תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

teknoboy כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 22:07
teknoboy כתב: אז אתה אומר שיכולנו לשחזר את הפעם הקודמת, ולקבל דחייה של שנה וחצי בהפיכה של ישראל למה שהיא, ובינתיים היינו יכולים ליהנות מממשלה פאשיסטית אבל הפעם בתפקיד עלה התאנה תהיה מפלגת שמאל מאוחדת במקום שתי שבורות?
לא.
ניתן היה ליצור גוש חוסם או אולי אפילו לגרום לשינוי פנימי בהנהגה של מפלגת השלטון הבאה.
ואיך זה בדיוק היה מקטין את מספר הכהניסטים? או את מספר האנשים שאין להם שום בעיה עם כהניסטים?
אתה רואה יותר מדי טלוויזיה, אז נדמה לך שמדובר במשחק של כסאות\מספרים.
במציאות מה שקורה זה שיותר ויותר מהישראלים מאמצים דעות מהסוג שאמור להיות מוקצה מחמת המיאוס, והדבר הזה מתבטא גם בהרכב הכנסת והממשלה.
זה נכון שהרבה ישראלים מאמצים דעות קיצון , ויש לכך סיבות בדמות הארועים בישראל בשנה וחצי האחרונות.
אבל מה עדיף לתת למפלגות האלו גם את הכוח להגשים חזונן הקיצוני או לעצור את החזון הזה ולייצר חזון ושיח שונים?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1628 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 22:17
teknoboy כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 22:07 לא.
ניתן היה ליצור גוש חוסם או אולי אפילו לגרום לשינוי פנימי בהנהגה של מפלגת השלטון הבאה.
ואיך זה בדיוק היה מקטין את מספר הכהניסטים? או את מספר האנשים שאין להם שום בעיה עם כהניסטים?
במציאות מה שקורה זה שיותר ויותר מהישראלים מאמצים דעות מהסוג שאמור להיות מוקצה מחמת המיאוס, והדבר הזה מתבטא גם בהרכב הכנסת והממשלה.
זה נכון שהרבה ישראלים מאמצים דעות קיצון , ויש לכך סיבות בדמות הארועים בישראל בשנה וחצי האחרונות.
אבל מה עדיף לתת למפלגות האלו גם את הכוח להגשים חזונן הקיצוני או לעצור את החזון הזה ולייצר חזון ושיח שונים?
איך בדיוק בשנתיים-שלוש שהממשלה הזאת תקרטע בהן אתה חושב שהיא תשנה מגמות של עשרות שנים?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

teknoboy כתב:
teknoboy כתב: ואיך זה בדיוק היה מקטין את מספר הכהניסטים? או את מספר האנשים שאין להם שום בעיה עם כהניסטים?
איך בדיוק בשנתיים-שלוש שהממשלה הזאת תקרטע בהן אתה חושב שהיא תשנה מגמות של עשרות שנים?
אני לא רואה מגמת הקצנה מבחינה אלקטורלית עד מערכת הבחירות הנוכחית.
הציונות הדתית בקושי עברו את אחוז החסימה בבחירות סבב א'.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1628 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 22:23
teknoboy כתב:

כמו שאמרתי קודם, להפוך את זה למשחק של כיסאות\מספרים זאת רדידות שטובה לאולפני טלוויזיה שצריכים למכור פרסומות ולשפרר מסרים, לא למי שרוצה להבין מה קורה סביבו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1093 לייקים

ושוב, זה לא או או,
שני הדברים חשובים.
צריך מצד אחד לנצל את הטקטיקה במקסימום (והימין כמעט תמיד מנצח בזה בעולם המערבי),
מצד שני צריך להבין איפה נמצאים ולאיפה הולכים...

ובוט בוט,
הייתה לך כזאת ממשלה עכשיו, ראית מה זה עשה...
לא עזר בשיט לשמאל, ורק דירבן וחירפן עוד את הימין.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
רואה שחורות
קיבל.ה  12 לייקים

pelegs כתב: 02 נובמבר 2022, 14:24
רואה שחורות כתב: 02 נובמבר 2022, 13:12 אבל יש תפוצה כזאת - אני למשל זכאי ומחזיק באזרחות צרפתית שעברה אלי בירושה למרות שאין לא קשר למדינה בשום אופן (מלבד אותה זכות דם).
הרי ביטול של חוק השבות לא אומר התאזרחות חופשית, הוא לא באמת ישפיע על יכולת לא-יהודים להגר לכאן ולא יתן מענה לזכות השיבה.
כפועל יוצא, אין חשש לרוב היהודי בישראל, עם או בלי החוק. זאת אולי היתה אחת המטרות בעבר אבל היא לא רלוונטית כיום.
כן, אבל יחסי הכוחות הם אחרים לגמרי.

מדינת ישראל הוקמה תוך כדי החלפה מאסיבית של האוכלוסיה: חלקית דרך הגירה המונית של יהודים בטווח קצר, וחלקית בגירוש 750,000 פלסטינים והריסת כ-450 ישובים. כל הקיום של המדינה הוא על חשבון העם הפלסטיני ולכן המאבק הפוליטי העיקרי בארץ הוא בין הקבוצות האתניות הנ"ל (ביחסי מתיישב-יליד).
מתן אפשרות ליהודי כל העולם להגר באופן חופשי לישראל זה חלק מההליך הבלתי-לגיטימי הזה, אי אפשר לנתק את ההקשר בו זה מתקיים גם אם היום משתמשים בו פחות. וזה גם עניין פרקטי - בכל רגע יכול להיות גל הגירה יהודי המוני כמו שהיה אחרי נפילת בריה"מ.
זה בניגוד לזכות השיבה לפלסטינים, שהיא קודם כל צודקת ברמה הבסיסית (ונתמכת ע"י אמנת הפליטים הבינ"ל, בדיוק כמו שאתה זכאי לאזרחות צרפתית ואני אזרח גרמני מתוקף זכות שיבה שכזו) והכרחית ע"מ להבטיח שיוויון אזרחי קבוצתי לפלסטינים.

צרפת לעומת זאת היא איננה חברת מתיישבים, השאלה מי זכאי להיות צרפתי היא הרבה פחות שאלה אתנית מאשר שאלה לאומית והתפוצה הצרפתית משמעותית הרבה פחות להבטחת רוב צרפתי אתני מאשר הבטחת הרוב היהודי בישראל. צרפת מתקיימת מול שאלת הגירה של אנשים שאינם צרפתים-אתנים וזו שאלה (ואפליה) אחרת בצורתה מאשר מה שקורה בישראל.
אני עדיין לא מבין איך ביטול חוק השבות יסכן את הרוב היהודי בישראל (שכמובן האיום האמיתי שלו הוא סיפוח של יו"ש). במצב הנוכחי, אם נועלים את שערי המדינה, אין נכנס (אפשר לאפשר יציאה), עדיין הרוב היהודי מובטח. אפשר לדבר על מצבים אחרים, למשל סיפוח או זכות השיבה, אבל אם אחד מאלו יקרה הרי שאותו רוב יתפוגג עם או בלי חוק השבות, שכן כמו שאמרת בפועל הוא לא מייצר זרם עליה למעט, ובכן, רוסיה אז או רוסיה היום.
המסקנה (לטעמי המתבקשת למדי) היא שב-2022 מטרת חוק השבות אינה (בפועל) שמירה על הרוב היהודי אלא הוא על תקן הבטחת בית פתוח ליהודים ברחבי העולם. זאת כשלעצמה לא מטרה נוראית בעיניי ולכן שינוי או ביטול החוק לא נראים לי חשובים (או ראויים, אפילו). מכל האפליות שהגיוני שמדינה תנקוט בהן, אפליה בין אזרחים ולא אזרחים היא לחלוטין סבירה, ואני לא רואה פשע גדול בזכות היתר (מי ישמע) של קבלת אזרחות במדינה מיוזעת במזרח התיכון לקבוצה מצומצמת מאוד של אנשים עם היסטוריה בעייתית.
Asafasraf
קיבל.ה  765 לייקים

העלייה של הציונות הדתית שייכת ללאומנות שפורחת לה שוב, אבל בעיקר כתוצאה של תסכול וחוסר אונים של הציבור שבוחר בהם (וגם בחלקו בליכוד) מהחיים בערים מעורבות/ אזורים עם ריכוז של ערבים ישראלים, הפרוטקשן, הפשיעה בחברה הערבית, ואיך אפשר בלי מה שקיים כאן עשרות בשנים- פיגועים בטחוניים.
באה מפלגה שמפזרת הבטחה לטפל בדיוק בדברים האלה+ בקודש הקודשים של הציבור בישראל- כבילת הידיים של חיילי צה״ל (לתפיסתם) אל מול הטרור.
הסיכוי לעמוד בהבטחות שלהם הוא בערך כמו הסיכוי של פלג לא לרשום כל תגובה שניה את המושג ״טיהור אתני״ וכל תגובה חמישית את המילה ״קלישאה״.
לי אין ספק שכשיתגלה שהמלך הוא עירום, הציונות הדתית הקיצונית תחזור למימדיה הטבעיים- שוליים, כש-8-10 ממדטים יחפשו שוב בית חדש של הבטחות.
כל ניתוח אחר לדעתי פשוט חוטא למציאות.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הוקיץ' כתב: 02 נובמבר 2022, 14:30
אדום מטלי כתב: 02 נובמבר 2022, 12:42 כל פעם צעקות הגוועלד האלה אחרי בחירות.
55 שנה של משטר עליונות יהודית, ששואף למדינה גדולה ככל האפשר בתוך פלסטין, עם כמה שפחות פלסטינים.
ממפא"י, דרך הליכוד ועד בן גביר וגנץ. כולם בעד עליונות יהודית וציונות, עם כל העוולות המתמשכות המתחייבות מכך.

שום דבר לא השתנה הפעם, מספיק ליילל.
יש לך ראש ממשלה שנמצא בקבר ברגעים אלה, בגלל שהוא ניסה לשנות את המציאות הזו ולא באופן חד צדדי.
אתה יכול לא להסכים עם הדרך בה הוא ניסה לעשות זאת, אבל האמירה שלך כאילו הבדל בינו לבין הבן גבירים היא פשוט מרתיחה.
אני בכלל לא מדבר על סוגיות "פעוטות" אחרות כמו מדיניות רווחה, חינוך, זכויות אדם וכן, גם תקצוב של אזרחי ישראל הפלסטינים.

אגב, הטענה שלך כאילו לממשלת ימין קיצוני אין יכולת להרע משמעותית את המצב של הפלסטינים ביחס למצבם (הנורא) הנוכחי, היא או תמימה מאוד או דמגוגית מאוד.
הוקיץ',
הסכמי אוסלו היו תוכנית רעה מאד לפלסטינים, ומראש לא היה להם שום סיכוי להצליח כפתרון צודק ובר קיימא. חוץ מעראפאת ואולי הצוות שלו בתוניס, כל ההנהגה הפלסטינית האותנטית ידעה את זה. תשאל את פייסל חוסייני, חנאן עשראווי, סאיב עריקאת. למעשה זו הייתה תוכנית לשימור העליונות היהודית בין הים לירדן, בתנאים נוחים יותר לישראל, בלי לתת שום דבר משמעותי לפלסטינים.
אני מוכן לפרט בעניין יותר, אם צריך, אפילו לפתוח אשכול נפרד. אין טעם להתווכח על זה כאן.

יש הבדלים בין בן גביר לבין גנץ, זה נכון, אבל לגבי הפלסטינים הם הבדלים מינוריים. כל הקשת הציונות, כאשר היא תומכת בעליונות יהודית במרחב ("מדינה יהודית"), נמצאת על אותו דף בשביל הפלסטינים. גם אם חלק מהם יותר אנושיים, ואפילו מוכנים לתת חזרה לפלסטינים 2 חדרים מתוך בית 10 החדרים ששדדנו מהם וסילקנו אותם ממנו (נניח מרצ).
זה לא אני אומר, זה הפלסטינים אומרים. ולכן אין טעם לרתוח, אלא להקשיב להם, ולנסות להבין. (ומי שממסגר נכון את המשטר והמציאות בישראל, ומתסכל על כל הממשלות שהיו כאן, על שנות המשטר הצבאי, על יום האדמה, על הרג המפגינים ב-2000, על חוקי המדינה לאורך השנים, ברור לו שהם צודקים).

הקיצוניות של בן גביר מאד מפריעה ליהודי הציוני שהוא יותר אנושי, וגם הכיפה כנראה. 'השמאל הציוני' מעדיף להמשיך את משטר העליונות הקיים בשקט, ליהנות מהפריוולגיות שלו, להינות מפירות הטיהור האתני ולדמיין שהוא נמצא בדמוקרטיה. כל זה לא רלוונטי עבור הפלסטינים.

לגבי הטענה בפסקה האחרונה שלך על הרעת המצב תחת ממשלה קיצונית יותר: אני לא בטוח שאני צודק, זו הערכה שלי, אשמח לשמוע מה אתה חושב שישתנה עכשיו. אבל מה בתוך זה דמגוגיה? מה אני משיג בזה?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הנה עוד הסבר טוב ומציאותי שרואה את התמונה הכללית, במקום הבכי והנהי על מרב מיכאלי, פירוק המשותפת, ושאר זוטי דברים.

"לפני כמה חודשים כתבתי כך:
מה יעבוד יותר חזק? הלגיטימציה שהממשלה הנוכחית עושה לשותפות פוליטית יהודית-ערבית בעצם הנכונות של נבחרי המרכז וגם הימין לשבת בקואליציה עם מפלגה ערבית; או הלגיטימציה שהממשלה הזו עושה לאפרטהייד ולכיבוש, בעצם ההשתתפות של כל השמאל היהודי בממשלה שמעמיקה ומנציחה אותו?
רציתי לקוות שהיתרונות יגברו על החסרונות, אבל אני חושבת שאתמול קיבלנו את התשובה בצורה ברורה מאוד.
הכיבוש והאפרטהייד, משטר העליונות היהודית, הם שורש הרע. עד שהכיבוש לא יפול, אי אפשר יהיה לשנות פה באמת. אי אפשר לתקן רק את הקליפה, הלבה מתפרצת מהסדקים כל הזמן. אי אפשר לעשות דמוקרטיה ליהודים בלבד. "

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

KingAlpaca כתב: 02 נובמבר 2022, 16:57 אתה קיבלת את כהנא,
אני ופלג כבר מזמן הבנו לאיפה זה הולך, היה לנו את האומץ להחליט ואת הנחישות לפעול ועברנו למקום שפוי.

עם כל ה"כבוד" לכהניסטים, נראה לי שמה שמתואר בציוץ הרבה יותר קריטי ורלוונטי( והוא כמובן קשור)
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

D&3 כתב:
אני ופלג כבר מזמן הבנו לאיפה זה הולך, היה לנו את האומץ להחליט ואת הנחישות לפעול ועברנו למקום שפוי.

עם כל ה"כבוד" לכהניסטים, נראה לי שמה שמתואר בציוץ הרבה יותר קריטי ורלוונטי( והוא כמובן קשור)
בטווח הארוך האמירה נכונה.
אם ארבעת השבטים לא יכבדו וייוותרו זה לזה יהיה קשה לקיים כאן מדינה כפי שהכרנו אותה.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1093 לייקים

D&3 כתב: 03 נובמבר 2022, 09:24

חד משמעית
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
Red Or Dead
קיבל.ה  229 לייקים

רק מדינת כלל אזרחיה ללא זהות יהודית תחזיר את הרוגע והנחמדות לאזרחים
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  399 לייקים

בעקבות דיון מעניין עם חברים מחו"ל - האם ישראל המדינה המערבית שבה האזרח החציוני הוא הכי גזען? אני מאמין שכן, אבל אולי יפן מתקרבת לזה
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

גם אחרי שבן גביר יבעיר את הר הבית, רוב הציבור יאשים את המוסלמים בהתלקחות שתתרחש.
לא ניתן להציל את הבבונים הנבערים של המדינה הזאת מעצמם. גם אחרי שהם יורידו את כולנו לתהום - הם לא יהיו מסוגלים לשום חשבון נפש אלא ימשיכו בשלהם.
מקרה אבוד. תמיד היה. רק שעכשיו סוף סוף אפשר להכריז על כך רשמית.
שער 5 זה הלב
Red Or Dead
קיבל.ה  229 לייקים

מסכים
הבעיה היא שאתם בדיוק אותו דבר, לצד השני.
גם כשמרססים אזרחים ברחובות תל אביב, ירושלים או חדרה, תאשימו את הציבור היהודי ולא את הטרור הפלסטיני.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

Red Or Dead כתב: 03 נובמבר 2022, 12:22 מסכים
הבעיה היא שאתם בדיוק אותו דבר, לצד השני.
גם כשמרססים אזרחים ברחובות תל אביב, ירושלים או חדרה, תאשימו את הציבור היהודי ולא את הטרור הפלסטיני.
דיון עקר ששייך למדינה הקודמת.
אנחנו, הדיסידנטים של ביביסטן מסירים את אחריותנו לנעשה כאן.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  318 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 21:54 מתמטית ועובדתית , המרכז שמאל הפסיד את הבחירות כי מרצ והעבודה לא השכילו להתאחד למרות שהיו סקרי עומק שמצביעים על סיכון שמרצ לא תעבור , וגם כי היה פיצול מיותר ומאד לא חכם במשותפת.
אחרת , עובדתית כנראה לא היו 61 לגוש הנגדי.
הגוש הנגדי מוביל כרגע בכ-3000 קולות בלבד.
כל השאר תאוריות מלאות בגיגובי שטויות והתרפסות בפני הימין.
ציבור המתפקדים והבוחרים יאמר את דברו בקלפי אל מול האחראים לכך בפריימריס הקרובים וגם בבחירות הבאות.
בראש ובראשונה נתניהו ניצח כי לפיד החליט לא להוריד את אחוז החסימה, למרות שהיה לו רוב לזה.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  318 לייקים

teknoboy כתב: 02 נובמבר 2022, 23:07
teknoboy כתב: איך בדיוק בשנתיים-שלוש שהממשלה הזאת תקרטע בהן אתה חושב שהיא תשנה מגמות של עשרות שנים?
כמו שאמרתי קודם, להפוך את זה למשחק של כיסאות\מספרים זאת רדידות שטובה לאולפני טלוויזיה שצריכים למכור פרסומות ולשפרר מסרים, לא למי שרוצה להבין מה קורה סביבו.
אלא שזה בדיוק מה שאתה עושה, מתייחס למספר המנדטים שלהם כהוכחה לאיזו מגמה.
רוב האנשים לא אכפת להם כהניסטים כן או לא, לא אכפת חרדים כן או לא. אף פעם לא היה להם אכפת, וזה לא נכון לצייר את זה בתור איזו מגמה.
רוב האנשים רוצים פתרונות לבעיות שצפות להם בחיי היומיום. למה הכהניסטים וש״ס עלו? לא כי יש איזה תהליך ארוך שנים, אלא כי הם דיברו על בעיות של אנשים באמת בזמן שאחרים לא.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1093 לייקים

ולא לשכוח מי העלה אותו מההתחלה...
ולמה...
האדום הצורר:
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

red in blood כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 21:54 מתמטית ועובדתית , המרכז שמאל הפסיד את הבחירות כי מרצ והעבודה לא השכילו להתאחד למרות שהיו סקרי עומק שמצביעים על סיכון שמרצ לא תעבור , וגם כי היה פיצול מיותר ומאד לא חכם במשותפת.
אחרת , עובדתית כנראה לא היו 61 לגוש הנגדי.
הגוש הנגדי מוביל כרגע בכ-3000 קולות בלבד.
כל השאר תאוריות מלאות בגיגובי שטויות והתרפסות בפני הימין.
ציבור המתפקדים והבוחרים יאמר את דברו בקלפי אל מול האחראים לכך בפריימריס הקרובים וגם בבחירות הבאות.
בראש ובראשונה נתניהו ניצח כי לפיד החליט לא להוריד את אחוז החסימה, למרות שהיה לו רוב לזה.
אני אישית מתנגד להורדת אחוז החסימה.
אני חושב שהיה לו קל יותר לפחות לדאוג לכך שהמשותפת לא תתפרק כפי שעשה זאת בעבר.
הוא כשל בכך.
הוא גם כשל בניסיון לאחד בין העבודה למרצ. במיוחד אם הוא לא הציג בפגישה עם השתיים סקר עומק שמוכיח שמרצ בסיכון לא לעבור.
סקרים כאלו הוא יודע לעשות.
מאידך , אני מודע לכך שראשת אחת המפלגות הייתה לכאורה נעולה מידי על אפשרות האיחוד וקשה מאד היה לשכנע אותה.חבל.

נערך לאחרונה על ידי De Niro ב 03 נובמבר 2022, 13:17, נערך 3 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

red in blood כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 22:23 אני לא רואה מגמת הקצנה מבחינה אלקטורלית עד מערכת הבחירות הנוכחית.
רוב האנשים לא אכפת להם כהניסטים כן או לא, לא אכפת חרדים כן או לא. אף פעם לא היה להם אכפת, וזה לא נכון לצייר את זה בתור איזו מגמה.
רוב האנשים רוצים פתרונות לבעיות שצפות להם בחיי היומיום. למה הכהניסטים וש״ס עלו? לא כי יש איזה תהליך ארוך שנים, אלא כי הם דיברו על בעיות של אנשים באמת בזמן שאחרים לא.
בדיוק
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

יש הרבה מאד צדק פואטי באסון הזה מהמון כיוונים ועדיין אין בי שמחה לאיד בבוקר זה.
לאלה שחולמים שמעז יצא מתוק, חוששני שאתם שוגים.
הדמוקרטיה הישראלית לא תחזור להיות מה שהייתה, על אף כל פגמיה. נגמרו המשחקים, הקואליציה הקרובה תבצר את שלטונה ותרסק כל מי שינסה לעמוד בדרכה. את מירב המשאבים היא תשקיע בשטיפת מוח והעמקת השסע על מנת לשמור על הבייס מאוחד, נמרץ ומשולהב.
גם אותו "לחץ בינלאומי" הזכור מהעבר לא ירתיע אותם, העידן ההוא חלף לבלי שוב.

כשחושבים על זה, די משעשע שהיה עדיף להפסיד בכל אחת ממערכות הבחירות הקודמות ולמצער להישען על בנט/כחלון/סער שלא היו מאפשרים לנתניהו להשמיד לאלתר את המשטר הדמוקרטי.
למעשה, הקמתה וכישלונה של "ממשלת השינוי" הם שסללו את הדרך להתמוטטותה של ישראל כמדינה דמוקרטית. חומר למחשבה לכל אנשי השינוי, שלמען הסר ספק - אינני נמנה על שורותיהם.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1628 לייקים

red in blood כתב: 03 נובמבר 2022, 13:14

אבל לא כתבתי מילה אחת על מנדטים...
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

De Niro כתב: 03 נובמבר 2022, 13:17 אני אישית מתנגד להורדת אחוז החסימה.
הוא כשל בכך.
הוא גם כשל בניסיון לאחד בין העבודה למרצ. במיוחד אם הוא לא הציג בפגישה עם השתיים סקר עומק שמוכיח שמרצ בסיכון לא לעבור.
מאידך , אני מודע לכך שראשת אחת המפלגות הייתה לכאורה נעולה מידי על אפשרות האיחוד וקשה מאד היה לשכנע אותה.חבל.
אני קצת מבולבל
כאילו, רציתי לשאול אותך למה בעצם אתה מתנגד להורדת אחוז החסימה, אבל אז כתבת על איחודים ואז מה הפואנטה באחוז החסימה? הרי לאחר הבחירות סיעות הן חופשיות לפעול עצמאית, אז מה הרווחת?
מילא היית תומך באחוז חסימה גבוה וגם באיסור איחודים פונקציונליים...
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

אדום נחמד כתב:
הוא כשל בכך.
אני קצת מבולבל
כאילו, רציתי לשאול אותך למה בעצם אתה מתנגד להורדת אחוז החסימה, אבל אז כתבת על איחודים ואז מה הפואנטה באחוז החסימה? הרי לאחר הבחירות סיעות הן חופשיות לפעול עצמאית, אז מה הרווחת?
הפואנטה בין היתר היא למנוע מסיעה עם ח"כ אחד או שניים סחטנות פוליטית.
האיחודים האלו הם טכניים בלבד ובמסגרת כללי המשחק כיום.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

De Niro כתב: 03 נובמבר 2022, 14:38
אדום נחמד כתב:
הוא כשל בכך.
אני קצת מבולבל
נו, אז הבנתי אותך נכון, ועדיין אני מזהה סתירה.
אז כל אותן סיעות יחיד שהתאחדו במסגרות גדולות יותר עדיין יכולות לפעול עצמאית ו"לסחוט"..

החסרון באחוז גבוה, אגב, הוא שציבורים גדולים מאוד לא זוכים לייצוג, למשל, 130 אלף איש שהצביעו לבלד, או 140 אלף האנשים שהצביעו לבנט ושקד לפני מליון מערכות בחירות.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

אדום נחמד כתב:
De Niro כתב: 03 נובמבר 2022, 14:38
אדום נחמד כתב: אני קצת מבולבל
נו, אז הבנתי אותך נכון, ועדיין אני מזהה סתירה.
אז כל אותן סיעות יחיד שהתאחדו במסגרות גדולות יותר עדיין יכולות לפעול עצמאית ו"לסחוט"..

החסרון באחוז גבוה, אגב, הוא שציבורים גדולים מאוד לא זוכים לייצוג, למשל, 130 אלף איש שהצביעו לבלד, או 140 אלף האנשים שהצביעו לבנט ושקד לפני מליון מערכות בחירות.
הם לא יכולות לסחוט כמו ח"כ בודד או שניים.
לסיעה עם 4 מושבים יש יו"ר ועוד שלושה ח"כים , וזה כבר יותר מורכב לסחוט כח"כ בודד בסיעה כזו , למרות שלצערי גם זה קרה בכנסת האחרונה , ולכן כתבתי למעלה שאני בעד הפרשת ח"כים מורדים מהכנסת.
בעיני אלו לא ציבורים גדולים.אי אפשר שכל מועמד יהפוך לסיעה בכנסת זה גם פוגע בעבודת הכנסת.
לא במקרה העלו את אחוז החסימה.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  399 לייקים

נגמרה החגיגה למרכז שמאל.
אין פה שום "גוש מרכז שמאל וערבים". יש בישראל 2 מחנות :
א. פאשיסטים - ימין, ימין קיצוני, מרכז ימין, מרכז שמאל, שמאל ציוני
ב. אנטי פאשיסטים - שמאל אנטי ציוני.

תבחרו איפה אתם.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

גם אני חושב שלא.
אם רוה"מ הבא לא ימשיך לעוד קדנציה כל המשחק ייפתח מחדש כמו קלפים מעורבבים מחדש.

Red Or Dead
קיבל.ה  229 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 03 נובמבר 2022, 15:20 נגמרה החגיגה למרכז שמאל.

תבחרו איפה אתם.
יש ימין קיצוני משיחי גזעני טרוריסטי
יש ימין
יש מרכז
יש שמאל
ויש את הטרלול שאנחנו רואים יום יום בפורום שדים
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 03 נובמבר 2022, 15:20 נגמרה החגיגה למרכז שמאל.

תבחרו איפה אתם.
מדויק.
למרות שזה לא מהיום, אלא עתיק כימי הציונות. אבל אולי זה יתחדד ויובהר עכשיו לעוד אנשים.

הנה מאמר טוב שמסביר את זה:

כדי להציב לכהניזם המשיחי אלטרנטיבה צריך לפני הכל להוריד את המסכה ולהסתכל במראה: זו הציונות, טומטום.

תמר קפלנסקי
20:56, 02 בנובמבר 2022

הנהי וקרבות הבוץ וההאשמות החלו כבר אחרי פרסום תוצאות המדגם, בעשר בערב. מיכאלי אשמה, מי שהצביעו אידיאולוגית ולא "אסטרטגית" אשמים, וכמובן – הערבים אשמים, כפויי טובה כאלה. בגללם בנימין נתניהו, אדם שעשה ויעשה הכל כדי לבטל את משפטו, חוזר לשלטון, בתוספת איתמר בן גביר הכהניסט ובצלאל סמוטריץ' הגזען המשיחי.

שיהיה ברור: 14 מנדטים לכהניזם המשיחי הם בהחלט בשורה מחרידה. אבל היא גם צפויה. מה שלא נתפס הוא ההפתעה המיתממת וחיפוש האשמים מצד המחנה שהפסיד.

אין מה להתפלא מעלייתו של ימין אולטרה-קיצוני כמו "הציונות החדשה". לא רק כי ואקום רעיוני – בין שקוראים לו "רק לא ביבי" ובין שקוראים לו "מפלגת מרכז" – הוא לא אלטרנטיבה לאידיאולוגיה מוצקה, שזה בול מה שיש לימין אולטרה-קיצוני להציע; לא רק כי המחנה המתכנה "שמאל-מרכז" בישראל הוא ברובו בורגני שבע ופריווילגי שמפקיר את השכבות החלשות; וגם לא רק כי בריון אלים כמו בן גביר, מאלה שחבל שנתנו להם נשק, הפך ליקיר אולפני התקשורת.
מה שקרה בבחירות האלה, ולמעשה במערכות הבחירות בעשורים האחרונים, שבהם הלכה ישראל והימינה – הוא שהגזענות המובנית בציונות חזרה לנשוך את חסידיה בתחת. אתם מבינים, אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אי אפשר להתכנות "שמאל" אבל לתת זכויות או למנוע אותן על פי מפתח אתני; לקבול על התפישות החשוכות של הימנים האלה כלפי להט"ב או כלפי נשים, אבל להצדיק אי שוויון זכויות מובנה כלפי פלסטינים, בשטחים ובגבולות המדינה; לדבר על שלום אבל להתייצב במאתיים אחוז מאחורי צבאנו האדיר והקדוש שוב ושוב, בעוד מבצע מיותר וחסר תוחלת או בעוד תחקיר אירוע ירי מטויח; לדבר על צדק ולהתעלם מאל-עראקיב, מדהמש, מ-36 כפרים לא מוכרים (ואם כבר, משכונת הארגזים ומהתקווה, ומהדיל המתועב שבו מחקו רון חולדאי ויצחק תשובה את מה שהיתה גבעת עמל). אי אפשר כי אין דבר כזה, זכויות אדם עם כוכבית. או אחרת: אפשר, אבל זה לא שמאל. כשהתחילו להבין את זה במחנה שהתכנה שמאל, עברו רבים לקרוא לזה מרכז, רק כדי לגלות שהבעיה אינה במיתוג, אלא שזה עדיין לא עובד. עובדה.
הגזענות שמייחסים בנוחות לימין היא חלק מהד-נ-א של המקום הזה. מי שהעלה את אחוז החסימה בכוונה למנוע ייצוג מחמישית מהאזרחים לא היה בן גביר אלא שר האוצר אביגדור ליברמן. מי שקרא לפלסטינים "רסיס בישבן" לא היה סמוטריץ', אלא ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט. מי שהתגאה בהחזרת עזה לימי האבן לא היה הצל אלא שר הביטחון יפה הבלורית בני גנץ, מי שהצדיקה את מלחמת הברירה האחרונה בטענה שאזרחי ישראל נתונים במצור (האירוניה התאבדה), לא היתה אורית סטרוק אלא שרת התחבורה מרב מיכאלי, ומי שטבע, לפני כמעט עשור, את המונח האולטרה-גזעני "הזועביז", לא היה יאיר נתניהו ולא אבא שלו, אלא סתם ציוני טוב ו"משלנו", יאיר לפיד. זוכרים איך זעמו במרצ על ג'ידא רינאווי-זועבי המורדת, שהעזה להצביע נגד הארכת התקנות לשעת חירום, הקובעות בפועל מדיניות של אפרטהייד – מערכות חוק נפרדות לאוכלוסיות אתניות שונות – ביו"ש, במקום להתבייש בעצמם על שהצביעו בעד? זה הסיפור.
מאז קום המדינה, בוודאי מאז 1967, ניגפת הציונות בסתירה הפנימית שלה עצמה. המחנה שקרס בבחירות האלה המשיך לפמפם לעצמו שיש דבר כזה, "יהודית-ודמוקרטית". אבל אם משטר מחלק זכויות, מאישורי בנייה ועד אזרחות (היי, חוק השבות), על סמך קריטריון שרירותי של גזע, מה שיש כאן הוא גזענות מובנית בחוק ויצוקה ביסודות. תקראו לזה מרכז, תקראו לזה בננה, אבל לקרוא לזה דמוקרטי זה פשוט שקר.
רבים בישראל מאמינים עדיין בשקר הזה. הם מדברים על שוויון ושלום ודמוקרטיה, אבל האמת היא שבפועל הם חושבים שליהודים מגיע יותר. לכן הם מצביעים שוב ושוב למועמדים שפוסלים את הנציגים הערבים כשותפים מלאים וזה נראה להם ממש בסדר, וגם כשבית המשפט אוסר אפילו להעלות את האפשרות לשוויון אזרחי מלא, לא מתעוררת בהם כל אי נוחות. פעם בכמה שנים קורה משהו כמו חוק הלאום, אז הם קצת מצקצקים, אבל חוץ מזה הם חיים בנוחות מוחלטת במדינה שבה העליונות היהודית היא החוק.

