זכויות יוצרים על לוגו של מועדון ספורט

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האם מועדוני הכדורגל והכדורסל מחזיקים בזכויות היוצרים על הלוגואים שלהם?
אם אני רוצה לעצב משהו עם הלוגו של הפועל ללא מטרות רווח, מותר לי פשוט להעתיק את הלוגו, או שנאי אהיה חשוף לתביעה?
(אני יודע שלהתייעץ באינטרנט לגבי עניינים חוקיים זה לא הדבר הכי חכם לעשות באופן כללי, אבל יש לי תחושה שיש פה עו"דים והנושא כבר דוסקס בעבר)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

בגדול זה תלוי בחוזה מול המעצב, הזכויות יוצרים יהיו או שלו או של המועדון (הגיוני שיכניסו סעיף שזכויות היוצרים, ולא רק זכויות השימוש, יעברו למועדון, אבל לכו תדעו עם הפועל), אבל עקרונית יש זכויות יוצרים.
אבל השאלה היותר גדולה היא לגבי האם רשמו את זה כסימן מסחרי. על זכויות יוצרים אתה יכול להתגבר כל עוד זה עונה לתנאים מסויימים, אבל על רישום מסחרי אתה צריך אישור.

(מאוד לא עו״ד, אני מדבר רק בתור מעצב שעיצב מספר לוגואים ומהניסיון שהיה לי עם התחום עד כה)
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
הפוסט קיבל לייק אחדHaunter
סמל אישי של משתמש
Hapoelian
קיבל.ה  408 לייקים

תמונהתמונהתמונהתמונה

המון קבוצות מליגות נמוכות העתיקו מהפועל (זה רק חלק) והם הרבה יותר חשופים לתביעה ממך, אז לא נראה לי שיש לך בעיה פה.
It's 1991 and I refuse to come wack
הפוסט קיבל 2 לייקיםרועי גווארהHaunter
סמל אישי של משתמש
רועי גווארה
קיבל.ה  195 לייקים

תמונה
אוהד הפועל אינו זקוק לשום אישור ולשום המלצה בכל מה שקשור לקבוצה שלו. הרי איננו חולקים על כך שהיא מעצבנת, כל מה שאנחנו מבקשים הוא שיסבירו לנו איך, איך הקבוצה המרגיזה הזאת בכל זאת כל כך שגיבה (ע. מוהר)
הפוסט קיבל לייק אחדHaunter
Pumba
קיבל.ה  102 לייקים
יצירת קשר:

בעקרון להבנתי יש בעיה עם זכויות היוצרים על סמל המועדון בכדורגל, שהוא לא בדיוק שייך לקבוצה בגלל הפירוק.
הסמל הקלאסי שייך לסל ולאגודת הפועל
מניח שאם מדובר במשהו קטן ולא כמות מסחרית תוכל לקבל אישור חד-פעמי, או לחלופין לא יגררו אותך לבית משפט.
אני עשיתי מספר פעמים מוצרים (ללא רווח ממשי, שקלים בודדים מעיגול מחיר) בכמות קטנה (לכל היותר 35) ולא עשו לי בעיות (מודעים לזה. בוודאות)
כל מה שאני כותב פה לא מייצג את דעתי או כל מנטרה הגיונית ובעלת תפיסה למציאות בכלל
טוויטר זה השדים החדש
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מה שאני רוצה לעשות זה ליצור גרסאות וקטוריות של הלוגואים הן של הכדורסל והן של הכדורגל, ופשוט להעלות אותן לאינטרנט כדי שכל מי שרוצה יוכל להשתמש בהם.
אני תוהה אם זה לא יגרור בעיות בעתיד.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

לפני כמה שנים מצאתי גרסאת TIFF גדולה במיוחד של הלוגו
https://i.ibb.co/Z1MD7zV/hapoel-logo.png

אני רואה שזה בכלל הפך לPNG וירד באיכות (אצלי זה 17MB). אם מישהו צריך, מוזמנים במייל
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני מעוניין לשתף גרסה וקטורית, ככה שרזולוציה לא תהיה אישיו. אני יכול גם לצרף PNG, TIFF או כל קובץ רסטרי אחר באיזו רזולוציה שצריך.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אגב על הדרך

אני מעוניין לייצר חולצת רפליקה של המועדון בכדורגל,
יש לי את החולצה של המותג ללא הדפס.

כשביררתי בבית דפוס אמרו לי שאסור לכם להדפיס בגלל זכויות יוצרים...

וואטדהפאק?
האם יש איסור בחוק על בן אדם לייצר חולצת רפליקה?
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

עידן סרור כתב: 17 פברואר 2022, 03:12 אגב על הדרך

אני מעוניין לייצר חולצת רפליקה של המועדון בכדורגל,
יש לי את החולצה של המותג ללא הדפס.

כשביררתי בבית דפוס אמרו לי שאסור לכם להדפיס בגלל זכויות יוצרים...

וואטדהפאק?
האם יש איסור בחוק על בן אדם לייצר חולצת רפליקה?
אסור להשתמש במשהו עם זכויות יוצרים למטרות רווח.
בית הדפוס צריך להדפיס את זה, ולכן זה למטרת רווח עבורם.

(זה לא אומר שכל מה שהוא לא למטרת רווח מותר, אבל מה שכן למטרת רווח בטח שאסור)
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
שליחת תגובה