יש מלחמה (מבצע חרבות ברזל)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

כל הכבוד על הסבלנות, באמת.
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

בקשר ללתת לפלסטינים מדינה כדי שיהיה תירוץ לזיין אותם כשיפרו ריבונות - זו לא הניסוח הכי טוב לרעיון שהוא סטנדרטי סך הכל. זה הטיעון שאני מציג (ושהשמאל הציוני צריך להציג באופן כללי) על מנת לגייס תמיכה מימנים בתוכנית שני המדינות. התירוץ הנפוץ ביותר לכיבוש, הוא "מה אם הם יתחמשו ויכבשו את תל אביב", והתשובה היא אכן להשתמש בארגז כלים של מלחמה בין מדינות שהוא שונה בתכלית מאיך שאפשר להתנהל מול ארגון טרור.
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 09 אוגוסט 2022, 19:03
ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 18:53
teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 11:48
לכל ציבור גדול יש תכונות?
תן דוגמה
אז שאני אבין, להולנדים אין תכונה משותפת בתור ציבור שהם עם גבוה?
אתה רושם:"למיטב הבנתי, גם באספקט הגנטי, מדובר על כמה וכמה גנים שונים שיכולים להשפיע במידות שונות על הגובה, והכול כמובן בהינתן תנאים סביבתיים מתאימים"
להלן תכונה משותפת לעם ההולנדי, עם שגר באותו מקום עם גנטיקה דומה
באיזה מובן זה תכונה של הציבור ההולנדי?
הממוצע זה פשוט מה שיוצא כשמודדים את כולם, זה לא משהו שאומר משהו על העולם או למשל על הסיבה לזה שהתפלגות הגבהים פה שונה משם.
ואיך אתה יודע שלמתגוררים בהולנד יש גנטיקה דומה? איך השונות הגנטית בהולנד לעומת הארצות השכנות או לעומת העולם בכלל?
(קראת את הדיונים הקודמים, אז אתה ודאי יודע שהשונות בתוך כל קבוצה שתבחר תהיה גדולה מהשונות בין הקבוצות, וזה לא עניין של דעה, בדקו ומצאו)

אגב, אם הגובה הוא תכונה משותפת של כל ההולנדים (נניח שיש להם את גן הגובה הדמיוני שלנו, כלומר הם גבוהים מסיבה מסוימת שקשורה ספציפית אליהם, לא כי הם אוכלים טוב בילדות), היית מצפה שהגובה של ההולנדים יהיה דומה יחסית (סטיית תקן קטנה) לעומת מקומות שאין בהם תכונה משותפת גנטית כזאת.
האם זה המצב? אשמח לשמוע איך התפלגות הגבהים בהולנד שונה.
יודע מה שחרר גובה, הנה משהו שקל מאוד להסביר. למה השוודים בלונדינים רובם וההודים לא? כי השוודים אוכלים משהו אחר בילדות לעומת ההודים? הודי שיעבור לשוודיה יהפוך להיות בלונדיני לפי שיטתך לא?
בלונדיניות זו לא תכונה משותפת של רוב השוודים? שיער שחור זה לא תכונה משותפת של רוב ההודים?
ולא, השוני בין צבעי השיער בין שוודים לא יהיה יותר גדול מהשוני בין צבעי שיער של שוודים לעומת הודים, או שגם את זה אתה מכחיש כי כולנו בני אדם מאותו עם ללא שום הבדלים אחד מהשני?
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 09 אוגוסט 2022, 20:59
ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 19:02 1.אוקי אז מבחינתך זה פשע לגרש עם שהתחיל מלחמה מבחינתי ומבחינת המוסר *שלי* זה לא פשע, כנ"ל בנוגע להגדרה החוקית ולרוב האנשים פה במדינה
2.איך ממה שרשמתי לזה שאני חולם שזה יקרה זה אני לא יודע, אני אכן משער שזה יקרה, הלוואי שאני טועה וזה לא יקרה. במידה וזה אכן יקרה אז רשמתי שלדעתי צריך להתנהג ככה וככה
3.מויקיפדיה:"אחת ממטרות שלטון המנדט הייתה יצירת תנאים שיאפשרו הקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל, ברוח הצהרת בלפור ולפי הנאמר בכתב המנדט.[6] למטרה זו חייב כתב המנדט את השלטון לאפשר עלייה של יהודים, לעודד את התיישבותם באמצעות הקצאת קרקעות מדינה.[7] עם זאת, ממשלת המנדט הטילה מסיבות שונות הגבלות על עליית יהודים ועל רכישת הקרקעות על ידיהם, הגבלות שהחמירו בהדרגה עם השנים, על פי כללי "הספרים הלבנים". לפי ספרה של ג'ואן פיטרס "מאז ומקדם", איפשרה ממשלת המנדט, בהתעלמות מכוונת, את כניסתם הבלתי חוקית של ערבים רבים לארץ.[8]" נראה שהבריטים היו פשוט לא לפה ולא לפה אמרו משהו מצד אחד ועשו משהו אחר מצד שני, לא אתה זה פה מי שאמר שמעשים שחמאס עושה יותר מראים על כוונתו מאשר הדיבורים שהוא מדבר או כותב באמנה שלו?
4.לא הבנתי אבל למה אתה טוען שזה לא מוסרי לנסות לגרש את מי שפה אם זה היה הבית שלנו בעבר? זה לא בעצם מה שחמאס והפלסטינים רוצים לעשות היום? לגרש את מי שלקח להם את הבית?
בנוסף, הסטנדרט שלך הוא כזה הסטנדרט שלי הוא גם על מה שהיה לפני 2000 שנה מי קובע שהסטנדרט שלך הוא הנכון? וכן, זה שיש להם 20 מדינות ולנו 0 קצת מוריד מהחשיבות שלהם למדינה לעומתינו, בטח אחרי שואה
1. אז לדעתי המוסר שלך בעייתי בכמה אופנים. קודם כל כי בהרבה מאד מלחמות לא ברור מי "התחיל". ספציפית, כבר כתבתי לך את השתלשלות המקרים סביב הכרזת האו"ם ב-47', ולא ברור לי איך זה דווקא "הפלסטינים החלו" (ואם אנחנו מדברים על פלישת צבאות ערב במאי 48', אז זה בהחלט לא אשמת או אחריות הפלסטינים). שנית, לא כל האוכלוסיה משתתפת בלחימה. באותה התקופה התגוררו כמליון ומשהו אזרחים פלסטינים בארץ, ולא הייתה להם הנהגה מרכזית (בניגוד לקשקושים הציונים על החבר של היטלר) - האם זה הוגן לגרש את כולם או רובם רק כי חלק מהם לחמו? ודבר שלישי, זה יכול לדפוק אותך בעתיד: אם מחר ישראל פותחת במלחמה ומפסידה שטח - האם זה בסדר שסוריה/לבנון/מצרים/איראן/צפון-קוריאה/וואטאבר תגרש את האזרחים הישראלים שחיו שם, לא תאפשר לפליטים לחזור, תהרוס את היישובים שלהם ותיישב בהם אזרחים משלה? אני בספק אם תסכים לכך. אני יודע שאני לא. ואגב, זה שמבחינת רוב אזרחי ישראל התפישה המוסרית שלך אינה בעייתית זה... בעיה. ענקית. ברמה של מאורעות היסטורים בתקופות חשוכות.

