תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Yalla Hapoel כתב: 03 נובמבר 2022, 17:01 בן גביר המלך.
עם אחד, עם מדינה אחת, מנהיג אחד.
הידד לנצחון.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 03 נובמבר 2022, 16:56 אני לא מבין מה אתה מנסה להגיד. אני הצבעתי לחד"ש, לא דרשתי הכל או כלום. אבל אני כן מאמין שאם תהיה "קריסה" של הציונות, זה יהיה אחלה בטווח הארוך כי הציונות היא השקפת עולם רעה שיש להרוס ואין שום דרך לעשות לה רפורמה.

אני בדיוק כמוך לא מאמין בכלל שהמצב ישתפר או שדברים טובים הולכים לקרות. אבל זה בגלל שהאזרחים היהודים של עם ישראל הם, כמעט כולם, גזענים.
לימין לקח הרבה זמן כדי להפוך את כולם לגזענים. שים לב לסיסמאות הבחירות של פעם: "נתניהו - עושים שלום בטוח", "רק שרון יביא שלום".
הם הבינו שלא עושים מהפכות ביום אחד. אתה ועופר כסיף תמשיכו לרכב על סיסמאות מנותקות מהמציאות העכשווית עד לתהום ואז תקפצו למטה.
שער 5 זה הלב
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

מצטער לאכזב אבל האזרחים תמיד היו גזענים
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לא ברור לי מה אתה מנסה להגיד: שחד"ש תפסיק לדבר על הכיבוש? שלא נשתמש במילה "אפרטהייד" כי זה מעצבן אנשים?...

יש לנו (לפחות במק"י) מטרה רחוקה באופק: קומוניזם. לכולם ברור שהקרקע לא פורייה כרגע למהפכה פרולטרית - בדרך לשם אנחנו צריכים גם לחזק ארגוני עובדים מצד אחד, ומצד שני לסיים עם הכיבוש והאפליה כלפי הציבור הפלסטיני בתוך ישראל. מדובר על שני אספקטים משלימים זה לזה, כי לאומנות עוזרת תמיד לפורר את מעמד העובדים. שיוויון אמיתי יבוא רק עם מדינה דמוקרטית אחת, אבל חד"ש מאמינה בשלבים (קודם שתי מדינות, אחת פלסטינית ואחת ישראל, ואז בעתיד איזשהו איחוד). אז לא - אף אחד לא "קופץ ישר", אלא מצד אחד מתארים את המציאות כפי שהיא בלי לייפות דברים, ומצד שני מסמנים מטרות קונקרטיות (סיום המצור מעל עזה, נסיגה ישראלית מהשטחים וכו'). בדרך לשם מסמנים מטרות קטנות עוד יותר כדי לקדם את סיום הכיבוש וכו' (וגם על הדרך לשפר את חייהם של אנשים אמיתיים) - למשל להפסיק את הפינויים בשייח' ג'ראח ובדרום הר חברון. להפסיק בניה של הנחלויות חדשות בכל מקום שאפשר. להעביר חוקים שמחזקים איגודי עובדים וארגוני חברה אזרחית וכו'. זה הכל שלבים על גבי שלבים.

אם לעומת זאת אתה באמת מציע לרכך את העמדות שלנו כי הן קשות לאנשים, אז שים לב שמפלגת העבודה מנסה כבר שנים לפנות למרכז בשביל לקבל יותר קולות מ"הימין השפוי", ובכנסת הנכנסת הם יהיו הסיעה הכי קטנה. אנשים לא טיפשים, הם יודעים לזהות העמדת פנים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

גלמוד - תראה את אחוזי התמיכה בשתי מדינות בעבר והיום, את עוצמות השנאה לערבים בסקרים, את היחס שהיה בשעתו להתנתקות ולאחר מכן ניצחון בבחירות על דגל התנתקות נוספת מיהודה ושומרון.
זה דרש הרבה מאמץ לקחת את הציבור לימין הקיצוני, לשמאל לא הייתה תשובה לזה.

פלג - החלומות שלכם רק הולכים ומתרחקים. ישראל נהייתה פחות ופחות סוציאליסטית משנה לשנה ועדיין אתם לא שואלים את עצמכם - אולי טעיתם בניווט? הובסתם על ידי הצד השני ואין לכם שום תשובה.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

רואה שחורות כתב: 02 נובמבר 2022, 23:38 אני עדיין לא מבין איך ביטול חוק השבות יסכן את הרוב היהודי בישראל (שכמובן האיום האמיתי שלו הוא סיפוח של יו"ש). במצב הנוכחי, אם נועלים את שערי המדינה, אין נכנס (אפשר לאפשר יציאה), עדיין הרוב היהודי מובטח. אפשר לדבר על מצבים אחרים, למשל סיפוח או זכות השיבה, אבל אם אחד מאלו יקרה הרי שאותו רוב יתפוגג עם או בלי חוק השבות, שכן כמו שאמרת בפועל הוא לא מייצר זרם עליה למעט, ובכן, רוסיה אז או רוסיה היום.
המסקנה (לטעמי המתבקשת למדי) היא שב-2022 מטרת חוק השבות אינה (בפועל) שמירה על הרוב היהודי אלא הוא על תקן הבטחת בית פתוח ליהודים ברחבי העולם. זאת כשלעצמה לא מטרה נוראית בעיניי ולכן שינוי או ביטול החוק לא נראים לי חשובים (או ראויים, אפילו). מכל האפליות שהגיוני שמדינה תנקוט בהן, אפליה בין אזרחים ולא אזרחים היא לחלוטין סבירה, ואני לא רואה פשע גדול בזכות היתר (מי ישמע) של קבלת אזרחות במדינה מיוזעת במזרח התיכון לקבוצה מצומצמת מאוד של אנשים עם היסטוריה בעייתית.
(אזהרת חפירה)

כרגע, ביטול חוק השבות לא יסכן את הרוב היהודי. שים לב שאני לא מציע לדחוף בכוח ל-50/50 באוכלוסיה, אלא להפסיק כל מה שנותן יתרון ליהודים (הצד המתיישבי) ע"ח הפלסטינים (הצד הילידי), ובהתאם לקדם חקיקה שתאפשר לצד הפלסטיני להגיע לשיוויון חברתי צודק עם היהודים.

