חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

ילד בן 6 כתב: 30 יוני 2023, 17:48
teknoboy כתב: 30 יוני 2023, 17:40
ילד בן 6 כתב: 30 יוני 2023, 14:42

1. הם לא אידאולוגים? חילוני הוא לא יהודי?

2. אם הם אנטיציוניים שלא לוקחים ביטוח לאומי, סבסודים וכו' ולא מצביעים לכנסת ניחא, (למרות שיש תת כת גם בין אלו שלא מכירים במדינה שמצביעים ליהדות התורה והם השתתפו בכמה מהפגנות הקודמות עם אופי דומה של פריצה וכו' )
1. לא נראה לי שיש להם עיקרון של "יהודי לא ישרת בצבא", אלא שהם חושבים\טוענים שעדיף שהם ילמדו תורה מאשר יילחמו עם נשק.
2. צודק, היה עדיף שיתגייסו נגד הציונות בכל הכוח (ויש להם), אבל נסתפק בזה שהם לא הולכים להרוג ולהיהרג בשמה. דיינו.

1. הם חושבים שעדיף להם ספציפית לשבת על התחת ללמוד תורה בזמן שחילונים משרתים את האג'נדות של חלקים כבר נרחבים אצלהם בשטחים ועל הדרך שורפים 3 שנים ומסכנים את החיים שלהם.
וגם כאמור ואני בספק וכולם שם לא מכירים במדינה ולא מוכנים לקבל כלום מהמדינה, ברוב מכריע של ההפגנות מהסוג הזה השתתפו פלגים שלמרות אי ההכרה מצביעים ליהדות התורה שיושבת בממשלה עם בן-גביר וסמוטריץ שרוצים בין אפרטהייד מלא לטרנספר, שלא לדבר על עליה להר הבית שההלכה האורתודוקסית אוסרת+ רבנים ספציפיים שלהם יוצאים נגד זה מקום המדינה הציונית.

2. אידאולוגיה אין כאן.

3. אגב מה היה קורה למפגינים ערבים אם היו עושים אפילו חצי מזה על משהו אחר? על כמה מפגינים מתים היינו שומעים היום או במקרה הטוב סתם כמה פצעו עם נשק חם?

4. גם נערי גבעות שחלקם לגמרי ממש לא בקטע של לשרת בצבא הסמולני היו נחשבים למרגשים אם היו עושים כזה דבר?
1. נראה לי שהם היו רוצים שגם אתה תלמד תורה, אבל אני לא מומחה.
אין ספק שהם מקבלים יותר מחלקם ההוגן מכספי הציבור, ושהכסף הזה הולך למקומות שישמרו ויגדילו את הפער בינם לבין שאר העולם.
2. פחות קריטי לי *למה* אנשים לא משתתפים בדיכוי של מיליונים וכו' וכו' מעצם העובדה שהם לא משתתפים בזה.
3. אין ספק שאם לא-יהודים היו עושים בלגן דומה היו מקימים כוח משטרה מיוחד כדי לטפל בהם, אפילו אם הם היו מוחים נגד חברה פרטית כלשהי (כמו שראינו רק לא מזמן).
4. אף אחד פה לא מרגש.
זה לא אומר שאי אפשר ללמוד מהם משהו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

teknoboy כתב: 30 יוני 2023, 18:21
ילד בן 6 כתב: 30 יוני 2023, 17:48
teknoboy כתב: 30 יוני 2023, 17:40
1. לא נראה לי שיש להם עיקרון של "יהודי לא ישרת בצבא", אלא שהם חושבים\טוענים שעדיף שהם ילמדו תורה מאשר יילחמו עם נשק.
2. צודק, היה עדיף שיתגייסו נגד הציונות בכל הכוח (ויש להם), אבל נסתפק בזה שהם לא הולכים להרוג ולהיהרג בשמה. דיינו.

1. הם חושבים שעדיף להם ספציפית לשבת על התחת ללמוד תורה בזמן שחילונים משרתים את האג'נדות של חלקים כבר נרחבים אצלהם בשטחים ועל הדרך שורפים 3 שנים ומסכנים את החיים שלהם.
וגם כאמור ואני בספק וכולם שם לא מכירים במדינה ולא מוכנים לקבל כלום מהמדינה, ברוב מכריע של ההפגנות מהסוג הזה השתתפו פלגים שלמרות אי ההכרה מצביעים ליהדות התורה שיושבת בממשלה עם בן-גביר וסמוטריץ שרוצים בין אפרטהייד מלא לטרנספר, שלא לדבר על עליה להר הבית שההלכה האורתודוקסית אוסרת+ רבנים ספציפיים שלהם יוצאים נגד זה מקום המדינה הציונית.

2. אידאולוגיה אין כאן.

3. אגב מה היה קורה למפגינים ערבים אם היו עושים אפילו חצי מזה על משהו אחר? על כמה מפגינים מתים היינו שומעים היום או במקרה הטוב סתם כמה פצעו עם נשק חם?

4. גם נערי גבעות שחלקם לגמרי ממש לא בקטע של לשרת בצבא הסמולני היו נחשבים למרגשים אם היו עושים כזה דבר?
1. נראה לי שהם היו רוצים שגם אתה תלמד תורה, אבל אני לא מומחה.
אין ספק שהם מקבלים יותר מחלקם ההוגן מכספי הציבור, ושהכסף הזה הולך למקומות שישמרו ויגדילו את הפער בינם לבין שאר העולם.
2. פחות קריטי לי *למה* אנשים לא משתתפים בדיכוי של מיליונים וכו' וכו' מעצם העובדה שהם לא משתתפים בזה.
3. אין ספק שאם לא-יהודים היו עושים בלגן דומה היו מקימים כוח משטרה מיוחד כדי לטפל בהם, אפילו אם הם היו מוחים נגד חברה פרטית כלשהי (כמו שראינו רק לא מזמן).
4. אף אחד פה לא מרגש.
זה לא אומר שאי אפשר ללמוד מהם משהו.
1. מאיר פרוש בנושא השירות הצבאי ואלי ישי שנגד עיר חרדית מלאה בגלל שאין דרך לסבסד את זה, די אמרו שהם לא רוצים שגם אני אלמד תורה.

2. חלקם הלא מבוטל מצביעים למפלגות שרוצות עוד יותר דיכוי/ משתפות פעולה עם מפלגות שמעוניינות בזה, אז לא יודע כמה הם לא משתתפים בדיכוי - רק בלי לסכן את החיים שלהם כי יש פראיירים.

3. הדרוזים לא קבלו כדור למרכז המאסה רק בגלל שהם מסוג הערבים "הנכון" ומשת"פים, עוד הפגנה או שתיים גם הם היו מקבלים.

