חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

קומוניסים כתב: 15 נובמבר 2022, 15:56
teknoboy כתב: 15 נובמבר 2022, 15:48
קומוניסים כתב: 15 נובמבר 2022, 15:18

ההודעה דווחה
מאוד קריטי לכולנו לדעת. טוב שלא דיווחת שעשית בבוקר קקי.

אגב, בתור מישהו שהציע לגרש מיליונים מבתיהם (ו\או להיפטר מהם בדרך אחרת) אתה מגלה פה רגישות מפתיעה.
מעניין שאין לך בעיה לבטל את עצם האנושיות של אנשים שנדמה לך שהם שונים ממך, אבל כשמדובר בך עצמך אתה פתאום נעשה פתית שלג רגיש שלבו נשבר כי שאלו אם הוא מגדל שפם.
אני מדבר על עידוד הגירה באמצעות תמריצים כלכליים נדיבים. אתה (או אלפקה) יכול לקרוא לזה גירוש ולקרוא לי היטלר ונאצי,
זה מעיד על שתי אופציות בגדול:
1. אתה לא יודע מי זה היטלר ומה עשו הנאצים
2. אתה חושב שאם תעשה לי דה לגיטימציה זה יעזור לך במשהו

שתי האפשרויות מצערות מאוד.
אתה מסתלבט?
כתבת משהו כמו "נכבה שנייה, אבל הפעם זה יהיה ברצינות".
תמריצים נדיבים עאלק.
או שאתה פולט דברים מזעזעים ביותר על אוטומט בלי לשים בכלל לב למה שאתה כותב או שאתה משקר פה במצח נחושה (מה שקראתי בעבר "מיתמם" כי הייתי נדיב).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לחסום אותו מהפורום ויפה שעה קודם
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הפאשיסט תומך הג'נוסייד אשכרה לא מבין איך זה שהעם שהוא באופן פעיל פועל להשמדתו, ושמנושל תדיר בשביל עוד ועוד אדמות ליהודים בלבד (כפי שהפאשיסט עצמו מקדם בגאווה), אשכרה מתנגד להליך הזה.
באמת מוזר שקבוצת אנשים מסרבת שיגנבו לה אדמות, יגרשו וירצחו בה ויחזיקו אותה תחת דיקטטורה צבאית.

כמו-כן, לצד אלימות הנאצים בהחלט ניסו לעודד הגירה יהודית דרך תמריצים כלכליים. כרגיל פאשיסטים אוהבים לעוות את ההיסטוריה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

pelegs כתב:אגב, לצד אלימות הנאצים בהחלט ניסו לעודד הגירה יהודית דרך תמריצים כלכליים. כרגיל פאשיסטים אוהבים לעוות את ההיסטוריה.
או לחזור עליה

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacapelegs
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב:בלי להיכנס לחלק מהדברים שנכתבו כאן, לאנשים מפריע שפוגעים ברגשות של אנשים בגלל שהם ערבים אוהדי הפועל, אבל המילה ״נאצי״ שעפה פה כל משפט שני בפורום של קבוצה שמשחקת במדינת ישראל לא מפריעה לכם. אוי לצביעות.
לא הבנתי..
אסור לקרוא לבנאדם נאצי בגלל שהוא יהודי בישראל?

אם אתה רוצה, תבדוק את החוק בישראל בנושא.
מדהים איך השימוש במילה הזו בא לכם בקלות.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:
אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב:בלי להיכנס לחלק מהדברים שנכתבו כאן, לאנשים מפריע שפוגעים ברגשות של אנשים בגלל שהם ערבים אוהדי הפועל, אבל המילה ״נאצי״ שעפה פה כל משפט שני בפורום של קבוצה שמשחקת במדינת ישראל לא מפריעה לכם. אוי לצביעות.
לא הבנתי..
אסור לקרוא לבנאדם נאצי בגלל שהוא יהודי בישראל?

אם אתה רוצה, תבדוק את החוק בישראל בנושא.
מדהים איך השימוש במילה הזו בא לכם בקלות.
מה קשור חוק עכשיו? חשבתי דיברת על ערכים..

והחוק אוסר עלי לקרוא למישהו נאצי, אם הוא נאצי?

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

והעובדה שחלק כאן מחזיקים בדעה של גדולי אויבנו למה היא הופכת אותם?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

באמת? גדולי אויביך מחזיקים בדיעות של שלום, זכויות אדם, אנטי פאשיזם ואנטי גזענות?
אז מה זה אומר עליך?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsteknoboy
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אם מישהו לא רוצה שיקראו לו נאצי, אולי שלא יתמוך בג'נוסייד של מיעוט אתני?
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

teknoboy כתב: 15 נובמבר 2022, 17:42
קומוניסים כתב: 15 נובמבר 2022, 15:56
teknoboy כתב: 15 נובמבר 2022, 15:48
מאוד קריטי לכולנו לדעת. טוב שלא דיווחת שעשית בבוקר קקי.

אגב, בתור מישהו שהציע לגרש מיליונים מבתיהם (ו\או להיפטר מהם בדרך אחרת) אתה מגלה פה רגישות מפתיעה.
מעניין שאין לך בעיה לבטל את עצם האנושיות של אנשים שנדמה לך שהם שונים ממך, אבל כשמדובר בך עצמך אתה פתאום נעשה פתית שלג רגיש שלבו נשבר כי שאלו אם הוא מגדל שפם.
אני מדבר על עידוד הגירה באמצעות תמריצים כלכליים נדיבים. אתה (או אלפקה) יכול לקרוא לזה גירוש ולקרוא לי היטלר ונאצי,
זה מעיד על שתי אופציות בגדול:
1. אתה לא יודע מי זה היטלר ומה עשו הנאצים
2. אתה חושב שאם תעשה לי דה לגיטימציה זה יעזור לך במשהו

שתי האפשרויות מצערות מאוד.
אתה מסתלבט?
כתבת משהו כמו "נכבה שנייה, אבל הפעם זה יהיה ברצינות".
תמריצים נדיבים עאלק.
או שאתה פולט דברים מזעזעים ביותר על אוטומט בלי לשים בכלל לב למה שאתה כותב או שאתה משקר פה במצח נחושה (מה שקראתי בעבר "מיתמם" כי הייתי נדיב).
לא כתבתי "הפעם ברצינות"
כתבתי אפקטיבית ומשמעותית יותר.
והסברתי - הנכבה מבטאת את הכאב של האויב על הניצחון שלנו. זאת לא ההגדרה שלי אלא שלו. ככל שהניצחון גדול יותר כך "הנכבה" גדולה יותר.

"משלהי שנות ה-90, הפלסטינים מציינים את יום הנכבה בעצרות ובתהלוכות. ברשות הפלסטינית ובמדינות אחרות מצוין יום זה ב-15 במאי, יום סיום המנדט הבריטי, והתאריך הלועזי של היום שנועד להכרזת המדינה (בפועל הוקדמה ההכרזה בכמה שעות ל-14 במאי 1948 בגלל כניסת השבת), וחלק מערביי ישראל מציינים יום זה ביום העצמאות של מדינת ישראל." (ויקיפדיה)
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7 ... 7%91%D7%94

הזכרתי גם את הנכסה:

יום הנַּכְּסַה (בערבית: يَوْم النَّكْسَة; "יום התבוסה"[1] או "יום הנסיגה"), 5 ביוני, הוא היום שבו מציינים גורמים בעולם הערבי את פרוץ מלחמת ששת הימים.
"הנכסה" הוא כינוי ערבי להפסד הצבאי של מדינות ערב במלחמת ששת הימים, שהתנהלה בין ישראל לבין שלוש המדינות - מצרים, ירדן וסוריה. בעיני העולם הערבי נחשב אירוע זה כהמשך ליום הנכבה, הקשור במלחמת העצמאות.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7 ... 7%A1%D7%94

במילים האלה ביטאתי את הרצון שלי בניצחון צבאי מוחץ נגד המחבלים, בהכרעת האויב.
אם תהיה הכרעה מוחצת, אני בטוח שיוקדש יום אבל היסטורי לציונה.
במילים "נכבה אפקטיבית ומשמעותית" כיוונתי לניצחון משמעותי ישראלי נגד הטרור.
כזה שלא ישכח עשרות שנים קדימה.
הסברתי והבהרתי את הדברים מספר פעמים.