הבעיה עם החוק היא לא הסטטוס הנוכחי שלו, אלא המערכת בכללותה שהחוק הזה הוא חלק ממנה: מדינת ישראל כולה מבוססת על נישול של העם הפלסטיני (בין אם כאזרחי המדינה, נתיניה בגדה המערבית או אזרחים בעזה תחת מצור ישראלי מתמשך). זה לא משהו מקרי או זמני, זה הכרח פרקטי שנגזר מהרעיון הציוני (אני יכול לפרט מדוע לדעתי זה ככה, בינתיים אני אשאיר את זה פתוח כדי להפחית את אורך התגובה). המערכת הזו באופן כולל בלתי מוסרית וצריכה להשתנות מהיסוד. כל דבר שנותן יתרון לצד היהודי כקבוצה ע"ח הצד הפלסטיני הוא למעשה חיזוק הציונות ולכן פסול. ספציפית, חוק השבות לא בהכרח עוזר כרגע לשימור העליונות היהודית, אבל הוא יכול לשמש ככזה (ראה ההגירה מבריה"מ) - וזה יהיה בעייתי גם אם יהיה מדובר בהצלת יהודים. לא בגלל שלא מגיעים ליהודים חיים טובים, אלא שאין לנו שום זכות לעשות את זה על חשבון הפלסטינים. וסיטואציה בה יש קטסטרופה בארה"ב נניח ומאות אלפי או יותר יהודים רוצים להגר משם לישראל בהחלט תביא, כתופעת לוואי, לחיזוק הציונות ודחיקה נוספת של הפלסטינים.

אתה רוצה להציל בני אדם בסיטואצית פליטות? מעולה! יש מליוני פליטים פלסטינים שרוצים וזכאים לחזור לארצם, קרי פלסטין - בין אם בשטחי המדינה הפלסטינית שתבוא בעז"ה או בתוך ישראל. הם לא שווים פחות מיהודים ברחבי העולם שעלולים להזדקק לעזרה. אתה רוצה גם בנוסף להציל יהודים אם חו"ח יש בזה צורך? מעולה, אני גם בעד - במקום לעשות את זה על חשבון הפלסטינים אפשר לבנות מבנים פוליטיים במדינות מסביב לעולם שיאפשרו באופן כללי שילוב פליטים ויצמצמו למינימום פוביה מזרים. זה בדיוק מה שהשמאל בכל רחבי העולם הראשון מנסה לעשות, תוך כדי מתקפה קשה מצד גורמים ריאקציונרים מצד אחד, והתנהלות המדינות עצמן מצד שני (במקום להפנות תקציבים ולאפשר שילוב מלא של פליטים בחברה ומסלולי הגירה נורמלים, הם נוטים לזרוק פליטים על אוכלוסיות בשטחן שהן ממילא מוחלשות ולא יכולות להתמודד עם ההגירה הזו, וזה מן הסתם יוצר מתחים ושנאה שכל מני ריאקציונרים כמו ה-AfD בגרמניה או בישראל שפי פז, בן גביר ועוזריהם מנצלים בשביל להתחזק פוליטית). יש עוד הרבה מה לעשות בעניין שלא מחייב לדחוק עוד יותר אזרחים בעולם השלישי.

אני מקווה שברור שבמסגרת התפישתית שאני מציג כאן, השאלה בחוק השבות היא ממש לא "אזרחים" מול "לא אזרחים", כי תפישת האזרחות בישראל היא כזו שמלכתחילה מסמנת קבוצה אתנית אחת ואחת בלבד כאזרחים אוטומטיים, ודוחקת את השניה החוצה. ככה שלהגיד "אפליה בין אזרחים ולא אזרחים היא לחלוטין סבירה" זה מנותק לגמרי מהסיטואציה בה ההעדפה הזו מתקיימת, ולמה היא גורמת בפועל. חשוב להדגיש בהקשר הזה שיהודים ברחבי העולם הם לא אזרחי ישראל אלא, ובכן, יהודים בעלי אזרחות זרה (ואני ביניהם, אז לא מדובר כאן על איזשהו עניין מעורפל עבורי).
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

כותב שוב משהו שאמרתי פה לא מזמן - הלוואי שאנשים בשמאל היו משקיעים עשירית מהאנרגיות שהם משקיעים בעיסוק בבחירות בלהשתתף בפעולות בשטח מול כהניסטים, מתנחלים והצבא.
תעזבו כבר את המפלגות האלה ותבואו לשיח ג'ראח ומסאפר יטא
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל 2 לייקיםהגלמוד מלודאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 03 נובמבר 2022, 17:15 מצטער לאכזב אבל האזרחים תמיד היו גזענים
בשנות השמונים כשהיו הפגנות של כהנא בבת ים, סתם אנשים מהרחוב התקבצו שם ופוצצו את ההפגנה , כי הם לא היו מוכנים לסבול את החרא הזה בשכונה שלהם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

teknoboy כתב: 03 נובמבר 2022, 17:39
בשנות השמונים כשהיו הפגנות של כהנא בבת ים, סתם אנשים מהרחוב התקבצו שם ופוצצו את ההפגנה , כי הם לא היו מוכנים לסבול את החרא הזה בשכונה שלהם.
גם הפנתרים השחורים שהייתה סוגשל תנועת המונים נכנסה באמאמא של כהנא
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אמה גולדמן כתב: 03 נובמבר 2022, 17:40
גם הפנתרים השחורים שהייתה סוגשל תנועת המונים נכנסה באמאמא של כהנא
זה מתחבר גם למה שאתה כתבת קודם.
פעם הייתה בישראל ספרה ציבורית פעילה ושוקקת - הפגנות, התארגנויות למיניהן, עצומות ושאר סוגי דיון ציבורי על שאלות מהותיות לעתיד המדינה וכו' וכו'.
אחד מהדברים שהליכוד של ביבי הצליח בהם בגדול זה לחסל את כל זה כמעט לגמרי, וכל מה שנשאר זה דיוני מנדטים.
אפילו ההפגנות\שיח שאיכשהו עדיין מתקיים, כולו נסוב סביב אנשים פרטיים (בן גביר הוא אסון vs בן גביר המלך, רק-ביבי vs רק לא ביבי), ואף אחד לא טורח להתייחס למציאות (כולל למציאות שבן גביר, ביבי, בנט, לפיד וכו' וכו' אחראים לה).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 17:27 פלג - החלומות שלכם רק הולכים ומתרחקים. ישראל נהייתה פחות ופחות סוציאליסטית משנה לשנה ועדיין אתם לא שואלים את עצמכם - אולי טעיתם בניווט? הובסתם על ידי הצד השני ואין לכם שום תשובה.
אנחנו ערים לזה, אבל מה אתה רוצה שנעשה? באמת אני שואל - האם אנחנו צריכים לוותר על שיתוף הפעולה הפלסטיני-יהודי בתוך מק"י וחד"ש? להפסיק לדבר על הכיבוש? לא להגיד את המילה אפרטהייד?
כן, לפעמים גם העבודה הכי טובה והכי כנה לא עוזרת. זה לא אומר שהמטרה אינה ראויה, וזה אפילו לא אומר שהדרך בלתי נכונה. זה לפעמים פשוט אומר שהכוחות הנגדיים חזקים מדי. מה שצריך זה להמשיך להילחם (כן, קל לי להגיד את זה, אני יודע), ולנסות לשנות את המציאות עד כמה שניתן.