4. אני פחות מתחבר לקטע של לדאוג רק לתחת של עצמך ולהפוך אחרים למשרתים שלך.
וללמוד מה? לשרוף פח ולהעיף אותו על אישה שנפצעה קשה? כי גם את זה הם עשו, רק על חנות של טלפונים לא כשרים או וואטבר.
להשתמש בעובדה שאתה ציבור סופר פריוולגי שמותר לו הכל ואז להתבכיין על אנטישמיות?
פחות מרשים אותי.
נערך לאחרונה על ידי ילד בן 6 ב 30 יוני 2023, 18:51, נערך פעם 1 בסך הכל.
חבר של ארי שמאי מפארק וולפסון בחולון
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני לא יודע למה יש על זה פה דיון עמוק. הטענה שלי היא די פשוטה: להשתלט על בתי סוהר צבאיים ולנסות לשחרר אסירים זה מרגש ונפלא. ממש מזיז לי אם הם עושים את זה מתוך אמונה ביצור נסתר ואידיאולוגיה אנטי-קלוניאליסטית או לא.
הלוואי שהשמאל היה מסוגל לארגן כאלו פעולות. לעזאזל, הלוואי שהשמאל היה מסוגל לעשירית מזה.
(*שיעול* @אמה גולדמן *שיעול* אתן האנרכיסטיות אוהבות פעולה ישירה, לא? :smoke: )
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

pelegs כתב: 30 יוני 2023, 18:49 אני לא יודע למה יש על זה פה דיון עמוק. הטענה שלי היא די פשוטה: להשתלט על בתי סוהר צבאיים ולנסות לשחרר אסירים זה מרגש ונפלא. ממש מזיז לי אם הם עושים את זה מתוך אמונה ביצור נסתר ואידיאולוגיה אנטי-קלוניאליסטית או לא.
הלוואי שהשמאל היה מסוגל לארגן כאלו פעולות. לעזאזל, הלוואי שהשמאל היה מסוגל לעשירית מזה.
א' הלוואי.

ב' זה לא יקרה, אולי היה קורה אם היו בקונצנזוס כמו החרדים למרות שהם מתבכיינים שהם מיעוט נרדף וכולם אנטישמים.
ואם זה היה קורה זה היה מתוך אידיאולוגיה ולא מתוך אינטרסים אישיים נטו.
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

pelegs כתב: 30 יוני 2023, 18:49 אני לא יודע למה יש על זה פה דיון עמוק. הטענה שלי היא די פשוטה: להשתלט על בתי סוהר צבאיים ולנסות לשחרר אסירים זה מרגש ונפלא. ממש מזיז לי אם הם עושים את זה מתוך אמונה ביצור נסתר ואידיאולוגיה אנטי-קלוניאליסטית או לא.
הכי קרוב לזה שהגענו השנה

אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

ילד בן 6 כתב: 30 יוני 2023, 18:57
א' הלוואי.
זה בעצם מה שניסיתי להגיד
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

teknoboy כתב: 30 יוני 2023, 22:51
א' הלוואי.
זה בעצם מה שניסיתי להגיד
ילד בן 6 כתב:
זה בעצם מה שאני ניסיתי להגיד אבא.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

ילד בן 6 כתב: 30 יוני 2023, 23:57
teknoboy כתב: 30 יוני 2023, 22:51

א' הלוואי.
זה בעצם מה שניסיתי להגיד
ילד בן 6 כתב:
זה בעצם מה שאני ניסיתי להגיד אבא.
אתה מרשה לעצמך ללמוד ממישהו רק אם הוא פועל מתוך אידאולוגיה ולא מתוך אינטרסים אישיים?
חבל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

אז אחים לנשק תקפו את הגוש נגד הכיבוש בתל אביב :smoke:
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

https://www.facebook.com/orly.noy/posts ... eVivT8Jfcl
אורלי נוי:
כשאני אומרת שמה שצריך הוא שכולנו ניפגש מתחת לקו הדיקטטורה מאשר שחלקנו נשמר את פארסת הדמוקרטיה-למעטים מעליו, אני מדברת על שקמה ברסלר.
ברסלר היא גלגול הנשמה של "ממשלת השינוי". זאת שהיתה משאת נפשו של הלא-ימין היהודי. זאת שדיברה גבוהה גבוהה על דמוקרטיה ושלטון החוק, אבל הרגה פלסטינים יותר מכל ממשלה אחרת בשני העשורים שקדמו לה, הרסה יותר בתי פלסטינים מהן, ובסופו של דבר הקריבה את עצמה כדי לשמר את חוקי האפרטהייד בשטחים.
עכשיו זאת ברסלר. והיא הו כה נכונה וצודקת וד-מוק-רטית ונועזת, וגם מחזיקה באותה תורת גזע שהגדרת האנושות שלה לא כוללת בכלל מיליוני בני אדם שאינם יהודים, שדיכוי רצחני הוא בעיניה גבורה וחיילים פחדנים חמושים מכף רגל ועד ראש שטובחים באוכלוסיה לא מוגנת הם גיבוריה, שהמניע שלה לשמור על בית המשפט מפני המהפכה השיפוטית הוא כדי שיוכל להמשיך ולהכשיר עבורה את פשעי המדינה כלפי הפלסטינים.
שום גלגול עיניים לא יעזור. ברסלר היא אפילו לא שותפה שלי לחצי הדרך, שבה אמורים למנוע מהדיקטטורה להתבסס. ברסלר תומכת בדיקטטורה בכל מאודה, כל עוד היא מושתת על מישהו אחר. תומכי דיקטטורה הם לא שותפים, גם לא לצורך אסטרטגי. צריך להיאבק בהם כמו בכל פשיסט אחר. ברסלר, הז'אן ד'ארק של המחאה, היא בצד של הפשיסטים על מלא. מבחינתי היא מסוכנת כרגע יותר מלוין ורוטמן, כי שטיפת המוח ההמונית בישראל מאפשרת לפשיזם מהסוג שלה לנכס את מושג הצדק והדמוקרטיה, כחלק מהתהליך המתמשך לרוקן אותם מכל משמעות.
מי שמסתכלת על הפשע המחריד בג'נין ומריעה לטובחים היא אדם רקוב, פניה של המדינה הפושעת הזו לא פחות מהדגל שהיא מתעקשת להניף. בושה. בושה. בושה.
תמונה
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל 3 לייקיםteknoboypelegsאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

