חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

D&3 כתב:
אדום נחמד כתב: 06 דצמבר 2022, 20:47 חבוב, זה לא שזה משהו שנאמר פעם ראשונה פה.
כמו כן, זה נכתב בהקשר הסרטון הזעזוע שצורף פה.
אם אתה רוצה, אפשר לקיים דיון בו אני אסביר למה לדעתי הציונות היא שורש כל רע, ואתה תסביר למה אני אנטישמי. הולך?

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
לא קראתי לאף אחד פה אנטישמי מעולם
די נו... אמרת שאני לא אתפלא שקוראים לי אנטישמי.. למה שלא אתפלא?

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

עוד לא פגשתי גזען שמתבייש בהיותו גזען. אם היה כזה חדקרן אז הוא היה במצב לא יציב, כי הבושה די מערערת את הקונצפט. הבסיס של גזענות הוא גאווה במוצא שלך, לא בושה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום נחמד כתב: 06 דצמבר 2022, 21:27
D&3 כתב:
אדום נחמד כתב: 06 דצמבר 2022, 20:47 חבוב, זה לא שזה משהו שנאמר פעם ראשונה פה.
כמו כן, זה נכתב בהקשר הסרטון הזעזוע שצורף פה.
אם אתה רוצה, אפשר לקיים דיון בו אני אסביר למה לדעתי הציונות היא שורש כל רע, ואתה תסביר למה אני אנטישמי. הולך?

לא קראתי לאף אחד פה אנטישמי מעולם
די נו... אמרת שאני לא אתפלא שקוראים לי אנטישמי.. למה שלא אתפלא?

לא. הוא לא אמר את זה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

סליחה. לא להתבכיין שקוראים למישהו אנטישמי. ועדיין לא הבנתי מה הקשר.

אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

רק כדי שלא יהיו אי הבנות.
הטענה היא שהציונות מעצם היותה היא גזענית ומייצרת תופעות גזעניות.
אני אמנם מבין למה אדםשיגדירעצמו ציוני ירגיש שאני מאשים אותו אישית, אבל זו דקות שצריך להתחשב בה.
יותר מכך, אם אדם יגדיר עצמו ציוני אבל יחזיק באותו סט ערכים כמוני, אטען אחד מהשניים -
1. הוא אינו ציוני
2. הוא מכחיש את החלקים הגזעניים בו.

דוגמא טובה היא 'שמירה על רוב יהודי'...
אם אתה ציוני, בהכרח תתמוך בערך הזה, ולכן תהיה גזען.
אם הערך הזה לא חשוב לך, אתה כבר לא ציוני.

מתנצל בפני כל מי שנפגע

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 06 דצמבר 2022, 21:28 עוד לא פגשתי גזען שמתבייש בהיותו גזען. אם היה כזה חדקרן אז הוא היה במצב לא יציב, כי הבושה די מערערת את הקונצפט. הבסיס של גזענות הוא גאווה במוצא שלך, לא בושה.
הגאווה הזאת אולי הכרחית לתחושת עליונות, אבל לא לגזענות עצמה.
אפשר להיות גזען (כלומר לחשוב שתכונותיהם של אנשים נגזרות מהמוצא שלהם) גם בלי לחשוב שאתה יותר מוצלח מכל העולם.
דוגמה בולטת: הפרלמנטרית המרשימה גלית דיסטל בטורה הזכור לטוב על עליונותו האינהרנטית של הגבר האשכנזי (כולל על פני אנשים כמוה).