אני אמשיל את זה לכדורסל: הפועל תל אביב של אחרי 2007 היא פרוייקט מדהים, אבל רחוק מלהיות מושלם. היו לנו הרבה נפילות, ותהיינה לנו עוד הרבה נפילות. מה שאתה מציע (אם אני מבין נכון) נשמע לי כמו ויתור על עקרונות חשובים בשביל לנצח יותר משחקים. אבל זה בא על חשבון, ובכן, ויתור על מטרות חשובות אחרות - ולא ברור בכלל שזה יביא יותר נצחונות בטווח הארוך. אני אהיה ספציפי: נגיד שמטרה ארוכת טווח אחת של הפועל היא צמצום מאסיבי של הפרשי התקציבים בליגה בשביל להביא אותה לסיטואציה שיוויונית ולפיכך ספורטיבית ומעניינת יותר. לפי איך שאני רואה את הגישה שאתה מנסה לקדם, בהשאלה, הפועל בסיטואציה הזו צריכה לוותר על לדבר בכלל על תקציבים כדי למנוע אנטגוניזם ממכבי וי-ם, ולנסות לדחוף להיות בכירה בעצמה בשביל להגיע לעמדת השפעה ואז לשנות את חוקי הליגה. אבל מה שאתה מציע מתנגש בעובדה שהן מכבי והן י-ם לא רוצות עוד קבוצה בכירה, הן רוצות לשלוט בליגה ולעשות עוד כסף - אז הן תמשיכנה באנטגוניזם כלפינו ותירמסנה אותנו בכל אפשרות. בפועל מה שיצא זה שגם נוותר על המטרה של צמצום הפרשי השכר, וגם לא נצליח להשתלב בטופ של הליגה.

בחזרה לנמשל: אם אתה מציע שנפסיק לדבר על מילים מפחידות ונתרכז רק בטרות קטנות ואולי גם בשתיית קולות מהימין דרך חנופה לרעיונות שלהם מה שיקרה זה שנהפוך למפלגת העבודה, שגם ויתרה על עקרונות פוליטיים וגם התמוטטה כליל מבחינת תמיכה. וכל זה כי בסופו של יום לליכוד וחבריו אין רצון בעוד מפלגת ימין - הם רוצים את כל הכוח וההשפעה לעצמם, ובהתאם לא משנה איך מפלגת העבודה תתנהל היא תותקף שוב ושוב. ומצד שני, אנשים שרוצים ימין רואים דרך התרמית הזו ובצדק לא מוכנים להתפשר על חיקוי זול של המקור.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

pelegs כתב: 03 נובמבר 2022, 17:50
D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 17:27 פלג - החלומות שלכם רק הולכים ומתרחקים. ישראל נהייתה פחות ופחות סוציאליסטית משנה לשנה ועדיין אתם לא שואלים את עצמכם - אולי טעיתם בניווט? הובסתם על ידי הצד השני ואין לכם שום תשובה.
אנחנו ערים לזה, אבל מה אתה רוצה שנעשה? באמת אני שואל - האם אנחנו צריכים לוותר על שיתוף הפעולה הפלסטיני-יהודי בתוך מק"י וחד"ש? להפסיק לדבר על הכיבוש? לא להגיד את המילה אפרטהייד?
כן, לפעמים גם העבודה הכי טובה והכי כנה לא עוזרת. זה לא אומר שהמטרה אינה ראויה, וזה אפילו לא אומר שהדרך בלתי נכונה. זה לפעמים פשוט אומר שהכוחות הנגדיים חזקים מדי. מה שצריך זה להמשיך להילחם (כן, קל לי להגיד את זה, אני יודע), ולנסות לשנות את המציאות עד כמה שניתן.

אני אמשיל את זה לכדורסל: הפועל תל אביב של אחרי 2007 היא פרוייקט מדהים, אבל רחוק מלהיות מושלם. היו לנו הרבה נפילות, ותהיינה לנו עוד הרבה נפילות. מה שאתה מציע (אם אני מבין נכון) נשמע לי כמו ויתור על עקרונות חשובים בשביל לנצח יותר משחקים. אבל זה בא על חשבון, ובכן, ויתור על מטרות חשובות אחרות - ולא ברור בכלל שזה יביא יותר נצחונות בטווח הארוך. אני אהיה ספציפי: נגיד שמטרה ארוכת טווח אחת של הפועל היא צמצום מאסיבי של הפרשי התקציבים בליגה בשביל להביא אותה לסיטואציה שיוויונית ולפיכך ספורטיבית ומעניינת יותר. לפי איך שאני רואה את הגישה שאתה מנסה לקדם, בהשאלה, הפועל בסיטואציה הזו צריכה לוותר על לדבר בכלל על תקציבים כדי למנוע אנטגוניזם ממכבי וי-ם, ולנסות לדחוף להיות בכירה בעצמה בשביל להגיע לעמדת השפעה ואז לשנות את חוקי הליגה. אבל מה שאתה מציע מתנגש בעובדה שהן מכבי והן י-ם לא רוצות עוד קבוצה בכירה, הן רוצות לשלוט בליגה ולעשות עוד כסף - אז הן תמשיכנה באנטגוניזם כלפינו ותירמסנה אותנו בכל אפשרות. בפועל מה שיצא זה שגם נוותר על המטרה של צמצום הפרשי השכר, וגם לא נצליח להשתלב בטופ של הליגה.

