אשכול ארצות הברית של אמריקה

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

זה בגלל שהיא בינתיים רוב הזמן כן הצביעה עם הדמוקרטים, אם כי יש סחף עם הזמן.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הם לא חושבים על זה כ"היא בעצם רפובליקנית בפועל" אלא "היא משלנו". ברמה האישית והמפלגתית כל עוד יש להם רוב פורמלי בסנאט יש להם כוח פוליטי גדול יותר.
אתם פשוט מניחים לא נכון שהם אשכרה רוצים לעשות שינויים מהותיים, כשבפועל בסה"כ הם מייצגים סקטור אחר בכלכלה מאשר הרפובליקנים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כמו האיגודים המקצועיים למשל
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

teknoboy כתב: 10 דצמבר 2022, 11:51 לא הבנתי למה יש להם תמריץ *נגד* הצבת מועמד.
אם לא יציבו, אז או שהרפובליקנים ינצחו או שהרפובליקאית-בפועל תנצח.
מה יש להם להפסיק מלהציב מועמד?
היא לא רפובליקנית בפועל, אלא דמוקרטית שמרנית שנגד רפורמות גדולות שהדמוקרטים מנסים לקדם.
היא הצביעה עד כה עם הדמוקרטים ב-93% מההצבעות, ומתנגדת לדברים מהותיים כמו ביטול הפיליבסטר או מינוי עוד שופטים לעליון.
תמונה

הדמוקרטים במצב הזה צריכים להמר האם להציב עוד מועמד משלהם ואז להסתכן בזה שבסבירות נמוכה הם ינצחו ויהיה להם סנטור שתומך גם בדברים הגדולים שהם רוצים לקדם, בסבירות סבירה היא תנצח אבל יצרו לה אנטגוניזם נגד הדמוקרטים והיא תלך עוד יותר עם הרפובליקנים, וסבירות גבוהה הרפובליקנים ינצחו, ואז יהיה סנטור שהולך רק עם הרפובליקנים ובכלל לא עם הדמוקרטים,
או שהם לא יציבו עוד מועמד משלהם ו-will cut their losses כשיתמכו בה למרות שהיא לא כל הזמן תומכת בהם.
אני מאוד לא אוהב אותה, אבל עד שהמצב באריזונה ישתנה (וצריך להתחיל לעבוד על זה בעבודת שטח כבר עכשיו), הבחירה החכמה תהיה לתמוך בה, ואני חושב שהיא יודעת את זה.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

אגב, פרשנות מעניינת ששמעתי, שאני לא חושב שהיא נכונה אבל היא לכל הפחות ראייה לשמיעה, היא שזה מהלך שכנראה מתואם עם הדמוקרטים שדווקא נועד לאפשר לה לתמוך במהלכים יותר גדולים של הדמוקרטים מבלי להסתכן בלאבד את המושב.
יש באריזונה ציבור די גדול עצמאי שלא יצביע בשביל מישהו שמזוהה טוטאלית עם אחד הצדדים. זה למה היא ״צריכה״ להתנגד לדמוקרטים בלא מעט דברים, כדי להדגיש לבוחרים שלה שהיא בעלת חשיבה עצמאית.
להכריז על עצמה כעצמאית יכול לעשות את העבודה הזו, ואז אם היא תצביע על דברים מהותיים יחד עם הדמוקרטים, היא תוכל להציג את זה בתור משהו שהיא לא עשתה בגלל הליכה עם המוסכמה המפלגתית, אלא חשבה על זה עצמאית והחליטה שהיא תומכת בזה.

אני בספק אם זה המניע שלה, היא לא עשתה או רמזה על שום דבר שיצביע על כך שהיא הייתה שמחה לתמוך יותר אבל לא יכולה, אבל זו תיאוריה מעניינת.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

שמעתי על זה גם,
אין סיכוי.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 10 דצמבר 2022, 12:43 כמו האיגודים המקצועיים למשל
פחחחחחחחח. הלוואי.

המפלגה הדמוקרטית בכללותה בעיקר מתקיימת מתרומות של אנשים כמו ג'ורג' שורוש, כל מיני הייטקיסטים יותר או פחות זבלים (SBF למשל, למרבה השעשוע), גופי תקשורת ומדיה, גופים פיננסיים וכו'.
ברמה האינדיוידואלית מועמדים של המפלגה מקבלים תרומות מכל מיני גופים שונים, בעיקר מתחום הפיננסים והשירותים.
הרפובליקנים לעומת זאת מתבססים יותר על תעשייה כבדה (מתכות, נפט, פחם וכו').
אף אחת מהמפלגות לא מקבלת תרומות משמעותיות מאיגודי עובדים, והמועמדים הבודדים שכן מקבלים תמיכה כזו בדר"כ נחשבים ל"קיצוניים" אצל הדמוקרטים.

בסופו של יום ארה"ב מנוהלת ע"י שתי מפלגות שמשרתות את אותו המעמד הכלכלי (בעלי ההון) ואת אותה השיטה הכלכלית (ליברליזם). אחת יותר פרוגרסיבית עם קצוות סוציאל-דמוקרטים (ד) ואחת יותר שמרנית עם קצוות פאשיסטים (ר).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

red in blood כתב: 10 דצמבר 2022, 16:51 היא לא רפובליקנית בפועל, אלא דמוקרטית שמרנית שנגד רפורמות גדולות שהדמוקרטים מנסים לקדם.
זה בסופו של יום השיטה שהדמוקרטים נוקטים בה כבר הרבה זמן: תמיד יש להם אופוזיציה פנימית שמונעת מהם לקדם בפועל חקיקה כלכלית פרוגרסיבית (סינמה ומנצ'ן בימינו).
זה מאפשר להם להיות בשלטון בלי להעביר חקיקה שהולכת נגד האינטרסים של התורמים שלהם (ראה הודעה קודמת), תוך כדי שהם מנפנפים למצביעים הפוטנציאלים שלהם באיום הימני המתמיד מצד הרפובליקנים.
אני בטוח שאתה מכיר את הרעיון, זה נקרא אפקט הראצ'ט (מחגר בעברית). הסרטון שקישרתי אליו נוגע רק בפני השטח אבל סוקר את הרעיון בצורה סבירה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

פלגס, אני לא צריך לחפש עבורך בגוגל.
המפלגה הדמוקרטית תומכת באיגודים והרפובליקנית מתנגדת. העובדים המאורגנים מצביעים לדמוקרטים באופן משמעותי.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

התמיכה של הדמוקרטים באיגודי עובדים היא חלקית מאד עד כמעט בלתי קיימת, ובכל מקרה סמלית בלבד. ממש עכשיו למשל הנשיא הדמוקרטי מקדם חקיקה אנטי-איגודית בתמיכת המפלגה.

עיקר הכוח של המפלגה הדמוקרטית מגיע מבעלי הון ותאגידים. זה ככה כבר מעל לחצי מאה, אם לא יותר.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

לא ידוע לי וגם לא העליתי כלום בחיפוש: על איזה חקיקה אנטי איגודית אתה מדבר?
הדבר היחיד שמצאתי מהשנה הוא שהדמוקרטים רוצים להעיף מהמפלגה כל לוביסט שפעל נגד האיגודים.
אני חושד שאתה קורבן לפייק ניוז של איזה מקור שונא אמריקה.

אופתע מאד לשמוע מילה אחת רעה אחת של ראשי האיגודים על המפלגה הדמוקרטית.
لا إله
Berns
קיבל.ה  32 לייקים

שורוש? ג'ורג' שורוש? סרייסלי?
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

pelegs כתב: 10 דצמבר 2022, 21:54
red in blood כתב: 10 דצמבר 2022, 16:51 היא לא רפובליקנית בפועל, אלא דמוקרטית שמרנית שנגד רפורמות גדולות שהדמוקרטים מנסים לקדם.
זה בסופו של יום השיטה שהדמוקרטים נוקטים בה כבר הרבה זמן: תמיד יש להם אופוזיציה פנימית שמונעת מהם לקדם בפועל חקיקה כלכלית פרוגרסיבית (סינמה ומנצ'ן בימינו).
זה מאפשר להם להיות בשלטון בלי להעביר חקיקה שהולכת נגד האינטרסים של התורמים שלהם (ראה הודעה קודמת), תוך כדי שהם מנפנפים למצביעים הפוטנציאלים שלהם באיום הימני המתמיד מצד הרפובליקנים.
אני בטוח שאתה מכיר את הרעיון, זה נקרא אפקט הראצ'ט (מחגר בעברית). הסרטון שקישרתי אליו נוגע רק בפני השטח אבל סוקר את הרעיון בצורה סבירה.
אני חושב שאתה נותן להם יותר מדי קרדיט, כאילו זו שיטה מאורגנת שכולם נמצאים בה.
בסופו של דבר, יש שם גם דמוקרטים שמרנים, והמפלגה צריכה להיות מסוגלת גם אותם. אם תהפוך לבדלנית, היא תקרוס ותתן את השלטון לרפובליקנים. אתה יכול לזלזל באיום הזה, אבל זה איום אמיתי.
אני בעד לחזק כמה שיותר את הכוחות הפרוגרסיביים בתוך המפלגה, וצריך המון עבודת שטח בנושא, שמתרחשת בצורה מסויימת אבל לא מספיקה, אבל במקביל תמיד יהיה צריך להכיל גם את אלו שיותר קרובים למרכז.
בסופו של דבר, כולם בוושינגטון אופורטוניסטים, ובמידה מסויימת בצדק.
אין קו נוקשה שמתאבדים עליו לא משנה מה. כל אחד דוחף לצד שלו, וההנהגה של כל מפלגה מחליטה בכל סיטואציה בהתאם למה יביא הכי הרבה רווח או להכי פחות נזק. הם לא מכניסים אנשי מרכז כדי שיהיה להם תירוצים, אלא יש כאלו, כרגע יש יותר מדי כאלו והפער בין המפלגות כמותית כמעט ולא קיים, ולכן נכנעים אליהם יותר מדי. אם היה פחות ולכוחות הפרוגרסיביים היה כח סחיטה, היו נכנעים אליהם יותר. אם המצביעים דורשים משהו בצורה ברורה, ילכו יותר על זה. אם המצביעים נמנעים ממשהו בצורה ברורה, הם יפעלו נגד זה.
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 10 דצמבר 2022, 23:56 לא ידוע לי וגם לא העליתי כלום בחיפוש: על איזה חקיקה אנטי איגודית אתה מדבר?
הדבר היחיד שמצאתי מהשנה הוא שהדמוקרטים רוצים להעיף מהמפלגה כל לוביסט שפעל נגד האיגודים.
https://www.reuters.com/world/us/biden- ... 022-12-02/
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Berns כתב: 11 דצמבר 2022, 00:48 שורוש? ג'ורג' שורוש? סרייסלי?
אכן. הוא בעייתי לא בגלל שהוא יהודי, אלא בגלל שהוא מיליארדר - ובהתאם האינטרסים שלו הם נגד אלו של מעמד העובדים. הוא פשוט נמצא בצד הליברלי של מעמד בעלי ההון ותומך גם בזכויות מיעוטים מסויימים, זה הכל.

מי שיטרח להביט בקישור שהבאתי (בניגוד לאיציק), יראה שהמציאות היא שג'ורג' שורוש הוא התורם הראשי של המפלגה הדמוקרטית ככלל. הימין הפאשיסטי לוקח את האמת הספציפית הזאת ומעוות את הסיפור באופן שמציג מעין יהודי מפלצתי ששולט במדינות רבות במערב דרך תרומות לפוליטיקאים ופעילים שהוא משלם להם. זה כמובן בולשיט אנטישמי. במציאות הוא אחד מני רבים במעמד שלו (יהודים ולא-יהודים כאחד) - קרי מעמד בעלי ההון - שמשתמשים בכוח הכלכלי שלהם בשביל לוודא שהתנהלות המדינה לא פוגעת להם באינטרסים הכלכליים. אין כאן שום קונספירציה אלא נטו ניתוח מטריאלי ודיאלקטי של המציאות.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

red in blood כתב: 11 דצמבר 2022, 02:03 אני חושב שאתה נותן להם יותר מדי קרדיט, כאילו זו שיטה מאורגנת שכולם נמצאים בה.
בסופו של דבר, יש שם גם דמוקרטים שמרנים, והמפלגה צריכה להיות מסוגלת גם אותם. אם תהפוך לבדלנית, היא תקרוס ותתן את השלטון לרפובליקנים. אתה יכול לזלזל באיום הזה, אבל זה איום אמיתי.
אני בעד לחזק כמה שיותר את הכוחות הפרוגרסיביים בתוך המפלגה, וצריך המון עבודת שטח בנושא, שמתרחשת בצורה מסויימת אבל לא מספיקה, אבל במקביל תמיד יהיה צריך להכיל גם את אלו שיותר קרובים למרכז.
בסופו של דבר, כולם בוושינגטון אופורטוניסטים, ובמידה מסויימת בצדק.
אין קו נוקשה שמתאבדים עליו לא משנה מה. כל אחד דוחף לצד שלו, וההנהגה של כל מפלגה מחליטה בכל סיטואציה בהתאם למה יביא הכי הרבה רווח או להכי פחות נזק. הם לא מכניסים אנשי מרכז כדי שיהיה להם תירוצים, אלא יש כאלו, כרגע יש יותר מדי כאלו והפער בין המפלגות כמותית כמעט ולא קיים, ולכן נכנעים אליהם יותר מדי. אם היה פחות ולכוחות הפרוגרסיביים היה כח סחיטה, היו נכנעים אליהם יותר. אם המצביעים דורשים משהו בצורה ברורה, ילכו יותר על זה. אם המצביעים נמנעים ממשהו בצורה ברורה, הם יפעלו נגד זה.
קודם כל אני מרקסיסט ולא קונספירטור. ניתוח מטריאלי ודיאלקטי מראה שלא מדובר באיזו'הי תוכנית מסודרת אלא בפועל יוצא של הלחצים של אלו שתורמים למפלגה ולנציגיה, שהם באופן כמעט מוחלט בעלי הון שיש להם מה להפסיד מחקיקה שמאלית (במובן האמיתי של המילה, קרי לטובת מעמד העובדים). קירסטן סינמה בסופו של יום מבינה לאן הרוח נושבת וכמה תמיכה כלכךית היא תאבד אם תצביע בעד העובדים ונגד האימטרסים של המממנים שלה.

לגבי תוכניות השינוי מבפנים - אולי המפלגה תשנה את העמדה שלה במצב שאתה מתאר, אבל אז התורמים הנ"ל שלה פשוט יעבחרו את התמיכה שלהם לרפובליקנים באופן מוצהר. השיטה האמריקאית עצמה היא כ"כ אנטי-עובדים ביסודה שאין מה לחפש לעשות שינוי מהותי דרך אחת המפלגות (שים לב - ישנם הרבה שינויים קטנים שאפשר לעשות שיטיבו עם מליונים, אני מדבר כאן על שינוי מהותי ועמוק). באופן כללי אם הייתי מעורב שם איכשהו הייתי מנסה לנצל את מעט המשאבים שלי כעובד בעידוד הצטרפות לאיגודי עובדים ובניית מסגרות פוליטיות חיצוניות למפלגה הדמוקרטית, שעשויות בין היתר להשפיע עליה בעצמה אבל גם ליצור מומנטום לשינוי מהותי. בכל מקרה דרכם של החברים האמריקאים במאבק האנטי-קפיטליסטי אינה קצרה או קלה, אם נהיה עדינים.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

העניין זה שהמפלגה זו לא גוף מאורגן ומאוחד כמו מפלגות בארץ (עם כמה שאפשר להגיד את זה על כאן).
התורמים של דמוקרט אחד לא דומים לתורמים של דמוקרט אחר, והנהגת המפלגה לא מחליטה על העמדות, לא שולטת, אלא נשלטת על ידי סך הקולות של החברים בה.
תראה למשל מה קורה עכשיו אצל הרפובליקנים. מעבר לזה שהאיש הכי חזק במפלגה בכלל לא נמצא במפלגה, ההנהגה הרשמית כרגע זה קווין מקארת׳י שחלק לא קטן במפלגה שלו הצהירו על עצמם בתור never kevins, שלא יתנו לו להבחר לתפקיד, ושני הקודמים שלו בתפקיד פרשו כי לא הצליחו הצליחו למשול, ומיץ׳ מקונל שכרגע פועל עם הדמוקרטים להעביר חוק שיעצור את השליטה של הרפובליקנים בבית הנבחרים לשלוט בתקציב המדינה בשנה הקרובה, כי הוא מתנגד אליהם יותר ממה שהוא מתנגד לדמוקרטים.
הנהגה במפלגה בארה״ב זה תואר חלול. זה אסופה של אנשים שפועלים עצמאית שהחליטו להתאגד לדברים מסויימים, בעיני בעיקר מבחינת מיתוג, אבל לרוב פועלים בנפרד.
זה למה האמירות שהם אולי ישנו את העמדה שלהם היא לא נכונה, כי אין למפלגה עמדה. יש מה שהפוליטיקאים החברים במפלגה מצליחים לכפות על ההנהגה, לכאן או לכאן.
וכן, התורמים ינסו ללחוץ לכיוון מסויים. זה מובן (אני לא אומר לגיטימי, אבל מובן), ואין מה להתפלא על זה. ובהמון מקרים זה עובד. אבל תורמים זה כלי, מצביעים זה המטרה.
לכן עבודת שטח טובה עובדת יותר טוב מתורמים. ואם יש משהו שאני סומך עליו עם בעלי תאגידים, זה שהם יפעלו רק לפי האינטרסים שלהם. הם לא יעשו מעשה שיגרום לציבור להתמרד נגדם. בעלי ההון עובדים קשה כדי לנווט את דעת הקהל, אבל דעת הקהל מנווטת גם אותם.
זה למה חבורה של מיליארדרים לבנים ושמרנים שמרוויחים משימור הסטטוס קוו השקיעו המון כספים בקידום זכויות לקהילה הגאה, לנשים וכו׳. וכן, יש גם כאלו שפועלים נגד, כי יש להם מספיק קהל יעד שמתנגד לזה שיתמוך בהם על ההתנהגות הזו, אבל יש מספיק שכן. ואני מוכן לחתום לך שזה לא כי אכפת להם, כי לא אכפת להם. אם היה אפשר, הם היו מונעים את זה. אבל חלקים מספיק גדולים בציבור בעד זה, אז הם חייבים גם הם להיות בעד זה. זה למה בעלי הון תמכו עכשיו בוורנוק בג׳ורג׳יה. הם לא רוצים אותו שם, הוא מייצג בול את מי שמתנגד להם ומזיק להם, וברור שהם היו מעדיפים את ווקר. אבל למרות המאמצים שלהם להכין את השטח שאנשים כמו ווקר יבחרו, הייתה עבודת שטח מספיק טובה כדי להביא לתמיכה ענקית בוורנוק.

