חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:כמו-כן, הנה קישור ישיר להודעה הרלוונטית ברדדיט:

תפתח אותו במחשב ותחסוך לכולנו עוד דיונים על בעיות טכנולוגיות.
אני משתמש בטאפטוק בנייד בלבד, ואם זה מקשה עליך, אין צורך לנסות לעזור.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני פשוט אעשה לך ספויילר: מדובר בסרטון של התפרעות של אזרחים צרפתים בצרפת בעקבות ההפסד של הנבחרת שלהם בגמר. יש עוד די הרבה סרטונים של הבלאגנים שם.
השורה התחתונה: כדורגל וספורט באופן כללי מובילים להתפרעויות, זה לא משהו שמיוחד לאוהדי מרוקו או לערבים באופן כללי, בניגוד לתזה שלך.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אם הזכרון שלי לא בוגד בי, האוהדים המרוקאים התפרעו בכל משחק של הנבחרת שלהם. מה שמקרא ״סיבה למסיבה״.

אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב: 20 דצמבר 2022, 14:49 אם הזכרון שלי לא בוגד בי, האוהדים המרוקאים התפרעו בכל משחק של הנבחרת שלהם. מה שמקרא ״סיבה למסיבה״.
מה אתה מנסה לומר פה? מישהו הכחיש את זה? מה קורה איתך?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 20 דצמבר 2022, 14:49 אם הזכרון שלי לא בוגד בי, האוהדים המרוקאים התפרעו בכל משחק של הנבחרת שלהם. מה שמקרא ״סיבה למסיבה״.

בניגוד לאוהדים אחרים? רק ביום רביעי לפני כשבועיים לקחתי חלק ב"התפרעות" כזו של אוהדי הפועל בהמבורג.
שאקשר שוב למאמר שמפרט על התפרעויות דומות בצפון אמריקה (ארה"ב וקנדה כאחד) - לאחר משחקים ללא קשר לנצחון או הפסד? יש לי תחושה שלא קראת את המאמר.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב: 20 דצמבר 2022, 14:53
זה די ברור, לא? מרוקאים הם ערבים, ואסףאסרף מנסה כבר כמה חודשים "להוכיח" לנו שערבים - כל העמים הערבים כולם! - הם אלימים בצורה קיצונית, ובהתאם אין מה לחפש לתת לפלסטינים בישראל שיוויון אזרחי ולהפסיק את משטר האפרטהייד על הפלסטינים בשטחים. העובדה שאוהדי מרוקו "התפרעו" במהלך המונדיאל רק מחזקת את התפישה המשונה שלו, בעוד הוא מתעלם לחלוטין מהתפרעויות אחרות - או לכל הפחות מנסה להקטין את היקפן (למרות שלמשל בהתפרעויות בצרפת עכשיו מת ילד בן 14). הוא למשל התעלם במופגן ממאמר שצירפתי בתגובה קודמת, המתאר התפרעויות מאסיביות של אוהדים בצפון אמריקה בעקבות משחקים.

תמונה להמחשה:
תמונה
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

בעוד הוא מתעלם לחלוטין מהתפרעויות אחרות - או לכל הפחות מנסה להקטין את היקפן (למרות שלמשל בהתפרעויות בצרפת עכשיו מת ילד בן 14)
אתה מודע לזה שהרמת עכשיו לאסרף להנחתה ?

* אם לא, אולי כדאי שבפעם הבאה תבדוק איך ולמה מת הילד בן ה-14 בצרפת
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 19 דצמבר 2022, 22:05
ASAFABADI כתב: 19 דצמבר 2022, 21:55 סתם שאלה, אז בעצם לטענתך אין שום הבדל בין שום חברה לחברה אחרת בעולם?
לא, לטענתי כל ההבדלים התרבותיים מקורם במצב המטריאלי הקיים באיזור ובזמן הרלוונטים.
ואם חברה מסוימת, למשל החברה היפנית, היתה במשך מאות שנים באיזור מסוים ובו היה מצב מטריאלי מסוים שגרם להם לסגל סוג התנהגות מסוים, האם כעבור 500 שנה אי אפשר להגיד שהתרבות היפנית מתנהג עם סוג ההתנהגות המסוים שנוצר כתוצאה מהמצב שבו הם היו נתונים במשך מאות שנים וכרגע אגן התרבות היפנית היא תרבות "הכנס מאפיין התנהגותי שנוצר כתוצאה מזה"?
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 19 דצמבר 2022, 22:46
ASAFABADI כתב: 19 דצמבר 2022, 21:46
teknoboy כתב: 19 דצמבר 2022, 04:12
לא אמרתי אם כן נכון או לא נכון.
שאלתי אם לגיטימי להגיד "למזרחים יש נטייה לפשע, ונשאר לבדוק אם זה מסיבות תרבותיות או אפיגנטיות"?
מה שאני אומר הוא כזה: יש יותר אסירים/פושעים/עבריינים יו ניים איט מזרחים מאשר אשכנזים בארץ, מה הסיבה? לא יודע כנראה לפי מה שאתם פה אומרים זה בגלל מצב סוציו אקונומי
אני טועה? אתה טוען שיש יותר פושעים אשכנזים?
שים לב שלא שאלתי אם מותר להגיד שיש יותר פושעים מזרחים (נניח שיש, בכל מקרה זאת שאלה אמפירית, אז מותר לבדוק ולהגיד מה יצא).
שאלתי אם לגיטימי להגיד שזאת נטייה של המזרחים.
כן. אם עובדתית קבוצה מסוימת עוסקת במשהו מסוים למשל שבט אפריקאי כלשהו עוסק בציד איילות אז אפשר להגיד שאנשי שבט החרטא ברטא בעלי נטיה לציד איילות
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 20 דצמבר 2022, 10:56
Asafasraf כתב: 19 דצמבר 2022, 23:22 שים לב שבכל שלב תמיד יהיה מישהו אשם יותר מהערבים- פעם ארה״ב, פעם רוסיה, פעם ישראל, ופעם מי לא?
אנחנו חינכנו את כל ארגוני הפשיעה שטועים בזיהוי ורוצחים אנשים בגלל טעות בזיהוי, כמו שאפשר לראות היום (חמולת ג׳רושי כבר מזמן לא מוגדרת ענייה).
ד״א, היום התברר שהדריסה בפלורנטין לפני מס׳ שבועות היה פיגוע. את זה אף אחד לא יספר כאן.
תיכף נגלה למה הפיגוע הזה לגיטימי.
אתה מנסה לדבר בשפה של טובים ורעים, ולכן לא מצליח להבין מה אנחנו מנסים להגיד, אז אני אנסה שוב (בפעם המי-יודע-כמה): אין טובים ורעים, אין צודקים וטועים. יש מצב מטריאלי, והוא זה שמכתיב את ההתנהגות של קבוצות פוליטיות. הפלסטינים עושים פיגועים כי הם עוברים טיהור אתני בידי אתנוקרטיה. מי שרוצה להפסיק את זה צריך לפתור את בעית השורש, קרי משטר העליונות היהודי. כל עוד הבעיה הזו לא תיפתר, הפלסטינים ימשיכו לעשות פיגועים (ובאופן כללי להיאבק נגד המשטר הציוני שמדכא אותם), אנשים חסרי מושג ימשיכו להאשים אותם ב"תרבות אלימה" ויהיו עוד ועוד סבבי לחימה שכל אחד מהם אמור "סוף סוף ללמד אותם להפסיק להתנגד", ובאופן לא מפתיע לא מצליח להשיג את המטרה הזו.
עוד הצעה, אנחנו מדינת ישראל כובשת קולוניאליסטית ורוצה שטחים כדי שיהיה לתושבי מדינת ישראל יותר מקום יותר כסף משאבים וכו'. הפלסטינים הם אלו שאוכלים חרא בגללנו, אנחנו קלירלי יותר חזקים מונצחים.
למה שלא תציע להם (למרות שהם צודקים) לפעול לפי המשפט עדיף להיות חכם מלהיות צודק, להכיר בהפסד ולהסתפק במה שיש להם או לנסות להשיג קצת ולא לדרוש שיבה מלאה של פליטים? אתה די גורם לחיים שלהם להיות חרא טהור.
אם אני ילד בן 7 ובא ילד בן 12 ולוקח לי את המגרש כדורגל בית ספר בתור מבוגר חכם אתה אמור להציע לילד בן ה7 לחכות שהבן 12 יסיים ואז לקבל את המגרש או לחלופין לבקש ממנו את המגרש רק ב2 דקות אחרונות של ההפסקה, למה אתה חושב שזה רעיון חכם להגיד לילד בן ה7:"ילד אתה היית פה קודם זה המגרש שלך, לך לריב מכות עם הילדים בני ה12 עד שהם יביאו לך את כל המגרש"? נשמעת די עצת אחיתופל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 20 דצמבר 2022, 18:13
ASAFABADI כתב: 19 דצמבר 2022, 21:46
מה שאני אומר הוא כזה: יש יותר אסירים/פושעים/עבריינים יו ניים איט מזרחים מאשר אשכנזים בארץ, מה הסיבה? לא יודע כנראה לפי מה שאתם פה אומרים זה בגלל מצב סוציו אקונומי
אני טועה? אתה טוען שיש יותר פושעים אשכנזים?
שים לב שלא שאלתי אם מותר להגיד שיש יותר פושעים מזרחים (נניח שיש, בכל מקרה זאת שאלה אמפירית, אז מותר לבדוק ולהגיד מה יצא).
כן. אם עובדתית קבוצה מסוימת עוסקת במשהו מסוים למשל שבט אפריקאי כלשהו עוסק בציד איילות אז אפשר להגיד שאנשי שבט החרטא ברטא בעלי נטיה לציד איילות
אז אם למזרחים יש נטייה לפשע, ולפי העובדות שהצגת ולפי ההיגיון שאתה מציג פה אכן יש להם, אולי עדיף להטיל עליהם מראש מגבלות מסוימות, או להגביר את האכיפה באזורים שהם גרים בהם (אולי למשל לשלוח לשם מג"ב במקום משטרה רגילה), אולי גם לקבוע בחוק שהענישה שלהם תהיה יותר קשה כי יותר קשה להרתיע אותם בגלל הנטייה שלהם, וכו' וכו'.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 20 דצמבר 2022, 18:28
אז אם למזרחים יש נטייה לפשע, ולפי העובדות שהצגת ולפי ההיגיון שאתה מציג פה אכן יש להם, אולי עדיף להטיל עליהם מראש מגבלות מסוימות, או להגביר את האכיפה באזורים שהם גרים בהם (אולי למשל לשלוח לשם מג"ב במקום משטרה רגילה), אולי גם לקבוע בחוק שהענישה שלהם תהיה יותר קשה כי יותר קשה להרתיע אותם בגלל הנטייה שלהם, וכו' וכו'.
מה לעשות זה אני לא קובע, אני חד משמעית בעד להגביר אכיפה באזורים עם פשיעה מוגברת ולהגביר ענישה לכולם כדי להרתיע
מה שאתם לא מבינים זה שאנחנו חיים בעולם עם משאבים מוגבלים ואת זה שיש אנשים שלא ששים להשתנות, ובגלל שאנחנו לצערי לא בעולם אוטופי ויש מעט משאבים, הרבה יותר קל לאכוף מאשר לחנך מיליוני אנשים מחדש
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 20 דצמבר 2022, 18:11 ואם חברה מסוימת, למשל החברה היפנית, היתה במשך מאות שנים באיזור מסוים ובו היה מצב מטריאלי מסוים שגרם להם לסגל סוג התנהגות מסוים, האם כעבור 500 שנה אי אפשר להגיד שהתרבות היפנית מתנהג עם סוג ההתנהגות המסוים שנוצר כתוצאה מהמצב שבו הם היו נתונים במשך מאות שנים וכרגע אגן התרבות היפנית היא תרבות "הכנס מאפיין התנהגותי שנוצר כתוצאה מזה"?
מה שאתה מתאר כאן הוא א-היסטורי, אין שום דוגמה פרקטית כזו. אף תרבות מודרנית אינה חקוקה בסלע כ"כ חזק כך שהיא משנה לחלוטין את דפוסי ההתנהגות האנושיים וגורמת לחברות שלמות להתעלם מהאינטרסים הכלכליים שלהן.

מה שכן יש הן דוגמאות רבות (מאד למרבה הצער) שמראות שעמים תחת כיבוש ודיכוי מגיבים באלימות. אם אתה רוצה, אני יכול להקדיש תגובה שלמה רק לדוגמאות הללו.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 20 דצמבר 2022, 18:13 כן. אם עובדתית קבוצה מסוימת עוסקת במשהו מסוים למשל שבט אפריקאי כלשהו עוסק בציד איילות אז אפשר להגיד שאנשי שבט החרטא ברטא בעלי נטיה לציד איילות
בהחלט לא. ההיסטוריה האנושית המודרנית לא מספיק ארוכת שנים בשביל לבצע שינויים גנטיים ברמה הזו. ציד איילות הוא לא מהתכונות האינהרנטיות של בני אדם שרלוונטיות להתנהלות הקבוצתית-פוליטית שלהם, וזה מה שאנחנו דנו בו.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 20 דצמבר 2022, 18:18 עוד הצעה, אנחנו מדינת ישראל כובשת קולוניאליסטית ורוצה שטחים כדי שיהיה לתושבי מדינת ישראל יותר מקום יותר כסף משאבים וכו'. הפלסטינים הם אלו שאוכלים חרא בגללנו, אנחנו קלירלי יותר חזקים מונצחים.
למה שלא תציע להם (למרות שהם צודקים) לפעול לפי המשפט עדיף להיות חכם מלהיות צודק, להכיר בהפסד ולהסתפק במה שיש להם או לנסות להשיג קצת ולא לדרוש שיבה מלאה של פליטים? אתה די גורם לחיים שלהם להיות חרא טהור.
אם אני ילד בן 7 ובא ילד בן 12 ולוקח לי את המגרש כדורגל בית ספר בתור מבוגר חכם אתה אמור להציע לילד בן ה7 לחכות שהבן 12 יסיים ואז לקבל את המגרש או לחלופין לבקש ממנו את המגרש רק ב2 דקות אחרונות של ההפסקה, למה אתה חושב שזה רעיון חכם להגיד לילד בן ה7:"ילד אתה היית פה קודם זה המגרש שלך, לך לריב מכות עם הילדים בני ה12 עד שהם יביאו לך את כל המגרש"? נשמעת די עצת אחיתופל
קודם כל, אתה מסובב את סדר הדברים. הפלסטינים קובעים מהן מטרותיהן הלאומיות, ואני משתף איתם פעולה על-סמך המטרוץ האלו ומטרות משותפות. להציג את זה כאילו יהודים נאורים באו אל הפלסטינים והכניסו להם רעיונות לראש, או לחלופין דוחפים אותם להיאבק. זו ראיה מאד גזענית של המציאות, שמסירה מהפלסטינים agency בפעולות שלהם (אין לי מושג איך אומרים את זה בעברית).

כרגע, המאבק הפלסטיני מתרכז בשתי מטרות: מדינה פלסטינית עצמאית לצד ישראל ושיפור מעמדם ומצבם שך האזרחים הפלסטינים של ישראל. כלומר, הפלסטינים בעצמם החליטו לכוון אל מטרות מופחתות בהרבה ממה שמגיע להם מוסרית: הגדה המערבית ורצועת עזה מהוות כ-22% משטח פלסטין המנדטורית, כלומר כבר יש כאן ויתור על כ-78% מהשטח.

עכשיו, מה שישראל מציעה להם זה במקרה הטוב חיים די מסריחים, אז לא ברור לי למה שהם יסכימו לכך. היסטורית, מצבים דומים שהיו נראו בלתי ניתנים לשינוי והתקיימו במשך זמן רב יותר השתנו. למשל, השליטה וההתנחלות הצרפתית באלג'יר נמשכו זמן רב יותר, ובאלג'יר עצמה היו מעל למיליון מתנחלים צרפתים. ועדיין, בזכות המאבר האלג'יראי הבלתי מתפשר, צרפת נסגה מהאיזור ופינתה את מתנחליה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 20 דצמבר 2022, 15:40
בעוד הוא מתעלם לחלוטין מהתפרעויות אחרות - או לכל הפחות מנסה להקטין את היקפן (למרות שלמשל בהתפרעויות בצרפת עכשיו מת ילד בן 14)

שינחית. זו הערת אגב קטנה בתוך כל הטיעון שלי. מי שחושב שהמקרה היחיד הזה משנה משהו בתמונה הגדולה (קרי - שלאומים אחרים, מערביים גם כן, משתוללים בתגובה למשחקי ספורט) מחזיק בתפישת עולם כל-כך משונה (ובפרט לא מסוגל להפריד בין תבניות ואנקדוטות) עד שפרקטית ממילא אין לי שפה משותפת איתו.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 20 דצמבר 2022, 18:51
מה לעשות זה אני לא קובע, אני חד משמעית בעד להגביר אכיפה באזורים עם פשיעה מוגברת ולהגביר ענישה לכולם כדי להרתיע
מה שאתם לא מבינים זה שאנחנו חיים בעולם עם משאבים מוגבלים ואת זה שיש אנשים שלא ששים להשתנות, ובגלל שאנחנו לצערי לא בעולם אוטופי ויש מעט משאבים, הרבה יותר קל לאכוף מאשר לחנך מיליוני אנשים מחדש
אז אם במדינה מסוימת מגלים שליהודים שלהם יש נטייה לפשיעה, לאלימות, להפקרות מינית וכיו"ב דברים שנתפסים כבעיות, לגיטימי מצידם לדאוג שהיהודים שלהם לא יתערבבו עם האוכלוסייה הכללית, ואולי גם ליתר ביטחון להגביל את החופש שלהם לעסוק במקצועות מסוימות, ואולי אפילו במקרי קיצון להגביל אותם לשכונות\יישובים מסוימים?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 20 דצמבר 2022, 19:39
ASAFABADI כתב: 20 דצמבר 2022, 18:11 ואם חברה מסוימת, למשל החברה היפנית, היתה במשך מאות שנים באיזור מסוים ובו היה מצב מטריאלי מסוים שגרם להם לסגל סוג התנהגות מסוים, האם כעבור 500 שנה אי אפשר להגיד שהתרבות היפנית מתנהג עם סוג ההתנהגות המסוים שנוצר כתוצאה מהמצב שבו הם היו נתונים במשך מאות שנים וכרגע אגן התרבות היפנית היא תרבות "הכנס מאפיין התנהגותי שנוצר כתוצאה מזה"?
מה שאתה מתאר כאן הוא א-היסטורי, אין שום דוגמה פרקטית כזו. אף תרבות מודרנית אינה חקוקה בסלע כ"כ חזק כך שהיא משנה לחלוטין את דפוסי ההתנהגות האנושיים וגורמת לחברות שלמות להתעלם מהאינטרסים הכלכליים שלהן.

מה שכן יש הן דוגמאות רבות (מאד למרבה הצער) שמראות שעמים תחת כיבוש ודיכוי מגיבים באלימות. אם אתה רוצה, אני יכול להקדיש תגובה שלמה רק לדוגמאות הללו.
התרבות היהודית לא בגלל שנים על גבי שנים עדיין חותכים את הזין לילדים שלהם? האסיאתיים לא משקיעים ממש בלימודים בגלל אי אלו סיבות כאלו ואחרות שאני לא יודע מה הן?
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 20 דצמבר 2022, 20:21
אז אם במדינה מסוימת מגלים שליהודים שלהם יש נטייה לפשיעה, לאלימות, להפקרות מינית וכיו"ב דברים שנתפסים כבעיות, לגיטימי מצידם לדאוג שהיהודים שלהם לא יתערבבו עם האוכלוסייה הכללית, ואולי גם ליתר ביטחון להגביל את החופש שלהם לעסוק במקצועות מסוימות, ואולי אפילו במקרי קיצון להגביל אותם לשכונות\יישובים מסוימים?
כן ברור צריך לעשות למזרחים שואה זה לחלוטין מה שאני אומר, אמרתי הגברת אכיפה במקומות עם פשיעה? התכוונתי בכלל שצריך להרוג את כולם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 20 דצמבר 2022, 20:32 התרבות היהודית לא בגלל שנים על גבי שנים עדיין חותכים את הזין לילדים שלהם? האסיאתיים לא משקיעים ממש בלימודים בגלל אי אלו סיבות כאלו ואחרות שאני לא יודע מה הן?
אתה שוב מתעסק באספקטים התרבותיים הלא רלוונטיים.

אני אנסה שוב למקד את הטענה שלי: מן הסתם יש הבדלים תרבותיים בין קבוצות, אבל אם תיקח כל קבוצה אתנית בעולם ותשים אותה בסיטואציה של דיכוי לאומי מתמשך, תחת שלטון אפרטהייד והליך טיהור אתני, היא תתנגד באלימות. זה לא משנה אם מדובר ביהודים, פלסטינים, יפנים, מרוקאים, שבדים או מסאיי. צורת ההתנגדות הספציפית, המזונות שהם יבשלו, השאלה האם הם יבצעו ברית מילה או לא וכו' הן כולן חסרות משמעות בהקשר הזה.

ולכן, הקטלוג של פלסטינים בפרט וערבים בכלל כ"בעלי תרבות אלימה" הוא שגוי ומוביל להתנהלות שלא פותרת את הסיבה המרכזית לכך שיש פיגועים, והיא דיכוי העם הפלסטיני. הדרך היחידה למנוע את האלימות הזו היא לשנות את התנאים המטריאלים של הפלסטינים, קרי לסיים את משטר האפרטהייד, לאפשר הקמה של מדינה פלסטינית עצמאית ולהשוות את מצבם של הפלסטינים בישראל לזה של היהודים, בכל רמות החברה, הכלכלה והממשל.

אגב, אסייאתים אינם "משקיעים ממש בלימודים". אתה מבלבל בין עמים שחיים בדרום מזרח אסיה וההתנהלות של מהגרים מתוך העמים הללו אל מדינות המערב (ובפרט ארה"ב וקנדה). וגם ההתנהלות הזו היא בעיקרה סטראוטיפ בעייתי מאד. אם אתה מעוניין, אני אשתף כאן סרטון יוטיוב שמרחיב בנושא.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

בני12 כתב:

הוא מת בגלל הציונים...
המצב הכאוטי והאלים ברוב מדינות ערב באזור קשר אלינו או לקולוניאליזם. שום דבר לא קשור לתרבות.

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
אדום נחמד כתב: 20 דצמבר 2022, 14:53
זה די ברור, לא? מרוקאים הם ערבים, ואסףאסרף מנסה כבר כמה חודשים "להוכיח" לנו שערבים - כל העמים הערבים כולם! - הם אלימים בצורה קיצונית, ובהתאם אין מה לחפש לתת לפלסטינים בישראל שיוויון אזרחי ולהפסיק את משטר האפרטהייד על הפלסטינים בשטחים. העובדה שאוהדי מרוקו "התפרעו" במהלך המונדיאל רק מחזקת את התפישה המשונה שלו, בעוד הוא מתעלם לחלוטין מהתפרעויות אחרות - או לכל הפחות מנסה להקטין את היקפן (למרות שלמשל בהתפרעויות בצרפת עכשיו מת ילד בן 14). הוא למשל התעלם במופגן ממאמר שצירפתי בתגובה קודמת, המתאר התפרעויות מאסיביות של אוהדים בצפון אמריקה בעקבות משחקים.

תמונה להמחשה:
תמונה
תבדוק מה היחס במהומות וההיקף שלהן, ואז אולי תצליח לקבל מושג.
האם בכל המשחקים של נבחרת צרפת היו התפרעויות? אולי באלה של גרמניה? אולי ספרד?
בניגוד למשפחה שלך חלק משלי הגיעה ממרוקו, אז אל תנסה ללמד אותי על התרבות והיחס שלהם ליהודים.

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

רצח על חילול כבוד המשפחה+ רציחת תינוקות ללא אבחנה. אין ספק שמדובר בתרבות שמקדשת את החיים ולא אלימה מיסודה.
ספר את זה ל-105 נרצחים שחוסלו רק השנה בגלל המאבקים בחברה הערבית בישראל.
לשם צריך להקצות את רוב המשאבים, במקום לנסות להחיות גופה (תהליך השלום).

תמונה

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 20 דצמבר 2022, 20:35
teknoboy כתב: 20 דצמבר 2022, 20:21
כן ברור צריך לעשות למזרחים שואה זה לחלוטין מה שאני אומר, אמרתי הגברת אכיפה במקומות עם פשיעה? התכוונתי בכלל שצריך להרוג את כולם
אוקיי אולי גטו זה קצת קיצוני, אבל תסכים איתי שאם ידוע שיש להם נטייה אז בהחלט צריך לעצור אותם יותר, מה שנקרא להיות עם היד יותר קלה על ההדק, וכמובן לשפוט אותם לעונשים יותר מחמירים.
שלא לדבר על איזו יד קשה צריך לנקוט אם נגלה שיש להם גם נטייה לאלימות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
בעל(ת) האוב
קיבל.ה  73 לייקים

https://www.zman.co.il/359526/
:yuck:
מומלץ לקריאה אם כי מדכא לקריאה (לפחות עבור חלק).
רינגו סטאר המלך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 20 דצמבר 2022, 22:52
1. תבדוק מה היחס במהומות וההיקף שלהן, ואז אולי תצליח לקבל מושג.
2. בניגוד למשפחה שלך חלק משלי הגיעה ממרוקו, אז אל תנסה ללמד אותי על התרבות והיחס שלהם ליהודים.

3. רצח על חילול כבוד המשפחה+ רציחת תינוקות ללא אבחנה. אין ספק שמדובר בתרבות שמקדשת את החיים ולא אלימה מיסודה.
4. לשם צריך להקצות את רוב המשאבים, במקום לנסות להחיות גופה (תהליך השלום).
1. גם אם נניח שאתה צודק, וההבדל משמעותי ביותר (והוא לא) - מדובר בקבוצות מהגרים ממרוקו. קבוצות אחרות לא התפרעו בכלל, למרות שהנבחרוץ הרלוונטיות שיחקו במונדיאל הזה ובאחרים (סעודיה אלג'יר וקטאר, למשל). איך לעזאזל מזה אתה משליך על הפלסטינים, שנמצאים בסיטואציה שונה לחלוטין? אתה עוצר לפעמים לחשוב על הטיעונים שלך וכמה הם מנותקים?

2. אה, טיעוני היכרות אישית משחקים פה? אוקי, אז בתור מי שמכיר מלאאאאא פלסטינים, הן אזרחים בישראל והן נתיני הדיקטטורה הצבאית בשטחים, מכפרים שונים וערים שונות - אל תנסה ללמד אותי על התרבות שלהם. זה טיעון מטומטם כמובן, אבל אתה כנראה מאמין שהוא רלוונטי.

3. ושוב אתה קופץ ממצב ספציפי אל עבר הכללה על אוכלוסיה שלמה, בלי להתייחס לסיטואציה בה היא נמצאת. זה כאילו עשרות העמודים של דיונים בנושא בפורום לא התקיימו. אגב, אם אתה דואג כ"כ בשל האלימות הגואה בחברה הפלסטינית בישראל - אני שוב מזמין אותך לתמוך במאבק שלהם נגדה, ולשתף פעולה עם גופים בחברה הזו שמנסים להיאבק בה, למשל ועדת המעקב העליונה. הם יודעים יותר טוב ממך וממני מה דרוש בשביל להיאבק באלימות הזו.

4. זה לא משחק סכום אפס. אפשר להקצות משאבים לשיפור המצב של החברה הפלסטינית בישראל וגם להפסיק את משטר האפרטהייד על הפלסטינים בשטחים ולאפשר להם להקים מדינה עצמאית. למעשה, להפסיק לקיים את המשטר הזה יעלה למדינה הרבה פחות משאבים מאשר להמשיך לקיים אותו.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עוד אגב, @Asafasraf - אם אתה חושב שזה שתינוקות נרצחים אומר שמדובר בתרבות אלימה שאין מה לנסות להגיע לחיים משותפים איתה, כנראה שיש לך בעיה עמוקה מאד עם התרבות הישראלית, בה יש הרבה (הרבה) יותר רוצחי תינוקות מאשר אצל הפלסטינים, והרוצחים הללו נתפשים כגיבורים בקרב רוב הציבור הישראלי.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

שמעו, מאז שעברתי לגרמניה מאד נוכח אצלי בחיי היום-יום כמה החברה הגרמנית אדיבה יותר ואלימה פחות, בהפרש ניכר, מהחברה הישראלית. בכל פעם שאני מבקר בישראל אני נזכר מחדש כמה אלימה החברה הישראלית, וזה מתבטא בצעקות, רעש מטורף בכל מקום, חוסר סבלנות, אנשים שדוחפים אחרים בעליה לאוטובוס, ואני אפילו לא רוצה להיכנס לתרבות הנהיגה המטורפת והמסוכנת. לא פלא שישראל נמצאת במלחמה מתמדת עם שכנותיה!

לכן, החלטתי לאמץ את התזה של אסף-את-אסף ולקרוא למדינות אירופה וגרמניה בראשן לכבוש את ישראל, להשליט בה ממשל צבאי ושלטון אפרטהייד, ולהקים התנחלויות אירופאיות בתוך ישראל. אין בכלל מה לדבר על דו-שיח עם החברה האלימה הזו, חייבים להתנהל באלימות מול האלימות!

כמובן שאני מאמץ את תזת אסף-את-אסף על כל חלקיה. מזה שישראל אלימה אני מסיק שהתרבות היהודית כולה אלימה (יכול להיות שזה משהו אפיגנטי, שווה לבדוק את זה). לכן, באירופה אנחנו חייבים להגביר באופן דרסטי את האכיפה באיזורים בהם גרים יהודים, ולשקול צעדים נוספים כדי למנוע מהם להיות אלימים ולפגוע בשאר האזרחים (אולי למשל נאסור עליהם לרכוש אדמות מסויימות ולגור ביישובים מסויימים).

מה אתם אומרים?
@ASAFABADI @Asafasraf
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 20 דצמבר 2022, 22:52
1. תבדוק מה היחס במהומות וההיקף שלהן, ואז אולי תצליח לקבל מושג.
2. בניגוד למשפחה שלך חלק משלי הגיעה ממרוקו, אז אל תנסה ללמד אותי על התרבות והיחס שלהם ליהודים.

3. רצח על חילול כבוד המשפחה+ רציחת תינוקות ללא אבחנה. אין ספק שמדובר בתרבות שמקדשת את החיים ולא אלימה מיסודה.
4. לשם צריך להקצות את רוב המשאבים, במקום לנסות להחיות גופה (תהליך השלום).
1. גם אם נניח שאתה צודק, וההבדל משמעותי ביותר (והוא לא) - מדובר בקבוצות מהגרים ממרוקו. קבוצות אחרות לא התפרעו בכלל, למרות שהנבחרוץ הרלוונטיות שיחקו במונדיאל הזה ובאחרים (סעודיה אלג'יר וקטאר, למשל). איך לעזאזל מזה אתה משליך על הפלסטינים, שנמצאים בסיטואציה שונה לחלוטין? אתה עוצר לפעמים לחשוב על הטיעונים שלך וכמה הם מנותקים?

2. אה, טיעוני היכרות אישית משחקים פה? אוקי, אז בתור מי שמכיר מלאאאאא פלסטינים, הן אזרחים בישראל והן נתיני הדיקטטורה הצבאית בשטחים, מכפרים שונים וערים שונות - אל תנסה ללמד אותי על התרבות שלהם. זה טיעון מטומטם כמובן, אבל אתה כנראה מאמין שהוא רלוונטי.

3. ושוב אתה קופץ ממצב ספציפי אל עבר הכללה על אוכלוסיה שלמה, בלי להתייחס לסיטואציה בה היא נמצאת. זה כאילו עשרות העמודים של דיונים בנושא בפורום לא התקיימו. אגב, אם אתה דואג כ"כ בשל האלימות הגואה בחברה הפלסטינית בישראל - אני שוב מזמין אותך לתמוך במאבק שלהם נגדה, ולשתף פעולה עם גופים בחברה הזו שמנסים להיאבק בה, למשל ועדת המעקב העליונה. הם יודעים יותר טוב ממך וממני מה דרוש בשביל להיאבק באלימות הזו.

4. זה לא משחק סכום אפס. אפשר להקצות משאבים לשיפור המצב של החברה הפלסטינית בישראל וגם להפסיק את משטר האפרטהייד על הפלסטינים בשטחים ולאפשר להם להקים מדינה עצמאית. למעשה, להפסיק לקיים את המשטר הזה יעלה למדינה הרבה פחות משאבים מאשר להמשיך לקיים אותו.
1. ההבדל הוא משמעותי ובמשחקים של מרוקו ברחבי אירופה היו מהומות באופן תדיר.
לפי מה שזכור לי, אלג׳יריה לא היתה במונדיאל ואין לי נתונים של כמות הקטארים והסעודים באירופה. אני כן יודע שאם הם ינסו לייצר מהומות במדינות שלהם, השלטון ידכא אותן באכזריות.

2. מבטיח לך שאני הכרתי ומכיר הרבה יותר ממך (יצא לי גם לבקר במרוקו).

3. אני לא טענתי מעולם שאין קשר בכלל ביו הפיגועים וההתנהגות בשטחים למצב של הפלסטינאים, אלא כן טוען שיש קשר גם לתרבות האלימה, זו שמעודדת דם ומוות על חשבון החיים (עיין ערך ״נקמת דם״ או ״חילול כבוד המשפחה״).

4. אני יוצר מאשמח להיפרד מהם, אבל אם זה אומר שלשם כך אני מסכן שערה מהראש של הבן שלי, אין לי כל בעיה שהאויב (וכן חלקם אויבים) ישאר במצבו הנוכחי.
אתה בלי בושה מציע מדינה פלסטינאית ועוד מדינת כל אזרחיה. תמשיך לחלום.

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:עוד אגב, [mention]Asafasraf[/mention] - אם אתה חושב שזה שתינוקות נרצחים אומר שמדובר בתרבות אלימה שאין מה לנסות להגיע לחיים משותפים איתה, כנראה שיש לך בעיה עמוקה מאד עם התרבות הישראלית, בה יש הרבה (הרבה) יותר רוצחי תינוקות מאשר אצל הפלסטינים, והרוצחים הללו נתפשים כגיבורים בקרב רוב הציבור הישראלי.
שקר לא יהפוך לאמת גם אם תפמפם אותו מיליון פעמים.

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:שמעו, מאז שעברתי לגרמניה מאד נוכח אצלי בחיי היום-יום כמה החברה הגרמנית אדיבה יותר ואלימה פחות, בהפרש ניכר, מהחברה הישראלית. בכל פעם שאני מבקר בישראל אני נזכר מחדש כמה אלימה החברה הישראלית, וזה מתבטא בצעקות, רעש מטורף בכל מקום, חוסר סבלנות, אנשים שדוחפים אחרים בעליה לאוטובוס, ואני אפילו לא רוצה להיכנס לתרבות הנהיגה המטורפת והמסוכנת. לא פלא שישראל נמצאת במלחמה מתמדת עם שכנותיה!

לכן, החלטתי לאמץ את התזה של אסף-את-אסף ולקרוא למדינות אירופה וגרמניה בראשן לכבוש את ישראל, להשליט בה ממשל צבאי ושלטון אפרטהייד, ולהקים התנחלויות אירופאיות בתוך ישראל. אין בכלל מה לדבר על דו-שיח עם החברה האלימה הזו, חייבים להתנהל באלימות מול האלימות!

כמובן שאני מאמץ את תזת אסף-את-אסף על כל חלקיה. מזה שישראל אלימה אני מסיק שהתרבות היהודית כולה אלימה (יכול להיות שזה משהו אפיגנטי, שווה לבדוק את זה). לכן, באירופה אנחנו חייבים להגביר באופן דרסטי את האכיפה באיזורים בהם גרים יהודים, ולשקול צעדים נוספים כדי למנוע מהם להיות אלימים ולפגוע בשאר האזרחים (אולי למשל נאסור עליהם לרכוש אדמות מסויימות ולגור ביישובים מסויימים).

מה אתם אומרים?
[mention]ASAFABADI[/mention] [mention]Asafasraf[/mention]
בדיחה עצובה.
מה שבטוח שאם לחברים שלך הפחסטינאים היתה היכולת, אנחנו מזמן לא היינו כאן.
תודה לאל שיש להו מדינה וצבא חזקים.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 21 דצמבר 2022, 10:56 1. ההבדל הוא משמעותי ובמשחקים של מרוקו ברחבי אירופה היו מהומות באופן תדיר.
לפי מה שזכור לי, אלג׳יריה לא היתה במונדיאל ואין לי נתונים של כמות הקטארים והסעודים באירופה. אני כן יודע שאם הם ינסו לייצר מהומות במדינות שלהם, השלטון ידכא אותן באכזריות.

2. מבטיח לך שאני הכרתי ומכיר הרבה יותר ממך (יצא לי גם לבקר במרוקו).

3. אני לא טענתי מעולם שאין קשר בכלל ביו הפיגועים וההתנהגות בשטחים למצב של הפלסטינאים, אלא כן טוען שיש קשר גם לתרבות האלימה, זו שמעודדת דם ומוות על חשבון החיים (עיין ערך ״נקמת דם״ או ״חילול כבוד המשפחה״).

4. אני יוצר מאשמח להיפרד מהם, אבל אם זה אומר שלשם כך אני מסכן שערה מהראש של הבן שלי, אין לי כל בעיה שהאויב (וכן חלקם אויבים) ישאר במצבו הנוכחי.
אתה בלי בושה מציע מדינה פלסטינאית ועוד מדינת כל אזרחיה. תמשיך לחלום.
1. ההבדל הוא לא משמעותי בכלל, אתה פשוט מתרכז רק במהומות הללו, כי על זה מדווחים בתקשורת וזה מה שמתאים לך לתזה. אני שוב ממליץ לך לקרוא על האלימות בצפון אמריקה.

להלן רשימת מדינות ערביות שהיו במונדיאלים, עם פירוט:
https://gulfnews.com/sport/football/the ... -1.2105382

זה יפה שאין לך נתונים אז אתה לא מעז לטעון טענה - למה כלפי מרוקו אתה לא מפעיל את אותו ההגיון? אם יש לך נתונים בנושא - תחלוק אותם בבקשה.

(כן, המשטרים במדינות ערביות דכאנים. זה לא עניין של תרבות. כתבתי על זה באחת התגובות שהתעלמת מהן)

2. מגניב, אז אתה מכיר את התרבות המרוקאית ואני את הפלסטינית. נסכים שאני אפסיק לדבר על המרוקאים ואתה תספיק לדבר על הפלסטינים? לפי ההגיון המוזר שלך זה רק הוגן.

3. כל הדיון הזה, בגדול. לא רוצה לחזור שוב ושוב על אותם טיעונים (ממילא אתה מתעלם מחלקם).

4. המשך הכיבוש ודיכוי הפלסטינים באופן כללי מסכן הרבה יותר משיערות ראשם של ילדיך ¯/_(ツ)_\¯

אה כן, איך אני מעז לדבר בזכות מדינות בהן כל האזרחים שווים? :rofl: אולי צריך באמת להחזיר את מצב היהודים במערב לזה שהיה בסוף המאה ה-18. איכסה שיוויון אזרחי.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 21 דצמבר 2022, 11:01 שקר לא יהפוך לאמת גם אם תפמפם אותו מיליון פעמים.
נכון, ולכן אני לא מבין למה אתה מתעקש על כל הקשקוש הזה של "תרבות אלימה".
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 21 דצמבר 2022, 11:04 בדיחה עצובה.
זו התזה שלכם, והיא בהחלט בדיחה עצובה.

Asafasraf כתב: 21 דצמבר 2022, 11:04 מה שבטוח שאם לחברים שלך הפחסטינאים היתה היכולת, אנחנו מזמן לא היינו כאן.
ובכן -
Asafasraf כתב: 21 דצמבר 2022, 11:01 שקר לא יהפוך לאמת גם אם תפמפם אותו מיליון פעמים.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 21 דצמבר 2022, 11:11 אה כן, איך אני מעז לדבר בזכות מדינות בהן כל האזרחים שווים? :rofl: אולי צריך באמת להחזיר את מצב היהודים במערב לזה שהיה בסוף המאה ה-18. איכסה שיוויון אזרחי.
אתה בעד מדינות בהן כל האזרחים שווים כשזה מתאים לך
וכשזה מתאים לך אתה לגמרי בעד אתנוקרטיה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 21 דצמבר 2022, 11:33 אתה בעד מדינות בהן כל האזרחים שווים כשזה מתאים לך
נכון, כבר דיברנו על זה. אני מטיראליסט וזה, זוכר? מצב הפלסטינים אינו סימטרי בשום צורה למצב היהודים בישראל. השארת ישראל כאתנוקרטיה אינה שוות ערך להקמת מדינה פלסטינית עצמאית לצד ישראל, אלא יותר דומה להשארת מצב היהודים באירופה כפי שהוא היה במאה ה-18. זה לא קונספט מסובך להבנה.

בהקבלה אחרת, אסףאסרף למעשה אומר לי שזו בושה לדבר על שיוויון לפולנים בשטחי הכיבוש הגרמניים, בעוד אני דורש הקמת מדינה פולנית עצמאית והחזרה של מתנחלים גרמנים לתוך גרמניה. מדובר בשתי אתנוקרטיות א-סימטריות לחלוטין.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 21 דצמבר 2022, 11:01
pelegs כתב:עוד אגב, @Asafasraf - אם אתה חושב שזה שתינוקות נרצחים אומר שמדובר בתרבות אלימה שאין מה לנסות להגיע לחיים משותפים איתה, כנראה שיש לך בעיה עמוקה מאד עם התרבות הישראלית, בה יש הרבה (הרבה) יותר רוצחי תינוקות מאשר אצל הפלסטינים, והרוצחים הללו נתפשים כגיבורים בקרב רוב הציבור הישראלי.
שקר לא יהפוך לאמת גם אם תפמפם אותו מיליון פעמים.
איזה חלק פה הוא שקר?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

טיילתי שבועיים במרוקו.
זה לא מדעי, אבל ההתרשמות שלי הייתה שהם הרבה יותר רגועים ונינוחים מהישראלים. זה בא לידי ביטוי בכל כניסה לחנות, בהליכה ברחובות העיר, ובוודאי בנהיגה בכביש. בניגוד לכל הדימוי הקלישאתי על מרוקאים בישראל.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

pelegs כתב: 21 דצמבר 2022, 12:04
בני12 כתב: 21 דצמבר 2022, 11:33 אתה בעד מדינות בהן כל האזרחים שווים כשזה מתאים לך
נכון, כבר דיברנו על זה. אני מטיראליסט וזה, זוכר? מצב הפלסטינים אינו סימטרי בשום צורה למצב היהודים בישראל. השארת ישראל כאתנוקרטיה אינה שוות ערך להקמת מדינה פלסטינית עצמאית לצד ישראל, אלא יותר דומה להשארת מצב היהודים באירופה כפי שהוא היה במאה ה-18. זה לא קונספט מסובך להבנה.

בהקבלה אחרת, אסףאסרף למעשה אומר לי שזו בושה לדבר על שיוויון לפולנים בשטחי הכיבוש הגרמניים, בעוד אני דורש הקמת מדינה פולנית עצמאית והחזרה של מתנחלים גרמנים לתוך גרמניה. מדובר בשתי אתנוקרטיות א-סימטריות לחלוטין.
רק בשביל להבין - הטענה שאתה תומך באתנוקרתיה היא כי אתה חושב שצריך לפנות את השטחים ולהקים שם מדינה פלסטינית ללא מתנחלים?
הייתי רוצה לשאול אם היית מנסח את זה אחרת, אולי ככה -
"פינוי היהודים שפלשו לשטחי הרשות הפלסטינית זו דרישה סופר לגיטימית (אם הפלסטינים מוכנים לקבל אותם כאזרחים שווים, זו זכותם). אשמח שמדינת פלסטין תהיה דמוקרטיה מוחלטת, אבל מכיוון שאיני אזרח שלה, אין לי שליטה על איך שהיא תתנהל, וחוסר מוכנות אפשרי של פלסטין העתידית להיות דמוקרטיה זה לא תירוץ להמשיך לכבוש את הפלסטינים".
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב: 21 דצמבר 2022, 12:50 רק בשביל להבין - הטענה שאתה תומך באתנוקרתיה היא כי אתה חושב שצריך לפנות את השטחים ולהקים שם מדינה פלסטינית ללא מתנחלים?
הייתי רוצה לשאול אם היית מנסח את זה אחרת, אולי ככה -
"פינוי היהודים שפלשו לשטחי הרשות הפלסטינית זו דרישה סופר לגיטימית (אם הפלסטינים מוכנים לקבל אותם כאזרחים שווים, זו זכותם). אשמח שמדינת פלסטין תהיה דמוקרטיה מוחלטת, אבל מכיוון שאיני אזרח שלה, אין לי שליטה על איך שהיא תתנהל, וחוסר מוכנות אפשרי של פלסטין העתידית להיות דמוקרטיה זה לא תירוץ להמשיך לכבוש את הפלסטינים".
בגדול כן. בסופו של יום, מדינה פלסטינית עצמאית תאפשר התפתחות לאומית לפלסטינים ותשים אותם בסיטואציה טובה יותר מבחינה כלכלית ולאומית כשיבוא היום לכונן פדרציה/קונפדרציה/איחוד/וואטאבר של מדינות באיזור (זו גם הסיבה שאני אישית לא תומך בפתרון המדינה האחת באופן מיידי, אם כי זו כמובן לא ההחלטה שלי). פרקטית, זה אומר שפלסטין תהיה אתנוקרטיה כי כל אזרחיה יהיו פלסטינים אתניים. בניגוד לאתנוקרטיה הציונית אני מאמין שבשל הסיטואציה הנוכחית זה לא יהיה איזה חטא גדול, ואני לא מתכוון להתנצל על זה או לנסות לצייר את זה כאיזה מצב אופטימלי.
שליחת תגובה