בחזרה לנמשל: אם אתה מציע שנפסיק לדבר על מילים מפחידות ונתרכז רק בטרות קטנות ואולי גם בשתיית קולות מהימין דרך חנופה לרעיונות שלהם מה שיקרה זה שנהפוך למפלגת העבודה, שגם ויתרה על עקרונות פוליטיים וגם התמוטטה כליל מבחינת תמיכה. וכל זה כי בסופו של יום לליכוד וחבריו אין רצון בעוד מפלגת ימין - הם רוצים את כל הכוח וההשפעה לעצמם, ובהתאם לא משנה איך מפלגת העבודה תתנהל היא תותקף שוב ושוב. ומצד שני, אנשים שרוצים ימין רואים דרך התרמית הזו ובצדק לא מוכנים להתפשר על חיקוי זול של המקור.
הייתה לכם אפשרות להיות בממשלה שוב ושוב אחרי בחירות 2-3-4. הייתם צריכים לאפסן את סיום הכיבוש לעת עתה בארון ולהסתפק ביעדים ריאליים, אבל העדפתם כהרגלכם להישאר אאוטסיידרים קטנים וחסרי השפעה שבקרוב יהיו מועמדים לגירוש.
גם הפלסטינים לצערי הרב אימצו את הדוקטרינות הקומוניסטיות שלכם ולכן הם ממשיכים להפסיד עוד ועוד. להפגין בשייח' ג'ראח ולחטוף מכות מקלגסים לא באמת יקדם אותכם ואת האידיאולוגיה לשום מקום, אלא להיפך.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:06 הייתה לכם אפשרות להיות בממשלה שוב ושוב אחרי בחירות 2-3-4. הייתם צריכים לאפסן את סיום הכיבוש לעת עתה בארון ולהסתפק ביעדים ריאליים, אבל העדפתם כהרגלכם להישאר אאוטסיידרים קטנים וחסרי השפעה שבקרוב יהיו מועמדים לגירוש.
גם הפלסטינים לצערי הרב אימצו את הדוקטרינות הקומוניסטיות שלכם ולכן הם ממשיכים להפסיד עוד ועוד. להפגין בשייח' ג'ראח ולחטוף מכות מקלגסים לא באמת יקדם אותכם ואת האידיאולוגיה לשום מקום, אלא להיפך.
כמדומני יש מפלגה שניסתה בדיוק את זה, ובניגוד אלינו היא לא עברה את אחוז החסימה.
אני תוהה אם יש איזושהי מסקנה שאנחנו יכולים להסיק מכך.

...בטח המסקנה היא "במקום להפגין בשייח ג'ראח ולחטוף מכות מקלגסים היינו צריכים להצטרף אליהם בריקודי הורה תוך כדי שאנחנו מסלקים פלסטינים מבתיהם".
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

pelegs כתב: 03 נובמבר 2022, 18:12
D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:06 הייתה לכם אפשרות להיות בממשלה שוב ושוב אחרי בחירות 2-3-4. הייתם צריכים לאפסן את סיום הכיבוש לעת עתה בארון ולהסתפק ביעדים ריאליים, אבל העדפתם כהרגלכם להישאר אאוטסיידרים קטנים וחסרי השפעה שבקרוב יהיו מועמדים לגירוש.
כמדומני יש מפלגה שניסתה בדיוק את זה, ובניגוד אלינו היא לא עברה את אחוז החסימה.
אני תוהה אם יש איזושהי מסקנה שאנחנו יכולים להסיק מכך.
שללכת עכשיו לבחירות זו הייתה האיוולת הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל.
תודה לרשימה המשותפת שעזרה לנתניהו להפיל את הממשלה.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

pelegs כתב: 03 נובמבר 2022, 18:12 ...בטח המסקנה היא "במקום להפגין בשייח ג'ראח ולחטוף מכות מקלגסים היינו צריכים להצטרף אליהם בריקודי הורה תוך כדי שאנחנו מסלקים פלסטינים מבתיהם".
ההפגנות שלכם לא יצילו את המסכנים משייח' ג'ראח. רק כוח פוליטי יכול לעזור.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:14 שללכת עכשיו לבחירות זו הייתה האיוולת הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל.
הרשימה המשותפת עומדת מאחורי הפלת הממשלה? אני חשבתי שמדובר בשבר בתוך מרצ במסגרת ממשלה עם סתירות פנימיות בלתי אפשריות, אבל מה אני מבין בפוליטיקה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:16 ההפגנות שלכם לא יצילו את המסכנים משייח' ג'ראח. רק כוח פוליטי יכול לעזור.
אפשר להגיד את זה א-פריורית על כל הפגנה. למה לעשות משהו אם אפשר במקום לנסות להצביע פעם בארבע שנים? עזוב, פעולה פוליטית זה מיותר, עדיף להשאיר את הכל לכנסת שכידוע היא מוסד בו הפוליטיקה השמאלית מלאת סיכוי ובטוח תצליח.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 17:27 גלמוד - תראה את אחוזי התמיכה בשתי מדינות בעבר והיום, את עוצמות השנאה לערבים בסקרים, את היחס שהיה בשעתו להתנתקות ולאחר מכן ניצחון בבחירות על דגל התנתקות נוספת מיהודה ושומרון.
זה דרש הרבה מאמץ לקחת את הציבור לימין הקיצוני, לשמאל לא הייתה תשובה לזה.