אתה אוהב להשתמש בשם הפועל "להתמם" בזמן האחרון.
טקנובוי, תפסיק אתה להתמם.
תפסיקו עם הדה לגיטימציה.
הדברים שלי מאוד ברורים.
כל קריאות הנאצה לא מזיזות לי אף אשך.
לא את אשך ימין ולא את אשך שמאל. ובדקתי.
זה מעיד אך ורק על המנאצים.
בדיוק כמו הקריאות לסתום לי את הפה ולחסום אותי,
אני אמשיך לומר ולכתוב את דעתי הפוליטית בכל מקום.
ודעתי היא, שהגיע זמן הכרעה.
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אני תמיד אוֹהב אותך :heart:
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אני מסכים שהדברים שלך ברורים.

קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

ולגבי התכנית שאני מציע לעידוד הגירה מעזה ומאיו"ש, זה לא אמור להיות במסגרת ההכרעה הצבאית אלא לאחר מכן, במסגרת פתרון מדיני לשלום ויציבות במזרח התיכון, כאמור, בשיתוף מלא של הקהילה הבינלאומית. אפשר לא להסכים איתי. אפשר גם להאמין בתכנית מדינית אחרת. מן הסתם לכל אחד מבין המשתתפים יש תכנית שהוא תומך בה. אבל להכפיש? לחסום? להשתיק? לסתום פה? "להזהיר אותי?" "לחסום אותי" מבלומפילד? (!!)
פרצופו של השמאל הנאור, הליברל, הפלורליסט וכו'.
מה אגיד לכם, מביך ביותר עבורכם.
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אני תמיד אוֹהב אותך :heart:
הפוסט קיבל 2 לייקיםbenaimHapoelTA
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

קומוניסים כתב: 15 נובמבר 2022, 23:37 ולגבי התכנית שאני מציע לעידוד הגירה מעזה ומאיו"ש, זה לא אמור להיות במסגרת ההכרעה הצבאית אלא לאחר מכן, במסגרת פתרון מדיני לשלום ויציבות במזרח התיכון, כאמור, בשיתוף מלא של הקהילה הבינלאומית. אפשר לא להסכים איתי. אפשר גם להאמין בתכנית מדינית אחרת. מן הסתם לכל אחד מבין המשתתפים יש תכנית שהוא תומך בה. אבל להכפיש? לחסום? להשתיק? לסתום פה? "להזהיר אותי?" "לחסום אותי" מבלומפילד? (!!)
כן כן, מביך. ביוש
קומוניסים כתב: 13 נובמבר 2022, 13:56 מזכיר לנו שעבר יותר מידי זמן מאז הנכבה, והזמן הזה אולי השכיח מהאויב כמה דברים.
הגיעה העת לנכבה נוספת, הפעם משמעותית ואפקטיבית יותר, כזו שתחסל לחלוטין את התקוות של האויב ותעשה סוף לשאיפתו להקמת מדינה על חשבוננו ובירתה ירושלים.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךteknoboy
דרסליה
קיבל.ה  38 לייקים

קומוניסים כתב: 15 נובמבר 2022, 23:37 ולגבי התכנית שאני מציע לעידוד הגירה מעזה ומאיו"ש, זה לא אמור להיות במסגרת ההכרעה הצבאית אלא לאחר מכן, במסגרת פתרון מדיני לשלום ויציבות במזרח התיכון, כאמור, בשיתוף מלא של הקהילה הבינלאומית. אפשר לא להסכים איתי. אפשר גם להאמין בתכנית מדינית אחרת. מן הסתם לכל אחד מבין המשתתפים יש תכנית שהוא תומך בה. אבל להכפיש? לחסום? להשתיק? לסתום פה? "להזהיר אותי?" "לחסום אותי" מבלומפילד? (!!)
המזרח התיכון הוא איזור שרוב האוכלוסייה שחיה בו היא ערבית . אם לאדוני לא מתאים המוצא האתני של רוב האוכלוסיה שחיה במרחב האיזורי שלו מאז ומתמיד אדוני מוזמן להגר בעצמו לאיזור אחר בעולם . ובלי קשר רואים שלא פגשת פלסטינים בחיים . רוב רובה של האוכלוסייה הפלסטינית בעיקר המבוגרים שבהם לא כמו אדם מערבי ממוצע שישמח להגר למקום אחר תמורת שיפור בתנאים ובאיכות חייו (לכאורה) . הם מחוברים למולדת לאדמה לשורשים ולבית חיבור רגשי ועמוק מאוד . באופן כללי קשה להם להתרחק מהבית אפילו לכמה ימים . שהייתי קטן למשל וסבתא שלי הייתה מצטרפת אלינו לטיולים קצרים של כמה ימים אחרי יומיים היא הייתה נכנסת לדיכאון לא מתפקדת מהגעגועים לבית . לא כל דבר אפשר לפתור בחומריות .
נערך לאחרונה על ידי דרסליה ב 16 נובמבר 2022, 01:04, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
דרסליה
קיבל.ה  38 לייקים

