חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

pelegs כתב: 14 נובמבר 2022, 15:23 אגב, כשפאשיניסים מדבר על זה שהאסון הלאומי של טיבי הוא הקמת ישראל, הוא למעשה אומר עשירית אמת שמעוותת את המציאות: האסון שהוא הנכבה הוא בראש ובראשונה הטיהור האתני שנעשה בעם הפלסטיני. 750,000 מגורשים, 450+ יישובים שהוחרבו, עשרות אלפים שלא הורשו לחזור, וגירושים על גבי גירושים שנעשו בשנים שאחרי הקמת מדינת ישראל (כמו ביפו ואשקלון, למשל). הפאשיסט וחבריו מנסים להציג את הפלסטינים כשונאי יהודים כ"כ גדולים שהם רואים בהקמת מדינה ליהודים אסון. קשקוש. האסון הוא שהוקמה מדינה בארצם שלא נועדה להם, תוך כדי מחיקת תרבותם ונישולם המוחלט.
ותר על הכינויים.
בדיוק כמו שאתה קורא לי פאשיסט אני יכול לפתוח כל התייחסות אליך כאשפיסט גזען
התקוטטויות אישיות בפורום שדים מיציתי ב2012, עברו 10 שנים.

לעניין עצמו:
אתה לא מתווכח עם העובדה הפשוטה שחלק ממרכיבי האסון בעיני טיבי הם לאומיים ולא אישיים.
למה זה עשירית אמת? זאת אמת. מה האסון לאומי עליו מדבר טיבי? אסון לאומי ברמת שואת יהודי אירופה, כן? בוא ספר לנו מה הוא
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אני תמיד אוֹהב אותך :heart:
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

קומוניסים כתב: 14 נובמבר 2022, 14:41
אדום נחמד כתב: 14 נובמבר 2022, 14:15 קודם כל, אנחנו מתייחסים למה שאתה משאיר פתוח. כשאתה אומר דברים גנריים בנוגע לפתרון שאתה מדמיין, אל תתפלא כשלא מפרשים את זה כמו שאולי אתה חושב שצריך
אבל עם הדבר היחיד שכן אמרת בצורה קונרקטית כן התמודדנו (אני מדבר על "עידוד הגירה מרצון").
אולי פספסת, אז אגיד שוב -
אם תדאג שיהיה להם טוב כמו שאתה דואג שליהודים יהיה טוב, אף אחד לא ילך לשום מקום
הדרך היחידה "לעודד" אנשים לעזוב היא לאמלל אותם (בדיוק כמו שישראל עושה לפלסטינים בירושלים הכבושה ושטחי סי).
סתם להגיד לבנאדם שחי את החיים הנוחים שלו "הנה קח מליון שקל ודרכון פורטוגלי) לא יעזור, ואתה יודע את זה.
אז בוא, תנסה להיות עוד יותר קונקרטי - איך בדיוק "תעודד" אנשים לעזוב?

אתה יכול להציע אלטרנטיבה שהיא הרבה יותר טובה מהמצב הקיים. אתה לא צריך לאמלל מיליונים בשביל זה. בכל אופן אני לא חותר ללחץ שלילי כפי שתיארת אלא להציע חיים טובים חברתית כלכלית ב100 רמות מעל המצב הנוכחי. במילים אחרות, לפנק אותם. הקהילה הבינלאומית ומדינת ישראל תכניס יד עמוק לכיס כדי שרווחתם תהיה לא רק לדור הזה אלא גם לדורות הבאים, לרבות תכנית מקיפה לשילוב בתעסוקה, בחינוך וכו'.

ואגב, אף אחד לא מתייחס "אליך", אלא אף ורק למה שאתה אומר. אין לנו שום הכרות אחרת איתך אלא על סמך הזוועות שאתה מקיא מהפה.
כינויי גנאי זה התייחסות אליי. אתה יכול לכתוב שמה שאני כותב בעינך זאת זוועה. להדביק כינויים זה מכוער וילדותי

אגב2, אם אתה מתנגד לפגיעה בחפים מפשע, האם אתה מתנצל על העובדה שמבין אלו שגורשו ב48 יש רוב עצום ל"חפים מפשע"? האם אתה מוכן לתת להם לחזור כי אתה לא רוצה שתפגע שערה משערת ראשם? ואם תגיד שהם "אויב", אז לפי הגדרת האויב שלך אין דבר כזה חפים מפשע. יש מבין?