פלג - החלומות שלכם רק הולכים ומתרחקים. ישראל נהייתה פחות ופחות סוציאליסטית משנה לשנה ועדיין אתם לא שואלים את עצמכם - אולי טעיתם בניווט? הובסתם על ידי הצד השני ואין לכם שום תשובה.
אני פשוט לא חושב שהברומטר לאנטי פאשיזם הוא תמיכה ב2 מדינות
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כמו-כן, אנחנו מדברים על ממשלה שיצאה לעוד סבב רצחני בעזה, העמיקה את הדיכוי של פלסטינים (רצחה יותר פלסטינים בחודשיים בג'נין מאשר ברוב השנים נרצחים בכל הגדרה ביותר מחצי שנה) ואפילו לא העבירה את התקציבים שהובטחו לפלסטינים אזרחי ישראל (ראה עניין הסתירות הפנימיות שהזכרתי למעלה).
לגמרי המטרות שלנו התקדמו בתקופתה, אני ממש יכול לראות את הפלסטינים - אזרחים ונתינים כאחד - תולים התמונות של לפיד ובנט על הקירות.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אתה צודק.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ייתכן שפעם אנשים היו פחות סובלניים לתורת גזע משלנו כי כולם הכירו אישית מישהו שאיבד משפחה בגלל תורת גזע?
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

pelegs כתב: 03 נובמבר 2022, 18:19
D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:14 שללכת עכשיו לבחירות זו הייתה האיוולת הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל.
הרשימה המשותפת עומדת מאחורי הפלת הממשלה? אני חשבתי שמדובר בשבר בתוך מרצ במסגרת ממשלה עם סתירות פנימיות בלתי אפשריות, אבל מה אני מבין בפוליטיקה.
היה 61 לגוש חוסם כמה וכמה פעמים. לצערי המשותפת שמייצגת את מרבית הציבור הערבי במדינת ישראל נחשבת כטרפה שלא יכולה להשתתף באף קואליציה.
לכם יש חלק עיקרי בסיטואציה המזעזעת שנקלענו אליה. עובדה שרע"מ הצליחה להתגבר על המכשולים ולהיות חלק מהממשלה.
ושיא שיאי הבורות והעיוורון: לשמוח מהתוצאה האחרונה כי עכשיו יהיה אפשר לשים סימן שאלה על כל הציונות, כמו במאמר שצירף אדום מטלי ואליו הגבתי בתחילה.
מנצור עבאס השכיל להבין שהוא צריך להתנתק סופית מהמוטיבים הקומוניסטיים שלכם בשם "מאבק נצחי" אבל אתם בשלכם. חסרי תקנה.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

pelegs כתב: 03 נובמבר 2022, 18:19
עמיחי שיקלי ועדית סילמן, לא?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

pelegs כתב: 03 נובמבר 2022, 18:20
D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:16 ההפגנות שלכם לא יצילו את המסכנים משייח' ג'ראח. רק כוח פוליטי יכול לעזור.
אפשר להגיד את זה א-פריורית על כל הפגנה. למה לעשות משהו אם אפשר במקום לנסות להצביע פעם בארבע שנים? עזוב, פעולה פוליטית זה מיותר, עדיף להשאיר את הכל לכנסת שכידוע היא מוסד בו הפוליטיקה השמאלית מלאת סיכוי ובטוח תצליח.
"לעשות משהו" זה יכול להיות בנוסף אבל לא במקום. אתם מוותרים מראש על הזירה היחידה שבה אפשר באמת להשפיע ומעדיפים להתעטף בתודעת צדק קורבנית.
הדם של אנשי שייח' ג'ראח הוא גם על ידיהם של אלה שלא פעלו למענם באופן אפקטיבי.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

pelegs כתב: 03 נובמבר 2022, 18:23 כמו-כן, אנחנו מדברים על ממשלה שיצאה לעוד סבב רצחני בעזה, העמיקה את הדיכוי של פלסטינים (רצחה יותר פלסטינים בחודשיים בג'נין מאשר ברוב השנים נרצחים בכל הגדרה ביותר מחצי שנה) ואפילו לא העבירה את התקציבים שהובטחו לפלסטינים אזרחי ישראל (ראה עניין הסתירות הפנימיות שהזכרתי למעלה).
לגמרי המטרות שלנו התקדמו בתקופתה, אני ממש יכול לראות את הפלסטינים - אזרחים ונתינים כאחד - תולים התמונות של לפיד ובנט על הקירות.
תמציתה של המיסקונספציה.
בקרוב אתם תתלו את התמונות של לפיד ובנט על הקירות אחרי שתתחילו להתגעגע.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:28 1. היה 61 לגוש חוסם כמה וכמה פעמים. לצערי המשותפת שמייצגת את מרבית הציבור הערבי במדינת ישראל נחשבת כטרפה שלא יכולה להשתתף באף קואליציה.
2. לכם יש חלק עיקרי בסיטואציה המזעזעת שנקלענו אליה. עובדה שרע"מ הצליחה להתגבר על המכשולים ולהיות חלק מהממשלה.
3. ושיא שיאי הבורות והעיוורון: לשמוח מהתוצאה האחרונה כי עכשיו יהיה אפשר לשים סימן שאלה על כל הציונות, כמו במאמר שצירף אדום מטלי ואליו הגבתי בתחילה.
4. מנצור עבאס השכיל להבין שהוא צריך להתנתק סופית מהמוטיבים הקומוניסטיים שלכם בשם "מאבק נצחי" אבל אתם בשלכם. חסרי תקנה.
1. ו-2. הן בסתירה. אם רוב המרכיבים בממשלה רואים בנו טרפה, איך זו אשמתנו שאנחנו לא בקואליציה?...
3. אני לא שמח מהתוצאה, ואני לא רואה אף אחד כאן ששמח, אלא להיפך. גם אם מטאלי שמח - הוא מייצג את עצמו בלבד.
4. אין לי מושג מה הקשר בין "מאבק נצחי" ובין קומוניזם, בחיי שקראתי הרבה מרקס, אנגלס, לנין ואחרים ומעולם לא נתקלתי בזה, וכנ"ל בתוך המפלגה. אולי יש סיכוי שאין לך מושג על מה אתה מדבר? אולי.

D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:31 "לעשות משהו" זה יכול להיות בנוסף אבל לא במקום. אתם מוותרים מראש על הזירה היחידה שבה אפשר באמת להשפיע ומעדיפים להתעטף בתודעת צדק קורבנית.
עושים הרבה בנוסף, אם אתה חושב שחד"ש בגישה של "זין על הכנסת יאללה בלאגנים" אז נקודה 4. בחלק הקודם.
אני מניח שלדעתך הדם של היהודים בשואה הוא גם על ידם של התנועות הפוליטיות שלא הצליחו לעצור שם את עליית הפאשיזם? בחיי שיש לך תפישת עולם מוזרה.

