חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

לא יודע אם יש טעם לעשות את הדיון הזה שוב, ספציפית במקרה הזה מטלי מצטט כותב שטוען ש"ההבדל שעכשיו מדובר בטרור בעידוד, מימון ותמיכת המדינה"
המילה הבדל אומרת שהוא לא סבור שזה היה ככה לפני,
אני טענתי את זה פה בעבר ויצאו עליי, כולל מטלי, אז אני רק שמח שסוף סוף מסכימים איתי

וכן אענה על השאלה כי ביקשת, אני חושב שאם אתה סבור שתהליך הנאציפיקציה של ישראל הוא בכיוון מסוים, הדבר הרציונלי היחיד הוא להתאבד על השרדותה של הממשלה הקודמת, כי אחרת זה אומר שתבוא ממשלת בלהות, בדיוק כמו שקרה.
ואני כן מאמין שאם הממשלה הייתה משלימה את ימיה הייתה יכולה להיות לזה השפעה חיובית, וגם בזמן אמת היו לה השפעות חיוביות.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

D&3 כתב: 23 אוגוסט 2023, 16:40 לא יודע אם יש טעם לעשות את הדיון הזה שוב, ספציפית במקרה הזה מטלי מצטט כותב שטוען ש"ההבדל שעכשיו מדובר בטרור בעידוד, מימון ותמיכת המדינה"
המילה הבדל אומרת שהוא לא סבור שזה היה ככה לפני,
אני טענתי את זה פה בעבר ויצאו עליי, כולל מטלי, אז אני רק שמח שסוף סוף מסכימים איתי

וכן אענה על השאלה כי ביקשת, אני חושב שאם אתה סבור שתהליך הנאציפיקציה של ישראל הוא בכיוון מסוים, הדבר הרציונלי היחיד הוא להתאבד על השרדותה של הממשלה הקודמת, כי אחרת זה אומר שתבוא ממשלת בלהות, בדיוק כמו שקרה.
ואני כן מאמין שאם הממשלה הייתה משלימה את ימיה הייתה יכולה להיות לזה השפעה חיובית, וגם בזמן אמת היו לה השפעות חיוביות.
כן, היא פחות גרועה מהנוכחית. כמה פעמים אפשר להסכים איתך על הדבר המובן מאליו הזה?
אבל זאת לא השאלה היחידה. יש עוד שאלות חשובות.
למשל האם היא בכלל טובה בפני עצמה או רק פחות גרועה מהממשלה הכי גרועה שאפשר לדמיין.
למשל האם הממשלה הזאת הייתה משנה משהו בבעיות העומק של ישראל (ובראש ובראשונה העובדה שהמדינה משרתת את העליונות היהודית ומעדיפה אותה על כל שיקול אחר).
למשל האם הממשלה הזאת הייתה יכולה להציל את ישראל מעצמה או רק לתת לה עוד כמה חודשים של אשליית נורמליות.

שוב, אני מבין שעדיף לחיות עוד שנתיים נורמליות מאשר להקדים את האסון הממשמש ובא, אבל קצת לא יפה להאשים דווקא את אלה שחיים תחת האסון הזה כבר עשרות שנים רק כי פתאום הוא מתקרב טיפה לסף דלתך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 23 אוגוסט 2023, 16:26 משמח לדעת שגם אצלכם מסכימים שעד לפני הממשלה הזו היודונאצים לא קיבלו תמיכה ממסדית
לא ברור למי אתה קורא יודונאצים. אם אתה מתכוון למתנחלים, אתה טועה בקביעה שלך. המתנחלים עצמם קיבלו תמיכה ממסדית מכל ממשלות ישראל, בסיוע בג"ץ.
אם תקרא שוב, תראה שהעיתונאי לא כותב על תמיכה ממסדית במתנחלים, אלא על תמיכה בפעולות הטרור שלהם. זה דבר שהיה פחות בעבר: את הטרור ביצעו כוחות רשמיים של המדינה ולא מלציות מתנחלים, וכשזה קרה, הממשלה לא תמכה בזה.

זה מה שהשתנה בשנים האחרונות -כולל בזמן "ממשלת השינוי": צה"ל והמשטרה מגבים פעולות טרור מתנחלים. בממשלה הנוכחית השרים אפילו תומכים בזה בקול.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אחים יקרים, רק אל "תעשו עלייה".

מאמר מצוין מאת היהודי ב. מיכאל, אל יהודי העולם.

ב. מיכאל
22 באוגוסט 2023.
עיתון הארץ

אחי היקרים בתפוצות: לא כישראלי אני פונה אליכם, אלא כיהודי. ואינני עושה זאת בגלל שחוקי מדינת ישראל אינם מכירים בקיומם של "ישראלים", אלא בגלל שיהדותי קרובה ללבי הרבה יותר מאשר אזרחותי, או מולדתי הגיאוגרפית.

ייאמר מיד: היותי יהודי לא עושה אותי טוב יותר או רע יותר מכל אדם אחר עלי אדמות. יהדותי היא רק המעגל התרבותי, ההיסטורי והערכי שאליו נקלעתי בלידתי, ושימורו נראה לי חשוב.

ומדוע אני מטריד אתכם, אחים חביבים? כי כבר עשרות שנים מזדחל מהפך לא פשוט אל דברי ימי היהודים. יומרתה היהירה של מדינת ישראל להיות מייצגת היהדות כולה, מנהיגת היהדות כולה, ומקלט היהדות כולה, הולכת ונחשפת במלוא ריקנותה.

