חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
תא מרבוטא
קיבל.ה  343 לייקים

dino כתב: 30 מרץ 2022, 16:34 אם כבר נכנסים לחרא הזה(בכפייה)

ערן זהבי בוואטסאפ לשחקני הנבחרת:

תחילה, זהבי כתב לשחקנים בוואטסאפ הקבוצתי של הנבחרת: “היי חברים. אחרי שני משחקים ואחרי שסיימנו את הצד המקצועי, אני מבקש ומצפה מכל השחקנים ללא יוצא מן הכלל, ערבים ויהודים, לגנות את הטרור במדינת ישראל. יש לנו כוח ברשתות החברתיות ואנחנו צריכים לקרוא לשקט ולעזור גם אם זה באחוזים הכי קטנים. לכל אחד מאיתנו יש השפעה, לא להיסחף להסתה ולדברים פוליטיים כאלה ואחרים. תודה רבה, שנדע ימים שקטים יותר. ניפגש ביוני. אוהב אתכם”.

אומר-
אנחנו צריכים לקרוא לשקט
לא להסחף להסתה ולדברים פוליטיים כאלה ואחרים

ערן זהבי לאחר הפיגוע בחדרה:

כזכור, לאחר הפיגוע בחדרה כתב זהבי: “אולי נתעורר כבר? אולי נחמיר את העונשים נגד מחבלים? אולי נרים את הכפפה וננקה את כל הנשק שמסתובב ברחובות? אולי עונשים קולקטיביים למקום מהם יוצאים מחבלים? דבר אחד ברור ככה זה לא יכול להימשך! חיות אדם!”.

זהבי לא נרגע והמשיך לתקוף בסטורי נוסף: “רואה חדשות בכל הערוצים. דואגים להזכיר פעם אחרי פעם שהמחבלים פעילי דעאש והפיגוע בחסות דאעש ובלה בלה בלה! חבר’ה תתעוררו ואל תנסו לייפות את הדברים. אלו ערבים ישראלים מאום אל פאחם! תפסיקו להטעות את הציבור בבקשה, תודה!
נו ברור מה ניתן לצפות משחקן שתנועה המזוהה איתו היא פיו פיו.
אגב המשפט על מסיבת הקורונה שלו נגמר?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מפי היהודיה אורלי נוי (כי זה אשכול חדשות מהזווית היהודית):

בשעה שיתקיימו היום ההלוויות של נרצחי הפיגוע מאתמול, יישבו עשרות משפחות מהכפר וולאג'ה בבית המשפט העליון, שיכריע אם למדינה מותר להרוס את בתיהם במקום אליו נעקרו אחרי אסונם ב-1948, מקום בו ישראל לא מאפשרת להם בשום דרך לבנות את בתיהם באופן חוקי. באותו היום עצמו יציינו אזרחי ישראל הפלסטינים את יום האדמה, 46 שנים להפקעת האדמות המסיבית ולהרג ששת המפגינים במהלך המחאה נגד ההפקעות.
כאב לא מתקזז עם כאב, אימה לא מתקזזת עם אימה, עוול לא מתקזז עם עוול. גם היום, ואולי במיוחד היום, אין לנו את הזכות – לא המוסרית וגם לא הפוליטית – להפנות מבט בשם הכאב שלנו מהמשמעות של יום האדמה, ממשמעות הדיון שמתנהל ברגעים האלה בבג"ץ. אמנם זוהי שעתם היפה של אוכלי הנבלות, שמנצלים את הרגע לא רק כדי להתסיס ולהחדיר עוד רעל, אלא בעיקר כדי לעקר את הזוועה הזו מכל קונטקסט ולהציג אותה כאלימות אינהרנטית, מולדת, נטולת הקשר. אבל ההתעקשות על הקשרים איננה הצדקה בשום צורה, ואני מציעה לכולם להקשיב היטב לגינויים החריפים לפיגועים מצד ההנהגה הפלסטינית. ההתעקשות על התמונה המלאה היא ציווי לכל מי שמבקש לצאת ממעגל הדמים הזה.
אנחנו חיים במציאות שמתבוססת באלימות אינסופית, קשה, משפילה, ממיתה. רובה המוחלט לא מופנה כלפינו ומתחולל במקומות שהם הרחק מעבר לתודעה או לעניין של הציבור הישראלי היהודי. אלימות ממוסדת, מדינתית, שמגיעה פעם בדחפורים ורובים ופעם בגלימות של שופטים ופעם בהצבעות של חברי פרלמנט על חוקי גזע.
זהו יום קשה ונורא ואיום, אבל דווקא היום אסור לשכוח את יום האדמה, או את עשרות המשפחות שממתינות לבג"ץ שיכריע את גורלם. אם אנחנו רוצים מציאות אחרת, שאלימות איננה המגדיר הבסיסי ביותר שלה, אסור לנו לשכוח.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  793 לייקים

הוקיץ' כתב: 30 מרץ 2022, 15:01 ובינתיים חאתם עבד אלחמיד צדיק יחיד בסדום עם פוסט מצוין בנושא הגינויים המגוחכים.
אחלה חאתם. פוסט מרגש וחזק מאוד. ערן זהבי חתיכת מטונף
טכנית לארז
קיבל.ה  1654 לייקים

די בטוח שדודו זהבי הוא זה שהדליף את לכתבלבים שלו את ההפצרות שלו באותה קבוצת וואטסאפ.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  504 לייקים

אסור להשוות :yuck:

שער 5 זה הלב
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  407 לייקים

יאללה, תעשו את זה, נראה אתכם. מדינת ישראל מושתתת על כוח עבודה ערבי/פלסטינאי זול. תראו כמה מהר המדינה מתפוררת.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  504 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 30 מרץ 2022, 17:52 יאללה, תעשו את זה, נראה אתכם. מדינת ישראל מושתתת על כוח עבודה ערבי/פלסטינאי זול. תראו כמה מהר המדינה מתפוררת.
כרגע מה שמטריד את רוב אזרחי ישראל זה לתכנן חופשות פסח ולא מצב כוח העבודה במשק. הפיגועים האלה משבשים להם את התכניות אז תגיד לחברים הפלסטינים שלך שישבו בשקט עד אחרי המימונה.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

D red imperia כתב:אסור להשוות :yuck:

אצל היהודים זה רק עשבים שוטים אומרים לך

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  589 לייקים

מעניין אותי אם האמירה "אוהדי ביתר הם גזענים" נכנסת לקטגורית גזענות או הכללה .
אולי תגידו לי ש"ביתר" זו לא קבוצה שמייצגת גזע או קבוצה אתנית כלשהי ולכן זו "רק" הכללה , אז אם ביתר יפתחו מדינה משלהם וכעבור זמן מסויים תיכנס להגדרת "קבוצה אתנית" , האמירה הראשונה תהפוך לגזענית?
אגב הרבה אנשים פה חלקם מטיפים נגד גזענות קראו לישראל "מדינה גזענית" , דבר שהופך אותם בעצם לגזענים לפי ההגדרה שלהם לגזענות. לדעתי אנחנו עושים פה סלט גדול בין גזענות להכללה , וכל אחד לפי איך שנוח לו משייך את מהות הדברים שלו לאחת הקטגוריות האלה.
האם בסופו של דבר כל הרעיון של חלוקה לקבוצות היא גזענית ( "אנחנו והם") ? הרי כולנו באנו מאותו מקום וכולנו אותו דבר , אז "הפועל מול ביתר" זו גזענות?(הראיתי למעלה שאפשר להפוך כל "קבוצה" לקבוצה אתנית , גם לא היה דבר כזה פעם ערבים ויהודים וכולם היו שייכים לקבוצה אחת מבחינת ההתייחסות ) , לא מגוחך ומוזיל את מושג הגזענות? תחשבו רגע עם עצמכם אם יצא לכם לעשות פעם שימוש בצורת ההתייחסות הזאת , ותשוו את זה עם ההגדרות לגזענות שניתנו פה , ותגלו שכל אחד פה הוא בעצם גזען
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1637 לייקים

אני לא חושב שיש בנאדם אחד בעולם שאם תגיד לו "יצחק הוא אוהד ביתר" אז הוא יניח אוטומטית שיצחק גזען.
לא נראה לי ממש קשור לדיון.

לגבי הקטע של כן או לא קבוצה אתנית: בעברית זה קצת מבאס שיש לנו רק את המילה גזענות.
באנגלית יש bigotry שזה כביכול "גזענות" במובן הרחב, ו"גזענות קלאסית" (כלומר על סמך שיוך אתני\גזעי\צבע עור) היא רק מקרה פרטי של ה-bigotry.
עריכה: לא בדיוק מקרה פרטי, אולי יותר נכון שיש חפיפה בין גזענות לבין סוג של bigotry. ב-bigotry יש מימד שלילי (שנאה, אפלייה, כאלה דברים), ובגזענות לא חייב להיות. נגיד מישהו לא מזמן אמר לי שאם אני ממוצא יהודי אני בטח טוב עם כסף. אין בזה טיפת שליליות, אבל קשה לא לראות את הגזענות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

אה, וכשאומרים שישראל מדינה גזענית מתכוונים שהמדיניות שלה גזענית. לא בהכרח כל האזרחים שלה
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  504 לייקים

לא רק המדיניות שלה אלא גם התופעות שהיא מאפשרת: לה פמיליה, להב"ה, תג מחיר, הצל, בן גביר, הכהניסטים וכד'.

כל אלה לא יכולים להתקיים אפילו לרגע במדינה מתוקנת.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  589 לייקים

אדום נחמד כתב: 31 מרץ 2022, 00:27 אה, וכשאומרים שישראל מדינה גזענית מתכוונים שהמדיניות שלה גזענית. לא בהכרח כל האזרחים שלה
אז אחדד - כשאומרים שהישראלים (היהודים) הם גזענים
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  589 לייקים

D red imperia כתב: 31 מרץ 2022, 01:51 לא רק המדיניות שלה אלא גם התופעות שהיא מאפשרת: לה פמיליה, להב"ה, תג מחיר, הצל, בן גביר, הכהניסטים וכד'.

כל אלה לא יכולים להתקיים אפילו לרגע במדינה מתוקנת.
גרמניה וארצות הברית מדינות מתוקנות? כי יש שם פעילות שהיא בחלקה ממוסדת של ניאו-נאציזם. אז למה שלא נגיד שגרמניה/ארה"ב(המדיניות שלהן) הן גזעניות?
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  589 לייקים

teknoboy כתב: 31 מרץ 2022, 00:15 אני לא חושב שיש בנאדם אחד בעולם שאם תגיד לו "יצחק הוא אוהד ביתר" אז הוא יניח אוטומטית שיצחק גזען.

לגבי הקטע של כן או לא קבוצה אתנית: בעברית זה קצת מבאס שיש לנו רק את המילה גזענות.
באנגלית יש bigotry שזה כביכול "גזענות" במובן הרחב, ו"גזענות קלאסית" (כלומר על סמך שיוך אתני\גזעי\צבע עור) היא רק מקרה פרטי של ה-bigotry.
עריכה: לא בדיוק מקרה פרטי, אולי יותר נכון שיש חפיפה בין גזענות לבין סוג של bigotry. ב-bigotry יש מימד שלילי (שנאה, אפלייה, כאלה דברים), ובגזענות לא חייב להיות. נגיד מישהו לא מזמן אמר לי שאם אני ממוצא יהודי אני בטח טוב עם כסף. אין בזה טיפת שליליות, אבל קשה לא לראות את הגזענות.
אני דווקא כן חושב שיש הרבה אנשים מבחוץ שיראו את הסרטון הבא-

ויוכלו להניח שיצחק הוא גזען , אבל לא קובעים גזענות עפ"י שיפוט של בן אדם ספציפי כזה או אחר אלא ע"י הגדרות מדוייקות , וזה אכן לא קשור לדיון.
מסכים עם הקטע שהמינוחים בעברית מאוד כוללניים ואין ירידה לרזולוציות ומקרים פרטיים , וזה מרדד מאוד את השיח בנושא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1637 לייקים

Hapolo כתב: 31 מרץ 2022, 03:59
teknoboy כתב: 31 מרץ 2022, 00:15 אני לא חושב שיש בנאדם אחד בעולם שאם תגיד לו "יצחק הוא אוהד ביתר" אז הוא יניח אוטומטית שיצחק גזען.

אני דווקא כן חושב שיש הרבה אנשים מבחוץ שיראו את הסרטון הבא-

ויוכלו להניח שיצחק הוא גזען , אבל לא קובעים גזענות עפ"י שיפוט של בן אדם ספציפי כזה או אחר אלא ע"י הגדרות מדוייקות , וזה אכן לא קשור לדיון.
מסכים עם הקטע שהמינוחים בעברית מאוד כוללניים ואין ירידה לרזולוציות ומקרים פרטיים , וזה מרדד מאוד את השיח בנושא
בלי לראות את הסרט, אפילו אם נניח שמראים שם שיש הרבה גזענות בקהל של ביתר ושהקהל המאורגן מעודד את הגזענות וגאה בה - אי אפשר להסיק מזה שפלוני אלמוני שהוא אוהד ביתר הוא גם גזען.
אם מישהו יראה סרט כזה על הפועל ועל הקשר של הפועל לשמאל (נניח) אמור להסיק שאין אוהדי הפועל ימנים?
כשאומרים לך על איזה קבוצה בגרמניה ש"הקהל שלהם נאו נאצים" אתה מבין מזה שכל אוהד ואוהד שלהם הוא נאו נאצי?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  589 לייקים

teknoboy כתב: 31 מרץ 2022, 04:33
בלי לראות את הסרט, אפילו אם נניח שמראים שם שיש הרבה גזענות בקהל של ביתר ושהקהל המאורגן מעודד את הגזענות וגאה בה - אי אפשר להסיק מזה שפלוני אלמוני שהוא אוהד ביתר הוא גם גזען.
אם מישהו יראה סרט כזה על הפועל ועל הקשר של הפועל לשמאל (נניח) אמור להסיק שאין אוהדי הפועל ימנים?
כשאומרים לך על איזה קבוצה בגרמניה ש"הקהל שלהם נאו נאצים" אתה מבין מזה שכל אוהד ואוהד שלהם הוא נאו נאצי?
ברור שלא יהיה נכון להסיק מזה משהו לגבי מישהו מסויים אבל אני יוצא מנקודת הנחה שיש אנשים שכן יסיקו באותה מידה שיש פה הרבה אנשים שאומרים שכל הערבים מחבלים וכו' . יצא לי לראות לא מעט תגובות של אנשים מחו''ל ברשת על הכללות כוללניות ושליליות כלפי כל ישראלי יהודי באשר הוא ואני מניח שלא כי כל אחד מהם הוא אנטישמי אלא כי נחשף למידע שלילי מה שישראל עושה , אז אני מניח שדווקא יש אנשים שיסיקו שפלוני אוהד ביתר הוא גזען.
ראיתי לא פעם וכנראה שגם אני בעצמי רשמתי על ביתר שהיא קבוצה גזענית ושהאוהדים שלה גזענים ואלימים (למרות שהיה ברור לי שלא כולם) , אני מניח שזו הכללה ולא גזענות , כי לא אמרתי את זה בגלל המוצא שלהם או משהו כזה אלא בגלל ההתנהגות של רבים מהם , שגורמת לי בין היתר בדרך למשחקים מולם להסתכל יותר ימינה-שמאלה , האם אפשר להאשים אותי ולקרוא לי גזען בגלל שאני חושש לביטחוני? באותה מידה האם זה הוגן לקרוא למישהו שחושש ללכת ברחוב עכשיו גזען , רק בגלל שהפעם מדובר בגזע ולא במועדון כדורגל ? אני מניח שלא , אז הבעיה היא בזה שהוא מביע במילים את מה שהוא חושב? אז אם הוא מדבר בצורה מכלילה על כל הערבים הוא כמובן טועה אבל אפשר לקבוע בוודאות שזה מגיע ממקום גזעני? ( בחזרה לפוסטים של השחקנים מתחילת הדיון הזה)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1637 לייקים

Hapolo כתב: 31 מרץ 2022, 05:44
teknoboy כתב: 31 מרץ 2022, 04:33
1. ברור שלא יהיה נכון להסיק מזה משהו לגבי מישהו מסויים אבל אני יוצא מנקודת הנחה שיש אנשים שכן יסיקו באותה מידה שיש פה הרבה אנשים שאומרים שכל הערבים מחבלים וכו' .
2. יצא לי לראות לא מעט תגובות של אנשים מחו''ל ברשת על הכללות כוללניות ושליליות כלפי כל ישראלי יהודי באשר הוא ואני מניח שלא כי כל אחד מהם הוא אנטישמי אלא כי נחשף למידע שלילי מה שישראל עושה , אז אני מניח שדווקא יש אנשים שיסיקו שפלוני אוהד ביתר הוא גזען.
3. ראיתי לא פעם וכנראה שגם אני בעצמי רשמתי על ביתר שהיא קבוצה גזענית ושהאוהדים שלה גזענים ואלימים (למרות שהיה ברור לי שלא כולם) , אני מניח שזו הכללה ולא גזענות , כי לא אמרתי את זה בגלל המוצא שלהם או משהו כזה אלא בגלל ההתנהגות של רבים מהם , שגורמת לי בין היתר בדרך למשחקים מולם להסתכל יותר ימינה-שמאלה , האם אפשר להאשים אותי ולקרוא לי גזען בגלל שאני חושש לביטחוני? באותה מידה האם זה הוגן לקרוא למישהו שחושש ללכת ברחוב עכשיו גזען , רק בגלל שהפעם מדובר בגזע ולא במועדון כדורגל ? אני מניח שלא , אז הבעיה היא בזה שהוא מביע במילים את מה שהוא חושב? אז אם הוא מדבר בצורה מכלילה על כל הערבים הוא כמובן טועה אבל אפשר לקבוע בוודאות שזה מגיע ממקום גזעני? ( בחזרה לפוסטים של השחקנים מתחילת הדיון הזה)
1. אז אתה בעצם יוצא מנקודת הנחה שאתה צודק בכל מה שאמרת? :evil-grin:
2. קודם כול, יש בעולם הזה אנשים גזענים ואנשים טיפשים וכו' וכו', כך שלא כל מה שאחרים עושים הוא ראוי לחיקוי.
אני אתקן את מה שכתבתי קודם: ודאי שיש אנשים שיניחו שיצחק הוא גזען אם תגיד להם שיצחק אוהד ביתר, אבל זה בגלל שהוא חושבים בצורה פשטנית במקרה הטוב ומכלילים ומשייכים לאנשים תכונות לפי הזיהוי שלהם עם קבוצה כזאת או אחרת במקרה הרע.
3. אתה אומר שאתה הולך למקום מסוים בזמן מסוים, ומנסיונך אתה יודע שאנשים עם נראות מסוימת עלולים לתקוף אותך, אז אתה מתחמק מהם בדרך לאוטו או משהו כזה?
זאת כמובן הכללה, אבל לא חושב שמישהו ישפוט אותך לרעה על זה.
אני אגיד לך יותר מזה, אם אתה הולך בלילה ברחוב ורואה מישהו "מפחיד" (ערבי, מישהו עם עור כהה, הומו גדול ושרירי שעושה לך עיניים, לא יודע מה מפחיד אותך) ועובר לצד השני של המדרכה בגלל זה, גם זאת הכללה שאף אחד לא יכעס עליך יותר מדי אם תעשה אותה.
זה אומר שההכללה שלך מוצדקת? לא ממש, אבל זה אומר שאפשר להבין מה עובר לך בראש. אם ההכללה הזאת היא על בסיס שיוך אתני אז היא גם מופע של גזענות לא כי מישהו פה איש רע אלא כי זאת ההגדרה של גזענות. (אם זה מסתכם בלעבור לצד השני של הכביש אני מניח שאף אחד לא יכעס יותר מדי, כל אחד מכיר את התחושה של פחד מהלא נודע וגם פחד מהזר נראה לי כמו תחושה שכל אחד חווה פעם)
4. לגבי ההתבטאויות של שחקני הנבחרת, למרות הניסיון שלהם לעדן קצת וללכת סחור סחור, ההיתממויות האלה לא עובדות והכול ברור ושקוף, כמו שהוקיץ' הסביר בהודעה הראשונה שלו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  589 לייקים

teknoboy כתב: 31 מרץ 2022, 12:44
2. קודם כול, יש בעולם הזה אנשים גזענים ואנשים טיפשים וכו' וכו', כך שלא כל מה שאחרים עושים הוא ראוי לחיקוי.
אני אתקן את מה שכתבתי קודם: ודאי שיש אנשים שיניחו שיצחק הוא גזען אם תגיד להם שיצחק אוהד ביתר, אבל זה בגלל שהוא חושבים בצורה פשטנית במקרה הטוב ומכלילים ומשייכים לאנשים תכונות לפי הזיהוי שלהם עם קבוצה כזאת או אחרת במקרה הרע.
3. אתה אומר שאתה הולך למקום מסוים בזמן מסוים, ומנסיונך אתה יודע שאנשים עם נראות מסוימת עלולים לתקוף אותך, אז אתה מתחמק מהם בדרך לאוטו או משהו כזה?
אני אגיד לך יותר מזה, אם אתה הולך בלילה ברחוב ורואה מישהו "מפחיד" (ערבי, מישהו עם עור כהה, הומו גדול ושרירי שעושה לך עיניים, לא יודע מה מפחיד אותך) ועובר לצד השני של המדרכה בגלל זה, גם זאת הכללה שאף אחד לא יכעס עליך יותר מדי אם תעשה אותה.
זה אומר שההכללה שלך מוצדקת? לא ממש, אבל זה אומר שאפשר להבין מה עובר לך בראש. אם ההכללה הזאת היא על בסיס שיוך אתני אז היא גם מופע של גזענות לא כי מישהו פה איש רע אלא כי זאת ההגדרה של גזענות. (אם זה מסתכם בלעבור לצד השני של הכביש אני מניח שאף אחד לא יכעס יותר מדי, כל אחד מכיר את התחושה של פחד מהלא נודע וגם פחד מהזר נראה לי כמו תחושה שכל אחד חווה פעם)
4. לגבי ההתבטאויות של שחקני הנבחרת, למרות הניסיון שלהם לעדן קצת וללכת סחור סחור, ההיתממויות האלה לא עובדות והכול ברור ושקוף, כמו שהוקיץ' הסביר בהודעה הראשונה שלו.
1. אשמח אם תיהיה יותר ספציפי לגבי איזה חלק מדובר אמרתי הרבה דברים אבל בשורה התחתונה אני די מאמין בדברים המהותיים שאמרתי , אני לא חושב שהפוסטים האלה לכשעצמם מעידים על הבן אדם כגזען , אלא אם יש נישה מסויימת בתוך המושג הזה שאני לא מודע אליו ולא מתכוון אליו
2. ויכול להיות ששון וייסמן חושב בצורה פשטנית ? או אולי הרבה סיבות אחרות שגורמות לו לומר את הדברים שאמר , שהן לא בגלל שהוא גזען?
3. אתה מבין אבל את הפינה הבעייתית שאנשים עומדים בה , שאותו אקט של הכללה שנובעת מפחד שבמקרה אחד היא נשארת רק בגדר הכללה אבל במקרה שלהם היא מתקשרת לאתניות אז היא הופכת לגזענות וראויה לגינוי? זאת אומרת , אותו מכליל אשם בזה ש-90 אחוז או יותר מהאנשים שיכולים סתם ככה לירות או לדקור אותו באמצע הרחוב מבחינה סטטיסטית הם שייכים לקבוצת גזע מסויימת? מה הוא אמור לומר כדי שזה לא ייחשב גזענות"האלה שעובדים באתרי בניה ובתי מרקחת"?(שזה רפרנס גזעני אבל ניחא,את הפואנטה הבנת נראה לי) איך אתה רוצה שהוא יגדיר אותם? אתה כאילו מיתמם לעובדה שיש פה סכסוך עקוב מדם כבר עשרות שנים בין ערבים ליהודים שממש לא נבע ממקור גזעי. אז אם החשיבה/אמירה של בן אדם נובעת באמת מפחד שהוא חש , והדבר הזה נופל על איזו הגדרה יבשה של המושג גזענות בלי להתחשב בכל המורכבות של הסיטואציה , אז נראה לי שאנשים יחיו עם זה שקראת להם גזען , אני לא חושב שקיימת מדינה בעולם שחלק ניכר מהאזרחים שלה לא ייפלו תחת הגדרת הגזענות שלך אם תיהיה אוכלוסייה מסויימת במדינה שלהם שתעשה מה שהערבים עושים פה.
סתם שאלה , באופן סטטיסטי אתה חושב שערבים הם פחות גזענים מיהודים?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1637 לייקים

Hapolo כתב: 31 מרץ 2022, 14:16
1. אשמח אם תיהיה יותר ספציפי לגבי איזה חלק מדובר אמרתי הרבה דברים אבל בשורה התחתונה אני די מאמין בדברים המהותיים שאמרתי , אני לא חושב שהפוסטים האלה לכשעצמם מעידים על הבן אדם כגזען , אלא אם יש נישה מסויימת בתוך המושג הזה שאני לא מודע אליו ולא מתכוון אליו
2. ויכול להיות ששון וייסמן חושב בצורה פשטנית ? או אולי הרבה סיבות אחרות שגורמות לו לומר את הדברים שאמר , שהן לא בגלל שהוא גזען?
3. אתה מבין אבל את הפינה הבעייתית שאנשים עומדים בה , שאותו אקט של הכללה שנובעת מפחד שבמקרה אחד היא נשארת רק בגדר הכללה אבל במקרה שלהם היא מתקשרת לאתניות אז היא הופכת לגזענות וראויה לגינוי? זאת אומרת , אותו מכליל אשם בזה ש-90 אחוז או יותר מהאנשים שיכולים סתם ככה לירות או לדקור אותו באמצע הרחוב מבחינה סטטיסטית הם שייכים לקבוצת גזע מסויימת? מה הוא אמור לומר כדי שזה לא ייחשב גזענות"האלה שעובדים באתרי בניה ובתי מרקחת"?(שזה רפרנס גזעני אבל ניחא,את הפואנטה הבנת נראה לי) איך אתה רוצה שהוא יגדיר אותם? אתה כאילו מיתמם לעובדה שיש פה סכסוך עקוב מדם כבר עשרות שנים בין ערבים ליהודים שממש לא נבע ממקור גזעי. אז אם החשיבה/אמירה של בן אדם נובעת באמת מפחד שהוא חש , והדבר הזה נופל על איזו הגדרה יבשה של המושג גזענות בלי להתחשב בכל המורכבות של הסיטואציה ,
4. אז נראה לי שאנשים יחיו עם זה שקראת להם גזען , אני לא חושב שקיימת מדינה בעולם שחלק ניכר מהאזרחים שלה לא ייפלו תחת הגדרת הגזענות שלך אם תיהיה אוכלוסייה מסויימת במדינה שלהם שתעשה מה שהערבים עושים פה.
5. סתם שאלה , באופן סטטיסטי אתה חושב שערבים הם פחות גזענים מיהודים?
1. ספציפית התכוונתי למשפט שבו כתבת שאתה יוצא מנקודת הנחה שמה שכתבת בהודעה הראשונה שלך נכון :smoke:
2. כן, יכול להיות. אני מבין שמאוד חשוב לך שאני לא אחשוב חס וחלילה שהם גזען.
3. למה אתה חושב שרק אם זה על רקע אתני זה ראוי לגינוי? ממש לא. אפילו התלוננתי על זה שאין לנו בעברית "מילת גנאי" כמו bigotry לגינוי הסוגים האחרים.
4. אני חושש שבכל מדינה שנתקלתי בה יש גזענות. אני גם חושש שבכל אחד מאיתנו יש קצת גזענות, השאלה מה אנחנו עושים איתה (נכנעים לה או נלחמים בה).
5. אין לי מושג. שאלה טובה. כבר לא מפרסמים את הסקרים השנתיים האלה בדיוק על שאלות כאלה? לא זוכר מטעם מי זה היה מתפרסם, אבל יש (היה?) איזה מכון שבודק את הדברים האלה כל שנה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  589 לייקים

teknoboy כתב: 31 מרץ 2022, 14:59
Hapolo כתב: 31 מרץ 2022, 14:16
3. אתה מבין אבל את הפינה הבעייתית שאנשים עומדים בה , שאותו אקט של הכללה שנובעת מפחד שבמקרה אחד היא נשארת רק בגדר הכללה אבל במקרה שלהם היא מתקשרת לאתניות אז היא הופכת לגזענות וראויה לגינוי? זאת אומרת , אותו מכליל אשם בזה ש-90 אחוז או יותר מהאנשים שיכולים סתם ככה לירות או לדקור אותו באמצע הרחוב מבחינה סטטיסטית הם שייכים לקבוצת גזע מסויימת? מה הוא אמור לומר כדי שזה לא ייחשב גזענות"האלה שעובדים באתרי בניה ובתי מרקחת"?(שזה רפרנס גזעני אבל ניחא,את הפואנטה הבנת נראה לי) איך אתה רוצה שהוא יגדיר אותם? אתה כאילו מיתמם לעובדה שיש פה סכסוך עקוב מדם כבר עשרות שנים בין ערבים ליהודים שממש לא נבע ממקור גזעי. אז אם החשיבה/אמירה של בן אדם נובעת באמת מפחד שהוא חש , והדבר הזה נופל על איזו הגדרה יבשה של המושג גזענות בלי להתחשב בכל המורכבות של הסיטואציה ,
4. אז נראה לי שאנשים יחיו עם זה שקראת להם גזען , אני לא חושב שקיימת מדינה בעולם שחלק ניכר מהאזרחים שלה לא ייפלו תחת הגדרת הגזענות שלך אם תיהיה אוכלוסייה מסויימת במדינה שלהם שתעשה מה שהערבים עושים פה.
5. סתם שאלה , באופן סטטיסטי אתה חושב שערבים הם פחות גזענים מיהודים?
1. ספציפית התכוונתי למשפט שבו כתבת שאתה יוצא מנקודת הנחה שמה שכתבת בהודעה הראשונה שלך נכון :smoke:
2. כן, יכול להיות. אני מבין שמאוד חשוב לך שאני לא אחשוב חס וחלילה שהם גזען.
3. למה אתה חושב שרק אם זה על רקע אתני זה ראוי לגינוי? ממש לא. אפילו התלוננתי על זה שאין לנו בעברית "מילת גנאי" כמו bigotry לגינוי הסוגים האחרים.
4. אני חושש שבכל מדינה שנתקלתי בה יש גזענות. אני גם חושש שבכל אחד מאיתנו יש קצת גזענות, השאלה מה אנחנו עושים איתה (נכנעים לה או נלחמים בה).
5. אין לי מושג. שאלה טובה. כבר לא מפרסמים את הסקרים השנתיים האלה בדיוק על שאלות כאלה? לא זוכר מטעם מי זה היה מתפרסם, אבל יש (היה?) איזה מכון שבודק את הדברים האלה כל שנה.
" שיש אנשים שכן יסיקו באותה מידה שיש פה הרבה אנשים שאומרים שכל הערבים מחבלים וכו' " לא הבנתי מה אתה מנסה לומר , שאני חושב שהדבר הזה שכתוב פה נכון? אם כן , אז לא הבנתי על מה התעכבת פה , כן אני חושב שיש אנשים שיסיקו שיצחק גזען על סמך הסרטון הזה , הדבר הסה יכול להתקיים (אמרת שלא) באותה מידה שאנשים חושבים שכל הערבים הם מחבלים
אהבתי את ההתחמקות הצינית שלך בסעיף 5 , אני שואל את זה כי אני רוצה להבין , אם אתה נכנס לקרביים של הגדרות בנוגע לפוסטים בפייסבוק , איך אתה מגדיר רבים מהחברה הערבית , ששנינו יודעים מה הם חושבים ואומרים על היהודי המצוי , אם במקרה שלהם זו לא גזענות , כי אם תשפוט אותם כמו שאתה שופט את האנשים מהצד היהודי , חלקים ניכרים יכנסו להגדרת גזענות רמה 5 אצלך.
ולא הנקודה שמה תחשוב עליהם או לא , אני יודע מה אתה חושב עליהם , השאלה אם האמירות שהאנשים האלה הוציאו הן נובעות מגזענות או לא , בלי קשר לעובדה שאולי הם גזענים בלי קשר , אין לי שום אינטרס להגן על שון וייסמן וערן זהבי , וגם לא על אושר דוידה לצורך העניין , ממש לא הנקודה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1637 לייקים

Hapolo כתב: 31 מרץ 2022, 15:20 1. אהבתי את ההתחמקות הצינית שלך בסעיף 5 ,
2. אני שואל את זה כי אני רוצה להבין , אם אתה נכנס לקרביים של הגדרות בנוגע לפוסטים בפייסבוק ,
3. איך אתה מגדיר רבים מהחברה הערבית , ששנינו יודעים מה הם חושבים ואומרים על היהודי המצוי , אם במקרה שלהם זו לא גזענות , כי אם תשפוט אותם כמו שאתה שופט את האנשים מהצד היהודי , חלקים ניכרים יכנסו להגדרת גזענות רמה 5 אצלך.
4. ולא הנקודה שמה תחשוב עליהם או לא , אני יודע מה אתה חושב עליהם , השאלה אם האמירות שהאנשים האלה הוציאו הן נובעות מגזענות או לא , בלי קשר לעובדה שאולי הם גזענים בלי קשר , אין לי שום אינטרס להגן על שון וייסמן וערן זהבי , וגם לא על אושר דוידה לצורך העניין , ממש לא הנקודה
1. לא התחמקות ולא צינית, אני באמת לא יודע להעריך.
2. הגבתי על דברים שצוטטו פה. לא חיפשתי בפייסבוק ולא שום דבר.
3. אני אמנם לא יודע מה שאתה חושב שאני יודע, אבל אני די בטוח שאתה צודק ולא מעט פוסטים בפייסבוק שנכתבים בערבית הם גזעניים לא פחות. מה הקשר?
4. אני חושב שהניתוק של האמירות האלה מהרקע וההקשר של הגזענות הכללית בישראל הוא בעייתי, כי הוא מסייע להסתיר את הרקע וההקשר האלה באופן כללי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הוקיץ'
קיבל.ה  4140 לייקים

מהניסיון (הלא מאוד מייצג) שלי יש בחברה הערבית גזענות בדיוק כמו שיש בחברה היהודית וכמו שיש בכל חברה אחרת. זה שהתופעה רווחת לא אומר שאנחנו אמורים לגלות הבנה כלפיה.
מה שיותר מטריד אותי זה מה עושים ברמת המדינה כלפי התופעה ולצערי אצלנו בעיקר עוזרים ללבות אותה, בין אם כי המנהיגים עצמם גזענים ובין אם מתוך אינטרסים ציניים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1259 לייקים

תמונה
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  407 לייקים

תמונה

איפה אנחנו עומדים במדד הבטן המתהפכת?
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 01 אפריל 2022, 17:48 תמונה

78 "ילדים". שכח לציין שרובם נערים בני 16-17 וכולם סוכלו בזמן נסיונות הרג של כוחותינו/אזרחים חפים מפשע ע"י אבנים, סכינים, בקבוקי תבערה ונשק חם.
אז לשאלתך, לא מתהפכת בכלל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1259 לייקים

בהתחשב בזה שהממוצע בשנים 2000-2015 היה 72 ילדים פלסטינים נרצחים בידי ישראלים בשנה, זה בהחלט נראה כמו חזרה לסטנדרט שלנו.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

שמישהו יסביר לאיציק על ההבדל בין רצח להריגה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

רצח זה כשפלסטינים עושים את זה, הריגה זה כשיהודים עושים את זה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacaהוקיץ'
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  504 לייקים

רצח אנטישמי בדם קר ע"י חיות אדם רצחניות אשר צמאות לדם של יהודים רק על שום היותם יהודים
שער 5 זה הלב
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  407 לייקים

benaim כתב: 01 אפריל 2022, 18:29

78 "ילדים". שכח לציין שרובם נערים בני 16-17 וכולם סוכלו בזמן נסיונות הרג של כוחותינו/אזרחים חפים מפשע ע"י אבנים, סכינים, בקבוקי תבערה ונשק חם.
רגע שניה תן לי להבין אתה הרגע הודאת שצה"ל רוצח בני 16-17 באשמת זריקת אבנים? אתה בטוח שאתה רוצה לטעון את הטענה הזאת? כי אני לא חושב שהיא נשמעת כל כך טוב כמו שאתה חושב.
סמל אישי של משתמש
Hapoelian
קיבל.ה  407 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 01 אפריל 2022, 23:19

רגע שניה תן לי להבין אתה הרגע הודאת שצה"ל רוצח בני 16-17 באשמת זריקת אבנים? אתה בטוח שאתה רוצה לטעון את הטענה הזאת? כי אני לא חושב שהיא נשמעת כל כך טוב כמו שאתה חושב.
חשבתי שאתה הזוי אבל כנראה שאתם סתם ליצן. אתה עושה צחוק מעצמך עם התגובות האלה, שיהיה בהצלחה בלוד מקווה שכבר הצטיידת בכאפיה ומסבחה.
It's 1991 and I refuse to come wack
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  504 לייקים

חייב לציין שאני מחבב את הרוח החדשה שהגיעה לדיונים הפוליטיים בפורום הדנדש ומאפשרת אפילו למשתמשים ותיקים כמו benaim לא להרגיש לבד במלחמתו בציר הרשע השמאלני
שער 5 זה הלב
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  407 לייקים

Hapoelian כתב: 01 אפריל 2022, 23:25
חשבתי שאתה הזוי אבל כנראה שאתם סתם ליצן. אתה עושה צחוק מעצמך עם התגובות האלה, שיהיה בהצלחה בלוד מקווה שכבר הצטיידת בכאפיה ומסבחה.
אוי איזה תגובה מקסימה ולא גזענית בכלל

מתי מעיפים אותך מהפורום?
סמל אישי של משתמש
Hapoelian
קיבל.ה  407 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 01 אפריל 2022, 23:53
Hapoelian כתב: 01 אפריל 2022, 23:25

אוי איזה תגובה מקסימה ולא גזענית בכלל

מתי מעיפים אותך מהפורום?
שיעיפו אותי, אבל אותך צריך להעיף לפני. ואתה ממשיך עם הפייק שלך, איפה בדיוק התגזענתי עלייך מקסים שלי?
It's 1991 and I refuse to come wack
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מעניין מאיפה האיש הזה, שהאמת היא נר כבוי ומעוך לרגליו, יודע את הנתונים הסטטיסטיים האלה...
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

הדעה שלך לא כ"כ מעניינת אותי. אבנים הורגות ולכן איום צריך להסיר.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אדום מטלי כתב: 02 אפריל 2022, 07:32

מעניין מאיפה האיש הזה, שהאמת היא נר כבוי ומעוך לרגליו, יודע את הנתונים הסטטיסטיים האלה...
אני לא בטוח שזה הדבר היחיד שכבוי ומעוך כאן.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1259 לייקים

its-sick כתב: 01 אפריל 2022, 18:48

בהתחשב בזה שהממוצע בשנים 2000-2015 היה 72 ילדים פלסטינים נרצחים בידי ישראלים בשנה, זה בהחלט נראה כמו חזרה לסטנדרט שלנו.
שיהיה ברור, זו סטטיסטיקה של גיל 14 ומטה, לא 16-17
لا إله
תא מרבוטא
קיבל.ה  343 לייקים

הבעיה היא שכל הצעירים האלו מיידים אבנים וזו סכנה וחובה לטפל בהם ביד קשה.
אה רגע
https://m.ynet.co.il/Articles/60482070

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... duIWslDpxb

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 1QXJP9q7MU
שליחת תגובה