https://www.facebook.com/john.brown.359 ... XGLvmuoWtl
John BrownL:
מה שמדהים במבצע הזה בג'נין הוא כמה מהר נרמלו הפצצות ריכוזי אוכלוסיה צפופים בכלי טיס לא מאוישים.
עשרות שנים הצנזורה הישראלית פסלה פעם אחר פעם פרסומים מהסוג הזה (זה למה כאשר הגיעו לידי מסמכים שהראו ש-4 הילדים בחוף עזה שהוצאו להורג בכלי מהסוג הז שלא רק הפציץ אותם אלא רדף אחריהם עד שאחרון בהם מת פרסמתי בחו"ל).
הצנזורה הישראלית הייתה בפאניקה מהמידע הזה, למרות שכל העולם ידע אותו, ולמרות שישראל שנים מכרה כטמ"מים תוקפים ומתאבדים לחו"ל. הרציונל לא היה להחביא את המידע, כל פלסטיני הכיר את הזמזום לפני ההוצאות להורג, אלא למנוע דיון ציבורי, שעשוי לפגוע במכירות לחו"ל.
צה"ל התכונן לדיון הזה שנים, הם ממנים "מחקרים" של "אקדמאים" באוניברסיטאות בישראל שטועים שזה יותר מוסרי, והרבה פחות חפים מפשע יהרגו כך. יש להם שלל טיעונים פסאודו אקדמים לכך. מסתבר שכל זה היה מיותר לגמרי, הציבור הישראלי פשוט לא אכפת לו איך הורגים פלסטינים, למה, ומה התועלת בכך.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
צבי שיסל
קיבל.ה  59 לייקים

פיגוע דריסה ברמת החייל ממש עכשיו.
כנראה על ידי מלאך תמים,שלא ממש התחבר לעניין שקמה פה מדינה לעם ישראל,שנטבח בכל מקום שהיה בו משחר ההיסטוריה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בחיי שלא ברור לי כמה פעמים צריך לחזור על זה: אף אחד לא טוען שהפלסטינים הם מלאכים תמימים וצדיקים, אלא שהם פועלים כמו כל עם אחר בהיסטוריה האנושית (ושבסופו של יום, הצדק הבסיסי בצד שלהם). תמצא לי עם אחד בכל ההיסטוריה כולה שלא התנגד באלימות לטיהור אתני ונישול, ואני אשקול מחדש את כל העמדה שלי בנושא (ספויילר: אתה לא תצליח, כי אין כזו דוגמה).

צה"ל הביא היום למותם של מעל לעשרה פלסטינים (אנד קאונטינג) ובריחתם של אלפים(!) ממחנה פליטים. אותם פליטים, אגב, הם בסטטוס הזה כי מדינת ישראל עשתה בהם טיהור אתני בעת הקמתה. אז וואלה, זה די הגיוני לצפות לתגובה אלימה (בעדינות: מה שכתבתי זה אפילו לא שני אחוז ממה שישראל מעוללת לפלסטינים). מי שלא רוצה תגובות אלימות כאלו, שיפסיק לבצע פשעים בפלסטינים. זה באמת עד כדי כך פשוט.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 2 לייקיםאמה גולדמןאדום מטלי
ארז שדה
קיבל.ה  658 לייקים

צבי שיסל כתב: 04 יולי 2023, 13:40 פיגוע דריסה ברמת החייל ממש עכשיו.
כנראה על ידי מלאך תמים,שלא ממש התחבר לעניין שקמה פה מדינה לעם ישראל,שנטבח בכל מקום שהיה בו משחר ההיסטוריה.
ממש מפתיע שה"מלחמה בטרור" לא חיסלה את הטרור, מסתבר שגירוש של אלפי פלסטינים והריסת ג'נין לא מביאים שקט ושלווה, אולי הגיע הזמן לנסות פתרון אחר.
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsאדום מטלי
צבי שיסל
קיבל.ה  59 לייקים

pelegs כתב: 04 יולי 2023, 13:51 בחיי שלא ברור לי כמה פעמים צריך לחזור על זה: אף אחד לא טוען שהפלסטינים הם מלאכים תמימים וצדיקים, אלא שהם פועלים כמו כל עם אחר בהיסטוריה האנושית (ושבסופו של יום, הצדק הבסיסי בצד שלהם). תמצא לי עם אחד בכל ההיסטוריה כולה שלא התנגד באלימות לטיהור אתני ונישול, ואני אשקול מחדש את כל העמדה שלי בנושא (ספויילר: אתה לא תצליח, כי אין כזו דוגמה).

צה"ל הביא היום למותם של מעל לעשרה פלסטינים (אנד קאונטינג) ובריחתם של אלפים(!) ממחנה פליטים. אותם פליטים, אגב, הם בסטטוס הזה כי מדינת ישראל עשתה בהם טיהור אתני בעת הקמתה. אז וואלה, זה די הגיוני לצפות לתגובה אלימה (בעדינות: מה שכתבתי זה אפילו לא שני אחוז ממה שישראל מעוללת לפלסטינים). מי שלא רוצה תגובות אלימות כאלו, שיפסיק לבצע פשעים בפלסטינים. זה באמת עד כדי כך פשוט.
שאלה אליך-
למה תאים של דאעש מבצעים פיגועים באירופה?
למה אל קאעידה גרם לאלפי הרוגים בכל העולם?
למה יש התנגדות גורפת לפיתוח הגרעין באיראן?
למה יש טבחים בכל אפריקה?
אני מניח שאתה כנראה נגד לאום באופן כללי,אבל עובדתית,איסלאם קיצוני,נטיעתו לרצוח ולא משנה איך נסתכל על זה.
ישמע גזעני ככל שישמע,יש ארגוני טרור גם בג׳נין וגם בעזה והמטרה העיקרית שלהם זה למחוק את העם היהודי ולא לחיות איתנו בשוויון ללא גזע דת ומין.
אגב,אם כבר מין,מעניין איך הם יקבלו את קהילת הלהטבים אם נפסיק את ה״טרנספר״ ואת ה״טיהור האתני״ שאנחנו מבצעים בהם לדבריך.
יחד עם זאת,חשוב לי להבהיר שליבי על האזרחים החפים מפשע *משני הצדדים*,הנפגעים מהסכסוך הכל כל מורכב הזה.
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ומה תגיד על ארגוני הטרור בתל אביב וירושלים, שמטרתם העיקרית היא למחוק את העם הפלסטיני ולא לחיות איתו בשוויון?
צבי שיסל
קיבל.ה  59 לייקים

אוקיי,לאיזה ארגון טרור אתה מתכוון?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

צבי שיסל כתב: 04 יולי 2023, 14:48 שאלה אליך-
1. למה תאים של דאעש מבצעים פיגועים באירופה?
למה אל קאעידה גרם לאלפי הרוגים בכל העולם?
למה יש התנגדות גורפת לפיתוח הגרעין באיראן?
למה יש טבחים בכל אפריקה?