והנכבה היא יום זיכרון בדיוק של הדבר הזה . זכר לאסון שנלקח לאנשים הבית שלהם שהיו כל כך קשורים אליו ולא הניצחון של ישראל כמו שאתה טוען.
אם נלך לפי התאוריה שלך כל מי שבאבל ביום הנכבה הוא בעצם שונא ישראל כי הוא באבל על עצם הקמת מדינת ישראל .
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

קומוניסים כתב:ולגבי התכנית שאני מציע לעידוד הגירה מעזה ומאיו"ש, זה לא אמור להיות במסגרת ההכרעה הצבאית אלא לאחר מכן, במסגרת פתרון מדיני לשלום ויציבות במזרח התיכון, כאמור, בשיתוף מלא של הקהילה הבינלאומית. אפשר לא להסכים איתי. אפשר גם להאמין בתכנית מדינית אחרת. מן הסתם לכל אחד מבין המשתתפים יש תכנית שהוא תומך בה. אבל להכפיש? לחסום? להשתיק? לסתום פה? "להזהיר אותי?" "לחסום אותי" מבלומפילד? (!!)
ומכיוון שאתה לא מתכוון להשוות את תנאי האנשים אותם אתה רוצה לעודד להגר לתנאי שכניהם היהודים לפני שתציע להם את חבילת ההגירה, אתה בעצם טרנספריסט נאצי מתועב.
זהו, לא צריך יותר מזה.
רואים לך.

D&3
קיבל.ה  818 לייקים

רואים לך/לכם זה ביטוי מעצבן מאוד
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אם תעצבן אותי אני אראה גם לך

D&3
קיבל.ה  818 לייקים

Erhe או arhe?
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

הנה, צעירי החולצות החומות כבר מיישמים את משנתו של קומוניסים
ומפעילות לחץ על הערבושים שיבינו שעדיף להם להגר מכאן.
אבל בטוב אומרים לכם, לא ברע

פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

החברות הנאציות של קומונאצי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הפאשיסט תומך הג'נוסייד אשכרה מתבכיין כמו במם.

תמונה
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickKingAlpaca
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:באמת? גדולי אויביך מחזיקים בדיעות של שלום, זכויות אדם, אנטי פאשיזם ואנטי גזענות?
אז מה זה אומר עליך?
תברח לאיפה שנוח לך.
אתה ועוד כמה כאן לא מעוניינים שישראל תתקיים במתכונת הנוכחית. נקודה.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

אתה כותב את זה כאילו שזה משהו רע
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל 3 לייקיםteknoboypelegsKingAlpaca
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

לתפסיתך, זה טוב.
לתפיסתי, זה רע.
כך או כך זו העמדה של אירן/ חיזבאללה וכו׳.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מדינה ששייכת לכל אזרחיה ולא לקבוצה אתנית אחת, ממש שואה #2
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 17 נובמבר 2022, 06:13 לתפסיתך, זה טוב.
לתפיסתי, זה רע.
כך או כך זו העמדה של אירן/ חיזבאללה וכו׳.
אירן מאמינה במדינות כל אזרחיהן, שיש בהן ניתוק מוחלט בין הדת למדינה?
אם כבר מישהו פה אוחז בדעות כמו-אירניות, זה הצד שתופס את הערכים האלה כשליליים ביותר, כלומר הצד שלך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.facebook.com/john.brown.359 ... EcTvd22wl
John Brown כתב:אתמול פורסם כי נשללו רישיונות העבודה של 500 מקרוביו של המחבל שביצע את הפיגוע אריאל. ברור שרובם בכלל לא הכירו אותו וממילא לא יכלו להשפיע או לדעת על מעשיו. זה נוהג קבוע של ענישה קולקטיבית שמבצע המשטר הצבאי, גם כאשר חייליו יורים למוות בחפים מפשע, אז נשללים רישיונות העבודה שלה משפחה הקרובה.
מעבר לכך שזו תגובה טיפשית להפליא ואופיינית של קציני צה"ל, שרק תגביר את האלימות, בחודש שעבר פורסמה איגרת הומופובית של רב ההתנחלות כרמי צור, תפקיד המזכה בממוצע בכ-35 אלף שקל מהמדינה מכספי הציבור בחודש, נגד שילוב להט"ב בהתנחלות אחרת. שמו של הרב הוא ראובן בן אוליאל, אביו של המחבל עמירם בן אוליאל ששרף את שלושת בני משפחת דוואבשה.
בין 500 הקרובים לבין ראובן בן אוליאל, ברור שלשני הייתה השפעה רבה הרבה יותר על דרך חינוכו הגזענית והרצחנית המחבל בן אוליאל. מדוע ההומופוב ממשיך לקבל עשרות אלפי שקלים מהמדינה ולא מפוטר לכל הפחות? אם עונשים על מעשים שלא נעשו, אז לכל הפחות שיהיה שוויוני.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

תמריצים כלכליים!
הפוסט קיבל 3 לייקיםסומךpelegsKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קלאסי. את המשפחה שלי בגרמניה ניסו לעודד לעזוב בדיוק באותן השיטות.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ד"ר אסף דוד (יהודי):

תמונות מהשבוע.

ייאוש. השתתפות שלי בפאנל, והרצאה בפני קבוצה, מסתיימות בתחושות כעס וייאוש בקהל שהיו גדולות יותר ממה שחשבתי או רציתי. הכועסים כנראה חושבים שאני מגזים, המיואשים כנראה מסכימים אתי. בחודשים האחרונים אני מזכיר לעצמי שוב ושוב לסיים בתקווה, בהנעה לפעילות. שוב ושוב אני נכשל. הסיפור שאני מספר לעצמי הוא שהמציאות כל כך קשה, שצריך להקדיש זמן רב לנתח אותה, ולכן לא נשאר זמן לאופטימיות. אבל זה שקר. אני נאבק בייאוש, בתסכול, בכעס. אם יש מוצא הוא פרטי, לא קולקטיבי.

הקשר. שלושה יהודים חפים מפשע נרצחו השבוע באריאל על ידי פלסטיני בן 18 מהכפר חארס. חייל בגדוד חרוב תאר את ההשפלה וההתעללות של הפלוגה שלו בעשרות רבות מתושבי הכפר ב-2009, במהלך פעילות מבצעית. "כשהתגייסתי הייתי בטוח שאנשים לא מתנהגים ככה. הייתי בטוח שיש לך נשק ואתה עושה את העבודה שלך וזהו. אין שום קשר בין לעצור בן אדם ובין לפוצץ אותו מכות בלי סיבה" (קישור בתגובה הראשונה). אבל התעמרות בחפים מפשע היא תוצר לוואי הכרחי של כיבוש ללא הגבלת זמן. כולנו יודעים את זה.

חיי כפר. בשנים ובחודשים האחרונים סובלים תושבי חארס מהתנכלות שיטתית של מתנחלים ומפשיטות אלימות של הצבא. עוני מרוד, דיכוי, השפלה וזעם הם מנת חלקם היומיומית. איך כל זה משפיע על המפגע, שעמוס הראל – בהתעלמות אופיינית של מי שמדברר את הממסד הצבאי-ביטחוני (והוא עוד פרשן מאוזן יחסית) – מתאר היום כאדם ש"סבל מייאוש ותחושות של אבדן דרך" (לעולם לא נדע מדוע)? אולי אם נפסיק לקרוא את הראל, ונתחיל לקרוא את אביב טטרסקי, נבין מה קורה בכפר פלסטיני מדי יום ביומו, במשך שנים, לפני שאחד מבניו יוצא לרצוח יהודים (קישור בתגובה השניה).

אלימות. הייתי מתחנן בפני עובדים/ות וקצינים/ות בממסד הצבאי-ביטחוני להפסיק לקרוא את הראל, להתחיל לקרוא את טטרסקי ועמירה הס, לצפות בסרטונים של פעילים/ות יהודים/ות מסורים/ות שמדווחים על אלימות הצבא והמתנחלים בשטח. אבל הם לא צריכים את כל זה. הם יודעים את זה, הם רואים את זה. אלה מהם שלא שותפים בדיכוי הפלסטינים והגנה על אלימות המתנחלים במו ידיהם, שומעים ורואים מהפלסטינים עצמם – שגם על בטחונם אנחנו אמורים להיות מופקדים – איך צלם האדם נלקח מהם. הממסד הצבאי-ביטחוני יודע יותר טוב מכולנו, שני רק לפלסטינים עצמם, עד כמה חייהם בשטחים הכבושים הם גיהנום.

הממסד הצבאי-ביטחוני יודע שבכביש 1 בירושלים, מדי יום, גברים פלסטינים בני שישים מכים אחד את השני מכות רצח כדי לעלות ראשונים לטנדר של המעסיק היהודי ולהביא כמה גרושים הביתה בסוף היום. הממסד הצבאי-ביטחוני יודע שבכפר וולג'ה משפחה פלסטינית שביתה נהרס מצטמצמת לשני החדרים הקטנטנים ששרדו בטעות, וההורים והילדים העדינים יצטרכו להיות מלאכים כדי לצאת מהשבר ללא תחושת נקמה, ואם כן, לא לממש אותה לעולם. הממסד הצבאי-ביטחוני יודע בוודאות שבקצה מחכה לנו התקוממות אלימה איומה, שאת מחירה אנחנו וילדינו נשלם. אבל הממסד הצבאי-ביטחוני מבצע פקודות. רק מבצע פקודות של חלונות גבוהים ונמוכים שבמעשה ובמחדל מוליכים אותנו אל התהום.

אקטיביזם. חברים טובים, יותר אקטיביסטים ממני, יותר מתחככים באלימות ממני, מיואשים מזמן. אין להם תקווה. הם יודעים, יותר טוב ממני, שכולנו נחטוף מנה אחת אפיים על ההתעללות הקולקטיבית שלנו בפלסטינים. שזה יהיה רע ומר ואכזרי, וששמאלנים אקטיביסטים ישלמו את מחיר הנקמה בדיוק כמו יתר היהודים והישראלים. מהשורה הזו אף אחד כבר לא ישתחרר. אי אפשר להיות אקטיביסט נגד הכיבוש מבלי לאבד אמונה במדינה היהודית ומבלי ליפול לתהומות הייאוש. אי אפשר להיות אקטיביסט נגד הכיבוש מבלי לחשוש, או לדעת, שהעוצמה האדירה של ישראל, ואובדן המעצורים היהודי, יסיימו את הנקמה הפלסטינית באלימות גדולה עוד יותר, בגירוש מסיבי, במעשי טבח. אי אפשר להיות פלסטיני, בישראל ועל אחת כמה וכמה בשטחים, מבלי להיות אחוז אימה מהתרחיש הסביר הזה.

ייאוש. חזרה. הייאוש של מעמד האדונים – אנחנו – שונה מהייאוש של מעמד העבדים. נורא לכתוב את זה, אבל כל מי שקורא מספיק, שומע מספיק, חי מספיק בתוך עמו היהודי, יודע שרבים מאתנו רואים בפלסטינים חוטבי עצים ושואבי מים. בהגדרה. זה תפקידם בעולם, לשרת את היהודים. אם לא נתקלתם בזה עד כה אתם או בני מזל, או עיוורים, או משתייכים לאלה שעבורם זה המצב הטבעי והשקוף. הייאוש שלנו נוח. הייאוש שלהם סופני. ייאוש סופני מוליד מעשים סופניים.

תקווה. חייבים. אנחנו נאבקים להחזיר אותה, אבל נופלים לבור, והרבה לא יוצאים ממנו. אני מכיר כמה מאלה שלא יצאו. איך אני לא נופל לשם יחד אתם אני לא יודע. חשבתי שכן, אבל אני לא. שמא אבטל את כל השיחות וההרצאות לתקופה הקרובה. שום דבר טוב לא ייצא מהן. לפעמים צריך לסתום את הפה, לפנות את השטח לאחרים/ות, עד שאתה מוצא את הכוח לחזור.

שבת חיי שרה שמחה לחוגגים/ות. כשאתם עוברים ליד כפרים פלסטינים, תזכרו שאנחנו על זמן שאול.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

אגב לכל מי שמתקומם נגד הכינוי נאצי לגבי תומכי עוממה יהודית בקהל

גוגל חנמאל דורפמן , נציג המומ הקואליצניןני מטעם המפלגה , ונאצים.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תודה, חיפשתי הבוקר מי אמר את זה ולא מצאתי
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Dina Hecht:
אכטונג! גולני !
Achtung! Wir beobachten Sie
"נפגע בכם אם תעשו טעות" | מפקדים בסיירת גולני הפיצו בג'נין כרוז שמזהיר מהגעת היחידה לעיר
במסמך שנכתב בערבית הזהירו הקצינים והלוחמים מחציית גדר ההפרדה: "המערכות שלנו ולוחמינו עוקבים אחריכם לאורך כל היממה, נבוא איתכם חשבון אם תעשו כל טעות שהיא". צה"ל: ההפצה לא אושרה
יניב קובוביץ
20 בנובמבר 2022
מפקדים ולוחמים מסיירת גולני שנמצאים בפעילות מבצעית בג'נין הפיצו בימים האחרונים כרוז עצמאי שמזהיר מפני הגעתם לגזרה ומאיים בירי בפלסטינים שיחצו את גדר ההפרדה. התושבים הוזהרו כי אם יעשו "כל טעות שהיא" הלוחמים יפגעו בהם. בצה"ל התנערו מהמעשה וכינו אותו "שגיאה".
במכתב, שנושא את סמל היחידה ונתלה באזור הגדר, נכתב בערבית: "היזהרו! יחידת הכוחות המיוחדים השייכת לגולני הגיעה לאזור. אם תחצו את הגדר תיפתח לעברכם אש באופן ישיר. אנו מייעצים לכם לא לבחון את סבלנותינו ויכולותינו, אחרת תתחרטו". המערכות המיוחדות שלנו ולוחמינו עוקבים אחריכם ורואים אתכם לאורך כל היממה! אנו מבטיחים לכם שנפגע בכם ונבוא אתכם חשבון אם תעשו כל טעות שהיא!".
מצה"ל נמסר בתגובה כי "במסגרת פעילות כוחות הביטחון במרחב התפר פוזרו מנשרים ועליהם כתובים מסרים למסתננים במרחב. הפצתם הינה שגיאה, מנשרים אלו לא אושרו בצירים המקובלים והנושא חודד".
ב-2020 דווח ב"הארץ" כי צוות של לוחמי הסיירת ביצע פשע שנאה כלפי פלסטינים בשכם כפעולת נקמה על תאונה בכביש 6 שבה איבדו שלושה מחבריהם. לאחר שתועדו משחיתים מכוניות, מפקד הצוות טען כי לוחמיו הרגישו צורך לנקום בערבים מאחר שהנהג שפגע בחבריהם היה תושב מזרח ירושלים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 20 נובמבר 2022, 13:06 תודה, חיפשתי הבוקר מי אמר את זה ולא מצאתי
לא מצאתי שום דבר מעניין. תחלוק בבקשה?
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 20 נובמבר 2022, 16:52
ציטוט שלו לפני כ-10 שנים: "הבעיה היחידה עם הנאצים היא שהייתי בצד המפסיד"
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אה.
מה שמדהים כאן זה שהוא הלכה למעשה מייצג את הלך הרוח שלהם (גם אם הם לא מודים בזה בפני עצמם), אבל בגלל שהוא היה דביל בן 17 הוא אמר את זה באופן ברור - מה שהיום הוא כנראה בחיים לא היה עושה.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

בני12 כתב: 20 נובמבר 2022, 17:15
pelegs כתב: 20 נובמבר 2022, 16:52
ציטוט שלו לפני כ-10 שנים: "הבעיה היחידה עם הנאצים היא שהייתי בצד המפסיד"
המעניין הוא שהבחור חושב שהנאצים היו בצד המנצח של מלחמת העולם השנייה. כנראה שמבחינתו המנצח הוא זה שמשמיד יותר אנשים.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אולי הוא היה בצד של הנאצים גם אז
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

https://www.haaretz.co.il/news/politi/2 ... dbecb30000

אבל ערבים

תיכף יפרסמו כתבה שגם אצל ערבים יש מקרים כאלו אז בטח זה מבטל את שלנו כמו בטאקי
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
שליחת תגובה