גם מן ההזיה הציונית לא נותר דבר, זולת תועפות של רשע, שקר, גזענות ואלילות. "עם הספר" נעשה עם הארץ. הספר כבר לא כל כך מעניין אותו. רק הארץ נחשבת. החול, הבוץ הקדוש. המגרש. כת קראית משונה השתלטה עליו, כת שנטלה מן הספר המלא רק את ספר יהושע, את ציוויי הג'נוסייד, את היתרי הביזה ואת ההבטחות הנדל"ניות. אה, וגם כמה מנהגי תיפלות ואמונות הבל. כל השאר הושלך הצדה. בחודשים האחרונים הושלם המהפך. המוטציה היהודואידית השולטת כאן ממיטה עלינו היהודים רק כלימה והשחתה.

לכן, אחי היקרים בתפוצות, הלפיד מועבר אליכם. מעתה — אתם שומרי הגחלת. אתם ממונים על הוכחת קיומו של עם יהודי בגרסה שפויה. אתם אחראים על שימור קלסתר של יהדות שאיננה מבישה.

התפקיד החדש הזה אשר מוטל מעתה עליכם נושא עמו אחריות היסטורית נכבדה, אך ביצועו המעשי קל ביותר: פשוט על תעשו דבר. הישארו מה שאתם, מי שאתם, והיכן שאתם. זה הכל. רק על דבר אחד עליכם להקפיד: בשום פנים ואופן לא "לעשות עלייה". היזהרו מן הַפַּח הַיָּקוּשׁ הַזֶּה. הוא ישחית אתכם כשם שהשחית כמעט את כל הנופלים ברשתו. ראו מה קורה כאן לשלטון, למוסר, לדת, לאמת, לאנושיות. ראו מה קורה לחינוך, לבריאות, לטבע, לקשיש, לעני, לאסיר, למיעוט, לנכבש, ללא יהודי.

וגם את ילדיכם אל תשלחו לחפש כאן הרפתקאות וריגושים. רק שנאה הם יראו כאן, ורוע, ואדנות, וגזענות. נפשם הצעירה תתקשה לגבור על פיתויי הכוח והעליונות. ראו מה קורה כאן לאנשים צעירים, לחיילים, לשוטרים.
לכן, למענכם ולמעננו, הישארו שם. דָּגְמְנוּ יהדות נורמלית. רְאו לנגד עיניכם את אברהם יהושע הֶשֶל ולא את סמוטריץ'. את דניס גולדברג ולא את בן גביר. את סימון וייל ולא את אורית סטרוק. את הלן סוזמן ולא את סון הר־מלך. את ארתור גולדרייך ולא את עמיחי אליהו. את יוסף דוב סולובייצ'יק ולא את פינדרוס. את נדין גורדימר ולא את דיסטל־אטבריאן.

רק "עלייה" אל תעשו. בוודאי לא עכשיו, כאשר 64 טראמפים קטנים שולטים בנו. אולי פעם. בעתיד. נניח בעוד אלפיים שנה, משהו כזה. הרי מותר ללמוד משהו משני חורבנים, שלוש ממלכות שהתפוררו, עשרה שבטים שנעלמו, ושואה אחת שהמיט עלינו כאן משיחיסט מנוול בעזרת רבו התם והנלהב.

אז אנא זיכרו: בעולם האורווליאני שבראנו כאן, עלייה היא ירידה. ירידה היא עלייה.
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

תמונה
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

סוף סוף כותרת ראויה
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדארז שדה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

לא מאמין שזה היה ככה באוויר יותר מכמה דקות.
כרגע הכותרת מדברת על מתנחלים ופלסטינים.
https://www.kan.org.il/content/kan-news/local/533960/
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

teknoboy כתב: 17 ספטמבר 2023, 21:25 לא מאמין שזה היה ככה באוויר יותר מכמה דקות.
לפחות לזמן קצר הטרוריסטים היהודים זכו לכינוי הראוי להם, בתקשורת הישראלית גם זה משהו.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

ארז שדה כתב: 18 ספטמבר 2023, 05:42
teknoboy כתב: 17 ספטמבר 2023, 21:25 לא מאמין שזה היה ככה באוויר יותר מכמה דקות.
לפחות לזמן קצר הטרוריסטים היהודים זכו לכינוי הראוי להם, בתקשורת הישראלית גם זה משהו.
מעניין כמה אנשים פוטרו בגלל זה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

כל הכבוד לשלום חנוך ואביב גפן :bow: תמונה
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  775 לייקים

לא מגיע להם מחיאות כפיים על הביטול הזה כי הם עלובים שהם הסכימו להלבין את ההומופוב הכהניסט הנוראי הזה מראש, ומבין כל הדברים האיומים שיצא לו להגיד בחיים זה הפחות גרוע.
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

פרימו לוי כתב: 21 ספטמבר 2023, 16:27 לא מגיע להם מחיאות כפיים על הביטול הזה כי הם עלובים שהם הסכימו להלבין את ההומופוב הכהניסט הנוראי הזה מראש, ומבין כל הדברים האיומים שיצא לו להגיד בחיים זה הפחות גרוע.
אתה צודק אבל גם צעד קטן בכיוון הנכון זה משהו.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

המתנחבלים חולי רוח
https://mobile.srugim.co.il/article/851347
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

יהודי. הבן שלו נרצח באכזריות על ידי החמאס. כדאי להקשיב לו.

