חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אז נגד סאם באנקמן-פריד, יהודי, הוגש כתב אישום על הונאה בסדר גודל של עשרות מיליארדים (FTX וכו').
הוא לא הצליח להגיע להישג של בארני מיידוף, עוד יהודי, שביצע הונאה ארוכת שנים בסדר גודל של עשרות מיליארדים.
אבל אפילו הוא לא הגיע למקום הראשון: ההונאה הגדולה ביותר בהיסטוריה האמריקאית היא של אנרון (Enron), בה כמה מהנאשמים העיקריים היו גם הם יהודים.
אגב, הבת של אחד מנאשמי אנרון היא לא אחרת מאשר אליזבת' הולמס, שלאחרונה קיבלה עונש מאסר של 11 שנים בשל חברת התרמית שלה - ת'רנוס (Theranos). עוד תרמית בהיקף של מיליארדים עם יהודי(ה) בראשה.

המון יהודים בטופ של ההונאות הגדולות ביותר - אם להאמין לתזות התרבותיות של @Asafasraf את @ASAFABADI, יש משהו רקוב באופן עמוק בתרבות היהודית, שגורם לנו, מסתבר, להונות אנשים בהיקפים מטורפים. ה"הוכחות" לכך זהות ל"הוכחות" שהצמד אסף-את-אסף מביאים לכך שכל הערבים הם אלימים מטבעם, בלי קשר לשוני התרבותי בין החברות הערביות השונות.

אני מקווה שכשמציגים את התזות הללו ככה, זה נעשה ברור שהן אלה שמדברות על היהודים והן אלה על ערבים הן בסה"כ גזענות מסריחה שעטופה בכאילו-ניתוח תרבותי עם ניחוח אמפירי.
ואולי גם קצת יותר ברור למה תאוריות כאלה מקבלות מאנשים כאן - ובצדק - את התווית "תאוריות נאציות".
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 15 דצמבר 2022, 16:13 אז נגד סאם באנקמן-פריד, יהודי, הוגש כתב אישום על הונאה בסדר גודל של עשרות מיליארדים (FTX וכו').
הוא לא הצליח להגיע להישג של בארני מיידוף, עוד יהודי, שביצע הונאה ארוכת שנים בסדר גודל של עשרות מיליארדים.
אבל אפילו הוא לא הגיע למקום הראשון: ההונאה הגדולה ביותר בהיסטוריה האמריקאית היא של אנרון (Enron), בה כמה מהנאשמים העיקריים היו גם הם יהודים.
אגב, הבת של אחד מנאשמי אנרון היא לא אחרת מאשר אליזבת' הולמס, שלאחרונה קיבלה עונש מאסר של 11 שנים בשל חברת התרמית שלה - ת'רנוס (Theranos). עוד תרמית בהיקף של מיליארדים עם יהודי(ה) בראשה.

המון יהודים בטופ של ההונאות הגדולות ביותר - אם להאמין לתזות התרבותיות של @Asafasraf את @ASAFABADI, יש משהו רקוב באופן עמוק בתרבות היהודית, שגורם לנו, מסתבר, להונות אנשים בהיקפים מטורפים. ה"הוכחות" לכך זהות ל"הוכחות" שהצמד אסף-את-אסף מביאים לכך שכל הערבים הם אלימים מטבעם, בלי קשר לשוני התרבותי בין החברות הערביות השונות.

אני מקווה שכשמציגים את התזות הללו ככה, זה נעשה ברור שהן אלה שמדברות על היהודים והן אלה על ערבים הן בסה"כ גזענות מסריחה שעטופה בכאילו-ניתוח תרבותי עם ניחוח אמפירי.
ואולי גם קצת יותר ברור למה תאוריות כאלה מקבלות מאנשים כאן - ובצדק - את התווית "תאוריות נאציות".
לא יודע, אם כל כך הרבה יהודים אחראים על הונאות עתק יכול להיות שכל הסטיגמה על יהודים שאוהבים כסף היא לא כל כך מופרכת מהמציאות, בכל סטראוטיפ יש מקור של אמת, סטראוטיפים לא נוצרו סתם ברובם
למרות שפה זה לא בדיוק ככה, יש מלא שעושים הונאות פשוט היהודים שעושים אותם הם הכי טובים ולכן מצליחים להגיע להונאות הכי גדולות (:
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

:bang:

ואח"כ אתה ברצינות מתרעם כשאני טוען שאתה מחזיק בתפישות עולם נאציות.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