@אדום נחמד לדעתי העניין הזה הוא הטריק שבאמצעותו השמאל-ציונים מנסים לפתור את הפרדוקס שהם נתונים בו.
הם מאה אחוז בתוך אורח החשיבה הגזעני (בעצם זה שהם מחלקים את העולם לקבוצות כמו יהודים\לא-יהודים, ועוד מוסיפים על זה רצון לתת לכל קבוצה זכויות אחרות), אבל בגלל שהם לא "שונאים ערבים" או לא חושבים שהם "העם הנבחר" אז הכול בסדר.
כדי להכחיש את התפיסה מבוססת האתנוס (כלומר הגזענית) שלהם, הם מתנערים בכל הכוח מהגילויים היותר חריפים של גזענות, ובעצם מסתפקים ב"מקום טוב באמצע", שבישראל זה נחשב לשמאל קיצוני בואכה בגידה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מסתבר שאני נותן לכם הרבה יותר קרדיט ממה שמגיע לכם.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

תבקש מההנהלה שיוסיפו לך מתחת לכינוי "מחלק הציונים הראשי של הפורום". זכית בזה ביושר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

teknoboy כתב: 07 דצמבר 2022, 13:10
its-sick כתב: 06 דצמבר 2022, 21:28 עוד לא פגשתי גזען שמתבייש בהיותו גזען. אם היה כזה חדקרן אז הוא היה במצב לא יציב, כי הבושה די מערערת את הקונצפט. הבסיס של גזענות הוא גאווה במוצא שלך, לא בושה.
אפשר להיות גזען (כלומר לחשוב שתכונותיהם של אנשים נגזרות מהמוצא שלהם) גם בלי לחשוב שאתה יותר מוצלח מכל העולם.
דוגמה בולטת: הפרלמנטרית המרשימה גלית דיסטל בטורה הזכור לטוב על עליונותו האינהרנטית של הגבר האשכנזי (כולל על פני אנשים כמוה).
הטור שלה התגאה ביהודים כשהיא יהודיה, זה שהיא לא גבר זניח פה. אין שום סיכוי שהיא תתבייש בגזענות שלה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

its-sick כתב: 07 דצמבר 2022, 14:30
teknoboy כתב: 07 דצמבר 2022, 13:10
הטור שלה התגאה ביהודים כשהיא יהודיה, זה שהיא לא גבר זניח פה. אין שום סיכוי שהיא תתבייש בגזענות שלה.
היא גם לא גבר, אבל היא גם לא אשכנזייה.
ובמציאות בה המאבק האשכנזי-מזרחי הוא אחד החזקים בישראל, הטור שלה לחלוטין היה יוצא דופן.
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

D&3 כתב: 07 דצמבר 2022, 13:43 מסתבר שאני נותן לכם הרבה יותר קרדיט ממה שמגיע לכם.
אני לא אחלק לך ציונים בחזרה, אבל כן אגיד שכבר יומיים אתה לא מצליח לנסח הודעה אחת עניינית..
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדום נחמד כתב: 07 דצמבר 2022, 14:55
D&3 כתב: 07 דצמבר 2022, 13:43 מסתבר שאני נותן לכם הרבה יותר קרדיט ממה שמגיע לכם.
אני לא אחלק לך ציונים בחזרה, אבל כן אגיד שכבר יומיים אתה לא מצליח לנסח הודעה אחת עניינית..
הוא פשוט מתנסח בקצרה, אולי אתה לא מבין אותו.
זה אלפקה של הימנים.... :rose:
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אם זה מנחם אותך מטלי לך אני לא נותן קרדיט בכלל, הבעיה שאנשים פה רואים את סגנון הכתיבה הדוחה שלך ומשום מה חושבים שצריך יותר ממנו
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 07 דצמבר 2022, 13:58 תבקש מההנהלה שיוסיפו לך מתחת לכינוי "מחלק הציונים הראשי של הפורום". זכית בזה ביושר.
אתה די חצוף, ההודעה שלו שהגבתי אליה בהתחלה היא נטו חלוקת ציונים, ההודעה הקודמת שלך מלאה בחלוקת ציונים, וכשמישהו מעז להחזיר לך באותו מטבע אתה משחק אותה אבי נעלבי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מפי יהודיה שגודלה כציונית בארה"ב.
אני חושב שיהודים שגודלו כציונים, אבל לא בתוך ישראל, הרבה פחות מחויבים ל"צדקת הדרך", וההתגברות שלהם על הדיסוננס הקוגנטיבי הרבה פחות מאתגרת.
לכן, אולי משם תבוא הישועה, מיהודים ליברליים שייחשפו לאמת.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 07 דצמבר 2022, 15:22
teknoboy כתב: 07 דצמבר 2022, 13:58 תבקש מההנהלה שיוסיפו לך מתחת לכינוי "מחלק הציונים הראשי של הפורום". זכית בזה ביושר.
אתה די חצוף, ההודעה שלו שהגבתי אליה בהתחלה היא נטו חלוקת ציונים, ההודעה הקודמת שלך מלאה בחלוקת ציונים, וכשמישהו מעז להחזיר לך באותו מטבע אתה משחק אותה אבי נעלבי
אל תדאג, לא נעלבתי.
אבל תשים לב איזה אחוז מההודעות שלך מוקדש לחלוקת ציונים (אלה מטומטמים, ההוא אידיוט, זה מתבכיין וכו' וכו') ותו לא (לא רק שאתה לא טורח לכתוב למה אתה חושב שכולם מטומטמים, לא פעם אתה אפילו מסתפק בציון שלילי בלי לטרוח להגיד אפילו מי נכשל).
אמרו פה שאתה כותב כמו אלפקה. הייתי אומר יותר שזאת קריקטורה עצובה של אלפקה מודל 2006 ככה.

ואיך בהודעה המקורית שלו יש חלוקת ציונים? יש הבעת דעה על כמה דברים, כן, אבל ציונים כמו "כולכם מטומטמים" או "אתם מעייפים" או "אתה מתבכיין" לא ראיתי שם.
ראיתי טענות שלא נעים לקרוא (ונכון, הוא לא טרח לפרט אותן לפרטי פרטיהן), אבל זה לא אותו דבר כמו להגיד למישהו שהוא טיפש.
קשה לי להאמין שאתה לא מבין לבד שלכתוב שמישהו הוא בכיין\מטומטם זה לא מאותה קטגוריה כמו לכתוב שיש סתירה בין שני ערכים ולהעריך שמי שמחזיק בשניהם יבחר ברגע המבחן בX ולא בY.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 07 דצמבר 2022, 15:21 אם זה מנחם אותך מטלי לך אני לא נותן קרדיט בכלל, הבעיה שאנשים פה רואים את סגנון הכתיבה הדוחה שלך ומשום מה חושבים שצריך יותר ממנו
זה בסדר, גם לי לא ברור בדרך כלל מה אתה מנסה להגיד, וגם עכשיו לא מבין למה אתה מתכוון. אני אגב חושב שהסגנון שלי סביר בהחלט.
אני לא יודע איך אחרים כאן, אבל אני לא ממש צריך את הקרדיט שלך.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

its-sick כתב: 07 דצמבר 2022, 14:30
teknoboy כתב: 07 דצמבר 2022, 13:10 הגאווה הזאת אולי הכרחית לתחושת עליונות, אבל לא לגזענות עצמה.
ובמציאות בה המאבק האשכנזי-מזרחי הוא אחד החזקים בישראל, הטור שלה לחלוטין היה יוצא דופן.
הייתי בטוח שהיא אשכנזיה. באמת מוזר.
لا إله
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

its-sick כתב: 07 דצמבר 2022, 15:36
its-sick כתב: 07 דצמבר 2022, 14:30 הטור שלה התגאה ביהודים כשהיא יהודיה, זה שהיא לא גבר זניח פה. אין שום סיכוי שהיא תתבייש בגזענות שלה.
הייתי בטוח שהיא אשכנזיה. באמת מוזר.
פרסיה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בעלה אשכנזי?
لا إله
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

היא טענה שהוא מצביע למשותפת אז רוב הסיכויים שכן
למרות שאני לא בטוח שהם נשואים
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