D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:35 תמציתה של המיסקונספציה.
:rofl: :rofl: :rofl:

לסיכום, ואני ממש לא אומר את זה כדי להיכנס בך - עולה מההודעות שלך ניחוח של תסכול וחיפוש אשמים. אני לא יודע אם אתה יהודי, אבל זה די נפוץ בקרב יהודים ליברלים בישראל בימינו, אולי כדאי היה ליהודים בישראל להקשיב לאזרחים הפלסטינים ולא להגיד להם להעלים את הדרישות שלהם לחיים נורמלים ("זועביז'" ושאר מטעמים) כי הנה זה הסתובב ובסוף דפק גם אותם. חומר למחשבה.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

pelegs כתב: 03 נובמבר 2022, 19:04
D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:28 1. היה 61 לגוש חוסם כמה וכמה פעמים. לצערי המשותפת שמייצגת את מרבית הציבור הערבי במדינת ישראל נחשבת כטרפה שלא יכולה להשתתף באף קואליציה.
2. לכם יש חלק עיקרי בסיטואציה המזעזעת שנקלענו אליה. עובדה שרע"מ הצליחה להתגבר על המכשולים ולהיות חלק מהממשלה.
3. ושיא שיאי הבורות והעיוורון: לשמוח מהתוצאה האחרונה כי עכשיו יהיה אפשר לשים סימן שאלה על כל הציונות, כמו במאמר שצירף אדום מטלי ואליו הגבתי בתחילה.
4. מנצור עבאס השכיל להבין שהוא צריך להתנתק סופית מהמוטיבים הקומוניסטיים שלכם בשם "מאבק נצחי" אבל אתם בשלכם. חסרי תקנה.
1. ו-2. הן בסתירה. אם רוב המרכיבים בממשלה רואים בנו טרפה, איך זו אשמתנו שאנחנו לא בקואליציה?...

רואים בכם טרפה בגלל הפרובוקציות קצרות הרואי שלכם ע"ע התבטאותה של עאידה תומא סולימאן מלפני כמה ימים. עובדה שרע"מ האיסלאמיסטית הוכשרה בעיקר בזכות מתק שפתיים.
3. אני לא שמח מהתוצאה, ואני לא רואה אף אחד כאן ששמח, אלא להיפך. גם אם מטאלי שמח - הוא מייצג את עצמו בלבד.
גדעון לוי וחסידיו השוטים למשל
4. אין לי מושג מה הקשר בין "מאבק נצחי" ובין קומוניזם, בחיי שקראתי הרבה מרקס, אנגלס, לנין ואחרים ומעולם לא נתקלתי בזה, וכנ"ל בתוך המפלגה. אולי יש סיכוי שאין לך מושג על מה אתה מדבר? אולי.
Permanent revolution is the strategy of a revolutionary class pursuing its own interests independently and without compromise or alliance with opposing sections of society. As a term within Marxist theory, it was first coined by Karl Marx and Friedrich Engels as early as 1850, but since then it has been used to refer to different concepts by different theorists, most notably Leon Trotsky.

D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:31 "לעשות משהו" זה יכול להיות בנוסף אבל לא במקום. אתם מוותרים מראש על הזירה היחידה שבה אפשר באמת להשפיע ומעדיפים להתעטף בתודעת צדק קורבנית.
עושים הרבה בנוסף, אם אתה חושב שחד"ש בגישה של "זין על הכנסת יאללה בלאגנים" אז נקודה 4. בחלק הקודם.
אני מניח שלדעתך הדם של היהודים בשואה הוא גם על ידם של התנועות הפוליטיות שלא הצליחו לעצור שם את עליית הפאשיזם? בחיי שיש לך תפישת עולם מוזרה.

בהחלט כן. עובדה שהיום מצליחים לדכא כל התעוררות ניאו נאצית זעירה.
D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 18:35 תמציתה של המיסקונספציה.
:rofl: :rofl: :rofl:

לסיכום, ואני ממש לא אומר את זה כדי להיכנס בך - עולה מההודעות שלך ניחוח של תסכול וחיפוש אשמים. אני לא יודע אם אתה יהודי, אבל זה די נפוץ בקרב יהודים ליברלים בישראל בימינו, אולי כדאי היה ליהודים בישראל להקשיב לאזרחים הפלסטינים ולא להגיד להם להעלים את הדרישות שלהם לחיים נורמלים ("זועביז'" ושאר מטעמים) כי הנה זה הסתובב ובסוף דפק גם אותם. חומר למחשבה.
לא יהודי וגם לא ליברל, נסה איש קש אחר
תגובה בגוף הציטוט בכחול
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אני אמנם לא המומחה של הפורום למרקס והגותו, אבל אני אנסה בכל זאת להתייחס.
אאל"ט מרקס דיבר על "מהפכה מתמדת" כשהוא ניתח את העשורים שאחרי המהפכה הצרפתית, כלומר המהפכה המדוברת היא המהפכה הבורגנית, וזה בכלל נאמר בביקורת. (אל תתפסו אותי במילה, אבל זכור לי שזה איפשהו בקרבת המשפט על זה שההיסטוריה חוזרת פעמיים, אולי באותו קובץ מאמרים)
כמו שכתוב בציטוט, במאה שנים האחרונות, פלוס מינוס, המושג הזה מזוהה בהקשר של קומוניזם עם התפיסה של טרוצקי של מהפכה מתמדת, כלומר שאיפה לעוד ועוד הפיכות קומוניסטיות, בניגוד לתפיסה של סטלין, שחשב שצריך קודם כל לבסס מדינה מהפכנית אחת.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בגדול - כן. זה הרבה יותר שאלה רלוונטית למדינה גדולה שכבר מנוהלת ע"י מהפכנים סוציאליסטים ויכולה לבחור בין שתי האופציות. יש לזה אפס רלוונטיות לסיטואציה בישראל, ומאד נדיר להתקל בתמיכה בזה מחוץ למעגלים טרוצקיסטיים (כלומר בערך 20-30 איש בישראל, עם כל הכבוד).

@D red imperia - תגובה מפורטת מאוחר יותר או מחר. בינתיים אני רק אעיר שתגובה בכחול זה מזעזע, קשה מאד לקרוא את זה ולצטט באופן נורמלי. אני מציע בפעם הבאה שפשוט תחתוך את הציטוט שלך מתוך ההודעה שלי, ככה שרק ההודעה עצמה תשאר, ותענה בתגובה רגילה בפונט סטנדרטי.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 17:08
הגלמוד מלוד כתב: 03 נובמבר 2022, 16:56 אני לא מבין מה אתה מנסה להגיד. אני הצבעתי לחד"ש, לא דרשתי הכל או כלום. אבל אני כן מאמין שאם תהיה "קריסה" של הציונות, זה יהיה אחלה בטווח הארוך כי הציונות היא השקפת עולם רעה שיש להרוס ואין שום דרך לעשות לה רפורמה.

אני בדיוק כמוך לא מאמין בכלל שהמצב ישתפר או שדברים טובים הולכים לקרות. אבל זה בגלל שהאזרחים היהודים של עם ישראל הם, כמעט כולם, גזענים.
לימין לקח הרבה זמן כדי להפוך את כולם לגזענים. שים לב לסיסמאות הבחירות של פעם: "נתניהו - עושים שלום בטוח", "רק שרון יביא שלום".
הם הבינו שלא עושים מהפכות ביום אחד. אתה ועופר כסיף תמשיכו לרכב על סיסמאות מנותקות מהמציאות העכשווית עד לתהום ואז תקפצו למטה.
הימין לא הפך את כולם לגזענים.
הציונות היא פרויקט גזעני במהותו. החזון שלה הוא מדינה יהודית. אין דבר יותר גזעני מזה. זה לא שונה מאוסטרליה ללבנים, או גרמניה לגרמנים. זה היה גזעני גם אם היו מקימים אותה באנטרקטיקה, אבל אז זה לא היה על חשבון אף אחד אחר.
לכן כל הקיום של ישראל הוא גזעני, וכל היהודים נהנים מהפרווילגיות שעליונות היהודית והטיהור האתני סיפקו להם.
אז אולי בשנות ה-80 לא רצו לראות את גילויי הגזענות ליד הבית, אבל אף אחד לא היה מוכן לפרק אז את חבילת ההטבות הגזענית שהוא נהנה ממנה.
במהות לא השתנה כלום מאז, גם אם בסגנון כן. כמו שכתבתי כמה פעמים, בן גביר שכולם כאן מייללים עליו היה מת להיות בן גוריון, שכולם כאן מעריצים. פושע מלחמה שגירש 85% מתושבי הארץ הזו וחירב מאות כפרים כדי שלא יהיה לאן לחזור.

הגזענות היא הדנ"א של הציונות, ולכן צריך לפרק אותה מהיסוד, כמו שפירקו את העבדות, כמו שפירקו את האפרטהייד. אין דרך אמצע, כמו שאין "חצי עבדות". אני חושש שבגלל זה נעלמת מרצ למשל. עוצמה יהודית או מדינת כל אזרחיה.
נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 04 נובמבר 2022, 00:33, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מסכים עם מטאלי חוץ מהערכת החסר של מה שעלול להשתנות. כן, בן גביר לא יהיה בן-גוריון בפשעים שלו (לפחות זה לא סביר במיוחד), אבל הוא עדיין עלול להיות נדבך מהותי בהתדרדרות של המצב המטריאלי של פלסטינים בכל רחבי הארץ, אזרחים ונתינים כאחד.

מצד שני, כפי שכתבתי כבר בעבר - אני לא חושב שהשנה היא 1933 ובן גביר הוא היטלר. לבורגנות הישראלית כרגע אין סיבה לתמוך בדיקטטורה פאשיסטית, ולכן הוא "בסך הכל" ימשיך את הקו הכללי שישראל נוקטת בו, אולי בעיקר יותר מחמיר מחלאות שקדמו לו.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

מתי לדעתכם סקר מנדטים ראשון?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

לצערי הרבה לפני הפורמט שלך
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

De Niro כתב: 04 נובמבר 2022, 12:13 מתי לדעתכם סקר מנדטים ראשון?
כמה זמן אתה חושב שממשלה עם בן גביר תחזיק מעמד? או אתה מאמין שגנץ יכנס לממשלה עם ביבי, סמוטריץ, נועם והחרדים ?
נערך לאחרונה על ידי Ron.T ב 04 נובמבר 2022, 15:06, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