בוודאי שיש כזה דבר חפים מפשע. מי שלא עסק במלחמה בישראל הוא חף מפשע, אז בעצמאות וגם היום. לתת להם לחזור? ברור שלא. אני יכול להבין את הכאב של היחיד שאיבד את ביתו ורכושו. בדיעבד אני שלם עם זה לגמרי, תוך שאני מכיר בפגיעה שנעשתה ליחידים. לא מכחיש אותה ולא מתעלם ממנה. שלם איתה לגמרי בנסיבות העניין. בסופו של דבר חזרנו הביתה והיו מתושבי הארץ הערבים ששילמו מחיר אישי תוך כדי המסע הציוני. האם במסגרת פתרון מדיני כולל שיושג בעתיד לאחר הכרעה צבאית, ויעשה סוף לשאיפות הלאומיות הערביות, מדינת ישראל גם תעביר פיצוי סמלי היסטורי לצאצאי אותן משפחות? אפשרי ביותר. לא שולל את זה בכלל
צורת התגובה שלך היא בלתי נסבלת. אנא הפסק עם הבולד באמצע ההודעה שאתה מגיב לה. זה בלתי אפשר להגיב לזה
אבל בכל זאת
1. שוב, למה שלא תציע להם חיים טובים פה? כלומר, תציע להם מה שאתה מציע לכל אזרח, כמו במדינה שפויה. ואם מה שאתה מציע להם כאן יהיה פחות ממה שאתה מציע לשכן היהודי שלהם, איך תקרא לזה?
2. אז אתה אומר "נכון שפגענו במאות אלפי חפים מפשע, ואני נגד זה, אבל אני שלם עם זה". אז מה בדיוק מונע ממך להמשיך לפגוע בחפים מפשע בעתיד? למה שאקח את המילה שלך בנושא? הרי אתה פוגע כל יום בחפים מפשע ושלם עם זה תוך כדי שאתה מתנגד לזה לכאורה (למשל, יש היום לפחות אדם אחד בשטחים שלא פגע מעולם בזבוב, אבל לא יכול לקבל טיפול רפואי הכרחי בבית חולים באנגליה בלי האישור של ישראל. סתם, לדוגמא).
3. לא מתייחסים אליך. לא קוראים לך מכוער או שמן. אומרים שאתה נאצי כי אתה מביע דעות נאציות.
4. רוב האנשים לא עוסקים בלחימה, אבל את מתייחס אליהם עדיין כאויב ודרך כך שלם עם הפגיעה בהם.
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

אדום נחמד כתב: 14 נובמבר 2022, 16:21
אדום נחמד כתב: 14 נובמבר 2022, 14:15 קודם כל, אנחנו מתייחסים למה שאתה משאיר פתוח. כשאתה אומר דברים גנריים בנוגע לפתרון שאתה מדמיין, אל תתפלא כשלא מפרשים את זה כמו שאולי אתה חושב שצריך
אבל עם הדבר היחיד שכן אמרת בצורה קונרקטית כן התמודדנו (אני מדבר על "עידוד הגירה מרצון").
אולי פספסת, אז אגיד שוב -
אם תדאג שיהיה להם טוב כמו שאתה דואג שליהודים יהיה טוב, אף אחד לא ילך לשום מקום
הדרך היחידה "לעודד" אנשים לעזוב היא לאמלל אותם (בדיוק כמו שישראל עושה לפלסטינים בירושלים הכבושה ושטחי סי).
סתם להגיד לבנאדם שחי את החיים הנוחים שלו "הנה קח מליון שקל ודרכון פורטוגלי) לא יעזור, ואתה יודע את זה.
אז בוא, תנסה להיות עוד יותר קונקרטי - איך בדיוק "תעודד" אנשים לעזוב?

אתה יכול להציע אלטרנטיבה שהיא הרבה יותר טובה מהמצב הקיים. אתה לא צריך לאמלל מיליונים בשביל זה. בכל אופן אני לא חותר ללחץ שלילי כפי שתיארת אלא להציע חיים טובים חברתית כלכלית ב100 רמות מעל המצב הנוכחי. במילים אחרות, לפנק אותם. הקהילה הבינלאומית ומדינת ישראל תכניס יד עמוק לכיס כדי שרווחתם תהיה לא רק לדור הזה אלא גם לדורות הבאים, לרבות תכנית מקיפה לשילוב בתעסוקה, בחינוך וכו'.

ואגב, אף אחד לא מתייחס "אליך", אלא אף ורק למה שאתה אומר. אין לנו שום הכרות אחרת איתך אלא על סמך הזוועות שאתה מקיא מהפה.
כינויי גנאי זה התייחסות אליי. אתה יכול לכתוב שמה שאני כותב בעינך זאת זוועה. להדביק כינויים זה מכוער וילדותי

אגב2, אם אתה מתנגד לפגיעה בחפים מפשע, האם אתה מתנצל על העובדה שמבין אלו שגורשו ב48 יש רוב עצום ל"חפים מפשע"? האם אתה מוכן לתת להם לחזור כי אתה לא רוצה שתפגע שערה משערת ראשם? ואם תגיד שהם "אויב", אז לפי הגדרת האויב שלך אין דבר כזה חפים מפשע. יש מבין?