2. כתבת שהחלום שלך הוא שתקום להם מדינה, ואז בסבירות גבוהה אם ינסו להילחם בך ויהיה לך תירוץ לטבוח בהם. אני באמת לא מבין איך אפשר להבין את התגובה הזו אחרת. אולי יש לך בעיות ניסוח בכתיבה.

3. אתה מצטט מויקיפדיה, שכאמור כבר כתבתי שבעיני היא מקור בעייתי לכל הפחות (אם יש לך קצת זמן פנוי, הנה סרטון יחסית ארוך שמנתח את זה סביב שאלת הגדרת ההולודומור כג'נוסייד). אכן מהציטוט הקצר הזה נדמה שבריטניה לא העדיפה אף צד, אני לעומת הסברתי שכל הגישה שבכלל איפשרה את ההתנחלות הציונית מלכתחילה, בארץ לא ריקה שחי בה עם אחר והסיבה שהיא בכלל ניתנה לשלטון בריטי זמני הייתה הסכם אימפריאליסטי בין שתי מדינות, ובכן, אימפריאליסטיות - היא צידוד חריף ביותר בציונים על-חשבון הפלסטינים. שוב, אני מציע לעיין בספרות היסטוריוגרפית ולא רק לקרוא את ויקיפדיה (אם יהיה לי זמן אני אחפש טקסטים יותר מרחיבים בנושא שזמינים אונליין).

4. לדעתי - לאף אחד אין זכות לגרש אף אחד אחר בגלל שפעם הוא התגורר בשטח, אלא אם כן מדובר בהליך מתמשך. אני לא תומך בגירוש יהודי ישראל, וכנ"ל גם רוב הפלסטינים (לגבי חמאס יש לך אי-הסכמה בנושא ואין לי כוח לחזור לויכוח ההוא), וזה בכלל לא על הפרק. מה שאני כן תומך בו הוא דה-קולוניאליזציה: ביטול חוקי העליונות היהודים בישראל והשליטה הצבאית תחת מצור בעזה/בדיקטטורה הצבאית בגדה המערבית, ושילוב מלא של הפלסטינים בכל רמות החברה (+זכות השיבה ופיצויים כספיים, השקעה בתשתיות וכו'). אין כאן שום דיבור על גירוש יהודי ישראל, אלא ביטול זכויות היתר שלכם על-חשבון העם הפלסטיני. אני אתן לך דוגמה לסיטואציה בה אני דווקא כן מאמין שזה בסדר לגרש אנשים: לאחר סיום מלחמת העולם השניה מליוני מתנחלים גרמנים גורשו משטח פולין אל תוך גרמניה (מה שנקרא תחת הכיבוש הנאצי "הממשלה הכללית, Generalgouvernement"). זה היה הגיוני ומוסרי כי ממשלת גרמניה שלחה אותם לשם תוך גירוש התושבים שהתגוררו בשטח וביצעה בהם טיהור אתני. עברו מספר בודד של שנים בין ההתנחלות לגירוש, רחוק מאד מדורות. לא היה מספיק זמן להיווצרות של קשר בין-דורי בין המתנחלים לאדמה, והם הוזזו למדינה בה הם הקבוצה האתנית השלטת.

לעומת זאת, לגרש היום יהודים מישראל כולה כשלעצמו לא יפתור אף עוול ורק יצור עוול נוסף. בגלל זה אני מדבר על מדינה משותפת, וכנ"ל רוב הפלסטינים. השאלה הפרקטית היא האם לעשות את זה במכה אחת או דרך הקמת מדינה פלסטינית עצמאית שתאפשר התפתחות לאומית לפלסטינים לפני שנעשה איחוד/פדרציה/קונפדרציה כלשהי (אבל נשאיר את זה לפעם אחרת). בהתאם, גירוש הפלסטינים הוא בלתי-מוסרי. מדובר בהליך מתמשך שיש להפסיקו ולאפשר לכמה שיותר פלסטינים את האפשרות לחזור לארצם, בדיוק כמו שלמשפחתי למשל התאפשרה האופציה לחזור לארצנו (גרמניה) דרך קבלת אזרחות ופיצויים על מה שעברו קודמנו בשואה.

לגבי סטנדרטים: הסטנדרט שלי הוא לא שרירותי אלא מתייחס למצב הקיים *כרגע*. כאמור הסברתי את זה בפירוט בתגובה שציטטת, אז אני לא רואה סיבה לחזור על אותו הרעיון. לגבי מדינות ערביות: אין "להם" 20 מדינות, יש להם 0 מדינות. אין מדינה פלסטינית ומדינות ערב אינן פלסטיניות - בדיוק כמו שמדינות אירופה אינן כולן פולניות. חוסר היכולת לראות את המגוון התרבותי והאתני במדינות ערב (והחזרה על המנטרה "יש להם X מדינות!", כשכל פעם ה-X משתנה) הוא תוצר עצוב מאד של שטיפת המוח הציונית, שרואה בערבים כולם מונוליט תרבותי ואתני. זה רחוק מאד מהמציאות.
2.מה שעובדיה אמר פה מעלי זו כוונתי, אף פעם לא כתבתי שזה החלום שלי ותכלית שאיפותי
1+3 חושב שאין מה להוסיף נסכים לראות את הדברים באור שונה ולהאמין למקורות אחרים
4.אתה מבין אבל שזה לא יקרה בחיים לא משנה כמה חזק תתאמץ, לא יחזרו פה פליטים אז מה הטעם להמשיך עם הניסיון הזה? אתה בעצם רוצה אז מדינה פלסטינית+מדינה פלסטינית יהודית, אני לא מבין למה בדיוק אתה חושב שזה הוגן? למה שלא תהיה מדינה יהודית? שהם יתיישבו במדינה הפלסטינית שתוקם מה אתה רוצה ממני לא רוצה לחיות איתם ולא מעוניין
אתה סבור שאין מדינה פלסטינית, אני סובר שהם מצרים ירדנים וכו' שבאו לגור בארץ ולאט לאט הפכו לעם אז נכון מדינה פלסטינית אין אבל בוא, תשאיר ליהודים מדינה אחת מסכנה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 10 אוגוסט 2022, 04:06
ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 18:53
אז שאני אבין, להולנדים אין תכונה משותפת בתור ציבור שהם עם גבוה?
אתה רושם:"למיטב הבנתי, גם באספקט הגנטי, מדובר על כמה וכמה גנים שונים שיכולים להשפיע במידות שונות על הגובה, והכול כמובן בהינתן תנאים סביבתיים מתאימים"
להלן תכונה משותפת לעם ההולנדי, עם שגר באותו מקום עם גנטיקה דומה
הממוצע זה פשוט מה שיוצא כשמודדים את כולם, זה לא משהו שאומר משהו על העולם או למשל על הסיבה לזה שהתפלגות הגבהים פה שונה משם.
ואיך אתה יודע שלמתגוררים בהולנד יש גנטיקה דומה? איך השונות הגנטית בהולנד לעומת הארצות השכנות או לעומת העולם בכלל?
(קראת את הדיונים הקודמים, אז אתה ודאי יודע שהשונות בתוך כל קבוצה שתבחר תהיה גדולה מהשונות בין הקבוצות, וזה לא עניין של דעה, בדקו ומצאו)

אגב, אם הגובה הוא תכונה משותפת של כל ההולנדים (נניח שיש להם את גן הגובה הדמיוני שלנו, כלומר הם גבוהים מסיבה מסוימת שקשורה ספציפית אליהם, לא כי הם אוכלים טוב בילדות), היית מצפה שהגובה של ההולנדים יהיה דומה יחסית (סטיית תקן קטנה) לעומת מקומות שאין בהם תכונה משותפת גנטית כזאת.
1. יודע מה שחרר גובה, הנה משהו שקל מאוד להסביר. למה השוודים בלונדינים רובם וההודים לא? כי השוודים אוכלים משהו אחר בילדות לעומת ההודים? הודי שיעבור לשוודיה יהפוך להיות בלונדיני לפי שיטתך לא?
2. בלונדיניות זו לא תכונה משותפת של רוב השוודים? שיער שחור זה לא תכונה משותפת של רוב ההודים?
3. ולא, השוני בין צבעי השיער בין שוודים לא יהיה יותר גדול מהשוני בין צבעי שיער של שוודים לעומת הודים, או שגם את זה אתה מכחיש כי כולנו בני אדם מאותו עם ללא שום הבדלים אחד מהשני?
1. קודם כל אתה צודק מאוד. לא כל התכונות וכל המאפיינים נקבעים באותה צורה. יש כאלה שיותר גנטיים ויש כאלה שפחות.
2. לא יודע, צריך לבדוק, אבל לצורך הדיון נניח שכן.
3. אתה בטוח שלא יהיה הבדל במידת השוני? בדקת או שאתה סתם זורק כי ככה נראה לך, שכולם שם בלונדינים?
אז לידיעתך רק כמחציתם בלונדינים והשאר לא, מה שאומר שהשונות בצבעי השיער שם גבוהה כנראה פי כמה וכמה מאשר בהודו (מה שיעור הבלונדינים ובהירי השיער בהודו?)
בקיצור, לבסס את המחשבות שלנו (או את הטיעונים שלנו בוויכוח) על תחושות בטן ודעות קדומות זה לא בהכרח הצעד הכי חכם, כי תחושות הבטן שלנו לא פעם טועות לגמרי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 10 אוגוסט 2022, 04:16 2.מה שעובדיה אמר פה מעלי זו כוונתי, אף פעם לא כתבתי שזה החלום שלי ותכלית שאיפותי
4.אתה מבין אבל שזה לא יקרה בחיים לא משנה כמה חזק תתאמץ, לא יחזרו פה פליטים אז מה הטעם להמשיך עם הניסיון הזה? אתה בעצם רוצה אז מדינה פלסטינית+מדינה פלסטינית יהודית, אני לא מבין למה בדיוק אתה חושב שזה הוגן? למה שלא תהיה מדינה יהודית? שהם יתיישבו במדינה הפלסטינית שתוקם מה אתה רוצה ממני לא רוצה לחיות איתם ולא מעוניין
אתה סבור שאין מדינה פלסטינית, אני סובר שהם מצרים ירדנים וכו' שבאו לגור בארץ ולאט לאט הפכו לעם אז נכון מדינה פלסטינית אין אבל בוא, תשאיר ליהודים מדינה אחת מסכנה

2. טוב, אני אניח שיש לך בעיות ניסוח ונסיים עם הנקודה הזו.

1+3. ¯/_(ツ)_\¯

4. "זה לא יקרה בחיים" זה מה שאמרו על זכות הצבעה לנשים, שיוויון אזרחי לשחורים, זכויות להט"ב וכו'. בשנות החמישים הצרפתים היו בטוחים שהקולוניה שלהם באלג'יריה תשאר לנצח. הרבה השחורים בדרא"פ לא האמינו שמשטר האפרטהייד אי-פעם יסתיים. הכל אפשרי, ובשביל שזה יהיה אפשרי אנשים צריכים להמשיך להאמין ולהילחם עבור העתיד הזה. ואם מספיק אנשים יעשו את זה - זה יקרה.
לגבי שאלת המדינות: המטרה שלי בהקשר הזה היא מדינה אחת בה כל האזרחים שווים, לא משנה מה השיוך האתני שלהם. יש שקוראים לזה "מדינת כל אזרחיה", אבל גם מדינה שמכירה בקבוצות אתניות שונות ("מדינה דו-לאומית") זה אחלה. בנוסף, אני רוצה לפתור את בעית הפליטים הפלסטינים באופן צודק, וזה אומר לאפשר למי שרוצה לחזור לפלסטין/א"י - בדיוק כמו שיהודים רבים ממוצא אירופאי זכאים לאזרחות של מדינות אירופאיות כאלה ואחרות (והלוואי והזכות הזו תינתן גם ליהודי ארצות ערב והאיסלאם, שעברו בעצמם טיהור אתני פושע). עכשיו, אני מבין שהעולם אינו פשוט ומדינה דו-לאומית על כל שטח פלסטין המנדטורית עלול לגרום להרבה בעיות, בעיקר לפלסטינים, אלא אם כן יהיה סידור מחדש של שיתוף הכוח במדינה. הרבה יותר פשוט ומעשי לאפשר לפלסטינים מדינה עצמאית בגדה המערבית ורצועת עזה, שם הם יוכלו לפתח את העצמאות הלאומית שלהם וביום מן הימים בתקווה לחבור לישראל בפדרציה או מבנה משותף אחר. במקביל, אי אפשר להמשיך בעליונות יהודית בתוך מדינת ישראל, או כל עליונות אתנית אחרת - ולכן יש לבטל את כל חוקי העליונות הנ"ל. בפועל זה אומר שתהיה מדינה פלסטינית לצד מדינת כל אזרחיה/מדינה דו-לאומית. כן, בהחלט. מה לעשות שליהודים - כמו לכל קבוצה אחרת - אין זכות לעליונות אתנית, בוודאי שלא על חשבון עם אחר. אפשר לדבר על מוסר ועל הצורך במדינה ליהודים - סבבה, אם היו מקימים אותה בשטח ריק באמת או על-חשבון עם שביצע פשעים אמיתיים נגד היהודים (קרי מדינה יהודית בשטח גרמניה), זה עוד היה מוסרי איכשהו. לעשות את זה על חשבון עם לא קשור, שנמצא כמובן רחוק מכל מדינות המערב (מהלך אנטישמי קלאסי: קחו לכם מדינת חסות, אבל רחוק מאיתנו)... לא מוסרי ואסור לאפשר לזה להתקיים.