"... תחילת הדרך לא תעסוק בהעפת הממשלה הנוכחית אלא תטפל בכל אלה שנחשבו למנהיגי "המרכז שמאל" והתגלו בחדלונם בעשרת החדשים האחרונים וביתר שאת בשבועיים האחרונים בהצטרפם לקריאות הכתישה והנקם בעזה.

אני מבקש לציין שנקמה אינה תכנית עבודה ואיננה יכולה להיות אסטרטגיה של מדינה ריבונית וממשלה סבירה. בשבועיים האחרונים כחלק מן ה"נקמה" מתנהל בבקעת הירדן ובשטחי יהודה ושומרון מסע של טרור יהודי משיחי לטיהור אתני בחסות הצבא ומשטרת ישראל. כל זה נעלם מעין הציבוריות הישראלית ואינו מדווח בתקשורת המיינסטרים. הטרור היהודי על כל שלוחותיו יטופל בהמשך טיפול חד וכואב. בקרוב מאוד, בי נשבעתי, מדינת ישראל תשנה את פניה באופן מוחלט."

בני נהרג אחרי שצה"ל הפקיר אותו. אני נשבע, ישראל תשנה את פניה
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

חנן בן ארי הופיע בצאלים ושלהב את החיילים בקריאות "לחזור לגוש קטיף , להקים את חוף נובה בחוף עזה".
זה לא הזמן לפוליטיקה אומרים לכם.
האחיין של הכהניסט לא רוצה שנתייג אותו בגלל הייחוס המשפחתי אבל נראה שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ.
dino
קיבל.ה  2031 לייקים

הרבה ימניים מתבלבלים בין הרצוי(לראות עינייהם) למצוי.
ישראל מדינה קטנה מידי בשביל לעשות מה בא לה, תוך התעלמות משאר העולם, בטח המדינות התומכות יותר.
חנן בן ארי צריך להבין שלא נוכל לחיות כמדינה בבידוד.
כעת אחרי הטבח הנורא, זה עוד יותר מבלבל אותם.
מה שבטוח, אולי כולם, גם הימין, הבינו שהגענו לצומת שאין בא ישר כרגיל, אלא פניה ימינה או שמאלה ועכשיו. כי יש פה משהו שחייבים למצוא לו פיתרונות מציאותיים וריאלים ולא להמשיך להתעלם מהקיום שלו.
הפוסט קיבל לייק אחדארז שדה
El dudernio
קיבל.ה  1270 לייקים

dino כתב: 25 אוקטובר 2023, 07:41 הרבה ימניים מתבלבלים בין הרצוי(לראות עינייהם) למצוי.
ישראל מדינה קטנה מידי בשביל לעשות מה בא לה, תוך התעלמות משאר העולם, בטח המדינות התומכות יותר.
מה שבטוח, אולי כולם, גם הימין, הבינו שהגענו לצומת שאין בא ישר כרגיל, אלא פניה ימינה או שמאלה ועכשיו. כי יש פה משהו שחייבים למצוא לו פיתרונות מציאותיים וריאלים ולא להמשיך להתעלם מהקיום שלו.
אין מניעה לפנות ימינה... עוד ק"מ שוב ימינה... ואחרי כמה מאות מטרים שוב ימינה.... אחרכך להמשיך ישר הרבה זמן.
dino
קיבל.ה  2031 לייקים

El dudernio כתב: 25 אוקטובר 2023, 12:26
dino כתב: 25 אוקטובר 2023, 07:41 הרבה ימניים מתבלבלים בין הרצוי(לראות עינייהם) למצוי.
אין מניעה לפנות ימינה... עוד ק"מ שוב ימינה... ואחרי כמה מאות מטרים שוב ימינה.... אחרכך להמשיך ישר הרבה זמן.
לא ישאר לך דלק להמשיך הרבה ימינה. זאת אפשרות, אחת מהאפשרויות. צריך לבחור מה עדיף.
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

El dudernio כתב: 25 אוקטובר 2023, 12:26
למה אתה מתכוון שאתה אומר שישראל צריכה לפנות ימינה? לא פנינו ימינה מספיק בעשרים השנה האחרונות? הגענו כבר עד יורשו של כהנא לאן אתה עוד רוצה להגיע?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

למשיח כמובן.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

אל דוד הציע לפנות שלוש פעמים ימינה. תעשו ניסוי ותראו מה קורה כשעושים את זה.
הוא כמובן טועה, כי כמה מטרים אחרי הימינה הקרוב יש תהום די רצינית.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

https://www.facebook.com/aprecariat/pos ... KEpHHtZ7Sl

פרי קריאט

ארוך.
אני חושב שיש אי הבנה גדולה מאוד של התגובה של הרבה סטודנטים בארה"ב. וזה משהו שצריך להתייחס אליו. ולפני שאסביר למה אני מתכוון, אציין שאני מודע לאנטישמיות שיש בחוגי שמאל (מתעסק בזה לפחות מ2007), מודע לכשל של כל מני פרוגרסיבים וקומוניסטים ישנים (למשל גם עם רוסיה ואוקראינה). ואין במה שאני כותב הצדקה או התרה מוסרית, יהיו הסיבות שיהיו זה לא מצדיק תמיכה במעשי זוועה.
אבל אני חושב שיש מעבר לזה, ואני חושב שצריך להתייחס לזה, כי כדי לפעול בתוך מציאות צריך להבין אותה. ובמקרה הזה הרבה מאוד (לא הכל) מהתודעה והיחס של צעירים בעולם לישראל הוא תוצאה של מדיניות ישראלית. כמו שהמדיניות שלנו בדרום היתה לתחזק ולהעצים את החמאס בשביל למנוע לחץ דיפלומטי, ולמו"מ, שיוביל לפינוי ההתנחלויות, גם המדיניות הדיפלומטית של ישראל לקתה בטיפשות דומה.
1. קודם כל, אנחנו מניחים שאנשים בחו"ל חשופים לאותו מידע שאנחנו. זה לא ממש נכון. אני אומר את זה בין היתר כי ביליתי חלק נכבד מהשבועים האחרונים בלעשות כל מני האזנה וניתוחי שיח לשיח בחו"ל - ואני לא מתכוון בצורה אנקדוטלית כי קראתי כמה פוסטים, אלא בצורה שיטתית כי דברים כאלה הם חלק ממה שאני עושה מקצועית. אין ישראלי שלא נחשף לזוועות, אם דרך סרטוני הסנאף שמסתובבים בטלגרם ווואטסאפ ואם דרך משפחה, חברים ומכרים שהיו קורבנות. יש מי שגם הלך לקבוצות של תומכי חמאס (פרופר תומכים, לא סטודנטים אנטי-קולוניאליזם) שם חמאסניקים שיתפו מעשי זוועה. אבל זה לא משהו שחלקים נכבדים מהעולם נחשפו אליו. חלק מזה קשור לצנזורה ברשתות חברתיות, חלק מזה קשור לזה שהרבה משיח הפרו-ישראלי (גם עכשיו) נמצא בסופו של דבר בסוג של אקו-צ'יימבר שלעיתים כולל בעיקר ישראל ולעיתים כולל וויכוחי רשת בין ישראלי לפרו-פלסטינים אקטיבים אבל לא בהכרח מגיע לשאר הציבור. חלק מזה מהחלטה ישראלית להגן על משפחות הנרצחים ועל כבוד המתים ולא להפיץ את הסרטונים (שזה החלטה חכמה, טובה ומוצדקת - משפחות הקורבנות יותר חשובים מ'הסברה'). חלק מזה גם לא שונה ממקומות אחרים בעולם, סה"כ יש חוקרי ג'נוסייד שיכולים לתת לנו רשימה ארוכה של דברים מחרידים שקרו בשנים האחרונות שאנחנו יודעים או לא עליהם אבל לא באמת נחשפנו לזוועה שלהם. בהתאם, צריך להבין שמה שאנחנו רואים לא בהכרח אחרים רואים, והם מתנהגים בהתאם. אפשר להוסיף לזה חוסר אמון שיש בפרסומים ישראלים (וגם של מדינות אחרות) שגורם לזה שאנשים לא ממהרים להאמין. לא סתם נשיא ארצות הברית, כמו גם בכירים אחרים בממשל, טרחו להגיד בצורה ברורה מה הם ראו - זה דבר מאוד חריג.
2. הרבה מאוד מהמידע שאנשים (במיוחד צעירים) צורכים הוא מרשתות חברתיות. נניח שניה בצד את כל הסיפור של פייק ניוז. החדשות ברשתות חברתיות לרוב לא מגיעות מאנשים שאשכרה מבינים על מה הם מדברים. ויש בורות ושטחיות גדולה. לפני כמה ימים למשל, ראיתי סרטון של מומחה אוסיט לוחמה אמריקאי ביו-טיוב (איש שיש לו כישורים וידע, איש צבא לשעבר שעשה את שמו סביב פירשון דברים באוקראינה, לא חרטטן לרוב - אבל מה, לא ממש ידע להבדיל בין עזה והגדה - שזה עניין לא קטן). והוא עוד בחור רציני, יש המוני אנשים (ברצינות) שמקבלים את החדשות שלהם מילדים שמקשקשים בטיק-טוק בסרטונים של שניות. בוא נגיד שהם לא ממש טורחים לעשות בדיקת עובדות... בתוך זה למה שקורה בעזה שהוא מתמשך יותר, ויש יותר תמונות שלו (שהן מספיק אבל לא יותר מדי גרפיות) יש יותר חשיפה. עם כל הכבוד שיש לכתבים פוסט-קולוניאליסטים עם מאות עמודים ושפה עמומה, זה קצת יותר משמעותי בעיצוב תודעה של סטודנטים והציבור.
3. מעבר לזה בגדול יש שלושה סיפורים שמתערבבים להם בעולם כרגע, הראשון הוא מעשי הפשע המחרידים של החמאס בעוטף, השני הוא ההתקפה על עזה, והשלישית הוא הפוגרומים והתקיפות שמתרחשות עכשיו בגדה. רוב האנשים לא יודעים להגיד איפה ומה ההבדל בין טוואני, עזה, או כל אחד מישובי העוטף. ומה שהם מבינים הוא שנעשים מעשי זוועה הדדים במקום שהוא בגדול נידון להיות גיהנום. אין מה להתווכח איתי שאין מה להשוות, כי אני לא משווה, אלא אומר, שאפשר לפתוח אתר חדשות אקראי ביום אקראי ותראו כתבה גדולה על התקיפה בעזה, תהיה בה פסקה או שתיים על מעשי הזוועה לפני שבועים, ובחלק גדול מהימים כתבה קטנה על אירועים בגדה. הדברים לא שקר, מבחינה חדשותית ככה חדשות עובדות - כותבים על מה קורה לא על מה היה לפני שבועיים, ובהתאם גם אם לא התעסקת בסיפור הזה ב3-4 ימים הראשונים (שזה הגיוני מאוד לסתם אנשים בחול) אז נכנסת לסיפור באמצע...
4. בהתאם אנשים מגיבים לא ממש למה שקורה, אלא למה שהם חושבים שקורה, ומה שהם חושבים שקורה נשען הרבה מאוד על התפיסות הקודמות שלהם כלפי מה קרה. וכאן נכנס זה שבאופן שוטף במערב יש דיווחים על אלימות מתנחלים, והריסת בתים והטיהור האתני בדרום הר חברון, ומלחמות עזה, והשתלטות הימין הקיצוני, שנתן להם הקשר לפרש בו את המעט דברים שהם יודעים ולא יודעים.
אבל מעבר לזה יש גם כשל ההסברה הישראלי. האמת זה יותר מכשל, אלא זה אסטרטגיה נפשעת שבגדול גרמה לנו לאבד דור.
מה האסטרטגיה ?
1. למחוק את הקו הירוק. העמדה הישראלית האקטיבית לפחות מאז תחילת שלטון נתניהו היתה להפוך כל התנגדות לכיבוש להתנגדות לישראל. בארץ זה בא לידי ביטוי בשיח הבוגדים. בחו"ל זה בא לידי ביטוי בתיוג ופעולה דומה כנגד כל גוף שניסה לפעול נגד הכיבוש, אם דרך סולידריות לא אלימה, אם דרך חרם על מוצרי ההתנחלויות, אם דרך פעולה משפטית. מה נקרא דין יצהר כדין כתל-אביב, רק בפועל מה שהמדיניות הזאת יצרה היא שדין תל-אביב היא כדין יצהר. כי אם אין קו ירוק, ויש אפרטהייד בישראל (ויש אפרטהייד בישראל) ויש כוונות סיפוח ברורות וישראל מבהירה שאין הבדל. אז זה קל מאוד לשכנע אנשים שאין מה להתעסק בשטויות 'שמאל-ציוני' של פתרון שתי מדינות.
2. הכל הוגדר כטרור. בצורה עקבית ומתמשכת ישראל עסקה בלהגדיר כל פעולה - גם לא אלימה, גם דרך כלים דיפלומטים או משפטים כטרור. חפשו טרור דיפלומטי וטרור כלכלי וטרור משפטי וטרור זכויות אדם וכו' תמצאו שזה עניין קבוע ומתמשך. ההיגיון היה שאם נצליח למתג דברים כטרור אז זה ירחיק אנשים משם. רק הבעיה היא שכשבן אדם חותם על עצומה בעד החרמת חברה שפועלת בשטחים או קורא על פניה לבית המשפט בהאג ומגלה שזה 'טרור' - אז המושג טרור מאבד את המשמעות שלו, ואנשים פשוט מאבדים קשב לישראלים שמדברים על טרור. זה כמו הילד שצעק זאב על סטרואידים. וכמו בסיפור בסוף יש זאב.
