אז צה"ל המוסרי בעולם?

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

D&3 כתב: 31 ינואר 2022, 14:54 רק בריאות.

ותודה על המילים החמות, ניכר אבל שעדיין יש לך בעיה בהבנת הנקרא.
ואין פה עניין של דעה או הצגת המציאות, אני חשבתי שאתה טוען שאין דבר כזה אנטישמיות אצל הפלסטינים, אז ניסיתי להראות שיש.

כהערת אגב, ניכר שיש פה רגישות יתר לנושא, אם עצם הדיון הוא פסול
אתה לא זה שלפני שניה דיבר על זה שזה לא עניין של 1 או 0?
לא טענו שאין דבר כזה אנטישמיות אצל אנשים פלסטינים. חלאות אנטישמיות יש גם שם, זה ברור.
מה שלא ברור זה איך הגעת מזה ללטעון שמה שקורה בעיר העתיקה בזמן שלג נובע מאנטישמיות. זה לא 1 או 0. זה לא שאם יש אנטישמים, אז המעשים נובעים מאנטישמיות.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

זה לא שלנו יש בעיה בהבנת הנקרא, זה שלך יש בעיה בהבנת יחסי סיבה ותוצאה. כן, כתוצאה מהכיבוש נוצר מצב שנהיו יותר פלשתינים אנטישמיים. כן, זה דבר רע.

הפתרון הוא להפסיק את הכיבוש. לא יעזור, נדבר אחרי זה מה עוד אפשר לעשות.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ללא ספק יש לך בהבנת הנקרא כי שוב ההודעה שלך לא קשורה למה שאני כותב( או שיותר סביר, אתה סתם לא קורא )
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ועכשיו נזכרתי שזו בערך פעם רביעית באשכול הזה שאתה מגיב על אוטומט על דברים שבכלל לא כתבתי, אז אסכם בשבילך כי אני נחמד -

1. גם אם מיין קאמפף היה רב מכר ברמאללה זה לא היה לוקח לפלסטינים את הזכות למדינה משלהם.
2. אם מיין קאמפף כן היה רב מכר ברמאללה היה לי פחות אמפתיה לסבל של הפלסטינים ממה שיש לי היום.
3. חוץ מלגרום סבל לפלסטינים, הכיבוש גם משחית. העובדה שמה שקורה אצלי בבית מעניינת אותי יותר ממה שקורה אצל השכנים, בשילוב עם כמות אנטישמים גדולה מידי לשיטתי שיש אצל השכנים, גורמת לי להתנגד לכיבוש קודם כל כי הוא משחית, ורק אחרי כי הוא גורם סבל לפלסטינים.
גם אם לא הייתי מרגיש שהכיבוש משחית עדיין הייתי מתנגד לו, כי זה לא מוסרי להחזיק אוכלוסיה תחת כיבוש, וזה לא מוסרי לקחת לעם את הזכות להגדרה עצמית.

יש שאלות או שאפשר לעבור מהדיון הדי דבילי הזה?
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

מה לשיטתך הופך אותך לציוני? מה ההגדרה של ציונות בימינו בעיניך, והאם היא כוללת העדפה ואמפתיה לבני עמך בלבד או שישנה עבורך היררכיה כלשהי בין העמים?
שער 5 זה הלב
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני תומך שלעם היהודי יהיה בית לאומי בארץ ישראל.
זו ההגדרה שלי מאז מעולם, לצערי כנראה שאצל רב העם יש עוד כל מיני דרישות להגדרה שאני פחות מסכים איתן.
השאלה עם ההיררכיה קצת מעליבה, אני לא חושב שיש שום דבר פסול בהשתייכות לאומית / אתנית/ דתית, והשתייכות לקולקטיב אומרת שיש לך קשר שונה עם חברי הקולקטיב משאר אוכלוסיית העולם, זה כולל לפעמים העדפה ואמפתיה כזו או אחרת. כמובן שבתוך הקבוצה הזו יש תתי קבוצות, ואני מרגיש יותר שייך ל "שבט" שלי. כל זה כמובן עניינים רגשיים חברתיים שלא קשורים לזכויות של אף אחד.
בפרקטיקה, אני חושב שתנאי הכרחי ומספיק לבית לאומי בארץ ישראל זה חוק השבות. זה גזעני ולא צודק והכל נכון, אבל בעיניי האלטרנטיבה גרועה יותר. עוד דבר חשוב זה להוציא מהאורתודוכסיה את המונופול על היהדות.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אז עם כל הכבוד (ויש, אני לא מנסה לריב) - אתה מאמין באתנוקרטיה. אולי פחות חמורה מזו שקיימת היום, אבל עדיין אתנוקרטיה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 31 ינואר 2022, 15:45 אז יופי, אני ציוני ואני משתדל להתייחס למה שקרה בהיסטוריה ולא מה שסיפרו לי בגן( חוץ מהעניין שההיסטוריה נכתבת בידי מנצחים, זה ללא ספק היה שיעור טוב ), אני יודע מה היו יחסי הכוחות ב48, אני לא משתתף בטרלול של "אין דבר כזה עם פלסטיני" ואני לא חושב שכל הארץ הזו שייכת לי. לצערי אני גם יודע דבר או שניים על ההיסטוריה הפלסטינית שאתה כנראה ממש רוצה לעצום עיניים לגביהם.

כל חטאי היה שמידת האמפתיה שלי לסבל של העם הפלסטיני מושפעת מהיחס של העם הפלסטיני לעם שלי. נטו מידת האמפתיה, לא מה דעתי על זכויות העם הפלסטיני ומה אני חושב על המצב שלו.

עכשיו החלק המשעשע מהדיון פה זה שאפשר לחשוב שאני איזשהו חריג בקטע הזה, אבל אני מוכן להמר שהאמפתיה שחלקכם תרכשו לנפגעי פיגוע בתל אביב יצהר או בגרעין התורני בלוד לא תהיה זהה.
קודם כל, אתה אכן לא חריג בכלל. קשה להיפטר מהסוציאליזציה שכל ישראלי נתון לה מגיל 0, ולכן אתה לא שונה מהרוב המכריע.
לא מבין למה הוספת את עניין האמפתיה לכאן, ואיך זה קשור.
אולי אתה אחד מאותם הורים שאם הילד שלהם חטף מכות מילד אחר, אתה תלך ו"תטפל" בילד שהיכה. ברור שיש לך אמפתיה לילד שלך, יותר מאשר לאחר. אני אשתדל לבדוק בדיוק מה היה ולפי זה אתייחס. אני מחפש לעשות את הדבר הנכון מוסרית, לפי הצדק. אמפתיה היא דבר חשוב, היא לא רלוונטית לכאן.

אולי אתה לא משתתף בטירלול של אין עם פלסטיני, אתה משתתף בטירלול של הפלסטינים אנטישמיים. זה הכל במסגרת דפוס שהוא די קבוע בכל מקום שיש בו settler colonialism - דמוניזציה של הקרבן, יצירת שקרים על המציאות, כדי שיהיה לנו נוח יותר עם המצפון שלנו.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אדום מטלי כתב: 01 פברואר 2022, 02:24
D&3 כתב: 31 ינואר 2022, 15:45 אז יופי, אני ציוני ואני משתדל להתייחס למה שקרה בהיסטוריה ולא מה שסיפרו לי בגן( חוץ מהעניין שההיסטוריה נכתבת בידי מנצחים, זה ללא ספק היה שיעור טוב ), אני יודע מה היו יחסי הכוחות ב48, אני לא משתתף בטרלול של "אין דבר כזה עם פלסטיני" ואני לא חושב שכל הארץ הזו שייכת לי. לצערי אני גם יודע דבר או שניים על ההיסטוריה הפלסטינית שאתה כנראה ממש רוצה לעצום עיניים לגביהם.

כל חטאי היה שמידת האמפתיה שלי לסבל של העם הפלסטיני מושפעת מהיחס של העם הפלסטיני לעם שלי. נטו מידת האמפתיה, לא מה דעתי על זכויות העם הפלסטיני ומה אני חושב על המצב שלו.

עכשיו החלק המשעשע מהדיון פה זה שאפשר לחשוב שאני איזשהו חריג בקטע הזה, אבל אני מוכן להמר שהאמפתיה שחלקכם תרכשו לנפגעי פיגוע בתל אביב יצהר או בגרעין התורני בלוד לא תהיה זהה.
קודם כל, אתה אכן לא חריג בכלל. קשה להיפטר מהסוציאליזציה שכל ישראלי נתון לה מגיל 0, ולכן אתה לא שונה מהרוב המכריע.
אולי אתה אחד מאותם הורים שאם הילד שלהם חטף מכות מילד אחר, אתה תלך ו"תטפל" בילד שהיכה. ברור שיש לך אמפתיה לילד שלך, יותר מאשר לאחר. אני אשתדל לבדוק בדיוק מה היה ולפי זה אתייחס. אני מחפש לעשות את הדבר הנכון מוסרית, לפי הצדק. אמפתיה היא דבר חשוב, היא לא רלוונטית לכאן.

אולי אתה לא משתתף בטירלול של אין עם פלסטיני, אתה משתתף בטירלול של הפלסטינים אנטישמיים. זה הכל במסגרת דפוס שהוא די קבוע בכל מקום שיש בו settler colonialism - דמוניזציה של הקרבן, יצירת שקרים על המציאות, כדי שיהיה לנו נוח יותר עם המצפון שלנו.
ניסיון יפה, אבל כוונתי הייתה שאני לא חריג ביחס למתנגדי הציונות פה בפורום.

והאמפתיה זה הנושא היחיד פה, כי אני לכל אורך הדרך מסביר שהעניין הוא איך אני מתייחס לסבל של העם הפלסטיני, כמה זה מעסיק אותי, זה לגמרי נגזרת של אמפתיה...
אני בשום שלב לא אמרתי שאנטישמיות כזו או אחרת משנה את מה צודק ומה לא, אלא שהיא משפיעה על איך אני מרגיש ביחס לחוסר צדק.
בדיוק כמו שסבלם של הפלסטינים מעסיק פה אנשים יותר מסבלם של הרבה עמים אחרים.

ואני שמח לגלות שעכשיו אני גם אולי מכה ילדים, אחרי שקודם הייתי אולי רוצח פלסטינים. את שני הדברים כמובן לא הייתה לכם יכולת להסיק, אבל זה מסתדר במסגרת שבניתם לכם של עליונות מוסרית מדומיינת.

ואני מקווה שאתה מרגיש טוב עם עצמך על זה שאתה חוזר על אותו משפט, בפועל מבחינתך עצם הדיון על אנטישמיות אצל פלסטינים הוא טרלול אז די ברור שאין לך יכולת לבחון את הסוגיה עם הקשבה ועניים פקוחות.
ואני לוקח את הדיבורים שלך על דמוניזציה של קורבן בערבון מוגבל, בכל זאת אתה חוטא בזה -
"בפרט למשל, בעיראק הייתה קהילה יהודית מצליחה מאד, עם יחסים טובים עם שכניה. הבחישות של הציונים מפלסטינה כדי לגרום ליהודים להגר, בשיתוף פעולה עם השלטון העירקי, יצאו את ההתעמרות בקהילה הזו"
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

pelegs כתב: 01 פברואר 2022, 00:06 אז עם כל הכבוד (ויש, אני לא מנסה לריב) - אתה מאמין באתנוקרטיה. אולי פחות חמורה מזו שקיימת היום, אבל עדיין אתנוקרטיה.
גם לריב זה בסדר כל עוד זה נשאר בנושא המדובר

ואם ככה בא לך להגדיר את זה אז סבבה, בפרקטיקה אני חושב שהאלטרנטיבה גרועה הרבה הרבה יותר.

אם היה אפשר להבטיח שלכל יהודי בעולם יש מקום חם להגיע אליו אם רודפים אותו ללא מדינה ציונית אולי הייתי זורם, בנתיים עניין הרדיפה הוא בעיה קיימת כבר אלפי שנים, אז אני מרגיש ממש טוב עם עצמי שאני פועל כדי לפתור אותו.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

השאלה היותר מעניינת בעיניי היא למה צריך להיות לי אכפת מכל יהודי העולם?
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 01 פברואר 2022, 09:05
אדום מטלי כתב: 01 פברואר 2022, 02:24

ניסיון יפה, אבל כוונתי הייתה שאני לא חריג ביחס למתנגדי הציונות פה בפורום.

והאמפתיה זה הנושא היחיד פה, כי אני לכל אורך הדרך מסביר שהעניין הוא איך אני מתייחס לסבל של העם הפלסטיני, כמה זה מעסיק אותי, זה לגמרי נגזרת של אמפתיה...
אני בשום שלב לא אמרתי שאנטישמיות כזו או אחרת משנה את מה צודק ומה לא, אלא שהיא משפיעה על איך אני מרגיש ביחס לחוסר צדק.
בדיוק כמו שסבלם של הפלסטינים מעסיק פה אנשים יותר מסבלם של הרבה עמים אחרים.

ואני שמח לגלות שעכשיו אני גם אולי מכה ילדים, אחרי שקודם הייתי אולי רוצח פלסטינים. את שני הדברים כמובן לא הייתה לכם יכולת להסיק, אבל זה מסתדר במסגרת שבניתם לכם של עליונות מוסרית מדומיינת.

ואני מקווה שאתה מרגיש טוב עם עצמך על זה שאתה חוזר על אותו משפט, בפועל מבחינתך עצם הדיון על אנטישמיות אצל פלסטינים הוא טרלול אז די ברור שאין לך יכולת לבחון את הסוגיה עם הקשבה ועניים פקוחות.
ואני לוקח את הדיבורים שלך על דמוניזציה של קורבן בערבון מוגבל, בכל זאת אתה חוטא בזה -
"בפרט למשל, בעיראק הייתה קהילה יהודית מצליחה מאד, עם יחסים טובים עם שכניה. הבחישות של הציונים מפלסטינה כדי לגרום ליהודים להגר, בשיתוף פעולה עם השלטון העירקי, יצאו את ההתעמרות בקהילה הזו"
לגבי האמפתיה, אני לא לגמרי מבין מה אתה אומר כאן. אמפתיה היא רגש. היא דבר חשוב, אבל היא לחלוטין לא רלוונטית לדיון המוסרי ביחס לזוועות שמחוללת הציונות בפלסטינים, ולא רלוונטית לשאלה מה צודק ונכון לעשות.

הדמוניזציה של הקורבן היא דפוס קבוע בכל המקומות שבהם היה Settler Colonialism. זה לא איזה רעיון שלי. אם תקרא מחקרים של סוציאולוגים והיסטוריונים שחקרו את הדברים הללו שנים, תוכל ללמוד על זה לבד. אתה מוזמן כמובן לקחת הכל בעירבון מוגבל, זה בסדר.
אגב, מוזר שאתה מתווכח על הנקודה הזוף כי יש בזה הגיון פסיכולוגי מאד פשוט: הדיסוננס הקוגנטיבי שנוצר אצל המקרבן, שהוא לרוב בבסיס לא איזה רשע מרושע, דוחף אותו לצייר לעצמו את המציאות כך שהיא תהיה יותר נוחה לו. כך הבריטים המתיישבים באמריקה אמרו על האינדאנים שהם נישלו ושחטו, שהם "פראים צמאי דם". אם אתה כבר הורג אנשים, יותר נעים לך עם עצמך אם הם פראים צמאי דם, מאשר אם הם סתם ילידים שאתה חושק בקרקע שלהם.
(זה נכון אגב גם בסיטואציות מחרידות אחרות: הרבה יותר קל להסגיר יהודי אם הוא מפיץ מחלות או מרגל של הקומוניסטים).

לגבי יהדות עיראק, שוב, לא הבנתי מה כוונתך.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אבל כתבתי בבירור -
"אני בשום שלב לא אמרתי שאנטישמיות כזו או אחרת משנה את מה צודק ומה לא, אלא שהיא משפיעה על איך אני מרגיש ביחס לחוסר צדק."

ולא אמרתי שהרעיון לא קיים, אמרתי שאני חושש שאתה לא האדם הנכון להסביר עליו.

לגבי יהדות עיראק, עובדתית היא חוותה פוגרום מזעזע, עובדתית היא שם שליט פרו נאצי לתקופה, ואתה מסביר שה"התעמרות בקהילה " היא בעצם אשמתם
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האדום הצורר כתב: 01 פברואר 2022, 09:36 השאלה היותר מעניינת בעיניי היא למה צריך להיות לי אכפת מכל יהודי העולם?
למה יש צ'יינהטאון, little italy, koreatown, ועוד בערך לכל קהילה מספיק גדולה בכל מקום שהיא מתקבצת בו?
למה ישראלים הולכים לבית חב"ד בטיול שלהם( דבילי בעיני )?

ויש כמובן את העניין ההיסטורי שהיהודים הם לא תמיד הכי חביבים על האוכלוסיות שאיתן הם חיים.

אני לא טוען שצריך להיות לך אכפת, אבל זה לחלוטין אנושי אם כן
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אבל בניגוד לסין, איטליה וקוריאה, היהודים לא היגרו מתוך קהילה משותפת לארץ זרה, וגם התפיסה שלהם את עצמם כבעלי לאום משותף היא חדשה יחסית. בסופו של דבר במקום להיות עסוקים בחברה בה אנחנו חיים ובאנשים המרכבים אותה, אנחנו עסוקים בשלומו הנפשי של הנס גרובר מפרברי פרנקפורט. זה קצת מוזר.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

לאומיות זה קונספט חדש יחסית, הרבה מהתכונות שאנחנו מייחסים אליהם היום בלאום היו אצל היהודים הרבה לפני.

ולמה במקום?
כשרוב האנשים תורמים כסף, הם כנראה עושים את זה קודם לקהילה בה הם חיים( אני לפחות לא דואג לתרום גם ל 'לתת' סניף בולגריה ), נוצרים בנוסף אולי גם תורמים לותיקן, אני מניח שמוסלמים תורמים גם למכה, למה שיהודים לא ירגישו קשר ליהודים אחרים?
אני די בטוח שלי ולהאנס יש במשותף יותר מלוואליד במרוקו עם אנאערף באינדונזיה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 01 פברואר 2022, 09:47 אבל כתבתי בבירור -
"אני בשום שלב לא אמרתי שאנטישמיות כזו או אחרת משנה את מה צודק ומה לא, אלא שהיא משפיעה על איך אני מרגיש ביחס לחוסר צדק."

ולא אמרתי שהרעיון לא קיים, אמרתי שאני חושש שאתה לא האדם הנכון להסביר עליו.

לגבי יהדות עיראק, עובדתית היא חוותה פוגרום מזעזע, עובדתית היא שם שליט פרו נאצי לתקופה, ואתה מסביר שה"התעמרות בקהילה " היא בעצם אשמתם
אולי אני קצת טמבל, אבל אני ממש לא מבין את מה שאתה אומר על אמפתיה, על האנטישמיות של הפלסטינים, ועל איך זה משפיע על התפיסה שלך של חוסר הצדק. אני מוותר בעניין הזה.

איפה אמרתי שההתעמרות ביהודי עיראק היא אשמתם?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

סליחה לא אשמתם, בגלל הציונים מפלסטינה. והבחירה במילה ההתעמרות היא גם מעניינת.

ואני לא חושב שאתה טמבל, פשוט אני חושב שאתה ועוד כמה אנשים פה החליטו שאני חושב שבגלל שה"פלסטינים אנטישמיים" אז מגיע להם שהם סובלים, על אף שמעולם לא כתבתי את זה.
מה שכן, אני בהחלט לא כותב מספיק ברור ככה שזה לא לגמרי אשמתכם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 01 פברואר 2022, 10:28 סליחה לא אשמתם, בגלל הציונים מפלסטינה. והבחירה במילה ההתעמרות היא גם מעניינת.

ואני לא חושב שאתה טמבל, פשוט אני חושב שאתה ועוד כמה אנשים פה החליטו שאני חושב שבגלל שה"פלסטינים אנטישמיים" אז מגיע להם שהם סובלים, על אף שמעולם לא כתבתי את זה.
מה שכן, אני בהחלט לא כותב מספיק ברור ככה שזה לא לגמרי אשמתכם
אל תכניס לי מילים לפה. לא אמרתי שאתה חושב שבגלל שהפלסטינים אנטישמיים מגיע להם שהם סובלים.
אמרתי שהם לא אנטישמיים בכלל, אלא יש אצלם שנאה כלפי ישראל והציונים, מכיון שהם גורמים להם מוות, סבל והשפלה כבר 120. אמרתי שהטענה שלך שהם אנטישמיים היא שקר וטרלול.
שפיברוק האנטשמיות של הפלסטינים על ידי הציונים מאומץ אצלך בלי שאלות, אבל זה דפוס ידוע וגם מובן: זה מקל עליהם את המצפון כשהם ממשיכים בטיהור האתני או מצדיקים את זוועות העבר.

לגבי יהודי עיראק, לא התכוונתי לפרהוד, אם הובנתי ככה, אלא לגירוש של יהודי עיראק לישראל, והקנוניה של ממשלת ישראל עם נורי סעיד, כדי שאפשר יהיה להביא כמה שיותר יהודים למדינה החדשה (היהודית). מה שפגע מאד ביהודי עיראק, שלא היו מי יודע מה ציונים.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

טוב הדיון הזה לא מתקדם לשום מקום
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

ברוך הבא לפורום שדים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדNoam
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

התגובה של ישראל לדו"ח אמנסטי הקובע כי ישראל היא מדינת אפרטהייד (...duh) מזכירה לי את טיעוניו של המשתמש D&3. חבל שהם לא נשמעים משכנעים במיוחד לאנשים שלא מאמינים בהיררכיה גזעית.
שער 5 זה הלב
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

שאלת אותי על היררכיה גזעית, הגבתי לך, ואז אתה כותב( אם הבנתי נכון ) שאני מאמין בהיררכיה גזעית, בלי קשר למה שכתבתי .

Good talk
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

pelegs כתב: 01 פברואר 2022, 00:06 אז עם כל הכבוד (ויש, אני לא מנסה לריב) - אתה מאמין באתנוקרטיה. אולי פחות חמורה מזו שקיימת היום, אבל עדיין אתנוקרטיה.
אני בגדול בעד מדינה דו לאומית עם ביטול חוק השבות / זכות השיבה. אני לא שלאדם יש שייכות על אדמה ולא נראה לי הגיוני לפגוע בחיי האזרחים הקיימים כדי להטיב עם כאלו שסבתא רבה שלהם היתה כאן לפני 100 שנה או במקרה אחר לפני 2000 שנה. זה מגוחך ומפגר באותה מידה.

הבעיה היא שהרצונות שלי לא יישימים ולא יבואו לכדי לגיטימיות ודעת הרב במציאות הקיימת ולכן נכון לבחון מה החלופה המייטבית, וזה בעצם הרעיון המרכזי בדמוקרטיה ( למרות שזה אשכול אחר), בחירה בין אפשרויות ופשרה.

עכשיו קצת חורא לי, שכל מי שבעד מדינה יהודית מואשם באתנוקרטיה בעוד שככל הידוע לי הרצון הפלשתינאי הוא ל 2 מדינות. מדינה דו לאומית בישראל של היום ומדינה לאום פלשתינאית משוללת כל יהודים בפלשתין העתידית. אין לי בעיה עם שאיפה לצדק, אני בהחלט מייחל לזה, רק מפריע לי שאתנוקרטיה נתפסת בעינכם כמשהו בלי צידק אבל אתם בעצם תומכים בהקמתה. הצדק הוא אוניברסלי ולא יכול להיות צבוע בצבעים שונים בהתאם לדת, לאום או מיגדר.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אל-דוד, מניין לך שזה מה שהפלסטינים רוצים?
בנפרד, מנין לך שמי שתומך כאן במאבק הפלסטיני רוצה את מה שאתה מייחס לו?
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אדום מטלי כתב: 02 פברואר 2022, 04:53 אל-דוד, מניין לך שזה מה שהפלסטינים רוצים?
בנפרד, מנין לך שמי שתומך כאן במאבק הפלסטיני רוצה את מה שאתה מייחס לו?
לפי הפרסומים השונים בכלי התקשורת בעולם המערבי.
לפי דיונים שהיו כאן בעבר בפורום.

אני שמח להבין שאתה נגד מדינת לאום פלשתינאית בגבולות 48.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני בעד שכל בני הארץ שבין הים לירדן יחיו במדינה שבה כולם שווים, מדינה לא יהודית.
כל בני הארץ כולל אלה שסולקו ממנה במהלך הטיהור האתני, וצאצאיהם, אם ירצו בכך.

זה גם מה שרוצים רוב הוגי הדעות והפעילים היהודיים שתומכים במאבק הפלסטיני לחרות. כך גם הרבה מאד פלסטינים שאני מכיר, והרבה פלסטינים שאני שומע. אני לא יודע להגיד מה השיעור שלהם בתוך הקהילה הפלסטינית.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני כן בעד מדינת לאום פלסטינית בגבולות של לפני 67, כי לדעתי זה הסיכוי היחידי של פליטים פלסטינים לחזור למולדתם ולקבל זכויות, במדינה דו לאומית זה לא יקרה.
יש פה הרבה אנשים, לכל אחד דיעה שונה. זה שאני בעד משהו לא אומר שגם אחרים כך.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

its-sick כתב: 02 פברואר 2022, 08:15 אני כן בעד מדינת לאום פלסטינית בגבולות של לפני 67, כי לדעתי זה הסיכוי היחידי של פליטים פלסטינים לחזור למולדתם ולקבל זכויות, במדינה דו לאומית זה לא יקרה.
ומה לגבי פיצויים על מה שעוללתם להם ב-48'? הבתים, הרכוש, הכפרים, האדמות? המתים, הפצועים, המשפחות שפורקו ונפוצו לכל עבר? 73 שנים של פליטות תחת משטר כיבוש ונישול?
נראה לך שפקאקטע "מדינה מינוס" מפוצלת לשתיים על 22 אחוז מהשטח תכפר במשהו על כל אלה?
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

זו בהחלט תהיה התחלה אם ישראל לא תהרוס את ההתנחלויות שהיא מפנה, כמו שהיא עשתה בנבזיות להתנחלויות בסיני. זה ייתן לחצי מיליון פליטים וילות מוכנות למגורים (אני סופר גם את כל המבנים הריקים שלא מצליחים לאכלס כבר שנים).
لا إله
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

D red imperia כתב: 02 פברואר 2022, 16:00
its-sick כתב: 02 פברואר 2022, 08:15 אני כן בעד מדינת לאום פלסטינית בגבולות של לפני 67, כי לדעתי זה הסיכוי היחידי של פליטים פלסטינים לחזור למולדתם ולקבל זכויות, במדינה דו לאומית זה לא יקרה.
ומה לגבי פיצויים על מה שעוללתם להם ב-48'? הבתים, הרכוש, הכפרים, האדמות? המתים, הפצועים, המשפחות שפורקו ונפוצו לכל עבר? 73 שנים של פליטות תחת משטר כיבוש ונישול?
נראה לך שפקאקטע "מדינה מינוס" מפוצלת לשתיים על 22 אחוז מהשטח תכפר במשהו על כל אלה?
מי זה עוללתם ? סבא שלך ? סבתא שלך ?
אני מציע שבשלב ראשוני ומינימלי תיקח את כל רכושך ורכוש משפחתך ותמסור אותו לפסטינים
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

מעניין אם טענה כזאת נשמעה בגרמניה כלפי הסכם השילומים שממשיכים עד היום
שער 5 זה הלב
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הכל מטומטם
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

בוא נדבר על צעדים פרקטיים.
פיצויים לא יקרה, לפחות לא כצעד ראשון.
מדינה פלסטינית זה לא הצעד האחרון שיקרה עד שיהיה שלום בין העמים, אלא אחד הצעדים הראשונים. יהיה צריך לעשות הרבה אחרי זה, וכן - פיצויים זו אופצייה, לצד הרבה אופציות אחרות.
אבל אם תדרוש הכל ועכשיו, שום דבר לא יקרה.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

red in blood כתב: 02 פברואר 2022, 21:34
מדינה פלסטינית זה לא הצעד האחרון שיקרה עד שיהיה שלום בין העמים, אלא אחד הצעדים הראשונים. יהיה צריך לעשות הרבה אחרי זה, וכן - פיצויים זו אופצייה, לצד הרבה אופציות אחרות.
אני חושש שאתה טועה, גם בפרטים, אבל בעיקר ברעיון של התהליך כשלבים.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

כרגיל, אתם הישראלים מנהלים משא ומתן עם עצמכם, קובעים לצד השני את גבולות הגזרה, מציעים הצעות שבעיניכם הן נדיבות (הן לא) ולבסוף מאשימים את הצד השני בכפיות טובה
שער 5 זה הלב
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

D red imperia כתב: 03 פברואר 2022, 15:12

כרגיל, אתם הישראלים מנהלים משא ומתן עם עצמכם, קובעים לצד השני את גבולות הגזרה, מציעים הצעות שבעיניכם הן נדיבות (הן לא) ולבסוף מאשימים את הצד השני בכפיות טובה
אילו אתה היית בשולחן המשא ומתן, מה היית מציע לערביי יהודה ושומרון?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 03 פברואר 2022, 15:30 אילו אתה היית בשולחן המשא ומתן, מה היית מציע לערביי יהודה ושומרון?
הפלסטינים בגדה המערבית.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 03 פברואר 2022, 15:30 ערביי יהודה ושומרון
הפלסטינים בגדה המערבית
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

pelegs כתב: 03 פברואר 2022, 16:44
benaim כתב: 03 פברואר 2022, 15:30 אילו אתה היית בשולחן המשא ומתן, מה היית מציע לערביי יהודה ושומרון?
הפלסטינים בגדה המערבית.
השקרניקים בנרניה המופלאה.
שליחת תגובה