יש מלחמה (מבצע חרבות ברזל)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

כן אני מגוחך..אני מאמין גם באלוהים בטח עכשיו אני בכלל פתטי בשבילך.
שאלתי שאלה פשוטה ואתה מבלבל לי את המוח על ציטוטים וכתבות וואט אבר..
אתה מאמין בעובדות לא?
אתה מאמין בלב שלם כבר שנים למשהו?
מה אתה מפחד..
תשיג עובדה אחת אמיתית.
אני מבטיח לך שמפגש אחד יפוצץ לך מה שהאמנת בו שנים.
אתה סתם גזען ששונא יהודים בלב וכתוצאה מכך אתה מגן על הארגון הזה אבל פוחד להיפגש איתם כי זה עלול לפוצץ לך את המציאות.
מתעסק בזה כל החיים עם חדשות, מחקרים, ציטוטים
ממש חשוב לך אני רואה..
שנאת חינם זה הכל.

בטח כואב לך לראות את המילה הזאת גם כי דתיים "נאצים" אומרים אותה..

הנה סיימת להכין לי פרופיל.
ילד עם הזיות משיחיסט שיציביע בן גביר?
מספיק קרוב?
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 08 אוגוסט 2022, 15:53
עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 15:09
teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 21:42

אתה לא עוקב.
אני כבר מזמן ויתרתי על התקווה שיהיה לעסק פתרון, ולכן כבר מזמן הלכתי למדינה שונה.

אז כשזה לא במדינתך ובחייך האישיים לסכסוך הזה יש ערך דומה למצב באפריקה/אוקראינה.
Choose life
תתעסק בחיים ותתן להפועל שתמלא את חלל הסבל והתסכול. הם עושים את זה לא רע .
כהמלצה לא כביקורת. :hapoel:
תודה על ההודעה. דעתכם חשובה לנו.

(אני רואה שמצאת דרך מאוד יפה ומקורית להתחמק מהדיון שכבר התחיל להיות די מביך מבחינתך. סתם, לא כזאת יפה ומקורית, אבל זה מה יש.)

אני לא מתחמק.
באמת שלא רציתי להיגרר לדיון כזה חופר
אבל אתם עושים עבודת הטרלה יפה וזה בסדר, הרי לא היית מתעסק בפוליטיקה אינטרנטית יום יום אם לא היית אנוס בדעתך.

אז תהיה בוגר ואל תמשיך איתי את הדיון פשוט.
מאחל לך רק אמת בחיים ושהקבוצה שאתה אוהב תנצח היום.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 16:11
עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 15:09

אז כשזה לא במדינתך ובחייך האישיים לסכסוך הזה יש ערך דומה למצב באפריקה/אוקראינה.
Choose life
תתעסק בחיים ותתן להפועל שתמלא את חלל הסבל והתסכול. הם עושים את זה לא רע .
כהמלצה לא כביקורת. :hapoel:

(אני רואה שמצאת דרך מאוד יפה ומקורית להתחמק מהדיון שכבר התחיל להיות די מביך מבחינתך. סתם, לא כזאת יפה ומקורית, אבל זה מה יש.)

1. אני לא מתחמק.
2. באמת שלא רציתי להיגרר לדיון כזה חופר
3. אבל אתם עושים עבודת הטרלה יפה וזה בסדר,
4. הרי לא היית מתעסק בפוליטיקה אינטרנטית יום יום אם לא היית אנוס בדעתך.

5. אז תהיה בוגר ואל תמשיך איתי את הדיון פשוט.
6. מאחל לך רק אמת בחיים ושהקבוצה שאתה אוהב תנצח היום.
1. מה פתאום מתחמק. אתה???
2. מה אתה אומר? "לא רציתי להיגרר" זה צורה מאוד עדינה להגיד "אני מת לברוח ממנו בצורה מכובדת אבל לא מצליח"
3. באיזה מובן מה שאנחנו עושים הוא הטרלה? ובאיזה מובן מה שאתה עושה *אינו* הטרלה למרות שהוא עונה אחד לאחד על כל הקריטריונים בהגדרות המקובלות? (אתה מוזמן לבדוק, אבל בתור טרול אין סיכוי שתטריח את עצמך)
4. @טכנית @משטרת הניתוחים הפסיכולוגיים
כמו כן העלבונות האלה לא רק שלא מעליבים, הם בעיקר מביכים את מי שנדמה לו שזה אמור להעליב.
5. ניסיתי את הטריק הזה על הבת שלי, אבל היא חכמה מדי בשביל זה. בת שבע, אגב.
6. אמן ותודה. מאחל גם לך. :hapoel:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

teknoboy כתב: 08 אוגוסט 2022, 11:47 למיטב זכרוני, הקטע של תמיכה ישראלית בחמאס נולד באינתיפאדה הראשונה, וממש לא כדי "להיטיב עם תושבי הרצועה" אלא בניסיון לצמצם את ההשפעה של פת"ח.
חמאס נתפסו אז במערכת הביטחון כארגון צדקה דתי וחביב שיסיט את המוקד של תשומת הלב הפלסטינית מכל העניין הלאומי שהם פיתחו פתאום (בקיצור, רבין שפך כספים על אחמד יאסין בתקווה שהוא יעשה לחבר'ה שלו מנסור עבאס).
תמיד אפשר ללמוד משהו חדש על הסכסוך, בלי קשר לפיתרון הסופי
https://www.regthink.org/the-hamas-long-path/
http://hagada.org.il/2006/10/26/%d7%97% ... %a0%d7%99/

ממליץ בחום למי שלא תמיד רוצה ציטוטים מויקיפדיה
קריאה מהנה!
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 08 אוגוסט 2022, 16:17

1. אני לא מתחמק.

2. מה אתה אומר? "לא רציתי להיגרר" זה צורה מאוד עדינה להגיד "אני מת לברוח ממנו בצורה מכובדת אבל לא מצליח"
3. באיזה מובן מה שאנחנו עושים הוא הטרלה? ובאיזה מובן מה שאתה עושה *אינו* הטרלה למרות שהוא עונה אחד לאחד על כל הקריטריונים בהגדרות המקובלות? (אתה מוזמן לבדוק, אבל בתור טרול אין סיכוי שתטריח את עצמך)
כמו כן העלבונות האלה לא רק שלא מעליבים, הם בעיקר מביכים את מי שנדמה לו שזה אמור להעליב.

מה עובר עלייך בן אדם?
אני אמרתי את דעתי ואת דעתך.
נסכים שאנחנו לא מסכימים.
מה אתה רוצה שנמשיך לעקוץ ולהתווכח עד שמישהו ינצח?
הכל טוב.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בלומי האדום כתב: 08 אוגוסט 2022, 16:27
teknoboy כתב: 08 אוגוסט 2022, 11:47 למיטב זכרוני, הקטע של תמיכה ישראלית בחמאס נולד באינתיפאדה הראשונה, וממש לא כדי "להיטיב עם תושבי הרצועה" אלא בניסיון לצמצם את ההשפעה של פת"ח.
חמאס נתפסו אז במערכת הביטחון כארגון צדקה דתי וחביב שיסיט את המוקד של תשומת הלב הפלסטינית מכל העניין הלאומי שהם פיתחו פתאום (בקיצור, רבין שפך כספים על אחמד יאסין בתקווה שהוא יעשה לחבר'ה שלו מנסור עבאס).

קריאה מהנה!
תקן אותי אם אני טועה, אבל באף אחד מהטקסטים האלה לא כתוב משהו שעומד בסתירה למה שכתבתי.
ליתר דיוק, אין בהם יותר מדי התייחסות ליחס של מערכת הביטחון לחמאס ולתנועות האם שלו (מלבד ציון העובדה שהעלימו עין מהפעולות האלימות שלהם, מה שמסתדר מצוין עם הטענה המקורית שלי שהם היו מועדפים על המערכת לעומת פת"ח וכו'), ומן הסתם אין בהם גם יותר מדי התייחסות למניעים ליחס הזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 16:32

1. אני לא מתחמק.

מה עובר עלייך בן אדם?
נסכים שאנחנו לא מסכימים.
הכל טוב.
למשל הייתי שמח אם היית מגיב לדברים שכתבתי על התוכנית שלך, ומסביר למה אתה חושב שהם לא נכונים.
לא כי אני רוצה לשכנע אותך, אלא כי זה הרעיון של פורום ושל דיון בין אנשים (ואין לי שום כוונה לשכנע אותך בשום דבר, מקסימום שתחשוב עם עצמך על הדברים שאתה גם ככה מאמין בהם).
תכלס אולי אם תסביר לי אני אפסיק לחשוב שההצעה ההיא שלך הייתה הזיה שלא קשורה למציאות, למשל. לך תדע, אולי אפילו תצליח לגייס לתוכנית שלך תומכים בין הקוראים פה, אבל לעולם לא נדע כי אתה מסרב לפרט אותה מעבר לכמה שברי רעיונות שלא ממש מסתדרים עם המציאות. נראה לי שלחשוב על התוכנית שלך ולבדוק אם היא טובה זה דבר שבעיקר אתה אמור לרצות לעשות, ופחות אמור לעניין אותי שתעשה. וזה באמת לא כזה קריטי לי או מעניין אותי, אבל אני מודה שמדהים אותי שאותך זה מעניין עוד פחות.

בקיצור ולסיום, אם לא בא לך להשתתף בדיון מהסוג שאני אישית אוהב אז בסדר, אתה באמת לא חייב לי כלום.
בהצלחה עם התוכנית ועם העתיד בכלל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

קריאה מהנה!
מאמר מעניין, ויוסף אלגזי תמיד שווה קריאה.
אבל במה הוא סותר את מה שאמר טכנובוי?
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

teknoboy כתב: 08 אוגוסט 2022, 16:42

קריאה מהנה!
תקן אותי אם אני טועה, אבל באף אחד מהטקסטים האלה לא כתוב משהו שעומד בסתירה למה שכתבתי.
ליתר דיוק, אין בהם יותר מדי התייחסות ליחס של מערכת הביטחון לחמאס ולתנועות האם שלו (מלבד ציון העובדה שהעלימו עין מהפעולות האלימות שלהם, מה שמסתדר מצוין עם הטענה המקורית שלי שהם היו מועדפים על המערכת לעומת פת"ח וכו'), ומן הסתם אין בהם גם יותר מדי התייחסות למניעים ליחס הזה.
אם אחרי קריאת שני מאמרים בזמן שיא, אתה עדיין חושב שהתמיכה הישראלית בחמאס נולדה באינתיפאדה הראשונה, אז קטונתי.
מבחינתי אפשר לסיים פה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בלומי האדום כתב: 08 אוגוסט 2022, 16:54
teknoboy כתב: 08 אוגוסט 2022, 16:42

קריאה מהנה!
אם אחרי קריאת שני מאמרים בזמן שיא, אתה עדיין חושב שהתמיכה הישראלית בחמאס נולדה באינתיפאדה הראשונה, אז קטונתי.
מבחינתי אפשר לסיים פה.
חשבתי (ואני חושב שאפשר להבין את זה מההודעה שכתבתי) שאתה מתייחס לשאלת המניע של המימון.
ההיסטוריה של ישראל עם מימון תנועות פלסטיניות דתיות בתקווה שהן ימשכו את תשומת הלב מהנושא הלאומי ארוכה מאוד, כמובן. לא אתפלא אם זה קרה מיד אחרי הקמת המדינה, ובטח במהלך הממשל הצבאי.
אגב, את הציטוט מוויקיפדיה לא אני הבאתי (אם כי הוא עולה בקנה אחד גם עם מה שאני כתבתי וגם עם מה שכתוב במאמרים שהבאת). כמו שכתבתי, זה מה שהיה זכור לי.
ובכל מקרה, חמאס עצמו נוסד רק ב-87', כך שהוא ספציפית לא באמת זכה ליחס כלשהו קודם לכן. :smoke:

נ"ב: מן הסתם לא קראתי את המאמרים, רק עברתי עליהם וחיפשתי משהו שסותר את מה שכתבתי לעניין המניע למימון.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 08 אוגוסט 2022, 16:45
עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 16:32

מה עובר עלייך בן אדם?
נסכים שאנחנו לא מסכימים.
הכל טוב.
למשל הייתי שמח אם היית מגיב לדברים שכתבתי על התוכנית שלך, ומסביר למה אתה חושב שהם לא נכונים.
לא כי אני רוצה לשכנע אותך, אלא כי זה הרעיון של פורום ושל דיון בין אנשים (ואין לי שום כוונה לשכנע אותך בשום דבר, מקסימום שתחשוב עם עצמך על הדברים שאתה גם ככה מאמין בהם).
תכלס אולי אם תסביר לי אני אפסיק לחשוב שההצעה ההיא שלך הייתה הזיה שלא קשורה למציאות, למשל. לך תדע, אולי אפילו תצליח לגייס לתוכנית שלך תומכים בין הקוראים פה, אבל לעולם לא נדע כי אתה מסרב לפרט אותה מעבר לכמה שברי רעיונות שלא ממש מסתדרים עם המציאות. נראה לי שלחשוב על התוכנית שלך ולבדוק אם היא טובה זה דבר שבעיקר אתה אמור לרצות לעשות, ופחות אמור לעניין אותי שתעשה. וזה באמת לא כזה קריטי לי או מעניין אותי, אבל אני מודה שמדהים אותי שאותך זה מעניין עוד פחות.

בקיצור ולסיום, אם לא בא לך להשתתף בדיון מהסוג שאני אישית אוהב אז בסדר, אתה באמת לא חייב לי כלום.
בהצלחה עם התוכנית ועם העתיד בכלל.

כן אבל יש הבדל בין באמת לנהל שיח של הבנה וסובלנות ויש שיח שהוא שונה שאני לא רואה בו תועלת.

לדעתי הסיכויים של דברים שנאמרו פה עם כמה שהם יפים בראש הם אפסיים לביצוע.

התכנית שרשמתי
שישבו מוחות עם אינטרס ממדינות שכנות וירצו באמת להוקיע את הטרור מהרצועה ואחר כך לתת חיים חדשים לאזרחים העזתים.

לדעתי היא גם קלושה מאוד אבל יש לה עוד סיכוי להתרחש .

האוייב שלנו הוא ארגוני הטרור שבלי קשר אלינו הורסים לכל העזתים את החיים.

התכנית שלי היא לקידום השיח הזה,
וגם המילה "תכנית" היא גדולה מדי
בסך הכל רושם את ההשקפה שלי לפתרון אם הוא קיים למצב ברצועה.

ההשקפה הכללית שלי לגבי החיים היא שכמו שאין לי איך לשנות את מה שקורה באוקראינה
ככה גם אין לי איך לשנות את מה שקורה באפריקה
ככה גם אין לי איך לשנות את היחס לנשים ולאזרחים באיראן
אז ככה גם אין לי איך לשנות את מה שקורה בעזה עם ארגוני הטרור

בגלל שזה קרוב אלינו ומשתייך אלינו אז אני העלתי את האופציה הריאלית ביותר לדעתי לשינוי.
בנוסף שאלתי כמה שאלות כי מעניין אותי לשמוע על השקפות שונות ולדבר עליהן , איש איש באמנותו יחיה.
אבל זה התחיל לגלוש לשיח פחות ענייני ויותר עוקצני(עם כמה יוזרים) ואני פחות רוצה לקחת חלק בזה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אז התוכנית שלך היא שכל מיני אנשים אחרים ממדינות זרות ישבו ויחשבו מה לעשות?
אבל רק כמובן בתנאי שמה שהם יחשבו עליו יהיה דומה לתוכנית המוזרה-משהו שהגית קודם, נכון?
איך אני יודע? כי אנשים ממדינות שכנות כבר ישבו הרבה פעמים וחשבו מה לעשות, והגיעו לפתרונות שונים ומשונים, כולל יוזמות שלום כאלה ואחרות.
אבל זה לא מעניין אותך. למה? או שאין לך מושג קלוש על התחום שאתה מדבר עליו ובכלל לא ידעת את זה, או שזה לא נחשב מספיק טוב מבחינתך (אתה הרי פוסל מראש כל הצעה לחשוב על סוג של הסכם).

בקיצור, אפילו את הבריחה שלך מאחריות אתה לא מצליח לעשות כמו שצריך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

תחפש לראות חיובי ולא שלילי בכל מילה ואולי תצליח להבין .
מוחות = מומחים בתחום אסטרטגי מדיני מבצעי
ברגע שכמה מדינות שכנות מעורבות בתהליך.
קליטת עזתים ולאחר מכן להלחם מול כל ארגון שלא יהיה שם וירצה מלחמה.

זהו זאת ההשקפה שלי לא התכנית שלי.
למה אתה כועס שאני חושב שזאת הדרך ולא הדרך שלך? בגלל שאתה מתעסק בזה כל יום ונוצר לך אנטגוניזם מסויים?

כן יש 1002 קשיים בהשקפה/תכנית שרשמתי
אבל היא הכי רציונלית וריאלית **בעיניי**
כשאני אומר קשיים אני מתכוון
1.רצון של מדינות שכנות
2.אינטרס משותף לאזרחי עזה!!
וסוף לסיים את הטרור הזה ולתת להם חיים.
3.רצון של הדרג המדיני בישראל
4. נשאר עוד 999 קשיים

תמשיך להתנשא להיות עליון ולנצח
מכביסט
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אוי לא שוב מילת המ' מוטחת פה
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 19:45 תחפש לראות חיובי ולא שלילי בכל מילה ואולי תצליח להבין .

למה אתה כועס שאני חושב שזאת הדרך ולא הדרך שלך? בגלל שאתה מתעסק בזה כל יום ונוצר לך אנטגוניזם מסויים?

1.רצון של מדינות שכנות
4. נשאר עוד 999 קשיים
אני מחפש את החיובי בכל הכוח, וסוף סוף מצאתי.
אני רואה שגם אתה מתחיל להפנים ש***מאה אחוז*** מהגורמים שאמורים לקחת חלק בתוכנית שלך נמצאים כרגע ברשימת הקשיים בדרך ליישומה, ולא ברשימת הדברים שיעזרו לה לקרות.
(וזה עוד לפני שהגענו לקשיים הטכניים השונים והמשונים, כלומר ל-999 האחרים שנשארו לך בסוף)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 19:45 תמשיך להתנשא להיות עליון ולנצח
מכביסט
זה שאתה חש רגשי נחיתות לא אומר שאני מתנשא, וזה שאתה מרגיש שאתה מפסיד לא אומר שאני מכביסט

אבל לא תופסים אדם בשעת צערו אז אני סולח לך ולא מדווח למנהלים על הביטוי המטונף שהטחת בי
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 08 אוגוסט 2022, 22:34
מכביסט
זה שאתה חש רגשי נחיתות לא אומר שאני מתנשא, וזה שאתה מרגיש שאתה מפסיד לא אומר שאני מכביסט

אבל לא תופסים אדם בשעת צערו אז אני סולח לך ולא מדווח למנהלים על הביטוי המטונף שהטחת בי
לדווח למנהלים על הביטוי
עוד תכונה של ההם
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

עידן סרור כתב:תחפש לראות חיובי ולא שלילי בכל מילה ואולי תצליח להבין .

1.רצון של מדינות שכנות
4. נשאר עוד 999 קשיים

תמשיך להתנשא להיות עליון ולנצח
מכביסט
אתה רציני?
התוכנית שלך ממש מזעזעת.
תקשיב לאלה שרובם חיים בחו״ל, אוכלים את הפרופגנדה האנטישמית של התקשורת בעולם (זו שקוראת לנרצחים בפיגוע ״מתים״), אלה שמשכנעים אותך שהאויב שלך הוא בכלל האוהב שלך, והבעיה היא בך.
התוכנית הנכונה היא:
תן להם את השטחים ״שגזלת״ מהם.
תן להם מדינה משלהם.
עם הזמן המדינה היהודית תהפוך לפלסטין 2.
קיבלת פתרון.
ד״א, מעניין שיש רעש של צרצרים בנוגע לרצח של הילדים שלהם באמצעות טילים.
מספיק היה לראות את הסרטון של הטייס שבו הוא מוותר על הפצצת בית בגלל קירבה של בלתי מעורבים.
במצב הפוך, האויב שלנו היה מתחיל בטבח קודם כל של הילדים.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

לא ראית איזה מלאכים החמאס?
הם לא התערבו הפעם הם היו עסוקים במיינדפולנס
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 22:46
teknoboy כתב: 08 אוגוסט 2022, 22:34
מכביסט

לדווח למנהלים על הביטוי
עוד תכונה של ההם
אתה רואה? כשאתה ממש רוצה אתה יכול להוציא הטרלה סבירה מינוס.
עם קצת אימונים אולי אפילו תצליח להעלות חיוך על הפנים של מישהו.
(הדיאלוג השנון על החמאס הוא קצת חזרה אחורה מבחינת הרמה, אבל עקביות זה דבר שמגיע עם הניסיון)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

על אף שטקנובוי לאחרונה מסלים את היחסים שלו איתי ומרבה להתנהל כאיש מדון, אני לגמרי בצד שלו בעניין ולקרוא לו במ' word שווה אזהרה, יש דברים שלא עושים בפורום של הפועל
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

מסכים שכנראה מיהרתי עם הסנד
השיח עם צפרדע ק"ש מסיח את דעתי
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 08 אוגוסט 2022, 04:25
ASAFABADI כתב: 08 אוגוסט 2022, 03:02
teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 18:27
1. אז עכשיו העניין הוא לא ערבים אלא מוסלמים?
אני מניח שאתה יודע שהערבים בארה"ב הם מיעוט די קטן מהמוסלמים שם.
2. אתה משווה את ההבדל בין תימן לבין שוודיה (מבחינת תל"ג, רמת חיים, ואפילו ביטחון תזונתי) להבדל בין ישראל לבין בוסניה?
יש לי תחושה שגם הבדלי הגבהים שם יותר משמעותיים.
מציע שתעשה חזרה על יסודות הסטטיסטיקה ואיך אפשר ללמוד דברים מהבדלים בין אוכלוסיות.
3. בשעה טובה. "נובע מהחברה". ומה לדעתך קובע איך החברה נראית? האם למשטר הצבאי בשטחים יש השפעה כלשהי על המבנים החברתיים שיש שם, להערכתך המלומדת?
ומה לגבי הפלסטינים אזרחי ישראל? סליחה שאני חוזר על עצמי, אבל מי קובע איך נראות הערים שלהם, כמה כסף מושקע בחינוך שלהם, כמה יחס הרשויות מעניקות לפשיעה אלימה וחמושה בערים האלה?
3 מיליון ערבים בארה"ב לעומת 7.5 יהודים אבל היחס שלהם הוא לא חצי מפרסי הנובל.
2.לא השוויתי בין בוסניה לישראל, השוויתי בין פרו לבוסניה, אותו תמ"ג ואותה רמת חיים פחות או יותר (שתי מדינות עולם שני כזה) עם 15 ס"מ הפרש, איך אתה מסביר את זה? טענת שזה בגלל תל"ג אבל אצלם הוא זהה רק חוזר על הטיעון שלך:הבדל הגבהים בין תימן לשוודיה נובע מהתל"ג הגבוה של שוודיה לעומת תימן, להלן שתי מדינות עם אותו תל"ג ועם 15 ס"מ הפרש גובה, להלן סתירה לכך שתל"ג הוא הגורם העיקרי להפרשי גובה.
3.ואני אמשיך לחזור, ישראל גם שולטת על סוריה ולבנון מצרים וירדן? אבל הנה, התרבות שם מאוד דומה לאחיהם הפלסטינים, הרי הם כולם קוראים לעצמם אחים איך זה אתה מרשה לעצמך לטעון שהתרבויות של "אחים" יכולות להיות כל כך שונות? אבל הנה תתרץ אותן כי "קולוניאליזם" לכל מדינה יש את התירוץ שלה לזה שהחברה שלה ככה, חוץ מהתירוץ היחיד שמסביר את הכל שפשוט זו התרבות
1. לא הבנת אותי.
התייחסתי לזה שעברת פתאום לדבר על מוסלמים במקום על ערבים, וציינתי שבארה"ב הרוב המוחלט של המוסלמים כלל אינם ערבים כך שהמעבר שלך לא היה מוצדק.
2. לא זכור לי שטענתי שהגובה הממוצע באוכלוסיה נקבע רק על פי משתנה אחד והוא התל"ג (או התל"ג לנפש).
גם לא זכור לי שטענתי שאין מרכיב גנטי לגובה.
כן נשמע לי הגיוני שטענתי שנסיבות חיים ובריאות משפיעים על הגובה יותר מאשר המטען הגנטי, ושרוב ההבדלים בין הארצות מוסברים על ידי זה.
3. בוא נרד פעם אחת מרמת הסיסמאות לרמת הפרטים.
במה התרבות של בחור מפרברי דמשק דומה לזאת של בחור מג'בלייה? באיזה מובן אורח החיים שלהם דומה?
כנ"ל לגבי מישהו מיפו, בדואי מכפר לא מוכר בנגב ומישהו מנצרת.
ובבקשה לא "ברור שכולם XXX" אלא משהו שיש סיבה להאמין לו.
1.אוקי אז עזוב מוסלמים, למה הערבים לא זוכים בפרסים נובל בארה"ב?
2.פה אתה כבר משקר ציטוט שלך:"פשוט יש לי תחושה שהעובדה שהתל"ג לנפש בהולנד גבוה פי שבעים ויותר יש קשר הדוק להבדל בגובה" טענת שם בהמשך שזה לא מגנטיקה מושפע אלא מרמת החיים בעיקר ושאם תיקח בחור תימני ותגדל אותו בהולנד ההבדל יהיה משמעותי פחות, עובדה שלא: מוזמן להסתכל בגובה הממוצע של היספנים שגדלו בארה"ב לעומת לבנים, אפילו כל כאלה מאותן שכונות ותראה הפרשים
3.החגים לרוב המנהגים, למשל כבוד המשפחה וזה שכולם שייכים לחמולות ומבנה חברתי, כמה נשים לכל גבר, יחס ללימודים אקדמאיים ולהשכלה וכו' ברור שלערבי מצפון תל אביב לא יהיה את אלה אבל זה בדיוק כי הוא גר בצפון תל אביב ולא בחברה ערבית
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 08 אוגוסט 2022, 10:10
D&3 כתב: 08 אוגוסט 2022, 07:48 זה לא אמיתי שאתה באמת חושב שקיום פסוק אכזרי בתנך = ציטוט של קטע אכזרי מהקוראן באמנת חמאס.
אם אותו פסוק היה מצוטט במגילת העצמאות או מסמך דומה זה היה רלוונטי, כל עוד הוא סתם פסוק בתנך אין פה קשר בין המקרים, ולהשוות ביניהם חתיכת זלזול באינטליגנציה של הקוראים.

זה גם לא אמיתי שאתה כל פעם מסרב להודות שמדובר במסמך אנטישמי בטירוף.

חשוב להגיד שגם לגבי האמנה החדשה אתה משקר, כי גם פה כתוב "חמאס דוחה כל חלופה לשחרור המלא והשלם של פלסטין, מהנהר ועד לים.".
או, חזרת...
איפה אני משקר לגבי האמנה החדשה? "חמאס דוחה כל חלופה לשחרור המלא והשלם של פלסטין, מהנהר ועד לים." כל מה שאמרתי הוא שלא ניתן להראות בשום מקום שהחמאס קורא להרוג את כל היהודים או אפילו לגרש אותם מפלסטין. מה הקשר של זה לציטוט שהבאת?

ואכלת כבר את הראש עם הפסוקים.
להזכירך, סיכמנו כבר בסבב הקודם של הדיון בנושא, שנשאיר לקוראים האינטליגנטיים שאינם מתעצלים לעיין באמנת החמאס ולהחליט לגבי השילוב של פסוק מלפני 1000 שנה שמדבר על הג'יהאד + סעיף שאומר שבני כל הדתות יכולים לחיות תחת בשלום במדינה הפלסטינית. שכל אחד יחליט איזה מהסעיפים נראה כמו "תוכנית עבודה". שכל אחד יחליט אם החמאס קורא באמנה שלו להרוג את כל היהודים. אתה סומך על האינטיליגנציה שלהם, לא כך?
אני באמת ממליץ לכולם לקרוא את האמנה הזו, במקום פרשנים מערוץ 13 או ויקיפדיה.
אוקי אתה צודק באמת זה נראה יותר שהם מתכוונים שנייה איתם בשלום והם לא רוצים להרוג יהודים, זה סתם פסוק שהם במקרה ציטטו.
אשמח אז שכל קורא אינטליגנט יחליט בעצמו מה לדעתו תוכנית חמאס,מה שהוא רושם שנחיה ביחד בהרמוניה, או את מה שהוא עושה שזה לרצוח יהודים חפים מפשע
אכן תוכנית עבודה נראית יותר אמינה מפסוק לעתיד אבל מעשים בשטח נראים יותר אמינים מדיבורים על תוכנית עבודה הרמונית
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 00:54 אוקי אתה צודק באמת זה נראה יותר שהם מתכוונים שנייה איתם בשלום והם לא רוצים להרוג יהודים, זה סתם פסוק שהם במקרה ציטטו.
אשמח אז שכל קורא אינטליגנט יחליט בעצמו מה לדעתו תוכנית חמאס,מה שהוא רושם שנחיה ביחד בהרמוניה, או את מה שהוא עושה שזה לרצוח יהודים חפים מפשע
אכן תוכנית עבודה נראית יותר אמינה מפסוק לעתיד אבל מעשים בשטח נראים יותר אמינים מדיבורים על תוכנית עבודה הרמונית
המעשים בשטח של חמאס מתאימים אחד לאחד לכל ארגון גרילה ושחרור לאומי בהיסטוריה האנושית. בהתאם, היחס אליו צריך להיות דומה: יש לו סיבה להילחם, ואם אנחנו רוצים לגרום לו להפסיק להילחם כדאי לטפל בסיבה הזו.
(וכמו כל הארגונים הנ"ל הסיבה הזו היא דיכוי לאומי, שבמקרה של חמאס מסתתרת בתוך מעטפת דתית)

אגב, אני אשאל שוב: למה זה משנה כמה פרסי נובל זכו ערבים/מוסלמים לעומת יהודים? תהיה כנה ותגיד לנו בבקשה מה המטרה שלך בהצהרות האלו.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

האדום הצורר כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:17
benaim כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:00
האדום הצורר כתב: 06 אוגוסט 2022, 15:50 הדבר היחיד שיסיים את הזוועה הזאת זה הסכם שלום כולל. אבל מכורים פה מדי לדם ואקשן ופוסט טראומה מכדי להפסיק.
אתה פונה למקום הרציונלי מול אויב איסלאמיסטי קיצוני ולא רציונלי.
אתה גם טוען להסכם שלום עם דאעש?
זה שאתה חושב שיש אדם שאינו רציונלי קצת מייתר את הדיון... גם עם הנאצים ודאעש הגיעו להסכמים, בסופו של דבר.
בכיר חמאס תראה את הסרטון בערך בשניה 15:
http://www.memri.org.il/cgi-webaxy/item?52
"אנחנו לא רציונליים! הם חושבים שאנחנו לא רציונליים!

אגב טקנו, תראה שם בשניה 30 הוא זורק משהו על זה שניסינו לשנות לתושבי עזה את הגנים אבל הם לא השתנו ורק השתפרו הוא אמר לא אני
נערך לאחרונה על ידי ASAFABADI ב 09 אוגוסט 2022, 01:11, נערך פעם 1 בסך הכל.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 08 אוגוסט 2022, 15:53
עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 15:20 אדום מטלי
תקבע פגישה באירופה או איפה שאתה גר עם נציג מטעם החמאס כדאי לדון באינטרסים שלהם.
אתה לא עובד אצלי בלה בלה בלה
אבל זה יכול לפוצץ לך את הבועה ולהחזיר אותך אל המציאות.
אתה מאמין בזה כל כך חזק שכל מי שחושב שמטרת חמאס הוא להיות ארגון רצח טרוריסטי הוא שוטה .

תענה בהתייחסות להודעה הזאת מבלי להוסיף אמירות ריקות.
ואני מבטיח לך שאם תגיד לי כן אני גם אשלם את הטיסה.
הפוך עידן סרור,

כשאני טוען משהו, אני מתאמץ לגבות את דברי בעדויות מהמציאות, או בהבאת מקורות יותר חכמים ממני שתומכים בטענה שלי (אתה מוזמן להקדיש שעה שעתיים בעיון באשכול "חדשות מהזווית הפלסטינית" או אשכול "חדשות מהזווית היהודית" כדי להיווכח שכך אני עושה).

אתה הוא זה ש"מאמין כל כך חזק". מחולל הקלישאות בתוך המוח שלך (או בתעמולה הישראלית שאתה מקבל בחינם) מייצר לך תודעה כלשהי, ושם זה נשאר. אתה לא מנסה להביא שום סימוכין או תימוכין למה שמסתובב לך שם במחשבות. חוללת משהו, או שמעת משהו, ואתה לא מטיל בו ספק בכלל. בכך אתה לא שונה מילדים שמאמינים בפיית השיניים או בזאב הרע.
במשך 3 עמודים אפילו לא עשית מאמץ להביא משהו שיתמוך במה שאתה טוען. שום נאום של איש חמאס שקורא להרוג את כל היהודים, לא מאמר כתוב של מנהיג חמאס, לא הבאת מחקר אקדמי שטוען את זה, לא הבאת איזה פרופסור שכתב את זה. שום דבר.

אני לא יודע בן כמה אתה, אבל זה די ילדותי, הצעקות הללו.
בכיר חמאס פתחי חמאד https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%A4% ... 7%90%D7%93

תהנה, בערך דקה ועשר אבל ממליץ לך לראות את כל 2 הדקות, אן תצליח גם מפה לטעון שזה לא כוונתם אני כבר איבדתי טעם לדיון
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 09 אוגוסט 2022, 01:03
ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 00:54 אוקי אתה צודק באמת זה נראה יותר שהם מתכוונים שנייה איתם בשלום והם לא רוצים להרוג יהודים, זה סתם פסוק שהם במקרה ציטטו.
המעשים בשטח של חמאס מתאימים אחד לאחד לכל ארגון גרילה ושחרור לאומי בהיסטוריה האנושית. בהתאם, היחס אליו צריך להיות דומה: יש לו סיבה להילחם, ואם אנחנו רוצים לגרום לו להפסיק להילחם כדאי לטפל בסיבה הזו.
(וכמו כל הארגונים הנ"ל הסיבה הזו היא דיכוי לאומי, שבמקרה של חמאס מסתתרת בתוך מעטפת דתית)

אגב, אני אשאל שוב: למה זה משנה כמה פרסי נובל זכו ערבים/מוסלמים לעומת יהודים? תהיה כנה ותגיד לנו בבקשה מה המטרה שלך בהצהרות האלו.
זה היה כתשובה לכך שהחברה הערבית פרימיטיבית ולא מקדשת השכלה כמו החברה היהודית ולכן אי אפשר גם להניח שאנחנו מתמודדים עם אנשים רציונליים, כמו שאמר פתחי חמאד בסרטון פה:"אנחנו לא רציונליים "
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אין שום קשר בין "פיתוח חברתי" (הגדרה מאד רחבה וכמעט תמיד בלתי-מדוייקת ומכלילה, שלא לשבר על שטחית) וראציונליות. ההתנהלות של כל הפלגים הפלסטינים רציונלית לחלוטין, אלא אם כן יש לך הנחות בסיס בלתי סבירות, למשל שקבוצה ילידית אמורה "רציונלית" לקבל את זה שדוחפים אותה החוצה מאדמתה, דיקטטורה צבאית, מצור צבאי וכו' בלי להתנגד.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 01:09

זה היה כתשובה לכך שהחברה הערבית פרימיטיבית ולא מקדשת השכלה כמו החברה היהודית ולכן אי אפשר גם להניח שאנחנו מתמודדים עם אנשים רציונליים, כמו שאמר פתחי חמאד בסרטון פה: "אנחנו לא רציונליים "
רגשות לאומיים זה לא עסק רציונלי.

מה רציונלי אתה שואל? רציונלי זה נגיד לפתוח ויקיפדיה ולראות שכשאתה מתמודד מול קבוצה גדולה עם רגשות לאומיים חזקים, ולא נותן לה מדינה - אתה תקבל טרור. אחרי שאתה מגלה שהסכסוך שאתה מתחזק עם הפלסטינים הוא לא סנופלייק, אתה הולך לבדוק מה עשו מדינות אחרות עם קבוצות שיש להן אספירציות לאומיות: או שהם אוכלים חרא (ישראל), או שהם אוכלים חרא ומנסים לדלל אותם (סין עם האויגורים, טורקיה עם הכורדים, נגיד), או שהם משחררים מהם (כל מדינה שתצביע עליה שוחררה, בערך). יתכן שיהיו מצבים שלאכול חרא מהם תוך כדי שאתה שולט זה האופציה האופטימלית, כי כל חלופה היא סכנה בטחונית אמיתית. אבל ההיסטוריה לא טועה. אני מאתגר אותך למצוא מקרה אחד בו המדינה המשחררת הותקפה על ידי המדינה המשוחררת. ברוב המוחלט של המקרים, המדינה המשחררת מקיימת במקרה הטוב קשרי מסחר ענפים עם המדינה המשוחררת ואף מהווה בת ברית/פטרון שלה, ובמקרה הפחות טוב, אין יחסים בכלל.

אם אתה ממשיך לחשוב שהסכסוך שלך הוא מיוחד ושיש לך סיבה טובה מאוד להמשיך לכבוש, כנראה שגם אתה לאומן ולא רציונלי.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 00:54
D&3 כתב: 08 אוגוסט 2022, 07:48 זה לא אמיתי שאתה באמת חושב שקיום פסוק אכזרי בתנך = ציטוט של קטע אכזרי מהקוראן באמנת חמאס.
אם אותו פסוק היה מצוטט במגילת העצמאות או מסמך דומה זה היה רלוונטי, כל עוד הוא סתם פסוק בתנך אין פה קשר בין המקרים, ולהשוות ביניהם חתיכת זלזול באינטליגנציה של הקוראים.

זה גם לא אמיתי שאתה כל פעם מסרב להודות שמדובר במסמך אנטישמי בטירוף.

חשוב להגיד שגם לגבי האמנה החדשה אתה משקר, כי גם פה כתוב "חמאס דוחה כל חלופה לשחרור המלא והשלם של פלסטין, מהנהר ועד לים.".
או, חזרת...
איפה אני משקר לגבי האמנה החדשה? "חמאס דוחה כל חלופה לשחרור המלא והשלם של פלסטין, מהנהר ועד לים." כל מה שאמרתי הוא שלא ניתן להראות בשום מקום שהחמאס קורא להרוג את כל היהודים או אפילו לגרש אותם מפלסטין. מה הקשר של זה לציטוט שהבאת?

להזכירך, סיכמנו כבר בסבב הקודם של הדיון בנושא, שנשאיר לקוראים האינטליגנטיים שאינם מתעצלים לעיין באמנת החמאס ולהחליט לגבי השילוב של פסוק מלפני 1000 שנה שמדבר על הג'יהאד + סעיף שאומר שבני כל הדתות יכולים לחיות תחת בשלום במדינה הפלסטינית. שכל אחד יחליט איזה מהסעיפים נראה כמו "תוכנית עבודה". שכל אחד יחליט אם החמאס קורא באמנה שלו להרוג את כל היהודים. אתה סומך על האינטיליגנציה שלהם, לא כך?
אוקי אתה צודק באמת זה נראה יותר שהם מתכוונים שנייה איתם בשלום והם לא רוצים להרוג יהודים, זה סתם פסוק שהם במקרה ציטטו.

לא, לא... אתה צודק באמת... זה באמת נראה שישראל מתכוונת שנחיה בשלום ולא רוצה להרוג פלסטינים. אשמח שכל קורא אינטליגנט יחליט בעצמו מה לדעתו תוכנית ישראל, מה שהיא שרה שירי שלום, או מה שהיא עושה שזה לרצוח פלסטינים חפים מפשע...

עכשיו ברצינות לרגע, ורשמתי את זה כאן כבר מספר פעמים: לפחות מתחילת שנות ה-90, ישראל הרגה הרבה הרבה יותר פלסטינים מאשר הפלסטינים הרגו ישראלים. זה נכון באופן גלובלי, וזה נכון בנפרד לכל שנה ושנה. אם זה מה שבעיניך מציג שהחמאס רוצה להרוג את כל היהודים, איך תקרא לתוכנית של ישראל? הפתרון הסופי?

(וזה רק לגבי המוות שמשטר הטרור גורם. אני לא מדבר על הרעבה, התעמרות, הכאה, הריסת בתים, מעצרים ללא משפט וללא הגבלה של חפים מפשע, עינויים, ואינסוף דרכים שהופכים את חייהם לגיהנום).
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 09 אוגוסט 2022, 02:17 אין שום קשר בין "פיתוח חברתי" (הגדרה מאד רחבה וכמעט תמיד בלתי-מדוייקת ומכלילה, שלא לשבר על שטחית) וראציונליות. ההתנהלות של כל הפלגים הפלסטינים רציונלית לחלוטין, אלא אם כן יש לך הנחות בסיס בלתי סבירות, למשל שקבוצה ילידית אמורה "רציונלית" לקבל את זה שדוחפים אותה החוצה מאדמתה, דיקטטורה צבאית, מצור צבאי וכו' בלי להתנגד.
אחי, בכיר חמאס אומר:"אנחנו לא רציונליים, הם רק חושבים שאנחנו רציונליים" רבאק מה יש יותר מזה כדי להבין שאין על מי לדבר
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

עובדיה כתב: 09 אוגוסט 2022, 02:17
ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 01:09

זה היה כתשובה לכך שהחברה הערבית פרימיטיבית ולא מקדשת השכלה כמו החברה היהודית ולכן אי אפשר גם להניח שאנחנו מתמודדים עם אנשים רציונליים, כמו שאמר פתחי חמאד בסרטון פה: "אנחנו לא רציונליים "
רגשות לאומיים זה לא עסק רציונלי.

מה רציונלי אתה שואל? רציונלי זה נגיד לפתוח ויקיפדיה ולראות שכשאתה מתמודד מול קבוצה גדולה עם רגשות לאומיים חזקים, ולא נותן לה מדינה - אתה תקבל טרור. אחרי שאתה מגלה שהסכסוך שאתה מתחזק עם הפלסטינים הוא לא סנופלייק, אתה הולך לבדוק מה עשו מדינות אחרות עם קבוצות שיש להן אספירציות לאומיות: או שהם אוכלים חרא (ישראל), או שהם אוכלים חרא ומנסים לדלל אותם (סין עם האויגורים, טורקיה עם הכורדים, נגיד), או שהם משחררים מהם (כל מדינה שתצביע עליה שוחררה, בערך). יתכן שיהיו מצבים שלאכול חרא מהם תוך כדי שאתה שולט זה האופציה האופטימלית, כי כל חלופה היא סכנה בטחונית אמיתית. אבל ההיסטוריה לא טועה. אני מאתגר אותך למצוא מקרה אחד בו המדינה המשחררת הותקפה על ידי המדינה המשוחררת. ברוב המוחלט של המקרים, המדינה המשחררת מקיימת במקרה הטוב קשרי מסחר ענפים עם המדינה המשוחררת ואף מהווה בת ברית/פטרון שלה, ובמקרה הפחות טוב, אין יחסים בכלל.

אם אתה ממשיך לחשוב שהסכסוך שלך הוא מיוחד ושיש לך סיבה טובה מאוד להמשיך לכבוש, כנראה שגם אתה לאומן ולא רציונלי.
לא אמרתי אף פעם לא לתת להם מדינה, החלום שלי זה לתת להם מדינה, ואז כפי שאני משער אחרי כמה שנים הם יתגרו בנו או יפתחו במלחמה, ואז שם כשיש להם כבר צבא וזאת מדינה נגד מדינה להרוס הכל ולבנות מחדש, לא לרחם ולהרוס עד אפר כן גם במחיר של אבדות גבוהות של אזרחים אצלם אם מדינות המערב יכלו לעשות את זה ב1945 גם אנחנו יכולים עכשיו, וזהו אחרי זה לא משנה מה קורה בעתיד הם נשארים כמו שהם בלי שום אופציה למשרה ומתן ובלי שום סיוע שלנו ומצידי שיחיו בלי חשמל ודלק לא בעיה שלי
אם לא תהיה מלחמה אז יופי טופי וכולם חיים באושר ושלווה ושלום מזויף סטייל ירדן מצרים
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 אוגוסט 2022, 02:47
ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 00:54

או, חזרת...

לא, לא... אתה צודק באמת... זה באמת נראה שישראל מתכוונת שנחיה בשלום ולא רוצה להרוג פלסטינים. אשמח שכל קורא אינטליגנט יחליט בעצמו מה לדעתו תוכנית ישראל, מה שהיא שרה שירי שלום, או מה שהיא עושה שזה לרצוח פלסטינים חפים מפשע...

עכשיו ברצינות לרגע, ורשמתי את זה כאן כבר מספר פעמים: לפחות מתחילת שנות ה-90, ישראל הרגה הרבה הרבה יותר פלסטינים מאשר הפלסטינים הרגו ישראלים. זה נכון באופן גלובלי, וזה נכון בנפרד לכל שנה ושנה. אם זה מה שבעיניך מציג שהחמאס רוצה להרוג את כל היהודים, איך תקרא לתוכנית של ישראל? הפתרון הסופי?

(וזה רק לגבי המוות שמשטר הטרור גורם. אני לא מדבר על הרעבה, התעמרות, הכאה, הריסת בתים, מעצרים ללא משפט וללא הגבלה של חפים מפשע, עינויים, ואינסוף דרכים שהופכים את חייהם לגיהנום).
אתה מתעלם באופן מכוון מהסרטון ששלחתי פה.
אתה כתבת ואני מצטט:"במשך 3 עמודים אפילו לא עשית מאמץ להביא משהו שיתמוך במה שאתה טוען. שום נאום של איש חמאס שקורא להרוג את כל היהודים, לא מאמר כתוב של מנהיג חמאס, לא הבאת מחקר אקדמי שטוען את זה, לא הבאת איזה פרופסור שכתב את זה. שום דבר."
יש לך פה סרטון של בכיר חמאס אומר בטלויזיה וקורא לפלסטינים לרצוח יהודים בחו"ל, יהודים לא ישראלים אפילו.
תגובתך בנושא? בלי להזכיר את ישראל עכשיו ושגם אנחנו וכו', נטו לזה שאמרת שאין מנהיג שאומר זאת והנה סרטון של מנהיג שאומר זאת
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 01:06
עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 15:20 אדום מטלי
תקבע פגישה באירופה או איפה שאתה גר עם נציג מטעם החמאס כדאי לדון באינטרסים שלהם.
אתה לא עובד אצלי בלה בלה בלה
אבל זה יכול לפוצץ לך את הבועה ולהחזיר אותך אל המציאות.
אתה מאמין בזה כל כך חזק שכל מי שחושב שמטרת חמאס הוא להיות ארגון רצח טרוריסטי הוא שוטה .

תענה בהתייחסות להודעה הזאת מבלי להוסיף אמירות ריקות.
ואני מבטיח לך שאם תגיד לי כן אני גם אשלם את הטיסה.
הפוך עידן סרור,

כשאני טוען משהו, אני מתאמץ לגבות את דברי בעדויות מהמציאות, או בהבאת מקורות יותר חכמים ממני שתומכים בטענה שלי (אתה מוזמן להקדיש שעה שעתיים בעיון באשכול "חדשות מהזווית הפלסטינית" או אשכול "חדשות מהזווית היהודית" כדי להיווכח שכך אני עושה).

אתה הוא זה ש"מאמין כל כך חזק". מחולל הקלישאות בתוך המוח שלך (או בתעמולה הישראלית שאתה מקבל בחינם) מייצר לך תודעה כלשהי, ושם זה נשאר. אתה לא מנסה להביא שום סימוכין או תימוכין למה שמסתובב לך שם במחשבות. חוללת משהו, או שמעת משהו, ואתה לא מטיל בו ספק בכלל. בכך אתה לא שונה מילדים שמאמינים בפיית השיניים או בזאב הרע.
במשך 3 עמודים אפילו לא עשית מאמץ להביא משהו שיתמוך במה שאתה טוען. שום נאום של איש חמאס שקורא להרוג את כל היהודים, לא מאמר כתוב של מנהיג חמאס, לא הבאת מחקר אקדמי שטוען את זה, לא הבאת איזה פרופסור שכתב את זה. שום דבר.

תהנה, בערך דקה ועשר אבל ממליץ לך לראות את כל 2 הדקות, אן תצליח גם מפה לטעון שזה לא כוונתם אני כבר איבדתי טעם לדיון
כן, בסדר.
מצאת נאום מתלהב של מנהיג של 2 מליון איש שנמעכים, מורעבים ונטבחים תחת המגף הישראלי, וקורא להרוג את היהודים במסגרת המאבק כדי להשתחרר מהמשטר שלהם.
זה באמת נראה כמו תוכנית עבודה למדינת פלסטין שתקום, שתהיה נקייה מיהודים. הרבה יותר מאשר הסעיף באמנה שאומר שבמדינה הזו יהיה מקום לבני כל הדתות.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 אוגוסט 2022, 03:05
ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 01:06

הפוך עידן סרור,

כן, בסדר.
מצאת נאום מתלהב של מנהיג של 2 מליון איש שנמעכים, מורעבים ונטבחים תחת המגף הישראלי, וקורא להרוג את היהודים במסגרת המאבק כדי להשתחרר מהמשטר שלהם.
זה באמת נראה כמו תוכנית עבודה למדינת פלסטין שתקום, שתהיה נקייה מיהודים. הרבה יותר מאשר הסעיף באמנה שאומר שבמדינה הזו יהיה מקום לבני כל הדתות.
מעולה אז לפחות הגענו להסכמה על העובדות ועכשיו זה כבר נתון לפרשנות כל אחד, אתה מסיק שמה שרשום שבאמנה שלהם יותר מייצג אני חושב שמה שרשום שבאמנה שלהם נועד לטייח כי את זה שאר העולם קורא ופה כשזה בערוץ פלסטיני שרק הם רואים הם מעיזים להגיד את מה שהם באמת חושבים, אני אישית מעדיף לא להמר על החיים שלי אפילו אם הסיכוי שאתה צודק ובאמת נחיה תחתם הוא 99 אחוז ושאני צודק ושהם רוצים להרוג את כולנו הוא אחוז בודד, חיים רק פעם אחת ואני מעדיף לא להמר עליהם, כן גם אם זה כרוך בפלסטינים שיאלצו למות בגלל זה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 00:48
ASAFABADI כתב: 08 אוגוסט 2022, 03:02
3 מיליון ערבים בארה"ב לעומת 7.5 יהודים אבל היחס שלהם הוא לא חצי מפרסי הנובל.
2.לא השוויתי בין בוסניה לישראל, השוויתי בין פרו לבוסניה, אותו תמ"ג ואותה רמת חיים פחות או יותר (שתי מדינות עולם שני כזה) עם 15 ס"מ הפרש, איך אתה מסביר את זה? טענת שזה בגלל תל"ג אבל אצלם הוא זהה רק חוזר על הטיעון שלך:הבדל הגבהים בין תימן לשוודיה נובע מהתל"ג הגבוה של שוודיה לעומת תימן, להלן שתי מדינות עם אותו תל"ג ועם 15 ס"מ הפרש גובה, להלן סתירה לכך שתל"ג הוא הגורם העיקרי להפרשי גובה.
3.ואני אמשיך לחזור, ישראל גם שולטת על סוריה ולבנון מצרים וירדן? אבל הנה, התרבות שם מאוד דומה לאחיהם הפלסטינים, הרי הם כולם קוראים לעצמם אחים איך זה אתה מרשה לעצמך לטעון שהתרבויות של "אחים" יכולות להיות כל כך שונות? אבל הנה תתרץ אותן כי "קולוניאליזם" לכל מדינה יש את התירוץ שלה לזה שהחברה שלה ככה, חוץ מהתירוץ היחיד שמסביר את הכל שפשוט זו התרבות
1. לא הבנת אותי.
התייחסתי לזה שעברת פתאום לדבר על מוסלמים במקום על ערבים, וציינתי שבארה"ב הרוב המוחלט של המוסלמים כלל אינם ערבים כך שהמעבר שלך לא היה מוצדק.
2. לא זכור לי שטענתי שהגובה הממוצע באוכלוסיה נקבע רק על פי משתנה אחד והוא התל"ג (או התל"ג לנפש).
כן נשמע לי הגיוני שטענתי שנסיבות חיים ובריאות משפיעים על הגובה יותר מאשר המטען הגנטי, ושרוב ההבדלים בין הארצות מוסברים על ידי זה.
במה התרבות של בחור מפרברי דמשק דומה לזאת של בחור מג'בלייה? באיזה מובן אורח החיים שלהם דומה?
2.פה אתה כבר משקר ציטוט שלך:"פשוט יש לי תחושה שהעובדה שהתל"ג לנפש בהולנד גבוה פי שבעים ויותר יש קשר הדוק להבדל בגובה" טענת שם בהמשך שזה לא מגנטיקה מושפע אלא מרמת החיים בעיקר ושאם תיקח בחור תימני ותגדל אותו בהולנד ההבדל יהיה משמעותי פחות, עובדה שלא: מוזמן להסתכל בגובה הממוצע של היספנים שגדלו בארה"ב לעומת לבנים, אפילו כל כאלה מאותן שכונות ותראה הפרשים
3.החגים לרוב המנהגים, למשל כבוד המשפחה וזה שכולם שייכים לחמולות ומבנה חברתי, כמה נשים לכל גבר, יחס ללימודים אקדמאיים ולהשכלה וכו' ברור שלערבי מצפון תל אביב לא יהיה את אלה אבל זה בדיוק כי הוא גר בצפון תל אביב ולא בחברה ערבית
1. לא מבין בזה. בוא תעזור לי. מה שיעור הפסיכולוגים הערבים מכלל הפסיכולוגים בארה"ב? ורואי חשבון? פרופסורים? איך באופן כללי ההשכלה שלהם?
בתור מומחה אתה בטח מבין בזה. אני לא מבין בזה כלום, אז בטח שלא יהיה לי הסבר למשהו נקודתי ביבשת אחרת.
2. אבל כל הציטוטים וההסברים שאתה מביא בשמי מסתדרים מצוין עם מה שכתבתי קודם.
אפילו הדוגמאות שלך לא סותרות את זה.
למשל, האם ההיספנים בארה"ב גבוהים יותר מחבריהם בארצות שהם עזבו? מה עם ילדי דור שני ששני הוריהם מהגרים היספנים? איך הגובה שלהם?
אתה לא יודע, ויש סיכוי לא רע שהתשובות בכלל יראו שאני צודק.
3. יפה, אז אנחנו מסכימים ששני אנשים מסוג ערבי שיגדלו בחברות שונות יהיו שונים מאוד מכל בחינה שנכנסת תחת הקטגוריה "תרבות".
עכשיו נשארנו רק עם הבעיה שאתה משום מה מניח שכל חברה ערבית תהיה דומה לשנייה (קצת דומה להנחה שכל הערבים דומים, אם אתה שואל אותי) ועם הבעיה שאתה שוכח שיש המוני ערבים שחיים בין לא-ערבים (הקטע הזה של להפריד אוכלוסיות לגטאות נפרדים זה קטע ייחודי של ישראל. בארצות אחרות כולם גרים באותו רחוב עם כולם).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני מתרשם שיש כאן הרבה משתמשים חדשים שלא השתתפו בדיונים בעבר, ולכן, כמו שעשיתי כמה פעמים בעבר, חשוב ליישר קו.
אנשים מתייחסים לסוגית המשטר הישראלי ויחסו לפלסטינים מחוץ לקונטקסט היסטורי, כאילו פתאום הגיע ארגון חמאס משום מקום, או כאילו הצרות התחילו ב-67, או עוד "כאילו".
מי שעושה את זה חוטא לאמת ובודאי לצדק, וחוטא גם ביחס לישראל, כי הוא טועה לחשוב שיהיה אי פעם שקט בלי להכיר בהתרחשות ההסטורית ובעוולות העבר.

בתקציר:
הציונות התחילה כתוצאה של אנטישמיות נוראית באירופה, בעיקר במזרחה. הפתרון של חלק מהיהודים למצבם הנורא היה להקים "מדינה יהודית". זו הציונות (חלק קטן מאד, אגב מאותם יהודים. רוב מכריע של היהודים בחרו להגר לארצות מערביות אחרות ולחיות שם חיים יהודיים מלאים, ללא צורך ב"מדינה יהודית").
האופציה המועדפת על הציונות מתוך כמה שנבחנו הייתה להקים מדינה כזו בפלסטין, שהיסטורית יש ליהודים קשר עמוק אליה. הבעיה הייתה שפלסטין באותה תקופה הייתה מיושבת. האוכולוסיה הילידית הפלסטינית הכילה פחות מ-10% יהודים. רובה המכריע היה מוסלמי, מיעוט נוצרי, שישבו במאות כפרים על פני הארץ.
הבעיה הנוספת הייתה, שבניגוד ליהודים שעברו לגור בשיקגו או מלבורן, שבחרו להשתלב במקומות החדשים בתוך האוכלוסיה המקומית ולא לייהד אותם, הציונים תכננו להפוך את הארץ ליהודית, על חשבון התושבים הילידים שאינם יהודים.

מיומה הראשון של הציונות, השפה והטרמינולוגיה היא כזו של טיהור אתני ("קולוניזציה", "ייהוד", "גאולת הקרקע", "נישול", אח"כ גם "טראנספר". הכל במילותיהם של מנהיגי הציונות מראשיתה, לא סמוטריץ...). להגנתם אפשר לומר, שהמודל שלהם היה SETTLER COLONIALISM, שהיה מקובל מאד בעולם על ידי כל מדינות אירופה "המתקדמות".

החזון לייהוד הארץ היה על הניר בעיקר, כי לא ניתן היה לבצע מהלכים מעשיים תחת שלטון המעצמות (תחילה העותומנים, אח"כ הבריטים). אבל ברגע שהסתלקו הבריטים, הטיהור האתני בוצע באכזריות: 700,000 פלסטינים, יותר מאשר כל האוכלוסיה היהודית באותו זמן, גורשו מביתם. יותר מ-500 כפרים פשוט נמחקו על ידי טרקטורים, כדי שלא יהיה לילידים לאן לחזור. פלסטינים שניסו בשנים הבאות לחזור לביתם נרצחו על הגבול. במסגרת הטיהור האתני 85% מהאוכלוסיה גורש מביתו. 90% מאדמות פלסטין היו עד 48 בבעלות פלסטינית פרטית, הכל נשדד על ידי המדינה הצעירה לטובת היהודים.

חשוב להבין: המשמעות של "מדינה יהודית" היא מדינה שרוב מכריע של תושביה הוא יהודי. לכן חייבים היו לבצע את הטיהור האתני ב-48. אם לא היו עושים זאת, המדינה הצעירה פשוט לא הייתה מדינה יהודית, היא הייתה רק מדינת כל אזרחיה. זה לא מה שציונות רצתה.

הטיהור האתני והשאיפה לעליונות יהודית בכל המרחב לא נפסקו עד היום. האוכולוסיה הפלסטינית מפוזרת במספר קבוצות, ברמת דיכוי שונה, אכזרית קצת או מאד. הפלסטינים מעולם לא ויתרו על הבית שלהם ועל חירותם. זו הארץ שלהם, המולדת שלהם, ולא משנה כמה מנהיגים שלהם יחוסלו, הם יילחמו על חירותם ועל הזכות לחזור לשם. פת"ח, אשפ, החזית הדמוקרטית, חמאס – כולם משרתים בגישות שונות את הרצון הזה.
בקוטנקסט הזה צריך לראות את המציאות של היום. עזה לא נפרדת מסכנין או מרמאללה, זה אותו עם.
וכן, אף ארגון שם לא קם כאשר כל מטרתו היא להרוג יהודים לארוחת בוקר, כולם הם תוצאה של הזוועות שציונות ומדינת ישראל חוללה בהם.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 09 אוגוסט 2022, 04:01
ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 00:48
1. לא הבנת אותי.
1. לא מבין בזה. בוא תעזור לי. מה שיעור הפסיכולוגים הערבים מכלל הפסיכולוגים בארה"ב? ורואי חשבון? פרופסורים? איך באופן כללי ההשכלה שלהם?
בתור מומחה אתה בטח מבין בזה. אני לא מבין בזה כלום, אז בטח שלא יהיה לי הסבר למשהו נקודתי ביבשת אחרת.
2. אבל כל הציטוטים וההסברים שאתה מביא בשמי מסתדרים מצוין עם מה שכתבתי קודם.
אפילו הדוגמאות שלך לא סותרות את זה.
למשל, האם ההיספנים בארה"ב גבוהים יותר מחבריהם בארצות שהם עזבו? מה עם ילדי דור שני ששני הוריהם מהגרים היספנים? איך הגובה שלהם?
אתה לא יודע, ויש סיכוי לא רע שהתשובות בכלל יראו שאני צודק.
3. יפה, אז אנחנו מסכימים ששני אנשים מסוג ערבי שיגדלו בחברות שונות יהיו שונים מאוד מכל בחינה שנכנסת תחת הקטגוריה "תרבות".
עכשיו נשארנו רק עם הבעיה שאתה משום מה מניח שכל חברה ערבית תהיה דומה לשנייה (קצת דומה להנחה שכל הערבים דומים, אם אתה שואל אותי) ועם הבעיה שאתה שוכח שיש המוני ערבים שחיים בין לא-ערבים (הקטע הזה של להפריד אוכלוסיות לגטאות נפרדים זה קטע ייחודי של ישראל. בארצות אחרות כולם גרים באותו רחוב עם כולם).
1.https://en.m.wikipedia.org/wiki/Educati ... ted_States
חיפוש קטן בגוגל ותמצא הכל והנה באמת כמו שאמרתי האסייאתים וגם היהודים נמצאים למעלה, לעומת למשל קבוצות מהגרים אחרות כמו לטינים, שעליהם אני חושב בדיוק כמו על התרבות הערבית, שהם לא מקדמים השכלה יותר מידי, למה להכחיש את זה שיש תרבויות שדוחפות להצלחה בלימודים כמו האסייאתים והסטיראוטיפים הנכונים עליהם שיצעקו על הבן שלהם כי יקבל 95 לעומת הלטינים שפחות? (אני בכוונה מוציא את היהודים וערבים כדי שנוכל לנתק כל רגש אישי משם), האסייאתים והלטינים שניהם הגיעו כמהגרים ותראה איפה הם ואיפה הם
2.אני באמת רוצה שתסביר לי באיזה עולם מעוות שיש לך בראש הנתונים שהבאתי מסתדרים עם מה אתה אומר???
אם הבאתי לך 2 מדינות שיש בהן אותה רמת חיים (אותו תל"ג) ויש הבדל של 15 ס"מ ממה זה יכול עוד לנבוע אם לא מגנטיקה? באמת תן לי סיבה אחת אחרת שיכולה לנמק את הבדלי הגובה בין הבוסנים לפרואנים
ברור שזה גם נובע מתל"ג אבל בוסני שיעבור לארה"ב יהיה עדיין יותר גבוה מפרואני שיעבור לארה"ב מוזמן להסתכל על ממוצעי הגובה של היספנים בארה"ב לעומת סקנדינבים
3.אנחנו לא מדברים על ערבים שחיים בין לא ערבים כי אז זה מבחינתי לא לחיות בתרבות ערבית, במדינות ערב שכולם ערבים וזו החברה כן, זה פחות או יותר אותה תרבות
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 אוגוסט 2022, 04:05 אני מתרשם שיש כאן הרבה משתמשים חדשים שלא השתתפו בדיונים בעבר, ולכן, כמו שעשיתי כמה פעמים בעבר, חשוב ליישר קו.
אנשים מתייחסים לסוגית המשטר הישראלי ויחסו לפלסטינים מחוץ לקונטקסט היסטורי, כאילו פתאום הגיע ארגון חמאס משום מקום, או כאילו הצרות התחילו ב-67, או עוד "כאילו".
מי שעושה את זה חוטא לאמת ובודאי לצדק, וחוטא גם ביחס לישראל, כי הוא טועה לחשוב שיהיה אי פעם שקט בלי להכיר בהתרחשות ההסטורית ובעוולות העבר.

בתקציר:
הציונות התחילה כתוצאה של אנטישמיות נוראית באירופה, בעיקר במזרחה. הפתרון של חלק מהיהודים למצבם הנורא היה להקים "מדינה יהודית". זו הציונות (חלק קטן מאד, אגב מאותם יהודים. רוב מכריע של היהודים בחרו להגר לארצות מערביות אחרות ולחיות שם חיים יהודיים מלאים, ללא צורך ב"מדינה יהודית").
האופציה המועדפת על הציונות מתוך כמה שנבחנו הייתה להקים מדינה כזו בפלסטין, שהיסטורית יש ליהודים קשר עמוק אליה. הבעיה הייתה שפלסטין באותה תקופה הייתה מיושבת. האוכולוסיה הילידית הפלסטינית הכילה פחות מ-10% יהודים. רובה המכריע היה מוסלמי, מיעוט נוצרי, שישבו במאות כפרים על פני הארץ.
הבעיה הנוספת הייתה, שבניגוד ליהודים שעברו לגור בשיקגו או מלבורן, שבחרו להשתלב במקומות החדשים בתוך האוכלוסיה המקומית ולא לייהד אותם, הציונים תכננו להפוך את הארץ ליהודית, על חשבון התושבים הילידים שאינם יהודים.

מיומה הראשון של הציונות, השפה והטרמינולוגיה היא כזו של טיהור אתני ("קולוניזציה", "ייהוד", "גאולת הקרקע", "נישול", אח"כ גם "טראנספר". הכל במילותיהם של מנהיגי הציונות מראשיתה, לא סמוטריץ...). להגנתם אפשר לומר, שהמודל שלהם היה SETTLER COLONIALISM, שהיה מקובל מאד בעולם על ידי כל מדינות אירופה "המתקדמות".

החזון לייהוד הארץ היה על הניר בעיקר, כי לא ניתן היה לבצע מהלכים מעשיים תחת שלטון המעצמות (תחילה העותומנים, אח"כ הבריטים). אבל ברגע שהסתלקו הבריטים, הטיהור האתני בוצע באכזריות: 700,000 פלסטינים, יותר מאשר כל האוכלוסיה היהודית באותו זמן, גורשו מביתם. יותר מ-500 כפרים פשוט נמחקו על ידי טרקטורים, כדי שלא יהיה לילידים לאן לחזור. פלסטינים שניסו בשנים הבאות לחזור לביתם נרצחו על הגבול. במסגרת הטיהור האתני 85% מהאוכלוסיה גורש מביתו. 90% מאדמות פלסטין היו עד 48 בבעלות פלסטינית פרטית, הכל נשדד על ידי המדינה הצעירה לטובת היהודים.

חשוב להבין: המשמעות של "מדינה יהודית" היא מדינה שרוב מכריע של תושביה הוא יהודי. לכן חייבים היו לבצע את הטיהור האתני ב-48. אם לא היו עושים זאת, המדינה הצעירה פשוט לא הייתה מדינה יהודית, היא הייתה רק מדינת כל אזרחיה. זה לא מה שציונות רצתה.

הטיהור האתני והשאיפה לעליונות יהודית בכל המרחב לא נפסקו עד היום. האוכולוסיה הפלסטינית מפוזרת במספר קבוצות, ברמת דיכוי שונה, אכזרית קצת או מאד. הפלסטינים מעולם לא ויתרו על הבית שלהם ועל חירותם. זו הארץ שלהם, המולדת שלהם, ולא משנה כמה מנהיגים שלהם יחוסלו, הם יילחמו על חירותם ועל הזכות לחזור לשם. פת"ח, אשפ, החזית הדמוקרטית, חמאס – כולם משרתים בגישות שונות את הרצון הזה.
בקוטנקסט הזה צריך לראות את המציאות של היום. עזה לא נפרדת מסכנין או מרמאללה, זה אותו עם.
וכן, אף ארגון שם לא קם כאשר כל מטרתו היא להרוג יהודים לארוחת בוקר, כולם הם תוצאה של הזוועות שציונות ומדינת ישראל חוללה בהם.
לא מסכים איתך על טיהור אתני וכו' אבל סבבה וגירשנו 700 אלף והרסנו 500 כפרים, לא רואה בזה בעיה, פתחתם נגדנו 4 מדינות במלחמה, הפסדתם. למה זאת צריכה להיות בעיה שלי? רק בחיאת אל תטען עכשיו שאנחנו אלו שמיוזמתינו פתחנו במלחמה
שליחת תגובה