בוודאי שיש כזה דבר חפים מפשע. מי שלא עסק במלחמה בישראל הוא חף מפשע, אז בעצמאות וגם היום. לתת להם לחזור? ברור שלא. אני יכול להבין את הכאב של היחיד שאיבד את ביתו ורכושו. בדיעבד אני שלם עם זה לגמרי, תוך שאני מכיר בפגיעה שנעשתה ליחידים. לא מכחיש אותה ולא מתעלם ממנה. שלם איתה לגמרי בנסיבות העניין. בסופו של דבר חזרנו הביתה והיו מתושבי הארץ הערבים ששילמו מחיר אישי תוך כדי המסע הציוני. האם במסגרת פתרון מדיני כולל שיושג בעתיד לאחר הכרעה צבאית, ויעשה סוף לשאיפות הלאומיות הערביות, מדינת ישראל גם תעביר פיצוי סמלי היסטורי לצאצאי אותן משפחות? אפשרי ביותר. לא שולל את זה בכלל
צורת התגובה שלך היא בלתי נסבלת. אנא הפסק עם הבולד באמצע ההודעה שאתה מגיב לה. זה בלתי אפשר להגיב לזה
אבל בכל זאת
1. שוב, למה שלא תציע להם חיים טובים פה? כלומר, תציע להם מה שאתה מציע לכל אזרח, כמו במדינה שפויה. ואם מה שאתה מציע להם כאן יהיה פחות ממה שאתה מציע לשכן היהודי שלהם, איך תקרא לזה?
2. אז אתה אומר "נכון שפגענו במאות אלפי חפים מפשע, ואני נגד זה, אבל אני שלם עם זה". אז מה בדיוק מונע ממך להמשיך לפגוע בחפים מפשע בעתיד? למה שאקח את המילה שלך בנושא? הרי אתה פוגע כל יום בחפים מפשע ושלם עם זה תוך כדי שאתה מתנגד לזה לכאורה (למשל, יש היום לפחות אדם אחד בשטחים שלא פגע מעולם בזבוב, אבל לא יכול לקבל טיפול רפואי הכרחי בבית חולים באנגליה בלי האישור של ישראל. סתם, לדוגמא).
3. לא מתייחסים אליך. לא קוראים לך מכוער או שמן. אומרים שאתה נאצי כי אתה מביע דעות נאציות.
4. רוב האנשים לא עוסקים בלחימה, אבל את מתייחס אליהם עדיין כאויב ודרך כך שלם עם הפגיעה בהם.
1. כי אני מבין שהענקת אזרחות ישראל לכמה מיליוני זרים תחסל למעשה את המדינה היהודית. מחשבה פרקטית. אני פשוט רוצה בהמשך קיום מדינת ישראל. אם הייתה לי אפשרות להבטיח מראש שזה לא יפגע בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית זה היה יכול להיות על הפרק. לצורך העניין, זה רעיון גרוע פחות מלתת לארגוני המחבלים להקים מדינה עצמאית ובירתה ירושלים.
2. שלם עם זה בדיעבד. אני לא בעמדה של לשפוט את המחתרות בתש"ח. אני סמוך ובטוח שהם חיפשו את גאולת הארץ ולא לפגוע ברכוש יחידים. לא מדובר בכנופיית שודדים. הגענו לבית הלאומי אליו התפללנו וחיכינו דורות . אם היינו מגיעים לכאן ומגלים שממה, היה עדיף. רוב הארץ הייתה שממה. הערבים שחזרו לבתיהם קיבלו אזרחות ישראלית. אתה רוצה שאני אקום כל בוקר ואתייסר על פגיעה בקניינם של יחידים מלפני יותר משבעים שנה? מה זה יתן ובמה זה תורם?
3. מי שקורא לפגוע בארגונים ניאו נאציים בני זמננו, אלה הפועלים לרצוח יהודים וישראלים ומעבירי מימון חודשי לאלפי טרוריסטים רוצחי יהודים, כמו חמאס ואשפ, קורא קריאות נאציות? לא תצליח להפוך את היוצרות. אני יכול להגיד נאצי בחזרה עליך. ככה הדיונים צריכים להיראות? ערימה של נאצות וקללות? גם לי לא קל לעכל את הדעות שלכם אבל אני לא מתבהם ומקציף ארס מהפה
4. אבל אני לא קורא להם אויב. אני עושה הפרדה בין אויב לבין אוכלוסייה אזרחית שלא מעורבת במלחמה וכתבתי את זה רק ביממה האחרונה 7 פעמים. פגיעה פיזית אלימה באוכלוסייה אזרחית שאין לה שום קשר לטרור לא מקובל עליי בשום צורה במזיד, בכוונה תחילה.
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קומוניסים כתב: 14 נובמבר 2022, 16:03 ותר על הכינויים.

לעניין עצמו:
אתה לא מתווכח עם העובדה הפשוטה שחלק ממרכיבי האסון בעיני טיבי הם לאומיים ולא אישיים.
למה זה עשירית אמת? זאת אמת. מה האסון לאומי עליו מדבר טיבי? אסון לאומי ברמת שואת יהודי אירופה, כן? בוא ספר לנו מה הוא
אתה פאשיסט וגזען מטונף שמפנטז בפומבי על ג'נוסייד. אין לי שיג ושיח איתך, אנשים שדיברו בדיוק כמוך רק בשפה אחרת רצחו לי את המשפחה. במדינה נורמלית אנשים כמוך היו מתביישים לפתוח את הפה מפחד שהחברה תעשה להם דברים שאני לא אתאר כאן בפירוט. לך לעזאזל עם הטקסטים הנאציים שלך, צריך להעיף אותך מהפורום ולאסור עליך להיכנס למשחקי המועדון עד שתשנה את דרכך ותתנצל.

לכל שאר הקוראים: לשאלה האחרונה של פאשיניסים עניתי בתגובה אותה הוא ציטט, פשוט כמו כל פאשיסט הוא או טיפש מדי בשביל להבין את זה או מתמם בכוונה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

pelegs כתב: 14 נובמבר 2022, 17:05

לעניין עצמו:
אתה פאשיסט וגזען מטונף שמפנטז בפומבי על ג'נוסייד. אין לי שיג ושיח איתך, אנשים שדיברו בדיוק כמוך רק בשפה אחרת רצחו לי את המשפחה. במדינה נורמלית אנשים כמוך היו מתביישים לפתוח את הפה מפחד שהחברה תעשה להם דברים שאני לא אתאר כאן בפירוט. לך לעזאזל עם הטקסטים הנאציים שלך, צריך להעיף אותך מהפורום ולאסור עליך להיכנס למשחקי המועדון עד שתשנה את דרכך ותתנצל.

לכל שאר הקוראים: לשאלה האחרונה של פאשיניסים עניתי בתגובה אותה הוא ציטט, פשוט כמו כל פאשיסט הוא או טיפש מדי בשביל להבין את זה או מתמם בכוונה.
וואו. :rofl:
אתה ממש מופת לסובלנות, נאורות וטוב לב.
לגבי החלק המודגש אתה לא יכול להיות רגוע. אף פעם לא אפחד לכתוב את דעותיי, גם לא מחשש מאנשים כמוך, מסוכסכים עם עצמם ועם זהותם, צבועים, סותמי פיות וחובבי מחבלים. יאללה סע. אני גאווה למועדון ומייצג את ערכיו פי 1000 ממך
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

קומוניסים כתב: 14 נובמבר 2022, 17:39
pelegs כתב: 14 נובמבר 2022, 17:05

לעניין עצמו:

וואו. :rofl:
אתה ממש מופת לסובלנות, נאורות וטוב לב.
לגבי החלק המודגש אתה לא יכול להיות רגוע. אף פעם לא אפחד לכתוב את דעותיי, גם לא מחשש מאנשים כמוך, מסוכסכים עם עצמם ועם זהותם, צבועים, סותמי פיות וחובבי מחבלים. יאללה סע. אני גאווה למועדון ומייצג את ערכיו פי 1000 ממך
אתה מייצג את המועדון וערכיו? אנחנו מדברים על המועדון של רפעת טורק שהיה אחרי קריירת הכדורגל נציג בעירית תל אביב מטעם מרצ, של ואליד בדיר שהיה קפטן, של סלים טועמה שכל משחק בטדי קראו לו מחבל, של אוהדים כמו דב חנין ויוסי שריד ויצחק רבין, המועדון שאוהביו אספו תרומות למבקשי מקלט ומניפים דגלי אנטיפה - אתה, שמצטט דברים שרחבעם זאבי היה מלקק שפתיים מהם המייצג של הפועל פי אלף מפלג ס ?
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickאדום מטלי
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

אנחנו מדברים ראשית כל על מועדון שקם כאגודת ספורט של תנועה פוליטית ציונית
עם כל הכבוד לשחקן כזה או אחר במועדון, העמדה הפוליטית שלו לא רלוונטית.
למעשה אני כלל לא מתעניין בעמדות השחקנים, מה שייע חושב על הסכסוך? אתה יודע? מה שביט אלימלך ויגאל אנטבי? במה רפעת שונה עם כל תרומתו האדירה למועדון? אגב אם מה שאתה שומע מפלג זה מרצ, כדאי לחדד את השמיעה. זה לא מרצ. אני חולק הרבה ערכים משותפים עם השמאל החברתי-כלכלי. מכאן ועד להזדהות רעיונית עם אשפ ואימוץ הנרטיב הלעומתי לישראל יש דרך ארוכה מאוד. טועמה ובאדיר אגב שניהם מהשחקנים האהובים ביותר עליי בכל הזמנים והמחויבות שלהם על הדשא אין שני לה. מה נראה לך שחשבתי על הקריאות נגד טועמה? שהן דבר מחליא ודוחה
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

קומוניסים כתב:
אדום נחמד כתב: 14 נובמבר 2022, 16:21
אבל בכל זאת
1. כי אני מבין שהענקת אזרחות ישראל לכמה מיליוני זרים תחסל למעשה את המדינה היהודית. מחשבה פרקטית. אני פשוט רוצה בהמשך קיום מדינת ישראל. אם הייתה לי אפשרות להבטיח מראש שזה לא יפגע בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית זה היה יכול להיות על הפרק. לצורך העניין, זה רעיון גרוע פחות מלתת לארגוני המחבלים להקים מדינה עצמאית ובירתה ירושלים.
2. שלם עם זה בדיעבד. אני לא בעמדה של לשפוט את המחתרות בתש"ח. אני סמוך ובטוח שהם חיפשו את גאולת הארץ ולא לפגוע ברכוש יחידים. לא מדובר בכנופיית שודדים. הגענו לבית הלאומי אליו התפללנו וחיכינו דורות . אם היינו מגיעים לכאן ומגלים שממה, היה עדיף. רוב הארץ הייתה שממה. הערבים שחזרו לבתיהם קיבלו אזרחות ישראלית. אתה רוצה שאני אקום כל בוקר ואתייסר על פגיעה בקניינם של יחידים מלפני יותר משבעים שנה? מה זה יתן ובמה זה תורם?
3. מי שקורא לפגוע בארגונים ניאו נאציים בני זמננו, אלה הפועלים לרצוח יהודים וישראלים ומעבירי מימון חודשי לאלפי טרוריסטים רוצחי יהודים, כמו חמאס ואשפ, קורא קריאות נאציות? לא תצליח להפוך את היוצרות. אני יכול להגיד נאצי בחזרה עליך. ככה הדיונים צריכים להיראות? ערימה של נאצות וקללות? גם לי לא קל לעכל את הדעות שלכם אבל אני לא מתבהם ומקציף ארס מהפה
4. אבל אני לא קורא להם אויב. אני עושה הפרדה בין אויב לבין אוכלוסייה אזרחית שלא מעורבת במלחמה וכתבתי את זה רק ביממה האחרונה 7 פעמים. פגיעה פיזית אלימה באוכלוסייה אזרחית שאין לה שום קשר לטרור לא מקובל עליי בשום צורה במזיד, בכוונה תחילה.
אז נסכם -
אתה נגד לפגוע בחפים מפשע אבל אין ברירה אלא לפגוע בחפים מפשע בשביל 'יהודית ודמוקרטית', בין אם על ידי גירוש, בין אם על ידי אי הסכמה לשוב, ובין אם המנעות מהשוואת תנאי המחיה שלהם לשכניהם היהודים כדי שיעזבו.