Ron.T כתב:
כמה זמן אתה חושב שממשלה עם בן גביר תחזיק מעמד? או אתה מאמין שכנת יכנס לממשלה עם ביבי, סמוטריץ, נועם והחרדים ?
4 שנים.
לא הבנתי את השאלה השניה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Ron.T כתב: 04 נובמבר 2022, 14:15 כמה זמן אתה חושב שממשלה עם בן גביר תחזיק מעמד? או אתה מאמין שגנץ יכנס לממשלה עם ביבי, סמוטריץ, נועם והחרדים ?
זה מאוד תלוי בכמה האמריקאים ילחצו על ביבי וגנץ, אבל אני לא אופתע אם תהיה ממשלת ליכוד-נאצים-חרדים (64 מנדטים אאל"ט), והם ינסו לרסן את בן-גביר ועוזריהם בענייני להט"ב ועימותים "בלתי ממוסדים" עם הפלסטינים כדי להמשיך את ההצגה שישראל היא מדינה ליברלית. ממשלה כזו יכולה בסבירות גבוהה לשרוד שנתיים-שלוש.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אם הכוונה בשאלה הייתה לגנץ או מי ממפלגתו ,
אז איש מהם לא יכנס לממשלה בשום צורה או זמן.
גנץ נכווה קשות גם אישית , וזה לא יקרה.
זה כמו לומר שליברמן יכנס לממשלה.
לגבי ח"כים מתקווה חדשה לדעתי זה אפשרי גם כעת וגם בהמשך.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לערוך את ההודעה הזו זה מכה.
D red imperia כתב: 03 נובמבר 2022, 19:58 1. רואים בכם טרפה בגלל הפרובוקציות קצרות הרואי שלכם ע"ע התבטאותה של עאידה תומא סולימאן מלפני כמה ימים. עובדה שרע"מ האיסלאמיסטית הוכשרה בעיקר בזכות מתק שפתיים. [/color]
3. גדעון לוי וחסידיו השוטים למשל
4.
Permanent revolution is the strategy of a revolutionary class pursuing its own interests independently and without compromise or alliance with opposing sections of society. As a term within Marxist theory, it was first coined by Karl Marx and Friedrich Engels as early as 1850, but since then it has been used to refer to different concepts by different theorists, most notably Leon Trotsky.
5. "לעשות משהו" זה יכול להיות בנוסף אבל לא במקום. אתם מוותרים מראש על הזירה היחידה שבה אפשר באמת להשפיע ומעדיפים להתעטף בתודעת צדק קורבנית.
6. אז נקודה 4. בחלק הקודם.
7. בהחלט כן. עובדה שהיום מצליחים לדכא כל התעוררות ניאו נאצית זעירה.
8. לא יהודי וגם לא ליברל, נסה איש קש אחר
1. לא, הם פשוט יודעים שאנחנו לא נוותר על עקרונות יסוד. אתה חושב שאם רק נפסיק לדבר בפומבי על הכיבוש אבל נדחוף את זה בשקט בתוך הממשלה זה יעשה משהו? מדובר בממשלה שהחריפה את היחס לפלסטינים בשטחים וחסמה את העברות התקציבים לפלסטינים בישראל (כי שרת הפנים שהייתה היא חולירע פאשיסטית). לא לדבר על המטרות שלך זה לוותר עליהם מראש, למרבה השמחה פוליטיקה לא נעשית רק במחשכים. אתה פשוט לא מבין איך דמוקרטיה ליברלית מתנהלת.
אגב, מי שרוצה לוותר על העקרונות האלה ולהיות בשלטון בשביל להיות בשלטון יכול בשמחה להתמודד במפלגת העבודה או בפיקציות של לפיד או גנץ.
3. אני לא גדעון לוי ולא חובב שלו בלשון המעטה. הדבר היחיד שהוא עושה חיובי זה לסקר את מה שהולך בגדה ולפעמים לכתוב מאמרים על כמה זה רע. חוץ מזה הוא די אפס.
4. כפי שטקנו הסביר לך, לא הבנת נכון את המושג בהקשר הלא-טרוצקיסטי שלו. מרקסיזם זה בסופו של יום כלי לניתוח חברתי-כלכלי, והתפישה הקומוניסטית של מק"י נוטה יותר לכיוון המרקסיסטי-לניני, קרי פעולה בכל מישור אפשרי ע"מ להוביל את מעמד הפועלים לעבר שליטה על אמצעי היצור. אין שם שום דבר נגד שיתופי פעולה, למעשה בניית חזיות פוליטיות רחבות ע"מ להשיג מטרות ספציפיות זה בדנ"א של מק"י, בגלל זה למשל מק"י הקימה את חד"ש והיתה חלק מרכזי ב"עיר לכולנו".
5. נכון, וזה באמת מה שאנחנו עושים בנוסף ולא במקום. מפגינים בשייח ג'ראח, מעלים את הנושא לתקשורת הישראלית והבינ"ל בשביל להכניס אותו לתודעה של אנשים, דוחפים אותו בכנסת כי שם לכל הפחות מקבלים במה תקשורתית, וכו'. יכול להיות שבקונסטרוקציה מסויימת להיות בממשלה מאשר באופוזיציה יעזור לקדם את הנושאים האלה עוד, אבל כפי שהסברתי ב-1. ממשלה שמורכבת מקשת רחבה ובלתי אפשרית של אינטרסים פוליטיים ואידיאולוגיות פוליטיות היא לא כזו.
7. לא אותה הסיטואציה בכלל. בקצרה: הסיבה שפאשיזם עולה לשלטון היא כי הבורגנות מאפשרת לו לעלות לשלטון ע"מ לדכא תנועות עובדים. כיום אין סיטואציה בעולם המערבי בה הבורגנות צריכה לדכא בעוצמה ארגוני עובדים כי אלו כמעט ולא קיימים. לכן במקום להתבטא בצורת דיקטטורה דכאנית, הפאשיזם משחק את המשחק הליברלי ומורשה להשפיע עם מרחב פעולה קטן יחסית. באמריקה הלטינית לעומת זאת אנחנו רואים סיטואציה בה יש תנועות מהפכניות חזקות, ובהתאם הפאשיזם מורשה לשלוט באופן אגרסיבי יותר (קרה למשל ההפיכה הצבאית בבוליביה לפני כשנתיים). אם וכאשר יהיה איום אמיתי על הבורגנות בעולם המערבי היא תעשה את זה בדיוק. לעניינינו: העליה של הפאשיזם באירופה באמצע המאה הקודמת נעשתה תוך כדי תמיכה עזה מהבורגנות בכל מדינה, ומה לעשות שזה לא משהו שקל להתמודד נגדו (בייחוד שזו הייתה הפעם הראשונה שזה קרה, אז זה לא שהיה להם את ה-hindsight שיש לנו היום). בקיצור, להאשים את השמאל הגרמני בפשעי הנאצים זה חוסר הבנה מוחלט של הליכים היסטוריים.
8. אני לא יודע במה אתה מאמין, אבל הדברים שאתה מציע כאן מעידים באופן ברור על חשיבה ליברלית וקבלה של דרך הפעולה הליברלית. זה לא משנה אם אתה פלסטיני, יהודי או אחר - כל בני האדם כפופים למערכת הרקובה הזו וההשפעה שלה על צורת החשיבה שלנו.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 04 נובמבר 2022, 21:33 אם הכוונה בשאלה הייתה לגנץ או מי ממפלגתו ,
אז איש מהם לא יכנס לממשלה בשום צורה או זמן.
גנץ נכווה קשות גם אישית , וזה לא יקרה.
זה כמו לומר שליברמן יכנס לממשלה.
לגבי ח"כים מתקווה חדשה לדעתי זה אפשרי גם כעת וגם בהמשך.
אני מסכים שכרגע אין בזה צורך כי כאמור ל"גוש" יש מספיק מנדטים בלי גנץ, אבל אתה מעריך בחסר את הרמה שבה החלאה גנץ הוא כלב עושה דברם של האמריקאים. כאמור - מספיק לחץ מהם והוא יהיה בפנים. זה הרבה מעבר לניסיון אישי.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

Ron.T כתב: 04 נובמבר 2022, 14:15
כמה זמן אתה חושב שממשלה עם בן גביר תחזיק מעמד? או אתה מאמין שגנץ יכנס לממשלה עם ביבי, סמוטריץ, נועם והחרדים ?
3 וקצת שנים.
זו תהיה ממשלה יציבה לחלוטין, פשוט בשנה האחרונה תמיד יש מירוץ על מי יהיה זה שמפרק אותה. כולם רוצים להיות אלו שעומדים על הרגליים האחוריות להראות שהם אידיאולוגים שלא מוכנים להתפשר, כי זה יעזור להם בבחירות אחרי זה.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
שליחת תגובה