2. אני מניח שאתה כנראה נגד לאום באופן כללי,אבל עובדתית,איסלאם קיצוני,נטיעתו לרצוח ולא משנה איך נסתכל על זה.
3. ישמע גזעני ככל שישמע,יש ארגוני טרור גם בג׳נין וגם בעזה והמטרה העיקרית שלהם זה למחוק את העם היהודי ולא לחיות איתנו בשוויון ללא גזע דת ומין.
4. אגב,אם כבר מין,מעניין איך הם יקבלו את קהילת הלהטבים אם נפסיק את ה״טרנספר״ ואת ה״טיהור האתני״ שאנחנו מבצעים בהם לדבריך.
5. יחד עם זאת,חשוב לי להבהיר שליבי על האזרחים החפים מפשע *משני הצדדים*,הנפגעים מהסכסוך הכל כל מורכב הזה.
1. לכל אחד מאלו יש סיבות מטריאליות והיסטוריות. אנשים לא הופכים לטרוריסטים ומסכנים את חייהם בשביל הצחוקים. רוצה שנעבר על כל אחד ואחד?
לא שזה באמת משנה, כי אני יכול פשוט לענות לך עם רשימה של ארגונים לא-איסלאמיים המוגדרים כארגוני טרור, למשל: ה-IRA, ה-PKK, הנמרים הטמיליים, "צבא האל", וגם כמובן ארגוני הטרור הציונים שפעלו לפני וקצת אחרי קום המדינה.
אתה פשוט לא נחשף לכותרות מפחידות על הארגונים הנ"ל ומאות אחרים על בסיס יום-יומי, אלא רק לחדשות ודיעות על ארגוני טרור איסלאמיים. העובדה היא שטרור לבן ונוצרי נפוץ יותר באירופה ובארה"ב מאשר מוסלמי - פשוט לא מדברים עליו באותה הצורה, זה הכל.

2. סבבה, אבל המאבק הפלסטיני בבסיסו אינו מאבק של "איסלאם קיצוני", אחרת איך תסביר את העובדה שהפת"ח, החזיתות העממיות למיניהן והרוב המוחלט של מובילי המאבק הפלסטיני לשחרור לאומי מתחילתו היו חילונים? הפלסטינים לא נאבקים בישראל מתוך איסלאם קיצוני, אלא מתוך רצון להפסיק לחיות בגהינום. הבסיס למאבק הפלסטיני הוא לאומי-אתני, לא דתי.

3. לא נכון, המטרה העיקרית שלהם היא קודם כל לסיים את הכיבוש, ואח"כ להביא לסיום העליונות הידוית בא"י/פלסטין. חלקם אולי גם מפנטזים על רצח מאסיבי של יהודים, אבל זה לא משנה - זה לא הבסיס להתנהלות שלהם (ראה נקודה קודמת). ברגע שלפלסטינים לא תהיה סיבה להיאבק (קרי, כשהם ישיגו את מטרת השחרור הלאומי שלהם) - הרוב המוחלט יפסיקו להיאבק. זה בסופו של דבר יקרה, השאלה היא כמה מתים יהיו בדרך והאם כשזה יקרה היהודים בישראל יוכלו להישאר ולחיות כאזרחים שווי זכויות או לא. כדי למנוע מצב של נקמה ביהודים אני ממליץ לכם בחום להתחיל לעבוד על מסגרות משותפות (אני יכול להמליץ על כמה, אם אתה רוצה).

4. לא רלוונטי. אי אפשר להצדיק דיכוי של אוכלוסיה אחת ע"י שימוש בדיכוי של אוכלוסיה אחרת. אם אתה רוצה להגן על להט"ב בישראל ופלסטין - מטרה שאני מסכים איתה ב-100% ופעלתי למענה כבר לפני עשורים, עוד לפני שהיה פופולרי לצעוד בחיפה וי-ם עם דגלי גאווה - אתה צריך להתחיל לחשוב על איך בונים חברה שיוויונית שכוללת את הפלסטינים. כל דבר אחר זה שימוש ציני בלהט"בים יהודים בשביל להצדיק דיכוי של להט"בים פלסטינים (אגב, מדינת ישראל עצמה משתתפת בדיכוי הלהט"בים הפלסטינים ע"י מעקב וסחיטתם על רקע נטייתם המינית).

5. זה לא "מורכב" בכלל, זה די פשוט: מדובר בסיטואציה של התנחלות קולוניאליסטית-התיישבותית שמנסה למחוק עם ילידי, ומנגד העם הילידי מתנגד לכך (ובצדק גמור). זה כבר קרה די הרבה פעמים בהיסטוריה האנושית, ובאף אחת מהפעמים הללו זה לא היה "מורכב", אלא ברור מאד מי צודק ומי לא, ואיך לתקן את העוול.

אגב, על כל הנקודות הללו כבר עניתי בפירוט כמה וכמה פעמים בדיונים כאן. ולא רק אני, כמובן.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

צבי שיסל כתב: 04 יולי 2023, 15:17 אוקיי,לאיזה ארגון טרור אתה מתכוון?
אתה חדש כאן כנראה, ומן הסתם לא טרחת לקרוא הרבה בפורום. ממליץ לך לקחת כמה שעות לקרוא את האשכול "מהזווית הפלסטינית". מבטיח שאם תבוא בראש פתוח תלמד הרבה דברים.
לעניין עצמו:
אתה טוען ש"מטרת ארגוני הטרור הפלסטינים היא למחוק את העם היהודי, ולא לחיות עמו בשוויון..." אני די בטוח שאתה לא יכול להביא שום סימוכין עובדתיים לטענה הזו. זו קלישאה ציונית מקובלת, ותו לא. אם תוכל להביא תמיכה לכך שזו המדיניות הרשמית של ארגון פלסטיני כלשהו, אודה לך.

לעומת זאת, אני יכול להביא הוכחות אינספור לכך שהתנועה הציונות, כדי לקיים את הרעיון הגזעני של "מדינה יהודית', שאפה לסלק מכאן את הפלסטינים, ולמחוק את הזהות שלהם.
כל מנהיגי הציונות תמכו בכך,בכתב בנאומים, בפרוטוקולים של ישיבות, וארגוני הטרור ההגנה. האצ"ל, הלח"י, הפלמ"ח וצה"ל כמובן הוציאו לפועל את את השאיפה הזו. באופן מסיבי והמוני ב-48, אבל זה לא נפסק מאז ועד רגעים אלה ממש.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

חיזוק לטענה של מטלי: לא הייתה שום דרך להגיע למצב של "בית לאומי לעם היהודי" בלי לבצע טיהור אתני בפלסטינים. אפס אופציות. לא צריך לבצע ניתוח עומק של התנועה הציונית והמצב הגיאו-פוליטי בארץ דאז כדי להבין את זה, צריך רק לחשוב על זה באופן הגיוני ועם ראש פתוח.
צבי שיסל
קיבל.ה  59 לייקים

אדום מטלי כתב: 04 יולי 2023, 17:04
אתה חדש כאן כנראה, ומן הסתם לא טרחת לקרוא הרבה בפורום. ממליץ לך לקחת כמה שעות לקרוא את האשכול "מהזווית הפלסטינית". מבטיח שאם תבוא בראש פתוח תלמד הרבה דברים.
לעניין עצמו:
אתה טוען ש"מטרת ארגוני הטרור הפלסטינים היא למחוק את העם היהודי, ולא לחיות עמו בשוויון..." אני די בטוח שאתה לא יכול להביא שום סימוכין עובדתיים לטענה הזו. זו קלישאה ציונית מקובלת, ותו לא. אם תוכל להביא תמיכה לכך שזו המדיניות הרשמית של ארגון פלסטיני כלשהו, אודה לך.

