חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
D&3
קיבל.ה  843 לייקים

teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 22:33
D&3 כתב: 23 מרץ 2022, 22:16 מי המתמטיקאי הגדול בהיסטוריה?
אוילר, וגאוס מקום שני, לא?
נראה לי שזו הדעה הרווחת.
ראווים לאזכור רמנוג'אן בגלל הפוטנציאל( המבוזבז ) וארדש כי בכל זאת זווית יהודית
D&3
קיבל.ה  843 לייקים

אבל אם יש משהו שהיהודים ממש ממש טובים בו זה כמובן כסף, ובפעם האחרונה שבדקתי מתוך זוכי הנובל בכלכלה 50% היו יהודים
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מהשח בחזרה אל השחת: ככה אתם פחות או יותר נשמעים.
Tenacious D כתב: 23 מרץ 2022, 18:30
benaim כתב: 23 מרץ 2022, 17:49 Эти предатели не дают нашим парням надрать задницу украинским нацистам.
Россия не является страной-оккупантом, ты антироссийская мразь.
Поздравляю тебя с тем, что ты столкнулся со всеми глупцами здесь в одиночку.
Представляет «Зенит», а также Россию.
горжусь тобой.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1102 לייקים

יש לומר שחמטי
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

האשכול אמנם התנהל טוב בלי ההתלהמות שלי, אבל גם מי שאינו גזען מטונף עוד יכול לקבל מסגור לא נכון של הבעיה עם הבדואים, אם אין לו זמן לחפש ולחקור על כך. לכן, בשביל מי שהאמת כן מעניינת אותו, חשוב לי להבהיר:
"המגזר הבדואי סובל מהזנחה" הוא אנדרסטיימנט של לשון המעטה.
הבדואים בנגב הם קורבנות לטיהור אתני אכזרי החל מראשיתה של מדינת ישראל, טיהור אתני שממשיך עד היום, עוד הרבה יותר משאר המגזר הערבי בישראל. "הזנחה", כאילו נשכחו בטעות או ברשלנות, היא תיאור כוזב של המציאות. הכל מכוון ומתוכנן, כדי שיהיו כמה שפחות פלסטינים, וכמה שיותר אדמות ליהודים.
ברור לי שרוב האנשים לא יקראו הרבה, אבל הנה כמה מקורות, יש עוד המון.

כך שהמדבר לא היה ריק. הוא רוקן מכ-90 אחוז מתושביו הבדואים בין השנים 1948 ו-1953, במה שהמחבר מכנה "הנכבה הבדואית". פעולות המדינה בשנים האלה כללו מעשי טבח, והשמדה של כמויות גדולות של גידולים וצאן.

תושבי אל–עראקיב גורשו מאדמותיהם במסגרת מבצע גירושים מסיבי שביצע הצבא בפקודת מושל הנגב במהלך שנת 1951. המבצע מתועד היטב בארכיונים: מטרתו היתה לסלק בדואים מהאזורים שבצפון–מערב הנגב, שבהם רוכזו במהלך המלחמה, ולשדוד את האדמות הפוריות יחסית כדי לפנות אותן להתיישבות יהודית. מסמכי הממשל הצבאי קוראים "העברות" להגליית בדואים בתחומי המדינה, ואילו מעשי גירוש אל מחוץ לגבולותיה, למשל לגדה המערבית ולסיני, נקראים "תזוזות". במבצעי הגירוש נעשה שימוש באיומים, הפחדה ושוחד. לא היה להם כל בסיס חוקי.

מיד בתום המלחמה הכריזה המדינה על האדמות שפונו זמנית על-ידי בדואים בעת הקרבות כ"קרקע נטושה". בשלב שני, הופקע כל הנגב, רובו הוסב לשטחי אימונים של הצבא ויישובים נבנו על כפרים נטושים ובקרבתם כדי למנוע דרישה לשיבת אוכלוסיה ערבית.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ועוד מאמר יותר אקדמי ומאופק, אבל העובדות האכזריות הן אותן עובדות, עם יותר פירוט ומקורות.

מדיניות הפיתוח ושאלת הבדווים בנגב בשנותיה הראשונות של המדינה, 1948-1953
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

KingAlpaca כתב: 23 מרץ 2022, 21:08 אגב יהודים, מדלן אולברייט מתה.

כן, העולם אולי מקום קצת יותר טוב עכשיו...

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

רציתי לכתוב משהו כזה על גב' אימפריאליזם, אבל יש לי חשש שיאשימו אותי באנטישמיות בשל היותה יהודיה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

האם פורום שדים יכול להמציא הודעה של pelegs שלא כוללת את המילה אימפריאליזם
חופש לפורום שדים מPELEGES

הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1638 לייקים

למי ששאל על נישול הבדואים מאדמותיהם: https://archive.rhr.org.il/heb/2013/11/14542
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

מי קבע שאלו אדמות ששייכות לבדואים? מתוקף איזה חוק? הבריטים העניקו להם? או שהטורקים?
אני יכול ללכת לרחוב רוטשילד בת"א, להקים מאהל ולהגיד שזו הטריטוריה שלי?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1638 לייקים

benaim כתב: 24 מרץ 2022, 12:09 מי קבע שאלו אדמות ששייכות לבדואים? מתוקף איזה חוק? הבריטים העניקו להם? או שהטורקים?
כמו שכתוב בלינק, זה מה שמצא (ואני מצטט) הגוף הציוני המרכזי, בזמנו, "החברה להכשרת היישוב".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Haunter כתב: 24 מרץ 2022, 11:08 האם פורום שדים יכול להמציא הודעה של pelegs שלא כוללת את המילה אימפריאליזם
אם לא אימפריאליזם אז קולוניאליזם. העולם מקום אכזר.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1259 לייקים

teknoboy כתב: 24 מרץ 2022, 12:14
benaim כתב: 24 מרץ 2022, 12:09 מי קבע שאלו אדמות ששייכות לבדואים? מתוקף איזה חוק? הבריטים העניקו להם? או שהטורקים?
כמו שכתוב בלינק, זה מה שמצא (ואני מצטט) הגוף הציוני המרכזי, בזמנו, "החברה להכשרת היישוב".
מי קבע שהם ציונים בכלל?
גם אני יכול להסתובב בפורומים ולהכריז שאני ציוני?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםHaunterאדום מטלי
fidel
קיבל.ה  71 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 23 מרץ 2022, 15:04
benaim כתב: 23 מרץ 2022, 14:56 כמי שבמרבית השבוע נמצא בדרום, יודע שהדור הבדואי הצעיר הוא מסוכן לבטחון היהודים במדינת ישראל. החל מהפרוטקשן, דרך הנהיגה הפרועה, יידויי אבנים וירי על אוטובוסים ורכבים, הפס"דים ובמקרים מסוימים מסעות רצח כפי שהתרחש אתמול.
זה כזה מצחיק להגיד "ביטחון היהודים במדינת ישראל" ואחרי זה לטעון שאתה לא נאצי
חיי ערבים לא מעניינים אותך
זה אשכול מקסים, שבו מי שמתהפכת לו הבטן מפשע שנאה, שגם בחורה זעזע רבים, צריך להסביר שהוא לא נאצי...
הפוסט קיבל לייק אחדHaunter
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

teknoboy כתב: 24 מרץ 2022, 12:14
מה אתה מפנה אותו ללינק? הרי אין לו שום עניין במציאות האמיתית, ולכן אני יכול להבטיח לך שהוא לא קורא שום דבר שמביאים כאן, שיש סיכוי שיראה לו שכל הסיפורים הללו שקרים או הסתרת האמת (חוץ מזה שלפעמים זה ארוך ומעייף לקרוא את האמת). שבוע אחרי שתוכיח לו מדעית שכדור הארץ עגול, הוא שוב יבוא ויטען שהוא שטוח.
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

fidel כתב: 24 מרץ 2022, 14:12
benaim כתב: 23 מרץ 2022, 14:56 כמי שבמרבית השבוע נמצא בדרום, יודע שהדור הבדואי הצעיר הוא מסוכן לבטחון היהודים במדינת ישראל. החל מהפרוטקשן, דרך הנהיגה הפרועה, יידויי אבנים וירי על אוטובוסים ורכבים, הפס"דים ובמקרים מסוימים מסעות רצח כפי שהתרחש אתמול.
זה אשכול מקסים, שבו מי שמתהפכת לו הבטן מפשע שנאה, שגם בחורה זעזע רבים, צריך להסביר שהוא לא נאצי...
מה הקשר?
אם בחורה נרצחה אז בנעים הוא לא נאצי? (לא שאני חושב הוא נאצי, על אף עמדות הגזע שלו)
תא מרבוטא
קיבל.ה  343 לייקים

אדום נחמד כתב: 24 מרץ 2022, 14:14

מה הקשר?
אם בחורה נרצחה אז בנעים הוא לא נאצי? (לא שאני חושב הוא נאצי, על אף עמדות הגזע שלו)
בחורה כלומר בישוב חורה, לא בחורה אשה
תא מרבוטא
קיבל.ה  343 לייקים

בכל מקרה עצוב כמה כל נסיון לראות איך מנסים לשקם (כולל באכיפה, אבל גם בחינוך ובתקציבים) את החברה הבדואית ישר מתגלגל לתגובות דמוניזציה. וכן יש עבריינים ורוצחים גם שם
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

תא מרבוטא כתב: 24 מרץ 2022, 14:22
אדום נחמד כתב: 24 מרץ 2022, 14:14

מה הקשר?
בחורה כלומר בישוב חורה, לא בחורה אשה
הבנתי את זה. ציינתי ספציפית שנרצחה בחורה.. ובכל מקרה, זה לא העניין....
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

תא מרבוטא כתב: 24 מרץ 2022, 14:25 בכל מקרה עצוב כמה כל נסיון לראות איך מנסים לשקם (כולל באכיפה, אבל גם בחינוך ובתקציבים) את החברה הבדואית ישר מתגלגל לתגובות דמוניזציה. וכן יש עבריינים ורוצחים גם שם
יש *המון* עבריינים ורוצחים שם. בירת הסמים הישראלית היא ביר הדאג' שנמצאת עשרים דקות מבאר שבע, לכן חובה על מדינת ישראל להמשיך ולהשקיע בחברה המוזנחת הזאת בכל הרבדים.
למה זה מתגלגל לתגובות דמוניזציה אגב?
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  407 לייקים

אכן מעניין מאוד למה זה הפשע היחיד בשנה האחרונה שגרם לבטן של הבחור להתהפך, ולא מאות הרציחות האחרות. יכול להיות שגוון העור של הקורבן היא הסיבה? אם כן, כן, יש מצב שיש פה אלמנטים של גזענות.
קצת.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 24 מרץ 2022, 14:45

אכן מעניין מאוד למה זה הפשע היחיד בשנה האחרונה שגרם לבטן של הבחור להתהפך, ולא מאות הרציחות האחרות. יכול להיות שגוון העור של הקורבן היא הסיבה? אם כן, כן, יש מצב שיש פה אלמנטים של גזענות.
קצת.
חחחחחחח גוון עור עכשיו בוא בוא תחפור עוד קצת את הבור שלך

benaim
קיבל.ה  271 לייקים

קצת.
מה אתה חושב? לא כואב כשילד בן 3 נרצח ע"י עבריינים ערבים בביר אל מכסור? וכשנערה בת 17 נרצחה מכדור תועה שחדר את חלון חדרה ע"י עבריינים מהכפר שלה? זה נוראי. באלימות הערבית צריך לטפל ביד קשה ומהיסוד, זה מתחיל כאקט פלילי בתוך החברה הערבית ובקלות גולש לפן הלאומני כפי שראינו בשומר החומות.
fidel
קיבל.ה  71 לייקים

קצת.
אבל אם זו לא הסיבה היחידה, אם זה תחושת הביטחון האישי למשל?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1638 לייקים

fidel כתב: 24 מרץ 2022, 15:08

קצת.
אבל אם זו לא הסיבה היחידה, אם זה תחושת הביטחון האישי למשל?
אתה אומר שההסבר לאיך הוא מרגיש וחושב הוא התחושות שלו?
קצת מעגלי, לא?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1259 לייקים

הפשיעה במגזר הערבי פוגעת קודם כל ובעיקר במגזר הערבי. רוב קורבמות הרצח משם, שלא לדבר על קורבנות שאר הפשעים.

הבחור הלא גזען בכלל פה מוטרד מכך שיש הרבה "עבריינים ורוצחים שם" בגלל "ביטחון היהודים במדינת ישראל".
צריך להיות עיוור כדי לא לחבר את הנקודות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל 3 לייקיםסומךהגלמוד מלודkruvi
fidel
קיבל.ה  71 לייקים

אני מבין מה אתם אומרים , אבל לדעתי יש זוית הגיונית , אנשים הלכו לקניות בעיר שלהם ונטבחו, זה מזעזע. להגיד נאצי ורוקד על הדם, זה הפספוס.
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

its-sick כתב: 24 מרץ 2022, 18:24 הפשיעה במגזר הערבי פוגעת קודם כל ובעיקר במגזר הערבי. רוב קורבמות הרצח משם, שלא לדבר על קורבנות שאר הפשעים.

הבחור הלא גזען בכלל פה מוטרד מכך שיש הרבה "עבריינים ורוצחים שם" בגלל "ביטחון היהודים במדינת ישראל".
זה נראה שהסקאלה שלכם למי גזען ומי לא נעה בין 0 ל1

הפוסט קיבל לייק אחדbenaim
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1638 לייקים

Haunter כתב: 24 מרץ 2022, 19:06
its-sick כתב: 24 מרץ 2022, 18:24 הפשיעה במגזר הערבי פוגעת קודם כל ובעיקר במגזר הערבי. רוב קורבמות הרצח משם, שלא לדבר על קורבנות שאר הפשעים.

זה נראה שהסקאלה שלכם למי גזען ומי לא נעה בין 0 ל1
מה זה "חצי גזען"?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

לא אומר חצי אבל אתה מבין שהעולם לא שחור ולבן ואתה מבין שאם אני אסתובב איתך שבוע בחיים שלך אני גם אתפוס אותך נופל וחוטא בגזענות כי ככה זה אלה החיים אתה לא מושלם אתה לא אוהב כל אדם שנקרא בדרכך

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1259 לייקים

אתה כנראה חושב ככה כי אלו האנשים שאתה מסתובב איתם. אני רחוק מלהיות מושלם, יש לי רשימת חסרונות ארוכה מאד, אבל גזענות אינה אחת מהם.
ואני אכן לא אוהב הרבה מהאנשים שאני פוגש, אבל בטח לא בגלל המוצא שלהם. כמעט תמיד זה בגלל הערכים וההתנהגות שלהם.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

גזענות לא חייבת להיות קשורה למוצא

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1638 לייקים

Haunter כתב: 24 מרץ 2022, 19:10 לא אומר חצי אבל אתה מבין שהעולם לא שחור ולבן ואתה מבין שאם אני אסתובב איתך שבוע בחיים שלך אני גם אתפוס אותך נופל וחוטא בגזענות כי ככה זה אלה החיים אתה לא מושלם אתה לא אוהב כל אדם שנקרא בדרכך
א', זה שאני לא מושלם לא אומר שיש דבר כזה חצי גזען.
ב', זה שבחיים לא פגשת אף אחד שלא היה גזען לא אומר עליי שום דבר.
ג', לשיטתך, מי שמבחין בין דם לדם ומשייכים לאנשים תכונות על פי ההשתייכות האתנית שלהם (שתי ההגדרות המקובלות לגזענות, למיטב ידיעתי) הוא שליש גזען, חצי גזען, שלושת רבעי גזען?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני חושב שכל הדיון הזה על גזענות אינדיוידואלית הוא חסר משמעות, והבעיה האמיתית שצריך לטפל בה היא גזענות מערכתית - משהו שיש הרבה מאד ממנו באתנוקרטיה הישראלית.
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליסומך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אם להיות יותר ספציפי: מתנחל יהודי יכול להיות הכי סחבאק וסבבה עם הפלסטינים סביבו, לחשוב שהם אחלה אנשים ופלסטינים בכלל הם סבבה (בלי ציניות) - ועדיין להיות חלק פעיל ממערכת גזענית שמדכאת את אותם הפלסטינים בפועל ומקדמת את הטיהור האתני שלהם מהאדמה.
הכרתי במהלך חיי כמה אנשים כאלה, באמת חבר'ה טובים ברמה האישית, כולל דובר ערבית מושלמת. החוסר שלהם בגזענות אישית (למכמתים: גזענות באחוז נמוך מאד) אין שום השפעה בפועל על המערכת, והם הלכה למעשה לקחו ולוקחים חלק בדיכוי של מליונים.
זו אגב אותה הסיבה שלדעתי תאורית ה"שינוי מבפנים" של השמאל הציוני בנוגע לשירות צבאי זה חרטא.

כמו-כן, לכבוד המשתמש Haunter: אימפריאליזם.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךkruvi
סמל אישי של משתמש
Hapoelian
קיבל.ה  407 לייקים

מה זאת גזענות? מה קובע אם אני גזען או לא? אם גדלתי בירושלים וכל בן אדם שני שהכרתי סבתא שלו נרצחה בפיגוע, ואח של הוא נדקר, וזה קיבל מכות מערבים וכתוצאה מזה פיתחתי אנטי למוסלמים זה אומר שאני גזען? מי אתם שתקראו לאנשים פה גזענים על סמך הדעות שלהם?? אז הדעה של משתמש כזה או אחר פה היא יותר פרו יהודית, ופחות בעד ערבי או מוסלמי או בדואי,מה הבעיה אם זה? גם אתם להזכירכם יותר פרו הפועל ופחות פרו מכבי פתח תקווה או בני סכנין אז זה אומר בהכרח שאתם שונאים את הקבוצות האלו?!
It's 1991 and I refuse to come wack
D&3
קיבל.ה  843 לייקים

זה שאני אוהב את אמא שלי יותר ממה שאני אוהב את המוכר בדוכן פלאפל לא אומר שאני שונא את המוכר בדוכן פלאפל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1638 לייקים

Hapoelian כתב: 24 מרץ 2022, 21:59 מה זאת גזענות? מה קובע אם אני גזען או לא? אם גדלתי בירושלים וכל בן אדם שני שהכרתי סבתא שלו נרצחה בפיגוע, ואח של הוא נדקר, וזה קיבל מכות מערבים וכתוצאה מזה פיתחתי אנטי למוסלמים זה אומר שאני גזען? מי אתם שתקראו לאנשים פה גזענים על סמך הדעות שלהם?? אז הדעה של משתמש כזה או אחר פה היא יותר פרו יהודית, ופחות בעד ערבי או מוסלמי או בדואי,מה הבעיה אם זה? גם אתם להזכירכם יותר פרו הפועל ופחות פרו מכבי פתח תקווה או בני סכנין אז זה אומר בהכרח שאתם שונאים את הקבוצות האלו?!
אפשר להיות גזען גדול מאוד בלי לשנוא אף אחד.
חוץ מזה, עצם החלוקה של האנושות לקבוצות כמו יהודי\ערבי היא כבר השורש של הגזענות, להניח תכונות של אנשים על סמך ההשתייכות שלהם זה די ההגדרה של גזענות, והעדפה של קבוצה אחת על אחרת ("פרו יהודי ופחות בעד ערבי") היא די גזענות פרופר לפי כל הגדרה מקובלת. קצת קשה לי לפרש משפט כמו "פיתחתי אנטי למוסלמים" בצורה שלא מעידה על גזענות. כשאתה מפרט מה גרם לך לפתח את האנטי שלך אתה פשוט מספר לנו על הקרקע שבה זרעו את זרעי הגזענות שלך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

Hapoelian כתב: 24 מרץ 2022, 21:59 מי אתם שתקראו לאנשים פה גזענים על סמך הדעות שלהם??
קודם כל, משפט עצום
אבל בכל זאת, תהיה - על סמך מה כן מותר לקרוא למישהו גזען?
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
שליחת תגובה