה אז בהחלט סיבה מוצדקת.
מעולם ראיתי שר כזה חלש.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תמונה
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

its-sick כתב: 07 נובמבר 2022, 10:02 תמונה
זה לא פייק? כי חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי את הציוץ המקורי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני ממליץ לך להתקין גוגל במחשב שלך
תוצאת החיפוש הראשונה
https://letmegooglethat.com/?q=%D7%90%D ... 7%A8%D7%A5
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

זו ארצם של השמאלנים לא פחות מאשר של אבוטבול וסמוטריץ'. ואף אחד לא יעזוב ולא צריך לעזוב. מקווה שהדברים הוצאו מהקשרם/לא נאמרו ברצינות.
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אני תמיד אוֹהב אותך :heart:
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

its-sick כתב: 07 נובמבר 2022, 12:37 אני ממליץ לך להתקין גוגל במחשב שלך
תוצאת החיפוש הראשונה
מצאתי. תודה. זה סתם קליק בייט. הוא טען שהשמאלנים לא יאימו לעזוב אם לא מתאים להם שהתחלף השלטון ושהימין מעולם לא איים בזה מהאופוזיציה. ושאם הם יממשו האיום אז יהיו עוד דירות. וזה נאמר כעקיצה
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

תא מרבוטא כתב: 07 נובמבר 2022, 13:43
its-sick כתב: 07 נובמבר 2022, 12:37 אני ממליץ לך להתקין גוגל במחשב שלך
תוצאת החיפוש הראשונה
מצאתי. תודה. זה סתם קליק בייט. הוא טען שהשמאלנים לא יאימו לעזוב אם לא מתאים להם שהתחלף השלטון ושהימין מעולם לא איים בזה מהאופוזיציה. ושאם הם יממשו האיום אז יהיו עוד דירות. וזה נאמר כעקיצה
כצפוי. העיקר כל פיד שמאל בטוויטר חוגג על זה. פיהוק
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אני תמיד אוֹהב אותך :heart:
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תמונה
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

מרגיש שסמוטריץ' בביטחון זה monkey's paw של שמאלן שביקש שמשתמט יקבל את תיק הביטחון
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל 2 לייקיםאמה גולדמןKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

pelegs כתב: 05 נובמבר 2022, 13:56
red in blood כתב: 04 נובמבר 2022, 22:35
pelegs כתב: 04 נובמבר 2022, 21:46 1. לא, הם פשוט יודעים שאנחנו לא נוותר על עקרונות יסוד. אתה חושב שאם רק נפסיק לדבר בפומבי על הכיבוש אבל נדחוף את זה בשקט בתוך הממשלה זה יעשה משהו? מדובר בממשלה שהחריפה את היחס לפלסטינים בשטחים וחסמה את העברות התקציבים לפלסטינים בישראל (כי שרת הפנים שהייתה היא חולירע פאשיסטית). לא לדבר על המטרות שלך זה לוותר עליהם מראש, למרבה השמחה פוליטיקה לא נעשית רק במחשכים. אתה פשוט לא מבין איך דמוקרטיה ליברלית מתנהלת.
אני לא בעד להסתיר את הערכים ואני לא בעד להפסיק להלחם עליהם או לדבר עליהם. חשוב לשמור על הערכים באדיקות וכשמשהו פסול - להגיד את זה.
אבל חשוב גם להבין שזה לא הכל או כלום, וזה משהו שלצערי חד״ש מתקשים בו בשנים האחרונות.
הממשלה הזו הייתה רעה לפלסטינים, זה נכון וזה חמור. אחת הסיבות היא שכמו שאמרת, היו שם גורמים פשיסטים, כמו שקד (ועוד). ולא רק שהם היו שם, הם היו לשון מאזניים, שלכל אחד קיצוני היה יכולת להפיל את הממשלה.
אם למשל חד״ש היו תומכים בממשלה, למרות הררי הבעיות שלהם, הכח של הפאשיסטים היה יורד משמעותית. שקד לא הייתה יכולה לעשות שרירים, כי אם הייתה פורשת - שום דבר לא היה קורה.

עכשיו תבוא השאלה הקלאסית - למה שחד״ש תציל את הממשלה הציונית. עקרונית, היא לא צריכה. בטח שלא בלי לקבל משהו בתמורה,
אבל צריך גם להגיד שהדרישה שלה לא יכולה להיות הפסקת הכיבוש. זו מטרה, לא דרישה לתמיכה בממשלה. אפשר לדרוש את זה, וזה מה שחד״ש עשתה, אבל אי אפשר לקבור את הראש בחול ולא להבין שעם כמה שהממשלה הזו נוראית, הממשלה הקרובה תהיה יותר נוראית. זה לא להציל את הממשלה הציונית, אלא לפעול למנוע החמרה.
הטהרנות הזו של ״אני לא אקח חלק במשהו שאני לא מסכים איתו, כי אני רוצה מצפון נקי, גם אם זה ימנע מצב יותר גרוע״ רק פוגעת.
וגם בתור יהודי שלא סובל מהדברים הללו, זה פריווילגי למדי. הצבעתי לחד״ש בהעדר אופציה טובה יותר, אבל אי אפשר שלא להגיד שהיא הלכה בשנים האחרונות למקום בדלני וטהרני הרבה יותר, וזה מאוד הרסני.
אין שום סיכוי שאם הייתה ללפיד הבחירה בין המשותפת לבית היהודי (או איך שלא קוראים לגלגול ההוא של מפד"ל) הוא היה בוחר במשותפת. אתם חייבים להבין שחוץ אולי ממרצ, אין לאף ציוני אינטרס או רצון לעבוד עם פלסטינים שעלולים לדחוף לשיוויון אזרחי (וגם על מרצ אפשר להתווכח). זה סותר את כל המבנה הפוליטי שציונים ליברלים (בין אם שמרנים, מרכזניקים או פרוגרסיבים) רוצים לשמר. זה שקול למחשבה שאפשר להביס את הקפיטליזם מתוך שיתוף פעולה איתו - זה לא עבד בשום מקום בעולם וגם לא יעבוד. הדרך היחידה שחד"ש יכולה להיכנס לממשלה כזו היא דרך ויתור אמיתי על תפישת השיוויון שלה, ואז אין שום סיבה שתהיה חד"ש - כבר יש את מרצ והעבודה בשביל זה.

האם זה אומר שחד"ש צריכה להתנגד באופן עקרוני לכל ממשלה ציונית? לא בהכרח. אבל בחד"ש ראו (וצדקו לדעתי) שתמיכה בממשלה כזו לא תביא שום התקדמות משמעותית. מדובר בממשלה מלאת סתירות שאפילו העברת תקציבים לא הצליחה להוציא לפועל. זה לא עניין של מצפון נקי וטהרנות, זה עניין של טקטיקה. אם חד"ש הייתה טהרנית היא לא הייתה נכנסת לכנסת הציונית - בדיוק כמו שיש עכשיו לחצים על בל"ד, או האידיאולוגיה של אבנאא אל-בלד וגופים אחרים.
ברור לי שהוא לא היה בוחר בחד״ש על חשבון הבית היהודי, אבל זה לא נושא הדיון. לא דובר על להחליף, אלא לתמוך בהצבעות, להצטרף לקואליציה ואולי אפילו לממשלה בקונסטלציה מסויימת.
וברור לי שהממשלה הזו לא היתה פועלת להפסקת הכיבוש. אבל אף ממשלה (נראית לעין) לא תעשה זאת. הבחירה היא לא בין ממשלה שתעצור את הכיבוש לבין ממשלה שתמשיך אותו. הלוואי וזה היה המצב, אבל זה לא.
אז זה לא שהתנגדות לממשלה פירושה התנגדות לכיבוש ותמיכה בממשלה פירושה תמיכה בכיבוש. אי אפשר לנתק את זה מהקשר, לצערי הרב בטווח הקרוב הכיבוש לא יושפע מתמיכה או התנגדות לממשלה.
אבל כן היה אפשר להשיג הישגים נקודתיים. כן - גם בנושא הכיבוש. צריך להיות דרישות ריאליות, אבל שכן מקדמות את האג׳נדה שנלחמים עליה. גם אם זה לא מסיים את הכיבוש.
אי אפשר היה לדרוש לפנות יישובים, הלוואי וכן אבל כמו שציינת - לא יעדיפו את חד״ש על פני אחרים. אבל כן היה אפשר לדרוש להקפיא או לכל הפחות להגביל את הבנייה בשטחים. היה אפשר לדרוש עוד וועדות. היה אפשר לדרוש הוספת תשתיות לאוכלוסייה הפלסטינית בישראל. היה אפשר לקדם חקיקה שתטיב עם אזרחי מזרח ירושלים. לא דברים שיפתרו את המצב, אבל כן דברים שישפרו אותם.
אני לא בגישה של רע״ם, של ללכת עם מי שייתן דברים, לא משנה מה עמדתו, אבל בסופו של דבר יש כאן בחירה בין אופציות. אין אופציה לממשלה טובה, אבל יש אופציות בין ממשלה נוראית, ממשלה רעה, ממשלה זוועתית, וממשלה פוגעת, וממשלה שפוגעת אבל קצת פחות. אפשר להתעלם מזה, ולהגיד שלא משנה מה ייבחר, גם אם אלו האופציות היותר רעות, ואפשר לבחור את האופציה העדיפה, גם אם היא לא מספיק טובה, ולתמוך בה תוך כדי ביקורת וניסיון לשפרה, עד שתהיה אופציה טובה יותר.

אתה אומר שאם היא הייתה נכנסת לממשלה לא הייתה סיבה שתהיה חד״ש? אם היא מסרבת להכנס לכל ממשלה שלא מושלמת, מה הסיבה שיש? אם היא לא רוצה להגיע לעמדות כח כדי לקדם את עמדותיהם, מה תפקידם שם?
לא צריך להכנס לקואליציה בכל מחיר, אבל אי אפשר גם לסרב להכנס לשם בכל מחיר.

וסורי, אבל אתה מדבר כאן על טקטיקה, של להקריב הווה בשביל עתיד. אני לא בעמדה שזה יכול לקבל את ההחלטה הזו. אני לא מקריב את עצמי, אני מקריב אחרים.
זה מה שאני אומר על מצפון נקי. אני יכול לסרב להשתתף בזה מתוך אמירה שאני לא רוצה שהתמיכה בזה תהיה על הידיים שלי, ואולי אני ארגיש יותר טוב עם עצמי, אבל אחרים יסבלו יותר בנתיים.
המחוייבות שלי היא לצמצם את הפגיעה כבר כעת כמה שיותר. אלו שנפגעים אולי יכולים לעשות את החשיבה קדימה, לא אני.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
הפוסט קיבל 2 לייקיםD red imperiaDe Niro
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

סליחה שאני חוזר קצת אחורה, אבל עד לפני שבוע הייתה פה מחלוקת בשאלה האם המשותפת ו\או חלקיה סתם ילדותיים ולכן הם לעולם לא יסכימו לקחת חלק בשלטון, או שמא הציונים למיניהם לא מוכנים לשתף אותם בשלטון.
ובכן, ראש האופוזיציה יאיר לפיד כינס ישיבה של ראשי סיעות האופוזיציה, אבל בלי הזועביז (טיבי ועודה), כלומר בלי ערבים שלפעמים מתעקשים לא להוריד את הראש ולהגיד תודה על זה שהכאפה הייתה עדינה ודמוקרטית.

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

באמת מפתיע שהוא לא מזמין שני חסרי אחריות שיעדיפו לכרות לעצמם את האוזן העיקר שעבאס לא יקבל קרדיט.
שני "ערבים שלפעמים מתעקשים לא להוריד את הראש ולהגיד תודה על זה שהכאפה הייתה עדינה ודמוקרטית" הצביעו לא פעם נגד האינטרס שלהם העיקר שלא לחזק יריבים פוליטיים, ממש ערבים גאים שלא מורידים את הראש...
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אה, שכחתי שהשמאל הציוני יודעים יותר טוב מהם מה טוב בשבילם, איזה גנוב אני

אגב, מישהו יודע אם גם בעבר פורום ראשי סיעות האופוזיציה שימש כבמה לאנשי ה"שמאל-מרכז" לסמן לכולם שגם הם זוכרים איך מבחינים בין ערבי רגיל לערבי טוב?

אבל אם כבר נכנסתי לרגע לעניין ה"שמאל-מרכז" ויחסו לערבים, זאת דוגמה מעולה לדבר שדיברנו עליו פה קודם (עם דה נירו וכו') - תמונת המנדטים היא רק חלק קטן מהסיפור.
החשיבות של כמה מנדטים יהיו לגוש X, ואם ירדו לו שלושה או יעלו לו שניים, היא בטלה בשישים לעומת המשמעות של זה שכרבע מחברי הכנסת (ומהמצביעים) מביעים דרך קבע עמדות כהניסטיות ושאר גווני עליונות יהודית.
אפילו ההנהגה של ה"שמאל-מרכז", אלה שנחשבים לבוגדים ומוקצים מחמת המיאוס, מדגישה עמדות שמשיקות לעמדות של הימין הכי עמוק.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

לא יודע,אבל גם אתה לא יודע, ואני מעדיף להאמין לעבאס ולאבו שחאדה
למה אתה חושב שה"ערבים שלך" יותר מייצגים מהאחרים?
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

סומך כתב: 11 נובמבר 2022, 13:17 לא יודע,אבל גם אתה לא יודע, ואני מעדיף להאמין לעבאס ולאבו שחאדה
למה אתה חושב שה"ערבים שלך" יותר מייצגים מהאחרים?
אני לא חושב שהם מייצגים יותר מהאחרים, לפחות לא באופן עקרוני.

גם לא התכוונתי לפתוח שוב דיון על "מה הבוחר הערבי צריך לעשות". התכוונתי לדבר על לפיד, ועל הדברים שהוא עושה ואומר כראש האופוזיציה "השמאלית".
בסוף גם ציינתי שזה עוד שיקוף של הגלישה המהירה מאוד של מדינת ישראל ימינה, לעבר הכהניזם\עליונות יהודית\יודונאצים\לך-תדע-איך-זה-ייגמר.
לא מבין איך מכל זה, בסוף מה שחשוב לאנשים (ועוד מהשמאל) זה להסביר איך ערבים מסוימים היו לא בסדר והכול בגללם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

פעם ראשונה שהיתה קואליציה ששיתפה מפלגה ערבית (לא סתם ערבית, מוסלמית!!!)
וגם כאן, הוא מזמין את עבאס, אבל עדיין תטען שהוא הכי ימני אי פעם... זה קצת מזכיר את הבדיחה עם הכובע.
ואני טוען זאת, למרות שאישית אני חושב שהיה עושב בשכל אם היה מזמין אותם.
את אותו טיעון שלך אני יכול להפוך גם מהצד השני "לא מבין איך מכל זה, בסוף מה שחשוב לאנשים (ועוד מהשמאל) זה להסביר איך יהודים מסוימים היו לא בסדר והכול בגללם"
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

סומך כתב: 11 נובמבר 2022, 13:29 1. פעם ראשונה שהיתה קואליציה ששיתפה מפלגה ערבית (לא סתם ערבית, מוסלמית!!!)
וגם כאן, הוא מזמין את עבאס, אבל עדיין תטען שהוא הכי ימני אי פעם... זה קצת מזכיר את הבדיחה עם הכובע.
2. ואני טוען זאת, למרות שאישית אני חושב שהיה עושב בשכל אם היה מזמין אותם.
3. את אותו טיעון שלך אני יכול להפוך גם מהצד השני "לא מבין איך מכל זה, בסוף מה שחשוב לאנשים (ועוד מהשמאל) זה להסביר איך יהודים מסוימים היו לא בסדר והכול בגללם"
1. כמו שאמרתי, הוא מדגיש את זה שהוא מבחין בין ערבים טובים לסתם ערבים רגילים
2. אז בשורה התחתונה אנחנו מסכימים.
3. זה לא "יהודים מסוימים". אני דיברתי על שני דברים: 1. על הנציגים הנבחרים של מחנה רק-לא-ביבי, המכונים בטעות "לא-ימין", מבנט שהגיע לראשות ממשלת "השינוי" כשבאמתחתו בערך שלושה ח"כים "נאמנים" ועוד שניים שבגללם הקואליציה איבדה את הרוב. אלה מנהיגי מפלגות שלא מוכנים אפילו לדבר עם ערבי שלא עומד בתנאים מסוימים. 2. על הציבור הישראלי בכללותו, שטס ימינה במהירות מסחררת.
נראה לי ששני אלה (ראשי מחנה ה"שמאל" והציבור הישראלי בכללותו) קצת יותר רלוונטיים לקריסה של השמאל הציוני\ממשלת השינוי\גוש רל"ב מאשר כמה ח"כים שלרגע אחד לא היו קשורים לעסק (כולל כמובן דחייה מפורשת מצד מחנה רל"ב).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

קצת עייפתי מדיוני "מה הבעיה של השמאל" אז מתנצל מראש שלא מתייחס לטענות הראויות והרציניות שלך
לגבי ההבחנה בין ערבים אלו לאחרים, אני דווקא חושב שזה מראה על תפיסה נורמטיבית ורצוייה שמבחינה בין הערבים שחולקים איתך אנטרסים וכאלו שלא. בדיוק כמו שלא כל היהודים מהווים מקשה אחת. אחרת, זה נראה לי קצת מכליל ואפילו טיפה גזעני לכיוון השני.
הממשלה האחרונה, בעיקר מבחינה כלכלית, היתה אולטרה ימנית ומנוגדת להרבה מתפיסת העולם שלי. דווקא מבחינת היחס למיעוטים ובעיקר לערבים, אני ממש לא מסכים איתך. עצם שילוב מפלגה ערבית כשותפתה מלאה בממשלה, הפניית תקציבים והנרמול שלהם במרחב הפוליטי הציבורי בעייני זה דבר ענק. שינוי דרמטי ברמת תזוזה טקטונית. זה אולי לא בנפח, בקצב ובהיקף שאתה היית רוצה, אבל אני קצת יותר שמרן כנראה בדברים האלה, וחושב שעדיף שינויים קטנים לאורך זמן מאשר מהפכים קיצוניים שמעוררים ריאקציות לא רצויות.
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תזוזה טקטונית, שלא הורגשה בגליל, במשולש, בנגב. הורגשה באופן הפוך בשטחים הכבושים.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ובגלל זה רעם היא המפלגה המובילה בציבור הערבי
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

סומך כתב:קצת עייפתי מדיוני "מה הבעיה של השמאל" אז מתנצל מראש שלא מתייחס לטענות הראויות והרציניות שלך
לגבי ההבחנה בין ערבים אלו לאחרים, אני דווקא חושב שזה מראה על תפיסה נורמטיבית ורצוייה שמבחינה בין הערבים שחולקים איתך אנטרסים וכאלו שלא. בדיוק כמו שלא כל היהודים מהווים מקשה אחת. אחרת, זה נראה לי קצת מכליל ואפילו טיפה גזעני לכיוון השני.
הממשלה האחרונה, בעיקר מבחינה כלכלית, היתה אולטרה ימנית ומנוגדת להרבה מתפיסת העולם שלי. דווקא מבחינת היחס למיעוטים ובעיקר לערבים, אני ממש לא מסכים איתך. עצם שילוב מפלגה ערבית כשותפתה מלאה בממשלה, הפניית תקציבים והנרמול שלהם במרחב הפוליטי הציבורי בעייני זה דבר ענק. שינוי דרמטי ברמת תזוזה טקטונית. זה אולי לא בנפח, בקצב ובהיקף שאתה היית רוצה, אבל אני קצת יותר שמרן כנראה בדברים האלה, וחושב שעדיף שינויים קטנים לאורך זמן מאשר מהפכים קיצוניים שמעוררים ריאקציות לא רצויות.
מבחינה אובייקטיבית, לפיד חולק הרבה יותר ערכים עם עודה וטיבי מאשר עם עבאס.
אבל עם עבאס יש הסכמה על הערך העליון, וזו בדיוק מהות הביקורת על לפיד.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 11 נובמבר 2022, 17:35 ובגלל זה רעם היא המפלגה המובילה בציבור הערבי
מצד שני, מפלגות שדוגלות בפעולה ההפוכה מרע"ם קיבלו למעלה משמונה מנדטים, שלא לדבר על חלקים נרחבים בציבור הפלסטיני (כמעט 50% מבעלי זכות ההצבעה) שאפילו לא טרחו להצביע. קשה לי לראות בהם תומכי דרכו של עבאס, אבל מה אני יודע.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

היא אולי המובילה בקרב המצביעים.
ה"מפלגה" של הלא-מצביעים גדלה הכי הרבה בבחירות האלה, לא?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 11 נובמבר 2022, 18:47
לא.
בבחירות הקודמות הצביעו 46%.
הפעם מעל 50% (לא הצלחתי למצוא נתונים סופיים אבל אם אני לא טועה זה התקרב ל-55%)
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בכל מקרה המפלגות שלא תומכות בהתנהלות כמו של רע"ם קיבלו יחד מעל ל-8 מנדטים, כלומר כ-60% יותר מאשר רע"ם.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 11 נובמבר 2022, 19:27
לא.
אז בכמה אחוז רע"מ עלתה? והאחרות?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

היו סקרים ברורים.
רוב הציבור הערבי תומך בשותפות עם ממשלה מתונה.
הנצחון והצמיחה של רע"ם הם עצומים במיוחד אחרי הביקורות שהם חטפו בתקשורת.
מצביעי חד"ש ותע"ל אינם מתנגדים ברובם לשותפות עם ממשלה מתונה , כפי שזה מתבטא גם בסקרים וגם בהצהרה של לפחות אחד מהבכירים שם מול המצלמות שהוא בעד שותפות מלאה בקבלת ההחלטות כפי שהצהיר עם סגירת הרשימות לכנסת.

נערך לאחרונה על ידי De Niro ב 11 נובמבר 2022, 19:39, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב:

לא.
רע"ם צמחה ב-25 אחוזים במנדטים ובכ-30 אלף במספר הקולות.
חד"ש תע"ל ירדו ב-20 אחוזים במנדטים (ללא בל"ד) ובכ-32 אלף קולות (ללא בל"ד).

אחוז ההצבעה עלה ב-19 אחוזים ועמד על 53.2%
רע"ם המפלגה שקיבלה הכי הרבה קולות בחברה הערבית באופן יחסי:
https://www.runi.ac.il/research-institu ... n-9-11-22/
נערך לאחרונה על ידי De Niro ב 11 נובמבר 2022, 19:50, נערך פעם 1 בסך הכל.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 11 נובמבר 2022, 19:29 בכל מקרה המפלגות שלא תומכות בהתנהלות כמו של רע"ם קיבלו יחד מעל ל-8 מנדטים, כלומר כ-60% יותר מאשר רע"ם.
להציג את בלד וחדש תעל באותה חבילה זה מצחיק כשנזכרים למה הן התפצלו
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

בני12 כתב:
pelegs כתב: 11 נובמבר 2022, 19:29 בכל מקרה המפלגות שלא תומכות בהתנהלות כמו של רע"ם קיבלו יחד מעל ל-8 מנדטים, כלומר כ-60% יותר מאשר רע"ם.
להציג את בלד וחדש תעל באותה חבילה זה מצחיק כשנזכרים למה הן התפצלו
דווקא הפיצול היה על עניין טכני ושולי לפי הפרסומים.
אבל אתה צודק , זה לא נכון להציג את בל"ד יחד עם חד"ש תע"ל , כי בל"ד לא עברו את אחוז החסימה וקיבלו לא מעט קולות ממצביעים יהודים אסטרטגיים.
זה לא יחזור עצמו שוב.בטח לא בעוצמה הזו.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קודם כל - הפיצול לא היה בגלל עניין ההמלצה, אני לא יודע כמה פעמים אני צריך לחזור על זה. תקראו קצת תקשורת לא-עברית, או אפילו את "שיחה מקומית".

בכל מקרה - מה זה משנה? שתי הרשימות הציגו דרך שמנוגדת לדרך רע"ם, ושתיהן יחד זכו ליותר קולות מרע"ם. אם התזה שלכם על הרצון הפלסטיני בדרך עבאס הייתה מחזיקה מים, היינו מצפים לראות הרבה הרבה (X הרבה) פחות קולות לשתי הרשימות הנ"ל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 11 נובמבר 2022, 19:54 1. בל"ד לא עברו את אחוז החסימה.
2. הם קיבלו לא מעט קולות ממצביעים יהודים אסטרטגיים.
1. אוקי, ו?.. איך זה משנה את התחשיב של כמה אנשים הצביעו באופן ברור נגד דרך עבאס?
2. יאללה, בוא נברר כמה הצביעו לבל"ד בקרב ישובים יהודים. אני מבטיח לך שמדובר בפחות מעשירית מנדט.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב:
De Niro כתב: 11 נובמבר 2022, 19:54 1. בל"ד לא עברו את אחוז החסימה.
2. הם קיבלו לא מעט קולות ממצביעים יהודים אסטרטגיים.
1. אוקי, ו?.. איך זה משנה את התחשיב של כמה אנשים הצביעו באופן ברור נגד דרך עבאס?
2. יאללה, בוא נברר כמה הצביעו לבל"ד בקרב ישובים יהודים. אני מבטיח לך שמדובר בפחות מעשירית מנדט.
להגיד שאלו שהצביעו לשתי המפלגות האחרות
הצביעו נגד הדרך של עבאס , כשהוא קיבל הכי הרבה קולות באופן יחסי בחברה הערבית זה לא רציני.
זה ממש לא עשירית מנדט.הרבה יותר.תשאל בתל אביב.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

De Niro כתב: 11 נובמבר 2022, 19:50
teknoboy כתב:
לא.

כלומר הגידול בתמיכה ברע"מ זהה לגידול באחוז ההצבעה.
בל"ד והמשותפת קיבלו קצת יותר מחמישים אחוז יותר קולות מהפעם שעברה, בערך פי שלושה מהגידול בשיעור ההצבעה.
מעניין.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב:
teknoboy כתב: אז בכמה אחוז רע"מ עלתה? והאחרות?

בל"ד והמשותפת קיבלו קצת יותר מחמישים אחוז יותר קולות מהפעם שעברה, בערך פי שלושה מהגידול בשיעור ההצבעה.
מעניין.
זה לא נכון לחשב את הקולות של בל"ד.
רע"ם הפכה למפלגה שקיבלה הכי קולות במגזר באופן יחסי.זה הנתון החשוב.זה מהפך שמייצג את הסקרים שהציבור מעוניין בשותפות עם ממשלה מתונה , וזה הדבר הכי משמעותי כאן.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב:קודם כל - הפיצול לא היה בגלל עניין ההמלצה, אני לא יודע כמה פעמים אני צריך לחזור על זה. תקראו קצת תקשורת לא-עברית, או אפילו את "שיחה מקומית".

בכל מקרה - מה זה משנה? שתי הרשימות הציגו דרך שמנוגדת לדרך רע"ם, ושתיהן יחד זכו ליותר קולות מרע"ם. אם התזה שלכם על הרצון הפלסטיני בדרך עבאס הייתה מחזיקה מים, היינו מצפים לראות הרבה הרבה (X הרבה) פחות קולות לשתי הרשימות הנ"ל.
הפיצול היה בגלל ויכוח מגוחך לדעתי על איזה חבר כנסת יהיה ראשון או שני במקום 7 או 8.
זה הפרסום שאני מכיר ורק לו אני מאמין.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 11 נובמבר 2022, 20:07 להגיד שאלו שהצביעו לשתי המפלגות האחרות
הצביעו נגד הדרך של עבאס , כשהוא קיבל הכי הרבה קולות באופן יחסי בחברה הערבית זה לא רציני.
זה ממש לא עשירית מנדט.הרבה יותר.תשאל בתל אביב.
בטח שכן - חד"ש-תע"ל ובל"ד שתיהן הציגו משנה לפיה לא הולכים ל"השתלבות" כמו שעבאס עשה. הצביעו להן יותר אנשים.
אם הסיבה המרכזית להצבעה לרע"מ בחברה הפלסטינית היה עניין ה"השתלבות" (למרות שבבירור מדובר במספרים דומים לגידול הכללי בהצבעה לרשימה) - היית מצפה לראות הצבעה מאסיבית בהרבה לרשימה אם באמת היו כ"כ הרבה תומכים בדרך הזאת.

אתה סתם מנסה לסובב את הנתונים כדי שיתאימו לך לדעה.

ועכשיו לקצת מספרים: לקחתי את כמות הקולות שקיבלה בל"ד והסרתי ממנה את היישובים הפלסטינים. זה מה שקיבלתי:

שם ישוב מספר קולות
אביאל 1
אביחיל 1
אביעזר 1
אבן יהודה 2
אבשלום 1
אדמית 2
אופקים 10
אור הנר 1
אור יהודה 3
אור עקיבא 8
אורנית 1
אזור 1
אטרש שבט 2
אייל 1
אילון 1
אילת 45
אלון הגליל 1
אלמגור 1
אפרת 1
אריאל 3
אשדוד 26
אשקלון 25
באר אורה 1
באר יעקב 5
באר שבע 180
בחן 1
ביר הדאג 1
בית גן 26
בית דגן 1
בית חירות 1
בית חנניה 2
בית יצחקשער חפר 1
בית נקופה 1
בית עובד 1
בית שאן 3
בית שמש 3
בית שערים 1
בני ברק 3
בני יהודה 1
בנימינהגבעת עדה 8
בסמת טבעון 299
ברור חיל 1
ברכה 1
בת ים 81
גת 1565
גאולי תימן 8
גבעות בר 1
גבעת חן 1
גבעת חיים איחוד 1
גבעת חיים מאוחד 1
גבעת ישעיהו 2
גבעת עוז 1
גבעת שמואל 10
גבעתיים 30
גדרה 1
גזית 1
גילון 1
גיניגר 1
גליל ים 2
גלעד אבן יצחק 1
גן השומרון 2
גן יבנה 3
גני תקווה 5
דובב 2
דורות 1
דימונה 2
דמיידה 9
דקל 1
דריגאת 18
הבונים 1
הוד השרון 6
החותרים 1
המעפיל 1
העוגן 1
הר גילה 1
הרדוף 1
הרצליה 30
זכרון יעקב 2
חבצלת השרון 1
חדרה 39
חולון 22
חופית 1
חורה 101
חורפיש 11
חורשים 1
חיפה 3912
חניאל 2
חריש 43
טבריה 5
טירת כרמל 13
יבנאל 1
יבנה 1
יד מרדכי 1
יהודמונוסון 4
יובלים 1
ינון 9
יסוד המעלה 2
יעף 1
יערה 1
יפעת 1
יפתח 2
יקום 1
יקנעם עילית 1
ירוחם 4
ירושלים 1712
כוכב יאיר 2
כחלה 6
כליל 5
כפר הראה 1
כפר ורדים 19
כפר שמריהו 1
כפר תבור 3
כרמי יוסף 1
כרמיאל 160
להבות הבשן 1
להבים 14
לוד 5570
מבועים 1
מבשרת ציון 5
מגדל 3
מגדל העמק 3
מגן 1
מדרשת בן גוריון 1
מודיעיןמכביםרעות 13
מוצא עילית 3
מישר 1
מיתר 18
מכחול 11
מכמורת 1
מסדה 1
מעגן מיכאל 1
מעלה אדומים 1
מעלה עירון 1970
מפלסים 1
מצפה רמון 3
משגב דב 1
משהד 819
משמר דוד 1
משמר השרון 2
נהריה 42
נווה ימין 1
נווה ירק 1
נווה שלום 58
נוף הגליל 1408
נופית 1
נוקדים 1
נחשון 3
נטף 1
ניצנה קהילת חינוך 2
ניצני עוז 1
ניר משה 1
ניר צבי 1
נירים 1
נס ציונה 4
נען 1
נשר 26
נתיב העשרה 1
נתיבות 5
נתניה 21
סאסא 3
סביון 1
סואעד חמרייה 4
עומר 19
עין גדי 1
עין השלושה 1
עין ורד 2
עין חוד 47
עין חרוד איחוד 1
עין יהב 1
עין כרמל 1
עכו 1858
עמיר 1
עפולה 31
ערד 21
עתלית 6
פרדס חנהכרכור 11
פרדסיה 1
פרוד 1
פתח תקווה 34
צור הדסה 3
צור יצחק 5
ציפורי 1
צפת 25
צרעה 3
קבועה שבט 6
קודייראת אצאנעשבט 18
קוואעין שבט 2
קיסריה 3
קציר 13
קצר אסר 1
קרית אונו 9
קרית אתא 1
קרית ביאליק 8
קרית גת 5
קרית טבעון 11
קרית ים 1
קרית מוצקין 8
קרית עקרון 1
קרית שמונה 7
ראש העין 5
ראש פינה 1
ראשון לציון 37
רבדים 2
רומאנה 94
רומת הייב 42
רחובות 41
ריחן 1
רמות השבים 1
רמות מנשה 1
רמלה 2168
רמת גן 76
רמת השרון 6
רמת צבי 2
רמת רזיאל 2
רמת רחל 1
רעננה 15
רקפת 2
שגבשלום 42
שדרות 5
שוהם 2
שילה 1
שילת 1
שלומי 2
שפיים 1
שריגים ליאון 1
תובל 1
תל אביב יפו 4090
תל מונד 1
תל שבע 429
תמרת 3
תעוז 1

סה"כ קולות ביישובים יהודים/מעורבים: 27844
סה"כ קולות לרשימה: 138617
אחוז ההצבעה לרשימה ביישובים מעורבים מכלל הקולות שקיבלה: 20.1%.

שים לב שכללתי כאן יישובים כמו חיפה, תל אביב (יפו), לוד ורמלה - ישובים בהם יש אחוז גבוה של אזרחים פלסטינים, כלומר המספר האמיתי נמוך בהרבה (אלא אם כן אתה מאמין שיותר מאלף יהודים בתל אביב-יפו וכנ"ל בחיפה, רמלה וכו' הצביעו לבל"ד, ואז יש לי מלאאאא גשרים למכור לך). אם אשכרה משכללים את זה תוך כדי הנחה שמחצית(!) המצביעים היהודים מכלל ההצבעות לבל"ד ביישובים הללו הם של יהודים (מספר שהוא כנראה גבוה מהרבה מהמציאות) - מקבלים שבסה"כ הצביעו לבל"ד כ-10,246 יהודים, או כ-7.4% מכלל הקולות שהרשימה קיבלה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

De Niro כתב: 11 נובמבר 2022, 20:21
teknoboy כתב:

מעניין.
זה לא נכון לחשב את הקולות של בל"ד.
רע"ם הפכה למפלגה שקיבלה הכי קולות במגזר באופן יחסי.זה הנתון החשוב.זה מהפך שמייצג את הסקרים שהציבור מעוניין בשותפות עם ממשלה מתונה , וזה הדבר הכי משמעותי כאן.
מה לא נכון? המפלגות שרצו פעם שעברה כמשותפת קיבלו פעם שעברה 212 אלף והפעם 320.

אתה לא יכול לעסות את המספרים עד שיוצא לך משהו שמסתדר עם מה שחשבת קודם ואז להגיד שדווקא זה הדבר הכי משמעותי ולהתעלם מכל השאר (שלאו דווקא מסתדר עם מה שחשבת קודם, אגב).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 11 נובמבר 2022, 20:22
pelegs כתב:קודם כל - הפיצול לא היה בגלל עניין ההמלצה, אני לא יודע כמה פעמים אני צריך לחזור על זה. תקראו קצת תקשורת לא-עברית, או אפילו את "שיחה מקומית".

הפיצול היה בגלל ויכוח מגוחך לדעתי על איזה חבר כנסת יהיה ראשון או שני במקום 7 או 8.
זה הפרסום שאני מכיר ורק לו אני מאמין.
אז כדאי שתתחיל לקרוא תקשורת בערבית, כי בעברית משקרים לך.
הייתי פעיל בחד"ש עוד ב-2006. אני יכול להבטיח לך שכבר אז הייתה שנאה עזה מאד בין המפלגות. זה המשיך בכל השנים שהייתי פעיל, ובשנים אחרי שעזבתי את הארץ (אם להאמין לסיפורים של חברים שנשארו פעילים).

אין לך מושג על מה אתה מדבר.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כמו-כן, להגיד "היא קיבלה את הכי הרבה קולות אז מכאן אפשר להשליך על כל החברה הפלסטינית" זה חוסר הבנה אלמנטרי באיך המציאות עובדת.
אפילו בלי להיכנס לכל הבעייתיות הסטטיסטית בזה, ההפרש בין חד"ש-תע"ל ורע"ם יצא בסוף די זעום: כ-15,000 קולות (מתוך כ-370,000 קולות לשתי הרשימות גם יחד, כלומר כ-4%).
אתה היית טוען את אותו הדבר אם המצב היה הפוך וחד"ש-תע"ל הייתה "המפלגה הגדולה במגזר", מה שכמעט קרה? אני בספק.
שליחת תגובה