טקנובוי אנסה להגיד את זה כמה שיותר ברור כדי שלא יהיה מקום לפרשנות או לבלבול -
אני כבר לא מקיים איתך ועם אחרים פה דיון, מעבר להבלחת הודעה פה ושם, כי אתם מתדיינים בצורה אלימה, ועסוקים יותר בלצופף שורות מאשר להגיב לעניין
( חוץ מפלגס, שהסגנון שלו מכבד מאוד, אבל אני לא מעוניין להתדיין איתו בגלל דברים שכתב)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

זה שאתה לא מקיים דיון, שמנו לב כבר מזמן.
התירוצים שאתה נותן לעצמך לזה שאתה לא מקיים דיון קצת פחות מעניינים, אבל תודה על השיתוף.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 07 דצמבר 2022, 17:27 זה שאתה לא מקיים דיון, שמנו לב כבר מזמן.
התירוצים שאתה נותן לעצמך לזה שאתה לא מקיים דיון קצת פחות מעניינים, אבל תודה על השיתוף.
מ.ש.ל.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

D&3 כתב:טקנובוי אנסה להגיד את זה כמה שיותר ברור כדי שלא יהיה מקום לפרשנות או לבלבול -
אני כבר לא מקיים איתך ועם אחרים פה דיון, מעבר להבלחת הודעה פה ושם, כי אתם מתדיינים בצורה אלימה, ועסוקים יותר בלצופף שורות מאשר להגיב לעניין
( חוץ מפלגס, שהסגנון שלו מכבד מאוד, אבל אני לא מעוניין להתדיין איתו בגלל דברים שכתב)
מה זה אומר 'שפה אלימה'? קיללתי מישהו? בחזית מישהו? מה בדיוק הפעיל אותך ככה?

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 07 דצמבר 2022, 18:09
מ.ש.ל.
הבנאדם כתב במפורש שהוא לא מתכוון לקיים דיון איתי ועם עוד אנשים, במקרה כל אלה שחולקים עליו בנושא מסוים. (אבל למרות זאת הוא טורח להפציע מפעם לפעם ולהזכיר לנו שהוא חושב שאנחנו מטומטמים וכו')
ולא רק שיש לו תירוץ כללי לרוב הקבוצה הזאת, מי שהיתרוץ הזה לא מסתדר לו אז מארגנים לו אד הוק תירוץ נקודתי.
אני אמור לפרוס לו שטיח אדום ולבקש שימשיך לקרוא לי מטומטם? אגב, לא צריך אותו בשביל זה, אפשר לכתוב בוט שייכנס לכאן אקראית וישתלח באנשים שהוא לא מקיים איתם דיון.
כל מה שאני מבקש ממנו זה שאם הוא כבר החליט לא להתערב בדיונים פה (וזה קרה כבר מזמן), שיחסוך מאיתנו את הציונים שהוא נותן לנו (מה שכנראה כבר לא יקרה).

שלא לדבר על זה שקצת מוזר לתאר את זה שלא כל כך קריטי לי בדיוק למה הוא מסרב להתדיין איתי כ"התבטאות אלימה" מצדי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אלימות זה לא מה שהיה פעם
لا إله
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

teknoboy כתב: 07 דצמבר 2022, 18:29
בני12 כתב: 07 דצמבר 2022, 18:09
מ.ש.ל.
הבנאדם כתב במפורש שהוא לא מתכוון לקיים דיון איתי ועם עוד אנשים, במקרה כל אלה שחולקים עליו בנושא מסוים. (אבל למרות זאת הוא טורח להפציע מפעם לפעם ולהזכיר לנו שהוא חושב שאנחנו מטומטמים וכו')
ולא רק שיש לו תירוץ כללי לרוב הקבוצה הזאת, מי שהיתרוץ הזה לא מסתדר לו אז מארגנים לו אד הוק תירוץ נקודתי.
אני אמור לפרוס לו שטיח אדום ולבקש שימשיך לקרוא לי מטומטם? אגב, לא צריך אותו בשביל זה, אפשר לכתוב בוט שייכנס לכאן אקראית וישתלח באנשים שהוא לא מקיים איתם דיון.
כל מה שאני מבקש ממנו זה שאם הוא כבר החליט לא להתערב בדיונים פה (וזה קרה כבר מזמן), שיחסוך מאיתנו את הציונים שהוא נותן לנו (מה שכנראה כבר לא יקרה).

שלא לדבר על זה שקצת מוזר לתאר את זה שלא כל כך קריטי לי בדיוק למה הוא מסרב להתדיין איתי כ"התבטאות אלימה" מצדי.
אבל אתם מטומטמים
חופש לפורום שדים מPELEGES

חופש לפורום שדים מPELEGES
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אמה גולדמן כתב:
Asafasraf כתב: 05 דצמבר 2022, 21:18
אמה גולדמן כתב:
אין לך מושג איפה אתה חי.
אני עובד במזרח ירושלים ומבלה בה חלק גדול מהזמן שלי, וגם פעיל עם פלסטינים בגדה ומתארח וישן בכפרים פלסטינים. פשוט אין לך מושג
מזל שיש מצלמות שדואגות לתעד את הניסיונות לינץ׳, כדי שמתייפייף כמוך לא יספר את המעשיות שלו.
הלוואי ויהודים וערבים היו יכולים להסתובב בארץ הזו בצורה חופשית. בפועל, יש מקומות של סכנת נפשות.
חוסר הבטחון בארץ הזאת הוא בעיקר לפלסטינים כי יש פה צבא טרור, שירות חשאי ומשטרה ששולטים להם על החיים.
האם יש פלסטינים שבוחרים בדרך של אלימות נגד אזרחים ישראלים? ברור שכן. האם סביר להניח שאם יהודי שנכנס למזרח ירושלים יעבור ניסיון לינץ'? חד משמעית לא
ודרך אגב, אני חי בירושלים כל החיים והלינץ' היחיד שעברתי היה על ידי חבורת ציונאצים בכיכר ציון שזיהו אותי מההפגנות בשיח ג'ראח.
ומה תגיד על חבריך בשיח׳ ג׳ארח?תמונה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אני אגיד שהם נענשו פי ארבעה או יותר מכל יהודי שעשה דבר דומה באותם ימים ממש
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אתה בטוח שאתה רוצה לדבר על שייח ג'ראח?
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:
אמה גולדמן כתב:
Asafasraf כתב: 05 דצמבר 2022, 21:18 מזל שיש מצלמות שדואגות לתעד את הניסיונות לינץ׳, כדי שמתייפייף כמוך לא יספר את המעשיות שלו.
הלוואי ויהודים וערבים היו יכולים להסתובב בארץ הזו בצורה חופשית. בפועל, יש מקומות של סכנת נפשות.
חוסר הבטחון בארץ הזאת הוא בעיקר לפלסטינים כי יש פה צבא טרור, שירות חשאי ומשטרה ששולטים להם על החיים.
האם יש פלסטינים שבוחרים בדרך של אלימות נגד אזרחים ישראלים? ברור שכן. האם סביר להניח שאם יהודי שנכנס למזרח ירושלים יעבור ניסיון לינץ'? חד משמעית לא
ודרך אגב, אני חי בירושלים כל החיים והלינץ' היחיד שעברתי היה על ידי חבורת ציונאצים בכיכר ציון שזיהו אותי מההפגנות בשיח ג'ראח.
שבניגוד למקביליהם היהודים, הם גם נענשים

תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 07 דצמבר 2022, 23:03
אמה גולדמן כתב:
מזל שיש מצלמות שדואגות לתעד את הניסיונות לינץ׳, כדי שמתייפייף כמוך לא יספר את המעשיות שלו.
לא מבין מה אתה רוצה- הוא כתב מפורשות שיש פלסטינים שבוחרים באלימות. הוא גם טען שהסבירות לכך שיהודי שנכנס למזרח ירושלים יותקף היא נמוכה. אז הבאת מקרה שדה קרה. כמה יהודים נכנסים כל יום למזרח העיר? וכמה מהם מותקפים? אתה שוב מערבב בין יש מקרים לרוב המקרים
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

אמה גולדמן כתב:
שזאת שכונה שעוברת טיהור אתני על ידי הצהיונים (והיא עדיין סופר בטוחה ליהודים 95% מהזמן?)
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל 3 לייקיםpelegsKingAlpacaיפתח16
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.haaretz.co.il/opinions/2022 ... f0c18e0000

הממלכה כבר לא שלנו. תתחילו לחשוב כמו מתנגדי משטר
ישראל פריי
20:00, 11 בדצמבר 2022

אחמד מחאג'נה לא יוצא לי מהראש. לא הרופא עצמו, גם לא אנשי הימין שהרסו את חייו, אלא היחס של "המחנה הנכון" כלפיו. כל פרשת הרופא הערבי מ"הדסה" — מתחילת הרדיפה ועד סיבוב הפרסה — התנהלה בין נציגי וטרולי מחנה הימין בלבד. אף לא אחד מאנשי המרכז והשמאל, כולל איש מרצ המכהן כשר בריאות, לא פצה פה, לא טרח להתייצב לצדו. כאדם המאמין בהשגחה פרטית, הסיפור של ד"ר מחאג'נה הגיע בעיתוי מושלם. הוא מבטא יותר מכל את סיפור הבחירות, ובעיקר: הרופא הצעיר תרם בעל כורחו את שמו כדי לסמן בעבורנו את הדרך הלאה.

המחנה הליברלי מנסה לנצח בשתי ידיים קשורות מאחור. יש לו כמה זירות נהדרות שבהן הוא חופשי להשתולל. זכויות נשים וקהילת הלהט"ב, למשל, הן קלפים מנצחים. הם נמצאים תחת מתקפה, אבל נושאי הדגל שלהם מנצחים וינצחו את המרחב. הם קלים לביטוי, לשיווק, חדים למסגור, מוצרים מצוינים. אך למרבה הצער, לא אלה הדגלים המרכזיים, בוודאי לא אלה המנצחים בבחירות. הימין ניצח למרות אבי מעוז, בהסתרה ובהתגוננות מפני שונאי הנשים בתוכו, לא בזכותם. הקלף המרכזי שמחנה הפשיזם כבש אתו את ישראל הוא שנאת ערבים במסגרת הסכסוך הטריטוריאלי באזורנו. וכאן המחנה שמנגד מוצא את עצמו כלוא.

מאז ומקדם האתגר הגדול במלחמת רעיונות הוא חידוד מסרים. בעידן הטוויטר והטיקטוק אין אפילו התחלה של סיכוי לרעיונות מורכבים. הימין המתנחלי עשה עבודת חריש עמוקה כדי להנחיל רעיון פשוט, חד וקולע: הערבים הם פיכסה. כל הצרות והפתרונות טמונים תחת "מוות לערבים" בסלוגנים מעודנים.

הרי כל הישראלים חגים סביב הציונות, תחושת הקורבנות ואבק הגנרלים. הלא אין דבר קדוש יותר משכול, חיילים ודגלי ישראל. אם כן, נביא אותם לקצה — נבנה מאחזים, נשנה סטטוס־קוו בהר הבית, נתקע אצבע בעין בערים מעורבות, נייצר עוולות ועימותים — ואת התוצאה נגיש לשמאלנים. כי ברגע שיגיעו תוצאות מעשיהם המטונפים, כשייפתח סבב מול עזה, או כשיהיה פיגוע, נפגוש שם שמאלנים פטריוטים, מלוכדים תחת גאווה ישראלית, קדושת צה"ל וזיקפה לאומית. כולם ייאלצו להצטרף ולחזק, וחוזר חלילה. זו מלכודת גאונית.

בעולם מתוקן היינו פוגשים אותם הרבה קודם. כי הרבה לפני הזעם הקולקטיבי של המחנה על הופעת האורח של בן גביר והאקדח ערב הבחירות, פרויקט הטיהור האתני בשייח ג'ראח התנהל במלוא עוזו בלי שאיש איתגר אותו, בוודאי לא נלחם בו. כי לא הוסט אפילו מבט קטנטן לטירוף שהמתנחלים יוצרים בערים מעורבות, עד שנציגיהם הפוליטיים כבשו את מסך הטלוויזיה בשידורי מהפכה מתוך לוד המעשנת ועכו המדממת. כי מחנה שלם הפקיר כמעט לחלוטין את המאבק המהותי במפעלי הרשע של הפשיזם, והוא מגלה את קיומם רק בשלבי התוצאה, המתיחות הביטחונית או הפיגוע.

לקסם הזה נדרש דבר אחד: ויתור על העליונות. אל מול הפשיזם גם לנו יש רעיון עגול, פשוט, חד ונהיר: שוויון

החדשות הטובות הן, שאפשר להיחלץ מהמלכודת. דווקא עכשיו, מתוך תהומות הייאוש, יכולים לצמוח. לקסם הזה נדרש דבר אחד: ויתור על העליונות. אל מול הפשיזם גם לנו יש רעיון עגול, פשוט, חד ונהיר: שוויון. ואנחנו מניפים אותו לא רק כלפי נשים ולהט"בים, אלא דווקא בסוגיה הכי מרכזית בישראל — הפלסטינים. לא עוד רעיונות גבוהים של "אני תומך בפתרון שתי המדינות", אלא הכרה מלאה בהיותם בני אדם כמונו, בחוסר הצדק כלפיהם, בעוולות היום יומיות שנעשות להם בשמנו, ולא תאמינו — גם בזכות ההתנגדות שלהם. ויתור על העליונות מסלק את כל התירוצים. עַם תחת כיבוש נהנה מהזכות להתנגד. בכל מקום אחר בעולם אנחנו מבינים את זה היטב, בלי מורכבות והסתייגות.

דופן מרכזית בחומות השיח שהימין הפשיסטי כלא בהן את מתנגדיו היתה הממלכתיות. שהלא אם המדינה היא אתה, ואתה הוא המדינה, יקשה עליך לוותר על המנטרות הלאומיות. עליך להצדיע לדגל, לנשק מדים, לשווק במודע או שלא את העליונות היהודית במרחב. הגיע הזמן להתעורר. זה נגמר. הממלכה כבר איננה שלנו. היא נכבשה בידי כוחות פשיסטיים. זה הזמן לחשוב כמו מתנגדי משטר. מתנגדי המשטר החדשים אינם נלחמים בעבור "שפיות" וניהול תקין, הם מייצגים מחנה שוויון על־מלא, העשוי ללא חת ועומד לערער את בסיס יסודות העליונות היהודית.

במחנה השוויון אין נעמדים דום כשיש מלחמה בעזה, לא מהססים לעמוד לצד רופא ערבי כי אולי נתן עוגה למחבל, ולא מחפשים ערביי מחמד שיצטרפו לממשלת נטיעות בנגב.

אמרו עלינו "אנרכיסטים"? אין טעם לשכנע כי שום פעיל סולידריות לא עשה כלום לחייל בחברון, אלא נשיב בפשטות: החיילים לא צריכים להיות שם. קראו לך "תומך טרור"? בכבוד, חזור אחרי בקול: אני תומך טרור גאה. לא כי מישהו תומך באלימות חלילה, אלא כי על הכינוי הזה העמיסו את כל חוסר הלגיטימציה של האדם הפלסטיני. מחנה השוויון מבחין בין פגיעה באזרחים לחיילי צבא כיבוש.

מצאת את עצמך מתפתל במנטרות סטייל "אני תומך בשלום, אבל ביטחון ישראל מעל הכל" ו"נו נו נו פלסטיני, ככה לא נראית התנגדות"? ברכות, אתה משתייך אליהם. צא ממחננו, אין לנו שום דרך לנצח אתך, וגם לא סיבה. מחנה השוויון החדש מציע חבילה שלמה של צדק, אחווה, זכויות אדם וישראליות, שאינה מבוססת על עליונות אתנית. והוא גם ינצח.

ולסיום גילוי נאות: הכותב דרוש לחקירה בחשד להסתה בשל ציוץ העושה הבחנה בין פגיעה בחפים מפשע לפגיעה בחיילים, והוא זקוק לאחים לצרה, או אם תרצו, אחים לתקווה.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

איזה דוס אמיץ.
כן ירבו. אולי בסוף הצדק יבוא דווקא מהחרדים...
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תא מרבוטא כתב:
אמה גולדמן כתב: חוסר הבטחון בארץ הזאת הוא בעיקר לפלסטינים כי יש פה צבא טרור, שירות חשאי ומשטרה ששולטים להם על החיים.
לא מבין מה אתה רוצה- הוא כתב מפורשות שיש פלסטינים שבוחרים באלימות. הוא גם טען שהסבירות לכך שיהודי שנכנס למזרח ירושלים יותקף היא נמוכה. אז הבאת מקרה שדה קרה. כמה יהודים נכנסים כל יום למזרח העיר? וכמה מהם מותקפים? אתה שוב מערבב בין יש מקרים לרוב המקרים
הסיכויים שיהודי שנכנס למזרח ירושלים ירצח הרבה יותר גבוהים מזה של ערבי, וגבוהים באופן כללי.
לפני כמה ימים הועלה סרטון של ג׳יפ עם לוחית רישוי צהובה חוטף מטר אבנים.
כפי שניתן לראות בסרטון את עשרות הפורעים שואלים את הנהג מה הדעה הפוליטית שלו ורק אח״כ זורקים את האבנים...
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

KingAlpaca כתב:אתה בטוח שאתה רוצה לדבר על שייח ג'ראח?
הרי ידוע שאתה תושב השכונה הזו בעשרים שני האחרונות.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 12 דצמבר 2022, 22:23 הרי ידוע שאתה תושב השכונה הזו בעשרים שני האחרונות.
טיעון רלוונטי מאד. אין שום אד הומינם בעולם כלל.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 12 דצמבר 2022, 22:20
תא מרבוטא כתב:
הסיכויים שיהודי שנכנס למזרח ירושלים ירצח הרבה יותר גבוהים מזה של ערבי, וגבוהים באופן כללי.
לפני כמה ימים הועלה סרטון של ג׳יפ עם לוחית רישוי צהובה חוטף מטר אבנים.
כפי שניתן לראות בסרטון את עשרות הפורעים שואלים את הנהג מה הדעה הפוליטית שלו ורק אח״כ זורקים את האבנים...
אסף שוב- אתה מסתמך על ארןע מסוים שאתה זןכר וסוקר ומכליל. תביא סטטיסטיקות. כמה יהודים שנכנסים למזרח העיר מותקפים? 20% 80% 4%? ברור שכל אדם זה עולם ומלואו . אבל בחיאת. זה כמו להגיד הנה ברני מיידוף אז כל היהודים גנבים. תביא סטטיסטיקות כי אחרת הדוגמאות שלך (ואגב גם של פלגס שבעצמו לא חווה) הן בסהכ מקרה פרטי ולא מןכיחות מה הנורמה (ולא. כתבה בחדשות זה לא נורמה. מסקרים פיגוע גם אם הוא קןרה אחת לעשור)
שליחת תגובה