לעומת זאת, אני יכול להביא הוכחות אינספור לכך שהתנועה הציונות, כדי לקיים את הרעיון הגזעני של "מדינה יהודית', שאפה לסלק מכאן את הפלסטינים, ולמחוק את הזהות שלהם.
כל מנהיגי הציונות תמכו בכך,בכתב בנאומים, בפרוטוקולים של ישיבות, וארגוני הטרור ההגנה. האצ"ל, הלח"י, הפלמ"ח וצה"ל כמובן הוציאו לפועל את את השאיפה הזו. באופן מסיבי והמוני ב-48, אבל זה לא נפסק מאז ועד רגעים אלה ממש.
לגבי הותק שלי בפורום-היה לי משתמש בפורום הישן לפני 17 שנים בשם ״הכי אדום שיש!״ ובעיקר הייתי מבלבל תביצים עם עומר חרמש בקנסו.
אבל מאז ועד היום,שום פעילות,אם כי אני קורא לעיתים לא רחוקות.

ולגבי ההוכחות שארגוני הטירור רוצים פשוט להשמיד אותנו-
אני באופן אישי ראיתי לא מעט קטעי וידאו של פעילים בארגוני טירור+אזרחים שזה מה שהם משוועים לו.

והדבר האחרון- להפוך את צהל לארגון טירור,אני חושב שזאת חשיבה מעוותת מהשורש,אבל זה שלך.
בסופו של דבר,כן חיים פה בדו קיום וכן יש פה ערים ערביות וערים שבהם חיים יהודים וערבים זה לצד זה.
ארגוני הטירור שנמצאים פה בשטחים,צריכים להניח את נשקם ולחיות פה בשלום לפי כללי מדינת ישראל,כמו שאר ערביי ישראל.
צבי שיסל
קיבל.ה  59 לייקים

צבי שיסל כתב: 04 יולי 2023, 17:42
לעניין עצמו:

לגבי הותק שלי בפורום-היה לי משתמש בפורום הישן לפני 17 שנים בשם ״הכי אדום שיש!״ ובעיקר הייתי מבלבל תביצים עם עומר חרמש בקנסו.
אבל מאז ועד היום,שום פעילות,אם כי אני קורא לעיתים לא רחוקות.

ולגבי ההוכחות שארגוני הטירור רוצים פשוט להשמיד אותנו-
אני באופן אישי ראיתי לא מעט קטעי וידאו של פעילים בארגוני טירור+אזרחים שזה מה שהם משוועים לו.

והדבר האחרון- להפוך את צהל לארגון טירור,אני חושב שזאת חשיבה מעוותת מהשורש,אבל זה שלך.
בסופו של דבר,כן חיים פה בדו קיום וכן יש פה ערים ערביות וערים שבהן חיים יהודים וערבים זה לצד זה.
ארגוני הטירור שנמצאים פה בשטחים,צריכים להניח את נשקם ולחיות פה בשלום לפי כללי מדינת ישראל,כמו שאר ערביי ישראל.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

צבי שיסל כתב: 04 יולי 2023, 13:40 אני באופן אישי ראיתי לא מעט קטעי וידאו של פעילים בארגוני טירור+אזרחים שזה מה שהם משוועים לו.
לא מעניין מה אתה ראית באופן אישי. כדי להוכיח שארגוני הטרור רוצים "למחוק את העם היהודי" מן הראוי שתביא ראיות ברורות ומוצקות לכך. עד אז, זו טענה חסרת בסיס ולא נכונה בעליל.
צבי שיסל כתב: 04 יולי 2023, 13:40
זה לא שלי. אני מנסה להיצמד לעובדות וראיות, ולא לסיפורים.
ההגדרה של טרור היא "טקטיקה של מאבק אלים, המופנה כלפי אזרחים, לשם השגת מטרות פוליטיות". היות וזה מה שצה"ל עושה כבר עשרות שנים, הוא מן הסתם עונה להגדרה של ארגון טרור, זה שהוא צבא רשמי של מדינה לא משנה את העובדה הזו.
סמל אישי של משתמש
Sin Queso
קיבל.ה  438 לייקים

אני די בטוח שאתה לא יכול להביא שום סימוכין עובדתיים לטענה הזו.
https://palwatch.org.il/main.aspx?fi=584
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Sin Queso כתב: 04 יולי 2023, 23:03
אני די בטוח שאתה לא יכול להביא שום סימוכין עובדתיים לטענה הזו.
https://palwatch.org.il/main.aspx?fi=584
התחלתי לקרוא. כבר הפסקה הראשונה היא שקרית לחלוטין, ולכן עצרתי, חבל לבזבז זמן על דברי שקר.
ממליץ לך למצוא עותק בעברית של אמנת החמאס, זה רבע שעה קריאה, ממש לא נורא.
החמאס הוא ארגון דתי קיצוני מתועב, כמו ארגונים דתיים מתועבים אחרים (ש"ס, יהדות התורה). אבל בשום מקום הוא לא אומר שצריך להשמיד את העם היהודי, או להרוג את היהודים. באמנה יש התייחסות מסודרת לאיך יחיו היהודים במדינה הפלסטינית.
אם חשובה לך האמת, ולא לדברר פרופגנדה ציונית, לא קשה להגיע אליה.

עריכה:
באופן כללי יותר, אם חשובה לך האמת לגבי נושא מסוים, עדיף לא לחפש אותה אצל "בעלי עניין" (נניח, אתר אינטרנט של ארגון ימין קיצוני, כדי ללמוד על החמאס), אלא לחפש את הידע הכי קרוב למקור (נניח, אמנת החמאס עצמה בדוגמא שלנו), ואם אפשר אצל מקורות מקצועיים (נניח, חוקרים או אקדמאים שזה תחום העיסוק שלהם, ויש להם יושרה כלשהי, במקרה שלנו מנותקת משטיפת המוח הציונית). בעבר הבאתי כמה מאמרים כאלה כאן לגבי החמאס.
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

אדום מטלי כתב: 04 יולי 2023, 22:56
צבי שיסל כתב: 04 יולי 2023, 13:40 אני באופן אישי ראיתי לא מעט קטעי וידאו של פעילים בארגוני טירור+אזרחים שזה מה שהם משוועים לו.
לא מעניין מה אתה ראית באופן אישי. כדי להוכיח שארגוני הטרור רוצים "למחוק את העם היהודי" מן הראוי שתביא ראיות ברורות ומוצקות לכך. עד אז, זו טענה חסרת בסיס ולא נכונה בעליל.
ההגדרה של טרור היא "טקטיקה של מאבק אלים, המופנה כלפי אזרחים, לשם השגת מטרות פוליטיות". היות וזה מה שצה"ל עושה כבר עשרות שנים, הוא מן הסתם עונה להגדרה של ארגון טרור, זה שהוא צבא רשמי של מדינה לא משנה את העובדה הזו.
הבאתי פה דוך סרטונים כמה פעמים של ראשי חמאס אומרים "אנחנו לא אנשים ריאליים, אנחנו מאמינים באללה, אנחנו רוצים להשמיד את ה"יהודים" דוך סרטונים, מה שעניתם לי פה זה :"כן נו, הוא סתם אומר את זה כדי להלהיב את השומעים הוא לא באמת מתכוון לזה" או משהו בסגנון, אז אין טעם להראות לך עובדות אם אתה פשוט מכחיש אותם לא ככה? ולא אל תגיד לי לחפש לך אותו פה, תדפדף בדפי הפורום בהודעות שלי מלפני חצי שנה ותמצא אותו, זה היה ממש אחרי ויכוח על אמנת חמאס ועל איך שהם שינו אותה ועכשיו הם מלאכים אז אתה אדון מטלי שקרן בן שקרן, עלאק טוען שזה לא רשום שם, כבר היה לנו את הויכוח הנ"ל ואכלת את הכובע והיית צריך להתנצל שהם שינו אותה ורק *עכשיו* זה לא רשום שם.
תפסיקו לחשוב שזה לא דתי
אם זה לא דתי תסבירו לי למה היו פרעות ופגורומים ביהודים במדינות ערב ובישראל שנים לפני שאפילו חשבו על הקמת מדינה יהודית (כן כן גם אצל הנוצרים הלא תמימים בכלל שהיו)?
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

לא הבנת עם מי יש לך עסק?
חבל על העצבים שלך.
חמאס הוא לא ארגון טרור, כנ״ל החיזבאללה שמתגרה עכשיו בנו בקו גבול שאין עליו עוררין בכלל.
לתפיסתם:
הפלסטינאים= שוחרי שלום.
הציונות= נאציזם.

Sent from my iPhone using Tapatalk
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 05 יולי 2023, 05:10
הבאתי פה דוך סרטונים כמה פעמים של ראשי חמאס אומרים "אנחנו לא אנשים ריאליים, אנחנו מאמינים באללה, אנחנו רוצים להשמיד את ה"יהודים" דוך סרטונים, מה שעניתם לי פה זה :"כן נו, הוא סתם אומר את זה כדי להלהיב את השומעים הוא לא באמת מתכוון לזה" או משהו בסגנון, אז אין טעם להראות לך עובדות אם אתה פשוט מכחיש אותם לא ככה? ולא אל תגיד לי לחפש לך אותו פה, תדפדף בדפי הפורום בהודעות שלי מלפני חצי שנה ותמצא אותו, זה היה ממש אחרי ויכוח על אמנת חמאס ועל איך שהם שינו אותה ועכשיו הם מלאכים אז אתה אדון מטלי שקרן בן שקרן, עלאק טוען שזה לא רשום שם, כבר היה לנו את הויכוח הנ"ל ואכלת את הכובע והיית צריך להתנצל שהם שינו אותה ורק *עכשיו* זה לא רשום שם.
תפסיקו לחשוב שזה לא דתי
אם זה לא דתי תסבירו לי למה היו פרעות ופגורומים ביהודים במדינות ערב ובישראל שנים לפני שאפילו חשבו על הקמת מדינה יהודית (כן כן גם אצל הנוצרים הלא תמימים בכלל שהיו)?

אה, כן, צודק. אכלתי את הכובע...
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

Asafasraf כתב: 05 יולי 2023, 06:55
הציונות= נאציזם.

אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 05 יולי 2023, 06:55 לתפיסתם:
הפלסטינאים= שוחרי שלום.
בחיי שקשה לי להחליט האם אתה באמת כזה דביל וחסר יכולת הבנה, או שאתה עושה את עצמך כזה בכוונה בשביל לייצר מצג שווא לגבי עמדות שלא נוחות לך.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אמה גולדמן כתב: 05 יולי 2023, 11:04
Asafasraf כתב: 05 יולי 2023, 06:55
הציונות= נאציזם.

איך אתה מעזזזזזזזזז
כולה עשינו קצת טיהור אתני, מחנות ריכוז, השמדת תרבות... ומה כבר ביקשנו? חברה עם הפרדה אתנית? עליונות אתנית לאחת הקבוצות? תפישת הצבא כערך קדוש? התפשטות למרחב מחייה מזרחה? מה לכל זה ולנאציזם?!
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 05 יולי 2023, 05:10 אם זה לא דתי תסבירו לי למה היו פרעות ופגורומים ביהודים במדינות ערב ובישראל שנים לפני שאפילו חשבו על הקמת מדינה יהודית (כן כן גם אצל הנוצרים הלא תמימים בכלל שהיו)?

זו דווקא נקודה מעניינת, שגם עליה כבר דנו פה בעבר כמה וכמה פעמים.

הטענה היא לא שאין שום עניין דתי בסכסוך, אלא שהשורש שלו אינו דתי. לא חסרות הוכחות לכך, למשל העובדה שבראשיתו ועד פחות או יותר שנות ה-80 המאבק היה חילוני ברובו המוחלט - בקרב הפלסטינים בישראל, למשל, דווקא הדתיים המוסלמים נטו לכיוון של שת"פ עם הציונות (בהקשר הזה אני ממליץ לקרוא את הספר "ערבים טובים" של הלל כהן). לקראת שנות ה-80 התרחש שינוי כללי באיזור המזרח התיכון מלאומיות ערבית/פרסית וכו', אל עבר התחזקות מאסיבית של זרמים דתיים. אחד הזרזים העיקריים לכך היא המהפכה החומייניסטית באיראן, אבל זו ממש לא הסיבה היחידה (בגדול: התנועות הלאומיות הערבית, פרסית וכו' לא הצליחו להתגבר על הגיוון האתני בתוך כל מדינה שמקורו בעיקר בגבולות שנקבעו ע"י כוחות אימפריאליסטים אירופאים אי שם בתחילת המאה ה-19. יש כמובן יותר מורכבות, אבל זה הבסיס).

בכל אופן, פרעות ופוגרמים התרחשו בכל ההיסטוריה האנושית כלפי קבוצות מיעוט. זה לא משהו מיוחד לאיזור המזרה"ת. היסטורית, אותם מיעוטים לרוב נפרדו בצורה זו או אחרת בדתם מהרוב, אבל זה לא תמיד היה המצב. למשל - הדיכוי של עיראקים שיעים באיראן השיעית נעשה מתוך הפרדה אתנית ולא דתית. לא חסרות דוגמאות כאלה. בגלל שבקרב יהודים יש קשר חזק בין הדת והלאום (וגם הזהות האתנית במידה מסויימת), זה נראה כאילו יש מעין רצף של התנגדות ערבית ליהודים לאורך הדורות ועד לשאלה הפלסטינית. אבל זה רק מטשטש את המציאות, שהיא השאלה האתנית-לאומית: עובדה שהפלסטינים נלחמו גם נגד ירדן ומצרים שמנעו מהן עצמאות, ולפני כן נגד האימפריה העות'מנית (שהייתה נומינלית מוסלמית סונית, כמו רוב הפלסטינים). בהתאם, אם במקום יהודים שבדים נוצרים היו עושים קולוניאליזם בפלסטין, הפלסטינים היו נעשים שונאי-שבדים. זה די הגיוני בסופו של יום (גם אם לא צודק). עוד סיבה טובה להפריד אחת ולתמיד בין המחלה הציונית ויהדות.
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

אדום מטלי כתב: 05 יולי 2023, 09:01
ASAFABADI כתב: 05 יולי 2023, 05:10

תפסיקו לחשוב שזה לא דתי

אה, כן, צודק. אכלתי את הכובע...
אם זה מה שיש לך לענות אני מבסוט אז
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

pelegs כתב: 05 יולי 2023, 13:44
ASAFABADI כתב: 05 יולי 2023, 05:10 אם זה לא דתי תסבירו לי למה היו פרעות ופגורומים ביהודים במדינות ערב ובישראל שנים לפני שאפילו חשבו על הקמת מדינה יהודית (כן כן גם אצל הנוצרים הלא תמימים בכלל שהיו)?

הטענה היא לא שאין שום עניין דתי בסכסוך, אלא שהשורש שלו אינו דתי. לא חסרות הוכחות לכך, למשל העובדה שבראשיתו ועד פחות או יותר שנות ה-80 המאבק היה חילוני ברובו המוחלט - בקרב הפלסטינים בישראל, למשל, דווקא הדתיים המוסלמים נטו לכיוון של שת"פ עם הציונות (בהקשר הזה אני ממליץ לקרוא את הספר "ערבים טובים" של הלל כהן). לקראת שנות ה-80 התרחש שינוי כללי באיזור המזרח התיכון מלאומיות ערבית/פרסית וכו', אל עבר התחזקות מאסיבית של זרמים דתיים. אחד הזרזים העיקריים לכך היא המהפכה החומייניסטית באיראן, אבל זו ממש לא הסיבה היחידה (בגדול: התנועות הלאומיות הערבית, פרסית וכו' לא הצליחו להתגבר על הגיוון האתני בתוך כל מדינה שמקורו בעיקר בגבולות שנקבעו ע"י כוחות אימפריאליסטים אירופאים אי שם בתחילת המאה ה-19. יש כמובן יותר מורכבות, אבל זה הבסיס).

בכל אופן, פרעות ופוגרמים התרחשו בכל ההיסטוריה האנושית כלפי קבוצות מיעוט. זה לא משהו מיוחד לאיזור המזרה"ת. היסטורית, אותם מיעוטים לרוב נפרדו בצורה זו או אחרת בדתם מהרוב, אבל זה לא תמיד היה המצב. למשל - הדיכוי של עיראקים שיעים באיראן השיעית נעשה מתוך הפרדה אתנית ולא דתית. לא חסרות דוגמאות כאלה. בגלל שבקרב יהודים יש קשר חזק בין הדת והלאום (וגם הזהות האתנית במידה מסויימת), זה נראה כאילו יש מעין רצף של התנגדות ערבית ליהודים לאורך הדורות ועד לשאלה הפלסטינית. אבל זה רק מטשטש את המציאות, שהיא השאלה האתנית-לאומית: עובדה שהפלסטינים נלחמו גם נגד ירדן ומצרים שמנעו מהן עצמאות, ולפני כן נגד האימפריה העות'מנית (שהייתה נומינלית מוסלמית סונית, כמו רוב הפלסטינים). בהתאם, אם במקום יהודים שבדים נוצרים היו עושים קולוניאליזם בפלסטין, הפלסטינים היו נעשים שונאי-שבדים. זה די הגיוני בסופו של יום (גם אם לא צודק). עוד סיבה טובה להפריד אחת ולתמיד בין המחלה הציונית ויהדות.
אתה עונה מסביב בלי לענות, אתה אכן אומר שהיו פוגרומים בקבוצות מיעוט שברוב הזמן היו מדת שונה אז לא הבנתי מה הסתירה, אכן עשו בנו פוגרומים כיוון שאנחנו יהודים ותו לא, אולי זה התפתח למשהו שעכשיו גם תלוי שטחים וכיבוש וכו' אבל המקור הוא דתי אתה בעצמך אומר את זה.
ולא יודע, לא זכור לי פיגועים יותר מידי ואינתיפאדות במצרים וירדן למרות שהם גם כן לא נותנים להם עצמאות.
אגב סתם עוד אנקדוטה (כמובן שהיא לא קשורה בכלל לדיון המוסלמים בצרפת לא קשורים בכלל למוסלמים בעזה, זה בכלל מכבי והפועל אין ביניהם שום קשר) אבל תראה את המהומות שיש בארה"ב כששחור נהרג לעומת מה שהולף בצרפת, השחרורים גם כן סובלים שם מרדיפה של שוטרים אבל לא מתנהגים כמו המסולמים בצרפת שעוד צריכים להגיד תודה על עצם זה שהם במדינה הזאת בכלל ונתנו להם להכנס לשם, השחורים בארה"ב שם מאות שנים
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 05 יולי 2023, 05:10 1. אתה עונה מסביב בלי לענות, אתה אכן אומר שהיו פוגרומים בקבוצות מיעוט שברוב הזמן היו מדת שונה אז לא הבנתי מה הסתירה, אכן עשו בנו פוגרומים כיוון שאנחנו יהודים ותו לא, אולי זה התפתח למשהו שעכשיו גם תלוי שטחים וכיבוש וכו' אבל המקור הוא דתי אתה בעצמך אומר את זה.
2. ולא יודע, לא זכור לי פיגועים יותר מידי ואינתיפאדות במצרים וירדן למרות שהם גם כן לא נותנים להם עצמאות.
3. אגב סתם עוד אנקדוטה (כמובן שהיא לא קשורה בכלל לדיון המוסלמים בצרפת לא קשורים בכלל למוסלמים בעזה, זה בכלל מכבי והפועל אין ביניהם שום קשר) אבל תראה את המהומות שיש בארה"ב כששחור נהרג לעומת מה שהולף בצרפת, השחרורים גם כן סובלים שם מרדיפה של שוטרים אבל לא מתנהגים כמו המסולמים בצרפת שעוד צריכים להגיד תודה על עצם זה שהם במדינה הזאת בכלל ונתנו להם להכנס לשם, השחורים בארה"ב שם מאות שנים
1. אתה מפספס את הנקודה: הבסיס לשוני בין הקבוצות הוא לא דת. לפעמים הדת משחקת תפקיד, לפעמים לא - אבל היא בהחלט לא הבסיס.
2. מציע לך לקרוא בנושא, היו די הרבה - כולל ניסיון לרצח של מלך ירדן. עזוב, רק גגל "ספטמבר השחור" ותתחיל לקרוא. למה זה לא בסדר הגודל שזה בישראל? מכמה סיבות, העיקרית בהן היא משך הזמן של השליטה הישראלית בשטחים, ולפני זה הטיהור האתני המאסיבי שישראל עשתה בפלסטינים (קרי, הנכבה).
3. יש הרבה הרבה פחות שחורים בצרפת הן מאשר מוסלמים בצרפת והן מאשר שחורים בארה"ב. אין להם את היכולת לבצע מהומות בסדרי גודל כאלו. בכל מקרה, לטעון שהמוסלמים צריכים להודות לצרפת על "שהרשתה להם להיכנס" זה שיא האטימות והניתוק מההיסטוריה. הרוב המוחלט של המוסלמים בצרפת מקורם בצפון אפריקה, בעיקר אלג'יר - מקומות שצרפת החריבה במשך מעל ל-150 שנה כחלק מהאימפריה הקולוניאלית שלה, כולל רצח מעל למליון אלג'יראים והלכה למעשה שיעבודם לכלכלה הצרפתית (אני פחות מכיר את ההיסטוריה התוניסאית וזו של מרוקו, שעברה קולוניאליזציה מצד ספרד יותר מאשר מצד מרפת אאל"ט). אפילו אחרי סיום השליטה הצרפתית באלג'יר צרפת התייחסה אל אזרחיה מצפון אפריקה כמו זבל, כולל טבח בעשרות או מאות מהם בפריז בחסות המשטרה בשנות השישים. ומאז היא באופן קונסיסטנטי דוחקת אותם לעוני ובאופן כללי החוצה מהחברה הצרפתית ה"נורמטיבית". לא יעזור כלום - המציאות היא שאנשים עושים מהומות כי רע להם, לא כי בא להם לעשות קצת בלאגן בשביל הצחוקים (אולי חוץ מסטודנטים בקולג'ים אמריקאים).

אני אחזור שוב על המסקנה הבלתי נמנעת מהתזה הזו: יהודים הם אלימים, תככנים ופדופילים מטבעם, וכמובן שולטים בכלכלה והתקשורת העולמיות. בחיי שאת אותם הטיעונים שאתה ואסףאסרף מעלים אפשר להחיל עלינו, ובוודאי שעל יהודים ממוצא מזרחי. כלומר, אתה צריך לבחור בין שתי אופציות: א. להבין שיש כאן עניין מורכב יותר, וכנראה הנישול המאסיבי של הפלסטינים משחק תפקיד שורשי בהתנהלות שלהם, או - ב. ערבים הם אלימים מטבעם, ולפי אותו ניתוח יהודים הם תככנים ופושעים מטבעם, ולכן אי אפשר להצדיק שום דבר שישראל עושה. תבחר איזו אופציה אתה מעדיף.
ארז שדה
קיבל.ה  658 לייקים

ASAFABADI כתב: 05 יולי 2023, 14:11
pelegs כתב: 05 יולי 2023, 13:44

אתה עונה מסביב בלי לענות, אתה אכן אומר שהיו פוגרומים בקבוצות מיעוט שברוב הזמן היו מדת שונה אז לא הבנתי מה הסתירה, אכן עשו בנו פוגרומים כיוון שאנחנו יהודים ותו לא, אולי זה התפתח למשהו שעכשיו גם תלוי שטחים וכיבוש וכו' אבל המקור הוא דתי אתה בעצמך אומר את זה.
ולא יודע, לא זכור לי פיגועים יותר מידי ואינתיפאדות במצרים וירדן למרות שהם גם כן לא נותנים להם עצמאות.
אגב סתם עוד אנקדוטה (כמובן שהיא לא קשורה בכלל לדיון המוסלמים בצרפת לא קשורים בכלל למוסלמים בעזה, זה בכלל מכבי והפועל אין ביניהם שום קשר) אבל תראה את המהומות שיש בארה"ב כששחור נהרג לעומת מה שהולף בצרפת, השחרורים גם כן סובלים שם מרדיפה של שוטרים אבל לא מתנהגים כמו המסולמים בצרפת שעוד צריכים להגיד תודה על עצם זה שהם במדינה הזאת בכלל ונתנו להם להכנס לשם, השחורים בארה"ב שם מאות שנים
גם בארה"ב היו מקרי התקוממות על רקע של אלימות של שוטרים לבנים כלפי אזרחים שחורים, חוץ מזה לא הבנתי על מה בדיוק המוסלמים בצרפת אמורים להגיד תודה על גזענות ושנאת זרים של שוטרים אלימים כלפי אזרחים ממוצא ערבי בני דת האסלאם?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

לכל מי שעדיין מנסה להיאחז באמונה שהפעילות הצבאית של ישראל נועדה להילחם בטרור (למרות שכולם רואים שהיא רק מעודדת אותו):
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ברוב המקרים הספקטרום בין ימין ושמאל בתוך הציונות הוא בסה"כ בשאלה כמה הם כנים בשאלת ההתנחלות בא"י/פלסטין. ראה מקרה ביניים, שכאשר נדחק מספיק לפינה עם הטיעונים שלו הודה שהוא מאמין בהתיישבות בכל הארץ, ובפועל כולנו מבינים שזה מביא לשפיכה של עוד ועוד דם.
בני12
קיבל.ה  846 לייקים

teknoboy כתב: 05 יולי 2023, 16:44 לכל מי שעדיין מנסה להיאחז באמונה שהפעילות הצבאית של ישראל נועדה להילחם בטרור (למרות שכולם רואים שהיא רק מעודדת אותו):
מה הקשר ?
שליחת תגובה