דמוקרטיה בישראל

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  843 לייקים

משמר הכנסת צריך לאפשר את פעילות המחוקקים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

D&3 כתב: 10 יולי 2023, 19:58 משמר הכנסת צריך לאפשר את פעילות המחוקקים
הייתה הפרעה לפעילות המחוקקים? ועוד משהו שלא אפשר להם לחוקק?
אין שיטות טיפה פחות דיקטטוריות-למראה למנוע את ההפרעה ההיפותטית הזאת?
התמונה הזאת זה הדבר הראשון שעולה לך בראש כשאתה חושב על ביקור בפרלמנט של מדינה דמוקרטית?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  843 לייקים

איך אמורים להרחיק מהפרלמנט אנשים שמנסים להדביק את עצמם לרצפה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

בוא נגיד את זה ככה: כל הסצנה הזאת היא לא בדיוק האסוציאציה הראשונה שעולה לי בראש כשאני נתקל בצירוף "דמוקרטיה פרלמנטרית מתפקדת".
ואגרסיביות של כוחות הביטחון כלפי אזרחים, ובפרט כלפי אזרחים שמנסים לבטא את העמדה הפוליטית שלהם, היא בהחלט מאפיין של משטרים לא-דמוקרטיים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  875 לייקים

teknoboy כתב: 10 יולי 2023, 20:36 בוא נגיד את זה ככה: כל הסצנה הזאת היא לא בדיוק האסוציאציה הראשונה שעולה לי בראש כשאני נתקל בצירוף "דמוקרטיה פרלמנטרית מתפקדת".
ואגרסיביות של כוחות הביטחון כלפי אזרחים, ובפרט כלפי אזרחים שמנסים לבטא את העמדה הפוליטית שלהם, היא בהחלט מאפיין של משטרים לא-דמוקרטיים.
זה נראה שאתה מנסה בכח
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

בני12 כתב: 10 יולי 2023, 22:19
teknoboy כתב: 10 יולי 2023, 20:36 בוא נגיד את זה ככה: כל הסצנה הזאת היא לא בדיוק האסוציאציה הראשונה שעולה לי בראש כשאני נתקל בצירוף "דמוקרטיה פרלמנטרית מתפקדת".
זה נראה שאתה מנסה בכח
לי נראה שהתמונה מעוררת אצלנו אסוציאציות אחרות (מישהו יותר ציניקן ממני היה אומר שזאת עוד דוגמה לניסיון שלך להציג לעצמך את המציאות שאתה חי בה כנורמלית ושפויה)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

עכשיו באמת. אז אוקיי, הם הדביקו את עצמם בסופרגלו לרצפה או מה שזה לא יהיה.
כבר שנתיים-שלוש שכל הזמן רואים בכל מקום אפשרי בעולם מחאות הדבקה-עצמית-בסופר-גלו, כולל כאלה שגרמו נזק במיליוני דולרים, כולל כאלה שהיו מכוונות נגד אינטרס של מיליארדי דולרים - באף מקרה לא זכור לי שראינו תמונות כאלה (תקנו אותי אם אני טועה). ופה עוד מדובר במחאה אזרחית *בתוך הפרלמנט*, לא אנשים שפרצו לשטח פרטי של מישהו או השחיתו רכוש פרטי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  843 לייקים

המציאות לא נורמלית ושפויה, וישראל לא דמוקרטיה פרלמנטית מתפקדת בכלל, ועדיין זה לא הופך כל דבר שקורה פה לאנטי דמוקרטי או איך שלא תקרא לזה
ארז שדה
קיבל.ה  719 לייקים