למי שמעוניין באמת: יהודים נמצאים יותר בפיננסים בגלל המציאות החומרית (מטריאלית, אובייקטיבית וכו') שהכריחה אותנו להתעסק בתחומים שהפכו עם השנים לפיננסים: בעיקר סחר והלוואות. מאיפה זה הגיע? מאיסור רב שנים בארצות אירופה על יהודים לעסוק במקצועות בעלי גילדות, בתפקידים ברמת המדינה וכמובן בתפקידים בכנסיה. המעבר מפאודליזם וקפיטליזם הביא איתו מעבר מיצרנות של מוצרים פרקטיים (כסאות, שולחנות, כלי נשק וכו') לכלכלה מעורבת פיננסים (בנקאות, סחר מניות, סחר ספקולטיבי וכל החרא הזה). יהודים השתלבו בכמות גבוהה יותר במקצועות האחרים פשוט כי היסטורית היה עלינו האיסור האמור במקצועות המסורתיים. אין שום קשר בין "התרבות היהודית" וכסף או רמאות - כל הקשקושים הללו הם בסה"כ זבל אנטישמי שלא מסוגל לבצע ניתוח עומק של הליכים היסטוריים.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

"יהודים מוצלחים בהכל, ולכן גם בפשע"..
אי אפשר להמציא דברים כאלה :)
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

וגם מותר לנו להלוות בריבית לגויים
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 15 דצמבר 2022, 17:56 וגם מותר לנו להלוות בריבית לגויים
בדיוק. כאמור, זו הייתה ההתחלה של הבנקאות והמערכת הפיננסית בעקבותיה.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 15 דצמבר 2022, 17:24 למי שמעוניין באמת: יהודים נמצאים יותר בפיננסים בגלל המציאות החומרית (מטריאלית, אובייקטיבית וכו') שהכריחה אותנו להתעסק בתחומים שהפכו עם השנים לפיננסים: בעיקר סחר והלוואות. מאיפה זה הגיע? מאיסור רב שנים בארצות אירופה על יהודים לעסוק במקצועות בעלי גילדות, בתפקידים ברמת המדינה וכמובן בתפקידים בכנסיה. המעבר מפאודליזם וקפיטליזם הביא איתו מעבר מיצרנות של מוצרים פרקטיים (כסאות, שולחנות, כלי נשק וכו') לכלכלה מעורבת פיננסים (בנקאות, סחר מניות, סחר ספקולטיבי וכל החרא הזה). יהודים השתלבו בכמות גבוהה יותר במקצועות האחרים פשוט כי היסטורית היה עלינו האיסור האמור במקצועות המסורתיים. אין שום קשר בין "התרבות היהודית" וכסף או רמאות - כל הקשקושים הללו הם בסה"כ זבל אנטישמי שלא מסוגל לבצע ניתוח עומק של הליכים היסטוריים.
מה? זה ליטרלי מחזק את מה שאני אומר, בגלל נסיבות החיים זה גרם ליהודים להתעסק בכסף ועכשיו יהודים מאוד מעורבים בכסף בימינו אנו, מה אכפת לי אם זה קרה כי לא נתנו להם לפני 300 שנה לעשות משהו אחר או כי יש גן יהודי שאוהב כסף, עובדתית יהודים מעורבבים מאוד בדברים שיש בהם כסף
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 15 דצמבר 2022, 21:59
pelegs כתב: 15 דצמבר 2022, 17:24 למי שמעוניין באמת: יהודים נמצאים יותר בפיננסים בגלל המציאות החומרית (מטריאלית, אובייקטיבית וכו') שהכריחה אותנו להתעסק בתחומים שהפכו עם השנים לפיננסים: בעיקר סחר והלוואות. מאיפה זה הגיע? מאיסור רב שנים בארצות אירופה על יהודים לעסוק במקצועות בעלי גילדות, בתפקידים ברמת המדינה וכמובן בתפקידים בכנסיה. המעבר מפאודליזם וקפיטליזם הביא איתו מעבר מיצרנות של מוצרים פרקטיים (כסאות, שולחנות, כלי נשק וכו') לכלכלה מעורבת פיננסים (בנקאות, סחר מניות, סחר ספקולטיבי וכל החרא הזה). יהודים השתלבו בכמות גבוהה יותר במקצועות האחרים פשוט כי היסטורית היה עלינו האיסור האמור במקצועות המסורתיים. אין שום קשר בין "התרבות היהודית" וכסף או רמאות - כל הקשקושים הללו הם בסה"כ זבל אנטישמי שלא מסוגל לבצע ניתוח עומק של הליכים היסטוריים.
מה? זה ליטרלי מחזק את מה שאני אומר, בגלל נסיבות החיים זה גרם ליהודים להתעסק בכסף ועכשיו יהודים מאוד מעורבים בכסף בימינו אנו, מה אכפת לי אם זה קרה כי לא נתנו להם לפני 300 שנה לעשות משהו אחר או כי יש גן יהודי שאוהב כסף, עובדתית יהודים מעורבבים מאוד בדברים שיש בהם כסף
מי שמתגייר נהיה פתאום טוב עם כסף?
מה עם נוצרי שמתחתן עם יהודייה?
נוצרי שעובר לגור בשכונה חרדית?
מוסלמי שלמד כל החיים בבתי ספר יהודיים?
מוסלמי שלמד כל החיים בבתי ספר יהודיים, התחתן עם יהודייה, התגייר ועבר לשכונה חרדית?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 15 דצמבר 2022, 22:34
מוסלמי שלמד כל החיים בבתי ספר יהודיים, התחתן עם יהודייה, התגייר ועבר לשכונה חרדית?
מדבר על הלאום היהודי לא על הדת, וגם אפשר לחשוב כמה גרים יש כבר נו באמת אחוז אפסי אני לא מבין מה אתה מנסה להגיד פה
Berns
קיבל.ה  32 לייקים

שזה לא גנטי!!!!!!!!!!!!!!!
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

Berns כתב: 16 דצמבר 2022, 01:12 שזה לא גנטי!!!!!!!!!!!!!!!
מה? אמרתי שזה עכשיו ככה כי באמת לא יכלנו לעבוד במקצועות אחרים והתעסקנו בכסף, ואיך מה שהוא רשם קשור לזה שזה לא גנטי? ללאום היהודי יש את אותו הגנים חוץ מכמות בודדה של מתגיירים
Berns
קיבל.ה  32 לייקים

טוב עזוב, זה חסר סיכוי
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 16 דצמבר 2022, 01:11
מדבר על הלאום היהודי לא על הדת, וגם אפשר לחשוב כמה גרים יש כבר נו באמת אחוז אפסי אני לא מבין מה אתה מנסה להגיד פה
אני מנסה להבין האם הגדרת האדם כיהודי מספיקה להיות טוב עם כסף.
אז נגיד שאני מצטרף ללאום היהודי (להצטרף ללאום זה פשוט להרגיש שאתה חלק ממנו, עד כמה שאני מבין. תקן אותי אם אני טועה). אני אהיה למחרת יותר טוב עם כסף?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לא, אסף - יהודים לא יותר טובים עם כסף. אין שום הבדל משמעותי בין יהודים וקבוצות אחרות בנוגע ליכולת שלנו לעסוק בכספים - ובוודאי שלא בכל הקשור לתחמנות והונאה. כל מה שיש זה שיהודים נמצאים באחוז גבוה יותר בפיננסים מאשר במקומות אחרים, ואנשים משתמשים בעובדה הזו כדי לקדם תאוריות קונספירציה אנטישמיות. אין שום דבר אינהרנטי ביהודים או בכל קבוצה אחרת שהופך אותנו/אחרים ליותר תאווי בצע/אלימים/פדופילים*/וואטאבר. זה הכל עניין של להציג מקרים מחוץ להקשר ולהתנהג כאילו הם מייצגים איזשהו טרנד אמיתי.
איך אתה לא מבין את זה? מה כל-כך קשה בקונספט הזה?

(*עוד תאוריה אנטישמית נפוצה שאולי אסף מאמין בה)
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 16 דצמבר 2022, 11:55

אז נגיד שאני מצטרף ללאום היהודי (להצטרף ללאום זה פשוט להרגיש שאתה חלק ממנו, עד כמה שאני מבין. תקן אותי אם אני טועה). אני אהיה למחרת יותר טוב עם כסף?
לא.
בהמשך למה שכתבתי עם אפיגנטיקה, או לחלופין אם אתה כבר נגיד 3 דורות כבר לאחר הגיור וחי עם יהודים אז יש מצב, לא יודע אם זה באמת ככה או לא בנוגע לכסף אבל אתה כן תסגל לעצמך את ההתנהגות של הסביבה שלך ואם הסביבה שלך למשל התעקסקה ממש עם כסף אז גם אתה כנראה
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

מרוקו מפסידה- מהומות של מרוקאים ברחבי חלק מערי אירופה.
מרוקו מנצחת- מהומות של מרוקאים ברחבי חלק מערי אירופה.

תיכף נקרא שידוע שכל מדינות אירופה ביצעו טיהור אתני במרוקאים והגיע הזמן להחזיר להם.
שכל מה שהמרוקאים עושים עכשיו מובן ונדרש לשחרר את שטחי אירופה, להחזיר כל מרוקאי שמעוניין, לדאוג למדינה שוות זכויות ולפצות את המרוקאים שנושלו מאדמתם בצורה אכזרית.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 16 דצמבר 2022, 12:48
לא.
בהמשך למה שכתבתי עם אפיגנטיקה, או לחלופין אם אתה כבר נגיד 3 דורות כבר לאחר הגיור וחי עם יהודים אז יש מצב, לא יודע אם זה באמת ככה או לא בנוגע לכסף אבל אתה כן תסגל לעצמך את ההתנהגות של הסביבה שלך ואם הסביבה שלך למשל התעקסקה ממש עם כסף אז גם אתה כנראה
רגע רגע רגע, לא הבנתי.
אנחנו מדברים על "התעסקות" עם כסף או על "להיות טובים" עם כסף?
קודם טענת שיש ביהודים משהו שגורם להם "להיות טובים עם כסף".
עכשיו פתאום אתה מאמץ את העמדה של פלג, שהם פשוט עוסקים בזה קצת יותר מהממוצע?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 16 דצמבר 2022, 13:01 מרוקו מפסידה- מהומות של מרוקאים ברחבי חלק מערי אירופה.

תיכף נקרא שידוע שכל מדינות אירופה ביצעו טיהור אתני במרוקאים והגיע הזמן להחזיר להם.
שכל מה שהמרוקאים עושים עכשיו מובן ונדרש לשחרר את שטחי אירופה, להחזיר כל מרוקאי שמעוניין, לדאוג למדינה שוות זכויות ולפצות את המרוקאים שנושלו מאדמתם בצורה אכזרית.
בתור מומחה לנושא:
המהומות של המרוקאים היו יותר גרועות או פחות גרועות מאלה של אוהדים אנגליים (בתקופות שבהן מרשים להם לנסוע ברחבי העולם ולא אוסרים עליהם להגיע למדינות שיש בהן טורניר כדורגל, כמובן)?
איך זה עומד ביחס לבלגנים בערים האמריקאיות אחרי משחקים גדולים?
הכי חשוב: איך זה ביחס לבלגן הרגיל שיש באותן ערים אחרי משחקים גדולים שאינם של נבחרת מרוקו?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 16 דצמבר 2022, 13:01 מרוקו מפסידה- מהומות של מרוקאים ברחבי חלק מערי אירופה.

בשנה שעברה אצלנו (דרום גרמניה), בכל פעם שאיטליה ניצחה ביורו אוהדים איטלקים היו מתפרעים, עוצרים את התנועה עם שיירות של מכוניות, חוגגים עד אמצע הלילה, עושים בלאגן וגם שוברים דברים. ואני גר ליד עיר יחסית קטנה, לא ברלין או משהו, כן?
בצפון אמריקה זו כבר נהייתה מסורת להתפרע אחרי נצחונות וגם הפסדים.

בתקשורת המערבית מתרכזים רק במהומות של אוהדי מרוקו, בשביל שאנשים תמימים כמו אסףאסרף ובעלי תפישות עולם נאציות כמו אסףעבדי יחשבו שזה קורה רק אצל הערבים, וככה הגזענות רק מתחזקת, מה שמקל על בעלי ההון לנצל עובדים.

תפסיקו כבר להיות פראיירים של מיליארדים.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

בנוסף, עוד יריה מרשימה (וכפולה) ברגל,
ממליץ לך לקרוא קצת על ההיסטוריה של מרוקו וצרפת, כי ברור שגם בנושא הזה אתה בור.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
Tenacious D
קיבל.ה  230 לייקים

pelegs כתב: 16 דצמבר 2022, 13:16

בשנה שעברה אצלנו (דרום גרמניה), בכל פעם שאיטליה ניצחה ביורו אוהדים איטלקים היו מתפרעים, עוצרים את התנועה עם שיירות של מכוניות, חוגגים עד אמצע הלילה, עושים בלאגן וגם שוברים דברים. ואני גר ליד עיר יחסית קטנה, לא ברלין או משהו, כן?
בצפון אמריקה זו כבר נהייתה מסורת להתפרע אחרי נצחונות וגם הפסדים.

בתקשורת המערבית מתרכזים רק במהומות של אוהדי מרוקו, בשביל שאנשים תמימים כמו אסףאסרף ובעלי תפישות עולם נאציות כמו אסףעבדי יחשבו שזה קורה רק אצל הערבים, וככה הגזענות רק מתחזקת, מה שמקל על בעלי ההון לנצל עובדים.

תפסיקו כבר להיות פראיירים של מיליארדים.
אתה צריך אישפוז דחוף בן אדם.
לוקח זמן לעשות שלום, כשבשניות פורצת מלחמה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםASAFABADIHaunter
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אתה רוצה לפרט, או שתשאיר לנו את המטלה לנחש מה בדיוק בתגובה שלי כ"כ מטריד אותך?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

KingAlpaca כתב:בנוסף, עוד יריה מרשימה (וכפולה) ברגל,
צודק. המרוקאים ברחבי אירופה לא התפרעו בשאר המשחקים של הנבחרת שלהם. פתאטי.
אתה ופלג דומים, רק שאתה כותב שטויות בקצרה, הוא עושה את זה במגילות, לכן הגיחות שלך מדיי פעם מוסיפות קצת כיף לעסק.
הפוסט קיבל 2 לייקיםTenacious DASAFABADI
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תא מרבוטא כתב:
Asafasraf כתב: 12 דצמבר 2022, 22:20
תא מרבוטא כתב: לא מבין מה אתה רוצה- הוא כתב מפורשות שיש פלסטינים שבוחרים באלימות. הוא גם טען שהסבירות לכך שיהודי שנכנס למזרח ירושלים יותקף היא נמוכה. אז הבאת מקרה שדה קרה. כמה יהודים נכנסים כל יום למזרח העיר? וכמה מהם מותקפים? אתה שוב מערבב בין יש מקרים לרוב המקרים
הסיכויים שיהודי שנכנס למזרח ירושלים ירצח הרבה יותר גבוהים מזה של ערבי, וגבוהים באופן כללי.
לפני כמה ימים הועלה סרטון של ג׳יפ עם לוחית רישוי צהובה חוטף מטר אבנים.
כפי שניתן לראות בסרטון את עשרות הפורעים שואלים את הנהג מה הדעה הפוליטית שלו ורק אח״כ זורקים את האבנים...
אסף שוב- אתה מסתמך על ארןע מסוים שאתה זןכר וסוקר ומכליל. תביא סטטיסטיקות. כמה יהודים שנכנסים למזרח העיר מותקפים? 20% 80% 4%? ברור שכל אדם זה עולם ומלואו . אבל בחיאת. זה כמו להגיד הנה ברני מיידוף אז כל היהודים גנבים. תביא סטטיסטיקות כי אחרת הדוגמאות שלך (ואגב גם של פלגס שבעצמו לא חווה) הן בסהכ מקרה פרטי ולא מןכיחות מה הנורמה (ולא. כתבה בחדשות זה לא נורמה. מסקרים פיגוע גם אם הוא קןרה אחת לעשור)
הסיכוי של יהודי לצאת מהאזור הזה בחיים כשיודעים שהוא יהודי שווה ערך ליציאה בחיים של אוהד הפועל ת״א מהיציע המזרחי בטדי כשיודעים שהוא אוהד הפועל.
יש יותר פשוט מהאמא עם שתי הילדות שנכנסה לשטחים בטעות?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 17 דצמבר 2022, 07:22
אתה ופלג דומים, רק שאתה כותב שטויות בקצרה, הוא עושה את זה במגילות, לכן הגיחות שלך מדיי פעם מוסיפות קצת כיף לעסק.

מעניין אם אי פעם תתייחס לטענות שהעלתי, או שתתעלם מהן כי הן מפריכות לגמרי את התזה הגזענית שלך.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 17 דצמבר 2022, 10:01
תא מרבוטא כתב:
Asafasraf כתב: 12 דצמבר 2022, 22:20
הסיכויים שיהודי שנכנס למזרח ירושלים ירצח הרבה יותר גבוהים מזה של ערבי, וגבוהים באופן כללי.
לפני כמה ימים הועלה סרטון של ג׳יפ עם לוחית רישוי צהובה חוטף מטר אבנים.
כפי שניתן לראות בסרטון את עשרות הפורעים שואלים את הנהג מה הדעה הפוליטית שלו ורק אח״כ זורקים את האבנים...
אסף שוב- אתה מסתמך על ארןע מסוים שאתה זןכר וסוקר ומכליל. תביא סטטיסטיקות. כמה יהודים שנכנסים למזרח העיר מותקפים? 20% 80% 4%? ברור שכל אדם זה עולם ומלואו . אבל בחיאת. זה כמו להגיד הנה ברני מיידוף אז כל היהודים גנבים. תביא סטטיסטיקות כי אחרת הדוגמאות שלך (ואגב גם של פלגס שבעצמו לא חווה) הן בסהכ מקרה פרטי ולא מןכיחות מה הנורמה (ולא. כתבה בחדשות זה לא נורמה. מסקרים פיגוע גם אם הוא קןרה אחת לעשור)
הסיכוי של יהודי לצאת מהאזור הזה בחיים כשיודעים שהוא יהודי שווה ערך ליציאה בחיים של אוהד הפועל ת״א מהיציע המזרחי בטדי כשיודעים שהוא אוהד הפועל.
שוב אתה נותן דוגמאות ספציפיות. לא אמרתי שאין מקרים. זה שוב ההבדל בין יש לרוב. בדיוק כמו שרוב המתנחלים לא תוקפים פיסית פלסטינאים. שאלתי על *הוכחות סטטיסטיות* שברוב המקרים יהודי במזרח ירושלים יותקף על ידי ערבים. יש לך?
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

חברה מה יש לכם בלי סטטיסיקות שנאספו על מדגם מייצג של לפחות 10 שנים אין על מה לדבר, הסיכוי של יהודי להירצח במזרח ירושלים שווה ערך לסיכוי של ערבי להירצח ברמת השרון, אין דבר כזה היגיון בריא, תראו לי סטטיסיקות (והרי ברור כי כל ההיגיון ה"בריא" שלכם מתבסס על שטיפת מח ציונית שכל המיליארדרים עושים כדי שתהיו עבדים שלהם ובעצם כל יהודי שנכנס למזרח ירושלים מתקבל בחיבוק חם)
גם תומכי כהנא הם לא גזענים מבחינתי עד שאתם לא מראים לי סקר שסקר את כולם ובהם הם העידו שהם אכן, כרגע מבחינתי הם בכלל שמאלנים וכל מה שאני רואה בחדשות זה מקרים בודדים ולא מייצגים, כנראה בכלל שהרוב שרים שם, פרי פלסטין ולנו מראים רק את הקומץ שצועק מוות לערבים
הפוסט קיבל לייק אחדHaunter
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 16 דצמבר 2022, 13:08

לא.
רגע רגע רגע, לא הבנתי.
זה ברור שזה קשור לזה שלא יכלנו לעסוק בדברים אחרים והרבה עסקו בלהלוות לגויים אני לא מבין מה אתה מנסה להגיד פה , בגלל כל מה שקרה בימינו אנו היהודים (אולי) באמת טובים עם כסף בגלל ההיסטוריה הזאת.
כמו ש(אולי) החברה הערבית אלימה כי הם חיו במקומות עם אקלים יבש ולא היה להם הרבה אוכל ולכן היו צריכים להילחם על משאבים ולכן *בימינו אנו* החברה הערבית יותר אלימה בגלל זה
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

ASAFABADI כתב: 17 דצמבר 2022, 15:26 חברה מה יש לכם בלי סטטיסיקות שנאספו על מדגם מייצג של לפחות 10 שנים אין על מה לדבר, הסיכוי של יהודי להירצח במזרח ירושלים שווה ערך לסיכוי של ערבי להירצח ברמת השרון, אין דבר כזה היגיון בריא, תראו לי סטטיסיקות (והרי ברור כי כל ההיגיון ה"בריא" שלכם מתבסס על שטיפת מח ציונית שכל המיליארדרים עושים כדי שתהיו עבדים שלהם ובעצם כל יהודי שנכנס למזרח ירושלים מתקבל בחיבוק חם)
גם תומכי כהנא הם לא גזענים מבחינתי עד שאתם לא מראים לי סקר שסקר את כולם ובהם הם העידו שהם אכן, כרגע מבחינתי הם בכלל שמאלנים וכל מה שאני רואה בחדשות זה מקרים בודדים ולא מייצגים, כנראה בכלל שהרוב שרים שם, פרי פלסטין ולנו מראים רק את הקומץ שצועק מוות לערבים
אתה יודע אסף אני ממש הערכתי אותך על הקושי לנהל דיון עם אנשים שדעתם הפוכה משלך וחלקם נכנסים בך אישית וגם ציינתי את זה.

אבל אם אתה עובר לעקיצות ועלבונות גם מול מי שמנהל איתך דיון ענייני, נראה לי שאתה מרוויח את היחס ביושר.
ולעניין
אומרים כאן - על כל דןגמא של תקיפת יהודי במזרח העיר יש דןגמא הפוכה. זה לא מוכיח מה שכיח. וזה אחושילינג חוצפה ללעוג לסטטיסטיקות כשאתה בעצמך כל הזמן במונחי "רוב" (רןב הערבים, רוב היהודים, רוב הפלסטינאים, רוב העולם בעדנו). מסתמן שהבעיה שלך היא לא עם עמדה שונה משלך ופרשנות שונה. היא עם כל מידע שלא מסתדר עם שלך או כל דרישה לגבות פיסת מידע שלך בתמונה רחבה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 17 דצמבר 2022, 15:27
teknoboy כתב: 16 דצמבר 2022, 13:08
לא.
רגע רגע רגע, לא הבנתי.
זה ברור שזה קשור לזה שלא יכלנו לעסוק בדברים אחרים והרבה עסקו בלהלוות לגויים אני לא מבין מה אתה מנסה להגיד פה , בגלל כל מה שקרה בימינו אנו היהודים (אולי) באמת טובים עם כסף בגלל ההיסטוריה הזאת.
כמו ש(אולי) החברה הערבית אלימה כי הם חיו במקומות עם אקלים יבש ולא היה להם הרבה אוכל ולכן היו צריכים להילחם על משאבים ולכן *בימינו אנו* החברה הערבית יותר אלימה בגלל זה
הבנתי שאתה חושב שהחברה הערבית היא ככה והיהודית היא אחרת.
אבל גם אתה מבין שצריך להיות לזה הסבר כלשהו, אנחנו הרי לא מאלה שחושבים שלקבוצות אתניות יש מאפיינים ומדרג וכו' וכו'.
אני בכוונה מנסה להבין איתך מה המנגנון שאתה חושב שיש פה, איך זה קורה שהיהודים נהיו כל כך טובים עם כסף והערבים עם אלימות או מה שזה לא יהיה.
אתה לא יכול קודם לטעון שיש הסבר ממש מדעי לכל העסק, ואז לנפנף את הניסיון להבין את ההסבר הזה.
אתה לא חושב שאפילו מבחינתך חשוב שתבין איך זה עובד, אם בכלל?

אז בוא נחזור לעניין.
אם אני אעבור מחר לכפר נידח אי שם על גדות הנילוס, תוך כמה זמן\דורות אני צפוי לפתח יכולת ללכת מכות?
ולחילופין, אם הבחור שאני קונה ממנו את הבית שם בכפר לוקח את הכסף וטס לניו יורק לבחורה החרדייה שמחכה לו שם שיתגייר ויתחתן איתה, תוך כמה זמן\דורות אפשר לצפות שם להכנסה פסיבית משמעותית?
כל עוד אין לנו תשובה, או לפחות התחלה של דרך לחשוב על תשובה, לשאלות האלה, אנחנו לא באמת יכולים לטעון שיש לנו הסבר לטענה "היהודים\ערבים הם XYZ" (ואתה כבר מבין לבד איפה זה משאיר אותנו).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 17 דצמבר 2022, 15:26 חברה מה יש לכם בלי סטטיסיקות שנאספו על מדגם מייצג של לפחות 10 שנים אין על מה לדבר, הסיכוי של יהודי להירצח במזרח ירושלים שווה ערך לסיכוי של ערבי להירצח ברמת השרון, אין דבר כזה היגיון בריא, תראו לי סטטיסיקות (והרי ברור כי כל ההיגיון ה"בריא" שלכם מתבסס על שטיפת מח ציונית שכל המיליארדרים עושים כדי שתהיו עבדים שלהם ובעצם כל יהודי שנכנס למזרח ירושלים מתקבל בחיבוק חם)

לעניין ההצגה של הטיעונים שלי כאילו הם מתארים את הפלסטינים כמחבקי יהודים:
pelegs כתב: 03 ספטמבר 2022, 00:51 אגב, אסף - יש לך נטיה כל הזמן לכתוב עלינו שאנחנו טוענים שהפלסטינים סופר נחמדים, מחלקים פרחים וכו'. כבר כתבת משהו בסגנון כמה וכמה פעמים. זה מאד לא הוגן מצידך, כי אף אחד פה לא טען שהפלסטינים מקבלים בברכה את הכיבוש - בדיוק להיפך, הם מאד אלימים כלפיו. הנקודה היא לא שהפלסטינים שקטים ושלווים ו-"מחלקים לישראלים פרחים" (אם כי לדעתי ביחס לפשעים שעושים להם הם מאד שקטים) - אלא שההתנגדות שלהם מוצדקת.

לעניין שאלת "שטיפת המח הציונית" - ובכן, בהחלט. כל עוד מעמד העובדים בישראל מיישר קו עם ההתנהלות הקולוניאליסטית של ישראל ומפריד את עצמו מהפלסטינים, ככה אפשר לנצל אותו יותר: מאיפה נביא כסף להשקעה בחינוך כשצריך להזרים עוד ועוד מיליארדים לצבא? מה אתם מדברים על תשתיות בכלל יא בוגדים, אנחנו צריכים לקנות עוד F-35. ואל תעזו אפילו לחשוב על שיתוף פעולה עם עובדים פלסטינים, הם הרי גרועים מהנאצים.
על שיתוף הפעולה ההדוק בין המדינה הבורגנית, ההון והעיתונות אני ממליץ (שוב) לקרוא את "Manufacturing consent" של חומסקי.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תא מרבוטא כתב:
תא מרבוטא כתב: אסף שוב- אתה מסתמך על ארןע מסוים שאתה זןכר וסוקר ומכליל. תביא סטטיסטיקות. כמה יהודים שנכנסים למזרח העיר מותקפים? 20% 80% 4%? ברור שכל אדם זה עולם ומלואו . אבל בחיאת. זה כמו להגיד הנה ברני מיידוף אז כל היהודים גנבים. תביא סטטיסטיקות כי אחרת הדוגמאות שלך (ואגב גם של פלגס שבעצמו לא חווה) הן בסהכ מקרה פרטי ולא מןכיחות מה הנורמה (ולא. כתבה בחדשות זה לא נורמה. מסקרים פיגוע גם אם הוא קןרה אחת לעשור)
שוב אתה נותן דוגמאות ספציפיות. לא אמרתי שאין מקרים. זה שוב ההבדל בין יש לרוב. בדיוק כמו שרוב המתנחלים לא תוקפים פיסית פלסטינאים. שאלתי על *הוכחות סטטיסטיות* שברוב המקרים יהודי במזרח ירושלים יותקף על ידי ערבים. יש לך?
לי אין מספרים מדויקים, אבל זה כמו 1+1, וזה די מובן בהתחשב בהיסטורייה של שני העמים.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תא מרבוטא כתב:
תא מרבוטא כתב: אסף שוב- אתה מסתמך על ארןע מסוים שאתה זןכר וסוקר ומכליל. תביא סטטיסטיקות. כמה יהודים שנכנסים למזרח העיר מותקפים? 20% 80% 4%? ברור שכל אדם זה עולם ומלואו . אבל בחיאת. זה כמו להגיד הנה ברני מיידוף אז כל היהודים גנבים. תביא סטטיסטיקות כי אחרת הדוגמאות שלך (ואגב גם של פלגס שבעצמו לא חווה) הן בסהכ מקרה פרטי ולא מןכיחות מה הנורמה (ולא. כתבה בחדשות זה לא נורמה. מסקרים פיגוע גם אם הוא קןרה אחת לעשור)
לי אין מספרים מדויקים, אבל זה כמו 1+1, וזה די מובן בהתחשב בהיסטורייה של שני העמים.

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 17 דצמבר 2022, 07:22

מעניין אם אי פעם תתייחס לטענות שהעלתי, או שתתעלם מהן כי הן מפריכות לגמרי את התזה הגזענית שלך.
סיכמנו כבר מזמן שאני גזען, לא?

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 18 דצמבר 2022, 17:42 סיכמנו כבר מזמן שאני גזען, לא?
אתה מציג דעות גזעניות ומגן עליהן בעקביות, אז כן - אתה כנראה גזען.
אבל גזענות היא לא מחלה חשוכת מרפא - בעזרת לימוד ורצון כנה בהבנה אפשר להתגבר עליה. אני יודע שאני הצלחתי לעשות את זה.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 18 דצמבר 2022, 17:38
תא מרבוטא כתב:

זה כמו שאני אגיד שכל מזרחי הוא עבריין מס רק בגלל מקרים כמו אייל גולן, משה פרץ וקובי פרץ. זה אחד ועוד אחד…( למען הסר ספק אני כמובן חושב שזה בולשיט. זה רק להמחשה)

זה ברור לשנינו שיש מחבלים פלסטינאים ולצערנו לא מעט. זה ברור שחלקם במזרח ירושלים. גם אני כמי שלא ביקר במזרח ירושלים קיבל עליה דימוי מסוכן מהחדשות. כמה זה נכון בפועל? על בסיס יומי? שאלה
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

מספיק מבוסס בשביל שלא לנסות את זה בפועל.
ההשוואה למשה פרץ ושות׳ היא לא דוגמא טובה.
הקונפילקט והמאבק בין היהודים לערבים כאן הוא הקרקע.

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 18 דצמבר 2022, 17:42 סיכמנו כבר מזמן שאני גזען, לא?
אתה מציג דעות גזעניות ומגן עליהן בעקביות, אז כן - אתה כנראה גזען.
אבל גזענות היא לא מחלה חשוכת מרפא - בעזרת לימוד ורצון כנה בהבנה אפשר להתגבר עליה. אני יודע שאני הצלחתי לעשות את זה.
אני לא כתבתי את זה בצחוק, ומי שחושב שהוא לא גזען, לדעתי הוא סתם מתייפייף.
אתה איש של מאמרים ומספרים (לתפיסתך).
יש לך מושג כמה פיגועים חיסל השב״כ במזרח ירושלים וביהודה ושמרון?

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

גם אני לא צוחק. יש תרופה לגזענות: לימוד.
כמו כן, יש הבדל בין להבין שלכולנו יש הטיות קוגניטיביות כמו גזענות, ולנסות להילחם בהן (מה שאני מציע) ובין להכריז מראש שהקרב אבוד ושכולנו גזענים ואין מה לעשות עם זה כמו שאתה מציע. הגישה שלך היא פטליסטית ולא מקדמת אותנו לשום מקום. הגישה שלי יכולה לעזור לנו להשתחרר מכבלים שמונעים מאיתנו להתנהל על פי האינטרסים המעמדיים שלנו (בהנחה ואתה לא בעל הון).

לגבי פיגועים והגשטאפו הציוני: אני בטוח שהמשטרה החשאית בישראל מונעת הרבה מאד פיגועים. בלי ציניות. איך זה רלוונטי לדיון בינינו? כבר חזרתי הרבה מדי פעמים על זה שהפלסטינים מבצעים וימשיכו לבצע פיגועים כל עוד ישראל תמשיך במשטר האפרטהייד והליך הטיהור האתני בפלסטינים. זו תגובה טבעית להתנהלות של ישראל, ובאופן כללי תגובה דומה התרחשה בכל מקרה של קולוניאליזם התיישבותי וטיהור אתני בהיסטוריה האנושית. מה הקשר בין זה לבין התפרעויות של אוהדי כדורגל - רק לאלוהים ולך הפתרונות.
שליחת תגובה