תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 14:39 ההצלחה העצומה של רע"מ בבחירות האלו היא התשובה האמיתית למה רוב הציבור הערבי ובמיוחד הדור הצעיר רוצה.קוראים לזה השתלבות חברתית מלאה.
אני מת לדעת איך אתה מסביר את העליה המתמידה שלהם בהצבעה מאז 2006, כשהם נחשבו לקיצוניים שבקיצוניים (לא רק פלסטינים - אלא נציגי התנועה האיסלמית בכנסת).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

גם היום הם התנועה האיסלמית, לא?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

בהתחשב בזה שלפי הנאמר פה בפורום רעמ היו אמורים להתרסק זה בהחלט מעניין

הייתי מתחיל בלתהות אולי חלק ממה שנאמר פה לא הכי מבוסס
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

teknoboy כתב: 02 נובמבר 2022, 15:01 גם היום הם התנועה האיסלמית, לא?
"התנועה האסלאמית בפלסטין 1948"
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אני תמיד אוֹהב אותך :heart:
בני12
קיבל.ה  847 לייקים

pelegs כתב: 02 נובמבר 2022, 14:35
בני12 כתב: 02 נובמבר 2022, 14:26 רע"ם עלתה ב-25%
חדש-תעל עברה מסירוב לנשמח לתמוך בקואליציה מבחוץ
בלד - מפלגת הסירוב - כרגע על 0 מנדטים
תגיד לי שאתה לא יודע על מה אתה מדבר בלי להגיד לי שאתה לא יודע על מה אתה מדבר.

חד"ש מעולם לא טענה קטגורית לסרב לתמוך בקואליציה, ואפילו המליצה על גנץ (הרוצח הארור) לראשות הממשלה.
שוב ושוב אנחנו אומרים בבירור: אם הממשלה תראה נכונות אמיתית לתת לציבור הפלסטיני בישראל יותר מפירורים אלא שינוי מהותי, ובהתאם תסכים לקדם עצמאות פלסטינית בגדה ובעזה - יש על מה לדבר ולתמוך.

רע"מ נמצאת באותו הליך ההתחזקות עוד הרבה לפני שהם ניסו את הטריק של להיכנס לממשלה ולא לשנות שום דבר. תביט בכמות הקולות שהם מקבלים בכל מערכת בחירות מאז 2006 לפחות - הם באופן מתמיד מתחזקים ע"ח חד"ש ובל"ד.
בל"ד עד היום הייתה שווה 2-3 מנדטים ביום טוב ובהתאם קיבלה כמות מושבים במשותפת. אחרי ההתנהלות הקונסיסטנטית שלה בסבב הזה היא דווקא קיבלה אחוזים גבוהים יותר ועכשיו מגרדת את המנדט הרביעי. לא הייתי ממסגר את זה כ"יש בהם פחות תמיכה כי הם לא מוכנים לתמוך בקואליציה".
ברור.
ובל"ד התפצלו מהמשותפת בגלל המאבק של מי יקבל את המקום השלישי ברשימה.

אם רע"ם הבטיחו הבטחות ושום דבר מזה לא מומש (לטענת טקנו) מוזר שהם התחזקו, לא ?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

D&3 כתב: 02 נובמבר 2022, 15:10 בהתחשב בזה שלפי הנאמר פה בפורום רעמ היו אמורים להתרסק זה בהחלט מעניין

הייתי מתחיל בלתהות אולי חלק ממה שנאמר פה לא הכי מבוסס
אני אישית בהחלט לא חשבתי שהם יגדלו (לא זכור לי שניבאתי משהו ספציפי כמו התרסקות), ואם הם גדלו יותר מהשיעור הצפוי (ע"פ פלג), זה בהחלט מעניין, ובפרט מעניין מאיפה הגיעו הקולות החדשים (בעיקר אם הם ממחנה המחרימים או שהצביעו בעבר למפלגות שהם תלו בהם יותר תקוות להשפעה בצורה כזאת או אחרת).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

pelegs כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 14:39 ההצלחה העצומה של רע"מ בבחירות האלו היא התשובה האמיתית למה רוב הציבור הערבי ובמיוחד הדור הצעיר רוצה.קוראים לזה השתלבות חברתית מלאה.
אני מת לדעת איך אתה מסביר את העליה המתמידה שלהם בהצבעה מאז 2006, כשהם נחשבו לקיצוניים שבקיצוניים (לא רק פלסטינים - אלא נציגי התנועה האיסלמית בכנסת).
כנראה שהציבור שלהם לא רואה את זה כמו שתיארת.
הם מצביעים להם כי הם מייצגים פרקטיקה של השתלבות מלאה ושותפות בקבלת ההחלטות.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 15:27 אני מת לדעת איך אתה מסביר את העליה המתמידה שלהם בהצבעה מאז 2006, כשהם נחשבו לקיצוניים שבקיצוניים (לא רק פלסטינים - אלא נציגי התנועה האיסלמית בכנסת).
[/quote]

אז למה הם הצביעו להם גם כשהם היו מאד נגד "השתלבות" כזו?

יש לי תאוריה: בגלל שמדובר בהצבעה של פלסטינים מוסלמים דתיים שלא מוכנים להצביע לאף מפלגה אחרת מסיבות ברורות. הגידול בקולות שהם מקבלים מתאים בדיוק לגידול בקולות המפלגות החרדיות, ונובעת מאותן הסיבות בגדול.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

pelegs כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 15:27 אני מת לדעת איך אתה מסביר את העליה המתמידה שלהם בהצבעה מאז 2006, כשהם נחשבו לקיצוניים שבקיצוניים (לא רק פלסטינים - אלא נציגי התנועה האיסלמית בכנסת).
אז למה הם הצביעו להם גם כשהם היו מאד נגד "השתלבות" כזו?

יש לי תאוריה: בגלל שמדובר בהצבעה של פלסטינים מוסלמים דתיים שלא מוכנים להצביע לאף מפלגה אחרת מסיבות ברורות. הגידול בקולות שהם מקבלים מתאים בדיוק לגידול בקולות המפלגות החרדיות, ונובעת מאותן הסיבות בגדול.
[/quote]
התאוריה שלי מתיישבת יותר עם סקרי דעת הקהל שנערכו בחברה הערבית לאחרונה.
הבאתי קישור לכאן ועדיין היו כאלו כאן שהתווכחו עם הסקרים.שם פרשתי מהדיון.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 02 נובמבר 2022, 15:26 ברור.
ובל"ד התפצלו מהמשותפת בגלל המאבק של מי יקבל את המקום השלישי ברשימה.

אם רע"ם הבטיחו הבטחות ושום דבר מזה לא מומש (לטענת טקנו) מוזר שהם התחזקו, לא ?
בל"ד התפצלו בגלל מספר גורמים שקיימים כבר כמה וכמה שנים. יש מאבק אגרסיבי מאד בין חד"ש ובל"ד על ציבורים דומים, שקיים עוד משנות התשעים. התקשורת העברית לא מתעניינת בשאלות הלו מעבר לבחירות, ומציגה את הנושא כאילו שאלת ההמלצה גרמה לפיצול. בול-פאקינג-שיט.

לגבי רע"ם ראה מה כתבתי לדה-נירו.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 15:31 התאוריה שלי מתיישבת יותר עם סקרי דעת הקהל שנערכו בחברה הערבית לאחרונה.
אם זכרוני אינו מטעה אותי הסקרים האלו חטפו כאן הרבה ביקורת הרלוונטיות שלהם לטענה שלך.

התאוריה שלך מכילה חור ענק, כאמור בשאלה למה הגידול בהצבעה עבורם אינו מראה שינוי בטרנד כשמסתכלים על מערכות בחירות קודמות.
התאוריה שלי לא מכילה שום חור כזה, והיא מתיישבת עם תצפיות בקרב ציבורים דתיים אחרים בישראל.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1084 לייקים

Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 14:55
KingAlpaca כתב: 02 נובמבר 2022, 14:28
Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 13:23

הבנתי. מנסור עבאס הוא חלק מהגוש היהודי?
אין דברים כמוכם. בעולם בו הדעות שלכם פופולריות בערך אצל אחוז מהציבור היהודי, רצוי ומצופה להביע גמישות וכן לנסות להשיג את מה שאפשר.
נכון, הכיבוש לא היה נגמר, ולא הייתה נוצרת פה מדינת כלל אזרחיה כמו זו שאתם חולמים.
אבל כן היו תוכניות למלחמה בפשיעה ובנשק, הגברת השיטור במגזר, עשרה מיליארד ש״ח לחינוך, חוק החשמל, ודברים רבים נוספים שוואלה, חשובים ליום יום של הציבור הערבי.
כנראה שמגיעה לכם ממשלת כהנא
בהצלחה לכולנו
כתבתי את הציטוט הזה פה עשרות פעמים, אבל הוא תמיד נשאר כל כך רלוונטי:
בכל קבינט שבו ישמש יהודי במשרת ראש-ממשלה, תוצע משרת סגן ראש הממשלה
לערבי, וכן להיפך.
את זה, כאמור, לא כתבה זהבה גלאון, או יאיר לפיד,
אלא ז'בוטינסקי, הימני הקיצוני הראשון, זה שעל שמו המפקדה של הליכוד.

אז בוא תזכיר לי, מר ייצוג הולם,
כמה ראשי ממשלה ערבים כבר היו לנו? כמה יהודים?
אתה יודע מה, ראש ממשלה זה קשה,
כמה סגני ראש ממשלה ערבים היו לנו? כמה יהודים?

כיף באפרטהייד,
אבל הכי כיף להרגיש שאתה ממש נאור ונפלא באפרטהייד.

תמשיכו לקצור את מה שאתם זורעים...
ליצנות ברמה גבוהה.
לאורך ההיסטוריה, לא הייתה מפלגה ערבית חלק מהקואליציה.
רע״מ עשתה זאת בפעם הראשונה, והשיגה הישגים אזרחיים נאים לציבור הערבי.
במקום להעמיק את השותפות וההישגים לציבור הערבי, מבלבלים במוח על אפרטהייד ומפילים את הממשלה על תקנות כלום.
רוצים יותר השפעה? תגרום לציבור הערבי לצאת להצביע כמו הציבור החרדי
תגרום למפלגות הציונות להזדהות ולמצוא מקום לשיתוף פעולה עם הנציגים הערבים, מה שלא יקרה כל עוד אותם נציגים יהללו שאהידים שרצחו ישראלים
זה כמובן לא מעניין, כי כל עוד לא מדובר פה במדינת פלסטין לצד מדינת כלל אזרחיה והשמדת החזון הציוני, אין שום הבדל מבחינתכם בין ממשלת המשתרעת ממרצ עד ימינה עם מפלגה ערבית, לבין ממשלת ליכוד-חרדים עם 15 מנדטים של יורשי כהנא.
בהצלחה לכולנו
מש"ל.
הכי מש"ל שיש.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

pelegs כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 15:31 התאוריה שלי מתיישבת יותר עם סקרי דעת הקהל שנערכו בחברה הערבית לאחרונה.
אם זכרוני אינו מטעה אותי הסקרים האלו חטפו כאן הרבה ביקורת הרלוונטיות שלהם לטענה שלך.

התאוריה שלך מכילה חור ענק, כאמור בשאלה למה הגידול בהצבעה עבורם אינו מראה שינוי בטרנד כשמסתכלים על מערכות בחירות קודמות.
התאוריה שלי לא מכילה שום חור כזה, והיא מתיישבת עם תצפיות בקרב ציבורים דתיים אחרים בישראל.
אני לא רואה שום רלוונטיות למערכות הבחירות העתיקות שבהן רע"מ לא רצה בנפרד.
אצל החרדים ההצלחה נובעת גם מגידול טבעי , אבל בעיקר משיעור הצבעה גבוה מאד במגזר היהודי. ידוע שיהודים מסורתיים מצביעים להם לא מעט.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

Red Or Dead כתב:
KingAlpaca כתב: 02 נובמבר 2022, 14:28
Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 13:23 הבנתי. מנסור עבאס הוא חלק מהגוש היהודי?
אין דברים כמוכם. בעולם בו הדעות שלכם פופולריות בערך אצל אחוז מהציבור היהודי, רצוי ומצופה להביע גמישות וכן לנסות להשיג את מה שאפשר.
נכון, הכיבוש לא היה נגמר, ולא הייתה נוצרת פה מדינת כלל אזרחיה כמו זו שאתם חולמים.
אבל כן היו תוכניות למלחמה בפשיעה ובנשק, הגברת השיטור במגזר, עשרה מיליארד ש״ח לחינוך, חוק החשמל, ודברים רבים נוספים שוואלה, חשובים ליום יום של הציבור הערבי.
כנראה שמגיעה לכם ממשלת כהנא
בהצלחה לכולנו
כתבתי את הציטוט הזה פה עשרות פעמים, אבל הוא תמיד נשאר כל כך רלוונטי:
בכל קבינט שבו ישמש יהודי במשרת ראש-ממשלה, תוצע משרת סגן ראש הממשלה
לערבי, וכן להיפך.
את זה, כאמור, לא כתבה זהבה גלאון, או יאיר לפיד,
אלא ז'בוטינסקי, הימני הקיצוני הראשון, זה שעל שמו המפקדה של הליכוד.

אז בוא תזכיר לי, מר ייצוג הולם,
כמה ראשי ממשלה ערבים כבר היו לנו? כמה יהודים?
אתה יודע מה, ראש ממשלה זה קשה,
כמה סגני ראש ממשלה ערבים היו לנו? כמה יהודים?

כיף באפרטהייד,
אבל הכי כיף להרגיש שאתה ממש נאור ונפלא באפרטהייד.

תמשיכו לקצור את מה שאתם זורעים...
ליצנות ברמה גבוהה.
במקום להעמיק את השותפות וההישגים לציבור הערבי, מבלבלים במוח על אפרטהייד ומפילים את הממשלה על תקנות כלום.
תגרום למפלגות הציונות להזדהות ולמצוא מקום לשיתוף פעולה עם הנציגים הערבים, מה שלא יקרה כל עוד אותם נציגים יהללו שאהידים שרצחו ישראלים
זה כמובן לא מעניין, כי כל עוד לא מדובר פה במדינת פלסטין לצד מדינת כלל אזרחיה והשמדת החזון הציוני, אין שום הבדל מבחינתכם בין ממשלת המשתרעת ממרצ עד ימינה עם מפלגה ערבית, לבין ממשלת ליכוד-חרדים עם 15 מנדטים של יורשי כהנא.
בהצלחה לכולנו
חד משמעית
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 15:44 אני לא רואה שום רלוונטיות למערכות הבחירות העתיקות שבהן רע"מ לא רצה בנפרד.
אצל החרדים ההצלחה נובעת גם מגידול טבעי , אבל בעיקר משיעור הצבעה גבוה מאד במגזר היהודי. ידוע שיהודים מסורתיים מצביעים להם לא מעט.
זו בחירה די שרירותית: אם בלי קשר לשאלה האם המפלגה רצה לבדה או ביחד עם מפלגות אחרות ומה העמדה שלה לגבי "השתלבות" היא מקבלת פחות או יותר את אותו מספר קולות, או שיש טרנד ברור בגידול שלה, זה יותר מהכל מעיד שהמצביעים שלה נאמנים לה ובוחרים בה לא משנה מה היא עושה.
גידול טבעי זה משהו שקיים גם אצל פלסטינים מוסלמים דתיים יותר מאשר פלסטינים חילונים או נוצרים דתיים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

KingAlpaca כתב: 02 נובמבר 2022, 15:36
Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 14:55 ליצנות ברמה גבוהה.
בהצלחה לכולנו
מש"ל.
הכי מש"ל שיש.

זו אחת ההודעות עם כמות הקלישאות הכי גבוהה פר טקסט שראיתי בפורום כבר תקופה ארוכה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacaאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

pelegs כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 15:44 אני לא רואה שום רלוונטיות למערכות הבחירות העתיקות שבהן רע"מ לא רצה בנפרד.
זו בחירה די שרירותית: אם בלי קשר לשאלה האם המפלגה רצה לבדה או ביחד עם מפלגות אחרות ומה העמדה שלה לגבי "השתלבות" היא מקבלת פחות או יותר את אותו מספר קולות, או שיש טרנד ברור בגידול שלה, זה יותר מהכל מעיד שהמצביעים שלה נאמנים לה ובוחרים בה לא משנה מה היא עושה.
גידול טבעי זה משהו שקיים גם אצל פלסטינים מוסלמים דתיים יותר מאשר פלסטינים חילונים או נוצרים דתיים.
אם הם נאמנים לה למרות כל הביקורות הארסיות על "כשלון הניסוי" בתקשורת , ובנוסף , היא מקבלת עוד כ-30 אלף קולות כנראה שזה מעבר לגידול הטבעי.
זה בהחלט מאמת את סקרי דעת הקהל שהבאתי כאן.
Red Or Dead
קיבל.ה  230 לייקים

pelegs כתב: 02 נובמבר 2022, 15:59
KingAlpaca כתב: 02 נובמבר 2022, 15:36
Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 14:55 ליצנות ברמה גבוהה.
בהצלחה לכולנו
מש"ל.
הכי מש"ל שיש.

זו אחת ההודעות עם כמות הקלישאות הכי גבוהה פר טקסט שראיתי בפורום כבר תקופה ארוכה.
תודה, מחמאה גדולה לקבל מאנשים שלוקים בצורה קשה בבוחן המציאות.

אגב, מדהים הדמיון בין סניף בל״ד של פורום שדים לבין הנהגה הפלסטינית הכה נערצת על ידיה
אלו הוזים מדינת כלל אזרחיה ומקבלים ממשלת כהנא חי
השניים מדמיינים מדינה אחת נטולת יהודים, בעודם שקועים בבוץ בלי חשמל או מים ראויים לשתיה.
בשני המקרים, אפס קשר בין תפיסת העולם הקיצונית, לבין היתכנות כלשהי למימושה בעולם האמיתי.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1084 לייקים

אתה קיבלת את כהנא,
אני ופלג כבר מזמן הבנו לאיפה זה הולך, היה לנו את האומץ להחליט ואת הנחישות לפעול ועברנו למקום שפוי.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

כן אבל אתם לא זוכים ללכת למשחקים של הפועל
:meh:
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsDe Niro
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1084 לייקים

צריך לעשות תחרות של מי המצב יותר גרוע,
הפועל או ישראל.
האדום הצורר:
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 16:28 אלו הוזים מדינת כלל אזרחיה [...] תפיסת העולם הקיצונית
מדינה השייכת לכל האזרחים שלה ולא רק לקבוצה אתנית אחת? באמת רעיון הזוי וקיצוני. אם כבר סניפים, אז אתה ה-kkk סניף פלסטין.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

KingAlpaca כתב: 02 נובמבר 2022, 18:05 צריך לעשות תחרות של מי המצב יותר גרוע,
הפועל או ישראל.
לפחות הפועל היא ארגון לגיטימי
עובדיה
קיבל.ה  171 לייקים

pelegs כתב: 02 נובמבר 2022, 18:07
Red Or Dead כתב: 02 נובמבר 2022, 16:28 אלו הוזים מדינת כלל אזרחיה [...] תפיסת העולם הקיצונית
מדינה השייכת לכל האזרחים שלה ולא רק לקבוצה אתנית אחת? באמת רעיון הזוי וקיצוני. אם כבר סניפים, אז אתה ה-kkk סניף פלסטין.
הוא התכוון לסיפוח של איו"ש לישראל. בהקשר של ערביי ישראל - שווי זכויות.
בני12
קיבל.ה  847 לייקים

pelegs כתב: 02 נובמבר 2022, 18:07
אבל אתה תומך במדינה השייכת לקבוצה אתנית אחת (ביהודה ושומרון לפלסטינים). אז מה אתה מלין?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עובדיה כתב: 02 נובמבר 2022, 18:23 הוא התכוון לסיפוח של איו"ש לישראל. בהקשר של ערביי ישראל - שווי זכויות.
אין לי מושג איך אתה מפרש את זה ככה, אני ואחרים פה כתבנו פה מספיק על התמיכה בשתי מדינות (אחת פלסטינית והשניה לכלל אזרחיה) אם הפלסטינים בוחרים בפתרון הזה, אז נראה לי שהוא מתכוון לזה.

בני12 כתב: 02 נובמבר 2022, 18:38 אבל אתה תומך במדינה השייכת לקבוצה אתנית אחת (ביהודה ושומרון לפלסטינים). אז מה אתה מלין?
קודם כל אני תומך בפתרון שהפלסטינים בוחרים כי הם הקורבן פה. רוצים ישירות מדינה אחת לכל אזרחיה? סבבה. רוצים מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל כמדינת כל אזרחיה כשלב בדרך למדינה אחת? אחלה בחלה. אני לא זה שמחליט.
ובכל מקרה, זו לא אותה הסיטואציה בשום צורה. מדובר כאמור בשלב בדרך למדינה אחת לכלל אזרחיה, ולפלסטינים מגיעה הזכות להתפתחות לאומית עצמאית אחרי מעל ל-70 שנה של טיהור אתני וחיים בצל דיקטטורות צבאיות זרות ומשטרי אפרטהייד (49'-66' עבור בעלי האזרחות הישראלית ומאז 67' עבור נתיני ישראל בגדה וברצועה).
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1084 לייקים

pelegs כתב: 02 נובמבר 2022, 18:09
KingAlpaca כתב: 02 נובמבר 2022, 18:05 צריך לעשות תחרות של מי המצב יותר גרוע,
הפועל או ישראל.
לפחות הפועל היא ארגון לגיטימי
הנוכחית?
בערך כמו ישראל.
האדום הצורר:
הפוסט קיבל לייק אחדD&3
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

יאללה הביתההה
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

KingAlpaca כתב: 02 נובמבר 2022, 19:39 הנוכחית?
בערך כמו ישראל.
כן אבל יש גם את קבוצת הנשים ואת הכדורסל
בני12
קיבל.ה  847 לייקים

pelegs כתב: 02 נובמבר 2022, 19:07
עובדיה כתב: 02 נובמבר 2022, 18:23 הוא התכוון לסיפוח של איו"ש לישראל. בהקשר של ערביי ישראל - שווי זכויות.
אין לי מושג איך אתה מפרש את זה ככה, אני ואחרים פה כתבנו פה מספיק על התמיכה בשתי מדינות (אחת פלסטינית והשניה לכלל אזרחיה) אם הפלסטינים בוחרים בפתרון הזה, אז נראה לי שהוא מתכוון לזה.

בני12 כתב: 02 נובמבר 2022, 18:38 אבל אתה תומך במדינה השייכת לקבוצה אתנית אחת (ביהודה ושומרון לפלסטינים). אז מה אתה מלין?
קודם כל אני תומך בפתרון שהפלסטינים בוחרים כי הם הקורבן פה. רוצים ישירות מדינה אחת לכל אזרחיה? סבבה. רוצים מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל כמדינת כל אזרחיה כשלב בדרך למדינה אחת? אחלה בחלה. אני לא זה שמחליט.
ובכל מקרה, זו לא אותה הסיטואציה בשום צורה. מדובר כאמור בשלב בדרך למדינה אחת לכלל אזרחיה, ולפלסטינים מגיעה הזכות להתפתחות לאומית עצמאית אחרי מעל ל-70 שנה של טיהור אתני וחיים בצל דיקטטורות צבאיות זרות ומשטרי אפרטהייד (49'-66' עבור בעלי האזרחות הישראלית ומאז 67' עבור נתיני ישראל בגדה וברצועה).
גם מדינת ישראל בדיוק בשלב הזה בין אתנוקרטיה למדינת כל אזרחיה .
אוטוטו אנחנו שם.
או בקיצור, כשתחליט אם אתנוקרטיה זה טוב או רע, תודיע לנו.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

אני לא פלג, אבל אני אגיד מה אני חושב.
אני "נגד" אתנוקרטיה וחושב שזה "רע".
אני גם מבין שבתור לא-פלסטיני, הדעה שלי בעניין "מה הפלסטינים צריכים לעשות עם עצמם" לא רלוונטית במיוחד, ובטח שבתור ישראלי* היא פחות רלוונטית מהתמיכה שלי בעצם הזכות שלהם להחליט מה הם יעשו עם עצמם.
בנוסף לכל, בתור ישראלים, שהטילו על הפלסטינים עשרות שנים של משטר צבאי ו\או אפרטהייד בשלבים שונים (כולם קיבלו מהכול בזמנים שונים, תלוי באיזה צד של קו דמיוני הם גרים) עד עצם היום הזה - חוצפה מצדנו לחשוב שמותר לנו בכלל להביע דעה, לא רק בבחינת כל הפוסל במומו פוסל, אלא גם כי לבעל מכה אין שום זכות עמידה בשאלה מה האישה שהצליחה לברוח ממנו תעשה עם החיים שלה.

* או לפחות שותף בשיח של הישראלים (אני מקדים תרופה למכה הכל כך צפויה)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 02 נובמבר 2022, 20:51 אני לא פלג
שקרן
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 02 נובמבר 2022, 20:45 גם מדינת ישראל בדיוק בשלב הזה בין אתנוקרטיה למדינת כל אזרחיה .
אוטוטו אנחנו שם.
:rofl:

וקצת יותר בפירוט: אתנוקרטיה זה בגדול לא אידיאלי, אבל אתנוקרטיה שמבוססת על חברת מתיישבים שקיומה מחייב טיהור אתני זה הרבה, הרבה יותר גרוע. באמת חצופים הפלסטינים האלה שהם דורשים מדינה משלהם על 20% מהשטח שנגנב מהם, אחרי 3/4 מאה של מחיקה תרבותית, טיהור אתני, אפרטהייד(ים), ומשטרי כיבוש צבאי.

הנטייה של ליברלים לשוויון פורמליסטי שלא פותר שום בעיה פרקטית ורק מעמיקה אותה ויוצרת בעיות נוספות איכשהו עדיין מצליחה להפתיע אותי בכל פעם מחדש.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1084 לייקים

גם זה וגם זה. וגם עוד.
זה הפסד נקודתי, טכני, טקטי ואסטרטגי.
האדום הצורר:
הפוסט קיבל לייק אחדD&3
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

מתמטית ועובדתית , המרכז שמאל הפסיד את הבחירות כי מרצ והעבודה לא השכילו להתאחד למרות שהיו סקרי עומק שמצביעים על סיכון שמרצ לא תעבור , וגם כי היה פיצול מיותר ומאד לא חכם במשותפת.
אחרת , עובדתית כנראה לא היו 61 לגוש הנגדי.
הגוש הנגדי מוביל כרגע בכ-3000 קולות בלבד.
כל השאר תאוריות מלאות בגיגובי שטויות והתרפסות בפני הימין.
ציבור המתפקדים והבוחרים יאמר את דברו בקלפי אל מול האחראים לכך בפריימריס הקרובים וגם בבחירות הבאות.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 21:54 מתמטית ועובדתית , המרכז שמאל הפסיד את הבחירות כי מרצ והעבודה לא השכילו להתאחד למרות שהיו סקרי עומק שמצביעים על סיכון שמרצ לא תעבור , וגם כי היה פיצול מיותר ומאד לא חכם במשותפת.
ציבור המתפקדים והבוחרים יאמר את דברו בקלפי אל מול האחראים לכך בפריימריס הקרובים וגם בבחירות הבאות.
אז אתה אומר שיכולנו לשחזר את הפעם הקודמת, ולקבל דחייה של שנה וחצי בהפיכה של ישראל למה שהיא, ובינתיים היינו יכולים ליהנות מממשלה פאשיסטית אבל הפעם בתפקיד עלה התאנה תהיה מפלגת שמאל מאוחדת במקום שתי שבורות?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

teknoboy כתב:
De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 21:54 מתמטית ועובדתית , המרכז שמאל הפסיד את הבחירות כי מרצ והעבודה לא השכילו להתאחד למרות שהיו סקרי עומק שמצביעים על סיכון שמרצ לא תעבור , וגם כי היה פיצול מיותר ומאד לא חכם במשותפת.
אז אתה אומר שיכולנו לשחזר את הפעם הקודמת, ולקבל דחייה של שנה וחצי בהפיכה של ישראל למה שהיא, ובינתיים היינו יכולים ליהנות מממשלה פאשיסטית אבל הפעם בתפקיד עלה התאנה תהיה מפלגת שמאל מאוחדת במקום שתי שבורות?
לא.
ניתן היה ליצור גוש חוסם או אולי אפילו לגרום לשינוי פנימי בהנהגה של מפלגת השלטון הבאה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

De Niro כתב: 02 נובמבר 2022, 22:07
teknoboy כתב:
לא.
ניתן היה ליצור גוש חוסם או אולי אפילו לגרום לשינוי פנימי בהנהגה של מפלגת השלטון הבאה.
ואיך זה בדיוק היה מקטין את מספר הכהניסטים? או את מספר האנשים שאין להם שום בעיה עם כהניסטים?
אתה רואה יותר מדי טלוויזיה, אז נדמה לך שמדובר במשחק של כסאות\מספרים.
במציאות מה שקורה זה שיותר ויותר מהישראלים מאמצים דעות מהסוג שאמור להיות מוקצה מחמת המיאוס, והדבר הזה מתבטא גם בהרכב הכנסת והממשלה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
שליחת תגובה