שיהיה יום סביר לכולם, כי זה לא סביר לחשוב שיש משהו לא סביר במדינה היהודית הדמוקרטית והסבירה שלנו .
בני12
קיבל.ה  875 לייקים

teknoboy כתב: 10 יולי 2023, 23:50
בני12 כתב: 10 יולי 2023, 22:19
זה נראה שאתה מנסה בכח
לי נראה שהתמונה מעוררת אצלנו אסוציאציות אחרות (מישהו יותר ציניקן ממני היה אומר שזאת עוד דוגמה לניסיון שלך להציג לעצמך את המציאות שאתה חי בה כנורמלית ושפויה)
אף אחד לא חושב שהמציאות נורמלית או שפויה.
אתה באמת חושב שהמפגינים חשבו שהתגובה תהיה "סליחה אדוני/גבירתי, אתם יכולים לזוז טיפה אתם מפריעים לי לעבור"?
אז תפסו אותם בידיים וברגליים וגררו אותם. זה מאד עדין יחסית למה שהיה קורה במקום אחר.
להיפך, אני חושב שבשביל התמונות לעולם (שזאת המטרה האמיתית של ההפגנה הזאת) הם קיוו אפילו ליחס פחות נחמד
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

טוב, אם ראיתם אנשים נגררים על הרצפה בפרלמנטים ברחבי העולם אז קטונתי.
העיקר שאתם נשארים רגועים, ושכרגיל הסמולנים האלה מגזימים, שלא לומר אשמים בכל (בפרט אם הם ערבים, כך למדנו רק אתמול).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

בני12 כתב: 11 יולי 2023, 07:57 זה מאד עדין יחסית למה שהיה קורה במקום אחר.
איפה המקום האחר הזה?
כי אלה לא האנשים הראשונים שהדביקו את עצמם בדבק למקום כלשהו, אבל כן הראשונים שראיתי מורחקים ככה.
האם יש סרטון מהמקום האחר, או שהמקום האחר הזה הוא "מדינה שאני מדמיין, ושמתנהלת בדיוק כמו שאני צריך שהיא תתנהל כדי להוות דוגמה נגדית"?

וכמובן שלא כל דבר שקורה הוא איתות מהבהב לאובדן הדמוקרטיה, אבל אני אחיה עם זה שפספסתם סימן ששמתי לב אליו, וגם עם זה שנסחפתי וראיתי צל הרים כהרים.
מתוך הסיר קשה לשים לב שהמים מתחממים, מבחוץ כל טיפת אד נראית כמו סף רתיחה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

עוד דברים שאנחנו רגילים לראות בכל דמוקרטיה בעולם, אבל הסמולנים המשוקצים עושים מהם סרט:
שוטרים מכים צלם עיתונות ועוצרים אותו.
כידוע דיכוי אלים של התקשורת בידי כוחות חמושים של השלטון הוא תופעה ידועה בכל הדמוקרטיות ואין מה לעשות מזה סרט. מן הסתם "זה עדין ביחס למה שהיה קורה במקום אחר".

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  875 לייקים

teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 10:19 העיקר שאתם נשארים רגועים, ושכרגיל הסמולנים האלה מגזימים, שלא לומר אשמים בכל
אני מבין שמהמקום בו אתה עומד כל אחד נראה ימני אבל זה מביך
בני12
קיבל.ה  875 לייקים

teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 10:54 עוד דברים שאנחנו רגילים לראות בכל דמוקרטיה בעולם, אבל הסמולנים המשוקצים עושים מהם סרט:
כידוע דיכוי אלים של התקשורת בידי כוחות חמושים של השלטון הוא תופעה ידועה בכל הדמוקרטיות ואין מה לעשות מזה סרט. מן הסתם "זה עדין ביחס למה שהיה קורה במקום אחר".

כן, שוטרים אלימים זאת המצאה ישראלית.
המדינה גם עשתה מזה סטארטאפ וייצאה את זה למדינות אחרות בעולם שקודם לא היו בהן שוטרים אלימים בכלל.

המשטרה בצרפת עצרה במהומות שם למעלה מאלף איש כל יום (אולי הידיעות על כך לא הגיעו אליך).
אני בטוח שהם עשו את זה בעדינות המתבקשת
בני12
קיבל.ה  875 לייקים

teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 10:25
איפה המקום האחר הזה?
כי אלה לא האנשים הראשונים שהדביקו את עצמם בדבק למקום כלשהו, אבל כן הראשונים שראיתי מורחקים ככה.
האם יש סרטון מהמקום האחר, או שהמקום האחר הזה הוא "מדינה שאני מדמיין, ושמתנהלת בדיוק כמו שאני צריך שהיא תתנהל כדי להוות דוגמה נגדית"?

וכמובן שלא כל דבר שקורה הוא איתות מהבהב לאובדן הדמוקרטיה, אבל אני אחיה עם זה שפספסתם סימן ששמתי לב אליו, וגם עם זה שנסחפתי וראיתי צל הרים כהרים.
אתה פתחת את האשכול הזה כדי להראות שאין דמוקרטיה בישראל
אז איך ניתן לאבד משהו שלא קיים ?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

בני12 כתב: 11 יולי 2023, 11:28
teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 10:19 העיקר שאתם נשארים רגועים, ושכרגיל הסמולנים האלה מגזימים, שלא לומר אשמים בכל
אני מבין שמהמקום בו אתה עומד כל אחד נראה ימני אבל זה מביך
מה הקשר לימני, או לכמה שמאלני\ימני אתה או משתמש אחר בפורום?
אתה חושב שהנוכחות שלי בפורום נועדה למרק את מצפוני ולאפשר לי להתבשם בקיצוניות שלי?
יש לי מבזק בשבילך: לא מעניין אותי כמה אתה סמולני או שמאלני או שמאל-ציוני.
אני גם לא חושב שיש בעולם הזה תחרות מוסר שצריך לנצח בה.

מה הקשר בין הודעות על התפוררות הדמוקרטיה הישראלית לבין זה שמישהו כן או לא ימני? אולי תוכל להסביר לי איך זה מתחבר מהצד שלך, כי אני אישית לא מבין איך הגעת מאחד לשני.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

בני12 כתב: 11 יולי 2023, 11:31
teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 10:54 עוד דברים שאנחנו רגילים לראות בכל דמוקרטיה בעולם, אבל הסמולנים המשוקצים עושים מהם סרט:

1. כן, שוטרים אלימים זאת המצאה ישראלית.
המדינה גם עשתה מזה סטארטאפ וייצאה את זה למדינות אחרות בעולם שקודם לא היו בהן שוטרים אלימים בכלל.

2. המשטרה בצרפת עצרה במהומות שם למעלה מאלף איש כל יום (אולי הידיעות על כך לא הגיעו אליך).
אני בטוח שהם עשו את זה בעדינות המתבקשת
1. לא, זה לא. אפילו שוטרים שמדכאים באלימות מחאה פוליטית זאת לא המצאה ישראלית. אבל אתה בטוח שאתה רוצה להיות בחבר'ה של המדינות שזה מקובל אצלן?
זאת השאלה האמיתית.
לא "האם ישראל היא הדבר הכי גרוע בעולם?" אלא "האם זאת ישראל שאתה רוצה לחיות בה?"
(בהערת אגב, אני לא ממש מבין איך אפשר לקרוא את הדברים אחרת, אבל ניחא)

2. כשהמפגינים בישראל ישרפו תחנות משטרה, בנייני עירייה ומבני ציבור, יהרסו אלפי מכוניות של אזרחים לא קשורים וכו' וכו' - אז תוכל לספר לי על משטרת צרפת.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

בני12 כתב: 11 יולי 2023, 11:33
איפה המקום האחר הזה?

פתחתי את האשכול כדי שנוכל לדון במצב הדמוקרטיה בישראל, הלא היא הדמוקרטיה היחידה וגו'.

ואולי אי אפשר "לאבד" משהו שלא באמת היה קיים, אבל בהחלט אפשר להתדרדר במדדים ובסולמות השונים שיש כדי לבדוק עד כמה דמוקרטית מדינה מסוימת.
אני מבין שזה פחות קריטי לך מאשר להראות ש"הסמולנים טועים", אבל אני מציע לך בחום להסיט את הפוקוס שלך לחיים ולמציאות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

בקיצור, אני רואה שיש פה אנשים שהקטע של להצביע על ההתדרדרות במורד המדרון החלקלק ממש עושה להם לא נעים.
כנראה שיש ערך כלשהו לאשכול הזה בכל זאת.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  875 לייקים

teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 11:39
איפה המקום האחר הזה?

פתחתי את האשכול כדי שנוכל לדון במצב הדמוקרטיה בישראל, הלא היא הדמוקרטיה היחידה וגו'.

ואולי אי אפשר "לאבד" משהו שלא באמת היה קיים, אבל בהחלט אפשר להתדרדר במדדים ובסולמות השונים שיש כדי לבדוק עד כמה דמוקרטית מדינה מסוימת.
אני מבין שזה פחות קריטי לך מאשר להראות ש"הסמולנים טועים", אבל אני מציע לך בחום להסיט את הפוקוס שלך לחיים ולמציאות.
שוב אתה מנסה להציג כאילו אתה שמאלן ואלה שמנסים להסביר לך הם לא ואז מתמם ש"לא מענין אותך מי ימני ומי שמאלני".

בינתיים מי שחי כאן את החיים והמציאות זה אני אז כנראה שהפוקוס שלי במקום הנכון
בני12
קיבל.ה  875 לייקים

teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 11:40 בקיצור, אני רואה שיש פה אנשים שהקטע של להצביע על ההתדרדרות במורד המדרון החלקלק ממש עושה להם לא נעים.
יכול להיות שמבחוץ זה נראה לך אחרת אבל לא היה אתמול והיום שום דבר חדש שלא קורה כאן כבר חצי שנה ולכן מי שגר כאן לא מצליח להבין על מה אתה מדבר.
אנחנו מכסימום במישור חלקלק
D&3
קיבל.ה  843 לייקים

teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 11:40 בקיצור, אני רואה שיש פה אנשים שהקטע של להצביע על ההתדרדרות במורד המדרון החלקלק ממש עושה להם לא נעים.
בהרבה מהמדרונים יש חלקים מתונים יותר, לפעמים אפילו עלייה פתאום

יש פשוט אנשים שיודעים להבדיל בין החלקים השונים של המדרון, ויש כאלה שמרדדים את המציאות ובטוחים שהשיפוע קבוע
D&3
קיבל.ה  843 לייקים

https://www.buzzfeed.com/markdistefano/ ... ment-house

שנייה חיפוש בגוגל, מפגינים למען האקלים באוסטרליה

יש גם אירועים דומים בלונדון, פריז, ארה"ב ועוד
בהצלחה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

בני12 כתב: 11 יולי 2023, 12:12
teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 11:39

שוב אתה מנסה להציג כאילו אתה שמאלן ואלה שמנסים להסביר לך הם לא ואז מתמם ש"לא מענין אותך מי ימני ומי שמאלני".

בינתיים מי שחי כאן את החיים והמציאות זה אני אז כנראה שהפוקוס שלי במקום הנכון
אם אתה מתעקש על תחרות שמאלנות אז לך על זה.
אני לא בעניין יותר.
:rose:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

בני12 כתב: 11 יולי 2023, 12:14
יכול להיות שמבחוץ זה נראה לך אחרת אבל לא היה אתמול והיום שום דבר חדש שלא קורה כאן כבר חצי שנה ולכן מי שגר כאן לא מצליח להבין על מה אתה מדבר.
אני מדבר בין השאר על מה שקורה בחצי השנה הזאת.
אתה אולי חולק על דעתי כשאני אומר שגם בחצי השנה הזאת יש התדרדרות, והייתי מקשיב בשמחה להסברים שלך, אבל הדבר היחיד שאתה מציע הוא להגיד לי הוא שאתה לא רואה שום התדרדרות, גם כשאני מביא לך דוגמאות קונקרטיות.
אולי כי אתה חושב שמדובר בתחרות שצריך לנצח בה, אולי כי אתה באמת לא רואה שום שינוי (משל הצפרדע בסיר קצת מתבקש פה), לא יודע.
קצת מוזר שאתה מתעצבן מעצם זה שאני חושב שיש שינוי כזה (אם כי פחות מוזר מההנחה שלך שמדובר בתחרות שמאלנות).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

D&3 כתב: 11 יולי 2023, 12:23
בהרבה מהמדרונים יש חלקים מתונים יותר, לפעמים אפילו עלייה פתאום

יש פשוט אנשים שיודעים להבדיל בין החלקים השונים של המדרון, ויש כאלה שמרדדים את המציאות ובטוחים שהשיפוע קבוע
תסלח לי, אבל אני רואה די הרבה הבדלים די משמעותיים בין התמונה מאוסטרליה לתמונה מהכנסת.
לא יודע, אולי אני מסתכל יותר מדי טוב או מחפש יותר מדי.
או שסתם יש לי ציפיות גבוהות מדי מישראל (אולי האמנתי יותר מדי לדברים של משרדי התעמולה\הסברה למיניהם).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

@בני12 אני חושב על זה כבר כמה דקות ולא מצליח להבין משהו.
איך זה שאני מציין שיש התדרדרות כזאת או אחרת בישראל מוציא אותי יותר שמאלני ממישהו?
איפה המישהו הזה נכנס בכלל למשוואה, ובפרט איפה נכנסת המדידה של השמאלנות של אותו מישהו?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  875 לייקים

teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 13:49 @בני12 אני חושב על זה כבר כמה דקות ולא מצליח להבין משהו.
איך זה שאני מציין שיש התדרדרות כזאת או אחרת בישראל מוציא אותי יותר שמאלני ממישהו?
איפה המישהו הזה נכנס בכלל למשוואה, ובפרט איפה נכנסת המדידה של השמאלנות של אותו מישהו?
זה לא מוציא אותך יותר שמאלני ממישהו.
אתה טענת כמה פעמים שמי שלא מתלונן על הדרדרות או לא רואה אותה הוא בעצם לא שמאלני (משתמע מ-רק הסמולנים מגזימים וכו').
זאת היתה כל התלונה שלי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

בני12 כתב: 11 יולי 2023, 14:09
teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 13:49 @בני12 אני חושב על זה כבר כמה דקות ולא מצליח להבין משהו.
אתה טענת כמה פעמים שמי שלא מתלונן על הדרדרות או לא רואה אותה הוא בעצם לא שמאלני (משתמע מ-רק הסמולנים מגזימים וכו').
זאת היתה כל התלונה שלי
אפשר דוגמה?
פשוט נראה לי שיש פה איזו אי הבנה או אולי פרשנות יתר מצדך
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

למען הסר ספק: לא צריך להתלונן כדי להיחשב שמאלני, ויש עוד סיבות לזה שאנשים לא רואים דברים, שלא לומר שאין בהכרח קשר בין עמדה פוליטית לבין לשים לב לדברים
(אולי אפשר לטעון שאם הם מפרשים את הדברים אחרת או מייחסים להם ערך אחר, למשל אם מישהו אומר "זה לא נורא שעוצרים צלם עיתונות", זה משליך על השמאלנות שלהם, אבל זה שהם לא רואים או לא שמים לב למשהו???)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  843 לייקים

למען הסר ספק מהצד שלי: אני חד משמעית חושב שיש התדרדרות חמורה בחצי שנה האחרונה, אני פשוט חושב שלגרור מפגינים מהכנסת זה לא דוגמא לאותה התדרדרות
בני12
קיבל.ה  875 לייקים

teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 14:14
זאת היתה כל התלונה שלי
אפשר דוגמה?
פה לדוגמא:
העיקר שאתם נשארים רגועים, ושכרגיל הסמולנים האלה מגזימים, שלא לומר אשמים בכל
ופה:
אני מבין שזה פחות קריטי לך מאשר להראות ש"הסמולנים טועים"
ה"אתם" הוא בצד השני של אלה שמגזימים (כי הם רואים את המציאות נכוחה) או מאלה שצריך להוכיח שהם טועים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

זאת בהחלט לא הדוגמה הכי בוטה או בולטת או מזדקרת לעין, אבל אני עדיין חושב שאלימות וחוסר כבוד כאלה כלפי *אזרחים* שבאו *להפגין* בתוך *הפרלמנט* זה לא בדיוק סממן של משטר דמוקרטי.
אם הייתי פלג הייתי כותב גם שזה לא פלא שדווקא מפגינים שמערערים על האינטרסים של ההון מקבלים כזה יחס באוסטרליה.

ומילה אחרונה לגבי אוסטרליה: שים לב שמדווחים על זה, כלומר זה דבר יוצא דופן ומעניין, ולא כלב נשך איש או דבר שקורה כל יום וכולם מצפים לו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  875 לייקים

teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 13:40
בני12 כתב: 11 יולי 2023, 12:14
אני מדבר בין השאר על מה שקורה בחצי השנה הזאת.
אתה אולי חולק על דעתי כשאני אומר שגם בחצי השנה הזאת יש התדרדרות, והייתי מקשיב בשמחה להסברים שלך, אבל הדבר היחיד שאתה מציע הוא להגיד לי הוא שאתה לא רואה שום התדרדרות, גם כשאני מביא לך דוגמאות קונקרטיות.
אולי כי אתה חושב שמדובר בתחרות שצריך לנצח בה, אולי כי אתה באמת לא רואה שום שינוי (משל הצפרדע בסיר קצת מתבקש פה), לא יודע.
קצת מוזר שאתה מתעצבן מעצם זה שאני חושב שיש שינוי כזה (אם כי פחות מוזר מההנחה שלך שמדובר בתחרות שמאלנות).
אתה דברת על מה שהיה אתמול והיום ולא בחצי שנה האחרונה.
בחצי השנה האחרונה יש הדרדרות (אם לא שמת לב יש כמה אנשים שמפגינים כנגד זה).
המקרה של אתמול בכנסת זאת לא הדרדרות.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

אבל לא כתבתי שזאת התדרדרות.
הבאתי את זה בתור (עוד) דוגמה למצב הדמוקרטיה בישראל נכון להיום.

מילא להכניס לי מילים לפה, אבל לכתוב לי עשר תגובות כועסות על משהו שאתה החלטת שאני חושב?
באמת מדובר בפרשנות יתר ולא בשום דבר אחר.
אני שמח שהעמדנו דברים על תיקונם והבהרנו את הדרוש הבהרה, כמו שאומרים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

בני12 כתב: 11 יולי 2023, 14:27
teknoboy כתב: 11 יולי 2023, 14:14
זאת היתה כל התלונה שלי
אפשר דוגמה?
פה לדוגמא:
העיקר שאתם נשארים רגועים, ושכרגיל הסמולנים האלה מגזימים, שלא לומר אשמים בכל
ופה:
אני מבין שזה פחות קריטי לך מאשר להראות ש"הסמולנים טועים"
ה"אתם" הוא בצד השני של אלה שמגזימים (כי הם רואים את המציאות נכוחה) או מאלה שצריך להוכיח שהם טועים.
מי שהתחיל לדבר על מדידות שמאלנות זה אתה.
עניתי לך על הדברים שכתבת, ואתה מביא לי את זה כדוגמה למשהו שאני הכנסתי לדיון?
קצת מוזר, לא?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  843 לייקים

אבל גם פה דיווחו על זה, זה אפילו היה כותרת ראשית

לגרור מפגינים שלא רוצים להתפנות זה פרקטיקה נפוצה במדינות דמוקרטיות, הקישור שאתה עושה לפרלמנט לא ברור לי, וגם לא הקטנה של אירועים אחרים

אבל זה באמת כבר לטחון מים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1640 לייקים

D&3 כתב: 11 יולי 2023, 14:54 אבל גם פה דיווחו על זה, זה אפילו היה כותרת ראשית

לגרור מפגינים שלא רוצים להתפנות זה פרקטיקה נפוצה במדינות דמוקרטיות, הקישור שאתה עושה לפרלמנט לא ברור לי, וגם לא הקטנה של אירועים אחרים

אבל זה באמת כבר לטחון מים
אם הקשר בין פרלמנט לדמוקרטיה לא ברור אז קטונתי
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה