חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 18 דצמבר 2022, 21:50 ההשוואה למשה פרץ ושות׳ היא לא דוגמא טובה.
למה לא? אתה לא מביא מספרים או נתונים מסודרים, אלא רק תחושות שמתבססות על אנקדוטות. באותה המידה אפשר להביא כמה מקרים של פשעים שמבצעים מזרחים, או הונאות שמבצעים יהודים בארה"ב (כמו שהבאתי כדוגמא לאסף האחר), ולבנות מזה תזות בעלות לגיטימיות באותה המידה של התזה שלך ושל האסף האחר (קרי - אפס לגיטימיות).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 18 דצמבר 2022, 22:04
למה לא? אתה לא מביא מספרים או נתונים מסודרים, אלא רק תחושות שמתבססות על אנקדוטות. באותה המידה אפשר להביא כמה מקרים של פשעים שמבצעים מזרחים, או הונאות שמבצעים יהודים בארה"ב (כמו שהבאתי כדוגמא לאסף האחר), ולבנות מזה תזות בעלות לגיטימיות באותה המידה של התזה שלך ושל האסף האחר (קרי - אפס לגיטימיות).
אבל יש יותר פושעים מזרחים וזה הגיוני כי הם חיים בשכונות יותר עניות וקשות ולכן פונים לפשע, ואכן סטטיסטית באמת כי יש הרבה זמרים מזרחיים שמעלימים פס זה באמת בגלל שיש יותר פושעים מזרחיים (בגלל שיש יותר פושעים מלכתחילה הסיכוי לפושע מזרחי בחדשות יגדל, למשל רוב משפחות הפשע בארץ ממוצע מזרחי)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 19 דצמבר 2022, 00:10
אבל יש יותר פושעים מזרחים וזה הגיוני כי הם חיים בשכונות יותר עניות וקשות ולכן פונים לפשע, ואכן סטטיסטית באמת כי יש הרבה זמרים מזרחיים שמעלימים פס זה באמת בגלל שיש יותר פושעים מזרחיים (בגלל שיש יותר פושעים מלכתחילה הסיכוי לפושע מזרחי בחדשות יגדל, למשל רוב משפחות הפשע בארץ ממוצע מזרחי)
אם זה נמשך כבר כמה דורות אז מותר לנו להגיד ש"למזרחים יש נטייה לפשע, ונשאר לבדוק אם זה מסיבות תרבותיות או אפיגנטיות"?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 19 דצמבר 2022, 00:29

אם זה נמשך כבר כמה דורות אז מותר לנו להגיד ש"למזרחים יש נטייה לפשע, ונשאר לבדוק אם זה מסיבות תרבותיות או אפיגנטיות"?
מה לא נכון במה שאמרת פה? אתה טוען שיש יותר פושעים אשכנזים ממזרחים? מה אתה מנסה לטעון פה, כולה אמרתי שזה שהוא הביא כדוגמא זמרים מזרחיים באמת זה בגלל שיש רוב לפושעים מזרחים (בין אם סיבות תרבותיות,מצב סוציו אקונומי או אפיגנטיקה אנערף)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 19 דצמבר 2022, 01:12
מה לא נכון במה שאמרת פה? אתה טוען שיש יותר פושעים אשכנזים ממזרחים? מה אתה מנסה לטעון פה, כולה אמרתי שזה שהוא הביא כדוגמא זמרים מזרחיים באמת זה בגלל שיש רוב לפושעים מזרחים (בין אם סיבות תרבותיות,מצב סוציו אקונומי או אפיגנטיקה אנערף)
לא אמרתי אם כן נכון או לא נכון.
שאלתי אם לגיטימי להגיד "למזרחים יש נטייה לפשע, ונשאר לבדוק אם זה מסיבות תרבותיות או אפיגנטיות"?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אם רק היית ממשיך את קו המחשבה הזה אל עבר פלסטינים, אולי היית מבין מה אני ואחרים מנסים להגיד לך כבר כמה וכמה עמודים.
(נכון גם לגבי אסףאסרף)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:גם אני לא צוחק. יש תרופה לגזענות: לימוד.
כמו כן, יש הבדל בין להבין שלכולנו יש הטיות קוגניטיביות כמו גזענות, ולנסות להילחם בהן (מה שאני מציע) ובין להכריז מראש שהקרב אבוד ושכולנו גזענים ואין מה לעשות עם זה כמו שאתה מציע. הגישה שלך היא פטליסטית ולא מקדמת אותנו לשום מקום. הגישה שלי יכולה לעזור לנו להשתחרר מכבלים שמונעים מאיתנו להתנהל על פי האינטרסים המעמדיים שלנו (בהנחה ואתה לא בעל הון).

לגבי פיגועים והגשטאפו הציוני: אני בטוח שהמשטרה החשאית בישראל מונעת הרבה מאד פיגועים. בלי ציניות. איך זה רלוונטי לדיון בינינו? כבר חזרתי הרבה מדי פעמים על זה שהפלסטינים מבצעים וימשיכו לבצע פיגועים כל עוד ישראל תמשיך במשטר האפרטהייד והליך הטיהור האתני בפלסטינים. זו תגובה טבעית להתנהלות של ישראל, ובאופן כללי תגובה דומה התרחשה בכל מקרה של קולוניאליזם התיישבותי וטיהור אתני בהיסטוריה האנושית. מה הקשר בין זה לבין התפרעויות של אוהדי כדורגל - רק לאלוהים ולך הפתרונות.
זו התפיסה שלך.
התפיסה שלי טוענת שללכת בדרך שלך תביא אותנו למרחץ דמים.
אני כהורה הדבר הכי חשוב לי הוא הבטחון של המשפחה שלי ואני לא מסתתר מאחורי מילים יפות כמו שעושה כאן אחד המשתמשים שקורא לנו ״ציונאצים״ וצבא של טרור, אבל כשצריך למלא טופס לקבלת ויזה הוא ילד טוב ירושלים בשם ה״דאגה למשפחה״.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אם היית מוצא אצלך כמה תאי מוח פעילים שאפשר איכשהו להשתמש בהם, היית מבין שארצות הברית היא המשת"פית הכי גדולה של פשעי המלחמה של ישראל, ושלהצהיר בפניה הצהרות פוליטיות נגד ישראל לא יעזור לכלום.
המוח שלי כן עובד טוב (מהבחינה הזו לפחות), ואני לא עושה דברים שיפגעו בי כשאין בהם שום דבר שמשנה לטובה.
האם אתה כזה גיבור גדול שאם היית חי בגרמניה הנאצית בשנת 1937 היית הולך ברחוב עם שלט "הנאצים הם פושעי מלחמה"? או שהיית דואג למשפחה שלך ובורח משם?
ישראל דומה בהרבה דברים לגרמניה הנאצית, ואני נזהר ממנה. מה שאני אומר באינטרנט אני לא אגיד במשרד הפנים, כי אני לא מתנדב לשבת בכלא רק כי אתה אומר לי שזה מוסרי בעיניך.
סביר שגם אם הייתי יושב בכלא הציונאצי בשל דיעותיי היית לועג לי, כי זה באינטרס שלך, לא כי יש לך באמת למה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כן, אנחנו מדברים כאן על תפישות עולם מנוגדות. ההבדל הוא שתפישת העולם שלי (מקור ההתנהלות האנושית הוא במצב המטריאלי, שינוי המצב הזה ישנה את ההתנהגות) מתבססת על הררי מידע וניתוחים מעשורים של מחקר סוציולוגי מדעי והיסטורי, בעוד התפישה שלך (התרבות הערבית אלימה ואין מה לעשות עם זה) מתבססת על תחושות ואנקדוטות, והיא מלאת סתירות והסברים אד-הוק.

גם לי חשוב הבטחון של משפחתי, שמתגוררת ברובה בישראל. עשורים של כיבוש ודיכוי העם הפלסטיני לא הטיבו עם מצבם, הם עדיין נתונים לסכנה יום-יומית בגלל שישראל מתעקשת להמשיך בפרוייקט הטיהור האתני של הארץ. מדי פעם ישראל יוצאת למסע רצח בפלסטינים כדי ש"הפעם הם ילמדו להפסיק להילחם בנו", אבל האלימות לא נפסקת (כי הבעיה הבסיסית, קרי משטר העליונות היהודית בארץ והליך הטיהור האתני שהוא חלק מהיישום בפועל של משטר העליונות, לא נפתרה ולא תפתר ככה). לעיתים רחוקות היא מנסה להגיע לפתרונות עם פשרה מינימלית מתוך כוונה שזה יחזק את משטר העליונות היהודית (הסכם אוסלו, תוכנית ההתנתקות), והפלא ופלא - גם הם לא מצליחים, כי גם הם לא פותרים את הבעיה הבסיסית הזו.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:אם היית מוצא אצלך כמה תאי מוח פעילים שאפשר איכשהו להשתמש בהם, היית מבין שארצות הברית היא המשת"פית הכי גדולה של פשעי המלחמה של ישראל, ושלהצהיר בפניה הצהרות פוליטיות נגד ישראל לא יעזור לכלום.
המוח שלי כן עובד טוב (מהבחינה הזו לפחות), ואני לא עושה דברים שיפגעו בי כשאין בהם שום דבר שמשנה לטובה.
האם אתה כזה גיבור גדול שאם היית חי בגרמניה הנאצית בשנת 1937 היית הולך ברחוב עם שלט "הנאצים הם פושעי מלחמה"? או שהיית דואג למשפחה שלך ובורח משם?
ישראל דומה בהרבה דברים לגרמניה הנאצית, ואני נזהר ממנה. מה שאני אומר באינטרנט אני לא אגיד במשרד הפנים, כי אני לא מתנדב לשבת בכלא רק כי אתה אומר לי שזה מוסרי בעיניך.
סביר שגם אם הייתי יושב בכלא הציונאצי בשל דיעותיי היית לועג לי, כי זה באינטרס שלך, לא כי יש לך באמת למה.

אם ארה״ב היא המשת״פ הכי גדול של הציונאצים מה יש לך לחפש שם?
אף אחד לא ביקש ממך להסתובב עם שלט, אלא להפסיק להיות צבוע.
לחליפין, אם אתה מעוניין לתפקד כגיס חמישי, עדיף שאחד כמוך יהיה כמה שיותר רחוק מכאן.
העצוב הוא שאתה אוהד קבוצה שמקימיה היו ציונים.

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:כן, אנחנו מדברים כאן על תפישות עולם מנוגדות. ההבדל הוא שתפישת העולם שלי (מקור ההתנהלות האנושית הוא במצב המטריאלי, שינוי המצב הזה ישנה את ההתנהגות) מתבססת על הררי מידע וניתוחים מעשורים של מחקר סוציולוגי מדעי והיסטורי, בעוד התפישה שלך (התרבות הערבית אלימה ואין מה לעשות עם זה) מתבססת על תחושות ואנקדוטות, והיא מלאת סתירות והסברים אד-הוק.

גם לי חשוב הבטחון של משפחתי, שמתגוררת ברובה בישראל. עשורים של כיבוש ודיכוי העם הפלסטיני לא הטיבו עם מצבם, הם עדיין נתונים לסכנה יום-יומית בגלל שישראל מתעקשת להמשיך בפרוייקט הטיהור האתני של הארץ. מדי פעם ישראל יוצאת למסע רצח בפלסטינים כדי ש"הפעם הם ילמדו להפסיק להילחם בנו", אבל האלימות לא נפסקת (כי הבעיה הבסיסית, קרי משטר העליונות היהודית בארץ והליך הטיהור האתני שהוא חלק מהיישום בפועל של משטר העליונות, לא נפתרה ולא תפתר ככה). לעיתים רחוקות היא מנסה להגיע לפתרונות עם פשרה מינימלית מתוך כוונה שזה יחזק את משטר העליונות היהודית (הסכם אוסלו, תוכנית ההתנתקות), והפלא ופלא - גם הם לא מצליחים, כי גם הם לא פותרים את הבעיה הבסיסית הזו.
קיבלת מספיק דוגמאות לתרבות האלימה, כשהאחרונה ביניהן היתה אוהדי מרוקו בזמן המונדיאל.
לפני כמה שנים טובות היתה סדרת כתבות על המהגרים האיסלמיסטיים באירופה, ושם היה ניתן לראות איך בערים כמו פריז וגטבורג יש שכונות שלמות שהמשטרה לא נכנסת לשם. מעניין למה.
אנחנו מוקפים במדינות שהדבר היחידי שיציב בהן הוא חוסר היציבות, ואתה משכנע אותנו לתת אמון בצד השני, זה שבכל הזדמנות שהיתה לו פגע בסיכוי להסדר.
ד״א, לא יודע אם גילו לך, אבל היום הרבה יותר בטוח לחיות בישראל מאשר באמצע-סוף שנות ה-90. כנראה שמשהו כן השתנה.

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

Asafasraf כתב: 19 דצמבר 2022, 12:57אם ארה״ב היא המשת״פ הכי גדול של הציונאצים מה יש לך לחפש שם?
לחליפין, אם אתה מעוניין לתפקד כגיס חמישי, עדיף שאחד כמוך יהיה כמה שיותר רחוק מכאן.
אם כל העולם מלא נאצים, אז אני אמור להתחבא בבית כל הזמן? אתה לא באמת מאמין בזה, זה סתם איסתרא בלגינא קיש קיש קריא. העולם הוא לא מקום מוסרי בהגדרה, אז "מה יש לי לחפש בעולם הזה?". פחחחחח.

אני לא "צבוע", אני פרקטי. אני מתעקש להמשיך לחיות למרות היותי מוקף בחברה מאד ימנית ואלימה, גם אם לך זה לא ממש מתאים שאני אמשיך לחיות.

אני לא הגיס החמישי, אתה הגיס החמישי. בגלל נאצים כמוך המדינה הזו בדרך להשמדה ודאית. מדינה כל כך קטנה שמתעקשת להשניא עצמה על סביבתה ועל רוב העולם, סיכויי השרידה שלה אפסיים.
גם מי שהתנגד לנאצים בגרמניה לא היה גיס חמישי. הנאצים הביאו על גרמניה אסון עצום, בדיוק כמו שאתה ושכמותך מביאים על ישראל.

מה שעצוב הוא שנאצי כמוך אוהד קבוצה שמקימיה היו סוציאליסטים והאמינו באחוות פועלי כל העולם, מכל עם וגזע. אני אוהד הפועל בדיוק בגלל שהיא הקבוצה של השמאל. אתה זה שמנסה לשנות אותה, לא אני.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacaיפתח16
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב: 19 דצמבר 2022, 13:04 לפני כמה שנים טובות היתה סדרת כתבות על המהגרים האיסלמיסטיים באירופה,
אני יודע שזה אולי זוטי זוטות, אבל מה למען השם זה "איסלימסט"? יש גם "יהודיסט"?
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אדום נחמד כתב: 19 דצמבר 2022, 13:18
Asafasraf כתב: 19 דצמבר 2022, 13:04 לפני כמה שנים טובות היתה סדרת כתבות על המהגרים האיסלמיסטיים באירופה,
אני יודע שזה אולי זוטי זוטות, אבל מה למען השם זה "איסלימסט"? יש גם "יהודיסט"?
אנחנו קוראים להם משיחיסטים
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 19 דצמבר 2022, 13:04 קיבלת מספיק דוגמאות לתרבות האלימה, כשהאחרונה ביניהן היתה אוהדי מרוקו בזמן המונדיאל.
לפני כמה שנים טובות היתה סדרת כתבות על המהגרים האיסלמיסטיים באירופה, ושם היה ניתן לראות איך בערים כמו פריז וגטבורג יש שכונות שלמות שהמשטרה לא נכנסת לשם. מעניין למה.
אנחנו מוקפים במדינות שהדבר היחידי שיציב בהן הוא חוסר היציבות, ואתה משכנע אותנו לתת אמון בצד השני, זה שבכל הזדמנות שהיתה לו פגע בסיכוי להסדר.
ד״א, לא יודע אם גילו לך, אבל היום הרבה יותר בטוח לחיות בישראל מאשר באמצע-סוף שנות ה-90. כנראה שמשהו כן השתנה.
1. דוגמאות כשלעצמן אינן הוכחה, בשביל זה צריך לבדוק אותן מול כלל המקרים, גודל האוכלוסיה וכו'. אני נתתי הסברים אלטרנטיביים לכל אחת מהדוגמאות שהבאת (לרובם אפילו לא התייחסת), שמסכימים עם הניתוחים המקובלים שכאמור מבוססים על מידע רב מאד, הרבה (הרבה הרבה) יותר ממה שאפשר לכתוב בפורום. ספציפית, על נושא מרוקו עניתי ממש לא מזמן: הבאתי לך דוגמאות של התנהגות זהה בקרב קבוצות אתניות אחרות, מערביות. טקנו עשה כנ"ל. אתה כרגיל התעלמת מהן.

2. בכל פעם שפרופגניסטים עושים סרטונים כאלה (כמובן שהגרסה הישראלית הייתה בסה"כ העתקה של אחרים מחו"ל) מסתבר שהם שקרנים.

3. ישראל מוקפת במדינות שעדיין נמצאות תחת התערבות אימפריאליסטית מאסיבית אחרי עשרות שנים (אם לא יותר) של שליטה אימפריאליסטית ישירה. אי אפשר להגיד פשוט "יש שם אלימות" בלי לבחון את ההקשר והסיטואציה ולהסיק מזה שמדובר בתרבויות אלימות, כמה פעמים אפשר לחזור על זה? בחייאת, לך תעשה קורס בסיסי במדעי המדינה/סוציולוגיה. זה כ"כ אלמנטרי שאפילו אני, בלי שום תואר בתחום (אני מגיע ממדעים מדוייקים), יודע את זה.

4. כן, אלימות באה בגלים. לפעמים יותר מסוכן, לפעמים פחות. מדהים שאתה מבין את זה (אני נותן לך חתיכת קרדיט כאן, שים לב) ולא מצליח לתפוש את הרעיונות האלמנטריים האחרים שאני מציג. ככל שבעית הבסיס לא תפתר תמיד תהיינה התפרצויות של אלימות.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:
Asafasraf כתב: 19 דצמבר 2022, 12:57אם ארה״ב היא המשת״פ הכי גדול של הציונאצים מה יש לך לחפש שם?
אם כל העולם מלא נאצים, אז אני אמור להתחבא בבית כל הזמן? אתה לא באמת מאמין בזה, זה סתם איסתרא בלגינא קיש קיש קריא. העולם הוא לא מקום מוסרי בהגדרה, אז "מה יש לי לחפש בעולם הזה?". פחחחחח.

אני לא "צבוע", אני פרקטי. אני מתעקש להמשיך לחיות למרות היותי מוקף בחברה מאד ימנית ואלימה, גם אם לך זה לא ממש מתאים שאני אמשיך לחיות.

אני לא הגיס החמישי, אתה הגיס החמישי. בגלל נאצים כמוך המדינה הזו בדרך להשמדה ודאית. מדינה כל כך קטנה שמתעקשת להשניא עצמה על סביבתה ועל רוב העולם, סיכויי השרידה שלה אפסיים.
גם מי שהתנגד לנאצים בגרמניה לא היה גיס חמישי. הנאצים הביאו על גרמניה אסון עצום, בדיוק כמו שאתה ושכמותך מביאים על ישראל.

מה שעצוב הוא שנאצי כמוך אוהד קבוצה שמקימיה היו סוציאליסטים והאמינו באחוות פועלי כל העולם, מכל עם וגזע. אני אוהד הפועל בדיוק בגלל שהיא הקבוצה של השמאל. אתה זה שמנסה לשנות אותה, לא אני.
למה ״כל העולם״? אני די בטוח שתמצא כמה מדינות שתואמות את תפיסת העולם שלך.
את מטלי ופלג אפשר להעריך על האמונה שלהם בדרך שבחרו ובתפיסת העולם (גם אם אני לא מסכים איתם), אתה סתם צבוע זבל.
מקימי הפועל תל אביב היו בראש ובראשונה ציונים, ואת זה גם אפס כמוך לא יכול לשנות.

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני גם ציוני, אני רק לא ציונאצי. יחי ההבדל הקטן. אני בעד חוק השבות, אבל אני גם בעד זכות השיבה לכל הפלסטינים שגירשנו.
אם תבדוק את ההבדלים בין הציונים שהקימו את הפועל לבינך, תראה שאתה בכלל אוהד בית יער שנוא.
لا إله
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

pelegs כתב: 19 דצמבר 2022, 13:23
Asafasraf כתב: 19 דצמבר 2022, 13:04 קיבלת מספיק דוגמאות לתרבות האלימה, כשהאחרונה ביניהן היתה אוהדי מרוקו בזמן המונדיאל.
1. דוגמאות כשלעצמן אינן הוכחה, בשביל זה צריך לבדוק אותן מול כלל המקרים, גודל האוכלוסיה וכו'. אני נתתי הסברים אלטרנטיביים לכל אחת מהדוגמאות שהבאת (לרובם אפילו לא התייחסת), שמסכימים עם הניתוחים המקובלים שכאמור מבוססים על מידע רב מאד, הרבה (הרבה הרבה) יותר ממה שאפשר לכתוב בפורום. ספציפית, על נושא מרוקו עניתי ממש לא מזמן: הבאתי לך דוגמאות של התנהגות זהה בקרב קבוצות אתניות אחרות, מערביות. טקנו עשה כנ"ל. אתה כרגיל התעלמת מהן.

2. בכל פעם שפרופגניסטים עושים סרטונים כאלה (כמובן שהגרסה הישראלית הייתה בסה"כ העתקה של אחרים מחו"ל) מסתבר שהם שקרנים.

3. ישראל מוקפת במדינות שעדיין נמצאות תחת התערבות אימפריאליסטית מאסיבית אחרי עשרות שנים (אם לא יותר) של שליטה אימפריאליסטית ישירה. אי אפשר להגיד פשוט "יש שם אלימות" בלי לבחון את ההקשר והסיטואציה ולהסיק מזה שמדובר בתרבויות אלימות, כמה פעמים אפשר לחזור על זה? בחייאת, לך תעשה קורס בסיסי במדעי המדינה/סוציולוגיה. זה כ"כ אלמנטרי שאפילו אני, בלי שום תואר בתחום (אני מגיע ממדעים מדוייקים), יודע את זה.

4. כן, אלימות באה בגלים. לפעמים יותר מסוכן, לפעמים פחות. מדהים שאתה מבין את זה (אני נותן לך חתיכת קרדיט כאן, שים לב) ולא מצליח לתפוש את הרעיונות האלמנטריים האחרים שאני מציג. ככל שבעית הבסיס לא תפתר תמיד תהיינה התפרצויות של אלימות.
אני חושב שבגישה שלך יש הקלה כלפי המוסלמים שמחלישה אותם ומקטינה אותם כבני אדם.
ברור שיש סיבות להתנהגות אלימה ויש מניעים שצריך לרדת לעומקם.. יחד עם סאת לא ניתן לפתור כל אלימות איסלמית באותן סיבות ומניעים נסתרים....
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

El dudernio כתב: 19 דצמבר 2022, 13:53 אני חושב שבגישה שלך יש הקלה כלפי המוסלמים שמחלישה אותם ומקטינה אותם כבני אדם.
ברור שיש סיבות להתנהגות אלימה ויש מניעים שצריך לרדת לעומקם.. יחד עם סאת לא ניתן לפתור כל אלימות איסלמית באותן סיבות ומניעים נסתרים....
בדיוק להיפך - אני טוען שאין שום דבר מיוחד במוסלמים או בערבים שגורם להם להתנהג באופן כזה או אחר, אלא שהם ככל בני האדם ופועלים לפי המצב הטריאלי (חומרי) בו הם חיים.
במקרה של מדינות ערביות ומוסלמיות רבות (לא כולן), מדובר בצורות שונות של דיכוי מערבי במשך זמן רב. כל מקום שהיה וישנו דיכוי כזה האוכלוסיה ענייה יותר, שמרנית ואלימה יותר ביחס לאוכלוסיות במדינות המדכאות.
יש בעולם המוסלמי הררי בעיות, כמו בכל חברה אחרת בעולם. בשביל להתחיל לפתור אותן צריך להפסיק את הניצול והדיכוי שהחברות האלו חיות תחתם, כל דבר אחר יהיה יתמקדות בהסברים ופתרונות שגויים ולא יקדם שום דבר.

אגב, רק כדי שיהיה ברור: חלק נכבד מאותו דיכוי שאני מדבר אליו נעשה בעזרת האצולה ו/או הבורגנות המקומית: ערב הסעודית, למשל, היא מדינה דכאנית ביותר (אולי הדכאנית ביותר באיזור), ודווקא שם אין ניצול אימפריאליסטי ישיר אלא תמיכה אימפריאליסטית בדיקטטורה של משפחת סעוד. כנ"ל באיחוד האמירויות, קטאר, כווית ועוד מקומות. במדינות אחרות מדובר בדיכוי מסוג אחר: בסוריה, למשל, מתרחשת עדיין מלחמת אזרחים עקובה מדם שהיא למעשה מלחמת פרוקסי בין המערב ובין רוסיה. בעיראק נעשה ג'נוסייד ע"י ארה"ב ומדינות המערב כחלק משתי פלישות הרסניות במיוחד ע"י אותן מדינות בשלושים (וקצת) השנה האחרונות (שלא לדבר על הסנקציות הרצחניות שהוטלו על המדינה - שוב, ע"י אותן המדינות). בכל פעם שהעם במדינה ערבית מנסה להתקומם, הכוחות האימפריאליסטים (בעיקר המערביים, לעיתים גם רוסיה) לוקחים חלק, ישיר או פחות, בדיכוי ההתקוממויות הנ"ל. האביב הערבי העניק לנו מספר רב של דוגמאות להתנהלות הזו.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 19 דצמבר 2022, 04:12
שאלתי אם לגיטימי להגיד "למזרחים יש נטייה לפשע, ונשאר לבדוק אם זה מסיבות תרבותיות או אפיגנטיות"?
מה שאני אומר הוא כזה: יש יותר אסירים/פושעים/עבריינים יו ניים איט מזרחים מאשר אשכנזים בארץ, מה הסיבה? לא יודע כנראה לפי מה שאתם פה אומרים זה בגלל מצב סוציו אקונומי
אני טועה? אתה טוען שיש יותר פושעים אשכנזים?
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 19 דצמבר 2022, 14:19
El dudernio כתב: 19 דצמבר 2022, 13:53 אני חושב שבגישה שלך יש הקלה כלפי המוסלמים שמחלישה אותם ומקטינה אותם כבני אדם.
בדיוק להיפך - אני טוען שאין שום דבר מיוחד במוסלמים או בערבים שגורם להם להתנהג באופן כזה או אחר, אלא שהם ככל בני האדם ופועלים לפי המצב הטריאלי (חומרי) בו הם חיים.
במקרה של מדינות ערביות ומוסלמיות רבות (לא כולן), מדובר בצורות שונות של דיכוי מערבי במשך זמן רב. כל מקום שהיה וישנו דיכוי כזה האוכלוסיה ענייה יותר, שמרנית ואלימה יותר ביחס לאוכלוסיות במדינות המדכאות.
יש בעולם המוסלמי הררי בעיות, כמו בכל חברה אחרת בעולם. בשביל להתחיל לפתור אותן צריך להפסיק את הניצול והדיכוי שהחברות האלו חיות תחתם, כל דבר אחר יהיה יתמקדות בהסברים ופתרונות שגויים ולא יקדם שום דבר.

אגב, רק כדי שיהיה ברור: חלק נכבד מאותו דיכוי שאני מדבר אליו נעשה בעזרת האצולה ו/או הבורגנות המקומית: ערב הסעודית, למשל, היא מדינה דכאנית ביותר (אולי הדכאנית ביותר באיזור), ודווקא שם אין ניצול אימפריאליסטי ישיר אלא תמיכה אימפריאליסטית בדיקטטורה של משפחת סעוד. כנ"ל באיחוד האמירויות, קטאר, כווית ועוד מקומות. במדינות אחרות מדובר בדיכוי מסוג אחר: בסוריה, למשל, מתרחשת עדיין מלחמת אזרחים עקובה מדם שהיא למעשה מלחמת פרוקסי בין המערב ובין רוסיה. בעיראק נעשה ג'נוסייד ע"י ארה"ב ומדינות המערב כחלק משתי פלישות הרסניות במיוחד ע"י אותן מדינות בשלושים (וקצת) השנה האחרונות (שלא לדבר על הסנקציות הרצחניות שהוטלו על המדינה - שוב, ע"י אותן המדינות). בכל פעם שהעם במדינה ערבית מנסה להתקומם, הכוחות האימפריאליסטים (בעיקר המערביים, לעיתים גם רוסיה) לוקחים חלק, ישיר או פחות, בדיכוי ההתקוממויות הנ"ל. האביב הערבי העניק לנו מספר רב של דוגמאות להתנהלות הזו.
סתם שאלה, אז בעצם לטענתך אין שום הבדל בין שום חברה לחברה אחרת בעולם? כולם אותו דבר בדיוק ויפני שגדל בתרבות היפנית וישראלי שגדל בישראל יהיו אותו דבר? לא יכול להיות שאחד מהם יעריך ויקיר דברים שהשני לא וההפך? או יתן חשיבות רבה מאוד לדברים שבשביל האחר זה הבל הבלים? אין הבדלים גנטיים בין אנשים לעמים שונים (פיזים, קוגנטיבים, רגשיים וכו')? כל אדם יכול להיות דוקטורט לפיזיקה אם הוא רק ירצה וישקיע בזה מספיק ואם יחנכו אותו לזה מגיל צעיר כי כולנו נולדנו שווים אחד לשני?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 19 דצמבר 2022, 21:55 סתם שאלה, אז בעצם לטענתך אין שום הבדל בין שום חברה לחברה אחרת בעולם?
לא, לטענתי כל ההבדלים התרבותיים מקורם במצב המטריאלי הקיים באיזור ובזמן הרלוונטים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 19 דצמבר 2022, 21:46 מה שאני אומר הוא כזה: יש יותר אסירים/פושעים/עבריינים יו ניים איט מזרחים מאשר אשכנזים בארץ, מה הסיבה? לא יודע כנראה לפי מה שאתם פה אומרים זה בגלל מצב סוציו אקונומי
אני אנסה להבהיר, למרות שכבר כתבתי על זה הרבה מאד בשרשור: יש יותר פשע בקרב מזרחים מאשר בקרב אשכנזים. גזענים יגידו שזה סגלל שלמזרחים יש איזושהי נטיה אל-טבעית לפשע - תרבות, גנטיקה, וואטאבר. אנשים רציניים יגידו שזה בגלל שהמדינה זרקה אותם לעזאזל והשתינה עליהם במשך עשורים, ובגלל זה המצב הסוציו-אקונומי שלהם באופן כללי נמוך יותר, מה שמוביל לפגיעה נרחבת יותר.

בהתאם, הגזענים יציעו פתרונות כמו הרחבת השיטור בשכונות בהן מתגוררים יותר מזרחים, החמרת העונשים על פשע וכו'. הרציניים יבינו שזה לא יפתור את הבעיה כי הסיבה להיווצרותה היא שורשית יותר, ובהתאם יציעו להשקיע תקציבים לשיפור התשתיות, החינוך, הגישה למשאבים וכו' בקרב מזרחים, ע"מ להשוות את מצבם לזה של האשכנזים.

אותו הדבר לגבי הפלסטינים, רק שבמקרה שלהם יש גם שכבה של דיכוי לאומי כבד מעל הכל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

https://v.redd.it/0dgayxy3tt6a1

אל תראו סרטונים כאלו ל-@Asafasraf, הוא עלול ללקות בדיסונס קוגניטיבי.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

pelegs כתב: 19 דצמבר 2022, 22:05
ASAFABADI כתב: 19 דצמבר 2022, 21:55 סתם שאלה, אז בעצם לטענתך אין שום הבדל בין שום חברה לחברה אחרת בעולם?
לא, לטענתי כל ההבדלים התרבותיים מקורם במצב המטריאלי הקיים באיזור ובזמן הרלוונטים.
כל ההבדלים?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 19 דצמבר 2022, 21:46
teknoboy כתב: 19 דצמבר 2022, 04:12
מה שאני אומר הוא כזה: יש יותר אסירים/פושעים/עבריינים יו ניים איט מזרחים מאשר אשכנזים בארץ, מה הסיבה? לא יודע כנראה לפי מה שאתם פה אומרים זה בגלל מצב סוציו אקונומי
שים לב שלא שאלתי אם מותר להגיד שיש יותר פושעים מזרחים (נניח שיש, בכל מקרה זאת שאלה אמפירית, אז מותר לבדוק ולהגיד מה יצא).
שאלתי אם לגיטימי להגיד שזאת נטייה של המזרחים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:https://v.redd.it/0dgayxy3tt6a1

אל תראו סרטונים כאלו ל-[mention]Asafasraf[/mention], הוא עלול ללקות בדיסונס קוגניטיבי.
שוב אתה שולח ללינקים שמבקשים להוריד אפליקצייה לנייד?

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:אני גם ציוני, אני רק לא ציונאצי. יחי ההבדל הקטן. אני בעד חוק השבות, אבל אני גם בעד זכות השיבה לכל הפלסטינים שגירשנו.
אם תבדוק את ההבדלים בין הציונים שהקימו את הפועל לבינך, תראה שאתה בכלל אוהד בית יער שנוא.
תודה רבה על האבחון, אבל ברשותך אני אמשיך לאהוד את הפועל תל אביב, ואתה תמשיך לאכול את עצמך, צבוע (סליחה, ״פרקטי״) מתוסכל.

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

El dudernio כתב:
pelegs כתב: 19 דצמבר 2022, 13:23

אני חושב שבגישה שלך יש הקלה כלפי המוסלמים שמחלישה אותם ומקטינה אותם כבני אדם.
שים לב שבכל שלב תמיד יהיה מישהו אשם יותר מהערבים- פעם ארה״ב, פעם רוסיה, פעם ישראל, ופעם מי לא?
אנחנו חינכנו את כל ארגוני הפשיעה שטועים בזיהוי ורוצחים אנשים בגלל טעות בזיהוי, כמו שאפשר לראות היום (חמולת ג׳רושי כבר מזמן לא מוגדרת ענייה).
ד״א, היום התברר שהדריסה בפלורנטין לפני מס׳ שבועות היה פיגוע. את זה אף אחד לא יספר כאן.
תיכף נגלה למה הפיגוע הזה לגיטימי.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 19 דצמבר 2022, 23:14

נו באמת, זה לינק לרדיט.
הוא לא מבקש ממך שום דבר, הוא מציע לך להוריד אפליקציה, אבל אתה יכול לראות מה כתוב גם בלי, פשוט ללחוץ על "המשך בדפדפן" או איך שזה לא נקרא אצלך.
כל רשת חברתית תציע לך להיכנס דרך האפליקציה. רבאק, אפילו הפורום מנג'ס עם זה (בגלל טפאטוק, למי ששאל).
פעם ראשונה שלך באינטרנט או משהו כזה? סמארטפון ראשון בחיים? באמת לא נתקלת אף פעם בלינק לאתר שמציע לך את האפליקציה שלו?
אם ההצעות האלה מפריעות לך אתה יכול להיכנס ללינקים ממחשב, שם אין את השטויות האלה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עדיף שלא תצפה, כאמור דיסוננס קוגניטיבי וכל זה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

Asafasraf כתב: 19 דצמבר 2022, 23:16
its-sick כתב:אני גם ציוני, אני רק לא ציונאצי. יחי ההבדל הקטן. אני בעד חוק השבות, אבל אני גם בעד זכות השיבה לכל הפלסטינים שגירשנו.
תודה רבה על האבחון, אבל ברשותך אני אמשיך לאהוד את הפועל תל אביב, ואתה תמשיך לאכול את עצמך, צבוע (סליחה, ״פרקטי״) מתוסכל.

אני חייב לדעת: על מה אתה חושב שאני אוכל את עצמי? כי לי אין מושג קלוש.
מה אתה חושב שמתסכל אותי? לא זכור לי שאי פעם אמרתי משהו כזה.

אם אתה חייב לדעת, אז יש לי חיים נפלאים. עבודה טובה ומספקת עם אנשים נחמדים, אשה מדהימה שעושה אותי מאושר, וילדים מאד מוצלחים. זה שבמדינה יש הרבה נאצים לא מפריע לי ביום יום, רק מפחיד אותי לגבי העתיד. בשביל זה אני מחנך את ילדיי לראות את הרשע שלכם כדי שהם יבנו חיים יפים במקום יותר מוצלח.
אני מעריך שההתאבדות של ישראל תושלם רק אחרי שילדיי כבר לא יהיו פה, ככה שאני אופטימי מאד לגבי עתידם.
لا إله
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

teknoboy כתב:

נו באמת, זה לינק לרדיט.
הוא לא מבקש ממך שום דבר, הוא מציע לך להוריד אפליקציה, אבל אתה יכול לראות מה כתוב גם בלי, פשוט ללחוץ על "המשך בדפדפן" או איך שזה לא נקרא אצלך.
כל רשת חברתית תציע לך להיכנס דרך האפליקציה. רבאק, אפילו הפורום מנג'ס עם זה (בגלל טפאטוק, למי ששאל).
פעם ראשונה שלך באינטרנט או משהו כזה? סמארטפון ראשון בחיים? באמת לא נתקלת אף פעם בלינק לאתר שמציע לך את האפליקציה שלו?
אם ההצעות האלה מפריעות לך אתה יכול להיכנס ללינקים ממחשב, שם אין את השטויות האלה.
כשאתה בוחר בהמשך לאתר, נפתחות כתבות שיש בה מספר כתבות. לא מוצא קשר באף אחת מהן לשרשור. נו שוין.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 19 דצמבר 2022, 23:22 שים לב שבכל שלב תמיד יהיה מישהו אשם יותר מהערבים- פעם ארה״ב, פעם רוסיה, פעם ישראל, ופעם מי לא?
אנחנו חינכנו את כל ארגוני הפשיעה שטועים בזיהוי ורוצחים אנשים בגלל טעות בזיהוי, כמו שאפשר לראות היום (חמולת ג׳רושי כבר מזמן לא מוגדרת ענייה).
ד״א, היום התברר שהדריסה בפלורנטין לפני מס׳ שבועות היה פיגוע. את זה אף אחד לא יספר כאן.
תיכף נגלה למה הפיגוע הזה לגיטימי.
אתה מנסה לדבר בשפה של טובים ורעים, ולכן לא מצליח להבין מה אנחנו מנסים להגיד, אז אני אנסה שוב (בפעם המי-יודע-כמה): אין טובים ורעים, אין צודקים וטועים. יש מצב מטריאלי, והוא זה שמכתיב את ההתנהגות של קבוצות פוליטיות. הפלסטינים עושים פיגועים כי הם עוברים טיהור אתני בידי אתנוקרטיה. מי שרוצה להפסיק את זה צריך לפתור את בעית השורש, קרי משטר העליונות היהודי. כל עוד הבעיה הזו לא תיפתר, הפלסטינים ימשיכו לעשות פיגועים (ובאופן כללי להיאבק נגד המשטר הציוני שמדכא אותם), אנשים חסרי מושג ימשיכו להאשים אותם ב"תרבות אלימה" ויהיו עוד ועוד סבבי לחימה שכל אחד מהם אמור "סוף סוף ללמד אותם להפסיק להתנגד", ובאופן לא מפתיע לא מצליח להשיג את המטרה הזו.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כמו-כן, הנה קישור ישיר להודעה הרלוונטית ברדדיט:

תפתח אותו במחשב ותחסוך לכולנו עוד דיונים על בעיות טכנולוגיות.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אלה ערבים כולם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב: 20 דצמבר 2022, 11:02 אלה ערבים כולם
בייחוד הלבנים ה"ותיקים" שבהם.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 20 דצמבר 2022, 12:43
אדום נחמד כתב: 20 דצמבר 2022, 11:02 אלה ערבים כולם
בייחוד הלבנים ה"ותיקים" שבהם.
איפה בסרטון שצירפת ראית צבע עור (איזשהו צבע עור) של המפגינים ?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עניתי בבדיחה לבדיחה של נחמד.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 19 דצמבר 2022, 22:36 כל ההבדלים?
כל ההבדלים המהותיים בשאלות פוליטיות.
שליחת תגובה