ברור לי שאתה לא קונספירטור, לא באתי לזלזל. אבל אני כן חושב שאתה נותן להם יותר מדי קרדיט.
גם בעלי ההון. כולם בסוף שם אופורטוניסטים. הם לא באים עם תוכנית לשלוט, הם מחליטים בכל סיטואציה מה לעשות. ולכן עבודת שטח מספיק טובה תפעיל לחץ גם עליהם. יש להם מה להפסיד מחקיקה כזו? תמיכה מספיק רחבה בציבור תדאג שיהיה להם יותר מה להפסיד אם לא יעשו את זה. ואז הם יתמכו בזה, גם אם באי שביעות, כי הם אופורטוניסטים.
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 11 דצמבר 2022, 02:11
its-sick כתב: 10 דצמבר 2022, 23:56 לא ידוע לי וגם לא העליתי כלום בחיפוש: על איזה חקיקה אנטי איגודית אתה מדבר?
https://www.reuters.com/world/us/biden- ... 022-12-02/
נו באמת. זה מקרה מורכב. 8 איגודים הסכימו להסכם של העלאת שכר 24% לכולם, ו 4 איגודים אחרים התנגדו בגלל מחסור בימי מחלה.
שביתת רכבות במהלך דצמבר היתה גורמת פגיעה קשה בכל הכלכלה. ביידן היה חייב למנוע את השביתה.
הדמוקרטים ניסו להעביר חקיקה שנותנת גם ימי מחלה אבל מנצ'ין התנגד ועדיין לא היה להם רוב. הכשלון הזה זמני ביותר, ברגע שהרוב הדמוקרטי ייכנס לפועל ימי המחלה גם יעברו בחוק.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 11 דצמבר 2022, 02:13
Berns כתב: 11 דצמבר 2022, 00:48 שורוש? ג'ורג' שורוש? סרייסלי?
אכן. הוא בעייתי לא בגלל שהוא יהודי, אלא בגלל שהוא מיליארדר - ובהתאם האינטרסים שלו הם נגד אלו של מעמד העובדים. הוא פשוט נמצא בצד הליברלי של מעמד בעלי ההון ותומך גם בזכויות מיעוטים מסויימים, זה הכל.

מי שיטרח להביט בקישור שהבאתי (בניגוד לאיציק), יראה שהמציאות היא שג'ורג' שורוש הוא התורם הראשי של המפלגה הדמוקרטית ככלל. הימין הפאשיסטי לוקח את האמת הספציפית הזאת ומעוות את הסיפור באופן שמציג מעין יהודי מפלצתי ששולט במדינות רבות במערב דרך תרומות לפוליטיקאים ופעילים שהוא משלם להם. זה כמובן בולשיט אנטישמי. במציאות הוא אחד מני רבים במעמד שלו (יהודים ולא-יהודים כאחד) - קרי מעמד בעלי ההון - שמשתמשים בכוח הכלכלי שלהם בשביל לוודא שהתנהלות המדינה לא פוגעת להם באינטרסים הכלכליים. אין כאן שום קונספירציה אלא נטו ניתוח מטריאלי ודיאלקטי של המציאות.
אם היית נותן לינק שעובד הייתי מסתכל בו. אבל אני לא הולך להילחם באתרים קיקיוניים כדי לקרוא משהו.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

והנה מקורות אקראיים על התרומה הכספית העצומה של האיגודים למפלגה:
https://www.wsj.com/articles/unions-spe ... 1633104618
https://americansforfairtreatment.org/2 ... -the-left/
https://bluetent.us/articles/unions/big ... s-in-2020/
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 06:48 נו באמת. זה מקרה מורכב. 8 איגודים הסכימו להסכם של העלאת שכר 24% לכולם, ו 4 איגודים אחרים התנגדו בגלל מחסור בימי מחלה.
שביתת רכבות במהלך דצמבר היתה גורמת פגיעה קשה בכל הכלכלה. ביידן היה חייב למנוע את השביתה.
הדמוקרטים ניסו להעביר חקיקה שנותנת גם ימי מחלה אבל מנצ'ין התנגד ועדיין לא היה להם רוב. הכשלון הזה זמני ביותר, ברגע שהרוב הדמוקרטי ייכנס לפועל ימי המחלה גם יעברו בחוק.
זה לא "מקרה מורכב". ביידן והדמוקרטים העבירו חקיקה שלקחה לקבוצה של עובדים את יכולת השביתה, שהיא הכלי העיקרי והחשוב ביותר שיש לעובדים מול המעסיקים. היכולת של שביתה לפגוע בהכנסות של בעלי הון ולשבש את הכלכלה היא בדיוק מקור הכוח העיקרי שלה. אם זה לא חקיקה אנטי-איגודית בחיי שאין לי מושג מה כן נחשב אצלך חקיקה כזו.

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 06:51 אם היית נותן לינק שעובד הייתי מסתכל בו. אבל אני לא הולך להילחם באתרים קיקיוניים כדי לקרוא משהו.
הבאתי לינק לאחד מהאתרים הכי ותיקים ואמינים בנושא, שמתופעלים ע"י אחת התנועות הותיקות והאמינות בנושא: OpenSecrets (הנה קישור לערך עליהם בויקיפדיה: https://en.wikipedia.org/wiki/OpenSecrets).
אם אתה מתעקש לעשות אסףאסרף ולא להצליח לפתוח לינקים זו בעיה שלך, אני לא הולך לחפש אתרים שיעבדו לך בזמן שהבאתי את אחד האתרים המסודרים (וכאמור האמינים) בתחום.

לגבי הלינקים שהבאת: באחד מהם מדובר על קמפיין ספציפי שנועד להשפיע על המפלגה הדמוקרטית להעביר חקיקה ספציפית. בשני אין בכלל דיבור על כמות התמיכה הכספית במפלגה, ומקריאה של הלינק השלישי אפשר לראות שמדובר במליונים בודדים אל מול מאות מליונים(!) מבעל הון אחד בלבד. כלומר, סך כל התמיכה האיגודית במפלגה היא בכשני סדרי גודל נמוכה מזו של בעלי הון - במצב הזה די ברור איזו קבוצה תקבל עדיפות מהמפלגה.
עכשיו, כל זה בכלל לא מתייחס לשאלה האם הדמוקרטים תומכים ומקדמים איגודי עובדים, אלא האם איגודי עובדים במצבים מסויימים תורמים למפלגה. אתה יכול להראות לי חקיקה פרו-איגודית מהותית שהמפלגה הדמוקרטית העבירה בעשורים האחרונים?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

"מתעקש". זה לא עובד לי בכרום סתם ככה. כשמשהו חשוב לי אני מתחיל לנסות עם כל מיני שאר דפדפנים ולנטרל תוספים ולהפעיל VPN וכן הלאה.
עצם זה שזה לא עובד לי הופך את האתר לקיקיוני. אתר רציני עובד לכולם כל הזמן.

שביתת רכבות בדצמבר היא בלתי אפשרית למשק. אני יודע שלקומוניסטים לא אכפת מהמשק, אבל לבני אדם נורמלים כן.

אני יכול להראות לך מצעים רפובליקנים נגד האיגודים. אין להם סיכוי בזכות התמיכה הדמוקרטית הגורפת. כל מעמד האיגודים, עצם קיומם, זה רק בזכות תמיכת הדמוקרטים.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 11:25 1. "מתעקש". זה לא עובד לי בכרום סתם ככה. כשמשהו חשוב לי אני מתחיל לנסות עם כל מיני שאר דפדפנים ולנטרל תוספים ולהפעיל VPN וכן הלאה.
עצם זה שזה לא עובד לי הופך את האתר לקיקיוני. אתר רציני עובד לכולם כל הזמן.
2. שביתת רכבות בדצמבר היא בלתי אפשרית למשק. אני יודע שלקומוניסטים לא אכפת מהמשק, אבל לבני אדם נורמלים כן.
3. אני יכול להראות לך מצעים רפובליקנים נגד האיגודים. אין להם סיכוי בזכות התמיכה הדמוקרטית הגורפת. כל מעמד האיגודים, עצם קיומם, זה רק בזכות תמיכת הדמוקרטים.
1. שמע, אצלי (פיירפוקס, לינוקס, גרמניה) זה עובד נפלא, ובאופן כללי מדובר באתר רציני. אין לי ממש מושג איך לעזור לך בנושא מעבר ללספק לך תמונת מסך:

תמונה

2. אתה ממחזר בדיוק את הטיעונים של בעלי הון נגד שביתות. אתה חושב שמתישהו איזושהי שביתה היא כן סבבה למשק? כל מקום עבודה טוען ששביתה של העובדים שלו תפגע גם באחרים (נגיד שביתה של עובדי סטארבאקס תביא לכך שעובדים אחרים לא יקבלו קפה זול והחיים שלהם יפגעו). אם עובדי הרכבות כל-כך חשובים לתפקוד של המשק כולו, אולי צריך לשקול לתת להם ימי מחלה כמו שנהוג בשאר העולם המערבי? זה לא שהם דורשים להעביר את השליטה בחברות לידיהם, הם אפילו לא דורשים להיות מעורים בניהול החברה. הלכה למעשה החקיקה שהדמוקרטים העבירו ביחד עם ביידן (חקיקת בזק, כמובן) מאפשרת להם למנוע שביתות של "עובדי תשתיות" מתי שהם רוצים. זו הגדרה כל-כך מעורפלת שאפשר יהיה להשית אותה על רוב העובדים במשק, והמשמעות שלה היא ביטול היכולת של האיגודים הללו להפעיל את כלי הנשק היחיד שלהם ובעצם נטרול הסיבה לקיומם. אי אפשר לתמוך בחוק הזה מצד אחד ומצד שני לטעון שאתה תומך באיגודים, צר לי.
3. ברור לי שהרפובליקנים נגד האיגודים, זה בכלל לא הדיון כאן. הסיבה היחידה שקיימים איגודי עובדים היא כי הם קיימים, זה לא "בזכות" אף אחד חוץ מהעובדים עצמם. כפי שכתבתי כבר הדמוקרטים תומכים בהם באופן חלקי מאד, בעיקר סמלי, אבל כשאשכרה מגיעה הזדמנות להילחם על הזכויות שלהם הם חוברים להון בתירוצים שונים ומשונים. זו לא "תמיכה גורפת", זה בסה"כ "קצת פחות גרוע מהרפובליקנים".

אני עדיין מחכה לחקיקה משמעותית שהדמוקרטים העבירו לטובת איגודים בעשורים האחרונים.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 11:25
שביתת רכבות בדצמבר היא בלתי אפשרית למשק. אני יודע שלקומוניסטים לא אכפת מהמשק, אבל לבני אדם נורמלים כן.

