עבודת סמינריון

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

אהלן, במסגרת עבודת הסמינריון הבאה עלי לטובה בתואר למשפטים, אני מתכוון להשקיע משאבים רבים באיסוף המידע וכתיבת העבודה. אשמח לרעיונות למחקר על עניינים הקשורים למועדון ובלבד שיוכלו להפיק תועלת גדולה למועדון ו/או לאוהדים.
מכיוון שקיימות המון דיסיפלינות בתחום המשפטי ואפשר להיאבד בקלות בין כל העוולות והסוגיות המשפטיות שכרוכות בחיינו כאוהדים ובמועדון הפועל ת״א על שלל ענפיו, אשמח לשמוע ממכם על כיוונים ורעיונות שיוכלו לתת כמה שיותר תועלת.

רעיונות לדוגמא:
אכיפת יתר כנגד אוהדים, סמכויות מאבטחים בקבלנות ושוטרים ביציע, השתת עונשים על קהל המנויים בהיבטים קנייניים, הליך רכישת ומכירת הקבוצה בהיבטים תאגידיים, וכיוצא באלו...
הפרמטרים לרעיון טוב הם פשוטים יחסית: השפעה גדולה עלינו כאוהדים/על המועדון, כמות מספקת של דאטא לניתוח (לא בהכרח כמותי, גם איכותי).

אשמח לשמוע!
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

העלית רעיונות טובים, שמרגישים לי רלוונטים לרובנו בפורום כאוהדים "חמים" אבל אני מנסה לחשוב על מכנה רחב יותר לאוהדי כדורגל שפוקדים את המגרשים ואני חושב שהייתי מנסה להתמקד בעונשים הקולקטיביים בדמות רדיוס או ללא קהל,
בהינתן כמובן "השורות הקטנות".

אפשר לבדוק האם בתחומים אחרים שאינם כדורגל, מנויים נענשים בכזו קלות ובדיקת החוקיות של צעד כזה כאשר מדובר בתגובה לעבירה פלילית שאפשר למצות את הדין עם הפורע באופן ספציפי.

תעדכן אותנו,
יש לזה פוטנציאל מרגש להיות מעניין כמעט כמו אשכול האוגרים המצויין
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

תודה, מעניין. באופן מקרי המרצה לדיני קניין היא אוהדת, שבעבר גם הייתה פעילה בעמותה. אברר איתה. בכל אופן סוגייה מרתקת אחרת:
עובדיה כתב: 01 מאי 2022, 18:16
צ'ימבויקה כתב: 01 מאי 2022, 17:24
עובדיה כתב: 01 מאי 2022, 15:11 מה המודל הכלכלי של הקבוצה? מכירת כרטיסים ומנויים, מרצ׳ וחסויות? יש עוד מקורות תזרימיים?

מה עם ערך מוסף אחר לאוהדים שיהיה ניתן לגבות עליו סבסקריפשן נוסף, מלבד המנוי? ממשק מסויים עם השחקנים? עם המאמן? פעילויות חברתיות לפני/אחרי משחק? בחיים היום-יומיים מחוץ לאצטדיון? כמה בן אדם היה משלם על חוג לילדים שלו שהוא במסגרת המועדון, והוא לא כדורגל? נגיד שיעורי העשרה?

הגיע הזמן לגייס הון, כמו סטארטאפ. להציע מוצרי מדף, מצגת למשקיעים, תוכנית עסקית, לעשות ריצ׳אווטים למשקיעים. לממש את הפוטנציאל שגם ככה יש, לגייס כסף ולרכוש את המועדון. לא עמותה שקונה שליטה מכספי האוהדים, אוהדים שמגייסים ממשיקיעים, ולא בהכרח עם זיקה לספורט וקונים שליטה. כשיש מותג, ויש לויאליות גבוהה מאוד למותג, זו נקודת פתיחה מעולה ויקרה מאוד. רוב העבודה כבר נעשתה לאורך השנים, וקהילה איכותית וגדולה קיימת.

בטוח יש דרך. צריך לפתוח שולחן, ולחשוב.

באופן היפותטי, מספיק שאתה עושה מונטיזציה לפורום הזה, כבר יש מקור הכנסה נוסף. זו דוגמא למוצר קהילתי שמביא ערך מוסף ויכול להכניס למועדון. אמנם כסף קטן, בסקאלות הנוכחיות של הפורום (150 א׳ צפיות עם 6 אינטאקציות למשתמש לפי הנתונים הנוכחיים מSimilarweb), המועדון יכול להכניס עשרות ומאות רבות של אלפים בשנה, רק מהפלטפורמה הזו, ורק עם 760 יוזרים שמתוכם פעילים הרבה פחות. רק לחשוב מחוץ לקופסא.

להבנתי, יש בעיה משפטית-רגולטורית עם חלק מהרעיונות שלך. כיום הקבוצות הן פועלות כאגודות שלא למטרות רווח ולא כחברות. הצעד הזה כבר הומלץ בעבר על ידי ועדות מקצועיות ולפי מה שזכור לי הוא נמנע הגלל סוגיות שנוגעות למיסוי. כלומר, כיום הפעילות הכלכלית של מועדוני הכדורגל למטרות רווח היא מוגבלת לפעולות מסוימות בלבד. העובדה שמכבי מפעילה חנות או מועדון החברים ביתריסט זה החריג לכלל ולא הכלל. אם לוזון מוכר מחר שחקן ב-6 מיליון יורו, מכבי פת לא יכולה לקנות מגרש בפתח תקווה, לבנות עליו בניין מגורים ולהנות מפי 3 כסף תוך 7 שנים. יובנטוס למשל יכולה לעשות את זה.
תודה על השיתוף.

אני חושב בקול על כמה שאלות:

1. האם תאגיד אחר שלא קשור לישות המשפטית הפועל תל אביב, יכול להיות בעל השליטה בה, ולבצע בקבלנות ולהנות מהרווח של השירותים שציינתי? הכוונה היא, שהרווח לא יירשם מההתחלה כרווח של הפועל תל אביב, אלא של בעלי המניות. (בקונספט דומה לחברות עירוניות)
2. אולי צריך למקד את הפעילות בשינוי הסטטוס המשפטי של חברה לתועלת הציבור? אני בטוח שיש הרבה חסרונות וסיכונים, אבל הקבוצה יכולה להיות הרבה יותר אטרקטיבית להשקעה. ואני טוען שגם תהיה הרבה יותר שקיפות. אם זה עניין סטטוטורי שמועדון חייב להיות חל״צ, צריך להבין מי הגוף שמאסדר את זה ואולי להתחיל לפעול ולשנות את המצב.
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  405 לייקים

אפשר לחשוב על הכיוון של גופים שמעסיקים עובדים זרים ובהתאם כפופים הן למשפט הבינ"ל והן למשפט המקומי (ומה קורה כשיש קונפליקט בין השניים) - כמו המקרה של הפועל והחובות שלה לכדורגלנים הזרים: דין אחד בחוק הישראלי, ודין אחר בחוק הבינ"ל (או בחקיקה מטעם הגילדה המקצועית הבינ"ל). זה נופל בתחום של דיני חברות ותאגידים (?), אני מניח...
אבל תכל'ס למה לך לעשות עבודה שקשורה בהפועל? אני חושב שאפשר למצוא נושאים יותר נחמדים ומעניינים מחוץ לעולם הכדורגל. למשל כל התחום של שמירה על פרטיות דאטה גולשים, תחום לוהט כיום עם מלא דוגמאות מעניינות. גם כמובן קניין רוחני. או הנושא של החלת חוקים רגילים במרחב וירטואלי כמו המטאוורס. (למשל - מה דינו של אדם שהטריד מינית אדם אחר במטאוורס, כששניהם באווטארים?)
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

קפטן ג'ק כתב: 02 מאי 2022, 07:59 אפשר לחשוב על הכיוון של גופים שמעסיקים עובדים זרים ובהתאם כפופים הן למשפט הבינ"ל והן למשפט המקומי (ומה קורה כשיש קונפליקט בין השניים) - כמו המקרה של הפועל והחובות שלה לכדורגלנים הזרים: דין אחד בחוק הישראלי, ודין אחר בחוק הבינ"ל (או בחקיקה מטעם הגילדה המקצועית הבינ"ל). זה נופל בתחום של דיני חברות ותאגידים (?), אני מניח...
אבל תכל'ס למה לך לעשות עבודה שקשורה בהפועל? אני חושב שאפשר למצוא נושאים יותר נחמדים ומעניינים מחוץ לעולם הכדורגל. למשל כל התחום של שמירה על פרטיות דאטה גולשים, תחום לוהט כיום עם מלא דוגמאות מעניינות. גם כמובן קניין רוחני. או הנושא של החלת חוקים רגילים במרחב וירטואלי כמו המטאוורס. (למשל - מה דינו של אדם שהטריד מינית אדם אחר במטאוורס, כששניהם באווטארים?)
תודה! אם אני לא טועה, בהסכם בין השחקן למועדון קובעים באיזה טריבונל ידונו על התיק. לא שמעתי עדיין על תביעה אזרחית בין שחקן למועדון, אם כי כן שמעתי על המון בוררויות בCAS ולכן אני מניח שהוגדר מההתחלה שסכסוך מהסוג הזה יתברר שם. למרות שבאמת אין לי מושג, וזה באמת שווה בדיקה. תודה שוב.

ובלי קשר: אני עושה כבר מיני סמינריון וכותב מאמר על buzzword, אחר אמנם ממה שציינת, אבל אני חושב שזה יספיק לקורות חיים לקראת ההתמחות. נראה לי שאקדיש את הסמינריון לתחום שיותר מעניין אותי, ויתכן שגם ישפיע יותר מעוד מאמר מתוך אלפים רבים על אסדרה של קריפטו, ענייני מטאוורס או על דיני פרטיות.
הפוסט קיבל לייק אחדקפטן ג'ק
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3665 לייקים

אולי תעשה עבודת סמינריון על ה-CAS וכמה זמן לוקח להם להוציא פסק דין והאם הם מייצרים בעצמם את הנייר שעליו יכתב אי שם בשנת 2032 הפסק דין הארור.

* סתם אנקדוטה לא מעניינת: את אחד הסמינריונים שלי עשיתי בזמנו בקורס דיני חלל והסמינריון בדק מה היא ההגדרה המשפטית לחוצן ולחלל והאם ילד אנושי שיוולד בחלל יחשב לחוצן?
אין צורך לציין שקיבלתי 100.
RedWorld

היי לכולם,
מנצל את השרשור האקדמי המעניין הזה כדי להציג את עצמי ולשאול שאלה:
אני אוהד הפועל יותר מ-20 שנה וחבר שקט בפורום השדים האדומים כבר הרבה מאוד שנים. בעבר הרחוק הייתי פעיל כאן
תחת השמות RedWorld ו״אדום עולם״ אבל כבר זמן רב שבעוונותיי לא פירסמתי כאן דבר אלא רק התעדכנתי וקראתי את הדברים המעניינים שלכם.

בכל מקרה, אני כעת בלימודי התואר השני שלי בתקשורת באוניברסטיה העברית, וכחלק מקורס בשיטות מחקר אני עושה עבודה בנושא זהות של אוהדי כדורגל בשימוש בפורומים אינטרנטיים. אז אשמח, במסגרת הזאת, לשבת (או לחלופין לשוחח בטלפון או בזום) לראיון קצר בנושא השימוש בפורום עם כל אחד מן המשתמשים הנכבדים כאן שיחפוץ בכך.

אז כל מי שמעוניין ויכול לעזור לי בכך, אשמח אם יגיב פה או יכתוב לי בהודעה פרטית ואתן פרטים נוספים.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

תמיד אשמח לעזור.

ולגבי נושא האשכול תעשה על העדפת נושים וסתירות בין בתי משפט שונים...
שליחת תגובה