אני די בטוח שאתה יודע שזה לא עובד על אף אחד. מעריך אותך על העקשנות להמשיך לנסות להוכיח ההפך..

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

עדיף קומוניסים שאומר את הדברים כמו שהם מבחינתו ממשתמשים פה שמסבירים כמה הכיבוש נורא אבל הלכו לשרת אותו בצבא והרגו ופצעו אנשים.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בדבר אחד פאשיניסים צודק: אני לא מרצ. אני לא מאמין בציונות, גם אם היא כביכול ליברלית. אני קומוניסט גאה, חבר לשעבר במק"י ותומך במאבק הפלסטיני הצודק לשחרור לאומי ועצמאות בארצו, בלי "אבל" ותנאים.

לגבי כל הקשקושים שלו על סובלנות וכו' - סובלנות לנאצים מביאה לפגיעה בחלשים. זה נקרא "פרדוקס הסובלנות", ואין לי שום רצון ליפול לבור הזה. אני לא סובלני כלפי חלאות פאשיסטים שקוראים לג'נוסייד, ואני לא מתבייש בזה - פאשיזם ונאציזם צריך לרסק בלי רחמים, לא לדון עם הרעיונות הללו ולא לתת להם במה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

הוא אשכרה תיאר פיתרון סופי.

מקווה שהוא התחיל לגדל שפם קטן.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני נגד להעיף אותו מהפורום. התוכן שלו אפל, חושך על פני תהום. אבל הוא מייצג חלק ניכר בחברה היהודית בישראל. יותר מכך, הוא גם מייצג הרבה מאד שלא מדברים כמוהו, אפילו כאן בפורום, אבל המשמעות של הגישה שלהם, בפרקטיקה, זהה לשלו. הוא פשוט ישר, ואומר את הדברים בפנים.
חשוב שהזוועה הזו תהיה נוכחת ותישמע. מה יעזור להשתיק אותו? הכת הזו לא תתקיים אם לא תשמעו אותה?
ומה הנזק הישיר מזה שהוא כותב כאן? שלא נעים לנו לשמוע את זה? הרי זה לא שמישהו יהפוך להיות כמוהו בגלל ההשפעה שלו.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

אדום מטלי כתב: 15 נובמבר 2022, 04:44 אני נגד להעיף אותו מהפורום. התוכן שלו אפל, חושך על פני תהום. אבל הוא מייצג חלק ניכר בחברה היהודית בישראל. יותר מכך, הוא גם מייצג הרבה מאד שלא מדברים כמוהו, אפילו כאן בפורום, אבל המשמעות של הגישה שלהם, בפרקטיקה, זהה לשלו. הוא פשוט ישר, ואומר את הדברים בפנים.
חשוב שהזוועה הזו תהיה נוכחת ותישמע. מה יעזור להשתיק אותו? הכת הזו לא תתקיים אם לא תשמעו אותה?
ומה הנזק הישיר מזה שהוא כותב כאן? שלא נעים לנו לשמוע את זה? הרי זה לא שמישהו יהפוך להיות כמוהו בגלל ההשפעה שלו.
מה הנזק לשמוע עידוד לנכבה? לך קל לשאת אבל כבר כתבתי שיש אוהדים ערבים בפורום. לא טוען שסילוק מהפורום זה הפתרון אבל קח לפחות גם את האוהדים האלו בחשבון
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תא מרבוטא כתב: 15 נובמבר 2022, 06:10
אדום מטלי כתב: 15 נובמבר 2022, 04:44 אני נגד להעיף אותו מהפורום. התוכן שלו אפל, חושך על פני תהום. אבל הוא מייצג חלק ניכר בחברה היהודית בישראל. יותר מכך, הוא גם מייצג הרבה מאד שלא מדברים כמוהו, אפילו כאן בפורום, אבל המשמעות של הגישה שלהם, בפרקטיקה, זהה לשלו. הוא פשוט ישר, ואומר את הדברים בפנים.
מה הנזק לשמוע עידוד לנכבה? לך קל לשאת אבל כבר כתבתי שיש אוהדים ערבים בפורום. לא טוען שסילוק מהפורום זה הפתרון אבל קח לפחות גם את האוהדים האלו בחשבון
זה נכון, זו אולי הסיבה היחידה המוצדקת לכך, אם הם מרגישים כך (הייתי שואל אותם אם היה אפשר).
נגמר הנוער
קיבל.ה  211 לייקים

אדום מטלי כתב: 15 נובמבר 2022, 06:28
תא מרבוטא כתב: 15 נובמבר 2022, 06:10
זה נכון, זו אולי הסיבה היחידה המוצדקת לכך, אם הם מרגישים כך (הייתי שואל אותם אם היה אפשר).
לא מתרגשים מזבל גזעני כזה בחוץ וגם לא בפורום.

קצת מצער שאפילו בקהל של הפועל ובמיוחד בגרעין שכותב בפורום יש אנשים כאלה אבל אין מה לעשות. אין מה להתווכח איתם ואין מה לנהל איתם דיון. לא מבין את אלו כאן שמנסים להאיר את עיניהם, מדובר בבזבוז זמן משווע. אין מה לעבוד עם בן אדם שכותב שהוא רוצה לבצע גירוש על רקע אתני, ועם מי שכותב שאין לו בעיה עם שירי מוחמד מת כמו אחרון חברי לה פמיליה.

כשמלחמת הדת/לאום שהם כל כך מייחלים לה תגיע הם וחבריהם הקשקשנים יהיו הראשונים להשתין על עצמם במכנסיים ולתפוס מחסה מאחורי חיילים כמו חבריהם הפחדנים מהגבעות, ובמקרה הטוב הם יצליחו לאזור אומץ ויצטרפו ללינץ' של 20 אנשים על גופה כמו החלאות מבת ים או מעכו.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מעבר לשאלה של איך מרגישים חברים פלסטינים (שהיא בהחלט השאלה הכי חשובה כאן), יש גם את מידת הלגיטימיות שניתנת, אפילו למראה עין, כשמאפשרים להודעות כאלו להיכתב כאן. בני אדם הם יצור חברתי, וכשהחברה סביבך מגנה משהו בלי התנצלות הסיכוי שתאמץ את דרך המחשבה הזו פוחת משמעותית.
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

בתותים במסטודון יש כללים לא רעים לגבולות חופש הביטוי שאפשר לאמץ לכאן
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בגרמניה יש איזו אמרה בסגנון של: אם בשולחן בו יושבים עשרה אנשים מתיישב נאצי ואף אחד לא קם, אז יש שולחן עם 11 נאצים.
זאת גם הסיבה שכל הקואליציה ומצביעיה הם נאצים בעיניי. הם יושבים עם בן גביר במודע.
גם הפורום הוא שולחן.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 15 נובמבר 2022, 10:41 בגרמניה יש איזו אמרה בסגנון של: אם בשולחן בו יושבים עשרה אנשים מתיישב נאצי ואף אחד לא קם, אז יש שולחן עם 11 נאצים.
זאת גם הסיבה שכל הקואליציה ומצביעיה הם נאצים בעיניי. הם יושבים עם בן גביר במודע.
גם הפורום הוא שולחן.
לא בדיוק אמירה נפוצה כאן, כנראה שבמקור היא בכלל לא מכאן - אבל עדיין היא נכונה ב-100%.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אמה גולדמן כתב: 15 נובמבר 2022, 10:33 בתותים במסטודון יש כללים לא רעים לגבולות חופש הביטוי שאפשר לאמץ לכאן
בגדול החוקים שלנו די דומים לשלהם (אצלם יש תוספת יפה, שצריך להפסיק אינטראקציה כשמתבקשים להפסיק אותה), אבל אין ספק שהניסוח וההגשה אצלם יותר ידידותיים לקוראת.
נקווה (בשביל שם) ששם המנהלים קצת פחות סובלניים להתבטאויות כמו-נאציות, ובשביל פה נקווה שהמנהלים יתאפסו על עצמם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 15 נובמבר 2022, 11:23
its-sick כתב: 15 נובמבר 2022, 10:41 בגרמניה יש איזו אמרה בסגנון של: אם בשולחן בו יושבים עשרה אנשים מתיישב נאצי ואף אחד לא קם, אז יש שולחן עם 11 נאצים.
גם הפורום הוא שולחן.
לא בדיוק אמירה נפוצה כאן, כנראה שבמקור היא בכלל לא מכאן - אבל עדיין היא נכונה ב-100%.
אכן כנראה לא נפוצה, יש בטוויטר המון שמתווכחים על זה עם איזו גרמניה שכתבה את זה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אם הסיבה לחסימה שלו תהיה התחשבות בחברים פלסטינים כאן, אני מקבל את זה במאה אחוז (בהנחה שזה רצונם).

מעבר לזה, זה שהוא יכול לכתוב כאן לא נותן שום לגיטימציה לדעות שלו. להיפך, משתמשים כאן מראים לו את מקומו, ומפרקים את הפירכות שלו. יש לזה ערך רב, במיוחד אם יש כאן משתמשים שאינם בקיאים, או פחות מעורבים, הם יכולים למוד מזה לטובה, ולא להיפך.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

בלי להיכנס לחלק מהדברים שנכתבו כאן, לאנשים מפריע שפוגעים ברגשות של אנשים בגלל שהם ערבים אוהדי הפועל, אבל המילה ״נאצי״ שעפה פה כל משפט שני בפורום של קבוצה שמשחקת במדינת ישראל לא מפריעה לכם. אוי לצביעות.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום מטלי כתב: 15 נובמבר 2022, 13:17 אם הסיבה לחסימה שלו תהיה התחשבות בחברים פלסטינים כאן, אני מקבל את זה במאה אחוז (בהנחה שזה רצונם).

מעבר לזה, זה שהוא יכול לכתוב כאן לא נותן שום לגיטימציה לדעות שלו. להיפך, משתמשים כאן מראים לו את מקומו, ומפרקים את הפירכות שלו. יש לזה ערך רב, במיוחד אם יש כאן משתמשים שאינם בקיאים, או פחות מעורבים, הם יכולים למוד מזה לטובה, ולא להיפך.
מה עם הקוראים השקטים?
כמו שאתה מנסה להשפיע עליהם, גם הוא יכול.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

Asafasraf כתב: 15 נובמבר 2022, 14:05 בלי להיכנס לחלק מהדברים שנכתבו כאן, לאנשים מפריע שפוגעים ברגשות של אנשים בגלל שהם ערבים אוהדי הפועל, אבל המילה ״נאצי״ שעפה פה כל משפט שני בפורום של קבוצה שמשחקת במדינת ישראל לא מפריעה לכם. אוי לצביעות.
If it walks like a duck...
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בני12 כתב: 15 נובמבר 2022, 14:24
אדום מטלי כתב: 15 נובמבר 2022, 13:17 אם הסיבה לחסימה שלו תהיה התחשבות בחברים פלסטינים כאן, אני מקבל את זה במאה אחוז (בהנחה שזה רצונם).

מה עם הקוראים השקטים?
"הקוראים השקטים" הם כאלה שלא מעורבים בדיון, אין שום אגו שמוליך את הדעה או המחשבה שלהם בנושא, ולכן הם יכולים להיות סקרנים וקשובים הרבה יותר, ולהפעיל הגיון. מי שנמצא במצב כזה, כשהוא קורא מה ניסים כותב ומה אחרים עונים לו, אין לי ספק שזה יכול להשפיע עליו בכוון אחד בלבד.
אתה יכול לחשוב על מישהו שקריאת דיון כזה יבחר לחשוב כמו ניסים?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 15 נובמבר 2022, 14:05 בלי להיכנס לחלק מהדברים שנכתבו כאן, לאנשים מפריע שפוגעים ברגשות של אנשים בגלל שהם ערבים אוהדי הפועל, אבל המילה ״נאצי״ שעפה פה כל משפט שני בפורום של קבוצה שמשחקת במדינת ישראל לא מפריעה לכם. אוי לצביעות.

יש הבדל בין לקרוא להשמדה של מיעוט תחת דיכוי אל מול להעליב אנשים שמשתייכים לרוב ולא מאויימים בכל רגע מחייהם ע"י השלטון. בחיי שזה לא קונספט קשה להבנה.
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

pelegs כתב: 15 נובמבר 2022, 14:41

יש הבדל בין לקרוא להשמדה של מיעוט תחת דיכוי אל מול להעליב אנשים שמשתייכים לרוב ולא מאויימים בכל רגע מחייהם ע"י השלטון. בחיי שזה לא קונספט קשה להבנה.
אשפיסט, כדאי שתתעדכן, היהודים הם מיעוט במזרח התיכון
כדאי שתתעדכן 2, גם הבוקר נרצחו 3 יהודים חפים מפשע, אך ורק בשל היותם יהודים וישראלים.
גם בני המשפחות שלהם יתחילו לקבל שכר מהרש"פ.
מציאות אבסורדית
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

אדום מטלי כתב: 15 נובמבר 2022, 14:36

מה עם הקוראים השקטים?
"הקוראים השקטים" הם כאלה שלא מעורבים בדיון, אין שום אגו שמוליך את הדעה או המחשבה שלהם בנושא, ולכן הם יכולים להיות סקרנים וקשובים הרבה יותר, ולהפעיל הגיון. מי שנמצא במצב כזה, כשהוא קורא מה ניסים כותב ומה אחרים עונים לו, אין לי ספק שזה יכול להשפיע עליו בכוון אחד בלבד.
רוב מוחלט בקרב הציבור היהודי בישראל חושב כמוני, או דומה לי.
אולי קשה לך למצוא "מישהו" כזה, אבל זה שוב קורה בגלל תפיסת המציאות המעוותת שלך.
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

בני12 כתב: 15 נובמבר 2022, 14:25
If it walks like a duck...
לא, זה לא.
לא בערך,
לא קרוב,
לא ליד,
שום קשר.
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

בוודאי שתקבל את זה.
חופש הביטוי? רק כשזה משתלם לך ומתאים לאינטרס שלך.
השמאלנים של היום...
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

KingAlpaca כתב: 15 נובמבר 2022, 00:42 הוא אשכרה תיאר פיתרון סופי.

ההודעה דווחה
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:בלי להיכנס לחלק מהדברים שנכתבו כאן, לאנשים מפריע שפוגעים ברגשות של אנשים בגלל שהם ערבים אוהדי הפועל, אבל המילה ״נאצי״ שעפה פה כל משפט שני בפורום של קבוצה שמשחקת במדינת ישראל לא מפריעה לכם. אוי לצביעות.
לא הבנתי..
אסור לקרוא לבנאדם נאצי בגלל שהוא יהודי בישראל?

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

קומוניסים כתב: 15 נובמבר 2022, 15:12
אדום מטלי כתב: 15 נובמבר 2022, 14:36
מה עם הקוראים השקטים?
רוב מוחלט בקרב הציבור היהודי בישראל חושב כמוני, או דומה לי.
אולי קשה לך למצוא "מישהו" כזה, אבל זה שוב קורה בגלל תפיסת המציאות המעוותת שלך.
אני לא חולק עליך שיש הרבה שחושבים כמוך, למרבה הצער.
הנקודה שלי הייתה, שאני לא רואה מישהו שיכול להיות מושפע לרעה ממה שאתה כותב. יכול להיות שיש כאן גזענים מטונפים כמוך, אבל הם ממילא כאלה. אם יש מישהו ניטרלי יחסית, שגם לא בקיא במציאות, כשהוא קורא מה שאתה כותב לעומת אלה שעונים לך, אין סיכוי שהוא ילך בכוון שלך.
אנשים שחושבים כמוך הם אנשים שטופי מוח מלידה, שחיים על שקרים מגיל 0, ולא הייתה להם שוב אפשרות לדעת את האמת. מה שנקרא ביהדות "תינוק שנשבה אל בין הציונים".
לחילופין, זה יכול להיות גם אנשים דתיים, שהאמונה שלהם לא נותנת להם שום אפשרות של ראייה מפוכחת של המציאות, או של צדק בכלל (למעשה, זה גם סוג של שטיפת מוח).
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

קומוניסים כתב: 15 נובמבר 2022, 15:18

ההודעה דווחה
מאוד קריטי לכולנו לדעת. טוב שלא דיווחת שעשית בבוקר קקי.

אגב, בתור מישהו שהציע לגרש מיליונים מבתיהם (ו\או להיפטר מהם בדרך אחרת) אתה מגלה פה רגישות מפתיעה.
מעניין שאין לך בעיה לבטל את עצם האנושיות של אנשים שנדמה לך שהם שונים ממך, אבל כשמדובר בך עצמך אתה פתאום נעשה פתית שלג רגיש שלבו נשבר כי שאלו אם הוא מגדל שפם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

teknoboy כתב: 15 נובמבר 2022, 15:48

ההודעה דווחה

אגב, בתור מישהו שהציע לגרש מיליונים מבתיהם (ו\או להיפטר מהם בדרך אחרת) אתה מגלה פה רגישות מפתיעה.
מעניין שאין לך בעיה לבטל את עצם האנושיות של אנשים שנדמה לך שהם שונים ממך, אבל כשמדובר בך עצמך אתה פתאום נעשה פתית שלג רגיש שלבו נשבר כי שאלו אם הוא מגדל שפם.
אני מדבר על עידוד הגירה באמצעות תמריצים כלכליים נדיבים. אתה (או אלפקה) יכול לקרוא לזה גירוש ולקרוא לי היטלר ונאצי,
זה מעיד על שתי אופציות בגדול:
1. אתה לא יודע מי זה היטלר ומה עשו הנאצים
2. אתה חושב שאם תעשה לי דה לגיטימציה זה יעזור לך במשהו

שתי האפשרויות מצערות מאוד.
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

שאילתא: איך היית מרגיש אם השלטון בישראל היה מציע לעודד הגירה של יהודים מכאן תמורת תגמול כלכלי, בתור יהודי בעצמך, כשמי שמחזיק בשלטון אלו ערבים?
אינתי עומרי, הפועל.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אז מה, גרמניה לגרמנים =! ישראל ליהודים?

היו ימים שזה דווקא היה אינטרס משותף של הנאצים והציונים...
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אתה ממשיך לדבר על תמריצים כלכליים, ולא מבין שרואים לך. המשמעות של הדברים שלך היא ליצור מצב בו לא מספיק טוב להם פה.

ונאצי זה לא רק מי ששם יהודים במחנות השמדה.

הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsKingAlpaca
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

קומוניסים כתב: 15 נובמבר 2022, 15:56
teknoboy כתב: 15 נובמבר 2022, 15:48

ההודעה דווחה

אני מדבר על עידוד הגירה באמצעות תמריצים כלכליים נדיבים. אתה (או אלפקה) יכול לקרוא לזה גירוש ולקרוא לי היטלר ונאצי,
זה מעיד על שתי אופציות בגדול:
1. אתה לא יודע מי זה היטלר ומה עשו הנאצים
2. אתה חושב שאם תעשה לי דה לגיטימציה זה יעזור לך במשהו

שתי האפשרויות מצערות מאוד.
גם בנכבה היו תמריצים כלכליים נדיבים? כי כאמור אתה דיברת על נכבה שניה
שליחת תגובה