הערת סיום: אתה יכול להאמין במה שאתה רוצה, העובדות הן שרוב הפלסטינים הם לא תוצאה רק של הגירה חדשה ממצרים, ירדן, וכו' - אלא שילוב של הגירה לאורך אלפיים שנה + יהודים ועמים אחרים שנשארו בארץ ועברו שינוי תרבותי. זה נכון אגב גם לגבי יהודים בכל מקום בעולם.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 10 אוגוסט 2022, 12:18

1. יודע מה שחרר גובה, הנה משהו שקל מאוד להסביר. למה השוודים בלונדינים רובם וההודים לא? כי השוודים אוכלים משהו אחר בילדות לעומת ההודים? הודי שיעבור לשוודיה יהפוך להיות בלונדיני לפי שיטתך לא?
2. בלונדיניות זו לא תכונה משותפת של רוב השוודים? שיער שחור זה לא תכונה משותפת של רוב ההודים?
3. ולא, השוני בין צבעי השיער בין שוודים לא יהיה יותר גדול מהשוני בין צבעי שיער של שוודים לעומת הודים, או שגם את זה אתה מכחיש כי כולנו בני אדם מאותו עם ללא שום הבדלים אחד מהשני?
1. קודם כל אתה צודק מאוד. לא כל התכונות וכל המאפיינים נקבעים באותה צורה. יש כאלה שיותר גנטיים ויש כאלה שפחות.

3. אתה בטוח שלא יהיה הבדל במידת השוני? בדקת או שאתה סתם זורק כי ככה נראה לך, שכולם שם בלונדינים?
אז לידיעתך רק כמחציתם בלונדינים והשאר לא, מה שאומר שהשונות בצבעי השיער שם גבוהה כנראה פי כמה וכמה מאשר בהודו (מה שיעור הבלונדינים ובהירי השיער בהודו?)
בקיצור, לבסס את המחשבות שלנו (או את הטיעונים שלנו בוויכוח) על תחושות בטן ודעות קדומות זה לא בהכרח הצעד הכי חכם, כי תחושות הבטן שלנו לא פעם טועות לגמרי.
The Percentage Of Swedes Who Have Blonde Hair
The most widely-accepted studies calculate that 54% of Swedes have pure blonde hair. This percentage should be considered in context, as the definition of blonde hair may differ between
בעוד שעל אינדיאנים אין שום מידע כי זה פשוט כמעט ולא קיים, כל המקומות שמצאתי זה אנשים ששאלו והודים ענו להם שיש אולי 0.0001% בלונדינים אצלם במדינה
רבאק אתה באמת חושב שיש הודים בלונדינים?
2.מה זה צריך לבדוק נניח שכן, 54% מהשוודים בלונדים מה זה אם לא תכונה משותפת? תגיד טעיתי וזו הדרך שלי להגיד אתה צודק אבל אני לא רוצה להודות אז אני אומר נניח שכן
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 10 אוגוסט 2022, 12:59
ASAFABADI כתב: 10 אוגוסט 2022, 04:16 2.מה שעובדיה אמר פה מעלי זו כוונתי, אף פעם לא כתבתי שזה החלום שלי ותכלית שאיפותי

2. טוב, אני אניח שיש לך בעיות ניסוח ונסיים עם הנקודה הזו.

1+3. ¯/_(ツ)_\¯

4. "זה לא יקרה בחיים" זה מה שאמרו על זכות הצבעה לנשים, שיוויון אזרחי לשחורים, זכויות להט"ב וכו'. בשנות החמישים הצרפתים היו בטוחים שהקולוניה שלהם באלג'יריה תשאר לנצח. הרבה השחורים בדרא"פ לא האמינו שמשטר האפרטהייד אי-פעם יסתיים. הכל אפשרי, ובשביל שזה יהיה אפשרי אנשים צריכים להמשיך להאמין ולהילחם עבור העתיד הזה. ואם מספיק אנשים יעשו את זה - זה יקרה.
לגבי שאלת המדינות: המטרה שלי בהקשר הזה היא מדינה אחת בה כל האזרחים שווים, לא משנה מה השיוך האתני שלהם. יש שקוראים לזה "מדינת כל אזרחיה", אבל גם מדינה שמכירה בקבוצות אתניות שונות ("מדינה דו-לאומית") זה אחלה. בנוסף, אני רוצה לפתור את בעית הפליטים הפלסטינים באופן צודק, וזה אומר לאפשר למי שרוצה לחזור לפלסטין/א"י - בדיוק כמו שיהודים רבים ממוצא אירופאי זכאים לאזרחות של מדינות אירופאיות כאלה ואחרות (והלוואי והזכות הזו תינתן גם ליהודי ארצות ערב והאיסלאם, שעברו בעצמם טיהור אתני פושע). עכשיו, אני מבין שהעולם אינו פשוט ומדינה דו-לאומית על כל שטח פלסטין המנדטורית עלול לגרום להרבה בעיות, בעיקר לפלסטינים, אלא אם כן יהיה סידור מחדש של שיתוף הכוח במדינה. הרבה יותר פשוט ומעשי לאפשר לפלסטינים מדינה עצמאית בגדה המערבית ורצועת עזה, שם הם יוכלו לפתח את העצמאות הלאומית שלהם וביום מן הימים בתקווה לחבור לישראל בפדרציה או מבנה משותף אחר. במקביל, אי אפשר להמשיך בעליונות יהודית בתוך מדינת ישראל, או כל עליונות אתנית אחרת - ולכן יש לבטל את כל חוקי העליונות הנ"ל. בפועל זה אומר שתהיה מדינה פלסטינית לצד מדינת כל אזרחיה/מדינה דו-לאומית. כן, בהחלט. מה לעשות שליהודים - כמו לכל קבוצה אחרת - אין זכות לעליונות אתנית, בוודאי שלא על חשבון עם אחר. אפשר לדבר על מוסר ועל הצורך במדינה ליהודים - סבבה, אם היו מקימים אותה בשטח ריק באמת או על-חשבון עם שביצע פשעים אמיתיים נגד היהודים (קרי מדינה יהודית בשטח גרמניה), זה עוד היה מוסרי איכשהו. לעשות את זה על חשבון עם לא קשור, שנמצא כמובן רחוק מכל מדינות המערב (מהלך אנטישמי קלאסי: קחו לכם מדינת חסות, אבל רחוק מאיתנו)... לא מוסרי ואסור לאפשר לזה להתקיים.

הערת סיום: אתה יכול להאמין במה שאתה רוצה, העובדות הן שרוב הפלסטינים הם לא תוצאה רק של הגירה חדשה ממצרים, ירדן, וכו' - אלא שילוב של הגירה לאורך אלפיים שנה + יהודים ועמים אחרים שנשארו בארץ ועברו שינוי תרבותי. זה נכון אגב גם לגבי יהודים בכל מקום בעולם.
לא הבנתי אז ליהודים לא מגיעה מדינה יהודית אבל לפלסטינים כן מגיעה מדינה פלסטינית????
למה לעזאזעל אתה רוצה בעתיד שהמדינה הפלסטינית תתאחד איתנו לפדרציה, וואט, מה אנחנונ קשורים אליהם ומי מעוניין לחיות איתם באותה מדינה, עם החרדים אני לא רוצה אז איתם?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 10 אוגוסט 2022, 20:38
teknoboy כתב: 10 אוגוסט 2022, 12:18

The Percentage Of Swedes Who Have Blonde Hair
The most widely-accepted studies calculate that 54% of Swedes have pure blonde hair. This percentage should be considered in context, as the definition of blonde hair may differ between
בעוד שעל אינדיאנים אין שום מידע כי זה פשוט כמעט ולא קיים, כל המקומות שמצאתי זה אנשים ששאלו והודים ענו להם שיש אולי 0.0001% בלונדינים אצלם במדינה
רבאק אתה באמת חושב שיש הודים בלונדינים?
2.מה זה צריך לבדוק נניח שכן, 54% מהשוודים בלונדים מה זה אם לא תכונה משותפת? תגיד טעיתי וזו הדרך שלי להגיד אתה צודק אבל אני לא רוצה להודות אז אני אומר נניח שכן
1. לא, להפך. הסברתי שבניגוד למה שכתבת, אצל השוודים יש הרבה יותר שונות בצבעי השיער.
2. לא הבנתי, ה-46% (כלומר כמעט כמעט חצי) האחרים לא נחשבים יותר שוודים?
אתה מצד אחד אומר שיש לשוודים תכונה שהם בלונדינים, מצד שני יוצא (כמו שכתבתי לך בהודעה קודמת) שזה בדיוק חצי. החצי השני לא שוודים?

בוא נקצר תהליכים.
דברים כמו גובה ממוצע או אחוז בלונדינים הם לא תכונות של אנשים, אלא של אוכלוסיות (אלה סוגים של ממוצע, דבר שכמובן לא רלוונטי לדיבור על פרטים, רק על אוכלוסיות).
הבדלים בין אוכלוסיות יוסברו לרוב יותר על ידי תנאי חיים ומשתנים סביבתיים\חברתיים\תרבותיים מאשר על ידי גנטיקה.
יש לזה הרבה סיבות.
אחת היא שבכל קבוצה שתבחר, השונות הגנטית בכל קבוצה תהיה גדולה יותר מאשר השונות בין הקבוצות (בדקו ומצאו, חבל להתווכח).
עוד סיבה היא שבניגוד לגנטיקה, השונות בתנאי החיים בין קבוצות שונות (שהגיוני לבחור) גדולה יותר מהשונות בתוך הקבוצה. (זה נשמע כמו הצד השני של הקודם, אבל זה מתייחס להיבט אחר לגמרי)
נערך לאחרונה על ידי teknoboy ב 10 אוגוסט 2022, 22:01, נערך פעם 1 בסך הכל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 10 אוגוסט 2022, 20:40 לא הבנתי אז ליהודים לא מגיעה מדינה יהודית אבל לפלסטינים כן מגיעה מדינה פלסטינית????
למה לעזאזעל אתה רוצה בעתיד שהמדינה הפלסטינית תתאחד איתנו לפדרציה, וואט, מה אנחנונ קשורים אליהם ומי מעוניין לחיות איתם באותה מדינה, עם החרדים אני לא רוצה אז איתם?
ליהודים לא מגיעה מדינה יהודית על-חשבון העם הפלסטיני (המצב הנוכחי). לאף עם לא מגיעה מדינה על חשבון עם אחר. אם היו מקימים את מדינת היהודים בשטח ריק, או על חשבון עם בסיטואציה בה זה היה מתקבל על הדעת (נניח גרמניה של אחרי מלחה"ע השניה) - לא הייתה עם זה בעיה.

התנועה הציונית יצרה סיטואציה של דיכוי מתמשך של העם הפלסטיני ומחיקת תרבותו וזהותו הלאומית (גם לירדן אגב יש אחריות בנושא, אם כי קטנה יותר). כדי לאפשר את ההתפתחות הזו יש לאפשר לעם הפלסטיני מדינה עצמאית, בדיוק כמו שלציונים יש בעשורים האחרונים מדינה עצמאית (שכאמור נבנתה על חשבון העם הפלסטיני ועל חורבות תרבותו ויישוביו). בינתיים, למדינת ישראל עצמה אין שום זכות מוסרית לעליונות יהודית, כמו שלאף מדינה אחרת (בייחוד תוצר של קולוניאליזם התיישבותי) אין זכות לעליונות אתנית. לכן יש לשנות את מדינת ישראל כך שתהיה מדינה לכל אזרחיה הנוכחיים, פלסטינים ויהודים כאחד + לאפשר לפלסטינים שזו הייתה ארצם לחזור אליה ו/או לקבל פיצוי כספי. בדיוק כמו שליהודי אירופה יש את הזכות הזאת, וליהודי מדינות ערב והאיסלאם צריכה להיות הזכות הזאת.

לשאלה מה אתם קשורים אליהם - ובכן, אתם גרים באותה הארץ. אי אפשר פשוט להחליט לנתק את הקשר הזה - לא ליהודים שגרים בארץ כרגע, ובוודאי שלא לפלסטינים שהתגוררו בה עד לפני מספר קטן של דורות (או שמתגוררים בה תחת שלטון ישראלי כאזרחים סוג ב', או כנתיני הממשל הצבאי). זה שאתה לא רוצה לחיות עם חרדים באותה המדינה, מעבר לניחוח האנטישמי של המחשבה הזו, זו בעיה שלך. הם גם תושבי השטח הזה וזכאים להישאר. אם אתה לא רוצה להתגורר איתם באותה מדינה, אני אשמח לעזור לך בהליך ההגירה שלך למדינה אחרת.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

והמדינה הפלסטינית הזאת תהיה גם מדינת כל אזרחיה?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כפי שנרמז במה שכתבתי - זו תהיה החלטה שלהם. כדי לתקן את העוול שנעשה להם מגיעה להם האפשרות להתפתחות עצמית, כמו שזכו היהודים בישראל. על ישראל לדאוג לפינוי ההתנחלויות או לכל הפחות להבטיח שאם נשארים מתנחלים בשטח פלסטין הם לא חמושים עד הצוואר ואין שם מיליציות.

אגב, אם הפלסטינים בוחרים אז אפשר לדלג על שלב שתי המדינות, ופשוט לתת להם אזרחות מלאה בישראל, לצד ביטול חוקי העליונות היהודית, החזרת/פיצוי הפליטים וכו'. זו החלטה שלהם במקרה הזה.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 11 אוגוסט 2022, 01:30 כפי שנרמז במה שכתבתי - זו תהיה החלטה שלהם. כדי לתקן את העוול שנעשה להם מגיעה להם האפשרות להתפתחות עצמית, כמו שזכו היהודים בישראל. על ישראל לדאוג לפינוי ההתנחלויות או לכל הפחות להבטיח שאם נשארים מתנחלים בשטח פלסטין הם לא חמושים עד הצוואר ואין שם מיליציות.

אגב, אם הפלסטינים בוחרים אז אפשר לדלג על שלב שתי המדינות, ופשוט לתת להם אזרחות מלאה בישראל, לצד ביטול חוקי העליונות היהודית, החזרת/פיצוי הפליטים וכו'. זו החלטה שלהם במקרה הזה.
כן... לא יקרה לא באמת אכפת לי מהם עד כדי כך סורי
אני די אגואיסט ואם זה הפיתרון שהם מייחלים לו ואני סבור שזה אכן מה שהם מייחלים לו אם אתה בתור שמאלני יהודי חושב כך אז תאמת שלא באמת מעניין אותי המשך הניסיון לפתור את המצב, החיים שלי טובים והם פה אלה שסובלים אז אם זה ה"התפשרות" שלהם לא תודה ושימשיך ככה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 אוגוסט 2022, 06:06 כן... לא יקרה לא באמת אכפת לי מהם עד כדי כך סורי
אני די אגואיסט ואם זה הפיתרון שהם מייחלים לו ואני סבור שזה אכן מה שהם מייחלים לו אם אתה בתור שמאלני יהודי חושב כך אז תאמת שלא באמת מעניין אותי המשך הניסיון לפתור את המצב, החיים שלי טובים והם פה אלה שסובלים אז אם זה ה"התפשרות" שלהם לא תודה ושימשיך ככה
וזו, גבירותי ורבותי, התורה הציונית המודרנית על רגל אחת.
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

נו, בסדר
אז יש כמה אלפים בודדים כמוך(שישית מנדט? חמישית מנדט?) שרוצים מדינה פלסטינית לצד מדינת כלל אזרחיה
העיקר שמרכז ההשפעה שלכם ימשיך להיות במועצה על שם וולטון סילבה הקדוש, כי במציאות לדעות הללו אין אפילו קמצוץ של תמיכה או לגיטימציה
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

ההצעות ההזויות האלה לא קיימות אפילו אצל הפלסטינאים.
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

הדבר היחיד שמעציב אותי הוא שהאנשים האלו גורמים לדה לגיטימציה גם לשמאל הציוני, שהוא הרוב המוחלט של המחנה
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 11 אוגוסט 2022, 01:30 כפי שנרמז במה שכתבתי - זו תהיה החלטה שלהם. כדי לתקן את העוול שנעשה להם מגיעה להם האפשרות להתפתחות עצמית, כמו שזכו היהודים בישראל. על ישראל לדאוג לפינוי ההתנחלויות או לכל הפחות להבטיח שאם נשארים מתנחלים בשטח פלסטין הם לא חמושים עד הצוואר ואין שם מיליציות.

הפתעת אותי. חא חשבתי שתיפול בשאלה כל כך טריוויאלית
גזענות וחוקי עליונות יהודית זה פויה אבל גזענות וחוקי עליונות פלסטינית זה סבבה?
למה שיהודי שרוצה לגור ברשות הפלסטינית ומקבל את חוקיה לא יוכל לגור שם?
היית מקבל אם לאחר ביטול האפרטהייד היו מעבירים חוקים שמגדירים את הלבנים כסוג ב' כי השחורים אכלו חרא?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 11 אוגוסט 2022, 13:43

1. הפתעת אותי. חא חשבתי שתיפול בשאלה כל כך טריוויאלית
גזענות וחוקי עליונות יהודית זה פויה אבל גזענות וחוקי עליונות פלסטינית זה סבבה?
למה שיהודי שרוצה לגור ברשות הפלסטינית ומקבל את חוקיה לא יוכל לגור שם?
2. היית מקבל אם לאחר ביטול האפרטהייד היו מעבירים חוקים שמגדירים את הלבנים כסוג ב' כי השחורים אכלו חרא?
1. אתה מכיר ישראלי אחד ששואל את הפלסטינים איך מדינת ישראל צריכה להיות? אז למה אתה מצפה שיעניין אותם מה אתה (או פלג) חושב?
2. אבל כשהאפרטהייד בוטל השחורים לא מצאו את עצמם במדינה עצמאית ושיעשו מה שבא להם, אלא המדינה שלהם (הדו-לאומית, אם תרצה) ויתרה על האפרטהייד, כלומר על האפליה המובנית והממוסדת ששימרה עליונות לבנה.
לצורך העניין היא הפכה ממדינה לבנה (על משקל יהודית) למדינת כל אזרחיה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

1. הם לא שואלים אף אחד אבל אני מצפה שאם הם ינהגו כך פלג ייצא נגדם כמו שהוא יוצא נגד מדינת ישראל כי אחרת הוא יוצא קצת צבוע.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בני12 כתב: 11 אוגוסט 2022, 14:41 1. הם לא שואלים אף אחד אבל אני מצפה שאם הם ינהגו כך פלג ייצא נגדם כמו שהוא יוצא נגד מדינת ישראל כי אחרת הוא יוצא קצת צבוע.
אולי הוא יצא נגדם? איך אתה יודע?
גם היום הוא יוצא נגד המשטר בישראל, ופחות (אני מניח) נגד המשטר של מיאנמר, סין, אריתראה, או משטרים אפלים אחרים.
אתה לא יכול להילחם את כל מלחמות הצדק, יש הרבה יותר מדי.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 11 אוגוסט 2022, 14:41 1. הם לא שואלים אף אחד אבל אני מצפה שאם הם ינהגו כך פלג ייצא נגדם כמו שהוא יוצא נגד מדינת ישראל כי אחרת הוא יוצא קצת צבוע.
אולי כדאי לחכות שהם יעשו את זה כדי לתת לו הזדמנות לגבש דעה על מה שקורה?
דבר שני, לא ידעתי שכדי לבקר מדינה אחת צריך לסמן וי במשבצות של כל שאר המדינות שראוי לבקר.
אגב איך יודעים מאיפה להתחיל? הרי תמיד יהיו את כל שאר המדינות שלא התחלת מהן. נראה לך סביר להתחיל מלבקר מדינות שיש לך קשר אישי אליהן, למשל?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כבר הסברתי בדיוק מה לטעמי ההבדל המהותי בין שתי הסיטואציות (אתנוקטיה יהודית אל מול אתנוקרטיה פלסטינית). נראה לי שאפילו כמה פעמים.

לשאלת דרא"פ: אם היה מצב בו משטר האפרטהייד הייתה כובש שטח ומיישב בו לבנים במשטר עליונות לבנה - כן, הייתי לגמרי תומך בפינוי המתנחלים הלבנים ויצירת מדינה לשחורים שגרים בשטח. זה אגב בדיוק מה שקרה עם המתנחלים הגרמנים בפולין בסיום מלחה"ע השניה. ולכל קבוצות המתנחלים הללו, אגב, יש לאם לחזור: למדינת האם ששלחה אותם. זאת בניגוד לפלסטינים, לשחורים בסיטואציה ההיפוטתית הנ"ל ולפולנים בשטח הגנרלגוברנמנט: הם כבר נמצאים בשטח שלהם.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 11 אוגוסט 2022, 12:02
ASAFABADI כתב: 11 אוגוסט 2022, 06:06 כן... לא יקרה לא באמת אכפת לי מהם עד כדי כך סורי
ומה הבעיה? אני אגואיסט ודואג לעצמי קודם כל אני לא מסתיר את זה לרגע, אני אשמח שיהיה טוב לאנשים אחרים אם זה לא פוגע בי או פוגע בי במידה מועטה, ברגע שמישהו יבקש ממני משהו שגורם לי לפגיעה גדולה בחיים אז הוא די על הזין שלי, לא הייתי חותך אצבע כדי שמישהו זר שאני לא מכיר לא ימות למשל, אתה כנראה כן, מוזמן לעשות זאת מה אתה רוצה ממני אבל לא הבנתי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אנא, הניחו לו.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 11 אוגוסט 2022, 15:06
כבר הסברתי בדיוק מה לטעמי ההבדל המהותי בין שתי הסיטואציות (אתנוקטיה יהודית אל מול אתנוקרטיה פלסטינית). נראה לי שאפילו כמה פעמים.