רק שעכשיו, כשהכהניסטים הם פתאום המפלגה השלישית בגודלה בכנסת, הם מזועזעים ובשוק.
אין מה להיות בשוק וזה לא קרה פתאום. עמדתם יפה מאחורי כל העם ישראל חי הזה? אז העם הזה אמר את דברו: בשביל ימין שמסרב לשבת עם "הזועביז" ועליונות יהודית, עדיף הדבר האמיתי. בלי מסכות.
להאשים את הערבים החוצפנים שלא נכנסו מתחת לאלונקה כדי להציל את המדינה שרואה בהם איום דמוגרפי, זה מביך. כדי להציב לכהניזם המשיחי אלטרנטיבה צריך לפני הכל להוריד את המסכה ולהסתכל במראה: זו הציונות, טומטום. וכל עוד אנחנו מצדיקים את הגזענות החוקית, לא משנה באיזה תירוץ, אנחנו תומכים בעליונות יהודית לא פחות מבן גביר. הניסיון להתכחש לזה הוא שהביא אותנו עד הלום. הגיע הזמן לקבל אחריות על זה.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  399 לייקים

חבר'ה, תחסכו, לא התכוונתי שהשמאל מרכז בישראל פתאום יחליט שהוא לא שייך למחנה הפאשיזם ויתפכח לאיך ולמה המדינה הזאת הגיעה למצב הזה, ומה הדרך היחידה לצאת ממנה. אני בטוח שהוא ימשיך לחיות באשליות של "יהודית ודמוקרטית".

התכוונתי שהגיע הזמן לאמר את האמת - הציונות כולה, בלי יוצא מן הכלל, היא תנועה ימנית קיצונית לאומנית פאשיסטית מאוחדת. תחליטו איפה אתם נמצאים - רוב הסיכויים שבמחנה הראשון.

מי שמגדיר את עצמו כ"שמאל ציוני" חי בהזיות ואשליות הרבה יותר ממי שמגדיר את עצמו כימני קיצוני פאשיסטי. השקפת העולם שלהם היא לגמרי קונסיסטנטית עם עצמה. זה אתם שמסרבים לראות את המציאות.
נערך לאחרונה על ידי הגלמוד מלוד ב 03 נובמבר 2022, 16:39, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

שמאל קיצוני שחושב שצריך להיות רע יותר כדי שיהיה טוב יותר. לעוס ועדיין צפוי.
מקווה שבן גביר יגרום לכם להתפכח מהפרדיגמה המשונה הזאת.
שער 5 זה הלב
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  399 לייקים

D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 16:37 שמאל קיצוני שחושב שצריך להיות רע יותר כדי שיהיה טוב יותר. לעוס ועדיין צפוי.
מי אמר משהו על "טוב יותר"? אני דיברתי בעגה אקסלריציוניסטית?
מקווה שבן גביר יגרום לכם להתפכח מההזייה שתנצחו אותו בקלפי.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 03 נובמבר 2022, 16:40
D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 16:37 שמאל קיצוני שחושב שצריך להיות רע יותר כדי שיהיה טוב יותר. לעוס ועדיין צפוי.
מי אמר משהו על "טוב יותר"? אני דיברתי בעגה אקסלריציוניסטית?
מקווה שבן גביר יגרום לכם להתפכח מההזייה שתנצחו אותו בקלפי.
לי מעולם לא הייתה הזייה כזאת, וגם לא הזייה על קריסתה המתקרבת של הציונות.
מתי תבינו שצריך להתקדם שלב אחרי שלב? שבשום מצב לא תקבלו את כל מבוקשכם כאן ועכשיו?
טראגי שאתם והפלסטינים עושים את אותה שגיאה פעם אחר פעם כשאתם דורשים הכל או כלום. יש לכם הרבה מה ללמוד מהציונים והדרכים שבהן הם משיגים את מטרותיהם.
שער 5 זה הלב
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  399 לייקים

אני לא מבין מה אתה מנסה להגיד. אני הצבעתי לחד"ש, לא דרשתי הכל או כלום. אבל אני כן מאמין שאם תהיה "קריסה" של הציונות, זה יהיה אחלה בטווח הארוך כי הציונות היא השקפת עולם רעה שיש להרוס ואין שום דרך לעשות לה רפורמה.

אני בדיוק כמוך לא מאמין בכלל שהמצב ישתפר או שדברים טובים הולכים לקרות. אבל זה בגלל שהאזרחים היהודים של עם ישראל הם, כמעט כולם, גזענים.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
Yalla Hapoel
קיבל.ה  356 לייקים

בשעה טובה הטינופות האלו לא עברו את אחוז החסימה.
בן גביר המלך.
שליחת תגובה