3. ריקון האנטישמיות מתוכן. לא רק שישראל פעלה להגדיר כל פעולה נגד הכיבוש או בעד הפלסטינים כטרור, אלא היא עסקה בלתייג אותם כאנטישמים. עכשיו שיהיה ברור, יש אנטישמיות, יש אנטישמיות בשמאל. יש אנטישמיות מוסלמית. יש אנטישמיות ימנית. אנטישמיות היא דבר קיים ומאוד רחב. רק מה? גם פה ברגע שהתגובה האוטומטית לכל דבר היא אנטישמיות במקום להרחיק אנשים מהדבר בגלל התיוג 'אנטישמי' זה פושט הפך את האנטישמיות למילה ריקה. תחשבו שניה על התגובה של הרבה אנשים בארץ להאשמות סביב התפילה בהפרדה מגדרית בתל אביב באנטישמיות - יותר מאשר זה גרם לאנשים לחשוב שהאירועים היו אנטישמים הם בעיקר הרגישו בוז למי שאמר את זה. המדיניות הישראלית בחול היתה גרועה יותר, כי לצד ההגדרה של כל פעולה נגד הכיבוש כאנטישמית ישראל פעלה (ופועלת) לנקות ידים של הימין הקיצוני (בארה"ב ובעולם) ולהכשיר אותם. כשאנשים רואים נאו-נאצים שישראל מחבקת בזמן שהיא אומרת שפניה לבית המשפט הבינלאומי היא אנטישמיות. הם בגדול מגיעים למסקנה שאנטישמיות היא שקר. ובמקום שהאשמה באנטישמיות תהיה מחסום לפעולה נגד הכיבוש, ישראל הכשירה הן את האנטישמיות משמאל והן מימין.
4. ישראל משקרת המון. היא מטייחת המון. יש המון דוגמאות. הבולטת עכשיו למשל היא סביב ההרג של העיתונאית אבו-אעקלה לפני שנה וקצת. האירוע הזה (שרחוק מלהיות היחיד יש לציין) שבר את האמינות הישראלית ממש. שבר את האמינות של דובר צהל. שבר את האמינות של דיפלומטים ישראלים (שישראל דרך אגב סירסה אותם בהזנחה מתמשכת של משרד החוץ שהוא במידה גדולה גוף חלול, אשכרה דיפולמטים עושים אירועים מהכסף הפרטי שלהם). ופשוט לא מאמינים לדברים שאנחנו אומרים. גם בעיתונות, גם סתם אנשים.
אז בגדול, 15~ שנה עוסקים פה בהכפפת האינטרס הדיפלומטי הישראלי לשימור והגנה על מפעל ההתנחלויות ועכשיו יש דור שמזהה את ישראל והישראלים עם זה. שחושב שאי אפשר להאמין לדבר שישראל אומרת. שחושב שישראל כל הזמן צועקת 'זאב זאב' כדי להכשיר את המעשים שלה. שחושב שאין באמת אנטישמיות (כי אם הנאצים לא אנטישמים אז מי כן). שיודע על המון מעשי עוולה (שלא לדבר על פשעים) שנעשים פה (שאנחנו לא מודעים אליהם כי לדווח עליהם בתקשורת הישראלית גם בשגרה זה "פרו-פלסטיני"). ורואה סרטונים של בניינים משוטחים ותינוקות מתים. ושומע שגורמים ישראלים מדברים בבירור על טיהור אתני (שמעו, לשטח את עזה ולגרש את הערבים למצרים מתרגם באנגלית לטיהור אתני).
וזה הגיוני להם ללכת להפגנה נגד ה"ג'נוסייד בעזה" כי יש להם הרבה סיבות להאמין שזה או קורה או יקרה.
וכן, על כל זה מתלבש גם השיח הפוסט-קולוניאלי. אבל הוא באמת שלא העיקר, כי כמו שכל סקר מראה. קו השבר ביחס לישראל הוא גילאי, ויש לו ביטוי בכל הספקטרום הפוליטי. ההבדל בגדול הוא על מי שגדל על ישראל כפתרון לשואה, ולאחר מכן ישראל מבקשת השלום, לבין מי שגדל על זה שדין תל אביב כדין יצהר. וההבדל הזה הוא במידה רבה תוצאה של מדיניות ישראלית.
ושוב אין בדברים שאני כותב אמירה שלא צריך לשפוט אותם מוסרית. אני מאמין גדול בשפיטה מוסרית. אני רק אומר, שאם אנחנו רוצים לייצר מצב אחר בעתיד אנחנו צריכים להבין איך הגענו לכאן ומה עשינו שהוביל לזה שאיבדנו דור בחו"ל ואיך אפשר לתקן את זה. אני לא מאמין בגזרה משמים ואני יודע להגיד שהמציאות והיחס היה שונה בעבר ויכול להיות שונה בעתיד. אני, ששנים עסקתי בחינוך ציוני, יודע להגיד שגזירה משמים לא היתה חלק מהציונות ואם היו מאמינים בה לא היתה, ולא תהיה, מדינת ישראל
لا إله
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

הוא עונה יפה לשאלה למה הרבה מהדור הצעיר בוחר בצד של הפלסטינים גם עכשיו, לא על השאלה למה התמיכה בפלסטינים מתערבבת עם אנטישמיות, לא למה אנשים מאבדים צלם אנוש במסגרת אותו מאבק ומתנגדים כמו תתי אדם, ובעיקר לא על למה חלק מהאוניברסיטאות עצמן לא עושות דבר נגד פשעי שנאה בתוך האוניברסיטאות, נגד אנשי האוניברסיטאות
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

נתתי לינק לפייסבוק. אתה יכול לשאול אותו.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

כותב נועם שיזף, יוצר הסרט "H2 - מעבדת השליטה" (על המציאות האכזרית שישראל יצרה בחברון):

אם לשפוט לפי הטורים והמדורים של עיתון הארץ השבוע, המלחמה בעזה היא הערת שוליים של אירוע הרבה יותר גדול וטראגי, שהוא הבגידה של השמאל העולמי בישראל.
כמות המלל שנשפכה על אגודות הסטודנטים של הארוורד או על ג׳ודית בטלר, או על עצומת האמנים, עומדת ביחס הפוך לעניין של הרבה מאותם כותבים בעזה עצמה ב-15 השנה האחרונות, ובמציאות החיים שם. כמה נכתב על מיליון צעירים שנולדו אחרי עליית חמאס לשלטון, ושחיים תחת מצור והפצצות בלתי פוסקות, על מגיפת ההתאבדויות וההתמכרויות ברצועה, על הכלא הגדול בעולם שטופח במרחק שעה נסיעה מתל אביב, באמצעות טכנולוגיה והפצצות מזדמנות? כלום וחצי. על הגדה - קצת. אבל עזה היתה חור שחור בתודעה. לכן הדרישה האלימה הזו להכרה בכאב שלנו מרגישה חלולה כל כך עכשיו, למרות שהפעם באמת מגיע לנו (אני לא כותב ״אלימה״ כמטפורה. אותם סטודנטים בהארוורד שחתמו על ההצהרה המטומטמת שלהם (והיא אכן היתה מטומטמת), זכו ששמותיהם יפורסמו ויתועדו ברשת, לצד קריאות לא להעסיק אותם לעולם. הופעות ואירועים של דוברים ואמנים שהתבטאו בזכות הפלסטינים לחיים של כבוד וחופש מבוטלים בכל אמריקה ואירופה. אנשים מפוטרים מהעבודה כי הם כתבו איפשהו ״free palestine").
ואם זה לא מספיק, הרבה מהטקסטים האלו כתובים בסגנון יהיר, עם כל מיני תיאורים קריקטוריים של סטודנטים מנותקים באירופה וביטויים כמו ״הטרלול הפרוגרסיבי״ (איזה כיף להיות אבי מעוז ליום אחד!), שמה שעולה מהם זה בעיקר הגרוטסקה של מעמד תרבותי ואינטלקטואלי שמשחק אותה מערב תוך עצימת עיניים לדיסטופיה שהמדינה שלנו הקימה מטר מהבית, ממש אחד המקומות המטורפים עלי אדמות, ואז אותה הפתעה כשכל זה מתפוצץ לנו בפנים. כמובן, חלק מהכותבים הגונים וחלק מהטקסטים עם יותר ניואנסים, והמוטיבציות לפעמים ראויות, אבל אי אפשר לטעות ברוח הכללית, במיוחד לנוכח שיטפון שכזה של מאמרים.
הדוגמה המובהקת ואולי הקיצונית ביותר היא הטקסט של חיים לוינסון (קישור בתגובות). אני לא אתעסק בשטויות ההיסטוריות שהוא כותב (״ישראל לא הוקמה על ידי המעצמות, אלא כנגד המעצמות״), אלא בטנטרום שלו לנוכח העובדה שג׳ודית באטלר, שגינתה בצורה מאוד מפורשת ומזועזעת את חמאס, העזה לדבר על קונטקסט בהקשר של אירועי ה-7 באוקטובר. הקונטקסט, כותב לוינסון, הוא רצח יהודים, ושום דבר אחר. והנה זה שוב: בן אדם שתובע בצרחות שיכירו בכאב שלו, ואוסר על ציון העובדה שהוא עומד על הראש של מישהו אחר. עיתונאי שמדבר נגד קונטקסט, וקורא לאחרים שטחיים. ומיד אחר כך כמובן מגיעה ההתנשאות הפסיכולוגיסטית הבלתי נמנעת: ״האמירות האלו הן הלך הרוח הצדקני של המלומדים היושבים בקמפוסים יוקרתיים באמריקה״.
כמה קל לחשוב על העולם בתור חבורה של לבנים עשירים שקראו יותר מדי פראנץ פנון. כמה קל להתעלם מהמלים של פאנון עצמו, שדיבר על הרגע שבו הנכבש מידרדר לברבריות האלימה ביותר, ועל המראה המבעית של החגיגות לנוכח הזוועה, או על השפה הזיאולוגית שהכובש מאמץ לתיאור הנכבש. כמה קל להתעלם מהעומק של הדיון האקדמי בנושא (ראשיד חלידי, ההיסטוריון הפלסטיני מקולומביה, היה בין אלו שהבהירו שאפילו במאבק אנטי קולוניאלי אין זכות לרצוח ילדים, קישור בתגובות. והיו עוד הרבה מאוד כמוהו). בשורה התחתונה ההיאחזות בקריקטורת הסטודנט הפרו-פלסטיני המנותק - וההתקרבנות האינטלקטואלית הזאת - היא כולה הסחת דעת. אנחנו בשבועות הכי אלימים בתולדות הסכסוך, מעולם לא ספגנו וחוללנו זוועות שכאלו, ולאף אחד אין כוונה לעצור. התפקיד האינטלקטואלי או העיתונאי כרגע הוא לחשוב על הדברים הקשים. לשאול את השאלות המסוכנות, לבדוק לאן אנחנו הולכים, לחשוב על אלטרנטיבה למדיניות שפשטה את הרגל, לא להתחנף למיינסטרים, אלא דווקא לקחת סיכונים מולו. מה שנדרש הרגע זה אומץ, והמריבה שלנו עם השמאל העולמי היא ההפך ממנו.
בחייאת, זה מה שדחוף לכם עכשיו? השאלה הגדולה היא אחרי הכל לא איך נמשיך לחיות עם ג׳ודית בטלר או להקשיב לג׳ארוויס קוקר אלא איך נחיה פה, עם הפלסטינים, בארץ הזו. בזמן שהתקרבנתם, הימין מעצב את המציאות מחדש, בדיוק כמו שהוא עשה אחרי האינתיפאדה השנייה ואחרי ההתנתקות. כבר עכשיו הוא בונה את הנרטיב על אין עם מי לדבר ורק כח ועוד כח ומתחיל לדבר בקול רם על טרנספר, בזמן שזו המדיניות הימנית דווקא שהתפוצצה לנו בפנים. המציאות היא עזה, לא המטא טקסט עליה. השאלה היא איך אנחנו ממשיכים. השאלה היא איך אנחנו - שמאל, ליברלים, אנא עארף - לוקחים שוב בעלות על המציאות של החיים שלנו מהכוחות המוטרפים שמנהלים אותה, בשני הצדדים. השאלה היא המלחמה הזו, ולאן היא תוביל, ופה ממש אין תשובות קלות, או כאלו שיביאו 600 תגובות אוהדות. זה הזמן ללכלך את הידיים. אחרי 7 באוקטובר זה אמור להיות ברור.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... tid=2JQ9oc
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

כותב רמי גודוביץ', פעיל זכויות אדם שמקדיש (כנראה) את כל זמנו למען פליטי חרב סודנים ואריתראים, שישראל גירשה לחיי פליטות חדשים, בפרוייקטים מדהימים באפריקה.
אדם שראה הרבה מוות ואכזריות בחייו:

חבורת האידיוטים של ״הארץ״, שמתחיל להראות יותר ויותר שהם עסוקים בפסיכותרפיה עצמית שהיה מוטב שהיו עושים מול מחברת פרטית ולא משתפים אפילו את בני זוגם, ממשיכה להתדרדר. סיימנו עם ״השמאל העולמי״ ועברנו ל״שמאל מבית״, זה שמסרב לכתוש. ומה יש להם להגיד עליו? מדובר, מסתבר, באנשים שווי נפש לפשעים שביצע החמאס בבני עמם. הינה רוית הכט מהבוקר:
״ב"לנו בשמאל" אין הכוונה למיעוט שולי שגם היום — לאחר אחד ממעשי הטבח הברבריים והמחרידים בהיסטוריה המודרנית — משתמש במעשים המתועבים האלו כדי לנגח את ישראל, ועוד מנכס לעצמו את ההגדרה "שמאל אמיתי". מי שאינם מזדעזעים ממעשים כמו אלה שנעשו בשבת, מי שבטנם אינה מתהפכת מכאב ומצער, מתעבים את העם שבתוכו הם חיים ודיבוריהם הגבוהים על שוויון, נישול, הדרה וצדק באים להסתיר תהום מוסרית שחורה. ״
אז מי זה? על מי היא מדברת? אם ב״שמאל העולמי״ נמצאו שני אידיוטים, שני מנוולים ועוד כמה שפשוט לא קנו כרטיס חבר והצטרפו לימין הפופוליסטי כפי שעשו רוב חברי השמאל הישראלי, על מי בדיוק מדברת הכט בקרב אלה הרואים בעצמם אנשי ״השמאל האמיתי״ אותם היא מאשימה ש״ביטנם אינה מתהפכת מכאב וצער״? זהו שאין אף אחד כזה. הכט וחבריה רוצים את הזכות לזכות בחיבוקו החם של הציבור המקומי, שעשה עוד צעד לקראת התמזגות מלאה עם הכהניזם, מבלי שיזכרו לה דברים שאולי אמרה לפני כן. ובשביל זה, בימין כמו בימין הדרך להתקדם זה למצא קורבנות לזרוק למדורת השבט. ואגב, לגבי המחלה שפשטה בעיתון ״הארץ״, כשיום יבוא ויחקרו מה התרחש כאן בתקופה הזו יחקרו גם את תפקידו של העיתון הזה, והשאלה בכמה דם עוד הולכים להסתיים הימים האלה, וכן, הכט, כמה דם של ילדים פלסטינים עוד הולך להשפך, תהיה רלוונטית לשאלה כמה דם יש על מקלדות של חבורת הטוקבקיסטים בעלי הבמה המכובדת.

אין לינק לפוסט, יש להניח שכמו רבים הוא חסם את העמוד שלו מפני נאצות ואיומים.
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

תמונה
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickRon.T
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

במצב הנוכחי טרנספר זה אחלה פתרון לאנשים ששואפים לחיות בשקט את חייהם
dino
קיבל.ה  2031 לייקים

מה תפקידו ובשביל מה קיים משרד המודיעין?
נערך לאחרונה על ידי dino ב 29 אוקטובר 2023, 14:13, נערך פעם 1 בסך הכל.
בני12
קיבל.ה  844 לייקים

משרד המודיעין זה משרד פיקטיבי כדי לארגן נסיעות לחו"ל לגילה גמליאל.
אף אחד אבל באמת אף אחד לא מייחס שום רצינות למשהו שיוצא מהמשרד הזה (אפילו לא החמאס).
dino
קיבל.ה  2031 לייקים

בני12 כתב: 29 אוקטובר 2023, 13:43
אף אחד אבל באמת אף אחד לא מייחס שום רצינות למשהו שיוצא מהמשרד הזה (אפילו לא החמאס).
נשמע כמו עוד כמה משרדים פיקטיביים בממשלה
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

מה עושה המשרד? תגובת דובר השרה (גילה גמליאל שרת המודיעין)

משנשאל אם בכל זאת חלק מהסכום כן הגיע לפרויקטים שנוגעים בתחום המודיעין, ומה למעשה עושה המשרד, ענה דובר השרה: "אחד מעיסוקיו המרכזיים של המשרד הינו הפקת מודיעין לאומי אזרחי שישמש בסיס לתכנון אסטרטגי של הממשלה: תחת משימות פרטניות שהוגדרו כמו סריקת האופק, משבשים עולמיים ובהם שרשראות אספקה, תוך הסתייעות בכלי ביג דאטה ובינה מלאכותית ייעודיים".
dino
קיבל.ה  2031 לייקים

D&3 כתב: 29 אוקטובר 2023, 14:22 מה עושה המשרד? תגובת דובר השרה (גילה גמליאל שרת המודיעין)

משנשאל אם בכל זאת חלק מהסכום כן הגיע לפרויקטים שנוגעים בתחום המודיעין, ומה למעשה עושה המשרד, ענה דובר השרה: "אחד מעיסוקיו המרכזיים של המשרד הינו הפקת מודיעין לאומי אזרחי שישמש בסיס לתכנון אסטרטגי של הממשלה: תחת משימות פרטניות שהוגדרו כמו סריקת האופק, משבשים עולמיים ובהם שרשראות אספקה, תוך הסתייעות בכלי ביג דאטה ובינה מלאכותית ייעודיים".

תמונה
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בני12 כתב: 29 אוקטובר 2023, 13:43
מניח ומקווה שאתה צודק.
ובכל זאת:
1. העובדה שמשרד ממשלתי בישראל מעיז להעלות על הכתב תוכנית מעשית מבית מדרשו של הרב כהנא, היא מפחידה.
2. ממדי ההחרבה וההרס בעזה, שאני מניח שחלק מכם לא רואים, הם מטורפים. הם מייצרים תחושה, שכמו בנכבה המקורית, בה הרסו עד עפר מאות כפרים באופן מכוון כדי שלא יהיה לתושבים לאן לחזור, גם כאן יש מטרה דומה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

פרופסור באוניברסיטת תל אביב, ראש התוכנית ללימודי ביטחון, מציע טיהור אתני פר-אקסלנס של עזה.

תמונה
שליחת תגובה