לשאלת דרא"פ: אם היה מצב בו משטר האפרטהייד הייתה כובש שטח ומיישב בו לבנים במשטר עליונות לבנה - כן, הייתי לגמרי תומך בפינוי המתנחלים הלבנים ויצירת מדינה לשחורים שגרים בשטח. זה אגב בדיוק מה שקרה עם המתנחלים הגרמנים בפולין בסיום מלחה"ע השניה. ולכל קבוצות המתנחלים הללו, אגב, יש לאם לחזור: למדינת האם ששלחה אותם. זאת בניגוד לפלסטינים, לשחורים בסיטואציה ההיפוטתית הנ"ל ולפולנים בשטח הגנרלגוברנמנט: הם כבר נמצאים בשטח שלהם.
זה בסדר. גם לתומכי האתנוקרטיה היהודית יש שלל סיבות ותירוצים למה דווקא שלהם נכונה ומוצדקת לא חשבתי שלך אין.
אני חשבתי שאתה מתנגד לאתנוקרטיה ככלל ולא לאתנווקרטיה אחת ספציפית. טעיתי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ברור, לכולם יש סיבות להאמין במה שהם מאמינים. מבחינתי (וככה כולם אני מעריך) אני צודק והם טועים, ואני מוכן לפרט בדיוק למה (ובעצם כבר עשיתי את זה כאן כמה םעמטים).

עקרונית, אני מעדיף עולם ללא אתנוקרטיות, ובכלל ללא מדינות קפיטליסטיות. אבל מה לעשות שבמקרה הספציפי הזה יש סיבות פרקטיות לתמוך באחת. אגב, השאיפה שלי היא שבסופו של דבר יהיה איחוד בין המדינות, אם דרך פדרציה או מבנה אחר - ואם הפלסטינים מעדיפים, אפשר לדלג ישר לשלב הזה (לטעמי זה יהיה שגוי פוליטית, אבל זו לא ההחלטה שלי). במדינה המשותפת אני לא אתמוך באתנוקרטיה פלסטינית.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 אוגוסט 2022, 15:34
pelegs כתב: 11 אוגוסט 2022, 12:02
ומה הבעיה? אני אגואיסט ודואג לעצמי קודם כל אני לא מסתיר את זה לרגע, אני אשמח שיהיה טוב לאנשים אחרים אם זה לא פוגע בי או פוגע בי במידה מועטה, ברגע שמישהו יבקש ממני משהו שגורם לי לפגיעה גדולה בחיים אז הוא די על הזין שלי, לא הייתי חותך אצבע כדי שמישהו זר שאני לא מכיר לא ימות למשל, אתה כנראה כן, מוזמן לעשות זאת מה אתה רוצה ממני אבל לא הבנתי
מה שאני מנסה להגיד זה שהנוחות הזו שלך מבוססת על דיכוי עם אחר. זה לא משהו שאפשר לשנות - זה הבסיס של הנוחות הזאת. בשמאלנית מודרנית קוראים לזה "פריוולגיות", ובדיוק כפי שלטעמי על גברים לאבד פריוולגיות מסויימות בשביל שיוויון לנשים (למשל העדפת היתר של גברים בקבלה לעבודה, באחזקה במוקדי הכוח וכו') וכנ"ל למשל אשכנזים אל מול מזרחים - ככה גם לגבי יהודים אל מול פלסטינים.

בעצם מה שאתה כותב הוא שאתה מאמין שיש לך זכויות עודפות על חשבון הפלסטינים, וזה לא צריך להשתנות. ובאמת, זו לדעתי התפישה הבסיסית ביותר בציונות ולכן כתבתי את מה שכתבתי.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום מטלי כתב: 11 אוגוסט 2022, 15:48 אנא, הניחו לו.
מי למי?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עד שפעם אחת בתולדות הפורום קורה שיש דו שיח בין אנשים שחושבים אחרת, עם ניסיון להבין אחד את השני, להסביר עמדות ולהבין אותן וכו' וכו', חצי מהאנשים פה מנסים להשתיק אותו (מימין "אל תדבר עם הסוטים האלה" ומשמאל "תעזבו את הילד בשקט")
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

teknoboy כתב: 11 אוגוסט 2022, 16:23
עד שפעם אחת בתולדות הפורום קורה שיש דו שיח בין אנשים שחושבים אחרת, עם ניסיון להבין אחד את השני, להסביר עמדות ולהבין אותן וכו' וכו', חצי מהאנשים פה מנסים להשתיק אותו (מימין "אל תדבר עם הסוטים האלה" ומשמאל "תעזבו את הילד בשקט")
ההודעה הייתה לגבי זה שמיד מעליה. "אני אגואיסט, מה שלקחתי באכזריות לא אחזיר, מי שינסה אותי אהרוג לו 200 ילדים"? אליו התכוונת שהוא חושב אחרת? מה יש לנסות להבין כאן?

אבל לא משתיק, אמרתי "אנא"... :bang:
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 11 אוגוסט 2022, 17:01
teknoboy כתב: 11 אוגוסט 2022, 16:23
ההודעה הייתה לגבי זה שמיד מעליה. "אני אגואיסט, מה שלקחתי באכזריות לא אחזיר, מי שינסה אותי אהרוג לו 200 ילדים"? אליו התכוונת שהוא חושב אחרת? מה יש לנסות להבין כאן?

אבל לא משתיק, אמרתי "אנא"... :bang:
אני אגואיסט רוצח ילדים ואתה שקרן שמשקר על מה שרשום שחור על גבי לבן באמנה, טוען שהמנהיגים שלהם לא קוראים לרצח יהודים ועוד הרבה דברים ואז כמשראים לך שאתה משקר במצח נחושה אתה מתחיל להתפתל.
וואלה לא זוכר שהרגתי אף בן אדם או לקחתי משהו באכזריות, אבל כן אני לא הולך להתחיל להפוך את כל חיי כדי לכפר על איזה עוול (שאתה טוען שהוא עוול) שעשו פה לפני 70 שנה.
אגב, אישית סבא וסבתא שלי לא עשו כלום, הם הגיעו אחרי שואה למדינה וזהו, אז מה אתה רוצה ממני לא אני ולא סבי לקחו שום דבר, דבר עם אנשים שסבא שלהם לקח. הרי זו אותה קונטוציה, פלג טוען שהפלסטינים לא עשו דבר ולכן לא מגיע להם שיקחו להם את האדמה אבל הם כן התיישבו פה בארץ אחרי שאומות אחרות העיפו מפה את היהודים. על אותו משקל סבא שלי, הוא לא עשה דבר, אנשים אחרים שהיו פה העיפו את הפלסטינים והוא בא לארץ ריקה מבחינתו לגור בה, מה הוא אשם?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אתה מבלבל בין אחריות אישית לאחריות קבוצתית. הרוב המוחלט של האזרחים היהודים בישראל לא אחראים באופן אישי לטיהור האתני ומחיקת תרבותם של הפלסטינים. אבל כן יש לנו כיהודים בישראל אחריות להמשך המצב, אנחנו מרוויחים ממנו באופן ישיר, ולכן יש לנו גם החובה לתקנו (וכאן אני מדגיש "לנו" כי למרות שעזבתי את ישראל האחריות הזו לא נעלמה מכתפי).

התיקון הזה לא אומר שיהודים צריכים לזוז מביתם (אלא אם כן אתם מתנחלים בגדה המערבית, ראו את התגובות הקודמות שלי) או ללכת לכלא או משהו דומה, אלא לסיים את הכיבוש בגדה והמצור על רצועת עזה, לאפשר לפלסטינים להשתלב בכל דרגות החברה הישראלית, לוותר על חוק השבות ולאפשר את זכות השיבה, להשקיע מאמצים חברתיים וחינוכיים בלימוד ההיסטוריה הפלסטינית ולא להכחיש אותה ולהשקיע משאבים בפיצוי הפלסטינים והשקעה מאסיבית בתשתיות עבורם. זה בדיוק מה שדורשות המפלגות הפלסטיניות וחד"ש/מק"י, זה מה שדורשים הפלסטינים בגדה וזה מה שעשו או שיש לעשות בכל סיטואציה בה היה דיכוי אתני/חברתי חריף (כרגיל, הדוגמאות הקלאסיות: דרא"פ, גרמניה, שחורים ואינדיאנים בארה"ב, אומות ראשונות בקנדה, מאורים בניו-זילנד וכו').
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

pelegs כתב: 11 אוגוסט 2022, 18:26 אתה מבלבל בין אחריות אישית לאחריות קבוצתית. הרוב המוחלט של האזרחים היהודים בישראל לא אחראים באופן אישי לטיהור האתני ומחיקת תרבותם של הפלסטינים. אבל כן יש לנו כיהודים בישראל אחריות להמשך המצב, אנחנו מרוויחים ממנו באופן ישיר, ולכן יש לנו גם החובה לתקנו (וכאן אני מדגיש "לנו" כי למרות שעזבתי את ישראל האחריות הזו לא נעלמה מכתפי).

התיקון הזה לא אומר שיהודים צריכים לזוז מביתם (אלא אם כן אתם מתנחלים בגדה המערבית, ראו את התגובות הקודמות שלי) או ללכת לכלא או משהו דומה, אלא לסיים את הכיבוש בגדה והמצור על רצועת עזה, לאפשר לפלסטינים להשתלב בכל דרגות החברה הישראלית, לוותר על חוק השבות ולאפשר את זכות השיבה, להשקיע מאמצים חברתיים וחינוכיים בלימוד ההיסטוריה הפלסטינית ולא להכחיש אותה ולהשקיע משאבים בפיצוי הפלסטינים והשקעה מאסיבית בתשתיות עבורם. זה בדיוק מה שדורשות המפלגות הפלסטיניות וחד"ש/מק"י, זה מה שדורשים הפלסטינים בגדה וזה מה שעשו או שיש לעשות בכל סיטואציה בה היה דיכוי אתני/חברתי חריף (כרגיל, הדוגמאות הקלאסיות: דרא"פ, גרמניה, שחורים ואינדיאנים בארה"ב, אומות ראשונות בקנדה, מאורים בניו-זילנד וכו').
אשמח מאוד לקבל מקורות לעיון וקריאה אודות ההיסטוריה הפלסטינית, ובדגש על לפני 1948
בנוסף, מאוד מעניין אותי לדעת מה יהיה שמה של המדינה בשטחי הגדה המערבית בתוספת רצועת עזה, ושמה של מדינת כל אזרחיה.
אם כבר יש רעיונות, אז גם שמה של הפדרציה שתתגבש בהמשך

אם לא בא לכבודו לענות לי, לפחות תרשום זאת ואל תצלול למעמקי הפורום
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בלומי האדום כתב: 11 אוגוסט 2022, 22:07 1. אשמח מאוד לקבל מקורות לעיון וקריאה אודות ההיסטוריה הפלסטינית, ובדגש על לפני 1948
2. בנוסף, מאוד מעניין אותי לדעת מה יהיה שמה של המדינה בשטחי הגדה המערבית בתוספת רצועת עזה, ושמה של מדינת כל אזרחיה.

1. בעברית, אנגלית, ערבית? בגדול אתה יכול להתחיל פה.
(שים לב שיש למטה קישורים לעוד מאמרים רלוונטיים)

2. אני מניח שהשם של המדינה הפלסטינית העצמאית יהיה, ובכן, פלסטין. עם זאת, זו בחירה שלהם ולי אין סיי בדבר. לגבי השם של מדינת ישראל שלאחר הציונות זה גם עניין שישאר בידי אזרחיה. ברמה האישית אני אשמח אם השם ישראל ישאר, ואם אי-פעם יהיה איחוד זה יהיה נחמד מאד אם בעברית השם יהיה ישראל ובערבית פלסטין, אבל בהתחשב בעובדה שכבר היום אני לא אזרח ישראלי - גם כאן אין לי סיי בדבר.

באופן כללי אני פחות בקטע של סימבוליקה ויותר בקטע של שינוים פרקטיים בשטח.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בלומי האדום כתב: 11 אוגוסט 2022, 22:07
pelegs כתב: 11 אוגוסט 2022, 18:26 אתה מבלבל בין אחריות אישית לאחריות קבוצתית. הרוב המוחלט של האזרחים היהודים בישראל לא אחראים באופן אישי לטיהור האתני ומחיקת תרבותם של הפלסטינים. אבל כן יש לנו כיהודים בישראל אחריות להמשך המצב, אנחנו מרוויחים ממנו באופן ישיר, ולכן יש לנו גם החובה לתקנו (וכאן אני מדגיש "לנו" כי למרות שעזבתי את ישראל האחריות הזו לא נעלמה מכתפי).

אשמח מאוד לקבל מקורות לעיון וקריאה אודות ההיסטוריה הפלסטינית, ובדגש על לפני 1948
בנוסף, מאוד מעניין אותי לדעת מה יהיה שמה של המדינה בשטחי הגדה המערבית בתוספת רצועת עזה, ושמה של מדינת כל אזרחיה.

אתה מחפש הסטוריה פלסטינית בהקשר של הציונות, או כללי יותר?
מה אתה מחפש ללמוד?
בנוסף, אתה רוצה ספרים או חומרים יותר מתומצתים?
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

ראשית כל, תודה על הרצון לעזור
מעניין אותי בעיקר לדעת איך נוצרה היישות הפלסטינית. מאיפה הם הגיעו, סיבות להגירה באזור, נתונים על האוכלוסיה, כמויות לאורך השנים.
מעדיף חומר בעברית, מאמרים או הרצאות, אין לי זמן לספרים, אבל לא מתומצת.
כל מה שיעזור לי להעמיק את הידע, ואולי לגבש דעה על זיקתם לאזור, בלי קשר לפיתרון העתידי.
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

תקראו את הספר החדש של הלל כהן
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אמה גולדמן כתב: 13 אוגוסט 2022, 10:34 תקראו את הספר החדש של הלל כהן
בהחלט נשמע מעניין
https://www.maariv.co.il/culture/litera ... cle-929511
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדאמה גולדמן
שליחת תגובה