אני יכול להראות לך מצעים רפובליקנים נגד האיגודים. אין להם סיכוי בזכות התמיכה הדמוקרטית הגורפת. כל מעמד האיגודים, עצם קיומם, זה רק בזכות תמיכת הדמוקרטים.
אף אחד לא חושב ששביתה זה טוב למשק. גם לא קומוניסטים.
That being said, יש כמה דרכים למנוע את זה, כמה דרכים לפתור את זה, וממשל ביידן בחר עכשיו בדרך שהיא הכי נגד איגודים.
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כתוב באותו אתר שלא עובד כמה מהכסף הדמוקרטי מגיע מתרומות קטנות? כי מה שמשנה זה אחוז מסך הכסף.
128 מיליון מסורוס זה כסף קטן, רק על גורג'יה בסיבוב החוזר הדמוקרטים זרקו עכשיו 300 מיליון.
הדמוקרטים ידועים בכך שרוב הכסף שלהם מגיע מהציבור הרחב ולא מעשירים כמו אצל הרפובליקנים (שהם המפלגה שתומכת בעשירים).

ולגבי השביתה, לא היה זמן עכשיו אליה. שוב, 8 איגודים תמכו בהסכם שנתן לכולם העלאה 24% בשכר. 4 איגודים התנגדו.
ושוב, הדמוקרטים מתכוונים להעביר חקיקה שתתן ימי מחלה בתשלום ברגע שיהיה להם רוב.
היו חייבים לעצור את השביתה, ויתנו לאיגודים את ימי המחלה בקרוב.
צריך להיות ריאליסטים, ביידן הלך על הפתרון הכי פחות גרוע.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 13:01 1. כתוב באותו אתר שלא עובד כמה מהכסף הדמוקרטי מגיע מתרומות קטנות? כי מה שמשנה זה אחוז מסך הכסף.
128 מיליון מסורוס זה כסף קטן, רק על גורג'יה בסיבוב החוזר הדמוקרטים זרקו עכשיו 300 מיליון.
הדמוקרטים ידועים בכך שרוב הכסף שלהם מגיע מהציבור הרחב ולא מעשירים כמו אצל הרפובליקנים (שהם המפלגה שתומכת בעשירים).

2. ולגבי השביתה, לא היה זמן עכשיו אליה. שוב, 8 איגודים תמכו בהסכם שנתן לכולם העלאה 24% בשכר. 4 איגודים התנגדו.
1. כן, אתה יכול לבדוק שם את הכל. באופן קונסיסטנטי התורמים הכי גדולים של המפלגה הדמוקרטית הם בעלי הון. יש כמה מועמדים דמוקרטים שמקבלים תרומות רבות מהציבור הרחב והם נמצאים בשוליים ה"פרוגרסיבים" של המפלגה, או שהם סוציאל-דמוקרטים ופרקטית מחוץ לה (כמו ברני סאנדרס). זה ממש לא משהו נפוץ שם במידה שאתה מתאר את זה.
אגב, להגיד "ידוע" בלי לתת שום הוכחות זה משהו שמתאים לאחרים בפורום לעשות. אף אדם רציני לא מקבל טענה כזו. דבר במספרים.

2. אף פעם "אין זמן" לשביתה. שביתות מעצם קיומן יוצרות אי-נוחות והפסד כספי, זה בדיוק הרעיון שלהן. מה שהדמוקרטים עשו זה לבטל את הכלי העיקרי - אולי אפילו היחיד בעל המשמעות הפרקטית - שיש לעובדי הרכבת כנגד ההון. בעקבות החקיקה הזו כל קבוצת עובדים שתחשב ל"עובדי תשתיות" בעיני בתי המשפט בארה"ב (שהם ימניים בטירוף) איבדה את יכולת השביתה שלה. זו חקיקה אנטי-איגודית פר-אקסלנס.

(כמו-כן "הדמוקרטים מתכוונים להעביר חקיקה"... מתי בדיוק? כבר אין להם את הבית, החלאה סינמה יצאה מהמפלגה באופן פרקטי. אתה אשכרה אוכל את הלוקש שלהם בדמות "תסבלו עכשיו ובעתיד כלשהו, אולי, נעשה משהו")
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

pelegs כתב: 11 דצמבר 2022, 21:20
its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 13:01 1. כתוב באותו אתר שלא עובד כמה מהכסף הדמוקרטי מגיע מתרומות קטנות? כי מה שמשנה זה אחוז מסך הכסף.

2. ולגבי השביתה, לא היה זמן עכשיו אליה. שוב, 8 איגודים תמכו בהסכם שנתן לכולם העלאה 24% בשכר. 4 איגודים התנגדו.
1. כן, אתה יכול לבדוק שם את הכל. באופן קונסיסטנטי התורמים הכי גדולים של המפלגה הדמוקרטית הם בעלי הון. יש כמה מועמדים דמוקרטים שמקבלים תרומות רבות מהציבור הרחב והם נמצאים בשוליים ה"פרוגרסיבים" של המפלגה, או שהם סוציאל-דמוקרטים ופרקטית מחוץ לה (כמו ברני סאנדרס). זה ממש לא משהו נפוץ שם במידה שאתה מתאר את זה.
אגב, להגיד "ידוע" בלי לתת שום הוכחות זה משהו שמתאים לאחרים בפורום לעשות. אף אדם רציני לא מקבל טענה כזו. דבר במספרים.

2. אף פעם "אין זמן" לשביתה. שביתות מעצם קיומן יוצרות אי-נוחות והפסד כספי, זה בדיוק הרעיון שלהן. מה שהדמוקרטים עשו זה לבטל את הכלי העיקרי - אולי אפילו היחיד בעל המשמעות הפרקטית - שיש לעובדי הרכבת כנגד ההון. בעקבות החקיקה הזו כל קבוצת עובדים שתחשב ל"עובדי תשתיות" בעיני בתי המשפט בארה"ב (שהם ימניים בטירוף) איבדה את יכולת השביתה שלה. זו חקיקה אנטי-איגודית פר-אקסלנס.

(כמו-כן "הדמוקרטים מתכוונים להעביר חקיקה"... מתי בדיוק? כבר אין להם את הבית, החלאה סינמה יצאה מהמפלגה באופן פרקטי. אתה אשכרה אוכל את הלוקש שלהם בדמות "תסבלו עכשיו ובעתיד כלשהו, אולי, נעשה משהו")
מה שפלג לגבי שביתה. זה כמו הטענה השחוקה שאם הערבים יניחו נשקם יהיה שלום. קשקוש. לנהל מו"מ על כל דבר כולל שכר וימי מחלה, בלי שיש לך מנוף לחץ (נניח שביתה) זה לא לנהל מו"מ אלא להתחנן.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

היו חדשות בחודש האחרון לגבי מועמדים לנשיאות משתי המפלגות ומועמדים עצמאיים?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בינתיים שמעתי רק שמועות על 2028
لا إله
Brilliant
קיבל.ה  60 לייקים

אני היחיד שהתחיל להתמכר לבידור שבבחירת הספיקר של בית הנבחרים?
זה ממש לראות משחק של מכבי נגד בית״ר מה שקורה במפלגה הרפובליקנית המטורללת.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

באסה
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

נתת את הלינק מהאשכול המקביל עם תיאור חדש ולא תואם
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

פאקינג בופרים. תוקן.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

סיפור נחמד, אבל לא ממש אמין, בהתחשב בהעלאת השכר הגדולה שביידן נתן להם כשחתם נגד השביתה.
נקודת המחלוקת של מיעוט האיגודים שהתנגדו להסכם השכר היתה רצונם בימי המחלה.
איגודי עובדים תמיד נותנים מגוון נימוקים ערכיים לשביתות, אבל בסופו של דבר זה תמיד מסתכם בשכר ותנאים שווי שכר.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 14 פברואר 2023, 14:18 סיפור נחמד, אבל לא ממש אמין, בהתחשב בהעלאת השכר הגדולה שביידן נתן להם כשחתם נגד השביתה.
נקודת המחלוקת של מיעוט האיגודים שהתנגדו להסכם השכר היתה רצונם בימי המחלה.
איגודי עובדים תמיד נותנים מגוון נימוקים ערכיים לשביתות, אבל בסופו של דבר זה תמיד מסתכם בשכר ותנאים שווי שכר.
באמת בושה שהם מנסים לסחוט אפשרות לחלות בלי למות בגלל זה מרעב.
חוצפנים, ניסו להשחיל לנו ימי חופש במקום לבוא לעבוד עם חום בעבודה שטעות בה עלולה לעלות בחיים של מאות אנשים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מעניין אם יש קשר בין ימי מחלה והפחתה של העומס על העובדים, שהייתה יכולה למנוע אסון כזה?
שלא לדבר על זה שאם הם היו שובתים ואשכרה שאר העובדים היו סולידריים איתם (קרי תמיכה פוליטית ואחרת אם צריך), הם היו יכולים להוציא עוד מחברות הרכבות. למשל, התחייבות ליותר משרות פיקוח וכו'.
שוב, דברים שעשויים היו למנוע את האסון הזה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

לא אמרתי שדרישות השובתים לא היו מוצדקות. אמרתי שלטעון שהם שבתו כי הרכבות נהיו ארוכות מדי זה לא אמין.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 14 פברואר 2023, 16:23 לא אמרתי שדרישות השובתים לא היו מוצדקות. אמרתי שלטעון שהם שבתו כי הרכבות נהיו ארוכות מדי זה לא אמין.
לשבות כי עשו לך את העבודה יותר קשה זה לא אמין?
לשבות כי עשו אותה כל כך קשה שאין לך סיכוי לעשות אותה כמו שצריך, וזה דבר שעלול לגרור אסון, זה גם לא אמין?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה