אז צה"ל המוסרי בעולם?

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

בלומי האדום כתב: 08 פברואר 2022, 14:13
אדום מטלי כתב: 08 פברואר 2022, 13:28
בלומי האדום כתב: 08 פברואר 2022, 12:45
אתה הרי לא חדש פה, ואתה מכיר את הדינמיקה של הדיונים פה, אז מה בדיוק חדש בדיון הנוכחי ?
הגילוי שהיו מעשי זוועה מצד יהודים ב- 48 ? חיילי גבעתי לא ניסו לקבור ערבים חיים באינתיפאדה הראשונה ? הם למדו משהו בחינוך או בצבא המוסרי בעולם ?
מה בדיוק מזעזע במה שגילו בחוף דור, אם במתלה נתנו הוראה להרוג כל בדואי שסתם הלך עם העדר שלו, שחס וחלילה לא יספר למצרים מי הגיע, ואת זה כבר יודעים מספר שנים ?
זה שינה למישהו את הדעה שלו או הרעיד אצלו משהו בנשמה ?
לא נראה לי!

היה יותר נחמד להתמקד בפיתרון, ולא בסיפורים מהעבר שלא מועילים לעתיד.
במיוחד ששני הצדדים לא באים אליו עם ידיים נקיות
שינויים של עמדה לא קורים ביום אחד. זה תהליך. מי שמשתתף בויכוח לומד מעט יחסית, כי הוא עסוק בלהראות שהוא צודק, ופחות בלהקשיב, אבל אפילו הוא לומד קצת.
אני מניח שיש כאן משתמשים פסיביים, שלא משתתפים בויכוח, והם רואים עדויות, ציטוטים מארכיונים, מחקרים אקדמיים, ,הם פנויים יותר ללמוד ולהפנים.
אני הייתי בצד השני של המפה הפוליטית לפני הרבה שנים. תהליך המעבר לקח הרבה שנים, בהם למדתי המון, וממשיך ללמוד. חלק ממה שלמדתי היה מתוך צפיה בפולמוסים בין שני הצדדים, כאשר הם הביאו מידע, ראיות, מקורות.

להתעלם מהעבר ולחשוב רק על פתרונות לעתיד זה לא משהו שעובד. כדי לפתור סיטואציה מסוימת, צריך להבין את המהות שלה. כדי להבין את המהות שלה, צריך להבין מה קרה כאן ב-120 שנה האחרונות.
אני די בטוח שאפילו אתה ואני לא מגדירים את המצב באופן זהה, אז איך ניגש לפתרון?
מבין את מה שאתה מנסה להסביר, אבל בקלישאה:
לא הגיע הזמן לפצע להגליד ?
כמה עוד לחפור ?
הפתרונות קיימים, צריך כמה אמיצים ותאכלס

אתה באמת חושב שמקבלי ההחלטות לא מבינים מה קרה כאן ב- 120 שנה האחרונות ?
תן להיסטוריונים להעלות את העובדות על כתב ולחקור את האמת

אני לא צריך סליחה ומשחקי כבוד
גם לסליחות יש גבול של כבוד, שעלולות להתפתח למשחקי הורדת ידיים. במיוחד בלבנט. היינו שם לא מעט פעמים
מה שעצוב שכולם יודעים בדיוק איך ייראה ההסכם העתידי והשאלה היחידה היא כמה ימותו בשני הצדדים
עד שיגיעו האמיצים שיחתמו עליו.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בלומי האדום כתב: 08 פברואר 2022, 14:13
אדום מטלי כתב: 08 פברואר 2022, 13:28
בלומי האדום כתב: 08 פברואר 2022, 12:45
אתה הרי לא חדש פה, ואתה מכיר את הדינמיקה של הדיונים פה, אז מה בדיוק חדש בדיון הנוכחי ?
הגילוי שהיו מעשי זוועה מצד יהודים ב- 48 ? חיילי גבעתי לא ניסו לקבור ערבים חיים באינתיפאדה הראשונה ? הם למדו משהו בחינוך או בצבא המוסרי בעולם ?
מה בדיוק מזעזע במה שגילו בחוף דור, אם במתלה נתנו הוראה להרוג כל בדואי שסתם הלך עם העדר שלו, שחס וחלילה לא יספר למצרים מי הגיע, ואת זה כבר יודעים מספר שנים ?
זה שינה למישהו את הדעה שלו או הרעיד אצלו משהו בנשמה ?
לא נראה לי!

היה יותר נחמד להתמקד בפיתרון, ולא בסיפורים מהעבר שלא מועילים לעתיד.
במיוחד ששני הצדדים לא באים אליו עם ידיים נקיות
שינויים של עמדה לא קורים ביום אחד. זה תהליך. מי שמשתתף בויכוח לומד מעט יחסית, כי הוא עסוק בלהראות שהוא צודק, ופחות בלהקשיב, אבל אפילו הוא לומד קצת.
אני מניח שיש כאן משתמשים פסיביים, שלא משתתפים בויכוח, והם רואים עדויות, ציטוטים מארכיונים, מחקרים אקדמיים, ,הם פנויים יותר ללמוד ולהפנים.
אני הייתי בצד השני של המפה הפוליטית לפני הרבה שנים. תהליך המעבר לקח הרבה שנים, בהם למדתי המון, וממשיך ללמוד. חלק ממה שלמדתי היה מתוך צפיה בפולמוסים בין שני הצדדים, כאשר הם הביאו מידע, ראיות, מקורות.

להתעלם מהעבר ולחשוב רק על פתרונות לעתיד זה לא משהו שעובד. כדי לפתור סיטואציה מסוימת, צריך להבין את המהות שלה. כדי להבין את המהות שלה, צריך להבין מה קרה כאן ב-120 שנה האחרונות.
אני די בטוח שאפילו אתה ואני לא מגדירים את המצב באופן זהה, אז איך ניגש לפתרון?
מבין את מה שאתה מנסה להסביר, אבל בקלישאה:
לא הגיע הזמן לפצע להגליד ?
כמה עוד לחפור ?
הפתרונות קיימים, צריך כמה אמיצים ותאכלס

אתה באמת חושב שמקבלי ההחלטות לא מבינים מה קרה כאן ב- 120 שנה האחרונות ?
תן להיסטוריונים להעלות את העובדות על כתב ולחקור את האמת

אני לא צריך סליחה ומשחקי כבוד
גם לסליחות יש גבול של כבוד, שעלולות להתפתח למשחקי הורדת ידיים. במיוחד בלבנט. היינו שם לא מעט פעמים
ההיסטוריונים שלא שבויים בנירטיב הציוני וחוקרים את האמת ומעלים את העובדות על הכתב מנודים מישראל, ומתויגים כאנטישמים. בדוק למשל לגבי פרופסור אבי שליים או פרופסור אילן פפה.

לא יודע אם מקבלי ההחלטות מבינים את מסגרת המציאות ב-120 שנה האחרונות. אם כן או אם לא, הם בוודאי לא מכירים בכך (acknowledge). לדעתי הם באמת מאמינים בזה, זה דרכו של דיסוננס קוגניטיבי.
מכיון שהם לא מכירים בכך, הם ממסגרים את המצב הקיים בצורה לא נכונה, ולכן גם הפתרונות שלהם, אם בכלל מישהו רוצה לשנות משהו, אינם רלוונטיים.
לא הבנתי את ההערה על סליחה ומשחקי הכבוד.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני חושש שיש לך בעיה חמורה בהבנת ההבדל בין עובדות אמת ומציאות לבין אידאולוגיה ופרשנות.

ולכן אני פוחד שאתה פחות שונה ממה שאתה חושב מהאנשים שאתה כה מתעב.
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

מטלי,
אני לא יודע מה המקורות שלך לאורך השנים, אני מגיע מבית שבצלם נוצר בו, וזכויות אדם היו החומר לארוחות יום שישי, שבת וערב במהלך השבוע.
לימדו אותי מה קרה בפעולות התגמול, במתלה, ובמלחמת ששת הימים ממקור ראשון, וחוויתי על בשרי את מלחמת יום כיפור, שלום הגליל הראשונה, האינתיפאדה ושאר ההתרחשויות עד היום.

הסכסוך הישראלי פלשתינאי היה חלק מהבית שלי, ועל האינתיפאדה הראשונה היו דיונים עוד לפני שהיא התחילה. זה היה באוויר.
אני לא יודע כמה היא באמת הפתיע את כולם כמו שהעיתונים דיווחו ומסרים כיום את האירועים דאז.
ממקור ראשון ידוע לי על מכתב שהועבר מנציגי אשף, דרך קרייסקי ואחד שמעון פרס, על מה קורה בשטח ועל אפשרות של התקוממות עממית ביהודה ושומרון, טרם האינתיפאדה הראשונה.

בבית הספר קיבלתי את הנרטיב הלאומי, ובבית עשו תיקונים, ולפני הצבא קיבלתי גב מלא למה אם אגיע לשטחים הכבושים.

אתה מדבר על היסטוריונים מנודים, ואני מדבר איתך על תקופה שמפגש עם נציגי אשף זה בגידה וכלא.
העם הקצין. בוודאות כן. הימין גדל, בוודאות, ורואים זאת גם בממשלה הנוכחית.
אתה חושב שאם יהיה לחץ מספיק חזק מבחוץ עם פיתרון כזה או אחר, ולא משנה מי יעמוד בראש המדינה, הוא לא יעשה שלום ?
אפילו בגין החזיר שטחים, אז הרקיקות של היום ?

סליחות,
בתור ילד תמיד אומרים לילדים תגיד סליחה.
אבא שלי תמיד אמר שלא מעניין אותו הסליחה שלי, אם לא הבנתי מה המעשה שביצעתי, ולמה לא לחזור עליו בעתיד.
אני לא רוצה סליחות, ולא רוצה כבוד. אני רוצה שקט והתחלה של תקווה.
ומשחקי כבוד והורדת ידיים רשומים בערך של, קמפ דיוויד, קלינטון, ברק ועראפאת.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בלומי האדום כתב: 08 פברואר 2022, 15:11 סליחות,
אבא שלי תמיד אמר שלא מעניין אותו הסליחה שלי, אם לא הבנתי מה המעשה שביצעתי, ולמה לא לחזור עליו בעתיד.
בדיוק בשביל זה צריך "ועדת פיוס" כולל הכרה בעוולות העבר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בלומי האדום כתב: 08 פברואר 2022, 15:11 מטלי,
אני לא יודע מה המקורות שלך לאורך השנים, אני מגיע מבית שבצלם נוצר בו, וזכויות אדם היו החומר לארוחות יום שישי, שבת וערב במהלך השבוע.
לימדו אותי מה קרה בפעולות התגמול, במתלה, ובמלחמת ששת הימים ממקור ראשון, וחוויתי על בשרי את מלחמת יום כיפור, שלום הגליל הראשונה, האינתיפאדה ושאר ההתרחשויות עד היום.

הסכסוך הישראלי פלשתינאי היה חלק מהבית שלי, ועל האינתיפאדה הראשונה היו דיונים עוד לפני שהיא התחילה. זה היה באוויר.
אני לא יודע כמה היא באמת הפתיע את כולם כמו שהעיתונים דיווחו ומסרים כיום את האירועים דאז.
ממקור ראשון ידוע לי על מכתב שהועבר מנציגי אשף, דרך קרייסקי ואחד שמעון פרס, על מה קורה בשטח ועל אפשרות של התקוממות עממית ביהודה ושומרון, טרם האינתיפאדה הראשונה.

בבית הספר קיבלתי את הנרטיב הלאומי, ובבית עשו תיקונים, ולפני הצבא קיבלתי גב מלא למה אם אגיע לשטחים הכבושים.

אתה מדבר על היסטוריונים מנודים, ואני מדבר איתך על תקופה שמפגש עם נציגי אשף זה בגידה וכלא.
העם הקצין. בוודאות כן. הימין גדל, בוודאות, ורואים זאת גם בממשלה הנוכחית.
אתה חושב שאם יהיה לחץ מספיק חזק מבחוץ עם פיתרון כזה או אחר, ולא משנה מי יעמוד בראש המדינה, הוא לא יעשה שלום ?
אפילו בגין החזיר שטחים, אז הרקיקות של היום ?

סליחות,
אני בהחלט חושב שרק לחץ מבחוץ יביא את ישראל לפרק את מה שהיא בנתה, וליצור פתרון צודק.

אני רק לא בטוח שכולנו רואים באותה צורה את הבעיה, ואני מתעקש לומר שאם המצב לא מוגדר נכון, גם הפתרון שיגיע לא יפתור אותו.

אני למשל לא הייתי ממסגר את המציאות בתור "סכסוך ישראלי פלסטיני" (כמו שלא הייתי מתאר את האפרטהייד בדרום אפריקה "הסכסוך בין השחורים ללבנים בדרום אפריקה"). אתה אולי תגיד שאלו סתם דקדוקי סמנטיקה. לי ברור שזה מהותי. אני לא בטוח שכאשר בני12 אומר "לכולם ברור מה הפתרון", הוא צודק.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

מה הפתרון? לי זה לא ברור
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אגב המקורות שלי ב-20 שנה הראשונות של חיי היו קרובים יותר לגוש אמונים... למדתי הרבה מאז, וגם למדתי שאתה יכול להיות בטוח לגמרי באמת כלשהי, והיא לחלוטין לא נכונה. לכן כל הזמן להטיל ספק, גם במקורות שלך, גם באלה שחושבים כמוך, ולא להפסיק לחפש את האמת.
אני חושב שבמידה מסוימת זה הוביל אותי יותר רחוק ממי שנולד בבית של "שלום עכשיו", והאמת שלו היא קבועה לגמרי לאורך השנים, כי ככה הוא קיבל אותה (ואני לא מתכוון כאן אליך).
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

חרא של צבא.
צבא מקצועי עכשיו.
צבא העם זה מושג פג תוקף.
סאחי הוא אויב
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הצבא המוסרי ביותר בעולם, יורה על עיתונאים (האמת היא האיום הכי גדול), על פרמדיקים, על אמבלונסים.

הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickתא מרבוטא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

גם המשטרה היא הכי מוסרית בעולם, שניה רק לצבא הכי מוסרי בעולם.
אם הם לא ממש בני אדם, אז תסמונת דאון לא נחשבת...

אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

לא ראו מה היה קודם!!!
וזה לא מייצג!!!
ושימותו אלף אוטיסטים ולא חייל קדוש אחד!!!
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מעניין אם יש באמת אנשים שטוענים משהו על המוסריות של המשטרה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

לא רציתי להחליף נושא באשכול על המלחמה באוקראינה, אז שמתי פה
סליחה ממי שזה מפריע לו

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תא מרבוטא כתב: 21 דצמבר 2022, 18:49 https://m.ynet.co.il/Articles/62406020

אז מוסרי
"הדורסנות של השמאל" :rofl:
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

pelegs כתב: 21 דצמבר 2022, 19:28
תא מרבוטא כתב: 21 דצמבר 2022, 18:49 https://m.ynet.co.il/Articles/62406020

אז מוסרי
"הדורסנות של השמאל" :rofl:
בפסיכולוגיה יקראו להאשמה הזו השלכה
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

נראה לי שזה דווקא יותר מצביע על חוסר המוסריות של אנשי הדת במדינה והמדינה עצמה, ולא על צה"ל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 21 דצמבר 2022, 22:58 נראה לי שזה דווקא יותר מצביע על חוסר המוסריות של אנשי הדת במדינה והמדינה עצמה, ולא על צה"ל
לפי פקודות מטכ"ל, כל מתנה שחייל מקבל בעקבות מילוי תפקידו צריכה להיות מועברת במיידי לקופת צה"ל (מעבר לזה שבהיותם מעין עובדי מדינה סביר שאסור להם בכלל לקבל מתנות).
במידה וצה"ל לא עומד על כך, הרי שהוא מאשר ומחזק את "אנשי הדת במדינה ואת המדינה עצמה" ועומד לצידם, בניגוד לפקודות שלו עצמו.
נחיה ונראה.

מישהו רוצה להמר איך זה ייגמר?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני מהמר שלא משנה איך זה ייגמר, צה"ל ירצח עוד פלסטינים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

teknoboy כתב: 21 דצמבר 2022, 23:07
D&3 כתב: 21 דצמבר 2022, 22:58 נראה לי שזה דווקא יותר מצביע על חוסר המוסריות של אנשי הדת במדינה והמדינה עצמה, ולא על צה"ל
לפי פקודות מטכ"ל, כל מתנה שחייל מקבל בעקבות מילוי תפקידו צריכה להיות מועברת במיידי לקופת צה"ל (מעבר לזה שבהיותם מעין עובדי מדינה סביר שאסור להם בכלל לקבל מתנות).
במידה וצה"ל לא עומד על כך, הרי שהוא מאשר ומחזק את "אנשי הדת במדינה ואת המדינה עצמה" ועומד לצידם, בניגוד לפקודות שלו עצמו.
נחיה ונראה.

זהו שהתרומה להבנתי ניתנה למשפחות ככה שזה לא מחייב העברה לצבא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

תא מרבוטא כתב: 24 דצמבר 2022, 18:28
teknoboy כתב: 21 דצמבר 2022, 23:07
נחיה ונראה.

זהו שהתרומה להבנתי ניתנה למשפחות ככה שזה לא מחייב העברה לצבא
אפשר ללכת על פרשנות צרה ומילולית כזאת, ואפשר ללכת לפי רוח המחוקק\מפקד.
כשרוצים לעשות טריק תמיד יש דרך. (אפילו על אלוהים הם עובדים דרך קבע, אז על איזו פקודה מימי בן גוריון?)

אם כי במחשבה שנייה רוח המפקד כרגע זה להעלות בדרגה כל מי שמוריד סטירה לשמאלני...
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה