חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

benaim כתב: 08 מאי 2022, 15:00 סלח לי מטאלי, אין בי טיפת אמון בארגון הבזוי הנקרא בצלם.
https://mida.org.il/2017/06/25/%D7%99%D ... %99%D7%94/
אם ארגון שנתפס בשקר מאבד את האמינות שלך לעולמי עד (לא משנה כמה תיעודים חשובים הוא הביא, שאמינותם לא הופרכה), מה היחס שלך לדובר צהל?
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

ראית אותי מביא טענות מטעם דובר צה"ל?
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אדום מטלי כתב: 08 מאי 2022, 16:37 לזווית הפלסטינית יש גם פן של אומנות, הוא אולי לא חדשותי, אבל הוא עוזר להבין את המציאות בעיניים שלהם.

עמיר פריימן: את השיר "נקמה" של המשורר הפלסטיני-ישראלי טאהא מוחמד עלי ז"ל זכיתי לשמוע לראשונה מפיו של המשורר עצמו, לפני כ-15 שנים. אחרי שהוא סיים לקרוא את השיר פשוט לא יכולתי להפסיק לבכות. נראה לי שזהו זמן טוב לקרוא אותו שוב.

נקמה
מאת: טאהא מוחמד עלי
תרגום: ששון סומך

לִפְעָמִים
מִתְחַשֵּׁק לִי לְהַזְמִין לְדוּ-קְרָב
אֶת הָאִישׁ
שֶׁרָצַח אֶת אָבִי
וְהָרַס אֶת בֵּיתִי
וְשִׁלֵּחַ אוֹתִי עֵירֹם וְעֶרְיָה
לְכָל הָרוּחוֹת שֶׁל עוֹלַם
הַבְּרִיּוֹת הַצַּר.
שֶׁאִם יַהַרְגֵנִי
וּמָצָאתִי מְנוּחָה נְכוֹנָה
וְאִם אֲחַסְּלֵהוּ
מָצָאתִי נְקָמָה.

אֲבָל…
אִם יִתְגַּלֶּה לִי
בְּמַּהֲלָךְ הַדּוּ-קְרָב
שֶׁיֵּשׁ לִירִיבִי
אִמָּא
שֶׁמַּמְתִּינָה לוֹ
אוֹ אַבָּא
שֶׁמַּנִּיחַ אֶת כַּף יְמִינוֹ
עַל כִּבְרַת הַלֵּב בְּחָזֵהוּ
בְּכָל פַּעַם שֶׁהַבֵּן שֶׁלּוֹ מְאַחֵר
אֲפִלּוּ רֶבַע שָׁעָה
מֵעֵבֶר לְמוֹעֵד שׁוּבוֹ –
אוֹ אָז
לֹא אֲהַרְגֵהוּ
אִם הִכְנַעְתִּי אוֹתוֹ.

זֹאת וְעוֹד…
לֹא אֲחַסְּלֵהוּ
אִם יִתְבָּרֵר לִי
שֶׁיֵּשׁ לוֹ אַחִים וַאֲחָיוֹת
שֶׁנּוֹטִים לוֹ אַהֲבָה
וּמִתְגַּעְגְּעִים עָלָיו בְּלִי הֶרֶף;
אוֹ שֶׁיֵּשׁ לוֹ
אִשָּׁה הַשָּׂשָׂה לִקְרָאתוֹ
וִילָדִים
שֶׁאֵינָם אוֹהֲבִים כְּשֶׁהוּא נֶעֱדָר
וּשְׂמֵחִים בַּמַּתָּנוֹת שֶׁלּוֹ
אוֹ שֶׁיֵּשׁ לוֹ
יְדִידִים וּקְרוֹבִים
שְׁכֵנִים וּמַכָּרִים
חֲבֵרִים לְתָא-הַמַּעֲצָר
שֻׁתָּפִים לַחֶדֶר בְּבֵית-הַחוֹלִים
רֵעִים לְסַפְסַל-הַלִּמּוּדִים -
שֶׁמִּתְעַנְיְנִים בְּמַעֲשָׂיו
וּמַקְפִּידִים לוֹמַר לוֹ שָׁלוֹם.

אֲבָל אִם יִהְיֶה עֲרִירִי
כְּרוּת עֵץ-מִשְׁפָּחָה
שֶׁאֵין לוֹ לֹא אִמָּא וְלֹא אַבָּא
לֹא אַחִים וְלֹא אֲחָיוֹת
לֹא אִשָּׁה וְלֹא יְלָדִים
בְּלִי חֲבֵרִים וּקְרוֹבִים וּשְׁכֵנִים
בְּלִי מַכָּרִים
בְּלִי רֵעַ אוֹ עָמִית, בְּלִי יָדִיד לִרְפוּאָה…
לֹא אוֹסִיף
לִמְצוּקַת עֲרִירוּתוֹ
לֹא יִסּוּרֵי גְוִיעָה
וְלֹא עֶצֶב כִּלָּיוֹן.
רַק בָּזֹאת אֶסְתַּפֵּק:
אַעֲלִים עַיִן מִמֶּנּוּ
כְּשֶׁאֶתָּקֵל בּוֹ בָּרְחוֹב
וַאֲשַׁכְנֵעַ אֶת עַצְמִי
שֶׁהִתְעַלְּמוּת,
בִּפְנֵי עַצְמָהּ, גַּם הִיא
סוּג שֶׁל נְקָמָה.
מרגש. גם הגרמנים הנאצים מאוד אהבו אמנות.
תא מרבוטא
קיבל.ה  341 לייקים

אדום נחמד כתב: 08 מאי 2022, 17:23
benaim כתב: 08 מאי 2022, 15:00 סלח לי מטאלי, אין בי טיפת אמון בארגון הבזוי הנקרא בצלם.
https://mida.org.il/2017/06/25/%D7%99%D ... %99%D7%94/
אם ארגון שנתפס בשקר מאבד את האמינות שלך לעולמי עד (לא משנה כמה תיעודים חשובים הוא הביא, שאמינותם לא הופרכה), מה היחס שלך לדובר צהל?
או לאתר מידה http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=3896
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

teknoboy כתב: 08 מאי 2022, 15:24
benaim כתב: 08 מאי 2022, 14:53
teknoboy כתב: 08 מאי 2022, 14:49
1. זה לא מה שכתבת בשבועות האחרונים בעשרות הודעות, יקירי, וזה גם לא מה שאתה כותב בהמשך ההודעה. פתאום "יש בקרבם"? עד עכשיו "הם" היו חיות צמאות דם, ובמשפט הבא אתה שוב חוזר להתייחס לכל הערבים כאל מקשה אחת ועוד מעיד על כך במפורש ("אין לי אמון בערבים").
2. מה לא בסדר בלייחס תכונות לאנשים בגלל שאנשים אחרים עשו משהו? אתה אמיתי?
3. לא הונדסה על ידך, כמובן, אלא על ידי המורים הרוחניים שלך (או על ידי ספקי התעמולה שלך, לא מכיר אותך מספיק טוב כדי לדעת ממי אתה יונק את החרא הזה).
4. אם אפשר לא להיות גזען מטונף, אני אשמח.
לגבי הגופן, דעתך חשובה לנו ובהחלט נביא אותה בחשבון בעתיד. :evil-grin:
1. אתה רוצה לאלץ אותי לתת אמון בחברה שממנה יוצאים כל רוצחי היהודים בעשורים האחרונים?
2. לוגיקה/סטטיסטיקה.
3. אין לי אף מורה רוחני ידידי היקר. לא הבן גבירים ולא המרזלים אם לשם אתה חותר.
4. אני לא גזען ולא מטונף, אבל כמו שכתבת, דעתך חשובה לי ובהחלט אביא אותה בחשבון בעתיד.
1. אתה לא הכי מבין בלוגיקה, הא?
2. עכשיו עברנו ללזרוק מילים לועזיות שלא קשורות לטיעון שלך?
3. אז ספקי תעמולה, מה זה משנה. שיהיה רבנים בישיבה, מורים בבית ספר, זה ממש לא קריטי לי מאיפה אתה מביא את החרא הזה (אם כי זה מעניין במידה).
4. ודאי שאתה כן, אתה פשוט לא מסוגל להתמודד עם ההבנה הזאת (ולכן אתה מסרב אפילו לדון בהגדרה של מהי גזענות).
1. מבין מעולה.
2. קשורות ועוד איך קשורות. בהיותי אזרח מדינת ישראל, הסיכוי שמי שיפגע בי על רקע יהדותי יהיה ערבי הוא גבוה מאוד. לא יודע לתחם את זה במספרים, אבל בוא...
3. אין לי כאלה. 'החרא הזה' הוא תולדה של המציאות בה אנו חיים.
4. אני לא.
5. ואחרון, הניסיון המתמיד שלך לזלזל ולהקטין את הצד השני של השיח בכדי לנסות להשיג איזו תחושת עליונות הוא פאתטי ועלוב. אני לא יודע אם זה בכוונה או שאתה פשוט אדם כזה, אבל בכל זאת מסב את תשומת לבך.
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

benaim כתב: 08 מאי 2022, 17:35 ראית אותי מביא טענות מטעם דובר צה"ל?
חחח כל המדינה הזו היא דובר צהל אחד גדול
הכתבות שאתה רוצה בערוצי הטלויזיה? הן בסך הכל מדבררות את הדובר.
"שני פלסטינים זרקו אבנים על לוחמים ונורו". נראה לך שהיה כתב שראה את זה? שהצליב מקורות? שבדק וחקר? לא. דוצ אמר ומיד לטלויזיה כעובדה.
אבל רק בשביל להבין - הנער פלסטיני הזה שנהרג, נאדר ריאן, מה אתה חושב שקרה שם?
כלומר, לבצלם אתה לא מאמין, אבל למי כן?
ואם לדוצ אתה לא מאמין (כפי שהשתמע מההודעה המצוטטת), אז על מי חובת ההוכחה - על ההורג או על ההרוג?
הפוסט קיבל 3 לייקיםpelegsאדום מטליKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

benaim כתב: 08 מאי 2022, 17:39
benaim כתב: 08 מאי 2022, 14:53

1. אתה רוצה לאלץ אותי לתת אמון בחברה שממנה יוצאים כל רוצחי היהודים בעשורים האחרונים?
2. לוגיקה/סטטיסטיקה.
3. אין לי אף מורה רוחני ידידי היקר. לא הבן גבירים ולא המרזלים אם לשם אתה חותר.
4. אני לא גזען ולא מטונף, אבל כמו שכתבת, דעתך חשובה לי ובהחלט אביא אותה בחשבון בעתיד.
3. אז ספקי תעמולה, מה זה משנה. שיהיה רבנים בישיבה, מורים בבית ספר, זה ממש לא קריטי לי מאיפה אתה מביא את החרא הזה (אם כי זה מעניין במידה).
4. ודאי שאתה כן, אתה פשוט לא מסוגל להתמודד עם ההבנה הזאת (ולכן אתה מסרב אפילו לדון בהגדרה של מהי גזענות).
1. מבין מעולה.
2. קשורות ועוד איך קשורות. בהיותי אזרח מדינת ישראל, הסיכוי שמי שיפגע בי על רקע יהדותי יהיה ערבי הוא גבוה מאוד. לא יודע לתחם את זה במספרים, אבל בוא...
4. אני לא.
5. ואחרון, הניסיון המתמיד שלך לזלזל ולהקטין את הצד השני של השיח בכדי לנסות להשיג איזו תחושת עליונות הוא פאתטי ועלוב. אני לא יודע אם זה בכוונה או שאתה פשוט אדם כזה, אבל בכל זאת מסב את תשומת לבך.
1. אתה לא, כפי שתראה מיד.
2. אתה לא יודע "לתחם במספרים", המספרים האמיתיים מראים שאתה טועה, אבל אתה בטוח גם שאתה צודק וגם שרק העצלות שלך מונעת ממך לשלוף פה הוכחה מספרית.
3. עם כל הכבוד, לא נראה לי שהמצאת לבד את כל אוסף הקלישאות שאתה זורק פה בכל פעם שיש לך רבע הזדמנות.
4. מה לא? לא מסרב? אתה מסרב כל פעם. אתה חושב שאתה כן מסוגל לקלוט? אבל עובדה שאתה לא קולט, ועוד ממשיך להתנגד.
5. איפה הניסיון להקטין? כשאני אומר שאתה גזען? אבל זה נכון. כשאני מדגים שאתה לא מבין על מה אתה מדבר? מה לעשות, לפעמים המציאות כואבת.
ואני אמנם לא אחראי על זה שאתה חש רגשי נחיתות כשאתה קורא את מה שאני כותב, אבל אני באמת מצטער שנגעתי בטריגרים. עוד נקודה שכדאי לך לרשום לך ליום שבו תפתח סוף סוף מודעות עצמית.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Red Or Dead
קיבל.ה  234 לייקים

הנער המסכן והתמים נאדר ריאן רק נסע לתומו באופנוע
תמונה
הפוסט קיבל לייק אחדHapoelTA
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

וזה מוכיח שההרג שלו מוצדק כי?

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

כמו כן באיזה שלב מוציאים להורג את כל אלה -
תמונה

הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

teknoboy כתב: 08 מאי 2022, 17:51
1. מבין מעולה.
4. אני לא.
2. אתה לא יודע "לתחם במספרים", המספרים האמיתיים מראים שאתה טועה, אבל אתה בטוח גם שאתה צודק וגם שרק העצלות שלך מונעת ממך לשלוף פה הוכחה מספרית.
3. עם כל הכבוד, לא נראה לי שהמצאת לבד את כל אוסף הקלישאות שאתה זורק פה בכל פעם שיש לך רבע הזדמנות.
4. מה לא? לא מסרב? אתה מסרב כל פעם. אתה חושב שאתה כן מסוגל לקלוט? אבל עובדה שאתה לא קולט, ועוד ממשיך להתנגד.
5. איפה הניסיון להקטין? כשאני אומר שאתה גזען? אבל זה נכון. כשאני מדגים שאתה לא מבין על מה אתה מדבר? מה לעשות, לפעמים המציאות כואבת.
ואני אמנם לא אחראי על זה שאתה חש רגשי נחיתות כשאתה קורא את מה שאני כותב, אבל אני באמת מצטער שנגעתי בטריגרים. עוד נקודה שכדאי לך לרשום לך ליום שבו תפח סוף סוף מודעות עצמית.
2. מה הם המספרים האמתיים? כמה יהודים נרצחו כאן על רקע לאומני וכמה ערבים? אתה באמת חושב שזה בר השוואה?
3. אף קלישאה לא נזרקה כאן, אמת לאמיתה.
4. אני לא גזען, סה"כ יודע מי הוא האויב.
5. לכתוב 'לזרוק מילים בלועזית' זה זלזול. אני לא באמת נפגע ממך, אני פשוט חושב שאתה מסית את השיח למקומות לא רלוונטיים שלא עוסקים במהות הויכוח. תאמין לי שאין בי טיפת רגשי נחיתות, בטח לא מול אדם עלום בפורום כדורגל.
Red Or Dead
קיבל.ה  234 לייקים

אדום נחמד כתב: 08 מאי 2022, 18:23 וזה מוכיח שההרג שלו מוצדק כי?

זה מוכיח שהוא כנראה לא היה פרח חמוד ותמים כפי שמתואר על ידי בצלם, ואני נוטה חד משמעית להאמין לצה״ל
החלאות מסוג להב״ה הם באמת השוואה ראויה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

benaim כתב: 08 מאי 2022, 19:05
1. מבין מעולה.
4. אני לא.
ואני אמנם לא אחראי על זה שאתה חש רגשי נחיתות כשאתה קורא את מה שאני כותב, אבל אני באמת מצטער שנגעתי בטריגרים. עוד נקודה שכדאי לך לרשום לך ליום שבו תפח סוף סוף מודעות עצמית.
2. מה הם המספרים האמתיים? כמה יהודים נרצחו כאן על רקע לאומני וכמה ערבים? אתה באמת חושב שזה בר השוואה?
5. לכתוב 'לזרוק מילים בלועזית' זה זלזול. אני לא באמת נפגע ממך, אני פשוט חושב שאתה מסית את השיח למקומות לא רלוונטיים שלא עוסקים במהות הויכוח. תאמין לי שאין בי טיפת רגשי נחיתות, בטח לא מול אדם עלום בפורום כדורגל.
2. הטענה שלך הייתה שאם תירצח, אז סטטיסטית הרוצח שלך יהיה ערבי ובגלל שאתה יהודי.
אתה מוזמן לבדוק, אבל מתברר שיותר יהודים נרצחים בכל שנה על ידי יהודים על רקע פלילי מאשר על ידי ערבים על רקע לאומני.
3. בסעיף הקודם נתת לעצמך דוגמה מעולה לקלישאה שבלעת בלי לבדוק, זרקת לנו אותה כעובדה, ועכשיו אתה מסרב אפילו להיכנס ללינק שנתתי קודם ולראות את המספרים האמיתיים בעצמך (הלינק היה לישראל היום, דרך אגב, לא לאיזה חבורת עובדי שטן כמו בצלם).
4. הנה, אתה שוב חוזר על הטענה הריקה שלך, למרות שכולם רואים את האמת. כמו שאמרתי, מסרב.
5. יופי שאין לך. בצדק.
כשאמרתי שכתבת מילים לועזיות לא קשורות, לא התכוונתי לזלזל בך ולרמוז שהמילים האלה "גדולות עליך" או משהו כזה. האמת, מגיעה לך סליחה, כי בקלות זה נשמע ככה ויצא שהעלבתי אותך.
הכוונה שלי הייתה שאין שום קשר בין הדברים שאתה כותב לבין סטטיסטיקה ולוגיקה (או היסטוריה, או המציאות בכלל), ובאותה הודעה גם הייתה דוגמה, אם אני לא טועה (אותה דוגמה שאתה מסרב לקלוט עד עכשיו).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

teknoboy כתב: 08 מאי 2022, 20:15
אתה מוזמן לבדוק, אבל מתברר שיותר יהודים נרצחים בכל שנה על ידי יהודים על רקע פלילי מאשר על ידי ערבים על רקע לאומני.
3. בסעיף הקודם נתת לעצמך דוגמה מעולה לקלישאה שבלעת בלי לבדוק, זרקת לנו אותה כעובדה, ועכשיו אתה מסרב אפילו להיכנס ללינק שנתתי קודם ולראות את המספרים האמיתיים בעצמך (הלינק היה לישראל היום, דרך אגב, לא לאיזה חבורת עובדי שטן כמו בצלם).
4. הנה, אתה שוב חוזר על הטענה הריקה שלך, למרות שכולם רואים את האמת. כמו שאמרתי, מסרב.
5. יופי שאין לך. בצדק.
כשאמרתי שכתבת מילים לועזיות לא קשורות, לא התכוונתי לזלזל בך ולרמוז שהמילים האלה "גדולות עליך" או משהו כזה. האמת, מגיעה לך סליחה, כי בקלות זה נשמע ככה ויצא שהעלבתי אותך.
הכוונה שלי הייתה שאין שום קשר בין הדברים שאתה כותב לבין סטטיסטיקה ולוגיקה (או היסטוריה, או המציאות בכלל), ובאותה הודעה גם הייתה דוגמה, אם אני לא טועה (אותה דוגמה שאתה מסרב לקלוט עד עכשיו).
דיברתי על רצח על רקע לאומני בשל היותי יהודי, לא נכנסתי את הפן הפלילי שגם בו הערבים 'מצטיינים' ומככבים בראשית טבלת מקרי הרצח הכלליים.
לא שמתי לב ללינק ששמת, אולי ערכת בפעם המי יודע כמה.
לא מוצא אף אחת מהטענות שלי כריקות, גם אתה לא, אבל אתה מתקשה להסתכל על המציאות כפי שהיא.
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

Red Or Dead כתב:

זה מוכיח שהוא כנראה לא היה פרח חמוד ותמים כפי שמתואר על ידי בצלם, ואני נוטה חד משמעית להאמין לצה״ל
לא יודע מה זה פרח תמים.
אף אחד פה הוא לא פרח תמים.
זה עדיין לא אומר שמגיע לו למות, או שהוא עשה משהו שמצדיק את ההרג שלו.

לגבי האמון בצבא, אתה קצת עושה בלאגן.
בנעים אמר שהוא לא מאמין לבצלם כי לפני כך וכך את שנים מי שהיה בתפקיד מסוים שם אמר משהו לא נכון.
שאלתי אותו אם הוא מתייחס לכל הגופים באותה מידה, וספציפית לגבי דובר צהל. הוא אמר שהוא לא מאמין גם לצבא.
אתה לחלוטין מוזמן להאמין לצבא למרות שהוא משקר כל הזמן, ולא להאמין לבצלם למרות שהוא ברוב המקרים עושה עבודה מדוייקת וחשובה שאף אחד אחר לא עושה (אגב, אם המדינה היתה משקיעה משאבים כדי לחשוף את העוולות האלה בעצמה, לא היה צורך לא בבצלם ולא בשוברים ולא בתעאיוש)

Asafasraf
קיבל.ה  833 לייקים

benaim כתב:
benaim כתב: 08 מאי 2022, 19:05 2. מה הם המספרים האמתיים? כמה יהודים נרצחו כאן על רקע לאומני וכמה ערבים? אתה באמת חושב שזה בר השוואה?
5. יופי שאין לך. בצדק.
דיברתי על רצח על רקע לאומני בשל היותי יהודי, לא נכנסתי את הפן הפלילי שגם בו הערבים 'מצטיינים' ומככבים בראשית טבלת מקרי הרצח הכלליים.
לא מוצא אף אחת מהטענות שלי כריקות, גם אתה לא, אבל אתה מתקשה להסתכל על המציאות כפי שהיא.
זה ויכוח שלא יהיה לו סוף.
מפריעה לאנשים כאן ההגדרה ״מדינה יהודית״.
הם חיים בעולם מדומין שבו כולם חיים בשלום וההרמוניה.
האם רוב הפלסטינאים מחבלים? לא.
האם רוב המחבלים כאן פלסטינאים? כן.
אנחנו במלחמת קיום, ואף מלחמה לא סטרילית.
אפשר להסתכל על הקצב מרוסיה, כדי לקבל מושג קלוש על ההבדל בינינו לבינו.
לישראל אין בעיה להשטיח את עזה, אבל היא לא עושה את זה גם בגלל תגובת מדינות העולם, אבל לא פחות כי משתדלים להיות אנושיים כאן.
ישראל ממש לא חפה מטעויות ועוולות, אבל אנשים כאן עושים בלי בושה אנלוגיה לשואה.
יש כאן אנשים שאין להם בעיה להקריב את כל החיילים, רק בכדי לא לפגוע בפלשתיני חף מפשע.
ברגע שאתה לא מסכים עם התפיסה המעוותת שלהם למציאות אתה גזען, פאשיסט, יודו-נאצי וכו׳ (אם אני לא טועה לפחות אחד מהם לא חי כאן בכלל).
על זה נאמר ״מהרסייך ומחרבייך ממך ייצאו״.
תודה לאל שהם השוליים של השוליים בחברה שלנו.
הפוסט קיבל 3 לייקיםHaunterbenaimHapoelTA
Red Or Dead
קיבל.ה  234 לייקים

אדום נחמד כתב: 08 מאי 2022, 22:37
Red Or Dead כתב:

לא יודע מה זה פרח תמים.
אף אחד פה הוא לא פרח תמים.
זה עדיין לא אומר שמגיע לו למות, או שהוא עשה משהו שמצדיק את ההרג שלו.

לגבי האמון בצבא, אתה קצת עושה בלאגן.
בנעים אמר שהוא לא מאמין לבצלם כי לפני כך וכך את שנים מי שהיה בתפקיד מסוים שם אמר משהו לא נכון.
שאלתי אותו אם הוא מתייחס לכל הגופים באותה מידה, וספציפית לגבי דובר צהל. הוא אמר שהוא לא מאמין גם לצבא.
אתה לחלוטין מוזמן להאמין לצבא למרות שהוא משקר כל הזמן, ולא להאמין לבצלם למרות שהוא ברוב המקרים עושה עבודה מדוייקת וחשובה שאף אחד אחר לא עושה (אגב, אם המדינה היתה משקיעה משאבים כדי לחשוף את העוולות האלה בעצמה, לא היה צורך לא בבצלם ולא בשוברים ולא בתעאיוש)

לא דיברתי על בנעים אלא על הבדל הגרסאות בין בצלם לצה״ל
מה שמעצבן אותי אישית בבצלם זה לא הדברים שהם חושפים אלא הדברים מהם הם מתעלמים, המשוואה המוצגת על ידם מאוד מאוד שקרית
אשמח אם יגיע היום בו יזנחו הפלסטינים את דרך הטרור, אך כל מי שחושב שבמצב הנוכחי ישנה אופציה ריאלית להתקדמות מדינית, שרוי בהזיות
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 22:38 זה ויכוח שלא יהיה לו סוף.
לישראל אין בעיה להשטיח את עזה, אבל היא לא עושה את זה גם בגלל תגובת מדינות העולם, אבל לא פחות כי משתדלים להיות אנושיים כאן.
יש כאן אנשים שאין להם בעיה להקריב את כל החיילים, רק בכדי לא לפגוע בפלשתיני חף מפשע.
ברגע שאתה לא מסכים עם התפיסה המעוותת שלהם למציאות אתה גזען, פאשיסט, יודו-נאצי וכו׳ (אם אני לא טועה לפחות אחד מהם לא חי כאן בכלל).
למסגר
חופש לפורום שדים מPELEGES

חופש לפורום שדים מPELEGES
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 22:38 האם רוב המחבלים כאן פלסטינאים? כן.
מעניין למה. מה ההבדל בין הפלסטינים שבוחרים בהתקוממות "חבלנית", אל מול מדינות כמו ישראל, מצרים, ירדן, סוריה וכו' שפועלות דרך הצבא?..

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 22:38 לישראל אין בעיה להשטיח את עזה, אבל היא לא עושה את זה גם בגלל תגובת מדינות העולם, אבל לא פחות כי משתדלים להיות אנושיים כאן.
בטח. טיהור אתני, דחיקת מליוני אנשים לחיים תחת דיקטטורה צבאית למשך מעל לחצי מאה בשביל לגנוב להם את האדמות ולסגור אותם, הלכה למעשה, בבתי כלא ענקיים - זה הכל מאד אנושי.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 22:38 יש כאן אנשים שאין להם בעיה להקריב את כל החיילים, רק בכדי לא לפגוע בפלשתיני חף מפשע.
בפעם האחרונה שבדקתי תפקידם של חיילים הוא למנוע מוות של אזרחים חפים מפשע, תוך כדי סיכון חייהם.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 22:38 על זה נאמר ״מהרסייך ומחרבייך ממך ייצאו״.
אכן נאמר (וזה קלישאתי בטירוף), אבל האמת שזה פירוש יחסית חדש. הפירוש המסורתי הוא זה:
הפסוק בישעיהו הוא פסוק נחמה, פסוק חיובי, ובו מדובר בסילוק האויבים החיצונים כחלק משיבת ציון – האנשים הרשעים יֵצאו וייפלטו ממך, מהארץ. כלומר כוונת הפסוק היא שבני ישראל ישובו לארץ, ואילו הגויים שהחריבו את הארץ יֵצאו ממנה. הדגש הוא על המילה יצאו.
מקור
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

Red Or Dead כתב: לא דיברתי על בנעים אלא על הבדל הגרסאות בין בצלם לצה״ל
מה שמעצבן אותי אישית בבצלם זה לא הדברים שהם חושפים אלא הדברים מהם הם מתעלמים, המשוואה המוצגת על ידם מאוד מאוד שקרית
אשמח אם יגיע היום בו יזנחו הפלסטינים את דרך הטרור, אך כל מי שחושב שבמצב הנוכחי ישנה אופציה ריאלית להתקדמות מדינית, שרוי בהזיות
ושוב, האם מעצבנת אותך באותה מידה ההתעלמות של דובר צהל מחלקים לא נעימים, והתמונה השקרית שהוא מציג?
ואני אשמח אם ישראל תזנח את דרך הדיכוי והאפרטהייד, אך כל מי שחושב שבמצב הנוכחי ישנה אופציה ריאלית לסיום ההתנגדות לדיכוי, שרוי בהזיות

Asafasraf
קיבל.ה  833 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 22:38 האם רוב המחבלים כאן פלסטינאים? כן.
מעניין למה. מה ההבדל בין הפלסטינים שבוחרים בהתקוממות "חבלנית", אל מול מדינות כמו ישראל, מצרים, ירדן, סוריה וכו' שפועלות דרך הצבא?..

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 22:38 לישראל אין בעיה להשטיח את עזה, אבל היא לא עושה את זה גם בגלל תגובת מדינות העולם, אבל לא פחות כי משתדלים להיות אנושיים כאן.
בטח. טיהור אתני, דחיקת מליוני אנשים לחיים תחת דיקטטורה צבאית למשך מעל לחצי מאה בשביל לגנוב להם את האדמות ולסגור אותם, הלכה למעשה, בבתי כלא ענקיים - זה הכל מאד אנושי.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 22:38 יש כאן אנשים שאין להם בעיה להקריב את כל החיילים, רק בכדי לא לפגוע בפלשתיני חף מפשע.
בפעם האחרונה שבדקתי תפקידם של חיילים הוא למנוע מוות של אזרחים חפים מפשע, תוך כדי סיכון חייהם.

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 22:38 על זה נאמר ״מהרסייך ומחרבייך ממך ייצאו״.
אכן נאמר (וזה קלישאתי בטירוף), אבל האמת שזה פירוש יחסית חדש. הפירוש המסורתי הוא זה:
הפסוק בישעיהו הוא פסוק נחמה, פסוק חיובי, ובו מדובר בסילוק האויבים החיצונים כחלק משיבת ציון – האנשים הרשעים יֵצאו וייפלטו ממך, מהארץ. כלומר כוונת הפסוק היא שבני ישראל ישובו לארץ, ואילו הגויים שהחריבו את הארץ יֵצאו ממנה. הדגש הוא על המילה יצאו.
מקור
ההבדל הוא שהפלסטינאים החליטו לעשות זאת הרבה לפני שישראל היתה למדינה, וגם לפני הציונות.
״טיהור אתני״- איזה כיף להתעלם מהסירוב המוחלט לכל הצעה שהיתה לאורך ההיסטוריה לחלוקת הארץ הזאת.
אני לא צריך להזכיר לך עד לאן ישראל הגיעה במלחמת יום כיפור, ואם היינו רוצים ארמיות מצריות וסוריות היו פשוט נמחקות על ידי הרעבה.
הדוגמא הכי פשוטה היא חופשת ״הכל כלול״ שאליה הולכים המחבלים שנתפסו היום.
אפשר להשוות את זה לאסיר בארה״ב או ברוסיה?
התפקיד של החיילים הוא קודם כל להגן על המדינה שלהם. ואם צריך לבחור בין סיכון החיים שלהם לבין סיכון חיי הפלסטינאים, לפחות לי אין ספק מה אני בוחר.
אני לא רואה את עצמי כמוך, אחד שמתנתל על יהדותו, דגל המדינה שלו וההמנון שלו
אני יהודי שחי במדינת ישראל והצביון היהודי חשוב לי.
נערך לאחרונה על ידי Asafasraf ב 08 מאי 2022, 23:53, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדbenaim
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

Asafasraf כתב: 08 מאי 2022, 22:38
benaim כתב:
5. יופי שאין לך. בצדק.
זה ויכוח שלא יהיה לו סוף.
איפה ישנם עוד אנשים... :rose: :rose:
Red Or Dead
קיבל.ה  234 לייקים

אדום נחמד כתב: 08 מאי 2022, 23:39
Red Or Dead כתב: לא דיברתי על בנעים אלא על הבדל הגרסאות בין בצלם לצה״ל
ושוב, האם מעצבנת אותך באותה מידה ההתעלמות של דובר צהל מחלקים לא נעימים, והתמונה השקרית שהוא מציג?
ואני אשמח אם ישראל תזנח את דרך הדיכוי והאפרטהייד, אך כל מי שחושב שבמצב הנוכחי ישנה אופציה ריאלית לסיום ההתנגדות לדיכוי, שרוי בהזיות

נכון, שנינו מסכימים.
בנקודה הזו אין שום סיכוי לשינוי. כאשר מנהיגי העם השני נעים בין התנצלויות רפות ומכובסות ותשלום לטרוריסטים במקרה הטוב, לעידוד וקריאה לטבוח ביהודים באמצעות גרזנים במקרה הרע, לא יהיה שום שינוי סטטוס(ובצדק).
לך תדע, אולי יום אחד העם הנכבש יחליט שמתחשק לו לחיות חיים נורמליים ושקטים(בדיוק כמו מדינות ערב אחרות, שחיות איתנו בשלום עשרות שנים) לצד שכניו הישראלים שלא הולכים לשום מקום.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מי צמא דם, ומי בסה"כ רוצה לחיות?

ולמה הרשות הישראלית מתגמלת בכסף את המחבלים האלה?

הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickסומך
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 מאי 2022, 03:33 מי צמא דם, ומי בסה"כ רוצה לחיות?

ולמה הרשות הישראלית מתגמלת בכסף את המחבלים האלה?

בסה"כ עוכב בצורה אגרסיבית אחרי שכנראה הפר סדר או יצר פרובוקציה כזו או אחרת. אני לא באמת מאמין לתרחישים המתוסרטים שלהם כי הם מומחים בזה. יכול להיות שהפעולה של כוחותינו הייתה אגרסיבית מדי אבל אין פה שום עניין של 'צמאי דם'.
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

"כנראה הפר סדר או יצר פרובוקציה"..
קודם כל, מה זה אומר "יצר פרובוקציה"? האם לצלם אותם נחשב פרובוקציה? האם לצלם חיילים מצדיק אלימות מצידם?
דבר שני, למה "כנראה" זה מה שקרה? למה ההנחה שלך היא שהוא הפר סדר? אתה לא מרגיש שזה קצת נח מבחינתך להחזיק בעמדה הזו?
דבר שלישי, ראית את הסרטונים? המפקד שם אומר "מי שעובר את הסלע הזה (ומצביע על סלע אקראי) - לעצור אותו". מה זאת אומרת? לחייל יש זכות להגיד לך לאן אסור לך ללכת ככה באופן אקראי, בלי צו שטח צבאי סגור (אותו החיילים לא הציגו)? באיזו זכות? האם לגיטימי מבחינתך למנוע חופש תנועה מאנשים בצורה כזו אקראית?
דבר רביעי, אם הוא אכן הפר סדר, מדוע הוא לא נעצר?

קיצור, כרגיל, אין דרך לשכנע אותך. לא משנה מה יקרה ומה יראו לך, תמיד תמצא את החלק החסר בפאזל שיהפוך את הכל להגיוני מבחינתך.
נו, מילא.
הפוסט קיבל 3 לייקיםסומךאדום מטליpelegs
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הדיון באשכול מתפזר כל הזמן אל מחוץ למטרתו, שהיא הצגת הדברים מנקודת מבט פלסטינית.
זה קורה כי משתמשים כאן, בכוונה כנראה, מתעקשים להוציא כל התרחשות אל מחוץ לקונטקסט הכללי. שוב ושוב מסתכלים על האירועים שקורים בהפתעה או בחוסר הבנה למציאות. "אבל החמאס", "אבל מחבלים צמאי דם", וכאלה.
המשתמשים הללו, לפחות אלו שכאן בדיון כבר כמה חודשים, בכל פעם שמוצגת להם המציאות או ההיסטוריה של 120 שנה האחרונות בצורה שאינה מסתדרת עם מה שלמדו, ומסבירה להם דברים לא נעימים, פשוט מתעלמים ממה שמוצג להם, וכל פעם מחדש, כאילו זה לא הוסבר להם, הם שוב "אבל הרשות משלמת למחבלים", "צמאי דם" וכו'. אין לי עניין להתווכח עם בנעים (כדוגמא, גם לא עם התואמים לו... ) על העובדות, כי הוא מראה כל פעם שזה פשוט לא מעניין אותו, ולכן אין בזה שום טעם.

אבל אין מנוס לחזור שוב, לצופים מהצד או למשתמשים מתנגדים חדשים שפספסו את זה, את הקונטקסט של ההיתרחשויות:

* הציונות התחילה בסוף המאה ה-19 כאשר יהודים שסבלו פרעות ואנטישמיות במזרח אירופה חפשו פתרון לצרותיהם.
* לחלק (קטן מאד) מיהודי אירופה, הפתרון היה הקמת מדינה יהודית, בפלסטין. זו הציונות.
* בפלסטין באותו זמן היו אמנם יהודים, אבל הם היוו פחות מ-10% מהאוכלוסיה, והארץ הייתה מיושבת במאות אלפי תושבים שאינם יהודים.
* לכן, היות ולא הייתה לציונות כוונה להשתלב עם האוכלוסיה הילידית בפלסטין, אלא להקים מדינה יהודית, הפתרון היה ייהוד, נישול, גאולת אדמות, טראנספר וטיהור אתני. זה
מבנה ידוע שנקרא SETTLER COLONIALISM, והוא היה מקובל ואופנתי באותו זמן.
* בזמן שלטון מעצמות אחרות (העותומנים, הבריטים), זה היה פחות מעשי ויותר רעיוני (הרעיונות ניכרו בכתבים/נאומים/יומנים של כל מנהיגי הציונות). ברגע שהסתיים המנדט, זה נהיה אפשרי, ובוצע הטיהור האתני של 48.
* ב-48 היה בפלסטין רוב פלסטיני של יותר משני שליש האוכלוסיה, ובבעלותם 94% מהאדמות. לכן הקמת מדינה יהודית חייבה את הטיהור האתני, וגירוש של כ-750,000 פלסטינים מביתם. אם זה לא היה קורה, המדינה החדשה פשוט לא הייתה יהודית.
* הטיהור האתני לא נפסק מאז, הוא מעולם לא הפסיק, ברצון הציונות לשלוט בכמה שיותר מאדמות פלסטין, עם כמה שפחות ילידים פלסטינים.
* ישראל מבצעת באופן קבוע פשעי מלחמה, ומצפצפת על החוק הבינלאומי. תחת שלטונה חיים מליוני פלסטינים ללא זכויות אדם בסיסיות, עם שלטון צבאי שמדכא ומשפיל
אותם.
* בכל מקום בעולם שבו היה מבנה כזה (אוסטרליה, קנדה, ארה"ב, דרום אפריקה, אלגי'ריה), הילידים התקוממו ולחמו על חירותם, ומאבק זה תמיד כלל פעולות טרור כנגד הכובש, שהרגו גם הרבה אזרחים חפים מפשע. אין להם דרך אחרת להילחם על חירותם, ולאנשים מיואשים לפעמים אין מה להפסיד.

בכל פעם שהורגים עם גרזן או רובה, בתל אביב, חדרה או בעופרה, צריך לזכור את ההקשר הזה, ולא לספר לעצמנו סיפורים נוחים לנו, על האיסלם, או על "עם צמא דם".
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

מטלי, מה דעתך על תכנית החלוקה? מדוע סורבה? איך זה מהזווית שלכם הפלסטינים?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

benaim כתב: 08 מאי 2022, 21:10
5. יופי שאין לך. בצדק.
1. דיברתי על רצח על רקע לאומני בשל היותי יהודי, לא נכנסתי את הפן הפלילי שגם בו הערבים 'מצטיינים' ומככבים בראשית טבלת מקרי הרצח הכלליים.
2. לא שמתי לב ללינק ששמת, אולי ערכת בפעם המי יודע כמה.
3. לא מוצא אף אחת מהטענות שלי כריקות, גם אתה לא, אבל אתה מתקשה להסתכל על המציאות כפי שהיא.
1. אההה אז כשהתכוונת שרוב הסיכוי שאם תירצח זה יהיה על רקע לאומני, בעצם התכוונת שאם תמות בפיגוע זה יהיה כנראה על רקע לאומני?
ניסיון יפה, אבל אני לא מאמין שאתה עד כדי כך מטומטם.
בעצם אני כבר לא בטוח, כי למרות שהבאתי לך מספרים שמראים שיותר יהודים נהרגים על ידי יהודים על רקע פלילי, אתה עדיין בטוח שהרבה יותר נהרגים על ידי ערבים מסיבות שונות ומשונות.
אתה פשוט לא מסוגל לקלו את העובדה הפשוטה שרוב היהודים שנרצחו בשנים 2018-19 (האחרונות שמצאתי לגביהן נתונים בחיפוש גוגל זריז) רוב היהודים שנרצחו נרצחו על ידי יהודים אחרים.
אתה אשכרה לא מסוגל לקרוא משפט כל כך פשוט ולעכל את התוכן שלו, מרוב שזה מתקשקש לך עם הגזענות שכבר תקועה שם.
2. ודאי ש"לא שמת לב", כי אתה לא קורא מה כותבים לך ובטח שלא מעוניין להבין את הצד השני.
ודרך אגב, אתה הרבה פחות טוב בלהסתיר את זה ממה שנדמה לך.
3. זה שאתה לא מוצא אותן ריקות זה לא אומר מי יודע מה. אתה גם חושב שאתה צודק בכל מה שכתבת (למרות שאני ואחרים הראינו שזה לא נכון עובדתית) ואתה אפילו חושב שאתה לא גזען, ככה שההערכות שלך לגבי המציאות לא ממש שוות הרבה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

benaim כתב: 09 מאי 2022, 08:47 בסה"כ עוכב בצורה אגרסיבית אחרי שכנראה הפר סדר או יצר פרובוקציה כזו או אחרת. אני לא באמת מאמין לתרחישים המתוסרטים שלהם כי הם מומחים בזה. יכול להיות שהפעולה של כוחותינו הייתה אגרסיבית מדי אבל אין פה שום עניין של 'צמאי דם'.
ממש לא יפה לדבר ככה על אהוביה סנדק. הבנאדם מת.
אז הוא הפר את הסדר וזרק אבנים על חיילים. בגלל זה מגיע לו למות?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

teknoboy כתב: 09 מאי 2022, 10:32
5. יופי שאין לך. בצדק.
1. דיברתי על רצח על רקע לאומני בשל היותי יהודי, לא נכנסתי את הפן הפלילי שגם בו הערבים 'מצטיינים' ומככבים בראשית טבלת מקרי הרצח הכלליים.
3. לא מוצא אף אחת מהטענות שלי כריקות, גם אתה לא, אבל אתה מתקשה להסתכל על המציאות כפי שהיא.
1. אההה אז כשהתכוונת שרוב הסיכוי שאם תירצח זה יהיה על רקע לאומני, בעצם התכוונת שאם תמות בפיגוע זה יהיה כנראה על רקע לאומני?
בעצם אני כבר לא בטוח, כי למרות שהבאתי לך מספרים שמראים שיותר יהודים נהרגים על ידי יהודים על רקע פלילי, אתה עדיין בטוח שהרבה יותר נהרגים על ידי ערבים מסיבות שונות ומשונות.
אתה פשוט לא מסוגל לקלו את העובדה הפשוטה שרוב היהודים שנרצחו בשנים 2018-19 (האחרונות שמצאתי לגביהן נתונים בחיפוש גוגל זריז) רוב היהודים שנרצחו נרצחו על ידי יהודים אחרים.
אתה אשכרה לא מסוגל לקרוא משפט כל כך פשוט ולעכל את התוכן שלו, מרוב שזה מתקשקש לך עם הגזענות שכבר תקועה שם.
2. ודאי ש"לא שמת לב", כי אתה לא קורא מה כותבים לך ובטח שלא מעוניין להבין את הצד השני.
3. זה שאתה לא מוצא אותן ריקות זה לא אומר מי יודע מה. אתה גם חושב שאתה צודק בכל מה שכתבת (למרות שאני ואחרים הראינו שזה לא נכון עובדתית) ואתה אפילו חושב שאתה לא גזען, ככה שההערכות שלך לגבי המציאות לא ממש שוות הרבה.
1. אתה אתה באמת כזה אטום או רק עושה את עצמך? דיברתי על נסיבות לאומניות/גזעניות, לא פליליות. אפילו אתה אמור לדעת מה הוא ההבדל בין פשע לאומני לבין פלילי.
2. מבין היטב את הצד השני. אני הכובש, אני הלא רצוי, אני היהודי הכופר ומקומי לא כאן. לא ככה?
3. אם אתה מדבר על הסטטיסטיקה הפלילית שהצגת, זה לא רלוונטי לשיח כמו שהסברתי בסעיף 1.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

teknoboy כתב: 09 מאי 2022, 10:33
benaim כתב: 09 מאי 2022, 08:47 בסה"כ עוכב בצורה אגרסיבית אחרי שכנראה הפר סדר או יצר פרובוקציה כזו או אחרת. אני לא באמת מאמין לתרחישים המתוסרטים שלהם כי הם מומחים בזה. יכול להיות שהפעולה של כוחותינו הייתה אגרסיבית מדי אבל אין פה שום עניין של 'צמאי דם'.
ממש לא יפה לדבר ככה על אהוביה סנדק. הבנאדם מת.
אז הוא הפר את הסדר וזרק אבנים על חיילים. בגלל זה מגיע לו למות?
מה, אתה חושב שאני מהחבר'ה ששמים את תמונתו של אהוביה סנדק ז"ל בתמונת הפרופיל? מבחינתי הוא עבריין שמת בזמן מנוסה. בסה"כ מרחם עליו שבחר לפעול בעבריינות ואלימות כלפי חפים מפשע.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

benaim כתב: 09 מאי 2022, 10:56
teknoboy כתב: 09 מאי 2022, 10:32

1. אתה אתה באמת כזה אטום או רק עושה את עצמך? דיברתי על נסיבות לאומניות/גזעניות, לא פליליות. אפילו אתה אמור לדעת מה הוא ההבדל בין פשע לאומני לבין פלילי.
2. מבין היטב את הצד השני. אני הכובש, אני הלא רצוי, אני היהודי הכופר ומקומי לא כאן. לא ככה?
3. אם אתה מדבר על הסטטיסטיקה הפלילית שהצגת, זה לא רלוונטי לשיח כמו שהסברתי בסעיף 1.
1. אז עכשיו אתה אומר שכשאמרת שרוב הסיכויים שתמות מיד מחבל פלסטיני התכוונת שאם תמות בפיגוע על רקע סכסוך לאומי זה יהיה כנראה מידי פלסטיני, כי איתו יש לך סכסוך לאומי?
אין לי כוח לחפש ציטוטים קודמים, אבל די נדמה לי שהתבטאת קודם בצורה יותר גורפת.
2. "הצד השני" התכוונתי לצד השני בדיון, כלומר אליי.
3. זה רלוונטי לטענה שהבנתי קודם שאתה טוען. עכשיו, אם אני מבין נכון, אתה מסביר שבעצם טענת את המובן מאליו (שמוות על רקע סכסוך לאומי יבוא מצד מישהו שמעורב בסכסוך הלאומי).

אגב, הקטע הזה שלך לחזור שוב לניסיון לטשטש את הגבול בין סכסוך לאומי לגזענות, אחרי שדנו בזה ופירקנו את זה מכל כיוון במשך כמה וכמה עמודים פה באשכול (או באשכול המקביל) לא רק שהוא ילדותי ומסרס את הדיון לחלוטין, הוא גם לא נעים (קצת אלים מצדך פשוט למחוק דיון שנמשך ימים ושאנשים השקיעו בו, רק כי בסוף לא יצא שאתה צודק).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אתה אולי מבחינתך פירקת מכל כיוון, אני מאמין שזה לא סכסוך לאומי אלא סכסוך דתי. אחרת לא הייתה שום סיבה לשכניהם של סבא וסבתא שלי בקזבלנקה שבמרוקו לפוצץ את אח של סבא במכות רק כי הוא הלך ברחוב בחודש יוני של שנת 1948 כשרק לפני כן היו יחסי שכנות טובים וחמים.
האמת שהצד המרוקאי שלי לא חשב בכלל לעלות מיד לארץ ביום הקמתה, רק אחרי האירוע הזה נפל להם האסימון והם ברחו מצרפת ומשם לארץ.
אז מה אתה אומר, מה לערבי מרוקאי ויהודי מרוקאי ולסכסוך 'לאומי' בארץ ישראל?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

benaim כתב: 09 מאי 2022, 11:24 אתה אולי מבחינתך פירקת מכל כיוון, אני מאמין שזה לא סכסוך לאומי אלא סכסוך דתי. אחרת לא הייתה שום סיבה לשכניהם של סבא וסבתא שלי בקזבלנקה שבמרוקו לפוצץ את אח של סבא במכות רק כי הוא הלך ברחוב בחודש יוני של שנת 1948 כשרק לפני כן היו יחסי שכנות טובים וחמים.
האמת שהצד המרוקאי שלי לא חשב בכלל לעלות מיד לארץ ביום הקמתה, רק אחרי האירוע הזה נפל להם האסימון והם ברחו מצרפת ומשם לארץ.
אז הסכסוך הדתי התחיל רק מעט לפני יוני 1948? מעניין.
לוגיקה במיטבה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

ועוד משהו קטן, בנעים:
אולי לא קראת בקפידה, אבל מה שכתבתי שפירקנו (אני ועוד כמה משתמשים) זה את הזיהוי שאתה עושה בין הסכסוך הלאומי לבין גזענות\אנטישמיות.
איך הטענה "הסכסוך אינו לאומי אלא דתי" אמורה לחזק את הטענה שאני חושב שפירקנו?

אגב, את הטענה החדשה לא צריך ממש לפרק, היא מתפרקת לבד כמו שאתה שם לב.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

teknoboy כתב: 09 מאי 2022, 11:27
benaim כתב: 09 מאי 2022, 11:24 אתה אולי מבחינתך פירקת מכל כיוון, אני מאמין שזה לא סכסוך לאומי אלא סכסוך דתי. אחרת לא הייתה שום סיבה לשכניהם של סבא וסבתא שלי בקזבלנקה שבמרוקו לפוצץ את אח של סבא במכות רק כי הוא הלך ברחוב בחודש יוני של שנת 1948 כשרק לפני כן היו יחסי שכנות טובים וחמים.
לוגיקה במיטבה.
לא, זה גאוני.
בנעים, אין מצב שאתה לא שם לב לשטויות שאתה כותב...
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

teknoboy כתב: 09 מאי 2022, 11:27
לוגיקה במיטבה.
התחיל עוד הרבה לפני כשמוחמד החליט שהיהודים הם בני חסות. אבל נתתי לך אחלה של דוגמה לכך שמדובר בסכסוך דתי ולא לאומי כי אחרת אין שום סיבה למקרה הזה. אגב, זה המקרה האישי של משפחתי. מה עם הפרהאוד של 1941? הוא גם היה בגלל הכיבוש הציוני?
התגובה הזאת מופנית גם כן לליצן שבתגובה מעלי ומשום לא יודע להתנסח מלבד זלזול ועוקצנות כלפי משתתפי השיח.
שליחת תגובה